┼×AH - CONPET  2019      

Informatii Sahiste detaliate

Trimestrul III , 2019

                                                    

            

                                                             " TROFEUL   CARPATI - 2019 ”  
                                                    Predeal  12 – 17 august 

                

       Predealul ar putea sa ofere cu mult mai mult, in calitate de gazda, sahului,
       decat o face in prezent, dar nu este vina reconfortantei statiuni montane.
       Deocamdata ne multumim cu o singura competitie sahista anuala si aceea
       onorata de mult prea putini sahisti. Si nici nu este de mirare atata timp cat
       premiile sunt firave, din incasarea taxelor de participare, deci necunoscute
       initial. Vremurile s-au schimbat, sahistii au si alte griji si prioritati, mai
       ales cu tenta financiara, astfel incat fara atragerea de sponsori care sa
       permita anuntarea unor premii clare si rezonabile, competitii precum
       aceasta vor sucomba incet dar sigur. Premiile consistente atrag jucatorii
       valorosi, care la randul lor atrag jucatorii din esalonul secund, care vor
       sa-i infrunte, care mai departe atrag masa de jucatori obisnuiti, dornici sa
       participe la o competitie "tare". Dar asta presupune eforturi duble sau
       chiar triple din partea organizatorului, cu castigurile si satisfactiile pe
       masura. Dar sa coboram in realitatea minimalista actuala. In acest an la
       Predeal, in conditiile date, s-au strans cu dificultate 51 concurenti, intre
       care 2 maestri internationali si 3 maestri FIDE. Poate mai alarmant pentru
       organizator ar fi constatarea ca din cel mai apropiat si mai prolific centru
       sahist, Ploiesti, nu a fost decat un singur jucator, iar din Brasov doar 5.
       Intrat pe lista initiala a participantilor cu rangul 2, fostul junior si
       component al divizionarei CS CONPET Ploiesti, MF MIROIU George-Catalin,
       si-a onorat blazonul si a terminat pe LOCUL II, cu 5,5 puncte din 7 posibile.
       Dupa un inceput in forta cu 4 din 4 si o remiza la "coechipierul" de la
       "Tandem" (cu care a castigat detasat), a urmat singura sincopa la juniorul
       de 18 ani, Dumitru Matei, ceea ce l-a facut sa rateze locul 1. Ca sa fim
       sinceri, se poate considera norocos, deoarece doar jocul rezultatelor a
       facut sa nu coboare chiar pe locul 3. Dar...una peste alta, a fost un bun
       antrenament. Castigatorul turneului a fost brasoveanul ,mercenar la
       Otopeni, MF Vrencian Lehel, cu care Catalin nu s-a intalnit in cele 7 runde
       (Din aberatiile sistemului elvetian, la turneele cu putine runde).

,

MF  MIROIU  George  Catalin

CLASAMENT  FINAL DUPA 7 RUNDE

Rk. SNo Name Typ RtgI Club/City Pts.  TB2   TB3   TB4   TB5 
1 3 FM Vrencian Lehel 2301 Cs Otopeni 6,0 5 31,0 27,5 27,25
2 2 FM Miroiu George-Catalin 2357 Cs Universitatea Targoviste 5,5 5 32,5 29,0 25,00
3 6 CM Dumitru Matei-Ioan U18 2162 Csc Ghiroda Si Giarmata Vii 5,5 5 31,5 28,5 23,50
4 7 I Stefan Mihai U18 2113 Cs Universitar Ploiesti 5,5 5 30,5 27,5 22,50
5 4 FM Nastase Robert-Paul 2283 Cs Otopeni 5,0 4 32,5 29,0 22,00
6 13 I Tampea Radu U14 1900 Csm Unirea Alba Iulia 5,0 4 25,5 24,0 15,25
7 9 AIM Stan Andrei-Mihaita U18 1978 Scm Gloria Buzau 5,0 4 25,0 24,5 16,25
8 29 II Teodorescu Luca-Nicolae U14 1532 Acs M.M. Mihail Marin Bucurest 4,5 4 30,0 27,0 16,25
9 17 II Botea David-Alexandru U12 1719 Cs Dinamo Bucuresti 4,5 4 28,5 26,0 14,50
10 8 NM Neagu Liviu 2054 Cs Universitatea Targoviste 4,5 4 26,5 25,5 14,50
11 12 AIM Costin Alexandru U14 1921 Csm Bucuresti 4,5 4 21,5 21,0 12,25
12 11 I Bantescu Dan U14 1942 Clubul Central De Sah Bucurest 4,5 3 27,5 24,5 16,00
13 19 II Gavris Alexandru-Catalin U14 1697 Css Viitorul Cluj-Napoca 4,5 3 23,0 21,0 14,25
14 1 IM Bida Mihai-Eugen 2437 Cs Universitatea Craiova 4,0 4 30,0 27,0 15,50
15 15 Castane Cosmin-Bogdan 1872 4,0 4 28,0 25,5 13,50
16 16 CM Mogirzan Matei-Valeriu U12 1786 Css Nr. 1 Timisoara 4,0 4 26,5 24,5 12,50
17 41 II Sava Robert-Gabriel U10 1400 Clubul Central De Sah Bucurest 4,0 4 24,0 23,0 11,00
18 18 II Vasilescu Rares-Cristian U16 1698 Scm Gloria Buzau 4,0 4 20,5 19,5 9,00
19 5 IM Vasilescu Lucian-Mihail S50 2178 Cs Otopeni 4,0 3 31,5 29,0 16,00
20 14 CM Dobrescu Gabriel S50 1893 Acs Comex Bucuresti 4,0 3 30,0 27,0 15,50
21 46 II Enachi Alisa-Francesca U14 1353 Css Targu Mures 4,0 3 25,5 23,0 12,25
22 27 II Capragiu Matei-Stefan U14 1536 Ac De Sah Alfil Pitesti 4,0 3 23,5 21,5 12,75
23 20 I Fileru Maria U12 1666 Clubul Central De Sah Bucurest 4,0 3 23,5 21,5 12,00
24 10 CM Verona Arthur-Dan 1962 Cs Micul Print Braila 3,5 3 26,5 23,5 10,25
25 28 I Ionita Ioan S65 1536 Cs Politehnica Iasi 3,5 3 24,0 22,5 7,75
26 37 II Lungu Cristian U16 1439 Cs Sah Club Brasov 3,5 3 22,5 20,5 10,50
27 51 FC Pirvu Ciprian-Valentin 0 Cs De Sah Lia Brasov 3,5 2 26,0 24,0 12,25
28 43 I Ciocan Ariana-Roxana U12 1387 Css Targu Mures 3,5 2 24,5 22,5 11,00
29 30 CM Butolo Alexandru-Mircea U10 1522 Cs Universitar De Sah Bucurest 3,5 2 18,5 17,0 7,75
30 24 II Purece Victor U16 1550 Cs Sah Club Brasov 3,0 3 26,5 24,5 8,50
31 32 I Coicev Matei-Andrei U10 1517 Cs Universitar De Sah Bucurest 3,0 3 24,0 22,5 7,50
32 26 I Nicolae Dan-Stefan U12 1542 Cs Universitar De Sah Bucurest 3,0 3 23,5 21,5 8,00
33 42 II Marcu Daria-Ana U12 1394 Cs Dinamo Bucuresti 3,0 3 19,0 18,5 6,50
34 25 II Serban Eugen S50 1545 Acs Logic Delta 3,0 2 26,0 24,0 9,00
35 49 AIM Ivancescu Bogdan-Andrei U10 1237 Csm Bucuresti 3,0 2 24,0 22,0 9,50
36 33 II Togan Teodor-Bogdan U14 1501 Clubul Central De Sah Bucurest 3,0 2 23,5 22,0 7,25
37 35 II Busuioc Stelian-Marian U14 1495 Acs M.M. Mihail Marin Bucurest 3,0 2 23,5 21,5 8,00
38 22 I Moroianu George S65 1596 Cs Tinerii Maestri Bucuresti 3,0 2 23,0 20,5 9,00
39 47 II Dumitru Silvia-Alexandra U16 1277 Clubul Central De Sah Bucurest 3,0 2 19,0 17,5 6,00
40 21 I Antal Attila-Laszlo 1635 Cs Al Cn Aprily Lajos Brasov 2,5 2 17,0 16,5 3,75
41 31 II Andronache Sorin S50 1520 Clubul De Sah Deva 2,5 1 21,5 19,5 6,25
42 44 II Cojocaru George U16 1378 Acs Satori Art Slobozia 2,5 1 20,0 19,5 5,50
43 50 FC Botea Virgil 0 Cs Sah Club Brasov 2,5 1 20,0 18,0 7,00
44 39 II Pitigoi Sabina-Andreea U14 1428 Cs Dinamo Bucuresti 2,0 2 24,0 23,0 5,50
45 48 II Margau Bianca-Monica U14 1263 Csu Universitatea De Vest Timi 2,0 2 22,5 21,5 4,50
46 38 AFM Beciu Silviu 1437 Asc Daco-Getica Bucuresti 2,0 1 22,5 20,5 5,25
47 45 II Enachi Florin S50 1366 Clubul Central De Sah Bucurest 2,0 1 20,5 19,0 5,00
48 23 II Iosif Mihai-Aurelian S50 1585 Clubul De Sah Deva 2,0 0 20,5 18,5 5,25
49 40 II Draghici Cezar-Matei U16 1414 Acs Satori Art Slobozia 1,5 1 20,0 19,0 2,75
50 34 I Anusca Vasile S50 1501 Acs Mmi Andrei Murariu 1,0 1 18,5 18,0 1,00
51 36 I Sandea Dorin-Gheorghe S65 1474 Cm De Sah Alba Iulia 1,0 0 20,0 19,0 3,50

MF  MIROIU  George  Catalin

Rd. Bo. SNo Name RtgI RtgN Club/City Pts. Res.
1 2 28 I Ionita Ioan 1536 1536 Cs Politehnica Iasi 3,5 w 1
2 2 13 I Tampea Radu 1900 1913 Csm Unirea Alba Iulia 5,0 s 1
3 2 7 I Stefan Mihai 2113 2122 Cs Universitar Ploiesti 5,5 w 1
4 1 5 IM Vasilescu Lucian-Mihail 2178 2181 Cs Otopeni 4,0 s 1
5 1 4 FM Nastase Robert-Paul 2283 2283 Cs Otopeni 5,0 w ½
6 1 6 CM Dumitru Matei-Ioan 2162 2162 Csc Ghiroda Si Giarmata Vii 5,5 s 0
7 2 17 II Botea David-Alexandru 1719 1726 Cs Dinamo Bucuresti 4,5 w 1
 

******************************************************************************************** 

                     " Festivalul International de Sah Open Arad  2019 "
                                                   editia a-12-a /  Arad  /  24 - 31 iulie
             
                 De departe cel mai puternic, mai consistent si mai bine organizat open
         din Romania, cel de la Arad , in ciuda locatiei la margine de tara, atrage
         prin "democratia" lui, onorand termenul de "open", adica deschis oricarui
         sahist. Degeaba ii spui "open" si restrictionezi participarea dupa ELO,
         transformand competitia intr-una elitista. Numai asa iti permanentizezi
         renumele de "cea mai populara competitie". Din acest punct de vedere, in
         ciuda neplacerilor de transport, in aceste vremuri triste, open-ul mi-a
         creat o reala placere. Sa joci cu jucatori cu adevarat profesionisti,
         uneori cu peste 500 puncte ELO peste tine si sa-i vezi cum transpira
         serios sa te bata, sau sa acumulezi puncte de la adversari cu 250 - 350
         puncte ELO in plus, iti da o imensa satisfactie. Asta am simtit in acest an.
         In turneul principal au jucat 229 jucatori, printre care si 10 ploiesteni.
         Cu 7 mari maestri, 18 maestri internationali si 29 maestri FIDE, taria
         open-ului a fost incontestabila. Locul 57 si cele 5,5 puncte acumulate, cat
         si premiul pentru locul II la categoria de elo 1900-1800 nu m-au incantat
         atat de mult cat evolutia mea pe tabla de joc. Am facut partide frumoase
         (cred eu), chiar si cele pierdute la cele mai in forma jucatoare prezente
         in competitie ( doua mari maestre si o maestra FIDE), toate 3 jucate cu
         negrul. Fosta mea junioara, WCM DIDILIUC Dariana, aflata intr-o pasa
         mai proasta, n-a evoluat prea fericit, acumuland doar 3 puncte si ocupand
         pozitia 184, in timp ce veterana noastra coechipiera, PORCOLEANU Doina,
         a terminat pe locul 208, cu 2,5 puncte.
 

     

                                   CM  ANUTA  Laurentiu                                      LOCUL  II -  Categoria  ELO : 1900 - 1800   

                                                               

                                                   WCM  DIDILIUC  Dariana                   PORCOLEANU  Doina

                 

AICI PUTETI VEDEA   PARTIDELE PROPRII :  

                                   

CLASAMENT  FINAL DUPA 9 RUNDE 

Rk. SNo Name FED RtgI Club/City Pts.  TB1   TB2 
1 14
IM Soltanici Ruslan MDA 2408 MIOLDOVA 7,5 42,50 2245
2 1
GM Mastrovasilis Dimitrios GRE 2589 GRECIA 7,0 43,00 2403
3 7
IM Gorodetzky David ISR 2461 ISRAEL 7,0 41,50 2373
4 6
FM Schitco Ivan MDA 2462 MIOLDOVA 7,0 41,50 2336
5 10
IM David Alexandru-Vasile ROU 2428 Acs Sah Club Vados Arad 7,0 41,25 2342
6 2
GM Istratescu Andrei ROU 2555 Csu Universitatea De Vest Timi 7,0 41,25 2335
7 5
IM Costachi Mihnea ROU 2471 Cs Politehnica Iasi 7,0 39,75 2274
8 4
GM Jianu Vlad-Cristian ROU 2523 Csc Ghiroda Si Giarmata Vii 7,0 39,75 2249
9 11
IM Macovei Andrei MDA 2424 MOLDOVA 7,0 39,00 2227
10 3
GM Svetushkin Dmitry MDA 2528 MIOLDOVA 7,0 35,75 2121
11 17
FM Secheres Adrian-Simion ROU 2394 Csu Universitatea De Vest Timi 7,0 35,50 2174
12 19
IM Peptan Corina-Isabela ROU 2375 Csm Bucuresti 6,5 36,00 2162
13 13
WGM Zawadzka Jolanta POL 2422 POLONIA 6,5 34,75 2207
14 68
WFM Visanescu Daria-Ioana ROU 2079 Acs Arnia Chessit 6,5 34,50 2271
15 16
FM Banzea Alexandru-Bogdan ROU 2405 Clubul Central De Sah Bucurest 6,5 34,50 2244
16 25
WGM Marjanovic Annamaria HUN 2343 UNGARIA 6,5 33,75 2068
17 40
FM Pop Alexandru ROU 2276 Cs Otopeni 6,5 32,25 2061
18 18
IM Ahlander Bjorn SWE 2391 SUEDIA 6,5 32,00 2087
19 15
FM Martinovici Ilie MDA 2407 MIOLDOVA 6,5 31,50 2032
20 34
FM Patrascu Catalin-Lucian ROU 2292 Csm Focsani 2007 6,5 28,75 2045
21 28
IM Balla Tamas-Kristof ROU 2336 Acs Sah Club Vados Arad 6,5 28,75 2004
22 22
FM Stoleriu George ROU 2360 Cs Politehnica Iasi 6,0 32,50 2231
23 30
CM Ciorgovean Iustin ROU 2330 Csu Universitatea De Vest Timi 6,0 32,25 2212
24 42
FM Barrish Daniel RSA 2237 REPUBLICA SUD-AFRICANA 6,0 31,25 2283
25 24
FM Ileana George ROU 2344 Cs Tinerii Maestri Bucuresti 6,0 31,00 2257
26 20
IM Bogdan Dan ROU 2370 Acs Sah Club Vados Arad 6,0 31,00 2204
27 12
IM Petrisor Adrian-Marian ROU 2422 Acs Sah Club Vados Arad 6,0 30,75 2185
28 39
FM Talu Mircea ROU 2278 Css Viitorul Cluj-Napoca 6,0 30,75 2156
29 93
CM Nedelcu Teodor-Cosmin ROU 1963 Scm Gloria Buzau 6,0 30,00 2120
30 33
IM Florescu Codrut-Constantin ROU 2312 Acs Comex Bucuresti 6,0 29,75 2189
31 27
NM Bonte Andrei-Mihai ROU 2337 Cs Universitatea Targoviste 6,0 29,75 2175
32 21
IM Nester Ihor UKR 2361 UCRAINA 6,0 29,50 2235
33 47
CM Martian Dragos-Daniel ROU 2201 Acs Logic Delta 6,0 28,50 1899
34 37
FM Dicu Razvan-Stefan ROU 2286 Cs Otopeni 6,0 28,25 2091
35 46
FM Pasti Aron HUN 2209 UNGARIA 6,0 28,00 2007
36 26
FM Dobre Claudiu-Cristian ROU 2340 Cs Universitatea Targoviste 6,0 27,50 2057
37 51
Michalicka Milan SVK 2190 SLOVACIA 6,0 27,50 2003
38 134
I Veress Armand ROU 1827 Cs Logic 64 Brasov 6,0 27,00 2055
39 75
I Coca Cristi-Iulian ROU 2043 Acs Smart Galati 6,0 26,50 1975
40 38
FM Nastase Robert-Paul ROU 2283 Cs Otopeni 6,0 24,00 2038
41 85
I Albu George ROU 2014 Cs Politehnica Iasi 5,5 28,75 2194
42 48
FM Daianu Cristian-Clement ROU 2199 Cs Otopeni 5,5 28,25 2172
43 32
IM Ardeleanu Alin ROU 2323 Acs "petra-Sah" Satu Mare 5,5 28,00 2166
44 66
Mitran Anthony Cristian BEL 2089 BELGIA 5,5 26,75 2103
45 31
FM Tomici Stefan ROU 2329 Cs Studentesc Medicina Timisoa 5,5 26,75 1989
46 41
FM Vasiesiu Victor ROU 2269 Css Targu Mures 5,5 26,50 2105
47 54
IM Weinzettl Ernst AUT 2165 AUSTRIA 5,5 26,25 1987
48 64
Nicora Cristi MDA 2102 MIOLDOVA 5,5 25,75 2016
49 8
FM Song Raymond TPE 2456 TAIPEI 5,5 25,50 2181
50 52
AGM Kelly Ladislau-Endre ROU 2182 Acs Sah Club Vados Arad 5,5 25,50 2059
51 44
FM Lyell Mark ENG 2216 ANGLIA 5,5 25,00 2087
52 200
II Pragai Rares-Alexandru ROU 1542 Acs Sah Club Vados Arad 5,5 24,25 1880
53 49
IM Kantorik Marian SVK 2196 SLOVACIA 5,5 24,00 2015
54 61
CM Tunaru Alexandru A. ROU 2111 Cs Muncitorul Resita 5,5 24,00 1930
55 74
NM Kutnik Alexandru-Francisc ROU 2043 Acs Sissa Constanta 5,5 23,50 1951
56 29
IM Manea Alexandru ROU 2333 Cs Universitar Ploiesti 5,5 23,50 1910
57 139
CM Anuta Elefterie-Laurentiu ROU 1813 Cs Conpet Ploiesti 5,5 23,25 2017
58 87
I Dobre Radu-Fabian ROU 2004 Clubul Central De Sah Bucurest 5,5 23,25 1909
59 104
I Pislariu Stefanel-Vasilica ROU 1934 Csm Pascani 5,5 23,00 1999
60 132
I Radulescu Andrei ROU 1844 Ac De Sah Alfil Pitesti 5,5 23,00 1963
61 71
AIM Paraschiv Paul-Alexandru ROU 2052 Csc Ghiroda Si Giarmata Vii 5,5 23,00 1897
62 97
CM Mihai Catalin ROU 1957 Cs Universitar Ploiesti 5,5 23,00 1749
63 58
I Dobrin Ionut-Alexandru ROU 2142 Acs Smart Galati 5,5 22,75 1997
64 84
FM Fluerariu Radu-Cristian ROU 2021 Cs Studentesc Medicina Timisoa 5,5 22,50 2043
65 55
CM Isfan Ioan-Marius ROU 2164 Cs Fairplay Braila 5,5 22,50 2009
66 78
CM Luca Ionel ROU 2039 Cs Alcor Bucuresti 5,5 22,25 1970
67 43
Starcevic Ante Leon CRO 2217 CROATIA 5,5 22,00 1905
68 50
CM Ghimpu Samuel-Timotei ROU 2193 Acs Smart Galati 5,5 21,75 2042
69 69
FM Peycheva Gergana BUL 2065 BULGARIA 5,5 21,75 1904
70 63
I Chima Radu-Niculin ROU 2105 Asociatia Sah Club Bistrita 5,5 19,25 1802
71 111
CM Anghel Iulian-Mihai ROU 1900 Css Nr. 1 Timisoara 5,5 18,25 1859
72 72
WCM Aciu Malina-Andreea ROU 2047 Css Nr. 1 Timisoara 5,0 25,25 2161
73 36
FM Gilea Lucian ROU 2287 Acs Smart Galati 5,0 25,00 2196
74 35
FM Gorodetzky Matan ISR 2290 ISRAEL 5,0 24,50 2164
75 101
WCM Obada Ema ROU 1946 Cs Politehnica Iasi 5,0 24,50 2066
76 60
IM Mozes Ervin ROU 2121 Cs Universitatea Arad 5,0 23,00 1950
77 76
I Ungureanu Sandu ROU 2042 Acs Sah Club Vados Arad 5,0 22,75 1929
78 108
I Tampea Radu ROU 1913 Csm Unirea Alba Iulia 5,0 22,50 2052
79 67
Har-Even Abir ISR 2083 ISRAEL 5,0 22,25 2097
80 45
CM Ursan Petru-Sebastian ROU 2212 Css Nr. 1 Timisoara 5,0 22,00 1898
81 80
I Balan Bogdan ROU 2036 Acs Jocul De Sah Ramnicu Valce 5,0 21,50 2047
82 170
II Mihai Florin ROU 1701 Acs Smart Galati 5,0 21,50 1947
83 73
I Voinescu David-Ioan ROU 2046 Cs Dinamo Bucuresti 5,0 21,00 2083
84 102
WCM Bucur Denisa-Andreea ROU 1943 Cs Dinamo Bucuresti 5,0 20,25 2024
85 83
NM Zaim Marian ROU 2021 Cs Muncitorul Resita 5,0 19,00 1943
86 53
CM Bulau Andrei-Cristian ROU 2169 Cs Universitar Ploiesti 5,0 18,75 1944
87 146
I Gheorghiu Alexandru-Dan ROU 1796 Csm Bucuresti 5,0 18,50 1898
88 96
Bucek Eduard SVK 1960 SLOVACIA 5,0 18,25 1877
89 127
WCM Ciungan Diana-Alexandra ROU 1862 Cs Sinandrei 5,0 18,25 1872
90 166
Tinica Gabriel CAN 1712 CANADA 5,0 17,50 1891
91 126
Pasti Anna HUN 1865 UNGARIA 5,0 17,50 1818
92 105
CM Illes Sandor-Ferenc ROU 1924 Acs Juvenes Targu Mures 5,0 16,00 1827
93 122
I Palii Alex ROU 1875 Cs Universitatea Agora Sport C 5,0 16,00 1801
94 99
Kersten Julian AUT 1951 AUSTRIA 4,5 20,50 2101
95 94
I Magold Victor ROU 1962 Acs Sah Club Vados Arad 4,5 20,25 2063
96 130
Revencu Leon MDA 1859 MIOLDOVA 4,5 20,00 1969
97 91
I Secrieru Andrei-Cristian ROU 1968 Csu Universitatea De Vest Timi 4,5 20,00 1955
98 150
I Malos Vasilica ROU 1782 Cs Mediator Giarmata Vii 4,5 19,75 1887
99 110
I Mihai Cristian ROU 1903 Acs Smart Galati 4,5 19,50 1968
100 62
CM Ciorica Mihai-Vlad ROU 2110 Css Nr. 1 Timisoara 4,5 19,00 1838
101 57
Markovic Franjo-Josip CRO 2160 CROATIA 4,5 18,75 1972
102 123
Pop Laurentius Dr. GER 1870 GERMANIA 4,5 18,25 1862
103 81
CM Samu Sorin-Mihai ROU 2029 Acs Sah Club Vados Arad 4,5 18,25 1837
104 65
Sarmir Milos SVK 2098 SLOVACIA 4,5 17,75 1965
105 194
II Dospin Florin-Andrei ROU 1617 Acs Master Mind Bucuresti 4,5 17,75 1845
106 176
Rascu Dmitrii MDA 1682 MIOLDOVA 4,5 17,75 1738
107 125
I Magold Filip ROU 1865 Acs Sah Club Vados Arad 4,5 17,50 2032
108 90
Pietinen Pekka FIN 1973 FINLANDA 4,5 17,50 1785
109 88
I Breitkopf Francisc ROU 1994 Cs Tinere Sperante Baia Mare 4,5 17,25 2025
110 137
I Panc Samuel ROU 1821 Css Nr. 1 Timisoara 4,5 17,25 1928
111 197
I Popa Andrada ROU 1574 Cs Universitar Ploiesti 4,5 17,25 1905
112 86
I Stroe Constantin ROU 2008 Acs Sah Club C&c Bucuresti 4,5 17,00 1956
113 131
CM Fugulyan Grigore ROU 1849 Cs Universitatea Arad 4,5 17,00 1766
114 103
I Turlea Constantin ROU 1938 Cs Universitar Ploiesti 4,5 16,75 1975
115 116
WCM Pelin Ana-Maria ROU 1886 Cs Dinamo Bucuresti 4,5 16,75 1913
116 118
I Matei Adrian ROU 1882 Asociatia Sah Club Snagov 4,5 16,75 1843
117 77
NM Craciun Ovidiu ROU 2039 Sah Club Cugir 4,5 16,50 1829
118 181
II Veneteanu Mihai ROU 1668 Acs Viitorul Urziceni 4,5 16,25 1962
119 163
WCM Patru Alexandra-Ioana ROU 1718 Cs Universitar Ploiesti 4,5 16,25 1841
120 100
CM Stancu Ovidiu-Grigore ROU 1948 Ac De Sah Alfil Pitesti 4,5 16,25 1796
121 115
CM Georgescu Cristian ROU 1891 Cs Spartac Bucuresti 4,5 16,00 1878
122 188
CM Oprisoni Gratian-Doru ROU 1649 Cs Mediator Giarmata Vii 4,5 16,00 1856
123 140
I Muntoiu Emanoil ROU 1813 Acs Turnul Alb Sibiu 4,5 16,00 1847
124 119
I Ion Dragos-Cosmin ROU 1879 Acs Sah Chindia Targoviste 4,5 15,75 1919
125 89
I Ursente Tudor-Alexandru ROU 1983 Cs Tinerii Maestri Bucuresti 4,5 15,75 1827
126 124
WCM Balan Briana-Cleopatra ROU 1869 Lps Satu Mare 4,5 15,75 1769
127 117
I Denes Attila-Norbert ROU 1886 Acs Juvenes Targu Mures 4,5 15,75 1747
128 95
FM Martin Perez Javier ESP 1961 SPANIA 4,5 15,25 1893
129 98
IM Panush Viktor MDA 1957 MIOLDOVA 4,5 14,50 1840
130 161
II Botea David-Alexandru ROU 1726 Cs Dinamo Bucuresti 4,5 14,25 1678
131 190
II Hirsu Adrian ROU 1630 Cs Universitatea Arad 4,5 13,75 1806
132 155
II Lup Constantin-Ionel ROU 1739 Acs Sah Club Vados Arad 4,5 12,75 1814
133 113
CM Popa-Matei Viorel-Ovidiu ROU 1895 Acs Sah Club Vados Arad 4,0 18,25 1933
134 109
I Bobocea Laurentiu-Vlad ROU 1908 Css Viitorul Cluj-Napoca 4,0 16,50 1977
135 133
I Veron Andrei-Stefan ROU 1833 Cs Vointa Satu Mare 4,0 16,25 1903
136 175
II Jinga Vlad-Ionut ROU 1687 Acs Sah Club Vados Arad 4,0 16,25 1897
137 158
II Morariu Daniel ROU 1732 Csm Pascani 4,0 15,75 1776
138 156
I Bursuc Mihai ROU 1736 Clubul De Sah Al An Bucuresti 4,0 15,00 1894
139 160
II Oltean Cristian-Daniel ROU 1728 Acs Sah Club Vados Arad 4,0 15,00 1871
140 180
CM Covaci Stefan ROU 1672 Ac De Sah Alfil Pitesti 4,0 15,00 1818
141 144
I Marchidan Costica ROU 1801 Clubul De Sah Al An Bucuresti 4,0 14,50 1735
142 183
II Tablan Matei-Christian ROU 1665 Csm Bucuresti 4,0 14,25 1939
143 136
I Badelita Beniamin ROU 1824 Csm Cluj Napoca 4,0 14,25 1818
144 129
CM Bartha Andrei ROU 1860 Cs Universitatea Arad 4,0 14,00 1954
145 152
II Nan Adrian-Florin ROU 1762 Cs Universitatea Arad 4,0 13,75 1921
146 141
I Dumitrescu Daniel ROU 1812 Csm Bucuresti 4,0 13,50 1662
147 215
I Buzuriu Razvan-Florin ROU 1375 Csu Universitatea De Vest Timi 4,0 13,25 1747
148 207
II Cazan Andrei ROU 1460 Csu Universitatea De Vest Timi 4,0 13,25 1741
149 162
II Zanfir Iulian ROU 1726 Acs Smart Galati 4,0 13,00 1827
150 154
I Cristocea Gabriela ROU 1742 Cs Sinandrei 4,0 13,00 1817
151 201
Neshev Nikola BUL 1534 BULGARIA 4,0 13,00 1773
152 227
IV Motofelea Alexandru-Catalin ROU 0 Cs Mediator Giarmata Vii 4,0 13,00 1752
153 92
I Sandor Tamas ROU 1964 Cs De Sah Ceramica Corund 4,0 12,75 1888
154 184
I Cucu Ioan-Mircea ROU 1661 Csm Mihai Viteazu Vulcan 4,0 12,50 1816
155 196
Marjanovic Alex HUN 1577 UNGARIA 4,0 12,25 1703
156 106
I Ieran Florin-Liviu ROU 1921 Cs Mediator Giarmata Vii 4,0 12,00 1706
157 220
III Tamas Christian-Arrydan ROU 1278 Cs Talbot Resita 4,0 11,75 1725
158 187
II Tablan Andrei-Damian ROU 1651 Csm Bucuresti 4,0 11,50 1737
159 204
II Secrieru Maria-Georgiana ROU 1487 Csu Universitatea De Vest Timi 4,0 11,00 1649
160 148
FM Georgescu Gabriel-Ioan ROU 1793 Clubul Central De Sah Bucurest 4,0 10,75 1615
161 226
III Pop Sebastian-Stefan ROU 0 Csm Raraul Campulung Moldoven 4,0 10,50 1544
162 159
Talmaci Chiril MDA 1731 MIOLDOVA 3,5 17,25 1974
163 9
GM Czebe Attila HUN 2436 UNGARIA 3,5 14,25 1895
164 198
CM Simion Nicolae ROU 1556 Cs Tinerii Maestri Bucuresti 3,5 14,25 1851
165 169
II Dumitru Luca-Serban ROU 1708 Cs Politehnica Iasi 3,5 13,75 1876
166 112
CM Bonte Arghir ROU 1898 Clubul De Sah Al Municipiului 3,5 13,75 1759
167 70
I Avramescu Paul-Mihai ROU 2061 Cs Spartac Bucuresti 3,5 13,50 1874
168 189
II Guiu Lorena-Malina ROU 1649 Acs Sah Club Vados Arad 3,5 13,25 1849
169 56
FM Pavlenko Bogdan MDA 2164 MIOLDOVA 3,5 13,00 1913
170 147
I Parasca Claudiu ROU 1795 Cs Universitatea Arad 3,5 13,00 1795
171 191
I Bruma Ioan ROU 1624 Clubul De Sah Al Municipiului 3,5 12,75 1702
172 79
Gratze Michael AUT 2037 AUSTRIA 3,5 12,25 1890
173 107
WCM Stanciu Andreea-Briana ROU 1917 Cs Otopeni 3,5 12,25 1884
174 151
I Bradateanu Corneliu ROU 1763 Csm Pascani 3,5 12,25 1865
175 164
Farkas Lorinc HUN 1717 UNGARIA 3,5 12,25 1657
176 178
I Butusina Samuel ROU 1680 Soimii Lipova 3,5 11,75 1893
177 138
I Balaban-Voia Alexandru ROU 1814 Acs Sah Club Vados Arad 3,5 11,50 1885
178 167
II Petruse Aurel-Florin ROU 1710 Acs Sah Club Vados Arad 3,5 10,25 1735
179 205
II Popa Nicolae ROU 1483 Acs Satori Art Slobozia 3,5 9,75 1613
180 193
AFM Homone Daniel-Ifrim ROU 1619 Cs Comunal Dudestii Noi 3,5 9,50 1676
181 172
II Meleg Victor ROU 1691 Cs Maris 2003 Targu Mures 3,5 8,75 1632
182 195
Pasti Zsombor HUN 1597 UNGARIA 3,5 8,00 1637
183 199
I Sabin Florea ROU 1553 Cs Universitatea Arad 3,5 5,25 1489
184 143
WCM Didiliuc Dariana-Gabriela ROU 1809 Cs Universitar Ploiesti 3,0 14,50 1932
185 157
I Mihalca Imre-Gheorghe ROU 1735 Acs ''la Bunicu'' Baia Mare 3,0 14,50 1878
186 149
I Gulias Alin-Constantin ROU 1788 Csm Mihai Viteazu Vulcan 3,0 14,25 1962
187 210
II Indre Alexandru-Claudiu ROU 1454 Cs Mediator Giarmata Vii 3,0 11,75 1680
188 82
Marjanovic Gyorgy HUN 2026 UNGARIA 3,0 11,50 1858
189 142
AFM Paraschiv Petronela-Alexandra ROU 1810 Csu Universitatea De Vest Timi 3,0 10,75 1873
190 174
I Afloarei Jenica ROU 1687 Cs Botosani 3,0 10,75 1771
191 165
I Morar Ciprian ROU 1713 Cs Tinerii Maestri Bucuresti 3,0 10,50 1808
192 128
Nagy Gabor HUN 1862 UNGARIA 3,0 10,25 1749
193 171
I Bichiceanu Dan-Radu ROU 1699 Cs Victoria Nadlac 3,0 9,75 1711
194 145
I Radu David Cr. ROU 1797 Csm Bucuresti 3,0 9,75 1665
195 153
I Brosman Alexandru ROU 1753 Cs Universitatea Arad 3,0 9,50 1817
196 59
FM Costin Petrica ROU 2127 Acs "petra-Sah" Satu Mare 3,0 9,50 1794
197 192
I Calin Remus-Vasile ROU 1623 Cs Mediator Giarmata Vii 3,0 9,25 1744
198 135
I Baibarac Niculae ROU 1826 Sah Club Ramnicu Valcea 3,0 9,00 1689
199 182
Mitran Marie BEL 1668 BELGIA 3,0 8,75 1745
200 206
AFM Antal Andrei ROU 1479 Cs Timisul Sag 3,0 8,75 1727
201 223
II Varga Sonia-Francesca ROU 1166 Soimii Lipova 3,0 8,50 1613
202 168
I Dragoi Tudor ROU 1709 Cs Ineu 3,0 7,50 1705
203 185
I Balla David ROU 1656 Cs Mediator Giarmata Vii 3,0 7,00 1646
204 208
II Dinca Gheorghe ROU 1459 Sah Club Ramnicu Valcea 3,0 7,00 1597
205 23
FM Gheorghiu Calin ROU 2345 Cs Politehnica Iasi 2,5 11,75 2010
206 211
I Ionita Gheorghe ROU 1446 Cs Mediator Giarmata Vii 2,5 9,25 1628
207 114
I Mihet Vasile-Mihai ROU 1895 Cs Mediator Giarmata Vii 2,5 9,00 1603
208 202
I Porcoleanu Doina-Olga ROU 1529 Cs Conpet Ploiesti 2,5 8,25 1595
209 121
I Maruntis Patrik-Robert ROU 1876 Acs Sah Club Vados Arad 2,5 8,00 1723
210 209
II Cimpean Dragos-Lucian ROU 1455 Csm Jiul Petrosani 2,5 8,00 1590
211 212
II Avadani Teodora ROU 1445 Csm Focsani 2007 2,5 7,25 1541
212 219
II Orz Stefania-Ramona ROU 1285 Acs Sah Club Vados Arad 2,5 6,75 1541
213 221
Dragoi Gabriel-Fabius ROU 1271 Csu Universitatea De Vest Timi 2,5 6,50 1619
214 214
I Tamba Dumitru ROU 1420 Cs Sergentul Vaslui 2,5 6,25 1506
215 218
II Bogdan Andrada-Ioana ROU 1327 Cs Universitar Ploiesti 2,5 5,75 1455
216 224
ACM Varga Iulia-Roxana ROU 1163 Soimii Lipova 2,5 4,25 1556
217 179
II Ungureanu Constantin-Gabriel ROU 1676 Cs Spartac Bucuresti 2,5 2,75 1646
218 213
II Tutuian Valentin ROU 1424 Cs Gloria Resita 2,5 2,75 1549
219 177
II Ifrim Mihai ROU 1681 Acs Smart Galati 2,0 8,00 1780
220 120
CM Dracea Gheorghe ROU 1878 Cs Mediator Giarmata Vii 2,0 7,00 1852
221 203
AFM Sandor Levente ROU 1488 Cs De Sah Ceramica Corund 2,0 7,00 1632
222 229
FC Chihai Adrian-Valentin ROU 0 Cs Mediator Giarmata Vii 2,0 6,50 1575
223 222
II Magda Daniel ROU 1263 Acs Sah Club Vados Arad 2,0 5,50 1338
224 173
Petricenco Ana MDA 1688 MIOLDOVA 2,0 4,00 1594
225 225
II Tus Oana-Camelia ROU 1150 Acs Sah Club Vados Arad 2,0 2,00 1353
226 186
AIM Maresanu Mina-Andrei ROU 1653 Cs Vointa Satu Mare 1,5 5,50 1696
227 228
II Tus Ioan-Paul ROU 0 Acs Sah Club Vados Arad 1,0 4,50 1410
228 216
II Izsak Andrei ROU 1354 Cs Mediator Giarmata Vii 1,0 4,50 1377
229 217
II Mehedeniuc Stefan ROU 1341 Acs Sah Club Vados Arad 0,5 1,25 1463

 

 

CM  ANUTA  Laurentiu  

Rd. Bo. SNo Name RtgI RtgN FED Club/City Pts. Res.
1 24 25 WGM Marjanovic Annamaria 2343 0 HUN UNGARIA 6,5 s 0
2 86 199 I Sabin Florea 1553 1541 ROU Cs Universitatea Arad 3,5 w 1
3 47 68 WFM Visanescu Daria-Ioana 2079 2079 ROU Acs Arnia Chessit 6,5 s 0
4 90 212 II Avadani Teodora 1445 1458 ROU Csm Focsani 2007 2,5 w 1
5 57 75 I Coca Cristi-Iulian 2043 2043 ROU Acs Smart Galati 6,0 s 1
6 41 62 CM Ciorica Mihai-Vlad 2110 2110 ROU Css Nr. 1 Timisoara 4,5 w ½
7 44 70 I Avramescu Paul-Mihai 2061 2061 ROU Cs Spartac Bucuresti 3,5 s 1
8 30 50 CM Ghimpu Samuel-Timotei 2193 2165 ROU Acs Smart Galati 5,5 w 1
9 16 19 IM Peptan Corina-Isabela 2375 2375 ROU Csm Bucuresti 6,5 s 0

 

 

                                                                               WCM  DIDILIUC  Dariana Gabriela     

Rd. Bo. SNo Name RtgI RtgN FED Club/City Pts. Res.
1 28 29 IM Manea Alexandru 2333 2346 ROU Cs Universitar Ploiesti 5,5 s ½
2 53 56 FM Pavlenko Bogdan 2164 0 MDA MIOLDOVA 3,5 w 0
3 88 188 CM Oprisoni Gratian-Doru 1649 1668 ROU Cs Mediator Giarmata Vii 4,5 s 1
4 50 43 Starcevic Ante Leon 2217 0 CRO CROATIA 5,5 w ½
5 58 83 NM Zaim Marian 2021 2021 ROU Cs Muncitorul Resita 5,0 s ½
6 55 87 I Dobre Radu-Fabian 2004 1978 ROU Clubul Central De Sah Bucurest 5,5 w 0
7 84 190 II Hirsu Adrian 1630 1624 ROU Cs Universitatea Arad 4,5 s 0
8 89 183 II Tablan Matei-Christian 1665 1729 ROU Csm Bucuresti 4,0 s ½
9 84 180 CM Covaci Stefan 1672 1716 ROU Ac De Sah Alfil Pitesti 4,0 w 0
 

 

  PORCOLEANU  Doina 

 

Rd. Bo. SNo Name RtgI RtgN FED Club/City Pts. Res.
1 84 89 I Ursente Tudor-Alexandru 1983 1983 ROU Cs Tinerii Maestri Bucuresti 4,5 s 0
2 119 -2 not paired 0 0 0,0 - ½
3 83 127 WCM Ciungan Diana-Alexandra 1862 1862 ROU Cs Sinandrei 5,0 w 0
4 98 136 I Badelita Beniamin 1824 1824 ROU Csm Cluj Napoca 4,0 w 0
5 106 221 Dragoi Gabriel-Fabius 1271 0 ROU Csu Universitatea De Vest Timi 2,5 s 0
6 119 -2 not paired 0 0 0,0 - ½
7 107 219 II Orz Stefania-Ramona 1285 1285 ROU Acs Sah Club Vados Arad 2,5 w 1
8 95 135 I Baibarac Niculae 1826 1826 ROU Sah Club Ramnicu Valcea 3,0 s 0
9 102 214 I Tamba Dumitru 1420 1469 ROU Cs Sergentul Vaslui 2,5 s ½