ŞAH - CONPET

 

 

Palmares

CAMPIOANA  NATIONALA de JUNIORI pe ECHIPE - B 18

 ( Miroiu Catalin, Vezeteu Daniel , Gogulancea Radu )    SATURN  2007                      Coman Emilia-Florentina  : Campioana Nationala Dezlegari  

               2oo9                            Medalie de Bronz - sah practic

                                                         Medalie de Bronz - blitz

Mos Maria-Magdalena        : Campioana Nationala Dezlegari                                                                                                          

                         Gogulancea Radu      2006      Manole Stefan

              Medalie de Bronz - dezlegari   Medalie de Bronz - sah activ

       Medalie de Bronz - Blitz

                          

Radulescu Mihnea : vicecampion national B8 - sah activ 

                2006                           ( Titlu neoficial )

MIROIU  Catalin - CAMPION  NATIONAL  SCOLAR     2009                                                                    

PERFORMANTELE  SECTIEI  DE  SAH "CONPET PLOIESTI "

 

                                                   2004 

 

Locul  II  -   MIROIU  Catalin  - la “CUPA  CONPET-editia I”- turneul principal – 24 jucatori

Locul  III -   DRAGAN  Martin - la “CUPA  CONPET-editia I”- turneul copii        – 12 jucatori

Locul VIII din 15 echipe la “Campionatele Nationale  Echipe mixte Divizia B” desfasurate  intre

                   8 -16.10  la  Tusnad. Echipa a avut urmatoarea componenta in ordinea meselor :

                   Mosnegutu Klauss, Anuta Laurentiu, Sarbu Raul, Sandulescu Gheorghe,

                   Miroiu Catalin , Gogulancea Radu , Porcoleanu Doina si Oprea Oana

Locul III  -  MOSNEGUTU  Klauss - la “Memorial Emil Macarie – editia 10 “ – 42 jucatori

Locul IV  -  SARBU  Raul                 - la “Memorial Emil Macarie – editia 10 “ – 42 jucatori

                                                                             2005 

 

Locul II       - SEDER  Nicolae   - la “Cupa  Unirii” – Ploieşti  24.01.2005 (sah  rapid )

Locul VII (din 79 juniori )- MANOLE  Stefan - la “Finalele de juniori” B 10 – Voineasa / 6,5p/ 9

                                  19 – 27 martie /   Inclus în lotul naţional B 10

Locul X (din 35 juniori ) - MIROIU  Cǎtǎlin - la “Finalele  de  juniori” B 10 – Voineasa / 5p/ 9

19 – 27 martie /   Inclus în lotul naţional B 14

Locul  III    - MOSNEGUTU  Klauss – la Memorial “ Maria Albuleţ “Ploieşti  5p/7; 4- 5 iunie

Locul VI din 10 echipe la “Campionatele Nationale pe echipe mixte Divizia B” desfasurate  intre

                   17 -24.05  la  Tusnad – sistem turneu

                    Echipa a avut urmatoarea componenta in ordinea meselor :

                   Mosnegutu Klauss, Seder  Nicolae ,Anuta Laurentiu, Sarbu Raul,

                   Miroiu Catalin , Sandulescu Gheorghe, Oprea Oana si Porcoleanu Doina

 Locul I  -  MOSNEGUTU  Klauss - “Cupa  CONPET – editia II ” Ploieşti / 7p / 9- intre 19-27.09

                                                                              2006

 

  Locul I -  MOSNEGUTU  Klaus - “Turneul  Maeştrilor” Ploieşti – 7p/ 9 – ianuarie / Şah  clasic

  Locul I -  VULCAN  Gheorghe - “Memorial Paul  Diaconescu” Ploieşti – 7p / 9 - 07.02- 01.03

Turneul  secundar

  Locul II - ROMOSAN  Cristian -“Memorial Paul  Diaconescu” Ploieşti - 6,5p/ 9- 07.02-01.03

Turneul  secundar

  Locul III - Medalie bronz - MANOLE  Ştefan - “Finalele  de  juniori” B 10- Predeal – 6p/ 9

13.04 - 21.04 / Şah  activ

  Locul III - Medalie bronz - GOGULANCEA  Radu- “Finalele de juniori” B18 –Predeal-5,5p/9

13.04 - 21.04 / Şah  activ

  Locul III - Medalie bronz – GOGULANCEA Radu - “Finalele de juniori” B18 –Predeal-5,5p/9

26p / 36p  ; 13.04 - 21.04 / Dezlegari  probleme

  Locul II  - RADULESCU  Mihnea - “Finalele  de  juniori” B 8 ( neoficial ) – Predeal ; 5p / 9

13 - 21.04 / Şah  activ

   Locul II - MANOLE  Ştefan - “Open  internaţional Predeal “- grupa copii – Predeal ; 5,5p/ 7

12.08 - 18.08 / Categoria  Sub 10 ani

   Locul I - MIROIU  Cǎtǎlin - “Open  internaţional Predeal “- turneul principal – 5p/ 9

          12.08 - 18.08 / Categoria  ELO 1800÷2000

   Locul IV - Manole  Ştefan   6p/ 7 ; Rǎdulescu  Mihnea  3p/ 7 ; Copaciu  Tiberiu  4p/ 7

                     “Campionatul  Naţional pe Echipe de Juniori” Iaşi – 13p/ 21

                     26.08 - 30.08 / Categoria  B10- 8 echipe participante

   Locul I  - MANOLE  Ştefan - “Open  internaţional Bucureşti “ 4p/ 9 ; 04.09- 11.09; Categoria Sub 10 ani

   Locul I  - MOSNEGUTU  Klauss -“Cupa CONPET”ediţia a-III-a Ploieşti – 7p/ 9; 23.09-08.10

   Locul II - MIROIU  Cǎtǎlin -“Cupa CONPET”ediţia a-III-a Ploieşti – 6,5p/ 9; 23.09-08.10

   Locul II - MOSNEGUTU  Klauss - “Memorial Emil  Macarie“- Ploieşti 7p/ 9 ; 14.10 - 31.10

   Locul I  - COPACIU  Tiberiu - “Memorial Emil  Macarie“ turneu  copii - Ploieşti - 8,5p/ 9; 14.10 - 31.10

   Locul II - RADULESCU  Mihnea -“Memorial Emil  Macarie“ turneu  copii - Ploieşti -7p/ 9;14.10 - 31.10

   Locul III - MIROIU  Cǎtǎlin - “Memorial Emil  Macarie “ Ploieşti – 6p/ 9 ; 14.10 - 31.10

   Locul III - SEDER  Nicolae  - “ Trofeul  Revelionului “Bǎile Herculane- 5p/ 7 ; 27.12- 30.12

                                                                                 2007

 

   Locul I  - COPACIU  Tiberiu - “Semifinalele Campionatului National de Juniori “- Ploieşti                 

                                                           09.02 – 11.02 /   6,5p / 7  -  30 juniori - etapa  de  zona

   Locul VI - RADULESCU  Mihnea -“Semifinalele Campionatului National de Juniori “-                      

                                                    Ploieşti  / 09.02 – 11.02 /   4,5p / 7-  30 juniori - etapa  de  zona

   Locul  I – SANDULESCU  Gheorghe – “Campionatul National Individual Seniori”- Amara

                                                                        16.02-25.02 / sah practic – ELO sub 2000

   Locul V - GOGULANCEA  Radu- “Finalele de juniori” B18 –Amara-5,5p/9 ;12.04 - 20.04

                                                               sah  practic / inclus in lotul national juniori B18

   Locul VI - MIROIU  Cǎtǎlin - “Finalele de juniori” B16 –Amara-5,5p/9 ;12.04 - 20.04

                                                               sah  practic / inclus in lotul national juniori B18

   Locul IV - MANOLE  Ştefan -“Finalele de juniori” B12-Amara-18p/30-Dezlegari ;12 - 20.04

   Locul V - MIROIU  Cǎtǎlin - “Finalele de juniori” B16 –Amara-4,5p/7 –sah rapid ;12- 20.04

   Locul VI - GOGULANCEA  Radu -“Finalele de juniori” B18- 24,5p/30 - Dezlegari ;12 - 20.04

   Locul VI  - COPACIU  Tiberiu -“Finalele de juniori” B10- 30p/30 - Dezlegari ;12 - 20.04

   Locul  VI – “ CUPA  ROMANIEI – editia a-II –a “ la sah rapid – pe echipe- masculin 

                       - Ghermanesti – din 26 echipe – prin  CONPET 1 avand urmatoarea componenta :

                         Mosnegutu Klauss, Sarbu Raul, Gogulancea Radu , Miroiu Catalin .

   Locul  IV - MANOLE  Ştefan -“Ziua Europei “Buzau ( Grand Prix Junior 2007 ) 5,5p / 9

                                                      63 participanti  /  11.05 – 13.05

   Locul  IV - MANOLE  Ştefan -“Open  Saturn «  ( Grand Prix Junior 2007 ) 6,0p / 9

                                                        sah  activ  - 35 participanti  /  18.06 – 19.06

   Locul   I  -  ANUTA  Laurentiu – “ Turneul  Maestrilor “ – Ploiesti  2007 – 7 p / 9 ( 24 juc.)

                                                                Turneul  principal -  26.05. – 13.06.

   Locul   I  -  PANAITESCU  Ciprian – “ Turneul  Maestrilor “– Ploiesti 2007 – 9 p / 10( 24 juc.)

                                                                       Turneul  secundar -  26.05. – 09.06.

   Locul  III -  RADULESCU  Mihnea – “ Turneul  Maestrilor “– Ploiesti 2007 – 8 p /10 ( 24 juc.)

                                                                        Turneul  secundar-  26.05. – 09.06.

   Locul III  - MOSNEGUTU  Klauss - “Festivalul  Clubului  Central  de  Sah” – Cap  Aurora -  

                                                                    7p/ 9   ( 75  juc.); 22.06 - 30.06

   Locul III  - GOGULANCEA  Radu – «Trofeul  Litoralului » - Eforie  Nord – 6p / 9 ( 117 juc.)

                                                                     20.06 - 30.06 / Categoria  ELO  sub 2050

   Locul I - MANOLE  Ştefan – “Grand Prix Junior 2007- Alba Iulia - 6,5p/9 ( 30 juc.);2÷5.08

   Locul III - ANUTA  Laurentiu - “Open  ROMGAZ “- 03.08 - 10.08 / Categ.  ELO sub 2050

  Locul II - MANOLE  Ştefan - “Open  internaţional Predeal “- grupa copii – Predeal ; 7,5p/ 9

          12.08 - 18.08 / Categoria  Sub 12 ani

   Locul I -  CAMPIOANA  NAŢIONALA  de  JUNIORI  sub 18 ani

                                                              MEDALIE  de  AUR    

                  “Campionatul  Naţional pe Echipe de Juniori”- Saturn - 26.08 - 30.08 /Categoria  B18

                     Echipa : GOGULANCEA  Radu , MIROIU  Cǎtǎlin , VEZETEU  Daniel .

   Locul I - MIROIU  Cǎtǎlin -“Cupa CONPET” Ploieşti - Turneu principal– 5,5p/ 9; 22÷-29.09

                                                     Categoria  juniori

    Locul  II  -  PANAITESCU  Ciprian - “Cupa CONPET” Ploieşti – Turneu  copii ; 22÷-29.09

    Locul III  - COPACIU  Tiberiu  - “Cupa CONPET” Ploieşti – Turneu  copii ; 22÷-29.09

    Locul V – Echipa  masculina – “Campionatul  Naţional pe Echipe – DIVIZIA  A ” – din 10

                     Echipe – Cǎlimǎneşti – 13 ÷ 19 octombrie / Componenţǎ : Katov V.,Moşneguţu K.,

                     Seder N., Gogulancea R., Miroiu C., Sîrbu R., Anuţa L.- cpt.

                                                                                               2008

  

                              -  Open“ Memorial Maria Albulet” – Ploiesti

Locul I    : Gogulancea  Radu (junior)  cu  7,5 puncte din 9 posibile  si

Locul III :  Miroiu  Catalin     (junior)  cu  6,5 puncte din 9 posibile 

      Locul I :  MIROIU  Catalin - “Campionatul de sah al liceelor”- Campina – etapa judeteana , baieti –

                      Campion judetean - 5p(5)  - 14 participanti

                                   -  Finalele Campionatului National de Juniori –  18÷20 ani –  Iasi   :   B20 :

                                      La sah  practic : Miroiu  Catalin - locul 8  ;  Gogulancea  Radu – locul 9

                                          Amandoi sunt in lotul national la B20 ,in urma acestor rezultate.

      Locul IV :  Gogulancea  Radu  - B20 - la blitz  : cu  6p ( 9 )

                             -  Finalele Campionatului National de Juniori –  8÷16 ani –  Voineasa

Locul IV :  Copaciu  Tiberiu  -  la dezlegari -  B12

                             -  Olimpiada Naţională a sportului şcolar la şah – cls. IX-XIII .

                          Finala  pe  tara  s-a  desfasurat  la  Targu – Mures si  a  reunit  38 jucatori.

      Locul V   :  Miroiu  Catalin   :    cu  5p ( 7 )  -   38 participanti 

                             - “ Festivalul sahului brailean - turneul B“ pentru juniori sub 12 ani 

      Locul III  :  Panaitescu  Ciprian  : cu 4p( 5 ) -   42 participanti

      Locul II   :  Miroiu Catalin - “Turneul Prahova “,  Ploiesti  -  cu  6,5p (9 ) - 26 jucatori    

      Locul II   :  Miroiu Catalin -  “Memorialul Emil Macarie “- Ploieşti - turneul principal - 7,5p ( 9 ) - 24 jucatori

      Locul II   :  Miroiu Catalin -  “ Cupa  CONPET “ – Ploiesti  - sah rapid :  7p ( 9 )39 participanti 

      Locul IV  :  Miroiu Catalin -  Finalele Campionatului National de SAH rapid,blitz si  dezlegari “  - Bucuresti

                                                         la proba  "dezlegari "  - 45 participanti 

                                                               2009

 

      Locul  I  :  Miroiu Catalin - “Memorialul Paul Diaconescu” - Ploiesti - turneul principal -21 februarie - 15 martie

                                                     7,5p (9)  - 42 jucatori

      Locul II fete : COMAN  Emilia - “Memorialul Paul Diaconescu”- Ploiesti - turneu copii - 5p(9) - 35 juniori

      Locul III baieti sub 8 ani : SZOCS  Iulian  - “Memorialul Paul Diaconescu”- Ploiesti - turneu copii - 5p(9)  

      Locul I fete sub 8 ani : COMAN  Emilia - “Trofeul Snagov” ”- Ghermanesti- turneu copii sub 12 ani-

                                            14-15 martie  , 50 juniori  -  4p(7)

       Locul II baieti sub 8 ani : SZOCS  Iulian  - “Trofeul Snagov” ”- Ploiesti - turneu copii - 4p(7)  

      Locul I :  MIROIU  Catalin - “Campionatul de sah al liceelor”- Campina – etapa judeteana , baieti –

                      Campion judetean - 5p(5)

      Locul I : MIROIU  Catalin  -Campionatul Capitalei pentru juniori  2009 "– şah practic – baieti 14-20 ani
                                                     Bucuresti - 20 ÷ 28 martie - 8,5p( 9 ) - Campion al Capitalei - juniori 14 -20 ani
      Locul III : MIROIU  Catalin  - Festivalul Internaţional de Şah Memorial Victor Ciocâltea - ediţia XXVI ” 2009
                                                           Turneul de sah  rapid -   28 – 29 martie - 5,5p( 7 ) -
                     “Finalele Campionatului National Individual de Juniori -2009”,  Voineasa – 7 ÷ 17 aprilie
      Locul V : MIROIU  Catalin  5,5p(9) la B18 – sah practic - inclus in lotul national juniori B18
      Locul VI :GOGULANCEA Radu5p(9) la B20 – sah practic - inclus in lotul national juniori B20  
      Locul IV : MIROIU  Catalin  6p(9) la B18 – blitz
      Locul V :  COMAN  Emilia 5,5p(9) la F8 – sah activ
      Locul III : COMAN  Emilia 6p(9) la F8 – sah practic - inclusa in lotul national juniori  F8
                                                                                             MEDALIE  DE  BRONZ
      Locul III : COMAN  Emilia 6,5p(9) la F8 – blitz  -  MEDALIE  DE  BRONZ
      Locul I :   COMAN  Emilia - la F8 – dezlegari - MEDALIE  DE  AUR
      Locul I :   MOS  Maria - la F8 – dezlegari - MEDALIE  DE  AUR
  Locul I : MIROIU  Catalin  - "Olimpiada Sportului Scolar la Sah"- Giurgiu - 6,5 p(7)- 38 participanti
                                                                                    CAMPION  NATIONAL  SCOLAR  ( LICEE )
  Locul VI : echipa  CONPET 2  (Gogulancea R., Sarbu R., Anuta L., Iordache A.)
                                                                        “Cupa Romaniei “ – editia 2009 ; 23 / 24 mai- Ghermanesti /  ( 33 echipe )
  Locul I    : MIROIU  Catalin   - "Cupa Petrolistului" - 2009 - sah activ - Ploiesti- 6/7iunie
  Locul II  : COMAN  Emilia - la fete 8 ani -"Festivalul  International de Sah Eforie - 2009" -   ( 19 - 28 iunie )
  Locul I  : COMAN  Emilia - la F8- dezlegari -"Festivalul  International de Sah Eforie - 2009"
  Locul I  : COMAN  Emilia - la F8 – blitz  -"Festivalul  International de Sah Eforie - 2009"
  Locul I  : IORDACHE Adrian - la categ. ELO sub 2000 -"Festivalul  International Eforie "
  Locul I  : COMAN  Emilia - la fete 9 ani  - "Cupa Marginimii" - Salistea Sibiului - 4-5 iulie
  Locul II : Echipa de juniori a CONPET -ului – baieti sub 20 ani 
                                             "Finalele Campionatului National de Juniori pe Echipe" -Iasi - 26-30 iulie                                                GOGULANCEA Radu , MIROIU George-Catalin si IORDACHE  Adrian. 
                                                Vicecampioana  nationala la baieti 20 ani   -  MEDALIE  DE  ARGINT
  Locul I  : MIROIU  Catalin - la jucatori sub 2200 la : “Festivalul International Mihail
                                                                  Sadoveanu – 2009 “,Iasi - 19 si 25 august
  Locul II :GOGULANCEA Radu - la jucatori sub 2200 la : “Festivalul International Mihail
                                                                  Sadoveanu – 2009 “,Iasi - 19 si 25 august
  Locul I  : COMAN  Emilia - la fete 8 ani - la : “Festivalul International Mihail Sadoveanu
                                                                  – 2009 “, turneul copii sub 12 ani - Iasi - 19 si 25 august
 Locul I  : COMAN  Emilia - la fete 8 ani - la : “Cupa CONPET Junior “ – 05/ 06 sept. Ploiesti
 Locul I  : SZOCS  Iulian  - la baieti 8 ani - la : “Cupa CONPET Junior “ – 05/ 06 sept. Ploiesti
 Locul II : MOS   Maria     - la fete 8 ani   - la : “Cupa CONPET Junior “ – 05/ 06 sept. Ploiesti
 Locul III  : MANEA  Alexandru  - “ Festivalul International  C.S.SICILIANA “- Eforie Nord
 Locul II  : BACIU  Stefan  - jucatori sub 2200 - “ Festivalul Francofon de Sah- 2009”
                                                                                        Arvier ( Italia ) – 27 sept.- 03 octombrie
Locul II :GOGULANCEA Radu -“ Week-end Sahist  Prahovean “ – Ploiesti / 2-11 octombrie
Locul II : BACIU  Stefan - jucatori sub 2200 -“Festivalul  Municipiului Bucuresti –Fair Play”
Locul III  : echipa masculina a CONPET – la “ Campionatul National pe Echipe – Divizia A”
                         ( Manea A., Mosnegutu K., Baciu S., Gogulancea R., Miroiu C., Anuta L. )
                                           Slanic – Moldova  /  19 – 25 octombrie
Locul 40 ( din 85 participante ) : COMAN  Emilia - la fete 8 ani – ca reprezentanta a Romaniei    
                                                         - 6 puncte  din  11 partide -  la : “ CAMPIONATUL MONDIAL de JUNIORI – ed.2009 “
                                                                                 Kemer – Antalya  ( Turcia ) / 11 – 23 noiembrie .

2010

 Locul III : COMAN  Emilia - la fete 10 ani  -"Cupa Mc Donald’s" –sah clasic  /  Olanesti  
 Locul II  : COMAN  Emilia - la fete 10 ani  - "Cupa Mc Donald’s" – dezlegari /  Olanesti  
 Locul II : MIROIU  Catalin -“Olimpiada scolara la sah” – licee - Campina - etapa judeteana,
                                                         Baieţi – vicecampion judetean   /  - 12 februarie
 Locul I : DIDILIUC  Dariana - “Olimpiada scolara la sah”- gimnaziu - Campina - etapa jud.,
                                                        Fete–campioana judeteana /  - 12 februarie
 Locul I - COMAN  Emilia  - la “Memorialul Paul Diaconescu”-Ploiesti - copii sub 10 ani 
 “Finalele Campionatului National Individual de Juniori -2010”,  Voineasa – 7 ÷ 17 aprilie
    Locul VII : MIROIU  Catalin 5p(9) la B20 – sah practic - inclus in lotul national juniori B20
    Locul VI : COMAN  Emilia 6p(9) la F10 – sah practic - inclusa in lotul national juniori  F10
    Locul II : DIDILIUC  Dariana - la F14 – dezlegari - MEDALIE  DE  ARGINT
    Locul II :  MARIN  Ioana- la F8 – dezlegari - MEDALIE  DE  ARGINT
  Locul VI :GOGULANCEA Radu – “ Finala Campionatului Naţional Universitar “- Iaşi - 
                                                                               21 ÷ 23 mai  / 37 jucatori
  Locul II  : COMAN  Emilia - la fete 10 ani - : “Caluţul de Fildeş “ – Braila – 28÷30 mai
  Locul II  : SZOCS  Iulian  - la baieţi 10 ani -: “Caluţul de Fildeş “ – Braila – 28÷30 mai
  Locul II : COMAN  Emilia - la fete 10 ani -: “Cupa Radio Romania”- Bucuresti -5/6 iunie
  Locul II  : COMAN  Emilia - la fete 10 ani -"Festivalul  International de Sah Eforie - 2010"
                                                       “sah clasic”  ( 17 - 27 iunie )
  Locul I  : COMAN  Emilia - la fete 10 ani -"Festivalul  International de Sah Eforie - 2010"
                                                       “dezlegari”    22 iunie / 35 participanti
  Locul II : DIDILIUC  Dariana -la fete 14 ani -"Festivalul  International de Sah Eforie "
                                                        “dezlegari”    22 iunie / 21 participanti 
  Locul III  : MARIN  Ioana - la fete 8 ani -"Festivalul  International de Sah Eforie " - blitz     
  Locul I  : COMAN  Emilia - la fete 10 ani -"Festivalul  International de Sah Eforie" - blitz     
 Locul I  : DIDILIUC  Dariana - la fete 14 ani -"Festivalul International de Sah Eforie"- blitz    
 Locul II  : SZOCS  Iulian  - la baieti 10 ani -"Festivalul  International de Sah Eforie" -   blitz
 Locul I  : COMAN  Emilia - la fete 10 ani -"Festivalul  International de Sah FISCA"-dezlegari   
 Locul I : DIDILIUC Dariana -la fete 14 ani"Festivalul  International de Sah FISCA"dezlegari   
 Locul I  : COMAN  Emilia - la fete 10 ani -"Cupa Marginimii - 2010" – Sibiu – sah rapid
 Locul I  : MARIN  Ioana - la fete 8 ani -"Cupa Marginimii - 2010" – Sibiu – sah rapid
 Locul III  : COMAN  Emilia - la fete 10 ani -"Open Sah Ploiesti " – sah rapid- 11 iulie 
 Locul I   :  Echipa de juniori a CONPET -ului – fete sub 10 ani : COMAN  Emilia ,
                          TENTU  Valentina , MOS  Maria , MARIN Ioana.
                         "Finalele Campionatului National de Juniori pe Echipe" -Iasi - 26-30 iulie                    
                         Campioana  nationala la fete 10ani   - MEDALIE  de  AUR 

   Locul I  : COMAN  Emilia - la fete - “Open Sah Sinaia”- sah rapid - 13/14 aug. – turneu B

  Locul II : MOS Maria       - la fete - “Open Sah Sinaia”- sah rapid - 13/14 aug. – turneu B                                                                              
  Locul V  la “ SUPERLIGA “– ( din 10 echipe ) – cea mai importanta competitie nationala
                           pe echipe , la prima participare a CONPET-ului : mentinerea in prima liga.
               Baile  Herculane 4 – 12 septembrie : RAPPORT R., FLUMBORT A., IONESCU  M.,    
                                                          MOSNEGUTU  K.,  BACIU  St., MIROIU  C., ANUTA L.
Locul III : SZOCS  Iulian  - la baieti 10 ani -“Cupa Conpet Junior 2010 “ Ploiesti  25/26 sept.
Locul II  : COMAN  Emilia - la fete 10 ani -“Cupa Conpet Junior 2010 “ Ploiesti  25/26 sept.
Locul I   :  MARIN Ioana - la fete 8 ani -“Cupa Conpet Junior 2010 “ Ploiesti  25/26 sept.
Locul I  : BACIU  Ştefan  - Trofeul Dunării de Jos “- Brăila – 1÷3 oct./ 5p(7) / 36 juc.
Locul I   :  MOŞNEGUŢU  Klauss -“Cupa Conpet 2010 “ Ploiesti  23 ÷31 oct. /    30 juc.
Locul II  :  MIROIU  Catalin  - “Cupa Conpet  2010 “ Ploiesti  23 ÷31 oct. /     30 juc.
Locul II  : COMAN  Emilia - la fete -“Cupa Conpet  2010 “ Ploiesti  23 ÷31 oct.
Locul I   : VULCAN  Gheorghe- la veterani-“Cupa Conpet 2010 “ Ploiesti 23 ÷31 oct.
Locul III : SZOCS  Iulian  - la baieti 10 ani -“Festivalul Internaţional de Şah Elisabeta
                         Polihroniade 2010 “ – Căciulata  ( 2 ÷ 7 nov.) /  15 juc.
Locul I : COMAN  Emilia - la fete 10 ani -“Festivalul Internaţional de Şah Elisabeta
                         Polihroniade 2010 “ – Căciulata  ( 5 nov.) – dezlegări  /    9 juc.
Locul I  :  MIROIU  Catalin  - “Festivalul Internaţional de Şah Bucuresti 2010 “- turneul
                          de juniori  20 ani – şah rapid – Bucureşti – 22 / 23 nov. / 15 juc.
Locul III  :  MIROIU  Catalin  - MEDALIE  DE  BRONZ – “ Campionatele Naţionale de Şah -
                   - Seniori – la şah rapid , dezlegări şi blitz “ Braşov - la şah rapid / 10÷12 dec./72 juc.  
Locul I  : DIDILIUC  Dariana – junioare sub 16 ani – la “ Campionatele Naţionale de Şah -
                        - Senioare – la şah rapid , dezlegări şi blitz “ Braşov - la blitz - 10 ÷ 12 dec.
Locul I : SZOCS  Iulian  - la copii 12 ani - “Cupa de iarnă RIN Grand Hotel “ –Bucuresti
                                                                            ( 17 ÷ 19 decembrie.) /  45 juc.
 

2011

 

*  La „ Finalele Campionatului National de Seniori „  Sarata – Monteoru / 11 ÷ 20 februarie  juniorul  nostru 
                  MIROIU George – Catalin s-a  clasat pe locul 10  ( 138 jucatori ) si a obtinut o norma de MI
                 ( maestru international ) – prima norma la un asemenea nivel   obtinuta de un junior crescut de
                   clubul nostru.
* Locul I : DIDILIUC  Dariana - “Olimpiada scolara la sah”- gimnaziu – Ploiesti - etapa jud.,
                                                        Fete–campioana judeteana /  - 24 februarie
*  Locul III :  MARIN Ioana -“Turneul Prahova “- turneul copii - Ploiesti  / 5 ÷ 10 martie
*  Locul II   : MOS  MARIA  - la fete -“Cupa Micul Sahist “ Ploiesti – sah rapid - 26 martie
*   “Finalele Campionatului National Individual de Juniori -2011”, Caciulata – 10 ÷ 21 aprilie
    Locul IV : MIROIU  Catalin 5p(9) la B20 – sah clasic - inclus in lotul national juniori B20
    Locul I : COMAN  Emilia 8p(9) la F10 – sah clasic - inclusa in lotul national junioare  F10
                         CAMPIOANA  NATIONALA  la fete 10ani   -             MEDALIE  de  AUR
    Locul I :  MOS Maria-Magdalena - la F10 – dezlegari -               MEDALIE  de  AUR
    Locul II : DIDILIUC  Dariana - la F16 – dezlegari -            MEDALIE  DE  ARGINT
    Locul II : COMAN  Emilia la F10 – dezlegari  -              MEDALIE  DE  ARGINT
    Locul II : COMAN  Emilia la F10 – sah rapid -           MEDALIE  DE  BRONZ
    Locul III : MIROIU  Catalin la B20 – dezlegari  -     MEDALIE  DE  BRONZ  
    Locul III : MIROIU  Catalin la B20 – sah rapid -  MEDALIE  DE  BRONZ 
 * Locul  II : COMAN  Emilia cu echipa Romaniei – fete sub 16 ani - MEDALIE  DE  ARGINT
                                                        VICECAMPIOANA  BALCANICA  - Kragujevac (Serbia)  /  2 – 5 mai
 * Locul  II : COMAN  Emilia – „ Cupa CSU Ploiesti „   - Ploiesti  / 6 – 8 mai
 *  Locul II : MIROIU  Catalin  - „Campionatele Universitare -2011” – Iasi /  20-22 mai
                                                                                         VICECAMPION   UNIVERSITAR
  *  Locul I : MOS  Maria-Magdalena - la fete 10 ani  :“Caluţul de Fildeş “- Braila – 27÷29 mai
  *  Locul II  : COMAN  Emilia - la fete 10 ani   : “Caluţul de Fildeş “ – Braila – 27÷29 mai
 *  Locul II  : SZOCS  Iulian - la copii 12 ani “Cupa Constructorul–Familia“- dezlegari -Bucuresti–27÷29  mai
 *  Locul V : echipa de baieti : Miroiu C. , Ionescu M., Mosnegutu K. , Baciu St.
                       la  „ Cupa Romaniei 2011 “ – Brasov – 3-5 iunie
 *  Locul III  : SZOCS  Iulian  - la copii 10 ani “Cupa Fan Courier“- juniori- sah clasic Bucuresti–27÷29 mai
 *  Locul I  : SZOCS  Iulian  - la copii 10 ani “Cupa Fan Courier“- juniori - dezlegari - Bucuresti – 27÷29 mai
 *  Locul I  : COMAN  Emilia - la fete 10 ani “Cupa Fan Courier“- juniori - dezlegari- Bucuresti– 27÷29 mai
 *  Locul I  : COMAN  Emilia - la fete 12 ani   “Cupa Fan Courier“- juniori - dezlegari- Bucuresti– 27÷29 mai
  * Locul  I :  Echipa de junioare a CONPET– fete 10 ani : COMAN  Emilia, MARIN Ioana ,
                            MOS  Maria. "Finalele Campionatului National de Juniori pe Echipe" - Iasi –    24-31 iulie /   
                           Campioana  nationala la fete 10ani – sah clasic - MEDALIE  de  AUR  
* Locul  I :  Echipa de junioare a CONPET– fete 10 ani : COMAN  Emilia, MARIN Ioana ,
                   MOS  Maria. "Finalele Campionatului National de Juniori pe Echipe" - Iasi –
                  24-31 iulie / Campioana  nationala la fete 10ani – sah rapid -  MEDALIE  de  AUR  
* Locul II : Echipa de juniori a CONPET - baieti sub 20 ani : MIROIU Catalin, URSENTE     
                  Tudor,JACAN Alexandru /"Finalele Campionatului National de Juniori pe Echipe"          
                      Vicecampioana  nationala la baieti 20ani – sah rapid - MEDALIE  DE  ARGINT 
* Locul III : Echipa de juniori a CONPET - baieti sub 20 ani : MIROIU  Catalin, URSENTE 
                  Tudor,JACAN Alexandru / "Finalele Campionatului National de Juniori pe
                   Echipe" - Iasi - 24-31 iulie  – sah clasic -                            MEDALIE  DE  BRONZ
* Locul I  : SZOCS  Iulian - la copii 10 ani " CUPA  de  VARA "  - Bicaz  - 11-14 august
* Locul I  : SZOCS  Iulian - " CUPA  C.S.U.PLOIESTI "   -  19-21 august  - Ploiesti
* Locul III  : COMAN  Emilia - " CUPA  C.S.U.PLOIESTI "   -  19-21 august  - Ploiesti
*  Locul 25 (din 77 participante) :COMAN  Emilia - la fete 10 ani - reprezentand  Romana    
               - 5 puncte din  9 partide - la : “CAMPIONATUL EUROPEAN de JUNIORI –2011 “
                                                                   ALBENA ( Bulgaria ) /  10 – 21 septembrie .
* Locul 10  la “ SUPERLIGA “– ( din 10 echipe ) – Brasov – 08-16 octombrie
                         MILU R., MOSNEGUTU  K., POSEDARU B. , IONESCU  M.,  MIROIU C. ,   BACIU  St. , ANUTA L.   
                                                                          -  echipa a retrogradat in Divizia A
* A doua norma de MAESTRU INTERNATIONAL obtinuta de juniorul  MIROIU  Catalin  la  “ SUPERLIGA" ,                                             unde a realizat  6,5 puncte din 9 partide , jucand pe masa a -5-a.
* Locul I  : SZOCS  Iulian - Festivalului Internaţional de Şah "Elisabeta Polihroniade"-Turneul Candidatilor 
                                                                        - baieti 10 ani  - sah clasic – Caciulata – 21-27 octombrie
* Locul I  : SZOCS  Iulian - Festivalului Internaţional de Şah "Elisabeta Polihroniade" -Turneul Candidatilor
                                                                       - baieti 10 ani  - dezlegari  – Caciulata – 21-27 octombrie
* Locul I  : SZOCS  Iulian - Festivalului Internaţional de Şah "Elisabeta Polihroniade"-Turneul Candidatilor
                                                                       - baieti 10 ani  -blitz– Caciulata – 21-27 octombrie
* Locul II : SZOCS  Iulian - Festivalului Internaţional de Şah "Elisabeta Polihroniade"-Turneul Candidatilor 
                                                                       - baieti 10 ani  - sah rapid– Caciulata – 21-27 octombrie
* Locul II : COMAN  Emilia -Festivalului Internaţional de Şah "Elisabeta Polihroniade" -
                                                                  Turneul Campionilor - fete10 ani  - sah clasic – Caciulata – 21-27  octombrie
* Locul I  : COMAN  Emilia - Festivalului Internaţional de Şah "Elisabeta Polihroniade" -
                                                                   Turneul Campionilor - fete10 ani  - dezlegari – Caciulata – 21-27 octombrie
* Locul I  : COMAN  Emilia - Festivalului Internaţional de Şah "Elisabeta Polihroniade" -
                                                                   Turneul Campionilor - fete10 ani  -blitz– Caciulata – 21-27 octombrie
* Locul III : COMAN  Emilia - Festivalului Internaţional de Şah "Elisabeta Polihroniade" -
                                                                   Turneul Campionilor - fete10 ani  - sah rapid– Caciulata – 21-27 octombrie
* Locul III : COMAN  Emilia – „Campionatul National de Sah pentru Echipe Mixte de  Juniori „ sub 12 ani  –
                                                                              Caciulata/ 28-30 octombrie, jucand pe masa 3 in  echipa judetului :
                                                                               Herea S., Stoica E., Coman E., Poama I.  :      MEDALIE  DE  BRONZ 
* Locul  I : SZOCS  Iulian  - „ Toamna Sahista Prahoveana „ – turneu copii 10 ani - Ploiesti  - 7 ÷ 16 noiembrie
*  Locul I : MIROIU  Catalin  - „ Toamna Sahista Prahoveana „ turneul principal-Ploiesti - 12 ÷ 20 noiembrie
*  Locul 24  (65 participante ) : COMAN  Emilia - la fete 10 ani–reprezentanta a Romaniei -5  p  din  9 partide -                           la : “CAMPIONATUL MONDIAL de JUNIORI – ed.2011 “Caldas Novas (Brazilia) /17–27 noiembrie
* Locul III : SZOCS  Iulian  :  -“Cupa Conpet Junior 2011 “ Ploiesti  26/27 noiembrie
*  Locul  I   :  MOS MARIA  - la fete 10 ani -“Cupa Conpet Junior 2011 “ Ploiesti  26/27 nov.
*  Locul III : DIDILIUC  Dariana – „Campionatul National Seniori - Dezlegari - Feminin 2011”- Iasi
                                                                                            1-4 decembrie   -MEDALIE  DE  BRONZ 
*  Locul V :  MIROIU  Catalin  – “Campionatele Naţionale de Seniori - la şah rapid,dezlegări şi blitz “ Iasi 
                                                                                            - la şah rapid -  1-4 decembrie
*  Locul V : MOSNEGUTU  Mariana – “Campionatele Naţionale de Senioare - la şah rapid,
                                                                                        dezlegări şi blitz “ Iasi - la şah rapid -  1-4 decembrie
*  Locul IV : MOSNEGUTU  Mariana – “Campionatele Naţionale de Senioare - la şah rapid,
                                                                                            dezlegări şi blitz “ Iasi - la blitz -  1-4 decembrie
*  Locul IV : MOSNEGUTU  Klauss – “Campionatele Naţionale de Seniori - la şah rapid,
                                                                                            dezlegări şi blitz “ Iasi - la blitz - 1-4 decembrie
*  Locul VI : BACIU Stefan         – “Campionatele Naţionale de Seniori - la şah rapid,
                                                                                         dezlegări şi blitz “ Iasi - la blitz - 1-4 decembrie
* Locul  II : SZOCS  Iulian  :  - „Festivalul de Sah “CUPA CARO”  1-4 decembrie
*  Locul  VIII : SZOCS  Iulian  : „Semifinalele Campionatului National Individual de Juniori -
                                                                                     B12  - 2012”- Caciulata  /   16 – 21 decembrie  = calificat

   

  2012

            * Locul I  : COMAN  Emilia - "Concursul National Scolar de Sah-Elisabeta Polihroniade"-                                                                                                                              - fete11 ani  -sah clasic– Caciulata – 6÷14 ianuarie                                                                                                                           Ceea ce i-a conferit dreptul de a participa gratuit la „Campionatul Mondial Scolar”                                                                
           *  Locul I  : COMAN  Emilia - "Concursul National Scolar de Sah-Elisabeta Polihroniade"-
                                                                               - fete11 ani  -blitz– Caciulata – 6÷14 ianuarie
           * Locul I  : COMAN  Emilia - "Concursul National Scolar de Sah-Elisabeta Polihroniade"-
                                                                              - fete11 ani  -dezlegari – Caciulata – 6÷14 ianuarie
           *  Locul I  : SZOCS  Iulian  - " CUPA  C.S.U.PLOIESTI " editia III - 13÷15 ianuarie - Ploiesti
            *  Locul I  : MOS  Maria - "CUPA C.S.U.PLOIESTI" ed. III- la fete -13÷15 ian. - Ploiesti
            *  Locul II  : MARIN  Ioana -"CUPA  C.S.U.PLOIESTI "ed.III – la fete - 13÷15 ian. - Ploiesti
            *  Locul I : DIDILIUC  Dariana - “Olimpiada scolara la sah”- gimnaziu –Campina - etapa jud.,
                                                         Fete–campioana judeteana /  - 9 februarie
            * Locul II  : COMAN  Emilia - “Olimpiada scolara la sah”-gimnaziu –Ploiesti - etapa jud.,
                                                         Fete–vicecampioana judeteana /  - 10 februarie
            * Locul III  : MOS  Maria-Magdalena - “Olimpiada scolara la sah”- gimnaziu–Ploiesti –
                                                        etapa jud.,  Fete  - 10 februarie
            * Locul I  :  COMAN  Emilia - la “Memorialul Paul Diaconescu”-Ploiesti - copii sub 12 ani –fete
            * Locul III  : SZOCS  Iulian - la “Memorialul Paul Diaconescu”-Ploiesti - copii sub 12 ani
            *  Locul II  : MOS  Maria-Magdalena- la “Memorialul Paul Diaconescu”-Ploiesti - copii
                                                  sub 12 ani –fete  -  62 participanti - 2÷4 martie
            * Locul I  :  ANUTA Laurentiu - la “Memorialul Paul Diaconescu”-Ploiesti – seniori
                                                       -10 ÷18 martie / 43 participanti
            *                     “Finalele Campionatului National Individual de Juniori -2012”, Caciulata – 1 ÷ 12 aprilie
               Locul  I : COMAN  Emilia 7,5p(9) la F12 – sah clasic - inclusa in lotul national junioare  F12
                                        CAMPIOANA  NATIONALA  la fete 12 ani   -           MEDALIE  de  AUR  
               Locul  I : COMAN  Emilia la F12 – sah rapid -                                MEDALIE  de  AUR  
                                        CAMPIOANA  NATIONALA  la fete 12 ani  
               Locul II : COMAN  Emilia la F12 –dezlegari -                                MEDALIE  DE  ARGINT 
                                     VICECAMPIOANA  NATIONALA  la fete 12 ani  
               Locul II : COMAN  Emilia la F12 –blitz-                                         MEDALIE  DE  ARGINT 
                                     VICECAMPIOANA  NATIONALA  la fete 12 ani  
               Locul III :  MOS  Maria-Magdalena - la F12 – dezlegari -           MEDALIE  DE  BRONZ
               Locul II :   DIDILIUC  Dariana - la F16 – dezlegari -                  MEDALIE  DE  ARGINT 
                                     VICECAMPIOANA  NATIONALA  la fete 16 ani  
               Locul III :   DIDILIUC  Dariana - la F16 – blitz  -                      MEDALIE  DE  BRONZ
           *  Locul I  : SZOCS  Iulian - " CUPA  C.S.U.PLOIESTI " editia IV- 27÷29 aprilie - Ploiesti
           *  Locul 13  ( 41 participante ) : COMAN  Emilia - la fete 11 ani – ca reprezentanta a Romaniei    
                                         -  la : “CAMPIONATUL   MONDIAL   SCOLAR–ed.2012 “- Iasi- 28 aprilie÷6 mai
           *  Locul 1  : COMAN  Emilia -  la : “CAMPIONATUL MONDIAL SCOLAR– ed.2012 “- Iasi-
                                                  1 mai – la fete 11 ani – la blitz ( proba neoficiala )
           *  Locul I  : SZOCS  Iulian - "CUPA  C.S.U.PLOIESTI"editia V- 18÷20 mai – Ploiesti – 32 juc.
           *  Locul  II : MIROIU  Catalin  - „Campionatele Universitare -2012” –Bucuresti / 18-20 mai
                                                                           VICECAMPION   UNIVERSITAR
          * Locul III : COMAN  Emilia - la fete -"Festivalul  International de Sah FISCA"-copii 12 ani
                                  Cap Aurora – 23 ÷ 30 iunie /  41 juniori
          *  Locul I  : SZOCS  Iulian - " CUPA  C.S.U.PLOIESTI " editia VII - 9÷11 iulie - Ploiesti
          *  Locul II  : COMAN  Emilia - " CUPA  C.S.U.PLOIESTI " editia VII- 9÷11 iulie - Ploiesti
          *  Locul  I :  Echipa de junioare a CONPET– fete 12 ani : COMAN  Emilia, MOS  Maria,
              JIDOVU Alexandra."Finalele Campionatului National de Juniori pe Echipe"- Mamaia–
              2-9 septembrie / Campioana  nationala la fete 12ani – sah clasic - MEDALIE  de  AUR     
         *  Locul  I :  Echipa de junioare a CONPET– fete 12 ani : COMAN  Emilia, MOS  Maria, JIDOVU Alexandra.
                                  "Finalele Campionatului National de Juniori pe Echipe"- Mamaia–  2-9 septembrie /
                                          Campioana  nationala la fete 12ani – sah rapid - MEDALIE  de  AUR  
         *  Locul II :  Echipa de junioare a CONPET– fete 12 ani : COMAN  Emilia, MOS  Maria, JIDOVU Alexandra.
                                      "Finalele Campionatului National de Juniori pe Echipe"- Mamaia–2-9 septembrie /
                                              Campioana  nationala la fete 12ani –blitz - MEDALIE  DE  ARGINT   

          * Locul II  : SZOCS  Iulian - " CUPA  C.S.U.PLOIESTI " editia VIII - 13÷15 august - Ploiesti

          *  Locul I  : SZOCS  Iulian - " CUPA  C.S.U.PLOIESTI " editia XI - 14÷16 septembrie- Ploiesti

          *  Locul III  : echipa masculina a CONPET – la “ Campionatul National pe Echipe – Divizia A”
                     ( MILU R., MIROIU C., POSEDARU B., BACIU St., ACSINTE M., ANUTA  L.) / Olanesti / 6 - 14 octombrie
          *  Locul 78  ( 127 participante ) : COMAN  Emilia - la fete 12 ani – ca reprezentanta a Romaniei   -  5  p ( 11 ) -  la                                           “CAMPIONATUL MONDIAL de JUNIORI – ed.2012 “Maribor (Slovenia) /  7 – 18 noiembrie .
          *  Locul 103  ( 169 participanti ) : ACSINTE Matei-Ionut- la baieti 14 ani – ca   reprezentant al  Romaniei
                              5  p ( 11 ) - la : “CAMPIONATUL  MONDIAL de JUNIORI – ed.2012 “ Maribor (Slovenia) /  7 – 18 nov.
           *  La “Memorialul Corneliu Butnariu”- Ploiesti ( 21-25 nov.) au participat 13 jucatori ai sectiei
                            noastre. Cel mai bun rezultat : locul 5 - ANUTA Laurentiu   ( 71 participanti )
           *  La “Campionatele Naţionale de Seniori - la şah rapid,dezlegări şi blitz “-Bucuresti (30 nov- 2 dec)  au  
                              participat 11 membri ai sectiei noastre. Cele mai bune rezultate ale acestora au   fost :
                              locul 8 la dezlegari (din 35 concurenti)- MIROIU C. , locul 12 la sah rapid ( din 99 juc.)
                              - MOSNEGUTU K. la baieti, locul 14 la sah rapid ( din 31 juc.)- DIDILIUC D. la fete si
                               locul 18 la blitz ( din 90 juc.) - MOSNEGUTU K. la baieti .
 

2013

            *   Locul  I : MIROIU  Catalin  - „Trofeul Valcea 2013” / Rm.Valcea /  03 – 06 ianuarie
            *  Locul III  : COMAN Emilia - "Concursul National Scolar de Sah-Elisabeta Polihroniade"-
                            - fete13 ani  -blitz– Caciulata – 5 ÷12 ianuarie
            *  Locul II  : COMAN Emilia - "Concursul National Scolar de Sah-Elisabeta Polihroniade"-
                            - fete13 ani  -sah clasic – Caciulata – 5 ÷12 ianuarie
           *  Locul I  : ACSINTE Matei - "Concursul National Scolar de Sah-Elisabeta Polihroniade"-
                            - baieti 15-17 ani  -blitz– Caciulata – 5 ÷12 ianuarie
           * Locul II  : ACSINTE Matei - "Concursul National Scolar de Sah-Elisabeta Polihroniade"-
                            - baieti 15-17 ani  - sah clasic – Caciulata – 5 ÷12 ianuarie
           *  Locul I : DIDILIUC  Dariana - “Olimpiada scolara la sah”- licee–Campina - etapa jud.,
                                                         Fete–campioana judeteana /  - 7 februarie
           *  Locul I  : COMAN  Emilia - “Olimpiada scolara la sah”-gimnaziu –Ploiesti - etapa jud.,
                                                         Fete–campioana judeteana /  - 8 februarie
           *   Locul I   :  DOBRE Claudiu - la “Memorialul Paul Diaconescu”-Ploiesti / 16 – 24 martie
           *  Locul III : MIROIU  Catalin - la “Memorialul Paul Diaconescu”-Ploiesti / 16 – 24 martie
                 -  “Finalele Campionatului National Individual de Juniori -2013”, Caciulata – 1 ÷ 12 aprilie
           *  Locul II : COMAN  Emilia - la F12 – sah clasic - inclusa in lotul national junioare  F12
                                      VICECAMPIOANA  Nationala  la fete 12 ani   -         MEDALIE  DE  ARGINT 
           *  Locul II : COMAN  Emilia - la F12 –blitz-                                         MEDALIE  DE  ARGINT 
                                      VICECAMPIOANA  NATIONALA  la fete 12 ani  
           *  Locul I :   DIDILIUC  Dariana - la F18 – dezlegari -                    MEDALIE  de  AUR  
                                        CAMPIOANA  NATIONALA  la fete 16 ani  
           * Locul III : ACSINTE Matei – la B14 – sah clasic - inclus in lotul national juniori  B14
                                                                                                                                        MEDALIE  DE  BRONZ
           * Locul III : ACSINTE Matei – la B14 – blitz -                            MEDALIE  DE  BRONZ                                          
           * Locul II  : COMAN  Emilia - “Olimpiada scolara la sah”-gimnaziu –Braila- 18 ÷ 21 aprilie
                                      VICECAMPIOANA Nationala SCOLARA la fete  / la egalitate de puncte cu locul 1
          *  Locul  I : MIROIU  Catalin  - " Cupa Orasului Bicaz " - Bicaz  - 18/21 aprilie
          *  Locul VI : echipa de baieti : Posedaru B., Miroiu C. , Dobre Cl., Coman E.
                                       la  „ Cupa  Romaniei 2013 “ –Snagov /  24 ÷26 mai     (  22 echipe )
          *  Locul  II : MIROIU  Catalin - „Campionatele Universitare -2013” –Timisoara/31mai÷1iunie
                                             VICECAMPION   UNIVERSITAR ( egalitate de puncte si victorie la locul 1)
          *  Locul  I  : MIROIU Catalin -Weekend sahist Dambovita-Ed.1 - sah rapid” Targoviste 15-16 iunie                
          *  Locul  I  : MIROIU Catalin -„Weekend sahist Dambovita-Ed.1 – blitz Targoviste 15  iunie   
          *  Locul  I  : MIROIU Catalin -„Trofeul  Techirghiol  2013   - Techirghiol / 5-12 iulie
          *  Locul VII : DOBRE Claudiu - „Arad Open 2013 -  Arad /  3-9  august  (242 juc. din 15 tari)
           *  Locul 8  ( 30 participante ) : COMAN  Emilia - la fete 14 ani – ca reprezentanta a Romaniei  -  5  p ( 9 ) -  la  
                                “Campionatul European de Juniori - Blitz– ed.2013 “/ Budva (Muntenegru) /  24 ÷ 28 septembrie .
           *  Locul 29  ( 53 participanti ) : ACSINTE Matei – la baieti 14 ani   -   4,5 puncte din 9 partide - la :
                                 “Campionatul European de Juniori-Blitz– ed.2013 “Budva (Muntenegru) /  24 ÷ 28 septembrie .
          *  Locul 34  ( 91 participante ) : COMAN  Emilia - la fete 12 ani – ca reprezentanta a Romaniei  -  5  p ( 9 ) -  la   
                     “Campionatul European de Juniori – ed.2013 “/ Sah clasic /   Budva (Muntenegru) /  28 sept. ÷ 09 oct .
         *  Locul IV : echipa masculina a CONPET – la “ Campionatul National pe Echipe – Divizia A”
                     (Posedaru B.,Ionescu Cr., Dobre Cl.,Baciu St., Acsinte M.,Anuta L.,Cimpoiasu D.)
                                            Olanesti /  11 ÷ 20 octombrie  - la egalitate de puncte cu locul 3
          *  Locul  II : MIROIU  Catalin - „Blitz Amateur de Calvia ” Palmanova (Spania)/   11 octombrie  2013
          *  Locul  II : DOBRE Claudiu - „Memorial  Corneliu  Butnariu- 2013- Ploiesti – 25oct. ÷ 2 nov.
          *  Locul VI : Posedaru Bogdan -Trofeul  Belgrad- 2013  editia 27  - Belgrad (Serbia) 
                                                             / 24 nov.- 2 dec.    / 183 jucatori  
          *  Locul II : DIDILIUC  Dariana – „Campionatul National Seniori - Dezlegari - Feminin 2013”- Iasi
                                                                                            29 nov.-1 decembrie   -   MEDALIE  DE  ARGINT          

                      REZUMAT  REALIZARI  C.S.CONPET  PLOIESTI in perioada  1 august 2004 –31 decembrie  2013 :

                                               13 medalii  de aur                                    14 titluri de campioni nationali

                                               14 medalii de argint                                17 titluri de vicecampioni national

                                               15 medalii de bronz                                   6 juniori inclusi in loturile nationale

                                                               1 titlu de vicecampioana balcanica

                                                                                                                   Si alte :

                                                                                 86 locuri  I  in competitiile nationale

                                                                                 58 locuri  II  in competitiile nationale

                                                                                 39 locuri  III  in competitiile nationale

                               4 participari la un campionat mondial de juniori ( din postura de reprezentant oficial )

                               3 participare la un campionat european de juniori

                               Echipa masculina in „Superliga – 2 participari -  ( Locul 5 in editia 2010 )

                                                           REALIZARI    2014    ( CONTRIBUTII   PARTIALE ) 

                                                      dupa incetarea activitatii sectie de sah  CONPET  PLOIESTI

                  * Locul III  :  ANUTA Laurentiu - la “Cupa de iarna”-Ploiesti     -08 ÷12 ianuarie / 67 participanti

                  *  Locul II  : COMAN Emilia - "Concursul National Scolar -Elisabeta Polihroniade"-  fete 13 ani  -sah clasic   
                                                           – Caciulata – 01 ÷09   februarie
                  Locul I  : COMAN Emilia - "Concursul National Scolar -Elisabeta Polihroniade"-  fete 13 ani  -  blitz 
                                                           – Caciulata – 01 ÷09   februarie
                  Locul I  : COMAN Emilia - "Concursul National Scolar -Elisabeta Polihroniade"-  fete 13 ani  - dezlegari 
                                                           – Caciulata – 01 ÷09   februarie
                  *  Locul I : DIDILIUC  Dariana - “Olimpiada scolara la sah”- licee–Campina - etapa jud.,
                                                         Fete–campioana judeteana /  - 20 februarie
                 *  Locul I  : COMAN  Emilia - “Olimpiada scolara la sah”-gimnaziu –Ploiesti - etapa jud.,
                                                         Fete–campioana judeteana /  - 15  februarie
                  * Locul I  : COMAN  Emilia - “Olimpiada scolara la sah”-gimnaziu –Odorheiul Secuiesc - 22 ÷ 23 februarie
                                                                        Finala nationala  -  CAMPIOANA  NATIONALA  SCOLARA  ( Gimnaziu )

                  * Locul IV  :  DIDILIUC  Dariana  - “Olimpiada scolara la sah”- licee –Odorheiul Secuiesc - 22 ÷ 23 februarie
                                                                        Finala nationala

             *  Locul III : MIROIU  Catalin - la “Memorialul Paul Diaconescu”-Ploiesti / 24 martie - 01 aprilie / 70 jucatori

                 -  “Finalele Campionatului National Individual de Juniori -2014”, Caciulata – 05 ÷ 16 aprilie
                  *  Locul I : COMAN  Emilia - la F14 – sah clasic - inclusa in lotul national junioare  F14
                                                                                  CAMPIOANA  Nationala  la fete 14 ani   -            MEDALIE  de  AUR 
                  *  Locul I : COMAN  Emilia - la F14 – sah  rapid -
                                                                                  CAMPIOANA  Nationala  la fete 14 ani   -             MEDALIE  de  AUR
                   *  Locul I : COMAN  Emilia - la F14 –  dezlegari
                                                                                 CAMPIOANA  Nationala  la fete 14 ani   -              MEDALIE  de  AUR
                  *  Locul II : COMAN  Emilia - la F14 –blitz               -              
                                                                               VICECAMPIOANA  NATIONALA  la fete 12 ani  MEDALIE  DE  ARGINT 
                  *  Locul I :   DIDILIUC  Dariana - la F18 – dezlegari -          
                                                                                  CAMPIOANA  NATIONALA  la fete 18 ani          MEDALIE  de  AUR 

                   *  Locul III :   DIDILIUC  Dariana - la F18 –  blitz        -                                               MEDALIE  DE  BRONZ

                   *  Locul V :  DIDILIUC  Dariana - la F18 – sah clasic - inclusa in lotul national junioare  F18

                  -    "Finalele Campionatului National de Juniori pe Echipe  2014" - Iasi  - 24 ÷ 30 iulie

                   *  Locul II :   DIDILIUC  Dariana - la F18 , cu echipa CSM Craiova - la sah clasic
                                             VICECAMPIOANA  NATIONALA  pe ECHIPE  la fete 18 ani    -  MEDALIE  DE  ARGINT 
                   *  Locul II :   DIDILIUC  Dariana - la F18 , cu echipa CSM Craiova - la sah clasic
                                             VICECAMPIOANA  NATIONALA  pe ECHIPE  la fete 18 ani    -  MEDALIE  DE  ARGINT 
                   *  Locul II :   DIDILIUC  Dariana - la F18 , cu echipa CSM Craiova - la sah clasic
                                             VICECAMPIOANA  NATIONALA  pe ECHIPE  la fete 18 ani    -  MEDALIE  DE  ARGINT 
                 
                   *  Locul I :   MIROIU  Catalin + ACSINTE Matei - echipe  „Arad Open 2014 -  Arad /  4 - 10  august
                                                 ( echipa : "Legendele CON PET - ului " )  in proba  " COMBINAT "
                    *  Locul III :   MIROIU  Catalin + ACSINTE Matei - echipe  „Arad Open 2014 -  Arad /  4 - 10  august
                                                 ( echipa : "Legendele CON PET - ului " )  in proba  " KLOTZ "                             
*                 Locul  48  (72 participante ) : COMAN  Emilia - la fete 14 ani–reprezentanta a Romaniei - 5  p  din 11
                                                   la : “CAMPIONATUL MONDIAL de JUNIORI – ed.2014 “ DURBAN (Africa de Sud ) /
                                                   20–29 septembrie
                    *  Locul I :   MIROIU  Catalin -" Cupa de toamnă - Ediția 1 " - Ploiesti , 24 - 28 septembrie
                    * Locul IV  :  ANUTA Laurentiu -" Cupa de toamnă - Ediția 1 " - Ploiesti , 24 - 28 septembrie
                   
                    *  Locul  35  (  77 participante ) : COMAN  Emilia - la fete 14 ani – ca reprezentanta a Romaniei  - 4,5 p ( 9 )  
                                                  la  “CAMPIONATUL EUROPEAN de JUNIORI – ed.2014 “/   Batumi ( Georgia ) / 
                                                   18  ÷ 29 octombrie
                     * Locul IV  : echipa masculina a CS Petrom Flacara Moreni  – la “ Campionatul National pe Echipe –
                                                         Divizia A”
                                           (Posedaru B., Dobre Cl., Miroiu C., Vladescu Fl., Acsinte M., Baciu St.,Anuta L.,Cosmulescu)
                     *  Locul II : DIDILIUC  Dariana – „Campionatul National Seniori - Dezlegari - Feminin 2014”- Baia Mare
                                                                                            28 - 30 noiembrie   -   MEDALIE  DE  ARGINT          
                     *  Locul III :   MIROIU  Catalin - " Cupa Revelionului-sah rapid-seniori-Buzau -2014" - 28 dec.
                           TOTAL :           ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
        
 

Website realizat de: Cristian si EnoDesign.ro