SAH - CONPET

 

                   Informatii Sahiste detaliate                                                           Trimestrul I , 2013        

                   

      "  Memorial PAUL DIACONESCU - 2013"      - seniori -  Ploiesti    16-24 martie             DOBRE Claudiu-Cristian ,component al echipei noastre divizionare "A"    , a                  castigat  acest open, devenit de traditie, pe locul al treilea clasandu-se                        un  alt reprezentant al nostru , MIROIU George-Catalin. Prezenta   CONPET-ului a fost  numeroasa , din cei 59 jucatori, 14 fiind ai nostri. 

                                     

   DOBRE Claudiu-Cristian           MIROIU George-Catalin

 

CLASAMENT  FINAL

Rk. Name FED Rtg Club/City Pts.  TB1   TB2   TB3 
1 FM Dobre Claudiu-Cristian ROU 2322 Cs Conpet Ploiesti 8.0 53.0 42.0 46.25
2 I Iordache Adrian ROU 2042 Csm Ploiesti 7.0 53.0 41.0 38.75
3 NM Miroiu George-Catalin ROU 2316 Cs Conpet Ploiesti 7.0 52.0 39.5 38.00
4 CM Manole Stefan ROU 2147 Cs Universitar Ploiesti 6.5 52.5 40.5 36.50
5 CM Telea Stefan ROU 2094 Acs Uztel Ploiesti 6.5 46.5 35.0 33.25
6 I Cimpoiasu Dan ROU 1936 Cs Conpet Ploiesti 6.0 51.0 38.5 32.00
7 FM Barbu Nicolai ROU 2181 Cs Universitar Ploiesti 6.0 50.0 39.0 30.50
8 I Popa Marian ROU 1878 Acs Uztel Ploiesti 6.0 48.5 37.5 29.50
9 I Sandu Marian-Catalin ROU 1816 Csm Ploiesti 6.0 45.5 35.5 28.25
10 I Turlea Constantin ROU 2045 Cs Universitar Ploiesti 6.0 44.5 34.0 27.00
11 CM Stoicescu Horia ROU 1886 Cs Carpati Sinaia 5.5 52.0 40.0 28.75
12 WFM Adoamnei Roxana ROU 2005 Cs Universitar Ploiesti 5.5 50.5 39.0 28.75
13 CM Anuta Elefterie-Laurentiu ROU 2023 Cs Conpet Ploiesti 5.5 48.0 36.0 26.00
14 I Pirjol Lucian-Marian ROU 1806 Cs Sah Club Oltenia Craiova 5.5 47.0 38.0 28.00
15 I Olariu Mihail ROU 1824 Cs Petrolul Ploiesti 5.5 47.0 35.5 24.75
16 I Anghel Stefan ROU 1713 Cs Conpet Ploiesti 5.5 42.5 33.5 22.75
17 I Fluerariu Radu-Cristian ROU 1754 Cs Universitar Ploiesti 5.5 42.0 34.0 23.00
18 I Herea Sergiu-Gabriel ROU 1781 Csm Ploiesti 5.5 40.0 31.0 20.50
19 I Manole Anghel ROU 1674 Cs Conpet Ploiesti 5.5 38.5 30.0 19.75
20 I Coman Emilia-Florentina ROU 1569 Cs Conpet Ploiesti 5.0 47.5 38.0 24.00
21 I Taga Stefan ROU 1562 Csm Ploiesti 5.0 45.0 36.0 22.50
22 I Dumitrascu Grigore ROU 1799 Cs Conpet Ploiesti 5.0 42.0 33.0 20.50
23 II Traila Alexandru-Irinel ROU 1615 Csm Ploiesti 5.0 41.0 32.0 19.75
24 I Negulescu Alexandru ROU 1662 Cs Carpati Sinaia 5.0 41.0 31.0 21.50
25 CM Dobrin Catalin ROU 1847 Acs Uztel Ploiesti 4.5 47.5 37.0 20.00
26 I Stoica Eduard-Constantin ROU 1527 Csm Ploiesti 4.5 45.5 36.0 21.25
27 I Didiliuc Dariana-Gabriela ROU 1576 Cs Conpet Ploiesti 4.5 43.5 33.0 17.75
28 I Sandulescu Gheorghe ROU 1834 Cs Conpet Ploiesti 4.5 43.0 35.0 18.25
29 I Crampita Gheorghe ROU 1826 Acs Sah Chindia Targoviste 4.5 43.0 32.0 19.00
30 I Szocs Teodor-Iulian ROU 1656 Cs Universitar Ploiesti 4.5 42.5 33.0 18.00
31 I Iordache Dumitru ROU 1711 Cs Petrolul Ploiesti 4.5 40.0 31.0 17.50
32 II Stroe Flavius-Gabriel ROU 1563 Csm Ploiesti 4.5 39.5 30.0 16.50
33 II Mastalos Iannis-Mihai ROU 1334 Cs Universitar Ploiesti 4.5 38.0 29.5 16.25
34 II Ciobanu Catalin-Mihai ROU 1309 Cs Universitar Ploiesti 4.5 34.0 27.0 14.25
35 II Coman Adrian-Catalin ROU 1512 Cs Conpet Ploiesti 4.0 41.0 32.0 14.00
36 II Ciobanu Alexandru ROU 1587 Cs Universitar Ploiesti 4.0 41.0 30.0 15.75
37 I Romosan Cristian ROU 1810 Cs Conpet Ploiesti 4.0 40.5 31.5 14.00
38 II Bulau Andrei-Cristian ROU 1462 Cs Universitar Ploiesti 4.0 39.0 31.0 13.75
39 I Cinatti Laurentiu ROU 1598 Cs Conpet Ploiesti 4.0 38.0 31.5 12.00
40 II Mos Maria-Magdalena ROU 1408 Cs Conpet Ploiesti 4.0 37.0 28.0 11.25
41 III Stefan Roxana-Florina ROU 1001 Cs Petrolul Ploiesti 4.0 31.0 24.5 11.75
42 III Serban Cristian-Stefan ROU 1192 Cs Universitar Ploiesti 4.0 30.0 23.5 9.50
43 III Barbu David-Florian ROU 1024 Csm Ploiesti 3.5 35.0 27.5 10.50
44 II Nicolae Elena-Diana ROU 1187 Cs Universitar Ploiesti 3.5 34.5 26.5 10.75
45 II Iliescu Mihai-Octavian ROU 1188 Cs Universitar Ploiesti 3.5 34.0 27.5 9.00
46 II Mindrila Mihai-Teodor ROU 1187 Cs Universitar Ploiesti 3.5 31.0 23.0 9.00
47 II Neagu Adena-Mihaela ROU 1223 Csm Ploiesti 3.5 29.0 24.0 7.25
48 II Tabara Andrei-Cristian ROU 1335 Cs Universitar Ploiesti 3.0 37.5 28.5 10.00
49 II Coman Ana-Cristina ROU 1157 Cs Universitar Ploiesti 3.0 32.5 27.0 7.50
50 III Marinica Marius-Cristian ROU 1060 Cs Universitar Ploiesti 3.0 32.5 26.5 7.25
51 II Popa Catalina-Elena ROU 1108 Cs Petrolul Ploiesti 3.0 32.5 25.0 8.50
52 Ungureanu David-Mihai ROU 1014 Cs Universitar Ploiesti 3.0 29.5 22.5 6.00
53 III Irimia Andreea-Alexandra ROU 1044 Cs Petrolul Ploiesti 3.0 29.5 22.0 7.50
54 I Matei Florin-Cristian ROU 1863 Cs Petrolul Ploiesti 2.0 41.5 31.5 9.50
55 III Cismaru Alexandra-Nicola ROU 1156 Cs Universitar Ploiesti 2.0 30.0 24.0 3.00
56 II Marin Alexia-Iuliana ROU 1109 Cs Universitar Ploiesti 2.0 28.5 23.0 2.50
57 III Tanasescu Sebastian-Ioan ROU 1208 Cs Universitar Ploiesti 1.5 28.5 23.5 2.00
58 Petrescu Darius ROU 1001 1.0 25.5 19.5 0.50
59 III Popa Ana-Maria ROU 1044 Cs Universitar Ploiesti 0.0 27.0 21.0 0.00

 

          " KARPOS   OPEN - 2013 "  - Macedonia - Skopje  - 09/ 16 martie                                Un super turneu, cu 236 concurenti la start, cu participarea a 54 mari maestri              si 24 maestri internationali, cu 5 jucatori romani, din care 4 componenti ai                lotului olimpic , iar al cincilea reprezentantul clubului nostru .                             

            POSEDARU  Bogdan, a avut o evolutie foarte buna si s-a clasat pe locul  61,          mult  mai sus decat rangul sau initial ( 84), dar mai ales prin prizma               adversarilor.

POSEDARU  Bogdan

Rd. Bo. SNo Name Rtg FED Pts. Res. we w-we K rtg+/-

1

84

202

 

Silivri Volkan Resat

1674

TUR

4.0

s 1

0.92

0.08

15

1.20

2

23

25

GM

Golod Vitali

2564

ISR

6.5

w 0

0.21

-0.21

15

-3.15

3

54

146

CM

Bozinovic Boban

2051

AUT

4.5

s ½

0.84

-0.34

15

-5.10

4

63

157

 

Milutinovic Stefana

2000

SRB

4.5

w 1

0.88

0.12

15

1.80

5

30

17

GM

Kozul Zdenko

2608

CRO

7.0

s 0

0.17

-0.17

15

-2.55

6

60

148

 

Markovski Velo

2042

MKD

4.0

w 1

0.85

0.15

15

2.25

7

52

138

 

Vidic Miha

2096

SLO

4.5

s 1

0.80

0.20

15

3.00

8

27

48

IM

Stella Andrea

2477

ITA

5.0

w ½

0.31

0.19

15

2.85

9

   33

63

GM

Jacimovic Dragoljub

2433

MKD

5.5

s ½

0.37

0.13

15

1.95

 

CLASAMENT  FINAL

1

GM

Kozul Zdenko

 

CRO

2608

7.0

47.5

2

GM

Rodshtein Maxim

 

ISR

2615

7.0

47.0

3

GM

Lupulescu Constantin

 

ROU

2614

7.0

46.0

4

GM

Iturrizaga Eduardo

 

VEN

2650

7.0

46.0

5

GM

Perunovic Milos

 

SRB

2618

7.0

46.0

6

GM

Ivanisevic Ivan

 

SRB

2644

7.0

44.5

7

GM

Stevic Hrvoje

 

CRO

2620

7.0

44.5

8

IM

Hamitevici Vladimir

 

MDA

2444

7.0

43.5

9

GM

Yemelin Vasily

 

RUS

2574

6.5

49.0

10

GM

Markus Robert

 

SRB

2610

6.5

49.0

11

GM

Smirin Ilia

 

ISR

2659

6.5

47.0

12

GM

Golod Vitali

 

ISR

2564

6.5

47.0

13

GM

Romanov Evgeny

 

RUS

2603

6.5

46.0

14

GM

Popilski Gil

U20

 

ISR

2520

6.5

45.5

15

GM

Palac Mladen

 

CRO

2572

6.5

45.5

16

GM

Cheparinov Ivan

 

BUL

2706

6.5

45.0

17

IM

Arnaudov G. Petar

 

BUL

2468

6.5

44.5

18

GM

Sumets Andrey

 

UKR

2620

6.5

43.5

19

IM

Dvirnyy Danyyil

 

ITA

2530

6.5

43.5

20

GM

Kuljasevic Davorin

 

CRO

2564

6.5

41.5

21

GM

Safarli Eltaj

 

AZE

2643

6.0

49.0

22

GM

Kovacevic Aleksandar

 

SRB

2563

6.0

49.0

23

GM

Georgiev Kiril

 

BUL

2657

6.0

48.5

24

IM

Kohlweyer Bernd

 

GER

2458

6.0

48.0

25

GM

Nevednichy Vladislav

 

ROU

2548

6.0

47.0

26

GM

Mastrovasilis Dimitrios

 

GRE

2614

6.0

47.0

27

GM

Mastrovasilis Athanasios

 

GRE

2497

6.0

46.5

28

FM

Dastan Muhammed Batuhan

U16

 

TUR

2371

6.0

46.0

29

GM

Saric Ante

 

CRO

2549

6.0

46.0

30

GM

Van Kampen Robin

U20

 

NED

2592

6.0

45.5

31

GM

Brkic Ante

 

CRO

2584

6.0

45.0

32

GM

Hansen Eric

 

CAN

2557

6.0

44.5

33

GM

Djukic Nikola

 

MNE

2545

6.0

44.0

34

GM

Can Emre

 

TUR

2474

6.0

44.0

35

IM

Raznikov Danny

U20

 

ISR

2474

6.0

43.0

36

IM

Erturan Yakup

 

TUR

2373

6.0

43.0

37

GM

Drazic Sinisa

 

SRB

2459

6.0

43.0

38

IM

Indjic Aleksandar

U18

 

SRB

2502

6.0

42.0

39

IM

Kanmazalp Ogulcan

 

TUR

2372

6.0

42.0

40

GM

Haznedaroglu Kivanc

 

TUR

2428

6.0

41.5

41

IM

Sanal Vahap

U16

 

TUR

2404

6.0

40.5

42

IM

Nenezic Marko

U18

 

SRB

2394

6.0

40.0

43

IM

Kadric Denis

U18

 

BIH

2473

5.5

46.5

44

GM

Salgado Lopez Ivan

 

ESP

2619

5.5

46.0

45

GM

Baron Tal

 

ISR

2470

5.5

45.5

46

GM

Berkes Ferenc

 

HUN

2702

5.5

45.0

47

GM

Parligras Mircea-Emilian

 

ROU

2616

5.5

45.0

48

WGM

Goryachkina Aleksandra

U16

w

 

RUS

2386

5.5

44.5

49

GM

Stefanova Antoaneta

w

 

BUL

2530

5.5

44.0

50

GM

Drenchev Petar

 

BUL

2491

5.5

43.5

51

GM

Tosic Miroslav

 

SRB

2408

5.5

43.5

52

IM

Arsovic Goran

 

SRB

2438

5.5

43.5

53

IM

Battaglini Gabriel

 

FRA

2436

5.5

43.0

54

FM

Ali Marandi Cemil Can

U16

 

TUR

2371

5.5

43.0

55

GM

Solodovnichenko Yuri

 

UKR

2559

5.5

43.0

56

GM

Malakhatko Vadim

 

BEL

2571

5.5

43.0

57

GM

Jacimovic Dragoljub

 

MKD

2433

5.5

42.5

58

FM

Zlatanovic Boroljub

 

SRB

2412

5.5

42.0

59

FM

Vujic Mihailo

 

SRB

2361

5.5

42.0

60

GM

Grigorov Grigor

 

BUL

2516

5.5

41.5

61

FM

Posedaru Bogdan

 

ROU

2337

5.5

41.5

62

FM

Goriatchkin Jouri

 

RUS

2302

5.5

41.0

63

IM

Arsovic Zoran

 

SRB

2439

5.5

41.0

64

WGM

Videnova Iva

w

 

BUL

2329

5.5

40.0

65

Ashiku Franc

U20

 

ALB

2202

5.5

39.5

66

IM

Firat Burak

U20

 

TUR

2428

5.5

39.0

67

FM

Csonka Balazs

U16

 

HUN

2319

5.5

38.5

68

Ben Artzi Ido

U20

 

ISR

2307

5.5

38.0

69

Ratkovic Milovan

U20

 

SRB

2291

5.5

37.0

70

IM

Zozulia Anna

w

 

BEL

2336

5.5

36.5

71

GM

Jumabayev Rinat

 

KAZ

2554

5.0

49.0

72

GM

Nabaty Tamir

 

ISR

2566

5.0

48.5

73

GM

Jankovic Alojzije

 

CRO

2538

5.0

48.5

74

GM

Mikhalevski Victor

 

ISR

2548

5.0

47.5

75

IM

Atakisi Umut

 

TUR

2328

5.0

46.5

76

IM

Stella Andrea

U20

 

ITA

2477

5.0

44.5

77

FM

Strugnell Carl

 

FRA

2301

5.0

44.0

78

FM

Cabarkapa Novak

U18

 

SRB

2321

5.0

44.0

79

IM

Dancevski Orce

 

MKD

2395

5.0

43.5

80

WGM

Zawadzka Jolanta

w

 

POL

2374

5.0

43.0

81

Ratkovic Miloje

U18

 

SRB

2249

5.0

42.5

82

Arat Ufuk Sezen

U18

 

TUR

2188

5.0

42.5

83

FM

Djoric Dusan

 

SRB

2270

5.0

42.5

84

GM

Berescu Alin-Mile

 

ROU

2477

5.0

42.0

85

GM

Tratar Marko

 

SLO

2512

5.0

41.5

86

WGM

Rudolf Anna

w

 

HUN

2292

5.0

41.5

87

IM

Valsecchi Alessio

 

ITA

2435

5.0

41.0

88

IM

Perunovic Miodrag

 

SRB

2445

5.0

40.5

89

CM

Koksal Ege

U18

 

TUR

2220

5.0

40.5

90

FM

Stamnov Aleksander

 

MKD

2156

5.0

40.5

   

 

 

 

 

              " Campionatele Nationale Individuale de Seniori si Senioare - 2013  "
                                                       15- 24 februarie  -  Olanesti
                             CONPET -ul s-a prezentat cu 11 jucatori , unii pe cont propriu  si
                    s-a remarcat prin  DOBRE Claudiu-Cristian , MIROIU George-Catalin si
                    POSEDARU  Bogdan, toti cu cate 7 p , clasati pe locurile 14, 16, 18, dintr-un
                    total de 112 participanti. La fete, la un pas de o mare surpriza in ultima
                    runda, mica junioara COMAN Emilia si a doua tinerete a veteranei
                    PORCOLEANU Doina. La competitia de dezlegari, junioarele
                    DIDILIUC  Dariana (la sub 20 ani) si  COMAN Emilia (la sub 16 ani ) au
                     obtinut fiecare cate un loc 3.

   

                   DOBRE Claudiu                             MIROIU   Catalin          POSEDARU  Bogdan

              

                   COMAN Emilia                  DIDILIUC  Dariana             PORCOLEANU Doina

 

                                              CLASAMENT  FINAL  MASCULIN

 

Rk.

 

Name

FED

Rtg

Club/City

Pts.

 TB1 

 TB2 

 TB3 

1

GM

Lupulescu Constantin

ROU

2612

Cs Aem Luxten Timisoara

8.5

65.5

61.25

52.0

2

IM

Miron Lucian-Costin

ROU

2526

Acs De Sah Apa Nova Bucuresti

8.5

64.0

57.75

57.5

3

GM

Parligras Mircea-Emilian

ROU

2633

Cs Aem Luxten Timisoara

8.0

67.0

58.25

53.0

4

GM

Nevednichy Vladislav

ROU

2542

Cs Aem Luxten Timisoara

8.0

64.5

56.25

49.5

5

IM

Filip Lucian

ROU

2464

Csm Lugoj

8.0

57.5

49.00

46.5

6

IM

Anton Teodor

ROU

2437

Cs Studentesc Medicina Timisoa

8.0

56.0

46.50

48.0

7

NM

Gilea Lucian

ROU

2245

Cs Sah Club Galati

7.5

64.0

49.50

49.5

8

GM

Murariu Andrei

ROU

2533

Cs Aem Luxten Timisoara

7.5

62.5

48.25

50.5

9

IM

Grecescu Gabriel-Andrei

ROU

2391

Cs Sinandrei Timis

7.5

61.5

47.75

48.0

10

IM

Doncea Vladimir

ROU

2431

Acs De Sah Apa Nova Bucuresti

7.5

59.5

45.00

44.5

11

GM

Berescu Alin-Mile

ROU

2495

Cs Aem Luxten Timisoara

7.5

58.0

46.75

45.5

12

FM

Hajbok Robert

ROU

2313

CSM Baia Mare

7.5

57.5

45.50

46.5

13

CM

Gheorghiu Calin

ROU

2029

Cs Politehnica Iasi

7.0

61.0

44.25

44.5

14

FM

Dobre Claudiu-Cristian

ROU

2292

Cs Conpet Ploiesti

7.0

61.0

42.75

45.0

15

IM

Petrisor Adrian-Marian

ROU

2392

Cs Muncitorul Resita

7.0

60.5

43.25

46.5

16

NM

Miroiu George-Catalin

ROU

2314

Cs Conpet Ploiesti

7.0

60.0

44.25

44.0

17

NM

Stanciu Alexandru-Ovidiu

ROU

2383

Lps Satu Mare

7.0

59.0

44.00

44.5

18

FM

Posedaru Bogdan

ROU

2328

Cs Conpet Ploiesti

7.0

57.5

42.50

46.0

19

CM

Samu Sorin-Mihai

ROU

2078

Clubul De Sah-Tenis Speranta O

7.0

54.0

38.25

38.5

20

NM

Veneteanu Ion-Cristian

ROU

2152

Cs Universitatea Targoviste

7.0

53.5

36.50

41.5

21

IM

Baratosi Daniel

ROU

2424

Cs Universitar Ploiesti

7.0

53.0

40.25

41.5

22

I

Vasile Claudiu-Daniel

ROU

2145

Cs Otopeni

7.0

48.5

37.00

37.0

23

FM

Balla Tamas-Kristof

ROU

2366

Csm Lugoj

6.5

63.0

43.00

46.0

24

IM

Grigore Nicolae-Petre

ROU

2385

Clubul Central De Sah Bucurest

6.5

60.0

39.25

46.0

25

IM

Vasilescu Lucian-Mihail

ROU

2279

Csm Lugoj

6.5

59.5

39.50

44.5

26

CM

Dolana Andrei-Theodor

ROU

2199

Cs Petrom Flacara Moreni

6.5

58.0

40.50

41.5

27

IM

Milu Romeo-Sorin

ROU

2392

Cs Conpet Ploiesti

6.5

58.0

39.75

45.0

28

CM

Bida Mihai-Eugen

ROU

2212

Cs Aem Luxten Timisoara

6.5

57.5

40.50

40.5

29

CM

Toma Radu-Cristian

ROU

2219

Cs Aem Luxten Timisoara

6.5

56.0

37.00

41.5

30

CM

Secheres Adrian-Simion

ROU

2160

Cs Universitatea Din Alba Iuli

6.5

55.5

35.25

39.5

31

FM

Pessi Emil-George

ROU

2160

Acs De Sah Apa Nova Bucuresti

6.5

55.5

34.25

37.0

32

FM

Daianu Cristian-Clement

ROU

2283

Cs Otopeni

6.5

55.0

37.00

40.5

33

I

David Alexandru-Vasile

ROU

2067

Acs De Sah Apa Nova Bucuresti

6.5

55.0

36.75

39.0

34

CM

Manole Stefan

ROU

2126

Cs Universitar Ploiesti

6.5

54.5

30.75

40.0

35

NM

Doros Radu-Marian

ROU

2309

Lps Satu Mare

6.5

53.0

33.75

40.5

36

I

Bunta Andrei

ROU

1896

Sah Club Ramnicu Valcea

6.5

52.5

33.75

38.0

37

CM

Horvat Dan-Sebastian

ROU

2229

Acs De Sah Apa Nova Bucuresti

6.5

52.5

33.00

39.0

38

IM

Georgescu Tiberiu-Marian

ROU

2396

Acs De Sah Apa Nova Bucuresti

6.5

51.5

34.25

41.0

39

FM

Voiteanu Gabriel

ROU

2287

Cs Universitar Ploiesti

6.0

59.0

37.75

42.5

40

NM

Vladescu Florin-George

ROU

2225

Cs Petrom Flacara Moreni

6.0

57.0

33.50

39.0

41

I

Martian Dragos-Daniel

ROU

2145

Cs Sah Club Galati

6.0

56.5

35.00

40.0

42

I

Lupascu Matei-Alexandru

ROU

2004

Cs Politehnica Iasi

6.0

56.0

35.75

35.5

43

NM

Ciobanu Aurelian

ROU

2218

Clubul Municipal De Sah Speran

6.0

54.5

30.75

37.0

44

CM

Tanase Florin-Gheorghe

ROU

2076

Clubul Central De Sah Bucurest

6.0

51.5

31.75

34.0

45

CM

Mihailov Iulian

ROU

2112

Acs Fianchetto Constanta

6.0

50.0

30.00

37.5

46

I

Cosmulescu Alexandru-Paul

ROU

1883

Cs Petrom Flacara Moreni

6.0

45.0

24.50

30.5

47

NM

Kutnik Alexandru-Francisc

ROU

2142

Acs Sissa Constanta

6.0

43.5

24.00

30.0

48

CM

Stegariu Vlad-Ionut

ROU

2201

Cs Politehnica Iasi

5.5

57.5

29.75

39.0

49

NM

Salageanu Petru-Gabriel

ROU

2111

Cs Jeco-Centrocoop Bucuresti

5.5

54.0

29.50

37.0

50

CM

Malureanu Costin-George

ROU

2098

Cs Victoria Techirghiol

5.5

53.5

28.50

38.0

51

FM

Lupu Ovidiu-Jean

ROU

2265

Cso Cugir

5.5

52.5

29.50

37.0

52

IM

Florescu Codrut-Constantin

ROU

2212

Clubul De Sah Deva

5.5

52.0

30.50

34.0

53

I

Patrascu Catalin-Lucian

ROU

1937

Csm Focsani 2007

5.5

52.0

28.25

34.0

54

CM

Ifrim Silviu

ROU

2138

Cs Cimentul Bicaz

5.5

51.0

26.75

36.0

55

I

Costachi Mihnea

ROU

2056

Cs Universitatea Din Alba Iuli

5.5

51.0

26.75

33.5

56

I

Pisu Robert-Daniel

ROU

2031

Cs Sah Club Galati

5.5

49.5

22.25

32.5

57

CM

Acsinte Matei-Ionut

ROU

2030

Cs Conpet Ploiesti

5.5

49.0

28.25

34.5

58

I

Vrencian Lehel

ROU

1934

Cs Al Cn Aprily Lajos Brasov

5.5

48.5

27.00

33.0

59

FM

Baciu Stefan

ROU

2243

Cs Conpet Ploiesti

5.5

48.0

27.25

33.0

60

NM

Tufa Mihai

ROU

2032

Clubul De Sah Diana Galati

5.5

48.0

24.00

30.0

61

FM

Giurumia Sorin

ROU

2124

Cs Petrom Flacara Moreni

5.5

47.5

25.50

33.5

62

I

Vasiliu Cosmin

ROU

1778

Csm Focsani 2007

5.5

46.5

27.50

32.0

63

I

Delgado-Vlaic Adrian

ROU

1957

Css Nr. 1 Timisoara

5.5

46.5

27.25

32.5

64

CM

Cornea Alexandru

ROU

1897

Clubul De Sah Al Municipiului

5.5

43.5

21.50

29.5

65

I

Banzea Alexandru-Bogdan

ROU

1808

Acs De Sah Apa Nova Bucuresti

5.5

42.0

23.00

24.5

66

II

Mongescu Victor

ROU

1704

Sah Club Ramnicu Valcea

5.5

40.5

22.00

24.5

67

CM

Vartopeanu Nicolae

ROU

1849

Cs Universitatea Arad

5.5

40.0

21.75

26.0

68

IM

Glodeanu Ion

ROU

2180

Cs Petrom Flacara Moreni

5.0

55.0

28.75

35.5

69

CM

Telea Stefan

ROU

2118

Acs Uztel Ploiesti

5.0

52.0

23.25

34.5

70

I

Csaszar Attila

ROU

2083

Acs Mures 2004 Targu Mures

5.0

50.0

23.25

30.0

71

I

Neagu Mihai-Cosmin

ROU

1962

Csm Lugoj

5.0

49.0

20.50

32.0

72

CM

Anuta Elefterie-Laurentiu

ROU

2049

Cs Conpet Ploiesti

5.0

48.0

23.50

32.5

73

I

Andreescu Darie-Ioan

ROU

1893

Cs Universitatea Targoviste

5.0

47.0

20.75

28.0

74

I

Tiron Calin-Andrei

ROU

1906

Cs Politehnica Iasi

5.0

45.5

22.00

29.0

75

I

Arghirescu Marius

ROU

1912

Clubul Municipal De Sah Speran

5.0

44.0

21.50

25.0

76

I

Toma Mihail

ROU

1908

Sah Club Ramnicu Valcea

5.0

44.0

18.75

29.0

77

I

Coman Liviu

ROU

1798

Cs Carpati Sinaia

5.0

41.5

21.50

28.0

78

CM

Russu Eduard

ROU

2198

Sah Club Ramnicu Valcea

4.5

49.5

22.00

32.0

79

CM

Gavrilescu David

ROU

1873

Cs Studentesc Medicina Timisoa

4.5

49.0

22.25

29.0

80

I

Ciorica Mihai-Vlad

ROU

1773

Css Nr. 1 Timisoara

4.5

48.0

19.25

30.0

81

IM

Miulescu Gabriel

ROU

2161

Acs Master Mind Bucuresti

4.5

46.5

22.75

30.0

82

CM

Siclovan Cristian-Daniel

ROU

2174

Css Nr. 1 Timisoara

4.5

46.5

22.50

30.0

83

I

Jugaru Lucian

ROU

1941

Cs Sah Club Galati

4.5

46.0

19.25

28.5

84

CM

Covaci Stefan

ROU

1845

Ac De Sah Alfil Pitesti

4.5

45.5

20.00

25.0

85

WNM

Florea Dorina

ROU

1912

Cs Universitatea Arad

4.5

45.0

15.50

26.0

86

CM

Ciortan Mihail

ROU

1708

Cs Siciliana Bucuresti

4.5

44.5

21.75

23.5

87

CM

Nastase Stefan

ROU

1938

Sport Club Juventus Bucuresti

4.5

44.0

17.25

27.0

88

CM

Turcu Iulian

ROU

2225

Clubul De Sah Deva

4.5

44.0

17.25

26.5

89

I

Toculet Gheorghe-Cristache

ROU

1839

Ac De Sah Alfil Pitesti

4.5

43.0

13.75

23.5

90

I

Albescu Nicolae

ROU

1828

Sah Club Albatros Dragasani

4.5

41.5

20.00

24.0

91

I

Dumitrascu Grigore

ROU

1800

Cs Conpet Ploiesti

4.5

41.0

15.00

25.0

92

I

Kaunz Werner

ROU

1822

Cs Universitar Sibiu

4.5

40.5

18.75

23.5

93

I

Negulescu Alexandru

ROU

1648

Cs Carpati Sinaia

4.5

39.5

19.00

18.0

94

I

Marchidan Costica

ROU

1757

Clubul De Sah Al An Bucuresti

4.0

43.5

18.00

27.0

95

II

Gioga Sterie

ROU

1001

Acs Master Mind Bucuresti

4.0

42.5

17.75

23.5

96

I

Ciocan Maria-Alexandra

ROU

1575

Sah Club Ramnicu Valcea

4.0

42.5

17.50

21.0

97

I

Salagean Gheorghe

ROU

1861

Cs Universitar Sibiu

4.0

41.5

11.75

20.5

98

CM

Stoicescu Horia

ROU

1931

Cs Carpati Sinaia

4.0

40.5

17.00

21.5

99

II

Porumb Alecu

ROU

1681

Cs Universitatea Targoviste

4.0

39.5

13.50

18.0

100

I

Rusu Vasile

ROU

1778

Cs Micul Sahist Iasi

4.0

38.5

14.25

21.5

101

I

Turcuman Dragos-Mihai

ROU

1598

Acs De Sah Apa Nova Bucuresti

4.0

37.0

12.25

17.5

102

CM

Enache Pavel

ROU

1379

Cs Universitatea Targoviste

3.5

47.0

17.50

25.0

103

FM

Georgescu Gabriel-Ioan

ROU

1992

Acs De Sah Apa Nova Bucuresti

3.5

46.0

13.25

24.0

104

I

Bursuc Mihai

ROU

1955

Clubul De Sah Al An Bucuresti

3.5

44.0

13.75

21.5

105

CM

Murg Gheorghe

ROU

1726

Cso Cugir

3.5

43.0

14.75

17.5

106

I

Ionita Gheorghe

ROU

1618

Cs Mediator Giarmata Vii

3.5

39.5

11.75

18.5

107

II

Rusu Gheorghe

ROU

1683

Cs Universitatea Targoviste

3.5

38.5

10.50

17.0

108

I

Cristian Codrut

ROU

1563

Cs Tinerii Maestri Bucuresti

3.0

39.5

10.75

16.5

109

I

Teodorescu Daniel

ROU

1716

Sah Club Ramnicu Valcea

3.0

36.5

10.75

11.0

110

II

Ciorica Ovidiu-Nicolaie

ROU

1618

Cs Mediator Giarmata Vii

2.5

35.5

9.50

11.0

111

I

Ionita Ioan

ROU

1741

Cs Politehnica Iasi

2.0

46.0

5.50

14.0

112

II

Baiasu Mihai-Liviu

ROU

1428

Sah Club Ramnicu Valcea

2.0

37.5

8.25

13.5

 

 

CLASAMENT  FINAL  FEMININ

 

1

IM

Foisor Cristina-Adela

ROU

2389

Cs Aem Luxten Timisoara

7.5

38.5

39.25

39.5

2

IM

Peptan Corina-Isabela

ROU

2443

Csm Bucuresti

6.5

41.0

37.75

36.5

3

WGM

Sandu Mihaela

ROU

2222

Cs Studentesc Medicina Timisoa

6.5

38.5

32.25

33.5

4

WGM

Cosma Elena-Luminita

ROU

2332

Acs De Sah Apa Nova Bucuresti

6.5

36.0

30.75

33.0

5

WGM

Bulmaga Irina

ROU

2355

Cs Politehnica Iasi

6.0

40.5

33.25

33.0

6

WFM

Visanescu Daria-Ioana

ROU

2068

Cs Studentesc Medicina Timisoa

6.0

34.0

26.75

31.5

7

WNM

Vasilescu Maria

ROU

1883

Clubul Central De Sah Bucurest

6.0

28.5

23.00

21.0

8

WCM

Ilie Maria-Ruxandra

ROU

2003

Acs De Sah Apa Nova Bucuresti

5.0

36.5

22.75

27.5

9

WIM

Dragomirescu Angela

ROU

2235

Cs Sinandrei Timis

5.0

34.5

20.50

28.5

10

I

Dobre Ana-Margareta-Alexandra

ROU

1851

Clubul Central De Sah Bucurest

5.0

33.5

22.00

26.0

11

WIM

Foisor Mihaela-Veronica

ROU

2219

Css Nr. 1 Timisoara

5.0

32.0

21.25

24.0

12

WCM

Cirlig Ioana-Andreea

ROU

1777

Csm Craiova

5.0

31.5

21.50

25.0

13

WCM

Morea Georgiana-Steluta

ROU

1870

Csm Bucuresti

5.0

31.0

18.00

22.5

14

WCM

Mathe Katalin

ROU

1989

Cs Studentesc Medicina Timisoa

5.0

30.0

19.50

26.0

15

WCM

Gelip Ioana

ROU

2017

Cs Politehnica Iasi

4.5

34.0

19.00

22.5

16

WCM

Cosman Andreea-Marioara

ROU

1944

Cs Aem Luxten Timisoara

4.5

32.0

18.00

23.0

17

WCM

Lolici Iselin-Amanda

ROU

1964

Css Nr. 1 Timisoara

4.5

32.0

17.50

24.0

18

WCM

Stanciu Ioana-Georgiana

ROU

1716

Csm Craiova

4.5

31.5

18.25

21.5

19

WNM

Anusca Madalina-Maria

ROU

2070

Csm Bucuresti

4.5

29.5

16.75

21.5

20

WGM

Ionescu Irina

ROU

2253

Csm Bucuresti

4.0

37.5

19.50

26.5

21

WNM

Olea Liliana

ROU

1926

Cs De Sah Ioios Brasov

4.0

33.0

19.00

19.0

22

I

Coman Emilia-Florentina

ROU

1542

Cs Conpet Ploiesti

4.0

31.0

15.00

17.5

23

I

Toma Andreea-Simona

ROU

1331

Csm Focsani 2007

4.0

26.5

13.50

18.0

24

I

Porcoleanu Doina-Olga

ROU

1684

Cs Conpet Ploiesti

3.5

34.0

15.25

21.5

25

I

Nastase Andreea-Cristina

ROU

1651

Clubul Central De Sah Bucurest

3.5

29.0

13.75

15.0

26

I

Banciu Bianca-Gabriela

ROU

1591

Csm Focsani 2007

3.5

27.0

11.25

10.5

27

I

Bogdan Elizaveta

ROU

1829

Csm Bucuresti

3.5

23.5

11.75

11.0

28

I

Didiliuc Dariana-Gabriela

ROU

1573

Cs Conpet Ploiesti

3.0

29.5

12.00

15.0

29

I

Moldovan Petruta-Alisia

ROU

1712

Csm Bucuresti

3.0

29.5

9.00

17.0

30

I

Prunariu Ana-Maria

ROU

1769

Cs Studentesc Medicina Timisoa

2.5

28.0

9.25

13.0

31

I

Toma Elena-Adelaida

ROU

1722

Csm Focsani 2007

2.5

28.0

9.25

11.5

 

 

 

                 "Cupa CSU Ploiesti" -  editia a XIII-a -  Ploiesti - 08/10 februarie

                           Comportare sub asteptari a celor trei juniori ce ne-au reprezentat.
                   MOS Maria-Magdalena, dezamagita de incidentul de la ONSS, a fost
                   de nerecunoscut.

                                                              MOS  Maria  -  Magdalena                         GHITA  Alexandru

                                                                                                                                                               IONESCU  Andrei - Cezar

Clasament final dupa 7 runde

Loc Numele FED Rtg. Club/Oras Pct.  TB1   TB2   TB3 
1 I Szocs Teodor-Iulian ROU 1656 Cs Universitar Ploiesti 6.5 34.5 24.0 31.25
2 II Taga Stefan ROU 1509 Csm Ploiesti 6.5 30.5 21.5 27.25
3 II Bulau Andrei-Cristian ROU 1378 Cs Universitar Ploiesti 5.0 33.5 24.0 20.50
4 II Tabara Andrei-Cristian ROU 1251 Cs Universitar Ploiesti 5.0 29.0 20.5 16.00
5 II Ciobanu Alexandru ROU 1587 Cs Petrolul Ploiesti 5.0 27.5 19.0 18.00
6 II Oprea Alexandru-Petru ROU 1196 Cs Universitar Ploiesti 5.0 26.0 18.5 16.50
7 II Mastalos Iannis-Mihai ROU 1340 Cs Universitar Ploiesti 5.0 26.0 18.0 14.50
8 II Iliescu Mihai-Octavian ROU 1213 Cs Universitar Ploiesti 5.0 22.5 16.5 15.50
9 II Istrate George ROU 1296 Cs Logic 64 Brasov 4.5 30.0 21.5 18.25
10 II Stan Andreea-Loredana ROU 1331 Csm Bucuresti 4.5 25.0 18.5 14.25
11 II Popa Vlad-Constantin ROU 1291 Cs Universitar Ploiesti 4.5 24.5 17.5 15.50
12 III Serban Cristian-Stefan ROU 1088 Cs Universitar Ploiesti 4.5 22.5 16.0 12.25
13 Cismaru Alexandra-Nicola ROU 1026 Cs Universitar Ploiesti 4.0 29.5 22.0 14.50
14 II Mos Maria-Magdalena ROU 1408 Cs Conpet Ploiesti 4.0 28.0 20.0 13.50
15 II Marin Alexia-Iuliana ROU 1081 Cs Universitar Ploiesti 4.0 27.5 18.5 12.50
16 III Iliescu David-Adrian ROU 1090 Cs Petrolul Ploiesti 4.0 26.0 19.0 9.50
17 Dragomir Carmen-Teodora ROU 1001 CS Snagov 4.0 24.0 17.0 12.50
18 II Nicolae Elena-Diana ROU 1181 Cs Universitar Ploiesti 4.0 23.0 16.0 11.50
19 III Negrea Vlad-Andrei ROU 1045 Cs Universitar Ploiesti 4.0 23.0 15.0 9.00
20 II Coman Ana-Cristina ROU 1113 Cs Universitar Ploiesti 4.0 22.5 16.0 10.50
21 Nasulea Daria-Alexandra ROU 1029 Cs Universitar Ploiesti 4.0 21.5 15.0 9.00
22 II Mindrila Mihai-Teodor ROU 1128 Cs Universitar Ploiesti 4.0 18.0 13.5 9.00
23 III Marinica Marius-Cristian ROU 1085 Cs Universitar Ploiesti 3.5 23.0 16.5 9.00
24 II Rata Anamaria ROU 1078 Cs Snagov 3.0 29.5 22.5 10.00
25 Dinu Vlad-Gabriel ROU 1001 Cs Petrolul Ploiesti 3.0 26.5 19.5 11.50
26 Dragu Diana-Elena ROU 1001 Cs Universitar Ploiesti 3.0 26.5 19.5 10.50
27 III Saggese-Compri Giulia-Beatric ROU 1070 Cs Universitar Ploiesti 3.0 26.5 19.0 8.50
28 Rata Andrei ROU 1027 Cs Snagov 3.0 26.5 18.0 8.00
29 Ardeleanu Andrei-Cristian ROU 1001 Cs Universitar Ploiesti 3.0 26.0 19.0 8.50
30 Ungureanu David-Mihai ROU 1001 Cs Universitar Ploiesti 3.0 22.0 16.0 7.50
31 Popa Ana-Maria ROU 1020 Cs Universitar Ploiesti 3.0 22.0 15.5 7.50
32 Preda Alessia-Elena ROU 1001 Cs Universitar Ploiesti 3.0 19.5 13.5 7.50
33 Nicula Delia-Maria ROU 1001 Cs Universitar Ploiesti 3.0 17.0 12.5 4.00
34 III Ionescu Andrei-Cezar ROU 1001 Cs Conpet Ploiesti 2.5 27.0 20.5 7.75
35 Anisoiu David-Ionut ROU 1001 Cs Snagov 2.5 20.0 14.5 3.25
36 III Ghita Alexandru ROU 1017 Cs Conpet Ploiesti 2.0 28.0 20.0 8.50
37 Tanasescu Sebastian-Ioan ROU 1031 Cs Universitar Ploiesti 2.0 23.0 16.5 4.50
38 Coconea Alexia-Gabriela ROU 1009 Cs Petrolul Ploiesti 2.0 22.0 15.5 5.00
39 Sirbu Florian-Bogdan ROU 1021 Cs Universitar Ploiesti 2.0 21.5 16.0 2.00
40 Moise Ianis-Alexandru ROU 1001 Cs Petrolul Ploiesti 2.0 21.5 15.0 3.50
41 Ciapa Ioana-Antonia ROU 1001 Cs Universitar Ploiesti 2.0 13.5 10.0 2.00
42 Musat Andreea-Silvia ROU 1001 Cs Universitar Ploiesti 1.5 21.0 15.0 3.25
43 III Constantinescu Andrei ROU 1058 Cs Petrolul Ploiesti 1.0 22.5 14.0 2.00
44 Iancu Alexandra-Valeria ROU 1001 Cs Universitar Ploiesti 1.0 17.5 13.0 0.50

 

 

              " Grand Prix Iasi 2013 - Cupa Moldovei "  - Iasi   07-10 februarie
                  Lipsa de concentrare pentru juniorul nostru  ACSINTE Matei-Ionut  si
                  evolutie neconvingatoare , totusi un antrenament inaintea finalelor de
                   juniori

ACSINTE Matei-Ionut

 

               " Olimpiada Nationala a Sportului Scolar "- faza judeteana - licee - fete
                                                                                Campina  - 07 februarie                     
                   Junioara noastra DIDILIUC  Dariana-Gabriela, fara contracandidata,
                   ocupa primul loc si devine campioana scolara judeteana.

DIDILIUC  Dariana-Gabriela

         " Olimpiada Nationala a Sportului Scolar "- faza judeteana - gimnaziu - fete
                                                    PLOIESTI  - 8 februarie
               COMAN Emilia-Florentina castiga locul 1 si devine campioana scolara
                judeteana. Inspectoratul Scolar Prahova dovedeste pentru a cata oara ca este
                impotriva sportului si a propriilor elevi. Junioara noastra Mos Maria M.
                impiedicata sa participle pe motive aberante.

COMAN Emilia-Florentina

 

      "Concursul National Scolar Elisabeta Polihroniade "-editia  4
                             Calimanesti - Caciulata  /  06-12 ianuarie
             Juniorii nostri , COMAN Emilia-Florentina si ACSINTE Matei-Ionut , au fost
                printre protagonistii intrecerilor si si-au adjudecat un loc 1, doua locuri 2 si
               un loc 3 , castigand gratuitate de participare pentru anul viitor al competitiei.

          

 

 

                " Trofeul  Valcea  2013 "  - Ramnicu Valcea -  03-06 ianuarie
                    Componentul de baza al divizionarei noastre A , MIROIU George-Catalin ,
                    dupa o comportare foarte buna, se claseaza pe  Locul 1 si isi adjudeca
                    trofeul , deschizand anul competitional intr-un mod remarcabil pentru
                    clubul nostru.

MIROIU George-Catalin  

                                            

   

  

 

Website realizat de: Cristian si EnoDesign.ro