SAH - CONPET

 

 

                 Informatii Sahiste Detaliate                                

                                                           Trimestrul II , 2013         

            " Cupa Orasului Bicaz " - Bicaz  - 18/21 aprilie - 68 jucatori          Jucatorul nostru MIROIU  George-Catalin si-a adjudecat trofeul, terminand                  pe primul loc, desi era cotat initial al-IV-lea. Un mare maestru si doi maestri                  internationali nu l-au putut opri in drumul spre succes.

                   

     MIROIU  George-Catalin

Rd. Bo. SNo Name Rtg FED Club/City Pts. Res.
   1 4 30 I Lupu Neculai 1595 ROU Clubul De Sah Bicazul Bicaz 3.5 s 1
   2 4 18 CM Ciobanu Modest 1837 ROU Cs Cimentul Bicaz 4.5 w 1
   3 4 12 CM Raducanu Andrei-Augustin 2093 ROU Acs Sah Chindia Targoviste 5.0 s 1
   4 1 1 IM Filip Lucian 2460 ROU Csm Lugoj 5.5 w ½
   5 3 6 CM Ifrim Silviu 2136 ROU Cs Cimentul Bicaz 3.5 s 1
   6 1 13 CM Samu Sorin-Mihai 2083 ROU Clubul De Sah-Tenis Speranta O 5.0 w ½
   7 3 3 IM Petrisor Adrian-Marian 2387 ROU Cs Muncitorul Resita 4.5 s 1

Clasament final

Rk. Name FED Rtg Club/City Pts.  TB1   TB2   TB3 
   1 NM Miroiu George-Catalin ROU 2310 Cs Conpet Ploiesti 6.0 23.0 32.0 25.0
   2 CM Paval George ROU 2219 Cs Sah Club Galati 6.0 20.0 29.0 23.0
   3 IM Filip Lucian ROU 2460 Csm Lugoj 5.5 25.5 35.0 24.0
   4 GM Sanduleac Vasile MDA 2410 Rep Moldova 5.5 23.5 33.0 23.0
   5 I Andronescu Madalin ROU 2114 Cs Colosseum Giurgiu 5.5 21.0 30.0 21.5
   6 CM Samu Sorin-Mihai ROU 2083 Clubul De Sah-Tenis Speranta O 5.0 24.5 32.0 23.5
   7 CM Dumitrescu Virgil ROU 2116 Cs Cimentul Bicaz 5.0 21.0 28.5 21.0
   8 CM Raducanu Andrei-Augustin ROU 2093 Acs Sah Chindia Targoviste 5.0 20.0 29.0 20.0
   9 I Ursan Cornel-Marius ROU 2102 Ac De Sah Realitatea Husi 5.0 20.0 28.0 19.0
10 CM Sava Bogdan ROU 2115 Cs Sfinxul Iasi 5.0 19.5 28.0 21.0
11 IM Petrisor Adrian-Marian ROU 2387 Cs Muncitorul Resita 4.5 25.0 35.0 22.0
12 Beuran Liviu ROU 1001 Clubul De Sah Bicazul Bicaz 4.5 21.0 28.5 18.0
13 CM Tapculescu Marius ROU 2130 Cs Cimentul Bicaz 4.5 19.5 27.5 18.5
14 I Iorga Corneliu ROU 1666 Clubul Municipal De Sah Speran 4.5 19.0 26.0 19.5
15 I Grigore Adrian ROU 1775 Acs Philidor Iasi 4.5 19.0 26.0 18.0
16 CM Ciobanu Modest ROU 1837 Cs Cimentul Bicaz 4.5 18.5 27.5 17.0
17 II Pascu Mihai ROU 1607 Cs Cimentul Bicaz 4.5 18.5 26.0 15.5
18 I Pirvulescu Adrian ROU 1924 Cs Tinerii Maestri Bucuresti 4.5 17.0 24.0 16.5
19 II Andries Vlad-Andrei ROU 1151 Cs Pionul Piatra Neamt 4.5 15.5 21.5 14.0
20 CM Petrescu Cristian ROU 2031 Cs Colosseum Giurgiu 4.0 22.0 30.0 19.0
21 I Gherasim Ovidiu ROU 1880 Cs Micul Sahist Iasi 4.0 20.5 28.5 18.0
22 I Ranceanu Ilie ROU 1625 Cs Cimentul Bicaz 4.0 18.0 25.0 17.0
23 II Negureanu Valentin ROU 1603 Cs De Sah Ioios Brasov 4.0 17.5 24.0 16.0
24 I Craciun Constantin-Bogdan ROU 1593 Cs Cimentul Bicaz 4.0 17.5 24.0 13.0
25 II Nicolau Gigi ROU 1708 Ac De Sah Realitatea Husi 4.0 17.0 23.5 15.0
26 II Ciocan Pavel ROU 1675 Clubul De Sah Bicazul Bicaz 4.0 15.5 22.5 14.0
27 I Cretu Ioan ROU 1714 Cs Cimentul Bicaz 4.0 14.5 20.5 15.0
28 CM Ifrim Silviu ROU 2136 Cs Cimentul Bicaz 3.5 22.0 31.5 19.5
29 I Prisecaru Daniel ROU 1285 Cs Cimentul Bicaz 3.5 22.0 31.5 15.5
30 I Vornicu Neculai ROU 1829 Cs Cimentul Bicaz 3.5 21.0 30.0 17.5
31 II Mare Nelson-Nicolae ROU 1001 Cs Petrom Flacara Moreni 3.5 20.0 27.0 15.0
32 II Gavrilas Florin ROU 1619 Cs Cimentul Bicaz 3.5 18.5 26.0 12.5
33 II Bighiu Rares ROU 1270 Cs Sergentul Vaslui 3.5 18.5 24.5 14.0
34 I Marinescu Iustin ROU 1870 Cs Petrom Flacara Moreni 3.5 18.0 26.0 16.5
35 II Grigoriu Vasile ROU 1617 Clubul De Sah Bicazul Bicaz 3.5 18.0 25.5 14.5
36 II Aonicesei Daniel ROU 1548 Cs Cimentul Bicaz 3.5 18.0 25.0 14.0
37 II Tablan Matei-Christian ROU 1146 Cs Pionul Piatra Neamt 3.5 17.5 24.5 13.5
38 III Tifui Vasile ROU 1047 Cs Cimentul Bicaz 3.5 16.5 24.5 13.5
39 III Vilcu Matei-Stefan ROU 1074 Cs Sfinxul Iasi 3.5 16.5 23.0 15.5
40 I Lupu Neculai ROU 1595 Clubul De Sah Bicazul Bicaz 3.5 16.0 23.0 12.5
41 I Tataru Vlad-Ionut ROU 1287 Cs Pionul Piatra Neamt 3.5 16.0 22.5 12.5
42 III Adam Ioan ROU 1524 Ac De Sah Realitatea Husi 3.0 21.0 27.5 13.0
43 II Raicu Mihai-Bogdan ROU 1272 Acs Philidor Iasi 3.0 17.5 24.0 11.0
44 II Paslariu Ionel ROU 1161 Cs Cimentul Bicaz 3.0 17.5 23.5 13.0
45 II Tepes-Bobescu Gheorghe-Justin ROU 1493 Cs Cimentul Bicaz 3.0 17.0 23.0 11.5
46 III Groza Ioachim ROU 1079 Clubul De Sah Bicazul Bicaz 3.0 16.5 22.0 9.0
47 III Meriuta George-Cosmin ROU 1033 Cs Politehnica Iasi 3.0 15.5 20.5 10.0
48 IV Enache Teodora-Iasmina ROU 1028 Cs Sfinxul Iasi 3.0 14.0 20.5 11.0
49 Tablan Andrei-Damian ROU 1003 Cs Pionul Piatra Neamt 3.0 14.0 20.0 8.0
50 IV Danca Gabriel-Iulian ROU 1022 Clubul De Sah Bicazul Bicaz 3.0 14.0 19.5 9.0
51 Pintilie Dimitrie ROU 1001 Cs Cimentul Bicaz 2.5 18.5 26.0 13.5
52 Apostol Bogdan-Ioan ROU 1001 Cs Cimentul Bicaz 2.5 18.5 26.0 13.0
53 I Gotu Sorin ROU 1535 Clubul De Sah Bicazul Bicaz 2.5 16.5 23.0 10.5
54 Plosnita Eduard ROU 1001 Clubul De Sah Bicazul Bicaz 2.5 16.0 21.0 10.5
55 Pascariu George ROU 1001 Cs Cimentul Bicaz 2.5 15.5 20.0 9.5
56 Cazan Rares-Stefan ROU 1015 Clubul De Sah Bicazul Bicaz 2.5 15.0 21.0 11.0
57 Birjovanu Dan-Gabriel ROU 1001 Clubul De Sah Bicazul Bicaz 2.5 13.5 18.0 7.5
58 Suhan Nicoleta-Corina ROU 1001 CS Sah Suceava 2.0 16.5 22.5 9.0
59 Panoschi Gheorghe-Cristian ROU 1001 Clubul De Sah Bicazul Bicaz 2.0 15.5 20.0 8.5
60 Cumpata Mihnea-Stefan ROU 1001 Cs Cimentul Bicaz 2.0 14.5 20.0 5.0
61 Rusu Victor ROU 1001 Clubul De Sah Bicazul Bicaz 2.0 13.5 18.5 9.0
62 Hreniuc Teona-Elena ROU 1001 Cs Cimentul Bicaz 2.0 13.0 18.5 7.0
63 Focsa-Lutz Tudor-Stefan ROU 1001 Clubul De Sah Bicazul Bicaz 2.0 10.5 15.5 4.0
64 Oancea Cristian ROU 1001 1.5 12.5 18.0 5.5
65 II Lupascu Simon-Dimitrie ROU 1089 Cs Cimentul Bicaz 1.0 16.5 23.0 6.5
66 Andronache Bogdan ROU 1001 Cs Cimentul Bicaz 1.0 13.5 19.0 6.0
67 Urda Ioana-Ramona ROU 1001 Clubul De Sah Bicazul Bicaz 0.5 14.5 20.0 3.5
68 Dascalu Bogdan ROU 1001 Clubul De Sah Bicazul Bicaz 0.0 12.5 17.5 0.0

 

          "Olimpiada Nationala a Sportului Scolar 2013" - Etapa Nationala-invatamant liceal - Fete

                                                                   Branesti - Ilfov  -  20/21 aprilie

                       Reprezentanta Prahovei, junioara noastra DIDILIUC Dariana-Gabriela, dupa o
                          evolutie sub posibilitati, s-a clasat a 11-a din 36 participante.

 

Rd. Bo. SNo Name Rtg FED Club/City Pts. Res.
   1 13 31 Kukta Ingrid 1001 ROU Lic. Teh. "Ionita C. Andron" Negres 2.5 w 1
   2 4 4 WCM Anton Roxana-Ana 1824 ROU Col. "C.Negruzi" Iasi 4.5 s 0
   3 10 25 Csipai Andreea Carmen 1001 ROU lic. Ped."D.Tichindeal"Arad 3.5 w 1
   4 7 35 Sechel Oana 1001 ROU Lic. Teor. "Bogdan Voda" Viseu de S 3.5 s 1
   5 5 11 I Floroiu Ioana-Alexandra 1666 ROU Col. Nat. " G. Mihailescu" Dragasan 4.0 w ½
   6 3 16 I Seiranian Meri 1456 ROU Col. Nat. "Unirea"Tg.Mures 4.5 s 0
   7 7 12 I Andras Cristina-Maria 1652 ROU Lic. Teor. "W. Shakspeare"Timis 4.0 w ½

 

Clasament final - fete -liceu

Rk. Name FED Rtg Club/City Pts.  TB1   TB2   TB3 
1 WFM Visanescu Daria-Ioana ROU 2086 Lic. Teor. "Sabin Dragoi" Deva-Hune 6.5 0.0 30.5 27.50
2 WCM Serbanescu Diana-Maria ROU 1926 Col. Nat. "T. Vianu"Bucuresti 6.0 0.0 31.5 26.00
3 WCM Cirlig Ioana-Andreea ROU 1813 Col. Nat. "Carol I"Craiova Dolj 5.0 0.0 32.5 20.00
4 WCM Cosman Andreea-Marioara ROU 1923 Col. Nat. "O. Goga"Sibiu 5.0 0.0 28.0 17.25
5 I Firaru Roxana-Maria ROU 1684 Lic. Teoretic "I. Petrus"Otopeni-Il 5.0 0.0 27.5 18.00
6 WCM Anton Roxana-Ana ROU 1824 Col. "C.Negruzi" Iasi 4.5 0.0 32.5 18.50
7 I Bratu Andreea ROU 1748 Lic. Teoretic "Al. Marghiloman" Buz 4.5 0.0 28.5 15.75
8 II Magarin Semela-Amara ROU 1367 Lic. de Arte" I. Paulian" Dr. Turnu 4.5 0.0 27.5 16.50
9 I Seiranian Meri ROU 1456 Col. Nat. "Unirea"Tg.Mures 4.5 0.0 27.5 14.75
10 I Toma Elena-Adelaida ROU 1688 Lic. Ped. " Spiru Haret" Focsani-Vr 4.0 0.0 32.5 16.75
11 I Didiliuc Dariana-Gabriela ROU 1633 Lic. de arta "Carmen Silva"Ploiesti 4.0 0.0 26.5 13.50
12 I Floroiu Ioana-Alexandra ROU 1666 Col. Nat. " G. Mihailescu" Dragasan 4.0 0.0 26.0 11.00
13 I Oana Amalia-Ioana ROU 1531 Lic. Il. Caragiale Moreni-Dambovita 4.0 0.0 24.5 11.25
14 I Andras Cristina-Maria ROU 1652 Lic. Teor. "W. Shakspeare"Timis 4.0 0.0 23.5 11.75
15 I Popovici Stefania ROU 1501 Col. Nat."At.Laurian" Botosani 4.0 0.0 23.0 10.50
16 I Prunariu Ana-Maria ROU 1684 Col. Nat. "T. Vladimirescu" Tg. Jiu 3.5 0.0 28.0 10.75
17 Sechel Oana ROU 1001 Lic. Teor. "Bogdan Voda" Viseu de S 3.5 0.0 26.0 11.25
18 II Gilca Adina-Gabriela ROU 1051 Lic. Teor. " M. Kogalniceanu"Vaslui 3.5 0.0 24.0 10.75
19 Sipos Marinela-Andreea ROU 1001 Lic. Petofi Sandor Sacuieni-Bihor 3.5 0.0 22.5 9.25
20 Csipai Andreea Carmen ROU 1001 lic. Ped."D.Tichindeal"Arad 3.5 0.0 22.0 8.50
21 I Brezeanu Daniela ROU 1680 Lic. de Arte viz.Cluj-Napoca 3.5 0.0 21.5 9.75
22 Hodoroga Ana Maria ROU 1001 Col.Tehnic "G. Moisil" Bistrita 3.5 0.0 21.5 8.75
23 Bosneag Nicoleta Vetuta ROU 1001 Lic. Teh, " Sf. Dimitrie"Teregova-C 3.0 0.0 25.5 9.00
24 Cojocea Geanina-Maria ROU 1001 Col. D. Golescu Campulung Muscel Ar 3.0 0.0 25.5 8.50
25 Gavriloaie Ioana ROU 1001 Col. Nat. "Petru Rares"P.Neamt 3.0 0.0 19.5 5.00
26 Istoc Ioana Alexandra ROU 1001 Col. Economic Bacau 3.0 0.0 17.0 4.50
27 Ardelean Camelia Elena ROU 1001 Lic. Teoret. "Gh. Sincai"Zalau-Sala 2.5 0.0 26.5 6.75
28 III Oltean Ionela-Alexandra ROU 1004 Col. Mil."M.Viteazu" Alba Iulia 2.5 0.0 25.0 7.25
29 Buta Roxana Maria ROU 1001 Col. Nat."A.Saguna"Brasov 2.5 0.0 24.5 6.75
30 Daniliuc Iuliana Ancuta ROU 1001 Li. Teor. "Carol I"Fetesti-Ialomita 2.5 0.0 22.5 6.75
31 Popescu Mihaela ROU 1001 Col. Mil.lic."Stefan cel Mare" Camp 2.5 0.0 21.5 4.75
32 Kukta Ingrid ROU 1001 Lic. Teh. "Ionita C. Andron" Negres 2.5 0.0 18.0 3.25
33 Minciu Mihaela ROU 1001 Li. Teh. "D. Bolintineanu" Bolintin 2.0 0.0 17.5 2.00
34 Ionita Ionela ROU 1001 Col.Nat."G.Murgoci"Braila 1.5 0.0 15.5 1.25
35 Bordeus Ramona Madalina ROU 1001 Lic. "M. Preda" Odorheiu Secuiesc-H 1.0 0.0 18.5 0.50
36 Malciu Mirela ROU 1001 Col.Nat."B. Stirbei"Calarasi 0.5 0.0 17.5 0.75

 

 

          "Olimpiada Nationala a Sportului Scolar 2013"- Etapa Nationala-Gimnaziu - Fete
                                                               Braila  -  18/21 aprilie  - 39  jucatoare
                Entuziasmanta  evolutia junioarei noastre ,COMAN Emilia-Florentina, care in
                ciuda diferentei de varsta fata de multe dintre adversare, a reusit sa se claseze
                la egalitate de puncte cu campioana, doar coeficientul bucholtz situand-o pe
                pozitia secunda.
                EMILIA  este vicecampioana nationala scolara si viitorul promite multe.

                           

        

Rd. Bo. SNo Name Rtg FED Club/City Pts. Res.
   1 5 24 II Pavel Ana-Ecaterina 1104 ROU Sc.Gimn. N. Balcescu Oradea Bihor 2.0 s 1
   2 5 16 I Rohlicek Anca-Elena 1364 ROU Sc.Gimn. Jimbolia Timis 3.5 w 1
   3 4 18 II Angheluta Raluca 1280 ROU Barlad Vaslui 4.0 s 1
   4 1 3 WCM Ciungan Diana-Alexandra 1739 ROU Lic. Andrei Muresanu Brasov 5.5 s ½
   5 2 9 I Colonescu Anna-Diana 1526 ROU Col.Nat. Tr. Lalescu Caras Severin 5.0 w 1
   6 2 12 I Morar Maria-Magdalena 1488 ROU Cluj 5.0 w ½
   7 2 2 I Stanciu Andreea-Briana 1748 ROU Lic.Teoretic Ioan Petrus Ilfov 4.0 s 1

    

                     Clasament final - fete -gimnaziu

Rk. Name FED Rtg Club/City Pts.  TB1   TB2   TB3 
  1 WCM Cusmuliuc Diana-Elena ROU 1782 Iasi 6.0 30.5 22.0 25.50
  2 I Coman Emilia-Florentina ROU 1609 Col.Nat. Al.I. Cuza Ploiesti 6.0 28.5 21.5 23.25
  3 WCM Ciungan Diana-Alexandra ROU 1739 Lic. Andrei Muresanu Brasov 5.5 33.0 23.5 24.00
  4 I Morar Maria-Magdalena ROU 1488 Cluj 5.0 34.0 24.5 23.00
  5 II Ileana Maria ROU 1450 Sc.Gimn. Avram Iancu Alba 5.0 27.5 19.0 16.00
  6 I Colonescu Anna-Diana ROU 1526 Col.Nat. Tr. Lalescu Caras Severin 5.0 26.0 18.5 15.75
  7 I Balan Briana-Cleopatra ROU 1375 Sc,gim. Nimigea de Jos Bistrita Nas 5.0 25.0 17.5 16.50
  8 I Toba Andreea-Valentina ROU 1494 Sc.Gimn. Nr.5 Alexandria Teleorman 5.0 24.5 17.5 17.50
  9 I Marica Ruxandra-Ioana ROU 1523 Sc.Gimn. nr.43 Bucuresti 4.5 28.5 20.0 16.25
10 I Varga Adrienn ROU 1607 Colegiul Reformat Harghita 4.5 27.5 19.5 16.50
11 I Stanciu Andreea-Briana ROU 1748 Lic.Teoretic Ioan Petrus Ilfov 4.0 33.0 24.5 16.00
12 II Angheluta Raluca ROU 1280 Barlad Vaslui 4.0 30.0 21.5 13.50
13 II Bogdan Laura-Iulia ROU 1454 Braila 4.0 26.0 18.0 13.50
14 I Ardelean Lorela-Daniela ROU 1224 Sc.Gimn. Grigore Moisil Satu Mare 4.0 25.0 19.5 11.50
15 II Avadani Teodora ROU 1102 Scoala Gimnaziala Paunesti Vrancea 4.0 25.0 17.5 13.50
16 Fleancu Ioana ROU 1001 Lic. de Arte "St. Paulian" Drobeta 4.0 24.0 17.5 10.50
17 I Paiu Andreea ROU 1585 Sc.Gimn.Nr.2 Galati 4.0 24.0 16.5 12.00
18 I Cimpean Andra ROU 1641 Sc.Gimn. Dr.I.Mihaly De Apsa Sigh.M 3.5 32.0 23.0 14.00
19 II Davidescu Miruna-Gabriela ROU 1183 Sc. Gimn. N.Romanescu Craiova Dolj 3.5 28.0 21.5 10.25
20 I Bacanu Maria-Nicoleta ROU 1313 Sc.Gimn. N. Iorga Sibiu 3.5 25.0 20.0 10.25
21 I Rohlicek Anca-Elena ROU 1364 Sc.Gimn. Jimbolia Timis 3.5 24.5 18.0 7.75
22 I Ciocan Maria-Alexandra ROU 1598 Sc.gimn. Take Ionescu Valcea 3.5 23.5 17.0 10.50
23 II Abraham Izabella ROU 1124 Covasna 3.5 23.0 17.0 8.75
24 Frant Maria Alexandra ROU 1001 Sc.Gimn. Dumitru Popovici OLT 3.5 21.5 16.0 8.25
25 Alexe Daniela Loredana ROU 1019 Constanta 3.0 26.5 19.0 9.00
26 III Griza Ioana ROU 1035 Neamt 3.0 24.5 18.0 8.00
27 Ochea Gabriela-Alexandra ROU 1001 Arges 3.0 23.0 16.5 6.00
28 II Tuduran Camelia-Diana ROU 1195 Lic. Pedagogic Arad 3.0 21.5 15.0 7.00
29 Isac Alexandra-Lorena ROU 1001 Salaj 3.0 20.5 15.0 4.50
30 II Motataianu Ana ROU 1208 Gimnaziu "Europa" Tg. Mures 3.0 20.5 14.0 3.50
31 Cornea Nicoleta Simona ROU 1001 Sc.Gimn. M. Eminescu Suceava 3.0 19.0 13.5 3.50
32 Uta Oana-Florina ROU 1001 Sc.Gimn. Tatarani Dambovita 2.5 21.5 15.0 4.25
33 Cirtana Ana Maria ROU 1001 Sc.Gim. "I.P. Voinesti" Balanesti G 2.5 19.0 14.0 2.25
34 Zoitanu Irina ROU 1001 Sc.Gimn.Nr.10 Botosani 2.0 22.0 15.5 3.00
35 Ciobanu Iulia-Camelia ROU 1001 Sc.Gimn. Ghita Mocanu Onesti Bacau 2.0 18.5 13.0 2.00
36 II Pavel Ana-Ecaterina ROU 1104 Sc.Gimn. N. Balcescu Oradea Bihor 2.0 18.0 11.5 2.00
37 Radu Ioana ROU 1001 Sc.Gimn. Nr.7 Giurgiu 2.0 17.0 13.0 2.00
38 Vasile Cristina Bianca ROU 1001 Colegiul Economic Calarasi 1.0 20.0 14.5 0.50
39 Rusu Rodica ROU 1001 Sc.Gimn. "G. Valsan" Amara Ialomita 1.0 17.5 12.5 0.50

 

            

    "Finalele Campionatelor Nationale de Juniori - 2013 " Calimanesti , 1-12 aprilie
             5 medalii  pentru juniorii de la CONPET  1 aur , 2 argint si 2 bronz     
       DIDILIUC Dariana-Gabriela - AUR  -    CAMPIOANA NATIONALA la F18 - dezlegari
       COMAN Emilia-Florentina - ARGINT- VICECAMPIOANA NATIONALA la F12 - sah clasic
                                                        - ARGINT- VICECAMPIOANA NATIONALA la F12 - blitz
            ACSINTE Matei-Ionut       -  BRONZ  la  B 14  - sah clasic
                            -  BRONZ  la  B 14 - blitz 
    

      COMAN Emilia-Florentina          DIDILIUC Dariana-Gabriela                  ACSINTE Matei-Ionut

  

                                       

                                              CLASAMENT  PE MEDALII
                                  Campionatele Nationale de Juniori 2013
 Nr. Ctr. Clubul  Sportiv Medalii  Aur Medalii  Argint Medalii  Bronz Total medalii
     1 Clubul Central De Sah Bucurest 8 6 5 19
     2 Cs Politehnica Iasi 8 4 10 22
     3 Cs Otopeni 4 3 1 8
     4 Sah Club Ramnicu Valcea 3 1 2 6
     5 Acs De Sah Apa Nova Bucuresti 3 1 0 4
     6 Acs Philidor Iasi 3 0 1 4
     7 Cs Sah Club Oltenia Craiova 3 0 0 3
     8 Lps Satu Mare 2 3 4 9
     9 Css Nr. 1 Timisoara 2 2 3 7
   10 Acs Genius Galati 2 2 0 4
   11 Cs Petrolul Ploiesti 2 1 1 4
   12 Cs Universitar Alba Iulia 2 1 0 3
   13 Csm Bucuresti 1 3 2 6
   14 Cs Conpet Ploiesti 1 2 2 5
   15 Cs Partyum Marghita 1 2 1 4
   16 Css Targu Mures 1 2 1 4
   17 Acs Logismart Sibiu 1 2 1 4
   18 Cs  AEM  Timisoara 1 2 1 4
   19 Cs Micul Sahist Iasi 1 1 2 4
   20 CS Botosani 1 1 0 2
   21 Cs Sergentul  Vaslui 1 1 0 2
   22 Csm Craiova 1 0 3 4
   23 Cs Victoria Techirghiol 1 0 0 1
   24 Csm Lugoj 1 0 0 1
   25 Asociatia Sah Club Bistrita 1 0 0 1
   26 Css Palatul Copiilor Constanta 1 0 0 1
   27 Cs Logic 64 Brasov 0 3 3 6
   28 Clubul De Sah Deva 0 2 1 3
   29 Cs Universitar Ploiesti 0 2 1 3
   30 Cs Sig-Mar Sighetu Marmatiei 0 2 0 2
   31 Csm Focsani 2007 0 2 0 2
   32 Cs Al Cn Aprily Lajos Brasov 0 1 2 3
   33 Css Odorheiu Secuiesc 0 1 2 3
   34 Csm Ploiesti 0 1 1 2
   35 Cs Universitatea Craiova 0 1 0 1
   36 Acs Sah Club Vados Arad 0 1 0 1
   37 Cs Sah Club Galati 0 0 3 3
   38 Clubul De Sah Diana Galati 0 0 1 1
   39 Cs Petrom Flacara Moreni 0 0 1 1
   40 Css Viitorul Cluj-Napoca 0 0 1 1
   41 Ac De Sah Alfil Pitesti 0 0 0 0
   42 Acs Master Mind Bucuresti 0 0 0 0
   43 Acs Samus Sah Club Cluj Napoca 0 0 0 0
   44 Clubul De Sah Giroc 0 0 0 0
   45 Clubul De Sah Municipal Teleorman 0 0 0 0
   46 Cs Asociatia Axiopolis Sport Cernavoda 0 0 0 0
   47 Cs Carpati Sinaia 0 0 0 0
   48 Cs Fairplay Braila 0 0 0 0
   49 Cs Fc Callatis Mangalia 0 0 0 0
   50 Cs Flacara Parta 0 0 0 0
   51 Cs Muncitorul Resita 0 0 0 0
   52 Cs Palatul Copiilor Buzau 0 0 0 0
   53 Cs Sah Club Potaissa Turda 0 0 0 0
   54 Cs Snagov 0 0 0 0
   55 CS Teleorman Alexandria 0 0 0 0
   56 Cs Tinere Sperante Baia Mare 0 0 0 0
   57 Cs Tinerii Maestri Bucuresti 0 0 0 0
   58 Cs Tinerii Maestri Craiova 0 0 0 0
   59 Cs Tunari 0 0 0 0
   60 Cs Unio Satu Mare 0 0 0 0
   61 Cs Universitatea Targoviste 0 0 0 0
   62 Cs Vointa Buzau 0 0 0 0
   63 Cs Vulcan Vulcan 0 0 0 0
   64 Csm Cluj Napoca 0 0 0 0
   65 Csm Petrosani 0 0 0 0
   66 CSM Progresul Bailesti 0 0 0 0
   67 Css Nr. 2 Bucuresti 0 0 0 0
   68 Palatul Copiilor Botosani 0 0 0 0
   69 Palatul Copiilor Craiova 0 0 0 0
   70 Palatul Copiilor Oradea 0 0 0 0
   71 Cs Sfinxul Iasi 0 0 0 0
   72 Cs Sah Club Brasov 0 0 0 0
   73 Cs De Sah Ioios Brasov 0 0 0 0
   74 Css Nr. 1 Pajura Bucuresti 0 0 0 0
   75 Cs Romtelecom Suceava 0 0 0 0
   76 Cs Mediator Giarmata Vii 0 0 0 0
   77 Clubul De Sah Orizont 64 Braila 0 0 0 0
   78 Cs Alcor Bucuresti 0 0 0 0
   79 Acs Mures 2004 Targu Mures 0 0 0 0
   80 Cs Universitar De Sah Bucurest 0 0 0 0
   81 CSU Brasov 0 0 0 0
   82 Acs Jocul Celor 3 Cai Bucurest 0 0 0 0
   83 Cso Voluntari 2005 0 0 0 0
   84 Cs Cimentul Bicaz 0 0 0 0
   85 Acs Lura Brasov 0 0 0 0
   86 Acs Elisabeta Polihroniade Buc 0 0 0 0
   87 Cs Sah G. Nestianu Barlad 0 0 0 0
   88 Cs De Sah Unirea Prejmer 0 0 0 0
   89 Cs Studentesc Medicina Timisoa 0 0 0 0
   90 Cs Talbot Resita 0 0 0 0
   91 Cs De Sah Lia Brasov 0 0 0 0

 

                     Clasament final - fete 12 ani - sah clasic

Rk. Name FED Rtg Club/City Pts.  TB1   TB2   TB3 

1

I Nastase Andreea-Cristina ROU 1674 Clubul Central De Sah Bucurest 8.5 36.5 44.00 42.0

2

I Coman Emilia-Florentina ROU 1609 Cs Conpet Ploiesti 7.0 38.0 37.25 38.5

3

I Bucur Denisa-Andreea ROU 1539 Cs Logic 64 Brasov 6.5 35.5 32.00 29.0

4

II Paraschiv Petronela-Alexandra ROU 1365 Clubul De Sah Giroc 6.0 36.0 29.75 30.5

5

I Ciocan Maria-Alexandra ROU 1598 Sah Club Ramnicu Valcea 6.0 35.0 27.00 30.0

6

I Schiopu Andreea-Alexandra ROU 1444 Csm Bucuresti 5.5 38.0 28.25 31.5

7

I Balan Briana-Cleopatra ROU 1375 Asociatia Sah Club Bistrita 5.5 38.0 24.00 31.0

8

I Nistor Valentina ROU 1488 Cs Petrolul Ploiesti 5.5 35.0 25.75 28.5

9

I Panainte Andreea-Bianca ROU 1450 Css Palatul Copiilor Constanta 5.5 34.5 25.00 30.0
10 II Craciun Bianca ROU 1052 Acs Sah Club Vados Arad 5.5 29.5 21.75 22.5
11 I Azamfirei Smaranda-Georgiana ROU 1251 Cs Politehnica Iasi 5.0 39.5 25.50 31.5
12 II Aciu Malina-Andreea ROU 1337 Cs Teleorman Alexandria 5.0 37.0 24.00 28.5
13 II Matei Ana-Maria ROU 1272 Cs Fairplay Braila 5.0 36.5 21.50 27.0
14 II Mos Maria-Magdalena ROU 1394 Cs Conpet Ploiesti 5.0 35.0 19.50 28.0
15 I Colonescu Anna-Diana ROU 1526 Cs Muncitorul Resita 5.0 31.5 19.75 27.5
16 I Rohlicek Anca-Elena ROU 1364 Css Nr. 1 Timisoara 5.0 30.5 20.25 25.0
17 I Bacanu Maria-Nicoleta ROU 1313 Acs Logismart Sibiu 5.0 27.0 19.00 23.5
18 II Oloeriu Delia-Ioana ROU 1379 Cs Politehnica Iasi 4.5 33.5 17.75 23.5
19 II Arsene Gabriela ROU 1122 Ac De Sah Alfil Pitesti 4.5 30.5 18.00 22.5
20 II Hamati Julia ROU 1166 Css Nr. 1 Timisoara 4.5 28.0 16.00 20.0
21 II Pascu Bianca-Andreea ROU 1133 Cs Fc Callatis Mangalia 4.5 28.0 15.75 16.0
22 II Sodinca Iulia-Cristiana ROU 1190 Acs Sah Club Vados Arad 4.5 27.0 15.50 19.5
23 II Ercsei Estera-Alexandra ROU 1154 Cs Fc Callatis Mangalia 4.5 25.0 14.75 16.0
24 II Boncea-Pentac Salia-Ana ROU 1196 Acs Jocul Celor 3 Cai Bucurest 4.0 32.5 15.75 20.5
25 II Pelin Ana-Maria ROU 1243 Csm Bucuresti 4.0 31.5 14.50 22.0
26 II Moldovan Tania-Cosmina ROU 1177 Csm Cluj Napoca 4.0 31.0 15.00 21.5
27 II Uzuneanu Gabriela ROU 1158 Cs Fairplay Braila 4.0 30.0 13.25 17.5
28 II Stan Andreea ROU 1044 Clubul De Sah Diana Galati 4.0 30.0 13.00 17.0
29 II Panescu Angelina-Gabriela ROU 1216 Sah Club Ramnicu Valcea 4.0 29.0 13.75 17.5
30 II Banzea Izabela-Georgeta ROU 1147 Acs De Sah Apa Nova Bucuresti 4.0 28.5 12.25 18.0
31 II Tuduran Camelia-Diana ROU 1195 Acs Sah Club Vados Arad 4.0 27.5 11.00 14.0
32 II Popa Catalina-Elena ROU 1108 Cs Petrolul Ploiesti 3.5 32.5 14.50 19.5
33 II Simion Adela-Maria ROU 1124 Cs Sig-Mar Sighetu Marmatiei 3.5 29.0 13.00 18.5
34 II Mihailescu Anna ROU 1124 Acs Sah Club Vados Arad 3.5 28.0 12.25 15.0
35 II Neagu Adena-Mihaela ROU 1223 Csm Ploiesti 3.5 27.5 11.75 20.5
36 III Secrieru Maria-Georgiana ROU 1001 Cs Vulcan Vulcan 3.5 27.5 10.00 16.5
37 II Cioroi Diana-Raluca ROU 1087 Clubul De Sah Diana Galati 3.0 26.0 8.50 13.5
38 II Mihai Doina-Ileana ROU 1040 Cs Otopeni 2.5 26.0 7.50 16.0
39 Sarac Iasmina ROU 1001 Css Nr. 1 Timisoara 1.5 25.0 2.00 10.5

                  Clasament final - baieti 14 ani - sah clasic

 

Rk. Name FED Rtg Club/City Pts.  TB1   TB2   TB3 

1

CM Dolana Andrei-Theodor ROU 2227 Clubul Central De Sah Bucurest 8.0 41.5 47.00 42.5

2

I Geiger Alex-Emanuel ROU 1989 Lps Satu Mare 7.5 38.5 38.50 37.5

3

CM Acsinte Matei-Ionut ROU 2051 Cs Conpet Ploiesti 7.0 42.0 40.25 36.0

4

I Costachi Mihnea ROU 2085 Cs Universitatea Din Alba Iuli 6.5 37.5 31.75 33.5

5

I Olinici Emanuel ROU 1828 Cs Politehnica Iasi 6.0 40.0 30.75 35.0

6

I Banzea Alexandru-Bogdan ROU 1845 Acs De Sah Apa Nova Bucuresti 6.0 39.0 30.00 33.0

7

I Tiron Calin-Andrei ROU 1924 Cs Politehnica Iasi 5.5 40.5 28.50 30.5

8

I Herea Sergiu-Gabriel ROU 1776 Csm Ploiesti 5.5 36.0 24.00 30.0

9

I Sandu Marian-Catalin ROU 1820 Csm Ploiesti 5.5 36.0 22.50 31.0
10 I Vasiliu Cosmin ROU 1834 Csm Focsani 2007 5.5 35.0 27.25 28.0
11 I Popa Gabriel ROU 1672 Clubul De Sah Diana Galati 5.5 26.5 19.50 23.5
12 I Patrascu Catalin-Lucian ROU 1970 Csm Focsani 2007 5.0 37.0 23.75 28.5
13 I Benedek Istvan ROU 1741 Css Odorheiu Secuiesc 5.0 34.5 23.00 26.5
14 I Comsa Ciprian-Mihai ROU 1668 Acs De Sah Apa Nova Bucuresti 5.0 34.0 21.75 27.0
15 I Zubcu Vlad-George ROU 1774 Cs Politehnica Iasi 5.0 33.5 21.25 25.0
16 II Aonicesei Daniel ROU 1548 Cs Cimentul Bicaz 5.0 33.5 21.00 26.0
17 I Stancu Robert-Alexandru ROU 1763 Cs Otopeni 5.0 33.5 20.50 26.0
18 I Nistor Stefan ROU 1693 Cs Politehnica Iasi 5.0 33.0 19.75 25.5
19 I Negulescu Alexandru ROU 1653 Cs Carpati Sinaia 5.0 32.5 19.50 25.0
20 I Hincu Andrei ROU 1708 Css Nr. 1 Timisoara 5.0 30.5 19.25 25.0
21 I Andreescu Darie-Ioan ROU 1905 Cs Universitatea Targoviste 5.0 29.5 21.25 21.5
22 I Prajovschi Liviu ROU 1721 Cs Sah Club Galati 4.5 35.0 20.50 24.5
23 I Andronache Mihai-Stefan ROU 1601 Acs De Sah Apa Nova Bucuresti 4.5 34.0 20.00 21.5
24 I Moldovan Rares ROU 1839 Lps Satu Mare 4.5 32.5 19.00 25.0
25 I Stejeroiu Vlad ROU 1666 Cs Logic 64 Brasov 4.5 32.0 18.00 21.5
26 I Arsene Marinel ROU 1403 Ac De Sah Alfil Pitesti 4.5 28.0 15.00 17.5
27 I Ene Mihnea-Gabriel ROU 1561 Acs De Sah Apa Nova Bucuresti 4.0 35.0 18.00 22.0
28 I Dumitrescu George-Mihai ROU 1615 Cs De Sah Ioios Brasov 4.0 32.5 14.25 22.0
29 II Sandor Tamas ROU 1485 Css Odorheiu Secuiesc 4.0 29.0 14.00 19.5
30 IV Ciorgovean Iustin ROU 1083 Cm De Sah Alba Iulia 4.0 27.5 14.00 18.5
31 I Cristian Codrut ROU 1555 Cs Tinerii Maestri Bucuresti 4.0 27.0 13.75 18.0
32 II Flueras Robert-Lucian ROU 1198 Cs Sah Club Brasov 4.0 26.5 9.25 14.5
33 II Oprea Stefan-Teodor ROU 1488 Csm Craiova 4.0 25.0 12.75 15.5
34 I Toma Mihai-Iulian ROU 1380 Cs Otopeni 4.0 25.0 10.50 15.5
35 II Comsa Razvan-Lucian ROU 1571 Css Targu Mures 3.5 29.5 10.50 17.5
36 II Istrate George ROU 1327 Cs Logic 64 Brasov 3.5 29.0 10.50 17.0
37 II Raduta-Gib Stefan-Vladimir ROU 1227 Cs Sah Club Brasov 3.5 27.5 8.50 13.0
38 I Mamele Stefan-Bogdan ROU 1667 Cs Otopeni 3.5 24.0 7.00 16.5
39 II Comsa Radu ROU 1476 Acs Samus Sah Club Cluj Napoca 3.0 30.0 10.75 17.5
40 II Ungureanu Claudiu-Constantin ROU 1625 Cs Flacara Parta 3.0 28.0 10.75 14.0
41 II Samfirescu Andrei-Alexandru ROU 1531 Css Nr. 1 Timisoara 3.0 27.0 7.00 14.5
42 II Filat Nicolae ROU 1664 Cso Voluntari 2005 3.0 26.5 11.25 15.5
43 II Gherghel-Butan Mircea ROU 1311 Acs Lura Brasov 3.0 26.5 8.50 16.0
44 III Borsos Mihnea-Nicolae ROU 1117 CSU Brasov/Cs Sah Club Brasov 3.0 24.0 5.25 9.5
45 Ionita Marius-Mihai ROU 1001 Cs Victoria Techirghiol 1.5 21.0 1.75 10.5
46 I Stoica Eduard-Constantin ROU 1564 Csm Ploiesti 0.5 31.5 2.25 4.5
47 Iacob Radu-Nicolae ROU 1009 Acs Elisabeta Polihroniade Buc 0.5 23.5 0.75 1.5

 

                        Clasament final - fete 18 ani - sah clasic

    

Rk. Name FED Rtg Club/City Pts.  TB1   TB2   TB3 

1

WCM Serbanescu Diana-Maria ROU 1925 Acs De Sah Apa Nova Bucuresti 7.5 34.5 33.25 39.5

2

WCM Morea Georgiana-Steluta ROU 1883 Csm Bucuresti 7.0 28.5 25.50 33.0

3

WCM Gelip Ioana ROU 2035 Cs Politehnica Iasi 6.5 35.0 28.25 34.5

4

WFM Visanescu Daria-Ioana ROU 2086 Clubul De Sah Deva 6.0 35.0 26.00 25.0

5

I Firaru Roxana-Maria ROU 1674 Cs Otopeni 5.0 29.0 14.00 24.5

6

I Dumitrescu Madalina-Alexandra ROU 1683 Clubul Central De Sah Bucurest 5.0 29.0 13.50 22.5

7

I Toma Elena-Adelaida ROU 1688 Csm Focsani 2007 4.5 34.5 15.00 27.0

8

I Didiliuc Dariana-Gabriela ROU 1582 Cs Conpet Ploiesti 4.5 33.0 19.25 29.5

9

I Oana Amalia-Ioana ROU 1509 Cs Petrom Flacara Moreni 3.0 32.0 5.00 15.0

10

I Silaghi Madalina-Nemona ROU 1551 Cs Mediator Giarmata Vii 2.5 29.5 6.75 10.0

11

II Andronache Ana-Maria-Catalina ROU 1137 Cs Romtelecom Suceava 1.5 33.5 5.00 3.0

12

III Farcas Teodora ROU 1001 Cs Mediator Giarmata Vii 1.0 30.5 2.00 6.5

                     DEZLEGARI  -  Fete 18 ani

Campionatele Nationale Individuale  Sah

Copii si Juniori -Dezlegari - F18

Clasament

Nr.

Nume

Club

Timp

Punctaj

1

Didiliuc Dariana-Gabriela

Cs Conpet Ploiesti

81

25

2

Visanescu Daria-Ioana

Clubul De Sah Deva

85

19.5

3

Dumitrescu Madalina-Alexandra

Clubul Central De Sah Bucuresti

85

14.5

4

Serbanescu Diana-Maria

Acs De Sah Apa Nova Bucuresti

90

14.5

5

Gelip Ioana

Cs Politehnica Iasi

87

12

6

Silaghi Madalina-Nemona

Cs Mediator Giarmata Vii

79

10

7

Sonfalean Maria-Laura

Css Targu Mures

90

6

8

Morea Georgiana-Steluta

Csm Bucuresti

79

5

9

Toma Elena-Adelaida

Csm Focsani 2007

90

5

                          DEZLEGARI  -  Fete 12 ani

   

                                        Clasament   Final
Nr. Nume Club Timp Puncte

1

Ciocan Maria-Alexandra Sah Club Ramnicu Valcea 71 15

2

Nastase Andreea-Cristina Clubul Central De Sah Bucurest 74 15

3

Sarac Iasmina Css Nr. 1 Timisoara 75 12

4

Bucur Denisa-Andreea Cs Logic 64 Brasov 60 10

5

Panescu Angelina-Gabriela Sah Club Ramnicu Valcea 69 10

Rohlicek Anca-Elena Css Nr. 1 Timisoara 69 10

7

Mos Maria-Magdalena Cs Conpet Ploiesti 74 10

8

Hamati Julia Css Nr. 1 Timisoara 75 10

9

Nistor Valentina Cs Petrolul Ploiesti 61 7
 10 Oloeriu Delia-Ioana Cs Politehnica Iasi 61 7

11

Coman Emilia-Florentina Cs Conpet Ploiesti 63 7
12 Bacanu Maria-Nicoleta Acs Logismart Sibiu 70 7
13 Balan Briana-Cleopatra Asociatia Sah Club Bistrita 75 7
14 Panainte Andreea-Bianca Css Palatul Copiilor Constanta 71 6
15 Pascu Bianca-Andreea Cs Fc Callatis Mangalia 73 5
16 Ercsei Estera-Alexandra Cs Fc Callatis Mangalia 75 5
17 Simion Adela-Maria Cs Sig-Mar Sighetu Marmatiei 75 4
18 Neagu Adena-Mihaela Csm Ploiesti 61 2
19 Tuduran Camelia-Diana Acs Sah Club Vados Arad 75 2
 20 Morar Cristina CS Viitorul Cluj 75 2
21 Mihai Doina-Ileana Cs Otopeni 73 1
22 Paraschiv Petronela-Alexandra Clubul De Sah Giroc 75 1
21 Pelin Ana-Maria Csm Bucuresti-Cs Sah Club Brasov 75 1
24 Banzea Izabela-Georgeta Acs De Sah Apa Nova Bucuresti 53 0
25 Azamfirei Smaranda-Georgiana Cs Politehnica Iasi 61 0
26 Schiopu Andreea-Alexandra Csm Bucuresti 62 0
27 Banciu Ana  CSM Focsani 2007 70 0
28 Aciu Malina-Andreea Cs Teleorman Alexandria 75 0
  Popa Catalina-Elena Cs Petrolul Ploiesti 75 0

Arbitrii: Ionescu Constantin,Mosnegutu Mariana

DEZLEGARI  -  Baieti 14 ani

 

Nr. Name Club   Timp Puncte

1

Dolana Andrei-Theodor Clubul Central De Sah Bucurest   59 30

2

Costachi Mihnea Cs Universitatea Din Alba Iuli   72 20

3

Olinici Emanuel Cs Politehnica Iasi   73 20

4

Patrascu Catalin-Lucian Csm Focsani 2007   74 20

5

Salim Riza Css Palatul Copiilor Constanta   75 20
   6 Zubcu Vlad-George Cs Politehnica Iasi   75 20

7

Andreescu Darie-Ioan Cs Universitatea Targoviste   73 19

8

Banzea Alexandru-Bogdan Acs De Sah Apa Nova Bucuresti   74 17

9

Tiron Calin-Andrei Cs Politehnica Iasi   72 15
10 Aonicesei Daniel Cs Cimentul Bicaz   73 15
  Herea Sergiu-Gabriel Csm Ploiesti   73 15
12 Stancu Robert-Alexandru Cs Otopeni   74 15
13 Benedek Istvan Css Odorheiu Secuiesc   75 15
  Sandu Marian-Catalin Csm Ploiesti   75 15
  Stejeroiu Vlad Cs Logic 64 Brasov   75 15
  Stoica Eduard-Constantin Csm Ploiesti   75 15
17 Ungureanu Claudiu-Constantin Cs Flacara Parta   69 10
18 Dumitrescu George-Mihai Cs De Sah Ioios Brasov   70 10

19

Acsinte Matei-Ionut Cs Conpet Ploiesti   71 10
20 Sandor Tamas Css Odorheiu Secuiesc   73 10
21 Colceriu Razvan-Stefan Css Targu Mures   75 10
  Comsa Ciprian-Mihai Acs De Sah Apa Nova Bucuresti   75 10
  Comsa Razvan-Lucian Css Targu Mures   75 10
  Hincu Andrei Css Nr. 1 Timisoara   75 10
  Oros  Vlad-Dragos Css Targu Mures   75 10
  Vasiliu Cosmin Csm Focsani 2007   75 10
27 Geiger Alex-Emanuel Lps Satu Mare   72 9
28 Moldovan Rares Lps Satu Mare   71 5
29 Iacob Radu-Nicolae Acs Elisabeta Polihroniade Buc   72 5
30 Mamele Stefan-Bogdan Cs Otopeni   73 5
31 Cristian Codrut Cs Tinerii Maestri Bucuresti   74 5
  Flueras Robert-Lucian Cs Sah Club Brasov   74 5
  Ionita Marius-Mihai Cs Victoria Techirghiol   74 5
34 Andronache Mihai-Stefan Acs De Sah Apa Nova Bucuresti   75 5
  Bangau Andrei-Ciprian Css Viitorul Cluj-Napoca   75 5
  Ene Mihnea-Gabriel Acs De Sah Apa Nova Bucuresti   75 5
  Nistor Stefan Cs Politehnica Iasi   75 5
38 Oprea Stefan-Teodor Csm Craiova   72 0

Arbitrii : Ionescu Constantin,Mosnegutu Mariana

                         

                              Clasament final - fete 12 ani - sah rapid

Loc Numele FED Rtg. Club/Oras Pct.  TB1   TB2   TB3 

1

I Balan Briana-Cleopatra ROU 1375 Asociatia Sah Club Bistrita 7.0 38.5 36.50 34.0

2

I Nistor Valentina ROU 1488 Cs Petrolul Ploiesti 7.0 37.5 34.50 37.5

3

I Nastase Andreea-Cristina ROU 1650 Clubul Central De Sah Bucurest 6.5 37.0 32.25 32.0

4

I Coman Emilia-Florentina ROU 1599 Cs Conpet Ploiesti 6.0 38.5 30.75 32.0

5

I Bucur Denisa-Andreea ROU 1539 Cs Logic 64 Brasov 5.5 37.0 27.50 28.0

6

I Panainte Andreea-Bianca ROU 1457 Css Palatul Copiilor Constanta 5.5 37.0 26.75 30.5

7

II Aciu Malina-Andreea ROU 1337 Cs Teleorman Alexandria 5.5 36.5 24.50 27.0

8

I Schiopu Andreea-Alexandra ROU 1396 Csm Bucuresti 5.5 35.0 26.25 30.0

9

I Bacanu Maria-Nicoleta ROU 1313 Acs Logismart Sibiu 5.5 35.0 24.00 28.0

10

I Azamfirei Smaranda-Georgiana ROU 1251 Cs Politehnica Iasi 5.0 39.5 23.75 30.5
11 I Ciocan Maria-Alexandra ROU 1551 Sah Club Ramnicu Valcea 5.0 37.5 26.00 30.5
12 II Pelin Ana-Maria ROU 1243 Csm Bucuresti 5.0 36.0 22.00 24.0
13 II Mos Maria-Magdalena ROU 1392 Cs Conpet Ploiesti 5.0 35.0 23.25 26.5
14 II Hamati Julia ROU 1166 Css Nr. 1 Timisoara 5.0 32.5 19.75 23.5
15 II Paraschiv Petronela-Alexandra ROU 1402 Clubul De Sah Giroc 5.0 29.5 16.25 23.5
16 II Oloeriu Delia-Ioana ROU 1379 Cs Politehnica Iasi 5.0 27.5 15.50 22.0
17 I Rohlicek Anca-Elena ROU 1364 Css Nr. 1 Timisoara 4.5 33.5 18.25 23.5
18 II Popa Catalina-Elena ROU 1108 Cs Petrolul Ploiesti 4.5 30.5 17.75 22.0
19 II Banciu Ana-Maria ROU 1028 Csm Focsani 2007 4.5 28.5 16.75 19.5
20 II Tuduran Camelia-Diana ROU 1195 Acs Sah Club Vados Arad 4.5 28.0 13.75 20.0
21 II Banzea Izabela-Georgeta ROU 1147 Acs De Sah Apa Nova Bucuresti 4.0 32.5 16.75 21.5
22 II Ercsei Estera-Alexandra ROU 1154 Cs Fc Callatis Mangalia 4.0 28.5 13.50 18.0
23 II Pascu Bianca-Andreea ROU 1133 Cs Fc Callatis Mangalia 4.0 28.5 11.50 20.0
24 III Secrieru Maria-Georgiana ROU 1001 Cs Vulcan Vulcan 4.0 24.5 12.75 16.5
25 II Simion Adela-Maria ROU 1124 Cs Sig-Mar Sighetu Marmatiei 4.0 24.5 9.75 16.0
26 II Neagu Adena-Mihaela ROU 1223 Csm Ploiesti 3.5 31.0 10.75 19.0
27 II Mihai Doina-Ileana ROU 1040 Cs Otopeni 3.5 26.5 8.75 12.0
28 II Morar Cristina-Raluca ROU 1088 Css Viitorul Cluj-Napoca 3.0 28.0 8.00 15.0
29 Sarac Iasmina ROU 1001 Css Nr. 1 Timisoara 3.0 24.0 7.25 13.0
30 Toc Bianca-Andreea ROU 1001 Clubul De Sah Municipal Teleor 2.5 24.0 4.25 13.0
31 Pop Selina ROU 1001 C.S. Vulcan 1.5 23.5 2.25 11.5

 

Clasament final - Baieti 14 ani - sah rapid

Loc Numele FED Rtg. Club/Oras Pct.  TB1   TB2   TB3 

1

I Costachi Mihnea ROU 2085 Cs Universitatea Din Alba Iuli 8.0 40.5 45.75 41.5

2

CM Dolana Andrei-Theodor ROU 2254 Clubul Central De Sah Bucurest 7.5 39.0 41.00 39.5

3

I Benedek Istvan ROU 1741 Css Odorheiu Secuiesc 6.5 38.5 35.75 31.0

4

I Patrascu Catalin-Lucian ROU 1967 Csm Focsani 2007 6.0 40.0 31.75 34.5

5

CM Acsinte Matei-Ionut ROU 1980 Cs Conpet Ploiesti 6.0 36.5 30.25 31.0

6

I Geiger Alex-Emanuel ROU 1989 Lps Satu Mare 6.0 35.5 31.25 28.5

7

I Andreescu Darie-Ioan ROU 1819 Cs Universitatea Targoviste 6.0 34.0 28.00 30.0

8

I Banzea Alexandru-Bogdan ROU 1716 Acs De Sah Apa Nova Bucuresti 6.0 34.0 26.50 27.0

9

I Tiron Calin-Andrei ROU 1891 Cs Politehnica Iasi 5.5 37.5 25.50 31.5

10

I Herea Sergiu-Gabriel ROU 1776 Csm Ploiesti 5.5 32.5 21.25 24.5
11 I Sandu Marian-Catalin ROU 1820 Csm Ploiesti 5.0 35.5 22.00 29.5
12 I Olinici Emanuel ROU 1815 Cs Politehnica Iasi 5.0 34.5 21.50 26.5
13 I Dumitrescu George-Mihai ROU 1619 Cs De Sah Ioios Brasov 5.0 34.5 20.75 26.0
14 I Zubcu Vlad-George ROU 1777 Cs Politehnica Iasi 5.0 34.0 23.50 26.5
15 I Salim Riza ROU 1936 Css Palatul Copiilor Constanta 5.0 33.5 22.75 27.5
16 I Vasiliu Cosmin ROU 1834 Csm Focsani 2007 5.0 33.5 22.00 26.0
17 I Hincu Andrei ROU 1765 Css Nr. 1 Timisoara 5.0 33.0 20.00 27.0
18 I Stancu Robert-Alexandru ROU 1745 Cs Otopeni 5.0 32.5 20.25 27.5
19 I Nistor Stefan ROU 1702 Cs Politehnica Iasi 5.0 30.5 20.75 22.0
20 I Moldovan Rares ROU 1819 Lps Satu Mare 4.5 35.0 17.00 27.5
21 I Comsa Ciprian-Mihai ROU 1668 Acs De Sah Apa Nova Bucuresti 4.5 31.5 15.75 23.5
22 I Andronache Mihai-Stefan ROU 1610 Acs De Sah Apa Nova Bucuresti 4.5 29.0 16.00 18.5
23 I Stejeroiu Vlad ROU 1651 Cs Logic 64 Brasov 4.0 33.5 13.75 24.5
24 I Mamele Stefan-Bogdan ROU 1667 Cs Otopeni 4.0 30.0 13.75 19.5
25 I Oros Vlad-Dragos ROU 1630 Css Targu Mures 4.0 29.5 13.00 17.5
26 I Stoica Eduard-Constantin ROU 1564 Csm Ploiesti 4.0 29.0 13.75 18.5
27 II Comsa Razvan-Lucian ROU 1571 Css Targu Mures 4.0 27.0 12.25 19.5
28 II Flueras Robert-Lucian ROU 1198 Cs Sah Club Brasov 3.5 31.5 13.50 17.5
29 II Aonicesei Daniel ROU 1548 Cs Cimentul Bicaz 3.5 30.0 12.00 18.0
30 II Ungureanu Claudiu-Constantin ROU 1625 Cs Flacara Parta 3.5 29.0 10.50 18.0
31 II Oprea Stefan-Teodor ROU 1488 Csm Craiova 3.5 27.0 9.25 16.5
32 I Ene Mihnea-Gabriel ROU 1561 Acs De Sah Apa Nova Bucuresti 3.5 26.5 7.50 17.5
33 II Sandor Tamas ROU 1485 Css Odorheiu Secuiesc 3.5 23.5 7.25 14.5
34 I Bangau Andrei-Ciprian ROU 1543 Css Viitorul Cluj-Napoca 3.0 28.0 7.00 14.5
35 I Cristian Codrut ROU 1598 Cs Tinerii Maestri Bucuresti 3.0 24.5 6.25 11.0
36 II Colceriu Razvan-Stefan ROU 1413 Css Targu Mures 2.5 24.0 6.00 13.0
37 Iacob Radu-Nicolae ROU 1009 Acs Elisabeta Polihroniade Buc 2.0 22.5 4.00 6.0
38 Ionita Marius-Mihai ROU 1001 Cs Victoria Techirghiol 1.0 22.5 0.50 9.0
39 I Prajovschi Liviu ROU 1721 Cs Sah Club Galati 0.0 31.5 0.00 0.0
I Popa Gabriel ROU 1654 Clubul De Sah Diana Galati 0.0 31.5 0.00 0.0
I Negulescu Alexandru ROU 1653 Cs Carpati Sinaia 0.0 31.5 0.00 0.0
II Comsa Radu ROU 1476 Acs Samus Sah Club Cluj Napoca 0.0 31.5 0.00 0.0
I Arsene Marinel ROU 1403 Ac De Sah Alfil Pitesti 0.0 31.5 0.00 0.0

 

 

 

 Clasament final - fete 18 ani - sah rapid

 

Loc Numele FED Rtg. Club/Oras Pct.  TB1   TB2   TB3 

1

WCM Gelip Ioana ROU 2034 Cs Politehnica Iasi 8.0 31.5 34.50 40.5

2

WCM Serbanescu Diana-Maria ROU 1926 Acs De Sah Apa Nova Bucuresti 7.5 29.0 28.00 38.5

3

WFM Visanescu Daria-Ioana ROU 2086 Clubul De Sah Deva 6.5 36.5 30.50 32.0

4

WCM Morea Georgiana-Steluta ROU 1864 Csm Bucuresti 6.0 36.5 25.75 27.5

5

I Toma Elena-Adelaida ROU 1688 Csm Focsani 2007 6.0 32.5 20.25 27.0

6

I Dumitrescu Madalina-Alexandra ROU 1633 Clubul Central De Sah Bucurest 5.0 31.0 13.00 26.0

7

I Silaghi Madalina-Nemona ROU 1551 Cs Mediator Giarmata Vii 4.5 28.5 13.25 19.0

8

I Didiliuc Dariana-Gabriela ROU 1633 Cs Conpet Ploiesti 4.0 32.5 12.00 18.0

9

I Sonfalean Maria-Laura ROU 1593 Css Targu Mures 3.0 31.0 5.00 16.0

10

Mitu Maria-Diana ROU 1001 Csm Progresul Bailesti 2.0 27.5 2.50 14.0

11

III Farcas Teodora ROU 1001 Cs Mediator Giarmata Vii 1.5 29.0 3.00 11.5

                                             Clasament final - fete 12 ani - Blitz

        

Rk. Name FED Rtg Club/City Pts.  TB1   TB2   TB3 

1

I Nastase Andreea-Cristina ROU 1650 Clubul Central De Sah Bucurest 8.5 38.0 45.75 43.0

2

I Coman Emilia-Florentina ROU 1599 Cs Conpet Ploiesti 7.5 37.0 37.75 36.0

3

I Nistor Valentina ROU 1488 Cs Petrolul Ploiesti 7.0 37.0 33.00 36.0

4

II Tuduran Camelia-Diana ROU 1195 Acs Sah Club Vados Arad 6.0 35.0 27.00 27.0

5

I Schiopu Andreea-Alexandra ROU 1396 Csm Bucuresti 5.5 37.0 26.50 34.0

6

I Ciocan Maria-Alexandra ROU 1551 Sah Club Ramnicu Valcea 5.5 34.0 26.75 27.5

7

I Balan Briana-Cleopatra ROU 1375 Asociatia Sah Club Bistrita 5.5 28.5 17.75 22.0

8

I Panainte Andreea-Bianca ROU 1457 Css Palatul Copiilor Constanta 5.0 40.5 25.50 30.0

9

I Bucur Denisa-Andreea ROU 1539 Cs Logic 64 Brasov 5.0 39.5 22.50 31.0

10

II Mos Maria-Magdalena ROU 1392 Cs Conpet Ploiesti 5.0 34.0 19.50 26.0
11 II Oloeriu Delia-Ioana ROU 1379 Cs Politehnica Iasi 5.0 31.0 23.00 24.0
12 I Azamfirei Smaranda-Georgiana ROU 1251 Cs Politehnica Iasi 5.0 28.5 15.00 24.0
13 II Aciu Malina-Andreea ROU 1337 Cs Teleorman Alexandria 5.0 28.0 17.00 25.5
14 II Simion Adela-Maria ROU 1124 Cs Sig-Mar Sighetu Marmatiei 5.0 27.0 14.00 20.0
15 II Banzea Izabela-Georgeta ROU 1147 Acs De Sah Apa Nova Bucuresti 4.5 35.5 19.50 26.5
16 II Paraschiv Petronela-Alexandra ROU 1402 Clubul De Sah Giroc 4.5 32.5 19.50 21.5
17 I Bacanu Maria-Nicoleta ROU 1313 Acs Logismart Sibiu 4.5 31.5 16.25 22.5
18 II Neagu Adena-Mihaela ROU 1223 Csm Ploiesti 4.5 29.0 14.75 19.5
19 II Pelin Ana-Maria ROU 1243 Csm Bucuresti 4.0 37.0 19.00 25.0
20 II Pascu Bianca-Andreea ROU 1133 Cs Fc Callatis Mangalia 4.0 30.5 14.25 22.5
21 II Morar Cristina-Raluca ROU 1088 Css Viitorul Cluj-Napoca 4.0 29.0 13.00 18.0
22 I Rohlicek Anca-Elena ROU 1364 Css Nr. 1 Timisoara 4.0 24.5 12.75 16.5
23 II Hamati Julia ROU 1166 Css Nr. 1 Timisoara 3.5 32.5 12.00 18.5
24 II Ercsei Estera-Alexandra ROU 1154 Cs Fc Callatis Mangalia 3.5 30.5 11.75 19.0
25 II Banciu Ana-Maria ROU 1028 Csm Focsani 2007 3.5 24.5 8.75 16.0
26 II Mihai Doina-Ileana ROU 1040 Cs Otopeni 2.5 27.5 6.25 13.0
27 III Secrieru Maria-Georgiana ROU 1001 Cs Vulcan Vulcan 2.5 24.5 8.00 11.5
28 Toc Bianca-Andreea ROU 1001 Clubul De Sah Municipal Teleor 2.0 25.5 4.00 10.0
29 II Popa Catalina-Elena ROU 1108 Cs Petrolul Ploiesti 2.0 25.5 3.50 10.0
30 Sarac Iasmina ROU 1001 Css Nr. 1 Timisoara 2.0 21.5 4.00 8.0
31 Pop Selina ROU 1001 C.S. Vulcan 0.0 31.5 0.00 0.0

                                        Clasament final - baieti 14 ani - Blitz

Rk. Name FED Rtg Club/City Pts.  TB1   TB2   TB3 

1

I Costachi Mihnea ROU 1962 Cs Universitatea Din Alba Iuli 7.5 41.0 41.00 39.0

2

CM Dolana Andrei-Theodor ROU 2253 Clubul Central De Sah Bucurest 7.0 40.5 39.00 38.0

3

CM Acsinte Matei-Ionut ROU 2025 Cs Conpet Ploiesti 7.0 38.5 37.00 35.5

4

I Geiger Alex-Emanuel ROU 1955 Lps Satu Mare 6.5 38.0 32.00 33.5

5

I Andreescu Darie-Ioan ROU 1905 Cs Universitatea Targoviste 6.0 40.0 31.00 32.0

6

I Tiron Calin-Andrei ROU 1877 Cs Politehnica Iasi 6.0 36.5 28.50 30.5

7

I Zubcu Vlad-George ROU 1696 Cs Politehnica Iasi 6.0 36.5 25.50 32.0

8

I Vasiliu Cosmin ROU 1834 Csm Focsani 2007 6.0 33.0 25.00 29.0

9

I Stoica Eduard-Constantin ROU 1564 Csm Ploiesti 5.5 40.0 30.25 35.5

10

I Benedek Istvan ROU 1741 Css Odorheiu Secuiesc 5.5 33.0 23.75 26.5
11 I Herea Sergiu-Gabriel ROU 1776 Csm Ploiesti 5.5 32.0 21.75 27.0
12 I Olinici Emanuel ROU 1810 Cs Politehnica Iasi 5.0 39.5 24.50 29.0
13 I Moldovan Rares ROU 1843 Lps Satu Mare 5.0 35.5 21.00 26.0
14 I Hincu Andrei ROU 1708 Css Nr. 1 Timisoara 5.0 34.5 21.00 27.0
15 I Banzea Alexandru-Bogdan ROU 1828 Acs De Sah Apa Nova Bucuresti 5.0 34.5 21.00 25.0
16 I Stejeroiu Vlad ROU 1621 Cs Logic 64 Brasov 5.0 30.0 19.00 24.0
17 II Ungureanu Claudiu-Constantin ROU 1625 Cs Flacara Parta 5.0 24.5 15.00 17.0
18 I Patrascu Catalin-Lucian ROU 1936 Csm Focsani 2007 4.5 38.0 22.50 26.0
19 I Sandu Marian-Catalin ROU 1820 Csm Ploiesti 4.5 34.5 18.25 23.5
20 I Comsa Ciprian-Mihai ROU 1695 Acs De Sah Apa Nova Bucuresti 4.5 32.0 15.25 23.5
21 I Andronache Mihai-Stefan ROU 1601 Acs De Sah Apa Nova Bucuresti 4.5 32.0 15.25 21.5
22 I Mamele Stefan-Bogdan ROU 1667 Cs Otopeni 4.5 27.0 12.75 16.0
23 I Salim Riza ROU 1936 Css Palatul Copiilor Constanta 4.0 31.5 15.75 23.0
24 I Stancu Robert-Alexandru ROU 1763 Cs Otopeni 4.0 31.0 14.25 23.0
25 II Colceriu Razvan-Stefan ROU 1413 Css Targu Mures 4.0 28.5 14.00 19.0
26 I Ene Mihnea-Gabriel ROU 1561 Acs De Sah Apa Nova Bucuresti 3.5 32.5 12.25 19.0
27 I Nistor Stefan ROU 1693 Cs Politehnica Iasi 3.5 29.0 11.00 17.0
28 II Oprea Stefan-Teodor ROU 1488 Csm Craiova 3.5 27.5 7.25 14.5
29 I Cristian Codrut ROU 1529 Cs Tinerii Maestri Bucuresti 3.5 26.5 12.75 15.5
30 I Dumitrescu George-Mihai ROU 1633 Cs De Sah Ioios Brasov 3.5 25.5 10.75 16.5
31 II Flueras Robert-Lucian ROU 1198 Cs Sah Club Brasov 3.5 25.5 8.75 15.5
32 I Oros Vlad-Dragos ROU 1630 Css Targu Mures 3.0 30.0 7.50 15.0
33 II Comsa Razvan-Lucian ROU 1571 Css Targu Mures 3.0 27.0 8.00 17.0
34 II Sandor Tamas ROU 1485 Css Odorheiu Secuiesc 3.0 25.5 11.00 13.0
35 I Bangau Andrei-Ciprian ROU 1543 Css Viitorul Cluj-Napoca 3.0 23.0 5.50 11.0
36 II Aonicesei Daniel ROU 1548 Cs Cimentul Bicaz 3.0 23.0 5.00 12.0
37 Iacob Radu-Nicolae ROU 1009 Acs Elisabeta Polihroniade Buc 1.0 25.5 1.00 5.0
38 Ionita Marius-Mihai ROU 1001 Cs Victoria Techirghiol 1.0 23.5 3.00 2.0

                                             Clasament final - fete 18 ani - Blitz

   

  

 

Website realizat de: Cristian si EnoDesign.ro