ŞAH - CONPET     SAHDACIA  SAHDACIA

       SAHDACIA   SAHDACIA SAHDACIA    2018                                              

Informatii Sahiste detaliate

                                                              Trimestrul III , 2018

 

            

                             "International Chess Festival "Florin Gheorghiu""
   Open  A    /   Bucuresti , 29 - 30 septembrie 
 
            Cel mai cunoscut si mai valoros sahist roman, are de acum un festival de
      sah care-l omagiaza, la initiativa ACS Oxygen Bucuresti si Academia de Sah.
      Festivalul a cuprins in acest an 6 turnee, 5 ale juniorilor si un open general.
      La open-ul A, s-au inscris 74 jucatori , iar in final a triumfat maestrul
      international Costachi Mihnea. Printre participanti s-au numarat si
      MF IONESCU Cristian Dan si WCM DIDILIUC Dariana Gabriela. Fostul nostru
      coechipier, a jucat ultimul sau concurs sub culorile CONPET-ului, fiind
      printre ultimii care paraseste corabia sahista scufundata a CONPET-ului.
      Ca peste tot in aceasta tara, sportul este privit ca o zona neprofitabila si
      care nu umple buzunarele tot mai mari ale noilor ciocoi. Cristi , in cautarea
      formei pierdute, cu amendamentul ca avem tot un open de sah rapid, si-a
      mai regasit cadenta (partial) si a acumulat 6 puncte din 10 posibile,
      clasandu-se in final pe locul 17. Fosta noastra junioara, Dariana, fara a iesi
      in evidenta printr-o realizare deosebita, si-a facut jocul ei obisnuit si s-a
      situat pe pozitia 29 cu cele 5,5 puncte acumulate.

         

WCM  DIDILIUC  Dariana              MF   IONESCU  Cristian Dan

Clasament final dupa 10 runde 

 

Rk. SNo Name Typ RtgI RtgN Club/City Pts.  TB1   TB2 
1 3 IM Costachi Mihnea 2380 2471 Cs Politehnica Iasi 8,0 55,5 67,5
2 5 IM Grecescu Gabriel-Andrei 2366 2390 Acs Mmi Andrei Murariu 7,5 53,0 65,5
3 9 FM Abramciuc Marius 2218 0 SCM Gloria Buzau 7,5 51,5 64,0
4 2 IM Carmaciu Lucian-Catalin 2383 2374 Cs Sah Club Galati 7,5 51,0 64,0
5 4 IM David Alexandru-Vasile 2374 2426 Acs Sah Club Vados Arad 7,5 51,0 63,5
6 1 IM Baratosi Daniel 2397 2375 Acs Sah Club Vados Arad 7,0 54,5 67,0
7 6 IM Burnoiu Nicolae-Costel 2304 2389 Acs Sah Chindia Targoviste 7,0 51,0 64,0
8 11 CM Martian Dragos-Daniel 2166 2246 Acs Logic Delta 7,0 50,0 63,0
9 27 II Radulescu Andrei 1790 1818 Ac De Sah Alfil Pitesti 7,0 46,0 54,5
10 8 FM Dicu Razvan-Stefan 2230 2217 Cs Otopeni 6,5 48,0 59,5
11 12 IM Vasilescu Lucian-Mihail 2129 2197 Cs Otopeni 6,5 47,0 59,0
12 18 CM Grigore Gigi 1935 2068 Cs Alcor Bucuresti 6,5 46,0 58,0
13 17 CM Tinta Gheorghe S60 1940 1899 Cs "asociatia Axiopolis Sport 6,5 41,5 52,0
14 20 CM Nastase Stefan S60 1882 1940 Sport Club Juventus Bucuresti 6,5 40,5 51,5
15 35 II Dragomir Sorin 1714 1714 Acs Sissa Constanta 6,5 40,5 50,0
16 10 FM Vrencian Lehel 2209 2334 Cs Otopeni 6,0 46,5 58,5
17 7 FM Ionescu Cristian-Dan S60 2287 2287 Cs Conpet Ploiesti 6,0 45,0 57,0
18 34 I Vlaicu Aurel 1724 1726 Ac De Sah Alfil Pitesti 6,0 44,5 55,5
19 32 I Nastore Pavel-Alexandru 1738 1902 Csm Bucuresti 6,0 44,5 54,5
20 14 WNM Anusca Madalina-Maria 2038 1965 Cs Universitar Brasov 6,0 41,5 52,0
21 37 II David Alexandru 1704 1737 Cs Gambitul Damei Ploiesti 6,0 38,0 48,0
22 49 II Andrei Gabriel 1513 1482 Acs Smart Galati 6,0 32,0 41,5
23 25 WFM Ciolacu Alessia-Mihaela 1833 1972 Clubul Central De Sah Bucurest 5,5 47,5 58,0
24 16 I Stroe Constantin 2030 2006 Acs Sah Club C&c Bucuresti 5,5 47,0 58,5
25 22 I Dumitrascu Daniel 1846 1772 Acs Fianchetto Constanta 5,5 45,5 57,0
26 21 WCM Aciu Malina-Andreea 1855 2005 Css Nr. 1 Timisoara 5,5 44,5 56,5
27 53 II Serban Viorel 1467 1599 Cs Logic 64 Brasov 5,5 43,0 54,0
28 42 I Rata Anamaria 1638 1780 Cs Universitar Ploiesti 5,5 42,5 53,0
29 26 WCM Didiliuc Dariana-Gabriela 1793 1784 Csm Craiova 5,5 40,5 50,5
30 24 I Baibarac Niculae S60 1835 1878 Sah Club Ramnicu Valcea 5,5 38,5 49,5
31 33 I Timpau Vasile 1725 1766 Cs Universitatea Arad 5,5 38,0 47,5
32 48 II Rus Calin-Ioan 1516 1508 Css Viitorul Cluj-Napoca 5,5 37,5 45,5
33 29 CM Milea Florian S60 1779 1777 Cs Spartac Bucuresti 5,5 36,5 43,5
34 19 I Turlea Constantin 1932 2012 Cs Universitar Ploiesti 5,0 46,0 57,0
35 15 I Avramescu Paul-Mihai 2032 2122 Acs Fianchetto Constanta 5,0 44,0 56,0
36 28 I Dobre Radu-Fabian 1781 1777 Clubul Central De Sah Bucurest 5,0 42,5 52,5
37 13 CM Economescu Valentin 2116 2147 Cs Alcor Bucuresti 5,0 41,0 52,5
38 30 CM Dananau Cristian-Florin 1760 1799 Acs Master Mind Bucuresti 5,0 40,0 50,5
39 38 I Mesca Liviu-Stefanita 1694 1694 Cs Oxygen Bucuresti 5,0 40,0 50,5
40 43 FC Nica Dragos-Adrian 1625 1001 Css Nr. 1 Bucuresti 5,0 40,0 50,0
41 51 I Otetea Ioana 1495 1602 Clubul Central De Sah Bucurest 5,0 37,0 47,0
42 56 II Dragomir Carmen-Teodora 1387 1417 Csm Ploiesti 5,0 36,0 45,5
43 72 FC Munos Jean Marc Lucien J. S60 0 1001 Cs Oxygen Bucuresti 5,0 34,0 42,5
44 40 II Veress Armand 1683 1657 Cs Logic 64 Brasov 4,5 45,0 55,5
45 23 AIM Dobre Ana-Margareta-Alex. 1839 1885 Acs Arnia Chessit 4,5 43,5 55,0
46 39 I Ioan Cezar-Octavian 1691 1727 Cs Oxygen Bucuresti 4,5 41,5 53,0
47 44 I Marchidan Costica 1589 1814 Clubul De Sah Al An Bucuresti 4,5 41,5 51,0
48 45 I Moroianu George S60 1581 1591 Cs Tinerii Maestri Bucuresti 4,5 41,0 50,5
49 41 II Spiridon Mihai-Zoltan 1657 1723 Cs Petrom Flacara Moreni 4,5 37,5 48,0
50 47 AIM Ulian Andrei-Octavian 1556 1637 Csm Bucuresti 4,5 37,5 47,5
51 59 II Vitan Adrian 1358 1308 Acs Sah Chindia Targoviste 4,5 35,5 43,5
52 46 II Vindereu Teodor 1558 1558 Cs Oxygen Bucuresti 4,0 39,0 49,0
53 31 I Matei Adrian 1754 1927 Asociatia Sah Club Snagov 4,0 37,5 47,0
54 54 I Adam Sorin 1423 1423 Acs Master Mind Bucuresti 4,0 37,0 46,0
55 68 IV Tudoran Mircea-Ionut 0 1093 Cs Mediator Giarmata Vii 4,0 35,5 44,5
56 58 II Popa Simion S60 1362 1362 Acs Sah Club C&c Bucuresti 4,0 34,0 42,5
57 36 I Chira Eduard-Vasile 1708 1708 Acs Micul Regat Campulung 4,0 34,0 42,0
58 61 II Axente Cristian 1259 1288 Cs Oxygen Bucuresti 4,0 33,0 41,5
59 74 FC Stefan Andrei 0 1001 Cs Oxygen Bucuresti 4,0 30,0 37,0
60 50 II Durac Eugen 1498 1509 Acs Regional De Sah ''nord-Est 3,5 41,0 48,0
61 60 II Mavrodin Marin S60 1315 1334 Cs Orasenesc Viitorul Pantelim 3,5 36,5 43,0
62 73 FC Stan Alexandru 0 1001 Csm Bucuresti 3,5 31,5 40,5
63 55 II Vintila Ionut-Vicentiu 1400 1392 Clubul Central De Sah Bucurest 3,0 36,5 45,0
64 64 II Serban Stelian 1113 1077 Cs Logic 64 Brasov 3,0 35,0 41,5
65 63 II Cristescu Alexandru-Mihai 1256 1235 Ac De Sah Alfil Pitesti 3,0 31,5 37,5
66 66 II Axente Ioan-Lucian 1092 1018 Cs Dacia Mioveni 2012 3,0 30,5 36,5
67 52 II Ivascu Gabriel-Doru 1469 1217 Acs Mmi Andrei Murariu 3,0 30,0 36,5
68 71 FC Gheorghe Cristian Leonte 0 1001 Cs Oxygen Bucuresti 3,0 28,0 34,0
69 65 II Dumitrache Dragos-Alex. 1098 1098 Ac De Sah Alfil Pitesti 2,5 29,5 39,5
70 62 II Staniloiu Ioana 1258 1227 Acs Sah Club C&c Bucuresti 1,0 30,0 37,5
71 69 ACM Dadal Cristinel-Gelu 0 1001 Acs M.M. Mihail Marin Bucurest 1,0 29,5 37,0
72 70 FC Argint Andreas 0 1001 Clubul Central de Sah Bucures 1,0 26,5 34,5
73 67 II Serban Adrian 1002 1015 Cs Logic 64 Brasov 1,0 26,5 34,0
74 57 FC Ionescu Stefan-Ionut 1387 1001 Cs Oxygen Bucuresti 0,0 26,0 32,5

 

MF   IONESCU  Cristian Dan

Rd. Bo. SNo Name RtgI RtgN Club/City Pts. Res.
1 7 44 I Marchidan Costica 1589 1814 Clubul De Sah Al An Bucuresti 4,5 w ½
2 18 43 FC Nica Dragos-Adrian 1625 1001 Css Nr. 1 Bucuresti 5,0 s 1
3 9 17 CM Tinta Gheorghe 1940 1899 Cs "asociatia Axiopolis Sport 6,5 w ½
4 6 24 I Baibarac Niculae 1835 1878 Sah Club Ramnicu Valcea 5,5 s 1
5 5 18 CM Grigore Gigi 1935 2068 Cs Alcor Bucuresti 6,5 w 0
6 11 37 II David Alexandru 1704 1737 Cs Gambitul Damei Ploiesti 6,0 s 1
7 7 4 IM David Alexandru-Vasile 2374 2426 Acs Sah Club Vados Arad 7,5 w 0
8 10 39 I Ioan Cezar-Octavian 1691 1727 Cs Oxygen Bucuresti 4,5 s 1
9 7 32 I Nastore Pavel-Alexandru 1738 1902 Csm Bucuresti 6,0 w 0
10 12 28 I Dobre Radu-Fabian 1781 1777 Clubul Central De Sah Bucurest 5,0 s 1
 

WCM  DIDILIUC   Dariana Gabriela

 

Rd. Bo. SNo Name RtgI Club/City Pts. Res.
1 26 64 II Serban Stelian 1113 Cs Logic 64 Brasov 3,0 s 1
2 7 8 FM Dicu Razvan-Stefan 2230 Cs Otopeni 6,5 s 0
3 17 47 AIM Ulian Andrei-Octavian 1556 Csm Bucuresti 4,5 w 1
4 8 11 CM Martian Dragos-Daniel 2166 Acs Logic Delta 7,0 w 0
5 18 44 I Marchidan Costica 1589 Clubul De Sah Al An Bucuresti 4,5 s 0
6 23 58 II Popa Simion 1362 Acs Sah Club C&c Bucuresti 4,0 w 1
7 16 53 II Serban Viorel 1467 Cs Logic 64 Brasov 5,5 s 1
8 15 35 II Dragomir Sorin 1714 Acs Sissa Constanta 6,5 w 0
9 21 41 II Spiridon Mihai-Zoltan 1657 Cs Petrom Flacara Moreni 4,5 s ½
10 19 40 II Veress Armand 1683 Cs Logic 64 Brasov 4,5 w 1
 

 

********************************************************************************************

                               "Weekend Sahist Bucurestean 13 - la Hotel CARO "
                                                     Bucuresti , 28 - 30 septembrie 
  
              Inca un open bifat de neobositul globe-trotter sahist SANDULESCU
       Gheorghe, un exemplu de pasiune pentru sah. Acest turneu (aproape)
       clasic la 60 minute + 30 secunde la fiecare mutare , desfasurat in capitala
       si reunind la start 43 de participanti, a avut conditii excelente de concurs.
       Veteranul nostru a demarat mai greu si in final a scos acel 50% acoperitor.
       Cu cele 3,5 puncte din 7 posibile s-a clasat pe locul 25.

 

SANDULESCU  Gheorghe 

Clasament final dupa 7 runde   

Rk. SNo Name Rtg Club/City Pts.  TB1   TB2 
1 2
FM Giurumia Sorin 2139 Acs Master Mind Bucuresti 5,5 23,5 24,5
2 5
CM Radu Ioan 2123 Acs Comex Bucuresti 5,5 19,5 25,0
3 6
I Stefan Mihai 2056 Cs Universitar Ploiesti 5,0 22,0 29,0
4 1
I Dumitru Matei-Ioan 2140 Csu Universitatea De Vest Timi 5,0 22,0 28,5
5 9
CM Cirlan Ionut-Gheorghe 2023 Cs Spartac Bucuresti 5,0 20,0 25,5
6 10
CM Creanga Robert-Ionut 2010 Cs Universitar De Sah Bucurest 4,5 21,0 25,5
7 3
FM Mitaru Dan 2131 Acs Master Mind Bucuresti 4,5 20,0 26,5
8 16
I Gavrila Petrisor 1866 Cs Gambitul Damei Ploiesti 4,5 19,0 25,5
9 43
FC Cristescu Ion 1001 Cs Universitar Sibiu 4,5 17,5 25,0
10 12
CM Georgescu Cristian 1982 Cs Spartac Bucuresti 4,5 17,5 22,0
11 7
CM Raducanu Andrei-Augustin 2051 Acs Sah Chindia Targoviste 4,5 17,0 23,0
12 11
CM Stoica Tiberiu 1985 Acs Comex Bucuresti 4,5 16,5 21,0
13 8
CM Senetia Teodor 2043 Cs Spartac Bucuresti 4,0 18,5 25,0
14 33
II Bantescu Dan 1588 Clubul Central De Sah Bucurest 4,0 16,5 25,0
15 14
I Tazlaoanu Cezar 1906 Sport Club Juventus Bucuresti 4,0 15,5 23,0
16 13
CM Ionita Serban-Petru 1965 Cs Oxygen Bucuresti 4,0 15,5 23,0
17 25
II Dumitrescu Daniel 1673 Csm Bucuresti 4,0 14,5 21,5
18 15
CM Chesa Viorel 1877 Cs Universitar Ploiesti 4,0 14,5 19,0
19 28
II Dragomirescu Radu-Stefan 1645 Cs Oxygen Bucuresti 4,0 12,0 19,0
20 4
CM Nuta Dan 2126 Viitorii Campioni Rdm Bucurest 3,5 18,0 27,5
21 24
I Radu David (Cr) 1712 Csm Bucuresti 3,5 14,5 24,0
22 21
I Palamar Theodor 1794 Cs Otopeni 3,5 12,5 21,0
23 31
II Ceoroianu Laurentiu-Tudor 1620 Cs Sah Club Oltenia Craiova 3,5 12,5 21,0
24 32
WCM Ivanova Dilyana 1594 FIDE 3,5 11,0 20,5
25 27
I Sandulescu Gheorghe 1659 Cs Conpet Ploiesti 3,5 8,5 17,0
26 18
I Barbu George-Emilian 1820 Sport Club Juventus Bucuresti 3,0 14,0 24,5
27 37
II Ungureanu Constantin-Gabriel 1374 Acs Sah Club C&c Bucuresti 3,0 13,5 24,0
28 17
CM Batali Gheorghe 1839 Acs Master Mind Bucuresti 3,0 13,0 23,0
29 20
Martinenco Sergiu 1795 Moldova 3,0 13,0 21,0
30 23
I Pruszter Rudolf 1726 Sport Club Juventus Bucuresti 3,0 12,5 21,5
31 34
II Ignat Matei-Marius 1546 Acs M.M. Mihail Marin Bucurest 3,0 12,5 21,0
32 26
I Boda Relu 1667 Acs Master Mind Bucuresti 2,5 11,5 22,5
33 36
AFM Beciu Silviu 1418 Sport Club Juventus Bucuresti 2,5 11,5 21,0
34 35
II Oncescu Vlad-Norin 1522 Cs Micul Print Braila 2,5 11,5 19,0
35 29
I Bancu Constantin 1625 Sport Club Juventus Bucuresti 2,5 11,0 21,0
36 19
CM Cernea Radu-Gheorghe 1816 Sport Club Juventus Bucuresti 2,5 8,5 21,0
37 42
FC Bunda Daniel 1001 Sport Club Juventus Bucuresti 2,5 8,5 19,0
38 30
II Prelipcean Eric-Matei 1623 Viitorii Campioni Rdm Bucurest 2,5 7,5 19,0
39 22
CM Lazarean Colea-Valentin 1758 Cs Alcor Bucuresti 2,0 10,5 21,5
40 41
III Cocos Laurentiu-Mihail 1053 Acs Sah Chindia Targoviste 2,0 10,0 22,5
41 40
II Gradinaru Tudor-Matei 1121 Cs Universitatea Targoviste 2,0 7,0 18,0
42 38
II Jumbei Victoria 1367 Acs Jocul Celor 3 Cai Bucurest 1,0 5,0 18,5
43 39
II Jumbei Nicolae 1213 Acs Jocul Celor 3 Cai Bucurest 1,0 5,0 18,0

   

SANDULESCU  Gheorghe

Rd. Bo. SNo Name Rtg FED Club/City Pts. Res.
1 6 8 CM Senetia Teodor 2043 ROU Cs Spartac Bucuresti 4,0 s 0
2 16 18 I Barbu George-Emilian 1820 ROU Sport Club Juventus Bucuresti 3,0 w 0
3 19 21 I Palamar Theodor 1794 ROU Cs Otopeni 3,5 w 0
4 22 - bye - - - - 1
5 24 -2 not paired 0 0,0 - ½
6 18 40 II Gradinaru Tudor-Matei 1121 ROU Cs Universitatea Targoviste 2,0 s 1
7 17 35 II Oncescu Vlad-Norin 1522 ROU Cs Micul Print Braila 2,5 w 1
 

********************************************************************************************

                                            "Campionatul National de Amatori  2018"
                                                     Olanesti , 24 - 30 septembrie 

            In linistita si frumoasa statiune Olanesti, intr-un cadru mirific de
      sfarsit de septembrie cu temperaturi de vara, s-au strans doar 17 jucatori,
      in cea mai mare parte apti pentru un campionat de veterani, 16 dintre ei
      mult prea apatici pentru a se pune la mintea juniorului Balan Bogdan, pus
      pe fapte mari, care de altfel a castigat tot ce s-a putut. Se pare ca a jucat
      si subsemnatul la aceasta competitie. Aflat intr-o stare de "convalescenta
      psihica", dupa o lunga perioada de probleme familiale, m-am bucurat de
      liniste si lungi plimbari care s-au prelungit si pe tabla de sah. In afara de
      pierderea unui purcoi de puncte elo, care vin si pleaca, nu ma incearca
      decat amintirea frumoasa a unei linistite statiuni de munte. Acel 50% ,
      tradus prin 3,5 puncte din 7 posibile, a insemnat locul 8 in final. La aceasta
      competitie a participat si coechipierul  ROMOSAN Cristian, care a acumulat
      acelasi numar de puncte (3,5), clasandu-se pe locul 11.

      

CM    ANUTA   Laurentiu                              ROMOSAN  Cristian

Clasament final dupa 7 runde  

Rk. SNo Name Rtg Club/City Pts.  TB1   TB2 
1 1 I Balan Bogdan 1917 Sah Club Ramnicu Valcea 7,0 27,0 19,5
2 10 I Statescu-Enescu Vlad 1669 Cs Tinerii Maestri Bucuresti 5,0 28,5 20,0
3 5 II Mihalache Paul-Stelian 1751 Cs Sfinxul Iasi 4,5 30,0 20,5
4 8 CM Covaci Stefan 1712 Ac De Sah Alfil Pitesti 4,5 30,0 20,5
5 2 I Ciobanu Bogdan 1871 Sport Club Juventus Bucuresti 4,5 25,0 18,5
6 3 I Chirimbu Alexandru-Claudiu 1867 Cs Dacia Craiova 4,0 31,0 20,5
7 13 II Cosac Robert-Mihai 1572 Cs Universitar De Sah Bucurest 4,0 28,5 20,0
8 4 CM Anuta Elefterie-Laurentiu 1861 Cs Conpet Ploiesti 3,5 22,5 16,0
9 14 II Galupa Vasile 1456 Cs Spartac Bucuresti 3,5 22,0 16,0
10 7 I Paune Florea 1742 Sport Club Juventus Bucuresti 3,5 22,0 16,0
11 11 I Romosan Cristian 1622 Cs Conpet Ploiesti 3,5 20,5 14,0
12 9 I Kaunz Werner 1690 Cs Universitar Sibiu 3,0 23,5 15,0
13 6 CM Baltac Constantin 1744 Cs Tinerii Maestri Bucuresti 3,0 21,5 13,0
14 16 II Balan Octavian 1101 Sah Club Ramnicu Valcea 2,5 22,0 16,0
15 17 Ilea Marius Radu 1001 Acs Napocensis Activ Cluj Napo 2,0 24,5 17,5
16 15 II Ilin Radu-Stefan 1195 Sah Club Ramnicu Valcea 2,0 21,0 14,5
17 12 I Tamas Alexandru-Marius 1601 Acs Napocensis Activ Cluj Napo 2,0 17,5 12,5

 

ANUTA  Laurentiu 

Rd. Bo. SNo Name Rtg Club/City Pts. Res.
1 4 12 I Tamas Alexandru-Marius 1601 Acs Napocensis Activ Cluj Napo 2,0 w 1
2 3 17 Ilea Marius Radu 1001 Acs Napocensis Activ Cluj Napo 2,0 s 1
3 2 3 I Chirimbu Alexandru-Claudiu 1867 Cs Dacia Craiova 4,0 w 0
4 2 14 II Galupa Vasile 1456 Cs Spartac Bucuresti 3,5 s ½
5 3 5 II Mihalache Paul-Stelian 1751 Cs Sfinxul Iasi 4,5 w 0
6 5 6 CM Baltac Constantin 1744 Cs Tinerii Maestri Bucuresti 3,0 s 1
7 3 10 I Statescu-Enescu Vlad 1669 Cs Tinerii Maestri Bucuresti 5,0 w 0
 

 

ROMOSAN  Cristian 

Rd. Bo. SNo Name Rtg Club/City Pts. Res.
1 3 3 I Chirimbu Alexandru-Claudiu 1867 Cs Dacia Craiova 4,0 w 0
2 8 14 II Galupa Vasile 1456 Cs Spartac Bucuresti 3,5 s 0
3 8 12 I Tamas Alexandru-Marius 1601 Acs Napocensis Activ Cluj Napo 2,0 w 1
4 8 15 II Ilin Radu-Stefan 1195 Sah Club Ramnicu Valcea 2,0 s 1
5 6 17 Ilea Marius Radu 1001 Acs Napocensis Activ Cluj Napo 2,0 w 1
6 4 10 I Statescu-Enescu Vlad 1669 Cs Tinerii Maestri Bucuresti 5,0 w 0
7 5 7 I Paune Florea 1742 Sport Club Juventus Bucuresti 3,5 s ½

********************************************************************************************

                         "Cupa de Toamna  Buzau - Rapid " / Buzau  , 23 septembrie 

          Un open de sah rapid al vecinilor de judet, cu 30 participanti, in care
       veteranul SANDULESCU Gheorghe a fost extrem de darnic cu adversarii.
       Un turneu indicat a fi uitat, chiar daca participarea are si ea rolul ei.

SANDULESCU  Gheorghe 

 

Clasament final dupa 7 runde 

Rk. SNo Name Rtg Club/City Pts.  TB1   TB2 
1 8 CM Andronescu Madalin 2095 Acs Pheonix Buzau 6,0 26,0 28,5
2 5 FM Daianu Cristian-Clement 2153 5,5 27,0 30,5
3 7 FM Pisu Robert-Daniel 2098 5,0 26,5 28,0
4 4 I Dubic Roman 2158 Csm Buzau 5,0 25,0 28,5
5 15 AIM Stan Andrei-Mihaita 1811 5,0 24,0 25,0
6 1 IM Tomescu Vlad 2331 Acs Pheonix Buzau 4,5 28,5 32,0
7 2 FM Abramciuc Marius 2218 4,5 23,0 26,0
8 6 FM Hristodorescu Daniel 2147 Cs De Sah Alex Brasov 4,5 23,0 26,0
9 10 Popescu Daniel-Vasilica 2040 4,0 28,5 30,0
10 12 Ghimpu Samuel-Timotei 1918 4,0 26,0 28,0
11 9 CM Luncasu Raul-Ionut 2081 Acs Pheonix Buzau 4,0 25,5 28,5
12 11 CM Done Stefan-Daniel 1952 Csm Buzau 3,5 25,5 27,5
13 13 I Gavrila Petrisor 1859 Cs Gambitul Damei Ploiesti 3,5 24,0 26,0
14 14 Berechet Stefan-Mario 1815 3,5 24,0 25,0
15 19 CM Chesa Viorel 1789 Cs Universitar Ploiesti 3,5 23,5 25,5
16 20 I Popovici Cristinel-Adrian 1744 Acs Satori Art Slobozia 3,5 23,0 24,5
17 16 Gavrila Marius-Daniel 1805 3,5 21,5 23,5
18 18 CM Nedelcu Teodor-Cosmin 1790 3,5 20,5 22,0
19 24 I Carapit Vasile 1664 Clubul De Sah Al An Bucuresti 3,0 20,5 23,0
20 21 II Vozneatovschi Rudi 1718 Cs Alcor Bucuresti 3,0 20,0 21,5
21 22 Moldoveanu Paul 1686 3,0 19,5 20,5
22 17 Dan Cristian-Mihaita 1800 3,0 19,0 21,0
23 26 Iosif Constantin 1587 3,0 17,5 18,5
24 23 Aloman Daniel-Ionut 1675 2,5 20,5 22,5
25 3 FM Martinovici Ilie 2192 2,0 22,0 25,0
26 30 II Borza Alexandru-Ionut 1314 Csm Focsani 2007 2,0 21,0 22,5
27 28 Popa Nicolae 1538 2,0 20,0 22,5
28 27 Calinoiu Constantin 1567 2,0 17,5 18,5
29 25 I Sandulescu Gheorghe 1654 Cs Conpet Ploiesti 2,0 15,0 16,0
30 29 Petrache Otto 1466 1,5 17,5 18,5

 

SANDULESCU  Gheorghe 

Rd. Bo. SNo Name Rtg Club/City Pts. Res.
1 10 10 Popescu Daniel-Vasilica 2040 4,0 w 0
2 11 18 CM Nedelcu Teodor-Cosmin 1790 3,5 s 0
3 15 27 Calinoiu Constantin 1567 2,0 w 0
4 14 22 Moldoveanu Paul 1686 3,0 s 0
5 15 29 Petrache Otto 1466 1,5 s 1
6 14 30 II Borza Alexandru-Ionut 1314 Csm Focsani 2007 2,0 w 0
7 15 - bye - - - - 1
 

 ********************************************************************************************

                         "Memorialul George-Emil Pessi - Rapid " / Bucuresti  , 16 sept. 

              Dupa o pauza devastatoare de 5 ani, cauzata de activitatea profesionala,
       coechipierul nostru (inca), MF IONESCU Cristian Dan, a incercat marea cu
       degetul, mai exact, sa reinnoade vechea pasiune sahista si a constatat ca
      "apa sahistilor" este mai periculoasa decat se astepta. Desi a pornit ca al
       3 lea favorit, in final s-a clasat pe pozitia 14, cu 4 puncte din 7 posibile.
       Ultimele doua runde au fost devastatoare, pirzandu-le pe amandoua. Dar
       tinand cont de revenirea dupa 5 ani de inactivitate sahista, rezultatul nu
       este condamnabil, mai ales ca sahul rapid nu este acelasi lucru cu sahul
       clasic, asa cum organizatorii expeditivi ar vrea sa ne faca sa credem.

  

MF   IONESCU  Cristian Dan 

Clasament final dupa 7 runde

Rk. SNo Name Rtg Club/City Pts.  TB1   TB2 
1 5 FM Vrencian Lehel 2209 Cs Otopeni 6,5 31,0 28,25
2 1 IM David Alexandru-Vasile 2374 Acs Sah Club Vados Arad 6,0 35,5 29,00
3 9 I Stancu Robert-Alexandru 2035 Cs Universitar Ploiesti 5,5 33,0 23,75
4 4 FM Dicu Razvan-Stefan 2215 Cs Otopeni 5,0 31,0 18,50
5 25 I Dobre Radu-Fabian 1728 Clubul Central De Sah Bucurest 5,0 30,0 18,50
6 27 I Cnejev Vladimir-Alexandru 1657 Cs Oxygen Bucuresti 5,0 28,5 19,25
7 16 I Jamba Alexandru 1829 Acs Viitorul Urziceni 5,0 28,5 17,50
8 6 WGM Sandu Mihaela 2209 Cs Studentesc Medicina Timisoa 5,0 22,5 15,50
9 2 IM Manea Alexandru 2368 Cs Universitar Ploiesti 4,5 30,0 17,75
10 8 WNM Anusca Madalina-Maria 2038 Cs Universitar Brasov 4,5 28,0 17,25
11 7 FM Voiteanu Gabriel 2186 Cs Universitar Ploiesti 4,5 26,5 15,25
12 24 I Nastore Pavel-Alexandru 1738 Csm Bucuresti 4,5 23,5 12,50
13 12 I Vrajitoru Vlad-Laurentiu-Florin 1954 Acs Comex Bucuresti 4,0 32,0 15,50
14 3 FM Ionescu Cristian-Dan 2287 Cs Conpet Ploiesti 4,0 29,5 13,75
15 33 II Jinga Vlad-Ionut 1589 Acs Sah Club Vados Arad 4,0 27,5 14,00
16 13 I Stefan Mihai 1950 Cs Universitar Ploiesti 4,0 27,0 14,25
17 21 III Serban Gheorghe-Cristian 1797 Ac De Sah Alfil Pitesti 4,0 26,5 11,50
18 18 CM Cernea Radu-Gheorghe 1823 Sport Club Juventus Bucuresti 4,0 25,5 10,00
19 30 II Ignat Matei-Marius 1615 Acs M.M. Mihail Marin Bucurest 4,0 23,5 12,00
20 44 II Saioc David 1400 Acs Sah Club Vados Arad 4,0 22,0 10,50
21 19 I Firaru Roxana-Maria 1820 Cs Sinandrei Timis 3,5 29,0 12,25
22 15 AIM Dobre Ana-Margareta-Alexandra 1839 Clubul Central De Sah Bucurest 3,5 27,5 11,75
23 14 I Zlatea Cezar-Stelian 1935 Clubul Central De Sah Bucurest 3,5 26,5 8,75
24 26 AFM Paun Bogdan-Andrei 1712 Acs Viitorul Urziceni 3,5 26,0 10,75
25 22 II Radulescu Andrei 1790 Ac De Sah Alfil Pitesti 3,5 25,5 10,25
26 17 I Gheorghiu Alexandru-Dan 1824 Csm Bucuresti 3,5 24,5 9,75
27 38 II Ghicajanu Catalin-Costin 1562 Acs Master Mind Bucuresti 3,5 21,5 9,50
28 34 I Moroianu George 1581 Cs Tinerii Maestri Bucuresti 3,5 20,0 7,25
29 23 II Bantescu Dan 1743 Clubul Central De Sah Bucurest 3,0 26,0 9,25
30 10 I Coman Mihnea-George 1988 Cs Universitar De Sah Bucurest 3,0 24,0 7,50
31 11 I Vlad Oliviu-Catalin 1969 Cs Tinerii Maestri Bucuresti 3,0 22,5 9,00
32 29 FC Nica Dragos-Adrian 1625 Css Nr. 1 Bucuresti 3,0 22,0 6,00
33 20 I Radulescu Gabriel 1799 Acs Master Mind Bucuresti 3,0 22,0 5,50
34 37 II Serbanoiu Constantin 1563 Clubul Central De Sah Bucurest 3,0 20,5 5,50
35 40 II Popa Nicolae 1538 Acs Satori Art Slobozia 3,0 18,5 6,50
36 36 FC Bunda Daniel 1565 Sport Club Juventus Bucuresti 2,5 24,0 6,75
37 41 II Prelipcean Eric-Matei 1480 Cs Universitar De Sah Bucurest 2,5 23,0 4,75
38 42 II Petrache Otto 1466 Acs Pheonix Buzau 2,5 19,5 4,75
39 32 II Tanase Vasile-Marian 1603 Acs Viitorul Urziceni 2,5 19,0 5,00
40 47 AFM Beciu Silviu 1296 Sport Club Juventus Bucuresti 2,5 18,0 3,75
41 31 II Volovici Radu-Maxim-Cristian 1612 Cs Universitar De Sah Bucurest 2,0 25,5 8,00
42 28 I Gorunescu Nicolae-Gabriel 1649 Acs Master Mind Bucuresti 2,0 21,0 4,00
43 43 II Enache Virgilius-Ionel 1408 Acs Viitorul Urziceni 2,0 19,5 5,00
44 35 I Radu David (Cr) 1575 Csm Bucuresti 2,0 18,5 2,50
45 46 I Anghel Teodor-Andrei 1303 Cs Universitar De Sah Bucurest 2,0 17,5 4,00
46 39 I Anusca Vasile 1560 Acs Mmi Andrei Murariu 1,5 20,5 1,50
47 45 II Florea Adrian 1329 Acs Master Mind Bucuresti 1,5 15,5 1,50
48 48 FC Iordache Alexia-Andreea 1001 Acs Mmi Andrei Murariu 0,5 17,0 1,00

  

MF   IONESCU  Cristian Dan

Rd. Bo. SNo Name Rtg Club/City Pts. Res.
1 3 27 I Cnejev Vladimir-Alexandru 1657 Cs Oxygen Bucuresti 5,0 s ½
2 11 36 FC Bunda Daniel 1565 Sport Club Juventus Bucuresti 2,5 w 1
3 6 8 WNM Anusca Madalina-Maria 2038 Cs Universitar Brasov 4,5 s ½
4 5 20 I Radulescu Gabriel 1799 Acs Master Mind Bucuresti 3,0 w 1
5 3 22 II Radulescu Andrei 1790 Ac De Sah Alfil Pitesti 3,5 s 1
6 2 1 IM David Alexandru-Vasile 2374 Acs Sah Club Vados Arad 6,0 s 0
7 4 16 I Jamba Alexandru 1829 Acs Viitorul Urziceni 5,0 w 0
 

********************************************************************************************

                             " Cupa Gresu - Editia 9"  / Statiunea Gresu   13 - 16 sept. 
Grupa U 1800
               
                Vivacele veteran SANDULESCU Gheorghe, si-a continuat periplul sau in
         aceasta toamna, ca un adevarat globe-trotter sahist, participand la acest
         traditional de acum open, de la Gresu. O locatie ce-ti da senzatia ca este
         situata undeva la capatul lumii, unde singurele lucruri ce le poti face sunt
         lungile plimbari de-a lungul soselei de munte, degustarea unui pahar de
         vin la adapost de vantul de afara, sau sa consumi sah pe paine cu mici
         pauze, in care gandul iti zboara la mult asteptata evadare in civilizatie.
         Maturul nostru coechipier a jucat in grupa sub 1800. Evolutia sa a fost
         una normala, acumuland 3,5 puncte in cele 7 runde ale competitiei, ceea
         ce l-a situat la final pe pozitia a-8-a, intre cei 19 jucatori. Cele 20 puncte
         elo castigate, clasarea cu 6 pozitii mai sus decat rangul initial, cat si
         victoriile la MF Gorgescu Gabriel-Ioan si Arghirescu Marius, ar inclina
         aprecierea chiar catre o evolutie excelenta, daca matematica nu ar indica
         acel 50% din punctajul posibil.
 

 SANDULESCU  Gheorghe

Clasament final dupa 7 runde

Rk. SNo Name Rtg Club/City Pts.  TB1   TB2  rtg+/-
1 1 I Anitei Ion 1791 As Club Sah Victoria Bacau 6,5 19,5 26,5 46,0
2 3 Chirpii Alexandru 1781 Moldova 5,0 20,0 29,5 17,4
3 12 II Danila Stefan 1703 Cs Olimp Sah Focsani 4,5 20,5 30,5 49,2
4 7 CM Bratu Gheorghe 1734 Csm Craiova 4,0 20,5 28,5 4,4
5 2 WCM Gherman Elena-Neli 1783 Clubul De Sah Diana Galati 4,0 19,5 27,0 -3,0
6 10 I Sandru Fanel 1710 Clubul Municipal De Sah Speran 4,0 19,0 27,5 26,0
7 16 I Wunder Tamas-Gabor 1644 Cs De Sah Alex Brasov 4,0 18,0 25,5 17,8
8 14 I Sandulescu Gheorghe 1659 Cs Conpet Ploiesti 3,5 18,0 26,5 19,8
9 15 II Ifrim Mihai 1645 Acs Smart Galati 3,5 18,0 25,0 16,0
10 19 II Serban Viorel 1599 Cs Logic 64 Brasov 3,5 17,5 24,5 12,8
11 18 II Barbu Simon-Alexandru 1642 Cs Sah Club Galati 3,5 16,5 23,5 8,0
12 5 I Axin Andrei 1756 Clubul De Sah Diana Galati 3,5 15,0 21,5 -32,0
13 4 I Arghirescu Marius 1771 Clubul Municipal De Sah Speran 3,5 15,0 20,5 -25,0
14 11 II Walker Eduard-Calin 1705 Cm De Sah Alba Iulia 3,0 18,5 28,0 -1,2
15 8 I Cristofor Costin 1730 Cs Politehnica Iasi 3,0 16,0 24,5 -32,6
16 17 I Pacrita Virgil-Aurelian 1642 Cs Botosani 3,0 15,0 20,5 2,8
17 9 II Spiridon Mihai-Zoltan 1723 Cs Petrom Flacara Moreni 2,5 14,5 20,0 -24,8
18 6 FM Georgescu Gabriel-Ioan 1750 Clubul Central De Sah Bucurest 2,5 14,0 19,0 -40,6
19 13 I Arhire Petru 1696 Ac De Sah Realitatea Husi 1,5 13,5 19,0 -34,6
 

 

SANDULESCU  Gheorghe   

Rd. Bo. SNo Name Rtg Club/City Pts. Res. rtg+/-
1 6 6 FM Georgescu Gabriel-Ioan 1750 Clubul Central De Sah Bucurest 2,5 s 1 12,40
2 3 4 I Arghirescu Marius 1771 Clubul Municipal De Sah Speran 3,5 w 1 13,00
3 1 1 I Anitei Ion 1791 As Club Sah Victoria Bacau 6,5 w 0 -6,40
4 3 7 CM Bratu Gheorghe 1734 Csm Craiova 4,0 s 0 -8,00
5 5 8 I Cristofor Costin 1730 Cs Politehnica Iasi 3,0 w 1 12,00
6 3 3 Chirpii Alexandru 1781 Moldova 5,0 s 0 -6,60
7 4 2 WCM Gherman Elena-Neli 1783 Clubul De Sah Diana Galati 4,0 w ½ 3,40
 

******************************************************************************************** 

                          " TROFEUL   CENTROCOOP ”   a - 31 - a editie

                                                           Eforie Nord  / 27 august - 2 septembrie   2018
                  Ultima sansa de a juca sah pe malul marii si a beneficia de plaja, a
         sahistilor romani , in acest an. Cu 126 participanti, cu doar 2 GM, 2 MI si
         7 MF, acest open a fost ceva mai relaxat decat cele similare de la
         inceputul verii. Pornind cu a 4 a sansa, MF MIROIU George Catalin, nu a
         intampinat dificultati in primele 5 runde, lasand o singura remiza la
         concitadinul Telea St.. In runda a 6 a a remizat cu marea maestra
         internationala Cosma Elena si totul parea rezolvat pentru o clasare pe
         podium , dupa o victorie previzibila la un outsider (NM Kutnik Alexandru)
         si chiar o infrangere in ultima runda la liderul GM Istratescu Andrei
         (chestie si de coeficient bucholtz). Viata insa este uneori aspra si taxeaza
         desconsiderarea chiar si inconstienta a adversarului. Catalin a pierdut in
         penultima runda la Kutnik, cedandu-i locul pe podium si chiar daca a
         castigat ultima runda, nu s-a situat decat pe pozitia a 5 a, cu 6 puncte, la
         egalitate de puncte cu locul 3, dar cu un coeficient bucholtz mai mic.
         Ceea ce conteaza insa mai mult, este pierderea Elo, care il indeparteaza
         de baremul 2400, care sa-i asigure obtinerea titlului de MI.

,

MF  MIROIU  George  Catalin 

Clasament final dupa 9 runde

Vt. SNr. Pavardė Tipas Fed. Reit. Klubas/Miestas Tšk.  PR1   PR2 
1 1 GM Istratescu Andrei ROU 2573 Csu Universitatea De Vest Timi 7,0 34,0 43,5
2 23 NM Kutnik Alexandru-Francisc S60 ROU 1986 Acs Sissa Constanta 6,5 29,0 37,5
3 7 NM Chifor Ovidiu-Emanuel ROU 2252 Cs Politehnica Iasi 6,0 33,0 44,0
4 2 IM Moldovan Daniel ROU 2409 Cs Universitar Ploiesti 6,0 32,0 42,5
5 4 FM Miroiu George-Catalin ROU 2357 Cs Universitatea Targoviste 6,0 31,5 42,5
6 5 WGM Cosma Elena-Luminita ROU 2328 Cs Studentesc Medicina Timisoa 6,0 31,0 42,0
7 13 CM Bulau Andrei-Cristian U16 ROU 2100 Cs Universitar Ploiesti 6,0 29,0 39,0
8 6 FM Yordanov Lachezar U18 FID 2314 6,0 29,0 38,5
9 3 IM Baratosi Daniel ROU 2371 Acs Sah Club Vados Arad 6,0 28,0 37,5
10 10 WFM Cosman Andreea-Marioara ROU 2175 Csm Bucuresti 6,0 27,0 36,0
11 20 I Stepanencu Nicodim-Cosmin U14 ROU 2022 Csm Bucuresti 6,0 26,5 35,5
12 9 CM Pavel Sebastian-Ionut ROU 2186 Acs Regional De Sah ''nord-Est 5,5 30,5 41,5
13 24 CM Telea Stefan ROU 1981 Acs Fianchetto Constanta 5,5 29,5 38,5
14 31 I Isfan Ioan-Marius U16 ROU 1933 Cs Fairplay Braila 5,5 29,5 38,5
15 11 CM Stegariu Alexandru ROU 2156 Cs Politehnica Iasi 5,5 28,5 38,5
16 21 I Turlea Constantin ROU 2012 Cs Universitar Ploiesti 5,5 26,5 35,5
17 28 I Dinu Sergiu-Andrei ROU 1935 Ac De Sah Realitatea Husi 5,5 25,5 34,0
18 14 Ciornei Dragos Dr. GER 2096 5,5 24,5 31,0
19 8 FM Calin Alexandru U18 ROU 2215 Cs Tinerii Maestri Bucuresti 5,0 30,5 40,5
20 12 CM Radu Ioan ROU 2123 Acs Comex Bucuresti 5,0 30,0 39,0
21 36 I Ursente Tudor-Alexandru ROU 1918 Cs Tinerii Maestri Bucuresti 5,0 29,5 38,5
22 34 I Serban Cristian-Stefan U14 ROU 1919 Cs Universitar Ploiesti 5,0 29,0 38,0
23 42 CM Tinta Gheorghe S60 ROU 1884 Cs "asociatia Axiopolis Sport 5,0 28,0 37,5
24 38 I Bonciu David U14 ROU 1895 Css Palatul Copiilor Constanta 5,0 27,5 36,5
25 22 I Carasca Bogdan-Petru U18 ROU 1993 Cs Mediator Giarmata Vii 5,0 27,0 36,5
26 16 FM Fluerariu Radu-Cristian U16 ROU 2068 Cs Studentesc Medicina Timisoa 5,0 27,0 36,0
27 33 Gheng Dominik U16 GER 1920 5,0 26,5 35,5
28 43 I David Cristian (C.) U18 ROU 1878 Cs "asociatia Axiopolis Sport 5,0 26,5 34,5
29 19 I Vrajitoru Vlad-Laurentiu U20 ROU 2036 Acs Comex Bucuresti 5,0 26,0 35,5
30 50 I Matasaru Stephanie U14 ROU 1811 Cs Sinandrei 5,0 26,0 34,0
31 18 I Achirei Liviu-Dumitru S50 ROU 2066 Cs Capablanca Iasi 5,0 25,0 35,5
32 25 I Ionita Emilian-Paul ROU 1951 Csm Focsani 2007 5,0 25,0 33,5
33 97 II Nagy-Elek Tamas U14 ROU 1508 Css Odorheiu Secuiesc 5,0 25,0 33,0
34 32 I Rusa Antonio ROU 1933 Acs Sissa Constanta 5,0 24,5 32,5
35 60 I Cristocea Gabriela U18 ROU 1762 Cs Sinandrei 5,0 23,0 29,0
36 37 I Gabor Daniel-Ioan ROU 1900 Cs Jeco-Centrocoop Bucuresti 5,0 22,0 30,0
37 75 II Dumitrescu Daniel U12 ROU 1673 Csm Bucuresti 5,0 22,0 29,5
38 26 I Breitkopf Francisc S50 ROU 1944 Cs Tinere Sperante Baia Mare 4,5 29,5 39,0
39 39 Sevciuc Vladlen MDA 1892 4,5 29,0 38,0
40 41 I Angheluta Ovidiu ROU 1885 Cs Jeco-Centrocoop Bucuresti 4,5 28,5 37,5
41 57 I Dumitrascu Daniel ROU 1781 Acs Fianchetto Constanta 4,5 28,0 35,5
42 15 NM Miron Ionel S60 ROU 2069 Acs Napocensis Activ Cluj Napo 4,5 27,0 36,5
43 55 I Sandru Nicolae S50 ROU 1786 Cs Universitatea Din Alba Iuli 4,5 26,5 35,0
44 17 FM Spulber Cicirone S60 ROU 2067 Cs Universitatea Arad 4,5 26,0 34,5
45 48 Gheng Christian U20 GER 1832 4,5 25,0 34,5
46 66 II David Alexandru ROU 1737 Cs Gambitul Damei Ploiesti 4,5 25,0 33,5
47 64 I Coman Vasile S60 ROU 1741 Cs "asociatia Axiopolis Sport 4,5 24,0 33,0
48 53 FM Vasile Constantin S60 ROU 1798 Acs Sissa Constanta 4,5 23,5 32,5
49 52 I Linca Ionel ROU 1800 Acs Sissa Constanta 4,5 23,5 32,0
50 79 II Mihalcescu Alexandru U12 ROU 1630 Css Viitorul Cluj-Napoca 4,5 23,5 30,0
51 44 Martinenco Sergiu MDA 1857 4,5 20,0 28,5
52 27 I Panainte Daniel-Iulian ROU 1938 Css Palatul Copiilor Constanta 4,5 19,5 27,0
53 59 I Cazan Calin-Claudiu ROU 1766 Csu Universitatea De Vest Timi 4,0 28,5 35,0
54 68 I Borsos Gabriel ROU 1730 Cs Universitar Brasov 4,0 28,0 37,0
55 85 I Toba Andreea-Valentina U20 ROU 1583 Csm Craiova 4,0 26,5 35,0
56 40 WCM Ciungan Diana-Alexandra U20 ROU 1886 Cs Sinandrei 4,0 25,0 34,0
57 82 II Ignat Matei-Marius U16 ROU 1595 Acs M.M. Mihail Marin Bucurest 4,0 25,0 33,5
58 30 I Vrabiescu Ion-Emanuel ROU 1935 Cs Universitatea Targoviste 4,0 24,5 33,0
59 46 CM Raduica Remus ROU 1840 Cs De Sah Alex Brasov 4,0 24,5 33,0
60 56 I Gheorghiu Alexandru-Dan U16 ROU 1785 Csm Bucuresti 4,0 24,5 33,0
61 65 I Mortu Adrian U18 ROU 1737 Cs Palatul Copiilor Buzau 4,0 24,5 32,5
62 69 I Negulescu Alexandru U18 ROU 1723 Cs Carpati Sinaia 4,0 23,5 31,5
63 29 I Tudor Alexandru ROU 1935 Clubul Central De Sah Bucurest 4,0 23,5 31,0
64 70 I Enache Daniel U20 ROU 1711 Cs Victoria Techirghiol 4,0 23,0 31,0
65 72 I Ghinea Constantin S60 ROU 1682 Cs De Sah Viitorul Miercurea C 4,0 23,0 30,5
66 54 I Coman Liviu S50 ROU 1795 Cs Carpati Sinaia 4,0 22,5 30,5
67 51 I Groapa Aurelian ROU 1807 Cs Cimentul Bicaz 4,0 21,5 30,5
68 90 Focsa Iurie MDA 1557 4,0 21,0 28,5
69 95 II Visanescu Dragos-Nicholas U12 ROU 1517 Csm Mihai Viteazu Vulcan 4,0 21,0 28,0
70 91 I Popa Andrada U18 ROU 1556 Cs Universitar Ploiesti 4,0 19,5 26,5
71 109 II Radu Robert-Daniel ROU 1399 Acs Sah Club C&c Bucuresti 4,0 18,0 24,5
72 71 II Dragomir Sorin ROU 1711 Acs Sissa Constanta 3,5 28,0 37,5
73 76 AIM Ulian Andrei-Octavian U12 ROU 1650 Csm Bucuresti 3,5 25,5 34,0
74 80 II Denes Attila-Norbert U16 ROU 1611 Css Odorheiu Secuiesc 3,5 25,5 33,5
75 58 CM Milea Florian S60 ROU 1777 Cs Spartac Bucuresti 3,5 25,5 33,0
76 67 CM Covaci Stefan S60 ROU 1734 Ac De Sah Alfil Pitesti 3,5 25,0 34,0
77 119 II Cojocaru George U16 ROU 1252 Acs Satori Art Slobozia 3,5 24,0 33,0
78 35 NM Antal Istvan S50 ROU 1918 Cs De Sah Viitorul Miercurea C 3,5 24,0 33,0
79 103 II Carac Radu-Ionut U10 ROU 1449 Cs Medgidia 3,5 24,0 32,0
80 100 II Cucoanes Andrei U16 ROU 1482 Cs Olimp Sah Focsani 3,5 23,5 31,5
81 92 II Mihai Serban-Catalin U16 ROU 1548 Csm Bucuresti 3,5 23,5 31,0
82 49 CM Calugar Mihail S60 ROU 1828 Clubul De Sah Deva 3,5 22,5 31,0
83 121 II Neculae Andrei-Fabian U16 ROU 1172 Cs Carpati Sinaia 3,5 22,0 28,0
84 94 I Tamba Dumitru S60 ROU 1523 Cs Sergentul Vaslui 3,5 21,0 29,0
85 93 II Carasca Andrei-Pavel U18 ROU 1525 Cs Mediator Giarmata Vii 3,5 21,0 28,5
86 110 II Cazan Andrei U16 ROU 1382 Csu Universitatea De Vest Timi 3,5 18,0 24,5
87 86 WCM Ivanova Dilyana U12 FID 1574 3,0 25,5 33,5
88 61 I Cristian Codrut U18 ROU 1753 Cs Tinerii Maestri Bucuresti 3,0 25,0 35,0
89 47 CM Fugulyan Grigore S50 ROU 1835 Cs Universitatea Arad 3,0 24,0 32,5
90 77 I Andrei Gheorghe S60 ROU 1648 Cs De Sah Viitorul Miercurea C 3,0 24,0 29,5
91 74 I Bruma Ioan S60 ROU 1678 Clubul De Sah Al Municipiului 3,0 23,0 30,5
92 105 II Berigoi Adrian ROU 1425 As Club De Sah "minerva" Pasca 3,0 22,5 28,5
93 62 WCM Schiopu Andreea-Alexandra U16 ROU 1751 Csm Bucuresti 3,0 22,0 31,0
94 107 AFM Beciu Silviu ROU 1418 Sport Club Juventus Bucuresti 3,0 22,0 29,5
95 104 II Stanga Adrian ROU 1429 Cs Mediator Giarmata Vii 3,0 22,0 28,5
96 108 CM Dumitrica Neculai S60 ROU 1418 Acs Pheonix Buzau 3,0 21,5 29,0
97 45 I Popovici Gheorghe S60 ROU 1852 Cs Dorna Adristel - Vatra Dorn 3,0 21,0 30,5
98 88 II Cotoros Eduard U10 ROU 1569 Acs Fianchetto Constanta 3,0 21,0 28,0
99 117 II Cirnu Bogdan-Dumitru U12 ROU 1297 Acs Fianchetto Constanta 3,0 21,0 27,5
100 63 I Balaban-Voia Alexandru U14 ROU 1744 Acs Sah Club Vados Arad 3,0 20,5 29,5
101 73 CM Moldoveanu Niculae S60 ROU 1678 Acs Master Mind Bucuresti 3,0 20,5 28,5
102 101 II Palanici Bogdan U20 ROU 1464 Cs Sergentul Vaslui 3,0 20,0 26,0
103 78 II Dragomirescu Radu-Stefan ROU 1645 Cs Oxygen Bucuresti 3,0 19,5 27,0
104 111 II Paun Paul-Stelian U16 ROU 1381 Cs Sinandrei Timis 3,0 19,0 25,5
105 115 II Chitiga Toader ROU 1333 Cs Sah G. Nestianu Barlad 3,0 19,0 23,5
106 106 II Draghici Cezar-Matei U14 ROU 1419 Acs Satori Art Slobozia 3,0 19,0 23,5
107 114 II Sofronea Camelia-Andreea U20 ROU 1351 Cs Sinandrei 3,0 17,5 22,0
108 84 II Ciorba Mihai S60 ROU 1586 Cs Tinerii Maestri Bucuresti 3,0 17,0 24,0
109 124 II Maftei George U16 ROU 1031 Cs Sergentul Vaslui 3,0 16,5 22,0
110 89 II Pantis-Simut Calin-Andrei U20 ROU 1563 Cs Tinerii Maestri Bucuresti 2,5 23,5 32,5
111 102 II Turcu Vasile ROU 1463 As Club De Sah "minerva" 2,5 22,5 29,5
112 120 II Jitea Andrei-Cristian U12 ROU 1242 Acs Fianchetto Constanta 2,5 21,5 29,0
113 81 I Moroianu George S60 ROU 1608 Cs Tinerii Maestri Bucuresti 2,5 21,0 29,0
114 116 II Carasca Mihai-Nicolae ROU 1304 Cs Mediator Giarmata Vii 2,5 21,0 27,0
115 98 II Moroianu Stefan S60 ROU 1488 Cs Spartac Bucuresti 2,5 20,5 27,5
116 118 II Minnich Mihaela-Cristiana U16 ROU 1284 Cs Sinandrei 2,5 20,5 26,5
117 113 II Rusu Andreas U18 ROU 1356 Cs Noua Generatie Mangalia 2,5 20,0 26,5
118 83 II Bordeianu Stefan S50 ROU 1588 Acs Sissa Constanta 2,0 22,0 29,5
119 125 FC Dumitru Cristina S50 ROU 1001 Cs De Sah "unirea Prejmer" 2,0 21,5 27,0
120 87 I Grosu Constantin S60 ROU 1572 Cs Sergentul Vaslui 2,0 21,0 27,5
121 96 Gofstein Boris S60 RUS 1516 2,0 20,0 27,5
122 112 II Mitran Marin S60 ROU 1374 Clubul De Sah Municipal Teleor 2,0 19,0 25,0
123 123 II Dumitrache Dragos-Alex. ROU 1098 Ac De Sah Alfil Pitesti 2,0 18,0 24,0
124 122 II Potorac David U16 ROU 1156 Cs Sergentul Vaslui 2,0 15,0 20,0
125 126 Grecu Nicola ROU 1001 Acs Juniorul Constanta 1,0 16,0 22,5
126 99 I Teodorescu Daniel S60 ROU 1486 Sah Club Ramnicu Valcea 0,5 19,0 25,0
 

 

MF  MIROIU George Catalin 

Rt. Lent. SNr. Pavardė Reit. Fed. Klubas/Miestas Tšk. Rez.
1 4 64 I Coman Vasile 1741 ROU Cs "asociatia Axiopolis Sport 4,5 w 1
2 4 38 I Bonciu David 1895 ROU Css Palatul Copiilor Constanta 5,0 s 1
3 3 24 CM Telea Stefan 1981 ROU Acs Fianchetto Constanta 5,5 w ½
4 4 15 NM Miron Ionel 2069 ROU Acs Napocensis Activ Cluj Napo 4,5 s 1
5 3 11 CM Stegariu Alexandru 2156 ROU Cs Politehnica Iasi 5,5 w 1
6 2 5 WGM Cosma Elena-Luminita 2328 ROU Cs Studentesc Medicina Timisoa 6,0 w ½
7 2 23 NM Kutnik Alexandru-Francisc 1986 ROU Acs Sissa Constanta 6,5 s 0
8 5 19 I Vrajitoru Vlad-Laurentiu-Florin 2036 ROU Acs Comex Bucuresti 5,0 s 1
 

********************************************************************************************

                       " Festivalul International de Sah Open Arad  2018 " editia a-11-a
                                                                       Arad  /  6 - 12  august 
             
               Cel mai puternic open organizat in Romania, a adus la start nu mai putin
        de 254 participanti doar in turneul principal, cu 14 GM, 22 MI si 35 MF.
        Pierduta in multimea participantilor, veterana de la CS CONPET Ploiesti,
        PORCOLEANU Doina, a terminat pe un loc 214 nu tocmai onorant, evolutia
        fiind departe de asteptari. Inceputul a fost mai mult decat promitator, cu
        remiza in prima runda la o buna maestra FIDE, dar dupa un bye luat cam
        intempestiv, nimic nu a mai mers bine. Un final cu doar 2,5 puncte din 9.
        Si totusi, este de invidiat domnisoara Porcoleanu. De ce ? Deoarece a
        participat la cel mai select turneu (pentru sahistii de rand) din tara.

PORCOLEANU  Doina

                                                 Clasament final dupa 9 runde

Loc Nr.start Numele FED ELO Club/Oras Pct.  TB1   TB2 
1 4
GM Vajda Levente ROU 2558 Clubul De Sah Al Municipiului 7,5 2586 43,5
2 8
GM Balog Imre HUN 2540 UNGARIA 7,0 2625 44,5
3 2
GM Mastrovasilis Dimitrios GRE 2586 GRECIA 7,0 2622 44,5
4 15
IM Costachi Mihnea ROU 2453 Cs Politehnica Iasi 7,0 2585 42,5
5 9
GM Deepan Chakkravarthy J. IND 2530 INDIA 7,0 2577 44,0
6 7
GM Jianu Vlad-Cristian ROU 2542 Csu Universitatea De Vest Timi 7,0 2563 42,0
7 3
GM Tarlev Konstantin UKR 2561 UCRAINA 7,0 2555 39,5
8 10
GM Georgescu Tiberiu-Marian ROU 2495 Clubul De Sah Al Municipiului 7,0 2524 40,0
9 31
IM Baratosi Daniel ROU 2371 Acs Sah Club Vados Arad 7,0 2472 38,0
10 11
IM Stany G.A. IND 2494 INDIA 6,5 2521 40,5
11 1
GM Georgiev Kiril MKD 2593 MACEDONIA 6,5 2518 44,0
12 5
GM Aczel Gergely HUN 2551 UNGARIA 6,5 2515 42,0
13 24
Roubalik Jakub CZE 2402 CEHIA 6,5 2435 40,0
14 20
IM David Alexandru-Vasile ROU 2421 Clubul Central De Sah Bucurest 6,5 2431 40,0
15 16
GM Womacka Mathias GER 2450 GERMANIA 6,5 2431 37,5
16 28
IM Soltanici Ruslan MDA 2383 MOLDOVA 6,5 2393 37,5
17 22
IM Petrisor Adrian-Marian ROU 2416 Acs Sah Club Vados Arad 6,5 2383 37,0
18 23
FM Secheres Adrian-Simion ROU 2407 Csu Universitatea De Vest Timi 6,5 2370 39,5
19 42
FM Banzea Alexandru-Bogdan ROU 2313 Clubul Central De Sah Bucurest 6,5 2364 37,5
20 29
IM Bogdan Dan ROU 2382 Acs Sah Club Vados Arad 6,5 2320 36,0
21 30
IM Peptan Corina-Isabela ROU 2380 Csm Bucuresti 6,5 2281 37,5
22 61
CM Martian Dragos-Daniel ROU 2223 Acs Logic Delta 6,5 2281 35,5
23 6
GM Antal Gergely HUN 2549 UNGARIA 6,0 2474 43,0
24 12
FM Gavrilescu David ROU 2468 Csu Universitatea De Vest Timi 6,0 2454 42,0
25 14
IM Miron Lucian-Costin ROU 2460 Cs Universitar Ploiesti 6,0 2441 41,0
26 19
IM Filip Lucian-Ioan ROU 2426 Cs Sah Club Galati 6,0 2405 41,0
27 26
FM Macovei Andrei MDA 2394 MOLDOVA 6,0 2365 39,5
28 13
IM Swayams Mishra IND 2467 INDIA 6,0 2352 40,5
29 44
FM Tomici Stefan ROU 2306 Cs Studentesc Medicina Timisoa 6,0 2316 38,0
30 38
FM Posedaru Bogdan ROU 2326 Scm Gloria Buzau 6,0 2310 37,5
31 36
CM Toma Radu-Cristian ROU 2354 Cs Dinamo Bucuresti 6,0 2309 37,0
32 17
IM Cioara Andrei-Nestor ROU 2435 Cs Universitar Ploiesti 6,0 2296 37,0
33 50
IM Velickovic Sasa SRB 2290 SERBIA 6,0 2267 35,0
34 58
WIM Terbe Julianna HUN 2234 UNGARIA 6,0 2259 36,5
35 39
FM Ileana George ROU 2324 Cs Tinerii Maestri Bucuresti 6,0 2242 37,5
36 37
IM Balla Tamas-Kristof ROU 2352 Acs Sah Club Vados Arad 6,0 2234 34,0
37 84
CM Ciorica Mihai-Vlad ROU 2110 Cs Otopeni 6,0 2229 34,5
38 35
Tiba Vladyslav UKR 2356 UCRAINA 6,0 2223 35,0
39 85
CM David Bogdan-Emanuel ROU 2104 Acs Sah Club Vados Arad 6,0 2171 34,0
40 21
GM Sanduleac Vasile MDA 2420 MOLDOVA 5,5 2357 38,5
41 48
FM Vrencian Lehel ROU 2293 Cs Otopeni 5,5 2336 41,5
42 32
FM Farkas Gabor SVK 2366 SLOVACIA 5,5 2301 39,0
43 18
WGM Zawadzka Jolanta POL 2435 POLONIA 5,5 2287 38,5
44 54
FM Gilea Lucian ROU 2279 Acs Smart Galati 5,5 2269 37,0
45 45
FM Nastase Robert-Paul ROU 2299 CS Otopeni 5,5 2265 37,5
46 72
AGM Kelly Ladislau-Endre ROU 2173 Acs Sah Club Vados Arad 5,5 2263 36,0
47 43
Trifan Andrei Ioan GER 2308 GERMANIA 5,5 2260 38,5
48 41
FM Yordanov Lachezar FID 2314 BULGARIA 5,5 2247 37,0
49 55
IM Cvetkovic Srdjan SRB 2252 SERBIA 5,5 2246 37,0
50 66
CM Zubcu Vlad-George ROU 2202 Cs Politehnica Iasi + CSU Arad 5,5 2244 38,0
51 69
CM Ghimpu Samuel-Timotei ROU 2184 Acs Smart Galati 5,5 2236 37,0
52 60
FM Dinu Dumitru-Daniel ROU 2225 Cs Universitar De Sah Bucurest 5,5 2223 34,5
53 63
IM Weinzettl Ernst AUT 2215 AUSTRIA 5,5 2220 36,0
54 34
FM Dobre Claudiu-Cristian ROU 2356 Cs Universitatea Targoviste 5,5 2219 37,0
55 96
Bai Adelard TPE 2071 TAIWAN 5,5 2219 36,5
56 56
CM Ciorgovean Iustin ROU 2245 Csu Universitatea De Vest Timi 5,5 2211 38,5
57 27
FM Stoleriu George ROU 2392 Cs Politehnica Iasi 5,5 2211 36,5
58 25
GM Abramovic Bosko SRB 2400 SERBIA 5,5 2208 38,5
59 88
CM Talu Mircea ROU 2092 Css Viitorul Cluj-Napoca 5,5 2205 37,0
60 67
Vachylia Andrii UKR 2192 UCRAINA 5,5 2195 37,0
61 94
WFM Visanescu Daria-Ioana ROU 2075 Cs Studentesc Medicina Timisoa 5,5 2186 35,5
62 57
FM Vujacic Borivoje SRB 2235 SERBIA 5,5 2185 37,5
63 80
IM Mozes Ervin ROU 2143 Cs Universitatea Arad 5,5 2158 36,0
64 49
FM Gheorghiu Calin ROU 2292 Cs Politehnica Iasi 5,5 2150 35,5
65 59
CM Geiger Alex-Emanuel ROU 2229 Lps Satu Mare 5,5 2140 34,5
66 130
CM Bonte Arghir ROU 1920 Clubul De Sah Al Municipiului 5,5 2120 32,5
67 53
FM Pisu Robert-Daniel ROU 2282 Acs Smart Galati 5,5 2112 35,0
68 78
I Dumitru Matei-Ioan ROU 2150 Csu Universitatea De Vest Timi 5,5 2111 34,0
69 73
FM Daianu Cristian-Clement ROU 2166 Cs Otopeni 5,5 2097 34,0
70 107
I Stepanencu Nicodim-Cosmin ROU 2022 Csm Bucuresti 5,5 2091 32,0
71 87
I Chima Radu-Niculin ROU 2094 Asociatia Sah Club Bistrita 5,5 2083 33,5
72 46
FM Vasiesiu Victor ROU 2297 Css Targu Mures 5,5 2076 33,0
73 89
CM Samu Sorin-Mihai ROU 2090 Acs Sah Club Vados Arad 5,5 2053 32,5
74 82
Virag Balint HUN 2137 UNGARIA 5,5 2038 34,5
75 75
FM Rusan Paul-Cristian ROU 2161 Asociatia Sah Club Bistrita 5,5 2032 31,0
76 114
NM Kutnik Alexandru-Francisc ROU 1986 Acs Sissa Constanta 5,5 2019 31,0
77 71
WFM Cosman Andreea-Marioara ROU 2175 Csm Bucuresti 5,5 2009 32,0
78 77
FM Lupu Ovidiu-Jean ROU 2157 Cso Cugir 5,5 1880 28,5
79 33
FM Abramciuc Marius MDA 2357 MOLDOVA 5,0 2216 37,0
80 52
FM Patrascu Catalin-Lucian ROU 2286 Csm Focsani 2007 5,0 2172 34,5
81 125
I Isfan Ioan-Marius ROU 1933 Cs Fairplay Braila 5,0 2167 35,0
82 79
CM Ursan Petru-Sebastian ROU 2147 Css Nr. 1 Timisoara 5,0 2148 37,0
83 47
IM Florescu Codrut-Constantin ROU 2295 Acs Comex Bucuresti 5,0 2147 37,0
84 76
Nicora Cristi MDA 2158 MOLDOVA 5,0 2119 34,5
85 65
NM Stanca Adrian ROU 2208 Cs Universitar De Sah Bucurest 5,0 2109 34,5
86 64
FM Calin Alexandru ROU 2215 Cs Tinerii Maestri Bucuresti 5,0 2107 34,0
87 101
I Miloi Pavel-Dan ROU 2047 Cs Dinamo Bucuresti 5,0 2100 33,5
88 105
I Magold Victor ROU 2032 Acs Sah Club Vados Arad 5,0 2087 35,0
89 106
I Coca Cristi-Iulian ROU 2024 Acs Smart Galati 5,0 2084 35,0
90 51
FM Cerbulenco Liviu MDA 2287 MOLDOVA 5,0 2064 33,5
91 146
CM Mogirzan Matei-Valeriu ROU 1861 Css Nr. 1 Timisoara 5,0 2054 32,5
92 98
I Craciun Alexandru-Emilian ROU 2069 Acs Smart Galati 5,0 2050 32,5
93 92
I Ungureanu Sandu ROU 2083 Acs Sah Club Vados Arad 5,0 2047 33,5
94 112
WCM Aciu Malina-Andreea ROU 2003 Css Nr. 1 Timisoara 5,0 2010 32,0
95 131
I Ursente Tudor-Alexandru ROU 1918 Cs Tinerii Maestri Bucuresti 5,0 2007 32,5
96 111
Leszko Bence HUN 2011 UNGARIA 5,0 1999 31,5
97 161
I Palii Alex ROU 1808 Cs Universitatea Agora Sport C 5,0 1995 30,5
98 93
WCM Bucur Denisa-Andreea ROU 2077 Cs Dinamo Bucuresti + CSU Arad 5,0 1988 32,5
99 142
Bejan Sergiu MDA 1878 MOLDOVA 5,0 1985 32,5
100 86
WFM Baciu Anca-Otilia ROU 2096 Clubul Central De Sah Bucurest 5,0 1945 32,5
101 129
Gratze Michael AUT 1923 AUSTRIA 5,0 1933 30,5
102 154
I Ion Dragos-Cosmin ROU 1836 Acs Sah Chindia Targoviste 5,0 1923 32,0
103 145
WCM Panainte Andreea-Bianca ROU 1870 Csm Bucuresti 5,0 1918 29,5
104 103
Kersten Julian AUT 2034 AUSTRIA 5,0 1917 29,5
105 124
I Balan Bogdan ROU 1933 Sah Club Ramnicu Valcea 5,0 1914 31,0
106 136
I Bonciu David ROU 1895 Css Palatul Copiilor Constanta 5,0 1890 28,0
107 119
CM Anghel Iulian-Mihai ROU 1967 Css Nr. 1 Timisoara 5,0 1862 28,5
108 158
I Badelita Beniamin ROU 1817 Csm Cluj Napoca 5,0 1851 28,0
109 148
I Dinca Ovidiu ROU 1857 Cs Ariadna Suceava 5,0 1826 27,5
110 132
I Alboni Denis-Dean ROU 1912 Csu Universitatea De Vest Timi 5,0 1791 29,5
111 83
CM Andronescu Madalin ROU 2130 Acs Pheonix Buzau 5,0 1778 28,0
112 137
NM Mircov Nicola-Alexandar ROU 1891 Cs Universitatea Arad 4,5 2059 35,0
113 97
CM Creanga Robert-Ionut ROU 2069 Cs Universitar De Sah Bucurest 4,5 2058 33,5
114 81
Geher Koppany HUN 2137 UNGARIA 4,5 2045 37,0
115 70
FM Scripcaru George-Daniel ROU 2177 Cs Victoria Techirghiol 4,5 2028 36,0
116 121
I Plugaru Rares ROU 1948 Cs Capablanca Iasi 4,5 2012 35,5
117 159
I Mihai Cristian ROU 1816 Acs Smart Galati 4,5 2009 34,0
118 95
AIM Paraschiv Paul-Alexandru ROU 2074 Csu Universitatea De Vest Timi 4,5 2006 31,5
119 100
IM Solcanean Serghei MDA 2051 MOLDOVA 4,5 1988 31,5
120 143
I Pislariu Stefanel-Vasilica ROU 1877 Csm Pascani 4,5 1985 31,0
121 151
Pop Laurentius Dr. GER 1852 GERMANIA 4,5 1969 31,5
122 209
II Tablan Matei-Christian ROU 1585 Csm Bucuresti 4,5 1966 33,0
123 116
Reyes Acevedo Ismael DOM 1974 REPUBLICA DOMINICANA 4,5 1963 33,0
124 169
I Secrieru Andrei-Cristian ROU 1767 Csu Universitatea De Vest Timi 4,5 1963 32,0
125 127
I Baciu Radu-George ROU 1925 Clubul Central De Sah Bucurest 4,5 1960 32,5
126 68
FM Voiteanu Gabriel ROU 2190 Cs Universitar Ploiesti 4,5 1933 31,5
127 139
WCM Ciungan Diana-Alexandra ROU 1886 Css Nr. 1 Timisoara 4,5 1922 31,0
128 196
II Panc Samuel ROU 1659 Css Nr. 1 Timisoara 4,5 1915 32,0
129 122
NM Craciun Ovidiu ROU 1947 Sah Club Cugir 4,5 1911 32,0
130 126
WCM Lolici Iselin-Amanda ROU 1926 Cs Universitatea Arad 4,5 1910 31,0
131 162
I Sarighioleanu Sebastian-Laurenti ROU 1802 Acs Logic Delta 4,5 1895 31,5
132 134
I Bobocea Laurentiu-Vlad ROU 1905 Css Viitorul Cluj-Napoca 4,5 1889 31,0
133 91
NM Zaim Marian ROU 2084 Cs Muncitorul Resita 4,5 1886 31,5
134 231
II Ciocani Iosif ROU 1419 Cs Universitar De Sah Bucurest 4,5 1861 27,0
135 115
I Ambru Dan-Calin ROU 1977 Acs Samus Sah Club Cluj Napoca 4,5 1854 29,0
136 128
I Vilcu Matei-Stefan ROU 1925 Css Targu Mures 4,5 1844 30,5
137 102
Kristofori Attila UKR 2041 UCRAINA 4,5 1835 27,0
138 133
I Cirjan Daniel ROU 1908 Cs Flacara Horezu 4,5 1827 28,0
139 123
I Sandor Tamas ROU 1946 Cs De Sah Ceramica Corund 4,5 1825 32,5
140 117
IM Panush Viktor MDA 1970 MOLDOVA 4,5 1825 32,0
141 211
II Bulgaru Daniel-Alexandru ROU 1571 Cs Sergentul Vaslui 4,5 1814 27,0
142 207
I Balla David ROU 1593 Cs Mediator Giarmata Vii 4,5 1766 25,5
143 160
I Parasca Claudiu ROU 1812 Cs Universitatea Arad 4,5 1749 27,5
144 113
I Carasca Bogdan-Petru ROU 1993 Cs Mediator Giarmata Vii 4,0 2107 38,0
145 138
I Dobrin Ionut-Alexandru ROU 1889 Acs Smart Galati 4,0 1985 35,5
146 175
WCM Obada Ema ROU 1749 Cs Politehnica Iasi 4,0 1969 32,5
147 110
CM Georgescu Cristian ROU 2015 Cs Spartac Bucuresti 4,0 1950 34,0
148 190
II Morariu Daniel ROU 1688 Csm Pascani 4,0 1943 34,5
149 135
I Filip Andrei (L.) ROU 1901 Csm Bucuresti 4,0 1940 31,0
150 212
II Pragai Rares-Alexandru ROU 1561 Cs Universitatea Arad 4,0 1920 30,5
151 152
Verbin Valentina MDA 1838 MOLDOVA 4,0 1909 31,5
152 109
I Albu George ROU 2016 Cs Politehnica Iasi 4,0 1905 35,0
153 153
I Baibarac Niculae ROU 1836 Sah Club Ramnicu Valcea 4,0 1898 31,5
154 184
I Rata Anamaria ROU 1714 Csm Ploiesti 4,0 1886 32,5
155 186
AFM Paraschiv Petronela-Alexandra ROU 1705 Csu Universitatea De Vest Timi 4,0 1874 32,5
156 185
I Pelin Ana-Maria ROU 1708 Cs Dinamo Bucuresti + CSU Arad 4,0 1862 31,0
157 99
WIM Marin Irina-Luiza ROU 2056 Clubul Central De Sah Bucurest 4,0 1853 30,5
158 166
NM Zlatariu Marin ROU 1777 Cs Universitatea Arad 4,0 1851 31,5
159 150
CM Bartha Andrei ROU 1854 Cs Universitatea Arad 4,0 1834 32,0
160 118
I Maier Marius-Alin ROU 1968 Asociatia Sah Club Bistrita 4,0 1834 30,5
161 90
Joo Janos HUN 2088 UNGARIA 4,0 1834 29,5
162 223
II Guiu Lorena-Malina ROU 1485 Acs Sah Club Vados Arad 4,0 1822 29,0
163 155
CM Fugulyan Grigore ROU 1835 Cs Universitatea Arad 4,0 1816 31,5
164 181
I Tat Alin-Sebastian ROU 1734 Acs Napocensis Activ Cluj Napo 4,0 1811 28,5
165 182
I Cucu Ioan-Mircea ROU 1729 Csm Mihai Viteazu Vulcan 4,0 1797 32,0
166 254
III Nan Adrian-Florin ROU 0 Cs Universitatea Arad 4,0 1762 27,5
167 178
I Balaban-Voia Alexandru ROU 1744 Acs Sah Club Vados Arad 4,0 1755 30,0
168 164
II Mihalache Paul-Stelian ROU 1788 Cs Sfinxul Iasi 4,0 1750 29,0
169 147
Georgieva Emilia FID 1861 BULGARIA 4,0 1734 28,0
170 213
I Popa Andrada ROU 1556 Cs Universitar Ploiesti 4,0 1718 29,0
171 189
I Tampea Radu ROU 1699 Csm Unirea Alba Iulia 4,0 1711 26,5
172 192
II Maruntis Patrik-Robert ROU 1684 Acs Sah Club Vados Arad 4,0 1701 27,5
173 167
I Matei Stefan-Razvan ROU 1773 Cs Colosseum Giurgiu 4,0 1688 28,0
174 216
II Togan Teodor-Bogdan ROU 1527 Clubul Central De Sah Bucurest 4,0 1681 26,5
175 183
I Dragoi Tudor ROU 1716 Cs Ineu 4,0 1680 26,5
176 191
II Mihai Florin ROU 1686 Acs Smart Galati 4,0 1679 27,0
177 120
Koloditsova Renata SVK 1959 SLOVACIA 4,0 1668 27,0
178 193
Olah Laszlo Istvan HUN 1684 UNGARIA 4,0 1623 26,0
179 149
Martinenco Sergiu MDA 1857 MOLDOVA 4,0 1606 25,5
180 104
CM Popa-Matei Viorel-Ovidiu ROU 2032 Acs Sah Club Vados Arad 4,0 1600 25,0
181 157
WCM Balan Briana-Cleopatra ROU 1821 Lps Satu Mare 4,0 1596 26,0
182 40
FM Cerovic Danilo SRB 2320 SERBIA 3,5 2136 34,0
183 74
FM Toma Andreica Alin ROU 2165 Csm Cluj Napoca 3,5 2058 34,5
184 201
I Craciun Bianca ROU 1647 Acs Sah Club Vados Arad 3,5 1883 33,5
185 187
I Magold Filip ROU 1703 Acs Sah Club Vados Arad 3,5 1878 31,0
186 200
I Butusina Samuel ROU 1647 Acs Sah Club Vados Arad 3,5 1836 32,5
187 171
I Cristocea Gabriela ROU 1762 Css Nr. 1 Timisoara 3,5 1834 30,5
188 210
Terbe Peter HUN 1577 UNGARIA 3,5 1826 29,5
189 141
I Pirvulescu Adrian ROU 1878 Cs Tinerii Maestri Bucuresti 3,5 1792 30,0
190 176
I Motiu Victor ROU 1748 Acs Sah Club Vados Arad 3,5 1775 28,5
191 204
II Denes Attila-Norbert ROU 1611 Css Odorheiu Secuiesc 3,5 1764 30,5
192 206
I Patru Alexandra-Ioana ROU 1594 Cs Universitar Ploiesti 3,5 1755 29,0
193 174
WCM Schiopu Andreea-Alexandra ROU 1751 Csm Bucuresti 3,5 1721 29,0
194 219
CM Simion Nicolae ROU 1512 Cs Tinerii Maestri Bucuresti 3,5 1717 29,0
195 199
II Oltean Cristian-Daniel ROU 1649 Acs Sah Club Vados Arad 3,5 1715 26,0
196 140
Geher Laszlo HUN 1884 UNGARIA 3,5 1674 27,5
197 224
AFM Antal Andrei ROU 1458 Cs Timisul Sag 3,5 1671 26,0
198 235
II Indre Alexandru-Claudiu ROU 1396 Cs Mediator Giarmata Vii 3,5 1654 24,0
199 205
I Moroianu George ROU 1608 Cs Tinerii Maestri Bucuresti 3,5 1640 25,0
200 156
I Brosman Alexandru ROU 1826 Cs Universitatea Arad 3,5 1636 25,5
201 168
I Cotruta Alexandru-Mihai ROU 1771 Cs Politehnica Iasi 3,5 1634 25,0
202 188
II Soki Viktor-Patrick ROU 1701 Acs Sah Club Vados Arad 3,5 1625 28,0
203 144
I Cretu Sorin-Alexandru ROU 1871 Cs Universitatea Arad 3,5 1615 28,0
204 165
Farkas Lorinc HUN 1781 UNGARIA 3,5 1584 26,0
205 239
II Secrieru Maria-Georgiana ROU 1382 Csu Universitatea De Vest Timi 3,5 1581 24,5
206 203
Parpalac Vadim MDA 1624 MOLDOVA 3,5 1557 25,5
207 108
I Olariu Luca-Stefan ROU 2019 Cs Universitar De Sah Bucurest 3,0 1990 35,0
208 172
I Rujan Rodel-Marinel ROU 1762 Acs Sah Club Vados Arad 3,0 1963 33,0
209 194
I Bichiceanu Dan-Radu ROU 1664 Cs Victoria Nadlac 3,0 1743 28,5
210 208
II Conciatu Dan Atanasie ROU 1592 Cs Studentesc Medicina Timisoa 3,0 1641 27,0
211 243
II Bran Horatiu ROU 1324 Csm Cluj Napoca 3,0 1631 25,5
212 197
Manitcaia Alina MDA 1655 MOLDOVA 3,0 1625 27,0
213 222
II Ciobanu Sebastian-Stefan ROU 1485 Csm Focsani 2012 3,0 1623 28,5
214 179
CM Covaci Stefan ROU 1734 Ac De Sah Alfil Pitesti 3,0 1617 27,0
215 195
Terek Gyula HUN 1663 UNGARIA 3,0 1583 27,0
216 215
I Andries Ionut-Stelian ROU 1540 Cs Politehnica Iasi 3,0 1583 26,0
217 220
II Saioc David ROU 1504 Acs Sah Club Vados Arad 3,0 1555 27,5
218 228
II Craciun Dorian-Raul ROU 1427 Cm De Sah Alba Iulia 3,0 1535 27,0
219 230
II Lup Constantin-Ionel ROU 1421 Acs Sah Club Vados Arad 3,0 1516 26,0
220 218
II Sandor Levente ROU 1525 Cs De Sah Ceramica Corund 3,0 1513 26,0
221 253
IV Dragoi Gabriel-Fabius ROU 0 Csu Universitatea De Vest Timi 3,0 1500 25,5
222 177
I Colompar Ladislau-Alexandru ROU 1746 Acs Sah Club Vados Arad 3,0 1495 24,5
223 217
II Carasca Andrei-Pavel ROU 1525 Cs Mediator Giarmata Vii 3,0 1467 23,5
224 225
II Chereches Marius-Calin ROU 1446 Acs Juvenes Targu Mures 3,0 1458 24,5
225 236
I Buzuriu Razvan-Florin ROU 1395 Csu Universitatea De Vest Timi 3,0 1452 22,5
226 244
II Mehedeniuc Stefan ROU 1318 Acs Sah Club Vados Arad 3,0 1447 19,5
227 245
AFM Iucu Mihai ROU 1293 Clubul De Sah Giroc 3,0 1399 19,5
228 246
II Orz Stefania-Ramona ROU 1264 Acs Sah Club Vados Arad 3,0 1387 20,5
229 242
II Izsak Andrei ROU 1347 Cs Mediator Giarmata Vii 3,0 1387 20,0
230 198
II Coroian Sebastian-Dumitru ROU 1653 Cs Vointa Satu Mare 2,5 1794 29,0
231 202
II Hirsu Adrian ROU 1625 Cs Universitatea Arad 2,5 1634 27,5
232 180
CM Oprisoni Gratian-Doru ROU 1734 Cs Mediator Giarmata Vii 2,5 1561 28,5
233 173
I Afloarei Jenica ROU 1758 Cs Botosani 2,5 1556 28,0
234 163
II Arion Ilie ROU 1788 Cso Cugir 2,5 1545 30,0
235 229
II Buliga Nelu ROU 1426 Cs Mediator Giarmata Vii 2,5 1530 25,0
236 214
I Porcoleanu Doina-Olga ROU 1551 Cs Conpet Ploiesti 2,5 1521 27,5
237 233
CM Murg Gheorghe ROU 1399 Cso Cugir 2,5 1486 29,0
238 238
II Cazan Andrei ROU 1382 Csu Universitatea De Vest Timi 2,5 1482 23,0
239 227
II Cimpean Dragos-Lucian ROU 1436 Csm Jiul Petrosani 2,5 1469 25,0
240 221
II Moroianu Stefan ROU 1488 Cs Spartac Bucuresti 2,5 1410 22,5
241 241
I Pirvan Maria ROU 1373 Csm Bucuresti 2,5 1398 23,0
242 251
II Tus Oana-Camelia ROU 1115 Acs Sah Club Vados Arad 2,5 1241 21,0
243 226
I Popescu Silvestru-Sorin ROU 1444 Asociatia Sah Club Bistrita 2,0 1433 26,0
244 240
II Bogdan Andrada-Ioana ROU 1379 Acs Dumbravita 2,0 1341 26,0
245 237
II Balaban Dan-Petru ROU 1386 Acs Sah Club Vados Arad 2,0 1337 23,5
246 234
II Denes Csaba-Antal ROU 1396 Cs De Sah Ceramica Corund 2,0 1314 22,0
247 247
ACM Juravle Stefan ROU 1243 Clubul De Sah Giroc 2,0 1310 20,0
248 248
II Varga Iulia-Roxana ROU 1175 Soimii Lipova 2,0 1281 23,0
249 170
I Haulica Ioan ROU 1765 Cs Micul Sahist Iasi 1,5 1589 26,0
250 250
Martinenco Nicolae MDA 1174 MOLDOVA 1,5 1063 17,5
251 252
II Tus Ioan-Paul ROU 1019 Acs Sah Club Vados Arad 1,5 656 20,0
252 249
II Varga Sonia-Francesca ROU 1174 Soimii Lipova 1,0 1138 21,0
253 232
I Ionita Gheorghe ROU 1417 Cs Mediator Giarmata Vii 1,0 965 25,0
254 62
FM Dicu Razvan-Stefan ROU 2218 Cs Otopeni 1,0 0 26,5
 

 

PORCOLEANU   Doina 

Rd. Masa Nr.start Numele ELO CIV FED Club/Oras Pct. Rez.
1 85 86 WFM Baciu Anca-Otilia 2096 0 ROU Clubul Central De Sah Bucurest 5,0 w ½
2 132 -2 neimperecheat 0 0 0,0 - ½
3 79 119 CM Anghel Iulian-Mihai 1967 0 ROU Css Nr. 1 Timisoara 5,0 s 0
4 92 152 Verbin Valentina 1838 0 MDA MOLDOVA 4,0 w 0
5 130 -2 neimperecheat 0 0 0,0 - ½
6 96 156 I Brosman Alexandru 1826 0 ROU Cs Universitatea Arad 3,5 s 0
7 116 239 II Secrieru Maria-Georgiana 1382 0 ROU Csu Universitatea De Vest Timi 3,5 w ½
8 113 235 II Indre Alexandru-Claudiu 1396 0 ROU Cs Mediator Giarmata Vii 3,5 s ½
9 108 174 WCM Schiopu Andreea-Alexandra 1751 0 ROU Csm Bucuresti 3,5 w 0
 

********************************************************************************************

                               "Liga Roiala-Editia a II a-etapa 3" -  2018  -  Turneul Seniori  
                                                                    Urziceni / 29 iulie

            Din nou o participare "exotica" a veteranului SANDULESCU Gheorhe, de
      aceasta data la Urziceni, o locatie care personal mi-a facut o impresie nu
      tocmai buna, prin conditiile de joc improprii unei competitii de sah serioase,
      dar poate de aceasta data a fost mai altfel. Un open de sah rapid, cu 55
      jucatori, printre care 1 MI si 4 MF. Dl.SANDULESCU a realizat 3 puncte din
      7 posibile si s-a clasat pe locul 35. A avut un inceput foarte bun, cu remize
      la CM Done Daniel si MF Mitaru Dan, dar a clacat in ultimele 2 runde la doi
      jucatori de categoria a II a. La open au mai participat inca 3 ploiesteni,
      unul dintre ei, MI Tomescu Vlad, jucand pentru o echipa buzoiana ,
      castigand competitia.

 

SANDULESCU  Gheorghe  

Clasament  final  dupa 7 runde

Rk. Nº.Inic. Nome Elo Clube/Cidade Pts.  Desp1   Desp2 
1 1 IM Tomescu Vlad 2280 Acs Pheonix Buzau 6,0 33,5 29,5
2 6 I Dubic Roman 2148 Csm Buzau 5,5 33,0 30,0
3 12 CM Georgescu Cristian 1967 Cs Spartac Bucuresti 5,5 28,5 26,5
4 4 FM Daianu Cristian-Clement 2173 Cs Otopeni 5,5 28,5 25,5
5 15 I Coman Mihnea-George 1916 Acs Smart Galati 5,0 31,0 29,0
6 8 FM Pisu Robert-Daniel 2082 Acs Smart Galati 5,0 30,0 27,0
7 9 FM Mitaru Dan 2081 Acs Master Mind Bucuresti 5,0 29,0 26,0
8 2 FM Gilea Lucian 2241 Acs Smart Galati 5,0 28,5 25,5
9 16 I Uscoi Cornel 1908 Asc Olimpic Zarnesti 5,0 27,0 24,5
10 3 CM Sandor Petrut 2211 Cs De Sah Alex Brasov 4,5 32,5 29,5
11 7 NM Veneteanu Ion-Cristian 2129 Acs Fianchetto Constanta 4,5 29,0 26,0
12 19 I Gavrila Petrisor 1858 Cs Gambitul Damei Ploiesti 4,5 27,0 25,0
13 13 CM Raducanu Andrei-Augustin 1966 Acs Sah Chindia Targoviste 4,5 26,0 25,5
14 10 CM Done Stefan-Daniel 2050 Csm Buzau 4,5 26,0 23,0
15 54 CM Ionescu-Bujor Felix-Catalin 1550 Clubul Central De Sah Bucurest 4,5 25,5 23,0
16 5 CM Senetia Teodor 2160 Cs Spartac Bucuresti 4,0 28,5 26,0
17 20 II Dospin Florin-Andrei 1818 Acs Master Mind Bucuresti 4,0 27,5 24,5
18 23 CM Chesa Viorel 1788 Cs Universitar Ploiesti 4,0 27,0 26,5
19 18 I Gavrila Marian 1867 Acs Satori Art Slobozia 4,0 27,0 25,0
20 27 I Voicu Teodor-Mihnea 1710 Cs Palatul Copiilor +SCM Gloria Buz 4,0 27,0 25,0
21 26 CM Moldoveanu Paul 1728 Csm Buzau 4,0 26,5 23,5
22 14 I Dobre Mihai 1945 Acs Pheonix Buzau 4,0 26,0 24,0
23 22 I Gavrila Marius-Daniel 1793 Csm Buzau 4,0 24,5 23,0
24 37 II Volovici Radu-Maxim-Cristian 1566 Cs Universitar De Sah Bucurest 4,0 22,0 20,5
25 52 II Rosu Ionut-Daniel 1136 Acs Satori Art Slobozia 4,0 22,0 19,5
26 24 I Popovici Cristinel-Adrian 1763 Acs Satori Art Slobozia 4,0 20,5 18,5
27 11 I Panainte Daniel-Iulian 1992 Css Palatul Copiilor Constanta 3,5 29,5 26,5
28 21 I Berechet Stefan-Mario 1807 Scm Gloria Buzau 3,5 27,0 25,5
29 28 II Aloman Daniel-Ionut 1669 Acs Satori Art Slobozia 3,5 27,0 25,0
30 30 II Sandu Razvan-Nicolae 1655 Cs Politehnica Iasi 3,5 24,5 24,0
31 47 II Ungureanu Constantin-Gabriel 1293 Acs Sah Club C&c Bucuresti 3,5 22,5 21,0
32 35 II Tanase Vasile-Marian 1592 Acs Viitorul Urziceni 3,5 22,0 20,5
33 32 II David Alexandru 1644 Cs Gambitul Damei Ploiesti 3,0 28,0 26,0
34 25 I Paune Florea 1743 Sport Club Juventus Bucuresti 3,0 25,0 23,0
35 29 I Sandulescu Gheorghe 1665 Cs Conpet Ploiesti 3,0 24,5 24,0
36 17 AIM Dobre Ana-Margareta-Alexandra 1872 Clubul Central De Sah Bucurest 3,0 24,5 22,5
37 36 CM Gurguiatu Sandu 1567 Csm Focsani 2007 3,0 23,5 22,0
38 34 CM Ionescu-Bujor Miron 1600 Clubul Central De Sah Bucurest 3,0 22,5 21,0
39 33 II Iosif Constantin 1605 Acs Satori Art Slobozia 3,0 22,0 20,0
40 39 II Anton Dragos-Sorin 1556 Clubul Municipal De Sah Speran 3,0 21,5 21,0
41 31 FC Nica Dragos-Adrian 1648 Css Nr. 1 Bucuresti 3,0 19,5 18,0
42 42 II Calina Niculae 1392 Acs Satori Art Slobozia 3,0 19,0 18,5
43 44 II Mavrodin Marin 1324 Cs Orasenesc Pantelimon 2,5 23,5 23,0
44 53 II Corbu Valentin 1069 Csm Focsani 2007 2,5 21,0 19,0
45 51 II Bujor Andrei-Cristian 1185 Cs Sah Club Galati 2,5 17,5 17,0
46 38 II Popa Nicolae 1561 Acs Satori Art Slobozia 2,0 22,5 22,0
47 41 I Lungu Ion 1441 Acs Sissa Constanta 2,0 21,0 19,5
48 40 II Petrache Otto 1475 Acs Pheonix Buzau 2,0 21,0 19,0
49 49 II Slobozeanu Ioana-Raluca 1244 Clubul Central De Sah Bucurest 2,0 18,0 17,5
50 46 FC Garofide Petre 1297 Acs Viitorul Urziceni 2,0 18,0 17,5
51 48 CM Popescu Traian 1258 Cs Dacia Craiova 2,0 17,5 17,0
52 45 AFM Beciu Silviu 1306 Sport Club Juventus Bucuresti 1,0 22,0 20,0
53 55 FC Dumitru Cristina 1001 Cs De Sah "unirea Prejmer" 1,0 19,0 17,5
54 50 FC Enache Sorin 1206 Acs Viitorul Urziceni 1,0 18,5 17,0
55 43 II Cristea Matei-Alexandru 1329 Cs Universitatea Arad 0,0 15,0 14,0
 

 

SANDULESCU  Gheorghe 

   Rd. Tab. Nº.Inic. Nome Elo Clube/Cidade Pts. Res.
    1 3 3 CM Sandor Petrut 2211 Cs De Sah Alex Brasov 4,5 s 0
    2 18 40 II Petrache Otto 1475 Acs Pheonix Buzau 2,0 w 1
    3 19 50 FC Enache Sorin 1206 Acs Viitorul Urziceni 1,0 s 1
    4 14 10 CM Done Stefan-Daniel 2050 Csm Buzau 4,5 w ½
    5 9 9 FM Mitaru Dan 2081 Acs Master Mind Bucuresti 5,0 w ½
    6 13 20 II Dospin Florin-Andrei 1818 Acs Master Mind Bucuresti 4,0 s 0
    7 18 52 II Rosu Ionut-Daniel 1136 Acs Satori Art Slobozia 4,0 w 0
 

********************************************************************************************

                                Campionatele Nationale de Juniori pe Echipe – 2018
                                                                           Iasi   12 - 20  iulie

                Cele doua foste junioare ale clubului CONPET Ploiesti, WCM COMAN Emilia
        si MOS Maria, au mai adunat 6 medalii (3 aur,2 argint,1 bronz) cu
        actualele lor echipe de club, la finalele de juniori pe echipe de la Iasi.
        Desi amandoua au evoluat pe masa secunda a echipelor lor, evolutiile
        celor doua junioare au fost diametral opuse, conform cu atentia acordata
        pregatirii din ultimul an si toata perioada de juniorat. Emilia, componenta
        a CSM Bucuresti, a punctat decisiv pentru echipa sa, in toate cele 3 probe,
        chiar daca valoarea adversarelor i-ar fi permis punctaje mai mari. Singura
        parere de rau ar fi ca cele 3 medalii nu au fost toate de aur, la rapid
        existand o singura sincopa (nu doar a ei),care a transformat aurul in
        argint. In schimb, Maria (CS Petrolul Ploiesti) a fost un dezastru total
        pentru echipa sa, ne avand nici un merit pentru medaliile obtinute.
        Dar asta nu mai mira de mult pe cei ce cunosc ca aceasta junioara cu mare
        potential, se preocupa din ce in ce mai putin de pregatirea sa sahista.
        De mentionat participarea tot mai redusa a fetelor la aceasta competitie,
        echipele participante fiind de la an la an tot mai putine.
                                                                       
                                                     COMAN  Emilia Florentina                 MOS  Maria  Magdalena        

                                    1   AUR      - la clasic - F20           1   ARGINT - la rapid - F18

                                    1 ARGINT - la rapid - F18           1      AUR      - la rapid - F18

                                    1   AUR       - la blitz   - F18           1   BRONZ   - la blitz   - F18 

SAH  CLASIC

F20

Clasament  final

Loc Echipa 1a 1b 2a 2b 3a 3b  TB1   TB2   TB3   TB4   TB5 
1 CSM Bucuresti  *   *  2 2 7 0 8,0 40,0 0
2 Cs Politehnica Iasi ½  *   *  2 4 0 5,5 31,8 0
3 Sah Club Galati 1 1 1  *   *  1 0 4,5 29,8 0
 

Alcatuirea echipelor cu rezultatele rundelor

  1. CSM Bucuresti (Media Rtg.:1832, Capitan: Ionescu Mihai / TB1: 7 / TB2: 0)
Masa Numele Rtg. FED Fide ID 1 2 3 4 5 6 Pct. Nr. partide Media Rtg.
1 WCM Panainte Andreea-Bianca 1904 ROU 1225561 1 1 0 ½ 2,5 4 1794
2 WCM Coman Emilia-Florentina 1803 ROU 1226070 1 1 1 0 3,0 4 1603
3 WCM Schiopu Andreea-Alexandra 1789 ROU 1238639 0 ½ 1 1 2,5 4 1474
  2. Cs Politehnica Iasi (Media Rtg.:1634, Capitan: Ungureanu Vlad / TB1: 4 / TB2: 0)
Masa Numele Rtg. FED Fide ID 1 2 3 4 5 6 Pct. Nr. partide Media Rtg.
1 WCM Hrib Andrada-Ioana 1741 ROU 1219154 1 0 ½ ½ 2,0 4 1876
2 I Lupascu Diana-Elena 1641 ROU 1232177 ½ 0 1 1 2,5 4 1684
3 I Bejan Clarisa-Iustina 1519 ROU 1219081 - ½ ½ 0 1,0 4 1669
  3. Sah Club Galati (Media Rtg.:1613, Capitan: Smarandoiu Adrian / TB1: 1 / TB2: 0)
Masa Numele Rtg. FED Fide ID 1 2 3 4 5 6 Pct. Nr. partide Media Rtg.
1 I Ardelean Lorela-Daniela 1847 ROU 1218786 0 0 ½ 1 1,5 4 1823
2 I Andres Marina-Corina 1565 ROU 1257145 ½ 0 0 0 0,5 4 1722
3 II Vorniceanu Alina 1428 ROU 1255975 + 1 ½ 0 2,5 4 1699
 

 

WCM  COMAN Emilia - Florentina 

Rd. Nr.start Numele Rtg. FED Pct. Rez.
2 2 I Andres Marina-Corina 1565 ROU 0,5 s 1
3 5 I Lupascu Diana-Elena 1641 ROU 2,5 w 1
5 2 I Andres Marina-Corina 1565 ROU 0,5 w 1
6 5 I Lupascu Diana-Elena 1641 ROU 2,5 s 0
 

F18

 Clasament  final 

Loc Echipa 1a 1b 2a 2b 3a 3b  TB1   TB2   TB3   TB4   TB5 
1 Cs Politehnica Iasi  *   *  2 0 2 5 0 5,5 34,8 0
2 Cs Petrolul Ploiesti 1  *   *  4 0 6,5 37,8 0
3 Cs Universitar Ploiesti 3 1 ½  *   *  3 0 6,0 35,0 0
 

Alcatuirea echipelor cu rezultatele rundelor

  1. Cs Politehnica Iasi (Media Rtg.:1537, Capitan: Manole Vasile / TB1: 5 / TB2: 0)
Masa Numele Rtg. FED Fide ID 1 2 3 4 5 6 Pct. Nr. partide Media Rtg.
1 WCM Obada Ema 1785 ROU 1234803 0 1 ½ ½ 2,0 4 1792
2 I Muntianu Alexandra-Teodora 1574 ROU 1237284 0 1 1 1 3,0 4 1586
3 II Hordila Malina-Teodora 1253 ROU 1237179 0 0 0,0 2 1560
4 II Enachescu Alexandra-Maria 1110 ROU 1249444 ½ 0 0,5 2 1416
  2. Cs Petrolul Ploiesti (Media Rtg.:1651, Capitan: Pepene Gheorghe / TB1: 4 / TB2: 0)
Masa Numele Rtg. FED Fide ID 1 2 3 4 5 6 Pct. Nr. partide Media Rtg.
1 WCM Nistor Valentina 1886 ROU 1226878 1 0 1 ½ 2,5 4 1774
2 II Mos Maria-Magdalena 1553 ROU 1231561 1 0 0 0 1,0 4 1604
3 II Nistor Gabriela 1514 ROU 1232460 ½ 1 ½ 1 3,0 4 1393
  3. Cs Universitar Ploiesti (Media Rtg.:1667, Capitan: Turlea Constantin / TB1: 3 / TB2: 0)
Masa Numele Rtg. FED Fide ID 1 2 3 4 5 6 Pct. Nr. partide Media Rtg.
1 I Rata Anamaria 1762 ROU 1245350 0 1 0 1,0 3 1852
2 I Popa Catalina-Elena 1634 ROU 1244477 0 1 1 ½ 2,5 4 1616
3 I Popa Andrada 1605 ROU 1240242 ½ 1 ½ 0 2,0 4 1464
4 II Marin Alexia-Iuliana 1317 ROU 1241346 ½ 0,5 1 1110
 

MOS  Maria  Magdalena

Rd. Nr.start Numele Rtg. FED Pct. Rez.
1 6 I Popa Catalina-Elena 1634 ROU 2,5 w 1
3 10 I Muntianu Alexandra-Teodora 1574 ROU 3,0 s 0
4 6 I Popa Catalina-Elena 1634 ROU 2,5 s 0
6 10 I Muntianu Alexandra-Teodora 1574 ROU 3,0 w 0
 

SAH  RAPID     F18

  Clasament  final   

Loc Echipa 1a 1b 2a 2b 3a 3b 4a 4b  TB1   TB2   TB3   TB4   TB5 
1 Cs Petrolul Ploiesti  *   *  2 9 0 11,5 92,3 0
2 CSM Bucuresti ½  *   *  2 1 3 7 0 10,5 78,8 0
3 Cs Politehnica Iasi 1 2  *   *  1 5 0 8,5 79,8 0
4 Cs Universitar Ploiesti ½ 1 0 ½ 2  *   *  3 0 5,5 52,3 0
 

Alcatuirea echipelor cu rezultatele rundelor

  1. Cs Petrolul Ploiesti (Media Rtg.:1504, Capitan: Pepene Gheorghe / TB1: 9 / TB2: 0)
Masa Numele Rtg. FED Fide ID 1 2 3 4 5 6 Pct. Nr. partide Media Rtg.
1 WCM Nistor Valentina 1641 ROU 1226878 ½ 1 0 1 ½ ½ 3,5 6 1716
2 II Mos Maria-Magdalena 1459 ROU 1231561 0 ½ ½ ½ ½ 0 2,0 6 1531
3 II Nistor Gabriela 1413 ROU 1232460 1 1 1 1 1 1 6,0 6 1261
  2. CSM Bucuresti (Media Rtg.:1708, Capitan: Ionescu Mihai / TB1: 7 / TB2: 0)
Masa Numele Rtg. FED Fide ID 1 2 3 4 5 6 Pct. Nr. partide Media Rtg.
1 WCM Panainte Andreea-Bianca 1818 ROU 1225561 ½ 0 1 0 0 1 2,5 6 1657
2 WCM Coman Emilia-Florentina 1737 ROU 1226070 1 1 1 ½ 0 ½ 4,0 6 1438
3 WCM Schiopu Andreea-Alexandra 1570 ROU 1238639 0 1 1 0 1 1 4,0 6 1208
  3. Cs Politehnica Iasi (Media Rtg.:1409, Capitan: Manole Vasile / TB1: 5 / TB2: 0)
Masa Numele Rtg. FED Fide ID 1 2 3 4 5 6 Pct. Nr. partide Media Rtg.
1 WCM Obada Ema 1724 ROU 1234803 ½ 1 1 1 1 ½ 5,0 6 1688
2 I Muntianu Alexandra-Teodora 1494 ROU 1237284 ½ 0 ½ ½ 1 1 3,5 6 1519
3 II Enachescu Alexandra-Maria 1009 ROU 1249444 0 0 0 0 0 0 0,0 6 1395
  4. Cs Universitar Ploiesti (Media Rtg.:1533, Capitan: Turlea Constantin / TB1: 3 / TB2: 0)
Masa Numele Rtg. FED Fide ID 1 2 3 4 5 6 Pct. Nr. partide Media Rtg.
1 I Popa Catalina-Elena 1606 ROU 1244477 ½ 0 0 0 ½ 0 1,0 6 1728
3 I Popa Andrada 1361 ROU 1240242 ½ ½ 0 ½ ½ ½ 2,5 6 1563
4 II Marin Alexia-Iuliana 1203 ROU 1241346 1 0 0 1 0 0 2,0 6 1331
 

MOS  Maria  Magdalena

Rd. Nr.start Numele Rtg. FED Club/Oras Pct. Rez.
1 13 WCM Coman Emilia-Florentina 1737 ROU Csm Bucuresti 4,0 s 0
2 7 I Popa Andrada 1361 ROU Cs Universitar Ploiesti 2,5 w ½
3 10 I Muntianu Alexandra-Teodora 1494 ROU Cs Politehnica Iasi 3,5 s ½
4 13 WCM Coman Emilia-Florentina 1737 ROU Csm Bucuresti 4,0 w ½
5 7 I Popa Andrada 1361 ROU Cs Universitar Ploiesti 2,5 s ½
6 10 I Muntianu Alexandra-Teodora 1494 ROU Cs Politehnica Iasi 3,5 w 0
 

 

WCM  COMAN Emilia 

Rd. Nr.start Numele Rtg. FED Club/Oras Pct. Rez.
1 2 II Mos Maria-Magdalena 1459 ROU Cs Petrolul Ploiesti 2,0 w 1
2 10 I Muntianu Alexandra-Teodora 1494 ROU Cs Politehnica Iasi 3,5 w 1
3 7 I Popa Andrada 1361 ROU Cs Universitar Ploiesti 2,5 s 1
4 2 II Mos Maria-Magdalena 1459 ROU Cs Petrolul Ploiesti 2,0 s ½
5 10 I Muntianu Alexandra-Teodora 1494 ROU Cs Politehnica Iasi 3,5 s 0
6 7 I Popa Andrada 1361 ROU Cs Universitar Ploiesti 2,5 w ½
 

 BLITZ      F18 

  Clasament  final 

Loc Echipa 1a 1b 2a 2b 3a 3b  TB1   TB2   TB3   TB4   TB5 
1 CSM Bucuresti  *   *  2 1 3 5 0 7,5 36,8 0
2 Cs Universitar Ploiesti 1 2  *   *  1 3 4 0 7,0 36,5 0
3 Cs Petrolul Ploiesti 0 2 0  *   *  3 0 3,5 25,3 0

Alcatuirea echipelor cu rezultatele rundelor

  1. CSM Bucuresti (Media Rtg.:1681, Capitan: Ionescu Mihai / TB1: 5 / TB2: 0)
Masa Numele Rtg. FED Fide ID 1 2 3 4 5 6 Pct. Nr. partide Media Rtg.
1 WCM Panainte Andreea-Bianca 1745 ROU 1225561 0 1 1 1 3,0 4 1520
2 WCM Coman Emilia-Florentina 1711 ROU 1226070 1 ½ 0 1 2,5 4 1479
3 WCM Schiopu Andreea-Alexandra 1586 ROU 1238639 1 0 0 1 2,0 4 1347
  2. Cs Universitar Ploiesti (Media Rtg.:1422, Capitan: Turlea Constantin / TB1: 4 / TB2: 0)
Masa Numele Rtg. FED Fide ID 1 2 3 4 5 6 Pct. Nr. partide Media Rtg.
1 I Popa Catalina-Elena 1474 ROU 1244477 1 0 0 1 2,0 4 1656
2 I Patru Alexandra-Ioana 1518 ROU 1248243 0 1 1 1 3,0 4 1575
3 I Popa Andrada 1274 ROU 1240242 0 0 1 1 2,0 4 1503
  3. Cs Petrolul Ploiesti (Media Rtg.:1475, Capitan: Pepene Gheorghe / TB1: 3 / TB2: 0)
Masa Numele Rtg. FED Fide ID 1 2 3 4 5 6 Pct. Nr. partide Media Rtg.
1 WCM Nistor Valentina 1566 ROU 1226878 1 0 0 0 1,0 4 1610
2 II Mos Maria-Magdalena 1439 ROU 1231561 0 ½ 0 0 0,5 4 1615
3 II Nistor Gabriela 1420 ROU 1232460 1 1 0 0 2,0 4 1430

        

WCM  COMAN Emilia  Florentina     

Rd. Nr.start Numele Rtg. FED Club/Oras Pct. Rez.
1 10 I Patru Alexandra-Ioana 1518 ROU Cs Universitar Ploiesti 3,0 w 1
3 2 II Mos Maria-Magdalena 1439 ROU Cs Petrolul Ploiesti 0,5 s ½
4 10 I Patru Alexandra-Ioana 1518 ROU Cs Universitar Ploiesti 3,0 s 0
6 2 II Mos Maria-Magdalena 1439 ROU Cs Petrolul Ploiesti 0,5 w 1
 

 

MOS Maria Magdalena 

    

Rd. Nr.start Numele Rtg. FED Club/Oras Pct. Rez.
2 10 I Patru Alexandra-Ioana 1518 ROU Cs Universitar Ploiesti 3,0 s 0
3 8 WCM Coman Emilia-Florentina 1711 ROU Csm Bucuresti 2,5 w ½
5 10 I Patru Alexandra-Ioana 1518 ROU Cs Universitar Ploiesti 3,0 w 0
6 8 WCM Coman Emilia-Florentina 1711 ROU Csm Bucuresti 2,5 s 0

    

********************************************************************************************

                                               "Cupa Aurel Zamora - sah rapid - 2018"   
                                                        Busteni  /  06 - 08 iulie    
  
               Veteranul clubului nostru, SANDULESCU Gheorghe, incredibil de activ in
        ultima perioada, nu a ratat un open de sah rapid, deja de traditie,
        desfasurat intr-o statiune montana cu mare atractie asupra sahistilor.
        Un maestru international, TOMESCU Vlad, care de altfel a si castigat
        competitia si 4 MF au deschis lista de start a celor 97 jucatori.
        Dl.SANDULESCU a reusit o clasare excelenta, locul 28, cu 5,5 puncte din
        9 posibile, avand un finis greu de estimat pentru anii acumulati(2,5 din 3).

   

SANDULESCU  Gheorghe  

Clasament  final  dupa 9 runde 

Rk. SNo Name Typ Rtg Club/City Pts.  TB1   TB2   TB3 
1 1 IM Tomescu Vlad 2280 Acs Pheonix Buzau 8,5 42,5 51,00 55,0
2 3 CM Sandor Petrut 2211 Cs De Sah Alex Brasov 8,0 42,0 48,75 56,5
3 4 FM Vrencian Lehel 2202 Cs Otopeni 7,0 37,0 39,00 54,5
4 8 CM Bulau Andrei-Cristian U16 2026 Cs Universitar Ploiesti 7,0 35,0 38,00 52,5
5 2 FM Dicu Razvan-Stefan 2224 Cs Otopeni 6,5 37,0 37,25 56,5
6 17 I Uscoi Cornel 1908 Asc Olimpic Zarnesti 6,5 34,0 31,25 49,5
7 13 I Dragomir Ciprian-Romeo S50 1932 Cs De Sah Ioios Brasov 6,5 32,5 32,75 49,5
8 14 I Turlea Constantin 1931 Cs Universitar Ploiesti 6,5 32,0 32,75 45,5
9 11 I Stefan Mihai U16 1975 Cs Universitar Ploiesti 6,5 31,0 32,75 50,5
10 15 I Coman Mihnea-George U16 1916 Acs Smart Galati 6,0 34,0 29,25 50,0
11 5 CM Luncasu Raul-Ionut 2156 Acs Pheonix Buzau 6,0 31,0 28,50 46,5
12 18 I Gavrila Petrisor 1858 Cs Gambitul Damei Ploiesti 6,0 30,5 30,25 46,0
13 46 I Puia Alexia-Teodora U12 1538 Csm Bucuresti 6,0 30,0 30,00 46,0
14 21 I Gheorghiu Alexandru-Dan U16 1825 Csm Bucuresti 6,0 29,0 29,00 47,0
15 38 CM Lazarean Colea-Valentin S65 1639 Cs Alcor Bucuresti 6,0 28,0 22,75 39,0
16 37 II David Alexandru S50 1644 Cs Gambitul Damei Ploiesti 6,0 27,0 21,50 37,0
17 7 I Avramescu Paul-Mihai 2029 Acs Fianchetto Constanta 5,5 34,0 29,75 54,5
18 16 I Zlatea Cezar-Stelian U16 1915 Clubul Central De Sah Bucurest 5,5 33,5 28,75 52,0
19 9 CM Oncel Ilie 2024 Cs Universitar Ploiesti 5,5 32,5 28,00 48,5
20 10 I Panainte Daniel-Iulian 1992 Css Palatul Copiilor Constanta 5,5 32,5 26,25 48,0
21 12 CM Georgescu Cristian 1967 Cs Spartac Bucuresti 5,5 31,5 27,75 50,5
22 39 I Popa Catalina-Elena U18 1606 Cs Universitar Ploiesti 5,5 30,0 25,00 44,0
23 20 I Coman Liviu S50 1835 Cs Carpati Sinaia 5,5 29,5 25,25 46,0
24 24 I Radulescu Gabriel S50 1806 Acs Master Mind Bucuresti 5,5 29,5 24,50 43,5
25 23 WCM Panainte Andreea-Bianca U18 1818 Csm Bucuresti 5,5 29,0 26,00 48,0
26 42 II Ignat Matei-Marius U16 1592 Acs M.M. Mihail Marin Bucurest 5,5 28,0 23,75 45,5
27 29 I Paune Florea S75 1743 Sport Club Juventus Bucuresti 5,5 26,5 22,25 41,5
28 35 I Sandulescu Gheorghe S75 1665 Cs Conpet Ploiesti 5,5 25,0 24,25 41,5
29 34 CM Armeanu Ninel-Claudiu S50 1669 Acs Master Mind Bucuresti 5,5 24,5 21,25 39,0
30 50 II Cucoanes Andrei U16 1487 Cs Olimp Sah Focsani 5,5 23,5 22,25 42,0
31 63 II Savu Gheorghe-Dorin U16 1346 Cs Carpati Sinaia 5,5 22,5 20,75 38,5
32 19 CM Fugulyan Grigore S50 1836 Cs Universitatea Arad 5,0 30,5 24,75 47,5
33 25 I Coman Vasile S50 1803 Cs "asociatia Axiopolis Sport 5,0 28,0 23,25 46,5
34 28 FM Georgescu Gabriel-Ioan S65 1743 Clubul Central De Sah Bucurest 5,0 27,5 23,50 46,5
35 30 I Gavris Eugen S75 1737 Cs Jeco-Centrocoop Bucuresti 5,0 26,5 19,25 42,0
36 27 CM Cernea Radu-Gheorghe S75 1880 Sport Club Juventus Bucuresti 5,0 26,0 21,00 46,5
37 33 II Veress Armand U12 1714 Cs Logic 64 Brasov 5,0 26,0 19,75 43,0
38 69 II Dobre Daniel-Alexandru U12 1292 Ac De Sah Alfil Pitesti 5,0 25,5 21,75 41,5
39 31 II Spiridon Mihai-Zoltan 1730 Cs Petrom Flacara Moreni 5,0 24,0 22,00 41,5
40 54 II Capragiu Matei-Stefan U14 1436 Ac De Sah Alfil Pitesti 5,0 22,5 18,25 36,0
41 48 II Danila Stefan U14 1499 Cs Olimp Sah Focsani 5,0 21,0 17,50 39,0
42 49 II Lungu Cristian U16 1495 Cs Sah Club Brasov 5,0 20,0 17,25 36,5
43 41 II Visoescu Alexandru-Bogdan U16 1595 Cs Logic 64 Brasov 5,0 20,0 16,50 36,5
44 26 CM Chesa Viorel S50 1788 Cs Universitar Ploiesti 4,5 27,0 19,50 44,0
45 36 Nica Dragos-Adrian 1648 Css Nr. 1 Bucuresti 4,5 26,0 17,75 44,5
46 32 II Bantescu Dan U12 1729 Clubul Central De Sah Bucurest 4,5 25,5 17,00 41,5
47 45 II Volovici Radu-Maxim-Cristian U16 1566 Cs Universitar De Sah Bucurest 4,5 24,5 20,25 44,5
48 6 CM Mihai Catalin S50 2051 Cs De Sah Alex Brasov 4,5 24,5 20,25 43,5
49 22 FM Vasile Constantin S75 1818 Acs Sissa Constanta 4,5 24,0 19,50 43,5
50 55 II Moroianu Stefan S65 1435 Cs Spartac Bucuresti 4,5 23,5 14,75 39,0
51 74 I Ivancescu Bogdan-Andrei U08 1236 Csm Bucuresti 4,5 22,5 17,25 39,5
52 52 II Sandor Levente 1468 Cs De Sah Ceramica Corund 4,5 21,0 15,50 38,0
53 61 II Craciun Dorian-Raul 1376 Cm De Sah Alba Iulia 4,5 20,5 14,50 36,0
54 67 AFM Beciu Silviu 1306 Sport Club Juventus Bucuresti 4,5 19,5 16,25 37,5
55 51 I Balea Dumitru-Lucian S65 1473 Cs Universitatea Targoviste 4,5 19,5 14,75 36,5
56 43 CM Hlinschi Mihai S75 1572 Cs Tinerii Maestri Bucuresti 4,5 19,0 17,25 38,5
57 44 II Nistor Serban S50 1568 Cs De Sah Lia Brasov 4,0 26,0 15,50 42,5
58 58 I Spiridon Anisia U12 1422 Cs Petrom Flacara Moreni 4,0 22,0 14,25 39,5
59 59 II Saioc David U10 1419 Acs Sah Club Vados Arad 4,0 22,0 14,00 40,5
60 56 I Buliga Ion S75 1430 Cs Carpati Sinaia 4,0 22,0 13,50 41,0
61 68 II Ungureanu Constantin-Gabriel U18 1293 Acs Sah Club C&c Bucuresti 4,0 21,0 16,50 41,5
62 62 II Popa Andra-Maria U14 1363 Cs Universitar Ploiesti 4,0 21,0 11,75 38,0
63 81 III Burlacu Andrei-Valentin U10 1153 Cs Gambitul Damei Ploiesti 4,0 20,0 16,75 41,5
64 40 I Anusca Vasile S50 1603 Acs Mmi Andrei Murariu 4,0 20,0 12,50 40,0
65 47 I Roncea Ioan-Aurel S75 1532 Cm De Sah Alba Iulia 4,0 18,0 12,00 34,5
66 57 II Dinca Gheorghe S65 1426 Sah Club Ramnicu Valcea 4,0 17,5 11,50 36,0
67 60 II Mihaiu Corneliu S50 1396 Cs De Sah Ioios Brasov 4,0 17,0 12,50 33,0
68 64 II Chereches Marius-Calin 1343 Acs Juvenes Targu Mures 4,0 17,0 12,00 36,0
69 53 III Zlata Alex-Stefan U10 1451 Csm Focsani 2007 4,0 14,0 8,00 28,5
70 91 Dumitru Cristina S50 1001 Cs De Sah "unirea Prejmer" 3,5 21,5 12,75 38,5
71 66 II Neculae Andrei-Fabian U16 1312 Cs Carpati Sinaia 3,5 20,0 11,50 37,5
72 86 II Danila Tudor-Gabriel U08 1033 Cs Universitar De Sah Bucurest 3,5 19,5 14,75 40,5
73 82 Olteanu Luca-Ioan U10 1109 Cs Gambitul Damei Ploiesti 3,5 18,5 11,00 39,5
74 76 II Spiridon Teodora U10 1221 Cs Petrom Flacara Moreni 3,5 18,5 10,75 37,5
75 70 II Anghel Rares-Mihai U10 1283 Csm Ploiesti 3,5 17,5 12,75 38,5
76 95 Simionescu Alexandru-Nicolae U14 1001 Cs Carpati Sinaia 3,5 16,5 11,50 36,5
77 78 II Marin Alexia-Iuliana U14 1203 Cs Universitar Ploiesti 3,5 16,0 15,00 41,0
78 83 II Militaru Mihai-Gabriel U10 1108 Cs Universitar Ploiesti 3,5 15,5 10,25 33,0
79 77 II Cristinescu Darius-Petre U12 1206 Cs Petrolul Ploiesti 3,5 15,5 7,75 30,5
80 80 Staicu Bogdan-Cristian U10 1179 Cs Carpati Sinaia 3,5 14,5 10,50 34,5
81 79 Eisler Darius U10 1201 Cs Logic 64 Brasov 3,5 13,5 9,75 34,5
82 73 II Cojocaru Vlad-Cristian U14 1250 Clubul Central De Sah Bucurest 3,0 17,5 10,75 41,0
83 87 III Badica Ariana U08 1069 Csm Bucuresti 3,0 15,0 9,50 38,5
84 84 III Olteanu Gabriel-Luca U08 1102 Clubul Central De Sah Bucurest 3,0 14,0 9,50 37,0
85 75 II Rosu Mihai-Radu U10 1234 Cs Universitar Ploiesti 3,0 14,0 5,00 32,5
86 97 Vasilescu Daniel-Mihail U10 1001 Cs Gambitul Damei Ploiesti 3,0 13,0 5,00 34,0
87 85 III Borza Mara-Florentina U10 1079 Cs Universitar Ploiesti 3,0 12,0 7,50 31,5
88 89 IV Furfurica Iustin-Stefan U12 1025 Acs Fianchetto Constanta 3,0 9,0 5,50 26,5
89 94 Miloiu Andrei-Constantin U10 1001 Cs Universitar Ploiesti 2,5 13,5 5,25 32,5
90 72 Corfu Gabriel-Ionut U14 1265 Cs Gambitul Damei Ploiesti 2,5 13,0 8,00 34,0
91 71 II Bumbea Radu U14 1272 Csm Craiova 2,5 13,0 4,75 31,0
92 93 Militaru Cristian-Andrei U08 1001 Cs Universitar Ploiesti 2,5 11,0 6,25 31,5
93 92 Dutu Andrei-Constantin U12 1001 Acs Fianchetto Constanta 2,0 9,0 2,00 30,0
94 88 IV Cretu Sofia U08 1037 Cs Micul Sahist Iasi 2,0 9,0 2,00 24,5
95 65 I Zamora Aurel S75 1319 Acs Sah Club C&c Bucuresti 2,0 8,5 8,00 31,0
96 90 Badea Victor Cristian U12 1001 Canada 1,5 7,5 2,75 30,0
97 96 Turea Teodora-Valentina U08 1001 Cs Universitar Ploiesti 1,0 8,0 0,50 30,0
 

 

SANDULESCU  Gheorghe  

Rd. Bo. SNo Name Rtg Club/City Pts. Res.
1 40 -2 not paired 0 0,0 - ½
2 23 76 II Spiridon Teodora 1221 Cs Petrom Flacara Moreni 3,5 w 1
3 14 58 I Spiridon Anisia 1422 Cs Petrom Flacara Moreni 4,0 s ½
4 13 17 I Uscoi Cornel 1908 Asc Olimpic Zarnesti 6,5 w 0
5 27 62 II Popa Andra-Maria 1363 Cs Universitar Ploiesti 4,0 s ½
6 24 74 I Ivancescu Bogdan-Andrei 1236 Csm Bucuresti 4,5 w ½
7 25 63 II Savu Gheorghe-Dorin 1346 Cs Carpati Sinaia 5,5 s ½
8 25 51 I Balea Dumitru-Lucian 1473 Cs Universitatea Targoviste 4,5 w 1
9 16 6 CM Mihai Catalin 2051 Cs De Sah Alex Brasov 4,5 s 1
 

********************************************************************************************

                             " Trofeul Orasului Victoria - Editia 2"
                                                                                   Victoria /  01 iulie  2018  

               Concurs de sah rapid in orasul Victoria, onorat de doi ploiesteni, fosti sau
        actuali conpetisti, alaturi de alti 54 competitori. Juniorul SZOCS  Iulian si
        ROMOSAN Cristian au remizat intre ei in runda finala si si-au impartit
        primele doua locuri . Castigand la pas turneul, Iulian a lasat o singura
        remiza, printre victime numarandu-se Uscoi C, Tipeiu N, Muntoiu E. si
        Anghel Maria.
        Cristi a facut si el un turneu foarte bun. A cedat o singura partida la
        Uscoi C., dar a castigat cu Tipeiu N  si Anghel Maria. 
 
                                                              
                                                     SZOCS  Teodor  Iulian                           ROMOSAN  Cristian

Clasament  final  dupa 9 runde 

Rk. SNo Name FED Rtg Club/City Pts.  TB1   TB2   TB3 
1 5 Szocs Teodor-Iulian ROU 1778 Csm Ploiesti 8,5 0,0 8 51,0
2 11 Romosan Cristian ROU 1650 Cs Conpet Ploiesti 7,5 0,0 7 49,5
3 1 Uscoi Cornel ROU 1908 Asc Olimpic Zarnesti 7,0 0,5 6 52,5
4 6 Voinescu David-Ioan ROU 1757 7,0 0,5 6 48,0
5 9 Anghel Maria ROU 1665 6,5 0,0 6 48,5
6 3 I Muntoiu Emanoil ROU 1830 Acs Logismart Sibiu 6,5 0,0 6 45,0
7 2 Tipeiu Nicolae-Adrian ROU 1850 Asc Olimpic Zarnesti 6,0 0,0 6 48,5
8 8 Stan Luciana-Gabriela ROU 1673 6,0 0,0 6 43,0
9 14 Suteu Ioan ROU 1544 Cs Chimia Victoria 6,0 0,0 6 41,5
10 23 IV Savescu Razvan-Valentin ROU 1026 Cs Chimia Victoria 6,0 0,0 4 42,0
11 13 Laszlo Jozsef-Attila ROU 1557 Ac De Sah Cavalerul Sf Gheorgh 5,5 0,0 5 43,5
12 18 Stanea Stelian-Ioan ROU 1364 Cs Chimia Victoria 5,5 0,0 5 42,0
13 4 Botea Dan-Dumitru ROU 1805 Cs Sah Club Brasov 5,5 0,0 5 41,5
14 16 WCM Maria Lia-Alexandra ROU 1474 5,5 0,0 5 41,5
15 15 Coman Claudiu ROU 1504 Cs Sah Club Brasov 5,5 0,0 5 39,0
16 19 Ciobotaru Sofia ROU 1312 5,5 0,0 5 38,5
17 17 Barsan Ioan ROU 1415 Cs Chimia Victoria 5,5 0,0 5 37,5
18 12 Wunder Tamas-Gabor ROU 1608 Cs De Sah Alex Brasov 5,0 0,0 5 44,0
19 42 FC Manu Ion-Lucian ROU 1001 Cs Chimia Victoria 5,0 0,0 5 43,0
20 10 Calcea Ioan ROU 1651 Ac De Sah Cavalerul Sf Gheorgh 5,0 0,0 5 43,0
21 21 Ciobotaru Dimitrie ROU 1220 5,0 0,0 5 38,0
22 7 Papp Ferenc-Attila ROU 1681 Cs Sah Club Potaissa Turda 5,0 0,0 4 42,0
23 28 FC Cont Corneliu-Hariton ROU 1001 Cs Chimia Victoria 5,0 0,0 4 39,0
24 22 Bilcu Marco-Octavian ROU 1190 Cs Dinamo Bucuresti 5,0 0,0 3 41,0
25 55 Nitu Marius Florin ROU 1001 Se legitimeaza CS Chimia Victoria 4,5 0,0 4 41,0
26 51 FC Zanfir Constantin ROU 1001 Cs Chimia Victoria 4,5 0,0 4 39,5
27 53 Iezsenszki Horatiu Ioan ROU 1001 Se legitimeaza Cs Chimia Victoria 4,5 0,0 4 39,0
28 20 Scorobet Cristian-Erhard ROU 1253 Cs Chimia Victoria 4,5 0,0 4 38,0
29 35 FC Dumitru Cristina ROU 1001 Cs De Sah "unirea Prejmer" 4,5 0,0 4 34,5
30 37 FC Ghindea Matei ROU 1001 Cs Chimia Victoria 4,5 0,0 4 28,5
31 24 FC Banciu Adrian-Marian ROU 1014 Cs Chimia Victoria 4,5 0,0 3 42,5
32 56 Badea Victor Cristian CAN 0 4,5 0,0 3 39,0
33 48 FC Prodan Constantin ROU 1001 Cs Chimia Victoria 4,0 0,0 4 38,0
34 54 Moroita Cosmin ROU 1001 Se legitimeaza CS SAH CLUB BRASOV 4,0 0,0 4 37,5
35 44 FC Moroita Vlad ROU 1001 Cs Sah Club Brasov 4,0 0,0 4 37,0
36 39 FC Hoaja Valentin ROU 1001 Cs Chimia Victoria 4,0 0,0 4 36,0
37 27 FC Bichis Tudor ROU 1001 Acs Turnul Alb Sibiu 4,0 0,0 4 32,5
38 26 FC Antonescu Andrei (B.) ROU 1001 Acs Turnul Alb Sibiu 4,0 0,0 4 32,0
39 25 FC Anca Augustin-Gabriel ROU 1001 Cs Universitar Sibiu 4,0 0,0 4 30,5
40 47 FC Popescu Gheorghe ROU 1001 Cs Chimia Victoria 4,0 0,0 3 39,5
41 30 FC Crama David ROU 1001 Cs Sah Club Brasov 4,0 0,0 3 37,0
42 32 FC Dobrea David ROU 1001 Cs Chimia Victoria 4,0 0,0 3 31,0
43 33 FC Dragusin Mihai-Ioan ROU 1001 Acs Turnul Alb Sibiu 3,5 0,0 3 32,0
44 49 FC Stancu Vlad-Andreas ROU 1001 Acs Turnul Alb Sibiu 3,5 0,0 3 29,0
45 50 FC Stanea Madalina-Alexandra ROU 1001 Cs Chimia Victoria 3,5 0,0 2 38,0
46 52 Copariu Mihai ROU 1001 3,5 0,0 2 28,5
47 36 FC Francu Raul-Constantin ROU 1001 Acs Turnul Alb Sibiu 3,0 0,0 3 34,0
48 46 FC Palamariuc Denisa-Maria ROU 1001 Acs Turnul Alb Sibiu 3,0 0,0 3 30,0
49 40 FC Hunyadi Robert-Andrei ROU 1001 Acs Turnul Alb Sibiu 3,0 0,0 3 27,0
50 34 FC Dumitrescu Darius ROU 1001 Acs Turnul Alb Sibiu 3,0 0,0 2 35,5
51 41 FC Ludosan Andrei-Darius ROU 1001 Acs Turnul Alb Sibiu 3,0 0,0 2 34,0
52 43 FC Moroita Stefan ROU 1001 Cs Sah Club Brasov 2,5 0,0 2 36,0
53 31 FC Dobrea Alexandru ROU 1001 Cs Chimia Victoria 2,5 0,0 2 23,5
54 38 FC Herbert Karla ROU 1001 Acs Turnul Alb Sibiu 1,5 1,5 1 26,5
55 29 FC Cortojan Sara ROU 1001 Acs Turnul Alb Sibiu 1,5 1,5 1 26,0
56 45 FC Palamariuc Cristian Andrei ROU 1001 Acs Turnul Alb Sibiu 1,5 0,0 1 28,5
 

 

SZOCS  Teodor - Iulian 

Rd. Bo. SNo Name Rtg FED Club/City Pts. Res.
1 5 32 FC Dobrea David 1001 ROU Cs Chimia Victoria 4,0 s 1
2 5 20 Scorobet Cristian-Erhard 1253 ROU Cs Chimia Victoria 4,5 w 1
3 4 14 Suteu Ioan 1544 ROU Cs Chimia Victoria 6,0 s 1
4 2 2 Tipeiu Nicolae-Adrian 1850 ROU Asc Olimpic Zarnesti 6,0 w 1
5 1 9 Anghel Maria 1665 ROU 6,5 w 1
6 1 1 Uscoi Cornel 1908 ROU Asc Olimpic Zarnesti 7,0 s 1
7 1 6 Voinescu David-Ioan 1757 ROU 7,0 s 1
8 1 3 I Muntoiu Emanoil 1830 ROU Acs Logismart Sibiu 6,5 w 1
9 1 11 Romosan Cristian 1650 ROU Cs Conpet Ploiesti 7,5 s ½
 

ROMOSAN  Cristian

Rd. Bo. SNo Name Rtg FED Club/City Pts. Res.
1 11 39 FC Hoaja Valentin 1001 ROU Cs Chimia Victoria 4,0 w 1
2 11 54 Moroita Cosmin 1001 ROU Se legitimeaza CS SAH CLUB BRASOV 4,0 s 1
3 1 1 Uscoi Cornel 1908 ROU Asc Olimpic Zarnesti 7,0 w 0
4 8 19 Ciobotaru Sofia 1312 ROU 5,5 s 1
5 7 23 IV Savescu Razvan-Valentin 1026 ROU Cs Chimia Victoria 6,0 w 1
6 3 8 Stan Luciana-Gabriela 1673 ROU 6,0 s 1
7 2 9 Anghel Maria 1665 ROU 6,5 s 1
8 2 2 Tipeiu Nicolae-Adrian 1850 ROU Asc Olimpic Zarnesti 6,0 w 1
9 1 5 Szocs Teodor-Iulian 1778 ROU Csm Ploiesti 8,5 w ½
 

********************************************************************************************