ŞAH - CONPET

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Informatii Sahiste detaliate

                                                              Trimestrul I , 2011

 

 

                  "Cupa MICUL SAHIST"  - Ploiesti - 26 martie - copii 10 ani - sah rapid - 20 minute
                                   MOS  Maria - Magdalena  a ocupat locul II la fete

 

                                                                                                      CLASAMENT  FINAL                                                                                                                

1
Tentu Valentina ROU 1522 6.5 33.0 0 24.0
2
Dragulin Andrei ROU 1521 6.0 31.5 0 22.0
3
Ciobanu Alexandru ROU 1517 5.5 33.5 0 24.0
4
Popescu Alin ROU 1508 5.5 26.5 0 19.0
5
Szocs Teodor ROU 1523 5.0 34.0 0 23.5
6
Imbrea Ersiliu ROU 1510 5.0 29.0 0 21.0
7
Irimia Alexandra ROU 1476 5.0 28.0 0 19.0
8
Bulau Andrei ROU 1512 5.0 27.5 0 19.5
9
Mos Maria ROU 1519 5.0 27.0 0 19.5
10
Mocanu Valentin ROU 1520 4.5 31.5 0 23.5
11
Cantar Nicolas ROU 1516 4.5 29.5 0 20.5
12
Iacob Razvan ROU 1504 4.5 26.0 0 18.5
13
Tudor Calin ROU 1506 4.5 22.5 0 17.5
14
Frusinoiu Stefan ROU 1514 4.0 31.0 0 21.5
15
Nistor Gabriela ROU 1515 4.0 28.5 0 20.5
16
Oana Stefan ROU 1505 4.0 28.0 0 21.0
17
Iavorschi Tiberiu ROU 1507 4.0 28.0 0 19.0
18
Stoicescu Daniel ROU 1502 4.0 26.0 0 19.0
19
Benchi Adrian ROU 1485 4.0 26.0 0 17.5
20
Nicodim Rafael ROU 1499 4.0 25.0 0 18.0
21
Popa Vlad ROU 1509 4.0 23.5 0 16.5
22
Renghes Victor ROU 1491 4.0 23.0 0 16.0
23
Negrea Matei ROU 1502 4.0 21.5 0 16.0
24
Frusinoiu Liviu ROU 1513 3.5 30.5 0 22.0
25
Popa Sorin ROU 1511 3.5 30.0 0 22.5
26
Taga Stefan ROU 1483 3.5 28.0 0 20.5
27
Ilie Denisa ROU 1495 3.5 22.5 0 15.5
28
Necula Cosmin ROU 1484 3.5 21.0 0 16.0
29
Iordache Rares ROU 1494 3.0 26.0 0 18.5
30
Andrei Mihai ROU 1479 3.0 25.5 0 19.0
31
Enciu Darius ROU 1497 3.0 24.0 0 16.0
32
Angelescu Cristina ROU 1498 3.0 23.5 0 15.5
33
Barbu Andrei ROU 1503 3.0 22.5 0 16.0
34
Ulian Sasha ROU 1492 3.0 21.0 0 16.5
35
Marinica Marius ROU 1500 3.0 21.0 0 14.5
36
Anghelus Daniel ROU 1481 2.5 21.5 0 15.0
37
Enciu Vlad ROU 1486 2.5 19.0 0 14.5
38
Dobrica Ioana ROU 1480 2.5 18.0 0 13.5
39
Jipa Alexandru ROU 1490 2.5 18.0 0 13.5
40
Conea Eduard ROU 1489 2.5 18.0 0 12.5
41
Georgescu Alin ROU 1493 2.5 18.0 0 12.0
42
Ghioca Florin ROU 1482 2.0 24.5 0 18.0
43
Stoica Florin ROU 1488 2.0 21.0 0 15.0
44
Negrea Vlad ROU 1478 2.0 19.0 0 13.5
45
Cirtoaje Teodor ROU 1496 2.0 18.5 0 13.0
46
Codescu Ana ROU 1480 2.0 18.0 0 13.5
47
Atanasiu Albert ROU 1477 1.5 20.5 0 14.5
48
Kittel Mario ROU 1487 1.0 16.0 0 11.0
49
Tompi Bianca ROU 1501 0.5 18.5 0 12.0

 

 

 

 

 

 
                   " Turneul Prahova 2011"- turneul  principal - Ploiesti 5 -13 martie
                               Au participat 15 jucatori de la CONPET, din cei 43 de participanti.  Seniorii au  jucat
              in general modest. Cel dintai dintre conpetisti - veteranul  SANDULESCU  Gheorghe 
                       -  locul  6  .  Juniorii  pun din ce in ce mai   multe probleme.

CLASAMENT  FINAL

1 CM Corlatescu Dragos-Georgian ROU 2197 Cs Petrolul Ploiesti 8.0 0.0 42.0 53.5
2 CM Telea Stefan ROU 2088 Acs Uztel Ploiesti 7.5 0.0 39.5 51.5
3 I Turlea Constantin ROU 1989 Csu Ploiesti 7.0 0.0 32.5 43.5
4 I Vezeteu Daniel ROU 2037 Cs Petrolul Ploiesti 6.5 0.0 37.5 48.5
5 I Manole Stefan ROU 2013 Cs Petrolul Ploiesti 6.0 0.0 38.0 49.5
6 I Sandulescu Gheorghe ROU 1862 Cs Conpet Ploiesti 6.0 0.0 38.0 49.0
7 CM Stoicescu Horia ROU 1856 Cs Carpati Sinaia 6.0 0.0 37.5 48.0
8 I Chiru Alexandru ROU 1874 Cs Petrolul Ploiesti 6.0 0.0 33.5 44.0
9 NM Mosnegutu Klauss ROU 2270 Cs Conpet Ploiesti 5.5 0.0 39.5 52.0
10 CM Anuta Elefterie-Laurentiu ROU 2034 Cs Conpet Ploiesti 5.5 0.0 37.0 48.5
11 WNM Adoamnei Roxana ROU 1990 Csu Ploiesti 5.5 0.0 36.0 46.5
12 CM Dobrin Catalin ROU 1897 Acs Uztel Ploiesti 5.5 0.0 32.5 42.0
13 I Iordache Adrian ROU 2025 Csm Ploiesti 5.0 0.0 42.5 54.5
14 III Matei Florin-Cristian ROU 1282 Cs Petrolul Ploiesti 5.0 0.0 36.5 47.0
15 I Romosan Cristian ROU 1861 Cs Conpet Ploiesti 5.0 0.0 35.5 44.5
16 I Anghel Stefan ROU 1567 Cs Conpet Ploiesti 5.0 0.0 33.0 44.0
17 I Sandu Marian-Catalin ROU 1709 Csm Ploiesti 5.0 0.0 32.0 40.0
18
Coteata Ana-Maria ROU 1201 Cs Gambitul Damei Ploiesti 5.0 0.0 25.5 32.5
19 I Vulcan Gheorghe ROU 1802 Cs Conpet Ploiesti 5.0 0.0 24.0 31.5
20 II Nistor Minu-Mihail ROU 1772 Cs Petrolul Ploiesti 4.5 0.0 33.0 42.5
21 I Dumitrascu Grigore ROU 1769 Cs Conpet Ploiesti 4.5 0.0 31.0 39.0
22 I Iordache Dumitru ROU 1707 Cs Petrolul Ploiesti 4.5 0.0 29.5 37.5
23 I Szocs Teodor-Iulian ROU 1523 Cs Conpet Ploiesti 4.5 0.0 27.5 35.5
24 II Mos Maria-Magdalena ROU 1253 Cs Conpet Ploiesti 4.5 0.0 23.0 31.0
25 I Didiliuc Dariana-Gabriela ROU 1449 Cs Conpet Ploiesti 4.0 0.0 35.0 43.0
26 I Coman Emilia-Florentina ROU 1398 Cs Conpet Ploiesti 4.0 0.0 33.5 42.0
27 I Cinatti Laurentiu ROU 1617 Cs Conpet Ploiesti 4.0 0.0 30.5 40.0
28 I Tentu Valentina ROU 1506 Cs Petrolul Ploiesti 4.0 0.0 30.5 37.0
29 I Olariu Mihail ROU 1834 Cs Petrolul Ploiesti 4.0 0.0 30.0 40.5
30 I Suciu Gabriel ROU 1870 Cs Partyum Marghita 4.0 0.0 29.5 38.0
31 I Manole Anghel ROU 1656 Cs Conpet Ploiesti 4.0 0.0 28.5 38.5
32 I Negulescu Alexandru ROU 1562 Cs Carpati Sinaia 3.5 0.0 32.5 42.0
33
Malaescu Mihai-Adrian ROU 1214 Cs Conpet Ploiesti 3.5 0.0 31.0 39.0
34 II Dragulin Andrei ROU 1423 Cs Petrolul Ploiesti 3.5 0.0 30.0 40.0
35
Coman Adrian-Catalin ROU 1201 Cs Conpet Ploiesti 3.5 0.0 26.0 32.0
36
Taga Stefan ROU 1201 Cs Petrolul Ploiesti 3.0 0.0 26.0 32.0
37
Nistor Gabriela ROU 1201 Cs Petrolul Ploiesti 3.0 0.0 24.5 32.0
38
Benchi Adrian-Mihai ROU 1201 Cs Petrolul Ploiesti 3.0 0.0 20.0 27.0
39 I Pirjol Lucian-Marian ROU 1794 Palatul Copiilor Craiova 2.0 0.0 29.0 39.0
40
Albu Alin ROU 1201 Cs Gambitul Damei Ploiesti 1.0 0.0 24.0 30.0
41
Botea Daniel-Nicusor ROU 1209 Cs Gambitul Damei Ploiesti 1.0 0.0 23.0 31.0
42
Chirchiboi Cosmin-Viorel ROU 1201 Cs Petrolul Ploiesti 1.0 0.0 21.5 28.5
43
Bobei Florin ROU 1201 Cs Gambitul Damei Ploiesti 0.5 0.0 22.5 28.5

 

 

 
             " Turneul Prahova 2011" - turneu  copii ( sub 10 ani )- Ploiesti 4 -10 martie
                                      Junioara  MARIN  Ioana  a ocupat  locul  III

CLASAMENT  FINAL

1 II Dragulin Andrei 1423 ROU * 1 1 1 1 1 1 1 1 1 9.0 36.00 0.0 9
2 III Ciobanu Alexandru 1280 ROU 0 * ½ 1 1 1 1 0 1 1 6.5 23.25 0.0 6
3 III Marin Ioana-Andreea 1245 ROU 0 ½ * 1 0 1 1 1 1 1 6.5 22.25 0.0 6
4
Bulau Andrei-Cristian 1201 ROU 0 0 0 * 1 0 1 1 1 1 5.0 14.00 0.0 5
5
Popa Vlad-Constantin 1201 ROU 0 0 1 0 * 0 1 1 0 1 4.0 13.50 0.0 4
6
Nistor Gabriela 1201 ROU 0 0 0 1 1 * 0 1 0 1 4.0 12.00 0.0 4
7
Irimia Andreea 1201 ROU 0 0 0 0 0 1 * 1 1 1 4.0 10.00 0.0 4
8
Taga Stefan 1201 ROU 0 1 0 0 0 0 0 * 1 1 3.0 9.50 0.0 3
9
Popa Sorin-Alexandru 1201 ROU 0 0 0 0 1 1 0 0 * 1 3.0 8.00 0.0 3
10
Tudor Calin 1201 ROU 0 0 0 0 0 0 0 0 0 * 0.0 0.00 0.0 0

 

 

 

 

" Olimpiada Scolara - faza judeteana " -  Gimnaziu - 24 februarie - PLOIESTI
  DIDILIUC  DARIANA - GABRIELA  :   locul 1 - fete - Campioana Judeteana

 
CLASAMENT  FINAL

1 I Didiliuc Dariana-Gabriela ROU 1449 N. Simache Ploiesti 4.5 16.0 9.5 14.25
2
Preda Irina ROU 1201 Sf. Vineri Ploiesti 4.0 14.5 8.5 10.00
3
Banu Rebeca ROU 1201 N. Simache Ploiesti 3.5 14.0 8.0 7.75
4
Piscociu Claudia ROU 1201 Cocorasti 3.5 10.0 5.0 4.50
5
Miculeasa Georgiana ROU 1201 Nedelea 3.0 15.0 8.5 6.50
6
Manole Daniela ROU 1201 Sc. 25, Berthlot Ploiesti 2.5 12.5 8.0 5.25
7
Trandafir Ioana ROU 1201 Sf.Vineri Ploiesti 2.5 11.5 6.5 2.50
8
Iacob Andreea ROU 1201 Nedelea 2.0 12.0 7.5 3.00
9
Moraru Nicoleta ROU 1201 Cocorasti 2.0 11.0 7.0 1.50
10
Dumitrescu Alexandra ROU 1201 Manesti 1.5 11.0 6.5 3.75
11
Apostol Cristina ROU 1201 Manesti 1.0 10.0 6.0 2.50



"FINALELE  NATIONALE de SENIORI-Editia 2011" - Sarata  Monteoru
                                                                   11  -  20  februarie
                    Juniorul  MIROIU CATALIN - marea surpriza a acestor finale
 Locul 10 in clasamentul general ( 7,5 p)si o norma de Maestru Internationa
Comportare de asemeni foarte buna a MF  BACIU  Stefan : locul  20
                                 ( din 138 jucatori )  cu  7,0 p

                                           

                                                     MIROIU  George-Catalin                              BACIU  Stefan                                      prima  norma de  maestru  international


CLASAMENT  FINAL - Masculin
 
1 GM Lupulescu Constantin ROU 2619 Cs Aem Luxten Timisoara 8.5 65.5 60.75 57.0
2 IM Miron Lucian-Costin ROU 2509 Acs De Sah Apa Nova Bucur 8.5 64.5 57.75 54.5
3 GM Parligras Mircea-Emilian ROU 2594 Cs Aem Luxten Timisoara 8.5 63.5 58.25 54.0
4 GM Manolache Marius ROU 2544 Cs Stud. Medicina Timisoa 8.5 60.0 57.00 51.0
5 FM Baratosi Daniel ROU 2372 Csu Ploiesti 8.5 59.5 55.25 49.0
6 GM Berescu Alin-Mile ROU 2476 Cs Aem Luxten Timisoara 8.0 62.5 54.00 49.5
7 IM Manea Alexandru ROU 2384 Asc Corona 2010 Brasov 8.0 59.0 50.25 47.5
8 GM Szabo Gergely-Andras-Gyula ROU 2542 Asociatia Sah Club 82-83 7.5 66.5 53.00 51.5
9 FM Balla Tamas-Kristof ROU 2394 Csm Lugoj 7.5 62.0 49.25 46.0
10 CM Miroiu George-Catalin ROU 2277 Cs Conpet Ploiesti 7.5 62.0 48.25 45.5
11 GM Nanu Costica-Ciprian ROU 2526 Cs Dinamo Bucuresti 7.5 61.0 48.25 46.5
12 FM Voiteanu Gabriel ROU 2283 Csu Ploiesti 7.5 60.0 46.00 47.5
13 CM Chifor Ovidiu-Emanuel ROU 2276 Cs Politehnica Iasi 7.5 59.5 45.75 46.5
14 FM Anton Teodor ROU 2316 Css Tg Mures 7.5 59.0 46.75 45.0
15 FM Petrisor Adrian-Marian ROU 2386 Css Nr 1 Timisoara 7.5 58.0 45.50 45.0
16 NM Posedaru Bogdan ROU 2322 Cs Vointa Buzau 7.5 56.0 44.25 44.0
17 IM Florescu Codrut-Constantin ROU 2226 Clubul De Sah Deva 7.5 56.0 42.50 42.5
18 CM Stanciu Alexandru-Ovidiu ROU 2297 Lps Satu Mare 7.5 54.5 42.75 45.5
19 GM Badea Bela ROU 2493 Cs Dinamo Bucuresti 7.0 67.5 48.25 50.5
20 FM Baciu Stefan ROU 2236 Cs Conpet Ploiesti 7.0 58.5 41.75 43.0
21 CM Horvat Dan-Sebastian ROU 2171 Css Viitorul Cluj Napoca 7.0 55.0 42.00 42.0
22 FM Dobre Claudiu-Cristian ROU 2362 Csu Ploiesti 7.0 55.0 41.00 42.5
23 IM Doncea Vladimir ROU 2402 Acs De Sah Apa Nova Bucur 7.0 55.0 41.00 40.0
24 CM Corlatescu Dragos-Georgian ROU 2191 Cs Petrolul Ploiesti 7.0 51.0 36.75 39.5
25 GM Nevednichy Vladislav ROU 2536 Cs Aem Luxten Timisoara 6.5 67.0 44.75 52.0
26 IM Ardelean George-Catalin ROU 2506 Cs Stud. Medicina Timisoa 6.5 63.0 42.75 46.0
27 IM Cioara Andrei-Nestor ROU 2427 Csu Ploiesti 6.5 60.5 39.75 46.5
28 CM Turcu Iulian ROU 2200 Clubul De Sah Deva 6.5 60.0 38.25 43.0
29 NM Bonte Andrei-Mihai ROU 2331 Cs Al Municipiului Baia M 6.5 58.5 38.75 43.5
30 FM Georgescu Tiberiu-Marian ROU 2406 Acs de Sah Apa Nova Bucu 6.5 57.5 39.00 42.5
31 CM Sava Bogdan ROU 2153 Acs Realitatea Husi 6.5 57.5 38.50 43.0
32 I Jugaru Lucian ROU 1911 Cs Sah Club Galati 6.5 56.5 38.75 35.5
33 CM Stegariu Vlad-Ionut ROU 2195 Cs Politehnica Iasi 6.5 56.5 35.25 42.5
34 NM Mosnegutu Klauss ROU 2271 Cs Conpet Ploiesti 6.5 56.0 39.75 42.0
35 CM Gilea Lucian ROU 2285 Cs Sah Club Galati 6.5 56.0 37.75 41.5
36 CM Bida Mihai-Eugen ROU 2024 Csu Craiova 6.5 55.5 38.00 39.5
37 IM Vasilescu Lucian-Mihail ROU 2298 Csm Lugoj 6.5 55.5 37.75 42.5
38 FM Pessi Emil-George ROU 2221 Acs De Sah Apa Nova Bucur 6.5 55.5 35.50 43.5
39 CM Gheorghiu Calin ROU 1949 Cs Politehnica Iasi 6.5 55.5 34.25 38.0
40 CM Luncasu Raul-Ionut ROU 2161 Cs Gambitul Damei Ploiest 6.5 55.0 37.00 39.0
41 CM Siclovan Cristian-Daniel ROU 2086 CS Sinandrei 6.5 54.5 34.75 40.0
42 CM Luca Ionel ROU 2160 Cs Crisul Oradea 6.5 50.5 31.25 36.0
43 CM Domanyek Ernest-Iosif ROU 2227 Csm Lugoj 6.5 48.5 32.25 35.5
44 FM Dragomirescu Calin ROU 2233 Sah Club Cugir 6.5 48.5 32.25 35.0
45 CM Dicu Razvan-Stefan ROU 2087 Cs Otopeni 6.0 58.0 35.50 41.0
46 CM Dumitrascu Cornel ROU 2090 Sc Juventus Bucuresti 6.0 54.5 30.75 38.0
47 CM Senetia Teodor ROU 2218 Cs Siciliana Bucuresti 6.0 54.0 32.25 38.5
48 NM Hajbok Robert ROU 2264 Lps Satu Mare 6.0 52.0 32.75 39.5
49 I Stegariu Alexandru ROU 2053 Cs Politehnica Iasi 6.0 52.0 28.25 36.0
50 CM Pop Alexandru ROU 2137 Css Tg Mures 6.0 51.5 29.75 34.5
51 NM Ciobanu Viorel-Adrian ROU 2240 Cs Diana Galati 6.0 50.5 31.00 37.5
52 CM Stanculescu Claudiu ROU 2232 Csu Ploiesti 6.0 50.0 29.75 37.0
53 I Martian Dragos-Daniel ROU 1990 Cs Sah Club Galati 6.0 49.5 26.00 36.0
54 CM Tomici Stefan ROU 2090 Clubul Central De Sah Buc 6.0 48.5 29.25 35.5
55 NM Tufa Mihai ROU 2011 Cs Diana Galati 6.0 48.0 30.25 34.5
56 I Popescu Stefan-Claudiu ROU 1988 Cs Vointa Buzau 6.0 43.5 27.75 30.0
57 I Marinescu Stefan ROU 1957 Cs Politehnica Iasi 6.0 43.5 26.25 32.0
58 CM Bohiltea Florin-Viorel ROU 2138 Cs Energy Pcc Sterom Camp 6.0 43.0 26.75 30.5
59 CM Moldovan Gheorghe-Zamfir ROU 2056 Cs Tinere Sperante Baia M 6.0 41.0 26.50 32.0
60 FM Dragomirescu Robin-Alexandru ROU 2403 AEM Timisoara 5.5 61.5 35.75 43.0
61 NM Ciobanu Aurelian ROU 2214 Asc Ramnicu Valcea 5.5 58.0 30.00 40.0
62 I Popescu Daniel-Vasilica ROU 1473 Cs Vointa Buzau 5.5 57.5 32.00 37.5
63 NM Varlan Hervig-Ioan ROU 2203 Asc Ramnicu Valcea 5.5 55.5 31.75 38.5
64 I Fulger Ionut ROU 1826 Cs Arpechim Pitesti 5.5 53.5 29.50 33.5
65 CM Malureanu Costin-George ROU 2138 Cs Victoria Techirghiol 5.5 53.5 29.25 36.0
66 CM Telea Stefan ROU 2095 Acs Uztel Ploiesti 5.5 53.0 25.75 37.0
67 CM Dan Cristian-Mihaita ROU 1983 Cs Orizont 64 Braila 5.5 51.0 23.75 35.0
68 NM Doros Radu-Marian ROU 2348 Lps Satu Mare 5.5 50.0 29.25 34.5
69 NM Prundeanu Horia ROU 2194 Cs Sinandrei Timis 5.5 50.0 28.00 38.0
70 I Costachi Mihnea ROU 1843 Css Nr 1 Timisoara 5.5 50.0 27.50 29.5
71 I Lupascu Matei-Alexandru ROU 1946 Cs Politehnica Iasi 5.5 50.0 25.75 32.0
72 CM Anuta Elefterie-Laurentiu ROU 2034 Cs Conpet Ploiesti 5.5 49.5 26.25 34.5
73 I Carapit Vasile ROU 1830 Csan Bucuresti 5.5 49.5 26.25 31.0
74 WNM Adoamnei Roxana ROU 1983 Csu Ploiesti 5.5 48.0 25.75 34.0
75 I Radulescu Gabriel ROU 1933 Cs Siciliana Bucuresti 5.5 47.5 26.50 33.0
76 CM Pepene Gheorghe ROU 2118 Csu Ploiesti 5.5 47.5 25.25 33.5
77 I Dobre Mihai ROU 1875 Cs Palatul Copiilor Buzau 5.5 47.5 24.75 32.0
78 I Dan Silviu-Aurelian ROU 1971 Cs Palatul Copiilor Buzau 5.5 47.0 22.50 32.5
79 I Dobrea Eugen ROU 1761 Cs De Sah Ioios Brasov 5.5 45.0 25.00 27.5
80 I Acsinte Matei-Ionut ROU 1891 Cs Politehnica Iasi 5.5 44.0 25.00 28.5
81 I Arghirescu Marius ROU 1921 Cm De Sah Speranta Focsa 5.0 55.0 30.50 34.5
82 WCM Morea Georgiana-Steluta ROU 1900 Cs Politehnica Iasi 5.0 50.5 24.25 31.5
83 I Toma Mihail ROU 1945 Asc Ramnicu Valcea 5.0 50.5 23.25 30.5
84 CM Bratu Gheorghe ROU 1875 Csm Craiova 5.0 50.0 23.50 31.5
85 I Nastase Robert-Paul ROU 1825 Asc Snagov 5.0 48.5 22.00 29.0
86 I Pisu Robert-Daniel ROU 1965 Cs Sah Club Galati 5.0 48.5 21.75 33.5
87 CM Moldoveanu Paul ROU 1924 Cs Vointa Buzau 5.0 46.0 22.25 28.0
88 I Secheres Adrian-Simion ROU 1855 Css Nr 1 Timisoara 5.0 46.0 19.50 28.5
89 I Pavel Sebastian-Ionut ROU 1897 Cs Politehnica Iasi 5.0 44.5 22.75 29.5
90 CM Simion Nicolae ROU 1899 Cs Tinerii Maestri Bucure 5.0 44.5 21.00 28.5
91 CM Spirea Mihai ROU 1923 Cs Vointa Buzau 5.0 42.5 22.00 25.0
92 I Deac Bogdan-Daniel ROU 1651 Asc Ramnicu Valcea 5.0 42.5 19.00 27.0
93 FM Ardelean Rusalim-Pavel ROU 1851 Cs Universitatea Arad 5.0 42.5 16.75 25.0
94 CM Stoicescu Horia ROU 1875 Cs Carpati Sinaia 5.0 42.0 20.25 28.5
95 I Deaconu Mihai-Ionut ROU 1686 Cs Diana Galati 5.0 41.5 21.00 21.5
96 I Atomei Cristian ROU 1921 Asociatia Sah Club 82-83 4.5 53.5 21.75 30.5
97 I Sandulescu Gheorghe ROU 1873 Cs Conpet Ploiesti 4.5 49.0 19.50 29.5
98 I Tiron Calin-Andrei ROU 1736 Cs Politehnica Iasi 4.5 48.5 22.00 28.0
99 I Toculet Gheorghe-Cristache ROU 1856 Acs Alfil Pitesti 4.5 48.5 20.75 27.5
100 I Iordachescu Sorin-Emanuel ROU 1903 Cs Vointa Buzau 4.5 48.0 21.25 29.0
101 I Motounu Vlad-Stefan ROU 1888 Asc Ramnicu Valcea 4.5 48.0 21.00 29.0
102 I Tiron Lucian-Ilie ROU 1818 Cs Politehnica Iasi 4.5 47.0 20.50 27.0
103 I Rusu Vasile ROU 1810 Cs Micul Sahist Iasi 4.5 46.0 19.00 24.5
104 I Secheres Alexandru ROU 1843 Sah Club Cugir 4.5 46.0 17.25 27.5
106 II Popescu Ioan-Romulus ROU 1353 Cs Arpechim Pitesti 4.5 45.0 21.00 28.0
107 I Patrascu Catalin-Lucian ROU 1821 Csm Focsani 2007 4.5 43.0 18.50 22.5
108 I Baciu Radu-George ROU 1530 Clubul Central De Sah Buc 4.5 41.5 18.75 22.5
109 I Oprita George ROU 1645 Asc Snagov 4.5 39.5 16.75 20.0
110 I Zamora Aurel ROU 1674 Cs Tinerii Maestri Bucure 4.5 39.0 15.00 24.0
111 I Chivulescu Adrian-Alexandru ROU 1649 Csu Ploiesti 4.5 33.0 12.50 17.0
112 I Scripcaru George-Daniel ROU 1795 Cs Politehnica Iasi 4.0 47.5 19.25 24.0
113 I Lupu Alexandru ROU 1822 Asc Hidrocon Bacau 4.0 47.0 16.75 25.5
114 I Condurat Florin-Marian ROU 1759 Cs Politehnica Iasi 4.0 46.0 17.50 26.0
115 I Bors Mircea ROU 1651 Cs Politehnica Iasi 4.0 44.5 18.00 24.0
116 I Baciu Alexandru ROU 1566 Cs Politehnica Iasi 4.0 44.0 17.75 23.5
117 I Ionita Ioan ROU 1771 Cs Politehnica Iasi 4.0 44.0 16.00 22.0
118 I Coman Liviu ROU 1843 Cs Carpati Sinaia 4.0 42.5 15.75 20.5
119 I Rosca Grigore ROU 1632 Cs Fc Callatis Mangalia 4.0 41.5 14.00 21.0
120 CM Hlinschi Mihai ROU 1720 Cs Tinerii Maestri Bucure 4.0 41.0 14.50 21.0
121 I Oprita Matei ROU 1509 Asc Snagov 4.0 40.5 17.00 16.0
122 I Palamar Theodor ROU 1772 Cs Otopeni 4.0 40.5 14.25 22.0
123 I Andrei Gheorghe ROU 1859 Cs Caissa Miercurea Ciuc 4.0 37.0 12.50 21.0
124 II Stoianovici Irinel-Cristian ROU 1647 Cs Diana Galati 4.0 36.5 11.00 16.5
125 I Soare Flavius-Alexandru ROU 1670 Csu Ploiesti 3.5 42.5 14.25 21.5
126 CM Ciortan Mihail ROU 1757 Cs Siciliana Bucuresti 3.5 42.5 12.75 22.0
127 I Vacar Gligore ROU 1810 Cs Tinerii Maestri Bucure 3.5 40.0 11.00 20.0
128 I Fluerariu Radu-Cristian ROU 1668 Csu Ploiesti 3.5 39.5 13.50 19.5
129 II Galupa Vasile ROU 1576 Cs Spartac Bucuresti 3.5 37.0 9.50 16.0
130 II Soare Cristel ROU 1551 Csu Ploiesti 3.5 33.0 9.25 14.5
131 II Ungureanu Alexandru-Daniel ROU 1275 Cs Flacara Parta 3.0 39.5 13.25 18.5
132 I Szocs Teodor-Iulian ROU 1486 Cs Conpet Ploiesti 3.0 38.0 11.00 15.0
133 II Matis Robert-Florin ROU 1435 Css Nr 1 Timisoara 3.0 36.5 6.50 16.5
134 II Alboni Denis-Dean ROU 1514 Css Nr 1 Timisoara 3.0 34.0 9.50 13.0
135 II Stan Andrei-Mihaita ROU 1384 Cs Palatul Copiilor Buzau 3.0 32.5 5.25 14.0
136 II Niculescu-Gorpin Mihail ROU 1427 Cs Siciliana Bucuresti 2.5 38.0 10.00 15.0
137 I Gheoalda Daniel ROU 1800 Cs Colosseum Giurgiu 1.0 44.5 2.00 9.0
138 II Bornaz Alexandru-Stefan ROU 1322 Cs Palatul Copiilor Buzau 1.0 37.0 5.50 5.0

 

 


Miroiu George-Catalin

Rating international2277

Ratingperformance2425

FIDE rtg +/-    34,4

 

Rd. SNo
Name Rtg FED Club/City Pts. Res.
1 97 I Vrencian Lehel 1841 ROU Acs Al Colegiului Nationa 4.5 w 1
2 61 CM Anuta Elefterie-Laurentiu 2034 ROU Cs Conpet Ploiesti 5.5 s 1
3 7 IM Miron Lucian-Costin 2509 ROU Acs De Sah Apa Nova Bucur 8.5 w ½
4 3 GM Manolache Marius 2544 ROU Cs Stud. Medicina Timisoa 8.5 s 0
5 67 WNM Adoamnei Roxana 1983 ROU Csu Ploiesti 5.5 w 1
6 15 FM Balla Tamas-Kristof 2394 ROU Csm Lugoj 7.5 s ½
7 6 GM Nanu Costica-Ciprian 2526 ROU Cs Dinamo Bucuresti 7.5 w 1
8 8 IM Ardelean George-Catalin 2506 ROU Cs Stud. Medicina Timisoa 6.5 s 0
9 45 CM Corlatescu Dragos-Georgian 2191 ROU Cs Petrolul Ploiesti 7.0 w 1
10 27 FM Voiteanu Gabriel 2283 ROU Csu Ploiesti 7.5 s ½
11 12 FM Georgescu Tiberiu-Marian 2406 ROU Acs de Sah Apa Nova Bucu 6.5 w 1





Baciu Stefan
Title

FM
Rating international

2236
Ratingperformance

2260
FIDE rtg +/-

8.6

 

Rd. SNo
Name Rtg FED Club/City Pts. Res.
1 102 I Patrascu Catalin-Lucian 1821 ROU Csm Focsani 2007 4.5 s 1
2 134 I Popescu Daniel-Vasilica 1473 ROU Cs Vointa Buzau 5.5 w 1
3 8 IM Ardelean George-Catalin 2506 ROU Cs Stud. Medicina Timisoa 6.5 s ½
4 15 FM Balla Tamas-Kristof 2394 ROU Csm Lugoj 7.5 s 0
5 79 I Jugaru Lucian 1911 ROU Cs Sah Club Galati 6.5 w 1
6 17 IM Manea Alexandru 2384 ROU Asc Corona 2010 Brasov 8.0 w ½
7 18 FM Baratosi Daniel 2372 ROU Csu Ploiesti 8.5 s 0
8 57 CM Dicu Razvan-Stefan 2087 ROU Cs Otopeni 6.0 w ½
9 54 CM Telea Stefan 2095 ROU Acs Uztel Ploiesti 5.5 s 1
10 71 CM Gheorghiu Calin 1949 ROU Cs Politehnica Iasi 6.5 w 1
11 19 FM Dobre Claudiu-Cristian 2362 ROU Csu Ploiesti 7.0 s ½



Mosnegutu Klauss

Rating international2271

Ratingperformance2249

FIDE rtg +/--0.9

Rd. SNo
Name Rtg FED Club/City Pts. Res.
1 99 I Fulger Ionut 1826 ROU Cs Arpechim Pitesti 5.5 w 1
2 63 NM Tufa Mihai 2011 ROU Cs Diana Galati 6.0 s 1
3 -2
ausgeschieden 0

0.0 - 0
4 49 CM Sava Bogdan 2153 ROU Acs Realitatea Husi 6.5 w ½
5 62 CM Bida Mihai-Eugen 2024 ROU Csu Craiova 6.5 s 1
6 8 IM Ardelean George-Catalin 2506 ROU Cs Stud. Medicina Timisoa 6.5 w 0
7 57 CM Dicu Razvan-Stefan 2087 ROU Cs Otopeni 6.0 s ½
8 52 CM Pop Alexandru 2137 ROU Css Tg Mures 6.0 w 1
9 47 CM Luncasu Raul-Ionut 2161 ROU Cs Gambitul Damei Ploiest 6.5 s ½
10 55 CM Dumitrascu Cornel 2090 ROU Sc Juventus Bucuresti 6.0 w 1
11 15 FM Balla Tamas-Kristof 2394 ROU Csm Lugoj 7.5 s 0



Anuta Elefterie-Laurentiu

Rating international   2034
Ratingperformance    2005
FIDE rtg +/-0.0



1 130 II Niculescu-Gorpin Mihail 1427 ROU Cs Siciliana Bucuresti 2.5 s 1

2 28 CM Miroiu George-Catalin 2277 ROU Cs Conpet Ploiesti 7.5 w 0

3 98 I Carapit Vasile 1830 ROU Csan Bucuresti 5.5 s ½

4 88 I Dobre Mihai 1875 ROU Cs Palatul Copiilor Buzau 5.5 w 1

5 32 NM Ciobanu Viorel-Adrian 2240 ROU Cs Diana Galati 6.0 s 0

6 83 I Pavel Sebastian-Ionut 1897 ROU Cs Politehnica Iasi 5.0 w 1

7 35 CM Stanculescu Claudiu 2232 ROU Csu Ploiesti 6.0 s 0

8 100 I Nastase Robert-Paul 1825 ROU Asc Snagov 5.0 w 1

9 36 CM Domanyek Ernest-Iosif 2227 ROU Csm Lugoj 6.5 s 0

10 134 I Popescu Daniel-Vasilica 1473 ROU Cs Vointa Buzau 5.5 w 0

11 91 I Toculet Gheorghe-Cristache 1856 ROU Acs Alfil Pitesti 4.5 s 1


Sandulescu Gheorghe

Rating international   1873

Ratingperformance   1863
FIDE rtg +/--11.1


1 20 NM Doros Radu-Marian 2348 ROU Lps Satu Mare 5.5 s ½
2 10 GM Berescu Alin-Mile 2476 ROU Cs Aem Luxten Timisoara 8.0 w 0
3 122 I Oprita George 1645 ROU Asc Snagov 4.5 s 1
4 56 CM Tomici Stefan 2090 ROU Clubul Central De Sah Buc 6.0 w ½
5 64 I Martian Dragos-Daniel 1990 ROU Cs Sah Club Galati 6.0 s 0
6 138 II Ungureanu Alexandru-Daniel 1275 ROU Cs Flacara Parta 3.0 w 1
7 88 I Dobre Mihai 1875 ROU Cs Palatul Copiilor Buzau 5.5 s 0
8 136 II Popescu Ioan-Romulus 1353 ROU Cs Arpechim Pitesti 4.5 w 1
9 70 I Marinescu Stefan 1957 ROU Cs Politehnica Iasi 6.0 s 0
10 110 I Dobrea Eugen 1761 ROU Cs De Sah Ioios Brasov 5.5 w ½
11 53 CM Pepene Gheorghe 2118 ROU Csu Ploiesti 5.5 w 0



Szocs Teodor-Iulian

Rating national   1486

Rating  performance   1483

 

1 64 I Martian Dragos-Daniel 1990 ROU Cs Sah Club Galati 6.0 s 0
2 96 I Secheres Alexandru 1843 ROU Sah Club Cugir 4.5 w 0
3 116 I Zamora Aurel 1674 ROU Cs Tinerii Maestri Bucure 4.5 s 0
4 126 II Soare Cristel 1551 ROU Csu Ploiesti 3.5 w 1
5 114 CM Hlinschi Mihai 1720 ROU Cs Tinerii Maestri Bucure 4.0 s 0
6 123 I Rosca Grigore 1632 ROU Cs Fc Callatis Mangalia 4.0 s 0
7 127 II Alboni Denis-Dean 1514 ROU Css Nr 1 Timisoara 3.0 w 1
8 112 CM Ciortan Mihail 1757 ROU Cs Siciliana Bucuresti 3.5 w 0
9 131 I Chivulescu Adrian-Alexandru 1649 ROU Csu Ploiesti 4.5 s 0
10 -
bye - -
- - 1
11 121 II Stoianovici Irinel-Cristian 1647 ROU Cs Diana Galati 4.0 w 0




  


CLASAMENT  FINAL - Feminin

1 WGM Foisor Cristina-Adela ROU 2405 Cs Aem Luxten Timisoara 7.5 39.5 42.50 39.0
2 WIM Bulmaga Irina ROU 2260 Cs Politehnica Iasi 7.5 38.5 39.25 37.0
3 WGM Peptan Corina-Isabela ROU 2414 Csm Bucuresti 7.0 40.0 39.50 35.0
4 WFM Sgircea Silvia-Raluca ROU 2203 Csm Craiova 6.5 36.5 29.25 32.5
5 WGM Sandu Mihaela ROU 2213 Cs Stud. Medicina Timisoa 6.0 36.0 29.25 31.5
6 WFM Baciu Anca-Otilia ROU 2123 Clubul Central De Sah Buc 6.0 31.0 24.50 27.0
7 WFM Foisor Mihaela-Veronica ROU 2193 Css Nr 1 Timisoara 5.5 39.0 26.25 29.5
8 WCM Mathe Katalin ROU 2033 Cs Stud. Medicina Timisoa 5.5 33.0 22.00 26.5
9 WIM Padurariu Ioana-Smaranda ROU 2160 Cs Politehnica Iasi 5.0 40.0 22.50 31.0
10 WGM Paulet Iozefina ROU 2264 Cs Politehnica Iasi 5.0 38.0 25.00 28.5
11 WIM Dragomirescu Angela ROU 2174 Sah Club Cugir 5.0 36.0 23.25 28.0
12 WGM L'ami Alina ROU 2331 Cs Politehnica Iasi 5.0 33.5 22.00 25.5
13 WFM Visanescu Daria-Ioana ROU 1929 Clubul De Sah Deva 5.0 33.0 20.50 23.0
14 WIM Mosnegutu Mariana ROU 2178 Cs Conpet Ploiesti 5.0 32.5 21.75 25.0
15 WCM Gelip Ioana ROU 1952 Cs Politehnica Iasi 5.0 31.0 17.50 23.0
16 WCM Vasile Teodora ROU 1987 Cs Otopeni 5.0 28.0 16.25 23.5
17 WCM Anusca Madalina-Maria ROU 2029 Csm Bucuresti 4.5 39.0 20.50 30.0
18 WNM Uta Adeline-Ramona ROU 2096 Css 1 Timisoara + AEM Lux 4.5 38.5 22.75 29.0
19 WCM Lolici Iselin-Amanda ROU 1988 Css Nr 1 Timisoara 4.5 32.5 15.00 24.5
20 WNM Florea Dorina ROU 1906 Cs Universitatea Arad 4.5 30.0 15.00 21.0
21 I Bulmaga Elena ROU 1825 Cs Politehnica Iasi 4.5 24.5 12.50 19.5
22 I Bogdan Elizaveta ROU 1834 Csm Bucuresti 4.0 30.5 13.50 19.5
23 WCM Anton Roxana-Ana ROU 1854 Cs Politehnica Iasi 4.0 29.5 12.00 19.0
24 I Serbanescu Diana-Maria ROU 1870 Acs De Sah Apa Nova Bucur 4.0 28.5 13.75 18.5
25 I Bratu Andreea ROU 1724 Csm Craiova 4.0 28.0 11.75 17.5
26 WCM Vasilescu Maria ROU 1784 Clubul Central De Sah Buc 4.0 27.5 15.25 18.0
27 I Iftime Diana ROU 1624 Cs Vointa Buzau 4.0 26.5 14.00 17.0
28 I Cucu Teodora-Laura ROU 1545 Cs Palatul Copiilor Buzau 4.0 26.0 12.50 16.0
29 I Cusmuliuc Diana-Elena ROU 1693 Cs Politehnica Iasi 3.5 31.5 12.50 19.0
30 I Stanciu Ioana-Georgiana ROU 1683 Csm Craiova 3.0 26.0 9.00 16.0
31 I Porcoleanu Doina-Olga ROU 1811 Cs Conpet Ploiesti 3.0 22.5 9.25 13.0
32 I Moldovan Petruta-Alisia ROU 1691 Css Tg Mures 3.0 21.0 9.00 8.0
33 I Copilu Codruta-Alexa ROU 1535 Cs Fc Callatis Mangalia 2.5 26.0 9.25 15.0
34 I Ciocan Maria-Alexandra ROU 1476 Asc Ramnicu Valcea 2.5 23.0 8.00 12.0
35 I Nastase Andreea-Cristina ROU 1482 Asc Snagov 2.5 23.0 8.00 12.0




Mosnegutu Mariana


Rating international   2178

Rating   performance    2025 

FIDE rtg +/--21.8

1 26 WCM Vasilescu Maria 1784 ROU Clubul Central De Sah Buc 4.0 s ½
2 16 WCM Lolici Iselin-Amanda 1988 ROU Css Nr 1 Timisoara 4.5 w 1
3 6 WGM Sandu Mihaela 2213 ROU Cs Stud. Medicina Timisoa 6.0 s ½
4 17 WCM Vasile Teodora 1987 ROU Cs Otopeni 5.0 w 1
5 11 WIM Padurariu Ioana-Smaranda 2160 ROU Cs Politehnica Iasi 5.0 s 0
6 8 WFM Foisor Mihaela-Veronica 2193 ROU Css Nr 1 Timisoara 5.5 w 0
7 18 WCM Gelip Ioana 1952 ROU Cs Politehnica Iasi 5.0 s 0
8 28 I Cusmuliuc Diana-Elena 1693 ROU Cs Politehnica Iasi 3.5 s 1
9 21 I Serbanescu Diana-Maria 1870 ROU Acs De Sah Apa Nova Bucur 4.0 w 1




Porcoleanu Doina-Olga

Rating international   1811
Ratingperformance    1463
FIDE rtg +/--43.7


1 8 WFM Foisor Mihaela-Veronica 2193 ROU Css Nr 1 Timisoara 5.5 s 0
2 33 I Copilu Codruta-Alexa 1535 ROU Cs Fc Callatis Mangalia 2.5 w ½
3 28 I Cusmuliuc Diana-Elena 1693 ROU Cs Politehnica Iasi 3.5 s 0
4 30 I Stanciu Ioana-Georgiana 1683 ROU Csm Craiova 3.0 w 0
5 35 I Ciocan Maria-Alexandra 1476 ROU Asc Ramnicu Valcea 2.5 w 1
6 24 I Bulmaga Elena 1825 ROU Cs Politehnica Iasi 4.5 s 0
7 -
bye - -
- - 1
8 31 I Iftime Diana 1624 ROU Cs Vointa Buzau 4.0 w ½
9 22 WCM Anton Roxana-Ana 1854 ROU Cs Politehnica Iasi 4.0 s 0





Concursul Naţional Şcolar de Şah „Elisabeta Polihroniade” – faza finală
                                Caciulata   -  30 ianuarie -  6 februarie
      SZOCS  Teodor - Iulian  s-a situat pe locuri pe locuri fruntase in toate cele patru
                              competitii, la baieti 11 ani .

     

 

CLASAMENT  FINAL - sah practic

 

1 I Herea Sergiu-Gabriel 1741 1741 Csm Ploiesti 6.5 0.0 31.0 27.0
2 I Sandu Marian-Catalin 1709 1709 Csm Ploiesti 5.5 1.0 33.5 24.5
3 I Benedek Istvan 0 1528 Css Odorheiu Secuiesc 5.5 0.0 27.5 23.0
4 I Stoica Eduard-Constantin 1473 1473 Csm Ploiesti 4.5 0.0 29.0 19.5
5 I Szocs Teodor-Iulian 0 1486 Cs Conpet Ploiesti 4.5 0.0 28.0 16.5
6 II Miron Vlad-Ioan 0 1408 Clubul Central De Sah Buc. 4.5 0.0 26.0 18.5
7 I Ciorica Mihai-Vlad 1507 1507 Css Nr 1 Timisoara 4.0 0.0 29.5 18.0
8 II Zaharia Catalin-Stefan 0 1335 Asc Ramnicu Valcea 4.0 0.0 26.5 17.0
9 III Ungureanu-Vranceanu George 0 1211 Acs Elisabeta Polihroniade Buc 4.0 0.0 21.0 13.0
10
Toma Andrei-Catalin 0 1201 Acs Elisabeta Polihroniade Buc 4.0 0.0 20.5 14.0
11 II Iuja Antonio-Viorel 0 1302 Sc Municipal Ploiesti 3.0 0.0 28.0 16.0
12 III Corbeanu Andrei 0 1261 Asc Ramnicu Valcea 3.0 0.0 26.0 14.0
13
Voaides Marian 0 1201 Acs Elisabeta Polihroniade Buc 3.0 0.0 26.0 12.0
14
Maris Daniel 0 1201 Acs Elisabeta Polihroniade Buc 3.0 0.0 20.5 12.0
15
Ungureanu Marius 0 1201 Acs Elisabeta Polihroniade Buc 3.0 0.0 19.0 10.0
16
Gheorghe Bogdan 0 1201 Acs Elisabeta Polihroniade Buc 3.0 0.0 17.5 10.0
17
Grapinoiu Alexandru 0 1201 Acs Elisabeta Polihroniade Buc 2.0 1.0 22.5 6.0
18
Enea Constantin 0 1201 Acs Elisabeta Polihroniade Buc 2.0 0.0 22.0 4.0
19
Ilie Andrei 0 1201 Acs Elisabeta Polihroniade Buc 1.0 0.0 23.5 5.0
20 II Deaconescu Sabin-Mario 0 1429 Csm Petrosani 0.0 0.0 22.0 0.0

 

 

CLASAMENT  FINAL - sah  rapid

 

1 I Deac Bogdan-Daniel 1651 1651 Asc Ramnicu Valcea 6.0 1.0 29.0 27.0
2 I Benedek Istvan 0 1528 Css Odorheiu Secuiesc 6.0 0.0 28.0 24.0
3 I Stoica Eduard-Constantin 1473 1473 Csm Ploiesti 5.5 0.0 27.0 22.5
4 I Sandu Marian-Catalin 1709 1709 Csm Ploiesti 4.5 2.0 33.0 20.5
5 I Herea Sergiu-Gabriel 1741 1741 Csm Ploiesti 4.5 0.5 26.5 17.5
6 I Szocs Teodor-Iulian 0 1486 Cs Conpet Ploiesti 4.5 0.5 24.0 16.5
7
Toma Andrei-Catalin 0 1201 Acs Elisabeta Polihroniade Buc 4.0 0.0 28.5 18.0
8
Maris Daniel 0 1201 Acs Elisabeta Polihroniade Buc 4.0 0.0 24.5 16.0
9 III Barbulescu Robert-Gabriel 0 1236 Asc Ramnicu Valcea 4.0 0.0 20.5 13.0
10 II Zaharia Catalin-Stefan 0 1335 Asc Ramnicu Valcea 4.0 0.0 19.0 14.0
11
Voaides Marian 0 1201 Acs Elisabeta Polihroniade Buc 4.0 0.0 15.0 13.0
12 I Ciorica Mihai-Vlad 1507 1507 Css Nr 1 Timisoara 3.0 0.0 30.0 16.0
13 II Miron Vlad-Ioan 0 1408 Clubul Central De Sah Buc. 3.0 0.0 30.0 15.0
14 III Ungureanu-Vranceanu George 0 1211 Asc Hidrocon Bacau 3.0 0.0 28.0 14.0
15 III Corbeanu Andrei 0 1261 Asc Ramnicu Valcea 3.0 0.0 24.5 11.0
16 II Iuja Antonio-Viorel 0 1302 Sc Municipal Ploiesti 3.0 0.0 22.0 13.0
17
Grapinoiu Alexandru 0 1201 Acs Elisabeta Polihroniade Buc 3.0 0.0 20.5 9.0
18
Gheorghe Bogdan 0 1201 Acs Elisabeta Polihroniade Buc 2.5 0.0 18.5 10.0
19
Ungureanu Marius 0 1201 Acs Elisabeta Polihroniade Buc 1.5 0.0 19.5 8.0
20
Enea Constantin 0 1201 Acs Elisabeta Polihroniade Buc 0.0 0.0 25.0 0.0
21
Ilie Andrei 0 1201 Acs Elisabeta Polihroniade Buc 0.0 0.0 23.5 0.0

 

CLASAMENT  FINAL -blitz

 

1 I Sandu Marian-Catalin 1709 1709 Csm Ploiesti 6.0 0.0 32.0 26.0
2 I Deac Bogdan-Daniel 1651 1651 Asc Ramnicu Valcea 5.0 0.0 30.5 24.0
3 I Stoica Eduard-Constantin 1473 1473 Csm Ploiesti 5.0 0.0 30.0 21.0
4 I Benedek Istvan 0 1528 Css Odorheiu Secuiesc 5.0 0.0 29.0 22.0
5 I Szocs Teodor-Iulian 0 1486 Cs Conpet Ploiesti 5.0 0.0 26.5 18.0
6 I Herea Sergiu-Gabriel 1741 1741 Csm Ploiesti 4.5 0.0 27.5 17.5
7 I Ciorica Mihai-Vlad 1507 1507 Css Nr 1 Timisoara 4.0 0.0 28.0 19.0
8 III Barbulescu Robert-Gabriel 0 1236 Asc Ramnicu Valcea 4.0 0.0 24.0 15.0
9 II Iuja Antonio-Viorel 0 1302 Sc Municipal Ploiesti 4.0 0.0 23.5 16.0
10 III Corbeanu Andrei 0 1261 Asc Ramnicu Valcea 4.0 0.0 21.0 13.0
11 II Miron Vlad-Ioan 0 1408 Clubul Central De Sah Buc. 3.5 0.0 25.5 14.5
12 II Zaharia Catalin-Stefan 0 1335 Asc Ramnicu Valcea 3.0 0.0 28.5 18.0
13 III Ungureanu-Vranceanu George 0 1211 Asc Hidrocon Bacau 3.0 0.0 22.0 9.0
14
Maris Daniel 0 1201 Acs Elisabeta Polihroniade Buc 3.0 0.0 21.5 13.0
15
Voaides Marian 0 1201 Acs Elisabeta Polihroniade Buc 3.0 0.0 20.0 10.0
16
Toma Andrei-Catalin 0 1201 Acs Elisabeta Polihroniade Buc 3.0 0.0 19.0 9.0
17
Gheorghe Bogdan 0 1201 Acs Elisabeta Polihroniade Buc 2.0 2.0 23.5 9.0
18
Ungureanu Marius 0 1201 Acs Elisabeta Polihroniade Buc 2.0 1.0 17.5 5.0
19
Grapinoiu Alexandru 0 1201 Acs Elisabeta Polihroniade Buc 2.0 0.0 20.0 8.0
20
Enea Constantin 0 1201 Acs Elisabeta Polihroniade Buc 0.0 0.0 24.5 0.0
21
Ilie Andrei 0 1201 Acs Elisabeta Polihroniade Buc 0.0 0.0 21.5 0.0

 

CLASAMENT  FINAL - Dezlegari

CONCURSUL NATIONAL SCOLAR “ELISABETA POLIHRONIADE”  2011

Dezlegări probleme - cat 11 ani băieti







Loc Nume Club Timp Puncte
1 Herea Sergiu-Gabriel Csm Ploiesti 33 30
2 Sandu Marian-Catalin Csm Ploiesti 41 28
3 Stoica Eduard-Constantin Csm Ploiesti 39 16
4 Szocs Teodor-Iulian Cs Conpet Ploiesti 56 15
5 Benedek Istvan Css Odorheiu Secuiesc 57 15
6 Iuja Antonio-Viorel Sc Municipal Ploiesti 60 13
7 Ciorica Mihai-Vlad Css Nr 1 Timisoara 58 11
8 Zaharia Catalin-Stefan Asc Ramnicu Valcea 45 5
9 Voaides Marian Acs Elisabeta Polihroniade Buc 60 5
10 Maris Daniel Acs Elisabeta Polihroniade Buc 15 0
11 Grapinoiu Alexandru Acs Elisabeta Polihroniade Buc 32 0
12 Enea Constantin Acs Elisabeta Polihroniade Buc 43 0
13 Gheorghe Bogdan Acs Elisabeta Polihroniade Buc 44 0
14 Toma Andrei-Catalin Acs Elisabeta Polihroniade Buc 54 0
15 Corbeanu Andrei Asc Ramnicu Valcea 55 0
16-17 Miron Vlad-Ioan Clubul Central De Sah Buc. 60 0
16-17 Ungureanu Marius Acs Elisabeta Polihroniade Buc 60 0

 

 

 

 

 


 
 

 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Website realizat de: Cristian si EnoDesign.ro