┼×AH - CONPET                                                       
 

Informatii Sahiste detaliate

                                                              Trimestrul I , 2012

" MEMORIALUL PAUL DIACONESCU - 2012 - Seniori "

                                                             PLOIESTI / 10 -18 martie / 43 participanti

                             ANUTA LAURENTIU - Locul 1 : Victorie la temperaturi ridicate.

Clasament final dupa 9 runde

                     1         CM     Anuta Elefterie-Laurentiu       2011      Cs Conpet Ploiesti            7.5         37.0       46.5

                     2             I       Turlea Constantin                    2056      Cs Universitar Ploiesti      7.0         33.0       41.0

                     3       WNM   Adoamnei Roxana                   2004      Cs Universitar Ploiesti      6.5         38.0       49.5

                     4             I        Iordache Adrian                      2016      Csm Ploiesti                       6.5         36.5       47.5

                     5             I        Vezeteu Daniel                        2035      Cs Petrolul Ploiesti           6.0        40.5       52.0

                     6             I        Sandu Marian-Catalin            1755      Csm Ploiesti                        6.0        36.5       46.5

                     7          CM     Dobrin Catalin                          1877      Acs Uztel Ploiesti                6.0       34.5       44.5

                     8          CM     Telea Stefan                              2124      Acs Uztel Ploiesti               5.5         39.0       50.5

                     9             III      Tudose Leonard-Andrei         1228      Cs Energy Campina            5.5         35.5       46.0

                   10           I        Didiliuc Dariana-Gabriela        1515        Cs Conpet Ploiesti            5.5         34.0       44.0

                   11           I        Olariu Mihail                              1830     Cs Petrolul Ploiesti              5.5         33.0       43.0

                   12           I        Sandulescu Gheorghe              1880       Cs Conpet Ploiesti              5.0         40.0       51.5

                   13           I        Manole Anghel                         1661        Cs Conpet Ploiesti              5.0         37.0       46.5

                   14           I        Dumitrascu Grigore                 1755        Cs Conpet Ploiesti              5.0         35.0       46.5

                   15           I        Anghel Stefan                           1702        Cs Conpet Ploiesti              5.0         34.5       44.0

                   16           I       Coman Emilia-Florentina        1471       Cs Conpet Ploiesti              5.0         31.5       41.5

                   17           I       Szocs Teodor-Iulian                 1518         Cs Conpet Ploiesti              5.0         30.0       39.0

                   18           I       Pepene Ionut                            1709         Cs Petrolul Ploiesti             5.0         30.0       38.5

                   19           I        Pirjol Lucian-Marian               1829         Palatul Copiilor Craiova    4.5         38.0       48.0

                   20           III      Malaescu Mihai-Adrian         1269         Cs Conpet Ploiesti               4.5         27.5       35.0

                   21           I   Dumitrescu Mihaela-Andreea   1519         Cs Petrolul Ploiesti              4.0         34.0       44.0

                   22           I        Cinatti Laurentiu                     1601         Cs Conpet Ploiesti                4.0         33.5       40.5

                   23           I        Vulcan Gheorghe                    1774          Cs Conpet Ploiesti               4.0         33.0       43.0

                   24           I        Romosan Cristian                   1841          Cs Conpet Ploiesti                4.0         32.5       41.0

                   25           I   Malisevschi Cristian-Bronislav  1600         Cs Petrolul Ploiesti               4.0         29.5       36.5

                   26           III     Coman Adrian-Catalin           1253         Cs Conpet Ploiesti                 4.0         29.0       38.0

                   27           II       Taga Stefan                              1452         Cs Petrolul Ploiesti                4.0         28.5       37.0

                   28           I         Nistor Valentina                   1518         Cs Petrolul Ploiesti                4.0         26.0       34.0

                   29           I         Manole Stefan                       2087          Cs Universitar Ploiesti          3.5         36.5       46.5

                   30           I         Dragulin Andrei                     1461          Cs Petrolul Ploiesti                3.5         33.0       42.5

                   31           III       Popp Matei-Aurelian          1248          Cs Energy Campina                3.5         31.0       40.5

                   32           II        Mos Maria-Magdalena        1378          Cs Conpet Ploiesti                  3.5         28.5       36.5

                   33           II         Popa Vlad-Constantin        1297          Cs Universitar Ploiesti           3.5         25.0       32.0

                   34           III       Botea Daniel-Nicusor         1407           Cs Gambitul Damei Pl.          3.0         30.5       41.0

                   35           III       Bulau Andrei-Cristian         1268           Cs Universitar Ploiesti          3.0         26.5       33.5

                   36                    Costache Mihai-Ciprian        1201           Cs Petrolul Ploiesti                3.0         26.0       31.5

                   37                      Bobei Florin-Cosmin           1201           Cs Gambitul Damei Pl.         3.0         24.5       31.5

                   38           III       Ciobanu Catalin-Mihai        1230            Cs Petrolul Ploiesti               3.0         22.0       28.0

                   39           II        Ciobanu Alexandru              1618            Cs Petrolul Ploiesti               2.5         28.5       37.0

                   40           III       Mastalos Iannis-Mihai       1236            Cs Universitar Ploiesti         2.5         25.0       32.5

                   41           II         Nistor Gabriela                    1253            Cs Petrolul Ploiesti               2.0         27.0       32.5

                   42                      Vasiloiu Nicolae                  1201            Cs Petrolul Ploiesti               1.0         24.0       31.0

                   43           III        Ghita Alexandru                  1223            Cs Conpet Ploiesti                1.0         24.0       30.0

                                       Rd.    Bo.    SNo                Name                         Rtg             Club/City                    Pts.         Res.
                                         1      6        27    III Botea Daniel-Nicusor        1407    Cs Gambitul Damei Pl.       3.0          s 1
                                         2      4        14     I Dumitrascu Grigore            1755    Cs Conpet Ploiesti               5.0         w 1
                                         3      3        39    III Tudose Leonard-Andrei    1228    Cs Energy  Campina            5.5          s 1
                                         4      2          5     I Iordache Adrian                  2016    Csm Ploiesti                         6.5         w 1
                                         5      1          1  CM Telea Stefan                       2124    Acs Uztel Ploiesti                5.5         s ½
                                         6      2        17     I Anghel Stefan                      1702    Cs Conpet Ploiesti               5.0         w 1
                                         7      1          8     I Sandulescu Gheorghe          1880    Cs Conpet Ploiesti               5.0          s 1
                                         8      1          4     I Vezeteu Daniel                     2035    Cs Petrolul Ploiesti             6.0         w ½
                                         9      1          7  WNM Adoamnei Roxana          2004    Cs Univ. Ploiesti                 6.5         w ½

         

             Pot spune ca acest concurs mi-a confirmat ceea ce observasem de mult : cu cat conditiile de
          participare sunt mai vitrege, cu atat rezultatul este mai bun. Probabil in mod inconstient,
          stiind ca voi face fata la situatii mult mai dificile, imi impun o concentrare sporita. Daca
         urmarirea propriilor juniori " din interiorul" competitiei este un castig, nu neg ca si microbul
         jucatorului de concurs m-a determinat sa ma inscriu la "Memorialul Paul Diaconescu - 2012".
        In ciuda rezultatului final bun, trebuie sa recunosc ca astfel de concursuri, ca acesta, ma fac
        sa ma simt tot mai batran. Simt ca aceasta nebunie cu 5 runde in mai putin de 52 ore este mult
        prea mult pentru un jucator de varsta mea. L-am inteles perfect pe organizator, Dl. Pepene Gh.
        date fiind conditiile impuse de cel ce punea la dispozitie sala de joc ( Colegiul National "Mihai
.      Viteazul "), dar ritmul de joc cu doua zile consecutive (sambata si duminica) cu runda dubla
        plus runda de vineri dupa-amiaza, au fost un adevarat test de rezistenta fizica si psihica.
        Au participat 43 de jucatori, 20 dintre acestia fiind juniori.
        Primele 4 runde nu au constituit o problema deosebita, chiar daca in runda 4 am avut  un
        adversar incomod ( Iordache Adrian ) si partida extrem de tensionata am decis-o printr-o
        combinatie scoala cu sacrificiu de dama si calitate, intr-o mare criza de timp. Au urmat insa
        4 zile de pauza pana la urmatorul calup de 5 runde ( de vineri la ora 17,00 pana duminica la
        ora 20,00 ), cand o raceala serioasa cu temperaturi de 38 si 39 grade, alternand cu scaderi la
       37,5 in timpul zilei, mi-au dat peste cap activitatea de la serviciu si speranta ca voi putea
       continua competitia in week-end. Chiar ma consolasem cu gandul si eram pe punctul de a-l
      anunta pe organizator si arbitrul principal ca ma retrag. Vineri dimineata insa m-am simtit
      mai bine si spunandu-mi chiar eu (nu doar sotia) ca sunt de-a dreptul inconstient, m-am decis
      sa continui turneul. Aveam partida grea cu Telea St.. Pot spune ca starea de sanatate, care nu
      se ameliorase decat temporar, imi juca din nou feste si simteam cum curg toate transpiratiile
      si  corpul parea un cuptor ce ardea la cote maxime. Totusi, in ciuda situatiei in care ma aflam,
      profitand si de lipsa de forma a lui Stefan, am refuzat propunerea de remiza si am jucat pana
      cand nu se vedea altceva decat egalitate. Dupa o noapte calmata cu cele obisnuite in caz de
      raceala si mai ales salvatoarea fiola de algocalmin, intr-o stare ceva mai buna, in dimineata
      de sambata, mi-am infruntat fostul junior ( Anghel Stefan ) . Datorita si victoriei, credeam ca
     scapasem de ce era mai rau, dar totul a fost o iluzie, deoarece venea neplacuta dupa-amiaza ,
     cand "cuptorul" atingea temperatura maxima. Atunci a fost ultima zbatere a racelii .
     In aceste conditii am abordat partida cu ing. Sandulescu Gheorghe, un jucator extrem de
     periculos atunci cand il tratezi cu suficienta. Pot spune ca a fost un dezastru de partida, cu
     gafe incredibile de o parte si de alta. Aflat la o varsta la care conditia fizica iti cam joaca feste,
     la fel de defavorizat de programul incarcat al competitiei, a clacat dupa o partida de 4 ore.
     Mai in gluma, mai in serios, se poate spune ca s-a intalnit tusea cu junghiul. La sfarsitul
     partidei, Dl. Sandulescu era epuizat si resemnat, iar subsemnatul consternat ca reusise nu
     doar sa salveze o partida clar pierduta, ci chiar sa o castige. Mai eram doar noi si arbitrii, care
     au glumit ca daca nu ar fi fost circumstantele date, ar fi zis ca a fost vanzare.
     Ultima zi de concurs, duminica, m-am trezit de dimineata parca alt om, parca raceala fusese un
     simplu zvon. Totusi, cu amintirea neplacerilor din zilele anterioare, lider detasat in clasament,
     am tratat ultimele doua partide cat mai pragmatic cu putinta. Cu juniorul mare, Vezeteu, am
     propus remiza intr-o pozitie egala. Am fost refuzat. Am continuat si a urmat propunerea de
     remiza a lui, intr-o pozitie ceva mai promitatoare pentru mine, refuzata si ea, din orgoliu, dar
     urmata dupa alte cateva mutari de propunerea mea si acceptarea egalitatii.
     Ultima runda a fost cea mai usoara si mai scurta. Maestra Adoamnei Roxana a preferat sa nu
     riste, intr-o pozitie in care pozitional stateam un pic mai bine si a acceptat rapid propunerea
     de remiza.
     Cam asa se poate rezuma un succes de cosmar. O victorie la temperaturi ridicate. O lectie pe
     care viata mi-a oferit-o si in urma careia, daca ar fi sa aleg in a va face o urare, intre
     "cat mai multe victorii sahiste" sau " multa sanatate", as alege-o fara sa ezit pe cea de-a doua.

        Vizualizarea celor  doua partide se face aici   

                                                                  JUCATORII   DE  LA  C.S.CONPET  PLOIESTI

care  au  participat  la  memorial

               

                 DIDILIUC   Dariana - Gabriela                                     SANDULESCU    Gheorghe

         

                                         MANOLE   Anghel                                                        DUMITRASCU    Grigore

           

                                   ANGHEL    Stefan                                                         COMAN    Emilia - Florentina

       

                               SZOCS  Teodor - Iulian                                                    MALAESCU    Mihai - Adrian

            

                               CINATTI   Laurentiu                                                       VULCAN   Gheorghe

          

                          ROMOSAN   Cristian                                                  COMAN    Adrian - Catalin

          

                                  MOS   Maria - Magdalena                                                    GHITA   Alexandru

             Dintre ceilalti reprezentanti ai C.S.CONPET Ploiesti :
          ing.Sandulescu Gheorghe , a carui evolutie in primele 5 runde lasa impresia unui rezultat
          excelent, a cedat sub presiunea efortului necesitat de o atat de extenuanta competitie si a
          pierdut ultimele 3 partide.
          O surpriza (nu si pentru mine) a fost evolutia junioarei Didiliuc Dariana - Gabriela, poate
         cea mai buna comportare a ei, tinand cont de adversarii intalniti, din toate competitiile la
         care a participat pana in prezent. A aratat ca victoria din prima runda contra celui de al
         doilea clasat, Turlea C-tin, nu a fost doar un accident, reusind victorii muncite la Vulcan Gh
         si Romosan  Cr. si remiza la Dobrin C. Cele 50 de puncte Elo castigate spune totul despre
         depasirea propriei conditii. Prin si mai multa munca si aceeasi concentrare, va reusi
         performante superioare.
         Tot in domeniul surprizelor intra si clasarea, dar mai ales jocul etalat, a seniorului Manole
         Anghel, care parca a vrut sa-i dea o lectie de concentrare si spirit sportiv fiului sau Stefan,
         fostului meu junior, care va intampina multe piedici in  viitorul sau sahist daca nu va intelege
         ca marea performanta in sah necesita o implicare maxima. 
         Pensionarul Dumitrascu Grigore a beneficiat norocos de doua puncte prin neprezentarea
         adversarilor, fara a smulge nici macar o remiza la favoriti.
         Un semnal bun a fost comportarea fostului meu elev Anghel Stefan, care a aratat ca incepe sa
         reintre in activitatea competitionala. Potential are, asa cum a aratat in partidele cu Vulcan
         si Romosan, pe care le-a castigat, insa este necesar sa isi recapete increderea in sine si sa
         joace mai mult.
         Pentru junioara Coman Emilia acest concurs a fost inca o etapa de pregatire necesara
        cresterii fortei de joc si pentru ca scriu aceste randuri mult dupa incheierea competitiei, pot
        spune ca i-a fost o pregatire excelenta in drumul ei de a deveni campioana la fete 12 ani.
        Evolutia ei la memorial nu a fost o mare surpriza, dar a confirmat ascensiunea din ultimul an,
        aratand ca a capatat ceva experienta si ca actualii favoriti trebuie sa se teama de ea peste un
        an sau doi.
        Tanarul Szocs Iulian a mai crescut, a devenit mai "obraznic"(in sensul bun) cu adversarii, dar
        inca sufera de inconstanta, alternand partidele foarte bune cu cele dezastroase.Mi-au placut
        prima partida, cu Manole Stefan , in care juniorul mai mare la luat pe cel mic "la pret de
        matineu" si in finalul  rezultat (bun de analizat la antrenamente) nu i-a mai putut  face nimic
        si partida din ultima runda, in care, in ciuda unor greseli, pustiul a reusit un castig frumos la
        neinspiratul Romosan. Cand va reusi sa se concentreze pe toata durata unei partide si pe
        tot parcursul unei competitii, Iulian va deveni un pericol major pentru sahistii cu vechi state
        de activitate in Ploiesti. Daca la aceasta se va adauga si multa munca, il asteapta realizari
        frumoase in sahul de performanta.
        Malaescu Mihai-Adrian a prins gustul sahului competitional, incercand sa recupereze anii in
        care nu a mai jucat, de cand era junior.
        Tizul meu, Cinatti Laurentiu a jucat la nivelul cu care ne-a obisnuit, fara "surprize pozitive" .
        Un turneu ratat pentru "bunicul"  Vulcan Gheorge ( de admirat totusi ca microbul nu l-a
        parasit inca si are vointa ) si Romosan Cristian, care a demonstrat o lipsa de inspiratie greu
        de inchipuit pentru un jucator ca el.
        O aparitie neasteptata a fost prezenta in concurs a lui Coman Adrian-Catalin, care a dorit
       sa-si urmareasca fica ( Emilia ) din interiorul fenomenului sahist si care spre cinstea lui s-a
        descurcat destul de bine pentru al doilea concurs jucat.
        Mos Maria-Magdalena cu greu a fost convinsa sa participe alaturi de seniori, dar cred ca s-a
        convins ca ii prinde bine o astfel de experienta. Mai are pana sa joace cu aceeasi dezinvoltura
        cu care joaca cu juniorii.
        Si in cele din urma ajungem si la ultimul reprezentant al clubului nostru, la acest memorial,
        Ghita Alexandru, caruia diferenta de valoare i-a creat greutati insurmontabile si a parut rupt
        de context. Cu 9 infrangeri, este de apreciat psihicul bun, care i-a permis sa continue pana la
        final, asa cum doar adevaratii sportivi o fac, ducandu-si pana la final evolutia.
         Este de apreciat efortul considerabil al organizatorului, Dl.Pepene Gheorghe, care si-a facut
         datoria si de arbitru secund si mai ales a arbitrului principal, Dna Mosnegutu Mariana, care
        pe parcurs, in timp util, a introdus pe chessbase partidele fiecarei runde. 

         

                                    

                              " MEMORIALUL PAUL DIACONESCU - 2012 - COPII sub 12 ani "

                                            PLOIESTI / 2-4 martie / 62 participanti

                                      COMAN Emilia-Florentina - Locul 1 la fete si locul 2 la general.
                                SZOCS Teodor-Iulian - Locul 2 la baieti si locul 3 la general.
                                      MOS Maria-Magdalena - Locul 2 la fete 
   
                 COMAN Emilia-Florentina    SZOCS Teodor-Iulian           MOS Maria-Magdalena
Clasament final dupa 9 runde
1       I     Stoica Eduard-Constantin              1435     Csm Ploiesti                       7.0        42.0        53.5
2       I     Coman Emilia-Florentina               1471      Cs Conpet Ploiesti            7.0         42.0       51.0
3       I     Szocs Teodor-Iulian                        1518      Cs Conpet Ploiesti            7.0         40.5       51.5
4      II    Taga Stefan                                     1452       Cs Petrolul Ploiesti           7.0         38.5       48.5
5      I      Herea Sergiu-Gabriel                      1797      Csm Ploiesti                       6.5         44.0       54.0
6      II    Istrate Andreea                               1450       Acs Argesul 1 Dec.            6.5         38.5       50.0
7      I      Dragulin Andrei                               1461       Cs Petrolul Ploiesti           6.5         33.5       43.5
8     II     Stroe Flavius-Gabriel                       1525      Csm Ploiesti                       6.0         39.5       49.5
9    III     Neagu Adena-Mihaela                   1201      Csm Ploiesti                       6.0         35.0       45.0
10   II     Traila Alexandru-Irinel                    1364      Csm Ploiesti                       6.0         35.0       43.5
11   II     Tatomir Alin-Stefan                         1426      Cs Tunari                            6.0         34.5       44.5
     12   II     Popa Vlad-Constantin                     1329      Cs Universitar Ploiesti      6.0         34.5       44.5   
13   II     Mos Maria-Magdalena                   1378      Cs Conpet Ploiesti            6.0         31.0       40.0
14   I      Nistor Valentina                              1518      Cs Petrolul Ploiesti           5.5         41.5       53.0
15   II     Ciobanu Alexandru                         1618       Cs Petrolul Ploiesti           5.5       41.0         50.5
16   III    Bulau Andrei-Cristian                     1268       Cs Universitar Ploiesti      5.5         36.0       46.0
17   II     Tanase Adrian-Stefan                     1420      Cs Tunari                           5.5          34.5       44.5
18   II     Nistor Gabriela                                1253       Cs Petrolul Ploiesti           5.5         34.5       44.0
19   II     Poama-Covaci Iulia                         1412      Csm Ploiesti                      5.5          33.5       42.5
20  III     Ghita Alexandru                               1223      Cs Conpet Ploiesti            5.5         32.0       42.0
21  III     Mastalos Iannis-Mihai                   1236       Cs Universitar Ploiesti      5.0         36.5       45.5
22  II      Grigore Teodor-Florin                    1323      Csm Ploiesti                       5.0         35.0       44.0
23  III     Iacob Razvan-Cristian                     1259      Cs Universitar Ploiesti      5.0         34.0       44.0
24           Duta Serban-Alexandru                  1201      S.C.M. Ploiesti                   5.0         32.0       41.0
25           Zecheru Andreea-Corina              1201      Cs Universitar Ploiesti       5.0         31.0       39.5
26           Irimia Andreea-Alexandra              1201      Cs Petrolul Ploiesti           5.0         30.5       40.0
27           Barbu David-Florian                        1201      Csm Ploiesti                       5.0         30.0       40.0
28           Constantinescu Andrei                   1201      Cs Petrolul Ploiesti           5.0        26.0       35.0
29   III    Radulescu Alexandru-Eugen          1243      Csm Ploiesti                       4.5         38.5       49.0
30           Voicea David-Alexandru                 1201      Csm Ploiesti                       4.5         35.0       44.0
31           Nicolae Elena-Diana                       1201      Cs Universitar Ploiesti      4.5         33.5       41.5
32   II     Marin Ioana-Andreea                     1232      Cs Conpet Ploiesti            4.5         33.0       43.5
33  III     Imbrea Ersiliu-George                    1245      Cs Conpet Ploiesti            4.5         31.5       41.0
34           Iliescu Mihai-Octavian                    1201      Cs Universitar Ploiesti      4.5         28.5       38.5
35           Coman Ana-Cristina                        1201      Cs Universitar Ploiesti      4.5         26.5       31.5
  36           Moise Ioan-Vlad                               1201      Cs Universitar Ploiesti        4.0         32.5       40.5
  37       Vladoiu Madalin                                   1201      S.C.M. Ploiesti                     4.0         32.0       42.5
38           Marinica Marius                               1201      Cs Universitar Ploiesti      4.0         31.5       41.5
39           Savulescu Stefan                              1201      Cs Universitar Ploiesti      4.0         29.5       38.5
40           Eftemie Cristian                               1201      Csm Ploiesti                      4.0          27.0       37.0
41           Negrea Vlad-Andrei                        1201      Cs Universitar Ploiesti      4.0         27.0       34.5
42           Tanasescu Sebastian-Ioan             1201      Cs Universitar Ploiesti      4.0         25.5       33.0
43           Tertea Mihai-Alexandru                 1201      Csm Ploiesti                       4.0         25.5       33.0
44           Herea Eusebiu-Stefan                     1201      Csm Ploiesti                       4.0         23.0       30.0
45           Tabara Andrei-Cristian                   1201      Cs Universitar Ploiesti      3.5        34.0       44.5
46           Tudorache Andrei-Silviu                 1201      Csm Ploiesti                       3.5         30.0       38.5
47           Istrate Mihai                                    1201       Acs Argesul 1 Dec.            3.5         29.5       39.0
48           Valcoci Rares-Alexandru                1201      Cs Universitar Ploiesti      3.5         29.0       36.5
49           Varlan Ingrid                                    1201       Cs Universitar Ploiesti      3.5         27.0       35.5
50           Mindrila Mihai-Teodor                   1201      Cs Universitar Ploiesti      3.0         32.0       40.0
51           Ulian Sasa                                         1201      Cs Universitar Ploiesti      3.0         29.0       37.0
52           Negrea Miruna-Ioana                     1201      Cs Petrolul Ploiesti           3.0         28.0       36.0
53           Saggese-Compri Giulia-Beatrice  1201      Cs Universitar Ploiesti      3.0         27.5       35.0
54           Coconea Alexia-Gabriela               1201      Cs Petrolul Ploiesti           3.0         26.0       33.0
55           Neacsu Anemona-Maria              1201        Csm Ploiesti                       3.0         25.0       32.5
56           Ioan Alexandru-Cristian               1201        Cs Petrolul Ploiesti           3.0         25.0       31.5
57           Dobrica Ioana                                1201        Cs Universitar Ploiesti      3.0         21.0       27.0
58           Curelea Bogdan-Gheorghe         1201         S.C.M. Ploiesti                   3.0         19.5       26.5
59           Malacescu Gabriel-Tiberiu         1201          Cs Universitar Ploiesti      2.0         25.0       33.5
60           Marin Alexia-Iuliana                     1201         Cs Universitar Ploiesti      2.0         24.0       31.5
61           Grigore Cristina-Ioana                 1201         Csm Ploiesti                      2.0         21.5       29.0
62           Balteanu Andrei                            1201         Cs Petrolul Ploiesti           1.0         21.5       27.5
 
                                                                                               Coman Emilia-Florentina
                   Rd.      Bo.      SNo                         Name                         Rtg         Club/City                           Pts.      Res.
                  1          5          37         Grigore Cristina-Ioana         1201    Csm Ploiesti                          2.0        s 1
                  2          5          23   III Mastalos Iannis-Mihai        1236    Cs Universitar Ploiesti     5.0       w 1
                  3          4          16    II Popa Vlad-Constantin          1329    Cs Universitar Ploiesti     6.0        s 1
                  4          1            1      I Herea Sergiu-Gabriel            1797    Csm Ploiesti                          6.5        s ½
                  5          4           9     II Taga Stefan                              1452    Cs Petrolul Ploiesti             7.0       w 1
                 6          2           3      I Nistor Valentina                      1518     Cs Petrolul Ploiesti            5.5       s ½
                 7          2          17     II Grigore Teodor-Florin         1323     Csm Ploiesti                        5.0       w 1
                 8          1           4       I Szocs Teodor-Iulian               1518     Cs Conpet Ploiesti             7.0       w 1
                9           1           7       I Stoica Eduard-Constantin  1435     Csm Ploiesti                        7.0        s 0

                                                                                                            Szocs Teodor-Iulian
                             Rd. Bo.  SNo          Name                                      Rtg         Club/City                 Pts.     Res.
                        1      4      36         Eftemie Cristian                  1201      Csm Ploiesti                4.0     w 1
                       2      4      22   III Radulescu Alex.-Eugen     1243     Csm Ploiesti                4.5      s ½
                       3      6      24     II Marin Ioana-Andreea       1232     Cs Conpet Ploiesti     4.5     w 1
                       4      4     10      II Istrate Andreea                    1450     Acs Argesul 1 Dec.    6.5      s 1
                       5      3       7        I Stoica Eduard-Ctin              1435    Csm Ploiesti                 7.0     w 1
                       6      1       1        I Herea Sergiu-Gabriel          1797    Csm Ploiesti                 6.5      s ½
                       7      1       3        I Nistor Valentina                    1518    Cs Petrolul Ploiesti   5.5      w 1
                       8     1        5       I Coman Emilia-Florentina  1471     Cs Conpet Ploiesti     7.0      s 0
                       9     3       8      II Stroe Flavius-Gabriel          1525     Csm Ploiesti                6.0      s 1
 
 
 MOS Maria-Magdalena
                 Rd. Bo. SNo              Name                            Rtg              Club/City                  Pts.    Res.
                   1     11    44   Mindrila Mihai-Teodor     1201  Cs Universitar Ploiesti   3.0       s 1
                  2     11    58   Moise Ioan-Vlad                   1201  Cs Universitar Ploiesti   4.0      w 1
                  3     32    -2      ausgeschieden                       0                                                      0.0       - 0
                  4    32     -2      ausgeschieden                       0                                                      0.0       - 0
                  5    32     -2      ausgeschieden                       0                                                      0.0       - 0
                  6    18    49   Tabara Andrei-Cristian     1201  Cs Universitar Ploiesti   3.5       s 1
                  7    14     57   Marinica Marius                  1201  Cs Universitar Ploiesti   4.0      w 1
                  8    11     54   Vladoiu Madalin                  1201   S.C.M. Ploiesti                   4.0      w 1
                  9     7      23  III Mastalos Iannis-Mihai 1236  Cs Universitar Ploiesti  5.0        s 1
Ghita   Alexandru
                      Rd.   Bo.  SNo                    Name                          Rtg      Club/City                         Pts.    Res.
                        1      22     55     Voicea David-Alexandru   1201  Csm Ploiesti                        4.5     w ½
                       2      15     61      Valcoci Rares-Alexandru  1201  Cs Universitar Ploiesti    3.5     s 1
                       3       8      10  II Istrate Andreea                    1450  Acs Argesul 1 Dec.             6.5    w 0
                       4      19     32      Constantinescu Andrei      1201  Cs Petrolul Ploiesti           5.0     s 1
                       5      10       8  II Stroe Flavius-Gabriel         1525  Csm Ploiesti                        6.0    w 0
                       6      16     22 III Radulescu Alex.-Eugen     1243  Csm Ploiesti                        4.5     s 0
                       7       21     49      Tabara Andrei-Cristian    1201  Cs Universitar Ploiesti    3.5    w 1
                      8       17      24 II Marin Ioana-Andreea       1232  Cs Conpet Ploiesti              4.5    s 1
                      9       14     38      Herea Eusebiu-Stefan       1201  Csm Ploiesti                          4.0   w 1
Marin Ioana-Andreea
      
                          Rd.  Bo.  SNo            Name                                Rtg                  Club/City           Pts.    Res.
                      1       21    54     Vladoiu Madalin                  1201   S.C.M. Ploiesti                4.0       s 1
                      2       6        6   I Dragulin Andrei                  1461  Cs Petrolul Ploiesti        6.5     w ½
                      3       6       4    I Szocs Teodor-Iulian           1518  Cs Conpet Ploiesti          7.0       s 0
                     4     14      63      Zecheru Andreea-Corina 1201  Cs Universitar Ploiesti 5.0     w 0
                     5     22      31      Coman Ana-Cristina          1201  Cs Universitar Ploiesti 4.5       s 1
                     6     17      55      Voicea David-Alexandru  1201  Csm Ploiesti                      4.5     w 0
                     7     20     59      Negrea Vlad-Andrei           1201  Cs Universitar Ploiesti 4.0       s 1
                    8      17     25 III Ghita Alexandru                 1223  Cs Conpet Ploiesti           5.5     w 0
                    9     20     49      Tabara Andrei-Cristian    1201  Cs Universitar Ploiesti 3.5       s 1
Imbrea Ersiliu-George
                                 Rd.  Bo.  SNo                     Name                         Rtg           Club/City                     Pts.    Res.
                            1      18      51      Tertea Mihai-Alexandru   1201  Csm Ploiesti                        4.0     w 1
                            2       3        3   I Nistor Valentina                   1518  Cs Petrolul Ploiesti           5.5      s 0
                            3     14     49      Tabara Andrei-Cristian     1201  Cs Universitar Ploiesti   3.5      w ½
                            4     17     55      Voicea David-Alexandru    1201  Csm Ploiesti                        4.5      s 0
                            5     21    42       Istrate Mihai                           1201  Acs Argesul 1 Dec.             3.5     w 1
                            6    15     47      Nicolae Elena-Diana             1201  Cs Universitar Ploiesti    4.5     s 1
                            7    13     36      Eftemie Cristian                      1201  Csm Ploiesti                         4.0    w 1
                           8      8     11   II Tatomir Alin-Stefan              1426  Cs Tunari                              6.0    s 0
                           9     13    20  II Nistor Gabriela                       1253  Cs Petrolul Ploiesti            5.5    w 0

                        " Finalele Campionatului National Individual de Seniori - 2012"

                                              SARATA MONTEORU / 13 - 21 februarie

              In ciuda conditiilor vitrege ale vremii, participarea CONPET-ului a fost numeroasa.

                  Dintre jucatorii nostri s-au remarcat : MIROIU Catalin si POSEDARU Bogdan

                                  

                                        MIROIU George - Catalin                                        POSEDARU Bogdan

Clasament final dupa 11 runde

       1      GM Nevednichy Vladislav   2546     Cs Aem Luxten Timisoara             8.5         66.0       60.50               55.0       15.5

       2      GM Vajda Levente                2594      Acs De Sah Apa Nova Buc.           8.5         65.5       58.50               54.0       3.3

       3      GM Manolache Marius        2552      Cs Studentesc Medicina Tim.      8.5         63.5       58.75               52.0       7.6

       4      IM Cioara Andrei-Nestor     2456      Cs Universitar Ploiesti                    8.0         65.0       54.00               51.5      21.0

       5     GM  Berescu Alin-Mile           2488      Cs Aem Luxten Timisoara             8.0         63.0       54.00               49.5       5.5

       6     GM  Lupulescu Constantin   2648      Cs Aem Luxten Timisoara             7.5         64.0       52.00               50.0       -11.4

       7     GM Szabo Gergely-Andras  2554      Clubul Central De Sah Buc.          7.5         63.0       49.00               50.0       -3.8

       8      IM Miron Lucian-Costin       2525      Acs De Sah Apa Nova Buc.            7.5        62.0       51.00               48.0       -7.4

       9      IM  Dragomirescu Robin       2340      Cs Aem Luxten Timisoara             7.5         61.5       47.75               45.0       18.4

      10   NM  Doros Radu-Marian       2338      Cs Studentesc Medicina Tim.      7.5         61.0       48.75               46.5       28.6

      11   IM  Filip Lucian                        2490      Csm Lugoj                                         7.5         60.0       48.50               47.0       -7.4

      12   IM  Florescu Codrut-Ctin       2282      Clubul De Sah Deva                         7.5        59.5       46.75               45.0       29.2

      13   FM Georgescu Tiberiu            2415      Acs De Sah Apa Nova Buc.           7.5        58.0       45.50               46.5       1.2

      14   CM  Pop Alexandru                2254      Cs Otopeni                                        7.5         57.5       45.00               44.0       18.3

      15   IM  Dumitrache Dragos         2460      Acs De Sah Apa Nova Buc.             7.5       57.0    46.50               46.5       -13.8

      16   FM  Anton Teodor                  2393      Cs Studentesc Medicina Tim.         7.5      57.0       46.25               47.0       1.5

      17   IM  Baratosi Daniel                 2418      Cs Universitar Ploiesti                      7.0       57.0       43.00               44.0       -13.1

      18   GM  Parligras Mircea-Emilian 2650   Cs Aem Luxten Timisoara                7.0      57.0       40.50               43.0       -27.9

      19   FM  Balla Tamas-Kristof           2377    Csm Lugoj                                           7.0       56.0       40.50               44.0       -8.2

      20   NM  Miroiu George-Catalin    2342    Cs Conpet Ploiesti                              7.0      55.5       41.25               45.0       -2.7

       21   FM  Posedaru Bogdan           2337     Cs Conpet Ploiesti                              7.0      55.0       40.50               42.0       -2.5

       22   CM  Horvat Dan-Sebastian   2197      Css Viitorul Cluj-Napoca                   7.0     54.5       38.25               40.5       10.6

       23   NM  Ciobanu Aurelian           2276      Clubul Mun. De Sah Speranta         7.0     49.5       35.75               40.0       -13.6

       24   FM  Petrisor Adrian-Marian  2385      Cs Studentesc Medicina Tim.           6.5    62.0       41.75               44.0       -2.0

       25   GM  Jianu Vlad-Cristian         2508      Csm Lugoj                                            6.5      61.5       41.25               46.5       -10.9

       26   NM  Gilea Lucian                     2261      Cs Sah Club Galati                              6.5     60.5       39.25               43.5       25.4

       27   CM Malureanu Costin-G.     2139      Cs Victoria Techirghiol                       6.5     60.0       39.00               39.0       28.0

       28   FM  Spulber Cicirone              2244      Cs Victoria Techirghiol                       6.5     59.0       37.75               43.0       18.3

       29   CM  Prodileanu Adrian          2204      Cs Sah Club Oltenia Craiova             6.5    58.5       40.25               42.5       22.2

       30   NM  Stanciu Alexandru-Ov. 2314      Cs Studentesc Medicina Tim.            6.5     58.5     39.25                 43.5       1.6

       31   I  Martian Dragos-Daniel       2074      Cs Sah Club Galati                               6.5      58.5     37.00               43.0       41.5

       32  CM  Stegariu Vlad-Ionut        2202      Cs Politehnica Iasi                                6.5      58.5     36.25               40.5       12.6

       33   IM  Manea Alexandru            2429      Csm Lugoj                                              6.5      57.0     37.50               45.0       -12.9

       34   FM  Daianu Cristian                2242      Cs Otopeni                                             6.5      53.5     33.25               41.5       5.8

       35   NM  Oprisor Razvan-Gabriel   0  1627  Cs Energy  Campina                          6.5     53.0     37.50               37.0       2200

       36   FM  Dobre Claudiu-Cristian  2354      Cs Universitar Ploiesti                          6.5     52.5     34.75               40.5     -20.0

        37   IM  Danilov Vladimir              2440      Cs Politehnica Iasi                                6.5      51.5    36.50               38.0     -28.9

        38   CM  Tomici Stefan                  2147      Cs Studentesc Medicina Tim.             6.5     51.5    33.75               36.0       6.8

        39   CM  Telea Stefan                     2112      Acs Uztel Ploiesti                                    6.5     50.5    34.75             37.5     12.1

        40   CM  Senetia Teodor                2198      Cs Siciliana Bucuresti                            6.5     50.5    33.25             37.5      -10.4

        41   CM  Bida Mihai-Eugen           2183      Cs Universitatea Craiova                       6.0     57.5   35.00               38.0       9.1

        42   NM  Bonte Andrei-Mihai       2380      Clubul De Sah Al Mun.Baia-Mare      6.0   56.5     36.00               39.5     -36.8

        43   FM  Baciu Stefan                     2222      Cs Conpet Ploiesti                                  6.0      56.5   32.00               40.0       8.1

       44   FM  Voiteanu Gabriel             2304      Cs Universitar Ploiesti                           6.0      56.0   34.00               39.0     -29.0

       45   NM  Ciobanu Viorel-Adrian  2219      Clubul De Sah Diana Galati                  6.0      55.0  32.00               38.5       -8.4

       46    I     Dobre Mihai                     1975      Cs Palatul Copiilor Buzau                      6.0      54.5  31.00             38.5       36.8

       47   CM  Dumitrascu Cornel         2086      Sport Club Juventus Bucuresti            6.0      53.0    31.75               35.0       13.8

       48    I  Deac Bogdan-Daniel          1795      Sah Club Ramnicu Valcea                     6.0      51.0     32.25             34.0       67.2

       49    I  David Alexandru-Vasile     1968      Acs De Sah Apa Nova Buc.                   6.0      51.0    31.50              33.0       29.9

       50   CM  Toma Radu-Cristian       2052      Cs Sah Club Brasov                                6.0      50.0   31.50              34.0       11.7

       51    I  Ursan Cornel-Marius          1990      Ac De Sah Realitatea Husi                      6.0    49.0     25.50             34.5      26.1

       52   CM  Anuta Elefterie-Laurentiu  2017     Cs Conpet Ploiesti                                 6.0    46.0      27.50             31.5     -6.2

       53    I  Popescu Daniel-Vasilica    2069      Cs Vointa Buzau                                       6.0     44.5      25.50             34.0     -15.3

       54   I  Tiron Lucian-Ilie                   1846      Cs Politehnica Iasi                                    5.5     54.5     28.75              32.0       41.3

       55   I  Lupascu Matei-Alexandru 1979      Cs Politehnica Iasi                                   5.5     54.5     26.50               36.0      27.3

       56  NM  Mosnegutu Klauss          2246      Cs Conpet Ploiesti                                    5.5    53.5     29.50               39.0     -7.3

       57   FM  Pessi Emil-George           2272      Acs De Sah Apa Nova Bucuresti           5.5     53.5    29.50              36.5     -38.4

       58    I  Gulie Cosmin                       2133       Cs Universitatea Targoviste                   5.5     51.5    28.00              34.0     -13.4

       59    I  Costachi Mihnea                1937       Cs Aem Luxten Timisoara                      5.5     51.5       26.25             32.0      24.3

       60     CM    Paval George             2229         Cs Sah Club Galati                                  5.5      51.0       29.00             34.0     -22.6

       61    I  Manole Stefan                    2082       Cs Universitar Ploiesti                          5.5         50.5       25.50             36.5       5.1

      62   CM  Gheorghiu Calin              2003      Cs Politehnica Iasi                                   5.5         49.0       27.25            28.5     -13.9

     63    I  Acsinte Matei-Ionut           1997      Cs Politehnica Iasi                                    5.5         49.0       26.75            33.0       2.1

      64  CM  Fugulyan Grigore             1958      Cs Lacul Ursu Sovata                               5.5         47.5       24.00            31.5       3.5

      65    I  Pisu Robert-Daniel              2037      Cs Sah Club Galati                                  5.5         46.5       25.25           29.5     -23.4

      66  WCM  Morea Georgiana        1882      Cs Politehnica Iasi                                   5.5        46.5       21.50            33.0       27.0

      67   NM   Tufa Mihai                      2044      Clubul De Sah Diana Galati                   5.5        46.0       23.25            34.5      -15.6

      68    I  Tiron Calin-Andrei              1856      Cs Politehnica Iasi                                   5.5         45.5       21.25            28.5      12.9

      69  CM Scripcaru George             1907      Cs Politehnica Iasi                                   5.5         44.5       23.75            29.0       3.2

      70  NM  Varlan Hervig-Ioan         2184      Sah Club Ramnicu Valcea                       5.0         56.5       28.50            38.0       0.6

      71   NM  Neagu Liviu                      2122      Cs Energy  Campina                                5.0         49.5       21.00           34.0     -27.6

      72    I  Tudose Cristian                    1854      Cs Sah Club Galati                                  5.0         48.5       22.75            30.0      13.1

      73    I  Neagu Mihai-Cosmin         1918      Csm Lugoj                                                  5.0         48.0       23.00            30.0       3.2

     74   WFM  Adoamnei Roxana      2005      Cs Universitar Ploiesti                              5.0        48.0       22.75            32.5      -0.6

      75   CM  Stoicescu Horia             1909      Cs Carpati Sinaia                                        5.0        47.5       21.50               31.0      7.1

      76   FM  Pribeanu Mihail-Dacian 2186      Cs Sah Club Galati                                   5.0        47.0       23.50               33.5   -43.7

      77     I   Olinici Emanuel                 1794      Cs Politehnica Iasi                                   5.0        47.0       23.50               26.5     26.1

     78     I   Badelita Beniamin            1945      Cs Sah Club Potaissa Turda                     5.0        47.0       22.50            28.0       -9.3

      79     I   Fulger Ionut                      1946        Cs Ineu                                                       5.0       46.5       22.75            28.0     -10.2

      80     I  Jugaru Lucian                    2013        Cs Sah Club Galati                                    5.0        45.5       22.50            27.5     -15.1

      81     I  Patrascu Catalin-Lucian   1816      Csm Focsani 2007                                     5.0        45.0       20.75               26.5      3.5

      82     I  Arghirescu Marius             1921      Clubul Mun. De Sah Speranta               5.0        43.5       20.75            26.5      -12.0

      83     I  Baciu Alexandru                1688       Cs Politehnica Iasi                                    5.0        43.0       20.75             24.5      27.0

      84   CM  Porfireanu Serban          1927      Cs Alcor Bucuresti                                     5.0        39.0       18.75            21.5     -35.1

       85     I  Stegariu Alexandru            2122      Cs Politehnica Iasi                                   4.5       54.5       24.75            35.5       18.8

      86   NM  Craciun Ovidiu                2060      Sah Club Cugir                                           4.5        52.0       23.50            33.0     -10.1

      87     I   Vrencian Lehel                  1874      Cs Al Cn Aprily Lajos Brasov                    4.5       51.0       23.25            27.5      15.8

     88     I  Mirauta Stefano-Marius  1823    Acs Logismart Sibiu                                     4.5        49.5       21.00            27.5      43.5

     89     I  Gavrila Marius-Daniel       0     1650    Cs Vointa Buzau                                 4.5        47.0        20.25            29.0     1933

     90     I  Iordachescu Sorin-Em.     1876     Cs Vointa Buzau                                          4.5        47.0       20.25           27.5      -4.8

      91     I  Carapit Vasile                   1849      Clubul De Sah Al An Bucuresti                 4.5        45.5       19.00           27.0      -6.3

      92     I  Toma Mihail                     1964      Sah Club Ramnicu Valcea                         4.5        45.5       18.50            27.0     -28.4

       93     I  Baciu Radu-George        1767      Clubul Central De Sah Buc.                        4.5        45.0       21.75           27.0      50.1

       94   CM  Bratu Gheorghe           1876      Csm Craiova                                                  4.5         44.0       18.25           27.0     -7.9

       95   CM  Ciortan Mihail              1721      Cs Siciliana Bucuresti                                  4.5        43.0       18.25           23.5       9.3

       96     I  David Dorian-Ciprian     1726      Cs Ineu                                                           4.5        42.0       16.50          23.0        3.5

       97     I  Ionita Ioan                       1720      Cs Politehnica Iasi                                        4.5       41.0       16.50           24.0       9.8

       98     I  Rusu Vasile                      1760      Cs Micul Sahist Iasi                                      4.5       41.0       14.75           21.5      -9.3

       99     I  Mongescu Lucian           1984      Cs Chimia Ramnicu Valcea                        4.5      40.5       17.75           26.0      -57.9

     100   I  Rusa Antonio                      1902      Acs Sissa Constanta                                  4.5      39.0       16.75           24.5      -26.0

     101  CM  Moldoveanu Paul         1859      Cs Vointa Buzau                                          4.5      38.5       15.50          23.0      -49.8

     102   II  Nistor Stefan                   1707      Cs Politehnica Iasi                                        4.5     34.5      14.50            18.0      -10.6

     103    I  Motounu Vlad-Stefan     1888      Sah Club Ramnicu Valcea                         4.0     48.0       16.25            28.5      -5.1

      104  CM  Gavrilescu David          1800      Cs Sah Club Oltenia Craiova                   4.0       46.0     18.00             24.0       -0.9

      105     I   Coman Liviu                   1794      Cs Carpati Sinaia                                       4.0       45.0     14.50            25.0        -2.4

      106    II  Mongescu Victor          0    1591  Sah Club Ramnicu Valcea                      4.0      41.5     16.50           17.5       1654

       107     I  Vacar Gligore                    1788      Cs Tinerii Maestri Bucuresti                4.0      41.5     13.75           22.0       -13.8

        108     I  Ionita Gheorghe              1694      Cs Mediator Giarmata Vii                     4.0      38.0     10.50           20.0     -15.3

        109     I  Zlatea Cezar-Stelian        1679      Css Nr. 2 Bucuresti                                  4.0      36.0     10.50          16.0      -9.8

        110    II  Balea Dumitru-Lucian    1490      Cs Universitatea Targoviste                 4.0      35.5     12.50              16.0    28.2

        111     I  Soare Flavius-Alex.          1668      Cs Universitar Ploiesti                           3.5      39.5    13.50              19.0      -6.6

        112     I  Rosca Grigore                   1668      Cs Fc Callatis Mangalia                          3.5      39.5      13.25            15.5     -15.0

        113     I  Andrei Gheorghe             1777      Club Sah Caissa Miercurea Ciuc           3.5      37.0      12.00            18.5     -11.3

        114     I  Chivulescu Adrian-Alex. 1545      Cs Universitar Ploiesti                            3.5     36.0       10.25             15.0      3.5

       115     I  David Bogdan-Emanuel 1667      Acs Sah Club Vados Arad                        3.0     45.5        14.25             21.5    0.1

        116   II  Mirauta Alexandru-Mihai    0   1448    Acs Logismart Sibiu                       3.0     41.5        12.75           18.0            

       117     II  Puscas Filip-Andrei         1420      Css Targu Mures                                     3.0     41.5        12.00           17.0      -4.5

       118    II  Iustin Silviu                      0    1317   Cs Vointa Buzau                                     3.0      41.0      12.75           20.0     1568

       119    II  Mardan Cristian               1556      Cs Vointa Buzau                                        3.0      40.5      11.25          19.0     -19.2

       120     I  Mihalea Stefan                 1723      Cs Universitatea Targoviste                    3.0      40.0       11.75         17.5     -30.3

       121    II  Mortu Adrian                  0    1462    Cs Palatul Copiilor Buzau                       3.0      38.5      13.00          16.5     898

       122    II  Soare Cristel                      1519      Cs Universitar Ploiesti                                3.0      37.5     10.00          12.0      -31.0

       123    II  Ene Teodor-Mihail          0    1201   Cs Palatul Copiilor Buzau                        2.0    37.0     11.00           13.5       923

      

 

                     Rd.   Bo.     SNo                     Name                              RtgI      RtgN              Club/City                    Pts.        Res.        rtg+/-
                      1       22        82   WCM Morea Georgiana-Steluta 1882    1882      Cs Politehnica Iasi                5.5        w 1         1.20
                      2       21        53   I Manole Stefan                             2082    2082      Cs Universitar Ploiesti         5.5         s 0       -12.30
                      3       23       87    I Tiron Calin-Andrei                     1856    1856       Cs Politehnica Iasi                5.5         w 1          1.20
                      4       18       49     NM Neagu                                     2122    2122        Cs Energy  Campina             5.0            s 1          3.30
                      5       15        68   I Dobre Mihai                                 1975    1975        Cs Palatul Copiilor Buzau   6.0        w 1          1.50
                      6        3           5   GM Manolache Marius                 2552    2552       Cs Studentesc Med. Tim.    8.5         s 0        -3.45
                      7       12        33   NM Mosnegutu Klauss                 2246    2246      Cs Conpet Ploiesti                  5.5        w ½       -1.95
                      8       15        45   CM Bida Mihai-Eugen                  2183    2183       Cs Universitatea Craiova      6.0       w 1        4.35
                      9       10        18   FM Petrisor Adrian-Marian        2385    2385       Cs Studentesc Med. Tim.     6.5        s 0       0.90
                    10       11        42   CM Horvat Dan-Sebastian           2197    2197        Css Viitorul Cluj-Napoca     7.0        w 1       4.65
                    11        6          2   GM Lupulescu Constantin            2648   2648      Cs Aem Luxten Timisoara    7.5         s 0      -2.10

                                                              

                      Rd.    Bo. SNo                     Name                            RtgI  RtgN             Club/City                             Pts.         Res.          rtg+/-
                        1       25    86    CM Moldoveanu Paul              1859  1859      Cs Vointa Buzau                        4.5           s 1           1.20
                        2      23    58    NM Tufa Mihai                           2044 2044      Clubul De Sah Diana Galati  5.5          w 1           2.25
                        3        2      2    GM Lupulescu Constantin      2648 2648      Cs Aem Luxten Tim.                 7.5          s 0          -2.10
                        4      20   54    I Martian Dragos-Daniel         2074 2074      Cs Sah Club Galati                     6.5          w 1           2.70
                        5        6     8    GM Jianu Vlad-Cristian            2508 2508     Csm Lugoj                                     6.5          s 0          -4.05
                        6      18   50    I Stegariu Alexandru                 2122 2122       Cs Politehnica Iasi                     4.5         w ½        -4.05
                        7      19   46    CM Tomici Stefan                        2147 2147       Cs Studentesc Med. Tim.         6.5          s ½         -3.75
                        8      19   48    I Gulie Cosmin                             2133 2133       Cs Universitatea Targ.              5.5          w 1           3.60
                        9      15   34    FM Spulber Cicirone                  2244 2244     Cs Victoria Techirghiol            6.5           s ½         -1.95
                      10      14   18    FM Petrisor Adrian-Marian    2385 2385      Cs Studentesc Med. Tim.         6.5          w ½         1.05
                       11      17   55    I Popescu Daniel-Vasilica        2069 2069      Cs Vointa Buzau                         6.0           s 1            2.55

        

                  " OLIMPIADA NATIONALA a SAHULUI SCOLAR "- faza judeteana - Prahova -

                                                                      editia 2012 / 9-10 februarie

        La Campina ( Casa Tineretului ) , pe 9 februarie s-a desfasurat intrecerea liceenilor.
        La fete s-a impus junioara noastra DIDILIUC Dariana-Gabriela - Campioana Judeteana
        La Ploiesti, pe 10 februarie, in intrecerea gimnaziala, la fete, junioarele noastre
        COMAN Emilia-Florentina si MOS Maria-Magdalena s-au clasat pe locurile 2 si 3.
        Timpul de joc ( 15 minute de jucator) : o gluma proasta a organizatorilor.
        

                 DIDILIUC DARIANA - GABRIELA          COMAN EMILIA - FLORENTINA       MOS MARIA - MAGDALENA

                     Cupa - CSU Ploiesti - Editia a-III-a" copii 12 ani - Ploiesti / 13 - 15 ianuarie

                                       SZOCS  Teodor - Iulian - castiga meritat locul I , dar cu  ... emotii
                                       MOS  Maria - Magdalena  a ocupat locul 1 la fete
                                       MARIN  Ioana-Andreea   a ocupat locul 2 la fete

                             Locul  1   general                                                 

                                                                

                         Locul  1   fete                                 Locul 2  fete

Clasament final dupa 9 runde

Loc Numele FED Rtg. Club/Oras Pct.  TB1   TB2 
1 Szocs Teodor-Iulian ROU 1518 Cs Conpet Ploiesti 7.0 1.0 52.0
2 I Dragulin Andrei ROU 1461 Cs Petrolul Ploiesti 7.0 0.0 48.0
3 III Bulau Andrei-Cristian ROU 1268 Cs Universitar Ploiesti 6.5 0.5 49.5
4 II Taga Stefan ROU 1452 Cs Petrolul Ploiesti 6.5 0.5 47.5
5 II Stefan Mihai ROU 1537 Cs Siciliana Bucuresti 6.0 0.0 48.5
6 Ene Mihnea-Gabriel ROU 1553 Acs De Sah Apa Nova Bucuresti 6.0 0.0 47.5
7 Ciobanu Alexandru ROU 1618 Cs Petrolul Ploiesti 5.5 0.0 52.5
8 Imbrea Ersiliu-George ROU 1245 Cs Universitar Ploiesti 5.5 0.0 50.0
9 Grozea Robert-Georgel ROU 1205 Cs Carpati Sinaia 5.5 0.0 39.0
10 Mos Maria-Magdalena ROU 1378 Cs Conpet Ploiesti 5.0 0.0 46.0
11 II Marin Ioana-Andreea ROU 1232 Cs Conpet Ploiesti 5.0 0.0 45.0
12 Savu Gheorghe-Dorin ROU 1201 Cs Carpati Sinaia 5.0 0.0 42.0
13 III Raducanu Alexandru ROU 1217 Cs Petrolul Ploiesti 5.0 0.0 38.0
14 III Iacob Razvan-Cristian ROU 1259 Cs Universitar Ploiesti 5.0 0.0 34.5
15 Paun Eduard-Andrei ROU 1203 Cs Carpati Mefin Sinaia 4.5 0.0 49.0
16 Mastalos Iannis-Mihai ROU 1236 Cs Universitar Ploiesti 4.5 0.0 40.5
17 Gioga Alexandru-Ionut ROU 1201 Cs Carpati Sinaia 4.5 0.0 35.0
18 Tabara Andrei ROU 1201 Cs Universitar Ploiesti 4.0 0.0 41.5
19 Serban Cristian-Stefan ROU 1201 Cs Universitar Ploiesti 4.0 0.0 40.5
20 II Popa Vlad-Constantin ROU 1329 Cs Universitar Ploiesti 4.0 0.0 38.5
21 Veer Sebastian-Cristian ROU 1201 Cs Carpati Sinaia 4.0 0.0 38.5
22 Nicolae Diana ROU 1201 Cs Universitar Ploiesti 4.0 0.0 36.0
23 Coman Ana ROU 1201 Cs Universitar Ploiesti 4.0 0.0 30.5
24 Mandrila Mihai ROU 1201 Cs Universitar Ploiesti 3.5 1.0 40.0
25 III Ionescu Andrei-Cezar ROU 1219 Cs Conpet Ploiesti 3.5 0.0 29.0
26 Tanasescu Sebastian ROU 1201 Cs Universitar Ploiesti 3.0 0.0 33.0
27 Constantinescu Andrei ROU 1201 Cs Petrolul Ploiesti 2.0 1.0 32.5
28 Neculae Andrei-Fabian ROU 1201 Cs Carpati Sinaia 2.0 1.0 31.5
29 Saggese Giulia ROU 1201 Cs Universitar Ploiesti 2.0 1.0 29.0
30 Negrea Miruna-Ioana ROU 1201 Cs Petrolul Ploiesti 1.0 0.0 30.0

SZOCS  Teodor - Iulian

Rd. Masa Nr.start Numele Rtg. FED Club/Oras Pct. Rez.
1 3 18 Coman Ana 1201 ROU Cs Universitar Ploiesti 4.0 s 1
2 2 9 III Bulau Andrei-Cristian 1268 ROU Cs Universitar Ploiesti 6.5 w 1
3 2 5 II Stefan Mihai 1537 ROU Cs Siciliana Bucuresti 6.0 s 1
4 1 4 I Dragulin Andrei 1461 ROU Cs Petrolul Ploiesti 7.0 w 1
5 1 6 II Taga Stefan 1452 ROU Cs Petrolul Ploiesti 6.5 s ½
6 1 7 Mos Maria-Magdalena 1378 ROU Cs Conpet Ploiesti 5.0 w ½
7 1 11 Imbrea Ersiliu-George 1245 ROU Cs Universitar Ploiesti 5.5 s ½
8 1 2 Ene Mihnea-Gabriel 1553 ROU Acs De Sah Apa Nova Bucuresti 6.0 w ½
9 2 1 Ciobanu Alexandru 1618 ROU Cs Petrolul Ploiesti 5.5 s 1

MOS  Maria - Magdalena

Rd. Masa Nr.start Numele Rtg. FED Club/Oras Pct. Rez.
1 7 22 Neculae Andrei-Fabian 1201 ROU Cs Carpati Sinaia 2.0 s 1
2 5 13 II Marin Ioana-Andreea 1232 ROU Cs Conpet Ploiesti 5.0 w 1
3 3 6 II Taga Stefan 1452 ROU Cs Petrolul Ploiesti 6.5 s 0
4 5 24 Nicolae Diana 1201 ROU Cs Universitar Ploiesti 4.0 w 1
5 2 1 Ciobanu Alexandru 1618 ROU Cs Petrolul Ploiesti 5.5 w ½
6 1 3 Szocs Teodor-Iulian 1518 ROU Cs Conpet Ploiesti 7.0 s ½
7 4 2 Ene Mihnea-Gabriel 1553 ROU Acs De Sah Apa Nova Bucuresti 6.0 s 0
8 6 28 Tabara Andrei 1201 ROU Cs Universitar Ploiesti 4.0 w 1
9 5 5 II Stefan Mihai 1537 ROU Cs Siciliana Bucuresti 6.0 s 0

MARIN  Ioana-Andreea

Rd. Masa Nr.start Numele Rtg. FED Club/Oras Pct. Rez.
1 13 28 Tabara Andrei 1201 ROU Cs Universitar Ploiesti 4.0 s 1
2 5 7 Mos Maria-Magdalena 1378 ROU Cs Conpet Ploiesti 5.0 s 0
3 9 29 Tanasescu Sebastian 1201 ROU Cs Universitar Ploiesti 3.0 w 1
4 4 5 II Stefan Mihai 1537 ROU Cs Siciliana Bucuresti 6.0 w 0
5 8 24 Nicolae Diana 1201 ROU Cs Universitar Ploiesti 4.0 s 1
6 5 4 I Dragulin Andrei 1461 ROU Cs Petrolul Ploiesti 7.0 w 0
7 8 10 III Iacob Razvan-Cristian 1259 ROU Cs Universitar Ploiesti 5.0 s 1
8 7 12 Mastalos Iannis-Mihai 1236 ROU Cs Universitar Ploiesti 4.5 w 1
9 4 6 II Taga Stefan 1452 ROU Cs Petrolul Ploiesti 6.5 s 0

Ionescu Andrei-Cezar

Rd. Masa Nr.start Numele Rtg. FED Club/Oras Pct. Rez.
1 14 29 Tanasescu Sebastian 1201 ROU Cs Universitar Ploiesti 3.0 w 0
2 10 27 Serban Cristian-Stefan 1201 ROU Cs Universitar Ploiesti 4.0 s ½
3 12 21 Mandrila Mihai 1201 ROU Cs Universitar Ploiesti 3.5 w 0
4 14 23 Negrea Miruna-Ioana 1201 ROU Cs Petrolul Ploiesti 1.0 s 1
5 11 15 III Raducanu Alexandru 1217 ROU Cs Petrolul Ploiesti 5.0 w 0
6 13 22 Neculae Andrei-Fabian 1201 ROU Cs Carpati Sinaia 2.0 s 1
7 10 30 Veer Sebastian-Cristian 1201 ROU Cs Carpati Sinaia 4.0 w 0
8 13 25 Saggese Giulia 1201 ROU Cs Universitar Ploiesti 2.0 s 1
9 10 12 Mastalos Iannis-Mihai 1236 ROU Cs Universitar Ploiesti 4.5 s 0

 

 

              "Concursul National Scolar de Sah-Elisabeta Polihroniade"

Caciulata    6-14 ianuarie

    Junioara  noastra   COMAN  Emilia - Florentina a castigat competitia la grupa
             Fete 11 ani  la toate cele 3 probe : "sah clasic ", "blitz"  si  "dezlegari"
             Premiul obtinut :  participare gratuita la "Campionatul Mondial Scolar - 2012"

                                              

CLASAMENT  FINAL -fete 11 ani - sah clasic
 

1 I Coman Emilia-Florentina 1463 Cs Conpet Ploiesti 8.0 0.0 30.25 0
2 I Balan Briana-Cleopatra 1641 Asociatia Sah Club Bistrita 7.0 0.0 24.75 0
3 II Paraschiv Petronela-Alexandra 1365 Clubul De Sah Giroc 6.5 0.0 27.00 0
4 II Szavu Amalia-Fivi 1308 Clubul De Sah Dudestii Noi 5.5 1.0 17.25 0
5 I Bacanu Maria-Nicoleta 1415 Acs Logismart Sibiu 5.5 0.0 17.00 0
6 II Pirlea Silvia-Cristina 1439 Cs Sah Club Potaissa Turda 4.5 0.0 10.75 0
7 III Neagu Adena-Mihaela 1201 Csm Ploiesti 4.0 0.0 9.50 0
8 Hadarau Elena 1201 Css Targu Mures 2.0 0.0 7.50 0
9 Parfene Gabriela 1201 Acs Elisabeta Polihroniade Buc 1.0 0.0 1.50 0
Cazacu Iuliana 1201 Acs Elisabeta Polihroniade Buc 1.0 0.0 1.50 0

 

 
Rk. Name Rtg 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Pts.  TB1   TB2   TB3 
1 I Coman Emilia-Florentina 1463 * ½ ½ 1 1 1 1 1 1 1 8.0 0.0 30.25 0
2 I Balan Briana-Cleopatra 1641 ½ * 0 1 ½ 1 1 1 1 1 7.0 0.0 24.75 0
3 II Paraschiv Petronela-Alexandra 1365 ½ 1 * ½ ½ 1 1 0 1 1 6.5 0.0 27.00 0
4 II Szavu Amalia-Fivi 1308 0 0 ½ * 1 1 0 1 1 1 5.5 1.0 17.25 0
5 I Bacanu Maria-Nicoleta 1415 0 ½ ½ 0 * ½ 1 1 1 1 5.5 0.0 17.00 0
6 II Pirlea Silvia-Cristina 1439 0 0 0 0 ½ * 1 1 1 1 4.5 0.0 10.75 0
7 III Neagu Adena-Mihaela 1201 0 0 0 1 0 0 * 1 1 1 4.0 0.0 9.50 0
8 Hadarau Elena 1201 0 0 1 0 0 0 0 * ½ ½ 2.0 0.0 7.50 0
9 Parfene Gabriela 1201 0 0 0 0 0 0 0 ½ * ½ 1.0 0.0 1.50 0
10 Cazacu Iuliana 1201 0 0 0 0 0 0 0 ½ ½ * 1.0 0.0 1.50 0

 

CLASAMENT  FINAL- fete 11 ani - Blitz

Loc Numele FED Rtg. Club/Oras Pct.  TB1   TB2   TB3 
1 I Coman Emilia-Florentina ROU 1463 Cs Conpet Ploiesti 7.0 0.0 21.00 0
2 I Bacanu Maria-Nicoleta ROU 1415 Acs Logismart Sibiu 5.0 1.0 12.00 0
3 I Balan Briana-Cleopatra ROU 1641 Asociatia Sah Club Bistrita 5.0 0.0 11.00 0
4 III Neagu Adena-Mihaela ROU 1201 Csm Ploiesti 4.0 0.0 11.00 0
5 Hadarau Elena ROU 1201 Css Targu Mures 3.0 0.0 4.00 0
6 II Pirlea Silvia-Cristina ROU 1439 Cs Sah Club Potaissa Turda 2.0 0.0 2.00 0
7 Cazacu Iuliana ROU 1201 Acs Elisabeta Polihroniade Buc 1.0 0.0 4.00 0
8 Parfene Gabriela ROU 1201 Acs Elisabeta Polihroniade Buc 1.0 0.0 1.00 0
 

Diagrama finala dupa 7 runde

Loc Numele Rtg. FED 1 2 3 4 5 6 7 8 Pct.  TB1   TB2   TB3 
1 I Coman Emilia-Florentina 1463 ROU * 1 1 1 1 1 1 1 7.0 0.0 21.00 0
2 I Bacanu Maria-Nicoleta 1415 ROU 0 * 1 0 1 1 1 1 5.0 1.0 12.00 0
3 I Balan Briana-Cleopatra 1641 ROU 0 0 * 1 1 1 1 1 5.0 0.0 11.00 0
4 III Neagu Adena-Mihaela 1201 ROU 0 1 0 * 1 1 0 1 4.0 0.0 11.00 0
5 Hadarau Elena 1201 ROU 0 0 0 0 * 1 1 1 3.0 0.0 4.00 0
6 II Pirlea Silvia-Cristina 1439 ROU 0 0 0 0 0 * 1 1 2.0 0.0 2.00 0
7 Cazacu Iuliana 1201 ROU 0 0 0 1 0 0 * 0 1.0 0.0 4.00 0
8 Parfene Gabriela 1201 ROU 0 0 0 0 0 0 1 * 1.0 0.0 1.00 0

 

CLASAMENT  FINAL- fete 11 ani - Dezlegari

Loc Nume Club Timp Puncte
1 Coman Emilia-Florentina Cs Conpet Ploiesti 45 27
2 Timofte Alexandra Sah Club Ramnicu Valcea 55 17
3 Balan Briana-Cleopatra Asociatia Sah Club Bistrita 47 10.5
4 Bacanu Maria-Nicoleta Acs Logismart Sibiu 60 10
5 Neagu Adena-Mihaela Csm Ploiesti 55 5
6 Hadarau Elena Css Targu Mures 60 5
7       7 Cazacu Iuliana Acs Elisabeta Polihroniade Buc 60 0
 

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     

                       
 

 

Website realizat de: Cristian si EnoDesign.ro