ŞAH - CONPET        

Informatii Sahiste detaliate

Trimestrul I , 2014

             " Olimpiada Nationala a Sportului Scolar "- faza judeteana - licee - fete
                                                                               Campina  - 20 februarie                     
                DIDILIUC  Dariana-Gabriela, fara contracandidata, ocupa primul loc si 
                devine Campioana Scolara Judeteana pentru a 3 oara consecutiv la "licee" si
                        pentru a 5 oara consecutiv si cu "gimnaziul".                                             

DIDILIUC  Dariana-Gabriela

               La Casa Tineretului din Câmpina a avut loc etapa judeţeană a Olimpiadei Sportului Şcolar la
            şah pentru elevi de liceu. Au fost prezenţi 11 fete şi 18 băieţi, de la 11 licee din Prahova.
                 
               In clasament pe primele 3 locuri , la Feminin     :  
1. Dariana Didiliuc - Liceul de Artă Ploieşti
                                          2. Gabriela Ionescu - Colegiul Tehnic "Toma Socolescu" Ploieşti
                                  3. Corina Dinu - Colegiul Militar "Dimitrie Cantemir" Breaza
 

                   " Olimpiada Nationala a Sportului Scolar "- faza judeteana - gimnaziu - fete
                                                                                          Ploiesti  - 15 februarie     

                             COMAN Emilia-Florentina castiga locul 1 si devine Campioana Scolara
                   Judeteana la gimnaziu - fete, dupa ceva emotii. Gafa din ultima runda o
                   putea costa titlul si calificarea in finala. Fara a fi o scuza, este totusi de
                   criticat timpul de joc (20 minute), total in dezacord cu cel din finala pe
                   tara ( 90 minute).
           
    
   
  
                 " Campionatul Național Școlar 2014  - ”Elisabeta Polihroniade " 
                                                                     Calimanesti  1 - 9 februarie
                         Junioara  COMAN  Emilia - Florentina a obtinut la fete 13 ani locul II la sah clasic, la
                    egalitate de puncte cu primul loc, un loc 1 la fete ( 3 la general ) la blitz ( 17 ani )  si       
                    locul 1 la "dezlegari" - fete 13 ani.

    

CLASAMENT   FINAL - Sah clasic

Rk. SNo Name RtgI RtgN Club/City Pts.  TB1   TB2   TB3 
1 2 I Panainte Andreea-Bianca 1526 1526 Cs "asociatia Axiopolis Sport 5.0 1.0 13.00 0
2 6 I Coman Emilia-Florentina 1724 1718 Cs Universitar Ploiesti 5.0 0.0 11.00 0
3 3 I Balan Briana-Cleopatra 1437 1437 Asociatia Sah Club Bistrita 3.5 0.0 7.50 0
4 4 II Pirlea Silvia-Cristina 0 1096 Cs Sah Club Potaissa Turda 2.5 1.5 3.75 0
5 7 I Paraschiv Petronela-Alexandra 1385 1385 Clubul De Sah Giroc 2.5 1.0 4.25 0
6 5 I Bacanu Maria-Nicoleta 1334 1334 Acs Logismart Sibiu 2.5 0.5 5.50 0
7 1 Cazacu Iuliana 0 1015 Acs Elisabeta Polihroniade Buc 0.0 0.0 0.00 0

CLASAMENT   FINAL - Sah rapid

(  7 - 17 ani )    

                                                        

Rk.

SNo

Name

RtgI

Club/City

Pts.

 TB1 

 TB2 

1

1

CM

Tomici Stefan

2175

Clubul C Sah Bucuresti

5.5

25.5

23.00

2

2

I

Olinici Emanuel

1852

Cs Politehnica Iasi

5.0

26.5

21.25

3

17

I

Dicu Dan-Alexandru

1669

Lps Satu Mare

5.0

23.5

18.75

4

8

WCM

Cirlig Ioana-Andreea

1787

Csm Craiova

5.0

20.5

17.25

5

15

I

Paraschiv Paul-Alexandru

1683

Clubul De Sah Giroc

5.0

20.5

16.00

6

5

I

Toth Botond-Artur

1813

Css Odorheiu Secuiesc

4.5

26.5

18.50

7

10

I

Negulescu Alexandru

1733

Cs Carpati Sinaia

4.5

24.5

16.75

8

7

I

Herea Sergiu-Gabriel

1797

Csm Ploiesti

4.5

22.5

15.25

9

18

II

Vasiesiu Victor

1658

Css Targu Mures

4.5

22.0

14.75

10

22

I

Oros Vlad-Dragos

1623

Css Targu Mures

4.5

21.0

13.50

11

32

I

Panainte Andreea-Bianca

1546

Cs As. Axiopolis Sport

4.5

20.5

15.25

12

23

I

Stancu-Filipescu David

1621

Cs Sah Club Galati

4.5

19.0

11.75

13

3

I

Ileana George

1847

Acs Logismart Sibiu

4.0

22.0

13.50

14

19

I

Hriscu Alexandru-Gabriel

1657

Acs Philidor Iasi

4.0

22.0

12.50

15

12

I

David Bogdan-Emanuel

1724

Acs S. Club Vados Arad

4.0

21.0

12.50

16

26

I

Benedek Laszlo

1594

Css Odorheiu Secuiesc

4.0

20.5

12.00

17

14

I

Jakab Nandor

1683

Css Odorheiu Secuiesc

4.0

20.0

12.50

18

27

I

Coticeru Dragos-Ionut

1589

Cs Sah Club Galati

4.0

20.0

12.00

19

9

WCM

Stanciu Ioana-Georgiana

1756

Csm Craiova

4.0

19.5

11.25

20

41

I

Balan Briana-Cleopatra

1427

Css Viitorul Cluj-Nap.

4.0

19.5

10.25

21

4

I

Benedek Istvan

1843

Css Odorheiu Secuiesc

4.0

18.5

11.00

22

29

II

Flueras Robert-Lucian

1574

Cs Sah Club Brasov

4.0

18.5

10.00

23

44

II

Farcadi Hunor

1372

Css Targu Mures

4.0

18.0

11.00

24

6

I

Sandu Marian-Catalin

1813

Csm Ploiesti

3.5

24.0

12.75

25

30

II

Kelemen Norbert

1551

Css Targu Mures

3.5

21.5

10.00

26

13

I

Stoian Cristian-Georgian

1723

Csm Craiova

3.5

20.5

10.50

27

16

I

Varga Adrienn

1670

Css Odorheiu Secuiesc

3.5

20.5

9.75

28

25

I

Traila Alexandru-Irinel

1616

Csm Ploiesti

3.5

20.5

9.25

29

33

I

Mintau Andrei-Catalin

1543

Cs Sig-Mar Sig Marm.

3.5

20.0

10.25

30

35

II

Stroe Flavius-Gabriel

1516

Csm Ploiesti

3.5

19.0

9.75

31

43

I

Paraschiv Petronela-Alexandra

1377

Clubul De Sah Giroc

3.5

19.0

8.50

32

42

I

Bitica Stefania

1407

Csm Craiova

3.5

19.0

8.25

33

37

II

Sarbu Zeno-Iulius

1472

Clubul C Sah Bucuresti

3.5

17.0

7.75

34

45

II

Jancso Balint

1346

Css Odorheiu Secuiesc

3.5

17.0

6.75

35

48

II

Bencze Noemi

1219

Cs S.C. Potaissa Turda

3.5

15.5

6.75

36

20

II

Gorea Stefan-Alin

1649

Acs Philidor Iasi

3.5

15.5

6.25

37

28

I

Coman Emilia-Florentina

1578

Cs Universitar Ploiesti

3.0

21.5

8.50

38

39

II

Sandor Tamas

1465

Css Odorheiu Secuiesc

3.0

20.5

7.50

39

50

II

Popa Andrada

1118

Cs Sah Club Brasov

3.0

20.0

8.00

40

52

II

Rata Anamaria

0

As Vointa Snagov

3.0

19.0

6.00

41

70

II

Pirlea Silvia-Cristina

0

Cs S.C. Potaissa Turda

3.0

18.0

8.00

42

36

II

Anghel Maria

1515

Css Palatul Cop. C-ta

3.0

18.0

5.50

43

40

II

Olinici Ecaterina

1452

Cs Politehnica Iasi

3.0

17.0

7.50

44

49

II

Radu Mihaela-Delia

1119

Css Odorheiu Secuiesc

3.0

17.0

7.00

45

31

II

Motiu Victor

1549

Acs Sah C. Vados Arad

3.0

17.0

6.50

46

56

III

Birtalan Tamas

0

Css Odorheiu Secuiesc

3.0

16.5

6.00

47

68

II

Nicolae Elena-Diana

0

Cs Municipal Ploiesti

3.0

16.0

6.00

48

59

II

Ercsei Iolanda-Elisabeta

0

Cs Fc Callatis Mangalia

3.0

16.0

4.00

49

51

II

Trifoi Mihaela-Ioana

0

Cs Sig-Mar Sig Marm.

3.0

15.0

5.00

50

38

II

Sarbu Adela

1472

Clubul C Sah Bucuresti

3.0

14.0

4.50

51

11

I

Taga Stefan

1727

Csm Ploiesti

2.5

20.0

6.75

52

24

II

Metehau Luca-Mihnea

1620

Clubul C Sah Bucuresti

2.5

20.0

6.75

53

81

Lungu Cristian

0

Cs Sah Club Brasov

2.5

18.5

6.75

54

66

III

Rata Andrei

0

As Vointa Snagov

2.5

18.0

7.00

55

21

I

Comsa Razvan-Lucian

1627

Css Targu Mures

2.5

18.0

6.25

56

74

IV

Brindea Claudiu-Gabriel

0

Acs Elisab. Polihr. Buc

2.5

18.0

4.75

57

54

II

Oprea Rares-Andrei

0

Cs Univ.Sah Bucuresti

2.5

16.5

5.25

58

34

I

Ciocan Clara-Theodora

1538

Csm Craiova

2.5

16.0

5.75

59

46

I

Bacanu Maria-Nicoleta

1334

Acs Logismart Sibiu

2.5

15.5

4.00

60

47

IV

Iacob Radu-Nicolae

1222

Acs Elisab. Polihr. Buc

2.5

15.0

4.25

61

58

II

Ardeleanu-Chirica Matei

0

Cs Sah Club Brasov

2.5

14.5

3.50

62

65

III

Purece Victor

0

Acs Lura Brasov

2.0

21.0

6.50

63

57

III

Chivu Razvan-Gabriel

0

Csm Ploiesti

2.0

18.5

2.50

64

63

II

Popa Roxana-Maria

0

Clubul De Sah Giroc

2.0

17.0

4.00

65

61

II

Popa Ioan-Ciprian

0

Clubul De Sah Giroc

2.0

16.5

3.00

66

60

II

Marin Alexia-Iuliana

0

Cs Universitar Ploiesti

2.0

16.0

2.50

67

64

III

Nemet-Deak Bence

0

Css Odorheiu Secuiesc

2.0

16.0

2.00

68

53

II

Tabara Andrei-Cristian

0

Cs Municipal Ploiesti

2.0

15.5

3.50

69

69

II

Panaete Andreea-Delia

0

Acs Lura Brasov

2.0

15.5

2.00

70

72

III

Craita Alexandru-Stefan

0

Cs Sah Club Galati

2.0

15.0

3.50

71

76

III

Ciapa Ioana-Antonia

0

Cs Municipal Ploiesti

2.0

13.5

3.00

72

75

IV

Nechita Bogdan-Gabriel

0

Acs Philidor Iasi

2.0

13.5

2.00

73

71

IV

Ulian Andrei-Octavian

0

Acs Sah Apa Nova Buc.

2.0

13.0

1.50

74

55

II

Sipos Sony Laurentiu

0

Cs S.C. Potaissa Turda

2.0

12.5

2.00

75

77

Ciocan Ariana-Roxana

0

Css Targu Mures

2.0

11.5

2.00

76

62

II

Coman Ana-Cristina

0

Cs Universitar Ploiesti

1.5

15.5

2.50

77

73

III

Kali Robert-Eduard

0

Css Targu Mures

1.5

15.0

2.50

78

84

Zabava Calin

0

Acs Elisab. Polihr. Buc

1.0

15.5

2.50

79

82

Marginean Bogdan-Andrei

0

Css Targu Mures

1.0

15.0

2.00

80

67

II

Nemes-Pop Elena-Patricia

0

Cs Sig-Mar Sig Marm.

1.0

15.0

1.00

81

83

Militaru Mihai-Adrian

0

Csm Ploiesti

1.0

12.5

1.00

82

80

Gal Noemi

0

Css Targu Mures

1.0

11.0

0.00

83

78

Colopelnic Daria-Nicola

0

Cs Sig-Mar Sig Marm.

1.0

10.0

0.00

84

79

Costea Catalin

0

Acs Elisab. Polihr. Buc

0.0

11.5

0.00

COMAN  Emilia                   

Rd. Bo. SNo Name RtgI RtgN FED Club/City Pts. Res.
1 28 70 II Pirlea Silvia-Cristina 0 1096 ROU Cs Sah Club Potaissa Turda 3.0 s 1
2 7 7 I Herea Sergiu-Gabriel 1797 1827 ROU Csm Ploiesti 4.5 w 0
3 22 58 II Ardeleanu-Chirica Matei 0 1180 ROU Cs Sah Club Brasov 2.5 s 1
4 9 8 WCM Cirlig Ioana-Andreea 1787 1793 ROU Csm Craiova 5.0 s 0
5 20 49 II Radu Mihaela-Delia 1119 1338 ROU Css Odorheiu Secuiesc 3.0 w 1
6 17 44 II Farcadi Hunor 1372 1372 ROU Css Targu Mures 4.0 w 0

                          

CLASAMENT   FINAL - Blitz

(  7 - 17 ani )    

Rk. SNo Name RtgI RtgN Club/City Pts.  TB1   TB2   TB3 
1 1 Tomici Stefan 2283 2229 Clubul Central De Sah Bucurest 8.0 53.0 47.50 38.0
2 2 Sandu Marian-Catalin 1844 1855 Csm Ploiesti 7.5 48.0 39.75 34.0
3 15 Coman Emilia-Florentina 1682 1724 Cs Universitar Ploiesti 7.0 52.5 38.50 37.0
4 11 Taga Stefan 1701 1767 Csm Ploiesti 7.0 50.5 37.50 34.0
5 20 Dicu Dan-Alexandru 1663 1734 Lps Satu Mare 7.0 50.0 37.75 35.5
6 6 Herea Sergiu-Gabriel 1785 1827 Csm Ploiesti 6.5 57.0 39.50 36.5
7 5 Benedek Istvan 1786 1780 Css Odorheiu Secuiesc 6.5 54.0 35.25 40.0
8 21 Paraschiv Paul-Alexandru 1647 1695 Clubul De Sah Giroc 6.5 52.0 34.75 38.0
9 31 Stoian Cristian-Georgian 1529 1619 Csm Craiova 6.5 48.5 32.25 33.0
10 19 Traila Alexandru-Irinel 1666 1650 Csm Ploiesti 6.5 47.5 31.25 32.0
11 10 David Bogdan-Emanuel 1709 1736 Acs Sah Club Vados Arad 6.5 47.0 32.75 32.0
12 9 Jakab Nandor 1713 1724 Css Odorheiu Secuiesc 6.0 52.5 32.25 36.5
13 14 Toth Botond-Artur 1693 1870 Css Odorheiu Secuiesc 6.0 50.5 30.50 32.0
14 36 Panainte Andreea-Bianca 1496 1526 Cs "asociatia Axiopolis Sport 6.0 48.5 29.00 33.0
15 13 Jancso Balint 1697 1303 Css Odorheiu Secuiesc 6.0 47.5 29.00 31.0
16 38 Sarbu Zeno-Iulius 1457 1404 Clubul Central De Sah Bucurest 6.0 45.0 24.00 30.0
17 24 Stancu-Filipescu David 1621 1621 Cs Sah Club Galati 6.0 43.5 26.00 30.0
18 25 Sandor Tamas 1612 1558 Css Odorheiu Secuiesc 6.0 43.0 25.00 26.0
19 41 Olinici Ecaterina 1381 1471 Cs Politehnica Iasi 6.0 34.0 20.50 26.0
20 16 Vasiesiu Victor 1680 1779 Css Targu Mures 5.5 52.0 29.00 34.5
21 12 Negulescu Alexandru 1701 1660 Cs Carpati Sinaia 5.5 51.5 27.00 32.0
22 17 Varga Adrienn 1680 1600 Css Odorheiu Secuiesc 5.5 51.0 30.50 31.0
23 4 Ileana George 1788 1840 Acs Logismart Sibiu 5.5 51.0 28.25 31.0
24 27 Oros Vlad-Dragos 1602 1611 Css Targu Mures 5.5 47.0 25.25 29.0
25 22 Hriscu Alexandru-Gabriel 1642 1581 Acs Philidor Iasi 5.5 45.0 25.75 28.0
26 29 Comsa Razvan-Lucian 1587 1694 Css Targu Mures 5.5 42.5 22.75 26.0
27 3 Cirlig Ioana-Andreea 1831 1793 Csm Craiova 5.5 41.0 22.50 26.5
28 42 Balan Briana-Cleopatra 1373 1437 Css Viitorul Cluj-Napoca 5.0 49.5 22.50 27.0
29 7 Olinici Emanuel 1780 1889 Cs Politehnica Iasi 5.0 47.5 24.50 30.0
30 46 Sarbu Adela 1348 1348 Clubul Central De Sah Bucurest 5.0 46.0 22.50 29.0
31 28 Coticeru Dragos-Ionut 1599 1610 Cs Sah Club Galati 5.0 45.5 21.00 29.0
32 32 Stroe Flavius-Gabriel 1527 1534 Csm Ploiesti 5.0 45.0 19.50 27.0
33 47 Bacanu Maria-Nicoleta 1334 1334 Acs Logismart Sibiu 5.0 44.0 19.25 24.0
34 35 Mintau Andrei-Catalin 1508 1495 Cs Sig-Mar Sighetu Marmatiei 5.0 43.5 20.25 25.0
35 30 Motiu Victor 1576 1576 Acs Sah Club Vados Arad 5.0 43.0 21.00 27.0
36 34 Ciocan Clara-Theodora 1519 1529 Csm Craiova 5.0 42.5 19.50 25.0
37 44 Paraschiv Petronela-Alexandra 1361 1385 Clubul De Sah Giroc 5.0 41.0 17.00 26.0
38 26 Kelemen Norbert 1609 1558 Css Targu Mures 5.0 39.5 21.00 26.0
39 49 Radu Mihaela-Delia 1255 1338 Css Odorheiu Secuiesc 5.0 38.5 19.00 23.5
40 40 Bitica Stefania 1434 1422 Csm Craiova 5.0 38.5 18.50 24.5
41 37 Flueras Robert-Lucian 1488 1546 Cs Sah Club Brasov 5.0 37.5 18.00 24.0
42 39 Ioan Tudor 1445 1224 Clubul Central De Sah Bucurest 5.0 36.5 16.00 25.0
43 51 Trifoi Mihaela-Ioana 0 1341 Cs Sig-Mar Sighetu Marmatiei 5.0 35.5 15.00 21.0
44 53 Tabara Andrei-Cristian 0 1284 Cs Municipal Ploiesti 5.0 34.5 16.00 20.0
45 43 Farcadi Hunor 1372 1372 Css Targu Mures 4.5 48.5 21.25 27.0
46 33 Gorea Stefan-Alin 1525 1525 Acs Philidor Iasi 4.5 46.0 18.75 26.0
47 50 Bencze Noemi 1241 1241 Cs Sah Club Potaissa Turda 4.5 35.5 14.50 19.0
48 48 Bulgaru Georgeta 1310 1310 Acs Elisabeta Polihroniade Buc 4.5 32.5 12.75 16.0
49 65 Purece Victor 0 1113 Acs Lura Brasov 4.0 49.0 18.00 23.0
50 56 Birtalan Tamas 0 1190 Css Odorheiu Secuiesc 4.0 44.5 17.00 23.0
51 8 Stanciu Ioana-Georgiana 1719 1789 Csm Craiova 4.0 43.5 18.50 21.5
52 57 Chivu Razvan-Gabriel 0 1182 Csm Ploiesti 4.0 43.0 13.50 21.0
53 54 Oprea Rares-Andrei 0 1254 Cs Universitar De Sah Bucurest 4.0 42.5 17.50 22.5
54 63 Popa Roxana-Maria 0 1146 Clubul De Sah Giroc 4.0 41.5 14.50 20.0
55 18 Benedek Laszlo 1677 1652 Css Odorheiu Secuiesc 4.0 41.0 16.00 22.0
56 23 Metehau Luca-Mihnea 1629 1629 Clubul Central De Sah Bucurest 4.0 40.0 16.50 22.0
57 77 Nechita Bogdan-Gabriel 0 1030 Acs Philidor Iasi 4.0 39.5 15.50 17.0
58 55 Sipos Sony Laurentiu 0 1210 Cs Sah Club Potaissa Turda 4.0 39.0 13.50 18.0
59 66 Rata Andrei 0 1113 As Vointa Snagov 4.0 38.0 12.00 17.0
60 58 Ardeleanu-Chirica Matei 0 1180 Cs Sah Club Brasov 4.0 36.5 13.00 19.0
61 71 Pirlea Silvia-Cristina 0 1096 Cs Sah Club Potaissa Turda 4.0 36.5 12.50 17.0
62 59 Ercsei Iolanda-Elisabeta 0 1178 Cs Fc Callatis Mangalia 4.0 36.0 12.50 20.0
63 60 Marin Alexia-Iuliana 0 1164 Cs Universitar Ploiesti 4.0 35.0 12.00 18.0
64 70 Panaete Andreea-Delia 0 1101 Acs Lura Brasov 4.0 35.0 12.00 16.0
65 61 Popa Ioan-Ciprian 0 1164 Clubul De Sah Giroc 4.0 34.0 10.00 18.0
66 52 Rata Anamaria 0 1309 As Vointa Snagov 4.0 33.5 11.00 15.0
67 45 Popa Andrada 1351 1465 Cs Sah Club Brasov 4.0 33.5 9.00 22.0
68 64 Nemet-Deak Bence 0 1144 Css Odorheiu Secuiesc 4.0 29.0 8.50 16.0
69 69 Popescu Sergiu-Traian 0 1105 Cs Tinerii Maestri Craiova 3.5 42.0 14.50 19.5
70 78 Cazacu Iuliana 0 1015 Acs Elisabeta Polihroniade Buc 3.5 32.5 9.50 15.0
71 89 Padureanu Rafail 0 1001 Acs Elisabeta Polihroniade Buc 3.5 26.5 6.25 12.0
72 80 Anisca Nicola-Theodora 0 1001 Acs Elisabeta Polihroniade Buc 3.5 24.5 4.75 12.0
73 67 Nemes-Pop Elena-Patricia 0 1111 Cs Sig-Mar Sighetu Marmatiei 3.0 42.5 10.00 16.0
74 75 Kali Robert-Eduard 0 1043 Css Targu Mures 3.0 39.0 11.00 16.0
75 86 Lungu Cristian 0 1001 Cs Sah Club Brasov 3.0 38.5 12.00 17.0
76 68 Nicolae Elena-Diana 0 1109 Cs Municipal Ploiesti 3.0 37.5 7.00 17.0
77 74 Iacob Radu-Nicolae 0 1061 Acs Elisabeta Polihroniade Buc 3.0 37.0 9.00 15.0
78 76 Brindea Claudiu-Gabriel 0 1043 Acs Elisabeta Polihroniade Buc 3.0 36.5 10.50 15.0
79 72 Ulian Andrei-Octavian 0 1079 Acs De Sah Apa Nova Bucuresti 3.0 36.0 8.00 15.0
80 79 Ciapa Ioana-Antonia 0 1001 Cs Municipal Ploiesti 3.0 35.5 10.00 15.0
81 62 Coman Ana-Cristina 0 1156 Cs Universitar Ploiesti 3.0 34.0 6.00 15.0
82 83 Costea Catalin 0 1001 Acs Elisabeta Polihroniade Buc 3.0 29.5 5.00 11.0
83 90 Padureanu Teofan 0 1001 Acs Elisabeta Polihroniade Buc 3.0 28.5 6.00 12.0
84 88 Militaru Mihai-Adrian 0 1001 Csm Ploiesti 3.0 28.0 5.00 10.0
85 92 Zabava Calin 0 1001 Acs Elisabeta Polihroniade Buc 3.0 20.5 2.00 6.0
86 73 Craita Alexandru-Stefan 0 1070 Cs Sah Club Galati 2.5 33.0 5.25 12.0
87 87 Marginean Bogdan-Andrei 0 1001 Css Targu Mures 2.0 34.5 6.50 10.0
88 82 Colopelnic Daria-Nicola 0 1001 Cs Sig-Mar Sighetu Marmatiei 2.0 33.5 6.00 11.0
89 81 Ciocan Ariana-Roxana 0 1001 Css Targu Mures 2.0 28.5 4.00 6.0
90 84 Floricioiu Victor-Ioan 0 1001 Sah Club Ramnicu Valcea 1.0 28.5 0.00 5.0
91 85 Gal Noemi 0 1001 Css Targu Mures 1.0 28.0 0.00 6.0
92 91 Ungurasu Valentin-Stefan 0 1001 Acs Elisabeta Polihroniade Buc 0.0 25.0 0.00 0.0

COMAN  Emilia

Rd. Bo. SNo Name RtgI RtgN Club/City Pts. Res.
1 15 61 Popa Ioan-Ciprian 0 1164 Clubul De Sah Giroc 4.0 s 1
2 13 38 Sarbu Zeno-Iulius 1457 1404 Clubul Central De Sah Bucurest 6.0 w 1
3 8 42 Balan Briana-Cleopatra 1373 1437 Css Viitorul Cluj-Napoca 5.0 s 1
4 2 6 Herea Sergiu-Gabriel 1785 1827 Csm Ploiesti 6.5 w 0
5 10 30 Motiu Victor 1576 1576 Acs Sah Club Vados Arad 5.0 s 1
6 7 36 Panainte Andreea-Bianca 1496 1526 Cs "asociatia Axiopolis Sport 6.0 w 1
7 3 31 Stoian Cristian-Georgian 1529 1619 Csm Craiova 6.5 s 1
8 2 2 Sandu Marian-Catalin 1844 1855 Csm Ploiesti 7.5 w 0
9 3 9 Jakab Nandor 1713 1724 Css Odorheiu Secuiesc 6.0 s 1

CLASAMENT   FINAL - Dezlegari

    

                                                                                                           Clasament 13 ani


                              Loc               Nume                                                Club                                                        Timp                Pct.
                                1        Hrişcu Alexandru-Gabriel           Philidor Iaşi                                              71                    22
                                2       Dicu Dan-Alexandru                       Lps Satu Mare                                          66                    16
                                3       Kelemen Norbert                               Css Targu Mures                                     75                    16
                                4       Stoian Cristian Georgian              CSM Craiova                                             45                    15
                                5       Coman Emilia-Florentina            Cs Universitar Ploiesti                          65                    15              1 fete
                               6         Benedek Laszlo                                 Css Odorheiu Secuiesc                          75                     15
                                7        Balan Briana-Cleopatra              Css Viitorul Cluj-Napoca                     70                     14             2 fete
                                8        Ileana George                                    Acs Logismart Sibiu                              73                     13.5
                                9        Paraschiv Paul-Alexandru         Clubul De Sah Giroc                               41                     13
                              10       Bacanu Maria-Nicoleta                 Acs Logismart Sibiu                              67                     13             3 fete
                               11       Panainte Andreea-Bianca            Cs "Asociatia Axiopolis Sport          66                     11              4 fete
                              12        Farcadi Hunor                                   Css Targu Mures                                     74                     11
                              13        Brindea Claudiu-Gabriel              Acs Elisabeta Polihroniade Buc      72                    10
                              14        Paraschiv Petronela-Alexandra    Clubul De Sah Giroc                          73                   10              5 fete
                              15        Jancso Balint                                      Css Odorheiu Secuiesc                           65                     6
                              16        Pirlea Silvia-Cristina                      Cs Sah Club Potaissa Turda               73                     6              6 fete
                                                                  

                                                                  Arbitru   , 7 februarie  2014
                                                              IA Dinu-Ioan Nicula Căciulata

               Memorialul  Georgi Tringov 2014- Plovdiv (Bulgaria) /2 - 9 februarie

                 Cei doi baieti ai nostri , POSEDARU Bogdan si MIROIU Catalin , s-au comportat admirabil .
                Clasat in final pe un remarcabil loc 8, POSEDARU B. a avut o evolutie de exceptie, care i-a
            adus a- 3 -a norma de maestru international. Pentru obtinerea titlului ii mai sunt necesare
           doar 19 puncte ELO!  O evolutie foarte buna si pentru MIROIU C., care  dupa o pauza
          competitionala prelungita, reuseste un frumos loc 19, din 242 participanti,
         intr-un open cu 21 GM, 17 IM si  17 FM.

                                 

                                           POSEDARU Bogdan                       MIROIU George-Catalin

                                           CLASAMENT   FINAL  dupa 9 runde

Rk.

SNo

Name

FED

RtgI

Pts.

 TB1 

 TB2 

1

2

GM

Vajda Levente

ROU

2583

7.5

44.0

56.5

2

6

GM

Djukic Nikola

MNE

2542

7.5

43.5

54.5

3

14

IM

Georgescu Tiberiu-Marian

ROU

2455

7.0

42.0

54.0

4

3

GM

Kolev Atanas

BUL

2581

7.0

42.0

54.0

5

4

GM

Spasov Vasil

BUL

2566

7.0

42.0

53.0

6

39

WGM

Nikolova Adriana

BUL

2293

7.0

42.0

52.5

7

7

GM

Chatalbashev Boris

BUL

2522

7.0

41.5

53.0

8

23

FM

Posedaru Bogdan

ROU

2357

7.0

40.0

51.0

9

9

GM

Nedev Trajko

MKD

2505

7.0

39.0

50.5

10

15

IM

Dimitrov Radoslav

BUL

2453

7.0

38.5

50.0

11

11

GM

Vasilev Milen

BUL

2487

7.0

38.0

49.5

12

17

GM

Ermenkov Evgenij

BUL

2427

7.0

37.5

48.5

13

8

GM

Nikolov Momchil

BUL

2522

7.0

37.5

47.5

14

19

IM

Pantev Veselin

BUL

2415

6.5

42.5

54.5

15

5

GM

Rusev Krasimir

BUL

2546

6.5

41.5

53.5

16

16

GM

Abramovic Bosko

SRB

2436

6.5

40.5

52.0

17

54

Danov Lyubomir

BUL

2226

6.5

40.0

50.0

18

10

GM

Drenchev Petar

BUL

2491

6.5

39.0

50.5

19

35

Miroiu George-Catalin

ROU

2313

6.5

38.5

50.0

20

108

WFM

Avramidou Anastasia

GRE

1921

6.5

38.5

48.0

21

12

GM

Antic Dejan

SRB

2466

6.5

38.0

49.0

22

32

IM

Dimitrov Pavel

BUL

2329

6.5

37.0

48.0

23

1

GM

Nevednichy Vladislav

ROU

2603

6.5

37.0

47.5

24

25

Zajic Milan

SRB

2347

6.0

43.5

55.0

25

45

Dimov Dian

BUL

2262

6.0

41.5

51.5

26

21

IM

Mrdja Milan

CRO

2367

6.0

40.0

51.5

27

20

IM

Maksimovic Branimir

SRB

2369

6.0

38.5

50.0

28

34

IM

Marholev Dimitar

BUL

2315

6.0

38.5

50.0

29

64

FM

Kralevski Aleksander

MKD

2156

6.0

38.5

49.5

30

62

IM

Angelov Kosta

BUL

2169

6.0

38.5

49.5

31

27

FM

Badev Kiril

BUL

2338

6.0

37.5

48.5

32

41

CM

Cvetanovic Uros

SRB

2290

6.0

37.0

48.5

33

13

IM

Enchev Ivajlo

BUL

2458

6.0

37.0

47.0

34

30

GM

Spassov Liuben

BUL

2332

6.0

36.5

48.0

35

46

WIM

Brunello Marina

ITA

2261

6.0

36.0

46.5

36

38

FM

Vujacic Borivoje

SRB

2299

6.0

35.5

45.5

37

26

IM

Cvetkovic Srdjan

SRB

2346

6.0

35.0

44.5

38

77

Petrov Vladimir Sergeev

BUL

2086

6.0

34.5

45.0

39

66

Andreev Stanislav

BUL

2140

6.0

34.5

43.5

40

29

FM

Becker Michael

GER

2335

6.0

34.5

43.5

41

125

Kamenov Valentin

BUL

1828

6.0

34.0

44.0

42

86

FM

Ioannidis Evgenios

GRE

2049

6.0

30.0

40.0

43

36

Mladenovic Stefan

SRB

2310

5.5

39.5

50.5

44

40

IM

Ilic Zoran S

SRB

2291

5.5

39.5

50.5

45

137

FM

Stoyanov Tsvetan

BUL

1757

5.5

39.0

48.0

46

63

WIM

Djukic Sandra

SRB

2157

5.5

38.5

49.0

47

28

FM

Filev Georgi

BUL

2338

5.5

38.0

49.5

48

53

Stoinev Metodi

BUL

2231

5.5

37.5

48.5

49

52

Ilchov Rosen

BUL

2232

5.5

37.0

48.0

50

49

Ninov Dayan

BUL

2241

5.5

36.5

47.5

51

89

Ivanova Simoneta

BUL

2035

5.5

36.5

47.5

52

51

Livaja Mario

SRB

2237

5.5

36.5

46.5

53

122

Georgiev Todor

BUL

1842

5.5

36.0

46.0

54

44

WGM

Videnova Iva

BUL

2264

5.5

35.5

46.5

55

56

Janchev Petar

BUL

2201

5.5

35.5

46.0

56

61

Giretti Kanev Jasen

ITA

2170

5.5

35.0

45.0

57

31

FM

Galunov Todor

BUL

2332

5.5

35.0

45.0

58

94

Andreescu Darie-Ioan

ROU

2005

5.5

35.0

44.0

59

73

Veselinov Dimcho

BUL

2118

5.5

34.5

43.5

60

43

Bonev Todor

BUL

2267

5.5

34.0

43.5

61

101

Atanasov Margarit

BUL

1947

5.5

33.5

43.0

62

96

Tsolov Emil

BUL

1984

5.5

33.5

40.5

63

67

Djordjevic Vuk

SRB

2139

5.5

32.5

42.0

64

90

Petrov Martin

BUL

2034

5.5

32.0

38.0

65

237

Stanchev Svetoslav

BUL

0

5.5

31.0

40.5

66

119

Apostolakakis Konstantinos

GRE

1853

5.5

31.0

39.5

67

116

Zisiadis Dimitrios

GRE

1872

5.5

31.0

39.0

68

33

Tanev Rumen

BUL

2320

5.5

30.0

40.0

69

99

Tsakov Petar

BUL

1969

5.5

29.5

38.0

70

24

FM

Pavlidis Anastasios

GRE

2351

5.0

41.0

51.5

71

58

Banov Boil

BUL

2182

5.0

37.5

48.0

72

48

Skoko Milan

SRB

2242

5.0

37.5

48.0

73

71

Terzijski Kiril

BUL

2126

5.0

37.5

47.5

74

78

Danov Radi

BUL

2084

5.0

37.5

47.5

75

57

WIM

Pavlidou Ekaterini

GRE

2192

5.0

37.0

47.5

76

104

Hristov Nikolay Valeriev

BUL

1942

5.0

37.0

44.5

77

105

CM

Gavrilescu David

ROU

1933

5.0

36.5

47.0

78

60

FM

Vukovic Ivo

CRO

2173

5.0

36.5

47.0

79

37

WGM

Voiska Margarita

BUL

2299

5.0

36.0

47.0

80

76

WFM

Dragieva Denitza

BUL

2090

5.0

35.5

46.0

81

75

Angelov Angel Y.

BUL

2112

5.0

35.5

45.5

82

70

Dimitrov Dejan

BUL

2128

5.0

35.0

45.5

83

72

FM

Vachev Vladimir

BUL

2119

5.0

35.0

44.5

84

74

Ibryamov Ilhan

BUL

2116

5.0

34.5

44.0

85

88

Nikolov Jordan

BUL

2038

5.0

34.0

43.5

86

18

GM

Popchev Milko

BUL

2417

5.0

33.5

43.5

87

68

Kolev Atanas Tonchev

BUL

2132

5.0

33.0

44.5

88

103

Gochev Plamen

BUL

1944

5.0

33.0

42.0

89

84

Petkov Hristo

BUL

2062

5.0

32.5

42.0

90

117

WCM

Radeva Viktoria

BUL

1864

5.0

32.5

40.0

91

98

Lazov Toni

MKD

1969

5.0

32.0

41.0

92

152

Boev Viktor

BUL

1680

5.0

32.0

41.0

93

87

Koroglou Viktor

GRE

2049

5.0

32.0

40.0

94

113

WFM

Salimova Nurgyul

BUL

1880

5.0

31.0

40.0

95

140

Kafetzi Angeliki

GRE

1750

5.0

31.0

39.5

96

156

Slavejkov Anton

BUL

1653

5.0

30.5

40.0

97

238

Stoyanov Stoyan Or

BUL

0

5.0

30.5

39.0

98

111

Tsekmes Dimitrios

GRE

1907

5.0

30.5

37.5

99

133

Chunchukov Ivelin

BUL

1780

5.0

30.0

39.5

100

118

Ballas Athanasios-Panagiotis

GRE

1856

5.0

30.0

37.5

101

112

Galunov Georgi

BUL

1885

5.0

28.0

37.5

102

22

IM

Nikolov Sasho

BUL

2365

4.5

38.5

49.5

103

55

Nenkov Ljudmil

BUL

2225

4.5

36.0

45.5

104

69

Asparuhov Parvan

BUL

2128

4.5

35.5

46.5

105

95

Manelidis Savvas

GRE

1984

4.5

35.5

45.0

106

50

IM

Medancic Rikard

CRO

2240

4.5

35.0

45.0

107

82

Ilic Slobodan S

SRB

2073

4.5

34.5

43.5

108

123

Kolev Hristian

BUL

1840

4.5

34.0

45.0

109

80

Ljangov Petar

BUL

2074

4.5

34.0

44.0

110

91

Galunova Tsveta

BUL

2033

4.5

34.0

42.5

111

130

Vasilev Martin

BUL

1798

4.5

33.5

44.0

112

106

Olea Liliana

ROU

1926

4.5

33.5

41.0

113

138

Roydov Plamen

BUL

1757

4.5

33.0

44.0

114

121

Kisiov Vladimir

BUL

1850

4.5

33.0

42.5

115

114

Ingason Sigurdur

ISL

1879

4.5

33.0

42.5

116

163

Balimezova Margarita

BUL

1587

4.5

33.0

42.0

117

47

Gochev Mladen

BUL

2242

4.5

33.0

41.5

118

171

Cholakov Nikolay

BUL

1515

4.5

32.0

40.5

119

135

Raykov Stefan

BUL

1778

4.5

31.5

41.5

120

97

Bratimirova Dimitrinka

BUL

1969

4.5

31.5

40.5

121

128

Ntalabiras Spyros

GRE

1810

4.5

31.5

40.5

122

199

Atanasov Atanas G.

BUL

0

4.5

31.5

40.5

123

124

Nancheva Doroteya

BUL

1829

4.5

31.0

41.5

124

120

WFM

Antova Gabriela

BUL

1851

4.5

31.0

40.5

125

144

Spassov Borislav

BUL

1715

4.5

31.0

39.5

126

148

Dalipis Nikolaos

GRE

1703

4.5

31.0

39.5

127

81

Pelitov Dimitar

BUL

2074

4.5

30.0

40.0

128

136

Iliev Tanyo

BUL

1772

4.5

30.0

40.0

129

151

Slavejkov Kristian

BUL

1681

4.5

30.0

39.5

130

100

Vladov Miroslav

BUL

1963

4.5

30.0

38.5

131

143

Stoyanov Iliyan

BUL

1723

4.5

29.5

38.0

132

173

Pavlidis Pavlos

GRE

1484

4.5

29.5

37.5

133

93

Spika Ivica

CRO

2017

4.5

29.5

37.0

134

147

Yordanov Georgi

BUL

1704

4.5

29.0

38.5

135

211

Dokuzov Yaroslav

BUL

0

4.5

28.0

35.5

136

150

Deloudis Georgios

GRE

1684

4.5

27.5

35.5

137

131

Kartalov Kiril

BUL

1796

4.5

27.0

35.0

138

155

Valianos Gerasimos

GRE

1656

4.5

27.0

33.5

139

141

Shivacheva Donika

BUL

1747

4.5

26.5

33.0

140

109

Dimitrov Daniel

BUL

1918

4.5

26.0

33.0

141

149

Chrysostomidis Alkiviadis

GRE

1699

4.5

25.5

34.0

142

42

WGM

Voicu-Jagodzinsky Carmen

ROU

2279

4.0

34.5

44.5

143

92

Minas Ioannis

GRE

2021

4.0

34.5

44.0

144

115

Velikov Vladimir

BUL

1878

4.0

34.0

43.5

145

139

Atanasova Elitsa

BUL

1754

4.0

34.0

43.5

146

146

Ivanov Denis

BUL

1712

4.0

34.0

43.0

147

154

Stoppa Detlef

GER

1657

4.0

33.0

41.5

148

127

Kichukov Milko

BUL

1810

4.0

32.0

42.0

149

145

Danis Hrisovalantis

GRE

1713

4.0

32.0

38.5

150

107

Soilemetzidis Konstantinos

GRE

1923

4.0

31.5

40.5

151

83

WFM

Baninska Tanja

BUL

2068

4.0

31.0

39.5

152

153

Peycheva Gergana

BUL

1660

4.0

30.5

40.0

153

161

Mitev Valentin

BUL

1604

4.0

30.0

38.0

154

183

Stamatis Vasilios

GRE

1403

4.0

30.0

38.0

155

157

Pilatov Zhelyazko

BUL

1652

4.0

29.5

38.0

156

236

Slavejkov Ljubomir

BUL

0

4.0

29.5

38.0

157

129

Sotirov Ilia

BUL

1799

4.0

29.0

38.5

158

185

Atmatzidis-Hatziris Konstanti

GRE

1399

4.0

29.0

36.5

159

235

Sharkov Venko

BUL

0

4.0

28.5

37.0

160

178

Hasouris Georgios

GRE

1438

4.0

28.5

36.5

161

162

Vasileva Cveta

BUL

1592

4.0

27.0

35.5

162

189

Chobankova Elena

BUL

1300

4.0

26.5

34.0

163

190

Koutsidis Konstantinos

GRE

1296

4.0

26.5

33.5

164

165

Grabcheva Natalia

BUL

1577

4.0

26.5

33.5

165

184

Georgiadis Nikolaos Xant

GRE

1402

4.0

26.0

33.5

166

182

Brezalieva Steliyana

BUL

1411

4.0

25.5

33.5

167

179

Kolev Georgi

BUL

1416

4.0

25.5

33.0

168

225

Merdzhanov Vladko

BUL

0

4.0

25.5

33.0

169

186

Metodiev Ilian

BUL

1398

4.0

25.0

32.5

170

210

Dimitrova Velichka

BUL

0

4.0

22.5

29.0

171

65

Dimov Kiril

BUL

2155

3.5

36.0

46.5

172

160

Kirkov Mihail

BUL

1613

3.5

32.5

41.5

173

85

WIM

Zlatanova Emilia

BUL

2054

3.5

32.0

42.0

174

168

Kochiev Ivan

BUL

1541

3.5

32.0

41.0

175

164

Shalamanov Vladimir

BUL

1582

3.5

32.0

40.5

176

217

Karadzhov Ivan

BUL

0

3.5

31.5

40.0

177

177

Petkov Georgi

BUL

1463

3.5

31.0

38.5

178

79

Mladenov Emil

BUL

2080

3.5

30.5

40.5

179

126

Vasilev Dimitar P.

BUL

1811

3.5

30.5

40.0

180

102

Petrov Plamen

BUL

1946

3.5

30.5

39.0

181

158

Malinov Boyan

BUL

1626

3.5

30.5

38.5

182

59

WGM

Ionica Iulia-Ionela

ROU

2178

3.5

30.5

38.0

183

206

Davidov Stefan

BUL

0

3.5

30.0

38.5

184

203

Chitakova Galya

BUL

0

3.5

30.0

37.5

185

193

Oumoutidis Christos

GRE

1275

3.5

27.0

34.0

186

201

Baninski Iskren

BUL

0

3.5

27.0

34.0

187

187

Krikoglou Iordanis

GRE

1348

3.5

26.5

34.0

188

170

Nenchev Georgi

BUL

1521

3.5

26.5

33.5

189

191

Stamatis Ioannis

GRE

1280

3.5

25.0

32.5

190

180

Kirilov Ivaylo

BUL

1415

3.5

25.0

30.5

191

175

Katsarov Hristo

BUL

1474

3.5

24.0

32.0

192

221

Kulev Atanas

BUL

0

3.5

24.0

30.0

193

172

Dimitrov Georgi

BUL

1501

3.5

22.5

27.5

194

132

Ivanov Valentin

BUL

1790

3.0

32.5

42.5

195

197

Angelov Boyko

BUL

0

3.0

32.5

42.0

196

166

Chrysafis Ioannis

GRE

1573

3.0

32.5

39.5

197

200

Avuski Paun

BUL

0

3.0

31.5

39.5

198

208

Dimitrov Martin Il.

BUL

0

3.0

30.5

38.5

199

167

Stoyanov Yordan

BUL

1554

3.0

29.0

37.0

200

223

Letsios Vasileios

GRE

0

3.0

28.0

36.5

201

169

Kostadinova Marieta

BUL

1521

3.0

27.5

33.5

202

243

Yordanov Kaloyan

BUL

0

3.0

27.0

34.5

203

188

Kyriakidis Eleftherios

GRE

1343

3.0

27.0

34.0

204

214

Genchev Anton

BUL

0

3.0

26.0

32.5

205

220

Krasteva Beloslava

BUL

0

3.0

26.0

32.5

206

232

Ramadanov Esat

BUL

0

3.0

25.0

33.5

207

134

Nikolov Zdravko

BUL

1778

3.0

25.0

33.0

208

227

Mineva Rada

BUL

0

3.0

25.0

32.0

209

174

Petkovski Radoslav

BUL

1477

3.0

24.5

32.0

210

207

Demirov Todor

BUL

0

3.0

24.5

31.0

211

233

Rosenov Asen

BUL

0

3.0

24.5

30.5

212

231

Plamenov Ivan

BUL

0

3.0

24.0

30.5

213

202

Blitsas Orestis

GRE

0

3.0

23.5

28.5

214

242

Velichkova Elena

BUL

0

3.0

22.5

29.5

215

241

Velichkov Martin

BUL

0

3.0

22.5

28.5

216

192

Kafetzis Iasonas

GRE

1279

3.0

22.0

28.0

217

226

Mihajlov Petar

BUL

0

3.0

21.5

26.5

218

198

Apostolakakis Christoforos

GRE

0

2.5

31.5

40.0

219

218

Koev Koycho

BUL

0

2.5

28.0

33.5

220

195

Mihailidou Magdalini

GRE

1153

2.5

27.0

34.0

221

196

Alexopoulou Evangelia

GRE

0

2.5

27.0

33.0

222

110

Kirchev Krasimir

BUL

1911

2.5

25.0

33.5

223

239

Toncheva Nadya

BUL

0

2.5

24.0

31.5

224

176

Kafetzis Dimitris

GRE

1463

2.0

25.5

33.0

225

181

Neofitidis Ilias

GRE

1414

2.0

24.5

32.5

226

159

Yordanov Ventsislav

BUL

1619

2.0

23.5

31.5

227

228

Mplitsa Artemis

GRE

0

2.0

23.5

30.0

228

224

Malinov Martin

BUL

0

2.0

23.0

28.5

229

205

Daskalov Angel

BUL

0

2.0

23.0

28.5

230

216

Kadir Aylin

BUL

0

2.0

23.0

28.0

231

230

Petrov Ivan Pl.

BUL

0

2.0

22.5

27.5

232

209

Dimitrova Alexandra D.

BUL

0

2.0

22.0

29.0

233

222

Kutla Nikola

GRE

0

2.0

22.0

28.5

234

234

Sapundzhiev Aleksandar

BUL

0

2.0

22.0

27.5

235

215

Gerov Hristo

BUL

0

2.0

21.5

27.0

236

204

Dafovski Dimitar

BUL

0

2.0

21.0

28.5

237

213

Evrov Aleksandar

BUL

0

2.0

16.0

21.0

238

194

Tsakiri Marina

GRE

1269

1.5

21.0

28.5

239

240

Valchev Dragomir

BUL

0

1.5

20.5

26.0

240

212

Dzhurov Mario

BUL

0

1.0

21.5

27.5

241

219

Kostolov Teodor

BUL

0

1.0

20.5

28.0

242

142

Tevdovski Zoran

MKD

1743

0.0

21.0

27.0 

        

POSEDARU   Bogdan

Rd. Bo. SNo Name RtgI FED Pts. Res.
1 23 144 Spassov Borislav 1715 BUL 4.5 w 1
2 22 85 WIM Zlatanova Emilia 2054 BUL 3.5 s 1
3 18 89 Ivanova Simoneta 2035 BUL 5.5 w 1
4 3 6 GM Djukic Nikola 2542 MNE 7.5 s 0
5 18 71 Terzijski Kiril 2126 BUL 5.0 w 1
6 14 66 Andreev Stanislav 2140 BUL 6.0 s 1
7 3 4 GM Spasov Vasil 2566 BUL 7.0 w ½
8 8 18 GM Popchev Milko 2417 BUL 5.0 s 1
9 5 5 GM Rusev Krasimir 2546 BUL 6.5 w ½

MIROIU   George - Catalin

Rd. Bo. SNo Name RtgI FED Pts. Res.
1 35 156 Slavejkov Anton 1653 BUL 5.0 w 1
2 29 91 Galunova Tsveta 2033 BUL 4.5 s ½
3 32 112 Galunov Georgi 1885 BUL 5.0 w 1
4 10 3 GM Kolev Atanas 2581 BUL 7.0 w ½
5 23 92 Minas Ioannis 2021 GRE 4.0 s 1
6 7 4 GM Spasov Vasil 2566 BUL 7.0 s 0
7 25 62 IM Angelov Kosta 2169 BUL 6.0 w 1
8 18 73 Veselinov Dimcho 2118 BUL 5.5 s 1
9 7 10 GM Drenchev Petar 2491 BUL 6.5 w ½
                
                  Rezultate excelente ale baietilor nostri, prin prisma adversarilor si a tariei competitiei.
               Bogdan Posedaru este intr-o continua crestere de forma si aceasta norma de maestru   
              international cu care "s-a pricopsit " la acest open, este doar inceputul urcusului pe care si
              l-a propus si pe care in mod sigur il va realiza , spre bucuria sustinatorilor sai morali si
             financiari . Cu exceptia acelei partide din runda a-IV-a , jucate cu negrul in fata unui mare
            maestru valoros ( Djukic Nikola ), in rest a avut un parcurs perfect.
              Desi a suportat impactul cu marea performanta dupa o parioada ceva mai lipsita de febra
           competitionala, dat fiind obligatiile scolare (o bursa "Erasmus" in Spania in ultimele 4 luni),
             Catalin Miroiu s-a descurcat foarte bine, si-a demonstrat potentialul extraordinar si faptul
          ca-i lipsesc turneele tari, cu jucatori de valoare, pentru a-si atinge urmatorul obiectiv avut in
          vedere: titlul de maestru international. A terminat la doar o jumatate de punct de
          colegii sai de generatie ( Tibi Georgescu si Bogdan Posedaru ), poate cea mai valoroasa
         generatie pe care a avut-o sahul romanesc in ultimii ani ( sa-i amintesc aici pe Cristi Chirila-
         liderul de generatie si Teodor Anton ) si care abia acum incepe sa-si faca simtita prezenta, nu
         doar prin liderul ei. Ii asteptam pe cei 5 tineri cu performante tot mai mari.

                         

            PERIOADA DE TRANSFERURI  S-A INCHEIAT, SCHIMBARILE SUNT MULTE

                       Criza financiara de la CONPET Ploiesti, cauzata de refuzul Consiliului de Administratie
                 al institutiei ,care finanta clubul, sa mai dea bani la sport, a determinat migrarea celor
                mai buni jucatori ai sectiei la alte cluburi. Clubul nu moare, dar fara bani nu se mai
               pune problema performantei. Echipa divizionara A si-a anuntat retragerea din campionat
              si a migrat in masa la "Petrom Flacara Moreni". Juniorii s-au transferat la alte cluburi
             pentru a avea conditii optime pentru continuarea activitatii.
         
                           
                     POSEDARU   Bogdan                      DOBRE  Claudiu - Cristian                        MIROIU   George - Catalin
                         Toti 5 transferati  la CS Petrom Flacara Moreni
                                BACIU   Stefan                                 ANUTA  Laurentiu
                                                          
                                      CIMPOIASU   Dan                                                            ACSINTE   Matei - Ionut                                        
                        Transferat  la  CSO Tricolorul  Breaza                                 Transferat  la  CSM  Focsani  2007
                                                
                                    DIDILIUC   Dariana - Gabriela                     COMAN  Emilia - Flarentina
                                    Transferata  la  CSM  Craiova                        Transferata  la  CS Universitar Ploiesti

                 " CUPA  DE  IARNA - Editia 1 "  Ploiesti   08 - 12 ianuarie

                      Open la inceput de an, cu 67 participanti de la 14 cluburi. Dupa imprastierea pe la mai 
                 multe asociatii sportive, au mai figurat la CONPET doar 4 jucatori. Cea mai buna clasare
                 CM  ANUTA  LAURENTIU - locul 3 , ultimul "dans" ca jucator sub culorile CONPET-ului.

                                    

                               

Clasament final dupa 7 runde

Loc

Nr.start

Numele

Rtg.

Club/Oras

Pct.

 TB1 

 TB3 

1

1

FM

Levay Sorin

2219

Cs Apollo Satu Mare

6.5

33.0

27.0

2

6

CM

Telea Stefan

2126

Acs Sah Chindia Targ.

6.0

33.0

26.5

3

9

CM

Anuta Elefterie-Laurentiu

1999

Cs Conpet Ploiesti

5.5

32.5

24.5

4

12

I

Cimpoiasu Dan

1910

Cso "tricolorul" Breaza

5.5

31.0

23.0

5

7

CM

Oncel Ilie

2123

Acs Uztel Ploiesti

5.5

30.0

21.5

6

5

I

Andronescu Madalin

2127

Acs Pheonix Buzau

5.5

27.0

20.0

7

3

CM

Nastase Robert-Paul

2141

Clubul C. de Sah Buc.

5.0

32.5

23.0

8

17

I

Szocs Teodor-Iulian

1805

Cs Universitar Ploiesti

5.0

28.5

20.0

9

16

I

Herea Sergiu-Gabriel

1827

Csm Ploiesti

5.0

26.0

20.0

10

18

I

Sandulescu Gheorghe

1795

Cs Conpet Ploiesti

5.0

24.5

17.0

11

19

I

Matei Stefan-Razvan

1786

Cs Colosseum Giurgiu

5.0

24.0

18.5

12

2

FM

Barbu Nicolai

2157

Cs Universitar Ploiesti

4.5

31.5

21.0

13

11

I

Turlea Constantin

1977

Cs Universitar Ploiesti

4.5

31.0

21.0

14

15

CM

Dobrin Catalin

1841

CSO Tricolorul Breaza

4.5

29.0

19.5

15

22

I

Taga Stefan

1738

Csm Ploiesti

4.5

27.5

19.5

16

14

I

Popa Marian

1847

Acs Uztel Ploiesti

4.5

27.5

19.0

17

21

I

Anghel Stefan

1751

Cs Conpet Ploiesti

4.0

31.0

20.0

18

10

WFM

Adoamnei Roxana

1999

Cs Univ. Ploiesti

4.0

30.5

18.5

19

13

I

Sandu Marian-Catalin

1855

Csm Ploiesti

4.0

30.0

19.0

20

31

II

Stroe Flavius-Gabriel

1534

Csm Ploiesti

4.0

27.5

19.0

21

4

CM

Manole Stefan

2135

Cs Univ. Ploiesti

4.0

27.0

17.0

22

24

I

Nastase Andreea-Cristina

1707

Clubul C. De Sah Buc.

4.0

26.0

17.0

23

28

I

Stoica Eduard-Constantin

1573

Csm Ploiesti

4.0

26.0

16.0

24

23

I

Coman Emilia-Florentina

1718

Cs Univ. Ploiesti

4.0

25.5

16.5

25

34

I

Stilpeanu Tibi-Constantin

1388

Cso "tricolorul" Breaza

4.0

25.0

17.0

26

27

II

Mastalos Iannis-Mihai

1597

Cs Univ. Ploiesti

4.0

25.0

16.0

27

30

II

Bulau Andrei-Cristian

1568

Cs Univ. Ploiesti

4.0

24.5

16.5

28

20

I

Dumitrascu Grigore

1777

Cs Univ. Ploiesti

4.0

24.5

15.5

29

29

I

Bucur Denisa-Andreea

1569

Cs Logic 64 Brasov

4.0

23.0

15.5

30

8

I

Iordache Adrian

2071

Csm Ploiesti

3.5

32.0

19.0

31

65

David Alexandru

0

3.5

27.5

16.5

32

26

I

Traila Alexandru-Irinel

1650

Csm Ploiesti

3.5

26.5

16.0

33

36

II

Popa Catalina-Elena

1288

Cso "tricolorul" Breaza

3.5

25.0

11.0

34

25

I

Didiliuc Dariana-Gabriela

1682

Csm Craiova

3.5

24.5

15.0

35

39

II

Neagu Adena-Mihaela

1202

Csm Ploiesti

3.5

24.5

12.5

36

33

II

Iliescu Mihai-Octavian

1369

Cs Universitar Ploiesti

3.5

23.5

13.5

37

42

III

Ungureanu David-Mihai

1175

Cs Universitar Ploiesti

3.5

22.0

12.0

38

32

II

Coman Adrian-Catalin

1496

Cs Conpet Ploiesti

3.5

20.5

13.0

39

44

II

Marin Alexia-Iuliana

1142

Cs Universitar Ploiesti

3.5

19.0

9.0

40

35

II

Serban Cristian-Stefan

1338

Cs Universitar Ploiesti

3.0

29.0

14.5

41

46

II

Coman Ana-Cristina

1103

Cs Universitar Ploiesti

3.0

27.5

14.0

42

40

III

Iliescu David-Adrian

1181

Cs Petrolul Ploiesti

3.0

25.5

12.0

43

38

II

Rata Anamaria

1268

Cs Snagov

3.0

24.5

12.0

44

37

II

Tabara Andrei-Cristian

1270

Cs Municipal Ploiesti

3.0

24.0

12.0

45

41

III

Barbu David-Florian

1175

Csm Ploiesti

3.0

23.0

12.0

48

II

Cismaru Alexandra-Nicola

1057

Cs Universitar Ploiesti

3.0

23.0

12.0

47

45

II

Nicolae Elena-Diana

1109

Cs Municipal Ploiesti

3.0

20.5

11.0

48

47

IV

Chivu Razvan-Gabriel

1083

Csm Ploiesti

3.0

20.0

10.0

49

49

IV

Gheorghita Vlad-Gabriel

1049

Cs Universitar Ploiesti

3.0

19.0

10.0

50

43

II

Dragomir Carmen-Teodora

1151

Cs Snagov

2.5

24.0

11.0

51

59

Dobleaga Alexandru

1001

Cs Universitar Ploiesti

2.5

21.5

10.0

52

52

III

Irimia Andreea-Alexandra

1045

Cso "tricolorul" Breaza

2.5

21.5

8.5

53

53

III

Preda Alessia-Elena

1023

Cs Universitar Ploiesti

2.5

20.0

8.5

54

57

Ardeleanu Andrei-Cristian

1001

Cs Universitar Ploiesti

2.5

20.0

8.0

55

67

Ungureanu Adrian

0

2.5

19.5

9.5

56

61

Marinescu Sebastian

1001

2.5

18.5

6.5

57

51

IV

Dinu Vlad-Gabriel

1048

Cs Petrolul Ploiesti

2.5

17.0

7.5

58

66

Rotaru Andrei

0

2.0

21.5

9.0

59

50

IV

Mihail Bogdan-Andrei

1049

Cs Universitar Ploiesti

2.0

20.5

7.0

60

55

Ghita Petre-Gabriel

1003

Cso "tricolorul" Breaza

2.0

18.5

6.0

61

54

III

Rata Andrei

1014

Cs Snagov

2.0

17.5

7.0

62

63

Simion Pavel-Catalin

1001

Cs Universitar Ploiesti

2.0

16.5

5.0

63

58

Bajenaru Bianca-Emiliana

1001

Cs Petrolul Ploiesti

2.0

14.0

3.0

64

64

Tudose Filip-Stefan

1001

Cs Universitar Ploiesti

1.5

18.5

6.5

65

56

Anghel Andrei-Iulian

1001

Csm Ploiesti

1.0

19.0

4.0

66

60

Marin Ioana-Viorica

1001

Cs Universitar Ploiesti

1.0

16.5

2.0

67

62

Nicula Delia-Maria

1001

Cs Universitar Ploiesti

1.0

14.5

3.0

                                           

ANUTA  Laurentiu 

Rd. Masa Nr.start Numele Rtg. FED Club/Oras Pct. Rez.
1 8 43 II Dragomir Carmen-Teodora 1151 ROU Cs Snagov 2.5 s 1
2 8 27 II Mastalos Iannis-Mihai 1597 ROU Cs Universitar Ploiesti 4.0 w 1
3 6 65 David Alexandru 0 ROU 3.5 s 1
4 2 3 CM Nastase Robert-Paul 2141 ROU Clubul Central de Sah Bucuresti 5.0 w 1
5 1 1 FM Levay Sorin 2219 ROU Cs Apollo Satu Mare 6.5 s 0
6 5 17 I Szocs Teodor-Iulian 1805 ROU Cs Universitar Ploiesti 5.0 w 1
7 2 6 CM Telea Stefan 2126 ROU Acs Sah Chindia Targoviste 6.0 w ½
 

                            Pozitie dupa 18.Nf2.

 AICI PUTETI VEDEA CELE  3  PARTIDE :      

 

SANDULESCU  Gheorghe  

Rd. Masa Nr.start Numele Rtg. FED Club/Oras Pct. Rez.
1 17 52 III Irimia Andreea-Alexandra 1045 ROU Cso "tricolorul" Breaza 2.5 w 1
2 2 2 FM Barbu Nicolai 2157 ROU Cs Universitar Ploiesti 4.5 s 0
3 14 35 II Serban Cristian-Stefan 1338 ROU Cs Universitar Ploiesti 3.0 w 0
4 18 47 IV Chivu Razvan-Gabriel 1083 ROU Csm Ploiesti 3.0 s 1
5 13 36 II Popa Catalina-Elena 1288 ROU Cso "tricolorul" Breaza 3.5 w 1
6 14 29 I Bucur Denisa-Andreea 1569 ROU Cs Logic 64 Brasov 4.0 s 1
7 6 10 WFM Adoamnei Roxana 1999 ROU Cs Universitar Ploiesti 4.0 w 1

                                                                                                                                                                                           

                            

Website realizat de: Cristian si EnoDesign.ro