Sah-Conpet Partide

     

                            ŞAH - CONPET    2015

 

Informatii Sahiste detaliate

                                                              Trimestrul I , 2015

        "  Memorial PAUL DIACONESCU - 2015" - seniori - Ploiesti / 12 - 20 martie

                            Un open in care jucatorul Flacarei Moreni, MF  DOBRE Cristian Claudiu, practic a
                     defilat, cu doua remize si 7 victorii , asigurandu-si detasat primul loc. Un alt
                     reprezentant al nostru , maestrul  MIROIU George Catalin , s-a clasat pe locul 3, la
                     egalitate de puncte cu locul 2 ( MI FLORESCU Codrut ), la o participare de 55 jucatori.
                     O comportare excelenta a avut-o si junioara mare DIDILIUC  Dariana ( locul 12 )
                                                  
                                      
                                              DOBRE   Claudiu                           MIROIU    Catalin                DIDILIUC Dariana

CLASAMENT   FINAL  dupa 9 runde

Loc Nr.start Numele FED Rtg. Club/Oras Pct. TB1 TB2
1 2 FM Dobre Claudiu-Cristian ROU 2358 Cs Petrom Flacara Moreni 8.0 51.0 0.0
2 3 IM Florescu Codrut-Constantin ROU 2213 Cs Apollo Satu Mare 7.0 52.5 0.0
3 1 NM Miroiu George-Catalin ROU 2367 Cs Petrom Flacara Moreni 7.0 51.0 0.0
4 4 NM Ciobanu Aurelian ROU 2180 Clubul Municipal De Sah Speran 6.0 53.0 0.0
5 7 CM Telea Stefan ROU 2112 Acs Sah Chindia Targoviste 6.0 51.5 0.0
6 9 I Vezeteu Marian-Daniel ROU 2071 Cs Petrolul Ploiesti 6.0 47.0 0.0
7 8 CM Oncel Ilie ROU 2098 Cs Universitar Ploiesti 6.0 45.0 0.0
8 6 FM Barbu Nicolai ROU 2115 Cs Universitar Ploiesti 6.0 41.5 0.0
9 24 I Taga Stefan ROU 1762 Csm Ploiesti 5.5 48.0 0.0
10 11 WNM Erhan Raluca-Gabriela ROU 2044 Cs Universitar Ploiesti 5.5 46.5 0.0
11 17 I Turlea Constantin ROU 1972 Cs Universitar Ploiesti 5.5 46.5 0.0
12 26 I Didiliuc Dariana-Gabriela ROU 1729 Csm Craiova 5.5 45.5 0.0
13 12 NM Lazar Iosif ROU 2042 Acs Uztel Ploiesti 5.5 43.5 0.0
14 13 I Iordache Adrian-Iulian ROU 2037 Csm Ploiesti 5.5 42.0 0.0
13 21 CM Dobrin Catalin ROU 1820 Cso "tricolorul" Breaza 5.5 42.0 0.0
16 20 CM Anuta Elefterie-Laurentiu ROU 1956 Cs Petrom Flacara Moreni 5.5 40.0 0.0
17 16 CM Pogorevici Leonid ROU 1985 Cs Conpet Ploiesti 5.5 39.5 0.0
18 5 CM Stanculescu Claudiu ROU 2130 Cs Universitar Ploiesti 5.0 48.5 0.0
19 15 I Szocs Teodor-Iulian ROU 2014 Csm Ploiesti 5.0 47.5 0.0
20 23 I Popa Marian ROU 1811 Cs Universitar Ploiesti 5.0 47.0 0.0
21 18 WFM Adoamnei Roxana-Antonela ROU 1968 Cs Universitatea Arad 5.0 46.5 0.0
22 53 David Alexandru ROU 1001 Cs Gambitul Damei Ploiesti 5.0 44.5 0.0
23 29 II Serban Cristian-Stefan ROU 1692 Cs Universitar Ploiesti 5.0 42.0 0.0
24 27 I Dumitrascu Grigore ROU 1728 Cs Conpet Ploiesti 5.0 39.5 0.0
25 22 I Sandulescu Gheorghe ROU 1813 Cs Conpet Ploiesti 5.0 37.0 0.0
26 25 I Cojocaru Constantin-Daniel ROU 1757 Acs Sah Chindia Targoviste 4.5 44.5 0.0
27 30 II Bulau Andrei-Cristian ROU 1681 Cs Universitar Ploiesti 4.5 43.0 0.0
28 14 CM Chesa Viorel ROU 2017 Cs Universitar Ploiesti 4.5 42.0 0.0
29 33 I Cinatti Laurentiu ROU 1610 Cs Conpet Ploiesti 4.5 41.0 0.0
30 31 I Dinescu George-Marian ROU 1655 Cs Universitar Ploiesti 4.5 40.5 0.0
31 37 II Popa Catalina-Elena ROU 1555 Cso "tricolorul" Breaza 4.5 39.0 0.0
32 10 CM Risnoveanu Gheorghe-Cristian ROU 2049 Cs Petrolul Ploiesti 4.0 43.0 0.0
33 38 II Iliescu Valentin-Teodor ROU 1497 Cs Petrolul Ploiesti 4.0 42.0 0.0
34 34 II Mastalos Iannis-Mihai ROU 1585 Cs Universitar Ploiesti 4.0 41.0 0.0
35 43 II Mos Maria-Magdalena ROU 1467 Cs Petrolul Ploiesti 4.0 40.0 0.0
36 40 I Dragulin Andrei ROU 1478 Cs Petrolul Ploiesti 4.0 39.0 0.0
37 41 II Iliescu David-Adrian ROU 1474 Cs Petrolul Ploiesti 4.0 37.5 0.0
38 39 II Coman Ana-Cristina ROU 1480 Cs Universitar Ploiesti 4.0 37.0 0.0
39 42 II Iliescu Mihai-Octavian ROU 1468 Cs Universitar Ploiesti 4.0 36.5 0.0
40 44 II Predescu Sebastian-Ion ROU 1394 Cs Petrolul Ploiesti 4.0 36.5 0.0
41 19 I Cimpoiasu Dan ROU 1960 Cso "tricolorul" Breaza 3.5 44.0 0.0
42 35 I Iordache Dumitru ROU 1573 Cs Petrolul Ploiesti 3.5 36.5 0.0
43 36 II Dobleaga Alexandru ROU 1558 Cs Universitar Ploiesti 3.5 36.0 0.0
44 32 II Nicolae Elena-Diana ROU 1612 Cs Municipal Ploiesti 3.5 34.5 0.0
45 54 Sandu Alexandru ROU 1001 3.5 34.5 0.0
46 52 Bajenaru Bianca-Emiliana ROU 1001 Cs Universitar Ploiesti 3.5 29.0 0.0
47 47 II Marin Alexia-Iuliana ROU 1287 Cs Universitar Ploiesti 3.5 28.0 0.0
48 28 I Crampita Gheorghe ROU 1713 Acs Sah Chindia Targoviste 3.0 37.5 0.0
49 50 IV Colcigeanu Stelian ROU 1066 Cs Petrolul Ploiesti 3.0 34.5 0.0
50 45 II Corfu Gabriel-Ionut ROU 1376 Cso "tricolorul" Breaza 3.0 31.0 0.0
51 49 II Ungureanu David-Mihai ROU 1223 Cs Universitar Ploiesti 3.0 31.0 0.0
52 48 II Popa Andra-Maria ROU 1286 Cso "tricolorul" Breaza 3.0 29.5 0.0
53 46 II Chivu Razvan-Gabriel ROU 1354 Csm Ploiesti 3.0 29.0 0.0
54 51 III Iancu Alexandra-Valeria ROU 1040 Csm Ploiesti 2.0 27.0 0.0
55 55 Ionescu Luca ROU 1001 Cso "tricolorul" Breaza 1.0 31.0 0.0
DOBRE   Claudiu
Rd. Masa Nr.start Numele Rtg. FED Club/Oras Pct. Rez.
1 2 29 II Serban Cristian-Stefan 1692 ROU Cs Universitar Ploiesti 5.0 w 1
2 1 15 I Szocs Teodor-Iulian 2014 ROU Csm Ploiesti 5.0 s 1
3 1 7 CM Telea Stefan 2112 ROU Acs Sah Chindia Targoviste 6.0 w 1
4 1 4 NM Ciobanu Aurelian 2180 ROU Clubul Municipal De Sah Speran 6.0 s ½
5 2 3 IM Florescu Codrut-Constantin 2213 ROU Cs Apollo Satu Mare 7.0 w 1
6 1 1 NM Miroiu George-Catalin 2367 ROU Cs Petrom Flacara Moreni 7.0 s ½
7 1 23 I Popa Marian 1811 ROU Cs Universitar Ploiesti 5.0 w 1
8 1 18 WFM Adoamnei Roxana-Antonela 1968 ROU Cs Universitatea Arad 5.0 s 1
9 1 5 CM Stanculescu Claudiu 2130 ROU Cs Universitar Ploiesti 5.0 w 1
  MIROIU    Catalin
Rd. Masa Nr.start Numele Rtg. FED Club/Oras Pct. Rez.
1 1 28 I Crampita Gheorghe 1713 ROU Acs Sah Chindia Targoviste 3.0 s 1
2 27 -2 neimperecheat 0 0.0 - ½
3 3 11 WNM Erhan Raluca-Gabriela 2044 ROU Cs Universitar Ploiesti 5.5 w 1
4 2 10 CM Risnoveanu Gheorghe-Cristian 2049 ROU Cs Petrolul Ploiesti 4.0 s 1
5 1 4 NM Ciobanu Aurelian 2180 ROU Clubul Municipal De Sah Speran 6.0 w ½
6 1 2 FM Dobre Claudiu-Cristian 2358 ROU Cs Petrom Flacara Moreni 8.0 w ½
7 2 7 CM Telea Stefan 2112 ROU Acs Sah Chindia Targoviste 6.0 s 1
8 3 24 I Taga Stefan 1762 ROU Csm Ploiesti 5.5 w 1
9 2 3 IM Florescu Codrut-Constantin 2213 ROU Cs Apollo Satu Mare 7.0 s ½
DIDILIUC Dariana
Rd. Masa Nr.start Numele Rtg. FED Club/Oras Pct. Rez.
1 25 53 David Alexandru 1001 ROU Cs Gambitul Damei Ploiesti 5.0 s 0
2 17 41 II Iliescu David-Adrian 1474 ROU Cs Petrolul Ploiesti 4.0 w 1
3 15 54 Sandu Alexandru 1001 ROU 3.5 s 1
4 8 11 WNM Erhan Raluca-Gabriela 2044 ROU Cs Universitar Ploiesti 5.5 s 1
5 5 8 CM Oncel Ilie 2098 ROU Cs Universitar Ploiesti 6.0 w ½
6 7 12 NM Lazar Iosif 2042 ROU Acs Uztel Ploiesti 5.5 s ½
7 5 5 CM Stanculescu Claudiu 2130 ROU Cs Universitar Ploiesti 5.0 w ½
8 6 9 I Vezeteu Marian-Daniel 2071 ROU Cs Petrolul Ploiesti 6.0 w ½
9 9 13 I Iordache Adrian-Iulian 2037 ROU Csm Ploiesti 5.5 s ½
                  " Campionatul National Individual de Seniori - Semifinala - 2015 "
                                                       2 - 8 martie  -  Iasi
        
                               In aceasta noua formula competitionala, de calificari preliminarii, CS Petrom
                        Flacara MORENI , a deplasat 5 dintre componentii divizionarei "A". Evolutia
                        acestora a fost in general contradictorie si poate chiar pe alocuri nefireasca.
                        As spune ca in aerul Iasului a plutit ceata inconsecventei si lipsei de concentrare
                        pentru jucatorii nostri. Valului ciudat de lipsa de concentrare i-au facut fata mai
                        aproape de valoarea reala jucatorii nostri POSEDARU  Bogdan  si  DOBRE  Claudiu ,
                        clasati la final pe locurile calificabile 4 , respectiv 14. Cu infrangere in ultima runda
                        MIROIU Catalin, a ratat inexplicabil calificarea. Drama competitiei a constituit-o
                        evolutia SF a coechipierului nostru BACIU Stefan, care dupa ce conducea singur cu
                        4 din 4, a reusit "performanta" de a mai face doar o remiza din ultimele 5 partide.
                        Nici al cincilea , subsemnatul, nu a dus-o mai bine, ratand oportunitati pe tabla greu
                        de inteles si facandu-ma sa spun ca ceva nefavorabil a plutit in aerul de Iasi.

                           

                    POSEDARU   Bogdan                        DOBRE    Claudiu                                    MIROIU    Catalin
        
                                                                        
                                                          BACIU   Stefan                                                    ANUTA   Laurentiu                

CLASAMENT   FINAL  dupa 9 runde

Rk. SNo Name FED Rtg Club/City Pts. TB1 TB2
1 3 FM Costachi Mihnea ROU 2361 Cs Universitatea Din Alba Iuli 7.0 42.5 2373
2 10 CM Toma Radu-Cristian ROU 2291 Cs Sah Club Brasov 7.0 41.0 2384
3 17 NM Chifor Ovidiu-Emanuel ROU 2201 Cs Politehnica Iasi 7.0 40.5 2367
4 5 FM Posedaru Bogdan ROU 2354 Cs Petrom Flacara Moreni 6.5 44.0 2290
5 14 CM Scripcaru George-Daniel ROU 2223 Cs Politehnica Iasi 6.5 43.5 2323
6 16 IM Florescu Codrut-Constantin ROU 2213 Cs Apollo Satu Mare 6.5 43.0 2361
7 7 FM Stanciu Alexandru-Ovidiu ROU 2348 Cs Studentesc Medicina Timisoa 6.5 43.0 2297
8 15 CM Martian Dragos-Daniel ROU 2220 Cs Sah Club Galati 6.5 42.0 2242
9 1 IM Petrisor Adrian-Marian ROU 2381 Cs Sah Club Galati 6.5 41.5 2283
10 19 CM Gavrilescu David ROU 2194 Cs Sah Club Oltenia Craiova 6.5 41.0 2359
11 9 FM Dicu Razvan-Stefan ROU 2313 Cs Otopeni 6.5 41.0 2258
12 23 CM Secheres Adrian-Simion ROU 2179 Css Nr. 1 Timisoara 6.5 39.5 2295
13 39 I Ileana George ROU 2062 Cs Universitatea Din Alba Iuli 6.5 38.5 2244
14 4 FM Dobre Claudiu-Cristian ROU 2358 Cs Petrom Flacara Moreni 6.5 38.0 2232
15 12 FM Gilea Lucian ROU 2249 Cs Universitatea Targoviste 6.5 37.5 2281
16 18 CM Nastase Robert-Paul ROU 2197 Clubul Central De Sah Bucurest 6.5 36.0 2193
17 35 I Stoleriu George ROU 2104 Cs Politehnica Iasi 6.5 33.5 2224
18 31 FM Vrencian Lehel ROU 2128 Cs Al Cn Aprily Lajos Brasov 6.0 38.5 2234
19 36 WCM Gelip Ioana ROU 2094 Cs Politehnica Iasi 6.0 38.5 2169
20 20 CM Pop Alexandru ROU 2192 Cs Otopeni 6.0 37.5 2153
21 22 NM Ciobanu Viorel-Adrian ROU 2180 Clubul De Sah Diana Galati 6.0 36.5 2173
22 41 WCM Cusmuliuc Diana-Elena ROU 2038 Cs Politehnica Iasi 6.0 32.0 2068
23 33 CM Acsinte Matei-Ionut ROU 2122 Csm Focsani 2007 6.0 32.0 1954
24 28 I Banzea Alexandru-Bogdan ROU 2143 Acs De Sah Apa Nova Bucuresti 5.5 39.0 2131
25 8 CM Gheorghiu Calin ROU 2346 Cs Politehnica Iasi 5.5 37.5 2090
26 2 NM Miroiu George-Catalin ROU 2367 Cs Petrom Flacara Moreni 5.5 37.0 2174
27 6 CM Dolana Andrei-Theodor ROU 2350 Clubul Central De Sah Bucurest 5.5 37.0 2119
28 13 FM Daianu Cristian-Clement ROU 2246 Cs Otopeni 5.5 37.0 2038
29 25 I Patrascu Catalin-Lucian ROU 2174 Csm Focsani 2007 5.5 35.5 2080
30 37 NM Neagu Liviu ROU 2072 Cs Universitatea Targoviste 5.5 35.0 2105
31 38 I Lupascu Matei-Alexandru ROU 2066 Cs Politehnica Iasi 5.5 35.0 2104
32 34 CM Dulman Egmond-Gabriel ROU 2111 Cs Sfinxul Iasi 5.5 34.5 2060
33 59 I Ognean Mihnea-Ionut ROU 1910 Css Targu Mures 5.5 34.0 2057
34 40 I Ursan Cornel-Marius ROU 2061 Ac De Sah Realitatea Husi 5.5 33.5 1960
35 29 CM Sava Bogdan ROU 2135 Cs Sfinxul Iasi 5.5 33.0 2017
36 32 CM Mihailov Iulian ROU 2124 Acs Fianchetto Constanta 5.5 32.5 2059
37 56 I Cirjan Daniel ROU 1917 Sah Club Ramnicu Valcea 5.5 30.5 1953
38 24 NM Nita Lucian ROU 2179 Cs Universitatea Targoviste 5.0 37.5 2087
39 62 CM Cornea Alexandru ROU 1890 Clubul De Sah Al Municipiului 5.0 35.5 1961
40 46 I Tiron Lucian-Ilie ROU 1964 Cs Politehnica Iasi 5.0 35.5 1946
41 66 I Vasiliu Cosmin ROU 1872 Csm Focsani 2007 5.0 35.0 2037
42 42 I Zubcu Vlad-George ROU 2026 Cs Politehnica Iasi 5.0 35.0 1930
43 72 I Pislariu Stefanel-Vasilica ROU 1821 Csm Pascani 5.0 34.0 2014
44 52 CM Apostol Alin-Ghiocel ROU 1951 Cs Botosani 5.0 34.0 1949
45 27 NM Varaciuc Vivian-Nicolae ROU 2150 Cs Politehnica Iasi 5.0 33.5 1998
46 43 CM Tinta Gheorghe ROU 1984 Cs "asociatia Axiopolis Sport 5.0 33.5 1863
47 65 I Moga Victor-Emilian ROU 1877 Cs Maris 2003 Targu Mures 5.0 31.0 1878
48 75 I Muntianu Razvan-Gavril ROU 1778 Cs Politehnica Iasi 5.0 30.0 1883
49 76 II Timpau Vasile ROU 1766 Csm Raraul Campulung Moldoven 5.0 29.5 1922
50 55 CM Bucur Stefan ROU 1925 Clubul De Sah Deva 5.0 28.5 1747
51 26 FM Baciu Stefan ROU 2156 Cs Petrom Flacara Moreni 4.5 40.0 2103
52 82 WCM Ciungan Diana-Alexandra ROU 1724 Cs Sinandrei 4.5 36.5 2006
53 21 NM Ciobanu Aurelian ROU 2180 Clubul Municipal De Sah Speran 4.5 36.5 1972
54 61 I Olinici Emanuel ROU 1891 Cs Politehnica Iasi 4.5 34.5 2032
55 70 WCM Anton Ana-Roxana ROU 1838 Cs Politehnica Iasi 4.5 34.5 1968
56 91 I Nistor Stefan ROU 1670 Cs Politehnica Iasi 4.5 34.0 1960
57 63 I Baciu Alexandru ROU 1887 Cs Politehnica Iasi 4.5 34.0 1887
58 54 I Tiron Calin-Andrei ROU 1940 Cs Politehnica Iasi 4.5 34.0 1860
59 53 I Fulger Ionut-Alexandru ROU 1943 Acs Sah Chindia Targoviste 4.5 33.5 1930
60 60 CM Nastase Stefan ROU 1903 Sport Club Juventus Bucuresti 4.5 33.5 1893
61 81 I Haulica Ioan ROU 1726 Cs Micul Sahist Iasi 4.5 32.5 1885
62 44 NM Tufa Mihai ROU 1982 Clubul De Sah Diana Galati 4.5 32.5 1865
63 77 I Albu George ROU 1764 Cs Politehnica Iasi 4.5 32.5 1849
64 67 CM Nastase Andreea-Cristina ROU 1852 Clubul Central De Sah Bucurest 4.5 32.0 1860
65 71 I Coman Liviu ROU 1833 Cs Carpati Sinaia 4.5 31.5 1836
66 30 I Pisu Robert-Daniel ROU 2133 Cs Sah Club Galati 4.5 31.5 1731
67 57 CM Fugulyan Grigore ROU 1914 Cs Universitatea Arad 4.5 30.5 1824
68 50 FM Georgescu Gabriel-Ioan ROU 1955 Acs De Sah Apa Nova Bucuresti 4.5 30.5 1739
69 73 CM Dobrin Catalin ROU 1820 Cso "tricolorul" Breaza 4.5 30.0 1780
70 78 FM Ardelean Rusalim-Pavel ROU 1746 Cs Universitatea Arad 4.5 29.5 1821
71 95 I Chivulescu Adrian-Alexandru ROU 1631 Cs Studentesc Medicina Timisoa 4.5 29.5 1772
72 84 CM Vartopeanu Nicolae ROU 1693 Cs Universitatea Arad 4.5 29.5 1764
73 68 I Zimleanschi Alexandru ROU 1848 Cs Al Sahului Esperantist Tulc 4.5 29.0 1756
74 83 I Rusu Vasile ROU 1720 Cs Micul Sahist Iasi 4.5 28.5 1720
75 45 CM Marcu Iulian ROU 1980 Csm Craiova 4.5 28.0 1703
76 94 II Vilcu Matei-Stefan ROU 1651 Cs Sfinxul Iasi 4.5 27.5 1817
77 49 CM Anuta Elefterie-Laurentiu ROU 1956 Cs Petrom Flacara Moreni 4.5 26.5 1679
78 92 I Panturu Octavian-Nicu ROU 1665 Acs Genius Galati 4.5 23.0 1636
79 47 I Cimpoiasu Dan ROU 1960 Cso "tricolorul" Breaza 4.0 34.5 1849
80 48 I Jugaru Lucian ROU 1957 Cs Sah Club Galati 4.0 33.5 1789
81 100 I Lehaci Miruna-Daria ROU 1597 Cs Politehnica Iasi 4.0 33.0 1858
82 109 I Hrib Andrada-Ioana ROU 1531 Cs Politehnica Iasi 4.0 31.5 1884
83 102 I Bejan Clarisa-Iustina ROU 1590 Cs Politehnica Iasi 4.0 31.5 1786
84 105 II Mihalache Paul-Stelian ROU 1563 Cs Politehnica Iasi 4.0 31.0 1827
85 74 CM Racovita Gheorghe ROU 1813 Cs Sah Club Galati 4.0 31.0 1782
86 93 I Cotruta Alexandru-Mihai ROU 1661 Cs Politehnica Iasi 4.0 31.0 1779
87 96 I Hriscu Alexandru-Gabriel ROU 1627 Acs Philidor Iasi 4.0 30.0 1819
88 110 I Oloeriu Delia-Ioana ROU 1529 Cs Politehnica Iasi 4.0 29.5 1691
89 98 I Baban Catalin-Dumitru ROU 1624 Cs Magnificii Vaslui 4.0 27.5 1738
90 104 II Adam Ioan ROU 1575 Ac De Sah Realitatea Husi 4.0 26.5 1632
91 114 II Lupascu Diana-Elena ROU 1504 Cs Politehnica Iasi 4.0 26.0 1583
92 87 I Porumb Alecu ROU 1687 Cs Universitatea Targoviste 4.0 26.0 1575
93 101 I Rosca Grigore ROU 1596 Cs Victoria Techirghiol 4.0 25.5 1705
94 64 I Ciubotariu Maricel ROU 1887 Acs Fianchetto Constanta 3.5 34.0 1751
95 51 I Moraru Alexandru ROU 1952 Cs Politehnica Iasi 3.5 33.5 1772
96 107 I Tugurlan Ionut-Cristian ROU 1555 Acs Philidor Iasi 3.5 32.5 1878
97 58 CM Cernea Radu-Gheorghe ROU 1912 Sport Club Juventus Bucuresti 3.5 31.5 1732
98 99 I Ionita Gheorghe ROU 1603 Cs Mediator Giarmata Vii 3.5 30.0 1660
99 119 II Ion Dragos-Cosmin ROU 1428 Csm Focsani 2007 3.5 30.0 1583
100 97 I Secrieru Andrei-Cristian ROU 1627 Cs Vulcan Vulcan 3.5 28.5 1630
101 69 I Arghirescu Marius ROU 1846 Clubul Municipal De Sah Speran 3.5 28.5 1602
102 116 II Pavaluc Robert-Nicolae ROU 1475 Cs Micul Sahist Iasi 3.5 27.0 1656
103 129 III Zaharia Pavel-Darius ROU 1156 Cs Sfinxul Iasi 3.5 26.5 1552
104 112 II Popa Andrada ROU 1517 Cs Universitar Ploiesti 3.5 26.5 1539
105 132 Chirila Mihai ROU 1001 CS Politehnica Iasi 3.5 26.0 1476
106 115 II Olinici Ecaterina ROU 1500 Cs Politehnica Iasi 3.5 25.0 1574
107 125 II Barbulescu Robert-Cristian ROU 1311 Cs Politehnica Iasi 3.5 24.5 1647
108 88 II Bulgariu Andrei ROU 1684 Cs Micul Sahist Iasi 3.5 23.5 1538
109 122 II Tanasa Paul-Iulian ROU 1403 Acs Philidor Iasi 3.0 30.5 1613
110 90 I Ionita Ioan ROU 1673 Cs Politehnica Iasi 3.0 29.5 1597
111 85 CM Dumitrescu Mihail ROU 1690 Ac De Sah Alfil Pitesti 3.0 29.0 1688
112 80 I Didiliuc Dariana-Gabriela ROU 1729 Csm Craiova 3.0 25.5 1433
113 117 II Meriuta George-Cosmin ROU 1460 Cs Sfinxul Iasi 3.0 25.0 1413
114 111 II Turcu Vasile ROU 1529 Csm Pascani 3.0 23.5 1475
115 124 II Rogojina Mihai ROU 1318 Acs Philidor Iasi 3.0 21.5 1386
116 11 CM Stegariu Vlad-Ionut ROU 2270 Cs Politehnica Iasi 2.5 32.0 1842
117 113 II Balteanu Luca-Andrei ROU 1507 Cs Micul Sahist Iasi 2.5 30.0 1564
118 103 I Obada Ema ROU 1577 Cs Politehnica Iasi 2.5 29.0 1583
119 118 II Mirosnicencu Mihai-Viorel ROU 1455 Cs Sfinxul Iasi 2.5 28.5 1455
120 128 II Dumitru Luca-Serban ROU 1205 Cs Politehnica Iasi 2.5 27.0 1482
121 89 I Tamba Dumitru ROU 1676 Cs Politehnica Iasi 2.5 26.0 1356
122 120 I Muntianu Alexandra-Teodora ROU 1409 Cs Politehnica Iasi 2.5 25.5 1559
123 108 I Ungureanu Mitica ROU 1547 Cs Politehnica Iasi 2.5 24.0 1509
124 86 II Melinte Rares-Andrei ROU 1689 Cs Politehnica Iasi 2.5 23.0 1282
125 123 II Lacatusi Andrei ROU 1392 Cs Micul Sahist Iasi 2.5 22.0 838
126 127 II Timircan Mircea ROU 1206 Cs Sfinxul Iasi 2.0 26.5 1502
127 79 CM Ciortan Mihail ROU 1731 Cs Master Mind Bucuresti 2.0 26.5 1417
128 131 Andriesei Cristian ROU 1001 Cs Politehnica Iasi 2.0 26.0 1309
129 126 II Mirosnicencu Claudiu-Florin ROU 1295 Cs Sfinxul Iasi 2.0 24.0 804
130 106 II Mihut Maria-Emilia ROU 1562 Cs Politehnica Iasi 2.0 22.0 1469
131 133 Iurcu Marius ROU 1001 Cs Politehnica Iasi 2.0 21.0 1168
132 121 II Poncu Constantin ROU 1406 Acs Philidor Iasi 1.5 23.0 1286
133 134 Trofin Daria ROU 1001 Cs Politehnica Iasi 1.5 23.0 1152
134 130 IV Males Nicholas ROU 1053 Cs Sfinxul Iasi 0.5 23.0 1147

POSEDARU   Bogdan

Rd. Bo. SNo Name Rtg FED Club/City Pts. Res.
1 5 70 WCM Anton Ana-Roxana 1838 ROU Cs Politehnica Iasi 4.5 s 1
2 5 39 I Ileana George 2062 ROU Cs Universitatea Din Alba Iuli 6.5 w 1
3 3 20 CM Pop Alexandru 2192 ROU Cs Otopeni 6.0 s 1
4 2 31 FM Vrencian Lehel 2128 ROU Cs Al Cn Aprily Lajos Brasov 6.0 w ½
5 2 16 IM Florescu Codrut-Constantin 2213 ROU Cs Apollo Satu Mare 6.5 s 0
6 11 35 I Stoleriu George 2104 ROU Cs Politehnica Iasi 6.5 w 1
7 5 22 NM Ciobanu Viorel-Adrian 2180 ROU Clubul De Sah Diana Galati 6.0 w 1
8 2 17 NM Chifor Ovidiu-Emanuel 2201 ROU Cs Politehnica Iasi 7.0 s ½
9 4 19 CM Gavrilescu David 2194 ROU Cs Sah Club Oltenia Craiova 6.5 w ½

DOBRE    Claudiu

Rd. Bo. SNo Name Rtg FED Club/City Pts. Res.
1 4 69 I Arghirescu Marius 1846 ROU Clubul Municipal De Sah Speran 3.5 w 1
2 4 36 WCM Gelip Ioana 2094 ROU Cs Politehnica Iasi 6.0 s 0
3 20 73 CM Dobrin Catalin 1820 ROU Cso "tricolorul" Breaza 4.5 w 1
4 11 46 I Tiron Lucian-Ilie 1964 ROU Cs Politehnica Iasi 5.0 s 1
5 8 28 I Banzea Alexandru-Bogdan 2143 ROU Acs De Sah Apa Nova Bucuresti 5.5 w 1
6 3 19 CM Gavrilescu David 2194 ROU Cs Sah Club Oltenia Craiova 6.5 s 0
7 10 38 I Lupascu Matei-Alexandru 2066 ROU Cs Politehnica Iasi 5.5 w 1
8 7 24 NM Nita Lucian 2179 ROU Cs Universitatea Targoviste 5.0 s 1
9 1 10 CM Toma Radu-Cristian 2291 ROU Cs Sah Club Brasov 7.0 w ½

MIROIU    Catalin

Rd. Bo. SNo Name Rtg FED Club/City Pts. Res.
1 2 67 CM Nastase Andreea-Cristina 1852 ROU Clubul Central De Sah Bucurest 4.5 w 1
2 2 34 CM Dulman Egmond-Gabriel 2111 ROU Cs Sfinxul Iasi 5.5 s 1
3 1 19 CM Gavrilescu David 2194 ROU Cs Sah Club Oltenia Craiova 6.5 w ½
4 5 26 FM Baciu Stefan 2156 ROU Cs Petrom Flacara Moreni 4.5 s 0
5 15 44 NM Tufa Mihai 1982 ROU Clubul De Sah Diana Galati 4.5 w 1
6 10 38 I Lupascu Matei-Alexandru 2066 ROU Cs Politehnica Iasi 5.5 s ½
7 9 24 NM Nita Lucian 2179 ROU Cs Universitatea Targoviste 5.0 w ½
8 11 32 CM Mihailov Iulian 2124 ROU Acs Fianchetto Constanta 5.5 s 1
9 9 23 CM Secheres Adrian-Simion 2179 ROU Css Nr. 1 Timisoara 6.5 w 0

BACIU   Stefan

Rd. Bo. SNo Name Rtg FED Club/City Pts. Res.
1 25 92 I Panturu Octavian-Nicu 1665 ROU Acs Genius Galati 4.5 s 1
2 23 57 CM Fugulyan Grigore 1914 ROU Cs Universitatea Arad 4.5 w 1
3 7 12 FM Gilea Lucian 2249 ROU Cs Universitatea Targoviste 6.5 s 1
4 5 2 NM Miroiu George-Catalin 2367 ROU Cs Petrom Flacara Moreni 5.5 w 1
5 1 3 FM Costachi Mihnea 2361 ROU Cs Universitatea Din Alba Iuli 7.0 s 0
6 7 10 CM Toma Radu-Cristian 2291 ROU Cs Sah Club Brasov 7.0 w 0
7 14 31 FM Vrencian Lehel 2128 ROU Cs Al Cn Aprily Lajos Brasov 6.0 s 0
8 17 35 I Stoleriu George 2104 ROU Cs Politehnica Iasi 6.5 w 0
9 28 68 I Zimleanschi Alexandru 1848 ROU Cs Al Sahului Esperantist Tulc 4.5 s ½

ANUTA   Laurentiu

Rd. Bo. SNo Name Rtg FED Club/City Pts. Res.
1 48 118 II Mirosnicencu Mihai-Viorel 1455 ROU Cs Sfinxul Iasi 2.5 w 1
2 15 17 NM Chifor Ovidiu-Emanuel 2201 ROU Cs Politehnica Iasi 7.0 s 0
3 35 91 I Nistor Stefan 1670 ROU Cs Politehnica Iasi 4.5 w 0
4 42 102 I Bejan Clarisa-Iustina 1590 ROU Cs Politehnica Iasi 4.0 s 0
5 51 113 II Balteanu Luca-Andrei 1507 ROU Cs Micul Sahist Iasi 2.5 w 1
6 40 93 I Cotruta Alexandru-Mihai 1661 ROU Cs Politehnica Iasi 4.0 s 0
7 50 104 II Adam Ioan 1575 ROU Ac De Sah Realitatea Husi 4.0 w 1
8 41 85 CM Dumitrescu Mihail 1690 ROU Ac De Sah Alfil Pitesti 3.0 s 1
9 32 77 I Albu George 1764 ROU Cs Politehnica Iasi 4.5 w ½

                                               " Cupa Buzău - Șah rapid "  - 2015     /  22 februarie  -  Buzau

                                O frumoasa victorie pe meleaguri straine, favorizata de adversarii care isi trecusera
                         deja un punct in dreptul meu. A te trezi dintr-un vis lung si chinuitor de vreo 17 ani,
                         e ca o reverie scurta ( ca sahul rapid ), pe care vrei s-o prelungesti cat mai mult
                         posibil. Ramane de vazut.  Ca joaca mi-a mers si am ramas surprins eu insumi, nu
                         doar cei din jur, asta este o   alta poveste... Oricum un loc I neasteptat, cu atat mai
                         mult cu cat rapidul nu este marea mea pasiune.
ANUTA   Laurentiu    

CLASAMENT   FINAL  dupa 7 runde

 
      Rk. SNo Name FED Rtg Club/City Pts.  TB1   TB2   TB3 
        1    8 CM Anuta Elefterie-Laurentiu ROU 1991 Cs Petrom Flacara Moreni 6.0 31.0 22.5 25.50
       2    4 I Dubic Roman ROU 2169 Cs Vointa Buzau 5.5 28.0 19.5 21.50
       3    5 CM Done Stefan-Daniel ROU 2139 Acs Pheonix Buzau 5.0 28.5 20.0 18.00
       4    6 FM Vrencian Lehel ROU 2095 Cs Al Cn Aprily Lajos Brasov 4.5 31.0 22.0 18.50
      5             10 I Popa Denis-Marius ROU 1837 Acs Pheonix Buzau 4.5 28.5 20.0 15.75
      6 3 CM Luncasu Raul-Ionut ROU 2173 Acs Pheonix Buzau 4.5 28.0 20.0 16.25
       7 2 NM Ciobanu Aurelian ROU 2273 Clubul Municipal De Sah Speran 4.5 25.5 17.0 14.75
       8 1 NM Miroiu George-Catalin ROU 2315 Cs Petrom Flacara Moreni 4.0 30.0 21.5 13.50
       9 7 I Serbanoiu Marian ROU 2028 Cs Vointa Buzau 4.0 27.0 19.0 13.50
     10 9 I Carp Mihai ROU 1948 Cs Vointa Buzau 4.0 26.0 17.5 13.50
      11 17 Zanoaga Bogdan ROU 1712 Acs Pheonix Buzau 3.5 26.0 19.0 11.00
      12 12 I Gavrila Marius-Daniel ROU 1816 Acs Pheonix Buzau 3.5 22.0 15.5 9.75
      13 19 II Iustin Silviu ROU 1646 Cs Palatul Copiilor Buzau 3.5 18.5 13.5 6.75
      14 23 II Bratu Ioan-Valentin ROU 1529 Cs Vointa Buzau 3.5 18.5 13.5 6.75
      15 21 II Cujbescu Radu-Stefan ROU 1589 Acs Pheonix Buzau 3.0 24.5 17.5 9.25
      16 13 I Sandulescu Gheorghe ROU 1805 Cs Conpet Ploiesti 3.0 24.0 18.5 7.25
      17 18 II Stan Andrei-Mihaita ROU 1708 Cs Vointa Buzau 3.0 23.0 17.0 8.25
      18 22 II Nicola Anamaria-Ioana ROU 1573 Acs Pheonix Buzau 3.0 21.0 14.5 9.00
      19 16 WCM Ciungan Diana-Alexandra ROU 1745 Css Nr. 1 Timisoara 3.0 20.5 15.5 4.50
     20 15 I Carapit Vasile ROU 1748 Clubul De Sah Al An Bucuresti 3.0 20.0 13.5 7.00
      21 14 CM Bratu Gheorghe ROU 1767 Csm Craiova 2.5 26.0 17.5 8.00
      22 11 CM Moldoveanu Paul ROU 1819 Cs Vointa Buzau 2.5 25.5 19.5 5.75
      23 20 II Berechet Stefan-Mario ROU 1592 Acs Pheonix Buzau 2.0 23.5 15.0 5.50
      24 25 Ion Mihai Georgian ROU 1001 Cs Vointa Buzau 1.5 19.5 15.5 1.25
      25 24 Butu Sebastian ROU 1001 Acs Pheonix Buzau 1.0 19.0 14.0 0.50
                                            

ANUTA   Laurentiu     

                   Rd. Bo. SNo Name Rtg FED Club/City Pts. Res.
                    1    7 20 II Berechet Stefan-Mario 1592 ROU Acs Pheonix Buzau 2.0 s 1
                    2  4 5 CM Done Stefan-Daniel 2139 ROU Acs Pheonix Buzau 5.0 w 1
                    3  1 1 NM Miroiu George-Catalin 2315 ROU Cs Petrom Flacara Moreni 4.0 w 1
                    4  1 4 I Dubic Roman 2169 ROU Cs Vointa Buzau 5.5 s 0
                    5  2 2 NM Ciobanu Aurelian 2273 ROU Clubul Municipal De Sah Speran 4.5 w 1
                    6  2 10 I Popa Denis-Marius 1837 ROU Acs Pheonix Buzau 4.5 s 1
                    7  1 6 FM Vrencian Lehel 2095 ROU Cs Al Cn Aprily Lajos Brasov 4.5 s 1

 

                   " Concursul Național Școlar - ”Elisabeta Polihroniade - 2015 " 

                                                                     Calimanesti  30 ianuarie - 8 februarie
                         Junioara  COMAN  Emilia - Florentina a obtinut la fete 15 ani locul 1 - la sah clasic,
                    locul 2 -  la blitz - fete 15 ani si  locul 2 la "dezlegari" - fete 15 ani. La proba principala ,
                    sah clasic, practic si-a spulberat adversarele, cele 10 victorii din tot atatea partide
                    spunand suficient. Aceasta clasare ii asigura dreptul de a reprezenta România la
                    Campionatul Mondial de Şah Şcolar care va avea loc în Pattaya – Thailanda, la
                    începutul lunii mai 2015. Ramane de vazut daca finalul clasei a-VIII-a cu pregatirea
                    examenelor pentru liceu ii vor si permite acest lucru.
                 Important este ca jocul aratat la aceasta competitie s-a dovedit de buna calitate si pare
                 un semn de bun augur pentru finalele de juniori din aprilie, unde adversarele in mod
                 cert vor fi mai periculoase. Probabil pauza competitionala de aproape o luna i-a priit.

               

                                                                         COMAN  Emilia - Florentina     

CLASAMENT   FINAL  -  fete 15 ani - Sah clasic

                                  Rg. Name 1 2 3 4 5 6 Pkt.  Wtg1   Wtg2   Wtg3 
                            1 CM Coman Emilia-Florentina *** 1 + 1 1 1 1 1 1 1 1 10.0 0.0 42.00 0
                            2 I Ciocan Maria-Alexandra 0 - *** 1 0 1 ½ 1 1 1 1 6.5 0.0 19.75 0
                            3 I Balan Briana-Cleopatra 0 0 0 1 *** 0 1 ½ 1 ½ 1 5.0 0.0 17.50 0
                            4 II Ercsei Estera-Alexandra 0 0 0 ½ 1 0 *** 1 ½ 1 ½ 4.5 0.0 14.50 0
                            5 II Popa Andrada 0 0 0 0 ½ 0 0 ½ *** 1 ½ 2.5 0.0 7.00 0
                            6 II Radu Mihaela-Delia 0 0 0 0 ½ 0 0 ½ 0 ½ *** 1.5 0.0 6.00 0

         

       CLASAMENT   FINAL   15  ani (B + F)  - BLITZ        

                                        
                                       Rg. Snr Name EloI EloN Pkt.  Wtg1   Wtg2   Wtg3   Wtg4 
                                1 1 Sandu Marian-Catalin 1886 1898 7.5 0.0 46.5 41.0 0
                                2 2 Benedek Istvan 1874 1830 7.0 0.0 47.0 37.5 0
                                3 11 Ciorgovean Iustin 1569 1645 6.5 0.0 46.0 29.5 0
                                4 7 Vasiesiu Victor 1679 2023 6.0 0.0 42.5 27.0 0
                                5 3 Olinici Emanuel 1823 1907 5.5 0.5 49.5 28.5 0
                                6 6 Szocs Teodor-Iulian 1701 1954 5.5 0.5 41.5 26.0 0
                                7 4 Dicu Dan-Alexandru 1764 1881 5.0 0.0 41.0 25.5 0
                                8 10 Comsa Razvan-Lucian 1575 1769 4.5 0.0 40.0 21.5 0
                                9 13 Balan Briana-Cleopatra 1438 1745 4.5 0.0 39.5 23.5 0
                              10 8 Csurka Roland 1641 1827 4.5 0.0 39.0 24.5 0
                              11 5 Coman Emilia-Florentina 1737 1697 4.5 0.0 38.0 21.5 0
                              12 9 Alboni Denis-Dean 1598 1753 4.0 1.0 36.0 20.0 0
                              13 15 Radu Mihaela-Delia 1298 1258 4.0 0.0 33.5 16.0 0
                              14 14 Popa Andrada 1324 1501 2.0 0.0 32.5 10.0 0
                              15 16 Baratosi Andras-David 1261 1261 1.0 0.0 35.5 8.0 0
                              16 12 Ciocan Maria-Alexandra 1522 1664 0.0 0.0 27.0 0.0 0

                 

                      " CUPA  DE  IARNA - Editia 2 "  Ploiesti   14 - 18 ianuarie

                 

                Open la inceput de an, cu 52 participanti de la 16 cluburi , in organizarea C.S. “Gambitul
            Damei” Ploiești  ( maestrul international Cioara Andrei fiind "vinovatul" evenimentului).
                  Date fiind problemele financiare cu care se confrunta cluburile ploiestene, printre
                  participanti au fost numerosi ploiesteni care au jucat sub culorile altor cluburi. Printre
                 acestia s-a numarat si MIROIU George Catalin, in prezent component al clubului 
                PETROM FLACARA MORENI , clasat in final pe locurile 1-3 ,la egalitate de puncte cu 
               maestrul FIDE LEVAY Sorin ( CS Apollo Satu Mare) si maestrul CIOBANU Aurelian ( CMS
           Speranta Focsani ), dar situat pe locul 3 la coeficientul bucholtz. O situatie ciudata in care
           2 din cei 3 castigatori termina cu deficit de puncte ELO si unul dintre ei nu se intalneste cu
        ceilalti doi . O explicatie ar fi si faptul ca cel mai bine clasat ploiestean ( Catalin), a inceput
       competitia cu un bye (din motive universitare). Pe ansamblu un rezultat bun pentru fostul
       meu junior, dar cu consecinte nu tocmai placute la capitolul ELO. Din nefericire frumoasa
       slujba in care s-a implicat, in paralel cu masteratul de la universitate, nu-i mai permit prea
       multe variante de a tine pasul cu sahul, asa ca joaca ce poate si cand poate.

MIROIU George Catalin

                           

Clasament final dupa 7 runde

Loc Nr.start Numele FED Rtg. Club/Oras Pct. TB1 TB2 TB3
1 1 FM Levay Sorin ROU 2318 Cs Apollo Satu Mare 5.5 22.5 0.5 25.0
2 2 NM Ciobanu Aurelian ROU 2161 Clubul Municipal De Sah Speran 5.5 22.5 0.5 23.0
3 51 NM Miroiu George-Catalin ROU 2373 Cs Petrom Flacara Moreni 5.5 21.0 0.0 20.5
4 7 I Vezeteu Marian-Daniel ROU 2051 Cs Petrolul Ploiesti 5.0 22.0 0.0 22.0
5 5 CM Telea Stefan ROU 2108 Acs Sah Chindia Targoviste 5.0 22.0 0.0 21.5
6 6 FM Barbu Nicolai ROU 2099 Cs Universitar Ploiesti 5.0 21.5 0.0 23.0
7 15 I Matei Florin-Cristian ROU 1836 Cs Petrolul Ploiesti 5.0 19.0 0.0 18.5
8 9 I Iordache Adrian-Iulian ROU 2022 Csm Ploiesti 5.0 18.5 0.0 19.0
9 3 CM Stanculescu Claudiu ROU 2139 Cs Universitar Ploiesti 4.5 22.5 0.0 22.0
10 4 CM Oncel Ilie ROU 2115 Acs Uztel Ploiesti 4.5 22.5 0.0 19.0
11 11 I Turlea Constantin ROU 1956 Cs Universitar Ploiesti 4.5 22.0 0.0 20.0
12 12 I Szocs Teodor-Iulian ROU 1954 Csm Ploiesti 4.5 17.5 0.0 19.5
13 27 II Serban Cristian-Stefan ROU 1671 Cs Universitar Ploiesti 4.5 16.5 0.0 16.5
14 10 I Cimpoiasu Dan ROU 1971 Cso "tricolorul" Breaza 4.0 19.5 0.0 18.5
15 8 CM Chesa Viorel ROU 2034 Cs Universitar Ploiesti 4.0 18.5 0.0 18.0
16 16 CM Dobrin Catalin ROU 1822 Cso "tricolorul" Breaza 4.0 18.0 0.0 17.0
17 37 II Popa Catalina-Elena ROU 1484 Cso "tricolorul" Breaza 4.0 18.0 0.0 15.5
18 24 I Stilpeanu Tibi-Constantin ROU 1698 Cso "tricolorul" Breaza 4.0 17.5 0.0 14.0
19 20 I Cojocaru Constantin-Daniel ROU 1761 Acs Sah Chindia Targoviste 4.0 17.0 0.0 15.5
25 II Bulau Andrei-Cristian ROU 1693 Cs Universitar Ploiesti 4.0 17.0 0.0 15.5
21 41 II Rata Anamaria ROU 1431 As Vointa Snagov 4.0 16.5 0.0 13.0
22 18 I Popa Marian ROU 1817 Acs Uztel Ploiesti 4.0 15.5 0.0 14.5
23 22 I Taga Stefan ROU 1746 Csm Ploiesti 3.5 21.0 0.0 17.5
24 17 I Sandulescu Gheorghe ROU 1820 Cs Conpet Ploiesti 3.5 21.0 0.0 16.0
25 49 II Nicolae Elena-Diana ROU 1301 Cs Municipal Ploiesti 3.5 18.0 0.0 15.0
26 23 I Didiliuc Dariana-Gabriela ROU 1745 Csm Craiova 3.5 18.0 0.0 12.0
27 42 II Mos Maria-Magdalena ROU 1417 Cs Petrolul Ploiesti 3.5 17.5 0.0 13.0
28 26 I Dinescu George-Marian ROU 1693 Cs Universitar Ploiesti 3.5 17.5 0.0 12.5
29 I Cinatti Laurentiu ROU 1615 Cs Conpet Ploiesti 3.5 17.5 0.0 12.5
30 31 II Iustin Silviu ROU 1572 Cs Palatul Copiilor Buzau 3.5 15.5 0.0 12.5
31 36 II Patru Alexandra-Ioana ROU 1501 Cs Universitar Ploiesti 3.5 15.0 0.0 11.5
32 52 David Alexandru ROU 1001 3.0 18.5 0.0 13.5
33 19 I Anghel Stefan ROU 1786 Cs Conpet Ploiesti 3.0 18.0 0.0 15.0
34 30 I Iordache Dumitru ROU 1583 Cs Petrolul Ploiesti 3.0 17.5 0.0 12.5
35 43 II Iliescu Mihai-Octavian ROU 1414 Cs Universitar Ploiesti 3.0 17.0 0.0 11.0
36 33 II Mortu Adrian ROU 1538 Cs Palatul Copiilor Buzau 3.0 16.0 0.0 11.5
37 35 II Popa Andrada ROU 1501 Cs Universitar Ploiesti 3.0 16.0 0.0 10.5
38 28 II Mastalos Iannis-Mihai ROU 1641 Cs Universitar Ploiesti 3.0 15.5 0.0 11.5
39 21 I Crampita Gheorghe ROU 1752 Acs Sah Chindia Targoviste 3.0 15.0 0.0 11.0
40 39 II Iliescu David-Adrian ROU 1449 Cs Petrolul Ploiesti 3.0 14.5 0.0 8.5
41 34 II Iliescu Valentin-Teodor ROU 1503 Cs Petrolul Ploiesti 3.0 13.5 0.0 11.0
42 14 I Olariu Mihail ROU 1848 Cs Petrolul Ploiesti 2.5 19.5 0.0 14.0
43 45 II Tabara Andrei-Cristian ROU 1371 Cs Municipal Ploiesti 2.5 16.0 0.0 12.5
44 47 Popa Andra-Maria ROU 1288 Cso "tricolorul" Breaza 2.5 15.0 0.0 7.5
45 13 CM Stoicescu Horia ROU 1865 Cs Carpati Sinaia 2.0 18.5 0.0 12.0
46 46 Corfu Gabriel-Ionut ROU 1367 Cso "tricolorul" Breaza 2.0 17.5 0.0 9.5
47 38 III Rata Andrei ROU 1462 As Vointa Snagov 2.0 14.5 0.0 4.5
48 48 II Ungureanu David-Mihai ROU 1249 Cs Universitar Ploiesti 2.0 14.0 0.0 8.0
49 40 III Predescu Sebastian-Ion ROU 1438 Cs Petrolul Ploiesti 2.0 13.0 0.0 4.5
50 44 II Marin Alexia-Iuliana ROU 1383 Cs Universitar Ploiesti 1.5 12.5 0.0 3.5
51 50 II Nicula Delia-Maria ROU 1181 Csm Ploiesti 1.0 14.5 0.0 7.0
52 32 II Coman Ana-Cristina ROU 1553 Cs Universitar Ploiesti 0.5 12.0 0.0 2.0

MIROIU George Catalin

Rd. Masa Nr.start Numele Rtg. FED Club/Oras Pct. Rez.
1 29 -2 neimperecheat 0 0.0 - ½
2 12 23 I Didiliuc Dariana-Gabriela 1745 ROU Csm Craiova 3.5 w 1
3 8 9 I Iordache Adrian-Iulian 2022 ROU Csm Ploiesti 5.0 s ½
4 7 45 II Tabara Andrei-Cristian 1371 ROU Cs Municipal Ploiesti 2.5 w 1
5 4 5 CM Telea Stefan 2108 ROU Acs Sah Chindia Targoviste 5.0 s ½
6 5 12 I Szocs Teodor-Iulian 1954 ROU Csm Ploiesti 4.5 s 1
7 2 6 FM Barbu Nicolai 2099 ROU Cs Universitar Ploiesti 5.0 w 1