ŞAH - CONPET                                                       

Informatii Sahiste detaliate

Trimestrul  I  2016

             
             
                                                        " Memorialul PAUL DIACONESCU " - Sah rapid 
                                                                              Ploiesti  /  26-27  martie  2016
             
                Cel mai tare open de sah rapid desfasurat in Ploiesti, in ultimii 10-15 ani. Interesant este
            ca ultimul s-a desfasurat in sala de sport "Leonard Doroftei", in timp ce acesta din 2016,
            a beneficiat de locatia personala a marelui pugilist, "Pub Doroftei", dar si de prezenta
            consistenta a marelui campion. O participare mai mult decat valoroasa, beneficiind de
            prezenta unui mare maestru ( JIANU Vlad ), de altfel si castigatorul turneului si butoiului
            cu bere oferit generos de gazda primitoare, a 6 maestri internationali si 8 maestri FIDE.
            Printre cei 113 participanti s-au numarat si cativa  juniori campioni, Costachi Mihnea
            fiind poate cel mai valoros. Cohorte de juniori, multi jucatori trecuti binisor de a doua
            tinerete si fapt imbucurator, participanti din numeroase localitati din tara. Dar ca sa fim
            sinceri, pe toti acestia nu i-a atras nici faima gazdei si cu atat mai putin frumusetea
            Ploiestiului. Premiile consistente pentru o competitie de weekend au fost cele care au
            tentat jucatorii, asigurate prin implicarea totala a organizatorului, presedintele AJS 
            Prahova, Turlea Constantin . Printre remarcati, clasat pe treapta a 3 a a podiumului, la
            egalitate de  puncte cu invingatorul, fostul conpetist MIROIU George - Catalin , cu 7,5 p
            din 9. Dintre cei 6 reprezentanti ai CS CONPET , cel mai bine clasat si locul 1 la veterani
            ANUTA Laurentiu. O alta comportare de remarcat este cea a junioarei  COMAN Emilia ,
            castigatoarea locului 1 la junioare 16 ani.
                                                  MIROIU George - Catalin                         ANUTA Laurentiu                            COMAN Emilia

Clasament final dupa 9 runde

Loc Nr.start Numele Tip sex ELO Club/Oras Pct. TB2 TB3
1 1 GM Jianu Vlad-Cristian 2568 Cs Studentesc Medicina Timisoa 7,5 40,5 46,0
2 3 IM Petrisor Adrian-Marian 2467 Cs Sah Club Galati 7,5 39,0 43,0
3 9 NM Miroiu George-Catalin 2314 Cs Petrom Flacara Moreni 7,5 37,5 42,0
4 11 FM Daianu Cristian-Clement 2247 Cs Otopeni 7,0 38,5 40,5
5 2 IM Miron Lucian-Costin 2483 Cs Universitar Ploiesti 7,0 36,5 43,5
6 10 FM Costachi Mihnea U16 2282 Cs Politehnica Iasi 7,0 36,5 41,5
7 6 IM Grigore Nicolae-Petre 2346 Cs Otopeni 7,0 35,5 38,5
8 7 FM Dobre Claudiu-Cristian 2341 Csu Universitatea De Vest Timi 6,5 37,0 41,5
9 36 I Sandu Marian-Catalin U16 1862 Csm Ploiesti 6,5 33,5 36,0
10 21 I Vezeteu Marian-Daniel 2070 Cs Petrolul Ploiesti 6,5 32,5 36,5
11 29 AIM Dobre Ana-Margareta-Alexandra w 1935 Clubul Central De Sah Bucurest 6,5 30,0 36,0
12 4 IM Tomescu Vlad 2374 Acs Pheonix Buzau 6,0 36,0 43,0
13 16 FM Nastase Robert-Paul U18 2153 Clubul Central De Sah Bucurest 6,0 33,0 39,0
14 27 FM Ileana George U16 1952 Cs Universitatea Din Alba Iuli 6,0 32,0 40,0
15 22 CM Oncel Ilie 2031 Cs Universitar Ploiesti 6,0 32,0 37,5
16 20 FM Barbu Nicolai 2079 Cs Universitar Ploiesti 6,0 31,5 35,5
17 17 FM Banzea Alexandru-Bogdan U16 2111 Clubul Central De Sah Bucurest 6,0 31,0 36,5
18 13 CM Done Stefan-Daniel 2194 Acs Pheonix Buzau 6,0 31,0 35,5
19 19 CM Raducanu Andrei-Augustin 2085 Acs Sah Chindia Targoviste 6,0 30,0 34,5
20 49 I Fluerariu Radu-Cristian U14 1717 Cs Studentesc Medicina Timisoa 6,0 29,0 36,0
21 26 WFM Adoamnei Roxana-Antonela w 1973 Cs Universitatea Arad 6,0 28,5 32,5
22 37 CM Dobrin Catalin 1851 Cso "tricolorul" Breaza 6,0 28,0 34,5
23 18 NM Neagu Liviu 2091 Cs Universitatea Targoviste 6,0 28,0 33,0
24 12 NM Nita Lucian 2197 Cs Universitatea Targoviste 5,5 31,5 35,5
25 8 IM Burnoiu Nicolae-Costel 2326 Cs Universitatea Targoviste 5,5 31,0 41,0
26 24 I Iordache Adrian-Iulian 2008 Csm Ploiesti 5,5 30,0 37,0
27 25 I Turlea Constantin 1981 Cs Universitar Ploiesti 5,5 30,0 35,5
28 15 CM Luncasu Raul-Ionut 2171 Acs Pheonix Buzau 5,5 29,5 37,5
29 30 CM Anuta Elefterie-Laurentiu S60 1916 Cs Conpet Ploiesti 5,5 28,5 39,0
30 44 I Szocs Teodor-Iulian U16 1772 Csm Ploiesti 5,5 28,0 37,5
31 53 II Scutaru Costica 1677 Cs Petrom Flacara Moreni 5,5 26,0 32,0
32 51 II Ion Dragos-Cosmin U16 1714 Csm Focsani 2007 5,5 24,5 29,5
33 5 IM Florescu Codrut-Constantin 2355 Acs Comex Bucuresti 5,0 33,5 40,5
34 23 CM Rosca Vasile-Benone 2019 Acs Sah Chindia Targoviste 5,0 29,5 33,5
35 34 CM Achim Nicolae S60 1883 Cs Energy Cameron Campina 5,0 29,0 40,0
36 32 I Vasiliu Cosmin U16 1907 Csm Focsani 2007 5,0 29,0 37,0
37 28 NM Lazar Iosif S60 1948 Acs Uztel Ploiesti 5,0 29,0 34,5
38 40 I Didiliuc Dariana-Gabriela U20 w 1801 Csm Craiova 5,0 28,0 36,5
39 39 CM Stoicescu Horia S60 1831 Cs Carpati Sinaia 5,0 28,0 36,5
40 14 CM Stanculescu Claudiu 2179 Cs Universitar Ploiesti 5,0 28,0 35,5
41 31 I Cimpoiasu Dan 1915 Cso "tricolorul" Breaza 5,0 27,5 34,5
42 42 I Marinescu Iustin 1796 Cs Petrom Flacara Moreni 5,0 26,0 33,5
43 45 I Sandulescu Gheorghe S60 1763 Cs Conpet Ploiesti 5,0 25,0 33,0
44 71 II Predescu Sebastian-Ion U12 1460 Cs Petrolul Ploiesti 5,0 25,0 31,0
45 58 WCM Coman Emilia-Florentina U16 w 1662 Csm Ploiesti 5,0 24,0 34,5
46 92 II Tudor Alina-Maria U10 w 0 Csm Ploiesti 5,0 24,0 32,5
47 52 II David Alexandru 1706 Cs Gambitul Damei Ploiesti 5,0 24,0 30,5
48 46 II Serban Cristian-Stefan U12 1743 Cs Universitar Ploiesti 5,0 24,0 30,0
49 41 I Corchis Ion 1798 Acs Sah Chindia Targoviste 5,0 23,0 30,5
50 64 II Patru Alexandra-Ioana U12 w 1538 Cs Universitar Ploiesti 5,0 22,0 31,5
51 33 I Zafiu Valeriu S60 1885 Acs Uztel Ploiesti 5,0 22,0 28,5
52 38 CM Chesa Viorel S60 1841 Cs Universitar Ploiesti 5,0 21,5 25,5
53 43 I Negulescu Alexandru U16 1795 Cs Carpati Sinaia 4,5 28,5 41,0
54 47 I Gavrila Petrisor 1742 Cs Gambitul Damei Ploiesti 4,5 27,0 36,5
55 35 WCM Nastase Andreea-Cristina U16 w 1869 Clubul Central De Sah Bucurest 4,5 26,5 33,0
56 48 I Bulau Andrei-Cristian U14 1721 Cs Universitar Ploiesti 4,5 25,0 33,5
57 57 I Dumitrascu Grigore S60 1665 Cs Conpet Ploiesti 4,5 23,0 32,5
58 59 I Nistor Valentina U16 w 1650 Cs Petrolul Ploiesti 4,5 22,0 33,5
59 105 Fratianu Eugen 0 Cs Universitar Ploiesti 4,5 22,0 30,0
60 63 II Bratu Ioan-Valentin U16 1543 Cs Vointa Buzau 4,5 20,0 33,0
61 60 II Spiridon Mihai-Zoltan 1649 Cs Petrom Flacara Moreni 4,5 20,0 29,0
62 61 I Popa Catalina-Elena U16 w 1580 Cso "tricolorul" Breaza 4,5 19,5 31,0
63 83 II Chivu Razvan-Gabriel U10 1299 Csm Ploiesti 4,5 17,0 28,0
64 67 II Iliescu David-Adrian U12 1478 Cs Petrolul Ploiesti 4,0 22,5 34,0
65 65 I Mastalos Iannis-Mihai U12 1521 Cs Universitar Ploiesti 4,0 21,0 34,5
66 78 II Banciu Ana-Maria U14 w 1370 Csm Focsani 2007 4,0 21,0 30,0
67 85 II Ungureanu David-Mihai U12 1281 Cs Universitar Ploiesti 4,0 20,0 33,5
68 69 II Spiridon Anisia U10 w 1477 Cs Petrom Flacara Moreni 4,0 20,0 30,5
69 68 II Rata Anamaria U12 w 1478 Csm Focsani 2007 4,0 20,0 30,5
70 50 I Crampita Gheorghe S60 1716 Acs Sah Chindia Targoviste 4,0 20,0 25,5
71 89 II Popa Andrada U16 w 1222 Cs Universitar Ploiesti 4,0 19,5 28,5
72 66 II Iliescu Mihai-Octavian U12 1485 Cs Universitar Ploiesti 4,0 19,0 32,0
73 75 II Mos Maria-Magdalena U16 w 1417 Cs Petrolul Ploiesti 4,0 19,0 31,0
74 99 IV Ghita Petre-Gabriel U16 0 Cso "tricolorul" Breaza 4,0 19,0 27,5
75 79 II Rata Andrei U10 1364 As Vointa Snagov 4,0 18,0 31,5
76 56 II Negrus Eduard 1666 Cs Petrom Flacara Moreni 4,0 18,0 28,5
77 62 I Cinatti Laurentiu S60 1547 Cs Conpet Ploiesti 4,0 18,0 28,5
78 70 II Coman Adrian-Catalin 1471 Cs Conpet Ploiesti 4,0 18,0 26,5
79 77 II Robescu Mihail 1396 Acs Sah Chindia Targoviste 4,0 17,0 27,5
80 96 II Tanasa Florin-Petrisor U14 0 Clubul Central De Sah Bucurest 4,0 16,5 27,5
81 98 II Armaczki Adriana U10 w 0 Cs Universitar Ploiesti 4,0 16,0 27,5
82 73 II Banciu Alexandra-Ioana U14 w 1437 Csm Focsani 2007 3,5 21,5 34,5
83 55 I Dinescu George-Marian S60 1672 Cs Universitar Ploiesti 3,5 20,0 30,5
84 82 II Popa Andra-Maria U12 w 1303 Cso "tricolorul" Breaza 3,5 18,5 30,0
85 80 II Dragomir Carmen-Teodora U12 w 1361 Csm Focsani 2007 3,5 18,5 28,5
86 76 III Vitan Matei-Gabriel U08 1415 Wisconsin Sport Club Targovist 3,5 16,0 27,5
87 74 II Coman Ana-Cristina U12 w 1435 Cs Universitar Ploiesti 3,5 15,5 30,0
88 93 I Mihai Raduta S60 0 Cs Conpet Ploiesti 3,5 15,5 29,0
89 95 II Stelian Edward-Andrei U10 0 Cs Universitar Ploiesti 3,5 15,5 28,0
90 90 II Bajenaru Bianca-Emiliana U12 w 1188 Cs Universitar Ploiesti 3,5 13,5 26,5
91 84 IV Vitan Adrian 1282 Acs Sah Chindia Targoviste 3,0 18,5 30,5
92 72 I Zamora Aurel S60 1450 Acs Sah Club C&c Bucuresti 3,0 16,0 28,0
93 94 II Zamfir Cosmin-Ionut U12 0 Cs Petrolul Ploiesti 3,0 16,0 27,5
94 81 II Iliescu Nicolae-Claudiu 1305 Cs Gambitul Damei Ploiesti 3,0 15,0 27,0
95 86 III Vitan Rares-Mihai U12 1276 Wisconsin Sport Club Targovist 3,0 14,0 27,0
96 88 II Marin Alexia-Iuliana U12 w 1235 Cs Universitar Ploiesti 3,0 14,0 27,0
97 87 Gheorghe Abel U20 1260 Cso "tricolorul" Breaza 3,0 14,0 26,0
98 91 II Ciapa Ioana-Antonia U10 w 1174 Cs Municipal Ploiesti 3,0 14,0 25,0
99 54 I Rosulescu Alin-Dan 1675 Acs Sah Chindia Targoviste 3,0 14,0 21,5
100 101 III Jurkovschi Aida-Maria U10 w 0 Csm Ploiesti 3,0 12,0 23,0
101 111 Vizireanu Andrei U08 0 Cs Gambitul Damei Ploiesti 3,0 11,0 21,0
102 113 Zamora-Ciobanu Bogdan 0 Acs Sah Club C&c Bucuresti 3,0 11,0 20,5
103 100 IV Cirstocea Ioan-Mihai-Bogdan U10 0 Cs Universitar Ploiesti 3,0 9,5 22,0
104 109 Stamate Tiberiu-Ianis U08 0 Cs Gambitul Damei Ploiesti 3,0 9,0 17,5
105 97 III Scutaru Alexandru U12 0 Cs Petrom Flacara Moreni 2,5 12,5 23,5
106 107 Neagoe Ana-Paisia U08 w 0 Cs Universitar Ploiesti 2,5 8,5 23,0
107 103 Barbieru Iustin-Mihai U12 0 Cs Universitar Ploiesti 2,0 9,0 21,0
108 110 Tanasa Crina-Nicoleta U10 w 0 Clubul Central De Sah Bucurest 2,0 9,0 20,5
109 112 Zamora-Ciobanu Alexandra U12 w 0 Acs Sah Club C&c Bucuresti 2,0 9,0 19,5
110 102 Visan Mihai-Eugeniu U10 0 Cs Gambitul Damei Ploiesti 2,0 7,0 21,5
111 104 Docuz Larisa-Anamaria U18 w 0 Cso "tricolorul" Breaza 2,0 7,0 20,0
112 106 Ionescu Luca U12 0 Cso "tricolorul" Breaza 1,5 6,0 21,0
113 108 Spiridon Teodora U08 w 0 Cs Petrom Flacara Moreni 1,0 6,0 23,5
       
MIROIU George - Catalin
Rd. Masa Nr.start Numele ELO Club/Oras Pct. Rez.
1 9 64 II Patru Alexandra-Ioana 1538 Cs Universitar Ploiesti 5,0 w 1
2 9 39 CM Stoicescu Horia 1831 Cs Carpati Sinaia 5,0 s 1
3 8 27 FM Ileana George 1952 Cs Universitatea Din Alba Iuli 6,0 w 0
4 9 37 CM Dobrin Catalin 1851 Cso "tricolorul" Breaza 6,0 s 1
5 7 29 AIM Dobre Ana-Margareta-Alexandra 1935 Clubul Central De Sah Bucurest 6,5 w 1
6 5 25 I Turlea Constantin 1981 Cs Universitar Ploiesti 5,5 s 1
7 2 2 IM Miron Lucian-Costin 2483 Cs Universitar Ploiesti 7,0 w 1
8 2 4 IM Tomescu Vlad 2374 Acs Pheonix Buzau 6,0 s 1
9 1 1 GM Jianu Vlad-Cristian 2568 Cs Studentesc Medicina Timisoa 7,5 s ½
ANUTA Laurentiu
Rd. Masa Nr.start Numele ELO Club/Oras Pct. Rez.
1 29 86 III Vitan Rares-Mihai 1276 Wisconsin Sport Club Targovist 3,0 w 1
2 2 2 IM Miron Lucian-Costin 2483 Cs Universitar Ploiesti 7,0 s 0
3 21 60 II Spiridon Mihai-Zoltan 1649 Cs Petrom Flacara Moreni 4,5 w 1
4 22 53 II Scutaru Costica 1677 Cs Petrom Flacara Moreni 5,5 s 1
5 8 12 NM Nita Lucian 2197 Cs Universitatea Targoviste 5,5 w ½
6 11 10 FM Costachi Mihnea 2282 Cs Politehnica Iasi 7,0 s 0
7 21 51 II Ion Dragos-Cosmin 1714 Csm Focsani 2007 5,5 w 1
8 13 21 I Vezeteu Marian-Daniel 2070 Cs Petrolul Ploiesti 6,5 s 0
9 21 47 I Gavrila Petrisor 1742 Cs Gambitul Damei Ploiesti 4,5 w 1
COMAN Emilia
Rd. Masa Nr.start Numele ELO Club/Oras Pct. Rez.
1 3 3 IM Petrisor Adrian-Marian 2467 Cs Sah Club Galati 7,5 s 0
2 34 87 Gheorghe Abel 1260 Cso "tricolorul" Breaza 3,0 w 1
3 18 19 CM Raducanu Andrei-Augustin 2085 Acs Sah Chindia Targoviste 6,0 s 0
4 38 83 II Chivu Razvan-Gabriel 1299 Csm Ploiesti 4,5 w 1
5 37 85 II Ungureanu David-Mihai 1281 Cs Universitar Ploiesti 4,0 s 1
6 22 34 CM Achim Nicolae 1883 Cs Energy Cameron Campina 5,0 w 0
7 34 105 Fratianu Eugen 0 Cs Universitar Ploiesti 4,5 s 1
8 23 38 CM Chesa Viorel 1841 Cs Universitar Ploiesti 5,0 w 1
9 18 24 I Iordache Adrian-Iulian 2008 Csm Ploiesti 5,5 s 0

DIDILIUC Dariana-Gabriela
Rd. Masa Nr.start Numele ELO Club/Oras Pct. Rez.
1 39 98 II Armaczki Adriana 0 Cs Universitar Ploiesti 4,0 w 1
2 10 10 FM Costachi Mihnea 2282 Cs Politehnica Iasi 7,0 s 0
3 30 69 II Spiridon Anisia 1477 Cs Petrom Flacara Moreni 4,0 w 1
4 10 16 FM Nastase Robert-Paul 2153 Clubul Central De Sah Bucurest 6,0 s 0
5 26 66 II Iliescu Mihai-Octavian 1485 Cs Universitar Ploiesti 4,0 w 1
6 26 92 II Tudor Alina-Maria 0 Csm Ploiesti 5,0 s 1
7 16 25 I Turlea Constantin 1981 Cs Universitar Ploiesti 5,5 w 1
8 9 19 CM Raducanu Andrei-Augustin 2085 Acs Sah Chindia Targoviste 6,0 w 0
9 14 22 CM Oncel Ilie 2031 Cs Universitar Ploiesti 6,0 s 0
SANDULESCU  Gheorghe
Rd. Masa Nr.start Numele ELO Club/Oras Pct. Rez.
1 44 103 Barbieru Iustin-Mihai 0 Cs Universitar Ploiesti 2,0 s 1
2 15 15 CM Luncasu Raul-Ionut 2171 Acs Pheonix Buzau 5,5 w 0
3 33 93 I Mihai Raduta 0 Cs Conpet Ploiesti 3,5 s 1
4 16 22 CM Oncel Ilie 2031 Cs Universitar Ploiesti 6,0 w 0
5 29 70 II Coman Adrian-Catalin 1471 Cs Conpet Ploiesti 4,0 s 1
6 15 17 FM Banzea Alexandru-Bogdan 2111 Clubul Central De Sah Bucurest 6,0 w 0
7 29 68 II Rata Anamaria 1478 Csm Focsani 2007 4,0 s 1
8 17 18 NM Neagu Liviu 2091 Cs Universitatea Targoviste 6,0 s 0
9 28 67 II Iliescu David-Adrian 1478 Cs Petrolul Ploiesti 4,0 w 1
SZOCS   Iulian
Rd. Masa Nr.start Numele ELO Club/Oras Pct. Rez.
1 43 102 Visan Mihai-Eugeniu 0 Cs Gambitul Damei Ploiesti 2,0 w 1
2 14 14 CM Stanculescu Claudiu 2179 Cs Universitar Ploiesti 5,0 s 1
3 11 12 NM Nita Lucian 2197 Cs Universitatea Targoviste 5,5 w 0
4 14 20 FM Barbu Nicolai 2079 Cs Universitar Ploiesti 6,0 s 0
5 28 69 II Spiridon Anisia 1477 Cs Petrom Flacara Moreni 4,0 w 1
6 16 18 NM Neagu Liviu 2091 Cs Universitatea Targoviste 6,0 s 1
7 17 26 WFM Adoamnei Roxana-Antonela 1973 Cs Universitatea Arad 6,0 w 0
8 18 25 I Turlea Constantin 1981 Cs Universitar Ploiesti 5,5 s ½
9 24 59 I Nistor Valentina 1650 Cs Petrolul Ploiesti 4,5 w 1
DUMITRASCU  Grigore
Rd. Masa Nr.start Numele ELO Club/Oras Pct. Rez.
1 2 2 IM Miron Lucian-Costin 2483 Cs Universitar Ploiesti 7,0 w 0
2 33 86 III Vitan Rares-Mihai 1276 Wisconsin Sport Club Targovist 3,0 s 1
3 42 92 II Tudor Alina-Maria 0 Csm Ploiesti 5,0 w 0
4 37 82 II Popa Andra-Maria 1303 Cso "tricolorul" Breaza 3,5 s 1
5 36 84 IV Vitan Adrian 1282 Acs Sah Chindia Targoviste 3,0 w 1
6 20 29 AIM Dobre Ana-Margareta-Alexandra 1935 Clubul Central De Sah Bucurest 6,5 s ½
7 23 47 I Gavrila Petrisor 1742 Cs Gambitul Damei Ploiesti 4,5 w 0
8 30 60 II Spiridon Mihai-Zoltan 1649 Cs Petrom Flacara Moreni 4,5 s 1
9 20 25 I Turlea Constantin 1981 Cs Universitar Ploiesti 5,5 w 0
MOS  Maria  Magdalena
Rd. Masa Nr.start Numele ELO Club/Oras Pct. Rez.
1 18 18 NM Neagu Liviu 2091 Cs Universitatea Targoviste 6,0 w ½
2 30 96 II Tanasa Florin-Petrisor 0 Clubul Central De Sah Bucurest 4,0 s 1
3 16 28 NM Lazar Iosif 1948 Acs Uztel Ploiesti 5,0 s 0
4 30 71 II Predescu Sebastian-Ion 1460 Cs Petrolul Ploiesti 5,0 w 0
5 39 105 Fratianu Eugen 0 Cs Universitar Ploiesti 4,5 s 0
6 47 90 II Bajenaru Bianca-Emiliana 1188 Cs Universitar Ploiesti 3,5 w 1
7 40 89 II Popa Andrada 1222 Cs Universitar Ploiesti 4,0 s ½
8 33 46 II Serban Cristian-Stefan 1743 Cs Universitar Ploiesti 5,0 w 0
9 42 87 Gheorghe Abel 1260 Cso "tricolorul" Breaza 3,0 s 1
CINATTI Laurentiu
Rd. Masa Nr.start Numele ELO Club/Oras Pct. Rez.
1 7 7 FM Dobre Claudiu-Cristian 2341 Csu Universitatea De Vest Timi 6,5 s 0
2 38 95 II Stelian Edward-Andrei 0 Cs Universitar Ploiesti 3,5 w 0
3 47 103 Barbieru Iustin-Mihai 0 Cs Universitar Ploiesti 2,0 s 1
4 41 91 II Ciapa Ioana-Antonia 1174 Cs Municipal Ploiesti 3,0 w 1
5 21 17 FM Banzea Alexandru-Bogdan 2111 Clubul Central De Sah Bucurest 6,0 s 0
6 39 81 II Iliescu Nicolae-Claudiu 1305 Cs Gambitul Damei Ploiesti 3,0 w 1
7 24 18 NM Neagu Liviu 2091 Cs Universitatea Targoviste 6,0 w 0
8 35 78 II Banciu Ana-Maria 1370 Csm Focsani 2007 4,0 s 0
9 39 86 III Vitan Rares-Mihai 1276 Wisconsin Sport Club Targovist 3,0 w 1
COMAN   Adrian
Rd. Masa Nr.start Numele ELO Club/Oras Pct. Rez.
1 14 14 CM Stanculescu Claudiu 2179 Cs Universitar Ploiesti 5,0 w 0
2 45 102 Visan Mihai-Eugeniu 0 Cs Gambitul Damei Ploiesti 2,0 s 1
3 22 31 I Cimpoiasu Dan 1915 Cso "tricolorul" Breaza 5,0 w 0
4 48 112 Zamora-Ciobanu Alexandra 0 Acs Sah Club C&c Bucuresti 2,0 s 1
5 29 45 I Sandulescu Gheorghe 1763 Cs Conpet Ploiesti 5,0 w 0
6 31 33 I Zafiu Valeriu 1885 Acs Uztel Ploiesti 5,0 s 0
7 43 91 II Ciapa Ioana-Antonia 1174 Cs Municipal Ploiesti 3,0 w 1
8 40 98 II Armaczki Adriana 0 Cs Universitar Ploiesti 4,0 s 0
9 40 88 II Marin Alexia-Iuliana 1235 Cs Universitar Ploiesti 3,0 w 1
       
                                    "Dr. Lupusoru" Cup 2016  -   Bacau  /  19 - 20 martie  2016  
                 "Ratacit" pe meleaguri bacauane, pensionarul militar DUMITRASCU  Grigore, a dat lupte
             la baioneta pe campurile cu 64 de patratele. Competitia, ce a aliniat la start 69 jucatori ,
             a fost una moderat de puternica, insa coechipierul nostru nu a reusit sa intalneasca
             adversari prea tari si desi a acumulat 5 puncte din 9 posibile, a lasat moldovenilor
             9 puncte ELO. Recomandarea ar fi ca pe viitor, in luptele din Moldova sa-si ia cu el tot
             armamentul sahist din dotare, altfel pierderile ELO se vor repeta.
DUMITRASCU  Grigore

Clasament final dupa 9 runde

Loc Nr.start Numele Rtg. Club/Oras Pct. TB1 TB2 TB3
1 1 IM Filip Lucian 2467 8,5 38,5 48,5 42,0
2 3 Dumitrescu Virgil 2155 7,0 42,0 54,0 40,0
3 8 Arghirescu Andrei 2039 7,0 37,0 47,5 32,0
4 5 Luca Ionel 2113 6,5 40,0 51,5 36,0
5 7 Scripcaru George-Daniel 2047 6,5 39,5 52,0 36,0
6 6 Vasile Marian 2063 6,5 37,5 47,5 31,0
7 2 Dumitruc Viorel-Stelica 2201 6,5 37,0 47,5 31,5
8 19 Gavrila Marius-Daniel 1851 6,5 34,0 43,0 30,5
9 25 Andronache Pavel 1735 6,0 40,0 51,5 33,0
10 9 Budur Costel 2030 6,0 37,5 48,5 34,0
11 13 Axinte Stefan 1921 6,0 36,5 47,5 30,0
12 35 Groapa Aurelian 1619 6,0 36,5 46,0 30,5
13 18 Arghirescu Marius 1865 6,0 31,0 40,0 26,0
14 32 II Nicolau Gigi 1643 Ac De Sah Realitatea Husi 6,0 30,0 37,5 27,0
15 41 Craciun Constantin-Bogdan 1582 5,5 39,5 51,0 31,5
16 10 I Hanga Wylly 1990 Ac De Sah Realitatea Husi 5,5 38,0 50,5 32,5
17 23 Padurariu Mihai-Edward 1743 5,5 35,5 45,5 26,5
18 4 Ifrim Silviu 2122 5,5 34,5 43,0 29,0
19 15 Cusai Claudiu-Irinel 1887 5,5 34,0 43,0 27,5
20 17 CM Blanaru Constantin 1867 Acs Regional De Sah ''nord-Est 5,0 39,0 49,0 29,0
21 16 Gherasim Ovidiu 1870 5,0 38,0 50,5 32,0
22 49 Avadani Teodora 1494 5,0 37,5 49,5 29,0
23 11 Lazar Ionut-Flavius 1988 5,0 37,5 47,5 28,5
24 26 Calcea Ioan 1703 5,0 36,0 45,5 29,5
25 24 I Palade Marian 1740 Ac De Sah Realitatea Husi 5,0 36,0 45,5 27,5
26 14 Necula Iulian 1898 5,0 35,5 46,0 29,0
27 50 I Nita Mirela-Adriana 1492 Csm Pascani 5,0 35,0 44,0 26,0
28 21 CM Pirici Gheorghe 1786 Acs Regional De Sah ''nord-Est 5,0 33,5 43,0 26,0
29 20 Axinte Aurel 1832 5,0 32,0 43,0 25,0
30 12 Anitei Ion 1966 5,0 31,5 43,0 26,0
31 29 Dumitrascu Grigore 1665 CS  CONPET  Ploiesti 5,0 30,5 38,0 25,0
32 28 Beuran Liviu 1689 5,0 30,0 40,0 23,5
33 45 Adam Ioan 1546 5,0 30,0 38,0 23,0
34 27 Iorga Corneliu 1695 5,0 28,0 38,5 21,0
35 22 Laszlo Jozsef-Attila 1744 4,5 33,5 43,0 23,0
36 47 II Barsa Ioan 1518 Cs Cimentul Bicaz 4,5 29,0 36,5 19,0
37 33 II Andronache Emanuel 1642 Acs Regional De Sah ''nord-Est 4,0 33,0 42,0 25,0
38 61 Cojocariu Radu-Alexandru 1001 4,0 32,5 42,5 21,0
39 30 II Cociorva Neculai 1656 Acs Regional De Sah ''nord-Est 4,0 31,5 39,0 23,0
40 38 II Pop Vasile 1604 Acs Master Mind Bucuresti 4,0 30,5 40,5 20,0
41 59 IV Rangu Daniel 1057 Csm Pascani 4,0 30,5 39,5 20,0
42 31 Negureanu Valentin 1656 4,0 30,0 39,0 21,5
43 37 Gurguiatu Sandu 1607 4,0 30,0 39,0 19,0
44 48 II Marmureanu Gheorghe-Claudiu 1512 Acs Regional De Sah ''nord-Est 4,0 30,0 37,5 18,0
45 53 Toma Stefan 1283 4,0 29,0 38,5 18,0
46 34 I Vacar Gligore 1627 Cs Tinerii Maestri Bucuresti 4,0 28,0 36,0 21,0
47 68 Vasai Alexandru-Nicusor 1001 Acs Regional De Sah ''nord-Est 4,0 27,5 36,0 20,0
48 44 Filip Andrei 1549 4,0 27,0 34,5 19,0
49 55 Ichim Daniel-Nicolae 1184 4,0 26,5 33,5 17,0
50 65 Rachita Maricel 1001 4,0 25,5 33,0 19,0
51 62 Cojocaru Vlad-Gabriel 1001 Csm Pascani 4,0 24,0 31,0 14,0
52 57 II Samson Maria 1117 Cs Micul Sahist Iasi 3,5 28,5 36,0 15,0
53 43 Lupusoru Costica 1554 3,5 28,0 37,5 17,5
54 56 III Padurariu Dimitrie-Nicolas 1118 Cs Sah Club Galati 3,5 22,0 28,5 11,5
55 36 II Popovici Constantin-Daniel 1614 Acs Regional De Sah ''nord-Est 3,0 31,0 42,0 16,5
56 46 Pascu Mihai 1528 3,0 29,0 37,5 16,0
57 51 Serban Luca-Nicolae 1438 3,0 27,5 35,0 14,0
58 42 II Mironeasa Marinel 1556 Acs Regional De Sah ''nord-Est 3,0 27,0 33,5 15,0
59 52 Toma Adrian 1288 3,0 26,5 34,0 16,0
60 58 III Otetea Victor-Marian 1058 Cs Oxygen Bucuresti 3,0 25,0 32,5 13,0
61 69 Vatamanu Matei 1001 Csm Pascani 3,0 23,0 31,5 11,0
62 54 Caunic Rares-Octavian 1281 3,0 21,5 28,0 10,0
63 60 Nita Andrei-Ioan 1012 Csm Pascani 3,0 20,5 27,0 11,0
64 63 Diaconu Magda-Aurora 1001 3,0 19,5 26,0 7,0
65 39 Durac Eugen 1586 2,5 25,5 34,5 15,0
66 64 Husaru Remus-George 1001 Acs Regional De Sah ''nord-Est 2,0 24,5 32,0 10,0
67 66 Sova-Gaţu Christian-George 1001 2,0 22,5 31,0 11,0
68 67 Ursache Cristian 1001 Acs Regional De Sah ''nord-Est 1,5 24,0 30,5 8,5
69 40 Ciocan Pavel 1583 1,0 24,0 32,5 7,0
DUMITRASCU  Grigore
Rd. Masa Nr.start Numele Rtg. FED Club/Oras Pct. Rez.
1 28 63 Diaconu Magda-Aurora 1001 ROU 3,0 s 1
2 9 10 I Hanga Wylly 1990 ROU Ac De Sah Realitatea Husi 5,5 w 0
3 22 59 IV Rangu Daniel 1057 ROU Csm Pascani 4,0 s 1
4 11 12 Anitei Ion 1966 ROU 5,0 w 0
5 18 43 Lupusoru Costica 1554 ROU 3,5 s 1
6 12 14 Necula Iulian 1898 ROU 5,0 w 0
7 19 65 Rachita Maricel 1001 ROU 4,0 s 1
8 17 50 I Nita Mirela-Adriana 1492 ROU Csm Pascani 5,0 w 0
9 20 37 Gurguiatu Sandu 1607 ROU 4,0 s 1
                                  Weekend Sahist Dambovitean Ed.VIII- sah rapid
                                                                                 Targoviste  /   19.03.2016
                Dupa terminarea examenului de masterat , luat cu brio, degrevat de obligatiile scolare,
            fostul nostru coechipier, MIROIU George - Catalin, si-a permis sa joace un open de sah
            rapid la Targoviste. Fara prea multi adversari de valoare, cu 2 remize si 5 victorii, s-a
            clasat la  final pe pozitia a II a , la egalitate de puncte cu castigatorul competitiei,
            maestrul international ploiestean , Tomescu Vlad.
MIROIU George - Catalin

Clasament final dupa 7 runde

Rk. SNo Name Rtg Club/City Pts. TB1 TB2 TB3
1 1 IM Tomescu Vlad 2374 ACS Pheonix Buzau 6,0 0,5 33,5 27,75
2 2 Miroiu George-Catalin 2314 Cs Petrom Flacara Moreni 6,0 0,5 33,0 27,25
3 3 Sandor Petrut 2302 Acs Sah Chindia Targoviste 5,5 0,0 33,5 25,25
4 7 Rosca Vasile-Benone 2019 Acs Sah Chindia Targoviste 5,0 0,0 30,0 19,25
5 4 Veneteanu Ion-Cristian 2144 Acs Sah Chindia Targoviste 5,0 0,0 29,5 18,00
6 6 Constantin Dragos-Georgian 2088 CS Ineu 5,0 0,0 28,0 18,25
7 18 Iustin Silviu 1736 ACS Pheonix Buzau 5,0 0,0 23,5 14,50
8 14 Vlajoaga Cosmin 1752 Colosseum Giurgiu 5,0 0,0 22,5 15,00
9 5 Stroescu Gheorghe G. 2136 CSU Targoviste 4,5 0,0 33,0 19,50
10 16 Serban Cristian-Stefan 1743 CSU Ploiesti 4,5 0,0 28,5 17,00
11 12 Marinescu Iustin 1796 Cs Petrom Flacara Moreni 4,5 0,0 28,5 15,25
12 19 David Cristian-Viorel 1712 Clubul Central de sah 4,5 0,0 27,0 14,50
13 17 Gavrila Petrisor 1742 CS Gambitul Damei Ploiesti 4,0 0,0 28,5 14,00
14 13 Baditoiu Mihai 1760 Acs Sah Chindia Targoviste 4,0 0,0 28,5 13,00
15 24 Negrus Eduard 1666 Cs Petrom Flacara Moreni 4,0 0,0 28,5 12,50
16 15 Predescu Vasile 1744 Acs Sah Chindia Targoviste 4,0 0,0 26,5 12,00
17 10 Holovaci Claudiu-Constantin 1800 CS Dinamo Bucuresti 4,0 0,0 25,5 13,25
18 20 Barabancea Adrian 1705 CS Dinamo Bucuresti 4,0 0,0 23,0 9,00
19 44 Novitchi Silviu 1001 CS Universitar de Sah Bucuresti 4,0 0,0 21,5 12,00
20 39 Scutaru Alexandru 1111 Cs Petrom Flacara Moreni 4,0 0,0 18,0 7,50
21 28 Paun Mirel-Cosmin 1469 Clubul Central de Sah Bucuresti 3,5 0,0 25,5 9,00
22 11 Corchis Ion 1798 Acs Sah Chindia Targoviste 3,5 0,0 24,5 9,50
23 38 Bajenaru Bianca-Emiliana 1188 CSU Ploiesti 3,5 0,0 19,0 7,25
24 9 Chivu Nicolae 1805 Acs Sah Chindia Targoviste 3,0 0,0 28,0 9,75
25 22 Scutaru Costica 1677 Cs Petrom Flacara Moreni 3,0 0,0 27,5 10,25
26 35 Vitan Rares-Mihai 1276 Wisconsin Sport Club Targovist 3,0 0,0 26,0 8,50
27 23 Rosulescu Alin-Dan 1675 Acs Sah Chindia Targoviste 3,0 0,0 23,5 7,50
28 30 Pirvu Florian 1421 Acs Sah Chindia Targoviste 3,0 0,0 23,0 6,50
29 29 Zamora Aurel 1450 ACS Sah Club C&C Bucuresti 3,0 0,0 22,0 5,50
30 25 Spiridon Mihai-Zoltan 1649 Cs Petrom Flacara Moreni 3,0 0,0 21,5 6,75
31 27 Spiridon Anisia 1477 Cs Petrom Flacara Moreni 3,0 0,0 21,0 6,00
32 37 Baditoiu Constantin 1238 Acs Sah Chindia Targoviste 3,0 0,0 17,5 5,00
33 26 Glisa Dumitru 1479 Acs Sah Chindia Targoviste 2,5 0,0 24,5 7,75
34 34 Vitan Adrian 1282 Acs Sah Chindia Targoviste 2,5 0,0 24,0 6,50
35 33 Scanteie Alexandru-Ioan 1367 Wisconsin Sport Club Targovist 2,5 0,0 21,0 6,00
36 31 Vitan Matei-Gabriel 1415 Wisconsin Sport Club Targovist 2,5 0,0 16,0 3,25
37 32 Robescu Mihail 1396 Acs Sah Chindia Targoviste 2,0 0,0 24,5 5,50
38 21 Porumb Alecu 1678 CSU Targoviste 2,0 0,0 24,0 4,50
39 36 Nicu Eduard-Mihail 1246 Acs Sah Chindia Targoviste 2,0 0,0 21,0 4,50
40 8 Simion Nicolae 1888 CS Tinerii Maestri Bucuresti 2,0 0,0 16,5 1,50
41 42 Bitoc Ion 1001 Acs Sah Chindia Targoviste 1,5 0,0 22,0 4,25
42 40 Beju Raul-Stefan 1036 Wisconsin Sport Club Targovist 1,5 0,0 21,0 2,25
43 43 Diaconescu David-Matei 1001 Wisconsin Sport Club Targovist 1,0 0,0 17,5 0,50
44 41 Anghel Ioan-Andrei S. 1001 Clubul Central de sah 0,0 0,0 17,0 0,00
MIROIU George - Catalin
Rd. Bo. SNo Name Rtg FED Club/City Pts. Res.
1 2 24 Negrus Eduard 1666 ROU Cs Petrom Flacara Moreni 4,0 s 1
2 2 15 Predescu Vasile 1744 ROU Acs Sah Chindia Targoviste 4,0 w 1
3 2 12 Marinescu Iustin 1796 ROU Cs Petrom Flacara Moreni 4,5 s 1
4 2 3 Sandor Petrut 2302 ROU Acs Sah Chindia Targoviste 5,5 w ½
5 1 1 IM Tomescu Vlad 2374 ROU ACS Pheonix Buzau 6,0 s ½
6 2 5 Stroescu Gheorghe G. 2136 ROU CSU Targoviste 4,5 w 1
7 2 19 David Cristian-Viorel 1712 ROU Clubul Central de sah 4,5 s 1
                                    Ariston Open 2016    -   Satu Mare   /  16 - 20 martie 2016 
                 Pregatirea finalelor de juniori si dificultatea gasirii unui open tare intr-o anumita
             perioada, a facut-o pe (inca) junioara DIDILIUC  Dariana-Gabriela sa-si caute de "joaca"
             tocmai la Satu Mare. Ex junioara conpetista a participat la un turneu destul de tare ,        
             cu 44 jucatori, comportandu-se bine prin prisma adversarilor , a punctelor acumulate si
             a celor 24 puncte ELO castigate. Un bun turneu de pregatire pentru Dariana.
DIDILIUC  Dariana-Gabriela

Clasament final dupa 7 runde

Loc Nr.start Numele FED Rtg. Club/Oras Pct. TB1 TB2 TB3
1 4 IM Florescu Codrut-Constantin ROU 2295 Acs Comex Bucuresti 6,0 21,5 30,5 25,0
2 2 IM Petre Nad-Titus ROU 2331 Cs Studentesc Medicina Timisoa 5,5 23,0 32,5 24,0
3 5 FM Chereches Marius HUN 2252 UNGARIA 5,0 24,0 32,5 22,0
4 1 NM Bonte Andrei-Mihai ROU 2344 Cs Sah Club Galati 5,0 22,5 31,0 21,0
5 3 FM Szabo Attila ROU 2318 Clubul De Sah Al Municipiului 5,0 21,0 30,5 21,5
6 18 I Sandor Tamas ROU 1967 Css Odorheiu Secuiesc 5,0 19,0 26,0 20,5
7 20 AGM Dombi Rudolf ROU 1950 Clubul De Sah Dudestii Noi 5,0 18,5 24,5 19,0
8 19 NM Follert Iuliu ROU 1953 Cs Vointa Satu Mare 5,0 17,5 23,5 18,5
9 24 CM Dobrin Catalin ROU 1790 Cso "tricolorul" Breaza 5,0 16,0 22,5 16,0
10 6 FM Vrencian Lehel ROU 2224 Cs Al Cn Aprily Lajos Brasov 4,5 23,0 32,0 21,0
11 21 Marchis Arghil HUN 1945 UNGARIA 4,5 18,0 25,0 16,5
12 29 I Korn Lorant ROU 1753 Cs Unio Satu Mare 4,5 16,0 22,5 15,0
13 44 I Mihalca Imre-Gheorghe ROU 1230 Clubul De Sah Al Municipiului 4,0 19,0 27,5 18,5
14 16 CM Farcas Doru-Marius ROU 2009 Acs Napocensis Activ Cluj Napo 4,0 19,0 26,5 16,5
15 35 I Dan Francisc ROU 1669 Cs Vointa Satu Mare 4,0 17,5 24,0 12,5
16 34 II Deac David ROU 1682 Cs Vointa Satu Mare 4,0 17,0 23,5 15,0
17 27 I Didiliuc Dariana-Gabriela ROU 1773 Csm Craiova 4,0 14,5 20,0 13,0
18 10 FM Costin Petrica ROU 2047 Acs "petra-Sah" Satu Mare 3,5 23,5 32,5 15,5
19 12 CM Veklinec Andrei ROU 2025 Cs Unio Satu Mare 3,5 21,0 28,0 17,0
20 22 I Laszlo Zoltan-Imre ROU 1918 Ac De Sah Cavalerul Sf Gheorgh 3,5 21,0 28,0 16,0
21 17 CM Muller Wilhelm ROU 1988 Cs Unio Satu Mare 3,5 16,5 23,0 16,5
22 11 I Turlea Constantin ROU 2045 Cs Universitar Ploiesti 3,5 16,0 24,5 14,5
23 23 WCM Cimpean Andra ROU 1901 Lps Satu Mare 3,5 15,0 22,5 11,5
24 28 WCM Fenyvesi Doina ROU 1756 Cs Unio Satu Mare 3,5 14,0 19,5 11,0
25 8 FM Frink Ferenc HUN 2098 UNGARIA 3,0 22,0 31,0 16,5
26 7 CM Samu Sorin-Mihai ROU 2137 Clubul De Sah-Tenis Speranta O 3,0 19,0 27,5 17,0
27 30 I Pop Ioan (i) ROU 1751 Acs Napocensis Activ Cluj Napo 3,0 18,5 25,5 11,0
28 15 CM Bonte Arghir ROU 2010 Clubul De Sah Al Municipiului 3,0 16,0 23,5 14,0
29 32 I Ardelean Lorela-Daniela ROU 1736 Lps Satu Mare 3,0 15,5 22,0 9,0
30 37 I Imreh Tibor ROU 1619 Ac De Sah Cavalerul Sf Gheorgh 3,0 15,0 22,0 10,0
31 25 CM Remetean Vasile ROU 1778 Cs Vointa Satu Mare 3,0 14,5 20,5 10,5
32 9 FM Szurovszky Elek HUN 2052 UNGARIA 2,5 19,5 28,5 15,0
33 31 I Schneider Erik ROU 1741 Lps Satu Mare 2,5 17,5 24,0 12,5
34 39 CM Popescu Traian ROU 1542 Cs Dacia Craiova 2,5 15,5 22,0 8,0
35 36 II Sandor Attila ROU 1629 Ac De Sah Cavalerul Sf Gheorgh 2,5 14,0 19,0 10,0
36 38 II Sandor Levente ROU 1557 Cs De Sah Ceramica Corund 2,5 12,5 18,5 5,5
37 43 Rit Patricia ROU 1011 C.S. Unio Satu Mare 2,0 18,5 25,5 12,5
38 26 I Nagy Ludovic ROU 1773 Cs Unio Satu Mare 2,0 15,5 21,5 9,0
39 33 I Reiz Jozsef ROU 1728 Cs Vointa Satu Mare 2,0 13,5 18,0 5,0
40 42 II Foitos Angelo-Marian ROU 1156 Cs Unio Satu Mare 2,0 11,0 17,0 5,0
41 40 II Pop Viktoria ROU 1355 Lps Satu Mare 1,5 18,0 25,0 9,0
42 14 I Sogor Andras-Csaba ROU 2012 Cs Vointa Satu Mare 1,0 17,0 24,0 7,0
43 41 II Salajan Stefania ROU 1182 Cs Unio Satu Mare 0,5 15,0 21,5 3,5
44 13 I Orban Vasile-Gheorghe ROU 2014 Cs Apollo Satu Mare 0,5 14,0 19,5 3,0
DIDILIUC  Dariana-Gabriela
Rd. Masa Nr.start Numele Rtg. FED Club/Oras Pct. Rez.
1 8 8 FM Frink Ferenc 2098 HUN UNGARIA 3,0 s 0
2 18 39 CM Popescu Traian 1542 ROU Cs Dacia Craiova 2,5 w 1
3 13 22 I Laszlo Zoltan-Imre 1918 ROU Ac De Sah Cavalerul Sf Gheorgh 3,5 s 0
4 14 14 I Sogor Andras-Csaba 2012 ROU Cs Vointa Satu Mare 1,0 w 1
5 10 10 FM Costin Petrica 2047 ROU Acs "petra-Sah" Satu Mare 3,5 s 0
6 15 43 Rit Patricia 1011 ROU C.S. Unio Satu Mare 2,0 w 1
7 12 15 CM Bonte Arghir 2010 ROU Clubul De Sah Al Municipiului 3,0 s 1
                     Openul Judetului Alba (Alba County Open)  -  Alba Iulia  / 16-23.03.2016
                 Aflata in perioada de pregatire a finalelor de juniori de la Calimanesti, ex-junioara
            conpetista  COMAN Emilia - Florentina a participat alaturi de buna ei prietena, irlandeza
            de origine romana Mirza Diana, la Open-ul Judetului Alba. O competitie modesta, in care
            ar fi trebuit sa-si reconfirme forma buna de la semifinalele masculine si sa se claseze pe
            podium, dar... ne-a cam obisnuit cu "una calda, una rece", asa ca acum a fost..."rece", cu
            28 de puncte in minus la ELO. Un loc 7 din 34 participanti, conform rangului, dar departe
            de posibilitati.
COMAN Emilia - Florentina

    

Clasament final dupa 7 runde

Loc Nr.start Numele FED Rtg. Pct. TB1 TB2 TB3
1 1 Valceanu Ioan-Mihai ROU 1996 5,5 31,0 22,5 24,25
2 13 Secrieru Andrei-Cristian ROU 1734 5,5 31,0 22,5 23,00
3 10 Moga Victor-Emilian ROU 1816 5,5 26,5 20,0 18,25
4 18 Zinca Mircea-Adrian ROU 1611 5,0 31,5 22,5 20,75
5 4 Tirziman Rudolf IRL 1905 5,0 27,5 19,5 17,75
6 11 Verciuc Nicolae FRA 1810 5,0 25,0 18,0 17,00
7 7 Coman Emilia-Florentina ROU 1882 4,5 27,5 19,5 16,00
8 5 Paraschiv Paul-Alexandru ROU 1898 4,5 27,5 19,5 15,00
9 22 Popa Andrada ROU 1445 4,5 25,0 18,0 15,50
10 14 Roncea Radu ROU 1693 4,0 31,0 24,0 15,00
11 6 Zaharie Ioan ROU 1883 4,0 29,5 21,0 15,25
12 21 Arion Ilie ROU 1531 4,0 26,5 18,5 14,00
13 20 Roncea Ioan-Aurel ROU 1576 4,0 25,0 17,5 12,00
14 15 Bretea Vlad-Ionut ROU 1648 4,0 22,0 15,0 10,50
15 3 WCM Mirza Diana IRL 1911 3,5 27,5 20,0 11,25
16 8 Sandru Nicolae ROU 1866 3,5 26,5 19,0 12,25
17 16 Lupu Vasile ROU 1642 3,5 24,5 18,0 9,00
18 9 Cepoiu Mircea ROU 1820 3,5 24,0 17,0 9,00
19 19 Tampea Radu ROU 1603 3,5 22,5 16,0 9,50
20 17 Murg Gheorghe ROU 1615 3,5 20,5 15,5 7,75
21 2 Tamas Adrian-Petru ROU 1936 3,0 30,0 21,0 12,25
22 23 Vlad Aurelian ROU 1318 3,0 27,5 19,0 8,50
23 25 Tarciuc Ianis-Mihai ROU 1178 3,0 24,5 18,0 8,00
24 12 Kaunz Werner ROU 1805 3,0 24,0 16,0 8,75
25 34 Toparcean Ioan ROU 1001 3,0 20,0 15,0 6,50
26 24 Sufletel Emil ROU 1182 3,0 18,5 13,5 5,50
27 30 Pop Emanuil-Ioachim ROU 1001 2,5 24,5 17,0 6,75
28 27 Cardos Ioan ROU 1001 2,5 19,5 13,5 3,00
29 28 Cristea Virgil ROU 1001 2,0 22,5 16,0 3,50
30 26 Sabau Florin ROU 1041 2,0 19,5 13,5 3,25
31 32 Simina Andrei ROU 1001 2,0 17,0 12,0 2,50
32 33 Tonita Mark David IRL 1001 1,5 18,0 13,0 2,00
33 29 Plesa George ROU 1001 1,0 21,0 14,0 2,50
34 31 Simina Alexandru ROU 1001 1,0 20,5 15,0 1,00

   

COMAN Emilia - Florentina

Rd. Masa Nr.start Numele Rtg. FED Pct. Rez.
1 7 22 Popa Andrada 1445 ROU 4,5 w ½
2 8 6 Zaharie Ioan 1883 ROU 4,0 s ½
3 8 20 Roncea Ioan-Aurel 1576 ROU 4,0 w 1
4 6 10 Moga Victor-Emilian 1816 ROU 5,5 s 0
5 8 23 Vlad Aurelian 1318 ROU 3,0 w 1
6 7 8 Sandru Nicolae 1866 ROU 3,5 s ½
7 6 16 Lupu Vasile 1642 ROU 3,5 w 1

       

           "SEMIFINALA  MASCULINA DE  SENIORI - grupa BUCURESTI"

                                                                            BUCURESTI / 12 - 14  si  20-21 februarie    
                  In cea mai grea semifinala dintre cele 6 , cu 105 jucatori din tot ce a putut strange din
             imprejurimi Bucurestiul, au jucat si 3 jucatori de la CONPET, trei dintre supravietuitorii
             frumoasei si numeroasei grupari ploiestene. Fara pretentii si fara sustinere financiara,
             veteranii si impatimitii Sandulescu Gheorghe si Dumitrascu Grigore, alaturi de ceva mai
             tanarul Romosan Cristian, si-au incercat puterile si au fost cam pe la 50%. Mult mai plina
             de vitalitate si din dorinta de a sterge proasta evolutie de la Plovdiv, junioara COMAN
             Emilia a avut o evolutie excelenta, facand multe victime printre seniori.

                                                                                        ROMOSAN  Cristian                  SANDULESCU  Gheorghe            DUMITRASCU Grigore 

                                                                                   

                                                                                                         COMAN  Emilia Florentina   

CLASAMENT  FINAL    ( dupa 9 runde )

Rk. SNo Name RtgI RtgN Club/City Pts. TB1 TB2 TB3
1 2 CM David Alexandru-Vasile 2335 2335 Acs De Sah Apa Nova Bucuresti 7,0 45,0 2378 0,0
2 4 FM Tomici Stefan 2298 2298 Css Nr. 1 Timisoara + Medicina 7,0 42,0 2337 0,0
3 6 FM Banzea Alexandru-Bogdan 2256 2256 Acs De Sah Apa Nova Bucuresti 7,0 41,5 2289 0,0
4 5 FM Dinu Dumitru-Daniel 2266 2266 Cs Universitar De Sah Bucurest 7,0 38,5 2278 0,0
5 1 FM Dolana Andrei-Theodor 2350 2350 Clubul Central De Sah Bucurest 6,5 42,0 2276 0,0
6 8 NM Stanca Adrian 2214 2214 Cs Universitar De Sah Bucurest 6,5 40,5 2193 0,0
7 7 FM Nastase Robert-Paul 2221 2221 Clubul Central De Sah Bucurest 6,5 40,0 2193 0,0
8 9 NM Nita Lucian 2178 2178 Cs Universitatea Targoviste 6,5 39,5 2181 0,0
9 31 WCM Nastase Andreea-Cristina 1923 1923 Clubul Central De Sah Bucurest 6,5 38,0 2101 0,0
10 18 I Avramescu Paul-Mihai 2059 2059 Cs Tinerii Maestri Bucuresti 6,5 36,0 2091 0,0
11 13 CM Pit-Rada Mihail-Cosmin 2077 2077 Cs Universitatea Targoviste 6,0 41,0 2144 0,0
12 16 CM Raducanu Andrei-Augustin 2071 2071 Acs Sah Chindia Targoviste 6,0 40,0 2162 0,0
13 3 FM Stanciu Alexandru-Ovidiu 2302 2302 Cs Studentesc Medicina Timisoa 6,0 40,0 2148 0,0
14 41 I Popescu Ioan-Romulus 1866 1866 Ac De Sah Alfil Pitesti 6,0 38,5 2213 0,0
15 10 FM Baciu Stefan 2165 2165 Cs Petrom Flacara Moreni 6,0 36,0 2093 0,0
16 12 CM Cirlan Ionut-Gheorghe 2088 2088 Cs Spartac Bucuresti 6,0 36,0 2038 0,0
17 11 CM Mihailov Iulian 2097 2097 Acs Fianchetto Constanta 6,0 35,0 2105 0,0
18 29 I Miroi Robert-Andrei 1941 1941 Acs De Sah Apa Nova Bucuresti 6,0 34,5 2024 0,0
19 25 I Fluerariu Radu-Cristian 2001 2001 Cs Studentesc Medicina Timisoa 6,0 31,5 1950 0,0
20 22 I Vladescu Alin-Cristian 2006 2006 Cs Tinerii Maestri Bucuresti 5,5 39,0 2095 0,0
21 17 I Iordache Adrian-Iulian 2066 2066 Csm Ploiesti 5,5 38,5 2033 0,0
22 24 I Salcu Laurentiu 2003 2003 Clubul Central De Sah Bucurest 5,5 38,0 2117 0,0
23 21 CM Telea Stefan 2014 2014 Acs Sah Chindia Targoviste 5,5 37,5 2059 0,0
24 14 CM Senetia Teodor 2074 2074 Cs Petrom Flacara Moreni 5,5 36,5 1973 0,0
25 42 I Creanga Robert-Ionut 1864 1864 Cs Universitar De Sah Bucurest 5,5 36,0 2005 0,0
26 32 I Stancu Robert-Alexandru 1919 1919 Cs Otopeni 5,5 35,5 1949 0,0
27 28 CM Vijiila Cristinel 1947 1947 Tinerii Maestri Bucuresti 5,5 35,0 2004 0,0
28 44 I Pavelescu Dumitru-Stefan 1853 1853 Acs Samus Sah Club Cluj Napoca 5,5 33,0 1966 0,0
29 23 I Burtea Marius-Valentin 2003 2003 Cs Oxygen Bucuresti 5,5 30,0 1796 0,0
30 56 I Alexa Mirel-Gabriel 1750 1750 Cs Alone Tiger Vaslui 5,5 29,5 1794 0,0
31 20 CM Turcu Iulian 2038 2038 Clubul De Sah Deva 5,0 38,5 2010 0,0
32 37 WCM Coman Emilia-Florentina 1882 1882 Csm Ploiesti 5,0 38,0 2015 0,0
33 26 I Dumitru Matei-Ioan 1992 1992 Acs De Sah Apa Nova Bucuresti 5,0 37,5 2061 0,0
34 34 I Ceausescu Iulian 1910 1910 Cs Colosseum Giurgiu 5,0 37,0 1885 0,0
35 100 Badita Ovidiu-Victor 0 1001 Tinerii Maestri Bucuresti 5,0 34,5 1864 0,0
36 19 CM Luca Ionel 2058 2058 Cs Crisul Oradea 5,0 34,0 1874 0,0
37 33 CM Dobrescu Gabriel 1916 1916 Acs Comex Bucuresti 5,0 33,5 1846 0,0
38 39 WCM Stanciu Ioana-Georgiana 1872 1872 Csm Craiova 5,0 31,5 1921 0,0
39 62 I Colac Marius-Daniel 1712 1712 Csm Focsani 2007 5,0 31,5 1801 0,0
40 49 I Radulescu Gabriel 1837 1837 Acs Master Mind Bucuresti 5,0 31,0 1841 0,0
41 27 I Fulger Ionut-Alexandru 1955 1955 Acs Sah Chindia Targoviste 5,0 30,5 1805 0,0
42 35 I Baibarac Niculae 1886 1886 Sah Club Ramnicu Valcea 5,0 30,0 1846 0,0
43 50 I Georgescu Bogdan 1818 1818 Acs Master Mind Bucuresti 5,0 29,5 1699 0,0
44 55 I Gheoalda Daniel 1764 1764 Cs Colosseum Giurgiu 4,5 39,0 1925 0,0
45 59 I Romosan Cristian 1734 1734 Cs Conpet Ploiesti 4,5 35,0 1820 0,0
46 38 I Ciubotariu Maricel 1876 1876 Acs Fianchetto Constanta 4,5 34,5 1843 0,0
47 57 II Olariu Luca-Stefan 1749 1749 Cs Universitar De Sah Bucurest 4,5 34,5 1812 0,0
48 47 CM Bratu Gheorghe 1841 1841 Csm Craiova 4,5 34,0 1751 0,0
49 81 II Dobre Radu-Fabian 1444 1444 Clubul Central De Sah Bucurest 4,5 33,0 1792 0,0
50 30 CM Cernea Radu-Gheorghe 1925 1925 Sport Club Juventus Bucuresti 4,5 32,5 1765 0,0
51 46 CM Verciuc Nicolae 1847 1847 Cs Sah Suceava 4,5 32,5 1761 0,0
52 40 CM Nastase Stefan 1870 1870 Sport Club Juventus Bucuresti 4,5 32,0 1753 0,0
53 63 I Moroianu George 1708 1708 Cs Tinerii Maestri Bucuresti 4,5 31,5 1842 0,0
54 94 I Zamfir Dan-Emanuel 0 1392 Cs Alfil Pitesti 4,5 30,5 1753 0,0
55 66 I Barbu Bogdan-Andrei 1669 1669 Acs Master Mind Bucuresti 4,5 30,5 1634 0,0
56 96 I Cernea Remus-Florinel 0 1180 Acs Sah Club C&c Bucuresti 4,5 30,0 1774 0,0
57 51 I Gheorghiu Alexandru-Dan 1804 1804 Acs Master Mind Bucuresti 4,5 30,0 1717 0,0
58 67 AIM Costin Alexandru 1663 1663 Ac De Sah Alfil Pitesti 4,5 29,5 1731 0,0
59 43 FM Georgescu Gabriel-Ioan 1859 1859 Acs De Sah Apa Nova Bucuresti 4,5 28,5 1609 0,0
60 92 II Nitu Ionel-Casian 1274 1274 Acs Sah Club C&c Bucuresti 4,5 25,0 1508 0,0
61 15 CM Olteanu Florentin 2071 2071 Tinerii Maestri Bucuresti 4,0 34,0 1793 0,0
62 68 I Chivulescu Adrian-Alexandru 1656 1656 Cs Studentesc Medicina Timisoa 4,0 32,5 1761 0,0
63 64 I Gorunescu Nicolae-Gabriel 1705 1705 Acs Master Mind Bucuresti 4,0 32,5 1707 0,0
64 52 CM Dobrin Catalin 1786 1786 Cso "tricolorul" Breaza 4,0 32,0 1795 0,0
65 65 I David Cristian 1702 1702 Cs "asociatia Axiopolis Sport 4,0 32,0 1762 0,0
66 53 I Sandulescu Gheorghe 1785 1785 Cs Conpet Ploiesti 4,0 32,0 1734 0,0
67 45 CM Lazarean Colea-Valentin 1849 1849 Cs Alcor Bucuresti 4,0 31,0 1583 0,0
68 99 Apavaloae Mircea 0 1001 Acs M.M. Mihail Marin Bucurest 4,0 30,5 1633 0,0
69 60 I Dumitrascu Grigore 1720 1720 Cs Conpet Ploiesti 4,0 29,5 1588 0,0
70 69 I Cristian Codrut 1652 1652 Cs Tinerii Maestri Bucuresti 4,0 28,5 1533 0,0
71 71 II Dusa Adrian 1634 1634 Cs Universitar De Sah Bucurest 4,0 25,0 1531 0,0
72 87 II Cristache Ana-Maria 1376 1376 Csm Bucuresti 4,0 24,0 1371 0,0
73 80 II Nicoara David-Cristian 1445 1445 Cs Universitar De Sah Bucurest 3,5 31,0 1701 0,0
74 76 I Filat Nicolae 1525 1525 Clubul Central De Sah Bucurest 3,5 30,5 1613 0,0
75 86 II Nastore Pavel-Alexandru 1379 1379 Csm Bucuresti 3,5 30,5 1573 0,0
76 54 CM Covaci Stefan 1783 1783 Ac De Sah Alfil Pitesti 3,5 30,0 1683 0,0
77 36 I Chirimbu Alexandru-Claudiu 1885 1885 Cs Dacia Craiova 3,5 30,0 1675 0,0
78 72 II Nedu Razvan 1617 1617 Clubul De Sah Al An Bucuresti 3,5 29,5 1575 0,0
79 70 CM Hlinschi Mihai 1640 1640 Cs Tinerii Maestri Bucuresti 3,5 29,0 1544 0,0
80 77 II Marina Matei-Octavian 1499 1499 Cs Universitar De Sah Bucurest 3,5 27,5 1603 0,0
81 61 I Roncea Radu 1714 1714 Cm De Sah Alba Iulia 3,5 27,5 1535 0,0
82 83 II Mainov Ioan-Mihail 1428 1428 Cs Universitar De Sah Bucurest 3,5 26,5 1503 0,0
83 84 II Baciu Daniel 1403 1403 Cs Universitar De Sah Bucurest 3,5 25,5 1562 0,0
84 82 II Andrei Gabriel 1438 1438 Acs Smart Galati 3,5 24,0 1353 0,0
85 58 I Ioan Cezar-Octavian 1738 1738 Clubul Central De Sah Bucurest 3,0 32,0 1712 0,0
86 75 II Rada Florin-Iulian 1533 1533 Clubul De Sah Al An Bucuresti 3,0 32,0 1526 0,0
87 73 II Iustin Silviu 1613 1613 Acs Pheonix Buzau 3,0 30,0 1643 0,0
88 89 II Corfu Gabriel-Ionut 1317 1317 Cso "tricolorul" Breaza 3,0 26,5 1475 0,0
89 102 Macaneata Ionut-Octavian 0 1001 Colosseum Giurgiu 3,0 26,5 1388 0,0
90 88 II Busuioc Stelian-Marian 1327 1327 Acs Mmi Andrei Murariu 3,0 26,0 1482 0,0
91 101 Dumitrescu Razvan-Ioan 0 1001 Acs Master Mind Bucuresti 3,0 25,5 1489 0,0
92 97 III Prelipcean Eric-Matei 0 1150 Acs De Sah Apa Nova Bucuresti 3,0 25,0 1462 0,0
93 104 Staniloiu Ioana 0 1001 Acs Sah Club C&c Bucuresti 3,0 22,5 1217 0,0
94 91 II Teodorescu Luca-Nicolae 1291 1291 Acs M.M. Mihail Marin Bucurest 2,5 26,5 1363 0,0
95 90 II Visoiu Stefan-Alexandru 1294 1294 Clubul Central De Sah Bucurest 2,5 26,0 1211 0,0
96 103 Mavrodin Marin 0 1001 Acs Master Mind Bucuresti 2,5 25,5 1215 0,0
97 74 II Visoiu Nicolae 1600 1600 Clubul Central De Sah Bucurest 2,5 25,0 1235 0,0
98 95 II Mazilu Xenia 0 1199 Acs De Sah Apa Nova Bucuresti 2,5 20,0 1279 0,0
99 85 II Ioan Tudor 1395 1395 Clubul Central De Sah Bucurest 2,0 27,5 1399 0,0
100 79 I Zamora Aurel 1486 1486 Acs Sah Club C&c Bucuresti 2,0 25,0 1446 0,0
101 78 II Dumitrache Flavian 1494 1494 Clubul Central De Sah Bucurest 2,0 23,5 723 0,0
102 98 III Grigore Alexandru-Mihai 0 1028 Csm Bucuresti 1,5 21,5 827 0,0
103 105 Stoica Alexandru-Tiberiu-Ioan 0 1001 Csm Bucuresti 1,0 24,0 761 0,0
104 93 III Carstea Mihnea-Stefan 1115 1115 Clubul Central De Sah Bucurest 1,0 21,5 706 0,0
105 48 CM Porfireanu Serban 1837 1837 Cs Alcor Bucuresti 0,0 19,0 924 0,0

BACIU    Stefan

Rd. Bo. SNo Name RtgI RtgN Club/City Pts. Res.
1 10 58 I Ioan Cezar-Octavian 1738 1738 Clubul Central De Sah Bucurest 3,0 s 1
2 10 36 I Chirimbu Alexandru-Claudiu 1885 1885 Cs Dacia Craiova 3,5 w 1
3 1 1 FM Dolana Andrei-Theodor 2350 2350 Clubul Central De Sah Bucurest 6,5 s ½
4 7 16 CM Raducanu Andrei-Augustin 2071 2071 Acs Sah Chindia Targoviste 6,0 w 0
5 14 35 I Baibarac Niculae 1886 1886 Sah Club Ramnicu Valcea 5,0 s 1
6 8 24 I Salcu Laurentiu 2003 2003 Clubul Central De Sah Bucurest 5,5 w ½
7 10 32 I Stancu Robert-Alexandru 1919 1919 Cs Otopeni 5,5 s ½
8 10 37 WCM Coman Emilia-Florentina 1882 1882 Csm Ploiesti 5,0 w ½
9 10 27 I Fulger Ionut-Alexandru 1955 1955 Acs Sah Chindia Targoviste 5,0 s 1

COMAN  Emilia Florentina

Rd. Bo. SNo Name RtgI RtgN Club/City Pts. Res.
1 35 98 III Grigore Alexandru-Mihai 0 1028 Csm Bucuresti 1,5 w 1
2 12 13 CM Pit-Rada Mihail-Cosmin 2077 2077 Cs Universitatea Targoviste 6,0 s 0
3 29 89 II Corfu Gabriel-Ionut 1317 1317 Cso "tricolorul" Breaza 3,0 w 1
4 13 19 CM Luca Ionel 2058 2058 Cs Crisul Oradea 5,0 s 1
5 9 18 I Avramescu Paul-Mihai 2059 2059 Cs Tinerii Maestri Bucuresti 6,5 s 1
6 7 9 NM Nita Lucian 2178 2178 Cs Universitatea Targoviste 6,5 w 0
7 12 21 CM Telea Stefan 2014 2014 Acs Sah Chindia Targoviste 5,5 w ½
8 10 10 FM Baciu Stefan 2165 2165 Cs Petrom Flacara Moreni 6,0 s ½
9 11 12 CM Cirlan Ionut-Gheorghe 2088 2088 Cs Spartac Bucuresti 6,0 w 0

ROMOSAN  Cristian

Rd. Bo. SNo Name RtgI RtgN Club/City Pts. Res.
1 11 12 CM Cirlan Ionut-Gheorghe 2088 2088 Cs Spartac Bucuresti 6,0 s 0
2 47 97 III Prelipcean Eric-Matei 0 1150 Acs De Sah Apa Nova Bucuresti 3,0 w 1
3 22 29 I Miroi Robert-Andrei 1941 1941 Acs De Sah Apa Nova Bucuresti 6,0 s 0
4 37 84 II Baciu Daniel 1403 1403 Cs Universitar De Sah Bucurest 3,5 w 1
5 28 40 CM Nastase Stefan 1870 1870 Sport Club Juventus Bucuresti 4,5 s ½
6 27 43 FM Georgescu Gabriel-Ioan 1859 1859 Acs De Sah Apa Nova Bucuresti 4,5 w 1
7 18 23 I Burtea Marius-Valentin 2003 2003 Cs Oxygen Bucuresti 5,5 s 0
8 24 38 I Ciubotariu Maricel 1876 1876 Acs Fianchetto Constanta 4,5 w 1
9 21 42 I Creanga Robert-Ionut 1864 1864 Cs Universitar De Sah Bucurest 5,5 s 0

SANDULESCU  Gheorghe

Rd. Bo. SNo Name RtgI RtgN Club/City Pts. Res.
1 5 5 FM Dinu Dumitru-Daniel 2266 2266 Cs Universitar De Sah Bucurest 7,0 s 0
2 41 84 II Baciu Daniel 1403 1403 Cs Universitar De Sah Bucurest 3,5 w 1
3 17 12 CM Cirlan Ionut-Gheorghe 2088 2088 Cs Spartac Bucuresti 6,0 s 0
4 34 77 II Marina Matei-Octavian 1499 1499 Cs Universitar De Sah Bucurest 3,5 w 1
5 21 19 CM Luca Ionel 2058 2058 Cs Crisul Oradea 5,0 w 0
6 36 85 II Ioan Tudor 1395 1395 Clubul Central De Sah Bucurest 2,0 s 1
7 24 28 CM Vijiila Cristinel 1947 1947 Tinerii Maestri Bucuresti 5,5 w 0
8 35 75 II Rada Florin-Iulian 1533 1533 Clubul De Sah Al An Bucuresti 3,0 s 1
9 22 35 I Baibarac Niculae 1886 1886 Sah Club Ramnicu Valcea 5,0 s 0

DUMITRASCU Grigore

Rd. Bo. SNo Name RtgI RtgN Club/City Pts. Res.
1 49 -2 not paired 0 0 0,0 - ½
2 28 88 II Busuioc Stelian-Marian 1327 1327 Acs Mmi Andrei Murariu 3,0 w 1
3 11 16 CM Raducanu Andrei-Augustin 2071 2071 Acs Sah Chindia Targoviste 6,0 s 0
4 31 73 II Iustin Silviu 1613 1613 Acs Pheonix Buzau 3,0 w 0
5 35 83 II Mainov Ioan-Mihail 1428 1428 Cs Universitar De Sah Bucurest 3,5 s 1
6 23 15 CM Olteanu Florentin 2071 2071 Tinerii Maestri Bucuresti 4,0 s 0
7 36 80 II Nicoara David-Cristian 1445 1445 Cs Universitar De Sah Bucurest 3,5 w ½
8 38 101 Dumitrescu Razvan-Ioan 0 1001 Acs Master Mind Bucuresti 3,0 s 1
9 23 39 WCM Stanciu Ioana-Georgiana 1872 1872 Csm Craiova 5,0 w 0

                       " Olimpiada Nationala a Sportului Scolar "- faza judeteana - licee - fete
                                                                                                PLOIESTI  - 19 februarie                    

                  Ca in fiecare an in aceasta perioada, s-a desfasurat, de aceasta data in Ploiesti, faza
              judeteana a Olimpiadei Nationale a Sportului Scolar, la sah, pe licee. La fete, printre
             participante, s-a aflat si junioara Coman Emilia-Florentina, care si-a confirmat postura
             de principala favorita. Ea a castigat competitia, clasandu-se pe primul loc si urmeaza a
             reprezenta judetul Prahova la etapa finala, pe tara. Eleva in clasa a-IX-a la liceul
             Al.I.Cuza din Ploiesti, chiar locul unde s-a tinut concursul, Emilia urmeaza sa-si confirme
             titlul de campioana nationala scolara la gimnaziu , castigat in 2014, de data aceasta insa
             la un nivel superior, cel liceal.
             COMAN EMILIA-FLORENTINA - CAMPIOANA SCOLARA JUDETEANA -la Licee

           

             COMAN  Emilia Florentina

                         "SEMIFINALA  MASCULINA DE  SENIORI - grupa BRASOV"
                                                                                      BRASOV / 08 - 14 februarie         
                 O semifinala frumoasa, calma, avand un cadru de desfasurare magnific, intr-un oras de
            munte din inima tarii. Competitia nu a fost nici tare, nici slaba, cu doar 40 de participanti,
            insa compacta ca valoare a jucatorilor, fara diluarile excesive de la Iasi, Timisoara, Cluj     
            si chiar Bucuresti. Printre participanti, ratacit, un ploiestean, adica subsemnatul, care a
            pastrat pana catre sfarsitul ultimei runde sanse de calificare directa. Cateva partide
            neconforme cu asteptarile m-au readus cu picioarele pe pamant. Oricum, una peste alta
            a fost un concurs bun, cu care n-am facut de ras Ploiestiul. Castigatorul a fost si favoritul
            nr.1 al grupei, fostul coechipier ( acum plecat la Victoria Techirghiol) maestrul FIDE
            POSEDARU  Bogdan.

     

                                             MF     POSEDARU  Bogdan                                                       ANUTA   Laurentiu

CLASAMENT  FINAL    ( dupa 9 runde )

Rk. SNo Name RtgI RtgN Club/City Pts. TB1 TB2 TB4
1 1 FM Posedaru Bogdan 2323 2323 Cs Victoria Techirghiol 7,5 42,5 2399 44,50
2 2 CM Toma Radu-Cristian 2317 2317 Cs Sah Club Brasov 6,5 41,5 2301 36,75
3 5 CM Patrascu Catalin-Lucian 2225 2225 Csm Focsani 2007 6,5 39,0 2201 32,75
4 3 CM Sandor Petrut 2256 2256 Acs Sah Chindia Targoviste 6,5 38,5 2255 32,25
5 6 NM Ciobanu Aurelian 2206 2206 Clubul Municipal De Sah Speran 6,0 39,5 2193 31,00
6 4 FM Vrencian Lehel 2232 2232 Cs Al Cn Aprily Lajos Brasov 6,0 39,5 2157 32,25
7 20 WCM Ciungan Diana-Alexandra 1755 1755 Css Nr. 1 Timisoara 6,0 32,5 2004 24,50
8 7 CM Ognean Mihnea-Ionut 2133 2133 Css Targu Mures 5,5 40,0 2129 29,50
9 11 CM Anuta Elefterie-Laurentiu 1909 1909 Cs Conpet Ploiesti 5,5 40,0 2032 27,75
10 25 II Voinescu David-Ioan 1707 1707 Cs Sah Club Brasov 5,5 30,5 1902 19,25
11 28 II Antal Hunor-Zoltan 1646 1646 Cs Al Cn Aprily Lajos Brasov 5,5 30,0 1798 21,75
12 24 II Groapa Aurelian 1722 1722 Cs Cimentul Bicaz 5,5 28,5 1838 19,50
13 8 I Vasiliu Cosmin 2002 2002 Csm Focsani 2007 5,0 37,0 1936 22,50
14 17 I Albescu Nicolae 1799 1799 Cs Chimia Ramnicu Valcea 5,0 34,5 1926 18,50
15 18 I Bucur Denisa-Andreea 1774 1774 Csm Bucuresti 5,0 33,5 1964 18,00
16 27 II Visoescu Alexandru-Bogdan 1683 1683 Cs Logic 64 Brasov 5,0 31,0 1798 19,50
17 15 I Statescu-Enescu Vlad 1820 1820 Cs Tinerii Maestri Bucuresti 5,0 31,0 1651 21,00
18 21 I Chiru Valentin 1745 1745 Cs Universitar Brasov 4,5 34,0 1752 16,75
19 12 I Stejeroiu Vlad 1905 1905 Cs Logic 64 Brasov 4,5 33,5 1821 18,75
20 10 I Clotan Marius-Lilian 1933 1933 Club Sah Caissa Miercurea Ciuc 4,5 29,5 1777 16,00
21 19 Antal Attila-Laszlo 1768 1768 Cs Al Cn Aprily Lajos Brasov 4,5 29,5 1681 13,00
22 26 II Miklos Norbert 1706 1706 Cs Al Cn Aprily Lajos Brasov 4,5 29,0 1736 17,75
23 9 I Dragomir Ciprian-Romeo 1985 1985 Cs De Sah Ioios Brasov 4,0 32,5 1661 18,00
24 14 I Uscoi Cornel 1823 1823 Cs De Sah Ioios Brasov 4,0 32,0 1697 17,25
25 16 I Miloi Pavel-Dan 1819 1819 Cs Sah Club Brasov 4,0 30,5 1729 15,50
26 32 II Vasiloiu Adrian-Mihai 1534 1534 Cs Logic 64 Brasov 4,0 29,5 1601 14,50
27 33 II Veress Armand 1509 1509 Cs Logic 64 Brasov 4,0 27,5 1636 11,00
28 34 II Dragomir Andrei-Darius 1499 1499 Cs Logic 64 Brasov 4,0 25,5 1574 11,50
29 40 Mihaiu Corneliu 0 1001 Cs De Sah Ioios Brasov 3,5 28,5 1582 11,75
30 36 III Istrate Ioan 1283 1023 Cs Dinamo Bucuresti 3,5 27,5 1513 10,00
31 13 I Chitu Adrian 1828 1828 Cs De Sah Ioios Brasov 3,0 32,5 1548 12,00
32 23 I Holovaci Claudiu-Constantin 1725 1725 Cs Dinamo Bucuresti 3,0 30,5 1709 11,75
33 35 II Lungu Cristian 1484 1484 Cs Sah Club Brasov 3,0 30,0 1578 11,75
34 29 I Rosca Grigore 1593 1593 Cs Victoria Techirghiol 3,0 29,0 1587 11,25
35 30 II Purece Victor 1574 1574 Cs Universitar Brasov 3,0 28,5 1504 8,50
36 37 Botea David-Alexandru 0 1001 Cs Logic 64 Brasov 3,0 26,5 1382 6,00
37 22 II Gavrila Dan-Nicolae 1745 1745 Cs Tinerii Maestri Bucuresti 3,0 23,5 1380 8,75
38 38 Filip Cornelia 0 1001 Cs De Sah Ioios Brasov 2,0 27,0 835 2,50
39 31 II Bade Gavril 1535 1535 Cs "asociatia Axiopolis Sport 2,0 23,0 0 2,50
40 39 Gavrila Stefan 0 1001 Cs De Sah Ioios Brasov 1,5 22,5 1201 2,75

MF     POSEDARU  Bogdan

Rd. Bo. SNo Name RtgI RtgN FED Club/City Pts. Res.
1 1 20 WCM Ciungan Diana-Alexandra 1755 1755 ROU Css Nr. 1 Timisoara 6,0 w 1
2 1 12 I Stejeroiu Vlad 1905 1905 ROU Cs Logic 64 Brasov 4,5 s 1
3 1 4 FM Vrencian Lehel 2232 2232 ROU Cs Al Cn Aprily Lajos Brasov 6,0 w ½
4 3 5 CM Patrascu Catalin-Lucian 2225 2225 ROU Csm Focsani 2007 6,5 s 1
5 1 3 CM Sandor Petrut 2256 2256 ROU Acs Sah Chindia Targoviste 6,5 w 1
6 1 2 CM Toma Radu-Cristian 2317 2317 ROU Cs Sah Club Brasov 6,5 s ½
7 1 6 NM Ciobanu Aurelian 2206 2206 ROU Clubul Municipal De Sah Speran 6,0 w ½
8 2 7 CM Ognean Mihnea-Ionut 2133 2133 ROU Css Targu Mures 5,5 s 1
9 1 18 I Bucur Denisa-Andreea 1774 1774 ROU Csm Bucuresti 5,0 w 1

ANUTA   Laurentiu

Rd. Bo. SNo Name RtgI RtgN FED Club/City Pts. Res.
1 11 31 II Bade Gavril 1535 1535 ROU Cs "asociatia Axiopolis Sport 2,0 w 1
2 2 2 CM Toma Radu-Cristian 2317 2317 ROU Cs Sah Club Brasov 6,5 s 0
3 6 24 II Groapa Aurelian 1722 1722 ROU Cs Cimentul Bicaz 5,5 w 1
4 8 20 WCM Ciungan Diana-Alexandra 1755 1755 ROU Css Nr. 1 Timisoara 6,0 s 1
5 5 18 I Bucur Denisa-Andreea 1774 1774 ROU Csm Bucuresti 5,0 w 1
6 2 6 NM Ciobanu Aurelian 2206 2206 ROU Clubul Municipal De Sah Speran 6,0 s 0
7 4 5 CM Patrascu Catalin-Lucian 2225 2225 ROU Csm Focsani 2007 6,5 w 0
8 5 12 I Stejeroiu Vlad 1905 1905 ROU Cs Logic 64 Brasov 4,5 s 1
9 5 7 CM Ognean Mihnea-Ionut 2133 2133 ROU Css Targu Mures 5,5 w ½

                                    

20...g5 ? ( 20...Ce8!+=)

  Runda 8 :  I  Stejaroiu V.(1905) - CM   Anuta L. (1909)

                               Ultima sansa de castig : 49...d4.50.Nb5?? ( 50.Td3=) 50...de.51.Te3.Te3.52.Nd3.Te1 -/+

31...Te3 ? ( 31...d4! 32.cd. Nf3.33.gf.Te3.34.Tce1.cd -+ )

AICI PUTETI VEDEA   PARTIDELE PROPRII :              

  

                                       " CUPA  DE  IARNA - Editia 3 "  Ploiesti   5 - 10 ianuarie

               Open la inceput de an, cu 57 participanti de la 17 cluburi , in organizarea C.S. “Gambitul
              Damei” Ploiești  ( maestrul international Cioara Andrei ). Ca s-o spunem "p-aia dreapta",
            Ploiestiul a decazut imens, cel putin ca reprezentare si asta nu pentru ca nu s-ar lucra
            la fel de intens (la sah ma refer ), ci pentru ca ploiestenii/prahovenii joaca sub alte culori,
            mult mai "bogate" financiar. Oricum, chiar ca valoare competitionala, este o palma data
            sahului ploiestean castigarea primelor locuri, in ultima perioada, de catre "mercenari"
            veniti de pe alte meleaguri. Castigatorii acestei editii : 1. LEVAY Sorin ( Comex Buc.) si
            FLORESCU Codrut ( Apollo Satu Mare ), ambii cu 6 puncte din 7. Primul dintre ploiesteni,
            HEREA Sergiu, a beneficiat de precipitarea si tactica gresita de concurs a principalului
            favorit, MIROIU Catalin, care s-a vazut obligat sa forteze in ultima runda cu juniorul .
            Evolutii bune si a tinerilor VEZETEU D. , IORDACHE A. si TURLEA C. si a proaspatului
            "veteran"  ANUTA Laurentiu, primul dintre "ex- conpetisti".
                

CM   ANUTA  Laurentiu

CLASAMENT  FINAL    ( dupa 7 runde )

Rk. SNo Name FED Rtg Club/City Pts. TB1 TB2 TB3
1 2 FM Levay Sorin ROU 2294 Acs Comex Bucuresti 6,0 24,5 0,0 25,0
2 3 IM Florescu Codrut-Constantin ROU 2289 Cs Apollo Satu Mare 6,0 23,0 0,0 25,5
3 11 CM Herea Sergiu-Gabriel ROU 2009 Csm Ploiesti 5,5 20,0 0,0 21,5
4 5 I Vezeteu Marian-Daniel ROU 2080 Cs Petrolul Ploiesti 5,5 19,0 0,0 20,5
5 7 I Iordache Adrian-Iulian ROU 2058 Csm Ploiesti 5,0 21,5 0,0 21,5
6 10 I Turlea Constantin ROU 2026 Cs Universitar Ploiesti 5,0 20,5 0,0 23,0
7 16 CM Anuta Elefterie-Laurentiu ROU 1892 Cs Petrom Flacara Moreni 5,0 17,5 0,0 19,0
8 1 NM Miroiu George-Catalin ROU 2334 Cs Petrom Flacara Moreni 4,5 24,5 0,0 22,5
9 4 FM Barbu Nicolai ROU 2075 Cs Universitar Ploiesti 4,5 22,5 0,0 19,0
10 31 II Serban Cristian-Stefan ROU 1668 Cs Universitar Ploiesti 4,5 22,0 0,0 21,0
11 13 I Szocs Teodor-Iulian ROU 1957 Csm Ploiesti 4,5 21,0 0,0 20,5
12 35 I Popa Catalina-Elena ROU 1599 Cso "tricolorul" Breaza 4,5 18,0 0,0 14,5
13 19 I Frunza Ionel ROU 1875 Cs Petrom Flacara Moreni 4,5 17,5 0,0 17,0
20 Gavrila Petrisor ROU 1859 Cs Gambitul Damei Ploiesti 4,5 17,5 0,0 17,0
15 18 CM Chesa Viorel ROU 1875 Cs Universitar Ploiesti 4,5 17,0 0,0 17,0
16 8 CM Telea Stefan ROU 2036 Acs Sah Chindia Targoviste 4,0 21,0 0,0 18,0
17 15 WFM Adoamnei Roxana-Antonela ROU 1931 Cs Universitatea Arad 4,0 20,5 0,0 17,5
18 14 I Negulescu Alexandru ROU 1947 Cs Carpati Sinaia 4,0 16,5 0,0 17,5
19 17 I Bulau Andrei-Cristian ROU 1892 Cs Universitar Ploiesti 4,0 16,0 0,0 15,0
20 22 I Popa Marian ROU 1839 Cs Universitar Ploiesti 4,0 15,5 0,0 16,0
21 23 CM Dobrin Catalin ROU 1808 Cso "tricolorul" Breaza 4,0 15,5 0,0 15,0
22 25 I Romosan Cristian ROU 1751 Cs Conpet Ploiesti 4,0 13,5 0,0 12,0
23 32 I Dinescu George-Marian ROU 1648 Cs Universitar Ploiesti 3,5 21,0 0,0 14,5
24 27 I Didiliuc Dariana-Gabriela ROU 1763 Csm Craiova 3,5 20,0 0,0 16,5
25 6 CM Oncel Ilie ROU 2072 Cs Universitar Ploiesti 3,5 19,5 0,0 16,5
26 12 NM Lazar Iosif ROU 1980 Acs Uztel Ploiesti 3,5 19,5 0,0 16,0
26 I Sandulescu Gheorghe ROU 1773 Cs Conpet Ploiesti 3,5 19,5 0,0 16,0
28 38 II Iliescu Mihai-Octavian ROU 1545 Cs Universitar Ploiesti 3,5 18,0 0,0 14,0
29 24 I Marinescu Iustin ROU 1780 Cs Petrom Flacara Moreni 3,5 17,0 0,0 15,5
30 29 I Traila Alexandru-Irinel ROU 1699 Csm Ploiesti 3,5 17,0 0,0 13,5
31 28 II David Alexandru ROU 1736 Cs Gambitul Damei Ploiesti 3,5 16,0 0,0 12,0
32 37 I Cinatti Laurentiu ROU 1546 Cs Conpet Ploiesti 3,5 16,0 0,0 11,5
33 39 II Mos Maria-Magdalena ROU 1552 Cs Petrolul Ploiesti 3,5 15,5 0,0 11,0
34 55 Negrus Eduard ROU 1001 Cs Petrom Flacara Moreni 3,0 20,0 0,0 15,0
35 36 I Mastalos Iannis-Mihai ROU 1594 Cs Universitar Ploiesti 3,0 19,5 0,0 13,5
36 54 Spiridon Mihai-Zoltan ROU 1001 Cs Petrom Flacara Moreni 3,0 18,5 0,0 12,5
37 34 II Mare Nelson-Nicolae ROU 1635 Cs Petrom Flacara Moreni 3,0 17,5 0,0 11,5
38 30 I Bucur Denisa-Andreea ROU 1819 Csm Bucuresti 3,0 16,0 0,0 11,5
39 47 II Spiridon Anisia ROU 1395 Cs Petrom Flacara Moreni 3,0 15,5 0,0 11,0
40 42 II Coman Ana-Cristina ROU 1505 Cs Universitar Ploiesti 3,0 15,0 0,0 9,0
41 33 II Hrimiuc Mihai-Alexandru ROU 1639 Csm Raraul Campulung Moldoven 3,0 14,5 0,0 11,0
42 40 II Patru Alexandra-Ioana ROU 1512 Cs Universitar Ploiesti 3,0 14,5 0,0 10,0
43 21 CM Stoicescu Horia ROU 1804 Cs Carpati Sinaia 3,0 14,0 0,0 13,0
44 41 II Iliescu David-Adrian ROU 1499 Cs Petrolul Ploiesti 2,5 19,0 0,0 11,5
45 45 II Popa Andrada ROU 1455 Cs Universitar Ploiesti 2,5 17,0 0,0 10,5
46 43 II Parvan Valentin ROU 1494 Cs Gambitul Damei Ploiesti 2,5 17,0 0,0 9,5
47 50 II Corfu Gabriel-Ionut ROU 1284 Cso "tricolorul" Breaza 2,5 15,5 0,0 9,0
48 52 II Popa Andra-Maria ROU 1261 Cso "tricolorul" Breaza 2,0 17,0 0,0 10,0
49 57 II Dragomir Carmen-Teodora ROU 1330 Csm Focsani 2007 2,0 16,0 0,0 8,0
50 44 II Tabara Andrei-Cristian ROU 1484 Cs Municipal Ploiesti 2,0 15,0 0,0 8,0
51 46 II Predescu Sebastian-Ion ROU 1444 Cs Petrolul Ploiesti 2,0 14,0 0,0 5,0
52 53 II Bajenaru Bianca-Emiliana ROU 1181 Cs Universitar Ploiesti 2,0 13,5 0,0 6,0
53 51 II Ungureanu David-Mihai ROU 1285 Cs Universitar Ploiesti 2,0 12,0 0,0 6,0
54 48 II Chivu Razvan-Gabriel ROU 1352 Csm Ploiesti 2,0 10,5 0,0 5,0
55 9 I Sandu Marian-Catalin ROU 2033 Csm Ploiesti 1,0 16,0 0,0 6,5
56   51   II Sandu Alexandru ROU 1367 Cs Universitar Ploiesti 1,0 16,0 0,0 6,5
57 49 II Marin Alexia-Iuliana ROU

1335

Cs Universitar Ploiesti   1,0 13,5 0,0

2,0 

CM   ANUTA  Laurentiu

Rd. Bo. SNo Name Rtg FED Club/City Pts. Res.
1 15 44 II Tabara Andrei-Cristian 1484 ROU Cs Municipal Ploiesti 2,0 s 1
2 2 2 FM Levay Sorin 2294 ROU Acs Comex Bucuresti 6,0 w 0
3 13 34 II Mare Nelson-Nicolae 1635 ROU Cs Petrom Flacara Moreni 3,0 s 1
4 10 55 Negrus Eduard 1001 ROU Cs Petrom Flacara Moreni 3,0 w 1
5 4 4 FM Barbu Nicolai 2075 ROU Cs Universitar Ploiesti 4,5 s 0
6 10 29 I Traila Alexandru-Irinel 1699 ROU Csm Ploiesti 3,5 w 1
7 6 8 CM Telea Stefan 2036 ROU Acs Sah Chindia Targoviste 4,0 s 1

Runda 2 :  CM   Anuta L. (1892) - MF  Levay  S. ( 2294 )

                                                                        42...Df3? . 43. Df5??-/+ ( 43.Nh6!!.Rh6.44.Tc6.Nf6.45.Db7+-)

21... De5 + ?? ( 21... Tac8 ! = )

37.Tc3 ?? ( 37.h4 -/+). 37...d4 -+.

MN   MIROIU  Catalin

Rd. Bo. SNo Name Rtg FED Club/City Pts. Res.
1 1 26 I Sandulescu Gheorghe 1773 ROU Cs Conpet Ploiesti 3,5 s 1
2 1 15 WFM Adoamnei Roxana-Antonela 1931 ROU Cs Universitatea Arad 4,0 w 1
3 1 8 CM Telea Stefan 2036 ROU Acs Sah Chindia Targoviste 4,0 s 1
4 1 2 FM Levay Sorin 2294 ROU Acs Comex Bucuresti 6,0 w ½
5 1 3 IM Florescu Codrut-Constantin 2289 ROU Cs Apollo Satu Mare 6,0 w ½
6 3 7 I Iordache Adrian-Iulian 2058 ROU Csm Ploiesti 5,0 s ½
7 3 11 CM Herea Sergiu-Gabriel 2009 ROU Csm Ploiesti 5,5 w 0

ROMOSAN  Cristian

Rd. Bo. SNo Name Rtg FED Club/City Pts. Res.
1 24 54 Spiridon Mihai-Zoltan 1001 ROU Cs Petrom Flacara Moreni 3,0 w 0
2 18 41 II Iliescu David-Adrian 1499 ROU Cs Petrolul Ploiesti 2,5 s 0
3 23 57 II Dragomir Carmen-Teodora 1330 ROU Csm Focsani 2007 2,0 w 1
4 18 42 II Coman Ana-Cristina 1505 ROU Cs Universitar Ploiesti 3,0 s 1
5 16 38 II Iliescu Mihai-Octavian 1545 ROU Cs Universitar Ploiesti 3,5 w 0
6 20 44 II Tabara Andrei-Cristian 1484 ROU Cs Municipal Ploiesti 2,0 s 1
7 17 36 I Mastalos Iannis-Mihai 1594 ROU Cs Universitar Ploiesti 3,0 w 1

DIDILIUC Dariana-Gabriela

Rd. Bo. SNo Name Rtg FED Club/City Pts. Res.
1 2 2 FM Levay Sorin 2294 ROU Acs Comex Bucuresti 6,0 s 0
2 20 44 II Tabara Andrei-Cristian 1484 ROU Cs Municipal Ploiesti 2,0 w 1
3 20 47 II Spiridon Anisia 1395 ROU Cs Petrom Flacara Moreni 3,0 s 1
4 11 17 I Bulau Andrei-Cristian 1892 ROU Cs Universitar Ploiesti 4,0 w 1
5 6 14 I Negulescu Alexandru 1947 ROU Cs Carpati Sinaia 4,0 s ½
6 5 13 I Szocs Teodor-Iulian 1957 ROU Csm Ploiesti 4,5 w 0
7 9 19 I Frunza Ionel 1875 ROU Cs Petrom Flacara Moreni 4,5 s 0
 

SANDULESCU  Gheorghe

Rd. Bo. SNo Name Rtg FED Club/City Pts. Res.
1 1 1 NM Miroiu George-Catalin 2334 ROU Cs Petrom Flacara Moreni 4,5 w 0
2 19 42 II Coman Ana-Cristina 1505 ROU Cs Universitar Ploiesti 3,0 s 1
3 19 50 II Corfu Gabriel-Ionut 1284 ROU Cso "tricolorul" Breaza 2,5 w 1
4 8 12 NM Lazar Iosif 1980 ROU Acs Uztel Ploiesti 3,5 s ½
5 10 17 I Bulau Andrei-Cristian 1892 ROU Cs Universitar Ploiesti 4,0 w 1
6 4 5 I Vezeteu Marian-Daniel 2080 ROU Cs Petrolul Ploiesti 5,5 s 0
      7 8 18 CM Chesa Viorel 1875 ROU Cs Universitar Ploiesti 4,5 w 0