Sah-Conpet Partide

     

    ŞAH - CONPET   2017

 

Informatii Sahiste detaliate

                                                              Trimestrul I , 2017

 

                                         Grigore  DUMITRASCU  -  In  memoriam         

 Dumitrascu   Grigore 
    ( 20.03.1947  -  21.01.2017 )
                  Cu regret, Clubul Sportiv CONPET Ploiesti anunta trecerea in nefiinta a
           componentului sau DUMITRASCU  GRIGORE.
           Disparut dintre noi cu doua luni inaintea implinirii varstei de 70 ani , in urma
           unei boli necrutatoare, dar totusi pe neasteptate pentru noi cei ce-l cunosteam,
           Dl. DUMITRASCU Grigore a fost foarte activ in sahul ploiestean, fiind o figura
           pitoreasca printre sahistii prahoveni, plina de optimism. Pensionar, maistru
           militar rachetist , jucator categoria I a , "Nea Dumi" a reprezentat cu onoare
           clubul nostru in diverse competitii si disparitia sa este o pierdere regretabila.
            
             SINCERE CONDOLEANTE FAMILIEI !
             DUMNEZEU SA-L IERTE !

**************************************************************************************************

 

                                        "SEMIFINALELE  MASCULINE DE  SENIORI - 2017 "

                   Reunind la start 354 de jucatori, in cele 6 locatii stabilite: Iasi,Timisoara,Cluj ,
           Brasov, Braila si Bucuresti, conform criteriilor anuntate, s-au calificat in
           finala competitiei 80 de concurenti. Cum 3 dintre acestia sunt fete, care in
           proportie de 99,99 % vor participa la finala feminina , mai raman 77. Oricum
         putin probabil sa participe toti . In finala au drept direct de joc cei cu ELO peste
         2300 (toti cu titluri internationale), deci teoretic inca maxim 60  jucatori.
         Asadar, facand niste aprecieri estimative, in finala competitiei vor fi prezenti
         intre 100 si 110 competitori, maxim.
        Printre cei 354  jucatori, singurul reprezentant al CS CONPET Ploiesti , a fost
        CM ANUTA Laurentiu, adica subsemnatul, care in grupa Brasov, clasat al 6 lea,
        din 40 competitori, s-a calificat in finala, fara emotii. Practic, calificarea a fost
        obtinuta in primele 3 runde, castigate integral, dupa care a urmat un simulacru
        de participare, favorizata de un regulament dubios, de care am profitat la
        maxim. Pacat de banii si timpul consumat inutil. Noroc ca Brasovul este un oras
        pe gustul meu. Tot in aceasta grupa au mai participat doi ploiesteni, TURLEA
       Constantin, clasat al doilea si calificat si fosta mea junioara, DIDILIUC Dariana,
        care a ratat calificarea in ultima runda si s-a clasat a 15 a.
        In grupa Bucuresti, de departe cea mai tare din cele 6 semifinale, profitand de
        conditiile de gazduire in oras, a jucat si ex junioara conpetista COMAN Emilia,
        care a avut o evolutie onorabila, clasandu-se pe pozitia 24 din 62 de jucatori.
           
              COMAN Emilia                            ANUTA  Laurentiu              DIDILIUC Dariana 
SEMIFINALA  CAMPIONATUL NATIONAL  MASCULIN -  BRASOV
CLASAMENT   FINAL  dupa 9 runde

Rk.

SNo

Name

FED

Rtg

Club/City

Pts.

TB1

TB2

1

1

FM

Vrencian Lehel

ROU

2292

CS Otopeni

8,5

39,0

2340

2

11

I

Uscoi Cornel

ROU

1821

Cs De Sah Ioios Brasov

6,5

39,5

2021

3

3

I

Turlea Constantin

ROU

2071

Cs Universitar Ploiesti

6,0

38,0

1986

4

4

I

Stejeroiu Vlad

ROU

1998

Cs Sah Club Brasov

6,0

37,5

1978

5

7

WCM

Ciungan Diana-Alexandra

ROU

1937

Css Nr. 1 Timisoara

6,0

34,0

1822

6

5

CM

Anuta Elefterie-Laurentiu

ROU

1968

Cs Conpet Ploiesti

5,5

39,5

1944

7

2

CM

Bohiltea Florin-Viorel

ROU

2072

Cs Energy Cameron Campina

5,5

37,5

1845

8

22

I

Ghinea Constantin

ROU

1636

Cs De Sah Viitorul Miercurea C

5,5

37,0

1904

9

6

CM

Raduica Remus

ROU

1961

Cs De Sah Alex Brasov

5,5

36,5

1854

10

19

I

Marchidan Costica

ROU

1691

Clubul De Sah Al An Bucuresti

5,5

36,0

1796

11

21

II

Antal Hunor-Zoltan

ROU

1641

Cs Al Cn Aprily Lajos Brasov

5,5

35,5

1877

12

15

II

Groapa Aurelian

ROU

1786

Cs Cimentul Bicaz

5,5

33,5

1639

13

20

II

Visoescu Alexandru-Bogdan

ROU

1649

Cs Logic 64 Brasov

5,5

31,0

1730

14

8

I

Voinescu David-Ioan

ROU

1899

Cs Sah Club Brasov

5,0

38,5

1837

15

10

WCM

Didiliuc Dariana-Gabriela

ROU

1846

Csm Craiova

5,0

37,5

1771

16

13

I

Miloi Pavel-Dan

ROU

1799

Cs Sah Club Brasov

5,0

34,0

1712

17

14

CM

Cornea Alexandru

ROU

1796

Clubul De Sah Al Municipiului

5,0

32,5

1725

18

24

II

Veress Armand

ROU

1556

Cs Logic 64 Brasov

5,0

31,5

1642

19

30

II

Istrate Ioan

ROU

1379

Cs Dinamo Bucuresti

5,0

31,0

1738

20

28

II

Apostu Milena-Maria

ROU

1395

Cs Sah Club Brasov

5,0

25,5

1591

21

12

I

Chiru Valentin

ROU

1811

Cs Universitar Brasov

4,5

33,5

1578

22

18

I

Pelin Ana-Maria

ROU

1726

Cs Sah Club Brasov

4,5

31,0

1669

23

17

I

Balan Briana-Cleopatra

ROU

1741

Lps Satu Mare

4,5

30,0

1560

24

29

II

Lungu Cristian

ROU

1392

Cs Sah Club Brasov

4,5

27,5

1537

25

25

II

Stan Luciana-Gabriela

ROU

1533

CS Sah Club Brasov

4,0

34,5

1560

26

9

I

Botea Dan-Dumitru

ROU

1869

Cs Sah Club Brasov

4,0

32,5

1537

27

26

I

Puia Alexia-Teodora

ROU

1512

Cs Sah Club Brasov

4,0

31,5

1481

28

31

WCM

Maria Lia-Alexandra

ROU

1330

Cs Sah Club Brasov

4,0

29,0

1526

29

23

II

Purece Victor

ROU

1572

Cs Sah Club Brasov

4,0

28,5

1335

30

33

II

Botea David-Alexandru

ROU

1269

Cs Logic 64 Brasov

4,0

28,0

1541

31

36

II

Gotsman Szabolcs-Mihaly

ROU

1217

Cs Sah Club Brasov

3,5

27,0

1474

32

27

II

Mihaiu Corneliu

ROU

1408

Cs De Sah Ioios Brasov

3,5

24,0

1201

33

35

II

Costescu Mihnea-Constantin

ROU

1223

Cs Sah Club Brasov

3,5

23,0

1356

34

32

II

Birta Andrei

ROU

1296

Cs Sah Club Brasov

3,0

27,5

1164

35

37

II

Gombas Sandor

ROU

1037

Cs Al Cn Aprily Lajos Brasov

3,0

27,0

1214

36

16

I

Antal Attila-Laszlo

ROU

1745

Cs Al Cn Aprily Lajos Brasov

3,0

27,0

1175

37

39

IV

Gombas Csongor

ROU

1019

Cs Al Cn Aprily Lajos Brasov

3,0

23,0

632

38

34

II

Cristescu Constantin

ROU

1238

Cs De Sah Lia Brasov

2,5

28,0

1129

39

40

Codleanu Petru

ROU

1001

Se legitimeaza

2,0

25,5

1048

40

38

I

Tudor Codrut-Stelian

ROU

1310

Cs De Sah Alex Brasov

1,5

25,0

1395

 
  ANUTA   Laurentiu   
 

Rd.

Bo.

SNo

Name

Rtg

FED

Club/City

Pts.

Res.

1

5

24

II

Veress Armand

1556

ROU

Cs Logic 64 Brasov

5,0

s 1

2

4

15

II

Groapa Aurelian

1786

ROU

Cs Cimentul Bicaz

5,5

w 1

3

3

19

I

Marchidan Costica

1691

ROU

Clubul De Sah Al An Bucuresti

5,5

s 1

4

2

3

I

Turlea Constantin

2071

ROU

Cs Universitar Ploiesti

6,0

w ½

5

18

-2

not paired

0

0,0

- ½

6

20

-2

not paired

0

0,0

- ½

7

1

1

FM

Vrencian Lehel

2292

ROU

CS Otopeni

8,5

w 0

8

4

10

WCM

Didiliuc Dariana-Gabriela

1846

ROU

Csm Craiova

5,0

s ½

9

4

20

II

Visoescu Alexandru-Bogdan

1649

ROU

Cs Logic 64 Brasov

5,5

w ½

DIDILIUC Dariana

Rd.

Bo.

SNo

Name

Rtg

FED

Club/City

Pts.

Res.

1

10

30

II

Istrate Ioan

1379

ROU

Cs Dinamo Bucuresti

5,0

w ½

2

9

18

I

Pelin Ana-Maria

1726

ROU

Cs Sah Club Brasov

4,5

s 1

3

4

3

I

Turlea Constantin

2071

ROU

Cs Universitar Ploiesti

6,0

w 0

4

9

22

I

Ghinea Constantin

1636

ROU

Cs De Sah Viitorul Miercurea C

5,5

s 0

5

12

29

II

Lungu Cristian

1392

ROU

Cs Sah Club Brasov

4,5

w 1

6

9

20

II

Visoescu Alexandru-Bogdan

1649

ROU

Cs Logic 64 Brasov

5,5

s 1

7

8

14

CM

Cornea Alexandru

1796

ROU

Clubul De Sah Al Municipiului

5,0

w 1

8

4

5

CM

Anuta Elefterie-Laurentiu

1968

ROU

Cs Conpet Ploiesti

5,5

w ½

9

6

7

WCM

Ciungan Diana-Alexandra

1937

ROU

Css Nr. 1 Timisoara

6,0

s 0

 
TURLEA  Constantin 

Rd.

Bo.

SNo

Name

Rtg

FED

Club/City

Pts.

Res.

1

3

23

II

Purece Victor

1572

ROU

Cs Sah Club Brasov

4,0

s 1

2

2

13

I

Miloi Pavel-Dan

1799

ROU

Cs Sah Club Brasov

5,0

w ½

3

4

10

WCM

Didiliuc Dariana-Gabriela

1846

ROU

Csm Craiova

5,0

s 1

4

2

5

CM

Anuta Elefterie-Laurentiu

1968

ROU

Cs Conpet Ploiesti

5,5

s ½

5

2

11

I

Uscoi Cornel

1821

ROU

Cs De Sah Ioios Brasov

6,5

w 0

6

5

24

II

Veress Armand

1556

ROU

Cs Logic 64 Brasov

5,0

w 1

7

5

8

I

Voinescu David-Ioan

1899

ROU

Cs Sah Club Brasov

5,0

s 1

8

2

4

I

Stejeroiu Vlad

1998

ROU

Cs Sah Club Brasov

6,0

w 1

9

1

1

FM

Vrencian Lehel

2292

ROU

CS Otopeni

8,5

s 0

SEMIFINALA  CAMPIONATUL NATIONAL  MASCULIN -  BUCURESTI
CLASAMENT   FINAL  dupa 9 runde 

Rk.

SNo

Name

Typ

RtgI

RtgN

Club/City

Pts.

TB1

TB2

1

1

IM

Vasilescu Lucian-Mihail

S50

2284

2284

Cs Otopeni

7,0

41,5

2292

2

7

CM

Raducanu Andrei-Augustin

2118

2118

Acs Sah Chindia Targoviste

7,0

34,5

2158

3

4

NM

Nita Lucian

2174

2174

Cs Universitatea Targoviste

6,5

42,5

2230

4

15

CM

Cirlan Ionut-Gheorghe

2013

2013

Cs Spartac Bucuresti

6,5

39,5

2205

5

2

FM

Banzea Alexandru-Bogdan

U18

2263

2263

Clubul Central De Sah Bucurest

6,0

41,0

2162

6

8

I

Stancu Robert-Alexandru

U18

2093

2093

Cs Otopeni

6,0

40,5

2123

7

5

CM

Besciu Vasile-Cristian

2136

2136

CS Alcor Bucuresti

6,0

39,5

2137

8

3

FM

Baciu Stefan

S50

2178

2178

Cs Victoria Techirghiol

6,0

38,5

2104

9

10

I

Dorache Florin

2042

2042

Cs Tinerii Maestri Bucuresti

6,0

38,0

2176

10

11

I

Gulie Cosmin

2036

2036

Cs Universitatea Targoviste

6,0

37,5

2104

11

21

I

Stefan Mihai

U16

1952

1952

Cs Universitar Ploiesti

6,0

37,5

2018

12

9

CM

Luca Ionel

2074

2074

Cs Crisul Oradea

6,0

36,5

2127

13

13

CM

Fluerariu Radu-Cristian

U16

2023

2023

Cs Studentesc Medicina Timisoa

6,0

31,5

1901

14

6

CM

Pit-Rada Mihail-Cosmin

2121

2121

Cs Universitatea Targoviste

5,5

38,5

2124

15

31

CM

Cernea Radu-Gheorghe

S65

1826

1826

Sport Club Juventus Bucuresti

5,5

34,5

1960

16

12

CM

Senetia Teodor

S50

2029

2029

Cs Petrom Flacara Moreni

5,5

33,5

2012

17

25

I

Creanga Robert-Ionut

U12

1866

1866

Cs Universitar De Sah Bucurest

5,5

33,5

1943

18

14

CM

Lefterache Daniel

2019

2019

Cs Al Sahului Esperantist Tulc

5,5

33,0

1915

19

47

I

Cristian Codrut

U18

1605

1605

Cs Tinerii Maestri Bucuresti

5,5

32,0

1944

20

16

I

Colac Marius-Daniel

U16

2006

2006

Csm Focsani 2007

5,0

35,0

1949

21

19

I

Dumitru Matei-Ioan

U16

1956

1956

Csu Universitatea De Vest Timi

5,0

32,5

1906

22

36

II

Mainescu Andrei-Cristian

U12

1771

1771

Cs Universitar De Sah Bucurest

5,0

31,0

1847

23

32

I

Barbu George-Emilian

S50

1803

1803

Sport Club Juventus Bucuresti

5,0

29,0

1737

24

29

WCM

Coman Emilia-Florentina

U16

1837

1837

Csm Ploiesti

5,0

28,5

1781

25

42

I

Gheorghiu Alexandru-Dan

U14

1662

1662

Acs Master Mind Bucuresti

5,0

27,5

1798

26

20

I

Ciobanu Bogdan

1952

1952

Sport Club Juventus Bucuresti

4,5

37,5

1906

27

45

II

Sementov Andrei

1617

1617

Acs Master Mind Bucuresti

4,5

37,0

1886

28

33

I

Nastore Pavel-Alexandru

U10

1778

1778

Csm Bucuresti

4,5

35,5

1868

29

23

I

Burtea Marius-Valentin

1924

1924

Cs Oxygen Bucuresti

4,5

34,0

1839

30

17

CM

Ionita Serban-Petru

1992

1992

Cs Oxygen Bucuresti

4,5

34,0

1764

31

18

CM

Salcu Laurentiu

S50

1987

1987

Clubul Central De Sah Bucurest

4,5

34,0

1734

32

27

I

Dinu Dionisie-Adrian

1851

1851

Cs Tinerii Maestri Bucuresti

4,5

32,0

1840

33

38

I

Alexa Mirel-Gabriel

1761

1761

ACS Realitatea Husi

4,5

28,0

1775

34

28

CM

Dananau Cristian-Florin

1850

1850

Acs Master Mind Bucuresti

4,5

27,0

1575

35

40

I

Moroianu George

S50

1697

1697

Cs Tinerii Maestri Bucuresti

4,5

26,5

1681

36

51

II

Dedu Serban-Gabriel

1554

1554

Acs Jocul Celor 3 Cai Bucurest

4,0

35,5

1780

37

30

I

Chivulescu Adrian-Alexandru

U14

1832

1832

Cs Studentesc Medicina Timisoa

4,0

35,0

1767

38

44

I

Dobre Radu-Fabian

U12

1654

1654

Clubul Central De Sah Bucurest

4,0

31,0

1797

39

46

I

Citra Anton-Valeriu

1609

1609

Acs Pheonix Buzau

4,0

30,5

1787

40

52

I

Ulian Andrei-Octavian

U10

1538

1538

Csm Bucuresti

4,0

30,0

1674

41

39

I

Mesca Liviu-Stefanita

1698

1698

Cs Oxygen Bucuresti

4,0

26,0

1594

42

34

CM

Covaci Stefan

S65

1776

1776

Ac De Sah Alfil Pitesti

4,0

26,0

1561

43

43

I

Ciolacu Alessia-Mihaela

U14

1658

1658

Clubul Central De Sah Bucurest

4,0

24,5

1428

44

54

II

Musteata Darius-Gabriel-Orlan

U12

1522

1522

Clubul Central De Sah Bucurest

3,5

29,5

1687

45

48

II

Radoi Matei

U10

1590

1590

Acs Mmi Andrei Murariu

3,5

29,0

1653

46

59

II

Radu Luca-Ioan

U12

1252

1252

Clubul Central De Sah Bucurest

3,5

26,5

1436

47

57

II

Mavrodin Marin

S50

1282

1282

Cs Orasenesc Pantelimon

3,0

30,5

1468

48

22

CM

Tomoae Marian

S50

1925

1925

Sport Club Juventus Bucuresti

3,0

30,0

1669

49

35

I

Gorunescu Nicolae-Gabriel

1772

1772

Acs Master Mind Bucuresti

3,0

30,0

1558

50

55

II

Andrei Gabriel

1456

1456

Acs Smart Galati

3,0

29,5

1576

51

58

I

Nicolae Dan-Stefan

U10

1262

1262

Cs Universitar De Sah Bucurest

3,0

28,5

1428

52

56

II

Teodorescu Luca-Nicolae

U10

1332

1301

Acs M.M. Mihail Marin Bucurest

3,0

28,0

1432

53

41

II

David Alexandru

S50

1664

1664

Cs Gambitul Damei Ploiesti

3,0

27,0

1542

54

53

I

Otetea Ioana

U12

1528

1528

Clubul Central De Sah Bucurest

3,0

26,5

971

55

60

II

Slobozeanu Ioana-Raluca

U12

1075

1075

Clubul Central De Sah Bucurest

3,0

26,0

1215

56

61

II

Radu David (cr)

U10

0

1230

Acs M.M. Mihail Marin Bucurest

3,0

25,0

924

57

24

CM

Nastase Stefan

S65

1905

1905

Sport Club Juventus Bucuresti

3,0

24,0

1393

58

26

I

Mares-Medar Razvan

1861

1861

Css Palatul Copiilor Constanta

2,5

30,0

1694

59

37

II

Sirghi Timotei

U20

1770

1770

Cs Orasenesc Pantelimon

2,5

28,5

1562

60

62

Neagu Gheorghita

0

1001

Cs Universitatea Targoviste

2,0

22,0

1147

61

49

II

Barsan Ioan

S50

1568

1568

Cs Chimia Victoria

1,0

23,0

919

62

50

II

Dumitrescu Razvan-Ioan

1562

1562

Acs Master Mind Bucuresti

1,0

23,0

850

 
COMAN Emilia - Florentina  

Rd.

Bo.

SNo

Name

RtgI

RtgN

Club/City

Pts.

Res.

1

22

59

II

Radu Luca-Ioan

1252

1252

Clubul Central De Sah Bucurest

3,5

w 1

2

9

9

CM

Luca Ionel

2074

2074

Cs Crisul Oradea

6,0

s 0

3

19

56

II

Teodorescu Luca-Nicolae

1332

1301

Acs M.M. Mihail Marin Bucurest

3,0

w 1

4

11

18

CM

Salcu Laurentiu

1987

1987

Clubul Central De Sah Bucurest

4,5

s 0

5

33

-2

not paired

0

0

0,0

- ½

6

15

33

I

Nastore Pavel-Alexandru

1778

1778

Csm Bucuresti

4,5

w 0

7

21

48

II

Radoi Matei

1590

1590

Acs Mmi Andrei Murariu

3,5

s 1

8

16

17

CM

Ionita Serban-Petru

1992

1992

Cs Oxygen Bucuresti

4,5

w ½

9

16

46

I

Citra Anton-Valeriu

1609

1609

Acs Pheonix Buzau

4,0

s 1

**************************************************************************************************

 

                                   Cristina FOIŞOR – In memoriam            

 
WGM    FOISOR    Cristina - Adela
      ( 07.06.1967  -  22.01.2017 )

                

           Un front polar a trecut peste Romania Sahista,inghetandu-ne inimile cu o
       veste greu de suportat.Una dintre stelele sahului feminin romanesc si-a consumat       brusc si irevocabil palpairea. Precum intreaga activitate, desi fulminanta pentru
      sahul autohton si nu numai, dar calma si imperturbabila, tot asa si boala care
      o macina nu si-a exteriorizat-o decat atunci cand finalul devenise implacabil.
      Inainte de orice, Cristina a fost un om deosebit. Inainte de a fi o mare sahista, a
       a fost o mama iubitoare, care si-a lasat mostenirea sahista prin cele doua fete
       Sabina si Mihaela. Pierderea Cristinei FOISOR este o lovitura extrem de grea
       pentru lotul olimpic feminin, a carei componenta de baza a fost vreme de 3
       decenii (!!!). Sahul feminin pierde o mare jucatoare.
         CONDOLEANTE FAMILIEI INDURERATE !
         DUMNEZEU S-O AIBA IN PAZA !

****************************************************************************************************

 

                               " CUPA  DE  IARNA - Editia 4 "  Ploiesti   4 - 8 ianuarie

                   Cel mai ciudat lucru este sa afirmi despre un turneu ca este unul rau si bun in
           acelasi timp. Din punct de vedere organizatoric, a fost catastrofal, cu
           schimbarea locatiei incepand cu runda a II a si terminarea lui cu o runda mai
           devreme, prin pierderea unei zile de competitie si imposibilitatea prelungirii
           peste data finala anuntata initial. Ce sa-i faci, asa cum nu oricine are o
           diploma este automat un om inteligent, nici toti cei cu inalte titluri sportive
           sunt facuti sa fie buni organizatori de competitii. Pe de alta parte, turneul a
           fost unul foarte bun pentru fostii mei juniori ( fosti conpetisti).
          MF MIROIU George-Catalin a castigat turneul (cu ceva sansa), proaspata
         senioara DIDILIUC Dariana-Gabriela a ocupat un meritat loc 3, dupa o evolutie
          entuziasmanta, fiind practic revelatia competitiei, iar juniorul SZOCS Iulian
          s-a clasat al 6 lea, din 47 participanti.
                    ***
                                                 
                                  MF   MIROIU    Catalin                                     WCM   DIDILIUC Dariana                              
                                                                                          
                                                                                                        SZOCS  Iulian
CLASAMENT   FINAL  dupa 6 runde 
          

Rk.

SNo

Name

FED

Rtg

Club/City

Pts.

TB1

TB3

1

1

FM

Miroiu George-Catalin

ROU

2334

Cs Petrom Flacara Moreni

5,0

16,0

18,5

2

2

FM

Levay Sorin

ROU

2200

Acs Comex Bucuresti

5,0

15,5

19,0

3

16

WCM

Didiliuc Dariana-Gabriela

ROU

1846

Csm Craiova

5,0

15,0

18,0

4

4

CM

Herea Sergiu-Gabriel

ROU

2078

Csm Ploiesti

4,5

16,5

17,0

5

19

I

Serban Cristian-Stefan

ROU

1763

Cs Universitar Ploiesti

4,5

14,5

16,0

6

12

I

Szocs Teodor-Iulian

ROU

1910

Csm Ploiesti

4,5

14,0

15,0

7

5

FM

Barbu Nicolai

ROU

2072

Cs Universitar Ploiesti

4,0

15,0

16,0

8

15

I

Gavrila Petrisor

ROU

1858

Cs Gambitul Damei Ploiesti

4,0

14,5

15,0

9

10

I

Cimpoiasu Dan

ROU

1961

Cso "tricolorul" Breaza

4,0

13,5

15,0

10

9

CM

Telea Stefan

ROU

1967

Clubul Municipal De Sah Speran

4,0

12,5

13,5

11

3

I

Bulau Andrei-Cristian

ROU

2089

Cs Universitar Ploiesti

4,0

11,0

12,5

12

7

I

Iordache Adrian-Iulian

ROU

2052

Csm Ploiesti

3,5

16,0

16,5

13

13

I

Negulescu Alexandru

ROU

1909

Cs Carpati Sinaia

3,5

14,5

13,5

14

8

CM

Oncel Ilie

ROU

2031

Cs Universitar Ploiesti

3,5

14,0

14,0

15

17

CM

Chesa Viorel

ROU

1835

Cs Universitar Ploiesti

3,5

12,5

12,5

16

25

II

Spiridon Mihai-Zoltan

ROU

1646

Cs Petrom Flacara Moreni

3,5

12,5

12,0

37

II

Dragomir Carmen-Teodora

ROU

1351

Csm Focsani 2007

3,5

12,5

12,0

18

23

Reissner Alexander

GER

1715

3,5

12,5

11,5

24

I

Sandulescu Gheorghe

ROU

1710

Cs Conpet Ploiesti

3,5

12,5

11,5

20

21

I

Romosan Cristian

ROU

1751

Cs Conpet Ploiesti

3,5

11,5

13,5

21

29

I

Mastalos Iannis-Mihai

ROU

1488

Cs Universitar Ploiesti

3,5

11,0

10,0

22

20

I

Traila Alexandru-Irinel

ROU

1760

Csm Ploiesti

3,0

14,5

14,0

23

14

CM

Dobrin Catalin

ROU

1875

Cso "tricolorul" Breaza

3,0

12,0

10,0

24

11

I

Stroe Flavius-Gabriel

ROU

1919

Csm Ploiesti

3,0

11,5

13,0

25

18

I

Popa Marian

ROU

1828

Cs Universitar Ploiesti

3,0

11,5

10,5

26

32

II

Coman Ana-Cristina

ROU

1456

Cs Universitar Ploiesti

3,0

11,0

9,0

27

36

II

Tudor Alina-Maria

ROU

1361

Csm Ploiesti

3,0

9,5

7,0

28

26

II

Iliescu Mihai-Octavian

ROU

1526

Cs Universitar Ploiesti

2,5

14,0

9,0

29

30

II

Chivu Razvan-Gabriel

ROU

1466

Cs Universitar Ploiesti

2,5

12,0

9,0

30

22

CM

Stoicescu Horia

ROU

1722

Cs Carpati Sinaia

2,5

11,5

10,0

31

28

I

Cinatti Laurentiu

ROU

1518

Cs Conpet Ploiesti

2,5

10,5

8,5

32

31

II

Patru Alexandra-Ioana

ROU

1461

Cs Universitar Ploiesti

2,5

10,0

8,0

33

44

II

Scutaru Alexandru

ROU

1162

Cs Petrom Flacara Moreni

2,5

9,0

7,0

34

35

II

Marin Alexia-Iuliana

ROU

1366

Cs Universitar Ploiesti

2,0

12,0

6,0

35

47

Radu Adrian

ROU

1001

2,0

11,5

9,0

36

42

II

Gavrila Vlad-Cristian

ROU

1210

Cs Gambitul Damei Ploiesti

2,0

11,0

7,0

37

41

II

Preda Alessia-Elena

ROU

1232

Cs Universitar Ploiesti

2,0

9,5

3,0

38

39

II

Militaru Mihai-Adrian

ROU

1305

Csm Ploiesti

2,0

9,0

5,0

43

II

Bajenaru Bianca-Emiliana

ROU

1176

Cs Universitar Ploiesti

2,0

9,0

5,0

40

40

II

Ungureanu David-Mihai

ROU

1305

Cs Universitar Ploiesti

2,0

6,0

4,0

41

45

II

Marin Ioana-Viorica

ROU

1213

Cs Universitar Ploiesti

1,5

10,0

6,5

42

38

II

Spiridon Anisia

ROU

1341

Cs Petrom Flacara Moreni

1,5

10,0

4,5

43

33

II

Anghel Rares-Mihai

ROU

1435

Csm Ploiesti

1,5

6,5

4,5

44

46

II

Scutaru Costica

ROU

1001

Cs Petrom Flacara Moreni

1,0

12,0

6,0

45

6

I

Turlea Constantin

ROU

2071

Cs Universitar Ploiesti

1,0

11,5

6,0

46

27

I

Iordache Dumitru

ROU

1521

Cs Petrolul Ploiesti

1,0

10,0

5,0

47

34

II

Chivu Ciprian-Vasile

ROU

1378

Acs Pheonix Buzau

1,0

9,5

3,5

 
  MIROIU    Catalin 

Rd.

Bo.

SNo

Name

Rtg

FED

Club/City

Pts.

Res.

1

1

23

Reissner Alexander

1715

GER

3,5

w 1

2

1

12

I

Szocs Teodor-Iulian

1910

ROU

Csm Ploiesti

4,5

s 1

3

1

8

CM

Oncel Ilie

2031

ROU

Cs Universitar Ploiesti

3,5

w 1

4

1

2

FM

Levay Sorin

2200

ROU

Acs Comex Bucuresti

5,0

s ½

5

1

4

CM

Herea Sergiu-Gabriel

2078

ROU

Csm Ploiesti

4,5

w ½

6

2

7

I

Iordache Adrian-Iulian

2052

ROU

Csm Ploiesti

3,5

s 1

 
DIDILIUC Dariana-Gabriela 

Rd.

Bo.

SNo

Name

Rtg

FED

Club/City

Pts.

Res.

1

16

40

II

Ungureanu David-Mihai

1305

ROU

Cs Universitar Ploiesti

2,0

s 1

2

23

-2

not paired

0

0,0

- ½

3

6

25

II

Spiridon Mihai-Zoltan

1646

ROU

Cs Petrom Flacara Moreni

3,5

w 1

4

3

15

I

Gavrila Petrisor

1858

ROU

Cs Gambitul Damei Ploiesti

4,0

w 1

5

3

5

FM

Barbu Nicolai

2072

ROU

Cs Universitar Ploiesti

4,0

s 1

6

1

2

FM

Levay Sorin

2200

ROU

Acs Comex Bucuresti

5,0

w ½

SZOCS  Iulian

Rd.

Bo.

SNo

Name

Rtg

FED

Club/City

Pts.

Res.

1

12

35

II

Marin Alexia-Iuliana

1366

ROU

Cs Universitar Ploiesti

2,0

s 1

2

1

1

FM

Miroiu George-Catalin

2334

ROU

Cs Petrom Flacara Moreni

5,0

w 0

3

10

26

II

Iliescu Mihai-Octavian

1526

ROU

Cs Universitar Ploiesti

2,5

s 1

4

7

37

II

Dragomir Carmen-Teodora

1351

ROU

Csm Focsani 2007

3,5

w 1

5

4

19

I

Serban Cristian-Stefan

1763

ROU

Cs Universitar Ploiesti

4,5

w ½

6

5

21

I

Romosan Cristian

1751

ROU

Cs Conpet Ploiesti

3,5

s 1

********************************************************************************