ŞAH - CONPET

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Informatii Sahiste detaliate

                                                              Trimestrul II , 2010

 

                            

              "Festivalul internaţional de şah Eforie 2010"  17-27 iunie  - Eforie - Nord

                  Juniorii nostri s-au jucat cu soarele, cu apa marii ...si cu locurile fruntase

                            

                            BILANT :     3 locuri 1 /  3 locuri 2 / 1  loc  3  la sah clasic,blitz si dezlegari 

 

CLASAMENT  FINAL - sah clasic - copii 10 ani

Rk.
Name FED Rtg Club/City Pts.  TB1   TB2   TB3 
1
Chetrari Nichita MDA 401 Chisinau 8,0 38,5 49,5 42,75
2 I Baciu Radu-George ROU 707 CC de Sah+ACS Apa Nova B 7,5 39,5 51,5 41,00
3 III Vasiliu Cosmin ROU 449 Cs Olimp Sah Focsani 6,5 41,0 52,5 33,75
4 III Dragulin Andrei ROU 471 Cs Petrolul Ploiesti 6,5 40,5 53,0 36,25
5 II Panainte Andreea-Bianca ROU 504 Css Palatul Copiilor C-Ta 6,0 38,0 49,5 29,50
6
Talmaci Alexandru MDA 401 Chisinau 6,0 37,5 48,0 26,75
7 I Coman Emilia-Florentina ROU 1383 Cs Conpet Ploiesti 6,0 36,0 47,5 28,50
8 III Banzea Alexandru-Bogdan ROU 476 Css Nr 2 Bucuresti 5,5 39,0 50,0 26,00
9 II Szocs Teodor-Iulian ROU 505 Cs Conpet Ploiesti 5,5 38,5 50,0 25,75
10 III Mihai Ioana-Maria ROU 426 Cs Otopeni 5,5 34,0 43,0 23,50
11 III Mihaltan Traian ROU 428 Acs Logismart Sibiu 5,5 33,5 43,0 24,25
12
Managadze Livia MDA 401 Chisinau 5,0 36,0 46,5 23,25
13
Coada Valeriu MDA 401 Chisinau 5,0 34,5 44,5 21,75
14
Busuioc Alexandra AUT 401 Tschaturanga Wien 5,0 30,5 39,5 18,00
15 II Eftime Andrei-Horatiu ROU 555 Clubul Central De Sah Buc 4,5 34,5 46,5 21,25
16
Lopotenco Alexandru MDA 401 Chisinau 4,5 33,5 45,0 18,75
17 III Otetea Andrei ROU 441 Clubul Central De Sah Buc 4,5 31,5 42,0 16,75
18
Popovici Gabriel MDA 401 Chisinau 4,5 31,5 38,5 15,25
19
Paun Andreea-Maria ROU 401 Css Ilfov 4,5 31,0 40,0 18,00
20 III Ciobanu Alexandru ROU 482 Cs Petrolul Ploiesti 4,5 30,0 36,5 14,75
21 II Mocanu Valentin-Gabriel ROU 570 Cs Gambitul Damei Ploiest 4,5 29,5 40,5 16,75
22
Lepadatu Aurelian-Stefan ROU 401 Css Ilfov 4,5 27,0 33,5 12,75
23
MCBryar Daniel MDA 401 Chisinau 4,5 26,0 33,0 9,50
24
Racu Ioana-Alexandra ROU 401 Clubul Central De Sah Buc 4,0 29,5 36,0 12,75
25
Tomescu Cristian-Mihai ROU 401 Wisconsin Sc Targoviste 4,0 27,0 33,0 11,50
26
Prejoianu Tudor ROU 401 Cs Siciliana Bucuresti 4,0 26,5 32,5 7,50
27
Jumbei Victoria MDA 401 Chisinau 4,0 23,0 28,5 7,50
28
Ungureanu Claudiu-Constantin ROU 401 Cs Aem Luxten Timisoara 3,5 27,0 33,5 9,50
29
Vultur Calin-Cristian ROU 401 Css Ilfov 3,5 25,5 31,0 10,75
30
Alboni Denis-Dean ROU 401 Css Nr 1 Timisoara 3,0 28,0 36,0 10,50
31
Nicola Andrei-Bogdan ROU 401 Css Ilfov 3,0 28,0 34,0 8,25
32
Sufaru Cristian ROU 401 Css Nr 2 Bucuresti 3,0 24,5 30,5 4,50
33
Manea Gilbert-Catalin ROU 401 Cs Siciliana Bucuresti 1,0 28,0 39,5 4,50
34
Gardus Matei-Alexandru ROU 401 Cs Siciliana Bucuresti 0,5 25,0 30,5 0,50
35
Sontu Doru-Andrei ROU 401 Chisinau 0,5 24,0 29,0 0,25
36
Tarabega Andrei ROU 401 Css Nr 2 Bucuresti 0,0 31,5 40,5 0,00

 

Coman Emilia-Florentina

                          

Rd. SNo
Name Rtg FED Club/City Pts. Res.
1 20
Lepadatu Aurelian-Stefan 401 ROU Css Ilfov 4,5 w 1
2 12 III Mihaltan Traian 428 ROU Acs Logismart Sibiu 5,5 s 1
3 16
Chetrari Nichita 401 MDA Chisinau 8,0 w 0
4 8 III Banzea Alexandru-Bogdan 476 ROU Css Nr 2 Bucuresti 5,5 s 0
5 26
Paun Andreea-Maria 401 ROU Css Ilfov 4,5 w 1
6 13 III Mihai Ioana-Maria 426 ROU Cs Otopeni 5,5 s ½
7 21
Lopotenco Alexandru 401 MDA Chisinau 4,5 w 1
8 6 II Panainte Andreea-Bianca 504 ROU Css Palatul Copiilor C-Ta 6,0 s ½
9 15
Busuioc Alexandra 401 AUT Tschaturanga Wien 5,0 w 1
 
Szocs Teodor-Iulian
Rd. SNo
Name Rtg FED Club/City Pts. Res.
1 28
Prejoianu Tudor 401 ROU Cs Siciliana Bucuresti 4,0 w 1
2 16
Chetrari Nichita 401 MDA Chisinau 8,0 s 0
3 20
Lepadatu Aurelian-Stefan 401 ROU Css Ilfov 4,5 w 1
4 12 III Mihaltan Traian 428 ROU Acs Logismart Sibiu 5,5 s 0
5 3 II Mocanu Valentin-Gabriel 570 ROU Cs Gambitul Damei Ploiest 4,5 s 1
6 15
Busuioc Alexandra 401 AUT Tschaturanga Wien 5,0 w 1
7 23
Managadze Livia 401 MDA Chisinau 5,0 w 1
8 9 III Dragulin Andrei 471 ROU Cs Petrolul Ploiesti 6,5 s ½
9 2 I Baciu Radu-George 707 ROU CC de Sah+ACS Apa Nova B 7,5 s 0

 

 

 

CLASAMENT  FINAL - sah clasic - copii 14 ani

Rk.
Name FED Rtg Club/City Pts.  TB1   TB2   TB3 
1 I Neaga Horia-Dumitru-Iustin ROU 1726 Css Nr 1 Timisoara 7,5 35,0 45,0 36,00
2 I Banciu Bianca-Gabriela ROU 683 Cs Olimp Sah Focsani 7,0 32,5 42,5 29,75
3
Brasoveanu Ion MDA 1570 Chisinau 6,5 33,0 41,5 28,50
4 II Ciuca Stefan-Ciprian ROU 528 Clubul Central De Sah Buc 5,5 33,0 41,5 20,25
5 II Turcuman Dragos-Mihai ROU 568 Acs De Sah Apa Nova Bucur 5,0 31,5 40,0 15,75
6
Luca Victor MDA 1472 Chisinau 5,0 30,0 38,5 19,50
7 I Henchel Ana-Maria-Cristina ROU 638 Acs De Sah Apa Nova Bucur 4,5 34,5 44,5 18,25
8 I Bracacescu Raluca-Veronica ROU 577 Acs De Sah Apa Nova Bucur 4,5 34,0 42,5 16,75
9 I Didiliuc Dariana-Gabriela ROU 1425 Cs Conpet Ploiesti 4,5 28,5 37,0 14,25
10
Ghetivu Dan ROU 401 Chisinau 4,0 30,0 38,0 14,25
11
Pohilenco Iurie MDA 401 Chisinau 3,5 36,0 46,0 16,75
12 III Stirbu Sergiu-Marius ROU 483 Clubul Central De Sah Buc 3,0 27,5 33,5 8,00
13 III Mitrofan Andrei-Laurentiu ROU 477 Cs Siciliana Bucuresti 2,5 29,5 37,5 7,75
14 II Trufin Dan-Alexandru ROU 401 Acs De Sah Apa Nova Bucur 1,0 31,5 39,5 3,50
15 II Mihet Daiana ROU 482 Css Nr 1 Timisoara 1,0 31,0 40,0 3,00
16
Alboni Denis-Dean ROU 401 Css Nr 1 Timisoara 0,0 31,5 40,5 0,00

Didiliuc Dariana-Gabriela

Rd. SNo
Name Rtg FED Club/City Pts. Res.
1 11 II Mihet Daiana 482 ROU Css Nr 1 Timisoara 1,0 w 1
2 9 II Ciuca Stefan-Ciprian 528 ROU Clubul Central De Sah Buc 5,5 s ½
3 7 I Bracacescu Raluca-Veronica 577 ROU Acs De Sah Apa Nova Bucur 4,5 w 0
4 6 I Henchel Ana-Maria-Cristina 638 ROU Acs De Sah Apa Nova Bucur 4,5 s 0
5 12 III Mitrofan Andrei-Laurentiu 477 ROU Cs Siciliana Bucuresti 2,5 s 1
6 3
Luca Victor 1472 MDA Chisinau 5,0 w 1
7 1 I Neaga Horia-Dumitru-Iustin 1726 ROU Css Nr 1 Timisoara 7,5 w 0
8 14
Ghetivu Dan 401 ROU Chisinau 4,0 s 0
9 10 III Stirbu Sergiu-Marius 483 ROU Clubul Central De Sah Buc 3,0 w 1

CLASAMENT  FINAL - sah clasic - copii 8 ani

Rk.
Name FED Rtg Club/City Pts.  TB1   TB2   TB3 
1
Vorobiov Vladislav MDA 401 Chisinau 8,0 40,5 51,5 45,75
2
Schitco Ivan MDA 401 Chisinau 7,5 40,5 53,0 39,50
3
Angheluta Filip ROU 409 Cs Siciliana Bucuresti 6,5 36,0 47,5 31,25
4
Mihai Doina-Ileana ROU 401 Clubul Sportiv Otopeni 6,0 38,5 50,0 30,00
5
Lichii Elizaveta MDA 401 Chisinau 6,0 38,5 50,0 29,00
6
Szavu Amalia-Fivi ROU 401 Css Nr 1 Timisoara 6,0 37,5 48,5 27,50
7
Colac Marius-Daniel ROU 401 Css Ilfov 6,0 37,5 44,5 27,50
8
Gheorghiu Alexandru-Dan ROU 401 Clubul Central De Sah Buc 6,0 33,5 44,5 25,50
9
Schiopu Andreea-Alexandra ROU 401 Css Ilfov 5,5 32,0 41,0 22,75
10
Stan Andreea-Loredana ROU 401 Css Ilfov 5,5 31,5 40,0 19,00
11
Constantinov Nichita MDA 401 Chisinau 5,0 36,5 46,5 24,00
12
Marin Ioana-Andreea ROU 401 Cs Conpet Ploiesti 5,0 34,5 44,5 21,00
13
Gaitan Mihnea-Victor ROU 401 Sport Club Municipal Bras 5,0 34,0 41,0 18,50
14
Ungureanu Alexandru-Daniel ROU 401 Cs Aem Luxten Timisoara 5,0 33,0 43,0 21,50
15
Lucutar Teodor-Felix ROU 401 Cs Siciliana Bucuresti 4,5 34,0 45,0 17,25
16
Bucur Denisa-Andreea ROU 401 Cs Dinamo Bucuresti 4,5 34,0 44,0 18,50
17
Pelin Ana-Maria ROU 401 Sport Club Municipal Bras 4,5 33,0 43,0 17,75
18
Jumbei Nicolae MDA 401 Chisinau 4,5 30,0 38,0 15,25
19
Stefan Mihai ROU 401 Cs Siciliana Bucuresti 4,5 29,0 37,5 16,50
20
Kovacs Victor ROU 401 Acs Logismart Sibiu 4,0 35,0 45,0 15,00
21
Banciu Ana-Maria ROU 401 Cs Olimp Sah Focsani 4,0 31,5 39,5 13,50
22
Boncea-Pentac Salia-Ana ROU 401 Cs Siciliana Bucuresti 4,0 29,0 38,0 13,50
23
Homone Daniel-Ifrim ROU 401 Css Nr 1 Timisoara 4,0 28,0 36,0 14,50
24
Iancu Maria-Isabella ROU 401 Css Nr 1 Pajura Bucurest 4,0 28,0 36,0 13,00
25
Banciu Alexandra-Ioana ROU 401 Cs Olimp Sah Focsani 4,0 26,0 32,5 11,50
26
Banzea Izabela-Georgeta ROU 401 Css Nr 2 Bucuresti 4,0 25,0 31,5 11,25
27
Niculae Stefan ROU 401 Cs Siciliana Bucuresti 3,5 24,0 30,0 9,00
28
Mocanu Valeria MDA 401 Chisinau 3,5 21,0 26,0 8,75
29
Didiliuc Lauriana-Mihaela ROU 401 Cs Conpet Ploiesti 3,0 30,5 38,5 8,50
30
Sarbu Zeno-Iulius ROU 401 Cs Siciliana Bucuresti 2,5 22,0 27,0 6,50
31
Liga Eva-Sarah ROU 401 Cs Siciliana Bucuresti 1,0 28,0 35,5 4,50
32 III Suliman Reis ROU 416 Cs Siciliana Bucuresti 1,0 26,5 36,5 4,00
33
Sarbu Adela ROU 401 Cs Siciliana Bucuresti 1,0 25,0 31,5 4,50
 
Marin Ioana-Andreea
Rd. SNo
Name Rtg FED Club/City Pts. Res.
1 3
Banciu Alexandra-Ioana 401 ROU Cs Olimp Sah Focsani 4,0 s 1
2 1 III Suliman Reis 416 ROU Cs Siciliana Bucuresti 1,0 w 1
3 28
Schitco Ivan 401 MDA Chisinau 7,5 s 0
4 11
Gaitan Mihnea-Victor 401 ROU Sport Club Municipal Bras 5,0 s 1
5 9
Constantinov Nichita 401 MDA Chisinau 5,0 w 0
6 32
Ungureanu Alexandru-Daniel 401 ROU Cs Aem Luxten Timisoara 5,0 w 1
7 17
Lichii Elizaveta 401 MDA Chisinau 6,0 s 0
8 30
Stefan Mihai 401 ROU Cs Siciliana Bucuresti 4,5 w 1
9 12
Gheorghiu Alexandru-Dan 401 ROU Clubul Central De Sah Buc 6,0 s 0

Didiliuc Lauriana-Mihaela

Rd. SNo
Name Rtg FED Club/City Pts. Res.
1 26
Sarbu Zeno-Iulius 401 ROU Cs Siciliana Bucuresti 2,5 w 1
2 31
Szavu Amalia-Fivi 401 ROU Css Nr 1 Timisoara 6,0 s 0
3 24
Pelin Ana-Maria 401 ROU Sport Club Municipal Bras 4,5 w 0
4 29
Stan Andreea-Loredana 401 ROU Css Ilfov 5,5 s 0
5 22
Mocanu Valeria 401 MDA Chisinau 3,5 w 1
6 30
Stefan Mihai 401 ROU Cs Siciliana Bucuresti 4,5 s 0
7 5
Banzea Izabela-Georgeta 401 ROU Css Nr 2 Bucuresti 4,0 w 1
8 27
Schiopu Andreea-Alexandra 401 ROU Css Ilfov 5,5 s 0
9 6
Boncea-Pentac Salia-Ana 401 ROU Cs Siciliana Bucuresti 4,0 w 0

 


DEZLEGARI CLASAMENTE












1 Stoica Eduard Catalin 10 30 15 Loc I B10
2 Herea Sergiu Gabriel 10 27 5 Loc II B10
3 Sandu Marian Catalin 10 27 7 Loc III B10
4 Coman Emilia Florentina 10 27 27 Loc I F10
5 Baciu Radu 10 27 29
6 Gheorghiu Alexandru 8 20 60 Loc I B8
7 Mihai Ioana Maria 10 19 20 Loc II F10
8 Busuioc Alexandra 10 19 30 Loc III F10
9 Mocanu Valentin Gabriel 10 18 14
10 Szocs Teodor Iulian 10 18 59
11 Mihaltan Traian 10 18 60
12 Chetrari Nichita 10 15 3
13 Ciobanu Alexandru 10 15 12
14 Popovici Gabriel 10 15 17
15 Dragulin Andrei 10 15 23
16 Talmaci Alexandru 10 15 31
17 Banzea Alexandru Bogdan 10 15 39
18 Constantinov Nichita 8 15 40 Loc II B8
19 Coada Valeriu 10 15 41
20 Vorobiov Vladislav 8 15 47 Loc III B8
21 Vasiliu Cosmin 10 15 56
22 Lopotenco Alexandru 10 14 9
23 Eftime Andrei 10 13 60
24 Iancu Maria Isabella 8 10 30 Loc I F8
25 MCBryan Daniel 10 10 51
26 Szavu Amalia 8 10 60 Loc II F8
27 Mihai Doina Ileana 8 9 32 Loc III F8
28 Bucur Denisa Andreea 8 9 34
29 Ungureanu Claudiu 10 9 45
30 Marin Ioana Andreea 8 5 6
31 Didiliuc Lauriana 8 5 26
32 Alboni Denis 10 4 60
33 Ungureanu Alexandru Daniel 8 0 33
34 Sontu Doru Andrei 10 0 60
35 Sufaru Cristian 10 0 60

 


 CLASAMENT  DEZLEGARI   14 ANI



1 David Alexandru 14 30 34 Loc I B14
2 Bida Mihai Eugen 14 25 35 Loc II B14
3 Ivcov Valeri 14 25 72 Loc II B14
4 Glavan Ana 12 21 75 Loc I F14
5 Didiliuc Dariana 14 15 75 Loc II F14
6 Vrajitoru Vlad 12 15 75 Loc I B12
7 Ghetivu Dan 14 14 75
8 Cuciuc Maxim 14 12 75
9 Plopeanu Tudor 12 11 50 Loc II B12
10 Angheluta Raluca 12 10 75 Loc I F12
11 Cusmuliuc Diana 12 8 59 Loc II F12
12 Cryjaveschi Veronica 12 8 59 Loc II F12
13 Szavu Debora 12 7 45 Loc III F14
14 Pohilenco Iurie 14 7 74
15 Plesoiu Irena 12 6 46 Loc III B12
16 Stirbu Sergiu 14 6 75
17 Patrascu Catalin 12 5 66
18 Popovici Chiril 14 3 75
19 Diaconescu Vlad 12 2 65
20 Agapie Otilia Gabriela 12 0 75
21 Ionica Andrei 14 0 75

 

 

             

 

"Cupa Radio România"-sah rapid - juniori sub 12 ani - Bucuresti 5 - 6 iunie

                         Evolutie excelenta a juniorilor mici de la CONPET.

              

Clasament final

Rk.

 

Name

Rtg

Club/City

Pts.

 TB1 

1

I

Dolana Andrei-Theodor

1965

Clubul Central De Sah Buc.

7,5

44,0

2

I

Marin Victor-Mihai

1812

Clubul Central De Sah Buc.

7,5

42,0

3

I

Vrajitoru Vlad-Laurentiu-Florin

1842

Clubul Central De Sah Buc.

7,0

43,5

4

I

Stancu Robert-Alexandru

756

Clubul Sportiv Otopeni

7,0

41,5

5

I

Baciu Radu-George

707

Clubul Central De Sah Buc.

7,0

39,5

6

 

Patrascu Catalin-Lucian

401

Cs Olimp Sah Focsani

6,5

43,0

7

I

Nastase Robert-Paul

1805

Asociatia Sah Club Snagov

6,5

40,5

8

I

Stanciu Andreea-Briana

607

Clubul Sportiv Otopeni

6,5

40,0

9

I

Coman Emilia-Florentina

1383

Cs Conpet Ploiesti

6,5

39,5

10

I

Nastase Andreea-Cristina

665

Asociatia Sah Club Snagov

6,5

37,5

11

II

Zlatea Cezar-Stelian

1595

Css Nr 2 Bucuresti

6,0

41,5

12

I

Fluerariu Radu-Cristian

1576

Cs Buftea

6,0

40,0

13

II

Petre Tudor-Stefan

724

Clubul Sportiv Otopeni

6,0

39,5

14

II

Plopeanu Tudor

581

Clubul Central De Sah Buc.

6,0

38,0

15

I

Dima Mihai-Tiberiu

1511

Clubul Central De Sah Buc.

6,0

37,0

16

II

Mamele Stefan-Bogdan

626

Clubul Sportiv Otopeni

6,0

35,5

17

I

Gheorghe Andrei-Constantin

621

Acs De Sah Apa Nova Buc

6,0

35,0

18

III

Ene Mihnea-Gabriel

422

Acs De Sah Apa Nova Buc

6,0

33,0

19

III

Mihai Ioana-Maria

426

Cs Otopeni

6,0

33,0

20

II

Pasca Mihai-Alexandru

591

Clubul Central De Sah Buc.

5,5

37,5

21

II

Eftime Andrei-Horatiu

555

Clubul Central De Sah Buc.

5,5

37,5

22

II

Szocs Teodor-Iulian

505

Cs Conpet Ploiesti

5,5

37,0

23

III

Mos Maria-Magdalena

438

Cs Conpet Ploiesti

5,5

36,0

24

 

Andronache Mihai-Stefan

401

Acs De Sah Apa Nova Buc

5,5

35,0

25

II

Panait Tudor-Alexandru

608

Clubul Central De Sah Buc.

5,5

33,0

26

III

Nastasie Stefan-Tei

446

Clubul Central De Sah Buc

5,5

33,0

27

 

Ordean Radu-Mihai

401

Clubul Central De Sah Buc.

5,0

40,0

28

I

Miroi Robert-Andrei

1749

Acs De Sah Apa Nova Buc

5,0

40,0

29

II

Cristian Codrut

522

Cs Tinerii Maestri Bucuresti

5,0

37,5

30

III

Banzea Alexandru-Bogdan

476

Css Nr 2 Bucuresti

5,0

37,0

31

III

Chivulescu Adrian-Alexandru

450

Clubul Central De Sah Buc.

5,0

36,0

32

III

Ignuta-Ciuncanu Matei-Cristian

450

Clubul Central De Sah Buc.

5,0

35,5

33

II

Marica Ruxandra-Ioana

511

Clubul Central De Sah Buc.

5,0

35,0

34

III

Angheli Gabriel-Teodor-Emanuel

468

Clubul Central De Sah Buc.

5,0

33,5

35

III

Otetea Andrei

441

Clubul Central De Sah Buc.

5,0

33,5

36

 

Miron Vlad-Ioan

401

Clubul Central De Sah Buc.

5,0

33,5

37

II

Ionica Andrei

404

Clubul Central De Sah Buc.

5,0

33,0

38

 

Constantinescu Andrei Cristian

401

 

5,0

32,0

39

 

Barac Cosmin-Petru

401

Clubul Central De Sah Buc.

5,0

30,0

40

 

Constantinescu Vlad Mihai

401

 

5,0

30,0

41

 

Arsene Dragos-Cristian

401

Acs De Sah Apa Nova Buc

5,0

30,0

42

 

Bolea Alexandru-Mihai

401

Cs Alcor Bucuresti

5,0

28,5

43

 

Voinescu Malina-Oana

401

Acs De Sah Apa Nova Buc

5,0

27,0

44

 

Gheorghiu Alexandru-Dan

401

Clubul Central De Sah Buc.

4,5

33,0

45

II

Ruscu Albert-Octavian

477

Clubul Central De Sah Buc.

4,5

32,5

46

 

Mihai Doina-Ileana

401

Clubul Sportiv Otopeni

4,5

31,5

47

 

Racu Ioana-Alexandra

401

Clubul Central De Sah Buc.

4,5

31,5

48

 

Rog Mihnea-Andrei

401

Acs De Sah Apa Nova Buci

4,5

27,5

49

 

Paveliu Andrei

401

Acs De Sah Apa Nova Buc

4,0

34,0

50

 

Orins Ion

401

Clubul Central De Sah Buc.

4,0

34,0

51

 

Piperea Vlad

401

Clubul Central De Sah Buc.

4,0

33,0

52

 

Marin Ioana-Andreea

401

Cs Conpet Ploiesti

4,0

33,0

53

 

Uta Stefan

401

Acs De Sah Apa Nova Buc

4,0

32,0

54

 

Panait Dragos-Florin

401

Acs De Sah Apa Nova Buc

4,0

31,5

55

 

Farcasanu Tudor

401

 

4,0

31,5

56

 

Dumitru Matei

401

Clubul Central De Sah Buc.

4,0

31,0

57

 

Pites Alexandru

401

Clubul Central De Sah Buc.

4,0

30,5

58

 

Enculesei Vlad-Razvan

401

Cs Siciliana Bucuresti

4,0

30,0

59

 

Radulescu Rares-Andrei

401

Clubul Central De Sah Buc.

4,0

30,0

60

 

Popescu Diana-Gabriela

401

Clubul Central De Sah Buc.

4,0

29,5

61

 

Florescu Andrei-Cristian

401

Acs De Sah Apa Nova Buc

4,0

29,5

62

 

Anghel Andrei

401

Clubul Central De Sah Buc.

4,0

28,0

63

 

Harsan Razvan

401

Clubul Central De Sah Buc.

4,0

28,0

64

 

Caraba Alexandru

401

Cs Alcor Bucuresti

4,0

27,0

65

 

Bran Irina

401

 

4,0

26,5

66

 

Dima Maria

401

Clubul Central De Sah Buc.

4,0

23,0

67

 

Constantin Stefan

401

Acs De Sah Apa Nova Buc

3,5

27,5

68

 

Gont Vlad-Andrei

401

Acs De Sah Apa Nova Buc

3,5

25,5

69

 

Tanasa Florin Petrisor

401

Clubul Central De Sah Buc.

3,5

23,5

70

 

Cotiga Elena Tincuta

401

Cs Alcor Bucuresti

3,5

22,0

71

 

Tecla Lidia

401

Acs De Sah Apa Nova Buc

3,5

21,5

72

 

Dragomir Ecaterina

401

 

3,0

30,0

73

II

Stefanescu Maria-Sorana

459

Clubul Central De Sah Buc.

3,0

27,5

74

 

Marinescu Cezar-Mihai

401

Acs De Sah Apa Nova Buc

3,0

27,0

75

 

Ionescu Diana-Elena

401

Acs De Sah Apa Nova Buc

3,0

27,0

76

 

Constantin Matei

401

Acs De Sah Apa Nova Buc

3,0

26,0

77

 

Ulmeanu Vlad-Adrian

401

Css Nr 1 Pajura Bucuresti

3,0

25,0

78

 

Sufaru Cristian

401

Css Nr 2 Bucuresti

3,0

24,5

79

 

Raicea Anastasia

401

 

3,0

23,0

80

 

Banzea Izabela-Georgeta

401

Css Nr 2 Bucuresti

2,5

27,0

81

 

Popa Raluca

401

Acs De Sah Apa Nova Buc

2,5

26,0

82

 

Constantin Dimitrie

401

Acs De Sah Apa Nova Buc

2,5

22,5

83

 

Pantaru Luca

401

 

2,5

22,5

84

 

Ciuc Matei

401

 

2,5

22,5

85

 

Coman Vlad Anton

401

 

2,5

22,0

86

 

Popovici Cezar-Stefan

401

Acs De Sah Apa Nova Buc

2,0

27,0

87

 

Alexa Andrei Valentin

401

Cs Alcor Bucuresti

2,0

22,0

88

 

Cojocari Andrei-Vlad

401

Acs De Sah Apa Nova Buc

1,5

17,0

89

 

Tigau Mihai

401

 

0,5

22,0

90

 

Popovici Ioachim-Savian

401

Acs De Sah Apa Nova Buc

0,0

28,0

91

 

Sztruten Vlad Florentin

401

Cs Alcor Bucuresti

0,0

21,5


                                                     

                                  

          Turneul de juniori sub 12 ani "CALUTUL de FILDES"- BRAILA- 28-30 mai 

        Juniorii nostri au avut o evolutie buna.  SZOCS IULIAN- comportare remarcabila.

                         
                                                                                                 

                                                         

              Runda 1

No

Name

Total

Result

Name

Total

1

Dolana, Andrei -Theodor

[0]

1:0

Dimache, Maria

[0]

2

Chirita, Adina - Andreea

[0]

0:1

Nastase, Robert - Paul

[0]

3

Miroi, Robert - Andrei

[0]

1:0

Mocanu, Sorina

[0]

4

Draghici, David

[0]

0:1

Scripcaru, George - Daniel

[0]

5

Coman, Emilia - Florentina

[0]

+:-

Apetroae, Andrei - Daniel

[0]

6

Asiminei, Adrian - Constantin

[0]

0:1

Stancu, Robert - Alexandru

[0]

7

Sarateanu, Alexandru - Armand

[0]

1:0

Caramfil, Alexandru - Gabriel

[0]

8

Fromea, Iulian - Alexandru

[0]

0:1

Petre, Tudor

[0]

9

Voicu, Gabriel

[0]

1:0

Ichim, Damian

[0]

10

Ivanov, Iulian

[0]

0:1

Baciu, Radu - George

[0]

11

Tomescu, Tudor - Gabriel

[0]

1:0

Ivanov, Mihai

[0]

12

Marin, Ioana - Andreea

[0]

0:1

Nastase, Andreea - Cristina

[0]

13

Comsa, Ciprian - Mihai

[0]

1:0

Mihai, Doina - Ileana

[0]

14

Mihaila, Alexia - Ioana

[0]

0:1

Mamele, Stefan - Bogdan

[0]

15

Prajovschi, Liviu

[0]

1:0

Mircea, Rares - Ioan

[0]

16

Mocanu, Mihai

[0]

0:1

Stanciu, Andreea - Briana

[0]

17

Pasca, Mihai - Alexandru

[0]

1:0

Munteanu, Nicolas - Iulian

[0]

18

Necula, Bogdan - Dumitrel

[0]

0:1

Rolea, Florin - Aexandru

[0]

19

Szocs, Teodor - Iulian

[0]

0:1

Patrascu, Catalin

[0]

20

Piticas, Monica - Iuliana

[0]

0:1

Ichim, Ioana - Andreea

[0]

21

Trimbitaru, Cornelia

[0]

1:0

Podgoreanu, Andrei

[0]

22

Rolea, Maria - Iulia

[0]

0:1

Fromea, Dragos - Florin

[0]

23

Mos, Maria - Magdalena

[0]

1:0

Sisoi, Ana

[0]

24

Stan, Iosif

[0]

0:1

Bogdan, Laura - Iulia

[0]

25

Mihai, Ioana - Maria

[0]

1:0

Toma, Mihai - Iulian

[0]

26

Ungureanu, Serban - Alexandru

[0]

0:1

Ene, Mihnea - Gabriel

[0]

 

                Runda 2

No

Name

Total

Result

Name

Total

1

Mamele, Stefan - Bogdan

[1]

0:1

Dolana, Andrei -Theodor

[1]

2

Nastase, Robert - Paul

[1]

1:0

Prajovschi, Liviu

[1]

3

Stanciu, Andreea - Briana

[1]

0:1

Miroi, Robert - Andrei

[1]

4

Scripcaru, George - Daniel

[1]

1:0

Pasca, Mihai - Alexandru

[1]

5

Rolea, Florin - Aexandru

[1]

.5:.5

Coman, Emilia - Florentina

[1]

6

Stancu, Robert - Alexandru

[1]

1:0

Ichim, Ioana - Andreea

[1]

7

Fromea, Dragos - Florin

[1]

0:1

Sarateanu, Alexandru - Armand

[1]

8

Petre, Tudor

[1]

1:0

Trimbitaru, Cornelia

[1]

9

Bogdan, Laura - Iulia

[1]

0:1

Voicu, Gabriel

[1]

10

Baciu, Radu - George

[1]

1:0

Mos, Maria - Magdalena

[1]

11

Ene, Mihnea - Gabriel

[1]

.5:.5

Tomescu, Tudor - Gabriel

[1]

12

Nastase, Andreea - Cristina

[1]

1:0

Mihai, Ioana - Maria

[1]

13

Patrascu, Catalin

[1]

1:0

Comsa, Ciprian - Mihai

[1]

14

Mihai, Doina - Ileana

[0]

0:1

Szocs, Teodor - Iulian

[0]

15

Dimache, Maria

[0]

1:0

Mihaila, Alexia - Ioana

[0]

16

Mircea, Rares - Ioan

[0]

0:1

Chirita, Adina - Andreea

[0]

17

Mocanu, Sorina

[0]

0:1

Mocanu, Mihai

[0]

18

Munteanu, Nicolas - Iulian

[0]

0:1

Draghici, David

[0]

19

Apetroae, Andrei - Daniel

[0]

-:+

Necula, Bogdan - Dumitrel

[0]

20

Piticas, Monica - Iuliana

[0]

.5:.5

Asiminei, Adrian - Constantin

[0]

21

Caramfil, Alexandru - Gabriel

[0]

1:0

Rolea, Maria - Iulia

[0]

22

Podgoreanu, Andrei

[0]

0:1

Fromea, Iulian - Alexandru

[0]

23

Ichim, Damian

[0]

0:1

Stan, Iosif

[0]

24

Sisoi, Ana

[0]

.5:.5

Ivanov, Iulian

[0]

25

Ivanov, Mihai

[0]

0:1

Ungureanu, Serban - Alexandru

[0]

26

Toma, Mihai - Iulian

[0]

1:0

Marin, Ioana - Andreea

[0]

                Runda 3

No

Name

Total

Result

Name

Total

1

Dolana, Andrei -Theodor

[2]

1:0

Petre, Tudor

[2]

2

Sarateanu, Alexandru - Armand

[2]

0:1

Nastase, Robert - Paul

[2]

3

Miroi, Robert - Andrei

[2]

0:1

Baciu, Radu - George

[2]

4

Voicu, Gabriel

[2]

.5:.5

Scripcaru, George - Daniel

[2]

5

Nastase, Andreea - Cristina

[2]

.5:.5

Stancu, Robert - Alexandru

[2]

6

Coman, Emilia - Florentina

[1.5]

+:-

Patrascu, Catalin

[2]

7

Tomescu, Tudor - Gabriel

[1.5]

1:0

Rolea, Florin - Aexandru

[1.5]

8

Comsa, Ciprian - Mihai

[1]

1:0

Ene, Mihnea - Gabriel

[1.5]

9

Mihai, Ioana - Maria

[1]

0:1

Mamele, Stefan - Bogdan

[1]

10

Prajovschi, Liviu

[1]

1:0

Dimache, Maria

[1]

11

Chirita, Adina - Andreea

[1]

0:1

Stanciu, Andreea - Briana

[1]

12

Pasca, Mihai - Alexandru

[1]

1:0

Draghici, David

[1]

13

Szocs, Teodor - Iulian

[1]

1:0

Caramfil, Alexandru - Gabriel

[1]

14

Ichim, Ioana - Andreea

[1]

1:0

Fromea, Iulian - Alexandru

[1]

15

Trimbitaru, Cornelia

[1]

1:0

Necula, Bogdan - Dumitrel

[1]

16

Stan, Iosif

[1]

0:1

Fromea, Dragos - Florin

[1]

17

Mos, Maria - Magdalena

[1]

1:0

Toma, Mihai - Iulian

[1]

18

Mocanu, Mihai

[1]

0:1

Bogdan, Laura - Iulia

[1]

19

Ungureanu, Serban - Alexandru

[1]

1:0

Piticas, Monica - Iuliana

[.5]

20

Asiminei, Adrian - Constantin

[.5]

0:1

Sisoi, Ana

[.5]

21

Ivanov, Iulian

[.5]

0:1

Mocanu, Sorina

[0]

22

Mihaila, Alexia - Ioana

[0]

0:1

Ichim, Damian

[0]

23

Mircea, Rares - Ioan

[0]

0:1

Ivanov, Mihai

[0]

24

Marin, Ioana - Andreea

[0]

1:0

Munteanu, Nicolas - Iulian

[0]

25

Podgoreanu, Andrei

[0]

0:1

Mihai, Doina - Ileana

[0]

26

Rolea, Maria - Iulia

[0]

1:0

BYE

 

 

                 Runda 4

No

Name

Total

Result

Name

Total

1

Nastase, Robert - Paul

[3]

0:1

Dolana, Andrei -Theodor

[3]

2

Baciu, Radu - George

[3]

0:1

Voicu, Gabriel

[2.5]

3

Scripcaru, George - Daniel

[2.5]

1:0

Tomescu, Tudor - Gabriel

[2.5]

4

Coman, Emilia - Florentina

[2.5]

0:1

Nastase, Andreea - Cristina

[2.5]

5

Stancu, Robert - Alexandru

[2.5]

0:1

Miroi, Robert - Andrei

[2]

6

Szocs, Teodor - Iulian

[2]

0:1

Sarateanu, Alexandru - Armand

[2]

7

Petre, Tudor

[2]

.5:.5

Patrascu, Catalin

[2]

8

Ichim, Ioana - Andreea

[2]

0:1

Comsa, Ciprian - Mihai

[2]

9

Mamele, Stefan - Bogdan

[2]

1:0

Trimbitaru, Cornelia

[2]

10

Fromea, Dragos - Florin

[2]

0:1

Prajovschi, Liviu

[2]

11

Stanciu, Andreea - Briana

[2]

1:0

Ungureanu, Serban - Alexandru

[2]

12

Bogdan, Laura - Iulia

[2]

0:1

Pasca, Mihai - Alexandru

[2]

13

Rolea, Florin - Aexandru

[1.5]

1:0

Mos, Maria - Magdalena

[2]

14

Ene, Mihnea - Gabriel

[1.5]

1:0

Sisoi, Ana

[1.5]

15

Ivanov, Mihai

[1]

0:1

Mihai, Ioana - Maria

[1]

16

Dimache, Maria

[1]

1:0

Marin, Ioana - Andreea

[1]

17

Mihai, Doina - Ileana

[1]

1:0

Chirita, Adina - Andreea

[1]

18

Mocanu, Sorina

[1]

1:0

Necula, Bogdan - Dumitrel

[1]

19

Draghici, David

[1]

0:1

Mocanu, Mihai

[1]

20

Caramfil, Alexandru - Gabriel

[1]

1:0

Stan, Iosif

[1]

21

Fromea, Iulian - Alexandru

[1]

1:0

Rolea, Maria - Iulia

[1]

22

Ichim, Damian

[1]

0:1

Toma, Mihai - Iulian

[1]

23

Ivanov, Iulian

[.5]

1:0

Asiminei, Adrian - Constantin

[.5]

24

Piticas, Monica - Iuliana

[.5]

1:0

Mihaila, Alexia - Ioana

[0]

25

Munteanu, Nicolas - Iulian

[0]

0:1

Mircea, Rares - Ioan

[0]

26

Podgoreanu, Andrei

[0]

1:0

BYE

 


           Runda 5

No

Name

Total

Result

Name

Total

1

Dolana, Andrei -Theodor

[4]

1:0

Scripcaru, George - Daniel

[3.5]

2

Voicu, Gabriel

[3.5]

1:0

Nastase, Andreea - Cristina

[3.5]

3

Comsa, Ciprian - Mihai

[3]

.5:.5

Nastase, Robert - Paul

[3]

4

Miroi, Robert - Andrei

[3]

1:0

Mamele, Stefan - Bogdan

[3]

5

Sarateanu, Alexandru - Armand

[3]

0:1

Stanciu, Andreea - Briana

[3]

6

Prajovschi, Liviu

[3]

0:1

Baciu, Radu - George

[3]

7

Pasca, Mihai - Alexandru

[3]

0:1

Stancu, Robert - Alexandru

[2.5]

8

Tomescu, Tudor - Gabriel

[2.5]

1:0

Coman, Emilia - Florentina

[2.5]

9

Ene, Mihnea - Gabriel

[2.5]

0:1

Petre, Tudor

[2.5]

10

Patrascu, Catalin

[2.5]

.5:.5

Rolea, Florin - Aexandru

[2.5]

11

Dimache, Maria

[2]

0:1

Szocs, Teodor - Iulian

[2]

12

Mocanu, Mihai

[2]

0:1

Ichim, Ioana - Andreea

[2]

13

Trimbitaru, Cornelia

[2]

.5:.5

Mocanu, Sorina

[2]

14

Toma, Mihai - Iulian

[2]

0:1

Fromea, Dragos - Florin

[2]

15

Mos, Maria - Magdalena

[2]

1:0

Caramfil, Alexandru - Gabriel

[2]

16

Ungureanu, Serban - Alexandru

[2]

0:1

Bogdan, Laura - Iulia

[2]

17

Mihai, Ioana - Maria

[2]

1:0

Fromea, Iulian - Alexandru

[2]

18

Mihai, Doina - Ileana

[2]

.5:.5

Ivanov, Iulian

[1.5]

19

Sisoi, Ana

[1.5]

1:0

Piticas, Monica - Iuliana

[1.5]

20

Necula, Bogdan - Dumitrel

[1]

0:1

Chirita, Adina - Andreea

[1]

21

Mircea, Rares - Ioan

[1]

0:1

Draghici, David

[1]

22

Rolea, Maria - Iulia

[1]

0:1

Ichim, Damian

[1]

23

Stan, Iosif

[1]

1:0

Ivanov, Mihai

[1]

24

Marin, Ioana - Andreea

[1]

1:0

Podgoreanu, Andrei

[1]

25

Asiminei, Adrian - Constantin

[.5]

.5:.5

Mihaila, Alexia - Ioana

[0]

26

Munteanu, Nicolas - Iulian

[0]

1:0

BYE

 

 

                      Runda 6

No

Name

Total

Result

Name

Total

1

Voicu, Gabriel

[4.5]

0:1

Dolana, Andrei -Theodor

[5]

2

Baciu, Radu - George

[4]

1:0

Stanciu, Andreea - Briana

[4]

3

Nastase, Robert - Paul

[3.5]

0:1

Miroi, Robert - Andrei

[4]

4

Nastase, Andreea - Cristina

[3.5]

0:1

Scripcaru, George - Daniel

[3.5]

5

Stancu, Robert - Alexandru

[3.5]

1:0

Tomescu, Tudor - Gabriel

[3.5]

6

Petre, Tudor

[3.5]

.5:.5

Comsa, Ciprian - Mihai

[3.5]

7

Ichim, Ioana - Andreea

[3]

0:1

Sarateanu, Alexandru - Armand

[3]

8

Mamele, Stefan - Bogdan

[3]

1:0

Mos, Maria - Magdalena

[3]

9

Bogdan, Laura - Iulia

[3]

0:1

Prajovschi, Liviu

[3]

10

Patrascu, Catalin

[3]

1:0

Pasca, Mihai - Alexandru

[3]

11

Rolea, Florin - Aexandru

[3]

.5:.5

Mihai, Ioana - Maria

[3]

12

Fromea, Dragos - Florin

[3]

0:1

Szocs, Teodor - Iulian

[3]

13

Coman, Emilia - Florentina

[2.5]

1:0

Mihai, Doina - Ileana

[2.5]

14

Sisoi, Ana

[2.5]

.5:.5

Trimbitaru, Cornelia

[2.5]

15

Mocanu, Sorina

[2.5]

0:1

Ene, Mihnea - Gabriel

[2.5]

16

Toma, Mihai - Iulian

[2]

1:0

Dimache, Maria

[2]

17

Chirita, Adina - Andreea

[2]

.5:.5

Ivanov, Iulian

[2]

18

Draghici, David

[2]

0:1

Marin, Ioana - Andreea

[2]

19

Caramfil, Alexandru - Gabriel

[2]

0:1

Mocanu, Mihai

[2]

20

Fromea, Iulian - Alexandru

[2]

1:0

Stan, Iosif

[2]

21

Ichim, Damian

[2]

0:1

Ungureanu, Serban - Alexandru

[2]

22

Ivanov, Mihai

[1]

0:1

Piticas, Monica - Iuliana

[1.5]

23

Necula, Bogdan - Dumitrel

[1]

1:0

Asiminei, Adrian - Constantin

[1]

24

Podgoreanu, Andrei

[1]

1:0

Mircea, Rares - Ioan

[1]

25

Rolea, Maria - Iulia

[1]

0:1

Munteanu, Nicolas - Iulian

[1]

26

Mihaila, Alexia - Ioana

[.5]

1:0

BYE

 

               Runda 7

No

Name

Total

Result

Name

Total

1

Dolana, Andrei -Theodor

[6]

.5:.5

Baciu, Radu - George

[5]

2

Miroi, Robert - Andrei

[5]

1:0

Voicu, Gabriel

[4.5]

3

Scripcaru, George - Daniel

[4.5]

.5:.5

Stancu, Robert - Alexandru

[4.5]

4

Sarateanu, Alexandru - Armand

[4]

0:1

Patrascu, Catalin

[4]

5

Prajovschi, Liviu

[4]

1:0

Petre, Tudor

[4]

6

Stanciu, Andreea - Briana

[4]

.5:.5

Comsa, Ciprian - Mihai

[4]

7

Szocs, Teodor - Iulian

[4]

1:0

Mamele, Stefan - Bogdan

[4]

8

Mihai, Ioana - Maria

[3.5]

0:1

Nastase, Robert - Paul

[3.5]

9

Ene, Mihnea - Gabriel

[3.5]

0:1

Coman, Emilia - Florentina

[3.5]

10

Tomescu, Tudor - Gabriel

[3.5]

1:0

Nastase, Andreea - Cristina

[3.5]

11

Pasca, Mihai - Alexandru

[3]

0:1

Rolea, Florin - Aexandru

[3.5]

12

Ungureanu, Serban - Alexandru

[3]

0:1

Ichim, Ioana - Andreea

[3]

13

Trimbitaru, Cornelia

[3]

1:0

Toma, Mihai - Iulian

[3]

14

Mocanu, Mihai

[3]

1:0

Fromea, Dragos - Florin

[3]

15

Mos, Maria - Magdalena

[3]

.5:.5

Fromea, Iulian - Alexandru

[3]

16

Marin, Ioana - Andreea

[3]

0:1

Bogdan, Laura - Iulia

[3]

17

Mihai, Doina - Ileana

[2.5]

1:0

Sisoi, Ana

[3]

18

Piticas, Monica - Iuliana

[2.5]

0:1

Chirita, Adina - Andreea

[2.5]

19

Dimache, Maria

[2]

.5:.5

Mocanu, Sorina

[2.5]

20

Ivanov, Iulian

[2.5]

1:0

Draghici, David

[2]

21

Munteanu, Nicolas - Iulian

[2]

.5:.5

Caramfil, Alexandru - Gabriel

[2]

22

Ichim, Damian

[2]

1:0

Podgoreanu, Andrei

[2]

23

Stan, Iosif

[2]

1:0

Necula, Bogdan - Dumitrel

[2]

24

Mihaila, Alexia - Ioana

[1.5]

1:0

Rolea, Maria - Iulia

[1]

25

Asiminei, Adrian - Constantin

[1]

0:1

Ivanov, Mihai

[1]

26

Mircea, Rares - Ioan

[1]

1:0

BYE

 

 

CĂLUŢUL  DE  FILDEŞ – ediţia a IV-a

Brăila 28-30.05.2010

 

Clasament final

   

Loc

Nume, prenume

Grupa

vârstă

Cat.

ELO

CIV

Club

Puncte

Buch.

1

Dolana, Andrei -Theodor

12 ani

I

1965

965

Cl Central Sah Buc.

6.5

30.0

2

Miroi, Robert - Andrei

12 ani

I

1796

796

Cs  Apa Nova  Buc.

6

31.0

3

Baciu, Radu - George

10 ani

I

 

707

Cl Central Sah Buc.

5.5

33.5

4

Scripcaru, George - Daniel

12 ani

I

1787

787

Cs Politehnica Iasi

5

29.0

5

Patrascu, Catalin

12 ani

NC

 

401

CsOlimpSahFocsani

5

28.5

6

Stancu, Robert - Alexandru

12 ani

I

 

756

Cs Otopeni

5

27.0

7

Prajovschi, Liviu

12 ani

II

 

623

Cs EsperantoTulcea

5

25.0

8

Szocs, Teodor - Iulian

10 ani

II

 

505

Cs  Conpet  Ploiesti

5

25.0

9

Voicu, Gabriel

12 ani

I

 

715

Cs Orizont 64 Braila

4.5

33.5

10

Nastase, Robert - Paul

12 ani

I

1805

805

As Sah ClubSnagov

4.5

33.0

11

Stanciu, Andreea - Briana

10 ani

I

 

607

Cs Otopeni

4.5

30.5

12

Comsa, Ciprian - Mihai

12 ani

II

 

628

Cs  Apa Nova  Buc.

4.5

29.5

13

Coman, Emilia - Florentina

10 ani

I

1383

401

Cs  Conpet  Ploiesti

4.5

28.5

14

Tomescu, Tudor - Gabriel

12 ani

I

 

681

Cs Orizont 64 Braila

4.5

27.0

15

Rolea, Florin - Aexandru

10 ani

II

 

535

Cs Orizont 64 Braila

4.5

25.0

16

Petre, Tudor

12 ani

II

 

724

Cs Otopeni

4

32.5

17

Mamele, Stefan - Bogdan

12 ani

II

 

626

Cs Otopeni

4

30.5

18

Sarateanu, Alex. - Armand

10 ani

II

 

739

Css Nr 1Pajura Buc.

4

29.0

19

Ichim, Ioana - Andreea

12 ani

II

 

483

Cs Orizont 64 Braila

4

26.5

20

Bogdan, Laura - Iulia

12 ani

II

 

428

Cs Orizont 64 Braila

4

25.5

21

Mocanu, Mihai

10 ani

NC

 

401

Cs Micul Print Braila

4

23.0

22

Trimbitaru, Cornelia

12 ani

II

 

462

Cs Orasenesc Ianca

4

20.0

23

Nastase, Andreea - Cristina

10 ani

I

 

665

As Sah ClubSnagov

3.5

29.0

24

Mos, Maria - Magdalena

10 ani

III

 

438

Cs  Conpet  Ploiesti

3.5

26.0

25

Ene, Mihnea - Gabriel

10 ani

III

 

422

Cs  Apa Nova  Buc.

3.5

25.5

26

Mihai, Ioana - Maria

10 ani

III

 

426

Cs Otopeni

3.5

25.0

27

Mihai, Doina - Ileana

8 ani

NC

 

401

Cs Otopeni

3.5

24.5

28

Chirita, Adina - Andreea

8 ani

II

 

418

Cs Orizont 64 Braila

3.5

21.5

29

Ivanov, Iulian

12 ani

NC

 

401

Cs  Electro  Braila

3.5

21.5

30

Fromea, Iulian - Alexandru

12 ani

NC

 

401

Cs Orizont 64 Braila

3.5

20.0

31

Pasca, Mihai - Alexandru

10 ani

II

 

591

Cl Central Sah Buc.

3

28.0

32

Mocanu, Sorina

12 ani

III

 

408

Cs Orizont 64 Braila

3

25.0

33

Fromea, Dragos - Florin

8 ani

II

 

452

Cs Orizont 64 Braila

3

24.5

34

Ungureanu, Serban-Alex.

8 ani

NC

 

401

Cs  Apa Nova  Buc.

3

23.5

35

Toma, Mihai - Iulian

8 ani

NC

 

401

Clubul SportivTunari

3

22.5

36

Sisoi, Ana

12 ani

NC

 

401

Cs  Electro  Braila

3

21.5

37

Stan, Iosif

8 ani

NC

 

401

Cs Otopeni

3

19.5

38

Marin, Ioana - Andreea

8 ani

NC

 

401

Cs  Conpet  Ploiesti

3

18.5

39

Ichim, Damian

12 ani

NC

 

401

Cs  Electro  Braila

3

17.5

40

Dimache, Maria

10 ani

III

 

420

Cs Micul Print Braila

2.5

27.5

41

Caramfil, Alexandru-Gabriel

8 ani

NC

 

401

Cs  Electro  Braila

2.5

22.0

42

Piticas, Monica - Iuliana

10 ani

NC

 

401

Cs Orizont 64 Braila

2.5

18.5

43

Mihaila, Alexia - Ioana

8 ani

NC

 

401

Cs Orizont 64 Braila

2.5

17.0

44

Munteanu, Nicolas - Iulian

10 ani

NC

 

401

Cs  Electro  Braila

2.5

16.0

45

Necula, Bogdan - Dumitrel

8 ani

NC

 

401

Cs Orizont 64 Braila

2

22.5

46

Podgoreanu, Andrei

10 ani

NC

 

401

Cs  Electro  Braila

2

22.0

47

Draghici, David

8 ani

NC

 

404

Cs Orizont 64 Braila

2

22.0

48

Mircea, Rares - Ioan

8 ani

NC

 

401

Cs Orizont 64 Braila

2

19.5

49

Ivanov, Mihai

12 ani

NC

 

401

Cs  Electro  Braila

2

19.0

50

Rolea, Maria - Iulia

8 ani

NC

 

401

Cs Orizont 64 Braila

1

19.5

51

Asiminei, Adrian - Constantin

8 ani

NC

 

401

Cs Orizont 64 Braila

1

19.5

52

Apetroae, Andrei - Daniel

12 ani

NC

 

401

Cs Micul Print Braila

0

5.0

 

Arbitri:  GONCIAR  ŞTEFAN

               CAMBURI MIRCEA

                    BALCAN IONEL  

 

 

                         

       "  Campionatul National Universitar"-  Etapa Finala -  Iasi, 21 – 23 mai

                                          GOGULANCEA  RADU  -  locul 6  si o evolutie onorabila

                                                                                               

 

 

Clasament  Final  "C.N.Universitar 2010"

Iasi 21-23 mai

 
Place Name                        Feder Rtg  Loc  Score Buch. M-Buch. Progr.
 
 1-3  Sgircea, Silvia Raluca      WFM   2198 1198 5.5    32.5    23.0   22.5
      Enache, Danut               NM    2320 1320 5.5    30.0    21.5   23.0
      Garbea, Bogdan              CM    2270 1270 5.5    30.0    21.0   23.5
 4-5  Ocnarescu, Victor           CM    2198 1198 5      28.5    20.0   20.0
      Popescu, Florin             I     2152 1152 5      28.0    20.0   22.0
 6-8  Gogulancea, Radu            CM    2173 1173 4.5    29.5    21.0   20.0
      Vasile, Teodora             WCM   2016 1016 4.5    28.0    22.0   20.0
      Turcu, Iulian               CM    2232 1232 4.5    27.5    19.5   19.0
9-11  Constantin, Dragos Georgian I     2025 1025 4      25.0    18.5   17.0
      Mathe, Katalin              WCM   2042 1042 4      25.0    17.5   16.0
      Tudose, Cristian            I     1757 757  4      24.5    17.0   13.5
12-16 Dobre, Florin Iulian        I     2003 1003 3.5    29.5    22.0   17.0
      Rebegea, Razvan Vasile      CM    2168 1168 3.5    28.0    20.5   16.0
      Gurguiatu, Sandu            CM    1771 771  3.5    24.5    17.5   12.5
      Radu, Ioan                  I     2054 1054 3.5    24.5    17.0   15.5
      Sterpu, Constanta Andreea   WCM   1983 983  3.5    19.0    14.5   11.0
17-19 Borzea, Tudor Calin         I     1856 856  3      21.0    15.5   11.0
      Focsa, Mihai Vasile         III        469  3      21.0    14.5   12.0
      Moldovan, Raul              III        440  3      20.0    14.0   10.0
20-21 Capusneanu, Claudia         NC         401  2.5    19.0    14.5    5.5
      Klitorakis, Ioannis         NC         401  2.5    18.0    14.0    7.5
22-23 Focsa, Danut Stefan         III        445  2      20.0    15.5    9.0
      Serbanescu, Radu Mihai      III        422  2      19.5    15.5    8.0
24-25 Costin, Bogdan              NC         401  1.5    23.5    17.0    5.5
      Taras, Dan Gheorghe         CM    2285 1285 1.5    14.0     5.0    3.5
26-28 Giurgica, Mihaela           NC         401  1      19.0    13.0    4.0
      Moraru, Alexandru           I     1986 986  1      14.5     7.0    3.0
      Radu, Andrei                I     1960 960  1      10.5     4.0    2.0
29-37 Cartas, Octavian Mihai      CM    2186 1186 0       0.0     0.0    0.0
      Taras, Bogdan Ilie          I     2141 1141 0       0.0     0.0    0.0
      Rucsandescu, Dan            I     1875 875  0       0.0     0.0    0.0
      Cojocaru, Alexandra         I          553  0       0.0     0.0    0.0
      Ciocoiu, Andrei             NC         401  0       0.0     0.0    0.0
      Mocanu, Adrian              NC         401  0       0.0     0.0    0.0
      Parvu, Ovidiu               NC         401  0       0.0     0.0    0.0
      Stanila, Razvan             NC         401  0       0.0     0.0    0.0
      Vana, Genica                NC         401  0       0.0     0.0    0.0

 

"Olimpiada Nationala a Sportului Scolar -Gimnaziu"- fete - Deva 14-16 mai

        DIDILIUC  Dariana-Gabriela  reprezentanta Prahovei si junioara noastra  locul 11.

                      

                                                                                              

 

 

OLIMPIADA NATIONALA A SPORTULUI SCOLAR-FETE-GIMNAZIU








              

Clasament  Final













Rank SNo.   Name Rtg Club Pts Res.
1 1 WFM Visanescu Daria-Ioana 896 Liceul Pedagogic "Sabin D 0
2 2 WCM Gelip Ioana 864 Şcoala "Bogdan Petriceicu 0
  6 I Stanciu Ioana-Georgiana 748 Şcoala "Tudor Vladimiresc 0
4 7 I Moldovan Petruta-Alisia 740 Şcoala Generală Nr. 7 Tg. 0
5 17 I Varga Adrienn 526 Liceul Teologic Reformat 5 1
6 8 I Ciungan Diana-Alexandra 679 Lic.'Andrei Muresanu"Bras 5 0
7 11 I Cosman Andreea-Marioara 582 Colegiul Naţional Pedagog 0
8 12 I Cirlig Ioana-Andreea 579 Şcoala Nr. 24 "Sf. Gheorg 0
9 4 I Serbanescu Diana-Maria 764 Şcoala Nr.79 Buc. 0
10 15 I Cucu Teodora-Laura 628 Scoala Nr.11 Buzau 0
11 16 I Didiliuc Dariana-Gabriela 565 Şcoala cu Clasele I-VIII 0
12 10 I Corolea Diana-Gabriela 629 Eco-Şcoala cu Clasele I-V 4 0
13 5 I Brezeanu Alexandra 756 Liceul de Arte Plastice C 4 0
14 3 I Luca Ioana-Sanziana 779 Şcoala Generală "C-tin Br 4 0
15 27   Prunariu Ana-Maria 401 Colegiul Naţional "Tudor 4 0
16 13 I Toma Elena-Adelaida 562 Şcoala "Nicolae Iorga" Fo 4 0
17 23 III Oana Amalia-Ioana 411 Liceul Teoretic "I.L. Car 4 0
18 37   Rotaru Ana 400 Şcoala cu Clasele I-VIII 0
19 9 I Firaru Roxana-Maria 643 Liceul Teoretic "Ioan Pet 0
20 18 II Diaconita Tamara 515 Sc.Nr.6 "Gr.Antipa" Botos 0
21 29   Abraham Izabella 400 Liceul Teoretic "Szekely 0
22 34   Luca Malina Denisa 400 Sc.Arte si Meserii Dobroi 0
23 21 III Pop Simina-Mihaela 447 Liceul Sportiv "Avram Ian 0
24 20 II Paiu Andreea 458 Şcoala Nr. 12 "Miron Cost 0
25 14 I Salim Arzu 703 Colegiul Naţional "Mircea 3 0
26 25   Cojocea Geanina-Maria 401 Sc.Oprea Iorgulescu" Camp 3 0
27 19 II Ichim Ioana-Andreea 483 CsSc. M.Eminescu"Braila 3 0
28 35   Matei Floarea 400 Sc.Nr.1 Ilva Mica 3 0
29 33   Cornea Nicoleta Simona 400 Şcoala cu Clasele I-VIII 3 0
30 36   Piinicica Patricia Elena 400 Liceul Osica de Sus-OT ˝
31 22 III Gilca Adina-Gabriela 419 Şcoala cu Clasele I-VIII ˝
32 31   Bosneag Nicoleta Vetuta 400 Liceul Teoretic "Traian L 2 0
33 28   Vlad Alexandra-Anamaria 401 Gr.Sc."J.G.Tajovsky" Nadl 2 0
34 32   Cernat Maria Luiza 400 Liceul Teoretic "Mihai Em 2 0
35 26   Dumitru Denisa 401 Sc."m.Eminescu"Alba Iulia 2 0
36 39   Stan Ana Maria 400 Şcoala cu Clasele I-VIII 2 0
37 24   Cimpean Andra 401 Şcoala "Dr. Mihaly de Aps 2 0
38 38   Spatarelu Mirela 400 Şcoala cu Clasele I-VIII 1 0
39 30   Benchea Emanuela Alexandra 400 Sc.Arte Si Meserii Cleja- 0 0

 

"CUPA  ROMANIEI - sah activ 2010 "  Snagov ( Ghermanesti ) 8 - 9 mai

        CONPET -ul a participat cu 3 echipe ( 2 masculine si 1 feminina ), dar lipsa unor

    jucatori de baza pe toata perioada competitiei a dus la o clasare mult sub posibilitati.

                   

                   

 

 

 

 


 

" CUPA  PLOIESTIULUI - la sah activ "  - Turneu inchis ( 8 jucatori )

    MIROIU  CATALIN - un loc 4 dupa o evolutie  foarte buna, intr-o companie autohtona selecta.

                                                                

                                                                                             

 

 

 

 

 

    "  Finalele Nationale de Juniori "- editia 2010   ( 7 - 17 aprilie )   Voineasa

       DOUA MEDALII de ARGINT prin MARIN IOANA - dezlegari - fete 8 ani

                                                            si DIDILIUC DARIANA - dezlegari - fete 14 ani

                                                                   

       

                 

         

               

          

                  

            

 

 
 

 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Website realizat de: Cristian si EnoDesign.ro