ŞAH - CONPET

 

 

Informatii Sahiste detaliate

                                                              Trimestrul II , 2011

" Festivalul  International  FISCA 2011"- 10 ani - Cap Aurora - 24 iunie- 03 iulie

                              Turneu de vacanta pentru trei dintre juniorii nostri mici.

                  SZOCS  Teodor-Iulian evolutie promitatoare : locul 8 din 74 juniori.

                              MARIN  Ioana-Andreea (mezina) intr-un progres promitator.

                  MOS  Maria-Magdalena, dupa un start bun, evolutie sub posibilitati.

                                                          

 

CLASAMENT  FINAL- Juniori  10 ani

Rk. Name FED Rtg Club/City Pts.  TB1   TB2   TB3 
1 I Ileana George ROU 1587 Acs Logismart Sibiu 7.5 54.0 42.5 43.75
2 I Sarateanu Alexandru-Armand ROU 1564 Css Nr 1 Pajura Bucuresti 7.0 55.0 43.5 41.25
3 I Baciu Radu-George ROU 1788 Clubul Central De Sah Buc. 7.0 55.0 42.5 41.25
4 I Dicu Dan-Alexandru ROU 1804 Cs Sig-Mar Sighetu Marmatiei 6.5 54.5 42.5 37.25
5 I Ciorica Mihai-Vlad ROU 1507 Css Nr 1 Timisoara 6.5 53.0 41.5 36.75
6 I Lupu Cristian ROU 1484 Cs Tinerii Maestri Craiova 6.5 52.0 40.0 35.50
7 II Muresan Adrian-Ionut ROU 1367 Csu Sibiu 6.5 49.5 39.5 32.00
8 I Szocs Teodor-Iulian ROU 1521 Cs Conpet Ploiesti 6.5 47.0 36.5 32.25
9 II Baias Ioan-Nicolae ROU 1312 Acs Logismart Sibiu 6.0 49.0 39.0 29.00
10 I Csurka Roland ROU 1655 Cs Sig-Mar Sighetu Marmatiei 6.0 49.0 38.0 30.00
11 II Pasca Mihai-Alexandru ROU 1506 Clubul Central De Sah Buc. 6.0 47.0 36.5 30.25
12 II Handac Alexandru-Radu ROU 1488 Cs Fc Callatis Mangalia 6.0 45.5 36.0 29.00
13 II Cialacu Alexandru ROU 1360 Cs Sah Club Galati 6.0 45.0 36.5 26.00
14 III Nastasie Stefan-Tei ROU 1273 Clubul Central De Sah Buc. 6.0 43.5 35.0 25.75
15 II Axin Andrei ROU 1439 Cs Sah Club Galati 5.5 49.0 40.0 26.50
16 Timofte Alexandra ROU 1201 Asc Ramnicu Valcea 5.5 48.0 37.0 27.25
17 I Marina-Fit Paul-Constantin ROU 1383 Cs Sig-Mar Sighetu Marmatiei 5.5 47.0 37.5 23.25
18 III Corbeanu Andrei ROU 1246 Asc Ramnicu Valcea 5.5 46.0 36.0 26.00
19 II Paraschiv Paul-Alexandru ROU 1399 Css Nr 1 Timisoara 5.5 45.5 36.5 25.50
20 II Strat Bogdan ROU 1336 Cs Sah Club Galati 5.5 45.0 35.0 25.25
Vass Razvan ROU 1208 Sc Vados Arad 5.5 45.0 35.0 25.25
22 II Alboni Denis-Dean ROU 1483 Css Nr 1 Timisoara 5.5 44.5 35.0 24.25
23 III Daha Andrei-Codrin ROU 1289 Clubul Central De Sah Buc. 5.5 43.5 34.5 22.75
24 III Mihailescu Anna ROU 1231 Sc Vados Arad 5.5 40.5 32.0 21.25
25 III Paraschiv Petronela-Alexandra ROU 1214 Css Nr 1 Timisoara 5.5 37.0 27.5 19.50
26 II Bledea Dragos-Ioan ROU 1358 Cs Sig-Mar Sighetu Marmatiei 5.0 50.0 39.0 24.50
27 II Szavu Amalia-Fivi ROU 1350 Css Nr 1 Timisoara 5.0 47.5 37.0 22.50
28 I Balan Briana-Cleopatra ROU 1297 Asc Bistrita 5.0 46.0 36.0 24.00
29 III Geleriu Calin-Stelian ROU 1201 Csu Sibiu 5.0 43.0 34.0 20.00
30 Ivan-Stefan Ionel ROU 1201 Cs Fc Callatis Mangalia 5.0 42.5 34.0 22.00
31 III Droc Larisa-Mihaela ROU 1227 Cs Fc Callatis Mangalia 5.0 40.0 31.0 18.50
32 II Simion Adela-Maria ROU 1251 Cs Sig-Mar Sighetu Marmatiei 5.0 37.5 29.5 15.50
33 II Csiszar Eduard-Daniel ROU 1460 Cs Sig-Mar Sighetu Marmatiei 4.5 46.5 36.0 19.25
34 II Marin Ioana-Andreea ROU 1314 Cs Conpet Ploiesti 4.5 45.0 34.0 19.00
35 II Bresug Alexandru-Andrei ROU 1369 Palatul Copiilor Botosani 4.5 43.5 35.5 18.50
36 II Sacaleanu Sergiu-Dorel ROU 1369 Sc Vados Arad 4.5 43.5 34.5 18.25
37 III Petcu Bogdan ROU 1274 Cs Fc Callatis Mangalia 4.5 41.0 32.0 18.00
38 II Mos Maria-Magdalena ROU 1286 Cs Conpet Ploiesti 4.5 41.0 32.0 16.25
39 III Macovei Alexandru ROU 1212 Palatul Copiilor Botosani 4.5 40.0 29.5 16.75
40 I Rosu Alexandru ROU 1291 Cs Sig-Mar Sighetu Marmatiei 4.5 39.0 30.0 18.00
41 Gheorghiu Oana ROU 1201 Csu Sibiu 4.5 36.5 29.0 15.25
42 III Neagu Adena-Mihaela ROU 1243 Csm Ploiesti 4.5 36.0 28.5 13.25
43 III Oaie Costin ROU 1291 Cs Fc Callatis Mangalia 4.5 35.0 27.5 13.75
44 III Ghenea Razvan-Marian ROU 1207 Cs Fc Callatis Mangalia 4.0 42.0 32.5 15.00
45 III Cilibiu Mihai-Iulian ROU 1212 Cs Tinerii Maestri Craiova 4.0 40.0 31.0 15.00
46 Sodinca Iulia-Cristiana ROU 1201 Sc Vados Arad 4.0 39.5 30.5 16.75
47 Popa Timotei-Marius ROU 1201 Cs Victoria Techirghiol 4.0 39.0 30.5 13.50
48 III Stanoiu Emanuel-Stefan ROU 1201 Cs Noua Generatie Mangalia 4.0 38.0 30.0 12.50
49 Fratila Teodora ROU 1201 Cs Vointa Buzau 4.0 38.0 30.0 12.25
50 III Ercsei Estera-Alexandra ROU 1210 Cs Victoria Techirghiol 4.0 38.0 29.0 13.00
51 III Gozner Camelia-Maria ROU 1202 Csu Sibiu 4.0 36.0 27.5 12.50
52 III Stanoi Radu-Gabriel ROU 1263 Cs Arpechim Pitesti 4.0 33.5 26.5 11.50
53 Nica Rares-Octavian ROU 1201 Cs Mediator Giarmata Vii 4.0 33.5 25.0 11.50
54 Grigore Teodor-Florin ROU 1201 Csm Ploiesti 3.5 43.5 33.5 16.25
55 Vadasan Bogdan ROU 1201 Sc Vados Arad 3.5 36.5 29.0 10.50
56 III Samoila Flavius-Ionut ROU 1201 Cs Noua Generatie Mangalia 3.5 35.5 28.0 11.25
57 Moldovan Andrei-Vasile ROU 1201 Cs Sig-Mar Sighetu Marmatiei 3.5 35.0 27.5 9.75
58 Pascu Bianca-Andreea ROU 1201 Cs Fc Callatis Mangalia 3.5 35.0 27.5 9.50
59 Silaghi Oana ROU 1201 Cs Mediator Giarmata Vii 3.5 30.0 24.5 8.00
60 Vasilescu Gabriel Alexandru ROU 1201 Clubul Central De Sah Buc. 3.5 29.0 22.5 10.50
61 Iacob Laurentiu ROU 1201 Cs Fc Callatis Mangalia 3.5 28.5 22.0 7.75
62 Cosma Richard-John ROU 1201 Csu Sibiu 3.0 36.5 29.0 7.00
63 Stamate Robert ROU 1201 Asc Ramnicu Valcea 3.0 32.0 24.5 6.50
64 Jurj Andrei-George ROU 1201 Sc Vados Arad 3.0 31.5 24.5 6.25
65 Filea Razvan-Gheorghe ROU 1201 Csu Sibiu 3.0 28.5 20.0 6.50
66 Drindea Luca Dumitru ROU 1201 Csu Sibiu 3.0 28.0 22.5 5.75
67 Dima Maria ROU 1201 Clubul Central De Sah Buc. 2.5 36.0 28.0 8.75
68 Postolache Maria ROU 1201 Csu Sibiu 2.5 32.0 25.0 6.50
69 Vicol Anamaria ROU 1201 Cs Victoria Techirghiol 2.5 32.0 24.5 6.00
70 Alexandru Robert-Nicolae ROU 1201 Csu Sibiu 2.5 29.5 22.0 7.00
71 Musetescu-Sincai Mihai ROU 1201 Cs Victoria Techirghiol 2.5 28.0 21.0 4.00
72 Dobra Robert-Cristian ROU 1201 Cs Tinerii Maestri Craiova 2.0 28.5 23.0 5.00
73 Vrana George ROU 1201 Cs Victoria Techirghiol 1.5 29.0 22.0 2.00
74 Grigorita Filip-Constantin ROU 1202 Csu Sibiu 0.0 31.5 22.5 0.00

Szocs Teodor-Iulian

Rd. SNo Name Rtg FED Club/City Pts. Res.
1 42 Vass Razvan 1208 ROU Sc Vados Arad 5.5 s 0
2 62 Nica Rares-Octavian 1201 ROU Cs Mediator Giarmata Vii 4.0 w 1
3 40 III Macovei Alexandru 1212 ROU Palatul Copiilor Botosani 4.5 s 1
4 31 III Nastasie Stefan-Tei 1273 ROU Clubul Central De Sah Buc. 6.0 w 1
5 13 II Axin Andrei 1439 ROU Cs Sah Club Galati 5.5 s ½
6 18 II Muresan Adrian-Ionut 1367 ROU Csu Sibiu 6.5 w 0
7 23 II Marin Ioana-Andreea 1314 ROU Cs Conpet Ploiesti 4.5 s 1
8 21 II Szavu Amalia-Fivi 1350 ROU Css Nr 1 Timisoara 5.0 w 1
9 15 I Marina-Fit Paul-Constantin 1383 ROU Cs Sig-Mar Sighetu Marmatiei 5.5 s 1



 

Marin Ioana-Andreea

Rd. SNo Name Rtg FED Club/City Pts. Res.
1 59 Ivan-Stefan Ionel 1201 ROU Cs Fc Callatis Mangalia 5.0 w 1
2 4 I Ileana George 1587 ROU Acs Logismart Sibiu 7.5 s 0
3 47 III Samoila Flavius-Ionut 1201 ROU Cs Noua Generatie Mangalia 3.5 w 1
4 37 III Droc Larisa-Mihaela 1227 ROU Cs Fc Callatis Mangalia 5.0 s ½
5 30 III Petcu Bogdan 1274 ROU Cs Fc Callatis Mangalia 4.5 w 1
6 12 II Csiszar Eduard-Daniel 1460 ROU Cs Sig-Mar Sighetu Marmatiei 4.5 s 0
7 6 I Szocs Teodor-Iulian 1521 ROU Cs Conpet Ploiesti 6.5 w 0
8 46 III Geleriu Calin-Stelian 1201 ROU Csu Sibiu 5.0 s 0
9 57 Grigore Teodor-Florin 1201 ROU Csm Ploiesti 3.5 w 1

Mos Maria-Magdalena

Rd. SNo Name Rtg FED Club/City Pts. Res.
1 65 Postolache Maria 1201 ROU Csu Sibiu 2.5 w 1
2 12 II Csiszar Eduard-Daniel 1460 ROU Cs Sig-Mar Sighetu Marmatiei 4.5 s ½
3 26 I Rosu Alexandru 1291 ROU Cs Sig-Mar Sighetu Marmatiei 4.5 w 1
4 10 I Lupu Cristian 1484 ROU Cs Tinerii Maestri Craiova 6.5 s 0
5 16 II Bresug Alexandru-Andrei 1369 ROU Palatul Copiilor Botosani 4.5 w 0
6 51 Dima Maria 1201 ROU Clubul Central De Sah Buc. 2.5 s 1
7 8 II Pasca Mihai-Alexandru 1506 ROU Clubul Central De Sah Buc. 6.0 w 0
8 68 Sodinca Iulia-Cristiana 1201 ROU Sc Vados Arad 4.0 s 1
9 70 Timofte Alexandra 1201 ROU Asc Ramnicu Valcea 5.5 w 0

" Cupa Romaniei 2011"  -  Brasov   -   3-5 iunie

                            Echipa masculina a C.S.CONPET Ploiesti se claseaza pe locul V din 25 echipe,
                           dupa o evolutie foarte buna. CONPET-ul schimba podiumul in ultima runda.
                MIROIU Catalin, IONESCU Mihai, MOSNEGUTU Klauss si BACIU Stefan -
                echipa de baza.

                                                          

CLASAMENT  FINAL - Masculin

Rk. SNo Team Games   +    =    -   TB1   TB2   TB3 
1 2 ACS de Sah Apanova Bucuresti 9 8 1 0 17 0 28.5
2 1 CS Politehnica Iasi 9 7 0 2 14 2 26.0
3 5 CS Sinandrei 9 6 2 1 14 0 24.0
4 3 CSM Lugoj 9 6 1 2 13 0 20.5
5 6 CS Conpet Ploiesti 9 6 0 3 12 0 22.5
6 11 CS Logic 64 Brasov 1 9 4 2 3 10 0 23.5
7 4 CSU Ploiesti 9 4 2 3 10 0 21.5
8 12 CS Spartac Bucuresti 9 4 2 3 10 0 21.0
9 13 CS de Sah Ioios Brasov 1 9 4 2 3 10 0 19.5
10 8 ACS Sah Chindia Targoviste 9 5 0 4 10 0 18.5
11 10 CS Sissa Constanta 1 9 4 2 3 10 0 18.5
12 7 CS de Sah Alex Brasov 9 4 1 4 9 0 22.5
13 9 CS Otopeni 9 4 1 4 9 0 20.0
14 20 CS Universitatea Arad 9 4 1 4 9 0 18.0
15 17 CS Snagov 9 4 1 4 9 0 16.0
16 14 CSU Targoviste 9 4 1 4 9 0 16.0
17 16 CS Energy Cameron Campina 9 3 2 4 8 0 19.5
18 15 CS Tinerii Maestri Bucuresti 9 3 2 4 8 0 15.0
19 21 CS Sissa Constanta 2 9 3 2 4 8 0 13.5
20 19 CS de Sah Ioios Brasov 2 9 4 0 5 8 0 13.0
21 18 CS Logic 64 Brasov 2 9 3 1 5 7 0 13.0
22 23 CS Logic 64 Brasov 3 9 3 0 6 6 2 9.0
23 24 CS de Sah Unirea Prejmer 9 2 2 5 6 0 10.0
24 22 ACS al Col. Nat. Aprily Lajos Brasov 9 2 1 6 5 0 13.0
25 25 CS de Sah Lia Brasov 9 1 1 7 3 0 7.5

 

 5. CS Conpet Ploiesti (RtgAvg:2279, TB1: 12 / TB2: 0)
Bo. Name Rtg FED 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Pts. Games RtgAvg
1 CM Miroiu George-Catalin 2299 ROU 1 1 ½ 0 0 ½ 0 1 0 4.0 9 2202
2 IM Ionescu Mihai 2340 ROU 1 1 1 0 ½ 0 0 1 1 5.5 9 2139
3 NM Mosnegutu Klauss 2240 ROU 1 1 0 ½ 0 1 ½ 1 1 6.0 9 1991
4 FM Baciu Stefan 2235 ROU 1 1 1 0 1 1 0 1 1 7.0 9 1750

 

Miroiu George-Catalin         CM 2299         ROU Rp:2159
Rd. SNo Name Rtg FED Pts. Res. Bo.
1 88 FM Ardelean Rusalim-Pavel 1834 ROU 2.5 s 1 1
2 57 Timofciuc Sebastian 1201 ROU 3.0 w 1 1
3 66 NM Barbu Iulian 2229 ROU 3.0 s ½ 1
4 56 GM L'ami Erwin 2611 NED 8.0 w 0 1
5 51 IM Foisor Ovidiu-Doru 2394 ROU 5.0 s 0 1
6 92 NM Veneteanu Ion-Cristian 2216 ROU 4.5 w ½ 1
7 46 GM Marin Mihail 2548 ROU 7.0 w 0 1
8 25 NM Kutnik Alexandru-Francisc 2248 ROU 6.0 s 1 1
9 32 GM Jianu Vlad-Cristian 2534 ROU 6.0 s 0 1

 

Ionescu Mihai IM 2340 ROU Rp:2219
Rd. SNo Name Rtg FED Pts. Res. Bo.
1 89 I Vintila Maria-Aurora 1761 ROU 5.0 w 1 2
2 58 Stoianovici Vladimir 1201 ROU 0.5 s 1 2
3 67 NM Racasan Sebastian 2236 ROU 4.5 w 1 2
4 98 IM Mateuta Gabriel 2507 ROU 5.5 s 0 2
5 52 IM Ardeleanu Alin 2388 ROU 4.0 w ½ 2
6 94 CM Rosca Vasile-Benone 2062 ROU 6.5 s 0 2
7 47 IM Miron Lucian-Costin 2506 ROU 6.5 s 0 2
8 26 NM Zaim Marian 2204 ROU 6.0 w 1 2
9 33 FM Musat Adrian 2382 ROU 3.5 w 1 2

 

Mosnegutu Klauss NM 2240 ROU Rp:2116
Rd. SNo Name Rtg FED Pts. Res. Bo.
1 90 Nina Beniamin 1201 ROU 4.0 s 1 3
2 59 Schiopu Alexandru 1201 ROU 0.0 w 1 3
3 68 FM Hristodorescu Daniel 2204 ROU 7.0 s 0 3
4 100 FM Ungureanu Vlad 2376 ROU 1.5 w ½ 3
5 54 NM Prundeanu Horia 2160 ROU 2.5 s 0 3
6 95 I Nedelcu Ionut 1924 ROU 5.0 w 1 3
7 48 IM Doncea Vladimir 2397 ROU 7.5 w ½ 3
8 27 I Stanciu Tiberiu-Petre 2069 ROU 3.0 s 1 3
9 34 FM Balla Tamas-Kristof 2390 ROU 5.0 s 1 3

Baciu Stefan FM 2235 ROU Rp:1970
Rd. SNo Name Rtg FED Pts. Res. Bo.
1 91 Nina Samuel 1201 ROU 4.5 w 1 4
2 60 Lacraru Daniel-Constantin 1201 ROU 2.0 s 1 4
3 69 I Catricicau Claudiu 1887 ROU 5.0 w 1 4
4 102 CM Chifor Ovidiu-Emanuel 2268 ROU 6.5 s 0 4
5 55 CM Siclovan Cristian-Daniel 2123 ROU 8.0 w 1 4
6 96 Veneteanu Mihai 1201 ROU 2.5 s 1 4
7 49 FM Georgescu Tiberiu-Marian 2397 ROU 5.5 s 0 4
8 28 I Paris Nicoleta 1492 ROU 3.5 w 1 4
9 37 WCM Lolici Iselin-Amanda 1983 ROU 3.5 w 1 4

Meciurile baietilor - pe runde

Round 1 on 2011/06/04
Bo. 20   CS Universitatea Arad Rtg - 6   CS Conpet Ploiesti Rtg 0 : 4
6.1 FM Ardelean Rusalim-Pavel 1834 - CM Miroiu George-Catalin 2299 0 - 1
6.2 I Vintila Maria-Aurora 1761 - IM Ionescu Mihai 2340 0 - 1
6.3 Nina Beniamin 1201 - NM Mosnegutu Klauss 2240 0 - 1
6.4 Nina Samuel 1201 - FM Baciu Stefan 2235 0 - 1
Round 2 on 2011/06/04 at 10.45
Bo. 6   CS Conpet Ploiesti Rtg - 25   CS de Sah Lia Brasov Rtg 4 : 0
6.1 CM Miroiu George-Catalin 2299 - Timofciuc Sebastian 1201 1 - 0
6.2 IM Ionescu Mihai 2340 - Stoianovici Vladimir 1201 1 - 0
6.3 NM Mosnegutu Klauss 2240 - Schiopu Alexandru 1201 1 - 0
6.4 FM Baciu Stefan 2235 - Lacraru Daniel-Constantin 1201 1 - 0
Round 3 on 2011/06/04 at 10.45
Bo. 7   CS de Sah Alex Brasov Rtg - 6   CS Conpet Ploiesti Rtg 1½:2½
4.1 NM Barbu Iulian 2229 - CM Miroiu George-Catalin 2299 ½ - ½
4.2 NM Racasan Sebastian 2236 - IM Ionescu Mihai 2340 0 - 1
4.3 FM Hristodorescu Daniel 2204 - NM Mosnegutu Klauss 2240 1 - 0
4.4 I Catricicau Claudiu 1887 - FM Baciu Stefan 2235 0 - 1
Round 4 on 2011/06/04 at 16.30
Bo. 6   CS Conpet Ploiesti Rtg - 1   CS Politehnica Iasi Rtg ½ :3½
1.1 CM Miroiu George-Catalin 2299 - GM L'ami Erwin 2611 0 - 1
1.2 IM Ionescu Mihai 2340 - IM Mateuta Gabriel 2507 0 - 1
1.3 NM Mosnegutu Klauss 2240 - FM Ungureanu Vlad 2376 ½ - ½
1.4 FM Baciu Stefan 2235 - CM Chifor Ovidiu-Emanuel 2268 0 - 1
Round 5 on 2011/06/04 at 17.45
Bo. 5   CS Sinandrei Rtg - 6   CS Conpet Ploiesti Rtg 2½:1½
2.1 IM Foisor Ovidiu-Doru 2394 - CM Miroiu George-Catalin 2299 1 - 0
2.2 IM Ardeleanu Alin 2388 - IM Ionescu Mihai 2340 ½ - ½
2.3 NM Prundeanu Horia 2160 - NM Mosnegutu Klauss 2240 1 - 0
2.4 CM Siclovan Cristian-Daniel 2123 - FM Baciu Stefan 2235 0 - 1
Round 6 on 2011/06/04 at 19.00
Bo. 6   CS Conpet Ploiesti Rtg - 8   ACS Sah Chindia Targoviste Rtg 2½:1½
4.1 CM Miroiu George-Catalin 2299 - NM Veneteanu Ion-Cristian 2216 ½ - ½
4.2 IM Ionescu Mihai 2340 - CM Rosca Vasile-Benone 2062 0 - 1
4.3 NM Mosnegutu Klauss 2240 - I Nedelcu Ionut 1924 1 - 0
4.4 FM Baciu Stefan 2235 - Veneteanu Mihai 1201 1 - 0
Round 7 on 2011/06/05 at 09.30
Bo. 6   CS Conpet Ploiesti Rtg - 2   ACS de Sah Apanova Bucuresti Rtg ½ :3½
1.1 CM Miroiu George-Catalin 2299 - GM Marin Mihail 2548 0 - 1
1.2 IM Ionescu Mihai 2340 - IM Miron Lucian-Costin 2506 0 - 1
1.3 NM Mosnegutu Klauss 2240 - IM Doncea Vladimir 2397 ½ - ½
1.4 FM Baciu Stefan 2235 - FM Georgescu Tiberiu-Marian 2397 0 - 1
Round 8 on 2011/06/05 at 10.45
Bo. 10   CS Sissa Constanta 1 Rtg - 6   CS Conpet Ploiesti Rtg 0 : 4
4.1 NM Kutnik Alexandru-Francisc 2248 - CM Miroiu George-Catalin 2299 0 - 1
4.2 NM Zaim Marian 2204 - IM Ionescu Mihai 2340 0 - 1
4.3 I Stanciu Tiberiu-Petre 2069 - NM Mosnegutu Klauss 2240 0 - 1
4.4 I Paris Nicoleta 1492 - FM Baciu Stefan 2235 0 - 1
Round 9 on 2011/06/05 at 12.00
Bo. 3   CSM Lugoj Rtg - 6   CS Conpet Ploiesti Rtg 1 : 3
2.1 GM Jianu Vlad-Cristian 2534 - CM Miroiu George-Catalin 2299 1 - 0
2.2 FM Musat Adrian 2382 - IM Ionescu Mihai 2340 0 - 1
2.3 FM Balla Tamas-Kristof 2390 - NM Mosnegutu Klauss 2240 0 - 1
2.4 WCM Lolici Iselin-Amanda 1983 - FM Baciu Stefan 2235 0 - 1

           

          

 

 

 

 

 

Cupa Romaniei - Fete

CLASAMENT  FINAL -Fete

Rk. Team 1 2 3 4 5 6  TB1   TB2   TB3 
1 CS AEM Luxten Timisoara  *  3 2 3 3 9 1 12.5
2 CS Politehnica Iasi  *  2 2 3 9 1 11.0
3 CS Spartac Bucuresti 0 1  *  3 5 0 8.0
4 CSM Bucuresti 1 1  *  3 4 0 8.0
5 Clubul Central de Sah Bucuresti 0 ½ ½  *  3 0 5.0
6 CS Conpet Ploiesti 0 0 0 0 ½  *  0 0 0.5

 6. CS Conpet Ploiesti (RtgAvg:1809, TB1: 0 / TB2: 0)

Bo. Name Rtg FED 1 2 3 4 5 Pts. Games RtgAvg
1 WIM Mosnegutu Mariana 2156 ROU ½ 0 0 0 0 0.5 5 2356
2 I Porcoleanu Doina-Olga 1767 ROU 0 0 0 0 0 0.0 5 2168
3 I Didiliuc Dariana-Gabriela 1505 ROU 0 0 0 0 0 0.0 5 1919

Meciurile fetelor - pe runde 

Round 1 on 2011/06/04 at 9.30
Bo. 1   Clubul Central de Sah Bucuresti Rtg - 6   CS Conpet Ploiesti Rtg 2½: ½
1.1 WIM Marin Irina-Luiza 2164 - WIM Mosnegutu Mariana 2156 ½ - ½
1.2 WFM Baciu Anca-Otilia 2132 - I Porcoleanu Doina-Olga 1767 1 - 0
1.3 WCM Vasilescu Maria 1822 - I Didiliuc Dariana-Gabriela 1505 1 - 0
Round 2 on 2011/06/04 at 10.45
Bo. 6   CS Conpet Ploiesti Rtg - 4   CSM Bucuresti Rtg 0 : 3
1.1 WIM Mosnegutu Mariana 2156 - WGM Peptan Corina-Isabela 2421 0 - 1
1.2 I Porcoleanu Doina-Olga 1767 - WCM Anusca Madalina-Maria 2076 0 - 1
1.3 I Didiliuc Dariana-Gabriela 1505 - I Berintan Teodora 1850 0 - 1
Round 3 on 2011/06/04 at 12.00
Bo. 2   CS Spartac Bucuresti Rtg - 6   CS Conpet Ploiesti Rtg 3 : 0
1.1 WGM Foisor Sabina-Francesca 2353 - WIM Mosnegutu Mariana 2156 1 - 0
1.2 WFM Popescu Sabina 1930 - I Porcoleanu Doina-Olga 1767 1 - 0
1.3 I Bracacescu Raluca-Veronica 1653 - I Didiliuc Dariana-Gabriela 1505 1 - 0
Round 4 on 2011/06/04 at 16.30
Bo. 6   CS Conpet Ploiesti Rtg - 5   CS AEM Luxten Timisoara Rtg 0 : 3
1.1 WIM Mosnegutu Mariana 2156 - IM Zatonskih Anna 2537 0 - 1
1.2 I Porcoleanu Doina-Olga 1767 - WGM Foisor Cristina-Adela 2416 0 - 1
1.3 I Didiliuc Dariana-Gabriela 1505 - WFM Uta Adeline-Ramona 2106 0 - 1
Round 5 on 2011/06/04 at 17.45
Bo. 3   CS Politehnica Iasi Rtg - 6   CS Conpet Ploiesti Rtg 3 : 0
1.1 WGM L'ami Alina 2303 - WIM Mosnegutu Mariana 2156 1 - 0
1.2 WIM Bulmaga Irina 2284 - I Porcoleanu Doina-Olga 1767 1 - 0
1.3 WIM Padurariu Ioana-Smaranda 2164 - I Didiliuc Dariana-Gabriela 1505 1 - 0

 

                                                 

    

                    

 

"Cupa Constructorul - Familia" - Bucuresti  27 / 29 mai - juniori sub 12 ani

           Dupa o evolutie buna, Szocs Iulian-Teodor rateaza in ultima runda podiumul

                  In aceeasi locatie, s-a desfasurat si proba de "Dezlegari" la care juniorul

           nostru a ocupat un onorant loc   II

 

                                                                                             

 

CLASAMENT  FINAL

Rk. Name FED RtgI RtgN Club/City Pts.  TB1   TB2   TB3 
1 I Negulescu Alexandru ROU 1549 1549 Cs Carpati Sinaia 6.0 0.0 30.5 5
2 II Dragulin Andrei ROU 1480 1480 Cs Petrolul Ploiesti 5.5 0.0 28.5 5
3 I Otetea Andrei ROU 1592 1592 Clubul Central De Sah Buc. 5.0 1.0 33.0 4
4 II Petrache Flavius-Gabriel ROU 0 1398 Asc Ramnicu Valcea 5.0 0.0 27.5 5
5 I Szocs Teodor-Iulian ROU 1521 1521 Cs Conpet Ploiesti 4.5 0.0 32.0 3
6 I Cristian Codrut ROU 1572 1572 Cs Tinerii Maestri Bucuresti 4.5 0.0 30.0 4
7 II Gheorghiu Alexandru-Dan ROU 0 1486 Clubul Central De Sah Buc. 4.5 0.0 27.5 4
8 I Ene Mihnea-Gabriel ROU 1549 1549 Acs De Sah Apa Nova Bucuresti 4.5 0.0 26.0 4
9 I Chivulescu Adrian-Alexandru ROU 1561 1561 Csu Ploiesti 4.5 0.0 25.5 4
10 II Caraba Alexandru ROU 0 1455 Cs Alcor Bucuresti 4.0 0.0 25.0 4
11 Popa Vlad-Constantin ROU 0 1201 Csu Ploiesti 4.0 0.0 24.0 4
12 II Zaharia Catalin-Stefan ROU 0 1360 Asc Ramnicu Valcea 4.0 0.0 23.0 3
II Ciobanu Alexandru ROU 0 1315 Cs Petrolul Ploiesti 4.0 0.0 23.0 3
14 Taga Stefan ROU 0 1201 Cs Petrolul Ploiesti 4.0 0.0 19.0 4
15 Mihul Rares-Cristian ROU 0 1201 Clubul Central De Sah Buc. 3.5 0.0 26.0 3
16 Rontescu Mihnea ROU 0 1201 Acs De Sah Apa Nova Bucuresti 3.5 0.0 25.0 2
17 III Bulau Andrei-Cristian ROU 0 1230 Csu Ploiesti 3.0 0.0 27.0 3
18 III Lacraru Karina-Ioana ROU 0 1225 Asc Ramnicu Valcea 3.0 0.0 26.0 3
19 III Buzatu Denisa-Marina ROU 0 1239 Asc Ramnicu Valcea 3.0 0.0 22.5 3
20 Vieru Raoul-Daniel ROU 0 1201 Css Nr 1 Pajura Bucuresti 3.0 0.0 22.5 2
21 Nita Andrei ROU 0 1201 Clubul Central De Sah Buc. 3.0 0.0 22.0 3
22 III Otetea Ioana ROU 0 1220 Clubul Central De Sah Buc. 3.0 0.0 18.5 3
23 Dumitru Silvia-Alexandra ROU 0 1201 Clubul Central De Sah Buc. 3.0 0.0 14.5 3
24 Coman Valentin-Gabriel ROU 0 1201 Css Nr 1 Pajura Bucuresti 2.5 0.0 26.0 1
25 Benchi Adrian-Mihai ROU 0 1201 Cs Petrolul Ploiesti 2.0 0.0 22.5 2
Stoica Alexandru ROU 0 1201 Clubul Central De Sah Buc. 2.0 0.0 22.5 2
27 Leau Mihail-Mircea ROU 0 1201 Cs Constructorul Familia Bucur 1.0 0.0 18.5 1
28 Muscalu David-Cristian ROU 0 1201 CSS 2 Bucuresti 1.0 0.0 18.5 0
29 Batar Andrei-Gabriel ROU 0 1201 Cs Constructorul Familia Bucur 0.0 0.0 22.5 0

 

Szocs Iulian-Teodor

Rd. SNo Name RtgI RtgN FED Club/City Pts. Res.
1 20 Dumitru Silvia-Alexandra 0 1201 ROU Clubul Central De Sah Buc. 3.0 s 1
2 22 Mihul Rares-Cristian 0 1201 ROU Clubul Central De Sah Buc. 3.5 w 1
3 3 I Chivulescu Adrian-Alexandru 1561 1561 ROU Csu Ploiesti 4.5 s ½
4 1 I Otetea Andrei 1592 1592 ROU Clubul Central De Sah Buc. 5.0 w ½
5 5 I Negulescu Alexandru 1549 1549 ROU Cs Carpati Sinaia 6.0 s ½
6 4 I Ene Mihnea-Gabriel 1549 1549 ROU Acs De Sah Apa Nova Bucuresti 4.5 s 1
7 7 II Dragulin Andrei 1480 1480 ROU Cs Petrolul Ploiesti 5.5 w 0

 

Cupa Constructorul-Familia - copii 12 ani
Clasament dezlegari
Loc Name Club Timp Puncte
1 Oprita Matei CS Snagov 30 20
2 Szocs Teodor-Iulian Cs Conpet Ploiesti 25 15
3 Zaharia Catalin-Stefan Asc Ramnicu Valcea 25 15
4 Chivulescu Adrian-Alexandru Csu Ploiesti 29 15
5 Dumitru Silvia-Alexandra Clubul Central De Sah Buc. 30 15
6 Zlatea Cezar Asc Ramnicu Valcea 30 15
7 Ene Mihnea-Gabriel Acs De Sah Apa Nova Bucuresti 30 15
8 Cristian Codrut Cs Tinerii Maestri Bucuresti 24 10
9 Gheorghiu Alexandru-Dan Clubul Central De Sah Buc. 26 10
10 Dragulin Andrei Cs Petrolul Ploiesti 27 10
11 Rontescu Mihnea Acs De Sah Apa Nova Bucuresti 30 10
12 Nastase Andreea-Cristina CS Snagov 30 10
13 Ciobanu Alexandru Cs Petrolul Ploiesti 17 5
14 Mihul Rares-Cristian Clubul Central De Sah Buc. 18 5
15 Petrache Flavius-Gabriel Asc Ramnicu Valcea 20 5
16 Taga Stefan Cs Petrolul Ploiesti 23 5
17 Leau Mihail-Mircea Cs Constructorul Familia Bucuresti 28 5
18 Lacraru Karina-Ioana Asc Ramnicu Valcea 28 5
19 Coman Valentin-Gabriel Css Nr 1 Pajura  Bucuresti 29 5
20 Bulau Andrei-Cristian Csu Ploiesti 29 5
21 Nita Andrei Clubul Central De Sah Buc. 21 0
22 Buzatu Denisa-Marina Asc Ramnicu Valcea 22 0
23 Benchi Adrian-Mihai Cs Petrolul Ploiesti 25 0
24 Caraba Alexandru Cs Alcor Bucuresti 26 0
25 Vieru Raoul-Daniel Css Nr 1 Pajura  Bucuresti 30 0
26 Stoica Alexandru Clubul Central De Sah Buc. 30 0
27 Popa Vlad-Constantin Csu Ploiesti 30 0

 

 

"Calutul de Fildes "  - open juniori sub 12 ani - Braila   27 / 29 mai

                 Evolutie buna  MOS Maria-Magdalena si sub posibilitati COMAN Emilia

                 Locul I la fete  MOS Maria - Locul II la fete COMAN Emilia.La general insa...

                                                                     

 

Clasament general

 

Loc

Numele, Prenumele

cat

ELO

CIV

Puncte

Buch

1

Dolana, Andrei-Theodor

I

2021

2021

6.5

32.5

2

Comsa, Ciprian-Mihai

I

1596

1596

6

29.5

3

Baciu, Radu-George

I

1788

1788

5.5

36.0

4

Patrascu, Catalin-Lucian

I

1748

1748

5.5

32.0

5

Vasiliu, Cosmin

I

1648

5.5

31.0

6

Codreanu, Alex-Cosmin

II

1459

5

30.5

7

Coticeru, Dragos-Ionut

I

1593

5

29.5

8

Radulescu, Vlad-Andrei

II

1389

5

27.0

9

Popa, Gabriel

I

1556

4.5

31.0

10

Ciocan, Maria-Alexandra

I

1565

1565

4.5

27.5

11

Paiu, Andreea

I

1340

4.5

26.0

12

Maris, Eduard-Florian

II

1445

4.5

25.5

13

Ionita, Angel

III

1296

4.5

24.5

14

Tomescu, Tudor-Gabriel

I

1560

4

32.5

15

Stefan, Mihai

II

1533

4

29.5

16

Buzatu, Daniel-Alexandru

II

1379

4

27.5

17

Isfan, Ioan-Marius

II

1427

4

27.5

18

Mos, Maria-Magdalena

II

1286

4

27.0

19

Coman, Emilia-Florentina

I

1411

1411

4

26.5

20

Arsene, Marinel

II

1579

4

26.0

21

Chiujdea, Cristian

II

1347

4

24.5

22

Rolea, Florin-Alexandru

II

1371

4

24.5

23

Cialacu, Alexandru

II

1360

4

23.5

24

Arsene, Gabriela

II

1382

4

23.0

25

Bratu, Ioan-Valentin

II

1337

4

22.5

26

Bogdan, Laura-Iulia

II

1307

3.5

28.0

27

Ionescu, Andrei

NC

1201

3.5

24.0

28

Cioroi, Diana-Raluca

NC

1201

3.5

20.5

29

Soare, Teodora

III

1222

3.5

19.0

30

Fromea, Dragos-Florin

II

1352

3

28.0

31

Dimache, Maria-Alexandra

II

1306

3

27.0

32

Buzatu, Cristian-Laurentiu

II

1237

3

25.5

33

Stoian, Bogdan-Marian

III

1252

3

24.0

34

Toma, Eduard-Andrei

III

1240

3

23.5

35

Bratu, Lucian-Gabriel

III

1231

3

21.0

36

Ganea, Alex-Florin

III

1219

3

21.0

37

Asiminei, Mihai-Ionutt

III

1219

3

20.5

38

Paraschiv, Calin-Ioan

II

1216

3

15.5

39

Tudorache, Tristan

NC

1201

2.5

21.5

40

Dumbrava, Iulian

III

1220

2.5

20.5

41

Cialacu, Edward-Cristian

NC

1201

2.5

19.0

42

Bogdan, Daniel-Adrian

NC

1201

2.5

17.0

43

Anton, Alexandru-Valentin

NC

1207

2.5

17.0

44

Mircea, Rares-Ioan

III

1267

2

25.0

45

Vasilica, Alex

NC

1201

2

23.0

46

Minea, Stefan-Teodor

III

1249

2

23.0

47

Chirita, Adina-Andreea

II

1273

2

23.0

48

Negureanu, Andrei-Valentin

NC

1201

2

20.5

49

Mihaila, Alexia-Ioana

NC

1201

2

17.5

50

Halip, Alexandru

II

1464

2

10.0

51

Gavrila, Ionut Madalin

NC

1201

1

18.5

52

Kifor, Razvan-Marius

III

1219

1

17.5

53

Rolea, Maria-Iulia

NC

1201

0

15.5

Campionatele Universitare Individuale  -  Iasi  -  20/22 mai

         MIROIU George-Catalin  isi adjudeca locul II si titlul de Vicecampion Universitar

                                                              

 

 

CN Universitar 2011 masculin 

CLASAMENT  FINAL

Place Name                      Feder Rtg  Loc  Score M-Buch. Buch. Progr.

  1   Anton, Teodor             FM    2355 2355 6        20.5  28.5   26.0
  2   Miroiu, George Catalin    CM    2299 2299 5        21.0  30.0   19.5
  3   Taras, Dan Gheorghe       NM    2312 2312 5        19.0  27.5   19.5
  4   Grigore, Nicolae Petre    IM    2385 2385 4.5      19.5  28.0   21.0
  5   Turcu, Iulian             CM    2198 2198 4.5      16.5  24.5   16.5
  6   Irimia, Ionut             I     2106 2106 4        17.5  23.5   13.0
  7   Rebegea, Razvan Vasile    CM    2168 2168 4        15.5  22.5   12.0
  8   Radu, Ioan                I     2116 2116 3.5      19.5  26.5   14.0
  9   Ursente, Tudor Alexandru  I     1953 1953 3.5      15.0  22.0   14.5
 10   Andronescu, Madalin       I     2077 2077 3        19.5  27.0   15.0
 11   Garbea, Bogdan            NM    2258 2258 3        19.0  26.0   15.0
 12   Gobjila, Nicolai          NC         1201 3        18.5  25.5   13.0
 13   Apostu, Elvis Alin        I     1915 1915 3        15.5  21.0   10.0
 14   Nemes, Silviu Virgil      NM    2251 2251 2.5      15.0  20.5    7.5
 15   Cozmolici, Sergiu         I     2023 2023 1.5      15.5  21.0    7.5

      
Inca o data, aceasta primavara s-a dovedit prolifica pentru tinerii sahisti de la
clubul ploiestean CONPET. In perioada  20-22 mai 2011, C. S. Politehnica Iasi impreuna cu Universitatea Tehnica ”Gheorghe Asachi”, a organizat la Iasi Campionatul Universitar Individual  la sah, atat la fete cat si la baieti . Au participat cate 2 reprezentanti ( un baiat si o fata ) pentru fiecare centru universitar. Universitatea de Petrol si Gaze Ploiesti a avut doi reprezentanti , 
   amandoi la baieti ( fata declinandu-si participarea ) : maestrul Miroiu Catalin si maestrul international  Grigore Nicolae-Petre ( aflat la masterat ) . In ciuda
   faptului ca acestor campionate nationale nu li se mai acorda atentia mass mediei de odinioara, iar participarea este tot mai putin numeroasa , probabil proportional cu aprecierea tot mai scazuta a diplomelor universitare, totusi ele reprezinta o traditie si desemneaza cei mai buni sahisti din randul studentilor.
Sa nu se creada insa ca finalele universitare, in prezent, reunesc la start novici
intr-ale sahului. Spre exemplu, in acest an, din cei 15 participanti, la baieti, 14 detineau coeficienti internationali (ELO). Campionul universitar de anul acesta
   este nimeni altul decat Anton Teodor, campion national de juniori la B18 in  
  2009, vicecampion national de juniori in 2002 si 2008 si medaliat cu bronz anul 
acesta la B20. Taras Dan, clasat pe locul 3, este vicecampionul la B18 din 2006 si medaliat cu bronz la finalele de juniori din 2003,2005 si 2007.
Dintre participantii mai cunoscuti in lumea sahului mai mentionam pe Garbea Bogdan , vicecampionul national de juniori de la B16, din 2005 si Nemes Silviu , fostul medaliat cu bronz in 2009 la juniori B20.
   Daca adaugam prezenta „veteranului” ploiestean maestrul international Grigore Nicolae – Petre, ex campionul universitar din 1999 si 2001, campion    
 national de juniori in 1994  la B16, vicecampion in 1992 la B14 si medaliat cu bronz in 1995 si 1996, avem imaginea aproape completa a tariei finalei la baieti.
In aceasta companie selecta, juniorul CONPET -ului , Miroiu Catalin, confirmand forma buna din ultimul an, a reusit sa termine pe locul secund si sa intre in posesia titlului de vicecampion universitar pe anul 2011. Prins cu pregatirea pentru examene, Catalin ne-a furnizat totusi cateva impresii :
    "  Pot spune ca am prins multa caldura la Iasi,mancare buna si jucatori dornici 
   sa te bata si sa prinda un loc fruntas.Chiar daca la turneu nu au participat     
    (decat) 15 jucatori ,acestia au fost  ''crema'' tarii.Atmosfera a fost una
   obisnuita,   toti ne stiam intre noi si stiam ce poate fiecare , astfel ca lupta s-a dat pe tabla de sah unde s-au decis si invingatorii.Eu si colegul meu Grigore Nicolae-Petre ,     
 reprezentanti ai UPG Ploiesti, am avut  evolutii destul de bune, reusind sa adunam foarte multe puncte  singurul moment nefast fiind impotriva lui Anton(locul 1)  dovendindu-se a fi esential pentru a mai putea fi prins din urma.Dupa infrangerea la Anton am reusit sa ma mentin si sa castig tot ce am putut si astfel am obtinut locul 2 iar colegul meu locul 4 printr-un ghinion din ultima runda , cand Petre a fortat castigarea unei partide, a pierdut si asftel pe locul 3  a iesit un iesean si  nu un ploiestean."
La intoarcerea de la Iasi Catalin era destul de afectat ca ii scapase victoria la campion, dar fiind abia in anul I (“  Facultatea de Inginerie Mecanică si
   Electrică “ Profil IEDM / grupa 1230 ) , are destul timp sa-si ia revansa si poate la anul sa  ocupe primul loc.

  Prin Hotararea nr.14 din 16.05.2011 a Federatiei Romane de Sah,

          juniorului  MIROIU George - Catalin  i se acorda titlul de Maestru al Sportului

                                                                               

 

 

 

         " Cupa C.S.U. Ploiesti. Editia I "  -  Ploiesti  -   6 / 8 mai

                    COMAN  Emilia - Florentina a ocupat locul  II, intr-o competitie usoara si

                    tratata ca o relaxare de week-end. 

                                                                                   

 

CLASAMENT  FINAL

Rk. Name FED Rtg Club/City Pts.  TB1   TB2   TB3 
1 II Dragulin Andrei ROU 1480 Cs Petrolul Ploiesti 6.5 0.0 27.5 0
2 I Coman Emilia-Florentina ROU 1411 Cs Conpet Ploiesti 6.0 0.0 31.0 0
3 I Negulescu Alexandru ROU 1549 Cs Carpati Sinaia 5.5 0.0 30.0 0
4 Iacob Razvan ROU 1201 Csu Ploiesti 5.0 0.0 27.5 0
5 Taga Stefan ROU 1201 Cs Petrolul Ploiesti 4.5 0.0 20.0 0
6 III Ciobanu Alexandru ROU 1280 Cs Petrolul Ploiesti 4.0 0.0 31.5 0
7 III Popescu Alin-Gabriel ROU 1261 Cs Gambitul Damei Ploiesti 4.0 0.0 22.0 0
Tudor Calin-Andrei ROU 1201 Csu Ploiesti 4.0 0.0 22.0 0
9 Bulau Andrei-Cristian ROU 1201 Csu Ploiesti 3.5 0.5 29.5 0
10 Popa Vlad-Constantin ROU 1201 Csu Ploiesti 3.5 0.5 27.0 0
11 Necula Cosmin ROU 1201 Cs Petrolul Ploiesti 3.0 0.0 26.5 0
12 III Frusinoiu-Dan Stefan-Robert ROU 1223 Sc Municipal Ploiesti 3.0 0.0 25.5 0
13 Iavorschi Tiberiu ROU 1201 Csu Ploiesti 3.0 0.0 24.0 0
14 Irimia Andreea-Alexandra ROU 1201 Cs Petrolul Ploiesti 3.0 0.0 20.5 0
15 Imbrea Ersiliu ROU 1201 Csu Ploiesti 3.0 0.0 19.0 0
16 Negrea Matei ROU 1201 Csu Ploiesti 3.0 0.0 17.5 0
17 III Frusinoiu-Dan Mihai-Liviu ROU 1219 Sc Municipal Ploiesti 2.5 0.0 25.0 0
18 Stoicescu Florin-Daniel ROU 1201 Csu Ploiesti 2.0 0.0 16.5 0
19 Negrea Miruna-Ioana ROU 1201 Cs Petrolul Ploiesti 1.0 0.0 17.5 0

 

COMAN  Emilia - Florentina

1 13 Necula Cosmin 1201 ROU Cs Petrolul Ploiesti 3.0 w 1
2 8 Bulau Andrei-Cristian 1201 ROU Csu Ploiesti 3.5 s 1
3 2 II Dragulin Andrei 1480 ROU Cs Petrolul Ploiesti 6.5 w 0
4 9 Iacob Razvan 1201 ROU Csu Ploiesti 5.0 s 1
5 4 III Ciobanu Alexandru 1280 ROU Cs Petrolul Ploiesti 4.0 w 1
6 1 I Negulescu Alexandru 1549 ROU Cs Carpati Sinaia 5.5 w 1
7 5 III Popescu Alin-Gabriel 1261 ROU Cs Gambitul Damei Ploiesti 4.0 s 1

 

Balcaniada  pe echipe de juniori sub 16 ani - Kragujevac, Serbia- 1/5 mai

                   COMAN  Emilia - Florentina - VICECAMPIOANA  BALCANICA cu echipa
                    de junioare a Romaniei  ( Medalie de Argint ). Comportare excelenta :
                    3 puncte din 4 posibile pe masa a-IV-a a junioarei sub 10 ani.

                                                                                      

                                  

 

             Chiar daca aceasta competitie nu este de anvergura unor "europene" sau
       "mondiale", totusi este o competitie intertari si poate FRSah ar trebui sa-i acorde
       mai multa atentie. Cand spun asta ma refer la acel efort suplimentar pentru
       mobilizarea cu adevarat a intregii elite de juniori campioni, nu doar a celor care
       au disponibilitatea participarii la o convocare la reprezentativa nationala.
       Nu am sa comentez decat situatia de la echipa junioarelor, acolo unde a fost
       convocata junioara noastra, a C.S.CONPET Ploiesti, COMAN Emilia - Florentina,
       campioana actuala la fete 10 ani, pentru a juca pe masa a-IV-a. In mod normal,
       echipa reprezentativa a Romaniei- junioare sub 16 ani, ar fi trebuit sa fie
       alcatuita pe cele 4 mese astfel : masa 1 - campioana la 16 ani,masa 2 - campioana
       la 14 ani,masa 3 - campioana la 12 ani si masa 4 - campioana la 10 ani. 
       Din nefericire ,in realitate nu s-a intamplat asa ceva, echipa aratand cu totul
       altfel pe mese : 1.Gelip Ioana ( vicecampioana 16 ani),2.Cosman Andreea
       (campioana la 14 ani), 3.Ciocan Maria ( vicecampioana la 10 ani)   
      4.Coman Emilia (campioana la 10 ani). Pana la urma fetele au facut tot ce au
      putut si ele nu au nici o vina. Poate si cu prezenta fireasca pe masa 1 a consacratei
      junioare  Visanescu Daria si a mult mai experimentate Copilu Codruta pe masa 3,
      echipa ar fi obtinut tot locul 2 si medaliile de argint. Poate. Dar daca totusi am fi
      obtinut medaliile de aur si titlul de campioane balcanice ? Oare chiar nu merita
      efortul de a prezenta cea mai buna echipa ? Oare chiar nu conteaza daca medaliile
      sunt de aur sau de argint ?  Poate au fost motive intemeiate ca cele doua junioare
      sa nu participe. Dar a facut oare federatia tot ce s-a putut pentru o cat mai buna
      reprezentare ? Am sa trec peste motivul necunoscut mie a neparticiparii Dariei,
      dar nu pot sa trec peste desemnarea pe masa 3 a vicecampioanei de la 10 ani, cand
      acea masa era a junioarei de 12 ani . Daca nu a putut veni Copilu Codruta, oare nu
      putea juca vicecampioana Dumitras Teodora sau chiar Stanciu Andreea care a
      pierdut titlul  dintr-o ambitie discutabila ?
      Oare federatia chiar este interesata in obtinerea unor rezultate mai bune la
      juniori ?  In ceea ce priveste refuzul participarii la echipa reprezentativa a unora
     dintre campioni , pe diverse motive, este o tema de reflectie pentru cei ce
     organizeaza  activitatea sahista. Daca de la nivelul juniorilor mici nu reusim sa
     determinam sub o forma sau alta necesitatea patriotica de a da curs invitatiei de a
     reprezenta tara, atunci cum vom reusi sa o facem cu seniorii? Cu atat mai mult cu
     cat federatia chiar are mijloacele necesare : acordul de participare la "europenele"
    si "mondialele" de juniori.

     Dar sa revin la evolutia Emiliei la Balcaniada de junioare pe echipe. Pe ansamblu
     se  poate aprecia ca si-a facut datoria in limita categoriei de varsta si nivelului ei
     de pregatire, cu cele 3 puncte din 4 posibile fiind coautoare la obtinerea titlului de
     vicecampioana balcanica. Rezultatul este bun. Analiza critica a partidelor arata
     ca mai avem mult de munca, dar prin comparatie cu adversarele intalnite, si ele
     campioane sau vicecampioane ale tarilor lor, se poate spune ca la nivelul fete 10
     ani nu stam chiar rau. Participanta pentru prima oara la o competitie plina de
     responsabilitati din postura de componenta a reprezentativei nationale, fara vreun
     parinte insotitor sau antrenorul propriu, pe teritoriu strain, Emilia s-a descurcat
     excelent. Este adevarat ca se putea si mai bine, ca la singurul meci pierdut, in fata
     echipei de junioare a Bulgariei a fost coautoare la infrangere, ratand din neatentie
     intrarea intr-o pozitie clar mai buna, dar procentul de 75% realizat este excelent.
     Balcaniada pe echipe de juniori sub 16 ani s-a desfasurat in acest an la 
      Kragujevac- Serbia, in perioada 1-5 mai si a reunit la start 9 echipe la baieti si 5 la
     fete, reprezentand Serbia,Bulgaria,Romania,Grecia,Albania,Macedonia si
     Muntenegru.
     Echipa de junioare a Romaniei a inceput in forta, castigand in prima runda cu 3-1
     in  fata Serbiei :      
Бо. 3   Serbia Ртг - 4   Romania Ртг 1 : 3
2.1 Tomin Ksenija 1883 - Gelip Ioana 1970 0 - 1
2.2 Velikic Adela 1818 - Cosman Andreea-Marioara 1756 0 - 1
2.3 Injac Teodora 0 - Ciocan Maria-Alexandra 1565 1 - 0
2.4 Gajcin Marina 0 - Coman Emilia-Florentina 1398 0 - 1

      Chiar daca adversara Emiliei nu avea ELO, jocul acesteia i-a pus serioase
      probleme si doar sangele rece si increderea in sine au facut-o pe junioara noastra
      sa treaca peste jocul mai slab in deschidere si sa-si apropie victoria , trecand
      peste emotiile de inceput ale unei competitii pline de responsabilitati.

      

     In runda a-2-a echipa noastra a avut zi de pauza.
     Runda a-3-a a venit cu o noua victorie, o repetare trasa parca la indigo a primei
     runde, de data aceasta adversara fiind echipa Greciei. Emilia a intrat intr-o
     varianta  de franceza care nu i-a pus probleme, in fata unei adversare ceva mai
     bine cotate. Putea termina partida mult mai repede si fara emotii daca ar fi gasit
     la tabla mutarea  castigatoare 22...Tc4!. Asa insa a intrat treptat in pozitie mai
     slaba, dar lipsurile in cunoasterea finalurilor de pioni pentru adversara si plusul 
     la acest capitol pentru junioara noastra a facut diferenta. Cu destule greseli de o
     parte si de alta, pe ansamblu a fost totusi o victorie meritata.

Бо.

4

  Romania

Ртг

-

5

  Greek

Ртг

3 : 1

     1

 

Gelip Ioana

1970

-

 

Fragkou Eleni

1916

1 - 0

     2

 

Cosman Andreea-Marioara

1756

-

 

Papathanasiou Elisavet

1872

1 - 0

     3

 

Ciocan Maria-Alexandra

1565

-

 

Tsolakidou Stavroula

1797

0 - 1

     4

 

Coman Emilia-Florentina

1398

-

 

Vozinaki Anthi - Maria

1470

1 - 0

      Si a venit si neinspirata runda a-4-a,in care echipa Romaniei a intalnit favorita
      nr.1  echipa Bulgariei . In aceasta runda s-au vazut slabiciunile echipei noastre si
      de ce sa  nu consideram ca si norocul si-a avut partea sa de contributie la
      stabilirea scorului si chiar a ierarhiei finale. Daca echipa ar fi avut componenta
      fireasca, poate s-ar fi obtinut un scor egal, care in economia turneului ne-ar fi
      adus aurul. Daca Emilia ar fi fructificat gafa adversarei sale de la mutarea a-22-a
      Df7 ? si ar fi jucat firesc  23.Txd5! +-, atunci ar fi intrat in pozitie castigata si
      meciul s-ar fi incheiat la egalitate.Nu a fost sa fie si probabil nici nu meritam mai
      mult atata timp cat interesul pentru aceasta competitie nu s-a vazut a fi la cel mai
      ridicat nivel
Бо. 1   Bulgaria Ртг - 4   Romania Ртг 3 : 1
1.1 Galunova Tsveta 1964 - Gelip Ioana 1970 ½ - ½
1.2 Ivanova Simoneta 1871 - Cosman Andreea-Marioara 1756 1 - 0
1.3 Dimitrova Gergana 0 - Ciocan Maria-Alexandra 1565 ½ - ½
1.4 Radeva Viktoria 1645 - Coman Emilia-Florentina 1398 1 - 0

 

 

          Si a venit si runda a-5-a, in care aveam asigurate medaliile de argint si jucam cu
      ultima clasata. Pe masa a-2-a a intrat si rezerva Cusmuliuc  Diana. Se putea
      intampla si minunea ca Grecia sa bata Bulgaria si sa ne trezim pe primul loc, dar
      nu a fost sa fie. Am invins cu 3,5-0,5 si am intrat in posesia medaliilor scontate. 
     Pentru Emilia, partida cu muntenegreana Vidakovic Ksenija a fost fara istoric,
     adversara facand dovada necunoasterii apararii franceze, in care s-a intrat,
     practic ajungand in pozitie pierduta inca de la mutarea a-8-a.

 

 

Бо. 4   Romania Ртг - 2   Montenegro Ртг 3½: ½
1.1 Gelip Ioana 1970 - Bacic Kristina 1833 1 - 0
1.2 Cusmuliuc Diana-Elena 1708 - Blagojevic Tijana 1773 ½ - ½
1.3 Ciocan Maria-Alexandra 1565 - Ajanovic Berina 0 1 - 0
1.4 Coman Emilia-Florentina 1398 - Vidakovic Ksenija 0 1 - 0

 

CLASAMENT   FINAL  -  FETE

Rk. Team 1 2 3 4 5  TB1   TB2   TB3 
1 Bulgaria  *  3 2 3 7 0 10.5
2 Romania 1  *  3 3 6 0 10.5
3 Serbia 2 1  *  2 3 4 0 8.0
4 Greek 1 2  *  3 3 0 7.5
5 Montenegro 1 ½ 1 1  *  0 0 3.5

              Aici puteti vedea partidele  echipei  ROMANIEI                                                    

Rd. SNo Name Rtg FED Pts. Res.
1 21 Gajcin Marina 0 SRB 3.0 w 1
3 8 Vozinaki Anthi - Maria 1470 GRE 1.5 s 1
4 4 Radeva Viktoria 1645 BUL 2.5 w 0
5 12 Vidakovic Ksenija 0 MNE 0.0 s 1

 

                     "Finalele Campionatelor Nationale de Juniori - 2011 " Calimanesti , 10-21 aprilie

                       Record de medalii pentru juniorii de la CONPET :  7   (2 aur , 2 argint si 3 bronz)

                      COMAN  Emilia-Florentina - CAMPIOANA NATIONALA  la  F10 - sah clasic

                                                                              

     

                                                                                   -  Vicecampioana nationala  la  F10 -dezlegari

                                                                                    -  Medalie de bronz  la F10  - sah  rapid

 

                             MOS  Maria-Magdalena  - CAMPIOANA NATIONALA  la F10 - dezlegari

                             DIDILIUC  Dariana-Gabriela  -  Vicecampioana nationala  la  F16 -dezlegari

 

                             MIROIU  Catalin-George         -  Medalie de bronz la B20 - dezlegari
 
                                                                                                                          -  Medalie de bronz la B20 - sah rapid

                 
 

 

                                                                                                                                                                                                                

CLASAMENT  FINAL  FETE 10 ani - sah  clasic

 

Rk. Name FED Rtg Club/City Pts.  TB1   TB2   TB3 
1 I Coman Emilia-Florentina ROU 1398 Cs Conpet Ploiesti 8.0 39.0 43.75 39.5
2 I Ciocan Maria-Alexandra ROU 1565 Asc Ramnicu Valcea 7.5 38.5 40.50 36.5
3 I Tentu Valentina ROU 1506 Cs Petrolul Ploiesti 6.5 40.5 36.00 36.5
4 II Bucur Denisa-Andreea ROU 1442 Cs Logic 64 Brasov 6.5 36.5 31.75 29.5
5 I Nastase Andreea-Cristina ROU 1482 Cs Snagov 6.0 39.5 30.75 34.5
6 II Oloeriu Delia-Ioana ROU 1201 Cs Politehnica Iasi 6.0 37.5 30.00 32.0
7 Colonescu Anna-Diana ROU 1201 Cs Muncitorul Resita 6.0 37.0 30.00 33.5
8 II Matei Ana-Maria ROU 1230 Cs Fairplay Braila 5.5 42.0 29.25 31.5
9 II Istrate Andreea ROU 1395 Css Ilfov Buftea 5.5 37.5 26.75 29.5
10 I Panainte Andreea-Bianca ROU 1557 Css Palatul Copiilor C-Ta 5.5 36.5 25.00 30.5
11 I Rohlicek Anca-Elena ROU 1302 Css Nr 1 Timisoara 5.5 35.0 25.25 30.5
12 I Mincu Smaranda-Stanca-Ioana ROU 1414 Cs Sah Club Potaissa Turda 5.5 34.0 25.00 27.5
13 Moldovan Tania-Cosmina ROU 1201 Csm Cluj Napoca 5.5 33.0 25.25 27.5
14 II Arsene Gabriela ROU 1289 Cs Arpechim Pitesti 5.5 29.0 21.25 24.5
15 II Szavu Amalia-Fivi ROU 1286 Css Nr 1 Timisoara 5.5 29.0 19.00 24.5
16 I Lumei Fulvia-Carina ROU 1387 Cs Sig-Mar Sighetu Marmatiei 5.0 35.5 21.00 27.0
17 II Mos Maria-Magdalena ROU 1253 Cs Conpet Ploiesti 5.0 33.5 20.50 24.5
18 I Balan Briana-Cleopatra ROU 1445 Asc Bistrita 5.0 31.0 19.50 24.0
19 I Azamfirei Smaranda-Georgiana ROU 1402 Cs Politehnica Iasi 4.5 35.0 21.00 26.5
20 Neagu Adena-Mihaela ROU 1201 Csm Ploiesti 4.5 34.5 21.00 23.5
21 II Panescu Angelina-Gabriela ROU 1283 Asc Ramnicu Valcea 4.5 32.5 19.00 23.5
22 I Schiopu Andreea-Alexandra ROU 1334 Css Ilfov Buftea 4.5 31.0 15.25 22.5
23 II Boncea-Pentac Salia-Ana ROU 1296 Cs Siciliana Bucuresti 4.5 30.0 17.25 23.0
24 II Pop Simina-Mihaela ROU 1358 Acs Terra-Kid Zalau 4.5 29.5 16.75 23.0
25 III Marin Ioana-Andreea ROU 1245 Cs Conpet Ploiesti 4.5 29.5 16.75 21.0
26 II Pelin Ana-Maria ROU 1247 Asc Corona 2010 Brasov 4.5 28.5 14.50 21.0
27 II Hamati Julia ROU 1243 Css Nr 1 Timisoara 4.5 28.0 12.75 19.5
28 III Tuduran Camelia-Diana ROU 1234 Sc Vados Arad 4.5 25.5 17.00 16.5
29 I Bacanu Maria-Nicoleta ROU 1451 Acs Logismart Sibiu 4.0 32.0 16.75 22.5
30 Uzuneanu Gabriela ROU 1201 Cs Fairplay Braila 4.0 31.5 16.00 23.0
31 II Pirlea Silvia-Cristina ROU 1255 Cs Sah Club Potaissa Turda 4.0 31.0 13.00 25.0
32 II Morar Cristina-Raluca ROU 1250 Css Viitorul Cluj 4.0 30.5 12.50 21.0
33 Basno Ana-Maria ROU 1201 Cs Fairplay Braila 4.0 27.0 12.75 20.0
34 III Simion Adela-Maria ROU 1223 Cs Sig-Mar Sighetu Marmatiei 4.0 27.0 11.50 16.0
35 Mihailescu Anna ROU 1201 Sc Vados Arad 4.0 26.5 11.00 16.0
36 III Campean Iulia-Maria ROU 1229 Sc Vados Arad 4.0 21.0 10.00 16.5
37 Gherghel-Butan Maria ROU 1201 Cs Sah Club Brasov 3.5 29.5 10.75 17.5
38 Sodinca Iulia-Cristiana ROU 1201 Sc Vados Arad 3.5 28.0 10.50 16.0
39 Florea Anca ROU 1207 Cs Sah Club Galati 3.5 22.5 9.00 13.5
40 Banzea Izabela-Georgeta ROU 1201 Acs De Sah Apa Nova Bucuresti 3.0 30.5 13.75 17.5
41 Stan Andreea ROU 1201 Cs Diana Galati 3.0 29.5 10.00 16.0
42 Minnich Mihaela-Cristiana ROU 1201 Cs Sinandrei Timis 2.5 32.0 10.25 14.5
43 Secrieru Maria-Georgiana ROU 1201 Cs Vulcan Vulcan 2.5 28.0 9.25 12.5
44 Lalu Maria-Rosana ROU 1201 Cs Vulcan Vulcan 2.5 27.5 10.25 12.0
45 Sovei Andreea-Magdalena ROU 1201 Cm De Sah Teleorman Alexandria 2.5 26.0 8.50 11.5
46 Hadarau Elena ROU 1201 Css Tg Mures 2.5 25.0 8.50 10.0
47 Paraschiv Petronela-Alexandra ROU 1205 Css Nr 1 Timisoara 2.5 24.0 5.00 12.5
48 Dima Maria ROU 1201 Clubul Central De Sah Buc. 0.0 31.5 0.00 0.0

 

COMAN  Emilia - Florentina

CAMPIOANA  NATIONALA  F10  ani

 

Rd. SNo Name Rtg FED Club/City Pts. Res.
1 26 III Tuduran Camelia-Diana 1234 ROU Sc Vados Arad 4.5 s 1
2 21 II Mos Maria-Magdalena 1253 ROU Cs Conpet Ploiesti 5.0 w 1
3 12 I Lumei Fulvia-Carina 1387 ROU Cs Sig-Mar Sighetu Marmatiei 5.0 s 1
4 5 I Nastase Andreea-Cristina 1482 ROU Cs Snagov 6.0 w ½
5 1 I Ciocan Maria-Alexandra 1565 ROU Asc Ramnicu Valcea 7.5 s ½
6 27 II Matei Ana-Maria 1230 ROU Cs Fairplay Braila 5.5 w 1
7 3 I Panainte Andreea-Bianca 1557 ROU Css Palatul Copiilor C-Ta 5.5 s 1
8 4 I Tentu Valentina 1506 ROU Cs Petrolul Ploiesti 6.5 w 1
9 32 II Oloeriu Delia-Ioana 1201 ROU Cs Politehnica Iasi 6.0 s 1

 

MOS  Maria - Magdalena

Rd. SNo Name Rtg FED Club/City Pts. Res.
1 45 Sodinca Iulia-Cristiana 1201 ROU Sc Vados Arad 3.5 w 1
2 2 I Coman Emilia-Florentina 1398 ROU Cs Conpet Ploiesti 8.0 s 0
3 43 Neagu Adena-Mihaela 1201 ROU Csm Ploiesti 4.5 w ½
4 37 Gherghel-Butan Maria 1201 ROU Cs Sah Club Brasov 3.5 s 1
5 35 Colonescu Anna-Diana 1201 ROU Cs Muncitorul Resita 6.0 w 0
6 14 I Schiopu Andreea-Alexandra 1334 ROU Css Ilfov Buftea 4.5 s 1
7 17 II Arsene Gabriela 1289 ROU Cs Arpechim Pitesti 5.5 w 0
8 42 Moldovan Tania-Cosmina 1201 ROU Csm Cluj Napoca 5.5 w ½
9 34 Basno Ana-Maria 1201 ROU Cs Fairplay Braila 4.0 s 1

 

 

MARIN  Ioana - Andreea

Rd. SNo Name Rtg FED Club/City Pts. Res.
1 48 Uzuneanu Gabriela 1201 ROU Cs Fairplay Braila 4.0 s 0
2 40 Mihailescu Anna 1201 ROU Sc Vados Arad 4.0 w 1
3 7 I Balan Briana-Cleopatra 1445 ROU Asc Bistrita 5.0 s 0
4 33 Banzea Izabela-Georgeta 1201 ROU Acs De Sah Apa Nova Bucuresti 3.0 w 1
5 9 I Mincu Smaranda-Stanca-Ioana 1414 ROU Cs Sah Club Potaissa Turda 5.5 s 0
6 47 Stan Andreea 1201 ROU Cs Diana Galati 3.0 w 1
7 16 II Boncea-Pentac Salia-Ana 1296 ROU Cs Siciliana Bucuresti 4.5 w ½
8 14 I Schiopu Andreea-Alexandra 1334 ROU Css Ilfov Buftea 4.5 s ½
9 25 II Hamati Julia 1243 ROU Css Nr 1 Timisoara 4.5 w ½
 
                  
 
CLASAMENT  FINAL  FETE 16 ani - sah  clasic

 

Rk. Name FED Rtg Club/City Pts.  TB1   TB2   TB3 
1 WFM Visanescu Daria-Ioana ROU 1948 Clubul De Sah Deva 8.5 36.5 44.50 41.5
2 WCM Gelip Ioana ROU 1970 Cs Politehnica Iasi 7.5 36.5 38.00 38.5
3 WCM Morea Georgiana-Steluta ROU 1929 Cs Politehnica Iasi 7.0 35.0 33.00 36.5
4 I Serbanescu Diana-Maria ROU 1839 Acs De Sah Apa Nova Bucuresti 6.0 37.5 27.00 30.0
5 I Ciutac Andreea-Ioana ROU 1686 Clubul Central De Sah Buc. 5.0 36.5 21.00 25.0
6 I Toma Elena-Adelaida ROU 1632 Csm Focsani 2007 5.0 33.0 20.75 21.5
7 II Oana Amalia-Ioana ROU 1460 Cs Petrom Flacara Moreni 5.0 28.0 15.25 19.0
8 I Popovici Stefania ROU 1350 Cs Botosani 5.0 27.0 14.00 19.0
9 I Brezeanu Daniela ROU 1688 Css Viitorul Cluj 4.5 37.0 14.50 27.5
10 I Dumitrescu Madalina-Alexandra ROU 1686 Clubul Central De Sah Buc. 4.5 36.0 15.00 23.5
11 I Firaru Roxana-Maria ROU 1679 Cs Otopeni 4.5 35.0 14.50 26.0
12 I Brezeanu Alexandra ROU 1680 Css Viitorul Cluj 4.5 33.5 16.00 24.5
13 II Florea Sorina-Ioana ROU 1273 Clubul Central De Sah Buc. 4.5 30.5 18.25 21.0
14 I Sonfalean Maria-Laura ROU 1639 Css Tg Mures 4.0 29.5 13.50 21.0
15 I Silaghi Madalina-Nemona ROU 1588 Cs Mediator Giarmata Vii 4.0 27.5 12.25 18.0
16 I Didiliuc Dariana-Gabriela ROU 1449 Cs Conpet Ploiesti 4.0 27.5 11.75 17.5
17 Farcas Teodora ROU 1201 Cs Mediator Giarmata Vii 3.0 27.0 7.75 16.5
18 Miclea Ozana-Stefania ROU 1201 Cs Rapid-Cfr Teius 2.5 28.5 6.25 14.5
19 Stoican Lavinia-Mihaela ROU 1201 Cs Vointa Buzau 1.0 27.5 4.50 9.0

DIDILIUC  Dariana - Gabriela

 
Rd. SNo Name Rtg FED Club/City Pts. Res.
1 5 I Brezeanu Daniela 1688 ROU Css Viitorul Cluj 4.5 s 0
2 11 I Toma Elena-Adelaida 1632 ROU Csm Focsani 2007 5.0 w ½
3 17 Farcas Teodora 1201 ROU Cs Mediator Giarmata Vii 3.0 s 1
4 10 I Sonfalean Maria-Laura 1639 ROU Css Tg Mures 4.0 w 0
5 16 II Florea Sorina-Ioana 1273 ROU Clubul Central De Sah Buc. 4.5 s 0
6 - bye - - - - 1
7 12 I Silaghi Madalina-Nemona 1588 ROU Cs Mediator Giarmata Vii 4.0 w ½
8 15 I Popovici Stefania 1350 ROU Cs Botosani 5.0 s 0
9 19 Stoican Lavinia-Mihaela 1201 ROU Cs Vointa Buzau 1.0 s 1
           
 
CLASAMENT  FINAL  Baieti  10 ani - sah  clasic

 

Rk. Name FED Rtg Club/City Pts.  TB1   TB2   TB3 
1 I Deac Bogdan-Daniel ROU 1733 Asc Ramnicu Valcea 8.0 40.5 46.00 39.0
2 I Mirauta Stefano-Marius ROU 1494 Acs Logismart Sibiu 7.5 44.0 43.50 40.0
3 I Calin Alexandru ROU 1629 Cs Micul Sahist Iasi 7.0 43.0 40.25 38.5
4 I Baciu Radu-George ROU 1763 Clubul Central De Sah Buc. 7.0 43.0 40.00 35.5
5 II Benedek Laszlo ROU 1447 Css Odorheiu Secuiesc 7.0 39.0 37.25 33.5
6 I Stoleriu George ROU 1477 Acs Sfinxul Iasi 6.5 42.5 36.50 36.5
7 I Talu Mircea ROU 1593 Css Viitorul Cluj 6.5 42.0 35.00 37.5
8 II Popa Eduard-Adrian ROU 1435 Cs Politehnica Iasi 6.5 40.0 33.00 34.0
9 I Dicu Dan-Alexandru ROU 1804 Cs Sig-Mar Sighetu Marmatiei 6.5 39.0 35.00 32.5
10 I Zlatea Cezar-Stelian ROU 1614 Css Nr 2 Bucuresti 6.5 37.0 31.00 32.0
11 I Ileana George ROU 1453 Acs Logismart Sibiu 6.5 37.0 30.50 32.0
12 I Csurka Roland ROU 1655 Cs Sig-Mar Sighetu Marmatiei 6.5 36.5 32.00 32.0
13 I Negulici Andrei-Daniel ROU 1883 Cs Logic 64 Brasov 6.0 43.0 34.25 33.5
14 I Ciorica Mihai-Vlad ROU 1507 Css Nr 1 Timisoara 6.0 39.0 32.25 34.0
15 I Cotarlan Codrin ROU 1654 Acs Logismart Sibiu 6.0 39.0 31.25 32.5
16 I Balint Tibor ROU 1481 Acs Terra-Kid Zalau 6.0 39.0 29.75 32.0
17 I Sarateanu Alexandru-Armand ROU 1528 Css Nr 1 Pajura Bucuresti 6.0 37.5 30.00 31.0
18 I Oprita Matei ROU 1490 Cs Snagov 6.0 37.5 29.75 32.5
19 I Otetea Andrei ROU 1575 Clubul Central De Sah Buc. 6.0 37.0 28.50 32.0
20 I Szocs Teodor-Iulian ROU 1523 Cs Conpet Ploiesti 6.0 35.0 29.25 31.0
21 I Lupu Cristian ROU 1479 Cs Tinerii Maestri Craiova 6.0 35.0 27.50 30.0
22 II Muntianu Razvan-Gavril ROU 1315 Cs Politehnica Iasi 6.0 32.5 22.50 27.0
23 I Fluerariu Radu-Cristian ROU 1638 Csu Ploiesti 5.5 40.0 28.00 34.0
24 I Miloi Pavel-Dan ROU 1746 Asc Corona 2010 Brasov 5.5 39.5 29.75 31.0
25 II Pasca Mihai-Alexandru ROU 1420 Clubul Central De Sah Buc. 5.5 39.0 25.00 31.0
26 II Handac Alexandru-Radu ROU 1420 Cs Fc Callatis Mangalia 5.5 38.5 25.50 30.5
27 II Stefan Mihai ROU 1537 Cs Siciliana Bucuresti 5.5 36.0 24.25 29.5
28 II Angheluta Filip ROU 1556 Cs Siciliana Bucuresti 5.5 35.0 25.25 30.0
29 I Atodiresei Damian ROU 1565 Cs Politehnica Iasi 5.5 34.5 25.50 31.0
30 II Iakkel Tudor-Mihai ROU 1509 Cs Unio Satu Mare 5.5 34.0 25.25 27.5
31 III Cotruta Alexandru-Mihai ROU 1234 Cs Politehnica Iasi 5.5 33.5 24.25 24.5
32 II Colac Marius-Daniel ROU 1441 Css Ilfov Buftea 5.5 33.0 23.25 27.0
33 I Buga Andru-Mihai ROU 1426 Cs Muncitorul Resita 5.5 31.0 22.75 26.5
34 II Mongescu Victor ROU 1416 Asc Ramnicu Valcea 5.0 39.5 24.25 27.5
35 II Enache Tudor-Eduard ROU 1326 Cs Politehnica Iasi 5.0 38.0 24.75 30.0
36 II Todorut Ovidiu-Stefan ROU 1471 Csm Cluj Napoca 5.0 36.0 23.75 28.5
37 III Csiszar Eduard-Daniel ROU 1202 Cs Sig-Mar Sighetu Marmatiei 5.0 36.0 22.50 27.0
38 II Bolea Alexandru-Mihai ROU 1334 Cs Alcor Bucuresti 5.0 35.5 22.50 27.0
39 I Sauca-Gherman Catalin-Gheorghe ROU 1735 Css Nr 1 Timisoara 5.0 35.0 24.25 26.5
40 II Alboni Denis-Dean ROU 1483 Css Nr 1 Timisoara 5.0 35.0 23.25 28.0
41 II Stan Andrei-Mihaita ROU 1384 Cs Palatul Copiilor Buzau 5.0 35.0 22.00 26.0
42 II Samfirescu Andrei-Alexandru ROU 1501 Css Nr 1 Timisoara 5.0 34.5 21.75 29.5
43 II Muresan Adrian-Ionut ROU 1344 Csu Sibiu 5.0 34.5 21.25 27.5
44 II Apahidean Ioan ROU 1407 Csm Cluj Napoca 5.0 34.5 19.00 24.5
45 II Bratu Ioan-Valentin ROU 1340 Cs Diana Galati 5.0 33.0 22.50 24.0
46 II Brustur Erwin ROU 1311 Cs Logic 64 Brasov 5.0 33.0 19.25 26.5
47 II Padurean Daniel-Cristian ROU 1291 Cs Muncitorul Resita 5.0 33.0 19.00 24.0
48 III Chisingher Mihail-Leonard ROU 1242 Acs Sfinxul Iasi 5.0 32.5 22.75 24.0
49 II Gaitan Mihnea-Victor ROU 1232 Cs Logic 64 Brasov 5.0 32.5 21.25 21.5
50 III Datcu-Goiceanu David ROU 1266 Cs Talbot Resita 5.0 32.5 20.00 23.5
51 III Gogonea Paul ROU 1247 Cs Logic 64 Brasov 5.0 32.5 18.50 24.0
52 II Bratulescu Valentin ROU 1396 Sc Albatros Dragasani 5.0 32.0 18.50 25.0
53 I Marina-Fit Paul-Constantin ROU 1482 Cs Sig-Mar Sighetu Marmatiei 5.0 31.5 21.00 26.0
54 II Axin Andrei ROU 1427 Cs Sah Club Galati 5.0 31.5 18.00 27.0
55 II Comaniciu Andrei ROU 1485 Palatul Copiilor Oradea 5.0 29.0 18.50 22.0
56 II Filat Nicolae ROU 1408 Cs Orasenesc Voluntari 2005 5.0 28.5 18.00 23.5
57 II Dragulin Andrei ROU 1423 Cs Petrolul Ploiesti 4.5 35.5 18.50 26.0
58 II Baias Ioan-Nicolae ROU 1350 Acs Logismart Sibiu 4.5 33.0 19.50 25.0
59 Mortu Adrian ROU 1201 Cs Palatul Copiilor Buzau 4.5 33.0 19.25 24.5
60 II Cretiu-Codreanu Tudor ROU 1386 Css Viitorul Cluj 4.5 33.0 16.25 24.0
61 II Strat Bogdan ROU 1445 Cs Sah Club Galati 4.5 32.0 17.25 24.5
62 III Paraschiv Paul-Alexandru ROU 1290 Css Nr 1 Timisoara 4.5 31.5 18.00 22.5
63 II Ionica Ion-Flavio ROU 1344 Asc Ramnicu Valcea 4.5 30.0 14.25 21.5
64 Radu Daniel ROU 1201 Cs Politehnica Iasi 4.5 29.5 17.75 19.5
65 II Sandu Florian ROU 1326 Css Ilfov Buftea 4.5 29.0 15.75 22.5
66 II Cretu Catalin-George ROU 1412 Css Nr 1 Timisoara 4.5 29.0 15.25 19.0
67 III Istrate George ROU 1234 Cs Logic 64 Brasov 4.5 28.5 14.25 19.0
68 II Bornaz Alexandru-Stefan ROU 1322 Cs Palatul Copiilor Buzau 4.5 27.5 16.25 21.5
69 II Chiorean Raul-Gabriel ROU 1260 Css Tg Mures 4.5 27.0 14.25 19.5
70 II Puscas Filip-Andrei ROU 1209 Css Tg Mures 4.5 26.5 15.50 17.5
71 Carasca Bogdan-Petru ROU 1201 Cs Mediator Giarmata Vii 4.0 33.5 17.50 23.0
72 II Bledea Dragos-Ioan ROU 1416 Cs Sig-Mar Sighetu Marmatiei 4.0 33.5 16.50 23.0
73 III Tatomir Alin-Stefan ROU 1292 Cs Tunari 4.0 33.0 16.50 22.0
74 III Graure Adrian-Dumitru ROU 1284 Cs Vulcan Vulcan 4.0 33.0 12.00 21.0
75 II Sacaleanu Sergiu-Dorel ROU 1298 Sc Vados Arad 4.0 32.5 16.00 20.5
76 III Stoica Vasile-Adrian ROU 1266 Asc Ramnicu Valcea 4.0 32.5 14.25 21.0
77 III Costin Matei-Alexandru ROU 1256 Cs Politehnica Iasi 4.0 31.5 13.00 21.0
78 II Buzatu Daniel-Alexandru-Mihait ROU 1360 Css Ilfov Buftea 4.0 31.0 16.25 20.5
79 III Chivoiu Emanuel ROU 1233 Cs Tera Sah Medias 4.0 30.0 15.00 20.0
80 III Istrate Vlad-Alexandru ROU 1261 Cs Fairplay Braila 4.0 30.0 12.00 19.0
81 Ionita Angel ROU 1201 Cs Diana Galati 4.0 29.5 15.75 19.5
82 Bogheanu Teodor ROU 1201 Cs Micul Sahist Iasi 4.0 29.0 14.25 19.5
83 Vass Razvan ROU 1201 Sc Vados Arad 4.0 28.0 13.75 18.0
84 I Rosu Alexandru ROU 1448 Cs Sig-Mar Sighetu Marmatiei 4.0 28.0 13.00 18.0
85 III Ciordas Alex-Raul ROU 1250 Acs Terra-Kid Zalau 4.0 28.0 11.50 18.0
86 III Lepadatu Aurelian-Stefan ROU 1201 Css Ilfov Buftea 4.0 27.0 13.25 17.5
87 III Raduta-Gib Stefan-Vladimir ROU 1220 Cs Logic 64 Brasov 4.0 25.5 11.50 15.0
88 III Corbeanu Andrei ROU 1261 Asc Ramnicu Valcea 4.0 23.0 11.50 15.5
89 II Bresug Alexandru-Andrei ROU 1310 Palatul Copiilor Botosani 3.5 31.5 11.75 19.5
90 III Ciobanu Alexandru ROU 1280 Cs Petrolul Ploiesti 3.5 30.5 10.50 18.5
91 Palii Alex ROU 1201 Palatul Copiilor Oradea 3.5 30.0 13.50 17.5
92 III Mirosnicencu Mihai-Viorel ROU 1263 Cs Politehnica Iasi 3.5 30.0 11.50 18.0
93 III Paveliu Andrei ROU 1282 Acs De Sah Apa Nova Bucuresti 3.5 28.5 10.25 17.0
94 Iustin Silviu ROU 1201 Cs Vointa Buzau 3.5 28.0 13.00 15.5
95 III Teodorescu Calin-Ioan ROU 1234 Cs Micul Sahist Iasi 3.5 27.5 9.25 14.5
96 III Gotsman Szabolcs-Mihaly ROU 1234 Acs Al Colegiului National Apr 3.5 25.5 9.25 15.5
97 III Ionescu Catalin ROU 1235 Cm De Sah Teleorman Alexandria 3.5 25.5 9.00 14.5
98 Stanoi Radu-Gabriel ROU 1201 Cs Arpechim Pitesti 3.5 24.5 8.75 13.5
99 III Faleschini Sasha-Ettore ROU 1222 Palatul Copiilor Craiova 3.0 30.5 11.00 17.5
100 Marfa Vlad-Alexandru ROU 1201 Cs Micul Sahist Iasi 3.0 29.5 11.75 16.5
101 Rosca Victor-Adrian ROU 1201 Cs Politehnica Iasi 3.0 27.0 8.50 15.0
102 Dogeanu-Osaceanu Catalin-Stefa ROU 1209 Cm De Sah Teleorman Alexandria 3.0 26.5 7.75 14.0
103 III Miclea Dragos-Mihai ROU 1228 Cs Sah Club Potaissa Turda 3.0 26.0 9.50 14.5
104 Rontescu Mihnea ROU 1201 Acs De Sah Apa Nova Bucuresti 3.0 26.0 9.00 12.5
105 De Sisto Matteo-Felice ROU 1201 Cs Juniorul Cluj Napoca 3.0 26.0 6.50 12.0
106 Puscas Eli-Madian ROU 1201 Palatul Copiilor Oradea 3.0 25.5 8.50 13.0
107 Clipcea Caius-Lucian ROU 1201 Cs Siciliana Bucuresti 3.0 25.0 8.75 13.0
108 II Ionescu Teodor-Adrian ROU 1319 Acs Alfil Pitesti 3.0 24.0 8.75 17.5
109 Grigore Teodor-Florin ROU 1201 Csm Ploiesti 3.0 24.0 7.50 11.0
110 Trifu Cristian-Antonio ROU 1201 Cm De Sah Teleorman Alexandria 3.0 21.5 6.50 11.0
111 Florea George ROU 1201 Cs Sah Club Galati 3.0 20.5 6.00 9.0
112 Condor Radu-Octavian ROU 1201 Csm Cluj Napoca 2.5 26.5 7.00 12.0
113 Lupulescu Vlad ROU 1201 Css Nr 1 Timisoara 2.5 25.5 8.25 14.0
114 Sirbu Andrei-Costin ROU 1201 Cs Palatul Copiilor Buzau 2.5 25.5 7.00 11.5
115 III Macovei Alexandru ROU 1222 Palatul Copiilor Botosani 2.5 21.5 5.25 10.0
116 Dobra Robert-Cristian ROU 1201 Cs Tinerii Maestri Craiova 2.5 20.5 3.50 8.0
117 Diaconu David-Costin ROU 1201 Cs Siciliana Bucuresti 2.0 24.0 4.25 9.5
118 Vadasan Bogdan ROU 1201 Sc Vados Arad 2.0 19.0 3.00 9.0
119 Petolea Razvan-Mihai ROU 1201 Css Nr 1 Timisoara 2.0 18.0 3.25 3.5
120 Macovei Mihai ROU 1201 Cs Diana Galati 1.5 20.5 2.75 5.5
121 Falcusan Calin-Teodor ROU 1201 Css Nr.1 Timisoara 1.5 20.5 1.75 6.5
122 Jurj Andrei-George ROU 1201 Sc Vados Arad 1.0 20.0 2.00 2.5

 

SZOCS  Teodor - Iulian
Rd. SNo Name Rtg FED Club/City Pts. Res.
1 76 III Costin Matei-Alexandru 1256 ROU Cs Politehnica Iasi 4.0 s 1
2 48 II Cretiu-Codreanu Tudor 1386 ROU Css Viitorul Cluj 4.5 w 1
3 55 II Bolea Alexandru-Mihai 1334 ROU Cs Alcor Bucuresti 5.0 s ½
4 2 I Dicu Dan-Alexandru 1804 ROU Cs Sig-Mar Sighetu Marmatiei 6.5 w ½
5 40 II Handac Alexandru-Radu 1420 ROU Cs Fc Callatis Mangalia 5.5 s 0
6 46 II Apahidean Ioan 1407 ROU Csm Cluj Napoca 5.0 w 1
7 43 II Mongescu Victor 1416 ROU Asc Ramnicu Valcea 5.0 w ½
8 93 III Csiszar Eduard-Daniel 1202 ROU Cs Sig-Mar Sighetu Marmatiei 5.0 s ½
9 65 II Padurean Daniel-Cristian 1291 ROU Cs Muncitorul Resita 5.0 w 1
 
 
CLASAMENT  FINAL  Baieti  20 ani - sah  clasic
 
Rk. Name FED Rtg Club/City Pts.  TB1   TB2   TB3 
1 FM Petrisor Adrian-Marian ROU 2385 Css Nr 1 Timisoara 8.0 34.5 40.00 38.0
2 FM Georgescu Tiberiu-Marian ROU 2388 Clubul Central De Sah Buc. 7.5 35.0 34.25 35.5
3 FM Anton Teodor ROU 2329 Css Tg Mures 7.5 34.0 35.25 37.0
4 CM Miroiu George-Catalin ROU 2312 Cs Conpet Ploiesti 5.0 34.5 17.00 26.0
5 FM Duca Alexandru-Gabriel ROU 2302 Asc Corona 2010 Brasov 5.0 33.0 15.00 25.0
6 CM Chirita-Mihaila Marius-Constan ROU 2088 Css Nr 1 Timisoara 5.0 32.0 16.50 25.5
7 I Ursente Tudor-Alexandru ROU 1933 Cl. De Sah Tenis Speranta Orad 5.0 31.5 17.50 20.5
8 CM Chifor Ovidiu-Emanuel ROU 2289 Cs Politehnica Iasi 4.5 36.0 17.00 24.5
9 I Stuparu Cornelius-Georgian ROU 1955 Cs Arpechim Pitesti 4.5 29.0 15.25 19.5
10 I Stegariu Alexandru ROU 2057 Cs Politehnica Iasi 4.0 35.0 18.00 20.5
11 I Nitelea Alexandru-Barbu ROU 2093 Clubul Central De Sah Buc. 4.0 31.0 13.50 23.0
12 I Secheres Alexandru ROU 1833 Sah Club Cugir 3.5 26.5 12.00 18.0
13 I Ambru Dan-Calin ROU 1915 Cs Sah Club Potaissa Turda 3.0 28.0 9.50 16.0
14 I Jacan Alexandru-Vlad ROU 1710 Csu Agora Sc Oradea 3.0 25.5 10.50 14.0
15 I Petre Mihai ROU 1787 Cs Colosseum Giurgiu 2.5 27.5 8.50 17.0
MIROIU  Catalin-George    Locul IV  
                                                   
 
Rd. SNo Name Rtg FED Club/City Pts. Res.
1 11 I Ursente Tudor-Alexandru 1933 ROU Cl. De Sah Tenis Speranta Orad 5.0 s ½
2 9 I Stegariu Alexandru 2057 ROU Cs Politehnica Iasi 4.0 w 1
3 6 CM Chifor Ovidiu-Emanuel 2289 ROU Cs Politehnica Iasi 4.5 s ½
4 14 I Petre Mihai 1787 ROU Cs Colosseum Giurgiu 2.5 w 1
5 1 FM Georgescu Tiberiu-Marian 2388 ROU Clubul Central De Sah Buc. 7.5 s 0
6 2 FM Petrisor Adrian-Marian 2385 ROU Css Nr 1 Timisoara 8.0 s 0
7 5 FM Duca Alexandru-Gabriel 2302 ROU Asc Corona 2010 Brasov 5.0 w 1
8 3 FM Anton Teodor 2329 ROU Css Tg Mures 7.5 w 0
9 12 I Ambru Dan-Calin 1915 ROU Cs Sah Club Potaissa Turda 3.0 s 1

 

DEZLEGARI


Aur  si  Argint  la  Fete  10  ani
 
 
CLASAMENT  FINAL  FETE 10 ani - Dezlegari
Loc nume prenume Club  puncte timp
1 Mos Maria-Magdalena Cs Conpet Ploiesti 26.5 36
2 Coman Emilia-Florentina Cs Conpet Ploiesti 26.5 48
3 Ciocan Maria-Alexandra Asc Ramnicu Valcea 26.5 53
4 Nastase Andreea-Cristina Cs Snagov 22 46
5 Cristocea Gabriela Csm Petrosani 19 49
6 Balan Briana-Cleopatra Asc Bistrita 19 54
7 Gherghel-Butan Maria Cs Sah Club Brasov 18.5 52
8 Bucur Denisa-Andreea Cs Logic 64 Brasov 17.5 48
9 Panainte Andreea-Bianca Css Palatul Copiilor C-Ta 14.5 47
10 Hadarau Elena Css Tg Mures 13.5 44
11 Istrate Andreea Css Ilfov Buftea 12.5 42
12 Hamati Julia Css Nr 1 Timisoara 12.5 45
13 Pelin Ana-Maria Asc Corona 2010 Brasov 12.5 45
14 Rohlicek Anca-Elena Css Nr 1 Timisoara 11.5 55
15 Szavu Amalia-Fivi Css Nr 1 Timisoara 11.5 60
16 Azamfirei Smaranda-Georgiana Cs Politehnica Iasi 10 18
17 Neagu Adena-Mihaela Csm Ploiesti 10 40
18 Pop Simina-Mihaela Acs Terra-Kid Zalau 10 44
19 Tuduran Camelia-Diana Sc Vados Arad 10 50
20 Tentu Valentina Cs Petrolul Ploiesti 10 60
21 Oloeriu Delia-Ioana Cs Politehnica Iasi 9.5 44
22 Paraschiv Petronela-Alexandra Css Nr 1 Timisoara 7.5 41
23 Panescu Angelina-Gabriela Asc Ramnicu Valcea 7.5 47
24 Secrieru Maria-Georgiana Cs Vulcan Vulcan 7.5 50
25 Vasut Carla-Zariana Cs Tinere Sperante Baia Mare 7.5 53
26 Morar Cristina-Raluca Css Viitorul Cluj 7.5 55
27 Marosan Leea Cs Tinere Sperante Baia Mare 7.5 57
28 Marin Ioana-Andreea Cs Conpet Ploiesti 7.5 59
29 Campean Iulia-Maria Sc Vados Arad 7.5 60
30 Minnich Mihaela-Cristiana Cs Sinandrei Timis 6.5 37
31 Nodis Patricia Cs Tinere Sperante Baia Mare 5 42
32 Mihailescu Anna Sc Vados Arad 5 51
33 Lalu Maria-Rosana Cs Vulcan Vulcan 2.5 38
34 Arsene Gabriela Cs Arpechim Pitesti 1.5 60
Arbitru şef, 
IONESCU  CONSTANTIN

 
CLASAMENT  FINAL  FETE 16 ani - Dezlegari
Loc nume prenume Club  puncte timp
1 Visanescu Daria-Ioana Clubul De Sah Deva 23 75
2 Didiliuc Dariana-Gabriela Cs Conpet Ploiesti 15.5 82
3 Serbanescu Diana-Maria Acs De Sah Apa Nova Bucuresti 13 90
4 Sonfalean Maria-Laura Css Tg Mures 12 90
5 Gelip Ioana Cs Politehnica Iasi 10 82
6 Brezeanu Alexandra Css Viitorul Cluj 10 90
7 Florea Sorina-Ioana Clubul Central De Sah Buc. 8.5 84
8 Brezeanu Daniela Css Viitorul Cluj 8 89
9 Morea Georgiana-Steluta Cs Politehnica Iasi 7 84
10 Silaghi Madalina-Nemona Cs Mediator Giarmata Vii 6.5 86
11 Dumitrescu Madalina-Alexandra Clubul Central De Sah Buc. 5.5 84
12 Farcas Teodora Cs Mediator Giarmata Vii 5 87
13 Ciutac Andreea-Ioana Clubul Central De Sah Buc. 4.5 89
14 Firaru Roxana-Maria Cs Otopeni 1 89
15 Stoican Lavinia-Mihaela Cs Vointa Buzau 0.5 81
16 Popovici Stefania Cs Botosani 0.5 90 20.12.1996
17 Miclea Ozana-Stefania Cs Rapid-Cfr Teius 0.5 90 18.10.1996
Arbitru şef, 
IONESCU  CONSTANTIN


CLASAMENT  FINAL  Baieti  10 ani - Dezlegari
 

Loc nume prenume Club  puncte timp
1 Stoleriu George Acs Sfinxul Iasi 29.5 48
2 Zlatea Cezar-Stelian Css Nr 2 Bucuresti 29 33
3 Ciorica Mihai-Vlad Css Nr 1 Timisoara 29 45
4 Fluerariu Radu-Cristian Csu Ploiesti 27.5 39
5 Talu Mircea Css Viitorul Cluj 27 38
6 Sauca-Gherman Catalin-Gheorghe Css Nr 1 Timisoara 27 44
7 Muntianu Razvan-Gavril Cs Politehnica Iasi 27 60
8 Miloi Pavel-Dan Asc Corona 2010 Brasov 26.5 38
9 Popa Eduard-Adrian Cs Politehnica Iasi 26.5 45
10 Baciu Radu-George Clubul Central De Sah Buc. 24.5 49
11 Atodiresei Damian Cs Politehnica Iasi 24.5 53
12 Ileana George Acs Logismart Sibiu 24 20
13 Padurean Daniel-Cristian Cs Muncitorul Resita 22 43
14 Bledea Dragos-Ioan Cs Sig-Mar Sighetu Marmatiei 22 56
15 Calin Alexandru Cs Micul Sahist Iasi 21.5 20
16 Oprita Matei Cs Snagov 21.5 47
17 Negulici Andrei-Daniel Cs Logic 64 Brasov 21.5 58
18 Raduta-Gib Stefan-Vladimir Cs Logic 64 Brasov 21.5 59
19 Bogheanu Teodor Cs Micul Sahist Iasi 21.5 60 16.11.2002
20 Mirosnicencu Mihai-Viorel Cs Politehnica Iasi 21.5 60 07.04.2001
21 Otetea Andrei Clubul Central De Sah Buc. 21 48
22 Dicu Dan-Alexandru Cs Sig-Mar Sighetu Marmatiei 20 22
23 Mongescu Victor Asc Ramnicu Valcea 20 60
24 Buga Andru-Mihai Cs Muncitorul Resita 19.5 54
25 Benedek Laszlo Css Odorheiu Secuiesc 19 51
26 Puscas Filip-Andrei Css Tg Mures 19 53
27 Brustur Erwin Cs Logic 64 Brasov 19 58
28 David Cristian Csa Axiopolis Sport Cernavoda 18.5 54
29 Chiorean Raul-Gabriel Css Tg Mures 17.5 39
30 Costin Matei-Alexandru Cs Politehnica Iasi 17 43
31 Cotarlan Codrin Acs Logismart Sibiu 17 56
32 Paraschiv Paul-Alexandru Css Nr 1 Timisoara 16.5 36
33 Dragulin Andrei Cs Petrolul Ploiesti 16.5 38
34 Chisingher Mihail-Leonard Acs Sfinxul Iasi 16.5 39
35 Cretu Catalin-George Css Nr 1 Timisoara 16.5 47
36 Szocs Teodor-Iulian Cs Conpet Ploiesti 16.5 47
37 Radu Daniel Cs Politehnica Iasi 16.5 57
38 Vass Razvan Sc Vados Arad 16.5 60
39 Gotsman Szabolcs-Mihaly Acs Al Colegiului National Apr 16 28
40 Ignat Vlad-Rovin Acs Philidor Iasi 16 43
41 Lupu Cristian Cs Tinerii Maestri Craiova 16 51
42 Cotruta Alexandru-Mihai Cs Politehnica Iasi 15 37
43 Enache Tudor-Eduard Cs Politehnica Iasi 15 55
44 Roman Cristian-Ioan Acs Philidor Iasi 15 58
45 Rontescu Mihnea Acs De Sah Apa Nova Bucuresti 15 60
46 Csurka Roland Cs Sig-Mar Sighetu Marmatiei 14 41
47 Colac Marius-Daniel Css Ilfov Buftea 14 60
48 Mortu Adrian Cs Palatul Copiilor Buzau 14 60
49 Tatomir Alin-Stefan Cs Tunari 13.5 57
50 Schneider Erik Cs Tinere Sperante Baia Mare 13.5 60
51 Ciobanu Alexandru Cs Petrolul Ploiesti 13.5 60
52 Handac Alexandru-Radu Cs Fc Callatis Mangalia 12.5 52
53 Bresug Alexandru-Andrei Palatul Copiilor Botosani 11.5 55
54 Samfirescu Andrei-Alexandru Css Nr 1 Timisoara 11.5 60
55 Bornaz Alexandru-Stefan Cs Palatul Copiilor Buzau 10 33
56 Grigore Teodor-Florin Csm Ploiesti 10 37
57 Hriscu Alexandru-Gabriel Acs Philidor Iasi 10 42
58 Teodorescu Calin-Ioan Cs Micul Sahist Iasi 10 45
59 Todosia Mihai-Theodor Csa Axiopolis Sport Cernavoda 10 48
60 Lupulescu Vlad Css Nr 1 Timisoara 10 60
61 Alboni Denis-Dean Css Nr 1 Timisoara 9.5 44 12.04.2001
62 Apahidean Ioan Csm Cluj Napoca 9.5 44 04.04.2001
63 Stanoi Radu-Gabriel Cs Arpechim Pitesti 9 38
64 Iustin Silviu Cs Vointa Buzau 9 40
65 Pasca Mihai-Alexandru Clubul Central De Sah Buc. 9 42
66 Marfa Vlad-Alexandru Cs Micul Sahist Iasi 9 60 29.07.2001
67 Buzatu Daniel-Alexandru-Mihait Css Ilfov Buftea 9 60 23.03.2001
68 Gogonea Paul Cs Logic 64 Brasov 8.5 44
69 Sarateanu Alexandru-Armand Css Nr 1 Pajura  Bucuresti 8.5 46
70 Baias Ioan-Nicolae Acs Logismart Sibiu 8.5 47
71 Dobra Robert-Cristian Cs Tinerii Maestri Craiova 7.5 36
72 Pirlea Teofil-Elias Csm Petrosani 7.5 37
73 Istrate George Cs Logic 64 Brasov 7.5 53
74 Ciordas Alex-Raul Acs Terra-Kid Zalau 7.5 53
75 Macovei Alexandru Palatul Copiilor Botosani 7.5 58
76 Graure Adrian-Dumitru Cs Vulcan Vulcan 7.5 59
77 Rosca Victor-Adrian Cs Politehnica Iasi 7.5 60
78 Jurj Andrei-George Sc Vados Arad 5 39
79 Sacaleanu Sergiu-Dorel Sc Vados Arad 5 50
80 Vadasan Bogdan Sc Vados Arad 5 58
81 Sirbu Andrei-Costin Cs Palatul Copiilor Buzau 1 60

 
CLASAMENT  FINAL  Baieti  20 ani - Dezlegari
 
Loc nume prenume Club  puncte
1 Anton Teodor Css Tg Mures 17
2 Georgescu Tiberiu-Marian Clubul Central De Sah Buc. 16.5
3 Miroiu George-Catalin Cs Conpet Ploiesti 15
4 Chirita-Mihaila Marius-Constan Css Nr 1 Timisoara 15
5 Stuparu Cornelius-Georgian Cs Arpechim Pitesti 15
6 Duca Alexandru-Gabriel Asc Corona 2010 Brasov 13.5
7 Stegariu Alexandru Cs Politehnica Iasi 11.5
8 Chifor Ovidiu-Emanuel Cs Politehnica Iasi 10
9 Petrisor Adrian-Marian Css Nr 1 Timisoara 6.5
10 Nitelea Alexandru-Barbu Clubul Central De Sah Buc. 6.5
11 Secheres Alexandru Sah Club Cugir 5.5
12 Petre Mihai Cs Colosseum Giurgiu 0.5
13 Ambru Dan-Calin Cs Sah Club Potaissa Turda 0
 
SAH   RAPID
 
 
CLASAMENT  FINAL  FETE 10 ani - sah  rapid
Rk. Name FED Rtg Club/City Pts.  TB1   TB2   TB3 
1 I Nastase Andreea-Cristina ROU 1482 Cs Snagov 9.0 38.0 48.00 45.0
2 I Panainte Andreea-Bianca ROU 1557 Css Palatul Copiilor C-Ta 7.0 38.0 36.50 37.0
3 I Coman Emilia-Florentina ROU 1398 Cs Conpet Ploiesti 6.5 40.5 34.25 33.5
4 II Bucur Denisa-Andreea ROU 1442 Cs Logic 64 Brasov 6.0 41.0 32.75 34.5
5 II Oloeriu Delia-Ioana ROU 1201 Cs Politehnica Iasi 6.0 39.5 31.50 30.0
6 I Bacanu Maria-Nicoleta ROU 1451 Acs Logismart Sibiu 6.0 36.5 29.50 29.0
7 I Ciocan Maria-Alexandra ROU 1565 Asc Ramnicu Valcea 6.0 36.0 28.50 29.0
8 I Schiopu Andreea-Alexandra ROU 1334 Css Ilfov Buftea 5.5 36.5 26.00 28.5
9 II Mos Maria-Magdalena ROU 1253 Cs Conpet Ploiesti 5.5 35.5 23.00 29.5
10 II Pelin Ana-Maria ROU 1247 Asc Corona 2010 Brasov 5.5 34.0 24.50 25.0
11 II Hamati Julia ROU 1243 Css Nr 1 Timisoara 5.5 31.5 20.50 23.0
12 I Tentu Valentina ROU 1506 Cs Petrolul Ploiesti 5.0 38.0 23.00 30.0
13 I Azamfirei Smaranda-Georgiana ROU 1402 Cs Politehnica Iasi 5.0 37.5 23.50 29.5
14 II Szavu Amalia-Fivi ROU 1286 Css Nr 1 Timisoara 5.0 33.5 19.00 26.0
15 II Morar Cristina-Raluca ROU 1250 Css Viitorul Cluj 5.0 32.5 21.50 24.0
16 I Rohlicek Anca-Elena ROU 1302 Css Nr 1 Timisoara 5.0 32.0 17.50 24.0
17 Cristocea Gabriela ROU 1201 Csm Petrosani 5.0 30.5 20.00 22.0
18 Coman Ilona-Stefania ROU 1201 Wisconsin Sc Targoviste 5.0 29.5 17.00 21.0
19 II Istrate Andreea ROU 1395 Css Ilfov Buftea 4.5 36.0 19.75 29.0
20 II Arsene Gabriela ROU 1289 Cs Arpechim Pitesti 4.5 30.5 15.75 23.5
21 Secrieru Maria-Georgiana ROU 1201 Cs Vulcan Vulcan 4.5 28.5 16.25 16.5
22 III Tuduran Camelia-Diana ROU 1234 Sc Vados Arad 4.5 26.0 13.25 20.0
23 I Balan Briana-Cleopatra ROU 1445 Asc Bistrita 4.0 31.5 13.50 24.0
24 II Vasut Carla-Zariana ROU 1283 Cs Tinere Sperante Baia Mare 4.0 30.0 15.00 23.5
25 III Campean Iulia-Maria ROU 1229 Sc Vados Arad 4.0 30.0 14.50 20.0
26 II Marosan Leea ROU 1282 Cs Tinere Sperante Baia Mare 4.0 30.0 13.50 22.5
27 III Marin Ioana-Andreea ROU 1245 Cs Conpet Ploiesti 4.0 28.5 11.50 17.0
28 Gherghel-Butan Maria ROU 1201 Cs Sah Club Brasov 4.0 27.5 14.00 16.0
29 Neagu Adena-Mihaela ROU 1201 Csm Ploiesti 4.0 25.5 9.75 16.5
30 Mihailescu Anna ROU 1201 Sc Vados Arad 4.0 25.0 12.50 17.0
31 II Panescu Angelina-Gabriela ROU 1283 Asc Ramnicu Valcea 3.5 31.0 10.50 20.0
32 Lalu Maria-Rosana ROU 1201 Cs Vulcan Vulcan 3.5 25.0 8.75 12.5
33 Paraschiv Petronela-Alexandra ROU 1205 Css Nr 1 Timisoara 3.0 29.5 10.00 17.0
34 Mihailescu Ioana-Cristina ROU 1201 Wisconsin Sc Targoviste 3.0 29.0 12.50 18.0
35 Minnich Mihaela-Cristiana ROU 1201 Cs Sinandrei Timis 3.0 28.0 9.50 15.0
36 Popescu Diana-Gabriela ROU 1201 Clubul Central De Sah Buc. 3.0 23.5 5.00 12.0
37 Banzea Izabela-Georgeta ROU 1201 Acs De Sah Apa Nova Bucuresti 2.5 24.0 6.25 12.0
38 Dima Maria ROU 1201 Clubul Central De Sah Buc. 2.0 26.0 6.00 11.0
39 Hadarau Elena ROU 1201 Css Tg Mures 1.5 28.0 5.00 8.0
40 Nodis Patricia ROU 1201 Cs Tinere Sperante Baia Mare 1.5 23.5 4.25 8.5
 

Rd. SNo Name Rtg FED Club/City Pts. Res.
1 22 II Hamati Julia 1243 ROU Css Nr 1 Timisoara 5.5 s ½
2 19 II Morar Cristina-Raluca 1250 ROU Css Viitorul Cluj 5.0 w 1
3 15 II Panescu Angelina-Gabriela 1283 ROU Asc Ramnicu Valcea 3.5 s 1
4 11 I Schiopu Andreea-Alexandra 1334 ROU Css Ilfov Buftea 5.5 w 1
5 5 I Nastase Andreea-Cristina 1482 ROU Cs Snagov 9.0 w 0
6 18 II Mos Maria-Magdalena 1253 ROU Cs Conpet Ploiesti 5.5 s 1
7 26 II Oloeriu Delia-Ioana 1201 ROU Cs Politehnica Iasi 6.0 w 1
8 3 I Panainte Andreea-Bianca 1557 ROU Css Palatul Copiilor C-Ta 7.0 s 0
9 8 II Bucur Denisa-Andreea 1442 ROU Cs Logic 64 Brasov 6.0 s 1
  

 

Rd. SNo Name Rtg FED Club/City Pts. Res.
1 38 Nodis Patricia 1201 ROU Cs Tinere Sperante Baia Mare 1.5 s 1
2 7 I Balan Briana-Cleopatra 1445 ROU Asc Bistrita 4.0 w 1
3 9 I Azamfirei Smaranda-Georgiana 1402 ROU Cs Politehnica Iasi 5.0 s ½
4 6 I Bacanu Maria-Nicoleta 1451 ROU Acs Logismart Sibiu 6.0 s 1
5 8 II Bucur Denisa-Andreea 1442 ROU Cs Logic 64 Brasov 6.0 w 0
6 2 I Coman Emilia-Florentina 1398 ROU Cs Conpet Ploiesti 6.5 w 0
7 11 I Schiopu Andreea-Alexandra 1334 ROU Css Ilfov Buftea 5.5 s 0
8 40 Secrieru Maria-Georgiana 1201 ROU Cs Vulcan Vulcan 4.5 w 1
9 10 II Istrate Andreea 1395 ROU Css Ilfov Buftea 4.5 s 1

 

Rd. SNo Name Rtg FED Club/City Pts. Res.
1 1 I Ciocan Maria-Alexandra 1565 ROU Asc Ramnicu Valcea 6.0 s 0
2 34 Mihailescu Anna 1201 ROU Sc Vados Arad 4.0 w 1
3 7 I Balan Briana-Cleopatra 1445 ROU Asc Bistrita 4.0 s 0
4 38 Nodis Patricia 1201 ROU Cs Tinere Sperante Baia Mare 1.5 w 1
5 12 I Rohlicek Anca-Elena 1302 ROU Css Nr 1 Timisoara 5.0 s 0
6 29 Cristocea Gabriela 1201 ROU Csm Petrosani 5.0 w 0
7 40 Secrieru Maria-Georgiana 1201 ROU Cs Vulcan Vulcan 4.5 s 0
8 39 Popescu Diana-Gabriela 1201 ROU Clubul Central De Sah Buc. 3.0 w 1
9 36 Minnich Mihaela-Cristiana 1201 ROU Cs Sinandrei Timis 3.0 s 1

 

CLASAMENT  FINAL  FETE 16 ani - sah  rapid

Rk. Name FED Rtg Club/City Pts.  TB1   TB2   TB3 
1 WFM Visanescu Daria-Ioana ROU 1948 Clubul De Sah Deva 9.0 36.0 46.50 45.0
2 WCM Gelip Ioana ROU 1970 Csm Bucuresti 6.5 35.5 31.75 33.5
3 WCM Morea Georgiana-Steluta ROU 1929 Cs Politehnica Iasi 6.0 36.5 28.75 29.0
4 I Serbanescu Diana-Maria ROU 1839 Acs De Sah Apa Nova Bucuresti 6.0 36.0 28.25 30.5
5 I Dumitrescu Madalina-Alexandra ROU 1686 Clubul Central De Sah Buc. 5.5 37.0 24.00 29.0
6 I Toma Elena-Adelaida ROU 1632 Csm Focsani 2007 5.0 33.0 17.25 23.0
7 I Popovici Stefania ROU 1350 Cs Botosani 5.0 32.5 19.50 23.5
8 I Brezeanu Alexandra ROU 1680 Css Viitorul Cluj 5.0 25.5 12.25 23.5
9 I Brezeanu Daniela ROU 1688 Css Viitorul Cluj 4.5 38.0 21.00 26.0
10 I Silaghi Madalina-Nemona ROU 1588 Cs Mediator Giarmata Vii 4.5 27.0 12.50 20.0
11 I Didiliuc Dariana-Gabriela ROU 1449 Cs Conpet Ploiesti 4.5 27.0 10.00 20.5
12 I Firaru Roxana-Maria ROU 1679 Cs Otopeni 4.0 37.0 13.50 23.0
13 II Florea Sorina-Ioana ROU 1273 Clubul Central De Sah Buc. 4.0 29.0 10.25 19.5
14 I Ciutac Andreea-Ioana ROU 1686 Clubul Central De Sah Buc. 4.0 28.5 10.75 20.5
15 I Sonfalean Maria-Laura ROU 1639 Css Tg Mures 4.0 26.5 7.50 18.0
16 Miclea Ozana-Stefania ROU 1201 Cs Rapid-Cfr Teius 2.0 28.5 1.50 11.0
17 Farcas Teodora ROU 1201 Cs Mediator Giarmata Vii 1.5 29.0 2.25 9.5
18 Stoican Lavinia-Mihaela ROU 1201 Cs Vointa Buzau 0.0 27.0 0.00 0.0

Rd. SNo Name Rtg FED Club/City Pts. Res.
1 4 I Serbanescu Diana-Maria 1839 ROU Acs De Sah Apa Nova Bucuresti 6.0 s 0
2 18 Stoican Lavinia-Mihaela 1201 ROU Cs Vointa Buzau 0.0 w 1
3 6 I Ciutac Andreea-Ioana 1686 ROU Clubul Central De Sah Buc. 4.0 s 0
4 10 I Sonfalean Maria-Laura 1639 ROU Css Tg Mures 4.0 w 1
5 8 I Brezeanu Alexandra 1680 ROU Css Viitorul Cluj 5.0 s ½
6 3 WCM Morea Georgiana-Steluta 1929 ROU Cs Politehnica Iasi 6.0 w 0
7 17 Miclea Ozana-Stefania 1201 ROU Cs Rapid-Cfr Teius 2.0 s 1
8 12 I Silaghi Madalina-Nemona 1588 ROU Cs Mediator Giarmata Vii 4.5 w 0
9 16 Farcas Teodora 1201 ROU Cs Mediator Giarmata Vii 1.5 s 1



 

CLASAMENT  FINAL  Baieti  10 ani - sah  rapid

 

Rk. Name FED Rtg Club/City Pts.  TB1   TB2   TB3 
1 I Baciu Radu-George ROU 1763 Clubul Central De Sah Buc. 7.5 43.0 45.25 38.0
2 I Calin Alexandru ROU 1629 Cs Micul Sahist Iasi 7.0 42.5 40.50 39.5
3 I Deac Bogdan-Daniel ROU 1733 Asc Ramnicu Valcea 7.0 42.0 40.00 39.0
4 I Csurka Roland ROU 1655 Cs Sig-Mar Sighetu Marmatiei 7.0 40.5 39.50 35.0
5 I Dicu Dan-Alexandru ROU 1804 Cs Sig-Mar Sighetu Marmatiei 6.5 40.5 36.50 35.5
6 I Negulici Andrei-Daniel ROU 1883 Cs Logic 64 Brasov 6.5 40.5 35.75 34.5
7 I Ciorica Mihai-Vlad ROU 1507 Css Nr 1 Timisoara 6.5 39.0 34.50 33.5
8 I Stoleriu George ROU 1477 Acs Sfinxul Iasi 6.5 38.0 31.75 34.5
9 I Oprita Matei ROU 1490 Cs Snagov 6.5 36.5 33.50 34.5
10 II Popa Eduard-Adrian ROU 1435 Cs Politehnica Iasi 6.5 35.5 28.75 34.0
11 I Zlatea Cezar-Stelian ROU 1614 Css Nr 2 Bucuresti 6.5 35.0 31.25 32.5
12 I Sauca-Gherman Catalin-Gheorghe ROU 1735 Css Nr 1 Timisoara 6.5 35.0 29.75 32.0
13 I Ileana George ROU 1453 Acs Logismart Sibiu 6.0 41.5 30.75 36.0
14 II Benedek Laszlo ROU 1447 Css Odorheiu Secuiesc 6.0 41.0 29.75 35.5
15 I Fluerariu Radu-Cristian ROU 1638 Csu Ploiesti 6.0 39.0 31.00 35.0
16 II Pasca Mihai-Alexandru ROU 1420 Clubul Central De Sah Buc. 6.0 39.0 30.75 29.5
17 I Cotarlan Codrin ROU 1654 Acs Logismart Sibiu 6.0 38.0 31.00 31.5
18 Radu Daniel ROU 1201 Cs Politehnica Iasi 6.0 32.5 27.00 25.5
19 I Szocs Teodor-Iulian ROU 1523 Cs Conpet Ploiesti 6.0 32.5 25.50 26.0
20 I Lupu Cristian ROU 1479 Cs Tinerii Maestri Craiova 5.5 38.0 23.75 31.5
21 II Handac Alexandru-Radu ROU 1420 Cs Fc Callatis Mangalia 5.5 37.5 24.75 29.5
22 I Sarateanu Alexandru-Armand ROU 1528 Css Nr 1 Pajura Bucuresti 5.5 36.5 24.00 31.0
23 III Tatomir Alin-Stefan ROU 1292 Cs Tunari 5.5 36.0 23.25 28.5
24 II Dragulin Andrei ROU 1423 Cs Petrolul Ploiesti 5.5 34.5 21.00 27.5
25 I Talu Mircea ROU 1593 Css Viitorul Cluj 5.5 34.0 25.75 25.5
26 I Atodiresei Damian ROU 1565 Cs Politehnica Iasi 5.5 34.0 22.75 29.0
27 I Otetea Andrei ROU 1575 Clubul Central De Sah Buc. 5.5 33.5 24.25 26.5
28 III Paraschiv Paul-Alexandru ROU 1290 Css Nr 1 Timisoara 5.5 33.0 20.50 28.0
29 II Bresug Alexandru-Andrei ROU 1310 Palatul Copiilor Botosani 5.0 37.0 22.00 28.0
30 I Buga Andru-Mihai ROU 1426 Cs Muncitorul Resita 5.0 36.5 24.25 27.0
31 I Miloi Pavel-Dan ROU 1746 Asc Corona 2010 Brasov 5.0 36.0 23.75 28.0
32 II Enache Tudor-Eduard ROU 1326 Cs Politehnica Iasi 5.0 36.0 21.00 28.0
33 II Padurean Daniel-Cristian ROU 1291 Cs Muncitorul Resita 5.0 35.5 20.75 28.0
34 II Alboni Denis-Dean ROU 1483 Css Nr 1 Timisoara 5.0 35.0 22.50 26.0
35 III Cotruta Alexandru-Mihai ROU 1234 Cs Politehnica Iasi 5.0 34.0 20.50 25.0
36 David Cristian ROU 1201 Csa Axiopolis Sport Cernavoda 5.0 33.5 20.50 26.5
37 III Costin Matei-Alexandru ROU 1256 Cs Politehnica Iasi 5.0 32.5 20.50 21.5
38 I Schneider Erik ROU 1442 Cs Tinere Sperante Baia Mare 5.0 32.5 18.00 28.0
39 II Brustur Erwin ROU 1311 Cs Logic 64 Brasov 5.0 31.5 17.75 24.5
40 II Cretu Catalin-George ROU 1412 Css Nr 1 Timisoara 5.0 31.0 18.50 25.5
41 III Ciobanu Alexandru ROU 1280 Cs Petrolul Ploiesti 5.0 31.0 16.50 23.0
42 II Chiorean Raul-Gabriel ROU 1260 Css Tg Mures 5.0 30.5 19.00 22.0
43 II Colac Marius-Daniel ROU 1441 Css Ilfov Buftea 5.0 28.5 18.75 23.0
44 III Gogonea Paul ROU 1247 Cs Logic 64 Brasov 5.0 27.5 16.00 20.0
45 II Muntianu Razvan-Gavril ROU 1315 Cs Politehnica Iasi 4.5 39.5 22.25 29.5
46 III Mirosnicencu Mihai-Viorel ROU 1263 Cs Politehnica Iasi 4.5 35.5 20.75 26.0
47 III Istrate George ROU 1234 Cs Logic 64 Brasov 4.5 35.0 19.50 23.5
48 II Puscas Filip-Andrei ROU 1209 Css Tg Mures 4.5 31.0 16.25 19.5
49 II Samfirescu Andrei-Alexandru ROU 1501 Css Nr 1 Timisoara 4.5 30.5 19.50 23.0
50 II Apahidean Ioan ROU 1407 Csm Cluj Napoca 4.5 30.5 15.50 25.0
51 II Sacaleanu Sergiu-Dorel ROU 1298 Sc Vados Arad 4.5 29.0 15.00 19.0
52 II Baias Ioan-Nicolae ROU 1350 Acs Logismart Sibiu 4.5 26.5 15.00 20.0
53 III Paveliu Andrei ROU 1282 Acs De Sah Apa Nova Bucuresti 4.5 25.5 14.75 15.0
54 III Lepadatu Aurelian-Stefan ROU 1201 Css Ilfov Buftea 4.0 35.0 19.00 24.0
55 III Chisingher Mihail-Leonard ROU 1242 Acs Sfinxul Iasi 4.0 34.5 13.50 21.0
56 II Ionica Ion-Flavio ROU 1344 Asc Ramnicu Valcea 4.0 34.0 18.00 21.0
57 Hriscu Alexandru-Gabriel ROU 1201 Acs Philidor Iasi 4.0 33.5 18.50 23.5
58 Rontescu Mihnea ROU 1201 Acs De Sah Apa Nova Bucuresti 4.0 32.5 15.00 22.0
59 Iustin Silviu ROU 1201 Cs Vointa Buzau 4.0 32.0 16.75 20.5
60 III Corbeanu Andrei ROU 1261 Asc Ramnicu Valcea 4.0 31.5 15.75 21.5
61 II Sandu Florian ROU 1326 Css Ilfov Buftea 4.0 31.0 12.50 19.0
62 Marfa Vlad-Alexandru ROU 1201 Cs Micul Sahist Iasi 4.0 30.5 14.00 17.0
63 Boghean Teodor ROU 1201 Cs Micul Sahist Iasi 4.0 30.0 12.00 19.0
64 Vass Razvan ROU 1201 Sc Vados Arad 4.0 28.0 14.50 18.0
65 Tomescu Cristian-Mihai ROU 1201 Wisconsin Sc Targoviste 4.0 27.0 12.50 18.0
66 II Buzatu Daniel-Alexandru-Mihait ROU 1360 Css Ilfov Buftea 4.0 27.0 11.00 21.0
67 III Graure Adrian-Dumitru ROU 1284 Cs Vulcan Vulcan 4.0 26.5 13.00 17.5
68 III Raduta-Gib Stefan-Vladimir ROU 1220 Cs Logic 64 Brasov 4.0 25.0 11.50 17.0
69 III Macovei Alexandru ROU 1222 Palatul Copiilor Botosani 4.0 25.0 11.00 16.0
70 Roman Cristian-Ioan ROU 1201 Acs Philidor Iasi 4.0 23.0 10.00 13.0
71 Lupulescu Vlad ROU 1201 Css Nr 1 Timisoara 3.5 31.0 12.00 17.5
72 III Gotsman Szabolcs-Mihaly ROU 1234 Acs Al Colegiului National Apr 3.5 29.0 11.25 17.5
73 II Bornaz Alexandru-Stefan ROU 1322 Cs Palatul Copiilor Buzau 3.5 29.0 10.50 20.5
74 Radu Marius-Teodor ROU 1201 Wisconsin Sc Targoviste 3.5 23.5 7.25 13.0
75 Rosca Victor-Adrian ROU 1201 Cs Politehnica Iasi 3.0 30.0 11.00 18.0
76 Mortu Adrian ROU 1201 Cs Palatul Copiilor Buzau 3.0 30.0 10.50 16.0
77 Diaconescu Vlad-Stefan ROU 1201 Wisconsin Sc Targoviste 3.0 28.0 10.50 17.0
78 Ignat Vlad-Rovin ROU 1201 Acs Philidor Iasi 3.0 28.0 7.00 13.0
79 Dobra Robert-Cristian ROU 1201 Cs Tinerii Maestri Craiova 3.0 27.5 7.50 12.0
80 Trifu Cristian-Antonio ROU 1201 Cm De Sah Teleorman Alexandria 3.0 26.5 8.50 17.0
81 III Teodorescu Calin-Ioan ROU 1234 Cs Micul Sahist Iasi 3.0 26.5 8.50 16.0
82 Todosia Mihai-Theodor ROU 1201 Csa Axiopolis Sport Cernavoda 3.0 24.0 6.00 13.0
83 Grigore Teodor-Florin ROU 1201 Csm Ploiesti 3.0 24.0 6.00 9.0
84 Sirbu Andrei-Costin ROU 1201 Cs Palatul Copiilor Buzau 3.0 23.0 6.00 13.0
85 Pirlea Teofil-Elias ROU 1201 Csm Petrosani 2.5 29.5 8.75 14.5
86 Cirstea Rares-Tudor ROU 1201 Wisconsin Sc Targoviste 2.5 25.5 7.25 14.5
87 Honciu Mario-Darius ROU 1201 Wisconsin Sc Targoviste 2.5 23.0 6.75 10.0
88 Stoianovici Vladimir ROU 1201 Cs De Sah Lia Brasov 2.5 20.0 4.75 9.5
89 Mihalache Stefan-Tudor ROU 1201 Wisconsin Sc Targoviste 2.0 26.0 6.25 10.5
90 Nagy Tibor ROU 1201 Acs Al Colegiului National Apr 2.0 22.5 4.00 9.0
91 Vadasan Bogdan ROU 1201 Sc Vados Arad 2.0 22.0 2.50 10.0
92 Militaru David ROU 1201 Wisconsin Sc Targoviste 2.0 20.0 3.25 4.5
93 Grigorescu Philippe-Alexandru ROU 1201 Wisconsin Sc Targoviste 1.5 20.5 2.00 4.0
94 Jurj Andrei-George ROU 1201 Sc Vados Arad 1.0 20.0 1.75 2.0
95 III Faleschini Sasha-Ettore ROU 1222 Palatul Copiilor Craiova 0.0 31.5 0.00 0.0
96 I Mirauta Stefano-Marius ROU 1494 Acs Logismart Sibiu 0.0 31.5 0.00 0.0
97 II Mongescu Victor ROU 1416 Asc Ramnicu Valcea 0.0 31.5 0.00 0.0


Rd. SNo Name Rtg FED Club/City Pts. Res.
1 63 III Macovei Alexandru 1222 ROU Palatul Copiilor Botosani 4.0 w 1
2 44 II Bresug Alexandru-Andrei 1310 ROU Palatul Copiilor Botosani 5.0 s 0
3 54 II Chiorean Raul-Gabriel 1260 ROU Css Tg Mures 5.0 w 0
4 76 Ignat Vlad-Rovin 1201 ROU Acs Philidor Iasi 3.0 s 1
5 57 III Chisingher Mihail-Leonard 1242 ROU Acs Sfinxul Iasi 4.0 w 1
6 46 III Tatomir Alin-Stefan 1292 ROU Cs Tunari 5.5 s 0
7 67 Boghean Teodor 1201 ROU Cs Micul Sahist Iasi 4.0 w 1
8 48 III Paraschiv Paul-Alexandru 1290 ROU Css Nr 1 Timisoara 5.5 s 1
9 39 II Enache Tudor-Eduard 1326 ROU Cs Politehnica Iasi 5.0 w 1

 

CLASAMENT  FINAL  Baieti  20 ani - sah  rapid

Rk. Name FED Rtg Club/City Pts.  TB1   TB2   TB3 
1 FM Georgescu Tiberiu-Marian ROU 2388 Clubul Central De Sah Buc. 8.0 36.5 41.75 38.0
2 FM Anton Teodor ROU 2329 Css Tg Mures 7.0 35.5 31.00 39.5
3 CM Miroiu George-Catalin ROU 2312 Cs Conpet Ploiesti 6.5 32.0 27.50 28.0
4 FM Petrisor Adrian-Marian ROU 2385 Css Nr 1 Timisoara 6.0 36.5 26.50 32.0
5 I Nitelea Alexandru-Barbu ROU 2093 Clubul Central De Sah Buc. 5.5 33.0 19.00 26.5
6 I Stegariu Alexandru ROU 2057 Cs Politehnica Iasi 5.0 37.0 21.50 24.0
7 FM Duca Alexandru-Gabriel ROU 2302 Asc Corona 2010 Brasov 5.0 34.0 22.00 25.5
8 CM Chifor Ovidiu-Emanuel ROU 2289 Cs Politehnica Iasi 5.0 31.0 18.50 26.0
9 CM Chirita-Mihaila Marius-Constan ROU 2088 Css Nr 1 Timisoara 5.0 30.0 12.50 25.0
10 I Secheres Alexandru ROU 1833 Sah Club Cugir 4.5 34.0 15.75 24.0
11 I Stuparu Cornelius-Georgian ROU 1955 Cs Arpechim Pitesti 4.0 30.5 10.50 20.0
12 I Ambru Dan-Calin ROU 1915 Cs Sah Club Potaissa Turda 4.0 26.5 9.50 13.0
13 I Ursente Tudor-Alexandru ROU 1933 Cl. De Sah Tenis Speranta Orad 3.0 28.5 8.50 15.0
14 I Petre Mihai ROU 1787 Cs Colosseum Giurgiu 2.5 29.0 6.25 14.5
15 I Jacan Alexandru-Vlad ROU 1710 Csu Agora Sc Oradea 1.0 28.0 4.50 9.0




 

Rd. SNo Name Rtg FED Club/City Pts. Res.
1 11 I Ursente Tudor-Alexandru 1933 ROU Cl. De Sah Tenis Speranta Orad 3.0 w 1
2 13 I Secheres Alexandru 1833 ROU Sah Club Cugir 4.5 s ½
3 1 FM Georgescu Tiberiu-Marian 2388 ROU Clubul Central De Sah Buc. 8.0 w 0
4 9 I Stegariu Alexandru 2057 ROU Cs Politehnica Iasi 5.0 s 0
5 12 I Ambru Dan-Calin 1915 ROU Cs Sah Club Potaissa Turda 4.0 w 1
6 14 I Petre Mihai 1787 ROU Cs Colosseum Giurgiu 2.5 w 1
7 5 FM Duca Alexandru-Gabriel 2302 ROU Asc Corona 2010 Brasov 5.0 s 1
8 3 FM Anton Teodor 2329 ROU Css Tg Mures 7.0 s 1
9 2 FM Petrisor Adrian-Marian 2385 ROU Css Nr 1 Timisoara 6.0 w 1

 

 

Website realizat de: Cristian si EnoDesign.ro