ŞAH - CONPET        

Informatii Sahiste detaliate

Trimestrul II    2014

                                                    

                          "   Cupa României – ediţia 2014 "  -  Bucuresti  23 / 24 mai
 

                        Echipa masculina "Petrom Flacara Moreni",cea care a primit cu
               bratele deschise componentii fostei "trupe" divizionare "A" de la
               CONPET, a egalat cea mai buna performanta in aceasta competitie
               nationala de traditie , un loc 6 meritat, din 28 de echipe. Chiar este
               greu de presupus ca se putea mai mult in actuala formula, atata timp
               cat primele 5 echipe clasate in clasamentul final sunt echipe de
              "Superliga". De remarcat clasarea inaintea altor 3 echipe din primul
               esalon. Baietii nostri s-au comportat remarcabil, chiar in ciuda
               absentei unui titular de baza ( Miroiu C.).

                

                 POSEDARU   Bogdan               DOBRE   Claudiu - Cristian                        BACIU   Stefan

                           COSMULESCU  Alexandru             SENETIA  Teodor          TACU  Victor - Mihail  / capitan echipa

CLASAMENT  FINAL

Loc Nr.start Echipa Nr. partide + = - TB1 TB2 TB3 TB4
1 2 Clubul de Sah al Municipiului Baia Mare 9 8 0 1 16 0 28.5 597.0
2 4 ACS Sah Apa Nova I 9 6 2 1 14 2 22.0 453.3
3 1 AEM Luxten Timisoara 9 7 0 2 14 0 25.0 525.3
4 6 CSU Ploiesti I 9 6 1 2 13 2 24.5 490.5
5 3 Politehnica Iasi 9 6 1 2 13 0 25.0 533.3
6 7 CS Petrom Flacara Moreni 9 5 1 3 11 0 21.0 374.5
7 5 CS Victoria Techirghiol 9 5 0 4 10 0 22.0 413.8
8 13 ACS Chindia Targoviste 9 4 2 3 10 0 19.5 269.3
9 9 CS Otopeni 9 5 0 4 10 0 18.5 344.3
10 8 CSM Lugoj 9 4 2 3 10 0 18.5 325.8
11 11 CS Alcor Bucuresti 9 5 0 4 10 0 18.5 308.8
12 17 CSU Targoviste 9 4 2 3 10 0 17.5 284.0
13 10 Sah Club Oltenia 9 4 1 4 9 0 21.0 385.3
14 18 Colosseum Giurgiu 9 4 1 4 9 0 20.5 275.5
15 12 CSU Ploiesti II 9 4 1 4 9 0 19.0 329.8
16 24 ACS Sah Apa Nova III 9 4 1 4 9 0 18.0 260.3
17 20 CS Sissa Constanta I 9 4 0 5 8 0 16.5 185.5
18 23 CSU de Sah Bucuresti 9 4 0 5 8 0 16.0 188.8
19 16 ACS Sah Apa Nova II 9 4 0 5 8 0 15.5 265.0
20 14 ACS Pheonix Buzau 9 4 0 5 8 0 15.0 264.5
21 22 CS Tinerii Maestri Bucuresti 9 3 2 4 8 0 15.0 193.3
22 15 ACS Master Mind Bucuresti I 9 2 3 4 7 0 16.5 191.3
23 19 Sah Club Juventus Bucuresti 9 3 1 5 7 0 14.5 181.0
24 21 CS Spartac Bucuresti 9 3 1 5 7 0 14.0 156.3
25 25 ACS Master Mind Bucuresti II 9 2 2 5 6 0 14.5 157.0
26 27 CS Sissa Constanta II 9 2 0 7 4 2 8.5 83.8
27 26 CS Sissa Constanta III 9 1 2 6 4 0 10.5 117.5
28 28 Dacia Craiova 9 0 0 9 0 0 2.5 38.0

6. CS Petrom Flacara Moreni (Media Rtg.:2249, Capitan: Tacu Victor / TB1: 11 / TB2: 0)
Masa Numele Rtg. FED Tip 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Pct. Nr. partide Media Rtg.
1 Posedaru Bogdan 2334 ROU 1 1 1 0 1 ½ 1 0 0 5.5 9 2287
2 Dobre Claudiu-Cristian 2357 ROU 1 1 ½ ½ 1 1 0 1 6.0 8 2144
3 Baciu Stefan 2121 ROU 1 0 0 0 0 ½ 1.5 6 2157
4 Senetia Teodor 2150 ROU 1 1 0 0 2.0 4 2014
6 Cosmulescu Alexandru-Paul 1982 ROU U20 1 1 ½ ½ 1 0 1 0 1 6.0 9 1771

Posedaru Bogdan FM 2334 ROU Rp:2367
Rd. Nr.start Numele Rtg. FED Pct. Rez. Masa
1 66 Cirlan Ionut-Gheorghe 2074 ROU 1.5 s 1 1
2 122 Stanciu Tiberiu-Petre 2069 ROU 3.0 w 1 1
3 40 Balla Tamas-Kristof 2379 ROU 5.0 s 1 1
4 85 Marin Mihail 2541 ROU 5.5 w 0 1
5 50 Stanculescu Claudiu 2139 ROU 5.5 s 1 1
6 9 Ionescu Constantin 2450 ROU 5.5 w ½ 1
7 94 Miroi Robert-Andrei 1912 ROU 2.5 s 1 1
8 60 Nisipeanu Liviu-Dieter 2634 GER 8.0 w 0 1
9 100 Musat Adrian 2386 ROU 6.0 s 0

1

Dobre Claudiu-Cristian FM 2357 ROU Rp:2337
Rd. Nr.start Numele Rtg. FED Pct. Rez. Masa
1 67 Popescu Sabina 1943 ROU 1.0 w 1 2
2 123 Constantin Claudiu-Daniel 1965 ROU 5.0 s 1 2
3 41 Vasilescu Lucian-Mihail 2263 ROU 5.5 w ½ 2
4 86 Georgescu Tiberiu-Marian 2429 ROU 3.5 s ½ 2
5 51 Turlea Constantin 2035 ROU 3.0 w 1 2
7 95 Dumitru Matei-Ioan 1669 ROU 5.0 w 1 2
8 61 Vajda Levente 2574 ROU 6.0 s 0 2
9 101 Ionescu Mihai 2276 ROU 2.5 w 1 2
Baciu Stefan FM 2121 ROU Rp:1964
Rd. Nr.start Numele Rtg. FED Pct. Rez. Masa
1 68 Dobrescu Cezar-Constantin 1185 ROU 2.0 s 1 3
3 42 Jicman Ligia-Letitia 2148 ROU 4.5 s 0 3
4 87 Miron Lucian-Costin 2500 ROU 6.0 w 0 3
6 10 Dumitrache Dragos-Nicolae 2410 ROU 6.5 s 0 2
8 62 Szabo Gergely-Andras-Gyula 2515 ROU 6.5 w 0 3
9 102 Barzanu Iulian 2183 ROU 6.5 s ½ 3
Senetia Teodor 2150 ROU Rp:2014
Rd. Nr.start Numele Rtg. FED Pct. Rez. Masa
2 124 Linca Ionel 1927 ROU 5.0 w 1 3
5 52 Manole Stefan 2072 ROU 5.5 s 1 3
6 11 Raceanu Valentin 2400 ROU 6.0 w 0 3
7 96 Panait Dragos-Florin 1658 ROU 2.0 s 0 3
Cosmulescu Alexandru-Paul 1982 ROU Rp:1894
Rd. Nr.start Numele Rtg. FED Pct. Rez. Masa
1 69 Darie Iulian 1015 ROU 5.5 w 1 4
2 125 Paris Nicoleta 1492 ROU 3.5 s 1 4
3 43 Neagu Mihai-Cosmin 2012 ROU 3.5 w ½ 4
4 89 Banzea Alexandru-Bogdan 1965 ROU 6.0 s ½ 4
5 53 Barbu Nicolai 2138 ROU 5.0 w 1 4
6 13 Barbul Ionel 1702 ROU 4.0 s 0 4
7 97 Botocan Cristian-Alexandru 1528 ROU 4.5 w 1 4
8 65 Dolana Andrei-Theodor 2249 ROU 8.0 s 0 4
9 103 Gavrilescu David 1838 ROU 6.0 w 1 4

Perechile pe mese

1. Runda pe data de 2014/05/24 la ora 10:30
Masa 21 CS Spartac Bucuresti Rtg - 7 CS Petrom Flacara Moreni Rtg 0 : 4
7.1 Cirlan, Ionut-Gheorghe 2074 - FM Posedaru, Bogdan 2334 0 - 1
7.2 WFM Popescu, Sabina 1943 - FM Dobre, Claudiu-Cristian 2357 0 - 1
7.3 Dobrescu, Cezar-Constantin 1185 - FM Baciu, Stefan 2121 0 - 1
7.4 III Darie, Iulian 1015 - Cosmulescu, Alexandru-Paul 1982 0 - 1
2. Runda pe data de 2014/05/24 la ora 11:45
Masa 7 CS Petrom Flacara Moreni Rtg - 20 CS Sissa Constanta I Rtg 4 : 0
7.1 FM Posedaru, Bogdan 2334 - I Stanciu, Tiberiu-Petre 2069 1 - 0
7.2 FM Dobre, Claudiu-Cristian 2357 - Constantin, Claudiu-Daniel 1965 1 - 0
7.3 Senetia, Teodor 2150 - Linca, Ionel 1927 1 - 0
7.4 Cosmulescu, Alexandru-Paul 1982 - I Paris, Nicoleta 1492 1 - 0
3. Runda pe data de 2014/05/24 la ora 12:45
Masa 8 CSM Lugoj Rtg - 7 CS Petrom Flacara Moreni Rtg 2 : 2
4.1 IM Balla, Tamas-Kristof 2379 - FM Posedaru, Bogdan 2334 0 - 1
4.2 IM Vasilescu, Lucian-Mihail 2263 - FM Dobre, Claudiu-Cristian 2357 ½ - ½
4.3 WIM Jicman, Ligia-Letitia 2148 - FM Baciu, Stefan 2121 1 - 0
4.4 Neagu, Mihai-Cosmin 2012 - Cosmulescu, Alexandru-Paul 1982 ½ - ½
4. Runda pe data de 2014/05/24 la ora 16:30
Masa 7 CS Petrom Flacara Moreni Rtg - 4 ACS Sah Apa Nova I Rtg 1 : 3
2.1 FM Posedaru, Bogdan 2334 - GM Marin, Mihail 2541 0 - 1
2.2 FM Dobre, Claudiu-Cristian 2357 - IM Georgescu, Tiberiu-Marian 2429 ½ - ½
2.3 FM Baciu, Stefan 2121 - IM Miron, Lucian-Costin 2500 0 - 1
2.4 Cosmulescu, Alexandru-Paul 1982 - Banzea, Alexandru-Bogdan 1965 ½ - ½
5. Runda pe data de 2014/05/24 la ora 17:30
Masa 12 CSU Ploiesti II Rtg - 7 CS Petrom Flacara Moreni Rtg 0 : 4
5.1 CM Stanculescu, Claudiu 2139 - FM Posedaru, Bogdan 2334 0 - 1
5.2 Turlea, Constantin 2035 - FM Dobre, Claudiu-Cristian 2357 0 - 1
5.3 Manole, Stefan 2072 - Senetia, Teodor 2150 0 - 1
5.4 FM Barbu, Nicolai 2138 - Cosmulescu, Alexandru-Paul 1982 0 - 1
6. Runda pe data de 2014/05/24 la ora 18:30
Masa 7 CS Petrom Flacara Moreni Rtg - 5 CS Victoria Techirghiol Rtg ½ :3½
4.1 FM Posedaru, Bogdan 2334 - GM Ionescu, Constantin 2450 ½ - ½
4.2 FM Baciu, Stefan 2121 - IM Dumitrache, Dragos-Nicolae 2410 0 - 1
4.3 Senetia, Teodor 2150 - IM Raceanu, Valentin 2400 0 - 1
4.4 Cosmulescu, Alexandru-Paul 1982 - Barbul, Ionel 1702 0 - 1
7. Runda pe data de 2014/05/25 la ora 10:00
Masa 24 ACS Sah Apa Nova III Rtg - 7 CS Petrom Flacara Moreni Rtg 1 : 3
5.1 Miroi, Robert-Andrei 1912 - FM Posedaru, Bogdan 2334 0 - 1
5.2 Dumitru, Matei-Ioan 1669 - FM Dobre, Claudiu-Cristian 2357 0 - 1
5.3 Panait, Dragos-Florin 1658 - Senetia, Teodor 2150 1 - 0
5.4 Botocan, Cristian-Alexandru 1528 - Cosmulescu, Alexandru-Paul 1982 0 - 1
8. Runda pe data de 2014/05/25 la ora 11:15
Masa 7 CS Petrom Flacara Moreni Rtg - 2 Clubul de Sah al Municipiului Baia Mare Rtg 0 : 4
2.1 FM Posedaru, Bogdan 2334 - GM Nisipeanu, Liviu-Dieter 2634 0 - 1
2.2 FM Dobre, Claudiu-Cristian 2357 - GM Vajda, Levente 2574 0 - 1
2.3 FM Baciu, Stefan 2121 - GM Szabo, Gergely-Andras-Gyula 2515 0 - 1
2.4 Cosmulescu, Alexandru-Paul 1982 - Dolana, Andrei-Theodor 2249 0 - 1
9. Runda pe data de 2014/05/25 la ora 12:30
Masa 10 Sah Club Oltenia Rtg - 7 CS Petrom Flacara Moreni Rtg 1½:2½
5.1 FM Musat, Adrian 2386 - FM Posedaru, Bogdan 2334 1 - 0
5.2 IM Ionescu, Mihai 2276 - FM Dobre, Claudiu-Cristian 2357 0 - 1
5.3 Barzanu, Iulian 2183 - FM Baciu, Stefan 2121 ½ - ½
5.4 CM Gavrilescu, David 1838 - Cosmulescu, Alexandru-Paul 1982 0 - 1

                                                                       

                 Festivalul  sahist   "OPEN IASI" Prima Editie   -  IASI  10 - 18 mai

                          Aerul de Iasi nu a prea priit fostilor sau actualilor "conpetisti ", chiar daca a
               fost un open placut. Poate finalele de seniori , recent incheiate , au obosit unii
               competitori. Iata ca mai apar si situatii cand poti juca bine si sa iasa rau.
               Diferenta intre agonie si extaz poate fi uneori extrem de mica. In sah
               conteaza  enorm constanta concentrarii pe parcursul intregii partide sau pe
               parcursul  intregii competitii si asta s-a vazut la modul negativ.

                                                             

                                                                         POSEDARU Bogdan                                           DUMITRASCU Grigore 

                 

                  ANUTA   Laurentiu                             COMAN   Emilia                 DIDILIUC    Dariana           PORCOLEANU   Doina

CLASAMENT  FINAL

Rk. SNo Name FED RtgI Club/City Pts. TB1 TB2
1 8 GM Bachmann Axel PAR 2589 PARAGUAI 8.0 45.0 57.5
2 1 GM Lysyj Igor RUS 2661 RUSIA 7.5 43.5 56.5
3 13 GM Parligras Mircea-Emilian ROU 2559 Cs Aem Luxten Timisoara 7.5 40.0 52.0
4 11 GM Prohaszka Peter HUN 2575 UNGARIA 7.0 43.0 55.5
5 16 GM Svetushkin Dmitry MDA 2544 MOLDOVA 7.0 42.5 54.5
6 14 GM Kovchan Alexander UKR 2558 UCRAINA 7.0 39.0 49.5
7 15 GM Nevednichy Vladislav ROU 2546 Cs Aem Luxten Timisoara 7.0 39.0 49.0
8 5 GM Kovalenko Igor LAT 2611 LETONIA 7.0 36.5 47.0
9 4 GM Sjugirov Sanan RUS 2647 RUSIA 6.5 44.5 56.5
10 12 GM Kulaots Kaido EST 2571 ESTONIA 6.5 41.5 52.5
11 2 GM L'ami Erwin NED 2651 OLANDA 6.5 41.5 52.5
12 24 IM Georgescu Tiberiu-Marian ROU 2492 Acs De Sah Apa Nova Bucuresti 6.5 41.5 52.0
13 10 GM Fier Alexandr BRA 2575 BRAZILIA 6.5 41.0 52.0
14 22 IM Ankit R. Rajpara IND 2506 INDIA 6.5 41.0 52.0
15 9 GM Jianu Vlad-Cristian ROU 2579 Cs Studentesc Medicina Timisoa 6.5 40.0 51.0
16 7 GM Iordachescu Viorel MDA 2594 MOLDOVA 6.5 39.5 50.5
17 23 IM Ardelean George-Catalin ROU 2496 Cs Studentesc Medicina Timisoa 6.5 39.0 50.0
18 26 IM Pavlidis Antonios GRE 2474 GRECIA 6.5 38.5 51.5
19 18 GM Halkias Stelios GRE 2530 GRECIA 6.5 37.5 48.0
20 20 GM Can Emre TUR 2513 TURCIA 6.0 41.0 53.0
21 38 Sandalakis Angelos GRE 2399 GRECIA 6.0 40.0 52.0
22 40 IM Baratosi Daniel ROU 2390 Cs Universitar Ploiesti 6.0 40.0 51.0
23 17 GM Nanu Costica-Ciprian ROU 2533 Cs Dinamo Bucuresti 6.0 39.5 51.0
24 31 IM Peptan Corina-Isabela ROU 2438 Csm Bucuresti 6.0 39.0 50.0
25 6 IM Bok Benjamin NED 2605 OLANDA 6.0 39.0 49.5
26 33 IM Doncea Vladimir ROU 2410 Acs De Sah Apa Nova Bucuresti 6.0 38.0 50.0
27 3 GM Lupulescu Constantin ROU 2649 Cs Aem Luxten Timisoara 6.0 38.0 49.5
28 19 IM Miron Lucian-Costin ROU 2524 Acs De Sah Apa Nova Bucuresti 6.0 38.0 49.0
29 49 IM Soltanici Ruslan MDA 2342 MOLDOVA 6.0 38.0 49.0
30 35 FM Cawdery Daniel RSA 2407 REPUBLICA SUD AFRICANA 6.0 37.5 48.5
31 36 IM Petrisor Adrian-Marian ROU 2405 Cs Sah Club Oltenia Craiova 6.0 37.0 47.0
32 30 FM Aravindh Chithambaram Vr. IND 2439 INDIA 6.0 37.0 46.0
33 32 IM Atalik Ekaterina TUR 2435 TURCIA 6.0 36.0 46.0
34 48 IM Ionescu Doru-Alexandru ROU 2342 Cs Universitar Ploiesti 6.0 35.5 44.5
35 39 IM Manea Alexandru ROU 2396 Csm Lugoj 6.0 35.0 46.5
36 42 IM Petre Nad-Titus ROU 2373 Cs Studentesc Medicina Timisoa 6.0 34.5 45.5
37 63 Hristodoulou Panagiotis GRE 2228 GRECIA 6.0 34.5 45.5
38 57 CM Tomici Stefan ROU 2254 Cs Studentesc Medicina Timisoa 6.0 34.5 45.5
39 46 FM Deac Bogdan-Daniel ROU 2352 Sah Club Ramnicu Valcea 6.0 34.5 44.5
40 43 FM Posedaru Bogdan ROU 2369 Cs Petrom Flacara Moreni 6.0 34.5 44.0
41 47 IM Vasilevich Irina RUS 2345 RUSIA 6.0 34.0 44.5
42 81 NM Kutnik Alexandru-Francisc ROU 2119 Acs Sissa Constanta 6.0 33.0 40.5
43 59 IM Bargan Sergei MDA 2235 MOLDOVA 5.5 41.0 50.5
44 41 IM Miedema David NED 2390 OLANDA 5.5 40.0 51.5
45 21 GM Manolache Marius ROU 2510 Cs Studentesc Medicina Timisoa 5.5 39.5 50.0
46 44 IM Bulmaga Irina ROU 2365 Cs Politehnica Iasi 5.5 38.5 49.5
47 37 GM Suba Mihai ROU 2399 Cs Universitar Brasov 5.5 38.0 49.5
48 34 IM Ris Robert NED 2410 OLANDA 5.5 36.5 46.5
49 25 GM Badea Bela ROU 2491 Cs Dinamo Bucuresti 5.5 36.5 46.5
50 58 WGM Ionescu Irina ROU 2250 Csm Bucuresti 5.5 36.0 46.5
51 55 FM Gilea Lucian ROU 2266 Cs Sah Club Galati 5.5 36.0 46.5
52 54 FM Voiteanu Gabriel ROU 2272 Cs Universitar Ploiesti 5.5 36.0 46.0
53 131 I Calin Alexandru ROU 1890 Cs Tinerii Maetrii Bucuresti 5.5 35.5 44.5
54 29 IM Vedmediuc Serghei MDA 2448 MOLDOVA 5.5 35.0 45.5
55 72 NM Varaciuc Vivian-Nicolae ROU 2179 Cs Politehnica Iasi 5.5 35.0 45.0
56 56 CM Paval George ROU 2254 Cs Sah Club Galati 5.5 35.0 44.5
57 76 Postolache Viorel MDA 2156 MOLDOVA 5.5 34.5 44.5
58 69 I David Alexandru-Vasile ROU 2186 Acs De Sah Apa Nova Bucuresti 5.5 34.5 44.0
59 73 Morozov Nichita MDA 2175 MOLDOVA 5.5 34.5 43.5
60 127 I Tiron Lucian-Ilie ROU 1901 Cs Politehnica Iasi 5.5 32.0 40.0
61 52 FM Rusan Paul-Cristian ROU 2310 Asociatia Sah Club Bistrita 5.5 32.0 39.5
62 92 I Lupascu Matei-Alexandru ROU 2073 Cs Politehnica Iasi 5.5 31.0 40.0
63 28 IM Filip Lucian ROU 2455 Csm Lugoj 5.0 41.0 52.5
64 27 GM Berescu Alin-Mile ROU 2456 Cs Aem Luxten Timisoara 5.0 40.5 52.0
65 70 IM Nevednichy Boris M MDA 2185 MOLDOVA 5.0 38.5 48.0
66 75 WIM Makka Ioulia GRE 2163 GRECIA 5.0 38.0 47.5
67 65 NM Ciobanu Aurelian ROU 2210 Clubul Municipal De Sah Speran 5.0 37.0 48.0
68 53 NM Bonte Andrei-Mihai ROU 2282 Cs Sah Club Galati 5.0 36.0 45.0
69 86 CM Ifrim Silviu ROU 2108 Cs Cimentul Bicaz 5.0 36.0 44.5
70 87 IM Romcovici Victor MDA 2108 MOLDOVA 5.0 35.5 44.5
71 105 I Banzea Alexandru-Bogdan ROU 1989 Acs De Sah Apa Nova Bucuresti 5.0 35.0 45.0
72 51 WGM Yildiz Betul Cemre TUR 2328 TURCIA 5.0 35.0 44.5
73 62 Burg Brent NED 2228 OLANDA 5.0 34.5 45.0
74 96 I Budur Costel ROU 2056 Cs Cimentul Bicaz 5.0 34.5 43.5
75 109 CM Gavrilescu David ROU 1971 Cs Sah Club Oltenia Craiova 5.0 34.0 43.5
76 78 I Sava Catalin-Vasile ROU 2150 Cs Universitar Brasov 5.0 34.0 43.0
77 66 FM Daianu Cristian-Clement ROU 2203 Cs Otopeni 5.0 33.5 43.5
78 45 FM Bove Alessandro ITA 2357 ITALIA 5.0 33.5 43.0
79 50 NM Doros Radu-Marian ROU 2334 Lps Satu Mare 5.0 33.0 42.5
80 67 Chircu Vadim MDA 2201 MOLDOVA 5.0 33.0 42.5
81 64 Fedotov Eduard MDA 2218 MOLDOVA 5.0 32.5 42.5
82 95 CM Scripcaru George-Daniel ROU 2059 Cs Politehnica Iasi 5.0 31.5 40.5
83 130 I Moga Victor-Emilian ROU 1897 Cs Maris 2003 Targu Mures 5.0 31.5 40.5
84 112 Gitu Paula-Alexandra MDA 1947 MOLDOVA 5.0 31.0 40.0
85 77 CM Nastase Robert-Paul ROU 2152 Clubul Central De Sah Bucurest 5.0 31.0 39.5
86 98 WIM Van Der Merwe Cecile H. RSA 2043 REPUBLICA SUD AFRICANA 5.0 31.0 39.0
87 114 I Amarandei Rares-Georgian ROU 1940 Cs Dinamo Bucuresti 5.0 30.5 41.5
88 107 Ambru Dan-Calin ROU 1972 Acs Napocensis Activ Cluj Napo 5.0 30.5 40.5
89 79 Andreoni Giuseppe ITA 2138 ITALIA 5.0 30.5 39.5
90 93 WFM Visanescu Daria-Ioana ROU 2069 Clubul De Sah Deva 5.0 30.5 39.5
91 133 I Zubcu Vlad-George ROU 1888 Cs Politehnica Iasi 5.0 30.0 37.5
92 152 I Matei Stefan-Razvan ROU 1761 Cs Colosseum Giurgiu 5.0 29.0 37.0
93 97 CM Dulman Egmond-Gabriel ROU 2048 Cs Sfinxul Iasi 4.5 37.0 46.0
94 84 CM Sava Bogdan ROU 2112 Cs Sfinxul Iasi 4.5 36.5 45.0
95 88 I Pisu Robert-Daniel ROU 2106 Cs Sah Club Galati 4.5 35.5 44.0
96 71 WIM Ciobanu Camelia-Adriana ROU 2179 Cs Politehnica Iasi 4.5 34.5 44.0
97 99 CM Geiger Alex-Emanuel ROU 2032 Lps Satu Mare 4.5 34.0 42.5
98 68 CM Martian Dragos-Daniel ROU 2188 Cs Sah Club Galati 4.5 33.5 43.0
99 80 CM Mihailov Iulian ROU 2127 Acs Fianchetto Constanta 4.5 33.5 43.0
100 106 IM Panush Viktor MDA 1981 MOLDOVA 4.5 33.5 40.5
101 82 CM Sandor Petrut ROU 2118 Cs Sah Club Galati 4.5 33.0 40.5
102 196 I Lehaci Miruna-Daria ROU 1505 Cs Politehnica Iasi 4.5 32.5 40.0
103 100 FM Krstulovic Alex HUN 2031 UNGARIA 4.5 32.0 40.5
104 159 I Pascaru Catalin ROU 1728 Cs Sfinxul Iasi 4.5 32.0 40.5
105 125 Macovei Andrei MDA 1907 MOLDOVA 4.5 31.0 40.5
106 113 CM Vartolomei Victor ROU 1941 Cs Tinerii Maestri Bucuresti 4.5 31.0 40.5
107 124 I Stoleriu George ROU 1914 Cs Politehnica Iasi 4.5 30.5 39.5
108 132 Cojocari Dmitri MDA 1889 MOLDOVA 4.5 30.5 37.0
109 178 Talmaci Alexandru MDA 1651 MOLDOVA 4.5 30.0 38.0
110 186 I Hriscu Alexandru-Gabriel ROU 1586 Acs Philidor Iasi 4.5 29.5 38.5
111 104 I Bilescu Lucian-Wolfgang ROU 1997 Acs Mures 2004 Targu Mures 4.5 29.5 38.0
112 145 I Frentescu Ioan-Adrian ROU 1809 Cs Politehnica Iasi 4.5 29.5 37.0
113 101 I Andreescu Darie-Ioan ROU 2014 Cs Universitatea Targoviste 4.5 29.0 37.0
114 117 CM Fugulyan Grigore ROU 1931 Cs Lacul Ursu Sovata 4.5 28.5 38.0
115 150 I Baciu Alexandru ROU 1777 Cs Politehnica Iasi 4.5 28.0 36.5
116 171 I Nastase Andreea-Cristina ROU 1676 Clubul Central De Sah Bucurest 4.5 27.5 37.0
117 146 I Ognean Mihnea-Ionut ROU 1794 Css Targu Mures 4.5 27.0 35.5
118 162 I Dumitrascu Grigore ROU 1710 Cs Conpet Ploiesti 4.5 26.0 34.5
119 83 I Stegariu Alexandru ROU 2113 Cs Politehnica Iasi 4.0 35.5 46.5
120 90 Abramciuc Marius MDA 2087 MOLDOVA 4.0 33.5 42.5
121 115 Pitica Silviu Valentin ITA 1939 ITALIA 4.0 32.5 41.5
122 111 I Salim Riza ROU 1957 Css Palatul Copiilor Constanta 4.0 32.0 42.0
123 122 Barasiant Mariana MDA 1918 MOLDOVA 4.0 32.0 41.5
124 108 CM Anuta Elefterie-Laurentiu ROU 1971 Cs Petrom Flacara Moreni 4.0 32.0 40.5
125 210 De Moor Eric NED 0 OLANDA 4.0 31.5 40.5
126 134 I Sava Gabriela-Liliana ROU 1887 Cs Universitar Brasov 4.0 31.5 40.0
127 149 I Pislariu Stefanel-Vasilica ROU 1779 Csm Pascani 4.0 31.5 40.0
128 143 WCM Cirlig Ioana-Andreea ROU 1825 Csm Craiova 4.0 31.0 40.0
129 118 FM Georgescu Gabriel-Ioan ROU 1926 Acs De Sah Apa Nova Bucuresti 4.0 31.0 39.5
130 123 I Jugaru Lucian ROU 1917 Cs Sah Club Galati 4.0 30.5 39.5
131 154 I Turcu Florin ROU 1756 Cs Iasitel Iasi 4.0 30.5 38.0
132 129 WCM Morea Georgiana-Steluta ROU 1898 Csm Bucuresti 4.0 30.0 38.5
133 148 I Pop Ioan ROU 1780 Acs Napocensis Activ Cluj Napo 4.0 30.0 38.0
134 138 I Olinici Emanuel ROU 1857 Cs Politehnica Iasi 4.0 29.5 38.0
135 175 I Albu George ROU 1669 Cs Politehnica Iasi 4.0 29.0 36.5
136 91 CM Turcu Iulian ROU 2086 Clubul De Sah Deva 4.0 28.5 37.0
137 168 I Dumitrescu Matei-Pavel ROU 1684 Cs Micul Sahist Iasi 4.0 28.5 37.0
138 192 Arabadji Constantin MDA 1562 MOLDOVA 4.0 28.5 37.0
139 141 WCM Anton Roxana-Ana ROU 1840 Cs Politehnica Iasi 4.0 28.0 36.5
140 144 I Barbu George-Emilian ROU 1812 Sport Club Juventus Bucuresti 4.0 28.0 36.5
141 153 I Tamba Dumitru ROU 1759 Cs Iasitel Iasi 4.0 28.0 36.5
142 119 Chetrari Nikita MDA 1922 MOLDOVA 4.0 27.5 37.5
143 74 NM Popescu Dan ROU 2163 Sah Club Albatros Dragasani 4.0 27.5 35.0
144 102 Apostol Alin-Ghiocel ROU 2007 Cs Botosani 4.0 27.0 34.5
145 157 I Coman Emilia-Florentina ROU 1732 Cs Universitar Ploiesti 4.0 25.5 32.5
146 142 CM Milea Florian ROU 1839 Cs Spartac Bucuresti 4.0 25.0 32.0
147 140 I Arghirescu Marius ROU 1844 Clubul Municipal De Sah Speran 4.0 24.5 33.0
148 151 CM Vartopeanu Nicolae ROU 1766 Cs Universitatea Arad 4.0 23.0 31.5
149 61 Vermeulen Wesley NED 2233 OLANDA 3.5 35.5 45.5
150 116 I Radulescu Gabriel ROU 1935 Cs Siciliana Bucuresti 3.5 28.5 38.0
151 136 I Sandu Dinu ROU 1866 Cs Iasitel Iasi 3.5 28.5 37.0
152 137 WCM Cusmuliuc Diana-Elena ROU 1866 Cs Politehnica Iasi 3.5 28.5 37.0
153 155 II Leahu Cristian-Constantin ROU 1753 Cs Mediator Giarmata Vii 3.5 28.5 34.5
154 167 I Moroianu George ROU 1689 Cs Tinerii Maestri Bucuresti 3.5 27.5 35.0
155 172 I Bejan Silvestru ROU 1676 Csm Pascani 3.5 27.5 33.5
156 176 I Fotache Tudor-Felix ROU 1669 Cs Micul Sahist Iasi 3.5 27.5 33.5
157 170 CM Jakab Kincso ROU 1679 Lps Satu Mare 3.5 25.5 32.5
158 188 I Rosca Grigore ROU 1578 Cs Fc Callatis Mangalia 3.5 25.5 32.0
159 128 CM Simion Nicolae ROU 1900 Cs Tinerii Maestri Bucuresti 3.5 23.5 32.5
160 158 I Rusu Vasile ROU 1729 Cs Micul Sahist Iasi 3.5 20.5 28.0
161 211 Gheorghies Ovidiu ROU 0 Acs Philidor Iasi 3.5 20.0 26.0
162 214 Negrut Janica ROU 0 Cs Cimentul Bicaz 3.0 29.5 37.5
163 173 I Didiliuc Dariana-Gabriela ROU 1676 Csm Craiova 3.0 28.5 36.5
164 121 Zoabi Adi ISR 1919 ISRAEL 3.0 28.0 37.5
165 198 Meteliov Boris MDA 1489 MOLDOVA 3.0 27.0 35.0
166 199 II Mirosnicencu Mihai-Viorel ROU 1455 Cs Politehnica Iasi 3.0 27.0 34.5
167 201 I Oloeriu Delia-Ioana ROU 1447 Cs Politehnica Iasi 3.0 27.0 34.5
168 182 I Ionita Gheorghe ROU 1607 Cs Mediator Giarmata Vii 3.0 26.0 33.5
169 180 II Turcu Vasile-Emanoil ROU 1632 Csm Pascani 3.0 26.0 33.0
170 195 I Salim Arzu ROU 1512 Css Palatul Copiilor Constanta 3.0 25.5 33.0
171 177 I Porcoleanu Doina-Olga ROU 1663 Cs Conpet Ploiesti 3.0 25.5 32.5
172 166 I Iorga Corneliu ROU 1692 Clubul Municipal De Sah Speran 3.0 25.0 33.0
173 165 I Baban Catalin-Dumitru ROU 1693 Cs Sergentul Vaslui 3.0 25.0 32.0
174 181 I Hrib Andrada-Ioana ROU 1615 Cs Politehnica Iasi 3.0 25.0 32.0
175 164 I Turcuman Dragos-Mihai ROU 1708 Acs De Sah Apa Nova Bucuresti 3.0 24.5 32.0
176 161 I Afloarei Jenica ROU 1711 Cs Botosani 3.0 24.5 31.5
177 169 I Ghita Levi ROU 1682 Cs Politehnica Iasi 3.0 24.5 31.5
178 200 II Moroianu Stefan ROU 1452 Cs Spartac Bucuresti 3.0 24.5 30.5
179 174 I Cotruta Alexandru-Mihai ROU 1673 Cs Politehnica Iasi 3.0 24.0 32.0
180 190 II Radu Daniel ROU 1575 Cs Politehnica Iasi 3.0 24.0 31.0
181 204 I Azamfirei Smaranda-Georgiana ROU 1425 Cs Politehnica Iasi 3.0 24.0 30.0
182 202 Balta Dan MDA 1445 MOLDOVA 3.0 24.0 30.0
183 139 I Ciobotaru Alexandru-Vlad ROU 1846 Cs Tinerii Maestri Bucuresti 3.0 23.0 30.5
184 160 I Vacar Gligore ROU 1715 Cs Tinerii Maestri Bucuresti 3.0 23.0 30.0
185 197 Strasevici Ana MDA 1502 MOLDOVA 3.0 19.5 26.0
186 135 I Tamas Alexandru-Marius ROU 1874 Acs Napocensis Activ Cluj Napo 2.5 31.0 39.5
187 126 CM Nastase Stefan ROU 1904 Sport Club Juventus Bucuresti 2.5 27.5 35.0
188 187 II Turcu Vasile ROU 1581 Csm Pascani 2.5 25.0 32.0
189 203 II Andreica Ovidiu-Tiberiu ROU 1435 Acs Napocensis Activ Cluj Napo 2.5 22.0 28.0
190 147 I Petriman Ion ROU 1789 Cs Iasitel Iasi 2.5 21.0 28.5
191 206 Klitorakis Ioannis GRE 1289 GRECIA 2.5 21.0 27.0
192 189 II Poncu Constantin ROU 1578 Acs Philidor Iasi 2.5 21.0 26.5
193 85 CM Casangiu Paul-Horatiu ROU 2109 Clubul De Sah Al Municipiului 2.0 30.0 38.5
194 191 I Cristian Codrut ROU 1565 Cs Tinerii Maestri Bucuresti 2.0 27.0 35.0
195 193 II Mihalache Paul-Stelian ROU 1560 Acs Master Mind Bucuresti 2.0 25.5 31.5
196 194 II Bulgariu Andrei ROU 1548 Cs Micul Sahist Iasi 2.0 25.0 32.5
197 179 I Ionita Ioan ROU 1647 Cs Politehnica Iasi 2.0 25.0 32.5
198 185 II Pascu Mihai ROU 1587 Cs Cimentul Bicaz 2.0 23.0 30.0
199 209 Bichir Ionel ROU 0 CS Politehnica Iasi 2.0 21.0 28.5
200 184 I Egli Ioan ROU 1596 Cs De Sah Lia Brasov 2.0 21.0 28.5
201 89 CM Acsinte Matei-Ionut ROU 2100 Csm Focsani 2007 1.5 27.5 36.0
202 103 I Parlog Stefan ROU 2005 Cs Politehnica Iasi 1.5 24.5 32.5
203 213 Iavorschii Pavel MDA 0 MOLDOVA 1.5 22.5 29.0
204 207 II Mihut Maria-Emilia ROU 0 Cs Politehnica Iasi 1.0 21.0 27.0
205 208 II Sacrieriu Ioan ROU 0 Cs Politehnica Iasi 1.0 20.0 27.5

POSEDARU Bogdan

Rd. Bo. SNo Name RtgI RtgN FED Club/City Pts. Res.
1 42 147 I Petriman Ion 1789 1789 ROU Cs Iasitel Iasi 2.5 s 1
2 41 100 FM Krstulovic Alex 2031 0 HUN UNGARIA 4.5 w 1
3 13 16 GM Svetushkin Dmitry 2544 0 MDA MOLDOVA 7.0 w 0
4 29 84 CM Sava Bogdan 2112 2113 ROU Cs Sfinxul Iasi 4.5 s 1
5 10 10 GM Fier Alexandr 2575 0 BRA BRAZILIA 6.5 w 0
6 30 87 IM Romcovici Victor 2108 0 MDA MOLDOVA 5.0 s 1
7 24 65 NM Ciobanu Aurelian 2210 2217 ROU Clubul Municipal De Sah Speran 5.0 w 0
8 34 90 Abramciuc Marius 2087 0 MDA MOLDOVA 4.0 s 1
9 29 75 WIM Makka Ioulia 2163 0 GRE GRECIA 5.0 w 1

  DUMITRASCU Grigore

Rd. Bo. SNo Name RtgI RtgN FED Club/City Pts. Res.
1 56 57 CM Tomici Stefan 2254 2229 ROU Cs Studentesc Medicina Timisoa 6.0 w 0
2 59 109 CM Gavrilescu David 1971 1933 ROU Cs Sah Club Oltenia Craiova 5.0 s 0
3 93 195 I Salim Arzu 1512 1536 ROU Css Palatul Copiilor Constanta 3.0 w ½
4 90 189 II Poncu Constantin 1578 1578 ROU Acs Philidor Iasi 2.5 s 1
5 68 103 I Parlog Stefan 2005 2059 ROU Cs Politehnica Iasi 1.5 w 1
6 57 105 I Banzea Alexandru-Bogdan 1989 1998 ROU Acs De Sah Apa Nova Bucuresti 5.0 s 0
7 69 125 Macovei Andrei 1907 0 MDA MOLDOVA 4.5 w 0
8 81 135 I Tamas Alexandru-Marius 1874 1874 ROU Acs Napocensis Activ Cluj Napo 2.5 s 1
9 70 137 WCM Cusmuliuc Diana-Elena 1866 1831 ROU Cs Politehnica Iasi 3.5 w 1

  ANUTA   Laurentiu

Rd. Bo. SNo Name RtgI RtgN FED Club/City Pts. Res.
1 2 2 GM L'ami Erwin 2651 0 NED OLANDA 6.5 w 0
2 58 158 I Rusu Vasile 1729 1723 ROU Cs Micul Sahist Iasi 3.5 s 1
3 76 203 II Andreica Ovidiu-Tiberiu 1435 1435 ROU Acs Napocensis Activ Cluj Napo 2.5 w 1
4 40 59 IM Bargan Sergei 2235 0 MDA MOLDOVA 5.5 s 0
5 65 154 I Turcu Florin 1756 1756 ROU Cs Iasitel Iasi 4.0 w ½
6 58 146 I Ognean Mihnea-Ionut 1794 1783 ROU Css Targu Mures 4.5 s 1
7 40 63 Hristodoulou Panagiotis 2228 0 GRE GRECIA 6.0 w 0
8 57 178 Talmaci Alexandru 1651 0 MDA MOLDOVA 4.5 s ½
9 59 152 I Matei Stefan-Razvan 1761 1761 ROU Cs Colosseum Giurgiu 5.0 w 0

AICI PUTETI VEDEA PARTIDELE  :

   COMAN   Emilia

Rd. Bo. SNo Name RtgI RtgN FED Club/City Pts. Res.
1 52 53 NM Bonte Andrei-Mihai 2282 2283 ROU Cs Sah Club Galati 5.0 w 0
2 56 91 CM Turcu Iulian 2086 2086 ROU Clubul De Sah Deva 4.0 s 0
3 89 188 I Rosca Grigore 1578 1578 ROU Cs Fc Callatis Mangalia 3.5 w 0
4 96 182 I Ionita Gheorghe 1607 1604 ROU Cs Mediator Giarmata Vii 3.0 s 1
5 87 193 II Mihalache Paul-Stelian 1560 1560 ROU Acs Master Mind Bucuresti 2.0 w 1
6 67 109 CM Gavrilescu David 1971 1933 ROU Cs Sah Club Oltenia Craiova 5.0 s 0
7 83 186 I Hriscu Alexandru-Gabriel 1586 1581 ROU Acs Philidor Iasi 4.5 w 0
8 89 194 II Bulgariu Andrei 1548 1535 ROU Cs Micul Sahist Iasi 2.0 s 1
9 85 201 I Oloeriu Delia-Ioana 1447 1437 ROU Cs Politehnica Iasi 3.0 w 1

 

                                                                          DIDILIUC Dariana

Rd. Bo. SNo Name RtgI RtgN FED Club/City Pts. Res.
1 67 68 CM Martian Dragos-Daniel 2188 2188 ROU Cs Sah Club Galati 4.5 s 0
2 66 118 FM Georgescu Gabriel-Ioan 1926 1889 ROU Acs De Sah Apa Nova Bucuresti 4.0 w 0
3 110 -2 not paired 0 0 0.0 - 0
4 102 207 II Mihut Maria-Emilia 0 1259 ROU Cs Politehnica Iasi 1.0 s 1
5 79 74 NM Popescu Dan 2163 2163 ROU Sah Club Albatros Dragasani 4.0 w 1
6 76 133 I Zubcu Vlad-George 1888 1845 ROU Cs Politehnica Iasi 5.0 s 0
7 77 85 CM Casangiu Paul-Horatiu 2109 2109 ROU Clubul De Sah Al Municipiului 2.0 w 1K
8 65 104 I Bilescu Lucian-Wolfgang 1997 1997 ROU Acs Mures 2004 Targu Mures 4.5 w 0
9 77 134 I Sava Gabriela-Liliana 1887 1887 ROU Cs Universitar Brasov 4.0 s 0

PORCOLEANU   Doina

Rd. Bo. SNo Name RtgI RtgN FED Club/City Pts. Res.
1 71 72 NM Varaciuc Vivian-Nicolae 2179 2179 ROU Cs Politehnica Iasi 5.5 s 0
2 71 124 I Stoleriu George 1914 1878 ROU Cs Politehnica Iasi 4.5 w 0
3 101 209 Bichir Ionel 0 1001 ROU CS Politehnica Iasi 2.0 s ½
4 89 153 I Tamba Dumitru 1759 1764 ROU Cs Iasitel Iasi 4.0 w 0
5 98 202 Balta Dan 1445 0 MDA MOLDOVA 3.0 s ½
6 98 208 II Sacrieriu Ioan 0 1001 ROU Cs Politehnica Iasi 1.0 w 1
7 82 151 CM Vartopeanu Nicolae 1766 1783 ROU Cs Universitatea Arad 4.0 s 1
8 69 122 Barasiant Mariana 1918 0 MDA MOLDOVA 4.0 w 0
9 80 144 I Barbu George-Emilian 1812 1821 ROU Sport Club Juventus Bucuresti 4.0 s 0

               " Campionatele Nationale Individuale de Seniori si Senioare - 2014  "
                                                       25 aprilie - 4 mai  -  Targu Mures
                         Evolutie foarte buna a maestrului FIDE  Dobre Claudiu - Cristian ,
                care  s-a clasat in final pe un merituos loc 11. Dupa un parcurs
                excelent, maestrul international in devenire, Posedaru Bogdan ,
                rateaza ultima  runda si se claseaza mai jos decat ar fi meritat.

                                                  DOBRE Claudiu - Cristian                              POSEDARU Bogdan

                    

                                     SENETIA  Teodor                                        ANUTA  Laurentiu                           ACSINTE   Matei - Ionut 

                  

                 COMAN Emilia-Florentina        DIDILIUC Dariana-Gabriela              PORCOLEANU Doina

CLASAMENT  FINAL  - MASCULIN

Rk. SNo Name RtgI RtgN Club/City Pts. TB1 TB2
1 7 IM Barnaure Vlad-Victor 2508 2508 Cs Vointa Satu Mare 8.0 63.5 53.75
2 2 GM Parligras Mircea-Emilian 2565 2565 Cs Aem Luxten Timisoara 8.0 62.5 55.00
3 12 IM Anton Teodor 2428 2428 Cs Studentesc Medicina Timisoa 8.0 60.0 52.00
4 3 GM Nevednichy Vladislav 2552 2552 Cs Aem Luxten Timisoara 7.5 64.5 50.50
5 1 GM Lupulescu Constantin 2660 2660 Cs Aem Luxten Timisoara 7.5 63.5 51.25
6 9 GM Berescu Alin-Mile 2459 2459 Cs Aem Luxten Timisoara 7.5 62.5 49.50
7 4 GM Murariu Andrei 2518 2518 Cs Aem Luxten Timisoara 7.5 61.0 49.50
8 10 IM Filip Lucian 2455 2455 Csm Lugoj 7.5 60.0 47.75
9 22 FM Deac Bogdan-Daniel 2329 2329 Cs Universitar Ploiesti 7.5 59.5 46.75
10 15 IM Petrisor Adrian-Marian 2405 2405 Cs Sah Club Oltenia Craiova 7.5 59.0 46.00
11 18 FM Dobre Claudiu-Cristian 2360 2360 Cs Petrom Flacara Moreni 7.5 57.5 45.75
12 21 FM Stanciu Alexandru-Ovidiu 2343 2343 Cs Studentesc Medicina Timisoa 7.5 56.5 44.75
13 16 IM Baratosi Daniel 2390 2390 Cs Universitar Ploiesti 7.0 58.0 43.00
14 29 CM Bida Mihai-Eugen 2262 2262 Cs Universitatea Craiova 7.0 57.5 44.25
15 20 IM Dragomirescu Robin-Alex. 2343 2343 Csm Lugoj 7.0 56.5 42.25
16 24 FM Szabo Attila 2306 2306 Clubul De Sah Al Municipiului 7.0 56.5 40.50
17 19 IM Balla Tamas-Kristof 2359 2359 Csm Lugoj 7.0 55.0 40.75
18 28 FM Gilea Lucian 2266 2266 Cs Sah Club Galati 7.0 55.0 38.25
19 54 I Banzea Alexandru-Bogdan 2013 2013 Acs De Sah Apa Nova Bucuresti 7.0 54.0 37.50
20 34 FM Daianu Cristian-Clement 2203 2203 Cs Otopeni 7.0 52.0 38.50
21 5 IM Miron Lucian-Costin 2517 2517 Acs De Sah Apa Nova Bucuresti 6.5 63.0 44.00
22 8 IM Georgescu Tiberiu-Marian 2474 2474 Acs De Sah Apa Nova Bucuresti 6.5 61.0 41.25
23 17 FM Posedaru Bogdan 2381 2381 Cs Petrom Flacara Moreni 6.5 61.0 40.50
24 6 GM Manolache Marius 2510 2510 Cs Studentesc Medicina Timisoa 6.5 60.5 41.00
25 11 IM Dumitrache Dragos-Nicolae 2437 2437 Cs Victoria Techirghiol 6.5 59.0 38.75
26 27 FM Voiteanu Gabriel 2273 2273 Cs Universitar Ploiesti 6.5 56.0 35.25
27 33 IM Mozes Ervin 2205 2205 Cs Universitatea Arad 6.5 52.0 34.50
28 23 FM Duca Alexandru-Gabriel 2307 2307 Cs Universitar Brasov 6.5 52.0 33.50
29 30 FM Bach Adrian-Kalman 2244 2244 Csm Lugoj 6.5 51.5 34.75
30 37 CM Martian Dragos-Daniel 2188 2188 Cs Sah Club Galati 6.5 51.5 32.75
31 35 CM Secheres Adrian-Simion 2200 2200 Css Nr. 1 Timisoara 6.5 50.5 34.00
32 44 CM Sava Bogdan 2113 2113 Cs Sfinxul Iasi 6.5 50.0 32.25
33 13 IM Vasiesiu Dan 2410 2410 Acs Mures 2004 Targu Mures 6.0 60.5 37.75
34 46 CM Nastase Robert-Paul 2107 2107 Clubul Central De Sah Bucurest 6.0 57.0 33.50
35 50 CM Gheorghiu Calin 2073 2073 Cs Politehnica Iasi 6.0 55.5 33.50
36 25 CM Pop Alexandru 2286 2286 Cs Otopeni 6.0 55.0 31.00
37 26 NM Bonte Andrei-Mihai 2283 2283 Cs Sah Club Galati 6.0 53.0 33.00
38 72 I Ciorica Mihai-Vlad 1878 1878 Css Nr. 1 Timisoara 6.0 52.5 30.50
39 45 CM Ifrim Silviu 2108 2108 Cs Cimentul Bicaz 6.0 52.0 29.25
40 41 CM Senetia Teodor 2148 2148 Cs Petrom Flacara Moreni 6.0 50.0 29.00
41 66 I Jugaru Lucian 1917 1917 Cs Sah Club Galati 6.0 50.0 27.50
42 42 NM Kutnik Alexandru-Francisc 2119 2119 Acs Sissa Constanta 6.0 48.5 27.00
43 40 NM Veneteanu Ion-Cristian 2158 2158 Cs Universitatea Targoviste 6.0 48.0 28.50
44 14 IM Doncea Vladimir 2405 2405 Acs De Sah Apa Nova Bucuresti 5.5 62.0 34.75
45 49 CM Samu Sorin-Mihai 2084 2084 Clubul De Sah-Tenis Speranta O 5.5 55.5 28.25
46 57 I Turlea Constantin 1973 1973 Cs Universitar Ploiesti 5.5 51.5 28.75
47 39 I David Alexandru-Vasile 2166 2166 Acs De Sah Apa Nova Bucuresti 5.5 51.0 27.00
48 51 CM Puskas Janos 2068 2068 Acs Mures 2004 Targu Mures 5.5 50.0 26.75
49 31 NM Ciobanu Viorel-Adrian 2211 2211 Clubul De Sah Diana Galati 5.5 49.5 27.00
50 58 NM Tufa Mihai 1964 1964 Clubul De Sah Diana Galati 5.5 49.5 24.25
51 61 I Salim Riza 1957 1957 Css Palatul Copiilor Constanta 5.5 48.5 24.75
52 43 CM Juncu Nicolae 2116 2116 Csm Cluj Napoca 5.5 48.5 24.00
53 38 FM Dragomirescu Calin 2174 2174 Cs Sinandrei Timis 5.5 46.5 25.00
54 48 CM Turcu Iulian 2086 2086 Clubul De Sah Deva 5.5 42.5 22.25
55 82 II Vasiesiu Victor 1771 1771 Css Targu Mures 5.0 53.0 27.25
56 53 CM Anuta Elefterie-Laurentiu 2013 2013 Cs Petrom Flacara Moreni 5.0 50.0 23.00
57 47 CM Acsinte Matei-Ionut 2095 2095 Csm Focsani 2007 5.0 50.0 22.00
58 56 I Bilescu Lucian-Wolfgang 1997 1997 Acs Mures 2004 Targu Mures 5.0 49.0 23.75
59 64 FM Georgescu Gabriel-Ioan 1926 1926 Acs De Sah Apa Nova Bucuresti 5.0 49.0 23.25
60 70 I Deaconu Mihai-Ionut 1891 1891 Clubul De Sah Diana Galati 5.0 47.0 23.50
61 52 CM Dulman Egmond-Gabriel 2067 2067 Cs Sfinxul Iasi 5.0 46.5 20.50
62 36 FM Lupu Ovidiu-Jean 2196 2196 Cso Cugir 5.0 45.5 21.75
63 65 I Pana Marian 1926 1926 Acs Master Mind Bucuresti 5.0 44.5 18.75
64 55 CM Marcu Iulian 2002 2002 Csm Craiova 5.0 43.0 21.50
65 83 I David Bogdan-Emanuel 1761 1761 Acs Sah Club Vados Arad 5.0 42.5 21.50
66 67 I Moga Victor-Emilian 1897 1897 Cs Maris 2003 Targu Mures 5.0 40.0 20.00
67 59 I Ambru Dan-Calin 1964 1964 Acs Napocensis Activ Cluj Napo 5.0 40.0 18.50
68 32 NM Nita Lucian 2208 2208 Cs Universitatea Targoviste 4.5 51.5 22.25
69 62 I Cimpoiasu Dan 1940 1940 Cso "tricolorul" Breaza 4.5 49.5 21.75
70 87 I Comsa Razvan-Lucian 1708 1708 Css Targu Mures 4.5 45.0 21.00
71 60 I Ferenczi Sandor-Levente 1957 1957 Acs Mures 2004 Targu Mures 4.5 45.0 18.00
72 68 I Toma Mihail 1897 1897 Sah Club Ramnicu Valcea 4.5 44.0 19.00
73 73 I Arghirescu Marius 1844 1844 Clubul Municipal De Sah Speran 4.5 42.5 18.00
74 79 I Paune Florea 1793 1793 Sport Club Juventus Bucuresti 4.5 42.5 16.50
75 94 II Farcadi Hunor 1372 1372 Css Targu Mures 4.5 41.5 18.75
76 81 II Duma Ioan-Gheorghe 1771 1771 Acs Mures 2004 Targu Mures 4.5 41.5 18.50
77 69 CM Stoicescu Horia 1896 1896 Cs Carpati Sinaia 4.5 41.5 16.00
78 75 CM Dobrin Catalin 1839 1839 Cso "tricolorul" Breaza 4.5 40.5 17.25
79 78 I Ognean Mihnea-Ionut 1799 1799 Css Targu Mures 4.0 49.0 22.00
80 63 CM Fugulyan Grigore 1931 1931 Cs Lacul Ursu Sovata 4.0 47.0 18.75
81 76 I Marchidan Costica 1820 1820 Clubul De Sah Al An Bucuresti 4.0 44.0 15.25
82 91 II Timpau Vasile 1627 1627 Csm Raraul Campulung Moldoven 4.0 42.0 16.00
83 80 FM Ardelean Rusalim-Pavel 1785 1785 Cs Universitatea Arad 4.0 39.0 15.50
84 77 I Coman Liviu 1810 1810 Cs Carpati Sinaia 3.5 42.5 12.50
85 96 I Curticapean Pavel 0 1231 Cs Maris 2003 Targu Mures 3.5 40.5 11.25
86 84 I Sabau Marian 1761 1761 Acs Napocensis Activ Cluj Napo 3.5 38.5 9.50
87 86 CM Ciortan Mihail 1741 1741 Cs Siciliana Bucuresti 3.5 38.0 11.00
88 88 II Gal Peter 1657 1657 Acs Mures 2004 Targu Mures 3.5 37.0 12.25
89 95 I Stilpeanu Tibi-Constantin 0 1415 Cso "tricolorul" Breaza 3.5 34.0 10.75
90 71 CM Porfireanu Serban 1880 1880 Cs Alcor Bucuresti 3.5 31.5 8.75
91 85 II Meleg Victor 1754 1754 Cs Maris 2003 Targu Mures 3.0 43.5 14.75
92 74 I Manate Laurean 1840 1840 Csm Petrosani 3.0 42.0 10.75
93 90 II Rusu Gheorghe 1637 1637 Cs Universitatea Targoviste 3.0 36.0 8.00
94 92 I Balea Dumitru-Lucian 1575 1575 Cs Universitatea Targoviste 2.5 36.0 6.50
95 89 I Ionita Ioan 1643 1643 Cs Politehnica Iasi 2.0 36.0 6.00
96 93 II Kelemen Norbert 1558 1558 Css Targu Mures 1.0 37.0 4.50

DOBRE Claudiu - Cristian

Rd. Bo. SNo Name RtgI RtgN Club/City Pts. Res.
1 18 64 FM Georgescu Gabriel-Ioan 1926 1926 Acs De Sah Apa Nova Bucuresti 5.0 s 1
2 14 37 CM Martian Dragos-Daniel 2188 2188 Cs Sah Club Galati 6.5 w 1
3 4 5 IM Miron Lucian-Costin 2517 2517 Acs De Sah Apa Nova Bucuresti 6.5 s ½
4 6 7 IM Barnaure Vlad-Victor 2508 2508 Cs Vointa Satu Mare 8.0 w ½
5 3 1 GM Lupulescu Constantin 2660 2660 Cs Aem Luxten Timisoara 7.5 s 0
6 15 39 I David Alexandru-Vasile 2166 2166 Acs De Sah Apa Nova Bucuresti 5.5 w 1
7 12 25 CM Pop Alexandru 2286 2286 Cs Otopeni 6.0 s ½
8 14 49 CM Samu Sorin-Mihai 2084 2084 Clubul De Sah-Tenis Speranta O 5.5 w 1
9 8 11 IM Dumitrache Dragos-Nicolae 2437 2437 Cs Victoria Techirghiol 6.5 s ½
10 9 13 IM Vasiesiu Dan 2410 2410 Acs Mures 2004 Targu Mures 6.0 w 1
11 4 4 GM Murariu Andrei 2518 2518 Cs Aem Luxten Timisoara 7.5 w ½

POSEDARU Bogdan

Rd. Bo. SNo Name RtgI RtgN Club/City Pts. Res.
1 17 63 CM Fugulyan Grigore 1931 1931 Cs Lacul Ursu Sovata 4.0 w 1
2 13 44 CM Sava Bogdan 2113 2113 Cs Sfinxul Iasi 6.5 s 1
3 3 3 GM Nevednichy Vladislav 2552 2552 Cs Aem Luxten Timisoara 7.5 s 0
4 13 35 CM Secheres Adrian-Simion 2200 2200 Css Nr. 1 Timisoara 6.5 w ½
5 13 46 CM Nastase Robert-Paul 2107 2107 Clubul Central De Sah Bucurest 6.0 w 1
6 10 33 IM Mozes Ervin 2205 2205 Cs Universitatea Arad 6.5 s 1
7 3 2 GM Parligras Mircea-Emilian 2565 2565 Cs Aem Luxten Timisoara 8.0 w ½
8 4 4 GM Murariu Andrei 2518 2518 Cs Aem Luxten Timisoara 7.5 s ½
9 7 8 IM Georgescu Tiberiu-Marian 2474 2474 Acs De Sah Apa Nova Bucuresti 6.5 w ½
10 5 6 GM Manolache Marius 2510 2510 Cs Studentesc Medicina Timisoa 6.5 s ½
11 8 10 IM Filip Lucian 2455 2455 Csm Lugoj 7.5 w 0

SENETIA  Teodor

Rd. Bo. SNo Name RtgI RtgN Club/City Pts. Res.
1 41 90 II Rusu Gheorghe 1637 1637 Cs Universitatea Targoviste 3.0 w ½
2 27 69 CM Stoicescu Horia 1896 1896 Cs Carpati Sinaia 4.5 s 1
3 13 16 IM Baratosi Daniel 2390 2390 Cs Universitar Ploiesti 7.0 w 0
4 27 68 I Toma Mihail 1897 1897 Sah Club Ramnicu Valcea 4.5 s 1
5 14 26 NM Bonte Andrei-Mihai 2283 2283 Cs Sah Club Galati 6.0 w ½
6 16 20 IM Dragomirescu Robin-Alexandru 2343 2343 Csm Lugoj 7.0 s 0
7 27 61 I Salim Riza 1957 1957 Css Palatul Copiilor Constanta 5.5 w 1
8 21 56 I Bilescu Lucian-Wolfgang 1997 1997 Acs Mures 2004 Targu Mures 5.0 s ½
9 22 64 FM Georgescu Gabriel-Ioan 1926 1926 Acs De Sah Apa Nova Bucuresti 5.0 s ½
10 20 52 CM Dulman Egmond-Gabriel 2067 2067 Cs Sfinxul Iasi 5.0 w 1
11 13 24 FM Szabo Attila 2306 2306 Clubul De Sah Al Municipiului 7.0 s 0

ANUTA  Laurentiu

Rd. Bo. SNo Name RtgI RtgN Club/City Pts. Res.
1 7 7 IM Barnaure Vlad-Victor 2508 2508 Cs Vointa Satu Mare 8.0 s 0
2 36 79 I Paune Florea 1793 1793 Sport Club Juventus Bucuresti 4.5 w 1
3 17 19 IM Balla Tamas-Kristof 2359 2359 Csm Lugoj 7.0 s 0
4 33 73 I Arghirescu Marius 1844 1844 Clubul Municipal De Sah Speran 4.5 w 0
5 39 83 I David Bogdan-Emanuel 1761 1761 Acs Sah Club Vados Arad 5.0 s 1
6 33 76 I Marchidan Costica 1820 1820 Clubul De Sah Al An Bucuresti 4.0 w 1
7 23 31 NM Ciobanu Viorel-Adrian 2211 2211 Clubul De Sah Diana Galati 5.5 s 1
8 18 28 FM Gilea Lucian 2266 2266 Cs Sah Club Galati 7.0 w 0
9 28 82 II Vasiesiu Victor 1771 1771 Css Targu Mures 5.0 s 1
10 15 25 CM Pop Alexandru 2286 2286 Cs Otopeni 6.0 w 0
11 24 40 NM Veneteanu Ion-Cristian 2158 2158 Cs Universitatea Targoviste 6.0 w 0

ACSINTE   Matei - Ionut

Rd. Bo. SNo Name RtgI RtgN Club/City Pts. Res.
1 1 1 GM Lupulescu Constantin 2660 2660 Cs Aem Luxten Timisoara 7.5 s 0
2 31 73 I Arghirescu Marius 1844 1844 Clubul Municipal De Sah Speran 4.5 w 1
3 33 83 I David Bogdan-Emanuel 1761 1761 Acs Sah Club Vados Arad 5.0 s 1
4 14 19 IM Balla Tamas-Kristof 2359 2359 Csm Lugoj 7.0 w 0
5 29 70 I Deaconu Mihai-Ionut 1891 1891 Clubul De Sah Diana Galati 5.0 s 1
6 19 25 CM Pop Alexandru 2286 2286 Cs Otopeni 6.0 w 0
7 22 23 FM Duca Alexandru-Gabriel 2307 2307 Cs Universitar Brasov 6.5 s 0
8 32 72 I Ciorica Mihai-Vlad 1878 1878 Css Nr. 1 Timisoara 6.0 w 0
9 37 86 CM Ciortan Mihail 1741 1741 Cs Siciliana Bucuresti 3.5 s 1
10 32 94 II Farcadi Hunor 1372 1372 Css Targu Mures 4.5 w 1
11 28 66 I Jugaru Lucian 1917 1917 Cs Sah Club Galati 6.0 s 0

CLASAMENT  FINAL  - FEMININ

Rk. SNo Name RtgI RtgN Club/City Pts. TB1 TB2
1 1 IM Peptan Corina-Isabela 2438 2438 Csm Bucuresti 7.5 41.0 43.00
2 5 WGM Sandu Mihaela 2277 2277 Cs Studentesc Medicina Timisoa 7.0 41.0 40.25
3 4 WGM Cosma Elena-Luminita 2335 2335 Acs De Sah Apa Nova Bucuresti 7.0 37.0 35.25
4 8 WIM Dragomirescu Angela 2239 2239 Cs Studentesc Medicina Timisoa 6.5 37.0 30.00
5 3 IM Bulmaga Irina 2375 2375 Cs Politehnica Iasi 6.0 34.5 25.50
6 6 WGM Ionescu Irina 2250 2250 Csm Bucuresti 6.0 33.0 27.25
7 2 IM Foisor Cristina-Adela 2385 2385 Cs Aem Luxten Timisoara 5.5 36.5 25.00
8 21 WNM Vasilescu Maria 1903 1903 Clubul Central De Sah Bucurest 5.5 28.5 20.00
9 15 WFM Adoamnei Roxana-Antonela 1987 1987 Cs Universitatea Arad 5.0 38.0 24.25
10 9 WIM Ciobanu Camelia-Adriana 2199 2199 Cs Politehnica Iasi 5.0 37.0 22.00
11 19 I Dobre Ana-Margareta-Alex. 1922 1922 Clubul Central De Sah Bucurest 5.0 35.5 23.25
12 10 WIM Marin Irina-Luiza 2124 2124 Clubul Central De Sah Bucurest 5.0 32.0 20.50
13 17 WCM Vasile Teodora 1965 1965 Cs Otopeni 5.0 29.0 19.75
14 12 WCM Gelip Ioana 2104 2104 Cs Politehnica Iasi 5.0 28.5 17.00
15 13 WFM Visanescu Daria-Ioana 2076 2076 Clubul De Sah Deva 4.5 33.5 18.75
16 7 WIM Sgircea Silvia-Raluca 2242 2242 Csm Bucuresti 4.5 32.0 16.25
17 28 I Nastase Andreea-Cristina 1672 1672 Clubul Central De Sah Bucurest 4.0 33.0 14.50
18 20 WCM Cosman Andreea-Marioara 1914 1914 Css Nr. 1 Timisoara 4.0 33.0 14.00
19 11 WNM Rendi Eva 2116 2116 Cs Sinandrei Timis 4.0 30.5 14.50
20 14 WNM Gal Imola-Katalin 2062 2062 Acs Mures 2004 Targu Mures 4.0 29.0 12.75
21 25 I Coman Emilia-Florentina 1724 1724 Csm Craiova 4.0 28.5 16.25
22 26 I Moldovan Petruta-Alisia 1690 1690 Csm Bucuresti 4.0 28.5 15.00
23 24 WCM Ciungan Diana-Alexandra 1772 1772 Cs Sinandrei Timis 3.5 32.0 15.00
24 16 WCM Mathe Katalin 1979 1979 Cs Studentesc Medicina Timisoa 3.5 30.0 12.25
25 18 WCM Lolici Iselin-Amanda 1943 1943 Csm Lugoj 3.5 29.5 11.75
26 22 WCM Cirlig Ioana-Andreea 1793 1793 Csm Craiova 3.5 29.0 9.50
27 31 I Salim Arzu 1536 1536 Css Palatul Copiilor Constanta 3.5 26.0 10.25
28 30 I Ciocan Maria-Alexandra 1662 1662 Csm Lugoj 3.5 24.0 8.75
29 23 I Bogdan Elizaveta 1792 1792 Csm Bucuresti 3.0 27.5 6.50
30 27 I Didiliuc Dariana-Gabriela 1672 1672 Csm Craiova 2.5 24.5 5.25
31 29 I Porcoleanu Doina-Olga 1663 1663 Cs Conpet Ploiesti 2.5 24.0 7.25
32 32 II Popa Catalina-Elena 0 1341 Cso "tricolorul" Breaza 1.0 23.5 3.00

COMAN Emilia-Florentina 

Rd. Bo. SNo Name RtgI RtgN Club/City Pts. Res.
1 9 9 WIM Ciobanu Camelia-Adriana 2199 2199 Cs Politehnica Iasi 5.0 s 0
2 13 18 WCM Lolici Iselin-Amanda 1943 1943 Csm Lugoj 3.5 w 1
3 10 11 WNM Rendi Eva 2116 2116 Cs Sinandrei Timis 4.0 s ½
4 9 14 WNM Gal Imola-Katalin 2062 2062 Acs Mures 2004 Targu Mures 4.0 s 0
5 12 21 WNM Vasilescu Maria 1903 1903 Clubul Central De Sah Bucurest 5.5 w 1
6 10 20 WCM Cosman Andreea-Marioara 1914 1914 Css Nr. 1 Timisoara 4.0 w 0
7 10 13 WFM Visanescu Daria-Ioana 2076 2076 Clubul De Sah Deva 4.5 s 0
8 13 22 WCM Cirlig Ioana-Andreea 1793 1793 Csm Craiova 3.5 w 1
9 12 24 WCM Ciungan Diana-Alexandra 1772 1772 Cs Sinandrei Timis 3.5 s ½

DIDILIUC Dariana-Gabriela

Rd. Bo. SNo Name RtgI RtgN Club/City Pts. Res.
1 11 11 WNM Rendi Eva 2116 2116 Cs Sinandrei Timis 4.0 s 0
2 14 20 WCM Cosman Andreea-Marioara 1914 1914 Css Nr. 1 Timisoara 4.0 w 0
3 15 18 WCM Lolici Iselin-Amanda 1943 1943 Csm Lugoj 3.5 s 0
4 16 26 I Moldovan Petruta-Alisia 1690 1690 Csm Bucuresti 4.0 w 0
5 16 32 II Popa Catalina-Elena 0 1341 Cso "tricolorul" Breaza 1.0 s 1
6 15 29 I Porcoleanu Doina-Olga 1663 1663 Cs Conpet Ploiesti 2.5 s 1
7 14 28 I Nastase Andreea-Cristina 1672 1672 Clubul Central De Sah Bucurest 4.0 w 0
8 15 23 I Bogdan Elizaveta 1792 1792 Csm Bucuresti 3.0 s 0
9 14 30 I Ciocan Maria-Alexandra 1662 1662 Csm Lugoj 3.5 w ½

PORCOLEANU Doina

Rd. Bo. SNo Name RtgI RtgN Club/City Pts. Res.
1 13 13 WFM Visanescu Daria-Ioana 2076 2076 Clubul De Sah Deva 4.5 s 0
2 16 22 WCM Cirlig Ioana-Andreea 1793 1793 Csm Craiova 3.5 w 0
3 16 23 I Bogdan Elizaveta 1792 1792 Csm Bucuresti 3.0 w ½
4 14 21 WNM Vasilescu Maria 1903 1903 Clubul Central De Sah Bucurest 5.5 s 0
5 15 30 I Ciocan Maria-Alexandra 1662 1662 Csm Lugoj 3.5 s ½
6 15 27 I Didiliuc Dariana-Gabriela 1672 1672 Csm Craiova 2.5 w 0
7 16 32 II Popa Catalina-Elena 0 1341 Cso "tricolorul" Breaza 1.0 s ½
8 14 24 WCM Ciungan Diana-Alexandra 1772 1772 Cs Sinandrei Timis 3.5 w ½
9 15 31 I Salim Arzu 1536 1536 Css Palatul Copiilor Constanta 3.5 s ½

                       "Finalele Campionatelor Nationale de Juniori - 2014 " 

                                                                        Calimanesti , 5-16 aprilie
               6 medalii  pentru junioarele crescute la CONPET si plecate la CSM Craiova 
                         : 4 medalii aur , 1 medalie  argint si 1 medalie bronz     
           
          COMAN Emilia-Florentina -  AUR  -  CAMPIOANA NATIONALA la F14 - sah clasic
                                                                                                        -   AUR  -    CAMPIOANA NATIONALA la F14 - sah rapid
                                                                                                       -  AUR  -    CAMPIOANA NATIONALA la F14 - dezlegari
                                                             - ARGINT- VICECAMPIOANA NATIONALA la F14 - blitz
      DIDILIUC Dariana-Gabriela - AUR  -    CAMPIOANA NATIONALA la F18 - dezlegari
                                                                                                            - BRONZ-                                                        la F18 - blitz   
    
                    
                              COMAN Emilia-Florentina                          DIDILIUC Dariana-Gabriela  
   
      Cele doua fete "de aur" au strans 6 medalii, una mai stralucitoare ca alta ,
    evolutia lor, ca rezultate, fiind entuziasmanta. Pentru a ne pastra cu
    picioarele pe pamant, sa spunem totusi ca aceste rezultate s-au materializat
     si cu sprijinul nemijlocit al adversarelor, care nu s-au situat la un nivel
      competitiv suficient de ridicat. Dar sansa face parte intr-o masura mai
     mica  sau mai mare din "regula jocului ".
    COMAN Emilia-Florentina reuseste al treilea titlu de campioana nationala
     in  ultimii 4 ani, dovedind , daca mai era cazul, ca este lidera generatiei
      sale. De  data aceasta si-a surclasat adversarele, cucerind 3 medalii de aur
    si una de  argint. Si-a invins eterna rivala, Nastase Andreea, razbunandu-se
     pentru  pierderea titlului de campioana de anul trecut, in toate cele 3
     partide directe,iar la dezlegari a fost egala cu ea insasi. Inca mai are
    "complexul Stanciu", dar Briana nu a profitat decat la "blitz" de acest lucru.
     Ca antrenor, voi incerca insa sa fiu obiectiv si sa spun ca jocul Emiliei nu
     s-a ridicat la un nivel  foarte ridicat , gafele de la clasic din unele partide
     reflectand nivelul scazut  al competitiei feminine. Aportul din ultima
     jumatate de an , adus de antrenamentele in paralel cu maestrul
     international Mateuta Gabriel se face  simtit, Emilia diversificandu-si
     repertoriul de deschideri si planurile de joc. Experienta capatata in
     competitiile din ultimul an i-au sporit increderea si dezinvoltura, ceea ce
     s-a vazut la aceste finale, unde , chiar fara un joc foarte curat, a reusit, prin
     mobilizare sportiva exemplara sa-si depaseasca net  adversarele, cu
     exceptia ultimei probe, de "blitz", unde "oboseala victoriilor" anterioare au
      facut-o sa nu mai "tureze la maxim".                      

              

                    COMAN Emilia-Florentina    

            

CLASAMENT  FINAL  -  FETE 14 ani   SAH  CLASIC

 
Rk. SNo Name FED Rtg Club/City Pts. TB1 TB2 TB3
1 2 I Coman Emilia-Florentina ROU 1724 Csm Craiova 7.5 38.5 39.75 38.0
2 1 CM Stanciu Andreea-Briana ROU 1775 Cs Otopeni 6.5 35.0 29.50 30.0
3 4 I Nastase Andreea-Cristina ROU 1672 Clubul Central De Sah Bucurest 6.0 38.5 29.75 34.0
4 10 I Nistor Valentina ROU 1517 Cs Petrolul Ploiesti 6.0 37.0 30.25 30.0
5 9 I Panainte Andreea-Bianca ROU 1526 Css Palatul Copiilor Constanta 6.0 36.5 30.00 31.0
6 19 II Mos Maria-Magdalena ROU 1400 Cs Petrolul Ploiesti 6.0 32.5 25.00 24.5
7 8 I Hrib Andrada-Ioana ROU 1596 Cs Politehnica Iasi 5.5 40.0 30.75 33.0
8 12 I Colonescu Anna-Diana ROU 1487 Cs Muncitorul Resita 5.5 36.0 24.75 31.0
9 14 I Balan Briana-Cleopatra ROU 1459 Css Viitorul Cluj-Napoca 5.5 34.0 24.00 28.0
10 17 I Oloeriu Delia-Ioana ROU 1433 Cs Politehnica Iasi 5.5 29.0 20.25 22.5
11 6 I Marica Ruxandra-Ioana ROU 1622 Acs De Sah Apa Nova Bucuresti 5.0 38.0 25.75 30.5
12 3 CM Jakab Kincso ROU 1703 Lps Satu Mare 5.0 36.5 23.25 29.5
13 5 I Ciocan Maria-Alexandra ROU 1662 Sah Club Ramnicu Valcea 5.0 36.5 22.00 29.0
14 28 II Davidescu Miruna-Gabriela ROU 1257 Csm Craiova 5.0 33.5 22.75 26.0
15 15 I Szijarto Andreea-Irene ROU 1454 Css Nr. 1 Timisoara 5.0 29.5 17.25 22.5
16 23 II Jidovu Alexandra-Irina ROU 1313 Acs De Sah Apa Nova Bucuresti 4.5 32.5 18.00 20.5
17 24 II Mihailescu Anna ROU 1269 Acs Sah Club Vados Arad 4.5 30.5 20.50 22.0
18 22 II Uzuneanu Gabriela ROU 1319 Cs Fairplay Braila 4.5 30.5 18.00 23.0
19 25 II Voinescu Malina-Oana ROU 1268 Acs De Sah Apa Nova Bucuresti 4.5 29.0 11.75 23.0
20 30 II Ercsei Estera-Alexandra ROU 1133 Cs Agigea 4.5 28.0 16.25 18.0
21 20 I Rohlicek Anca-Elena ROU 1376 Cs Mediator Giarmata Vii 4.5 27.5 16.00 19.0
22 18 II Moldovan Tania-Cosmina ROU 1400 Csm Cluj Napoca 4.5 26.0 12.50 17.0
23 11 II Matei Ana-Maria ROU 1511 Cs Fairplay Braila 4.0 33.0 16.00 24.0
24 13 II Bogdan Andrada-Ioana ROU 1466 Acs Dumbravita 4.0 29.5 14.25 17.5
25 34 Ochea Gabriela-Alexandra ROU 1001 Acs Master Mind Bucuresti 4.0 26.0 9.00 13.0
26 7 I Craciun Bianca ROU 1597 Acs Sah Club Vados Arad 3.5 34.0 14.75 22.0
27 21 II Radu Mihaela-Delia ROU 1338 Css Odorheiu Secuiesc 3.5 32.0 9.75 17.0
28 33 II Stan Andreea ROU 1007 Clubul De Sah Diana Galati 3.5 26.0 9.25 14.5
29 26 II Popa Catalina-Elena ROU 1341 Cso "tricolorul" Breaza 3.0 31.5 12.25 18.5
30 16 II Racu Ioana-Alexandra ROU 1450 Clubul Central De Sah Bucurest 3.0 26.0 6.25 16.5
31 27 II Surdu Maria-Valentina ROU 1279 Cs Fairplay Braila 3.0 25.0 5.75 11.0
32 29 II Secrieru Maria-Georgiana ROU 1134 Cs Vulcan Vulcan 2.5 33.5 11.25 15.5
33 31 III Griza Ioana ROU 1094 Cs Cimentul Bicaz 2.5 29.0 6.00 13.5
34 32 IV Mageri Hortensia Maria ROU 1031 Csm Craiova 0.0 26.0 0.00 0.0

 

COMAN Emilia-Florentina 

Rd. Bo. SNo Name Rtg FED Club/City Pts. Res.
1 2 19 II Mos Maria-Magdalena 1400 ROU Cs Petrolul Ploiesti 6.0 w 1
2 2 11 II Matei Ana-Maria 1511 ROU Cs Fairplay Braila 4.0 s 1
3 1 8 I Hrib Andrada-Ioana 1596 ROU Cs Politehnica Iasi 5.5 w ½
4 2 9 I Panainte Andreea-Bianca 1526 ROU Css Palatul Copiilor Constanta 6.0 s ½
5 2 5 I Ciocan Maria-Alexandra 1662 ROU Sah Club Ramnicu Valcea 5.0 w 1
6 1 4 I Nastase Andreea-Cristina 1672 ROU Clubul Central De Sah Bucurest 6.0 s 1
7 1 3 CM Jakab Kincso 1703 ROU Lps Satu Mare 5.0 s 1
8 1 6 I Marica Ruxandra-Ioana 1622 ROU Acs De Sah Apa Nova Bucuresti 5.0 w 1
9 1 10 I Nistor Valentina 1517 ROU Cs Petrolul Ploiesti 6.0 s ½
 

CLASAMENT  FINAL  -  FETE 14 ani   SAH  RAPID

 
Rk. SNo Name FED Rtg Club/City Pts. TB1 TB2 TB3
1 6 I Coman Emilia-Florentina ROU 1555 Csm Craiova 7.5 38.5 36.75 40.0
2 2 I Nastase Andreea-Cristina ROU 1650 Clubul Central De Sah Bucurest 7.0 40.0 38.25 37.0
3 1 CM Stanciu Andreea-Briana ROU 1789 Cs Otopeni 6.5 39.0 33.75 33.0
4 10 I Nistor Valentina ROU 1513 Cs Petrolul Ploiesti 6.5 38.5 32.00 34.0
5 4 I Hrib Andrada-Ioana ROU 1620 Cs Politehnica Iasi 6.0 40.0 31.25 34.0
6 7 I Marica Ruxandra-Ioana ROU 1545 Acs De Sah Apa Nova Bucuresti 6.0 39.5 29.50 32.0
7 12 I Balan Briana-Cleopatra ROU 1483 Css Viitorul Cluj-Napoca 5.5 30.0 18.50 27.0
8 5 I Panainte Andreea-Bianca ROU 1617 Css Palatul Copiilor Constanta 5.0 38.5 22.00 30.0
9 8 I Ciocan Maria-Alexandra ROU 1538 Sah Club Ramnicu Valcea 5.0 36.0 21.00 29.0
10 3 CM Jakab Kincso ROU 1634 Lps Satu Mare 5.0 35.0 19.00 27.0
11 23 II Davidescu Miruna-Gabriela ROU 1257 Csm Craiova 5.0 27.5 17.00 22.0
12 9 I Szijarto Andreea-Irene ROU 1534 Css Nr. 1 Timisoara 4.5 35.0 18.75 25.5
13 13 II Jidovu Alexandra-Irina ROU 1479 Acs De Sah Apa Nova Bucuresti 4.5 30.5 18.25 24.5
14 15 I Oloeriu Delia-Ioana ROU 1412 Cs Politehnica Iasi 4.5 28.5 15.50 19.5
15 26 II Horeica Andreea-Anastasia ROU 1063 Unirea Prejmer 4.5 27.5 17.00 19.0
16 16 II Mos Maria-Magdalena ROU 1399 Cs Petrolul Ploiesti 4.5 25.0 15.75 16.0
17 20 II Popa Andrada ROU 1147 Sah Club Brasov 4.0 32.5 17.00 20.0
18 21 II Radu Mihaela-Delia ROU 1114 Css Odorheiu Secuiesc 4.0 31.5 12.00 20.0
19 11 II Bogdan Andrada-Ioana ROU 1485 Acs Dumbravita 4.0 26.5 14.00 18.0
20 19 II Mihailescu Anna ROU 1294 Sah Club Vados Arad 4.0 26.0 11.50 15.5
21 22 II Popa Catalina-Elena ROU 1341 Cso "Tricolorul" Breaza 4.0 24.5 12.50 17.5
22 14 II Racu Ioana-Alexandra ROU 1436 Clubul Central De Sah Bucurest 4.0 24.5 11.00 15.5
23 17 I Rohlicek Anca-Elena ROU 1383 Cs Mediator Giarmata Vii 3.5 29.0 13.50 17.5
24 24 II Secrieru Maria-Georgiana ROU 1134 Cs Vulcan Vulcan 3.5 26.5 9.50 16.5
25 18 II Voinescu Malina-Oana ROU 1379 Acs De Sah Apa Nova Bucuresti 3.5 26.5 9.50 15.0
26 25 II Ercsei Estera-Alexandra ROU 1133 Cs Agigea 3.0 30.5 6.50 16.0
27 27 Tofan Andra-Ana-Maria ROU 1001 Tinerii Maestri Craiova 1.0 27.0 0.50 9.0

 

COMAN Emilia-Florentina

Rd. Bo. SNo Name Rtg FED Club/City Pts. Res.
1 6 19 II Mihailescu Anna 1294 ROU Sah Club Vados Arad 4.0 s 1
2 6 27 Tofan Andra-Ana-Maria 1001 ROU Tinerii Maestri Craiova 1.0 w 1
3 1 1 CM Stanciu Andreea-Briana 1789 ROU Cs Otopeni 6.5 s ½
4 3 3 CM Jakab Kincso 1634 ROU Lps Satu Mare 5.0 w 1
5 2 5 I Panainte Andreea-Bianca 1617 ROU Css Palatul Copiilor Constanta 5.0 s 1
6 1 2 I Nastase Andreea-Cristina 1650 ROU Clubul Central De Sah Bucurest 7.0 s 1
7 1 10 I Nistor Valentina 1513 ROU Cs Petrolul Ploiesti 6.5 w 1
8 1 7 I Marica Ruxandra-Ioana 1545 ROU Acs De Sah Apa Nova Bucuresti 6.0 w ½
9 1 4 I Hrib Andrada-Ioana 1620 ROU Cs Politehnica Iasi 6.0 s ½

 

CLASAMENT  FINAL  -  FETE 14 ani  -  DEZLEGARI
 

                          Nr.                         Nume                                        Club                  Timp        Puncte
                           1         Coman Emilia‐Florentina             Csm Craiova                 61               25
                           2         Nastase Andreea‐Cristina Clubul Central De Sah Bucurest 35 22.5
                           3 Oloeriu Delia‐Ioana Cs Politehnica Iasi 55 20
                           4 Jakab Kincso Lps Satu Mare 70 20
                           5 Balan Briana‐Cleopatra Css Viitorul Cluj‐Napoca 74 20
                           6 Jidovu Alexandra‐Irina Acs De Sah Apa Nova Bucuresti 74 19.5
                           7 Mos Maria‐Magdalena Cs Petrolul Ploiesti 51 18
                           8 Ciocan Maria‐Alexandra Sah Club Ramnicu Valcea 66 16
                           9 Nistor Valentina Cs Petrolul Ploiesti 59 15
                         10 Hrib Andrada‐Ioana Cs Politehnica Iasi 62 15
                          11 Bogdan Andrada‐Ioana Acs Dumbravita 65 15
                          12 Panainte Andreea‐Bianca Css Palatul Copiilor Constanta 66 15
                          13 Radu Mihaela‐Delia Css Odorheiu Secuiesc 69 15
                          14 Davidescu Miruna‐Gabriela Csm Craiova 70 15
                           15 Secrieru Maria‐Georgiana Cs Vulcan Vulcan 75 13
                           16 Ercsei Estera‐Alexandra Cs Agigea 68 12
                            17 Popa Andrada Sah Club Brasov 65 10
                            18 Marica Ruxandra‐Ioana Acs De Sah Apa Nova Bucuresti 68 10
                            19 Rohlicek Anca‐Elena Cs Mediator Giarmata Vii 71 10
                            20 Szijarto Andreea‐Irene Css Nr. 1 Timisoara 73 10
                             21 Tofan Andra Ana‐Maria CS Tinerii Maestri Craiova 72 8
                             22 Horeica Andreea Anastasia CS de Sah Unirea Prejmer 65 5
                             23 Mageri Hortensia Maria Csm Craiova 74 5
                             24 Popa Catalina‐Elena Cso "tricolorul" Breaza 74 5
                             25 Voinescu Malina‐Oana Acs De Sah Apa Nova Bucuresti 75 5
                             26 Racu Ioana‐Alexandra Clubul Central De Sah Bucurest 71 3
                             27 Trifan Andra‐Anamaria Tinerii Maestri Craiova neprez 

 

CLASAMENT  FINAL  -  FETE 14 ani  -  BLITZ

Rk. SNo Name FED Rtg Club/City Pts. TB1 TB2 TB3
1 1 CM Stanciu Andreea-Briana ROU 1822 Cs Otopeni 9.0 38.0 49.00 45.0
2 2 I Coman Emilia-Florentina ROU 1705 Csm Craiova 7.0 38.5 36.25 37.5
3 3 I Nastase Andreea-Cristina ROU 1677 Clubul Central De Sah Bucurest 6.5 39.0 33.25 35.0
4 8 I Panainte Andreea-Bianca ROU 1543 Css Palatul Copiilor Constanta 6.0 35.5 24.50 31.0
5 5 I Marica Ruxandra-Ioana ROU 1628 Acs De Sah Apa Nova Bucuresti 5.5 38.0 25.50 26.5
6 6 I Hrib Andrada-Ioana ROU 1625 Cs Politehnica Iasi 5.5 35.5 22.25 33.0
7 9 I Nistor Valentina ROU 1467 Cs Petrolul Ploiesti 5.0 34.0 21.25 26.5
8 11 I Szijarto Andreea-Irene ROU 1454 Css Nr. 1 Timisoara 5.0 34.0 20.00 25.0
9 7 I Ciocan Maria-Alexandra ROU 1553 Sah Club Ramnicu Valcea 5.0 31.0 19.50 25.0
10 16 I Rohlicek Anca-Elena ROU 1378 Cs Mediator Giarmata Vii 5.0 29.5 15.00 20.0
11 15 II Mos Maria-Magdalena ROU 1381 Cs Petrolul Ploiesti 5.0 29.0 19.25 20.5
12 19 II Jidovu Alexandra-Irina ROU 1313 Acs De Sah Apa Nova Bucuresti 4.5 29.5 16.25 19.0
13 24 II Davidescu Miruna-Gabriela ROU 1257 Csm Craiova 4.5 29.5 16.00 20.0
14 4 CM Jakab Kincso ROU 1661 Lps Satu Mare 4.5 29.0 17.50 19.0
15 10 II Bogdan Andrada-Ioana ROU 1466 Acs Dumbravita 4.5 23.5 9.75 15.5
16 17 I Gavrilescu Dina ROU 1377 Csm Craiova 4.0 34.0 17.25 24.5
17 14 I Balan Briana-Cleopatra ROU 1394 Css Viitorul Cluj-Napoca 4.0 33.0 13.25 21.0
18 18 II Popa Andrada ROU 1341 Sah Club Brasov 4.0 32.0 16.50 25.0
19 13 I Oloeriu Delia-Ioana ROU 1397 Cs Politehnica Iasi 4.0 31.0 11.00 25.0
20 22 II Voinescu Malina-Oana ROU 1268 Acs De Sah Apa Nova Bucuresti 4.0 29.0 10.50 15.0
21 23 II Popa Catalina-Elena ROU 1341 Cso "Tricolorul" Breaza 3.5 30.5 14.00 20.5
22 25 II Secrieru Maria-Georgiana ROU 1134 Cs Vulcan Vulcan 3.0 30.0 7.50 20.0
23 12 II Racu Ioana-Alexandra ROU 1450 Clubul Central De Sah Bucurest 3.0 27.0 7.00 16.0
24 20 Mihailescu Anna ROU 1294 Sah Club Vados Arad 2.5 28.0 5.25 10.5
25 21 II Radu Mihaela-Delia ROU 1284 Css Odorheiu Secuiesc 2.5 27.5 4.75 9.0
26 26 Tofan Andra-Ana-Maria ROU 1001 Tinerii Maestri Craiova 0.0 25.0 0.00 0.0

COMAN Emilia-Florentina 

Rd. Bo. SNo Name Rtg FED Club/City Pts. Res.
1 2 15 II Mos Maria-Magdalena 1381 ROU Cs Petrolul Ploiesti 5.0 s 1
2 2 11 I Szijarto Andreea-Irene 1454 ROU Css Nr. 1 Timisoara 5.0 w 1
3 2 25 II Secrieru Maria-Georgiana 1134 ROU Cs Vulcan Vulcan 3.0 s 1
4 1 1 CM Stanciu Andreea-Briana 1822 ROU Cs Otopeni 9.0 w 0
5 2 8 I Panainte Andreea-Bianca 1543 ROU Css Palatul Copiilor Constanta 6.0 s 1
6 2 3 I Nastase Andreea-Cristina 1677 ROU Clubul Central De Sah Bucurest 6.5 s 1
7 2 6 I Hrib Andrada-Ioana 1625 ROU Cs Politehnica Iasi 5.5 w 1
8 2 4 CM Jakab Kincso 1661 ROU Lps Satu Mare 4.5 w ½
9 2 5 I Marica Ruxandra-Ioana 1628 ROU Acs De Sah Apa Nova Bucuresti 5.5 w ½

         

                        

                                                                         DIDILIUC Dariana-Gabriela                                                
 

        DIDILIUC Dariana-Gabriela si-a valorificat din nou calitatile deosebite
     necesare pentru proba de "dezlegari" si a reeditat evolutia foarte buna la
    "blitz" de acum cativa ani. In plus, a fost mult mai aproape la celelalte probe
     de ceea ce se asteapta de la ea, evoluand la un nivel superior. Competitiile
    numeroase din ultimul an si-au spus cuvantul. Antrenamentele
     suplimentare din ultimele 3 luni cu maestrul international Grigore Petre au
    adus un spor de ambitie, dar impartirea timpului intre sah, atletism si
     scoala ridica mari obstacole in fructificarea calitatilor native ale Darianei,
     la categoria ei de  varsta. Totusi, realizarile deosebite din ultimii ani in
     proba de "dezlegari", o indica drept o concurenta de forta in aceasta proba
     si pentru anii viitori.

                                        CLASAMENT  FINAL  -  FETE 18 ani   SAH  CLASIC                                        

Rk. Name Rtg FED 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Pts. TB1 TB2 TB3
1 WCM Cosman Andreea-Marioara 1914 ROU * 1 0 1 1 1 1 1 1 1 8.0 29.50 0.0 0
2 WCM Cirlig Ioana-Andreea 1793 ROU 0 * 1 1 1 1 1 ½ 1 1 7.5 28.00 1.0 0
3 WFM Visanescu Daria-Ioana 2076 ROU 1 0 * 1 1 ½ 1 1 1 1 7.5 28.00 0.0 0
4 WCM Ungureanu Maria-Andreea 1684 ROU 0 0 0 * 1 1 ½ 1 1 1 5.5 15.25 0.0 0
5 I Didiliuc Dariana-Gabriela 1672 ROU 0 0 0 0 * 1 1 1 1 1 5.0 11.50 0.0 0
6 I Moldovan Petruta-Alisia 1690 ROU 0 0 ½ 0 0 * 1 1 ½ 1 4.0 10.50 0.0 0
7 I Bracacescu Raluca-Veronica 1680 ROU 0 0 0 ½ 0 0 * ½ 1 + 3.0 8.25 0.0 0
8 I Prunariu Ana-Maria 1587 ROU 0 ½ 0 0 0 0 ½ * 1 1 3.0 7.00 0.0 0
9 I Banciu Bianca-Gabriela 1633 ROU 0 0 0 0 0 ½ 0 0 * 1 1.5 2.50 0.0 0
10 I Ciocan Clara-Theodora 1529 ROU 0 0 0 0 0 0 - 0 0 * 0.0 0.00 0.0 0

 CLASAMENT  FINAL  -  FETE 18 ani   SAH  RAPID

Rk. SNo Name FED Rtg Club/City Pts. TB1 TB2 TB3
1 2 WCM Cosman Andreea-Marioara ROU 1936 Css Nr. 1 Timisoara 9.0 41.00 0.0 0
2 1 WFM Visanescu Daria-Ioana ROU 2075 Clubul De Sah Deva 7.0 27.25 0.0 0
3 6 I Moldovan Petruta-Alisia ROU 1669 Csm Bucuresti 6.0 25.75 0.0 0
4 8 I Cucu Teodora-Laura ROU 1655 Cs Palatul Copiilor Buzau 5.0 15.75 0.0 0
5 5 WCM Ungureanu Maria-Andreea ROU 1679 Clubul Central De Sah Bucurest 5.0 15.50 0.0 0
6 9 I Didiliuc Dariana-Gabriela ROU 1647 Csm Craiova 5.0 12.50 0.0 0
7 4 I Bracacescu Raluca-Veronica ROU 1717 Acs De Sah Apa Nova Bucuresti 4.5 16.50 0.0 0
8 3 WCM Cirlig Ioana-Andreea ROU 1794 Csm Craiova 4.5 11.00 0.0 0
9 11 I Banciu Bianca-Gabriela ROU 1607 Csm Focsani 2007 2.5 7.00 0.0 0
10 7 I Prunariu Ana-Maria ROU 1664 Cs Studentesc Medicina Timisoa 2.0 6.50 0.0 0
11 12 I Ciocan Clara-Theodora ROU 1524 Csm Craiova 2.0 6.25 0.0 0
12 10 I Dumitrescu Madalina-Alexandra ROU 1647 Clubul Central De Sah Bucurest 1.5 3.00 0.0 0


DIDILIUC Dariana-Gabriela

Rd. Bo. SNo Name Rtg FED Club/City Pts. Res.
1 2 2 WCM Cosman Andreea-Marioara 1936 ROU Css Nr. 1 Timisoara 9.0 s 0
2 3 3 WCM Cirlig Ioana-Andreea 1794 ROU Csm Craiova 4.5 s 1
3 5 12 I Ciocan Clara-Theodora 1524 ROU Csm Craiova 2.0 w 1
4 4 7 I Prunariu Ana-Maria 1664 ROU Cs Studentesc Medicina Timisoa 2.0 s 1
5 3 6 I Moldovan Petruta-Alisia 1669 ROU Csm Bucuresti 6.0 w 0
6 2 4 I Bracacescu Raluca-Veronica 1717 ROU Acs De Sah Apa Nova Bucuresti 4.5 w 0
7 5 10 I Dumitrescu Madalina-Alexandra 1647 ROU Clubul Central De Sah Bucurest 1.5 s 1
8 2 1 WFM Visanescu Daria-Ioana 2075 ROU Clubul De Sah Deva 7.0 s 0
9 5 11 I Banciu Bianca-Gabriela 1607 ROU Csm Focsani 2007 2.5 w 1

                 

CLASAMENT  FINAL  -  FETE 14 ani  -  DEZLEGARI
 

                                            Nr.                        Nume                                     Club                                  Timp               Puncte
                                             1        Didiliuc Dariana‐Gabriela        Csm Craiova                            88                        21
                                             2        Visanescu Daria‐Ioana              Clubul De Sah Deva              82                        20
                                             3        Bracacescu Raluca‐Veronica   Acs  Sah Apa Nova Buc.      90                        13
                                             4        Moldovan Petruta‐Alisia           Csm Bucuresti                        90                        11.5
                                             5         Prunariu Ana‐Maria                   Cs Stud. Medicina Tim.      89                        10
                                             6         Banciu Bianca‐Gabriela            Csm Focsani    2007              82                         6
                                             7         Ungureanu Maria‐Andreea      Clubul Central  Sah Buc.    89                         5
                                             8         Cucu Teodora‐Laura                  Paltul Copiilor Buzau           81                         0
                                             9         Cirlig Ioana‐Andreea                  Csm Craiova                            89                         0
                                           10         Dumitrescu Madalina‐Alex.    Clubul Central  Sah Buc.     90                         0

 

 CLASAMENT  FINAL  -  FETE 18 ani  -  BLITZ

Rk. SNo Name FED Rtg Club/City Pts. TB1 TB2 TB3
1 2 Cosman Andreea-Marioara ROU 1877 Css Nr. 1 Timisoara 8.5 35.75 0.0 0
2 1 WFM Visanescu Daria-Ioana ROU 2010 Clubul De Sah Deva 7.5 33.75 0.0 0
3 8 Didiliuc Dariana-Gabriela ROU 1635 Csm Craiova 7.0 22.50 0.0 0
4 3 Cirlig Ioana-Andreea ROU 1802 Csm Craiova 5.0 18.50 0.0 0
5 11 Cucu Teodora-Laura ROU 1594 Cs Palatul Copiilor Buzau 5.0 17.00 0.0 0
6 5 Bracacescu Raluca-Veronica ROU 1692 Acs De Sah Apa Nova Bucuresti 4.0 13.50 0.0 0
7 6 Ungureanu Maria-Andreea ROU 1674 Clubul Central De Sah Bucurest 4.0 12.00 0.0 0
8 4 Prunariu Ana-Maria ROU 1700 Cs Studentesc Medicina Timisoa 4.0 10.00 0.0 0
9 10 Dumitrescu Madalina-Alexandra ROU 1598 Clubul Central De Sah Bucurest 3.5 9.50 0.0 0
10 7 Moldovan Petruta-Alisia ROU 1662 Csm Bucuresti 2.5 5.00 0.0 0
11 9 Banciu Bianca-Gabriela ROU 1631 Csm Focsani 2007 2.0 7.50 0.0 0
12 12 Ciocan Clara-Theodora ROU 1501 Csm Craiova 1.0 2.00 0.0 0


DIDILIUC Dariana-Gabriela

Rd. Bo. SNo Name Rtg FED Club/City Pts. Res.
1 3 3 Cirlig Ioana-Andreea 1802 ROU Csm Craiova 5.0 w 1
2 4 12 Ciocan Clara-Theodora 1501 ROU Csm Craiova 1.0 w 1
3 3 7 Moldovan Petruta-Alisia 1662 ROU Csm Bucuresti 2.5 s 1
4 1 2 Cosman Andreea-Marioara 1877 ROU Css Nr. 1 Timisoara 8.5 w 0
5 3 5 Bracacescu Raluca-Veronica 1692 ROU Acs De Sah Apa Nova Bucuresti 4.0 s 1
6 2 6 Ungureanu Maria-Andreea 1674 ROU Clubul Central De Sah Bucurest 4.0 s 1
7 3 4 Prunariu Ana-Maria 1700 ROU Cs Studentesc Medicina Timisoa 4.0 w 1
8 1 1 WFM Visanescu Daria-Ioana 2010 ROU Clubul De Sah Deva 7.5 w 0
9 3 9 Banciu Bianca-Gabriela 1631 ROU Csm Focsani 2007 2.0 s 1