Sah-Conpet Partide

     

                            ŞAH - CONPET    2015

     

Informatii Sahiste detaliate

                                                              Trimestrul II , 2015

                  Turnee  estivale pe litoral : FISCA  si Trofeul Litoralului - 2015

_

                   Ca in fiecare sezon estival, pe litoral se desfasoara open-urile de traditie FISCA si Trofeul
               Litoralului, la care inevitabil participa sahisti ploiesteni. La openul de la Cap Aurora ,
               asa numitul FISCA , in acest an, in perioada 20 - 28 iunie, a participat si junioara
               DIDILIUC  Dariana Gabriela, a carei evolutie a fost influentata de relaxarea de dupa
               "bac-ul olimpicilor", luat cu brio si culisarea nefericita intre jucatori mult mai tari decat
               ea si adversari foarte slabi. Fiind insa la mare, distractia a compensat amaraciunea
               infrangerilor. O pregatire necesara inaintea finalelor de juniori pe echipe.
               La "Trofeul  Litoralului" coechipierul nostru SENETIA Teodor a terminat pe pozitia 23 ,
               cu 6 puncte din 10 posibile, dar comportarea lui nu a convins, prin prisma adversarilor
               intalniti. In aceeasi competitie a fost angrenat si jucatorul CONPET -ului , ROMOSAN
               Cristian, care s-a situat in final abia pe locul 66 , cu 4,5 puncte , fara a-si depasi conditia
               de "out  sider". Soarele si apa au fost excelente, asa incat restul nu mai conteaza.

                                       

                                     DIDILIUC Dariana                    SENETIA  Teodor                    ROMOSAN  Cristian

    

PORCOLEANU   Doina

Open  Cap Aurora (FISCA) 2015

Clasament final dupa 9 runde

Rk. SNo Name FED Rtg Club/City Pts. TB1 TB2 TB3
1 2 GM Manolache Marius ROU 2474 Cs Studentesc Medicina Timisoa 7.0 0.5 40.25 6.0
2 4 IM Cioara Andrei-Nestor ROU 2407 Cs Universitar Ploiesti 7.0 0.5 37.75 6.0
3 1 IM Georgescu Tiberiu-Marian ROU 2475 Acs De Sah Apa Nova Bucuresti 6.5 0.0 38.25 6.0
4 5 IM Baratosi Daniel ROU 2406 Cs Universitar Ploiesti 6.5 0.0 38.25 4.0
5 17 WGM Ionescu Irina ROU 2194 Csm Bucuresti 6.5 0.0 34.50 5.0
6 6 IM Bogdan Dan ROU 2392 Acs Sah Club Vados Arad 6.5 0.0 33.25 4.0
7 11 CM Nastase Robert-Paul ROU 2314 Clubul Central De Sah Bucurest 6.5 0.0 32.50 6.0
8 9 IM Ionescu Mihai ROU 2328 Cs Sah Club Oltenia Craiova 6.5 0.0 31.50 5.0
9 12 IM Vasilescu Lucian-Mihail ROU 2297 Cs Otopeni 6.0 0.0 31.00 4.0
10 13 CM Dolana Andrei-Theodor ROU 2272 Clubul Central De Sah Bucurest 6.0 0.0 30.75 5.0
11 8 WGM Cosma Elena-Luminita ROU 2337 Acs De Sah Apa Nova Bucuresti 6.0 0.0 30.00 4.0
12 20 NM Miron Ionel ROU 2122 Acs Napocensis Activ Cluj Napo 6.0 0.0 27.50 5.0
13 3 IM Carmaciu Lucian-Catalin ROU 2422 Cs Sah Club Galati 5.5 0.0 28.75 4.0
14 21 CM Dulman Egmond-Gabriel ROU 2107 Cs Sfinxul Iasi 5.5 0.0 28.50 3.0
15 15 FM Gilea Lucian ROU 2235 Cs Universitatea Targoviste 5.5 0.0 28.25 4.0
16 22 I Danut Radu ROU 2103 Acs Smart Galati 5.5 0.0 26.00 4.0
17 16 FM Daianu Cristian-Clement ROU 2210 Cs Otopeni 5.5 0.0 25.75 2.0
18 41 I Jugaru Lucian ROU 1929 Cs Sah Club Galati 5.5 0.0 25.50 4.0
19 14 FM Breahna Radu ROU 2259 Acs De Sah Apa Nova Bucuresti 5.5 0.0 25.00 2.0
20 33 WCM Serbanescu Diana-Maria ROU 1982 Acs De Sah Apa Nova Bucuresti 5.5 0.0 24.75 4.0
21 37 I Turlea Constantin ROU 1964 Cs Universitar Ploiesti 5.5 0.0 24.25 3.0
22 44 I Ursan Petru-Sebastian ROU 1904 Css Nr. 1 Timisoara 5.5 0.0 23.25 4.0
23 31 I Jega Gabriel ROU 1995 Cs Ineu 5.5 0.0 22.75 5.0
24 38 I Vrajitoru Vlad-Laurentiu-Flor ROU 1947 Acs De Sah Apa Nova Bucuresti 5.5 0.0 22.25 4.0
25 35 Ribarov Valerij BUL 1973 BULGARIA 5.5 0.0 22.00 4.0
26 47 I Miroi Robert-Andrei ROU 1863 Acs De Sah Apa Nova Bucuresti 5.0 0.0 23.75 4.0
27 34 WCM Dobre Ana-Margareta-Alexandra ROU 1977 Clubul Central De Sah Bucurest 5.0 0.0 21.50 4.0
28 42 I Toth Botond-Artur ROU 1922 Css Odorheiu Secuiesc 5.0 0.0 21.50 2.0
29 27 CM Stancu Ovidiu-Grigore ROU 2058 Ac De Sah Alfil Pitesti 5.0 0.0 21.25 4.0
30 24 CM Puskas Janos ROU 2079 Acs Mures 2004 Targu Mures 5.0 0.0 21.25 4.0
31 49 I Pantazi Adrian ROU 1845 Ac De Sah Alfil Pitesti 5.0 0.0 21.25 3.0
32 52 I Stancu Robert-Alexandru ROU 1833 Cs Otopeni 5.0 0.0 21.25 2.0
33 28 I Mocanu Victor-Valentin ROU 2056 Cs Sah Club Galati 5.0 0.0 20.75 3.0
34 68 I Hriscu Alexandru-Gabriel ROU 1686 Acs Philidor Iasi 5.0 0.0 19.50 4.0
35 30 WCM Ilie Maria-Ruxandra ROU 2011 Acs De Sah Apa Nova Bucuresti 5.0 0.0 19.50 3.0
36 32 WCM Stanciu Andreea-Briana ROU 1987 Cs Otopeni 5.0 0.0 18.50 4.0
37 66 I Turcuman Dragos-Mihai ROU 1714 Acs De Sah Apa Nova Bucuresti 5.0 0.0 18.50 3.0
38 67 I Varga Adrienn ROU 1699 Css Odorheiu Secuiesc 5.0 0.0 17.50 4.0
39 36 I Ognean Mihnea-Ionut ROU 1967 Css Targu Mures 5.0 0.0 16.75 4.0
40 18 Ramesa Marin CRO 2177 CROATIA 4.5 0.0 22.50 4.0
41 7 FM Paljusaj Edmond CRO 2356 CROATIA 4.5 0.0 20.75 4.0
42 23 I Salcu Laurentiu ROU 2083 Clubul Central De Sah Bucurest 4.5 0.0 20.25 3.0
43 25 I Nitelea Alexandru-Barbu ROU 2072 Clubul Central De Sah Bucurest 4.5 0.0 20.00 4.0
44 26 Adam Gyorgy Sr. HUN 2059 UNGARIA 4.5 0.0 19.50 3.0
45 54 I Jakab Janos ROU 1829 Css Odorheiu Secuiesc 4.5 0.0 19.00 3.0
46 70 I Coman Mihnea-George ROU 1653 Acs Smart Galati 4.5 0.0 18.75 2.0
47 48 I Popa Marian ROU 1859 Cs Universitar Ploiesti 4.5 0.0 17.50 3.0
48 58 CM Covaci Stefan ROU 1794 Ac De Sah Alfil Pitesti 4.5 0.0 17.25 3.0
49 51 I Preda Iulian ROU 1840 Cs Micul Print Braila 4.5 0.0 17.25 3.0
50 76 II Olariu Luca-Stefan ROU 1539 Cs Universitar De Sah Bucurest 4.5 0.0 16.50 3.0
51 57 I Bracacescu Raluca-Veronica ROU 1795 Acs De Sah Apa Nova Bucuresti 4.5 0.0 15.25 4.0
52 39 Ribarov Plamen BUL 1936 BULGARIA 4.5 0.0 15.25 2.0
53 63 I Antal Attila-Laszlo ROU 1740 Cs Al Cn Aprily Lajos Brasov 4.5 0.0 13.75 4.0
54 69 I Popa Mihai-Ovidiu ROU 1681 Ac De Sah Alfil Pitesti 4.5 0.0 13.75 4.0
55 77 I Ciocan Clara-Theodora ROU 1501 Csm Craiova 4.5 0.0 12.75 4.0
56 45 I Coman Vasile ROU 1887 Cs "asociatia Axiopolis Sport 4.5 0.0 11.25 4.0
57 64 I Padurariu Mihai-Edward ROU 1716 Cs Sah Club Galati 4.0 0.0 19.25 3.0
58 43 FM Georgescu Gabriel-Ioan ROU 1916 Acs De Sah Apa Nova Bucuresti 4.0 0.0 18.50 1.0
59 40 I Cimpoiasu Dan ROU 1931 Cso "tricolorul" Breaza 4.0 0.0 14.50 3.0
60 56 I Stanescu Teodor-Adrian ROU 1806 Ac De Sah Alfil Pitesti 4.0 0.0 14.00 3.0
61 65 I Firaru Roxana-Maria ROU 1715 Cs Otopeni 4.0 0.0 12.50 4.0
62 59 I Jakab Nandor ROU 1784 Css Odorheiu Secuiesc 4.0 0.0 12.50 4.0
63 46 I Sandor Tamas ROU 1885 Css Odorheiu Secuiesc 3.5 0.0 19.25 3.0
64 19 FM Taga Georgica ROU 2144 Acs De Sah Apa Nova Bucuresti 3.5 0.0 16.00 1.0
65 29 CM Bach Gino ROU 2026 Cs Tinerii Maestri Bucuresti 3.5 0.0 13.25 2.0
66 61 Socolov Victor MDA 1769 MOLDOVA 3.5 0.0 11.75 3.0
67 62 I Didiliuc Dariana-Gabriela ROU 1741 Csm Craiova 3.5 0.0 10.50 3.0
68 55 I Fetcu Marius-Eugen ROU 1812 Clubul Central De Sah Bucurest 3.5 0.0 10.50 3.0
69 60 I Matei Stefan-Razvan ROU 1775 Cs Colosseum Giurgiu 3.5 0.0 10.00 2.0
70 88 Visoiu Nicolae ROU 1001 Clubul Central De Sah Bucurest 3.5 0.0 9.25 2.0
71 84 I Popescu Silvestru-Sorin ROU 1245 Asociatia Sah Club Bistrita 3.5 0.0 8.75 2.0
72 75 I Ganescu Robert-Florinel ROU 1539 Cs Tinerii Maestri Craiova 3.5 0.0 8.25 3.0
73 74 II Bercaru Constantin ROU 1568 Cs Noua Generatie Mangalia 3.5 0.0 8.25 2.0
74 86 Simion Adrian ROU 1001 Clubul Central De Sah Bucurest 3.5 0.0 8.00 3.0
75 87 Vasilescu Mihail-Alin ROU 1001 Acs M.M. Mihail Marin Bucurest 3.0 0.0 9.00 2.0
76 72 II Rusu Gheorghe ROU 1599 Cs Universitatea Targoviste 3.0 0.0 8.00 3.0
77 71 II Gal Peter ROU 1650 Acs Mures 2004 Targu Mures 3.0 0.0 7.75 2.0
78 10 FM Dragomirescu Arsene ROU 2315 Cs Zugzwang Bucuresti 2.5 0.0 9.25 1.0
79 80 I Trimbitaru Cornelia ROU 1388 Acs Smart Galati 2.5 0.0 8.25 1.0
80 79 II Moroianu Stefan ROU 1488 Cs Spartac Bucuresti 2.5 0.0 7.75 2.0
81 53 I Ioan Cezar-Octavian ROU 1832 Clubul Central De Sah Bucurest 2.5 0.0 7.50 1.0
82 83 III Mirea Rares-Mihai ROU 1132 Cs Mediator Giarmata Vii 2.5 0.0 6.75 1.0
83 81 WNM Mihai Eleonora-Antonia ROU 1365 Cs Mediator Giarmata Vii 2.5 0.0 6.75 0.0
84 73 I Rosca Grigore ROU 1585 Cs Victoria Techirghiol 2.5 0.0 4.75 1.0
85 85 Cotarla Vlad USA 1001 SUA 2.0 0.0 7.00 2.0
86 78 I Handac Alexandru-Radu ROU 1492 Cs "asociatia Axiopolis Sport 2.0 0.0 4.25 0.0
87 50 I Nita Iulian-Pavel ROU 1844 Clubul Central De Sah Bucurest 1.5 0.0 6.75 1.0
88 82 II Nita Andrei ROU 1329 Clubul Central De Sah Bucurest 1.0 0.0 4.50 1.0

DIDILIUC Dariana-Gabriela

Rd. Bo. SNo Name Rtg FED Club/City Pts. Res.
1 18 20 NM Miron Ionel 2122 ROU Acs Napocensis Activ Cluj Napo 6.0 s 0
2 41 86 Simion Adrian 1001 ROU Clubul Central De Sah Bucurest 3.5 w 1
3 27 34 WCM Dobre Ana-Margareta-Alexandra 1977 ROU Clubul Central De Sah Bucurest 5.0 s 0
4 36 82 II Nita Andrei 1329 ROU Clubul Central De Sah Bucurest 1.0 w 1
5 25 36 I Ognean Mihnea-Ionut 1967 ROU Css Targu Mures 5.0 s 0
6 33 88 Visoiu Nicolae 1001 ROU Clubul Central De Sah Bucurest 3.5 w 1
7 25 40 I Cimpoiasu Dan 1931 ROU Cso "tricolorul" Breaza 4.0 s ½
8 22 28 I Mocanu Victor-Valentin 2056 ROU Cs Sah Club Galati 5.0 w 0
9 31 54 I Jakab Janos 1829 ROU Css Odorheiu Secuiesc 4.5 s 0

TROFEUL  LITORALULUI  2015

Clasament final dupa 10 runde

Rk. SNo Name FED Rtg Club/City Pts. TB1 TB2 TB3
1 4 IM Dumitrache Dragos-Nicolae ROU 2431 Cs Victoria Techirghiol 8.0 55.5 68.5 53.75
2 2 GM Nanu Costica-Ciprian ROU 2512 Cs Dinamo Bucuresti 8.0 53.5 66.5 52.25
3 9 IM Thesing Matthias GER 2315 Cs Muncitorul Resita 7.5 52.5 65.5 48.25
4 10 IM Kostic Nebojsa SRB 2270 7.5 50.0 62.0 43.75
5 1 GM Nevednichy Vladislav ROU 2574 Cs Aem Luxten Timisoara 7.0 57.0 70.5 48.00
6 5 GM Sanduleac Vasile MDA 2386 7.0 51.5 65.0 44.00
7 11 WGM Maksimovic Suzana SRB 2238 7.0 50.5 62.5 40.25
8 7 IM Itkis Boris ROU 2348 Cs Victoria Techirghiol 7.0 50.0 61.0 40.50
9 8 NM Bonte Andrei-Mihai ROU 2319 Cs Sah Club Galati 7.0 48.0 60.0 39.00
10 13 FM Ileana George ROU 2162 Cs Universitatea Din Alba Iuli 7.0 44.5 56.5 38.00
11 24 I Patrascu Catalin-Lucian ROU 2069 Csm Focsani 2007 7.0 44.0 55.5 36.75
12 25 CM Casangiu Paul-Horatiu ROU 2043 Clubul De Sah Al Municipiului 7.0 43.5 54.0 34.00
13 6 FM Costachi Mihnea ROU 2351 Cs Universitatea Din Alba Iuli 6.5 53.5 66.5 41.00
14 3 IM Peptan Corina-Isabela ROU 2434 Csm Bucuresti 6.5 50.0 61.0 38.25
15 12 CM Secheres Adrian-Simion ROU 2166 Css Nr. 1 Timisoara 6.5 49.0 61.5 36.50
16 14 Chetrari Nikita MDA 2146 6.5 49.0 61.0 37.50
17 21 IM Romcovici Victor MDA 2100 6.5 46.5 59.0 35.75
18 43 I Panainte Daniel-Iulian ROU 1927 Css Palatul Copiilor Constanta 6.5 45.5 56.0 33.00
19 20 CM Mihailov Iulian ROU 2115 Acs Fianchetto Constanta 6.5 40.0 49.5 28.25
20 36 WCM Stanciu Ioana-Georgiana ROU 1973 Csm Craiova 6.5 39.0 49.5 29.50
21 16 CM Acsinte Matei-Ionut ROU 2128 Csm Focsani 2007 6.0 49.0 61.0 33.25
22 26 WFM Cosman Andreea-Marioara ROU 2026 Css Nr. 1 Timisoara 6.0 46.0 58.0 29.75
23 15 CM Senetia Teodor ROU 2143 Cs Petrom Flacara Moreni 6.0 45.5 56.5 31.25
24 46 CM Fugulyan Grigore ROU 1901 Cs Universitatea Arad 6.0 45.5 55.0 29.75
25 18 FM Spulber Cicirone ROU 2121 Cs Victoria Techirghiol 6.0 45.0 57.0 31.75
26 55 WCM Aciu Malina-Andreea ROU 1842 Csm Focsani 2007 6.0 45.0 54.0 28.25
27 37 I Vasiliu Cosmin ROU 1971 Csm Focsani 2007 6.0 44.5 55.0 29.25
28 27 Schitco Ivan MDA 2024 6.0 44.5 55.0 27.75
29 41 I Olinici Emanuel ROU 1938 Cs Politehnica Iasi 6.0 44.0 55.0 32.25
30 17 CM Telea Stefan ROU 2124 Acs Sah Chindia Targoviste 6.0 43.5 54.5 30.25
31 42 WNM Olea Liliana ROU 1934 Cs Universitatea Arad 6.0 43.0 53.5 31.25
32 31 I Radulescu Vlad-Alexandru ROU 2003 Css Palatul Copiilor Constanta 6.0 41.5 52.5 29.50
33 32 CM Moldovan Gheorghe-Zamfir ROU 1989 Clubul De Sah Dudestii Noi 6.0 40.5 51.0 27.50
34 40 CM Marinica Marin ROU 1949 Clubul De Sah Municipal Teleor 6.0 40.0 50.5 25.50
35 19 NM Kutnik Alexandru-Francisc ROU 2119 Acs Sissa Constanta 5.5 45.5 56.5 29.75
36 28 WNM Erhan Raluca-Gabriela ROU 2017 Cs Universitar Ploiesti 5.5 45.5 55.5 27.75
37 30 WNM Rendi Eva ROU 2008 Cs Sinandrei Timis 5.5 45.0 57.0 29.25
38 34 WNM Anusca Madalina-Maria ROU 1978 Cs Universitar Brasov 5.5 44.5 56.5 28.00
39 29 CM Calin Alexandru ROU 2011 Cs Tinerii Maestri Bucuresti 5.5 40.5 51.0 27.00
40 49 I Linca Ionel ROU 1894 Acs Sissa Constanta 5.5 40.5 50.0 24.00
41 88 II Ion Dragos-Cosmin ROU 1608 Csm Focsani 2007 5.5 40.0 50.5 26.75
42 56 I Talu Mircea ROU 1837 Css Viitorul Cluj-Napoca 5.5 39.0 49.0 23.50
43 70 Glavan Pavel MDA 1766 5.5 38.0 45.5 22.00
44 35 I Popa Gabriel ROU 1976 Clubul De Sah Diana Galati 5.5 37.5 47.0 25.50
45 81 CM Hlinschi Mihai ROU 1676 Cs Tinerii Maestri Bucuresti 5.5 37.0 46.5 22.50
46 48 Chirpii Alexandru MDA 1895 5.5 37.0 45.0 21.50
47 53 I Albu George ROU 1860 Cs Politehnica Iasi 5.5 35.5 45.5 21.25
48 69 Mirza Gabriel IRL 1771 5.0 45.0 55.0 25.75
49 47 CM Cornea Alexandru ROU 1900 Clubul De Sah Al Municipiului 5.0 45.0 53.0 22.00
50 76 I Cotruta Alexandru-Mihai ROU 1732 Cs Politehnica Iasi 5.0 43.5 53.5 25.00
51 75 WCM Mirza Diana IRL 1735 5.0 41.5 50.0 21.00
52 33 CM Tusu Nicolae-Dan ROU 1978 Sah Club Ramnicu Valcea 5.0 40.5 51.5 23.25
53 23 WFM Chudinovskikh Zinaida RUS 2073 5.0 40.5 49.5 21.75
54 52 WCM Ciungan Diana-Alexandra ROU 1869 Css Nr. 1 Timisoara 5.0 40.0 51.5 20.00
55 51 Tirziman Rudolf IRL 1874 5.0 40.0 51.0 20.75
56 54 CM Nicolescu Ilie ROU 1851 Acs Master Mind Bucuresti 5.0 38.0 48.0 21.00
57 82 I Bucur Denisa-Andreea ROU 1669 Csm Bucuresti 5.0 37.0 45.5 19.00
58 60 I Gurnov Cristian ROU 1828 Cs Al Sahului Esperantist Tulc 5.0 36.5 46.5 19.50
59 38 CM Bonte Arghir ROU 1968 Clubul De Sah Al Municipiului 5.0 36.0 46.5 20.00
60 64 CM Milea Florian ROU 1808 Cs Spartac Bucuresti 5.0 35.0 44.5 18.00
61 72 I Cujba Anca-Claudia ROU 1753 Cs Sah Club Potaissa Turda 5.0 34.5 44.0 16.50
62 80 I Gheorghiu Alexandru-Dan ROU 1680 Cs Sah Club Galati 4.5 45.5 57.0 24.75
63 73 I Datcu-Goiceanu David ROU 1741 Cs Muncitorul Resita 4.5 44.0 54.5 20.25
64 57 I Coman Liviu ROU 1836 Cs Carpati Sinaia 4.5 43.0 54.0 21.50
65 39 I Moldovan Rares ROU 1965 Lps Satu Mare 4.5 42.5 52.5 21.75
66 67 I Romosan Cristian ROU 1779 Cs Conpet Ploiesti 4.5 39.0 48.0 18.00
67 63 I Kaunz Werner ROU 1810 Cs Universitar Sibiu 4.5 38.5 48.5 17.00
68 89 I Porcoleanu Doina-Olga ROU 1604 Cs Conpet Ploiesti 4.5 34.5 42.5 15.50
69 74 I Cucu Teodora-Laura ROU 1736 Cs Palatul Copiilor Buzau 4.5 34.5 41.5 13.50
70 85 I Obada Ema ROU 1622 Cs Politehnica Iasi 4.5 32.5 40.5 13.50
71 65 I Madin Ovidiu-Andrei ROU 1804 Cs Cimentul Bicaz 4.5 31.5 40.5 15.50
72 71 I Lehaci Miruna-Daria ROU 1758 Cs Politehnica Iasi 4.0 43.0 51.0 17.00
73 61 I Uta Ilie ROU 1823 Acs Dumbravita 4.0 40.5 50.0 13.50
74 62 CM Moldoveanu Niculae ROU 1821 Acs Master Mind Bucuresti 4.0 40.0 49.5 18.00
75 59 I Barbu George-Emilian ROU 1829 Sport Club Juventus Bucuresti 4.0 39.5 50.5 17.50
76 87 II Oprea Stefan-Teodor ROU 1608 Csm Craiova 4.0 39.5 48.0 15.50
77 84 Retailleau Elise FRA 1625 4.0 39.0 47.0 14.00
78 104 Bus Nicolae ROU 1001 Cs De Sah Unirea Prejmer 4.0 38.5 47.0 16.75
79 45 I Dumitrascu Daniel ROU 1907 Acs Fianchetto Constanta 4.0 37.0 46.0 13.75
80 86 I Ionita Gheorghe ROU 1608 Cs Mediator Giarmata Vii 4.0 37.0 43.0 13.50
81 78 Corotcova Anastasia MDA 1714 4.0 35.0 43.5 14.00
82 90 I Cristian Codrut ROU 1581 Cs Tinerii Maestri Bucuresti 4.0 34.5 42.0 11.50
83 79 CM Tudor Ioan ROU 1711 Css Gandirea Oradea 4.0 33.0 41.0 11.00
84 66 I Anusca Vasile ROU 1793 Cs Dinamo Bucuresti 4.0 30.5 39.0 12.00
85 98 II Bogdan Andrada-Ioana ROU 1426 Acs Dumbravita 3.5 40.0 49.5 15.50
86 94 I Anghel Maria ROU 1506 Css Palatul Copiilor Constanta 3.5 38.5 48.5 16.25
87 92 Managadze Livia MDA 1542 3.5 38.5 47.0 15.50
88 102 Balanuta Artiom MDA 1298 3.5 36.0 44.0 10.50
89 58 I Batranoiu Adrian-Dumitru ROU 1835 Cs Congaz Constanta 3.5 35.5 45.5 12.75
90 95 I Egli Ioan ROU 1454 Cs De Sah Lia Brasov 3.5 32.5 41.0 10.50
91 107 Mitran Marin ROU 1001 Clubul Municipal de sah "Teleorman" 3.5 32.5 40.0 10.25
92 99 II Iacob Radu-Nicolae ROU 1423 Cs Victoria Techirghiol 3.5 31.0 39.0 9.00
93 91 I Dumitrescu Paul ROU 1543 Cs Tinerii Maestri Bucuresti 3.5 28.5 37.0 9.00
94 100 II Antohi-Cristea Calin ROU 1403 Cs Victoria Techirghiol 3.0 38.0 48.5 13.75
95 44 I Buzgaru Gabriel ROU 1914 Acs Sissa Constanta 3.0 36.0 45.0 9.50
96 83 I Soare Flavius-Alexandru ROU 1651 Cs Universitar Ploiesti 3.0 34.5 41.0 10.00
97 108 Zelyakh Lev RUS 1001 3.0 31.0 38.5 5.00
98 103 II Iacob George-Vlad ROU 1201 Cs Victoria Techirghiol 3.0 29.5 37.0 8.50
99 50 I Iova Mihai-Cornel ROU 1881 Cs Universitatea Agora Sport C 2.5 35.0 44.0 9.50
100 96 Klitorakis Ioannis GRE 1437 2.5 35.0 43.5 9.25
101 97 II Ileana Maria ROU 1431 Cs Universitatea Din Alba Iuli 2.5 33.0 40.5 6.50
102 106 Lodina Andrei ROU 1001 Css Palatul Copiilor Constanta 2.5 30.0 37.5 5.75
103 101 II Soare Cristel ROU 1357 Cs Universitar Ploiesti 2.0 33.0 40.0 3.50
104 105 Gherasim Catalin-Claudiu ROU 1001 Acs Sissa Constanta 2.0 29.5 36.0 2.00
105 68 WNM Florea Dorina ROU 1778 Cs Universitatea Arad 1.5 33.5 42.0 5.75
106 77 Munaretto Giovanni ITA 1717 1.5 31.5 40.5 4.75
107 93 I Brudiu Eduard-Narcis ROU 1520 Clubul De Sah Diana Galati 1.5 31.5 39.5 4.25
108 22 I Salim Riza ROU 2099 Css Palatul Copiilor Constanta 0.0 26.0 32.5 0.00

   

                                 " Cupa României – ediţia 2015 "  -  Bucuresti  13 / 14 iunie

                Desfasurata intr-o atmosfera eleganta, la Grand Rin Hotel, in Bucuresti, "Cupa Romaniei"
            din acest an a reunit la start 32 de echipe, reprezentand 21 de cluburi.  Am reusit
           mobilizarea a 2 echipe de la Petrom Flacara Moreni ( 1 si 3 ) si unei echipe CONPET Ploiesti,
            cea de-a 2 echipa a Moreniului fiind "pastorita" de sufletistul Marinescu Iustin. Locul 10
            ocupat in final de prima echipa a Moreniului este meritoriu , dar asteptarile au fost mai
            mari prin cei trei "grei" : Posedaru B., Dobre Cl. si Miroiu C.. Echipa  Flacara Moreni 3 a
            avut un parcurs echilibrat cu 3 victorii, 3 egaluri, 3 infrangeri , situandu-se pe locul 15.
           Doar o neintelegere a situatiei pe mese a privat-o de un punct in plus in ultima runda si
           situarea cu 3 locuri mai sus in clasamentul final.
           Flacara Moreni 2, cu un lot ceva mai neexperimentat, s-a luptat cu ambitie si a acumulat
           8 puncte cu care s-a clasat pe pozitia 23.
           In ceea ce priveste echipa CONPET -ului, incropita in pripa, cu ceea ce a mai ramas, fara
           un junior experimentat ( mai exact : care nu a mai jucat de 6 ani !!!), a reusit un loc 27, cu
           7 puncte acumulate, ceea ce nu a fost chiar foarte rau. Sarbu R. si Anghel St. au dus greul
           pe primele doua mese si si-au onorat cu brio prezenta.
-
Petrom Flacara Moreni  1

                

          POSEDARU   Bogdan          DOBRE    Claudiu             MIROIU    Catalin        COSMULESCU  Al. Paul

-

    Petrom Flacara Moreni  3

                

             VLADESCU   Florin              BACIU   Stefan              ANUTA   Laurentiu        OANA  Amalia Ioana

  -

         Petrom Flacara Moreni  2

                              

               FRUNZA   Ionel         MARINESCU  Iustin     MARE NELSON Nicolae        SPIRIDON  Anisia

   -

CONPET   PLOIESTI

                              

            SARBU  Raul  Mihai        ANGHEL  Stefan      DUMITRASCU  Grigore   RADULESCU  Mihnea

Clasament final dupa 9 runde

Loc Nr.start Echipa Nr. partide + = - TB1 TB2 TB3 TB4
1 1 CLUBUL DE SAH AL MUNIC. BAIA MARE 9 7 2 0 16 0 28.0 573.8
2 5 CS AEM LUXTEN TIMISOARA 9 6 3 0 15 1 28.5 576.0
3 4 ACS SAH APA NOVA I 9 7 1 1 15 1 27.0 593.0
4 6 VICTORIA TECHIRGHIOL I 9 6 0 3 12 0 23.5 422.3
5 3 POLITEHNICA-ANTIBIOTICE IASI 9 5 1 3 11 0 22.5 468.5
6 2 CSU PLOIESTI 9 5 1 3 11 0 22.0 480.8
7 10 CS STUD. MEDICINA TIMISOARA 9 5 1 3 11 0 22.0 382.5
8 13 TINERII MAESTRI BUCURESTI 9 5 1 3 11 0 21.0 390.3
9 8 CS OTOPENI 9 5 1 3 11 0 20.0 346.3
10 7 PETROM FLACARA MORENI I 9 5 1 3 11 0 19.5 366.5
11 11 ALCOR BUCURESTI I 9 4 2 3 10 1 21.5 355.3
12 16 VICTORIA TECHIRGHIOL II 9 4 2 3 10 1 19.0 308.5
13 12 ACS SAH APA NOVA II 9 4 1 4 9 0 20.5 369.3
14 15 "PHEONIX" BUZAU 9 4 1 4 9 0 20.0 312.0
15 17 PETROM FLACARA MORENI III 9 3 3 3 9 0 19.5 265.8
16 9 CSU TARGOVISTE I 9 4 1 4 9 0 16.5 310.5
17 20 ACS SAH APA NOVA III 9 3 3 3 9 0 16.5 263.8
18 25 ACS REGIONAL DE SAH NORD-EST II 9 4 1 4 9 0 16.5 220.0
19 19 MASTER MIND BUCURESTI 9 4 1 4 9 0 14.0 209.5
20 21 CSU DE SAH BUCURESTI I 9 3 2 4 8 0 16.5 263.5
21 14 ACS REGIONAL DE SAH NORD-EST I 9 3 2 4 8 0 16.0 250.0
22 18 ACS SISSA CONSTANTA I 9 4 0 5 8 0 13.5 195.5
23 23 PETROM FLACARA MORENI II 9 3 2 4 8 0 13.5 174.8
24 24 CLUBUL CENTRAL DE SAH 9 3 1 5 7 0 16.5 252.5
25 28 CSU DE SAH BUCURESTI II 9 3 1 5 7 0 16.0 192.0
26 29 ALCOR BUCURESTI II 9 3 1 5 7 0 14.5 176.5
27 22 CONPET PLOIESTI 9 3 1 5 7 0 13.5 171.3
28 26 CSU TARGOVISTE II 9 2 2 5 6 0 13.5 165.0
29 32 ACS SISSA CONSTANTA II 9 1 3 5 5 1 14.0 175.3
30 30 CSM BUCURESTI 9 2 1 6 5 1 11.5 138.8
31 27 ACS SISSA CONSTANTA III 9 2 0 7 4 0 12.0 148.3
32 31 ACS „M.M. MIHAIL MARIN” BUCURESTI 9 0 1 8 1 0 7.0 92.0

10. PETROM FLACARA MORENI I (Media Rtg.:2250, TB1: 11 / TB2: 0)

         Masa Numele Rtg. FED 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Pct. Nr. partide Media Rtg.
1 FM Posedaru Bogdan 2346 ROU 1 1 ½ 1 ½ 1 0 ½ 0 5.5 9 2301
2 FM Dobre Claudiu-Cristian 2367 ROU 1 ½ 0 ½ 1 ½ ½ 1 0 5.0 9 2224
3 Miroiu George-Catalin 2277 ROU 1 1 0 1 0 1 0 1 ½ 5.5 9 2162
4 Cosmulescu Alexandru-Paul 2008 ROU 1 1 0 1 ½ 0 0 0 0 3.5 9 1906

Posedaru Bogdan FM 2346 ROU Rp:2381

Rd. Nr.start Numele Rtg. FED Pct. Rez. Masa
1 66 Frunza Ionel 1832 ROU 3.0 s 1 1
2 63 Vladescu Florin-George 2219 ROU 5.5 w 1 1
3 37 GM Svetushkin Dmitry 2602 MDA 5.5 s ½ 1
4 12 FM Breahna Radu 2267 ROU 4.5 w 1 1
5 117 FM Dicu Razvan-Stefan 2213 ROU 3.0 s ½ 1
6 31 Avramescu Paul-Mihai 2100 ROU 4.5 w 1 1
7 128 GM Vajda Levente 2568 ROU 6.0 w 0 1
8 82 IM Burnoiu Nicolae-Costel 2352 ROU 3.5 s ½ 1
9 6 GM Marin Mihail 2554 ROU 6.5 s 0 1

Dobre Claudiu-Cristian FM 2367 ROU Rp:2267

Rd. Nr.start Numele Rtg. FED Pct. Rez. Masa
1 67 Marinescu Iustin 1869 ROU 4.0 w 1 2
2 62 FM Baciu Stefan 2109 ROU 5.0 s ½ 2
3 38 IM Mateuta Gabriel 2530 ROU 7.0 w 0 2
4 13 Banzea Alexandru-Bogdan 2016 ROU 5.5 s ½ 2
5 118 IM Vasilescu Lucian-Mihail 2283 ROU 4.0 w 1 2
6 29 Vladescu Alin-Cristian 2080 ROU 4.0 s ½ 2
7 127 GM Erdos Viktor 2614 HUN 6.5 s ½ 2
8 84 Andreescu Darie-Ioan 2048 ROU 5.0 w 1 2
9 7 IM Miron Lucian-Costin 2469 ROU 5.0 w 0 2

Miroiu George-Catalin 2277 ROU Rp:2242

Rd. Nr.start Numele Rtg. FED Pct. Rez. Masa
1 68 Mare Nelson-Nicolae 1592 ROU 4.0 s 1 3
2 64 Anuta Elefterie-Laurentiu 2054 ROU 4.5 w 1 3
3 39 IM Danilov Vladimir 2417 ROU 2.5 s 0 3
4 14 Nuta Dan 2063 ROU 4.5 w 1 3
5 119 FM Daianu Cristian-Clement 2259 ROU 5.5 s 0 3
6 30 Danet Nicolae 2023 ROU 4.5 w 1 3
7 129 GM Szabo Gergely-Andras-Gyula 2516 ROU 3.5 w 0 3
8 85 Pit-Rada Mihail-Cosmin 2133 ROU 2.0 s 1 3
9 8 IM Georgescu Tiberiu-Marian 2399 ROU 3.0 s ½ 3

Cosmulescu Alexandru-Paul 2008 ROU Rp:1826

Rd. Nr.start Numele Rtg. FED Pct. Rez. Masa
1 69 II Spiridon Anisia 1270 ROU 2.5 w 1 4
2 65 Oana Amalia-Ioana 1518 ROU 4.5 s 1 4
3 42 Gheorghiu Calin 2088 ROU 5.5 w 0 4
4 15 FM Georgescu Gabriel-Ioan 1928 ROU 6.0 s 1 4
5 120 Nastase Robert-Paul 2049 ROU 5.5 w ½ 4
6 33 Dumitru Matei-Ioan 1778 ROU 5.0 s 0 4
7 131 Dolana Andrei-Theodor 2200 ROU 7.5 s 0 4
8 86 Gulie Cosmin 2096 ROU 3.0 w 0 4
9 11 David Alexandru-Vasile 2229 ROU 9.0 w 0 4

15. PETROM FLACARA MORENI III (Media Rtg.:1975, TB1: 9 / TB2: 0)

       Masa Numele Rtg. FED 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Pct. Nr. partide Media Rtg.
1 Vladescu Florin-George 2219 ROU 1 0 1 1 1 ½ - 0 1 5.5 9 2051
2 FM Baciu Stefan 2109 ROU 1 ½ 0 1 0 1 ½ 1 0 5.0 9 1941
3 Anuta Elefterie-Laurentiu 2054 ROU 1 0 0 1 0 1 0 ½ 1 4.5 9 1728
4 Oana Amalia-Ioana 1518 ROU 1 0 0 1 1 1 0 ½ 0 4.5 9 1552

Vladescu Florin-George 2219 ROU Rp:2192

Rd. Nr.start Numele Rtg. FED Pct. Rez. Masa
1 107 II Lazar Vladimir 1210 ROU 1.0 w 1 1
2 58 FM Posedaru Bogdan 2346 ROU 5.5 s 0 1
3 82 IM Burnoiu Nicolae-Costel 2352 ROU 3.5 w 1 1
4 66 Frunza Ionel 1832 ROU 3.0 s 1 1
5 52 Dumitriuc Viorel-Stelica 2242 ROU 2.5 w 1 1
6 140 FM Mitaru Dan 2256 ROU 3.5 s ½ 1
7 31 Avramescu Paul-Mihai 2100 ROU 4.5 s 0K 1
8 95 FM Dinu Dumitru-Daniel 2278 ROU 5.0 w 0 1
9 16 Miroi Robert-Andrei 1894 ROU 2.5 s 1 1

Baciu Stefan FM 2109 ROU Rp:1984

Rd. Nr.start Numele Rtg. FED Pct. Rez. Masa
1 108 IV Leustean Andrei 1029 ROU 0.5 s 1 2
2 59 FM Dobre Claudiu-Cristian 2367 ROU 5.0 w ½ 2
3 83 Nita Lucian 2214 ROU 3.0 s 0 2
4 67 Marinescu Iustin 1869 ROU 4.0 w 1 2
5 50 Ifrim Silviu 2110 ROU 4.0 s 0 2
6 141 FM Bobu Ionel-Adrian 2141 ROU 2.0 w 1 2
7 29 Vladescu Alin-Cristian 2080 ROU 4.0 w ½ 2
8 96 Coman Mihnea-George 1698 ROU 3.5 s 1 2
9 17 Vrajitoru Vlad-Laurentiu-Flor 1961 ROU 4.5 w 0 2

Anuta Elefterie-Laurentiu 2054 ROU Rp:1728

Rd. Nr.start Numele Rtg. FED Pct. Rez. Masa
1 109 IV Leustean Stefan 1023 ROU 2.0 w 1 3
2 60 Miroiu George-Catalin 2277 ROU 5.5 s 0 3
3 84 Andreescu Darie-Ioan 2048 ROU 5.0 w 0 3
4 68 Mare Nelson-Nicolae 1592 ROU 4.0 s 1 3
5 51 Lazar Ionut-Flavius 1970 ROU 6.0 w 0 3
6 142 Gheorghiu Alexandru-Dan 1642 ROU 4.0 s 1 3
7 30 Danet Nicolae 2023 ROU 4.5 s 0 3
8 97 Baciu Daniel 1393 ROU 1.5 w ½ 3
9 18 Turcuman Dragos-Mihai 1584 ROU 3.5 s 1 3

Oana Amalia-Ioana 1518 ROU Rp:1552

Rd. Nr.start Numele Rtg. FED Pct. Rez. Masa
1 110 IV Serbanuta Teodora 1038 ROU 2.5 s 1 4
2 61 Cosmulescu Alexandru-Paul 2008 ROU 3.5 w 0 4
3 85 Pit-Rada Mihail-Cosmin 2133 ROU 2.0 s 0 4
4 69 II Spiridon Anisia 1270 ROU 2.5 w 1 4
5 53 Andronache Pavel 1782 ROU 3.5 s 1 4
6 143 Chamberlain Andrew Joseph 1001 ROU 4.5 w 1 4
7 33 Dumitru Matei-Ioan 1778 ROU 5.0 w 0 4
8 98 Mainescu Andrei-Cristian 1402 ROU 3.5 s ½ 4
9 19 Cristescu Andrei-Stefan 1553 ROU 6.0 w 0 4

23. PETROM FLACARA MORENI II (Media Rtg.:1641, TB1: 8 / TB2: 0)

Masa Numele Rtg. FED 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Pct. Nr. partide Media Rtg.
1 Frunza Ionel 1832 ROU 0 1 0 0 0 1 ½ 0 ½ 3.0 9 1843
2 Marinescu Iustin 1869 ROU 0 1 0 0 1 ½ 0 1 ½ 4.0 9 1690
3 Mare Nelson-Nicolae 1592 ROU 0 0 0 0 1 1 ½ ½ 1 4.0 9 1580
             4 II Spiridon Anisia 1270 ROU 0 1 0 0 0 0 0 ½ + 2.5 9

1427

Frunza Ionel 1832 ROU Rp:1718

Rd. Nr.start Numele Rtg. FED Pct. Rez. Masa
1 58 FM Posedaru Bogdan 2346 ROU 5.5 w 0 1
2 106 Teodorescu Luca-Nicolae 1283 ROU 0.5 s 1 1
3 111 Luncasu Raul-Ionut 2148 ROU 6.0 s 0 1
4 63 Vladescu Florin-George 2219 ROU 5.5 w 0 1
5 100 Creanga Robert-Ionut 1483 ROU 3.5 s 0 1
6 80 Alexa Andrei-Valentin 1518 ROU 2.0 w 1 1
7 16 Miroi Robert-Andrei 1894 ROU 2.5 s ½ 1
8 87 Neagu Liviu 2075 ROU 6.0 w 0 1
9 133 Dragomir Sorin 1623 ROU 5.0 s ½ 1

Marinescu Iustin 1869 ROU Rp:1647

Rd. Nr.start Numele Rtg. FED Pct. Rez. Masa
1 59 FM Dobre Claudiu-Cristian 2367 ROU 5.0 s 0 2
2 108 IV Leustean Andrei 1029 ROU 0.5 w 1 2
3 112 Done Stefan-Daniel 2171 ROU 6.5 w 0 2
4 62 FM Baciu Stefan 2109 ROU 5.0 s 0 2
5 101 Olariu Luca-Stefan 1539 ROU 5.0 w 1 2
6 79 Mihai Serban-Catalin 1399 ROU 4.0 s ½ 2
7 17 Vrajitoru Vlad-Laurentiu-Flor 1961 ROU 4.5 w 0 2
8 88 Rusu Gheorghe 1636 ROU 2.0 s 1 2
9 134 Luta Claudiu-Doru 1001 ROU 5.5 w ½ 2

Mare Nelson-Nicolae 1592 ROU Rp:1537

Rd. Nr.start Numele Rtg. FED Pct. Rez. Masa
1 60 Miroiu George-Catalin 2277 ROU 5.5 w 0 3
2 109 IV Leustean Stefan 1023 ROU 2.0 s 0 3
3 113 Popescu Daniel-Vasilica 2045 ROU 3.5 s 0 3
4 64 Anuta Elefterie-Laurentiu 2054 ROU 4.5 w 0 3
5 103 Mainov Ioan-Mihail 1251 ROU 2.5 s 1 3
6 81 Musteata Darius-Gabriel-Orlan 1393 ROU 3.5 w 1 3
7 18 Turcuman Dragos-Mihai 1584 ROU 3.5 s ½ 3
8 89 Balea Dumitru-Lucian 1589 ROU 3.0 w ½ 3
9 135 Osman Aidan 1001 ROU 3.5 s 1 3

Spiridon Anisia II 1270 ROU Rp:1176

Rd. Nr.start Numele Rtg. FED Pct. Rez. Masa
1 61 Cosmulescu Alexandru-Paul 2008 ROU 3.5 s 0 4
2 110 IV Serbanuta Teodora 1038 ROU 2.5 w 1 4
3 114 Stan Andrei-Mihaita 1695 ROU 4.0 w 0 4
4 65 Oana Amalia-Ioana 1518 ROU 4.5 s 0 4
5 104 Titu Robert-Stefan 1150 ROU 4.0 w 0 4
6 78 II Mihul Rares-Cristian 1455 ROU 5.0 s 0 4
7 19 Cristescu Andrei-Stefan 1553 ROU 6.0 w 0 4
8 90 Sandu Henry Ionut 1001 ROU 2.5 s ½ 4
9 0 Brett nicht besetzt 0 0.0 w 1K 4

27. CONPET PLOIESTI (Media Rtg.:1699, TB1: 7 / TB2: 0)


 

      Masa Numele Rtg. FED 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Pct. Nr. partide Media Rtg.
1 Sarbu Raul-Mihai 2109 ROU 0 1 ½ 1 0 ½ 0 ½ 1 4.5 9 1920
2 I Anghel Stefan 1830 ROU 0 1 0 1 0 ½ 1 1 1 5.5 9 1876
3 I Dumitrascu Grigore 1718 ROU 0 1 0 1 0 0 ½ ½ ½ 3.5 9 1678
4 II Radulescu Mihnea-Andrei 1140 ROU 0 0 0 0 0 0 0 - 0.0 8 1512

Sarbu Raul-Mihai 2109 ROU Rp:1920

Rd. Nr.start Numele Rtg. FED Pct. Rez. Masa
1 123 GM Lupulescu Constantin 2597 ROU 6.5 w 0 1
2 47 II Oprea Rares-Andrei 1573 ROU 1.5 s 1 1
3 52 Dumitriuc Viorel-Stelica 2242 ROU 2.5 s ½ 1
4 100 Creanga Robert-Ionut 1483 ROU 3.5 w 1 1
5 111 Luncasu Raul-Ionut 2148 ROU 6.0 s 0 1
6 16 Miroi Robert-Andrei 1894 ROU 2.5 w ½ 1
7 115 Apetrei Iordan Florin 2174 ROU 4.0 s 0 1
8 105 Busuioc Stelian-Marian 1311 ROU 0.5 s ½ 1
9 136 Linca Ionel 1858 ROU 4.5 w 1 1

Anghel Stefan I 1830 ROU Rp:1956

Rd. Nr.start Numele Rtg. FED Pct. Rez. Masa
1 124 GM Parligras Mircea-Emilian 2665 ROU 7.5 s 0 2
2 48 Ulian Andrei-Octavian 1440 ROU 1.5 w 1 2
3 50 Ifrim Silviu 2110 ROU 4.0 w 0 2
4 101 Olariu Luca-Stefan 1539 ROU 5.0 s 1 2
5 112 Done Stefan-Daniel 2171 ROU 6.5 w 0 2
6 17 Vrajitoru Vlad-Laurentiu-Flor 1961 ROU 4.5 s ½ 2
7 70 Constantin Claudiu-Daniel 1900 ROU 3.0 w 1 2
8 106 Teodorescu Luca-Nicolae 1283 ROU 0.5 w 1 2
9 137 Enache Florin 1814 ROU 2.5 s 1 2

Dumitrascu Grigore I 1718 ROU Rp:1598

Rd. Nr.start Numele Rtg. FED Pct. Rez. Masa
1 125 GM Nevednichy Vladislav 2522 ROU 8.0 w 0 3
2 49 Nastore Pavel-Alexandru 1271 ROU 3.5 s 1 3
3 51 Lazar Ionut-Flavius 1970 ROU 6.0 s 0 3
4 103 Mainov Ioan-Mihail 1251 ROU 2.5 w 1 3
5 113 Popescu Daniel-Vasilica 2045 ROU 3.5 s 0 3
6 18 Turcuman Dragos-Mihai 1584 ROU 3.5 w 0 3
7 71 Buzgaru Gabriel 1856 ROU 3.5 s ½ 3
8 107 II Lazar Vladimir 1210 ROU 1.0 s ½ 3
9 138 Gimurtu Stelian 1393 ROU 3.0 w ½ 3

Radulescu Mihnea-Andrei II 1140 ROU Rp:712

Rd. Nr.start Numele Rtg. FED Pct. Rez. Masa
1 126 Toma Radu-Cristian 2094 ROU 6.5 s 0 4
2 132 III Dumitrescu Daniel 1125 ROU 5.0 w 0 4
3 53 Andronache Pavel 1782 ROU 3.5 w 0 4
4 104 Titu Robert-Stefan 1150 ROU 4.0 s 0 4
5 114 Stan Andrei-Mihaita 1695 ROU 4.0 w 0 4
6 19 Cristescu Andrei-Stefan 1553 ROU 6.0 s 0 4
7 72 III Tiganescu Razvan-Ionut 1184 ROU 3.0 w 0 4
8 109 IV Leustean Stefan 1023 ROU 2.0 w 0K

                           Festivalul International de Sah ”Open Iasi”-  editia a II a - 2015

Iasi  / 29 mai - 6 iunie

            Dupa o evolutie acceptabila pana in runda a - 6 - a , Bogdan termina cu 3 remize cu jucatori
         mai slab cotati, ceea ce-l indeparteaza de la scopul propus : castigul de puncte ELO.
       Nu numai ca nu a realizat cele 12 puncte necesare acordarii titlului de maestru international
       dar s-au mai pierdut puncte. Asa se intampla cand dorinta este prea mare, cand exista o
       presiune suplimentara unei competitii si asa suficient de tari. In continuare Iasul nu prieste
        jucatorilor nostri.

 

 POSEDARU Bogdan

 

Clasament final dupa 9 runde

Loc Nr.start Numele FED Rtg. Club/Oras Pct. TB1 TB2 TB3
1 2 GM Kovalenko Igor LAT 2650 7.5 42.0 54.0 37.5
2 14 GM Yilmaz Mustafa TUR 2570 7.0 43.0 54.0 37.0
3 13 GM Sengupta Deep IND 2571 7.0 42.5 54.5 37.5
4 8 GM Kovchan Alexander UKR 2585 7.0 39.5 50.0 34.5
5 16 GM Esen Baris TUR 2563 6.5 41.5 53.5 38.0
6 1 GM Onischuk Vladimir UKR 2669 6.5 41.0 53.0 32.5
7 3 GM Kuzubov Yuriy UKR 2650 6.5 40.5 53.0 36.0
8 5 GM Oleksiyenko Mykhaylo UKR 2629 6.5 40.5 52.5 36.0
9 12 GM Kulaots Kaido EST 2574 6.5 39.0 50.5 35.0
10 10 GM Gabrielian Artur RUS 2576 6.5 39.0 49.0 33.5
11 9 GM Parligras Mircea-Emilian ROU 2581 Cs Aem Luxten Timisoara 6.5 38.0 49.0 34.0
12 7 GM Demchenko Anton RUS 2589 6.5 37.5 47.5 34.0
13 6 GM Gupta Abhijeet IND 2603 6.0 41.0 52.0 34.5
14 21 IM Georgescu Tiberiu-Marian ROU 2475 Acs De Sah Apa Nova Bucuresti 6.0 40.0 49.5 34.0
15 19 IM Miron Lucian-Costin ROU 2484 Acs De Sah Apa Nova Bucuresti 6.0 39.5 51.5 32.5
16 27 GM Sundararajan Kidambi IND 2427 6.0 38.5 48.5 31.5
17 4 GM Lupulescu Constantin ROU 2635 Cs Aem Luxten Timisoara 6.0 38.0 49.5 32.0
18 31 IM Soltanici Ruslan MDA 2384 6.0 38.0 48.5 31.0
19 26 IM Filip Lucian ROU 2428 Acs Sah Club Vados Arad 6.0 32.5 43.5 29.5
20 41 FM Morozov Nichita MDA 2269 6.0 32.5 42.0 26.5
21 32 IM Manea Alexandru ROU 2383 Cs Universitar Ploiesti 6.0 31.5 41.0 26.5
22 17 GM Can Emre TUR 2548 5.5 40.5 52.0 32.5
23 15 GM Zubarev Alexander UKR 2565 5.5 39.5 52.0 31.5
24 20 GM Vishnu Prasanna. V IND 2482 5.5 39.0 49.5 32.0
25 11 GM Nevednichy Vladislav ROU 2574 Cs Aem Luxten Timisoara 5.5 38.5 48.0 30.5
26 57 Chetrari Nikita MDA 2120 5.5 38.5 48.0 30.0
27 23 IM Deac Bogdan-Daniel ROU 2437 Sah Club Ramnicu Valcea 5.5 38.0 49.5 31.0
28 34 IM Itkis Boris ROU 2348 Cs Victoria Techirghiol 5.5 37.5 48.0 29.5
29 40 IM Piasetski Leon CAN 2272 5.5 37.5 47.5 30.5
30 29 IM Baratosi Daniel ROU 2406 Cs Universitar Ploiesti 5.5 37.0 47.0 29.5
31 33 FM Costachi Mihnea ROU 2351 Cs Universitatea Din Alba Iuli 5.5 36.5 47.5 28.5
32 18 GM Manolache Marius ROU 2498 Cs Studentesc Medicina Timisoa 5.5 35.5 46.0 32.0
33 46 CM Stoleriu George ROU 2182 Cs Politehnica Iasi 5.5 35.5 44.0 28.5
34 30 FM Posedaru Bogdan ROU 2388 Cs Petrom Flacara Moreni 5.5 35.0 46.0 30.0
35 65 I Tiron Calin-Andrei ROU 2014 Cs Politehnica Iasi 5.5 35.0 45.0 23.5
36 25 IM Anton Teodor ROU 2428 Cs Studentesc Medicina Timisoa 5.5 35.0 44.5 29.0
37 49 Tscharotschkin Michael GER 2167 5.5 34.5 44.0 26.0
38 47 NM Paval George ROU 2179 Acs Sah Club Vados Arad 5.5 33.5 42.5 26.5
39 79 I Tiron Lucian-Ilie ROU 1922 Cs Politehnica Iasi 5.5 32.5 42.5 24.0
40 28 IM Doncea Vladimir ROU 2425 Acs De Sah Apa Nova Bucuresti 5.0 39.5 49.5 32.0
41 36 CM Nastase Robert-Paul ROU 2314 Clubul Central De Sah Bucurest 5.0 36.5 47.0 29.0
42 39 IM Bargan Sergei MDA 2285 5.0 36.5 46.5 28.0
43 64 I Ambru Dan-Calin ROU 2016 Acs Napocensis Activ Cluj Napo 5.0 35.5 46.5 26.5
44 52 WCM Gelip Ioana ROU 2147 Cs Politehnica Iasi 5.0 35.0 45.0 25.0
45 54 CM Scripcaru George-Daniel ROU 2143 Cs Politehnica Iasi 5.0 35.0 43.5 25.5
46 53 CM Andreescu Darie-Ioan ROU 2144 Cs Universitatea Targoviste 5.0 35.0 43.5 25.5
47 66 CM Calin Alexandru ROU 2011 Cs Tinerii Maestri Bucuresti 5.0 34.0 43.0 26.0
48 37 FM Emiroglu Cankut TUR 2311 5.0 34.0 42.0 27.5
49 67 Marcovici Adrian ISR 2008 5.0 33.5 43.5 23.0
50 45 FM Bach Adrian-Kalman ROU 2195 Csm Cluj Napoca 5.0 33.0 43.0 24.0
51 24 IM Dumitrache Dragos-Nicolae ROU 2431 Cs Victoria Techirghiol 5.0 32.5 42.5 26.0
52 35 WGM Cosma Elena-Luminita ROU 2337 Acs De Sah Apa Nova Bucuresti 5.0 32.0 42.0 26.0
53 42 CM Tomici Stefan ROU 2236 Cs Studentesc Medicina Timisoa 5.0 32.0 41.5 27.0
54 78 Miller Jacob IRL 1924 5.0 31.5 41.0 21.5
55 44 FM Daianu Cristian-Clement ROU 2210 Cs Otopeni 5.0 30.5 40.0 24.5
56 61 Bozzali Ermanno ITA 2055 5.0 30.5 37.0 25.0
57 71 WFM Cosman Andreea-Marioara ROU 1985 Css Nr. 1 Timisoara 5.0 29.5 39.0 24.0
58 63 Schitco Ivan MDA 2024 5.0 29.5 39.0 22.5
59 59 CM Dulman Egmond-Gabriel ROU 2107 Cs Sfinxul Iasi 5.0 29.5 38.0 24.5
60 86 I Radulescu Gabriel ROU 1828 Acs Master Mind Bucuresti 5.0 28.0 35.5 22.0
61 56 NM Varaciuc Vivian-Nicolae ROU 2128 Cs Politehnica Iasi 4.5 34.0 43.0 24.5
62 51 IM Nevednichy Boris M MDA 2148 4.5 33.0 42.0 23.5
63 98 Ceres Dragos MDA 1704 4.5 32.5 41.0 22.0
64 48 I Ileana George ROU 2168 Cs Universitatea Din Alba Iuli 4.5 32.5 40.5 25.5
65 62 WCM Cusmuliuc Diana-Elena ROU 2049 Cs Politehnica Iasi 4.5 32.5 40.5 24.0
66 38 CM Gheorghiu Calin ROU 2294 Cs Politehnica Iasi 4.5 31.0 41.0 24.5
67 82 Petruli Igor MDA 1864 4.5 31.0 40.5 21.5
68 74 I Baciu Alexandru ROU 1956 Cs Politehnica Iasi 4.5 31.0 39.0 20.0
69 60 IM Romcovici Victor MDA 2104 4.5 29.0 37.5 22.5
70 81 WCM Ciungan Diana-Alexandra ROU 1869 Css Nr. 1 Timisoara 4.5 28.5 38.0 20.0
71 75 WCM Pancu Aureliana-Eugenia ROU 1949 Acs Duellist Iasi 4.5 26.0 36.0 19.5
72 50 NM Ciobanu Aurelian ROU 2155 Clubul Municipal De Sah Speran 4.0 36.0 45.5 25.5
73 72 I Ognean Mihnea-Ionut ROU 1967 Css Targu Mures 4.0 35.0 44.5 22.5
74 58 Chircu Vadim MDA 2115 4.0 33.5 42.0 24.5
75 87 I Arghirescu Marius ROU 1823 Clubul Municipal De Sah Speran 4.0 30.0 37.5 20.0
76 85 I Pislariu Stefanel-Vasilica ROU 1860 Csm Pascani 4.0 29.5 38.0 21.0
77 88 I Condurat Florin-Marian ROU 1795 Cs Politehnica Iasi 4.0 29.5 38.0 17.0
78 68 Bargan Svetlana MDA 2003 4.0 29.5 37.5 18.5
79 77 Pop Laurentius GER 1932 4.0 28.5 37.0 18.0
80 99 Mocanu Valeria MDA 1696 4.0 28.5 36.0 17.5
81 80 FM Georgescu Gabriel-Ioan ROU 1916 Acs De Sah Apa Nova Bucuresti 4.0 28.0 36.5 19.5
82 109 II Mihalache Paul-Stelian ROU 1614 Cs Politehnica Iasi 4.0 28.0 36.0 16.5
83 76 I Popa Eduard-Adrian ROU 1944 Cs Politehnica Iasi 4.0 28.0 34.5 20.0
84 122 II Barbulescu Robert-Cristian ROU 1414 Cs Politehnica Iasi 4.0 27.5 36.0 18.0
85 111 II Bulgariu Andrei ROU 1577 Cs Micul Sahist Iasi 4.0 27.0 35.0 16.5
86 94 Verbin Valentina MDA 1752 4.0 27.0 34.0 17.0
87 89 I Grigore Adrian ROU 1788 Acs Philidor Iasi 4.0 26.5 34.0 17.0
88 91 I Nistor Stefan ROU 1764 Cs Politehnica Iasi 3.5 31.5 39.5 19.0
89 92 I Lehaci Miruna-Daria ROU 1758 Cs Politehnica Iasi 3.5 31.0 37.5 20.0
90 100 I Hrib Andrada-Ioana ROU 1695 Cs Politehnica Iasi 3.5 30.5 38.0 16.5
91 95 I Cotruta Alexandru-Mihai ROU 1732 Cs Politehnica Iasi 3.5 30.0 38.0 18.0
92 108 I Obada Ema ROU 1622 Cs Politehnica Iasi 3.5 28.5 36.5 16.5
93 112 I Tamba Dumitru ROU 1563 Cs Politehnica Iasi 3.5 26.5 34.5 15.5
94 90 I Afloarei Jenica ROU 1764 Cs Botosani 3.5 25.5 34.0 15.5
95 117 II Pavaluc Robert-Nicolae ROU 1527 Cs Micul Sahist Iasi 3.5 25.0 32.0 13.5
96 97 I Turcuman Dragos-Mihai ROU 1714 Acs De Sah Apa Nova Bucuresti 3.5 24.5 32.0 14.5
97 102 II Negrut Janica ROU 1671 Cs Cimentul Bicaz 3.5 24.0 31.5 14.5
98 123 II Poncu Andrei ROU 1360 Acs Philidor Iasi 3.5 24.0 31.0 12.5
99 107 I Azamfirei Smaranda-Georgiana ROU 1622 Cs Politehnica Iasi 3.5 24.0 30.5 14.0
100 103 I Ionita Ioan ROU 1654 Cs Politehnica Iasi 3.5 23.0 30.0 14.5
101 70 I Zubcu Vlad-George ROU 1990 Cs Politehnica Iasi 3.0 32.5 42.5 18.5
102 73 CM Apostol Alin-Ghiocel ROU 1956 Cs Botosani 3.0 30.5 39.5 17.0
103 83 Zoabi Adi ISR 1861 3.0 30.5 39.0 17.0
104 96 I Padurariu Mihai-Edward ROU 1716 Cs Sah Club Galati 3.0 30.0 39.0 15.0
105 116 Managadze Livia MDA 1542 3.0 29.0 37.5 18.0
106 105 I Panturu Octavian-Nicu ROU 1641 Acs Genius Galati 3.0 25.0 32.0 11.0
107 114 I Nita Mirela-Adriana ROU 1556 Csm Pascani 3.0 25.0 32.0 11.0
108 126 II Timircan Mircea ROU 1254 Cs Sfinxul Iasi 3.0 25.0 31.5 12.5
109 106 I Bejan Clarisa-Iustina ROU 1634 Cs Politehnica Iasi 3.0 24.5 32.5 11.5
110 104 II Rosca Victor-Adrian ROU 1642 Cs Politehnica Iasi 3.0 23.5 30.0 13.0
111 125 II Nutu Adrian-Florin ROU 1332 Acs Elisabeta Polihroniade Buc 3.0 20.0 26.5 10.0
112 43 NM Marinescu Mircea ROU 2225 Acs "petra-Sah" Satu Mare 2.5 31.0 39.5 18.5
113 84 I Albu George ROU 1860 Cs Politehnica Iasi 2.5 30.0 38.5 16.0
114 129 Parvulescu Nicu ROU 1001 Acs Duellist Iasi 2.5 26.0 34.0 13.5
115 120 II Cozma Andrei-Daniel ROU 1475 Cs Capablanca Iasi 2.5 24.0 30.0 9.0
116 119 II Melinte Rares-Andrei ROU 1497 Cs Politehnica Iasi 2.5 23.0 30.0 12.5
117 124 Crimschii Denis MDA 1333 2.5 21.5 26.5 8.0
118 69 Kondopoulos Dimitrios GRE 1994 2.0 32.0 41.5 15.0
119 55 CM Sava Bogdan ROU 2133 Cs Sfinxul Iasi 2.0 29.5 37.0 16.0
120 93 II Vilcu Matei-Stefan ROU 1754 Cs Sfinxul Iasi 2.0 26.5 33.0 12.5
121 113 II Lupascu Diana-Elena ROU 1557 Cs Politehnica Iasi 2.0 24.5 31.5 11.0
122 115 Lupusoru Costica ROU 1556 Acs Regional De Sah ''nord-Est 2.0 24.5 30.5 12.0
123 101 II Boean Marian-Silviu ROU 1691 Cs Sfinxul Iasi 2.0 23.5 30.5 8.0
124 118 II Turcu Vasile ROU 1519 Csm Pascani 2.0 22.0 27.5 7.0
125 121 Klitorakis Ioannis GRE 1437 2.0 20.5 26.5 8.0
126 110 I Zacordonet Dan ROU 1587 Cs Iasitel Iasi 1.5 22.5 29.0 8.0
127 127 III Iurcu Marius ROU 1175 Cs Politehnica Iasi 1.5 19.0 25.0 3.5
128 128 III Pricop Alexandru-Liviu ROU 1078 Cs Politehnica Iasi 1.0 23.0 29.5 6.0
 
Rd. Masa Nr.start Numele Rtg. FED Club/Oras Pct. Rez.
1 30 94 Verbin Valentina 1752 MDA 4.0 s 1
2 29 62 WCM Cusmuliuc Diana-Elena 2049 ROU Cs Politehnica Iasi 4.5 w 1
3 12 13 GM Sengupta Deep 2571 IND 7.0 s 0
4 21 58 Chircu Vadim 2115 MDA 4.0 w 1
5 10 9 GM Parligras Mircea-Emilian 2581 ROU Cs Aem Luxten Timisoara 6.5 s 0
6 21 56 NM Varaciuc Vivian-Nicolae 2128 ROU Cs Politehnica Iasi 4.5 w 1
7 15 64 I Ambru Dan-Calin 2016 ROU Acs Napocensis Activ Cluj Napo 5.0 s ½
8 18 66 CM Calin Alexandru 2011 ROU Cs Tinerii Maestri Bucuresti 5.0 w ½
9 18 47 NM Paval George 2179 ROU Acs Sah Club Vados Arad 5.5 s ½
 

                          Campionatul Mondial Şcolar - Pattaya (Thailanda), 5-14 mai 2015
                  Distanta mare pana in Thailanda. Distanta mare pana la potentialul adevarat al
              junioarei  COMAN Emilia - Florentina. Clasarea finala , dar mai ales numarul punctelor
              acumulate si calitatea partidelor, nu a entuziasmat pe nimeni. Sa nu trecem insa usor
              peste perioada scolara grea, cu multe pregatiri, pentru examenele ce vor urma cat de
              curand. Chiar faptul in sine, de a disputa o competitie sahista in aceasta perioada este
              un act de curaj. Cinstit vorbind, Emilia nu era pregatita pentru acest mondial, dar nici
              nu-si putea permite sa-l rateze, cu atat mai mult cu cat era dreptul ei de participare.                               

COMAN Emilia - Florentina

                         

       In perioada 5 -14 mai s-a desfasurat la Pattaya în Thailanda Campionatul Mondial Scolar la doua sectiuni: sah clasic si blitz. Romania a fost reprezentata de urmatorii sportivi:

  • Covrig Larisa-Raluca F11 – loc 21 si locul 4 la blitz;
  • Coman Emilia-Florentina F15 – loc 15 si loc 13 la blitz;
  • Stanciu Ioana-Giorgiana F17 - loc 4 si loc 10 la blitz;
  • Boeru Dragos-Matei B7 – loc 7 si loc 4 la blitz;
  • Anghel Iulian-Mihai B9 – loc 2 si loc 7 la blitz;
  • Traila Alexandru-Irinel B13 – loc 34 si loc 22 la blitz;
  • Nechita Vlad Mihai B13 – loc 15 si loc 16 la blitz;
  • Szocs Teodor-Iulian B15 – loc 10 si loc 9 la blitz;
  • Secheres Adrian-Simion B17 – loc 7 si loc 2 la blitz.
CLASAMENT  FINAL - Fete 15 ani - Sah  clasic
Rk. SNo Name FED Rtg Pts. TB1 TB2 TB3
1 2 WCM Tejaswini Sagar IND 2004 7.0 0.0 43.5 47.5
2 5 Barbaeva Irina RUS 1856 6.5 0.0 43.0 46.0
3 1 WFM Nur Abidah Shanti INA 2249 6.0 0.5 44.5 48.0
4 6 Isha Sharma IND 1744 6.0 0.5 44.0 48.0
5 19 Ose A Alexis Anne PHI 0 5.5 0.5 44.5 46.0
6 9 Kozybayeva Alisa KAZ 1721 5.5 0.5 36.5 38.0
7 4 Khristenko Anna RUS 1872 5.0 0.0 44.5 48.5
8 12 WFM Wickramasinghe Dilhara Ishini SRI 1616 5.0 0.0 43.5 46.5
9 11 Mammadova Susan AZE 1645 5.0 0.0 39.0 42.5
10 3 WCM Rosado Perez Maria Jose COL 1912 5.0 0.0 36.5 39.5
11 14 Rajapaksa Miyuni Kavinya SRI 1566 4.5 1.5 37.5 39.0
12 7 WCM Mendis Dasuni Hansika SRI 1731 4.5 1.5 31.0 32.5
13 13 Vongvastana Chananchida THA 1602 4.5 -1.0 29.0 30.5
14 10 Slessarchuk Yelena KAZ 1672 4.0 0.0 39.5 41.0
15 8 Coman Emilia-Florentina ROU 1725 4.0 0.0 39.0 40.5
16 16 Senarath B T A Y SRI 1440 4.0 0.0 33.5 35.0
17 15 WFM Wadima Humaid S H Alkalbani UAE 1560 3.0 0.0 36.5 38.0
18 20 Sandar Khine Aung MYA 0 2.0 0.5 32.5 34.0
19 17 Kemmler Kathrin Khanchanok THA 0 2.0 0.5 31.0 32.5
20 18 Lee Katrina Yin Yee HKG 0 1.0 0.0 30.5 32.5
COMAN Emilia - Florentina
Rd. Bo. SNo Name Rtg FED Pts. Res.
1 8 18 Lee Katrina Yin Yee 0 HKG 1.0 w 1
2 3 3 WCM Rosado Perez Maria Jose 1912 COL 5.0 s 1
3 1 4 Khristenko Anna 1872 RUS 5.0 s 0
4 4 19 Ose A Alexis Anne 0 PHI 5.5 w 0
5 4 2 WCM Tejaswini Sagar 2004 IND 7.0 s 0
6 7 11 Mammadova Susan 1645 AZE 5.0 w 0
7 8 20 Sandar Khine Aung 0 MYA 2.0 s 1
8 8 17 Kemmler Kathrin Khanchanok 0 THA 2.0 s 1
9 5 6 Isha Sharma 1744 IND 6.0 w 0
CLASAMENT  FINAL - Fete 15 ani - Blitz
Rk. SNo Name FED Rtg Pts. TB1 TB2 TB3
1 1 WFM Nur Abidah Shanti INA 2249 5.5 0.0 24.0 27.0
2 5 Ose A Alexis Anne PHI 1716 5.0 1.0 24.0 26.5
3 12 WCM Mendis Dasuni Hansika SRI 1493 5.0 0.0 23.0 23.5
4 2 WCM Tejaswini Sagar IND 1863 4.5 0.0 25.0 28.0
5 3 Barbaeva Irina RUS 1856 4.0 0.0 26.5 28.5
6 10 Rajapaksa Miyuni Kavinya SRI 1642 4.0 0.0 22.0 22.5
7 9 Mammadova Susan AZE 1666 3.5 0.0 26.0 26.5
8 4 WCM Rosado Perez Maria Jose COL 1797 3.5 0.0 19.5 20.0
9 11 WFM Wickramasinghe Dilhara Ishini SRI 1585 3.0 0.0 25.5 28.0
10 7 Isha Sharma IND 1674 3.0 0.0 24.0 26.0
11 13 Senarath B T A Y SRI 1409 3.0 0.0 22.0 22.5
12 6 Kozybayeva Alisa KAZ 1711 2.5 0.0 19.5 20.0
13 8 Coman Emilia-Florentina ROU 1672 2.0 0.0 20.0 20.5
14 14 Sandar Khine Aung MYA 0 0.5 0.0 21.5 23.5

                                                Coman Emilia-Florentina                            

Rd. Bo. SNo Name Rtg FED Pts. Res.
1 6 3 Barbaeva Irina 1856 RUS 4.0 w 0
2 5 13 Senarath B T A Y 1409 SRI 3.0 s 0
3 7 14 Sandar Khine Aung 0 MYA 0.5 w 1
4 6 7 Isha Sharma 1674 IND 3.0 s 0
5 7 4 WCM Rosado Perez Maria Jose 1797 COL 3.5 w 0
6 7 6 Kozybayeva Alisa 1711 KAZ 2.5 w 1
7 5 10 Rajapaksa Miyuni Kavinya 1642 SRI 4.0 s 0

                

                Din punctul meu de vedere, comentariile mele sunt de prisos. Comentariile actualului
            antrenor ( sau antrenori ) ar trebui sa fie cele edificatoare. In rest...
            
             ????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????        
       
                         " Campionatul European la dezlegări-2015"   - Iasi  / 1 -3 mai
               DIDILIUC Dariana-Gabriela a facut parte din delegatia Romaniei, participanta la aceasta
           competitie. Forma slaba din ultima vreme ( lipsa unei pregatiri pe specific, adecvate), cat
          si dificultatea probelor , a dus la o clasare mult sub posibilitati. Cu doar 11 puncte obtinute
          din 60 maxim, Dariana a fost departe de potentialul ei. Totusi sa recunoastem dificultatea
          problemelor, dovada fiind punctele putine realizate de doua jucatoare de forta ale tarii :
          L'Ami Alina ( 13 p) si Bulmaga Irina ( 11 p ).

         

               DIDILIUC Dariana-Gabriela

                            

                  11th ECSC ‐ OPEN IASI 1.05.2015 ‐         Clasament final

          Place      Name                Country         1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12          Time            Pts
          1     Murdzia Piotr           Poland         5 5 5 5 3.75 5 5 5 5 2.5 5            180            51.25
          2     Vuckovic Bojan        Serbia          5 5 5 5 3.75 5 4 5 5 2.5 5            179            50.25
          3     Mukoseev Anatoly  Russia         5 5 5 5 3.75 5 5 5 5 2.5 4            180            50.25
          4     Gorski Piotr               Poland        5 5 5 5 5 5 5 5 5 5                          180            50
          5     Piorun Kacper          Poland        5 5 5 4.25 5 5 5 5 2.5 5               180            46.75
          6     Aridov Volodymyr  Ukraine     5 5 5 5 3 4 5 5 5 4                         178             46
          7     Kovacevic Marjan    Serbia        5 5 5 5 3.5 5 1 1.5 5 2.5 5 1.5     177              45
      8-9    Paavilainen Jorma  Finland      5 5 5 3 3 5 5 0 5 2.5 5                  180             43.5
      8-9    Peitl Tomáš                 Slovakia    5 5 5 3.5 5 5 5 5 5                          180             43.5
        10    Kolčák Marek            Slovakia    5 5 5 3.75 5 2 5 5 2.5 5                 180             43.25
         11    Wissmann Dolf    Netherlands  5 5 0 5 4.25 4 4 0.5 5 5 4            180             41.75
   12-13    Steinbrink Axel        Germany    5 5 0 5 0 5 1 5 5 5 5                       177              41
   12-13    Dyachuk Vasyl         Ukraine      5 5 5 5 5 2.5 1 0 5 2.5 5                177              41
         14   McDowell Michael Great Brit.   5 5 5 5 2.5 5 2 0 5 2.5 4 0           180             41
         15    Mladenovic Miodrag   Serbia    5 5 5 5 5 5 5 5                                  175             40
         16    Rein Andreas            Germany    5 5 5 5 5 0 5 0 5 5                           179            40
         17    Villeneuve Alain        France        5 5 4 3 3.5 5 2 5 2.5 5                   180            40
         18    Bulavka Aleksandr   Belarus     5 5 5 5 0 5 1 0 5 4 3                        178            38
         19    Mista Aleksander       Poland      5 0 5 0 3 5 5 5 5 5                           180            38
         20   Van der Heuvel Peter Nether.    5 5 5 0 3.75 5 1 0 5 2.5 5               180            37.25
         21     Kryvenko Valerii      Ukraine     5 5 5 2.5 5 2 0 5 2.5 5                    180            37
         22    Podinic Vladimir        Serbia       5 5 0 0 0 5 4 5 5 2.5 5                    180            36.5
         23    Kopyl Valeriy             Ukraine     5 0 5 5 3.75 5 1 0 5 2.5 4               180            36.25
         24    Solovchuk Oleksiy    Ukraine     5 5 5 5 0 5 1 0 5 5                            142             36
         25    Mendrinos Nikos       Greece        5 5 5 3 0 5 2 0 5 4                           180            36
         26    Sihnevich Mikalai     Belarus      5 5 5 0 4.25 5 1 0.5 5 5                  180            35.75
         27    Croitor Mihail            Moldova      5 5 5 5 5 1.5 5 4                               178            35.5
         28    Steponavicius Stasys Lithuania 5 5 5 3 5 1 5 2.5 4 0                       180            35.5
   29-30   Limontas Martynas Lithuania    5 5 5 5 5 0 5 5                                 180            35
   29-30   Marin Mihail                Romania    5 5 5 5 0 0 5 0 5 5                          180            35
          31    Stawarz Paweł            Poland        5 5 5 2.25 5 5 2.5 5                        180            34.75
          32   Mihalčo Oto                   Slovakia    5 5 3 3 2.5 5 1 0 5 5 0                    177            34.5
          33    Petrov Andrey             Russia        5 5 5 0 0 5 5 0.5 5 3                       176            33.5
          34    Krolikowski Ryszard Polonia     5 0 4 3 2.5 5 1 1.5 5 2.5 4             178           33.5
          35    Vyparina Matej           Slovakia    5 5 4 0 5 1 3.5 5 5                           180           33.5
          36    Gemmell John      Great Britain   5 5 5 0 5 5 2.5 5                             180           32.5
          37    Tanner Henry              Finland       5 5 5 0 5 2 0 5 5                             180           32
          38    Ostruh Boris                 Slovenia     5 5 5 5 1 0.5 5 5                              176           31.5
          39    Toma Radu-Cristian Romania    5 5 5 5 1 5 4                                      180          30
          40    Konidaris Panagiotis Greece       5 5 5 5 2 0 2.5 5                              180          29.5
          41     Miron Lucian-Costin Romania   5 5 4 0 5 5 5                                     180          29
          42    Marlo Terho                  Finland      5 5 5 1 0 5 2.5 5                               174          28.5
          43    Klasinc Marko             Slovenia     0 0 4 5 5 2 0 5 2.5 5 0                   180         28.5
          44    Fougiaxis Harry         Greece         5 5 3 5 5 5                                         179          28
          45    Sheldon Timothy J.  Great Brit.   5 5 5 1 1.5 5 5                                  179          27.5
    46-47    Hodge David               Great Brit.   5 0 5 5 0 5 0 2.5 5                         180         27.5
    46-47    Satkus Vidmantas     Lithuania    5 0 4 0 5 1 0 5 2.5 5                      180         27.5
          48    Viktoras Paliulionis  Lithuania    5 5 5 3 1 0 2.5 5                             180         26.5
          49    Šivic Klemen                 Slovenia      5 5 5 0 3 2 1.5 4                             180         25.5
          50    Satkus Vilimantas     Lithuania    5 5 5 0 1 0 5 4                                 180         25
           51    Kurylenko Volodymyr Ukraine   5 5 5 1.25 1 0 2.5 0 5                    180         24.75
           52    Sitar Darko                   Slovenia      5 0 4 0 3.5 1 5 5                            180         23.5
           53    Doncea Vladimir        Romania     0 5 4 0 0 4 2 0 5 0 3 0                180         23
           54    Traistaru Teodora     Romania     0 0 5 0 0 5 2 0 5 2.5                    180         19.5
           55    Sidiropoulos Nikolaos Greece       0 5 4 0 5 0 4                                  180         18
           56    Ralík Oliver                   Slovakia     5 0 5 1 0 5                                       180          16
           57    Kolodziejski Marcin    Poland       0 0 0 5 1 0 5 4                                180          15
           58    L'Ami Alina                    Romania   0 5 0 5 3                                           180          13
           59    Artseva Khrystyna     Ukraine      5 0 5 0 2.5                                       180         12.5
           60    Stoleriu George            Romania    5 5 0 1.5 0 0 0                                180        11.5
           61    Petrovici Valeriu          Romania    5 5 1                                                   174         11
    62-63    Bulmaga Irina               Romania    0 5 5 1 0 0 0 0 0                            180        11
    62-63    Didiliuc Dariana G.     Romania    5 5 1 0 0                                           180        11
           64    Stoica Eduard               Romania     5 5 0 0 0.5 0 0                               180       10.5
           65    Hrib Andrada-Ioana  Romania     0 5 1                                                  179          6
           66    Muset Grigore               Moldova      0 0 0 0 0 2.5 0                              180         2.5
           67    Andriesei Cristian       Romania      0 0 0 0 0 0                                     180         0

                                                                                                                         Chief Arbiter,
                                                                                                                         Dinu-Ioan Nicula
        
                                                                
                               
                                                                      

                      " Campionatele Nationale Individuale de Seniori si Senioare - 2015 "

                                                       18  -  26 aprilie   /   Calimanesti

POSEDARU  Bogdan  evolutie de exceptie, un loc 6 valoros , o norma de maestru
international ( a cata oare ?) , 42 puncte castigate la ELO si totul realizat intr-o
               companie mai mult decat selecta. Fara sincopa din ultima runda, si celalalt coechipier
             al nostru, DOBRE Claudiu Cristian, s-a comportat bine, prin prisma adversarilor sai.
                 Cu drept de joc in finala , obtinut pe ultima suta de metri, juniorul ACSINTE  Matei Ionut
         si-a depasit conditia de ultim favorit, dar potentialul lui este superior locului 29 din
 32 participanti , pe care s-a clasat in final.
       In competitia feminina, am avut o singura reprezentanta, veterana PORCOLEANU
  Doina, pentru care exista aprecierea curajului de a participa. 

                                               

                                               POSEDARU   Bogdan                     DOBRE    Claudiu Cristian
                                       
                                                                                 

                         ACSINTE   Matei Ionut                                        PORCOLEANU   Doina

 

                        CLASAMENT  FINAL - Masculin                       

Rk. SNo Name FED Rtg Club/City Pts. TB1 TB2
1 1 GM Lupulescu Constantin ROU 2635 Cs Aem Luxten Timisoara 6.5 2622 38.5
2 7 GM Berescu Alin-Mile ROU 2448 Cs Aem Luxten Timisoara 6.0 2576 35.5
3 3 GM Parligras Mircea-Emilian ROU 2582 Cs Aem Luxten Timisoara 6.0 2569 38.0
4 4 GM Nevednichy Vladislav ROU 2576 Cs Aem Luxten Timisoara 6.0 2534 38.0
5 8 IM Deac Bogdan-Daniel ROU 2427 Cs Universitar Ploiesti 6.0 2508 35.5
6 15 FM Posedaru Bogdan ROU 2346 Cs Petrom Flacara Moreni 5.5 2525 37.5
7 9 IM Anton Teodor ROU 2421 Cs Studentesc Medicina Timisoa 5.5 2478 33.0
8 2 GM Marin Mihail ROU 2591 Acs De Sah Apa Nova Bucuresti 5.5 2472 36.0
9 5 IM Miron Lucian-Costin ROU 2486 Acs De Sah Apa Nova Bucuresti 5.5 2470 33.0
10 11 IM Burnoiu Nicolae-Costel ROU 2400 Cs Universitatea Targoviste 5.5 2396 30.5
11 6 IM Georgescu Tiberiu-Marian ROU 2477 Acs De Sah Apa Nova Bucuresti 5.0 2453 36.5
12 30 CM Pop Alexandru ROU 2158 Cs Otopeni 5.0 2428 31.5
13 10 IM Doncea Vladimir ROU 2421 Acs De Sah Apa Nova Bucuresti 5.0 2354 32.5
14 24 CM Martian Dragos-Daniel ROU 2241 Cs Sah Club Galati 4.5 2375 32.5
15 13 FM Costachi Mihnea ROU 2367 Cs Universitatea Din Alba Iuli 4.5 2353 32.5
16 14 FM Dobre Claudiu-Cristian ROU 2360 Cs Petrom Flacara Moreni 4.5 2350 36.0
17 12 IM Petrisor Adrian-Marian ROU 2384 Cs Sah Club Galati 4.5 2327 34.5
18 26 NM Ciobanu Viorel-Adrian ROU 2204 Clubul De Sah Diana Galati 4.5 2259 26.0
19 25 CM Nastase Robert-Paul ROU 2210 Cs Otopeni 4.0 2314 34.5
20 18 CM Gavrilescu David ROU 2284 Cs Studentesc Medicina Timisoa 4.0 2280 30.5
21 17 FM Stanciu Alexandru-Ovidiu ROU 2343 Cs Studentesc Medicina Timisoa 4.0 2273 30.0
22 22 CM Secheres Adrian-Simion ROU 2247 Css Nr. 1 Timisoara 4.0 2217 27.0
23 31 CM Banzea Alexandru-Bogdan ROU 2151 Acs De Sah Apa Nova Bucuresti 4.0 2213 25.5
24 19 CM Scripcaru George-Daniel ROU 2284 Cs Politehnica Iasi 4.0 2192 23.0
25 23 FM Gilea Lucian ROU 2244 Cs Universitatea Targoviste 3.5 2209 29.0
26 21 IM Florescu Codrut-Constantin ROU 2249 Cs Apollo Satu Mare 3.5 2200 30.0
27 16 CM Toma Radu-Cristian ROU 2345 Cs Aem Luxten Timisoara 3.5 2158 27.5
28 27 CM Ileana George ROU 2179 Cs Universitatea Din Alba Iuli 3.0 2171 27.5
29 32 CM Acsinte Matei-Ionut ROU 2118 Csm Focsani 2007 3.0 2157 28.0
30 28 CM Stoleriu George ROU 2172 Cs Politehnica Iasi 3.0 2130 27.0
31 29 FM Vrencian Lehel ROU 2158 Cs Al Cn Aprily Lajos Brasov 2.5 2105 26.0
32 20 NM Chifor Ovidiu-Emanuel ROU 2261 Cs Politehnica Iasi 2.5 2091 26.5

                 Ce poate fi mai onorant decat clasarea cat mai spre varful ierarhiei in finala tarii ?
              Coechipierul nostru, POSEDARU Bogdan , a reusit clasarea pe pozitia a- 6 -a si nu oricum,
              nu venind pe un culoar norocos, ci luptandu-se cu greii sahului romanesc actual. A fost
              in mod indubitabil marea surpriza a finalei. A condus singur plutonul fruntas, dupa
             primele 4 runde, cu victorii la 2 mari maestri, Nevednichy Vladislav  si  Marin Mihail .
              Singurii care "l-au incurcat" au fost consacratii mari maestri Lupulescu Constantin si
             Parligras Mircea. Pentru Bogdan a fost o finala mai mult decat reusita si cum obtinerea
             titlului de maestru international este doar o simpla chestiune de timp, necesar obtinerii
             celor 12 puncte ELO ce-l mai despart de acordarea titlului, nu putem spera decat ca acesta
             este momentul de cotitura, cand numele sau va fi din ce in ce mai vehiculat in mediile
             sahiste autohtone.

POSEDARU Bogdan

Rd. Bo. SNo Name Rtg FED Club/City Pts. Res.
1 15 31 CM Banzea Alexandru-Bogdan 2151 ROU Acs De Sah Apa Nova Bucuresti 4.0 w 1
2 4 4 GM Nevednichy Vladislav 2576 ROU Cs Aem Luxten Timisoara 6.0 s 1
3 2 8 IM Deac Bogdan-Daniel 2427 ROU Cs Universitar Ploiesti 6.0 w ½
4 2 2 GM Marin Mihail 2591 ROU Acs De Sah Apa Nova Bucuresti 5.5 s 1
5 1 1 GM Lupulescu Constantin 2635 ROU Cs Aem Luxten Timisoara 6.5 w 0
6 2 3 GM Parligras Mircea-Emilian 2582 ROU Cs Aem Luxten Timisoara 6.0 s 0
7 6 14 FM Dobre Claudiu-Cristian 2360 ROU Cs Petrom Flacara Moreni 4.5 w ½
8 6 11 IM Burnoiu Nicolae-Costel 2400 ROU Cs Universitatea Targoviste 5.5 w ½
9 8 18 CM Gavrilescu David 2284 ROU Cs Studentesc Medicina Timisoa 4.0 s 1

             Si celalalt coechipier al nostru, DOBRE Claudiu Cristian s-a comportat excelent, mai putin
          ultima runda, cand jocul i-a fost de nerecunoscut. Cu victorie la Deac Bogdan (copilul
          minune  al sahului romanesc) si remize cu Miron Lucian si Berescu Alin (vicecampionul),
          se poate spune ca are un joc solid, care-i poate aduce pe viitor rezultate si mai bune.

         

DOBRE Claudiu Cristian

Rd. Bo. SNo Name Rtg FED Club/City Pts. Res.
1 14 30 CM Pop Alexandru 2158 ROU Cs Otopeni 5.0 s 0
2 11 32 CM Acsinte Matei-Ionut 2118 ROU Csm Focsani 2007 3.0 w 1
3 10 28 CM Stoleriu George 2172 ROU Cs Politehnica Iasi 3.0 s 1
4 4 5 IM Miron Lucian-Costin 2486 ROU Acs De Sah Apa Nova Bucuresti 5.5 w ½
5 7 8 IM Deac Bogdan-Daniel 2427 ROU Cs Universitar Ploiesti 6.0 w 1
6 4 2 GM Marin Mihail 2591 ROU Acs De Sah Apa Nova Bucuresti 5.5 s 0
7 6 15 FM Posedaru Bogdan 2346 ROU Cs Petrom Flacara Moreni 5.5 s ½
8 5 7 GM Berescu Alin-Mile 2448 ROU Cs Aem Luxten Timisoara 6.0 w ½
9 7 11 IM Burnoiu Nicolae-Costel 2400 ROU Cs Universitatea Targoviste 5.5 s 0

           Un alt coechipier al nostru, dar cu statut de "partial", juniorul nostru de la echipa
         divizionara, ACSINTE   Matei Ionut, ca ultim calificat, si-a acoperit spatele, reusind o
         clasare onorabila  prin rangul detinut ( 32 din 32 participanti) si anume pozitia 29.
         Cu 3 puncte din 9 posibile intr-o companie extrem de puternica pentru el, putem vorbi de
         un rezultat bun. Sa speram ca si la echipa va juca la fel de bine.

ACSINTE   Matei Ionut

Rd. Bo. SNo Name Rtg FED Club/City Pts. Res.
1 16 16 CM Toma Radu-Cristian 2345 ROU Cs Aem Luxten Timisoara 3.5 w ½
2 11 14 FM Dobre Claudiu-Cristian 2360 ROU Cs Petrom Flacara Moreni 4.5 s 0
3 12 17 FM Stanciu Alexandru-Ovidiu 2343 ROU Cs Studentesc Medicina Timisoa 4.0 w 0
4 15 19 CM Scripcaru George-Daniel 2284 ROU Cs Politehnica Iasi 4.0 s 1
5 12 31 CM Banzea Alexandru-Bogdan 2151 ROU Acs De Sah Apa Nova Bucuresti 4.0 w ½
6 11 10 IM Doncea Vladimir 2421 ROU Acs De Sah Apa Nova Bucuresti 5.0 s 0
7 15 27 CM Ileana George 2179 ROU Cs Universitatea Din Alba Iuli 3.0 w ½
8 13 21 IM Florescu Codrut-Constantin 2249 ROU Cs Apollo Satu Mare 3.5 s ½
9 12 26 NM Ciobanu Viorel-Adrian 2204 ROU Clubul De Sah Diana Galati 4.5 w 0

  CLASAMENT  FINAL - FEMININ

     Rk. SNo Name FED Rtg Club/City Pts. TB1 TB2
1 1 IM Peptan Corina-Isabela ROU 2430 Csm Bucuresti 7.5 2453 37.0
2 3 WGM Cosma Elena-Luminita ROU 2323 Acs De Sah Apa Nova Bucuresti 7.5 2449 36.0
3 7 WGM Ionescu Irina ROU 2143 Csm Bucuresti 6.5 2352 37.0
4 4 WGM Sandu Mihaela ROU 2303 Cs Studentesc Medicina Timisoa 5.5 2267 39.5
5 2 IM Foisor Cristina-Adela ROU 2384 Cs Aem Luxten Timisoara 5.5 2244 37.5
6 17 CM Stanciu Andreea-Briana ROU 1859 Cs Otopeni 5.5 2162 33.5
7 6 WIM Dragomirescu Angela ROU 2209 Cs Studentesc Medicina Timisoa 5.0 2218 40.0
8 5 WIM Sgircea Silvia-Raluca ROU 2275 Csm Bucuresti 5.0 2091 34.5
9 12 WNM Erhan Raluca-Gabriela ROU 2014 Cs Universitar Ploiesti 5.0 2025 29.5
10 8 WCM Gelip Ioana ROU 2118 Cs Politehnica Iasi 4.5 2130 37.0
11 9 WFM Cosman Andreea-Marioara ROU 2080 Cs Aem Luxten Timisoara 4.5 2059 36.0
12 20 WCM Stanciu Ioana-Georgiana ROU 1829 Csm Craiova 4.5 2022 31.0
13 11 WCM Ilie Maria-Ruxandra ROU 2020 Acs De Sah Apa Nova Bucuresti 4.5 1978 29.0
14 13 WCM Dobre Ana-Margareta-Alexandra ROU 2005 Clubul Central De Sah Bucurest 4.5 1881 23.5
15 16 WCM Lolici Iselin-Amanda ROU 1934 Csm Lugoj 4.0 1936 30.5
16 18 CM Nastase Andreea-Cristina ROU 1842 Clubul Central De Sah Bucurest 4.0 1936 30.0
17 10 WNM Rendi Eva ROU 2036 Cs Sinandrei Timis 4.0 1916 28.5
18 14 WCM Pancu Aureliana-Eugenia ROU 1970 Acs Duellist Iasi 4.0 1881 24.5
19 15 CM Cimpean Andra ROU 1946 Cs Apollo Satu Mare 4.0 1877 27.5
20 23 I Moldovan Petruta-Alisia ROU 1705 Csm Bucuresti 3.5 1771 24.5
21 19 WCM Ciungan Diana-Alexandra ROU 1829 Css Nr. 1 Timisoara 3.0 1771 25.0
22 22 I Bogdan Elizaveta ROU 1770 Csm Bucuresti 2.5 1741 27.0
23 21 WNM Florea Dorina ROU 1813 Cs Universitatea Arad 2.0 1660 26.0
24 24 I Porcoleanu Doina-Olga ROU 1604 Cs Conpet Ploiesti 1.5 1623 28.0

        

           Ca ultima favorita si la varsta pe care nu prea o arata, PORCOLEANU  Doina, a facut dovada
         curajului de a participa si a se lupta cu tanara si impertinenta generatie, care nu tine seama
         de titluri, de experienta si accede tot mai sus, spre varful piramidei. Este adevarat ca s-a
         clasat pe ultima pozitie, dar nu-i nici o rusine, este chiar de admirat, ca a jucat, in loc sa se
         retraga intr-un fotoliu comod si sa croseteze.Eterna castigatoare Peptan Corina si eterna
         urmaritoare Cosma Luminita, au fost asaltate de reprezentantele noii generatii Stanciu
         Andreea Briana si Sgarcea Silvia Raluca, dar fara pericole practice, insa viitorul poate
         aduce surprize. Ploiestencele Sandu Mihaela si Erhan Raluca ( un come back spectaculos),
         au tinut aproape de plutonul fruntas. De altfel, locul 4 al Mihaelei este foarte bun si poate fi
         sigur imbunatatit.

PORCOLEANU   Doina

Rd. Bo. SNo Name Rtg FED Club/City Pts. Res.
1 12 12 WNM Erhan Raluca-Gabriela 2014 ROU Cs Universitar Ploiesti 5.0 s ½
2 7 17 CM Stanciu Andreea-Briana 1859 ROU Cs Otopeni 5.5 w 0
3 10 15 CM Cimpean Andra 1946 ROU Cs Apollo Satu Mare 4.0 s 0
4 12 21 WNM Florea Dorina 1813 ROU Cs Universitatea Arad 2.0 s ½
5 11 13 WCM Dobre Ana-Margareta-Alexandra 2005 ROU Clubul Central De Sah Bucurest 4.5 w 0
6 11 19 WCM Ciungan Diana-Alexandra 1829 ROU Css Nr. 1 Timisoara 3.0 w 0
7 12 14 WCM Pancu Aureliana-Eugenia 1970 ROU Acs Duellist Iasi 4.0 s 0
8 12 16 WCM Lolici Iselin-Amanda 1934 ROU Csm Lugoj 4.0 s 0
9 12 23 I Moldovan Petruta-Alisia 1705 ROU Csm Bucuresti 3.5 w ½

                  "Finalele Campionatelor Nationale de Juniori - 2015 " 

                                                              Calimanesti , 30 martie - 9 aprilie
                    COMAN Emilia-Florentina  -   BRONZ  la   F14    -   sah clasic
                                                                                                       -   AUR  -  CAMPIOANA NATIONALA la F14 - sah rapid
                 Bilant mult sub asteptari al fetelor "noastre". DIDILIUC Dariana, dupa un inceput in forta
              la sah clasic, s-a stins si a fost de nerecunoscut chiar si la proba de "dezlegari", unde
              pornea  din postura de mare favorita. MOS Maria a fost ca si inexistenta. Se pare ca
              scoala ( in cazul Emiliei si Darianei ) si scaderea interesului in pregatire ( in cazul Mariei)
               au determinat un  regres al rezultatelor.  ACSINTE  Matei Ionut, juniorul nostru
             "party-time" de la echipa divizionara "A", a obtinut medalia de bronz la "blitz" si medalia
              de argint la "dezlegari", la egalitate de puncte cu primul loc , la B16 .

      

                                             COMAN  Emilia - Florentina                         ACSINTE   Matei Ionut

         

                                               DIDILIUC Dariana Gabriela               MOS  Maria  Magdalena

                    Este primul an cand privesc strict de pe "margine" evolutia junioarelor cu care mi-am
                impartit bucuriile si deceptiile in ultimii 6 ani si jumatate in cazul Emiliei, 5 ani si
                jumatate in cazul Mariei si 4 ani in cazul Darianei. Acum au alte cluburi, lucreaza cu
                alti antrenori , dar tot mai vibrez inca la victoriile sau infrangerile lor, inca le mai
                consider ca si copiii mei sahisti. Poate la fel ar trebui sa simt si pentru Szocs Iulian, dar
                imi este imposibil. A facut parte din acest ultim grup in care am pus suflet si mult, mult
                efort si timp, intr-o entuziasta revarsare de voluntariat. Dupa 4 ani si jumatate de lupte
                absurde si inutile mai ales cu parintii, care erau extrem de suparati ca de ce copilul lor
                nu ia medalii asa ca si fetele ( la o munca de 2-3 ori mai redusa si o contraproductiva
                incapatanare, pe principiul "lasa ca eu stiu mai bine"), a urmat "un divort" de mult 
                anuntat.Poate as fi trecut peste asta, dar cand te chinui atatia ani cu un copil si el nici
                macar nu catadicseste sa te salute... Poate sa ajunga si mare maestru, caracterul il va
                plasa in ochii mei acolo unde nici eu n-am sa catadicsesc sa-l vad. De aceea pot spune ca
                "l-am dezmostenit" din punct de vedere sentimentalo - sahist. Si cu asta am pus punct
                unei posibile intrebari a unora : "Dece nu comentez nimic de Iulian".
                Asa cum spuneam, a fost cu adevarat prima finala de juniori cand am privit din exterior
               la zbaterea fetelor si fara a fi considerat un rautacism fata de noii antrenori, nu mi-a
               prea placut cum s-au comportat junioarele. Pe de alta parte, ca sa fiu cinstit, in balanta
               comportarii lor a atarnat si implicarea lor in activitatea scolara, toate trei fiind in ani
               cu examene scolare decisive. Deci scuze exista. Totusi, comportarea sub potential se
               mentine. Scapate de emotiile scolare, sper ca anul viitor vor arata o alta fata, cea cu care
               ma obisnuisera cat le-am antrenat.

              

                                    COMAN  Emilia - Florentina                                             

       

CLASAMENT  FINAL  -  FETE 14 ani   SAH  CLASIC

                                          
k. SNo Name RtgI Club/City Pts. TB1 TB2 TB3
1 1 CM Nastase Andreea-Cristina 1852 Clubul Central De Sah Bucurest 8.5 37.5 46.25 44.0
2 3 I Aciu Malina-Andreea 1782 Csm Focsani 2007 7.5 37.0 38.50 36.5
3 5 CM Coman Emilia-Florentina 1697 Csm Ploiesti 6.0 37.5 28.50 30.0
4 14 II Pelin Ana-Maria 1553 Csm Bucuresti 5.5 37.5 24.25 30.0
5 10 I Nistor Valentina 1582 Cs Petrolul Ploiesti 5.5 37.0 24.00 30.0
6 2 I Panainte Andreea-Bianca 1791 Css Palatul Copiilor Constanta 5.5 36.5 26.75 30.0
7 6 I Bucur Denisa-Andreea 1693 Csm Bucuresti 5.5 33.5 25.50 28.0
8 9 I Craciun Bianca 1594 Acs Sah Club Vados Arad 5.5 33.0 24.75 27.5
9 7 I Ciocan Maria-Alexandra 1664 Sah Club Ramnicu Valcea 5.0 39.0 26.00 29.0
10 4 I Balan Briana-Cleopatra 1731 Css Viitorul Cluj-Napoca 5.0 38.0 23.00 30.0
11 8 I Azamfirei Smaranda-Georgiana 1622 Cs Politehnica Iasi 5.0 33.5 21.75 26.5
12 23 I Rohlicek Anca-Elena 1379 Cs Mediator Giarmata Vii 5.0 28.0 16.75 21.0
13 13 II Popa Catalina-Elena 1555 Cso "tricolorul" Breaza 4.5 35.5 21.25 25.0
14 12 I Paraschiv Petronela-Alexandra 1569 Clubul De Sah Giroc 4.5 33.0 20.25 23.0
15 16 I Schiopu Andreea-Alexandra 1523 Csm Bucuresti 4.5 32.5 19.00 26.0
16 15 I Oloeriu Delia-Ioana 1529 Cs Politehnica Iasi 4.5 32.0 16.50 24.5
17 18 II Mos Maria-Magdalena 1467 Cs Petrolul Ploiesti 4.5 30.0 17.50 21.0
18 28 II Arsene Gabriela 0 Ac De Sah Alfil Pitesti 4.5 29.0 17.00 21.0
19 17 I Mincu Smaranda-Stanca-Ioana 1485 Acs Samus Sah Club Cluj Napoca 4.0 31.5 14.50 19.0
20 29 II Minnich Mihaela-Cristiana 0 Css Nr. 1 Timisoara 4.0 30.5 15.00 20.5
21 24 II Banzea Izabela-Georgeta 1347 Acs De Sah Apa Nova Bucuresti 4.0 30.5 13.75 21.0
22 22 II Banciu Ana-Maria 1387 Csm Focsani 2007 4.0 29.0 11.75 18.5
23 19 II Secrieru Maria-Georgiana 1433 Cs Vulcan Vulcan 4.0 28.0 14.25 16.0
24 27 II Sarac Iasmina 1282 Css Nr. 1 Timisoara 4.0 26.0 12.50 18.0
25 21 II Uzuneanu Gabriela 1394 Cs Fairplay Braila 4.0 26.0 12.50 16.5
26 11 I Gherghel-Butan Maria 1580 Acs Lura Brasov 3.5 30.0 14.75 21.0
27 20 II Tuduran Camelia-Diana 1422 Acs Sah Club Vados Arad 3.5 28.5 9.50 16.0
28 25 II Mihailescu Anna 1340 Acs Sah Club Vados Arad 3.5 25.0 8.00 13.0
29 26 II Stan Andreea 1329 Clubul De Sah Diana Galati 3.0 23.5 6.50 9.0
30 30 III Arsene Gina-Teodora 0 Cs Micul Print Braila 2.5 26.5 6.00 13.5
31 32 Varga Iulia-Roxana 0 Acs Sah Club Vados Arad 2.0 25.5 5.25 9.0
32 31 Pirosca Lavinia 0 Cs Micul Print Braila 1.5 23.0 2.00 6.0

                   COMAN  Emilia - Florentina       

      Bo. SNo Name RtgI RtgN Club/City Pts. Res.
1 5 21 II Uzuneanu Gabriela 1394 1394 Cs Fairplay Braila 4.0 w 1
2 5 12 I Paraschiv Petronela-Alexandra 1569 1569 Clubul De Sah Giroc 4.5 s 1
3 2 3 I Aciu Malina-Andreea 1782 1782 Csm Focsani 2007 7.5 s 0
4 5 13 II Popa Catalina-Elena 1555 1555 Cso "tricolorul" Breaza 4.5 w 1
5 3 10 I Nistor Valentina 1582 1582 Cs Petrolul Ploiesti 5.5 w ½
6 1 1 CM Nastase Andreea-Cristina 1852 1852 Clubul Central De Sah Bucurest 8.5 s 0
7 5 14 II Pelin Ana-Maria 1553 1553 Csm Bucuresti 5.5 w ½
8 4 8 I Azamfirei Smaranda-Georgiana 1622 1622 Cs Politehnica Iasi 5.0 s 1
9 3 4 I Balan Briana-Cleopatra 1731 1731 Css Viitorul Cluj-Napoca 5.0 w 1

MOS  Maria  Magdalena 

Rd. Bo. SNo Name RtgI RtgN Club/City Pts. Res.
1 2 2 I Panainte Andreea-Bianca 1791 1791 Css Palatul Copiilor Constanta 5.5 w 0
2 9 27 II Sarac Iasmina 1282 1282 Css Nr. 1 Timisoara 4.0 s 1
3 7 8 I Azamfirei Smaranda-Georgiana 1622 1622 Cs Politehnica Iasi 5.0 w 0
4 12 25 II Mihailescu Anna 1340 1340 Acs Sah Club Vados Arad 3.5 s 1
5 9 23 I Rohlicek Anca-Elena 1379 1379 Cs Mediator Giarmata Vii 5.0 w ½
6 8 11 I Gherghel-Butan Maria 1580 1580 Acs Lura Brasov 3.5 s ½
7 9 15 I Oloeriu Delia-Ioana 1529 1529 Cs Politehnica Iasi 4.5 w ½
8 9 12 I Paraschiv Petronela-Alexandra 1569 1569 Clubul De Sah Giroc 4.5 s 0
9 11 20 II Tuduran Camelia-Diana 1422 1422 Acs Sah Club Vados Arad 3.5 w 1

CLASAMENT  FINAL  -  FETE 14 ani   SAH  RAPID

Rk. SNo Name RtgI Club/City Pts. TB1 TB2 TB3
1 3 CM Coman Emilia-Florentina 1611 Csm Ploiesti 6.5 38.5 35.00 35.5
2 1 CM Nastase Andreea-Cristina 1757 Clubul Central De Sah Bucurest 6.5 37.0 32.50 32.5
3 11 I Aciu Malina-Andreea 1486 Csm Focsani 2007 6.5 36.5 32.50 33.5
4 12 I Balan Briana-Cleopatra 1469 Css Viitorul Cluj-Napoca 6.0 36.5 28.00 31.5
5 2 I Panainte Andreea-Bianca 1667 Css Palatul Copiilor Constanta 5.5 35.5 25.25 26.5
6 8 I Bucur Denisa-Andreea 1544 Csm Bucuresti 5.5 33.5 24.50 26.0
7 13 I Paraschiv Petronela-Alexandra 1455 Clubul De Sah Giroc 5.5 33.5 23.75 22.5
8 9 I Azamfirei Smaranda-Georgiana 1531 Cs Politehnica Iasi 5.5 31.5 21.75 26.0
9 10 II Pelin Ana-Maria 1530 Csm Bucuresti 5.5 29.5 18.75 24.0
10 4 I Nistor Valentina 1580 Cs Petrolul Ploiesti 5.0 40.0 26.00 31.0
11 22 Bacanu Maria-Nicoleta 1305 Logismart Sibiu 5.0 31.5 20.00 23.5
12 20 II Mos Maria-Magdalena 1377 Cs Petrolul Ploiesti 4.5 35.5 19.75 22.5
13 7 I Ciocan Maria-Alexandra 1549 Sah Club Ramnicu Valcea 4.5 33.0 17.25 26.0
14 6 II Popa Catalina-Elena 1555 Cso "tricolorul" Breaza 4.5 32.0 17.00 21.0
15 23 III Libik Krisztina-Szilvia 0 Css Odorheiu Secuiesc 4.5 31.5 17.75 21.0
16 16 II Banciu Ana-Maria 1424 Csm Focsani 2007 4.5 31.0 14.50 21.0
17 15 I Schiopu Andreea-Alexandra 1426 Csm Bucuresti 4.0 30.5 15.50 23.5
18 14 II Tuduran Camelia-Diana 1443 Acs Sah Club Vados Arad 4.0 26.5 9.50 16.0
19 18 I Oloeriu Delia-Ioana 1397 Cs Politehnica Iasi 4.0 26.0 10.75 21.0
20 17 II Banzea Izabela-Georgeta 1410 Acs De Sah Apa Nova Bucuresti 3.0 28.0 10.00 20.0
21 19 I Rohlicek Anca-Elena 1378 Cs Mediator Giarmata Vii 3.0 24.0 6.00 12.0
22 24 II Minnich Mihaela-Cristiana 0 Css Nr. 1 Timisoara 2.5 26.0 5.25 13.0
23 21 II Secrieru Maria-Georgiana 1339 Cs Vulcan Vulcan 2.0 25.5 3.75 10.5
24 5 I Gherghel-Butan Maria 1580 Acs Lura Brasov 0.0 21.0 0.00 0.0

  COMAN  Emilia - Florentina

Rd. Bo. SNo Name RtgI RtgN Club/City Pts. Res.
1 3 15 I Schiopu Andreea-Alexandra 1426 1523 Csm Bucuresti 4.0 w ½
2 5 13 I Paraschiv Petronela-Alexandra 1455 1569 Clubul De Sah Giroc 5.5 s 1
3 3 8 I Bucur Denisa-Andreea 1544 1693 Csm Bucuresti 5.5 w 1
4 1 4 I Nistor Valentina 1580 1582 Cs Petrolul Ploiesti 5.0 w 1
5 1 11 I Aciu Malina-Andreea 1486 1782 Csm Focsani 2007 6.5 s ½
6 2 7 I Ciocan Maria-Alexandra 1549 1664 Sah Club Ramnicu Valcea 4.5 s 1
7 1 1 CM Nastase Andreea-Cristina 1757 1852 Clubul Central De Sah Bucurest 6.5 w 1
8 1 12 I Balan Briana-Cleopatra 1469 1731 Css Viitorul Cluj-Napoca 6.0 s 0
9 2 9 I Azamfirei Smaranda-Georgiana 1531 1622 Cs Politehnica Iasi 5.5 w ½

MOS  Maria  Magdalena

Rd. Bo. SNo Name RtgI RtgN Club/City Pts. Res.
1 8 8 I Bucur Denisa-Andreea 1544 1693 Csm Bucuresti 5.5 w 0
2 9 14 II Tuduran Camelia-Diana 1443 1422 Acs Sah Club Vados Arad 4.0 w 1
3 7 9 I Azamfirei Smaranda-Georgiana 1531 1622 Cs Politehnica Iasi 5.5 s ½
4 8 13 I Paraschiv Petronela-Alexandra 1455 1569 Clubul De Sah Giroc 5.5 s 1
5 4 12 I Balan Briana-Cleopatra 1469 1731 Css Viitorul Cluj-Napoca 6.0 w 0
6 8 23 III Libik Krisztina-Szilvia 0 1166 Css Odorheiu Secuiesc 4.5 s 1
7 3 11 I Aciu Malina-Andreea 1486 1782 Csm Focsani 2007 6.5 w 0
8 7 10 II Pelin Ana-Maria 1530 1553 Csm Bucuresti 5.5 s 0
9 12 - bye - - - - 1

CLASAMENT  FINAL  -  FETE 14 ani  -  BLITZ

Rk. SNo Name RtgI Club/City Pts. TB1 TB2 TB3 TB4
1 5 I Aciu Malina-Andreea 1545 Csm Focsani 2007 8.5 37.0 42.25 44.5 45.5
2 6 I Bucur Denisa-Andreea 1538 Csm Bucuresti 6.5 35.5 30.25 32.5 45.5
3 4 I Panainte Andreea-Bianca 1577 Css Palatul Copiilor Constanta 6.0 37.5 30.00 31.0 49.5
4 10 I Balan Briana-Cleopatra 1466 Css Viitorul Cluj-Napoca 6.0 33.5 24.00 30.0 43.5
5 11 I Schiopu Andreea-Alexandra 1463 Csm Bucuresti 6.0 30.5 21.50 27.0 38.5
6 1 CM Nastase Andreea-Cristina 1755 Clubul Central De Sah Bucurest 5.5 40.0 30.00 31.0 52.5
7 3 CM Coman Emilia-Florentina 1693 Csm Ploiesti 5.5 37.0 27.25 31.0 49.5
8 2 I Azamfirei Smaranda-Georgiana 1702 Cs Politehnica Iasi 5.5 33.0 22.25 27.5 45.0
9 7 I Ciocan Maria-Alexandra 1522 Sah Club Ramnicu Valcea 5.0 30.0 20.00 23.0 39.5
10 9 II Pelin Ana-Maria 1474 Csm Bucuresti 5.0 29.5 17.50 26.0 40.0
11 18 I Oloeriu Delia-Ioana 1393 Cs Politehnica Iasi 4.5 37.5 21.25 28.0 47.5
12 12 I Paraschiv Petronela-Alexandra 1428 Clubul De Sah Giroc 4.5 32.5 17.25 22.5 42.5
13 17 I Rohlicek Anca-Elena 1394 Cs Mediator Giarmata Vii 4.5 26.5 14.75 17.0 35.0
14 8 I Nistor Valentina 1489 Cs Petrolul Ploiesti 4.0 33.0 15.00 23.5 41.0
15 20 Bacanu Maria-Nicoleta 1332 Logismart Sibiu 4.0 32.0 14.00 19.0 42.5
16 22 III Libik Krisztina-Szilvia 1224 Css Odorheiu Secuiesc 4.0 31.0 13.00 20.0 39.0
17 21 II Popa Catalina-Elena 1295 Cso "tricolorul" Breaza 4.0 27.5 10.75 17.5 35.0
18 14 II Mos Maria-Magdalena 1410 Cs Petrolul Ploiesti 4.0 26.5 12.50 20.0 33.5
19 15 II Banciu Ana-Maria 1401 Csm Focsani 2007 4.0 26.0 13.00 16.0 34.0
20 13 II Banzea Izabela-Georgeta 1425 Acs De Sah Apa Nova Bucuresti 4.0 24.5 10.75 16.0 31.5
21 19 II Secrieru Maria-Georgiana 1339 Cs Vulcan Vulcan 2.5 24.0 4.50 12.0 30.5
22 16 II Tuduran Camelia-Diana 1396 Acs Sah Club Vados Arad 2.5 23.5 4.50 9.0 33.5
23 23 II Minnich Mihaela-Cristiana 0 Css Nr. 1 Timisoara 2.0 29.0 5.50 16.0 37.5

  COMAN  Emilia - Florentina

     1 3 14 II Mos Maria-Magdalena 1410 1467 Cs Petrolul Ploiesti 4.0 s 1
2 3 10 I Balan Briana-Cleopatra 1466 1731 Css Viitorul Cluj-Napoca 6.0 w 1
3 2 4 I Panainte Andreea-Bianca 1577 1791 Css Palatul Copiilor Constanta 6.0 s 0
4 3 8 I Nistor Valentina 1489 1582 Cs Petrolul Ploiesti 4.0 w 1
5 2 6 I Bucur Denisa-Andreea 1538 1693 Csm Bucuresti 6.5 s 1
6 2 18 I Oloeriu Delia-Ioana 1393 1529 Cs Politehnica Iasi 4.5 w ½
7 1 5 I Aciu Malina-Andreea 1545 1782 Csm Focsani 2007 8.5 s 0
8 3 1 CM Nastase Andreea-Cristina 1755 1852 Clubul Central De Sah Bucurest 5.5 w 0
9 5 12 I Paraschiv Petronela-Alexandra 1428 1569 Clubul De Sah Giroc 4.5 s 1

MOS  Maria  Magdalena

Rd. Bo. SNo Name RtgI RtgN Club/City Pts. Res.
1 3 3 CM Coman Emilia-Florentina 1693 1697 Csm Ploiesti 5.5 w 0
2 10 19 II Secrieru Maria-Georgiana 1339 1433 Cs Vulcan Vulcan 2.5 s 1
3 9 23 II Minnich Mihaela-Cristiana 0 1135 Css Nr. 1 Timisoara 2.0 w 0
4 10 20 Bacanu Maria-Nicoleta 1332 0 Logismart Sibiu 4.0 s 1
5 6 7 I Ciocan Maria-Alexandra 1522 1664 Sah Club Ramnicu Valcea 5.0 w 1
6 5 9 II Pelin Ana-Maria 1474 1553 Csm Bucuresti 5.0 s 0
7 5 2 I Azamfirei Smaranda-Georgiana 1702 1622 Cs Politehnica Iasi 5.5 s 0
8 8 15 II Banciu Ana-Maria 1401 1387 Csm Focsani 2007 4.0 w 0
9 10 16 II Tuduran Camelia-Diana 1396 1422 Acs Sah Club Vados Arad 2.5 s 1

CLASAMENT  FINAL  -  FETE 14 ani  -  DEZLEGARI





        

              DIDILIUC Dariana-Gabriela      

CLASAMENT  FINAL  -  FETE 20 ani   SAH  CLASIC

     Rk. Name 1 2 3 4 5 6 Pts. TB1 TB2
1 WCM Gelip Ioana *** 1 0 1 1 1 1 1 1 1 1 9.0 35.00 0.0
2 WFM Visanescu Daria-Ioana 0 1 *** 1 0 ½ ½ 1 1 1 1 7.0 27.50 0.0
3 WCM Serbanescu Diana-Maria 0 0 0 1 *** ½ 1 0 1 1 ½ 5.0 18.75 0.0
4 WCM Morea Georgiana-Steluta 0 0 ½ ½ ½ 0 *** ½ 1 ½ 1 4.5 16.25 0.0
5 I Didiliuc Dariana-Gabriela 0 0 0 0 1 0 ½ 0 *** 1 1 3.5 9.25 0.0
6 I Firaru Roxana-Maria 0 0 0 0 0 ½ ½ 0 0 0 *** 1.0 4.75 0.0

CLASAMENT  FINAL  -  FETE 20 ani   SAH  RAPID

     Rk. Name 1 2 3 4 5 Pts. TB1 TB2 TB3
1 Serbanescu Diana-Maria *** ½ 0 1 1 0 1 1 1 5.5 17.50 0.0 0
2 WFM Visanescu Daria-Ioana ½ 1 *** 0 0 ½ 1 1 1 5.0 16.25 0.0 0
3 Gelip Ioana 0 0 1 1 *** ½ 0 1 1 4.5 14.00 0.0 0
4 Morea Georgiana-Steluta 1 0 ½ 0 ½ 1 *** 0 1 4.0 15.75 0.0 0
5 Didiliuc Dariana-Gabriela 0 0 0 0 0 0 1 0 *** 1.0 4.00 0.0 0

CLASAMENT  FINAL  -  FETE 20 ani  -  BLITZ

      Rk. Name Rtg 1 2 3 4 5 Pts. TB1 TB2 TB3
1 WFM Visanescu Daria-Ioana 2005 *** ½ ½ 1 0 1 1 1 1 6.0 18.00 0.0 0
2 Morea Georgiana-Steluta 1883 ½ ½ *** 0 1 0 1 1 1 5.0 15.00 1.0 1
3 Gelip Ioana 1966 0 1 1 0 *** 1 0 1 1 5.0 15.00 1.0 2
4 Serbanescu Diana-Maria 1972 0 0 1 0 0 1 *** 1 1 4.0 10.00 0.0 0
5 Didiliuc Dariana-Gabriela 1750 0 0 0 0 0 0 0 0 *** 0.0 0.00 0.0 0

CLASAMENT  FINAL  -  FETE 20 ani  -  DEZLEGARI

                Este incredibila comportarea Darianei, mai ales la dezlegari, unde a demonstrat ca este
             una din cele mai bune junioare din tara ( si nu doar la junioare). Ce s-a intamplat cu ea ?
             Poate si preocuparea pentru scoala, in ultimul timp, poate o forma mai proasta.
             Si totusi...mi-a soptit o pasarica despre nerespectarea orelor de somn, care oricat de
             rezistent ai fi...te doboara in final. Pentru asta mai sunt buni antrenorii...sa te mai traga
             de maneca din cand in cand, sa duci o viata sportiva. Altfel, "dezlegari" este sinonim cu
             "dezastru".
               

  

ACSINTE   Matei Ionut

CLASAMENT  FINAL  -  Baieti 16 ani -  SAH  CLASIC

Rk. SNo Name FED RtgI RtgN Club/City Pts. TB1 TB2 TB3
1 6 CM Geiger Alex-Emanuel ROU 2067 2067 Lps Satu Mare 6.5 37.5 33.75 31.0
2 4 I Banzea Alexandru-Bogdan ROU 2143 2143 Acs De Sah Apa Nova Bucuresti 6.0 40.0 32.75 35.5
3 10 I Tiron Calin-Andrei ROU 1940 1940 Cs Politehnica Iasi 6.0 38.0 30.00 30.5
4 7 I Salim Riza ROU 2062 2062 Css Palatul Copiilor Constanta 6.0 36.5 28.50 33.5
5 1 CM Dolana Andrei-Theodor ROU 2350 2350 Clubul Central De Sah Bucurest 6.0 35.5 26.50 28.0
6 5 CM Acsinte Matei-Ionut ROU 2122 2122 Csm Focsani 2007 6.0 35.0 28.75 29.5
7 2 I Patrascu Catalin-Lucian ROU 2174 2172 Csm Focsani 2007 5.5 39.0 29.00 30.0
8 3 CM Andreescu Darie-Ioan ROU 2167 2167 Cs Universitatea Targoviste 5.5 38.0 28.50 32.0
9 11 CM Herea Sergiu-Gabriel ROU 1916 1916 Csm Ploiesti 5.5 34.5 25.25 27.5
10 17 I Stancu Robert-Alexandru ROU 1779 1779 Cs Otopeni 5.0 33.5 21.75 24.5
11 9 CM Vasiesiu Victor ROU 2018 2018 Css Targu Mures 5.0 32.0 19.75 23.0
12 16 II Sandor Tamas ROU 1785 1785 Css Odorheiu Secuiesc 5.0 31.0 18.00 22.0
13 13 I Vasiliu Cosmin ROU 1872 1872 Csm Focsani 2007 4.5 37.0 19.00 25.0
14 18 I Comsa Ciprian-Mihai ROU 1771 1771 Clubul De Sah Orizont 64 Brail 4.5 36.0 19.00 23.5
15 21 I Oros Vlad-Dragos ROU 1641 1641 Css Targu Mures 4.5 25.5 11.00 19.0
16 15 I Comsa Razvan-Lucian ROU 1790 1790 Css Targu Mures 4.5 24.0 12.75 15.5
17 14 I Popa Gabriel ROU 1842 1842 Clubul De Sah Diana Galati 4.0 33.5 15.25 22.0
18 19 II Balaceanu David ROU 1728 1728 Acs Sah Club Vados Arad 4.0 29.0 13.75 18.0
19 20 I Arsene Marinel ROU 1682 1682 Ac De Sah Alfil Pitesti 4.0 26.5 12.25 16.5
20 23 I Mamele Stefan-Bogdan ROU 1550 1550 Cs Otopeni 4.0 26.0 9.00 16.0
21 12 I Stejeroiu Vlad ROU 1895 1895 Cs Logic 64 Brasov 4.0 25.5 9.00 20.0
22 22 II Oprea Stefan-Teodor ROU 1593 1593 Csm Craiova 3.5 26.5 7.75 18.0
23 8 I Moldovan Rares ROU 2048 2048 Lps Satu Mare 2.5 31.0 7.50 20.5
24 25 II Niculae Alberto-Marian ROU 1320 1320 Acs Master Mind Bucuresti 1.5 27.0 1.50 11.0
25 24 II Burcica Viorel-Javet ROU 1386 1386 Acs Master Mind Bucuresti 1.5 26.0 1.50 10.0

ACSINTE   Matei Ionut

Rd. Bo. SNo Name RtgI RtgN FED Club/City Pts. Res.
1 5 17 I Stancu Robert-Alexandru 1779 1779 ROU Cs Otopeni 5.0 s ½
2 7 15 I Comsa Razvan-Lucian 1790 1790 ROU Css Targu Mures 4.5 w 1
3 2 8 I Moldovan Rares 2048 2048 ROU Lps Satu Mare 2.5 s ½
4 5 13 I Vasiliu Cosmin 1872 1872 ROU Csm Focsani 2007 4.5 w 1
5 2 2 I Patrascu Catalin-Lucian 2174 2172 ROU Csm Focsani 2007 5.5 s ½
6 1 4 I Banzea Alexandru-Bogdan 2143 2143 ROU Acs De Sah Apa Nova Bucuresti 6.0 w ½
7 3 10 I Tiron Calin-Andrei 1940 1940 ROU Cs Politehnica Iasi 6.0 s 0
8 5 18 I Comsa Ciprian-Mihai 1771 1771 ROU Clubul De Sah Orizont 64 Brail 4.5 w 1
9 2 3 CM Andreescu Darie-Ioan 2167 2167 ROU Cs Universitatea Targoviste 5.5 w 1

CLASAMENT  FINAL  -  Baieti 16 ani -   SAH  RAPID

Rk. SNo Name FED RtgI RtgN Club/City Pts. TB1 TB2 TB3
1 1 CM Dolana Andrei-Theodor ROU 2207 2350 Clubul Central De Sah Bucurest 7.0 38.5 38.50 38.5
2 2 I Patrascu Catalin-Lucian ROU 2072 2172 Csm Focsani 2007 6.5 37.5 34.25 33.5
3 4 I Banzea Alexandru-Bogdan ROU 1992 2143 Acs De Sah Apa Nova Bucuresti 6.5 37.0 31.25 33.0
4 5 CM Andreescu Darie-Ioan ROU 1987 2167 Cs Universitatea Targoviste 6.5 37.0 31.00 30.5
5 7 I Tiron Calin-Andrei ROU 1924 1940 Cs Politehnica Iasi 5.5 34.5 25.50 25.5
6 3 CM Geiger Alex-Emanuel ROU 2029 2067 Lps Satu Mare 5.0 38.5 25.75 29.5
7 10 CM Herea Sergiu-Gabriel ROU 1774 1916 Csm Ploiesti 5.0 38.0 23.25 28.0
8 11 CM Vasiesiu Victor ROU 1738 2018 Css Targu Mures 5.0 35.0 20.00 23.5
9 8 I Vasiliu Cosmin ROU 1840 1872 Csm Focsani 2007 5.0 30.0 18.00 25.0
10 6 CM Acsinte Matei-Ionut ROU 1957 2122 Csm Focsani 2007 4.5 36.0 18.25 25.5
11 12 I Comsa Ciprian-Mihai ROU 1738 1771 Clubul De Sah Orizont 64 Brail 4.5 32.5 17.75 21.5
12 14 I Popa Gabriel ROU 1654 1842 Clubul De Sah Diana Galati 4.5 31.5 15.25 20.5
13 17 II Sandor Tamas ROU 1537 1785 Css Odorheiu Secuiesc 4.5 27.0 12.25 18.5
14 9 I Negulescu Alexandru ROU 1831 1896 Cs Carpati Sinaia 4.0 32.0 12.50 22.5
15 13 I Stejeroiu Vlad ROU 1655 1895 Cs Logic 64 Brasov 3.5 29.0 10.50 18.5
16 16 I Oros Vlad-Dragos ROU 1621 1641 Css Targu Mures 3.0 26.5 6.50 15.0
17 18 II Oprea Stefan-Teodor ROU 1492 1593 Csm Craiova 3.0 26.5 6.50 15.0
18 15 I Comsa Razvan-Lucian ROU 1637 1790 Css Targu Mures 3.0 25.5 7.50 14.0
19 20 II Niculae Alberto-Marian ROU 1301 1320 Acs Master Mind Bucuresti 1.5 22.5 2.50 9.0
20 19 II Burcica Viorel-Javet ROU 1386 1386 Acs Master Mind Bucuresti 0.0 21.5 0.00 0.0

ACSINTE   Matei Ionut

Rd. Bo. SNo Name RtgI RtgN FED Club/City Pts. Res.
1 6 16 I Oros Vlad-Dragos 1621 1641 ROU Css Targu Mures 3.0 s 1
2 1 1 CM Dolana Andrei-Theodor 2207 2350 ROU Clubul Central De Sah Bucurest 7.0 w 0
3 4 12 I Comsa Ciprian-Mihai 1738 1771 ROU Clubul De Sah Orizont 64 Brail 4.5 s 1
4 2 2 I Patrascu Catalin-Lucian 2072 2172 ROU Csm Focsani 2007 6.5 s 0
5 6 13 I Stejeroiu Vlad 1655 1895 ROU Cs Logic 64 Brasov 3.5 w 1
6 3 3 CM Geiger Alex-Emanuel 2029 2067 ROU Lps Satu Mare 5.0 w 1
7 3 4 I Banzea Alexandru-Bogdan 1992 2143 ROU Acs De Sah Apa Nova Bucuresti 6.5 s 0
8 4 7 I Tiron Calin-Andrei 1924 1940 ROU Cs Politehnica Iasi 5.5 w 0
9 6 14 I Popa Gabriel 1654 1842 ROU Clubul De Sah Diana Galati 4.5 s ½

CLASAMENT  FINAL  - Baieti 16 ani -  BLITZ

Rk. SNo Name FED RtgI RtgN Club/City Pts. TB1 TB2 TB3
1 5 CM Geiger Alex-Emanuel ROU 1994 2067 Lps Satu Mare 7.5 36.5 39.00 39.5
2 1 CM Dolana Andrei-Theodor ROU 2213 2350 Clubul Central De Sah Bucurest 7.0 36.5 37.25 34.5
3 3 CM Acsinte Matei-Ionut ROU 2077 2122 Csm Focsani 2007 6.5 37.0 32.75 35.5
4 14 CM Vasiesiu Victor ROU 1703 2018 Css Targu Mures 5.5 38.5 29.75 32.5
5 10 CM Herea Sergiu-Gabriel ROU 1762 1916 Csm Ploiesti 5.5 35.0 22.00 27.5
6 8 I Salim Riza ROU 1923 2062 Css Palatul Copiilor Constanta 5.0 34.5 20.00 22.5
7 7 I Tiron Calin-Andrei ROU 1952 1940 Cs Politehnica Iasi 5.0 34.5 19.50 25.0
8 6 I Patrascu Catalin-Lucian ROU 1959 2172 Csm Focsani 2007 5.0 34.0 20.00 26.0
9 2 CM Andreescu Darie-Ioan ROU 2123 2167 Cs Universitatea Targoviste 5.0 32.0 20.50 20.0
10 4 I Banzea Alexandru-Bogdan ROU 2057 2143 Acs De Sah Apa Nova Bucuresti 4.5 32.5 17.75 24.5
11 13 I Negulescu Alexandru ROU 1709 1896 Cs Carpati Sinaia 4.5 31.0 16.50 22.5
12 16 I Popa Gabriel ROU 1688 1842 Clubul De Sah Diana Galati 4.0 33.5 16.25 23.0
13 9 I Vasiliu Cosmin ROU 1788 1872 Csm Focsani 2007 4.0 29.0 13.00 23.0
14 12 II Sandor Tamas ROU 1719 1785 Css Odorheiu Secuiesc 4.0 28.5 12.50 18.0
15 15 I Stejeroiu Vlad ROU 1692 1895 Cs Logic 64 Brasov 4.0 27.5 12.75 18.5
16 11 I Comsa Ciprian-Mihai ROU 1720 1771 Clubul De Sah Orizont 64 Brail 3.5 25.5 8.50 14.5
17 18 I Comsa Razvan-Lucian ROU 1568 1790 Css Targu Mures 3.0 26.5 8.75 8.5
18 19 I Cristian Codrut ROU 1519 1581 Cs Tinerii Maestri Bucuresti 3.0 25.0 7.50 16.0
19 20 II Oprea Stefan-Teodor ROU 1485 1593 Csm Craiova 2.0 28.0 6.50 11.0
20 17 I Oros Vlad-Dragos ROU 1625 1641 Css Targu Mures 1.5 27.0 4.50 7.5

ACSINTE   Matei Ionut

Rd. Bo. SNo Name RtgI RtgN FED Club/City Pts. Res.
1 3 13 I Negulescu Alexandru 1709 1896 ROU Cs Carpati Sinaia 4.5 w 1
2 2 8 I Salim Riza 1923 2062 ROU Css Palatul Copiilor Constanta 5.0 s 1
3 2 6 I Patrascu Catalin-Lucian 1959 2172 ROU Csm Focsani 2007 5.0 w 1
4 1 5 CM Geiger Alex-Emanuel 1994 2067 ROU Lps Satu Mare 7.5 s 0
5 2 1 CM Dolana Andrei-Theodor 2213 2350 ROU Clubul Central De Sah Bucurest 7.0 s ½
6 1 14 CM Vasiesiu Victor 1703 2018 ROU Css Targu Mures 5.5 w 1
7 3 16 I Popa Gabriel 1688 1842 ROU Clubul De Sah Diana Galati 4.0 s 1
8 2 10 CM Herea Sergiu-Gabriel 1762 1916 ROU Csm Ploiesti 5.5 w 1
9 2 2 CM Andreescu Darie-Ioan 2123 2167 ROU Cs Universitatea Targoviste 5.0 s 0

CLASAMENT  FINAL  -  Baieti 16 ani -  DEZLEGARI