ŞAH - CONPET                                                       

Informatii Sahiste detaliate

                                                              Trimestrul II , 2016

  

                      "Finalele Campionatelor Nationale de Juniori - 2016 " 

                                                              Calimanesti - Caciulata / 17 - 28 aprilie
                    DIDILIUC Dariana-Gabriela -   BRONZ  la   F20    -   sah clasic    
                                                              -   AUR  - Campioana Nationala la F20 - dezlegari              
                                                                                                       -   ARGINT  - Vicecampioana Nationala la F20 - blitz
                   COMAN Emilia-Florentina  -   BRONZ  la   F18    -   sah clasic
                                                                                                       -   ARGINT  - Vicecampioana Nationala la F18 - dezlegari
                   MOS  Maria - Magdalena -   BRONZ  -  la F16 - dezlegari
              Ex conpetistele junioare , isi continua performantele sahiste , adunand alte si stralucitoare
          medalii , insa acum pentru alte cluburi , multumita "marii iubiri" pentru sport a actualului
          CA . Este un amestec ciudat pentru mine , de bucurie alaturi de succesele acestor junioare ,
          amestecata cu tristetea generata de un sistem lipsit de intelegerea realitatii sportului si
          pana la urma a umanului. Dar sa revenim la bucuria performantelor acestor fete "de aur".
             DIDILIUC  Dariana - Gabriela s-a autodepasit, culegand pe langa aurul la dezlegari ( nimic
          special pentru ea) , alte doua medalii, parca dorind sa-si incununeze ultima prezenta la
          categoria junioare.
          COMAN  Emilia - Florentina a realizat mai mult decat arata simpla enumerare a celor 2
          medalii, deoarece a sarit eficient peste o categorie de varsta si a jucat la fete 18 ani , mult
          mai dificil . A riscat si a castigat.
          MOS  Maria - Magdalena si-a adus aminte de medaliile din trecut la dezlegari si a repetat
          isprava , avand se pare o comportare mai buna si la sahul clasic.
           *
                           
                     DIDILIUC Dariana-Gabriela              COMAN Emilia-Florentina   MOS  Maria - Magdalena
Sah Clasic
FETE  20  ani
Clasament final dupa 6 runde
Rk. Name 1 2 3 4 Pts. TB1 TB2 TB3
1 WFM Visanescu Daria-Ioana *** ½ 1 1 1 1 1 5,5 11,25 0,0 0
2 WFM Cosman Andreea-Marioara ½ 0 *** 1 1 0 1 3,5 7,75 0,0 0
3 I Didiliuc Dariana-Gabriela 0 0 0 0 *** 1 1 2,0 2,00 0,0 0
4 WCM Cirlig Ioana-Andreea 0 0 1 0 0 0 *** 1,0 3,50 0,0 0
DIDILIUC  Dariana-Gabriela
Rd. SNo Name RtgI Club/City Pts. Res.
1 3 WFM Cosman Andreea-Marioara 2101 Css Nr. 1 Timisoara 3,5 w 0
2 1 WCM Cirlig Ioana-Andreea 1833 Csm Craiova 1,0 s 1
3 4 WFM Visanescu Daria-Ioana 2040 Clubul De Sah Deva 5,5 w 0
4 3 WFM Cosman Andreea-Marioara 2101 Css Nr. 1 Timisoara 3,5 s 0
5 1 WCM Cirlig Ioana-Andreea 1833 Csm Craiova 1,0 w 1
6 4 WFM Visanescu Daria-Ioana 2040 Clubul De Sah Deva 5,5 s 0
FETE  18  ani
Clasament final dupa 9 runde
Rk. SNo Name RtgI Club/City Pts. TB1 TB2 TB3 TB4
1 1 WCM Cusmuliuc Diana-Elena 1931 Cs Politehnica Iasi 7,0 35,5 35,00 31,5 46,0
2 3 WCM Stanciu Ioana-Georgiana 1897 Csm Craiova 7,0 35,0 33,75 39,0 45,5
3 5 WCM Coman Emilia-Florentina 1854 Csm Ploiesti 6,5 35,0 29,00 32,0 45,0
4 6 I Ardelean Lorela-Daniela 1713 Lps Satu Mare 5,5 32,5 22,75 26,0 41,0
5 8 I Varga Adrienn 1677 Css Odorheiu Secuiesc 5,5 32,5 19,50 28,0 41,0
6 2 WCM Cimpean Andra 1897 Lps Satu Mare 5,0 34,0 20,50 26,0 43,5
7 4 WCM Ciungan Diana-Alexandra 1866 Css Nr. 1 Timisoara 4,5 37,0 18,25 27,5 46,5
8 10 I Toba Andreea-Valentina 1549 Csm Craiova 4,5 27,0 13,75 17,5 35,5
9 13 II Angheluta Raluca 1465 Csm Craiova 4,5 26,0 13,25 21,0 34,5
10 7 I Dumitras Teodora-Iarina 1686 Cs Botosani 4,0 35,5 17,25 25,0 44,0
11 12 I Morar Maria-Magdalena 1480 Css Viitorul Cluj-Napoca 4,0 26,5 11,50 17,0 34,5
12 9 I Corolea Diana-Gabriela 1626 Cs Mediator Giarmata Vii 3,5 29,0 9,75 18,5 37,0
13 11 I Bejan Clarisa-Iustina 1527 Cs Politehnica Iasi 3,0 30,5 10,50 16,0 37,5
14 15 I Bitica Stefania 1411 Csm Craiova 2,5 33,0 11,00 17,5 43,0
15 14 I Trimbitaru Cornelia 1424 Acs Smart Galati 2,0 28,0 6,75 11,5 36,0
COMAN Emilia - Florentina
Rd. Bo. SNo Name RtgI Club/City Pts. Res.
1 5 12 I Morar Maria-Magdalena 1480 Css Viitorul Cluj-Napoca 4,0 s 1
2 2 2 WCM Cimpean Andra 1897 Lps Satu Mare 5,0 w 1
3 2 6 I Ardelean Lorela-Daniela 1713 Lps Satu Mare 5,5 s ½
4 1 3 WCM Stanciu Ioana-Georgiana 1897 Csm Craiova 7,0 s 0
5 3 1 WCM Cusmuliuc Diana-Elena 1931 Cs Politehnica Iasi 7,0 w ½
6 3 7 I Dumitras Teodora-Iarina 1686 Cs Botosani 4,0 w 1
7 3 4 WCM Ciungan Diana-Alexandra 1866 Css Nr. 1 Timisoara 4,5 s 1
8 2 8 I Varga Adrienn 1677 Css Odorheiu Secuiesc 5,5 s ½
9 3 9 I Corolea Diana-Gabriela 1626 Cs Mediator Giarmata Vii 3,5 w 1
DEZLEGARI
Campionatul National al Romaniei la juniori - dezlegari F20

    

Clasament final
Loc Nume Club Timp Puncte
1 Didiliuc Dariana-Gabriela Csm Craiova 70 21
2 Bracacescu Raluca-Veronica Clubul Central De Sah Bucuresti 86 16
3 Cirlig Ioana-Andreea Csm Craiova 75 15
4 Cosman Andreea-Marioara Css Nr. 1 Timisoara 58 11
Campionatul National al Romaniei la juniori - dezlegari F18
Clasament final
Loc Nume Club Timp Puncte
1 Cusmuliuc Diana-Elena Cs Politehnica Iasi 83 20
2 Coman Emilia-Florentina Csm Ploiesti 88 18,5
3 Ardelean Lorela-Daniela Lps Satu Mare 90 16,25
4 Dumitras Teodora-Iarina Cs Botosani 89 12
5 Corolea Diana-Gabriela Cs Mediator Giarmata Vii 90 12
6 Ciungan Diana-Alexandra Css Nr. 1 Timisoara 80 11,25
7 Varga Adrienn Css Odorheiu Secuiesc 88 10
8 Angheluta Raluca Csm Craiova 89 8,75
9 Cimpean Andra Lps Satu Mare 87 5
10 Toba Andreea-Valentina Csm Craiova 89 5
11 Bejan Clarisa-Iustina Cs Politehnica Iasi 86 2,5
12 Morar Maria-Magdalena Css Viitorul Cluj-Napoca 90 0
Campionatul National al Romaniei la juniori - dezlegari F16
Clasament final
Loc Nume Club Timp Puncte
1 Balan Briana-Cleopatra Lps Satu Mare 90 15
2 Jakab Kincso Medicina Timişoara 90 12,5
3 Mos Maria-Magdalena Cs Petrolul Ploiesti 82 10
4 Ciocan Maria-Alexandra Sah Club Ramnicu Valcea 90 8
5 Popa Andrada Cs Universitar Ploiesti 90 6
6 Panainte Andreea-Bianca Css Palatul Copiilor Constanta 87 5
7-10 Hrib Andrada-Ioana Cs Politehnica Iasi 90 5
7-10 Nastase Andreea-Cristina Clubul Central De Sah Bucuresti 90 5
7-10 Popa Catalina-Elena Cso "Tricolorul" Breaza 90 5
7-10 Szijarto Andreea-Irene Css Nr. 1 Timisoara 90 5
11 Andres Marina-Corina Cs Sah Club Galati 90 3
12 Radu Mihaela-Delia Css Odorheiu Secuiesc 90 3
13 Nistor Valentina Cs Petrolul Ploiesti 85 1
14 Paslaru Andreea-Raluca Acs Satori Art Slobozia 87 1
15 Secrieru Maria-Georgiana Csu Universitatea De Vest Tim. 90 1
16 Bogdan Andrada-Ioana Acs Dumbravita 90 0
Sah Rapid
FETE  18  ani
Clasament final dupa 9 runde
Rk. SNo Name Rtg Club/City Pts. TB1 TB2 TB3
1 2 WCM Ciungan Diana-Alexandra 1783 Css Nr. 1 Timisoara 7,0 28,25 0,0 0
2 3 WCM Stanciu Ioana-Georgiana 1725 Csm Craiova 6,5 29,50 0,0 0
3 1 WCM Cusmuliuc Diana-Elena 1828 Cs Politehnica Iasi 6,5 28,25 0,0 0
4 5 WCM Coman Emilia-Florentina 1672 Csm Ploiesti 5,5 23,00 0,0 0
5 10 II Angheluta Raluca 1418 Csm Craiova 5,5 20,50 0,0 0
6 8 I Morar Maria-Magdalena 1469 Css Viitorul Cluj-Napoca 5,0 16,00 0,0 0
7 4 I Varga Adrienn 1690 Css Odorheiu Secuiesc 4,5 15,50 0,0 0
8 9 I Bejan Clarisa-Iustina 1461 Cs Politehnica Iasi 4,0 14,50 0,0 0
9 7 I Ardelean Lorela-Daniela 1536 Lps Satu Mare 3,5 15,00 0,0 0
10 6 I Dumitras Teodora-Iarina 1572 Cs Botosani 3,0 14,75 0,0 0
11 11 I Toba Andreea-Valentina 1400 Csm Craiova 3,0 9,00 0,0 0
Rd. Bo. SNo Name Rtg Club/City Pts. Res.
1 6 - bye - - - 1
2 1 1 WCM Cusmuliuc Diana-Elena 1828 Cs Politehnica Iasi 6,5 w ½
3 2 9 I Bejan Clarisa-Iustina 1461 Cs Politehnica Iasi 4,0 s 1
4 1 4 I Varga Adrienn 1690 Css Odorheiu Secuiesc 4,5 w ½
5 3 8 I Morar Maria-Magdalena 1469 Css Viitorul Cluj-Napoca 5,0 s 1
6 2 7 I Ardelean Lorela-Daniela 1536 Lps Satu Mare 3,5 s 1
7 1 10 II Angheluta Raluca 1418 Csm Craiova 5,5 w 0
8 1 2 WCM Ciungan Diana-Alexandra 1783 Css Nr. 1 Timisoara 7,0 w ½
9 2 3 WCM Stanciu Ioana-Georgiana 1725 Csm Craiova 6,5 s 0
BLITZ
FETE  20  ani
Clasament final dupa 6 runde
Rk. Name Rtg 1 2 3 4 Pts. TB1 TB2 TB3
1 WFM Cosman Andreea-Marioara 1953 *** 1 1 1 1 1 ½ 5,5 12,25 0,0 0
2 I Didiliuc Dariana-Gabriela 1769 0 0 *** 0 1 1 1 3,0 5,00 0,0 0
3 WCM Cimpean Andra 1672 0 0 1 0 *** ½ ½ 2,0 4,50 0,0 0
4 I Bracacescu Raluca-Veronica 1755 0 ½ 0 0 ½ ½ *** 1,5 4,75 0,0 0
 
           ********
                                        " Al 12 lea Campionat European de Dezlegari - 2016 "
                                                       15  -  17 aprilie   /   Atena ( Grecia ) 
           *
                  Fosta noastra junioara , DIDILIUC  Dariana - Gabriela , campioana nationala de senioare
             la zi , la dezlegari , a participat in perioada 15 - 17 aprilie , la Campionatul European de
             Dezlegari , la Atena. Mai precis , prestigioasa competitie a expertilor in probleme sahiste
             s-a desfasurat in Glyfada , o suburbie cosmopolitana a Atenei . Beneficiind de o vreme
             superba, ca de vara , in organizarea Comitetului de Compozitie Sahista a Federatiei
             Elene de Sah , competitia intinsa pe parcursul a  3 zile , a reunit la start 77 de rezolvitori
             dintre cei mai galonati din Europa. Dariana a fost singura reprezentanta a Romaniei .
             Dat fiind duritatea competitiei si lipsei de experienta internationala , locul 69 ocupat in
             final , nu este chiar rau , desi se putea si mai bine . O experienta inedita ce ar putea-o
             ambitiona si mobiliza mai mult pe fosta noastra junioara, in viitoarele competitii .
*
DIDILIUC  Dariana - Gabriela

12th European Chess Solving Championship (ECSC), 16-17 April 2016, Athens –

Final Individual Results

            1 Murdzia, Piotr POL 2716,57 77,50 338 2716,57 0
 
            2 Mladenoviü, Miodrag SRB 2558,64 72,00 348 2632,87 19,52
 
            3 Van Beers, Eddy BEL 2631,41 GM 72,00 357 2632,87 0,36
 
            4 Limontas, Martynas LTU 2524,62 GM 71,75 360 2629,07 27,44
 
            5 Mestel, Jonathan GBR 2596,79 GM  68,75 360 2583,41 -3,52
 
            6 Almammadov, Araz AZE 2465,22 IM  68,50 347 2579,60 30,04
 
            7  Vuþkoviü, Bojan SRB 2589,20 GM  67,50 345 2564,39 -6,52
 
           8 Mukoseev, Anatoly RUS 2620,95 GM  67,00 349 2556,77 -16,88
 
            9 Zeynalli, Rashad j AZE 2225,87 66,75 355 2552,97 85,96
 
         10 Nunn, John s GBR 2705,98 GM 66,00 300 2541,56 -43,2
 
          11 Rzayev, Bahruz j AZE 2165,81 - 65,75 356 2537,75 97,76
 
          12 Viktorov, Evgeny RUS 2448,46 IM 65,25 360 2530,14 21,48
 
          13 Dragoun, Michal CZE 2535,34 GM 65,00 360 2526,34 -2,36
 
          14 Kovaþeviü, Marjan SRB 2592,37 GM  64,75 353 2522,54 -18,36
 
          15 Piorun, Kacper POL 2700,15 GM 64,50 353 2518,74 -47,68
 
           16 Satkus, Vidmantas LTU 2403,60 IM 64,00 353 2511,12 28,28
 
           17 Aridov, Volodimir UKR 2353,32 62,00 340 2480,69 33,48
 
          18 Solovchuk, Oleksiy UKR 2577,45 GM  61,75 352 2476,89 -26,44
 
          19 Feoktistov, Aleksandr s RUS 2347,41 IM 61,00 360 2465,47 31
 
          20 Podiniü, Vladimir SRB 2540,46 GM  60,25 356 2454,06 -22,72
 
          21 Mendrinos, Nikos GRE 2281,03 FM  60,00 354 2450,25 44,48
 
          22 Kopyl, Valery UKR 2384,43 IM 60,00 357 2450,25 17,32
 
           23 Peitl, Tomáš SVK 2538,34 IM 58,25 356 2423,62 -30,16
 
           24 Paavilainen, Jorma FIN 2577,46 GM  58,00 360 2419,82 -41,44
 
           25 Pervakov, Oleg RUS 2375,91 FM  57,00 356 2404,59 7,56
 
           26 Vanka, Miloslav s CZE 2331,30 FM  56,50 344 2396,99 17,28
 
           27 Marciniszyn, Jakub j POL 2195,67 -  56,25 360 2393,19 51,92
 
          28 Klemaniþ, Emil SVK 2355,14 FM  56,00 356 2389,38 9
 
           29 Uitenbroek, Hans NED 2394,53 IM  55,50 360 2381,77 -3,36
 
           30 Iskandarov, Misratdin j AZE 2460,97 54,00 356 2358,94 -26,84
 
            31 Kourkoulos-Arditis, Stamatis j GRE 2096,03  54,00 360 2358,94 69,08
 
           32 Chovnik, Mordechay s ISR 2286,36 -  52,50 359 2336,11 13,08
 
           33 van den Heuvel, Peter NED 2366,93 IM  52,25 360 2332,31 -9,12
 
           34 McNab, Colin GBR 2359,53 IM  52,00 360 2328,51 -8,16
 
         35-36 Kolþák, Marek SVK 2362,19 FM  51,75 359 2324,71 -9,88
 
        35-36 Kurilenko, Volodimir UKR 2182,52 -  51,75 359 2324,71 37,36
 
         37-38 Lossin, Sven-Hendrik GER 2053,89  51,50 360 2320,89 70,2
 
         37-38 Šivic, Klemen SLO 2328,49 IM  51,50 360 2320,89 -2
 
              39 Wissmann, Dolf NED 2458,91 GM  51,25 359 2317,09 -37,28
 
             40 Villeneuve, Alain s FRA 2400,95 IM  50,00 356 2298,07 -27,04
 
              41 Konidaris, Panagiotis GRE 2110,18  48,75 336 2279,04 44,4
 
             42 Rein, Andreas GER 2298,82  47,25 358 2256,22 -11,2
 
          43-45 Bulavka, Aleksandr BLR 2397,72 IM  46,50 360 2244,81 -40,2
 
           43-45 Górski, Piotr POL 2516,35 IM  46,50 360 2244,81 -71,4
 
            43-45 Marlo, Terho FIN 2080,61 -  46,50 360 2244,81 43,16
 
                  46 Skorobogatova, Marina jw RUS 2280,51 -  45,00 360 2221,98 -
 
                 47 Królikowski, Ryszard POL 2179,56 -  44,50 354 2214,37 9,16
 
               48 Hodge, David GBR 2227,70 -  44,25 360 2210,56 -4,52
 
               49 Vasyliv, Stanislav j UKR 2046,57 -  42,75 356 2187,74 37,12
 
               50 Sidiropoulos, Nikos GRE 2064,77 -  42,75 360 2187,74 32,32
 
               51 Petrov, Andrey RUS 2409,38 FM  42,50 327 2183,93 -59,28
 
              52 McDowell, Michael GBR 2376,10 IM  41,50 360 2168,71 -54,52
 
              53 Selivanov, Andrey RUS 2383,83 GM  41,00 360 2161,11 -58,52
 
               54 Hurme, Harri s FIN 2299,94 IM  38,25 360 2119,26 -47,52
 
              55 Peroviü, Živojin j SRB 1896,95 -  38,00 359 2115,46 57,44
 
              56 Chocenka, Dmitrijus LTU 2073,96 -  37,75 360 2111,65 9,92
 
              57 Papargyriou, Anastasis GRE 2000,93  37,00 358 2100,23 26,08
 
             58 Tanner, Henry s FIN 2243,11 IM  33,75 360 2050,78 -50,56
 
             59 Papastavropoulos, Andreas s GRE 2237,29 -  33,50 350 2046,98 -50,04
 
             60 Satkus, Vilimantas s LTU 2104,47  32,50 360 2031,75 -19,12
 
             61 Sihnevich, Mikalai BLR 2145,73  32,00 359 2024,15 -31,92
 
            62 Klasinc, Marko s SLO 2281,28 FM  31,50 357 2016,53 -69,6
 
            63 Mihalþo, Oto SVK 2241,48 -  29,25 355 1982,30 -68,12
 
            64 Moutzouris, Iasonas j GRE 1933,27 -  29,25 360 1982,30 -
 
            65 Paliulionis, Viktoras LTU 2162,08  29,00 360 1978,49 -48,24
 
            66 Krivenko, Valery UKR 2250,85 FM  27,75 355 1959,47 -76,56
 
            67 Skyrianoglou, Dimitris GRE 1970,63 -  27,25 357 1951,86 -4,92
 
            68 Spiliadis, Athanasios j GRE 1753,89  25,75 360 1929,03 46,04
 
             69 Didiliuc, Dariana-Gabriela jw ROU 1772,59 -  25,25 313 1921,42 39,12
 
             70 Artseva, Kristina w UKR 1759,87 -  22,75 360 1883,38 32,48
 
             71 Masouros, Panagiotis GRE 1815,26 -  18,75 353 1822,50 1,92
 
            72 Abdullayev, Elmar AZE 1659,72 -  12,50 292 1727,39 17,8
 
            73 Králik, Richard j SVK 1398,58 - 34 7,50 265 1651,30 66,44
 
            74 Pountzas, Chrisanthos s GRE 1753,50 -  7,50 359 1651,30 -26,84
 
            75 Kopylov, Evgeny (unofficial) RUS 1776,00 -  33,75 360 - -
                       " Finala Campionatului National Individual de Seniori  - 2016 "
                                                       2  -  10 aprilie   /   Olanesti
                 Dupa o adevarata "piesa de teatru" pusa in scena de FRSah, cu privire la accederea in
            finala Campionatului National Individual de Seniori , cel mai caraghios scenariu de pana
            acum, iata ca din cei 70 de participanti ( cu temerea ca vor fi mai multi ), nu s-au
            prezentat decat 51 . Un adevarat fiasco de imagine a actualei conduceri, cat si pentru
            organizatorii de la Olanesti, cu pierderi financiare consistente. Numarul redus de jucatori
            a generat o lupta acerba, cu numeroase surprize, uneori de proportii. Din postura celui
            care se bucura doar pentru ca participa , de "outsider" detasat, fara pretentii, pot spune
            ca "profesionistii" au suferit mult, chinuiti de noul val de "lupi tineri". Cu un salt de doua
            pozitii fata de rangul initial, ma pot declara nemultumit de numeroasele pozitii
            nefructificate sau compromise "la mustata". Ma amagesc cu deviza : "Important este sa
            participi".
CM     ANUTA Laurentiu 
Clasament final dupa 9 runde
Rk. SNo Name FED Rtg Club/City Pts. TB1 TB2 TB3
1 2 GM Parligras Mircea-Emilian ROU 2586 Cs Aem Luxten Timisoara 7,5 2708 40,0 0,0
2 1 GM Lupulescu Constantin ROU 2624 Cs Aem Luxten Timisoara 6,5 2582 38,0 0,0
3 9 GM Georgescu Tiberiu-Marian ROU 2449 Clubul De Sah Al Mun. Baia Mare 6,0 2531 37,5 0,0
4 6 IM Miron Lucian-Costin ROU 2511 Cs Universitar Ploiesti 6,0 2522 38,0 0,0
5 7 IM Deac Bogdan-Daniel ROU 2497 Cs Universitar Ploiesti 6,0 2522 37,0 0,0
6 5 GM Jianu Vlad-Cristian ROU 2556 Cs Studentesc Medicina Timisoa 6,0 2521 37,0 0,0
7 3 GM Marin Mihail ROU 2584 Cs Studentesc Medicina Timisoa 6,0 2489 37,0 0,0
8 4 GM Nevednichy Vladislav ROU 2562 Cs Aem Luxten Timisoara 6,0 2474 36,0 0,0
9 11 IM Anton Teodor ROU 2418 Cs Studentesc Medicina Timisoa 6,0 2439 34,5 0,0
10 8 GM Berescu Alin-Mile ROU 2454 Cs Aem Luxten Timisoara 6,0 2438 32,5 0,0
11 14 CM David Alexandru-Vasile ROU 2365 Clubul Central De Sah Bucurest 5,5 2468 36,5 0,0
12 10 IM Filip Lucian ROU 2446 Cs Sah Club Galati 5,5 2410 36,0 0,0
13 13 FM Costachi Mihnea ROU 2399 Cs Politehnica Iasi 5,5 2383 35,0 0,0
14 16 FM Dobre Claudiu-Cristian ROU 2358 Csu Universitatea De Vest Timi 5,5 2382 36,0 0,0
15 20 FM Gheorghiu Calin ROU 2326 Cs Politehnica Iasi 5,5 2365 31,0 0,0
16 27 CM Martian Dragos-Daniel ROU 2233 Cs Sah Club Galati 5,5 2316 30,0 0,0
17 18 FM Dolana Andrei-Theodor ROU 2346 Clubul De Sah Al Mun. Baia Mare 5,0 2460 40,0 0,0
18 24 FM Stanciu Alexandru-Ovidiu ROU 2277 Cs Studentesc Medicina Timisoa 5,0 2336 32,0 0,0
19 29 CM Stegariu Vlad-Ionut ROU 2227 Cs Politehnica Iasi 5,0 2299 32,0 0,0
20 25 NM Chifor Ovidiu-Emanuel ROU 2269 Cs Politehnica Iasi 5,0 2248 30,5 0,0
21 31 FM Rusan Paul-Cristian ROU 2204 Asociatia Sah Club Bistrita 5,0 2209 28,5 0,0
22 15 FM Tomici Stefan ROU 2359 Css Nr. 1 Timisoara 5,0 2192 29,5 0,0
23 17 CM Toma Radu-Cristian ROU 2351 Cs Aem Luxten Timisoara 4,5 2325 36,5 0,0
24 28 CM Acsinte Matei-Ionut ROU 2228 Csm Focsani 2007 4,5 2318 36,5 0,0
25 12 IM Petrisor Adrian-Marian ROU 2412 Cs Sah Club Galati 4,5 2317 37,0 0,0
26 22 FM Pop Alexandru ROU 2286 Cs Otopeni 4,5 2316 33,0 0,0
27 30 FM Vrencian Lehel ROU 2225 Cs Al Cn Aprily Lajos Brasov 4,5 2290 30,5 0,0
28 35 FM Daianu Cristian-Clement ROU 2157 Cs Otopeni 4,5 2289 34,0 0,0
29 23 FM Gilea Lucian ROU 2285 Cs Universitatea Targoviste 4,5 2289 33,5 0,0
30 34 FM Dragomirescu Calin ROU 2177 Cs Sinandrei Timis 4,5 2263 33,0 0,0
31 38 I Pisu Robert-Daniel ROU 2118 Cs Sah Club Galati 4,5 2251 34,0 0,0
32 21 IM Ionescu Mihai ROU 2309 Csu Universitatea De Vest Timi 4,5 2239 31,0 0,0
33 42 CM Pit-Rada Mihail-Cosmin ROU 2094 Cs Universitatea Targoviste 4,5 2215 29,0 0,0
34 44 I Avramescu Paul-Mihai ROU 2063 Cs Tinerii Maestri Bucuresti 4,0 2211 29,0 0,0
35 26 FM Banzea Alexandru-Bogdan ROU 2258 Cs Aem Luxten Timisoara 4,0 2198 31,5 0,0
36 41 CM Raducanu Andrei-Augustin ROU 2099 Acs Sah Chindia Targoviste 4,0 2179 29,5 0,0
37 36 FM Lupu Ovidiu-Jean ROU 2145 Cso Cugir 4,0 2172 31,0 0,0
38 49 NM Craciun Ovidiu ROU 1918 Sah Club Cugir 4,0 2025 25,5 0,0
39 40 NM Kutnik Alexandru-Francisc ROU 2101 Acs Sissa Constanta 3,5 2127 28,5 0,0
40 19 FM Posedaru Bogdan ROU 2345 Cs Victoria Techirghiol 3,5 2078 28,0 0,0
41 47 I Miroi Robert-Andrei ROU 1985 Clubul Central De Sah Bucurest 3,5 1926 23,0 0,0
42 32 NM Ciobanu Viorel-Adrian ROU 2200 Clubul De Sah Diana Galati 3,0 2105 30,0 0,0
43 45 CM Ognean Mihnea-Ionut ROU 2059 Css Targu Mures 3,0 2045 30,0 0,0
44 39 CM Mihailov Iulian ROU 2102 Acs Fianchetto Constanta 3,0 2026 30,0 0,0
45 37 I Chima Radu-Niculin ROU 2140 Asociatia Sah Club Bistrita 3,0 1999 27,0 0,0
46 48 CM Anuta Elefterie-Laurentiu ROU 1937 Cs Conpet Ploiesti 3,0 1917 22,0 0,0
47 46 CM Salcu Laurentiu ROU 2028 Clubul Central De Sah Bucurest 3,0 1871 23,5 0,0
48 43 I Olinici Emanuel ROU 2077 Cs Politehnica Iasi 2,5 1876 24,5 0,0
49 50 I Toma Mihail ROU 1872 Sah Club Ramnicu Valcea 2,5 1819 22,5 0,0
50 33 NM Nita Lucian ROU 2183 Cs Universitatea Targoviste 2,0 2134 31,5 0,0
51 51 I Afloarei Jenica ROU 1774 Cs Botosani 2,0 1752 24,0 0,0
ANUTA   Laurentiu
Rd. Bo. SNo Name Rtg FED Club/City Pts. Res.
1 23 23 FM Gilea Lucian 2285 ROU Cs Universitatea Targoviste 4,5 w 0
2 23 31 FM Rusan Paul-Cristian 2204 ROU Asociatia Sah Club Bistrita 5,0 s 0
3 24 43 I Olinici Emanuel 2077 ROU Cs Politehnica Iasi 2,5 w ½
4 25 37 I Chima Radu-Niculin 2140 ROU Asociatia Sah Club Bistrita 3,0 s 0
5 25 41 CM Raducanu Andrei-Augustin 2099 ROU Acs Sah Chindia Targoviste 4,0 s 0
6 26 - bye - - - - 1
7 24 45 CM Ognean Mihnea-Ionut 2059 ROU Css Targu Mures 3,0 w ½
8 24 46 CM Salcu Laurentiu 2028 ROU Clubul Central De Sah Bucurest 3,0 s 1
9 23 47 I Miroi Robert-Andrei 1985 ROU Clubul Central De Sah Bucurest 3,5 w 0