ŞAH - CONPET

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Informatii Sahiste detaliate

                                                              Trimestrul III , 2010

 

Open   " Cupa Conpet Junior 2010 " - PLOIESTI -  25/26 septembrie

                    In cel mai tare open din cadrul "Grand Prix Junior 2010 ", juniorii  nostri ,
                    fara a excela, s-au situat pe locuri fruntase la categoria lor de varsta.

                                                        

                                                Locul  I fete  8  ani          Locul  II fete 10  ani         Locul  III baieti  10  ani

 

 

     "SUPERLIGA" 2010 - Baile-Herculane 4-12 septembrie      

             Echipa de baieti a C.S. CONPET PLOIESTI participanta pentru prima oara, a fost
        revelatia acestei editii. Locul 5 din 10 competitoare - mai  mult decat onorant.
        Suntem calificati si pentru anul viitor !

     

 

 

 

                 " Open Şah Sinaia " - sah rapid -  Sinaia  13/14 august

                            Juniorii  CONPET -ului  jucand "de vacanta", s-au intors cu premii
                            frumoase. MIROIU Catalin, COMAN Emilia si MOS Maria printre                                       evidentiati.                                                 

                               

                                                             Locul  II fete                  Locul IV jucatori sub 2300        Locul  II fete
                                               Turneul B                                   Turneul A                               Turneul B

 

 

 

Clasament  Final  Turneul  A

Rk.

 

Name

FED

RtgI

RtgN

Club/City

Pts.

 TB1 

 TB2 

1

GM

Badea Bela

ROU

2495

1495

Cs Dinamo Bucurest

7,0

43,5

34,00

2

GM

Szabo Gergely

ROU

2568

1568

Cs Stud. Medicina Timisoara

6,5

52,5

37,25

3

GM

Grigore George

ROU

2532

1532

Cs Victoria Techirghiol

6,5

50,5

35,75

4

GM

Sergeev Vladimir

UKR

2486

1486

 

6,5

50,5

34,50

5

FM

Georgescu Tiberiu

ROU

2404

1404

Clubul Central De Sah Buc.

6,5

47,0

32,25

6

IM

Manea Alexandru

ROU

2390

1390

Sport Club Municipal Brasov

6,0

52,0

32,25

7

IM

Miron Lucian-Costin

ROU

2497

1497

Acs De Sah Apa Nova Buc

6,0

50,0

30,50

8

IM

Filip Lucian

ROU

2470

1470

Cs Micul Sahist Iasi

6,0

49,0

31,00

9

GM

Murariu Andrei

ROU

2500

1500

Cs Aem Luxten Timisoara

6,0

48,5

31,50

10

GM

Jianu Vlad-Cristian

ROU

2504

1504

Cs Dinamo Bucuresti

6,0

47,0

29,50

11

IM

Cosma Ioan

ROU

2420

1420

Acs De Sah Apa Nova Buc

6,0

44,5

29,25

12

FM

Voiteanu Gabriel

ROU

2236

1236

Csu Ploiesti

6,0

40,0

24,75

13

IM

Cioara Andrei-Nestor

ROU

2427

1427

Sc Juventus Bucuresti

5,5

49,0

28,75

14

FM

Dobre Claudiu

ROU

2341

1341

Csu Ploiesti

5,5

48,0

25,00

15

FM

Hristodorescu Daniel

ROU

2228

1228

Csu Ploiesti

5,5

47,0

26,75

16

CM

Corlatescu Dragos

ROU

2176

1176

Cs Petrolul Ploiesti

5,5

40,5

20,75

17

CM

Miroiu   Catalin

ROU

2219

1219

Cs Conpet Ploiesti

5,5

39,0

22,50

18

I

Toma Radu-Cristian

ROU

2011

1011

Cs Dinamo Bucuresti

5,0

46,5

22,50

19

CM

Dicu Razvan-Stefan

ROU

2143

1143

Cs Otopeni

5,0

46,0

23,00

20

CM

Stanculescu Claudiu

ROU

2207

1207

Csu Ploiesti

5,0

46,0

22,75

21

IM

Burnoiu   Costel

ROU

2394

1394

Clubul De Sah Deva

5,0

44,5

21,50

22

CM

Paval George

ROU

2193

1193

Cs Ineu

5,0

42,0

21,00

23

CM

Luncasu Raul-Ionut

ROU

2168

1168

Cs Gambitul Damei Ploiesti

5,0

42,0

16,50

24

FM

Pribeanu  Dacian

ROU

2195

1195

Sc Juventus Bucuresti

5,0

41,5

18,00

25

NM

Bonte Andrei-Mihai

ROU

2301

1301

Cs Al Municipiului Baia Mare

5,0

37,0

19,25

26

CM

Sandor Petrut

ROU

2136

1136

Cs Vointa Satu Mare

4,5

43,0

18,75

27

CM

Tusu Nicolae-Dan

ROU

2069

1069

Asociatia Sah Club Rm Valcea

4,5

43,0

17,75

28

FM

Pessi Emil

ROU

2232

1232

Acs De Sah Apa Nova Buc

4,5

42,5

17,75

29

WFM

Plass   Mariana

ROU

2134

1134

Cs Siciliana Bucuresti

4,5

41,0

16,75

30

I

Manole  Stefan

ROU

1927

927

Cs Petrolul Ploiesti

4,5

40,0

17,75

31

WFM

Popescu   Sabina

ROU

1960

960

Clubul Central De Sah Buc.

4,5

39,5

18,50

32

I

Danet  Nicolae

ROU

2088

1088

Cs Spartac Bucuresti

4,5

38,5

16,25

33

CM

Rosca Vasile-Benone

ROU

2062

1062

Acs Sah Chindia Targoviste

4,0

45,0

19,25

34

I

Amarandei Georgian

ROU

1896

896

Cs Dinamo Bucuresti

4,0

40,0

15,50

35

CM

Grigore Gigi

ROU

2073

1063

Cs Alcor Bucuresti

4,0

40,0

13,50

36

CM

Stoicescu Horia

ROU

1935

935

Cs Carpati Sinaia

4,0

39,5

15,00

37

I

Raducu Marcel

ROU

1840

840

Cs Siciliana Bucuresti

4,0

38,5

15,75

38

CM

Porfireanu Serban

ROU

2024

1024

Cs Alcor Bucuresti

4,0

34,0

11,50

39

I

Turlea Constantin

ROU

1989

989

Csu Ploiesti

4,0

33,5

10,00

40

WNM

Adoamnei Roxana

ROU

1939

939

Csu Ploiesti

4,0

33,0

9,50

41

CM

Pop Alexandru

ROU

2071

1071

Css Tg Mures

4,0

32,5

11,50

42

CM

Anuta   Laurentiu

ROU

2049

1049

Cs Conpet Ploiesti

3,5

35,0

7,75

43

I

Zamora Aurel

ROU

1712

712

Cs Tinerii Maestri Bucuresti

3,5

33,5

10,50

44

 

Cocos  Laurentiu

ROU

0

401

 

3,0

38,0

9,50

45

CM

Dragomir Constantin

ROU

2076

1076

Cs Sissa Constanta

3,0

35,5

8,50

46

CM

Lazarean   Valentin

ROU

1840

840

Cs Siciliana Bucuresti

3,0

35,0

11,00

47

I

Coman Liviu

ROU

1848

848

Cs Carpati Sinaia

3,0

35,0

10,50

48

I

Tanase Liviu-Mihail

ROU

1874

874

Clubul Central De Sah Buc

3,0

34,5

8,75

49

I

Botea Dan-Dumitru

ROU

1875

875

Cs Rapid Brasov

3,0

33,0

9,00

50

 

Bolog Iacint

ITA

1986

986

 

3,0

31,5

7,50

51

I

Ciobotaru Alex-Vlad

ROU

1719

719

Clubul Central De Sah Buc.

3,0

30,0

7,00

52

II

Patrascu   Lucian

ROU

0

874

Cs Olimp Sah Focsani

2,5

33,0

6,25

53

 

Radulescu   Marius

ROU

0

401

 

2,5

31,0

8,25

54

 

Brasoveanu Daniel

ROU

0

401

 

2,5

31,0

6,50

55

IM

Ionescu Doru-Alex.

ROU

2387

1387

Csu Ploiesti

2,0

45,0

8,50

56

 

Oprescu Andrei

ROU

0

402

Css Ploiesti

2,0

32,5

5,50

57

III

Sava Marco

ROU

0

452

Cs Olimp Sah Focsani

1,0

27,5

2,00

 

 

 

MIROIU  Catalin

Rd. SNo
Name RtgI RtgN FED Club/City Pts. Res.
1 49 CM Lazarean Colea-Valentin 1840 840 ROU Cs Siciliana Bucuresti 3,0 w 0
2 41 WNM Adoamnei Roxana 1939 939 ROU Csu Ploiesti 4,0 s 1
3 47 II Patrascu Catalin-Lucian 0 874 ROU Cs Olimp Sah Focsani 2,5 w 1
4 9 IM Cioara Andrei-Nestor 2427 1427 ROU Sc Juventus Bucuresti 5,5 s 0
5 34 CM Rosca Vasile-Benone 2062 1062 ROU Acs Sah Chindia Targoviste 4,0 w ½
6 43 I Manole Stefan 1927 927 ROU Cs Petrolul Ploiesti 4,5 s 1
7 32 CM Tusu Nicolae-Dan 2069 1069 ROU Asociatia Sah Club Rm Valcea 4,5 s 1
8 12 IM Burnoiu Nicolae-Costel 2394 1394 ROU Clubul De Sah Deva 5,0 w 1
9 3 GM Jianu Vlad-Cristian 2504 1504 ROU Cs Dinamo Bucuresti 6,0 w 0

 

ANUTA  Laurentiu

Rd. SNo
Name RtgI RtgN FED Club/City Pts. Res.
1 7 GM Sergeev Vladimir 2486 1486 UKR
6,5 w 0
2 53 III Sava Marco 0 452 ROU Cs Olimp Sah Focsani 1,0 s 1
3 9 IM Cioara Andrei-Nestor 2427 1427 ROU Sc Juventus Bucuresti 5,5 w 0
4 49 CM Lazarean Colea-Valentin 1840 840 ROU Cs Siciliana Bucuresti 3,0 s 1
5 15 FM Dobre Claudiu-Cristian 2341 1341 ROU Csu Ploiesti 5,5 w 0
6 47 II Patrascu Catalin-Lucian 0 874 ROU Cs Olimp Sah Focsani 2,5 s ½
7 27 CM Sandor Petrut 2136 1136 ROU Cs Vointa Satu Mare 4,5 w 0
8 38 I Turlea Constantin 1989 989 ROU Csu Ploiesti 4,0 s 0
9 54
Oprescu Andrei 0 402 ROU Css Ploiesti 2,0 w 1

 

         Clasament Final Turneul B ( copii sub 12 ani )

Rk.

 

Name

FED

Rtg

Pts.

 TB1 

 TB2 

1

I

Talu Mircea

ROU

1596

7,0

50,5

38,25

2

II

Stoleriu George

ROU

1453

7,0

50,5

37,50

3

I

Gheorghe Darius-Daniel

ROU

1793

7,0

48,5

36,50

4

I

Coman Emilia-Florentina

ROU

1383

6,5

51,0

33,50

5

I

Lupu Cristian

ROU

673

5,5

51,0

27,75

6

II

Negulescu Alexandru

ROU

649

5,5

47,0

23,75

7

II

Chivulescu Adrian-Alexandru

ROU

510

5,0

49,0

23,50

8

 

Stefan Mihai

ROU

401

5,0

45,5

22,50

9

II

Miloi Pavel-Dan

ROU

574

5,0

42,0

19,00

10

II

Panait Tudor-Alexandru

ROU

572

5,0

39,5

18,25

11

III

Mos Maria-Magdalena

ROU

409

5,0

37,5

17,00

12

III

Gheorghiu Alexandru-Dan

ROU

458

4,5

42,0

16,00

13

III

Abraham Izabella

ROU

446

4,5

41,0

14,25

14

II

Szocs Teodor-Iulian

ROU

657

4,5

40,0

13,75

15

II

Ruscu Albert-Octavian

ROU

477

4,5

39,5

15,50

16

II

Panescu Angelina-Gabriela

ROU

583

4,0

38,0

13,50

17

 

Bolea Alexandru-Mihai

ROU

401

4,0

33,5

10,00

18

 

Irimia Andreea-Alexandra

ROU

401

4,0

30,0

10,00

19

 

Stefan Matei

ROU

401

4,0

30,0

9,00

20

 

Ciornei Ilarion

ROU

401

3,5

36,0

11,25

21

 

Chirila Daniel-Marian

ROU

401

3,0

31,5

6,50

22

 

Caraba Alexandru

ROU

401

3,0

28,0

5,50

23

 

Panait Ana Maria

ROU

401

1,0

30,0

0,50

 

COMAN  Emilia- Florentina

Rd. SNo
Name Rtg FED Pts. Res.
1 15 III Mos Maria-Magdalena 409 ROU 5,0 s 1
2 9 II Miloi Pavel-Dan 574 ROU 5,0 w 1
3 1 I Gheorghe Darius-Daniel 1793 ROU 7,0 s 0
4 5 I Lupu Cristian 673 ROU 5,5 w 1
5 11 II Chivulescu Adrian-Alexandru 510 ROU 5,0 s 1
6 3 II Stoleriu George 1453 ROU 7,0 w ½
7 7 II Negulescu Alexandru 649 ROU 5,5 w 1
8 2 I Talu Mircea 1596 ROU 7,0 s 0
9 13 III Gheorghiu Alexandru-Dan 458 ROU 4,5 s 1

 

 

Rd. SNo
Name Rtg FED Pts. Res.
1 4 I Coman Emilia-Florentina 1383 ROU 6,5 w 0
2 21
Panait Ana Maria 401 ROU 1,0 s 1
3 10 II Panait Tudor-Alexandru 572 ROU 5,0 w 1
4 12 II Ruscu Albert-Octavian 477 ROU 4,5 s 0
5 13 III Gheorghiu Alexandru-Dan 458 ROU 4,5 w 0
6 20
Irimia Andreea-Alexandra 401 ROU 4,0 s 1
7 23
Stefan Mihai 401 ROU 5,0 w 0
8 16
Bolea Alexandru-Mihai 401 ROU 4,0 w 1
9 -
bye - - - - 1

 

 

 

 

 

 

Echipa de baieti   " CONPET PLOIESTI "  -  in  " SUPERLIGA "  !!!!!!!

 

Hotărâre  a   Consiliului  Director   din 02.08.2010 :

HOTĂRÂREA NR. 52 / 2.08.2010

      În temeiul Legii educaţiei fizice şi sportului nr. 69/2000 şi a Hotărârii Guvernului României pentru aprobarea Regulamentului

de punere în aplicare a Legii educaţiei fizice şi sportului nr. 69/2000,
Potrivit Statutului Federaţiei Române de Şah, art.19 (1) h.
În baza Regulamentului Campionatului Naţional pe echipe
Se emite prezenta

HOTĂRÂRE:

   1. Se aprobă participarea la Superliga masculină ediţia 2010 a echipei Conpet Ploieşti, pe locul rămas vacant prin retragerea echipei Şah Club Juventus Bucureşti.

2. Echipa Conpet Ploieşti are drept de participare la Divizia A ediţia 2011.

3. Hotărârea se aduce la cunoştinţa echipelor:

 - Conpet Ploieşti  
 - Şah Club Juventus Bucureşti


PREŞEDINTE,                             SECRETAR GENERAL,
CONSTANTIN DUMITRIU        CONSTANTIN IONESCU



 

" Campionatele naţionale pentru echipe de juniori " - IASI  -  25 - 30 iulie

           CONPET-ul  cucereste medaliile de aur si titlul de campioana nationala                             la fete 10 ani . Echipa castigatoare :  COMAN  Emilia , TENTU Valentina,                              MOS  Maria  si  MARIN  Ioana

                                                                                   

                                                            

 

 

CLASAMENT  FINAL  - fete  10  ani

           Echipa                                        . Team 1 2 3 4 5  TB1   TB2   TB3 
1 CS Conpet Ploiesti  *  2 2 3 3 8 0 10,0
2 Cs Fc Callatis Mangalia 1  *  3 3 2 6 0 9,0
3 CS Micul Sahist Iasi 1 0  *  3 2 4 0 6,0
4 CSS Tg. Mures 0 0 0  *  2 2 0 2,0
5 CS Politehnica Iasi 0 1 1 1  *  0 0 3,0

 

 

1. CS Conpet Ploiesti (RtgAvg:1261, TB1: 8 / TB2: 0)

Bo.
Name Rtg FED 1 2 3 4 5 Pts. Games
1 I Coman Emilia-Florentina 1383 ROU 1 0
½ 1 2,5 4
2 II Tentu Valentina 716 ROU 1 1
1 1 4,0 4
3 III Marin Ioana-Andreea 431 ROU 1



1,0 1
4 III Mos Maria-Magdalena 409 ROU
1
½ 1 2,5 3
  2. Cs Fc Callatis Mangalia (RtgAvg:1029, TB1: 6 / TB2: 0)
Bo.
Name Rtg FED 1 2 3 4 5 Pts. Games
1 I Copilu Codruta-Alexa 687 ROU
1 1 1 1 4,0 4
2 I Haidu Cristina-Veronica 666 ROU
0 1 0 1 2,0 4
3 II Panainte Andreea-Bianca 549 ROU
0 1 1 1 3,0 4
  3. CS Micul Sahist Iasi (RtgAvg:994, TB1: 4 / TB2: 0)
Bo.
Name Rtg FED 1 2 3 4 5 Pts. Games
1 I Hrib Andrada-Ioana 582 ROU 1 1 0 ½
2,5 4
2 II Azamfirei Smaranda-Georgiana 461 ROU 1 1 0 0
2,0 4
3 III Antohi Ioana 426 ROU 0 1 0 ½
1,5 4
  4. CSS Tg. Mures (RtgAvg:950, TB1: 2 / TB2: 0)
Bo.
Name Rtg FED 1 2 3 4 5 Pts. Games
1 II Motataianu Ana 451 ROU 0 0 1
0 1,0 4
2
Varga Lorena-Andreea 401 ROU 0 0 1
0 1,0 4
3
Marginean Diana-Claudia 401 ROU 0 0 0
0 0,0 4
  5. CS Politehnica Iasi (RtgAvg:942, TB1: 0 / TB2: 0)
Bo.
Name Rtg FED 1 2 3 4 5 Pts. Games
1 II Oloeriu Delia-Ioana 427 ROU 0
0 0 0 0,0 4
2 III Mirza Diana 421 ROU 0
0 1 0 1,0 4
3
Pacuraru Eva-Anastasia 401 ROU 1
1 0 0 2,0 4

 

 

" Open Şah Ploieşti " la sah rapid -  PLOIESTI  -  11 iulie

                                             Juniorii nostri  sunt gazde bune ... Comportare  sub  posibilitati

                                              Cea mai buna clasare :  locul 3 la fete 10 ani  -  COMAN  Emilia

 

 

 

CLASAMENT  FINAL  - Turneul B (copii sub 12 ani )

Rk.
Name FED Rtg Club/City Pts.  TB1   TB2   TB3 
1 I Gheorghe Darius-Daniel ROU 1793 Cs Dinamo Bucuresti 6,0 32,5 27,00 0,0
2 II Tentu Valentina ROU 464 Cs Petrolul Ploiesti 5,5 32,5 24,25 0,5
3 I Baciu Radu-George ROU 707 Clubul Central De Sah Buc. 5,5 31,5 22,75 1,5
4 I Nastase Andreea-Cristina ROU 665 Asociatia Sah Club Snagov 5,5 28,5 21,00 1,0
5 II Deac Bogdan-Daniel ROU 680 Asc Ramnicu Valcea 5,0 29,0 19,00 0,0
6 I Coman Emilia-Florentina ROU 1383 Cs Conpet Ploiesti 5,0 26,0 16,50 0,0
7 III Otetea Andrei ROU 441 Clubul Central De Sah Buc. 5,0 25,5 14,00 0,0
8 III Chivulescu Adrian-Alexandru ROU 450 Clubul Central De Sah Buc. 5,0 23,0 13,50 0,0
9 I Fluerariu Radu-Cristian ROU 1576 Cs Buftea 4,0 31,5 15,75 0,0
10
Cialacu Alexandru ROU 401 Cs Sah Club Galati 4,0 29,0 14,00 0,0
11 II Matei Ana-Maria ROU 511 Cs Fairplay Braila 4,0 28,5 13,50 0,0
12 I Dima Mihai-Tiberiu ROU 1551 Clubul Central De Sah Buc. 4,0 27,0 13,50 0,0
13 II Szocs Teodor-Iulian ROU 505 Cs Conpet Ploiesti 4,0 25,0 12,50 0,0
14 II Ungureanu Elena-Alexandra ROU 507 Clubul Central De Sah Buc. 4,0 25,0 11,00 0,0
15 II Raducanu Adrian ROU 659 Cs Petrolul Ploiesti 4,0 24,5 10,75 0,0
16 II Miloi Pavel-Dan ROU 575 Sport Club Municipal Brasov 4,0 24,0 13,00 0,0
17
Petkova Nadezhda BUL 0
3,5 29,5 13,50 0,0
18 II Negulescu Alexandru ROU 645 Cs Carpati Sinaia 3,5 28,0 11,50 0,0
19 II Mocanu Valentin-Gabriel ROU 570 Cs Gambitul Damei Ploiesti 3,5 27,0 10,25 0,0
20 III Stan Andrei-Mihaita ROU 476 Cs Palatul Copiilor Buzau 3,5 25,5 11,75 0,0
21 III Stanciu-Stanciulescu Luca ROU 426 Acs De Sah Apa Nova Bucuresti 3,5 25,0 10,50 0,0
22 III Ene Mihnea-Gabriel ROU 422 Acs De Sah Apa Nova Bucuresti 3,0 26,0 9,00 0,0
23 III Raducanu Alexandru ROU 431 Cs Petrolul Ploiesti 3,0 23,5 8,25 0,0
24
Ungureanu Serban-Alexandru ROU 401 Acs De Sah Apa Nova Bucuresti 3,0 23,0 6,50 0,0
25 III Turtoi Robert-Stefan ROU 416 Cs Fairplay Braila 3,0 23,0 6,00 0,0
26 III Istrate Vlad-Alexandru ROU 444 Cs Fairplay Braila 3,0 22,0 7,00 0,0
27
Sava Vladut-Constantin ROU 401 Cs Palatul Copiilor Buzau 3,0 21,5 6,00 0,0
28 III Mos Maria-Magdalena ROU 438 Cs Conpet Ploiesti 3,0 20,5 4,50 0,0
29
Coman Theodora-Maria ROU 401 Cs Conpet Ploiesti 3,0 16,5 3,00 0,0
30
Bolea Alexandru-Mihai ROU 401 Cs Alcor Bucuresti 3,0 16,0 4,50 0,0
31
Caraba Alexandru ROU 401 Cs Alcor Bucuresti 2,5 22,5 5,25 0,0
32
Gaitan Mihnea-Victor ROU 401 Sport Club Municipal Brasov 2,5 17,0 3,50 0,0
33
Marin Ioana-Andreea ROU 401 Cs Conpet Ploiesti 2,0 23,0 5,00 0,0
34
Irimia Alexandra ROU 0
2,0 20,5 3,00 0,0
35
Surdu Maria-Valentina ROU 405 Cs Fairplay Braila 2,0 15,0 2,50 0,0
36
Panait Ana-Maria ROU 0
1,0 19,5 0,50 0,0
37 III Cantar-Gogitidze David-Nichola ROU 415 Sc Municipal Ploiesti 1,0 19,0 0,50 1,0
38 II Mihai Ionut-Pavel ROU 618 Cs Petrolul Ploiesti 0,0 24,5 0,00 0,0

 

 

Coman Emilia-Florentina

Rd. SNo
Name Rtg FED Club/City Pts. Res.
1 23 III Stanciu-Stanciulescu Luca 426 ROU Acs De Sah Apa Nova Bucuresti 3,5 s 1
2 13 II Matei Ana-Maria 511 ROU Cs Fairplay Braila 4,0 w 0
3 17 II Tentu Valentina 464 ROU Cs Petrolul Ploiesti 5,5 s 0
4 33
Marin Ioana-Andreea 401 ROU Cs Conpet Ploiesti 2,0 w 1
5 25 III Turtoi Robert-Stefan 416 ROU Cs Fairplay Braila 3,0 s 1
6 14 II Ungureanu Elena-Alexandra 507 ROU Clubul Central De Sah Buc. 4,0 w 1
7 30
Cialacu Alexandru 401 ROU Cs Sah Club Galati 4,0 s 1

 

Szocs Teodor-Iulian

Rd. SNo
Name Rtg FED Club/City Pts. Res.
1 34
Sava Vladut-Constantin 401 ROU Cs Palatul Copiilor Buzau 3,0 w 1
2 6 II Deac Bogdan-Daniel 680 ROU Asc Ramnicu Valcea 5,0 s 0
3 30
Cialacu Alexandru 401 ROU Cs Sah Club Galati 4,0 w 0
4 24 III Ene Mihnea-Gabriel 422 ROU Acs De Sah Apa Nova Bucuresti 3,0 s ½
5 22 III Raducanu Alexandru 431 ROU Cs Petrolul Ploiesti 3,0 w 1
6 9 II Negulescu Alexandru 645 ROU Cs Carpati Sinaia 3,5 s 1
7 11 II Miloi Pavel-Dan 575 ROU Sport Club Municipal Brasov 4,0 w ½

Mos Maria-Magdalena

Rd. SNo
Name Rtg FED Club/City Pts. Res.
1 2 I Fluerariu Radu-Cristian 1576 ROU Cs Buftea 4,0 w 0
2 30
Cialacu Alexandru 401 ROU Cs Sah Club Galati 4,0 s 0
3 38
Petkova Nadezhda 0 BUL
3,5 w 0
4 26 III Cantar-Gogitidze David-Nichola 415 ROU Sc Municipal Ploiesti 1,0 s 1
5 36
Irimia Alexandra 0 ROU
2,0 w 1
6 33
Marin Ioana-Andreea 401 ROU Cs Conpet Ploiesti 2,0 s 1
7 13 II Matei Ana-Maria 511 ROU Cs Fairplay Braila 4,0 w 0

 

Coman Theodora-Maria

Rd. SNo
Name Rtg FED Club/City Pts. Res.
1 12 II Mocanu Valentin-Gabriel 570 ROU Cs Gambitul Damei Ploiesti 3,5 w 0
2 22 III Raducanu Alexandru 431 ROU Cs Petrolul Ploiesti 3,0 s 0
3 26 III Cantar-Gogitidze David-Nichola 415 ROU Sc Municipal Ploiesti 1,0 w 1
4 37
Panait Ana-Maria 0 ROU
1,0 s 1
5 8 II Raducanu Adrian 659 ROU Cs Petrolul Ploiesti 4,0 w 0
6 19 III Istrate Vlad-Alexandru 444 ROU Cs Fairplay Braila 3,0 w 0
7 36
Irimia Alexandra 0 ROU
2,0 s 1

Marin Ioana-Andreea

Rd. SNo
Name Rtg FED Club/City Pts. Res.
1 14 II Ungureanu Elena-Alexandra 507 ROU Clubul Central De Sah Buc. 4,0 w 0
2 24 III Ene Mihnea-Gabriel 422 ROU Acs De Sah Apa Nova Bucuresti 3,0 s 0
3 28
Bolea Alexandru-Mihai 401 ROU Cs Alcor Bucuresti 3,0 w 1
4 4 I Coman Emilia-Florentina 1383 ROU Cs Conpet Ploiesti 5,0 s 0
5 32
Gaitan Mihnea-Victor 401 ROU Sport Club Municipal Brasov 2,5 w 1
6 21 III Mos Maria-Magdalena 438 ROU Cs Conpet Ploiesti 3,0 w 0
7 25 III Turtoi Robert-Stefan 416 ROU Cs Fairplay Braila 3,0 s 0

 

 

 

 

" Turneul CamPIONilor "(" El  Capitan ") - 6 iulie  -  SNAGOV - sah rapid

                         Avand onoarea si dreptul de a fi invitata, junioara CONPET -ului
                        COMAN  Emilia-Florentina s-a multumit cu un modest loc 5 la fete 10 ani
 

                      

 

CLASAMENT  FINAL   fete 10 ani

Rk.
Name Rtg FED 1 2 3 4 5 6 7 8 Pts.  TB1   TB2 
1 I Copilu Codruta-Alexa 630 ROU * 1 ½ 0 1 1 1 1 5,5 1,0 16,25
2 I Stanciu Andreea-Briana 607 ROU 0 * ½ 1 1 1 1 1 5,5 0,0 14,75
3 I Nastase Andreea-Cristina 665 ROU ½ ½ * ½ 0 1 1 1 4,5 0,0 12,50
4 II Ciocan Maria-Alexandra 439 ROU 1 0 ½ * ½ 1 0 1 4,0 0,0 12,50
5 I Coman Emilia-Florentina 1383
ROU 0 0 1 ½ * 0 1 1 3,5 0,0 8,50
6 II Tentu Valentina 464 ROU 0 0 0 0 1 * 1 1 3,0 0,0 5,50
7 II Matei Ana-Maria 511 ROU 0 0 0 1 0 0 * 1 2,0 0,0 4,00
8 II Haidu Cristina-Veronica 564 ROU 0 0 0 0 0 0 0 * 0,0 0,0 0,00

 

 

 


"Cupa Mărginimii "  3 - 4 iulie  /  Saliste  (  Sibiu )  - sah  rapid

 

                         

CLASAMENT  FINAL           

Rk.
Name FED Rtg Club/City Pts.  TB1   TB2   TB3 
1 I Costachi Mihnea ROU 1832 Css Nr 1 Timisoara 8,5 40,5 52,5 49,50
2 II Talu Mircea ROU 1596 Css Viitorul Cluj 7,5 39,0 52,0 40,75
3 II Deac Bogdan-Daniel ROU 680 Asc Ramnicu Valcea 7,0 38,5 51,0 35,00
4 II Stoia Denis-Iulian ROU 1619 Cs Tera Sah Medias 6,0 41,5 54,5 33,00
5 I Coman Emilia-Florentina ROU 1383 Cs Conpet Ploiesti 6,0 37,0 48,5 27,50
6 II Candea Paul-Razvan ROU 606 Acs Logismart Sibiu 5,5 39,5 52,0 28,00
7 II Muresan Mihai-Alexandru ROU 1468 Csu Sibiu 5,5 39,5 50,0 25,50
8 II Gavrilescu David ROU 569 Cs Tinerii Maestri Craiov 5,5 36,0 47,5 24,75
9 III Mihaltan Traian ROU 428 Acs Logismart Sibiu 5,5 33,0 41,5 20,25
10 II Szocs Teodor-Iulian ROU 505 Cs Conpet Ploiesti 5,5 31,5 40,0 21,75
11
Marin Ioana-Andreea ROU 401 Cs Conpet Ploiesti 5,5 31,0 39,5 22,50
12
Andronache Mihai-Stefan ROU 401 Acs De Sah Apa Nova Bucur 5,0 36,0 47,0 20,00
13 III Stanciu-Stanciulescu Luca ROU 426 Acs De Sah Apa Nova Bucur 5,0 33,0 41,5 19,50
14 II Gavrilescu Dina ROU 474 Cs Tinerii Maestri Craiov 5,0 30,5 40,5 19,00
15
Baias Ioan-Nicolae ROU 401 Acs Logismart Sibiu 5,0 26,0 35,5 17,75
16 II Cotarlan Codrin ROU 697 Cs Sig-Mar Sighetu Marmat 4,5 36,0 47,5 19,75
17 III Bacanu Gheorghe-Ovidiu ROU 429 Acs Logismart Sibiu 4,5 35,5 44,0 17,25
18 III Bolovan Razvan-Ionel ROU 413 Acs Logismart Sibiu 4,5 33,5 45,0 18,25
19 II Muresan Adrian-Ionut ROU 461 Csu Sibiu 4,5 33,5 43,5 21,50
20
Bucur Denisa-Andreea ROU 401 Cs Dinamo Bucuresti 4,5 32,0 40,5 17,25
21 II Bacanu Maria-Nicoleta ROU 466 Acs Logismart Sibiu 4,5 30,5 39,0 17,25
22 II Oltean Vlad-Ioan ROU 570 Csu Sibiu 4,5 27,5 35,5 15,25
23 III Ene Mihnea-Gabriel ROU 422 Acs De Sah Apa Nova Bucur 4,0 35,0 44,5 16,00
24
Kovacs Victor ROU 401 Acs Logismart Sibiu 4,0 29,5 37,0 13,00
25
Ungureanu Serban-Alexandru ROU 401 Acs De Sah Apa Nova Bucur 4,0 29,0 35,5 12,00
26
Branga Cezar-Nicolae ROU 401 Acs Logismart Sibiu 4,0 29,0 35,5 11,00
27
Candea Miruna ROU 401 Csu Sibiu 4,0 24,5 31,0 8,00
28
Vlad Gabriel-Gheorghe ROU 401 Acs Logismart Sibiu 4,0 23,5 29,5 8,50
29
Dobrin Irina ROU 401 Acs Logismart Sibiu 3,0 30,0 37,5 11,50
30
Bolovan Rares-Constantin ROU 401 Acs Logismart Sibiu 3,0 29,5 37,0 7,00
31
Floare Maria-Emanuela-Adriana ROU 401 Csu Sibiu 3,0 26,0 32,5 5,00
32
Groot-Koerkamp Thomas ROU 401 Acs Logismart Sibiu 2,5 25,5 32,0 7,00
33
Gheorghe Razvan-Ciprian ROU 401 Cs De Sah Ioios Brasov 2,5 23,5 30,0 3,50
34
Baias Livia-Stefania ROU 401 Acs Logismart Sibiu 2,0 25,0 31,5 4,25
35
Toma Mihai-Antonio ROU 401 Acs Logismart Sibiu 1,5 21,5 28,0 2,50
36
Teodosescu Alexia-Maria ROU 401 Csu Sibiu 1,0 22,0 28,0 2,00
 

Coman Emilia-Florentina

Rd. SNo
Name Rtg FED Club/City Pts. Res.
1 23
Bolovan Rares-Constantin 401 ROU Acs Logismart Sibiu 3,0 w 1
2 14 II Muresan Adrian-Ionut 461 ROU Csu Sibiu 4,5 s ½
3 18 III Ene Mihnea-Gabriel 422 ROU Acs De Sah Apa Nova Bucur 4,0 w 1
4 8 II Candea Paul-Razvan 606 ROU Acs Logismart Sibiu 5,5 s ½
5 19 III Bolovan Razvan-Ionel 413 ROU Acs Logismart Sibiu 4,5 w 1
6 4 II Muresan Mihai-Alexandru 1468 ROU Csu Sibiu 5,5 s 1
7 1 I Costachi Mihnea 1832 ROU Css Nr 1 Timisoara 8,5 s 0
8 16 III Mihaltan Traian 428 ROU Acs Logismart Sibiu 5,5 w 1
9 3 II Talu Mircea 1596 ROU Css Viitorul Cluj 7,5 w 0

 

Szocs Teodor-Iulian

Rd. SNo
Name Rtg FED Club/City Pts. Res.
1 29
Gheorghe Razvan-Ciprian 401 ROU Cs De Sah Ioios Brasov 2,5 w 1
2 2 II Stoia Denis-Iulian 1619 ROU Cs Tera Sah Medias 6,0 s 0
3 25
Bucur Denisa-Andreea 401 ROU Cs Dinamo Bucuresti 4,5 w 0
4 31
Kovacs Victor 401 ROU Acs Logismart Sibiu 4,0 s 1
5 23
Bolovan Rares-Constantin 401 ROU Acs Logismart Sibiu 3,0 w 1
6 19 III Bolovan Razvan-Ionel 413 ROU Acs Logismart Sibiu 4,5 s 1
7 20
Andronache Mihai-Stefan 401 ROU Acs De Sah Apa Nova Bucur 5,0 w 0
8 17 III Stanciu-Stanciulescu Luca 426 ROU Acs De Sah Apa Nova Bucur 5,0 s 1
9 10 II Gavrilescu David 569 ROU Cs Tinerii Maestri Craiov 5,5 w ½

 

Marin Ioana-Andreea

Rd. SNo
Name Rtg FED Club/City Pts. Res.
1 14 II Muresan Adrian-Ionut 461 ROU Csu Sibiu 4,5 w 0
2 23
Bolovan Rares-Constantin 401 ROU Acs Logismart Sibiu 3,0 s 1
3 19 III Bolovan Razvan-Ionel 413 ROU Acs Logismart Sibiu 4,5 w 0
4 21
Baias Ioan-Nicolae 401 ROU Acs Logismart Sibiu 5,0 s ½
5 31
Kovacs Victor 401 ROU Acs Logismart Sibiu 4,0 w 1
6 24
Branga Cezar-Nicolae 401 ROU Acs Logismart Sibiu 4,0 s 1
7 6 II Cotarlan Codrin 697 ROU Cs Sig-Mar Sighetu Marmat 4,5 w 1
8 8 II Candea Paul-Razvan 606 ROU Acs Logismart Sibiu 5,5 w 0
9 15 III Bacanu Gheorghe-Ovidiu 429 ROU Acs Logismart Sibiu 4,5 s 1

 

 

 



 
 

 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Website realizat de: Cristian si EnoDesign.ro