ŞAH - CONPET

 

  

 

 

         Informatii Sahiste detaliate

                                                              Trimestrul III , 2011

 

                                  CAMPIONATUL  EUROPEAN  DE  JUNIORI                     ALBENA ( BULGARIA )  - 10 - 21 septembrie

                         COMAN  Emilia - Florentina, comportare onorabila : 5 puncte din 9 posibile
                                        locul   25  din  77  junioare   . Si totusi se putea mult mai mult.

CLASAMENT  FINAL - Fete 10 ani

1 Sliwicka Alicja POL 1670 8.5 40.0 52.0 8
2 Marjanovics Annamaria HUN 1784 8.0 40.5 52.0 8
3 Bychkova Alina RUS 0 7.0 41.5 54.5 7
4 Dwilewicz Agata POL 1587 7.0 41.0 53.5 7
5 Jausas Lopez Andrea ESP 1563 6.5 36.5 48.5 5
6 Radeva Viktoria BUL 1739 6.5 31.0 38.5 6
7 Onur Cigdem TUR 0 6.0 43.0 56.5 6
8 Shpanko Nadiia UKR 1589 6.0 38.0 49.0 6
9 Balajayeva Khanim AZE 1640 6.0 36.5 47.0 4
10 Afanasieva Anna RUS 0 6.0 36.0 46.0 5
11 Zhemchuzhina Elizaveta RUS 0 6.0 36.0 46.0 4
12 Ibrahimli Leyla AZE 0 6.0 35.5 45.5 5
13 Shuvalova Polina RUS 0 6.0 34.0 45.5 6
14 Goltseva Ekaterina RUS 0 6.0 34.0 43.0 5
15 Badzgaradze Elena RUS 1450 6.0 32.5 41.0 6
16 WCM Obolentseva Alexandra RUS 1869 5.5 40.0 52.5 5
17 Kostava Elene GEO 0 5.5 39.0 49.5 4
18 Frej Zofia POL 1465 5.5 37.5 47.0 4
19 Adamyan Mane ARM 0 5.5 35.0 43.0 5
20 Zhuravel Alina UKR 1476 5.5 32.0 38.5 3
21 Bonoeva Tatiana RUS 0 5.5 30.0 38.0 4
22 WFM Antova Gabriela BUL 1726 5.0 40.5 52.0 5
23 Grigoryan Arpine ARM 0 5.0 38.0 48.5 5
24 Okuyaz Duru TUR 0 5.0 35.5 45.5 5
25 Coman Emilia-Florentina ROU 1420 5.0 35.0 46.0 5
26 Vozinaki Anthi - Maria GRE 1430 5.0 35.0 44.5 4
27 Ayan Bengu Sena TUR 1413 5.0 34.0 43.5 5
28 Ragot Gaufreteau Maelyss FRA 1372 5.0 33.5 43.5 5
29 Heydarova Aytaj AZE 0 5.0 32.0 41.0 4
30 Baiburina Yuliya RUS 0 5.0 31.5 39.5 5
31 Ciocan Maria-Alexandra ROU 1574 5.0 31.0 39.5 5
32 Androsova Oleksandra UKR 0 5.0 30.0 37.5 4
33 Represa Perez Mireya ESP 1402 5.0 28.5 35.0 4
34 Badelka Olga BLR 0 4.5 36.5 47.5 4
35 Margvelashvili Gvantsa GEO 0 4.5 35.5 45.0 4
36 Beshukova Alina RUS 0 4.5 34.5 44.5 4
37 Kargaci Humeyra TUR 0 4.5 33.5 42.5 4
38 Giovagnetti Chiara ITA 0 4.5 32.0 41.0 2
39 Kurucz Blanka HUN 1407 4.5 31.0 40.0 4
40 Ucekajova Veronika SVK 0 4.5 29.5 38.5 2
41 Perry Tal ISR 0 4.5 28.5 36.0 4
42 Ozbay Ece TUR 0 4.5 27.5 35.5 4
43 Shestakova Mariya UKR 0 4.5 26.5 35.0 4
44 Lichii Elizaveta MDA 0 4.0 37.5 50.5 3
45 Davtyan Ani ARM 0 4.0 35.5 45.0 3
46 Kabanova Yaroslava UKR 0 4.0 33.5 42.5 4
47 Lymysalo Venla AUT 1535 4.0 33.5 41.5 3
48 Jina Asha ENG 0 4.0 31.5 41.0 4
49 Semonaviciute Migle LTU 0 4.0 31.0 41.5 3
50 Markova Alina RUS 0 4.0 30.5 40.0 2
51 Vambute Dana LAT 0 4.0 29.0 37.5 0
52 Djermanovic Adrijana SRB 0 4.0 28.5 37.5 3
53 Golub Nikolina CRO 0 4.0 28.0 35.0 3
54 Cvitan Ena CRO 0 4.0 27.5 36.5 2
55 Vitova Anna CZE 0 4.0 27.5 35.5 4
56 Nazarenko Vlada RUS 0 4.0 23.5 29.5 4
57 Gnatiuc Ana MDA 0 4.0 21.0 27.0 3
58 Sibajeva Marija LTU 0 3.5 28.5 37.5 3
59 Baspinar Lara TUR 0 3.5 28.5 36.0 3
60 Tõnso Liina EST 0 3.5 28.0 36.5 2
61 Lazzaro Elisa ITA 0 3.5 28.0 35.0 3
62 Egberink Lucie NED 0 3.5 27.0 33.0 2
63 Strateva Margarita BUL 0 3.5 24.5 30.0 2
64 Heydarova Uliya AZE 0 3.5 22.0 30.0 3
65 Djuric Anja BIH 0 3.0 31.5 39.5 3
66 Grabcheva Natalia BUL 0 3.0 29.0 39.0 2
67 Kravcova Andrea SVK 0 3.0 28.5 37.0 2
68 Antulov Marta CRO 0 3.0 26.0 32.5 3
69 Minko Olga RUS 0 3.0 23.0 30.0 2
70 Mandic Teodora MNE 0 2.5 24.5 30.5 2
71 Kojek Zala SLO 0 2.0 27.0 35.0 1
72 Khanina Maria RUS 0 2.0 24.0 30.5 2
73 Unal Selin TUR 0 2.0 22.5 28.5 2
74 Yusuf Shahana WLS 0 2.0 20.0 27.0 2
75 Kovac Iva Lola SRB 0 1.5 25.5 32.5 1
76 Kontopyrgou Annita CYP 0 1.0 22.0 29.0 1
77 Nazarova Anastasia FIN 1671 0.0 31.5 40.5 0

 

Rd. Bo. SNo Name Rtg FED Pts. Res.
1 16 19 Kurucz Blanka 1407 HUN 4.5 w 1
2 12 64 Ozbay Ece 0 TUR 4.5 s 1
3 7 58 Margvelashvili Gvantsa 0 GEO 4.5 w 1
4 1 1 WCM Obolentseva Alexandra 1869 RUS 5.5 s 0
5 7 62 Okuyaz Duru 0 TUR 5.0 w 1
6 4 31 Bychkova Alina 0 RUS 7.0 s 0
7 7 4 WFM Antova Gabriela 1726 BUL 5.0 w 0
8 12 68 Shuvalova Polina 0 RUS 6.0 s 0
9 18 56 Lichii Elizaveta 0 MDA 4.0 w 1

 

 

                                                " CUPA  C.S.U.PLOIESTI "   -  19-21 august  - Ploiesti
                 Cei doi reprezentanti ai C.S.CONPET Ploiesti, SZOCS  Teodor - Iulian si
                 COMAN  Emilia - Florentina, au ocupat locurile 1 si 3 in clasamentul final.
 

                              

 

CLASAMENT  FINAL

Rk. Name FED Rtg Club/City Pts.  TB1   TB2 
1 I Szocs Teodor-Iulian ROU 1521 Clubul Sportiv Conpet Ploiesti 7.5 0.0 45.0
2 I Negulescu Alexandru ROU 1549 Cs „carpati” Sinaia   7.0 1.0 48.5
3 I Coman Emilia-Florentina ROU 1420 Clubul Sportiv Conpet Ploiesti 7.0 0.0 44.0
4 II Dragulin Andrei ROU 1480 Cs „petrolul” Ploiesti 5.5 0.0 48.5
5 Rontescu Mihnea ROU 1201 Asociatia Clubul Sportiv De Sa 5.5 0.0 38.0
6 II Gheorghiu Alexandru-Dan ROU 1486 Clubul Central De Sah Bucurest 5.0 0.0 51.5
7 II Stefan Mihai ROU 1533 Cs „siciliana” Bucuresti 5.0 0.0 44.5
II Ciobanu Alexandru ROU 1315 Cs „petrolul” Ploiesti 5.0 0.0 44.5
9 Popa Vlad-Constantin ROU 1201 Cs Universitar Ploiesti 5.0 0.0 39.5
10 I Tentu Valentina ROU 1560 Cs „petrolul” Ploiesti 5.0 0.0 35.0
11 III Bulau Andrei-Cristian ROU 1230 Cs Universitar Ploiesti 5.0 0.0 35.0
12 Iacob Razvan-Cristian ROU 1201 Cs Universitar Ploiesti 4.5 0.0 40.5
13 Imbrea Ersiliu-George ROU 1201 Cs Universitar Ploiesti 4.0 0.0 38.5
14 III Ghita Alexandru ROU 1220 Clubul Sportiv Conpet Ploiesti 3.0 1.0 32.5
15 Iavorschi Tiberiu-George ROU 1201 Cs Universitar Ploiesti 3.0 0.0 34.5
16 Serban Cristian ROU 1201 Cs Universitar Ploiesti 2.0 1.0 35.5
17 Mastalos Iannis ROU 1201 Cs Universitar Ploiesti 2.0 0.0 32.5

Rd. Bo. SNo Name Rtg FED Club/City Pts. Res.
1 2 10 III Ghita Alexandru 1220 ROU Clubul Sportiv Conpet Ploiesti 3.0 s 1
2 2 5 I Tentu Valentina 1560 ROU Cs „petrolul” Ploiesti 5.0 w 1
3 2 7 II Gheorghiu Alexandru-Dan 1486 ROU Clubul Central De Sah Bucurest 5.0 s 1
4 1 1 I Negulescu Alexandru 1549 ROU Cs „carpati” Sinaia   7.0 w ½
5 2 4 I Coman Emilia-Florentina 1420 ROU Clubul Sportiv Conpet Ploiesti 7.0 s 0
6 3 6 II Stefan Mihai 1533 ROU Cs „siciliana” Bucuresti 5.0 w 1
7 3 8 II Ciobanu Alexandru 1315 ROU Cs „petrolul” Ploiesti 5.0 s 1
8 2 3 II Dragulin Andrei 1480 ROU Cs „petrolul” Ploiesti 5.5 s 1
9 2 13 Imbrea Ersiliu-George 1201 ROU Cs Universitar Ploiesti 4.0 w 1

Rd. Bo. SNo Name Rtg FED Club/City Pts. Res.
1 4 12 Iavorschi Tiberiu-George 1201 ROU Cs Universitar Ploiesti 3.0 s 1
2 4 17 Serban Cristian 1201 ROU Cs Universitar Ploiesti 2.0 w 1
3 1 1 I Negulescu Alexandru 1549 ROU Cs „carpati” Sinaia   7.0 s 0
4 2 8 II Ciobanu Alexandru 1315 ROU Cs „petrolul” Ploiesti 5.0 s 1
5 2 2 I Szocs Teodor-Iulian 1521 ROU Clubul Sportiv Conpet Ploiesti 7.5 w 1
6 2 3 II Dragulin Andrei 1480 ROU Cs „petrolul” Ploiesti 5.5 w ½
7 2 15 Popa Vlad-Constantin 1201 ROU Cs Universitar Ploiesti 5.0 s 1
8 3 7 II Gheorghiu Alexandru-Dan 1486 ROU Clubul Central De Sah Bucurest 5.0 w ½
9 3 6 II Stefan Mihai 1533 ROU Cs „siciliana” Bucuresti 5.0 w 1

 

Ghita Alexandru

Rd. Bo. SNo Name Rtg FED Club/City Pts. Res.
1 2 2 I Szocs Teodor-Iulian 1521 ROU Clubul Sportiv Conpet Ploiesti 7.5 w 0
2 6 13 Imbrea Ersiliu-George 1201 ROU Cs Universitar Ploiesti 4.0 s 0
3 7 15 Popa Vlad-Constantin 1201 ROU Cs Universitar Ploiesti 5.0 w 0
4 8 9 III Bulau Andrei-Cristian 1230 ROU Cs Universitar Ploiesti 5.0 s 0
5 9 - bye - - - - 1
6 7 17 Serban Cristian 1201 ROU Cs Universitar Ploiesti 2.0 w 1
7 8 14 Mastalos Iannis 1201 ROU Cs Universitar Ploiesti 2.0 s 0
8 8 12 Iavorschi Tiberiu-George 1201 ROU Cs Universitar Ploiesti 3.0 s 1
9 5 5 I Tentu Valentina 1560 ROU Cs „petrolul” Ploiesti 5.0 w 0

 

" CUPA  de  VARA "  - BICAZ  - 11-14 august

                       Dupa o comportare buna, intr-un open general,  SZOCS  Teodor - Iulian

                       cucereste trofeul acordat juniorilor  sub 10 ani.

                       LOCUL  I  la  copii  sub  10 ani.

Rd. Bo. SNo Name RtgI RtgN FED Club/City Pts. Res.
1 27 64 Ferghete Tudor 0 1201 ROU Clubul Sportiv Micul Sahist Iasi 2.0 s 1
2 8 9 CM Cirlan Ionut-Gheorghe 2121 2121 ROU Cs „spartac” Bucuresti 5.5 w 0
3 19 56 III Lehaci Miruna-Daria 0 1246 ROU Clubul Sportiv Micul Sahist Iasi 2.5 s 1
4 9 14 I Lazar Ionut-Flavius 1972 1972 ROU Clubul Sportiv Micul Sahist Iasi 5.0 w ½
5 14 21 I Mocanu Victor-Valentin 1819 1819 ROU Clubul De Sah „orizont 64” Braila 4.0 s 0
6 19 60 Pascu Mihai 0 1205 ROU Clubul Sportiv „cimentul” Bicaz 2.5 w 1
7 10 5 CM Sava Bogdan 2206 2206 ROU Asociatia Clubul De Sah Realitatea 4.5 s 0

CLASAMENT  FINAL

1 FM Podgursky Sten MDA 2227 0 Moldova 6.0 31.5 22.5 26.50
2 GM Sanduleac Vasile MDA 2429 0 Moldova 6.0 30.0 22.5 25.25
3 CM Paval George ROU 2229 2229 Club Sportiv Sfinxul Iasi 5.5 34.5 25.5 26.25
4 CM Ifrim Silviu ROU 2174 2174 Clubul Sportiv „cimentul” Bicaz 5.5 29.5 21.0 21.75
5 CM Cirlan Ionut-Gheorghe ROU 2121 2121 Cs „spartac” Bucuresti 5.5 29.5 20.0 21.50
6 I Budur Costel ROU 2075 2075 Clubul Sportiv „cimentul” Bicaz 5.5 29.0 21.0 21.50
7 I Stegariu Alexandru ROU 2087 2087 Cs „politehnica” Iasi 5.0 30.5 22.5 19.50
8 I Lazar Ionut-Flavius ROU 1972 1972 Clubul Sportiv Micul Sahist Iasi 5.0 28.0 19.5 18.75
9 I Hanga Wylly ROU 1950 1950 Asociatia Clubul De Sah Realitatea 5.0 27.5 18.5 17.50
10 CM Scripcaru George-Daniel ROU 1846 1846 Cs „politehnica” Iasi 5.0 26.0 19.0 17.50
11 CM Stegariu Vlad-Ionut ROU 2216 2216 Cs „politehnica” Iasi 4.5 32.0 23.0 19.25
12 CM Sava Bogdan ROU 2206 2206 Asociatia Clubul De Sah Realitatea 4.5 31.5 23.5 17.00
13 CM Oancea Catalin ROU 2178 2178 Sah Club „hidrocon” Bacau 4.5 31.0 21.5 19.00
14 I Vasile Marian ROU 2083 2083 Asociatia Clubul De Sah Realitatea 4.5 28.5 20.0 17.00
15 I Ursan Cornel-Marius ROU 1929 1929 Asociatia Clubul De Sah Realitatea 4.5 28.5 20.0 16.25
16 CM Mihailescu Mihai ROU 2007 2007 Clubul Sportiv „pionul” Piatra Neam 4.5 27.0 19.5 16.75
17 I Mocanu Victor-Valentin ROU 1819 1819 Clubul De Sah „orizont 64” Braila 4.0 31.0 22.0 15.00
18 I Tomescu Tudor-Gabriel ROU 0 1560 Clubul Sportiv „cimentul” Bicaz 4.0 30.0 21.5 15.75
19 NM Necula Iulian ROU 0 1374 Cs ”universitatea” Craiova 4.0 29.0 22.0 15.50
20 I Gheorghe Andrei-Constantin ROU 1537 1537 Asociatia Clubul Sportiv De Sah Apa 4.0 29.0 21.0 14.25
21 I Rusu Vasile ROU 1793 1793 Clubul Sportiv Micul Sahist Iasi 4.0 28.0 20.5 14.00
22 I Lupu Alexandru ROU 1856 1856 Clubul Sportiv „cimentul” Bicaz 4.0 28.0 19.5 12.50
23 CM Tapculescu Marius ROU 2176 2176 Clubul Sportiv „cimentul” Bicaz 4.0 27.0 19.5 15.00
24 I Voicu Gabriel ROU 1834 1834 Clubul De Sah „orizont 64” Braila 4.0 27.0 19.0 13.00
25 I Iorga Corneliu ROU 1644 1644 Cs „tinerii Maestri” Bucuresti 4.0 26.5 21.0 12.75
26 I Bors Mircea ROU 1688 1688 Cs „politehnica” Iasi 4.0 26.0 18.5 12.75
27 Nastac Tudor-Andrei ROU 0 1201 Clubul Sportiv „cimentul” Bicaz 4.0 25.5 18.5 13.50
28 II Potomeanu Gheorghe ROU 1652 1652 Cs „politehnica” Iasi 4.0 25.5 17.5 12.25
29 I Vornicu Neculai ROU 0 1596 Clubul Sportiv „cimentul” Bicaz 4.0 25.0 19.0 11.00
30 I Costan Florin-Catalin ROU 0 1514 Clubul Sportiv „pionul” Piatra Neam 4.0 25.0 18.5 12.25
31 Ciocan Pavel ROU 0 1201 Clubul De Sah „bicazul” Bicaz 4.0 25.0 18.0 12.00
32 II Smaranda Iustin-Constantin ROU 0 1332 Clubul Sportiv „pionul” Piatra Neam 4.0 21.5 15.0 10.00
33 II Baltag Neculai ROU 0 1294 Asociatia Clubul De Sah Realitatea 4.0 21.5 15.0 9.00
34 I Ionita Ioan ROU 1757 1757 Cs „politehnica” Iasi 3.5 28.0 20.0 10.00
35 Tifui Vasile ROU 0 1201 Clubul Sportiv „cimentul” Bicaz 3.5 26.0 18.5 11.75
36 I Puscasu Gabriel ROU 0 1606 Clubul Sportiv „cimentul” Bicaz 3.5 25.5 19.0 10.00
37 I Szocs Teodor-Iulian ROU 1521 1521 Clubul Sportiv Conpet Ploiesti 3.5 25.5 18.0 9.25
38 I Lupu Neculai ROU 0 1274 Clubul De Sah „bicazul” Bicaz 3.5 24.5 18.0 9.50
39 I Ranceanu Ilie ROU 0 1361 Clubul Sportiv „cimentul” Bicaz 3.5 24.5 16.5 9.50
40 II Gotu Sorin ROU 0 1277 Clubul De Sah „bicazul” Bicaz 3.5 23.0 16.5 8.25
41 III Hriscu Alexandru-Gabriel ROU 0 1216 Asociatia Clubul Sportiv „philidor" 3.5 22.5 16.0 9.75
42 II Tepes-Bobescu Gheorghe-Justin ROU 0 1328 Clubul De Sah „bicazul” Bicaz 3.5 20.5 13.0 9.25
43 II Popirda Vlad-Gabriel ROU 0 1364 Clubul Sportiv „pionul” Piatra Neam 3.0 26.0 18.0 8.50
44 III Aonicesei Daniel ROU 0 1270 Clubul Sportiv „cimentul” Bicaz 3.0 23.0 16.0 7.00
45 II Padurariu Mihai-Edward ROU 0 1318 Clubul Sportiv „romtelecom” Suceava 3.0 22.5 17.0 5.50
46 II Nechita Vlad-Mihai ROU 0 1328 Asociatia Clubul Sportiv „philidor" 3.0 22.5 16.0 6.00
47 III Bogheanu Teodor ROU 0 1274 Clubul Sportiv Micul Sahist Iasi 3.0 22.5 15.5 6.50
48 II Gavrilas Florin ROU 0 1535 Clubul Sportiv „cimentul” Bicaz 3.0 20.5 16.0 6.00
49 Obada Ema ROU 0 1201 Asociatia Clubul Sportiv „philidor" 3.0 20.0 15.0 6.50
50 II Chiriac Matei ROU 0 1341 Clubul Sportiv Micul Sahist Iasi 3.0 19.0 12.5 6.50
51 III Ignat Vlad-Rovin ROU 0 1267 Asociatia Clubul Sportiv „philidor" 3.0 18.5 13.0 6.25
52 III Prodan Alexandru ROU 0 1272 Clubul Sportiv Micul Sahist Iasi 3.0 18.0 13.5 5.00
53 III Dumitrescu Matei-Pavel ROU 0 1299 Clubul Sportiv Micul Sahist Iasi 2.5 23.0 15.5 5.25
54 II Druica Alexandru-George ROU 0 1369 Cs „politehnica” Iasi 2.5 22.5 16.5 6.25
55 Pascu Mihai ROU 0 1205 Clubul Sportiv „cimentul” Bicaz 2.5 22.0 17.5 5.25
56 II Ungureanu Ioan-Cosmin ROU 0 1321 Clubul Sportiv „pionul” Piatra Neam 2.5 21.0 15.5 4.00
57 III Lehaci Miruna-Daria ROU 0 1246 Clubul Sportiv Micul Sahist Iasi 2.5 20.5 16.0 4.75
58 III Roman Cristian-Ioan ROU 0 1216 Asociatia Clubul Sportiv „philidor" 2.5 19.5 14.5 3.25
59 III Piperea Mihai-Vlad ROU 0 1294 Clubul Central De Sah Bucuresti 2.5 16.5 11.5 2.75
60 II Ungureanu Antonie ROU 0 1369 Clubul Sportiv „cimentul” Bicaz 2.0 25.0 16.5 6.50
61 II Tanasa Paul-Iulian ROU 0 1340 Asociatia Clubul Sportiv „philidor" 2.0 21.5 16.0 3.00
62 Fotache Tudor-Felix ROU 0 1201 Clubul Sportiv Micul Sahist Iasi 2.0 21.0 15.0 5.25
63 Roman Eliza ROU 0 1201 Asociatia Clubul Sportiv „philidor" 2.0 21.0 14.5 5.50
64 Stancila Ionut-Marian ROU 0 1201 Clubul Sportiv „cimentul” Bicaz 2.0 17.5 13.0 2.00
65 Ferghete Tudor ROU 0 1201 Clubul Sportiv Micul Sahist Iasi 2.0 15.0 10.5 1.00
66 I Haulica Ioan ROU 1682 1682 Clubul Sportiv Micul Sahist Iasi 1.5 22.0 16.5 2.75
67 Caliniuc Rares ROU 0 1201 1.0 19.0 13.5 0.50
68 Andries Vlad-Andrei ROU 0 1203 Clubul Sportiv „pionul” Piatra Neam 1.0 18.0 12.5 2.00
69 I Amarandei Rares-Georgian ROU 1907 1907 Cs „dinamo” Bucuresti 0.5 19.5 14.0 1.75
70 Lupascu Simon-Dimitrie ROU 0 1201 Clubul Sportiv „cimentul” Bicaz 0.5 18.0 12.5 0.25
71 Macovei Radu-Mina ROU 0 1207 Clubul Sportiv „pionul” Piatra Neam 0.0 16.5 11.5 0.00

„Campionate Nationale de Juniori pe Echipe – 2011”

IASI   24 - 31  iulie

                            Cu doua titluri de campioane nationale, un titlu de vicecampioni si un bronz,
                 CONPET  PLOIESTI s-a intors triumfator de la Iasi. 
                 Echipa de fete sub 10 ani aproape de neoprit. La baietii 20 ani s-au depasit
                 asteptarile. Si totusi putea fi mai mult, dar si asa a fost perfect.


 

                                                               

                                                                

        La recent incheiatele „ Campionate Nationale de Juniori pe Echipe -2011 „ la sah, desfasurate in perioada
        24-31  iulie, la Iasi, Clubul Sportiv CONPET Ploiesti , reprezentat prin cele doua echipe ( Baieti 20 ani si Fete 10
        ani )  si-a dovedit din nou nivelul valoric ridicat la juniori, asa cum a mai facut-o si in primavara acestui
        an,   imbogatindu-si zestrea de medalii cu inca patru : 2 aur – 1 argint – 1 bronz.
        Pentru al treilea an consecutiv, Iasul a gazduit finalele acestor campionate, reunind de aceasta data 316
        juniori  ( 215 baieti si 101 fete) reprezentand 26 cluburi din toata tara.
       Cele 93 echipe, repartizate pe categorii de varsta  la baieti si fete s-au intrecut la cele 3 probe : sah clasic
      ( 2 ore  de   jucator ) , sah rapid ( 25 minute) si blitz ( 5 minute ).
       Intr-un clasament neoficial pe medalii, C.S.CONPET Ploiesti s-a clasat pe locul 6 din 26.
       Inainte de plecarea la aceste campionate, antrenorul lotului, ing. Anuta Laurentiu a promis conducerii
       clubului   ca se va intoarce cu minim 3 medalii. Promisiunea a fost indeplinita, doar nesansa facand ca
       numarul  acestora   sa nu se ridice la 5.

                            Marile vedete ale lotului conpetist au fost componentele echipei de fete 10 ani :

                            Masa 1 :  COMAN Emilia-Florentina  ( campioana tarii la 10 ani)                     - 10 ani

                            Masa 2 :  MARIN  Ioana-Andreea                                                                                              -   9 ani

                            Masa 3 :  MOS  Maria-Magdalena  ( campioana tarii la dezlegari la 10 ani)  - 10 ani

                           

       Micile junioare au avut o evolutie incantatoare, dominand cu autoritate competia si chiar daca una din ele
       a  intampinat greutati din partea adversarelor, celelalte doua coechipiere au stiut sa suplinesca nereusita ,
       pentru ca in final echipa sa castige. Au format cu adevarat o echipa. La sah clasic ( proba de baza si „regina
       balului”), echipa de fete 10 ani a CONPET   a castigat toate cele 5 meciuri cu acelasi scor : 2-1 , situandu-se pe
       primul loc la o distanta de 4 puncte de cea de a-2-a clasata { echipa Poli Iasi ) si devenind astfel campioana
       tarii  la aceasta categorie. Greul primei mese l-a dus Emilia, care mai are pana sa atinga forma maxima
       pentru   europenele din septembrie. De altfel punctajul final ( 3 din 5 ) putea fi mai mare cu 1 punct, daca ar fi
       jucat pana  la capat partida cu vicecampioana Ciocan Maria,  intr-o pozitie clar castigata ( data remiza ), sau
       remiza cu  reprezentanta Timisoarei, care pierduse tot pana atunci (in ultima runda ), data si aceea remiza la
       sfatul  antrenorului  ( Emilia jucand acea partida cu temperatura mare- fiind racita).Mezina echipei,
       spiridusul Ioana, initial pusa la sacrificiu pe masa a-2-a, a preferat sa le sacrifice ea pe adversare si in final a
       acumulat cele mai  multe puncte (4 din 5). Cea mai buna realizare a ei a fost frumoasa victorie la ieseanca
       Azamfirei Smaranda  ( campioana nationala din 2010 la fete 8 ani ). Ioana a fost marele castig al echipei.
       Pe masa a-3-a, Maria si-a facut datoria si a punctat atat cat a trebuit si cand a trebuit, suplinind cu succes unii
       pasi gresiti ai coechipierelor. Cu cele 3 puncte din 5 a contribuit la medalia de aur de la clasic.

          

        MEDALIE de AUR - Campioana Nationala pe Echipe - F 10 - clasic

CLASAMENT  FINAL  - sah clasic  - Fete  10 ani

Rk. Team 1 2 3 4 5 6  TB1   TB2   TB3  TB4
1 CS Conpet Ploiesti  *  2 2 2 2 2 10 0 10.0 70.0
2 CS Politehnica Iasi 1  *  3 2 6 1 9.0 59.5
3 Sah Club Ramnicu Valcea 1  *  2 2 6 1 8.0 55.5
4 CS Unio Satu Mare 1  *  5 0 8.0 55.0
5 CS Petrolul Ploiesti 1 0 1  *  2 3 0 5.5 39.0
6 CSS nr. 1 Timisoara 1 1 1 ½ 1  *  0 0 4.5 36.5

 

1. CS Conpet Ploiesti (RtgAvg:1340, TB1: 10 / TB2: 0)
Bo. Name Rtg RtgN 1 2 3 4 5 Pts. Games RtgAvg
1 I Coman Emilia-Florentina 1420 1420 1 0 1 ½ ½ 3.0 5 1432
2 II Marin Ioana-Andreea 1314 1314 0 1 1 1 1 4.0 5 1302
3 II Mos Maria-Magdalena 1286 1286 1 1 0 ½ ½ 3.0 5 1248

Coman Emilia-Florentina

Rd. SNo Name Rtg RtgN Club/City Pts. Res.
1 7 II Varhanioschi Denisa-Maria 1325 1325 Clubul Sportiv „unio” Satu Mar 0.0 s 1
2 14 I Tentu Valentina 1560 1560 Cs „petrolul” Ploiesti 4.0 w 0
3 1 II Oloeriu Delia-Ioana 1366 1366 Cs „politehnica” Iasi 3.0 s 1
4 17 I Ciocan Maria-Alexandra 1560 1560 Sah Club Ramnicu Vâlcea 3.0 w ½
5 11 II Szavu Amalia-Fivi 1350 1350 Css Nr. 1 Timisoara 0.5 s ½


 

Marin Ioana-Andreea

Rd. SNo Name Rtg RtgN Club/City Pts. Res.
1 8 II Varhanioschi Larisa-Ioana 1347 1347 Clubul Sportiv „unio” Satu Mar 4.0 w 0
2 15 Irimia Andreea-Alexandra 1201 1201 Cs „petrolul” Ploiesti 0.0 s 1
3 2 I Azamfirei Smaranda-Georgiana 1302 1302 Cs „politehnica” Iasi 3.5 w 1
4 18 II Panescu Angelina-Gabriela 1361 1361 Sah Club Ramnicu Vâlcea 1.0 s 1
5 12 II Georgiu Daria-Sara 1301 1301 Css Nr. 1 Timisoara 2.5 w 1


 

 
Mos Maria-Magdalena

Rd. SNo Name Rtg RtgN Club/City Pts. Res.
1 10 Pop Ioana-Daniela 1201 1201 Clubul Sportiv „unio” Satu Mar 1.0 s 1
2 16 II Nistor Gabriela 1263 1263 Cs „petrolul” Ploiesti 1.5 w 1
3 3 II Leseru Otilia-Georgiana 1361 1361 Cs „politehnica” Iasi 2.5 s 0
4 19 Timofte Alexandra 1201 1201 Sah Club Ramnicu Vâlcea 4.0 w ½
5 13 III Paraschiv Petronela-Alexandra 1214 1214 Css Nr. 1 Timisoara 1.5 s ½

         La festivitatea de premiere fata noastra de pe masa a -2-a , MARIN  Ioana-Andreea ,  a primit diploma
         pentru  cel mai bun rezultat pe  aceasta masa .


MEDALIE de AUR - Campioana Nationala pe Echipe - F 10 - rapid

CLASAMENT  FINAL  - sah rapid  - Fete  10 ani

Rk. Team 1 2 3 4 5 6 7 8  TB1   TB2   TB3 
1 CS Conpet Ploiesti  *  2 1 2 3 2 2 3 12 0 15.0
2 Sah Club Ramnicu Valcea 1  *  3 2 2 2 1 3 10 0 14.0
3 Micul Sahist Iasi 2 0  *  1 1 3 2 3 8 0 12.0
4 CS Petrolul Ploiesti 1 1 2  *  2 1 3 7 2 11.5
5 CS Politehnica Iasi 0 1 2 1  *  2 3 7 0 10.5
6 CS Unio Satu Mare 1 1 0 2 1  *  2 2 6 2 9.0
7 CSS nr. 1 Timisoara 1 2 1 1  *  2 6 0 10.0
8 CSS Targu Mures 0 0 0 0 0 1 1  *  0 0 2.0
 

                                          

 

        La fete a urmat o zi si jumatate de incertitudini si temeri ca raceala si temperatura mare o vor face
        indisponibila pe Emilia pentru urmatoarele doua probe, dar ajutorul medical  al  D-nei Mos, mama Mariei si
        tenacitatea junioarei au salvat situatia. Sa nu mai vorbim ca nici Ioana nu se  simtea prea bine cu gatul,
       astfel ca succesul incontestabil de la „rapid”cu  castigarea primului loc si a celei de a  doua medalii de aur,
        la doua punte in fata celei de a doua clasate Sah Club Ramnicu Valcea, a fost ca o rasplata a  luptei intregii
        echipe.
      Trebuie sa remarcam totusi ca marea performera a acestei probe, cea care a suplinit lipsa de forta a
       coechipierelor a fost MOS Maria, autoare a unei performante de apreciat : 7 puncte din 7 partide.  

 

                  

 

1. CS Conpet Ploiesti (RtgAvg:1340, TB1: 12 / TB2: 0)
Bo. Name Rtg 1 2 3 4 5 6 7 Pts. Games RtgAvg
1 I Coman Emilia-Florentina 1420 1 1 0 1 0 1 0 4.0 7 1401
2 II Marin Ioana-Andreea 1314 0 1 1 0 1 1 0 4.0 7 1281
3 II Mos Maria-Magdalena 1286 1 + 1 1 1 1 1 7.0 7 1258

Coman Emilia-Florentina

Rd. SNo Name Rtg Club/City Pts. Res.
1 8 II Varhanioschi Larisa-Ioana 1347 Clubul Sportiv „unio” Satu Mar 2.5 w 1
2 24 Hadarau Elena 1201 Css Tg. Mures 1.0 s 1
3 14 I Tentu Valentina 1560 Cs „petrolul” Ploiesti 7.0 w 0
4 11 II Szavu Amalia-Fivi 1350 Css Nr. 1 Timisoara 1.5 s 1
5 17 I Ciocan Maria-Alexandra 1560 Sah Club Ramnicu Vâlcea 4.5 w 0
6 1 II Oloeriu Delia-Ioana 1366 Cs „politehnica” Iasi 2.5 s 1
7 21 II Boboc Thea-Elena 1421 Clubul Sportiv Micul Sahist Ia 5.0 w 0

Marin Ioana-Andreea

Rd. SNo Name Rtg Club/City Pts. Res.
1 7 II Varhanioschi Denisa-Maria 1325 Clubul Sportiv „unio” Satu Mar 3.5 s 0
2 25 Hadarau Ioana 1201 Css Tg. Mures 1.0 w 1
3 15 Irimia Andreea-Alexandra 1201 Cs „petrolul” Ploiesti 2.0 s 1
4 12 II Georgiu Daria-Sara 1301 Css Nr. 1 Timisoara 4.0 w 0
5 18 II Panescu Angelina-Gabriela 1361 Sah Club Ramnicu Vâlcea 2.5 s 1
6 2 I Azamfirei Smaranda-Georgiana 1302 Cs „politehnica” Iasi 5.0 w 1
7 22 II Lupascu Diana-Elena 1275 Clubul Sportiv Micul Sahist Ia 4.0 s 0

  Mos Maria-Magdalena

Rd. SNo Name Rtg Club/City Pts. Res.
1 9 II Stefanescu Daria-Maria 1260 Clubul Sportiv „unio” Satu Mar 1.0 w 1
2 0 Brett nicht besetzt 0 0.0 s 1K
3 16 II Nistor Gabriela 1263 Cs „petrolul” Ploiesti 2.5 w 1
4 13 III Paraschiv Petronela-Alexandra 1214 Css Nr. 1 Timisoara 4.5 s 1
5 19 Timofte Alexandra 1201 Sah Club Ramnicu Vâlcea 6.0 w 1
6 3 II Leseru Otilia-Georgiana 1361 Cs „politehnica” Iasi 3.0 s 1
7 23 III Lehaci Miruna-Daria 1246 Clubul Sportiv Micul Sahist Ia 3.0 w 1

 

Proba  de BLITZ

       Dupa lupta cu adversarele, cu caldura, cu raceala si nu in ultimul rand cu povara celor doua titluri de
       campioane nationale abia castigate, micile junioare competiste au pornit asaltul in cea de-a treia proba :
      blitz-ul. Inceputul cu 3 victorii consecutive lasa sa se inteleaga ca nimeni nu le putea sta in cale, insa efortul
     din ultimele 6 zile si-a spus cuvantul si au clacat,pierzand la scor cu  Ramnicu Valcea. Au avut un ultim suflu
     ca  sa invinga Poli Iasi si erau inca in fruntea clasamentului, la egalitate cu Timisoara, inaintea ultimei
      runde.  Prea mici pentru un efort atat de mare, au pierdut in fata Petrolului Ploiesti ( pe care o invinsese de
     doua ori in  probele anterioare ) si s-au vazut egalate la puncte de alte 3 echipe, ajungand sa termine pe locul 4
      in final.  Dezamagirea fetelor a fost mare, dar ceea ce au avut de aratat a fost suficient. Singura consolare a
      fost ca titlul la  blitz a revenit Petrolului Ploiesti, junioara  acesteia de pe prima masa , TENTU Valentina fiind
      principala  artizana a echipei si fara drept de apel cea mai in forma junioara de 10 ani de la aceasta
      competitie.

CLASAMENT  FINAL  - blitz  - Fete  10 ani

 

Rk. Team 1 2 3 4 5 6 7  TB1   TB2   TB3  TB4
1 CS Petrolul Ploiesti  *  1 2 2 2 0 8 4 9.5 85.3
2 CSS nr. 1 Timisoara 2  *  2 1 0 2 2 8 4 9.0 74.0
3 Sah Club Ramnicu Valcea 1 1  *  3 2 3 3 8 2 13.0 101.0
4 CS Conpet Ploiesti 1 2 0  *  2 2 3 8 2 10.0 73.0
5 CS Politehnica Iasi 1 3 1 1  *  3 3 6 0 12.0 88.0
6 CS Unio Satu Mare 3 1 0 1 0  *  2 4 0 7.0 52.5
7 CSS Targu Mures ½ 1 0 0 0 1  *  0 0 2.5 20.8
 
 
4. CS Conpet Ploiesti (RtgAvg:1340, TB1: 8 / TB2: 2)
Bo. Name Rtg 1 2 3 4 5 6 7 Pts. Games RtgAvg
1 I Coman Emilia-Florentina 1420 1 1 1 0 1 0 4.0 6 1397
2 II Marin Ioana-Andreea 1314 1 0 0 0 0 1 2.0 6 1282
3 II Mos Maria-Magdalena 1286 + 1 1 0 1 0 4.0 6 1260

                 

                 

 

 

            La  BAIETI  20 ani - Un titlu de vicecampioni si un bronz

 
La baieti 20 ani , lupta a fost si mai dura, ca intre sahisti experimentati aflati la terminarea junioratului.  
      Echipele au fost putine, doar 5, printre acestea numarandu-se CONPET si Petrolul, ambele din Ploiesti.
      Lucrurile pareau foarte clare prin prizma componentei echipelor : Poli Iasi si CSS nr.1 Timisoara se luptau
      pentru titlu, in timp ce ASC Corona 2010 Brasov si cele doua echipe ploiestene isi disputau bronzul.   
      CONPET-ul  a avut castig de cauza la clasic si la activ, iar Petrolul la blitz. Atata doar ca la activ Petrolul a
      invins   CSS nr.1 Timisoara , ceea ce a ajutat CONPET-ul sa urce pe 2 si sa obtina titlul de vicecampioni si
      medaliile de  argint. Cu o medalie de bronz la clasic si una de argint la activ  echipa de baieti 20 ani a
      C.S.CONPET Ploiesti a  depasit asteptarile. A avut urmatoarea componenta :

                   Masa 1 : MIROIU  Catalin-George

                   Masa 2 :  URSENTE Tudor-Alexandru

                   Masa 3 :  JACAN Alexandru-Vlad

 

       Trebuie remarcata abnegatia si spiritul de lupta al capitanului de echipa MIROIU Catalin,  care aflat intr-un
        prelungit varf de forma a tras echipa dupa el, reusind frumoase victorii la  Dragomirescu Robin si Corlatescu
       Dragos, doi juniori de marca ai sahului romanesc.
        Ca sa fiu cinstit, nu ma asteptam la minuni de la echipa noastra de B20, atata timp cat POLI Iasi si
        CSS nr.1  Timisoara prezentau loturi puternice si omogene, iar noi ne bazam doar pe MIROIU. Norocul ne-a
       suras prin aceea ca nici celelalte " outsidere" nu o duceau mai bine decat noi, iar URSENTE  Tudor a punctat
       rar , dar atunci cand a fost nevoie.

MEDALIE  de  BRONZ   la  sah  clasic

CLASAMENT  FINAL  - sah clasic  - Baieti  20 ani

Rk. Team 1 2 3 4 5  TB1   TB2   TB3  TB4
1 CS Politehnica Iasi  *  2 3 7 0 9.0 45.5
2 CSS nr.1 Timisoara 1  *  2 2 6 0 7.5 37.0
3 CS Conpet Ploiesti 0 1  *  2 4 0 5.5 24.5
4 CS Petrolul Ploiesti 1 1  *  3 0 6.0 31.5
5 ASC Corona 2010 Brasov ½ ½ ½ ½  *  0 0 2.0 14.0

 

3. CS Conpet Ploiesti (RtgAvg:1990, TB1: 4 / TB2: 0)
Bo. Name Rtg RtgN 1 2 3 4 5 Pts. Games RtgAvg
1 CM Miroiu George-Catalin 2299 2299 ½ 1 0 1 2.5 4 2271
2 I Ursente Tudor-Alexandru 1953 1953 1 0 0 1 2.0 4 2025
3 I Jacan Alexandru-Vlad 1718 1718 1 0 0 0 1.0 4 1931

 


 
Miroiu George-Catalin

Rd. SNo Name Rtg RtgN Club/City Pts. Res.
1 13 FM Duca Alexandru-Gabriel 2255 2255 Asociatia „sport Club Corona 2.0 s ½
2 10 IM Dragomirescu Robin-Alexandru 2388 2388 Css Nr. 1 Timisoara 1.5 w 1
3 1 CM Chifor Ovidiu-Emanuel 2268 2268 Cs „politehnica” Iasi 2.5 s 0
5 4 CM Corlatescu Dragos-Georgian 2172 2172 Cs „petrolul” Ploiesti 1.5 w 1

Ursente Tudor-Alexandru

Rd. SNo Name Rtg RtgN Club/City Pts. Res.
1 14 I Kozma Iuliu-Hunor 1734 1734 Asociatia „sport Club Corona 0.0 w 1
2 11 CM Chirita-Mihaila Marius-Constan 2101 2101 Css Nr. 1 Timisoara 3.5 s 0
3 2 CM Stegariu Vlad-Ionut 2216 2216 Cs „politehnica” Iasi 3.0 w 0
5 5 I Vezeteu Daniel 2048 2048 Cs „petrolul” Ploiesti 1.5 s 1

Jacan Alexandru-Vlad

Rd. SNo Name Rtg RtgN Club/City Pts. Res.
1 15 I Miloi Pavel-Dan 1722 1722 Asociatia „sport Club Corona 0.0 s 1
2 12 WCM Lolici Iselin-Amanda 1983 1983 Css Nr. 1 Timisoara 2.5 w 0
3 3 I Stegariu Alexandru 2087 2087 Cs „politehnica” Iasi 3.5 s 0
5 6 I Florescu Alin-Cristian 1932 1932 Cs „petrolul” Ploiesti 3.0 w 0
 
 

    MEDALIE de ARGINT - Vicecampioana Nationala pe Echipe -     B 20 - Sah  rapid

        

                                                                          

CLASAMENT  FINAL  - sah rapid  - Baieti  20 ani

Rk. Team 1 2 3 4 5  TB1   TB2   TB3 
1 CS Politehnica Iasi  *  2 3 3 7 0 9.5
2 CS Conpet Ploiesti  *  2 0 5 0 6.0
3 CS Petrolul Ploiesti 1 1  *  2 2 4 2 6.0
4 CSS nr.1 Timisoara 0 3 1  *  4 0 6.5
5 ASC Corona 2010 Brasov 0 ½ 1 ½  *  0 0 2.0

 

 2. CS Conpet Ploiesti (RtgAvg:1990, TB1: 5 / TB2: 0)
Bo. Name Rtg 1 2 3 4 5 Pts. Games RtgAvg
1 CM Miroiu George-Catalin 2299 0 ½ 1 ½ 2.0 4 2271
2 I Ursente Tudor-Alexandru 1953 0 1 1 ½ 2.5 4 2022
3 I Jacan Alexandru-Vlad 1718 0 1 0 ½ 1.5 4 1934

 

               

            Miroiu George-Catalin         

Rd. SNo Name Rtg Club/City Pts. Res.
1 10 IM Dragomirescu Robin-Alexandru 2388 Css Nr. 1 Timisoara 2.5 s 0
2 13 FM Duca Alexandru-Gabriel 2255 Asociatia „sport Club Corona 1.5 w ½
3 4 CM Corlatescu Dragos-Georgian 2172 Cs „petrolul” Ploiesti 1.5 s 1
5 1 CM Chifor Ovidiu-Emanuel 2268 Cs „politehnica” Iasi 2.5 w ½

Ursente Tudor-Alexandru

Rd. SNo Name Rtg Club/City Pts. Res.
1 11 CM Chirita-Mihaila Marius-Constan 2101 Css Nr. 1 Timisoara 2.0 w 0
2 15 I Miloi Pavel-Dan 1722 Asociatia „sport Club Corona 0.0 s 1
3 5 I Vezeteu Daniel 2048 Cs „petrolul” Ploiesti 2.0 w 1
5 2 CM Stegariu Vlad-Ionut 2216 Cs „politehnica” Iasi 3.5 s ½
 

Jacan Alexandru-Vlad

Rd. SNo Name Rtg Club/City Pts. Res.
1 12 WCM Lolici Iselin-Amanda 1983 Css Nr. 1 Timisoara 2.0 s 0
2 14 I Kozma Iuliu-Hunor 1734 Asociatia „sport Club Corona 0.5 w 1
3 6 I Florescu Alin-Cristian 1932 Cs „petrolul” Ploiesti 2.5 s 0
5 3 I Stegariu Alexandru 2087 Cs „politehnica” Iasi 3.5 w ½

 

 
 
        Pe ansamblu, incursiunea celor 6 juniori conpetisti pe meleaguri iesene a fost un real succes. Din nefericire,
       bucuria multor juniori a fost puternic umbrita de incompetenta organizatorilor, care s-au trezit la
       festivitatea  de premiere ca au calculat gresit (zic ei)  si nu au avut sa dea peste jumatate din medalii. Au
       promis sa le trimita  prin posta, dar tot farmecul festivitatii s-a dus si raul a fost comis. In plus, sala de
       festivitati a ramas goala  la premierea baietilor de 20 ani, la clasic ( premierea celor mai buni), deoarece s-a
       inceput cu blitz-ul ( acolo  unde au excelat gazdele).La modul general : gazdele au plecat acasa cu medaliile,
       iar cei veniti de departe vor  primi medaliile prin posta. Oare posta merge bine ?

      

 

 "Cupa FAN Courier - juniori"- 10 ani - Stefanesti-Ilfov - 08-10 iulie

                   Un puternic si bine organizat turneu de juniori, cu 84 jucatori la start, in
                   care  s-au remarcat si juniorii de la CONPET Ploiesti.
                    SZOCS  Teodor-Iulian locul 3 la general dupa un parcurs foarte bun si
                                                             locul 1  la dezlegari 10 ani.
                    COMAN Emilia locul 1 fete si 4 la general la "dezlegari 10 ani" si locul 1  fete
                                                  si  2 la general la dezlegari 12 ani.

                                     
                        
                                     CLASAMENT  FINAL  - Juniori  10 ani                                                                      

1 I Baciu Radu-George ROU 1788 Clubul Central De Sah Buc. 6.0 5 31.5 26.00
2 I Zlatea Cezar-Stelian ROU 1619 Css Nr 2 Bucuresti 5.5 4 32.0 23.75
3 I Szocs Teodor-Iulian ROU 1521 Cs Conpet Ploiesti 5.5 4 31.5 23.25
4 II Dragulin Andrei ROU 1480 Cs Petrolul Ploiesti 5.0 5 27.0 17.00
5 I Oprita Matei ROU 1490 Cs Snagov 5.0 4 30.5 19.00
6 II Bolea Alexandru-Mihai ROU 1512 Cs Alcor Bucuresti 4.5 4 24.5 15.00
7 I Fluerariu Radu-Cristian ROU 1658 Csu Ploiesti 4.0 4 32.5 16.00
8 I Nastase Andreea-Cristina ROU 1469 Cs Snagov 4.0 4 26.0 11.50
9 II Istrate Andreea ROU 1411 Css Ilfov Buftea 4.0 4 23.5 11.00
10 II Dobre Adrian ROU 1330 Cs Tunari 4.0 4 20.5 10.00
11 II Colac Marius-Daniel ROU 1478 Css Ilfov Buftea 4.0 3 28.0 14.00
12 I Schiopu Andreea-Alexandra ROU 1408 Css Ilfov Buftea 4.0 3 27.5 12.75
13 I Coman Emilia-Florentina ROU 1411 Cs Conpet Ploiesti 4.0 3 22.5 10.25
14 II Mos Maria-Magdalena ROU 1286 Cs Conpet Ploiesti 3.5 3 26.0 11.50
15 II Tatomir Alin-Stefan ROU 1368 Cs Tunari 3.5 3 24.5 8.25
16 III Dumitru Matei-Ioan ROU 1201 Clubul Central De Sah Buc. 3.5 3 23.5 9.75
17 II Stefan Mihai ROU 1533 Cs Siciliana Bucuresti 3.5 2 28.0 12.50
18 II Ciobanu Alexandru ROU 1315 Cs Petrolul Ploiesti 3.5 2 25.0 11.25
19 Lepadatu Darius-Stelian ROU 1201 Css Ilfov Buftea 3.5 2 21.5 9.25
20 II Marin Ioana-Andreea ROU 1314 Cs Conpet Ploiesti 3.0 3 24.0 7.00
21 III Podariu Flavia-Maria ROU 1237 Cs Otopeni 3.0 3 21.0 4.50
22 Popa Sorin-Alexandru ROU 1201 Csu Ploiesti 3.0 2 19.5 4.50
23 II Lepadatu Aurelian-Stefan ROU 1348 Css Ilfov Buftea 2.5 2 24.5 5.50
24 III Tanasa Florin-Petrisor ROU 1238 Clubul Central De Sah Buc. 2.0 2 20.0 2.00
25 Dima Maria ROU 1201 Clubul Central De Sah Buc. 2.0 1 16.5 2.00
26 Dumitrache Flavian ROU 1201 Clubul Central de Sah 1.5 1 19.5 2.25
27 Iacob Razvan-Cristian ROU 1201 Csu Ploiesti 1.0 1 19.0 1.50
28 Manolache Anca-Ecaterina ROU 1201 CS Pajura 1.0 0 14.5 0.50
29 II Angheluta Filip ROU 1443 Cs Siciliana Bucuresti 0.5 0 20.0 1.75

Szocs Teodor-Iulian

Rd. SNo Name Rtg FED Club/City Pts. Res.
1 19 II Marin Ioana-Andreea 1314 ROU Cs Conpet Ploiesti 3.0 w 1
2 13 II Istrate Andreea 1411 ROU Css Ilfov Buftea 4.0 s 1
3 1 I Baciu Radu-George 1788 ROU Clubul Central De Sah Buc. 6.0 w ½
4 7 I Oprita Matei 1490 ROU Cs Snagov 5.0 s ½
5 10 I Nastase Andreea-Cristina 1469 ROU Cs Snagov 4.0 w 1
6 3 I Zlatea Cezar-Stelian 1619 ROU Css Nr 2 Bucuresti 5.5 w ½
7 14 I Schiopu Andreea-Alexandra 1408 ROU Css Ilfov Buftea 4.0 s 1

Coman Emilia-Florentina

Rd. SNo Name Rtg FED Club/City Pts. Res.
1 25 Dumitrache Flavian 1201 ROU Clubul Central de Sah 1.5 w 1
2 1 I Baciu Radu-George 1788 ROU Clubul Central De Sah Buc. 6.0 s 0
3 21 III Tanasa Florin-Petrisor 1238 ROU Clubul Central De Sah Buc. 2.0 w 1
4 4 II Stefan Mihai 1533 ROU Cs Siciliana Bucuresti 3.5 s 0
5 16 II Lepadatu Aurelian-Stefan 1348 ROU Css Ilfov Buftea 2.5 w ½
6 23 III Dumitru Matei-Ioan 1201 ROU Clubul Central De Sah Buc. 3.5 s 1
7 9 II Colac Marius-Daniel 1478 ROU Css Ilfov Buftea 4.0 w ½

Marin Ioana-Andreea

Rd. SNo Name Rtg FED Club/City Pts. Res.
1 5 I Szocs Teodor-Iulian 1521 ROU Cs Conpet Ploiesti 5.5 s 0
2 26 Iacob Razvan-Cristian 1201 ROU Csu Ploiesti 1.0 w 1
3 10 I Nastase Andreea-Cristina 1469 ROU Cs Snagov 4.0 w 0
4 29 Popa Sorin-Alexandru 1201 ROU Csu Ploiesti 3.0 s 1
5 15 II Tatomir Alin-Stefan 1368 ROU Cs Tunari 3.5 s 0
6 21 III Tanasa Florin-Petrisor 1238 ROU Clubul Central De Sah Buc. 2.0 w 1
7 13 II Istrate Andreea 1411 ROU Css Ilfov Buftea 4.0 s 0

Mos Maria-Magdalena

Rd. SNo Name Rtg FED Club/City Pts. Res.
1 6 II Bolea Alexandru-Mihai 1512 ROU Cs Alcor Bucuresti 4.5 w 1
2 8 II Dragulin Andrei 1480 ROU Cs Petrolul Ploiesti 5.0 s 0
3 13 II Istrate Andreea 1411 ROU Css Ilfov Buftea 4.0 w 1
4 10 I Nastase Andreea-Cristina 1469 ROU Cs Snagov 4.0 s 0
5 25 Dumitrache Flavian 1201 ROU Clubul Central de Sah 1.5 s 1
6 2 I Fluerariu Radu-Cristian 1658 ROU Csu Ploiesti 4.0 w 0
7 27 Lepadatu Darius-Stelian 1201 ROU Css Ilfov Buftea 3.5 s ½

Cupa FAN Courier U10
Clasament dezlegări
Loc Nume Club Data nasterii Timp Puncte
1 Szocs Teodor-Iulian Cs Conpet Ploiesti 2001/01/25 31 25
2 Dragulin Andrei Cs Petrolul Ploiesti 2001/12/07 32 25
3 Zlatea Cezar-Stelian Css Nr 2 Bucuresti 2002/05/16 34 25
4 Coman Emilia-Florentina Cs Conpet Ploiesti 2001/05/04 42 25
5 Ciobanu Alexandru Cs Petrolul Ploiesti 2001/07/05 30 20
6 Fluerariu Radu-Cristian Csu Ploiesti 2002/01/10 31 20
7 Nastase Andreea-Cristina Cs Snagov 2001/01/08 47 20
8 Mos Maria-Magdalena Cs Conpet Ploiesti 2001/10/11 48 20
9 Dumitru Matei-Ioan Clubul Central De Sah Buc. 2001/07/26 43 15
10 Marin Ioana-Andreea Cs Conpet Ploiesti 2002/01/24 50 15
11 Colac Marius-Daniel Css Ilfov Buftea 2002/08/29 57 15
12 Iacob Razvan-Cristian Csu Ploiesti 2002/07/10 33 10
13 Dobre Adrian Cs Tunari 2001/07/28 42 10
14 Bolea Alexandru-Mihai Cs Alcor Bucuresti 2001/09/21 49 10
15 Lepadatu Aurelian-Stefan Css Ilfov Buftea 2001/02/18 58 10
16 Popa Sorin-Alexandru Csu Ploiesti 2002/09/05 60 10
17 Tanasa Florin-Petrisor Clubul Central De Sah Buc. 2002/10/15 35 5
18 Istrate Andreea Css Ilfov Buftea 2002/10/25 60 5
Arbitru, 9 iulie 2011
FA Dinu-Ioan Nicula

Cupa FAN Courier U12 
Clasamente dezlegări
Loc Name Club Data nasterii Cat. Timp Puncte
1 Chivulescu Adrian-Alexandru CSU Ploiesti 2003/04/22 U12 75 23.5
2 Coman Emilia-Florentina CS Conpet Ploiesti 2001/05/04 U12 57 15
3 Ungureanu Elena-Alexandra Clubul Central De Sah Buc. 1999/08/21 U12 69 10
4 Banzea Alexandru-Bogdan Acs De Sah Apa Nova Buc. 2000/08/04 U12 75 10
5 Dima Mihai-Tiberiu Clubul Central De Sah Buc. 2000/01/28 U12 75 10
6 Otoiu Marian-Cristian CSS 1 Pajura Buc. 1999/06/22 U12 66 9
7 Bucuresteanu Marian-Ionut Clubul Central De Sah Buc. 1999/06/24 U12 75 5
8 Ene Mihnea Acs De Sah Apa Nova Buc. 2000/10/10 U12 75 5
9 Mos Maria-Magdalena CS Conpet Ploiesti 2001/10/11 U12 64 0