┼×AH - CONPET                                                       

Informatii Sahiste detaliate

                                                              Trimestrul III , 2012

 

                   
   " Campionatele Nationale pe echipe de juniori - 2012 "

MAMAIA 2- 9 septembrie

         DOUA TITLURI DE CAMPIOANE NATIONALE SI UNUL DE VICECAMPIOANE
         PENTRU ECHIPA NOASTRA DE FETE SUB 12 ANI. DOUA MEDALII DE AUR
         SI UNA DE ARGINT PENTRU JUNIOARELE NOASTRE :
       COMAN Emilia-Florentina , MOS Maria-Magdalena si JIDOVU Alexandra-Irina

   

                                       

 

                                                              Clasament  sah clasic F12 ani

                  Loc          Echipa                            1a 1b 2a  2b  3a 3b 4a  4b     TB1   TB2   TB3 


                    1   CONPET PLOIESTI                *   *  1½ 2½ 1½ 2 1½ 1½      8        0      10.5
                    2   CS UNIO SATU MARE         1½ ½  *   *  2½ 1 2½ 2½        7        2      10.5
                    3   CLUBUL C. DE SAH            1½ 1   ½  2      *    *  2     3          7        2      10.0
                    4   ACS DE SAH APA NOVA   1½ 1½ ½ ½   1     0  *    *          2        0        5.0

 

     1. CONPET PLOIESTI (Media Rtg.:1436, Capitan: ANUTA LAURENTIU / TB1: 8 / TB2: 0)
Masa  Numele Rtg. FED 1 2 3 4 5 6 Pct. Nr. partide Media Rtg.
1 I Coman Emilia-Florentina 1517 ROU ½ 1 0 1 ½ 0 3.0 6 1605
2 II Mos Maria-Magdalena 1428 ROU 0 0 1 1 ½ 1 3.5 6 1441
3 II Jidovu Alexandra-Irina 1362 ROU 1 ½ ½ ½ 1 ½ 4.0 6 1379


  2. CS UNIO SATU MARE (Media Rtg.:1499, Capitan: ANGHELUS FLORE / TB1: 7 / TB2: 2)
Masa  Numele Rtg. FED 1 2 3 4 5 6 Pct. Nr. partide Media Rtg.
1 I Jakab Kincso 1625 ROU ½ ½ ½ 0 1 ½ 3.0 6 1569
2 I Varhanioschi Larisa-Ioana 1482 ROU 1 1 1 0 1 ½ 4.5 6 1423
3 II Varhanioschi Denisa-Maria 1390 ROU 0 1 1 ½  0 2.5 5 1388
4 II Stefanescu Daria-Maria 1362 ROU     ½  0.5 1 1276


  3. CLUBUL CENTRAL DE SAH (Media Rtg.:1594, Capitan: RISTEA TUDOR / TB1: 7 / TB2: 2)
Masa  Numele Rtg. FED 1 2 3 4 5 6 Pct. Nr. partide Media Rtg.
1 I Nastase Andreea-Cristina 1670 ROU 1 0 ½ 1 ½ ½ 3.5 6 1554
2 I Copilu Codruta-Alexa 1641 ROU 1 1 0 1 ½ ½ 4.0 6 1370
3 II Otetea Ioana 1471 ROU 0 ½ 0 1 0 1 2.5 6 1343


  4. ACS DE SAH APA NOVA BUC. (Media Rtg.:1333, Capitan: GEORGESCU GABRIEL / TB1: 2 / TB2: 0)
Masa  Numele Rtg. FED 1 2 3 4 5 6 Pct. Nr. partide Media Rtg.
1 II Marica Ruxandra-Ioana 1521 ROU 0 ½ 1 0 0 1 2.5 6 1604
2  Voinescu Malina-Oana 1201 ROU 0 0 0 0 0 0 0.0 6 1517
3 II Banzea Izabela-Georgeta 1276 ROU 1 0 ½ 0 ½ ½ 2.5 6 1403

 

Clasament sah rapid F12 ani 

             Loc                Echipa                                      1    2     3     4     5                         TB1   TB2   TB3 
               1        CONPET PLOIESTI                        *  1½   2   1½   3                            6       0       8.0
              2        CS UNIO SATU MARE                 1½  *  1½  1½   3                            5        1        7.5
              3        CLUBUL CENTRAL DE SAH       1  1½   *      2    3                            5        1        7.5
              4        ACS DE SAH APA NOVA BUC. 1½ 1½   1     *     2                            4       0       6.0
              5        CS SAH CLUB BRASOV                0    0    0     1     *                             0       0       1.0

 

       1. CONPET PLOIESTI (Media Rtg.:1436, Capitan: ANUTA LAURENTIU / TB1: 6 / TB2: 0)
                        Masa              Numele                     Rtg.     1 2 3  4  5       Pct. Nr. partide Media Rtg.
                            1   I Coman Emilia-Florentina 1517     1 1 ½    ½      3.0            4               1497
                            2 II Mos Maria-Magdalena      1428    1 ½ 0    1        2.5            4               1389
                            3 II Jidovu Alexandra-Irina      1362   1 ½ 1     0        2.5           4               1328


       2. CS UNIO SATU MARE (Media Rtg.:1499, Capitan: ANGHELUS FLORE / TB1: 5 / TB2: 1)
                        Masa             Numele                        Rtg.     1  2   3   4   5       Pct. Nr. partide Media Rtg.
                          1   I Jakab Kincso                            1625  ½     ½ ½  1          2.5        4               1470
                          2   I Varhanioschi Larisa-Ioana   1482   0       1   ½             1.5         3               1433
                          3  II Varhanioschi Denisa-Maria 1390                 ½  1         1.5         2               1239
                          4  II Stefanescu Daria-Maria        1362   1       0         1         2.0         3              1345


       3. CLUBUL CENTRAL DE SAH (Media Rtg.:1594, Capitan: RISTEA TUDOR / TB1: 5 / TB2: 1)
                        Masa           Numele                           Rtg.       1  2  3  4  5        Pct. Nr. partide Media Rtg.
                           1   I Copilu Codruta-Alexa            1641     ½ 0  1   1             2.5          4              1466
                           2   I Nastase Andreea-Cristina    1670      1 ½  1   1             3.5          4             1328
                           3  II Otetea Ioana                           1471      0 ½  0  1              1.5          4             1300


      4. ACS DE SAH APA NOVA BUC. (Media Rtg.:1333, Capitan: GEORGESCU GABRIEL / TB1: 4 / TB2: 0)
                       Masa           Numele                            Rtg.       1 2 3  4   5          Pct. Nr. partide Media Rtg.
                          1   II Marica Ruxandra-Ioana       1521          1 0 ½ ½          2.0          4              1496
                          2       Voinescu Malina-Oana         1201         0 0 ½  0           0.5          4             1445
                          3   II Banzea Izabela-Georgeta     1276          1 1  ½  1           3.5           4             1356


        5. CS SAH CLUB BRASOV (Media Rtg.:1201, Capitan: NANU DANIELA / TB1: 0 / TB2: 0)
                       Masa           Numele                            Rtg.       1 2 3 4 5              Pct. Nr. partide Media Rtg.
                          1        Popa Andrada                        1201      0 0   0 0               0.0          4              1576
                          2       Raducioiu Andra-Ioana       1201       0 1   0 0               1.0           4              1422
                          3       Garbacea Iulia                        1201      0 0   0 0               0.0          4              1368

 

 Clasament  blitz  F12 ani   

                 Loc                Echipa                             1a 1b  2a 2b 3a   3b 4a 4b           TB1   TB2   TB3 
                   1     CLUBUL CENTRAL DE SAH  *   *     1  1½ 1½  2    2   2               8        0      10.0
                   2     CONPET PLOIESTI                   2 1½  *    *    ½ 1½ 2½ 1½           7         0       9.5
                   3     CS UNIO SATU MARE           1½ 1   2½ 1½  *    *    2    1               6        0        9.5
                   4    ACS  SAH APA NOVA BUC.     1  1     ½  1½  1    2    *   *                3        0        7.0

 

          1. CLUBUL CENTRAL DE SAH (Media Rtg.:1594, Capitan: RISTEA TUDOR / TB1: 8 / TB2: 0)
                Masa            Numele                        Rtg.  1 2 3 4 5 6                Pct. Nr. partide Media Rtg.
                    1   I Copilu Codruta-Alexa        1641  0 1 ½ ½ 1 1              4.0            6             1554
                    2  I Nastase Andreea-Cristina 1670  1 1 1 1 1 1                    6.0            6             1370
                    3 II Otetea Ioana                        1471  0 0 0 0 0 0                0.0            6             1343


          2. CONPET PLOIESTI (Media Rtg.:1436, Capitan: ANUTA LAURENTIU / TB1: 7 / TB2: 0)
                 Masa                 Numele                   Rtg.  1 2 3 4 5 6                 Pct. Nr. partide Media Rtg.
                    1   I Coman Emilia-Florentina   1517  1 ½ ½ ½ 1 ½          4.0            6             1596
                    2 II Mos Maria-Magdalena        1428  0 0 1 0 ½ 1               2.5            6             1451
                    3 II Jidovu Alexandra-Irina       1362  1 0 1 1 0 0                  3.0           6             1379


          3. CS UNIO SATU MARE (Media Rtg.:1499, Capitan: ANGHELUS FLORE / TB1: 6 / TB2: 0)
                  Masa                Numele                   Rtg.  1 2 3 4 5 6                  Pct. Nr. partide Media Rtg.
                  1             I Jakab Kincso                 1625  0 ½ ½  0 0               1.0              5            1567
                  2 I Varhanioschi Larisa-Ioana    1482  1 1 0 0 ½ 0                2.5             6            1486
                  3 II Varhanioschi Denisa-Maria 1390  1 1 1 1 1 1                    6.0             6             1357
                  4 II Stefanescu Daria-Maria        1362     0                               0.0             1             1276


     4. ACS DE SAH APA NOVA BUC. (Media Rtg.:1333, Capitan: GEORGESCU GABRIEL / TB1: 3 / TB2: 0)
                 Masa             Numele                       Rtg.  1 2 3 4 5 6                  Pct. Nr. partide Media Rtg.
                     1  II Marica Ruxandra-Ioana    1521  1 0 ½ 1 0 ½              3.0               6            1571
                     2      Voinescu Malina-Oana      1201  0 0 0 0 0 0                0.0              6            1511
                     3  II Banzea Izabela-Georgeta  1276  0 1 0 1 1 1                   4.0              6            1403

 

 

                            " Trofeul Centrocoop - Editia 25 " - Eforie - Nord / 26 aug. - 1 sept.

                  Comportare peste asteptari a juniorului SZOCS Teodor - Iulian, in open-ul A .

                   La cei 11 ani, Iulian deja creeaza panica printre seniori.

                         

    Diagrama finala dupa 9 runde

       Rk.               Name                          FED     Rtg              Club/City                     Pts.       TB1     TB2    TB3


        1 IM Grunberg Mihai-Lucian    ROU    2420      Cs Aem Luxten Tim.        8.5      37.5     49.5   45.50
        2 WGM Peptan Corina-Isabela ROU    2420      Csm Bucuresti                   8.0     43.5     56.0   48.50
        3 I Ursan Cornel-Marius            ROU    2025      Ac De Sah Realit. Husi     7.0     38.0     50.0   36.50
        4 FM Pessi Emil-George            ROU     2237      Acs  Sah Apa Nova Buc.   6.5     40.0     52.5    33.25
        5 I Smarandoiu Adrian-Ion       ROU    2069      Cs Sah Club Galati            6.5      37.5     48.0    33.50
        6 FM Titu Maiorescu-Dorin      ROU     2217      Acs Sah Chindia Targ.      6.5      34.5     47.0    31.25
        7 CM Rosca Vasile-Benone        ROU    2007      Acs Sah Chindia Targ.      6.5      34.5     43.5    29.75
        8 CM Mihailov Iulian                  ROU    2087      Acs Fianchetto C-ta          6.0      38.5     50.5   30.25
        9 IM Panush Viktor                     MDA   2008       Moldova                             6.0      37.5     47.0   29.50
       10 NM Ciobanu Aurelian             ROU   2255       Clubul Mun. Sah Speran  6.0     36.5     48.5   30.25
       11 CM Malureanu Costin-G.       ROU    2122       Cs Victoria Techirghiol     6.0     36.5      47.5   29.75
       12  Chirpii Alexandru                   MDA   1959        Moldova                              6.0     33.5      42.5   27.25
       13 CM Istrate Petru                      ROU    2060       Clubul De Sah Al Mun.    6.0     32.0      41.5   28.00
       14 CM Dragomir Constantin      ROU    2027       Acs Sissa C-ta                     6.0     28.5      36.0   21.50
       15 WGM Ionescu Irina                ROU    2247        Csm Bucuresti                    5.5     42.0     54.5   28.50
       16 FM Spulber Cicirone              ROU    2234        Cs Victoria Techirghiol     5.5     39.5      51.5   27.50
       17 WNM Anusca Madalina-M.  ROU    2079        Csm Bucuresti                    5.5     39.0      51.0  26.25
       18 NM Miron Ionel                      ROU     2158        Cm De Sah Alba Iulia       5.5     38.5      50.5  28.25
       19 IM Glodeanu Ion                     ROU     2188        Cs Petrom Flacara M.      5.5     36.5      47.0   28.75
       20 I Andreescu Darie-Ioan         ROU    1750         Cs Univ. Targoviste          5.5     36.5      47.0   27.75
       21 CM Catereniuc Dragos            ROU   2099         Acs Uztel Ploiesti             5.5      35.0     44.5   27.00
       22 I Dragomir Ciprian-Romeo   ROU   2013          Cs De Sah Ioios Bv          5.5      34.5      42.5   23.50
       23  Spiegelberg Silvia                    GER   1859                                                      5.5       34.0     42.5  23.50
       24 I Rucsandescu Dan                  ROU   1924         Cs Politehnica Iasi           5.5       33.5     42.5   23.25
       25 I Arghirescu Marius                 ROU   1907         C.Mun. Sah Speran         5.5       33.0     43.0  24.75
       26 I Arghirescu Andrei                 ROU   2052         Sah Club Cugir                 5.5       32.5     41.5   23.75
       27  Chernukhin Alexander           RUS    2022        Moskova-Rusia                 5.5       32.0    42.0  24.00
       28 NM Antal Istvan                       ROU   1998         Cs Crisul Oradea              5.5        32.0    42.0  21.50
       29 I Gabor Daniel-Ioan                ROU    1971      Cs Jeco-Centrocoop Buc.   5.5        31.5    41.5   22.00
       30 I Cimpoiasu Dan                      ROU    1942         Cs Conpet Ploiesti            5.5       30.0   38.0   21.00
        31 I Rusa Antonio                         ROU    1908         Acs Sissa Constanta         5.0      36.5   44.5   22.00
       32 WCM Radu Eudochia              ROU   1785          Clubul De Sah Al Mun.    5.0      36.0  43.5   18.50
       33 I Pantis-Simut Nic.-Marin      ROU   1750         Cs Tinerii Maestri Buc.     5.0     35.0   45.5   21.00
       34 I Szocs Teodor-Iulian               ROU   1566         Cs Conpet Ploiesti             5.0       35.0  44.5   23.75
       35 I Mocanu Victor-Valentin ROU 1853 Clubul De Sah Orizont 64 Brail 5.0 35.0 44.5 23.25
       36 I Tazlaoanu Cezar ROU 1859 Sport Club Juventus Bucuresti 5.0 35.0 44.5 22.00
       37  Gheng Simona GER 2020 TSV Schonaich-Germania 5.0 34.0 43.5 21.50
       38 I Ciubotariu Maricel ROU 1906 Acs Fianchetto Constanta 5.0 33.0 43.0 22.00
       39 CM Marinescu Roberto-Emilian ROU 2019 Ac De Sah Alfil Pitesti 5.0 32.5 41.5 20.50
       40 CM Simion Nicolae ROU 1900 Cs Tinerii Maestri Bucuresti 5.0 31.5 40.5 20.50
        41 I Gurnov Cristian ROU 1791 Cs Al Sahului Esperantist Tulc 5.0 31.5 40.0 20.25
        42 WNM Olea Liliana ROU 2014 Cs De Sah Ioios Brasov 5.0 30.0 39.0 20.50
        43 CM Spanoche Ion ROU 1912 Acs Sissa Constanta 5.0 29.0 35.5 16.00
        44 FM Vasile Constantin ROU 1998 Acs Sissa Constanta 5.0 28.0 36.5 19.00
        45  Schevyova Lubov RUS 1894 Moskova-RusiaMoskova-Rusia 4.5 39.0 49.5 21.50
        46 CM Fugulyan Grigore ROU 1915 Cs Lacul Ursu Sovata 4.5 37.5 47.5 21.00
        47 I Rusu Vasile ROU 1759 Cs Micul Sahist Iasi 4.5 37.5 45.0 19.25
        48 WCM Morea Georgiana-Steluta ROU 1912 CSM Bucuresti 4.5 36.5 47.0 22.00
        49  Dokuchaev Mikhail RUS 2025 Moskova-Rusia 4.5 34.5 46.5 20.50
        50 I Muresan Ciprian-Simon-Florin ROU 1964 Cs Mediator Giarmata Vii 4.5 34.5 44.5 19.75
        51  Egeto Janos-Lehel ROU 1817 CSUniversitar Brasov 4.5 33.5 43.0 21.25
        52  Steinhart Christoph GER 1954 TSV Schonaich-Germania 4.5 32.0 40.5 16.50
        53 I Linca Ionel ROU 1938 Acs Sissa Constanta 4.5 31.5 40.0 16.50
        54 CM Raduica Remus ROU 2046 Cs De Sah Alex Brasov 4.5 30.5 39.5 19.75
        55 I Angheluta Ovidiu ROU 1995 Cs Jeco-Centrocoop Bucuresti 4.5 29.0 41.0 17.50
        56 FM Ardelean Rusalim-Pavel ROU 1845 Cs Universitatea Arad 4.5 28.5 37.0 13.00
        57 I Dumitrescu George-Mihai ROU 1619 Cs De Sah Ioios Brasov 4.5 25.0 33.5 15.75
        58 I Coman Liviu ROU 1792 Cs Carpati Sinaia 4.0 32.5 43.0 14.50
        59 CM Covaci Stefan ROU 1865 Ac De Sah Alfil Pitesti 4.0 32.0 42.0 14.25
        60 I Luputi Silviu ROU 1977 Cs Mediator Giarmata Vii 4.0 31.5 40.5 15.00
         61 I Popa Marian ROU 1913 Acs Uztel Ploiesti 4.0 31.0 40.5 15.25
         62 I Kaunz Werner ROU 1875 Cs Universitar Sibiu 4.0 30.5 41.5 14.00
         63 CM Milea Florian ROU 1856 Cs Spartac Bucuresti 4.0 30.5 40.5 14.50
         64 I Teodorescu Daniel ROU 1741 Sah Club Ramnicu Valcea 4.0 30.5 39.0 15.50
         65  Gheng Christian GER 1687 TSV Schonaich-Germania 4.0 30.5 37.5 15.00
        66 WCM Ungureanu Maria-Andreea ROU 1631 C.C. De Sah Buc. 4.0 30.0 39.0 15.50
        67 I Lungu Ion ROU 1700 Acs Sissa Constanta 4.0 30.0 39.0 13.00
        68 I Oprea Florea ROU 2071 Cs Cfr Port Constanta 4.0 28.5 37.5 14.50
        69 WCM Cirlig Ioana-Andreea ROU 1714 Csm Craiova 4.0 28.0 36.5 14.00
        70 II Prunariu Ana-Maria ROU 1364 Palatul Copiilor Botosani 4.0 27.0 35.5 12.00
         71 I Sandru Nicolae ROU 1893 Cm De Sah Alba Iulia 4.0 27.0 35.0 13.75
         72 I Constandache Andrei-George ROU 1679 Clubul De Sah Diana Galati 4.0 26.5 33.5 11.00
         73 I Tuchila Vasile ROU 1919 Asociatia Sah Club Bistrita 3.5 33.5 43.5 13.75
         74 I Ionita Ioan ROU 1763 Cs Politehnica Iasi 3.5 33.0 43.0 15.50
         75 I Moldovan Petruta-Alisia ROU 1696 CSM Bucuresti 3.5 30.5 37.5 11.00
         76 I Soare Flavius-Alexandru ROU 1678 Cs Universitar Ploiesti 3.5 29.5 38.5 14.00
         77 I Tamba Dumitru ROU 1785 Cs Iasitel Iasi 3.5 29.5 37.5 12.75
         78 I Petrescu Daniel ROU 1733 Acs Master Mind Bucuresti 3.5 29.5 37.0 12.00
         79  Moldovan Florin ROU 1201 Cs Tinerii Maestrii Buc. 3.5 28.5 38.5 12.75
         80 II Marchidan Costica ROU 1745 Clubul De Sah Al An Bucuresti 3.5 28.5 36.5 12.25
         81 II Turcan Laurentiu ROU 1771 Cs Scoala Maiestriei Sahiste B 3.5 28.5 36.5 11.50
         82 I Ciobotaru Alexandru-Vlad ROU 1721 Clubul Central De Sah Bucurest 3.5 26.5 34.0 11.00
         83 II Costeniuc Gheorghe ROU 1497 Cs Fc Callatis Mangalia 3.5 26.0 34.5 12.00
         84 II Balea Dumitru-Lucian ROU 1565 Cs Universitatea Targoviste 3.5 25.5 32.0 9.75
         85 CM Gofstein Boris RUS 1201 Moskova -Rusia 3.5 24.0 30.5 9.50
         86 I Ciocan Clara-Theodora ROU 1542 Csm Craiova 3.5 23.5 29.0 6.25
         87 CM Garbuz Nicolai MDA 1201 Moldova 3.0 28.0 35.5 8.50
         88 II Soare Cristel ROU 1476 Cs Universitar Ploiesti 3.0 26.0 32.0 7.00
         89 CM Hlinschi Mihai ROU 1663 Cs Tinerii Maestri Bucuresti 3.0 25.0 33.0 6.75
         90 CM Moldoveanu Niculae ROU 1875 Acs Master Mind Bucuresti 3.0 25.0 32.0 8.00
          91 I Porcoleanu Doina-Olga ROU 1717 Cs Conpet Ploiesti 3.0 25.0 32.0 5.50
         92 I Rosca Grigore ROU 1597 Cs Fc Callatis Mangalia 2.5 30.0 38.0 8.75
         93 I Enache Florin ROU 1847 Acs Sissa Constanta 2.5 29.0 38.0 9.00
         94 I Rotaru Radu-Gabriel ROU 1403 Cs Sah Suceava 2.5 24.5 30.5 4.50
         95 I Fratila Gheorghe ROU 1699 Cs Tinerii Maestri Bucuresti 2.5 23.0 30.0 3.50
         96 I Andries Eugen ROU 1711 Cs Jeco-Centrocoop Bucuresti 2.0 29.5 37.5 5.00
         97 III Schiopu Ioan-Dorel ROU 1250 Cs Vulcan Vulcan 2.0 22.5 30.0 3.50
         98  Fotu Catalin ROU 1201 Acs Sissa Constanta 2.0 22.5 28.5 3.50
         99 I Dumitrescu Paul ROU 1616 Cs Tinerii Maestri Bucuresti 2.0 21.0 26.0 3.50
       100  Bulete Radu-Gabriel ROU 1201 Cs Carpati Sinaia 1.0 24.0 30.5 3.00
        101 II Paraschiv Vasile ROU 1268 Clubul De Sah Giroc 1.0 22.0 27.0 0.50

 

Cimpoiasu Dan 

             Rd. Bo. SNo           Name                     Rtg      FED       Club/City                         Pts. Res.
               1    33   87   I Rosca Grigore             1597    ROU Cs Fc Callatis Mangalia     2.5   s ½
               2    26   93  I Rotaru Radu-Gabriel 1403   ROU Cs Sah Suceava                    2.5   w 1
               3     9      6 FM Spulber Cicirone      2234   ROU Cs Victoria Techirghiol      5.5   s 0
               4   29    67 I Rusu Vasile                    1759   ROU Cs Micul Sahist   Iasi          4.5   w 0
               5   38    82 I Soare Flavius-Alex.      1678   ROU Cs Univ. Ploiesti                  3.5   s ½
               6   33    77 I Lungu Ion                       1700   ROU Acs Sissa Constanta           4.0    w 1
               7   29    63 WCM Radu Eudochia     1785   ROU Clubul De Sah Al Mun.      5.0     s 1
               8   13     11 CM Catereniuc Dragos   2099   ROU Acs Uztel Ploiesti                5.5     w ½ 
               9   20    49  Schevyova Lubov           1894    RUS Moskova-RusiaMoskova   4.5     s 1

 

 Szocs Teodor-Iulian

     Rd. Bo. SNo  Name Rtg FED Club/City Pts. Res.


      1 34 38 I Linca Ionel 1938 ROU Acs Sissa Constanta 4.5 s 1
      2 22 29 FM Vasile Constantin 1998 ROU Acs Sissa Constanta 5.0 w 1
      3 7 13 WNM Anusca Madalina-Maria 2079 ROU Csm Bucuresti 5.5 s 0
      4 22 45 I Rusa Antonio 1908 ROU Acs Sissa Constanta 5.0 w 0
      5 31 43 CM Spanoche Ion 1912 ROU Acs Sissa Constanta 5.0 s ½
      6 27 36  Steinhart Christoph 1954 GER TSV Schonaich-Germania 4.5 w ½
      7 31 47 I Ciubotariu Maricel 1906 ROU Acs Fianchetto Constanta 5.0 s 1
      8 21 32 I Luputi Silviu 1977 ROU Cs Mediator Giarmata Vii 4.0 w 1
      9 14 11 CM Catereniuc Dragos 2099 ROU Acs Uztel Ploiesti 5.5 s 0

 

               

                                 " Festivalul International Somes 2012 " Turneu inchis de MI

                                                                           SATU MARE 20 - 26 august

                     Dupa dificilele examene din sesiunea de vara, coechipierul nostru ,
                     maestrul FIDE POSEDARU Bogdan, s-a luptat la capatul tarii pentru
                     obtinerea unei norme de maestru international. Acum, obiectivul a
                     fost ratat, dar viitorul ii apartine si nu ne indoim de succesul final.

POSEDARU Bogdan

Diagrama finala dupa 9 runde

                         Loc            Numele                     FED             1 2 3 4 5 6 7 8 9 10       Pct.  TB1   TB2   TB3


                          1    FM Szalai Kornel                HUN           * ½ 1 1 1 ½ 1 0 1 1        7.0    0.5      6     29.00
                          2   FM Balla Tamas-Kristof    ROU           ½ * 1 1 ½ ½ 1 1 1 ½     7.0   0.5       5     29.50
                          3    IM Bogdan Dan                  ROU            0 0 * 1 1 1 0 1 1 1            6.0   1.0       6     21.00
                          4    FM Rusan Paul-Cristian   ROU            0 0 0 * 1 1 1 1 1 1            6.0   0.0      6     19.00
                          5            Chircu Vadim              MDA            0 ½ 0 0 * 1 ½ 1 1 1      5.0    0.0      4     15.50
                          6    FM Posedaru Bogdan        ROU           ½ ½ 0 0 0 * 1 ½ ½ 1   4.0    1.0      2     14.50
                          7    FM Costin Petrica               ROU            0 0 1 0 ½ 0 * 1 ½ 1      4.0    0.0     3     13.75
                          8    IM Florescu Codrut-Ctin   ROU            1 0 0 0 0 ½ 0 * 1 1        3.5   0.0      3     11.50
                          9    IM Meszaros Andras          HUN            0 0 0 0 0 ½ ½ 0 * ½  1.5    0.0     0       4.50
                        10    FM Restas Peter                  HUN            0 ½ 0 0 0 0 0 0 ½ *    1.0   0.0     0       4.25

   "Cupa C.S.U. Ploiesti "- editia a VIII-a - Ploiesti - 13/ 15 august

                          Obosit de atatea locuri 1 la editiile anterioare, SZOCS Teodor - Iulian se

                           multumeste cu locul 2, la egalitate de puncte cu locurile 1 si 3.

SZOCS IULIAN

 

Clasament final dupa 9 runde

      Loc                   Numele                            Rtg.        Club/Oras                 Pct.        TB1    TB2     TB3


        1 I Negulescu Alexandru                  1577    Cs Carpati Sinaia         7.5         52.0   41.0     42.25
        2 I Szocs Teodor-Iulian                    1566   Cs Conpet Ploiesti       7.5          51.0   40.0    39.75
        3 I Nistor Valentina                           1493   Cs Petrolul Ploiesti     7.5          51.0    39.5    40.75
        4 II Nistor Gabriela                           1330   Cs Petrolul Ploiesti     6.0          51.5    41.0    30.50
        5 I Dragulin Andrei                           1430   Cs Petrolul Ploiesti     6.0          47.0   37.5     24.50
        6 II Ciobanu Alexandru                   1614    Cs Petrolul Ploiesti     6.0          46.5   36.0    25.50
        7 II Bulau Andrei-Cristian              1409   Cs Universitar Pl.        5.5          46.0   36.5     22.25
        8 III Mastalos Iannis-Mihai            1363   Cs Universitar Pl.        5.0         48.5    37.5     22.50
        9  Oprea Alexandru-Petru               1201   Cs Universitar Pl.        5.0          42.0   33.5     18.50
      10 III Tanasa Florin-Petrisor           1304   C. C. De Sah Buc.         5.0         41.0   32.5     17.50
       11  Marin Alexia-Iuliana                    1201   Cs Univ. Ploiesti           5.0         40.0  32.0     19.25
       12 III Iacob Razvan-Cristian            1374   Cs Univ. Ploiesti          5.0          37.5   29.5     18.50
       13  Mindrila Mihai-Teodor               1333   Cs Univ. Ploiesti          4.5          44.0   34.5     17.00
       14 II Popa Vlad-Constantin              1382   Cs Univ. Ploiesti          4.5          38.5   29.5     15.50
       15  Negrea Vlad-Andrei                       1201                                             4.5          34.0   26.0     14.75
       16  Popa Catalina-Elena                      1201  Cs Petrolul Ploiesti     4.5          29.0   23.5     10.75
       17 III Tabara Andrei-Cristian          1309   Cs Univ. Ploiesti          4.0          44.5   33.5     16.75
       18 II Coman Ana-Cristina                  1201   Cs Univ. Ploiesti          4.0         44.0   33.0     17.00
       19 III Nicolae Elena-Diana                1414   Cs Univ. Ploiesti          4.0         40.0   31.0     14.50
       20  Iliescu David-Adrian                    1201   Cs Petrolul Ploiesti    4.0          32.0   26.0    11.00
        21 III Constantinescu Andrei          1222   Cs Petrolul Ploiesti    3.5           39.0  29.5     11.75
        22  Togan Teodor-Bogdan                1203   C. C. De Sah Buc.        3.5           36.5   28.0     9.25
        23  Serban Cristian-Stefan               1251   Cs Univ. Ploiesti          3.0          40.0   32.0    12.00
        24  Popa Ana-Maria                            1201   Cs Univ. Ploiesti          3.0          34.5    27.5       7.50
        25  Ionescu Mihai-Alexandru         1201    Cs Univ. Ploiesti         3.0           27.0    21.5      6.00
        26  Ioan Alexandru-Cristian           1201    Cs Petrolul Ploiesti    2.0          33.0    26.5      6.00
        27  Dinu Vlad-Gabriel                        1201    Cs Petrolul Ploiesti    2.0          32.0    25.0      3.00
        28  Ungureanu David-Mihai           1201    Cs Univ. Ploiesti          1.0           32.0    25.0     2.00

 

SZOCS IULIAN

        Rd. Masa Nr.start          Numele                           Rtg.     Club/Oras                        Pct.      Rez.
          1       3         17          Togan Teodor-Bogdan     1203  C. Central De Sah Buc.       3.5       s 1
          2      3         12       II Nistor Gabriela                 1330  Cs Petrolul Ploiesti             6.0      w 1
          3      3           7       II Bulau Andrei-Cristian     1409  Cs Univ. Ploiesti                  5.5       s 1
          4      1           2        I Negulescu Alexandru       1577   Cs Carpati Sinaia                 7.5      w 0
          5      2         14     III Tanasa Florin-Petrisor    1304  C. C. De Sah Buc.                 5.0      w 1
          6      2          4         I Nistor Valentina               1493  Cs Petrolul Ploiesti               7.5      s ½
          7      2           5         I Dragulin Andrei               1430  Cs Petrolul Ploiesti              6.0      w 1
          8      3         25           Oprea Alexandru-Petru  1201  Cs Univ. Ploiesti                   5.0       s 1
          9      3         10     III Mastalos Iannis-Mihai    1363  Cs Univ. Ploiesti                   5.0       s 1

 

                " Festivalul International de Sah Pro-Logos "- Drobeta Turnu Severin- 3-8 august

                In turneul A, maestrii internationali MILU Romeo si IONESCU Mihai au
                avut evolutii bune si s-au duelat in ultima runda.
                In turneul B, juniorul SZOCS IULIAN a dat piept cu seniorii si a dovedit ca
                nu degeaba este unul dintre cei mai buni juniori prahoveni sub 12 ani.

                                              

                                       MILU Romeo                                             IONESCU Mihai

                                                  

                                                                          SZOCS IULIAN

       

 

                                       " Cupa NORTH-STAR -2012" - BUCURESTI - 13 - 15 iulie

                    JIDOVU Alexandra - Irina - locul 2 la fete 12 ani in open-ul sub 12 ani

JIDOVU Alexandra - Irina

 

Rk.  Name Typ Rtg RtgN Club/City Pts.  TB1   TB2   TB3  n w we w-we K rtg+/-


1 I Dumitru Matei-Ioan U12 1519 1519 Acs De Sah Apa Nova Bucuresti 5.0 21.0 28.5 19.5 7 5 3.80 1.20 0 0.0
2 II Pasca Mihai-Alexandru U12 1511 1511 Clubul Central De Sah Bucurest 5.0 19.5 27.0 21.0 7 5 4.23 0.77 0 0.0
3 I Otetea Andrei U12 1607 1607 Clubul Central De Sah Bucurest 5.0 19.0 27.0 17.0 7 5 5.02 -0.02 0 0.0
4 I Ene Mihnea-Gabriel U12 1537 1537 Acs De Sah Apa Nova Bucuresti 5.0 17.0 24.0 17.5 7 5 4.52 0.48 0 0.0
5 I Dragulin Andrei U12 1430 1430 Cs Petrolul Ploiesti 4.5 22.0 29.0 22.5 7 4.5 2.98 1.52 0 0.0
6 II Bolea Alexandru-Mihai U12 1446 1446 Acs De Sah Apa Nova Bucuresti 4.0 21.5 30.0 19.5 7 4 3.57 0.43 0 0.0
7 II Ciobanu Alexandru U12 1614 1614 Cs Petrolul Ploiesti 4.0 20.5 27.5 18.5 7 4 5.12 -1.12 0 0.0
8 I Gavrilescu Dina U12 1386 1386 Csm Craiova 4.0 19.0 24.5 17.5 7 4 3.22 0.78 0 0.0
9 II Jidovu Alexandra-Irina U12 1362 1362 Cs Conpet Ploiesti 4.0 18.5 25.5 16.5 7 4 2.92 1.08 30 32.4
10 I Nistor Valentina U12 1493 1493 Cs Petrolul Ploiesti 4.0 18.5 25.5 16.0 7 4 4.28 -0.28 0 0.0
11 I Negulescu Alexandru U12 1577 1577 Cs Carpati Sinaia 3.5 18.5 26.0 13.5 7 3.5 5.00 -1.50 0 0.0
12 III Trifu Cristian-Antonio U12 1229 1229 Clubul Central De Sah Bucurest 3.5 14.0 18.5 9.5 7 3.5 2.45 1.05 30 31.5
13 II Botocan Cristian-Alexandru U12 1462 1462 Cs Fc Callatis Mangalia 3.0 20.0 27.0 13.0 7 3 3.49 -0.49 30 -14.7
14 II Bratu Ioan-Valentin U12 1367 1367 Cs Vointa Buzau 3.0 20.0 25.5 12.0 7 3 2.74 0.26 30 7.8
15 II Racu Ioana-Alexandra U12 1284 1284 Clubul Central De Sah Bucurest 3.0 19.0 26.0 13.0 7 3 2.81 0.19 30 5.7
16  Circiumaru Vlad-Andrei U12 1245 1245 Cs Teleorman Alexandria 3.0 13.0 18.5 9.0 6 2 2.57 -0.57 30 -17.1
17 II Patru Miruna-Teodora U12 1253 1253 Clubul De Sah Municipal Teleor 2.5 13.5 19.0 6.0 7 2.5 3.01 -0.51 30 -15.3
18  Vieru Raoul-Daniel U12 1201 1201 Css Nr. 1 Pajura Bucuresti 2.0 16.0 21.0 9.0 7 2 2.34 -0.34 30 -10.2
19 III Anghel David-Andrei U12 1240 1240 Clubul Central De Sah Bucurest 1.5 15.0 20.5 6.5 6 1.5 2.11 -0.61 30 -18.3
20  Tompi Alexandru-Robert  1201 1201 Cs Petrolul Ploiesti 0.5 13.5 19.5 3.0 7 0.5 2.82 -2.32 30 -69.6

 

                 " CUPA SOFRAPSYM BRASOV 13-14 IULIE 2012 "- open de sah rapid si blitz

                                                                 Sah de vacanta cu familia Coman .

                                 

                                        COMAN EMILIA                                                  COMAN ADRIAN

   

  "Cupa C.S.U. Ploiesti "- editia a VII-a - Ploiesti - 9/ 11 iulie

             Lupta apriga intre juniorii CONPET-ului pentru primul loc. Ambitii imense.
             SZOCS IULIAN si COMAN EMILIA au ocupat locurile 1 si 2 la final.
             IULIAN aflat la al cincilea trofeu castigat la aceasta competitie, chiar daca
             aceasta devine tot mai puternica de la editie la editie.