ŞAH - CONPET        

Informatii Sahiste detaliate

Trimestrul III, 2014

          

                    " Cupa de toamnă - Ediția 1 " - Ploiesti    ,   24 - 28 septembrie

                  MIROIU  George - Catalin castiga fara emotii locul I si "salatiera". Si cum nu
           putea fi lasat singur la greu, cel care i-a vegheat pasii atatia ani l-a urmarit de
         aproape, este drept, din pozitia locului 4, dar cum ceilalti doi urmaritori erau
      MF  Levay Sorin si MI  Tomescu Vlad, a fost bine si asa. Un concurs foarte bun l-a
      facut  veteranul SANDULESCU Gheorghe , care a terminat pe locul 7, din 68 
      participanti.

                    MIROIU    Catalin    si    ANUTA   Laurentiu  

  SANDULESCU  Gheorghe

Clasament final dupa 7 runde

Loc Nr.start Numele FED Rtg. Club/Oras Pct.  TB1   TB2   TB3 
1 3 NM Miroiu George-Catalin ROU 2322 Cs Petrom Flacara Moreni 6.5 23.5 0.0 29.50
2 2 FM Levay Sorin ROU 2327 Cs Apollo Satu Mare 6.0 23.0 0.0 26.50
3 1 IM Tomescu Vlad ROU 2356 Cs Universitar Ploiesti 5.5 24.5 0.0 25.00
4 12 CM Anuta Elefterie-Laurentiu ROU 1946 Cs Petrom Flacara Moreni 5.5 21.0 0.0 21.50
5 9 I Vezeteu Marian-Daniel ROU 2039 Cs Petrolul Ploiesti 5.5 20.0 0.0 21.25
6 7 I Vrabiescu Emanuel-Ion ROU 2078 Cs Universitatea Targoviste 5.5 19.0 0.0 20.50
7 18 I Sandulescu Gheorghe ROU 1821 Cs Conpet Ploiesti 5.0 21.5 0.0 18.00
8 10 I Turlea Constantin ROU 2019 Cs Universitar Ploiesti 5.0 20.5 0.0 17.50
9 13 I Sandu Marian-Catalin ROU 1919 Csm Ploiesti 5.0 19.5 0.0 18.75
10 25 I Stilpeanu Tibi-Constantin ROU 1677 Cso "tricolorul" Breaza 5.0 19.0 0.0 18.75
11 8 I Iordache Adrian-Iulian ROU 2052 Csm Ploiesti 5.0 19.0 0.0 18.00
16 CM Dobrin Catalin ROU 1846 Cso "tricolorul" Breaza 5.0 19.0 0.0 18.00
13 40 II Patru Alexandra-Ioana ROU 1216 Cs Universitar Ploiesti 5.0 18.0 0.0 16.00
14 15 CM Herea Sergiu-Gabriel ROU 1886 Csm Ploiesti 4.5 23.0 0.0 17.75
15 17 I Szocs Teodor-Iulian ROU 1832 Csm Ploiesti 4.5 19.5 0.0 15.75
16 20 I Romosan Cristian ROU 1782 Cs Conpet Ploiesti 4.5 19.5 0.0 14.25
17 6 NM Lazar Iosif ROU 2090 Acs Uztel Ploiesti 4.0 24.5 0.0 18.50
18 27 I Didiliuc Dariana-Gabriela ROU 1618 Csm Craiova 4.0 23.0 0.0 15.50
19 11 WFM Adoamnei Roxana-Antonela ROU 2006 Cs Universitatea Arad 4.0 21.5 0.0 15.75
20 21 I Crampita Gheorghe ROU 1740 Acs Sah Chindia Targoviste 4.0 21.0 0.0 14.50
21 5 CM Telea Stefan ROU 2099 Acs Sah Chindia Targoviste 4.0 20.5 0.0 15.00
22 14 CM Stoicescu Horia ROU 1901 Cs Carpati Sinaia 4.0 19.5 0.0 13.00
23 22 I Taga Stefan ROU 1725 Csm Ploiesti 4.0 19.5 0.0 12.50
24 23 I Dumitrascu Grigore ROU 1721 Cs Conpet Ploiesti 4.0 19.0 1.0 12.00
25 30 II Serban Cristian-Stefan ROU 1553 Cs Universitar Ploiesti 4.0 19.0 0.0 11.50
26 24 I Mihalea Stefan ROU 1697 Cs Universitatea Targoviste 4.0 18.5 0.0 10.75
27 26 II Mastalos Iannis-Mihai ROU 1635 Cs Universitar Ploiesti 4.0 18.0 0.0 11.00
28 4 FM Barbu Nicolai ROU 2121 Cs Universitar Ploiesti 4.0 17.5 0.0 12.00
29 34 II Tabara Andrei-Cristian ROU 1378 Cs Municipal Ploiesti 4.0 16.5 0.0 12.00
30 19 I Cojocaru Constantin-Daniel ROU 1806 Acs Sah Chindia Targoviste 4.0 15.0 0.0 11.50
31 31 II Iliescu David-Adrian ROU 1520 Cs Petrolul Ploiesti 4.0 15.0 0.0 8.50
32 28 II Bulau Andrei-Cristian ROU 1592 Cs Universitar Ploiesti 3.5 22.0 0.0 13.25
33 68 Dinescu Marian ROU 1001 3.5 21.0 0.0 13.50
34 29 II Stroe Flavius-Gabriel ROU 1579 Csm Ploiesti 3.5 20.0 0.0 11.50
35 35 II Iliescu Mihai-Octavian ROU 1329 Cs Universitar Ploiesti 3.5 19.0 0.0 9.75
36 42 II Marin Alexia-Iuliana ROU 1129 Cs Universitar Ploiesti 3.5 17.5 0.0 8.25
37 33 II Popa Catalina-Elena ROU 1430 Cso "tricolorul" Breaza 3.5 16.5 0.0 9.75
38 59 Iliescu Claudiu ROU 1001 3.5 16.0 0.0 8.75
39 32 II Coman Ana-Cristina ROU 1514 Cs Universitar Ploiesti 3.5 15.5 0.0 6.75
40 39 II Dobleaga Alexandru ROU 1219 Cs Universitar Ploiesti 3.0 20.0 0.0 10.00
41 36 II Nicolae Elena-Diana ROU 1301 Cs Municipal Ploiesti 3.0 19.5 0.0 8.50
42 43 III Predescu Sebastian-Ion ROU 1114 Cs Petrolul Ploiesti 3.0 18.0 0.0 7.50
43 37 II Chivu Razvan-Gabriel ROU 1300 Csm Ploiesti 3.0 18.0 0.0 6.50
44 41 II Nicula Delia-Maria ROU 1176 Csm Ploiesti 3.0 18.0 0.0 5.50
45 45 III Irimia Andreea-Alexandra ROU 1079 Cso "tricolorul" Breaza 3.0 16.0 1.0 6.50
46 46 IV Ghita Petre-Gabriel ROU 1050 Cso "tricolorul" Breaza 3.0 16.0 0.0 6.00
47 50 IV Nicolaie Rares-George ROU 1021 Cs Universitar Ploiesti 3.0 15.0 0.0 6.50
48 55 Corfu Gabriel-Ionut ROU 1001 Cso "tricolorul" Breaza 3.0 14.5 0.0 5.50
49 51 III Iancu Alexandra-Valeria ROU 1001 Csm Ploiesti 3.0 14.0 0.0 3.00
50 67 Zamfir Cosmin-Ionut ROU 1001 Cs Petrolul Ploiesti 3.0 13.5 0.0 6.00
51 63 Popa Andra-Maria ROU 1001 Cso "tricolorul" Breaza 3.0 13.0 0.0 6.50
52 49 IV Tudor Alina-Maria ROU 1046 Csm Ploiesti 3.0 12.0 0.0 3.50
53 38 II Ciapa Ioana-Antonia ROU 1260 Cs Municipal Ploiesti 2.5 17.0 0.0 5.25
54 53 Bajenaru Bianca-Emiliana ROU 1001 Cs Universitar Ploiesti 2.5 14.5 0.0 4.75
55 44 II Preda Alessia-Elena ROU 1093 Cs Universitar Ploiesti 2.0 16.5 0.0 5.00
56 57 Davies Andrew ROU 1001 2.0 16.0 0.0 2.50
57 61 Negrea Matei ROU 1001 Cs Universitar Ploiesti 2.0 14.5 0.0 5.00
58 62 Nicula Darius-Mihai ROU 1001 Csm Ploiesti 2.0 14.0 0.0 4.00
59 52 Anghel Rares-Mihai ROU 1001 Csm Ploiesti 2.0 13.5 0.0 2.50
60 47 IV Jurkovschi Aida-Maria ROU 1046 Csm Ploiesti 2.0 13.0 0.0 2.00
61 60 Marin Ioana-Viorica ROU 1001 Cs Universitar Ploiesti 2.0 12.5 0.0 4.00
62 56 Cristinescu Darius-Petre ROU 1001 Cs Universitar Ploiesti 2.0 10.5 0.0 1.00
63 48 IV Militaru Mihai-Adrian ROU 1046 Csm Ploiesti 2.0 10.0 0.0 1.50
64 65 Stanica Alin ROU 1001 Cs Universitar Ploiesti 1.5 14.5 0.0 2.25
65 66 Stanica Andrei ROU 1001 Cs Universitar Ploiesti 1.5 12.5 0.5 2.75
66 54 Cioara Maria ROU 1001 Cs Universitar Ploiesti 1.5 12.5 0.5 2.50
67 64 Stanescu Matei ROU 1001 1.0 12.0 0.0 1.50
68 58 Ene Claudia ROU 1001 0.5 12.0 0.0 0.75

MIROIU    Catalin

Rd. Masa Nr.start Numele Rtg. FED Club/Oras Pct. Rez.
1 3 37 II Chivu Razvan-Gabriel 1300 ROU Csm Ploiesti 3.0 s 1
2 3 20 I Romosan Cristian 1782 ROU Cs Conpet Ploiesti 4.5 w 1
3 3 14 CM Stoicescu Horia 1901 ROU Cs Carpati Sinaia 4.0 s 1
4 3 10 I Turlea Constantin 2019 ROU Cs Universitar Ploiesti 5.0 w 1
5 2 17 I Szocs Teodor-Iulian 1832 ROU Csm Ploiesti 4.5 s 1
6 1 2 FM Levay Sorin 2327 ROU Cs Apollo Satu Mare 6.0 w ½
7 1 1 IM Tomescu Vlad 2356 ROU Cs Universitar Ploiesti 5.5 w 1

AICI PUTETI VEDEA PARTIDA  :          pgn :    

ANUTA   Laurentiu

Rd. Masa Nr.start Numele Rtg. FED Club/Oras Pct. Rez.
1 12 46 IV Ghita Petre-Gabriel 1050 ROU Cso "tricolorul" Breaza 3.0 w 1
2 11 31 II Iliescu David-Adrian 1520 ROU Cs Petrolul Ploiesti 4.0 s 1
3 1 1 IM Tomescu Vlad 2356 ROU Cs Universitar Ploiesti 5.5 w 0
4 9 26 II Mastalos Iannis-Mihai 1635 ROU Cs Universitar Ploiesti 4.0 s 1
5 8 27 I Didiliuc Dariana-Gabriela 1618 ROU Csm Craiova 4.0 w 1
6 5 11 WFM Adoamnei Roxana-Antonela 2006 ROU Cs Universitatea Arad 4.0 s 1
7 3 13 I Sandu Marian-Catalin 1919 ROU Csm Ploiesti 5.0 w ½

AICI PUTETI VEDEA PARTIDELE  :          pgn :    

SANDULESCU  Gheorghe

Rd. Masa Nr.start Numele Rtg. FED Club/Oras Pct. Rez.
1 18 52 Anghel Rares-Mihai 1001 ROU Csm Ploiesti 2.0 w 1
2 1 1 IM Tomescu Vlad 2356 ROU Cs Universitar Ploiesti 5.5 s 0
3 13 38 II Ciapa Ioana-Antonia 1260 ROU Cs Municipal Ploiesti 2.5 w 1
4 14 33 II Popa Catalina-Elena 1430 ROU Cso "tricolorul" Breaza 3.5 s 1
5 5 8 I Iordache Adrian-Iulian 2052 ROU Csm Ploiesti 5.0 s 1
6 4 10 I Turlea Constantin 2019 ROU Cs Universitar Ploiesti 5.0 w 1
7 2 2 FM Levay Sorin 2327 ROU Cs Apollo Satu Mare 6.0 s 0

AICI PUTETI VEDEA PARTIDA  :          pgn :    

ROMOSAN   Cristian

Rd. Masa Nr.start Numele Rtg. FED Club/Oras Pct. Rez.
1 20 54 Cioara Maria 1001 ROU Cs Universitar Ploiesti 1.5 w 1
2 3 3 NM Miroiu George-Catalin 2322 ROU Cs Petrom Flacara Moreni 6.5 s 0
3 15 40 II Patru Alexandra-Ioana 1216 ROU Cs Universitar Ploiesti 5.0 w 1
4 15 68 Dinescu Marian 1001 ROU 3.5 s ½
5 11 13 I Sandu Marian-Catalin 1919 ROU Csm Ploiesti 5.0 w 0
6 17 43 III Predescu Sebastian-Ion 1114 ROU Cs Petrolul Ploiesti 3.0 w 1
7 13 28 II Bulau Andrei-Cristian 1592 ROU Cs Universitar Ploiesti 3.5 s 1

DIDILIUC Dariana-Gabriela

Rd. Masa Nr.start Numele Rtg. FED Club/Oras Pct. Rez.
1 27 61 Negrea Matei 1001 ROU Cs Universitar Ploiesti 2.0 s 1
2 8 8 I Iordache Adrian-Iulian 2052 ROU Csm Ploiesti 5.0 w 1
3 8 7 I Vrabiescu Emanuel-Ion 2078 ROU Cs Universitatea Targoviste 5.5 s 1
4 2 2 FM Levay Sorin 2327 ROU Cs Apollo Satu Mare 6.0 w 0
5 8 12 CM Anuta Elefterie-Laurentiu 1946 ROU Cs Petrom Flacara Moreni 5.5 s 0
6 10 14 CM Stoicescu Horia 1901 ROU Cs Carpati Sinaia 4.0 w 0
7 18 45 III Irimia Andreea-Alexandra 1079 ROU Cso "tricolorul" Breaza 3.0 s 1

 

      "Campionatul Mondial de  juniori"- Durban (Africa de sud), 19-29 sept.

                  Aceasta editie a adus in sfarsit o medalie (bronz) delegatiei Romaniei, prin 
            COSTACHI  Mihnea , la baieti 14 ani, dupa foarte multi ani "secetosi". 
         Sincere  felicitari juniorului si antrenorului acestuia,Dlui ing. CETERAS Marius.
          Din  nefericire, junioara COMAN Emilia a avut cea mai slaba evolutie din cele
          4 participari la mondiale de pana acum, fiind aproape de nerecunoscut.
          Motivele acestui semiesec ar trebui identificate si eliminate de actualul
         antrenor al junioarei, care a facut deplasarea la competitie si a urmarit-o
         runda de runda.     

   

                                          

                      Rezultatele lotului Romaniei  (Player overview for ROU)

                                   ROU
SNo Name RtgI FED 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Pts. Rk. Rp K rtg+/- Group
38 Popa Roxana-Maria 0 ROU 1 0 1 0 0 1 0 1 ½ 1 0 5.5 29 1017 0 0.00 8G
10 Anghel Maria 1622 ROU 1 1 0 1 0 1 ½ ½ 0 1 0 6.0 24 1356 40 -100.80 10G
16 CM Gavrilescu David 2056 ROU 1 1 1 1 0 ½ 0 ½ 1 1 ½ 7.5 11 2114 40 48.00 12B
26 Aciu Malina-Andreea 1648 ROU 1 0 0 1 1 0 1 1 0 1 1 7.0 14 1592 40 1.60 12G
6 FM Costachi Mihnea 2356 ROU 1 1 1 1 ½ ½ 1 ½ ½ 1 ½ 8.5 3 2405 20 22.40 14B
30 Coman Emilia-Florentina 1718 ROU 1 0 ½ 1 0 0 0 ½ 0 1 1 5.0 48 1476 40 -82.00 14G
24 Nastase Robert-Paul 2255 ROU 1 1 ½ 0 ½ 1 0 1 ½ 0 ½ 6.0 31 2191 40 -18.00 16B
42 Ciungan Diana-Alexandra 1762 ROU 0 1 ½ 0 1 0 0 0 1 1 1 5.5 49 1473 40 -50.40 16G
22 FM Bida Mihai-Eugen 2323 ROU 1 1 ½ 0 ½ 1 0 ½ ½ 1 1 7.0 17 2177 20 -8.40 18B
19 Cosman Andreea-Marioara 2018 ROU 1 0 1 0 1 1 1 ½ 0 0 1 6.5 15 2050 40 28.80 18G

COSTACHI  MIHNEA   -  Medalie de bronz la Campionatul Mondial de Juniori de la DURBAN

FM Costachi Mihnea 2356 ROU Rp:2405 Pts. 8.5

1 56 Van Der Lingen Waldi 1759 RSA 4.0 s 1 0.92 0.08 20 1.60
2 31 Bratkovic Jakob 2086 SLO 5.5 w 1 0.83 0.17 20 3.40
3 22 CM Pechac Jergus 2183 SVK 6.5 s 1 0.73 0.27 20 5.40
4 17 FM Zhu Yi 2231 CHN 7.0 w 1 0.67 0.33 20 6.60
5 12 Harsha Bharathakoti 2296 IND 7.0 s ½ 0.58 -0.08 20 -1.60
6 7 FM Martirosyan Haik M. 2328 ARM 7.5 w ½ 0.54 -0.04 20 -0.80
7 43 Poleg Dan 1988 ISR 5.5 s 1 0.90 0.10 20 2.00
8 9 FM Tabatabaei M.Amin 2326 IRI 8.5 w ½ 0.54 -0.04 20 -0.80
9 5 Liu Yan 2364 CHN 9.5 w ½ 0.49 0.01 20 0.20
10 20 Mesaros Florian 2201 AUT 6.5 s 1 0.71 0.29 20 5.80
11 3 Lobanov Sergei 2377 RUS 7.5 w ½ 0.47 0.03 20 0.60

MF  CETERAS  MARIUS - Antrenorul lui Costachi Mihnea

CLASAMENT  FINAL   fete 14 ani

Rk. SNo   Name Typ sex FED RtgI Pts.  TB1   TB2   TB3  Rp w
1 4 WFM Zhou Qiyu U14 w CAN 2119 8.5 0.5 71.5 76.5 2169 8.5
2 6 WFM Kiolbasa Oliwia U14 w POL 2094 8.5 0.5 69.5 75.0 2129 8.5
3 3 WFM Vaishali Ramesh Babu U14 w IND 2124 8.0 0.0 71.5 77.5 2098 8
4 2 WFM Obolentseva Alexandra U14 w RUS 2151 8.0 0.0 69.5 75.5 2061 8
5 5 Yuan Ye U14 w CHN 2098 8.0 0.0 67.5 72.5 2103 8
6 14 Bauyrzhan Arnash U14 w KAZ 1930 8.0 0.0 62.5 67.5 1911 7
7 10 Eswaran Ashritha U14 w USA 1977 7.5 0.0 68.0 73.5 2014 7.5
8 8 Kozina Anastasia U14 w RUS 1988 7.5 0.0 64.0 69.5 1899 7.5
9 26 WFM Zhao Shengxin U14 w CHN 1766 7.5 0.0 63.5 67.5 1898 6.5
10 13 WIM Vazquez Maccarini Danitza U14 w PUR 1935 7.0 0.0 71.0 76.0 1975 7
11 15 WFM Savant Riya U14 w IND 1921 7.0 0.0 66.0 70.5 1822 6
12 20 WCM Yang Yijing U14 w CHN 1868 7.0 0.0 64.0 66.5 1862 5
13 27 Schloffer Jasmin-Denise U14 w AUT 1762 7.0 0.0 56.0 60.0 1673 6
14 1 WFM Shuvalova Polina U14 w RUS 2256 6.5 0.0 71.5 76.0 1978 6.5
15 17 Aakanksha Hagawane U14 w IND 1909 6.5 0.0 69.0 74.0 1814 4.5
16 29 WCM Mirza Diana U14 w IRL 1721 6.5 0.0 68.5 72.5 1807 4.5
17 7 Hrescak Ivana U14 w SLO 2020 6.5 0.0 68.0 73.0 1899 6.5
18 22 Broly Mathilde U14 w FRA 1809 6.5 0.0 64.0 65.0 1755 4.5
19 9 WCM Radeva Viktoria U14 w BUL 1983 6.5 0.0 63.0 67.5 1843 6.5
20 11 Rogozenco Teodora U14 w GER 1974 6.5 0.0 62.5 65.5 1811 5.5
21 24 WFM Bidhar Rutumbara U14 w IND 1780 6.5 0.0 62.0 66.0 1767 4.5
22 19 Tishova Svetlana U14 w RUS 1884 6.5 0.0 60.5 65.0 1820 5.5
23 39 WFM Wickramasinghe Dilhara U14 w SRI 1646 6.5 0.0 58.5 62.5 1726 4.5
24 18 Polterauer Chiara U14 w AUT 1903 6.5 0.0 58.5 62.5 1701 5.5
25 12 Antolak Julia U14 w POL 1947 6.0 0.0 68.5 72.5 1861 5
26 25 Stashis Anna U14 w BLR 1774 6.0 0.0 64.0 69.0 1695 5
27 38 Brunova Blanka U14 w CZE 1653 6.0 0.0 63.0 66.5 1743 4
28 23 Greibrokk Ingrid Andrea U14 w NOR 1785 6.0 0.0 60.0 63.0 1674 5
29 62 Jie Tianhui U14 w USA 0 6.0 0.0 57.5 62.0 1723 6
30 44 Kulkarni Soumya U14 w USA 1622 6.0 0.0 56.0 60.0 1628 4
31 35 Trakru Priya U14 w USA 1665 5.5 0.0 67.5 71.5 1743 4
32 42 Lymysalo Venla U14 w AUT 1627 5.5 0.0 63.5 68.0 1611 2.5
33 61 Gao Christine U12 w CAN 0 5.5 0.0 61.5 67.0 1771 5.5
34 41 Mendis Dasuni Hansika U14 w SRI 1640 5.5 0.0 61.5 65.0 1574 3.5
35 63 Li Yilin U14 w CAN 0 5.5 0.0 59.0 63.5 1715 5.5
36 31 Limanovska Elizabete U14 w LAT 1714 5.5 0.0 59.0 62.5 1441 3.5
37 32 Rollot Florence U14 w FRA 1695 5.5 0.0 56.5 60.0 1571 3.5
38 34 Simon Tessa U14 w GER 1688 5.5 0.0 55.5 58.0 1406 3.5
39 16 Blazeka Mihaela U14 w CRO 1913 5.5 0.0 54.5 58.0 1502 3.5
40 33 Davis Katherine S U14 w USA 1694 5.5 0.0 54.0 58.0 1450 2.5
41 43 Ebeling Mikaela U14 w FIN 1622 5.5 0.0 54.0 55.5 1447 2.5
42 40 WFM De Bruyn Aleida U14 w RSA 1641 5.5 0.0 53.5 56.5 1352 1
43 49 Daliga Anita U14 w POL 1460 5.5 0.0 52.0 53.0 1506 2.5
44 52 Noman Shaima U14 w UAE 1434 5.5 0.0 49.5 52.5 1460 2
45 46 Manguerra Lyn Jane U14 w ITA 1612 5.5 0.0 49.5 52.0 1357 2
46 28 WCM Hoshino Karen U14 w JPN 1724 5.0 0.0 59.5 61.0 1502 2.5
47 50 Nass Sara U14 w NOR 1445 5.0 0.0 59.0 62.5 1631 4
48 30 Coman Emilia-Florentina U14 w ROU 1718 5.0 0.0 53.5 57.5 1476 3.5
49 36 Gardiner Nina U14 w RSA 1663 5.0 0.0 52.5 55.5 1280 2
50 53 Pramateftaki Loukia U14 w GRE 1433 5.0 0.0 47.0 50.5 1218 0.5
51 47 WCM Nassr Lina U12 w ALG 1604 4.5 0.0 59.5 63.0 1564 4
52 37 Liu Suhui U14 w CHN 1654 4.5 0.0 55.0 56.0 1485 2
53 66 Nansubuga Gloria U14 w UGA 0 4.5 0.0 54.5 58.5 1618 4.5
54 45 Andriatsiferana Irina U14 w MAD 1613 4.5 0.0 53.5 55.0 1269 1.5
55 67 Oberholzer Marni U14 w RSA 0 4.5 0.0 53.0 57.0 1458 2.5
56 55 WCM Joubert Dantelle U14 w RSA 1346 4.5 0.0 51.5 52.5 1441 1.5
57 51 Blond Hanten Elsa U14 w LUX 1436 4.5 0.0 49.5 51.0 1381 1.5
58 71 Van Heerden Lara U14 w RSA 0 4.5 0.0 45.5 47.0 1213 1
59 48 WFM Kalbani Wadema U14 w UAE 1537 4.0 0.0 55.5 59.0 1435 2.5
60 54 Mariam Essa U14 w UAE 1387 4.0 0.0 53.0 55.5 1372 1
61 57 Chernobelsky Ella U14 w ISR 0 4.0 0.0 51.5 54.0 1331 0
62 72 Wolmarans Riekie U14 w RSA 0 4.0 0.0 49.5 53.5 1362 2
63 69 Surujhlal Kayla U14 w RSA 0 4.0 0.0 48.5 51.0 1255 0.5
64 60 Du Plessis Anika U14 w RSA 0 4.0 0.0 45.0 46.5 1125 0
65 68 Sethebe Susan U14 w BOT 0 4.0 0.0 44.5 47.5 1109 0.5
66 65 Mwalule Lubuuto Bwalya U14 w ZAM 0 4.0 0.0 44.0 45.0 1162 0
67 59 Dlamini Temahlubi Queen U14 w SWZ 0 3.0 0.0 45.5 47.0 1143 0
68 58 De Koster Arenda U14 w RSA 0 3.0 0.0 42.0 43.0 1068 0
69 56 Balane Denise U14 w MOZ 0 2.5 0.5 40.5 41.5 983 0
70 70 Tibinyane Elvira B U14 w NAM 0 2.5 0.5 37.0 38.0 958 0
71 73 Yandiswa Matooane U14 w LES 0 2.0 0.0 41.0 42.5 452 0
72 64 Munyanyi Tatenda U14 w ZIM 0 1.5 0.0 40.0 41.0 909 0

Coman  Emilia

Coman Emilia-Florentina 1718 ROU Rp:1476 Pts. 5.0
1 66 Nansubuga Gloria 0 UGA 4.5 w 1
2 5 Yuan Ye 2098 CHN 8.0 s 0 0.09 -0.09 40 -3.60
3 52 Noman Shaima 1434 UAE 5.5 w ½ 0.84 -0.34 40 -13.60
4 44 Kulkarni Soumya 1622 USA 6.0 s 1 0.63 0.37 40 14.80
5 11 Rogozenco Teodora 1974 GER 6.5 w 0 0.19 -0.19 40 -7.60
6 47 WCM Nassr Lina 1604 ALG 4.5 s 0 0.66 -0.66 40 -26.40
7 42 Lymysalo Venla 1627 AUT 5.5 w 0 0.62 -0.62 40 -24.80
8 67 Oberholzer Marni 0 RSA 4.5 w ½
9 55 WCM Joubert Dantelle 1346 RSA 4.5 s 0 0.90 -0.90 40 -36.00
10 54 Mariam Essa 1387 UAE 4.0 s 1 0.88 0.12 40 4.80
11 48 WFM Kalbani Wadema 1537 UAE 4.0 w 1 0.74 0.26 40 10.40

                       Open  Predeal -  " Memorial Emil Ungureanu    11-17  august

                        Pacat de cei 158 jucatori la cele doua turnee, pacat de consistenta valorica a
                turneului principal, cu 1 GM, 10 MI, 6 MF, pacat de amintirea frumoasa a
               editiei anterioare si pacat de farmecul unei statiuni montane care atrage ca
              un magnet sahistii. Toate au fost eclipsate de locatia si aspectul deplorabil al
             salii de joc . La aceasta competitie au participat si 5 din componentii viitoarei
       divizionare A , Flacara Petrom Moreni , toti acestia clasandu-se in prima treime a
      clasamentului final : Posedaru Bogdan ( locul 13 din 121 juc. - 6 p ), Miroiu Catalin  
      ( locul 17 - 6 p ) , Vladescu Florin( locul 18 - 6 p), Senetia Teodor ( locul 23 - 6 p ) si
      Anuta Laurentiu ( locul 34 - 5,5 p ).

                 

                         MIROIU    Catalin                         POSEDARU   Bogdan                      VLADESCU   Florin    

                                                          

                                                                   SENETIA  Teodor                                 ANUTA   Laurentiu

CLASAMENT  FINAL

Rk. SNo Name FED Rtg Club/City Pts. TB1 TB3
1 3 IM Georgescu Tiberiu-Marian ROU 2478 Acs De Sah Apa Nova Bucuresti 7.0 42.0 40.00
2 10 IM Balla Tamas-Kristof ROU 2363 Csm Lugoj 7.0 41.5 40.75
3 8 IM Baratosi Daniel ROU 2384 Cs Universitar Ploiesti 7.0 41.5 39.50
4 7 IM Grunberg Mihai-Lucian ROU 2395 Cs Aem Luxten Timisoara 7.0 41.5 39.25
5 5 IM Petrisor Adrian-Marian ROU 2417 Cs Sah Club Oltenia Craiova 7.0 41.5 38.75
6 2 IM Ardelean George-Catalin ROU 2499 Cs Studentesc Medicina Timisoa 7.0 40.0 39.75
7 24 CM Dolana Andrei-Theodor ROU 2167 Clubul Central De Sah Bucurest 7.0 40.0 38.25
8 6 IM Doncea Vladimir ROU 2405 Acs De Sah Apa Nova Bucuresti 6.5 42.5 37.75
9 1 GM Murariu Andrei ROU 2505 Cs Aem Luxten Timisoara 6.5 41.5 35.75
10 33 WCM Gelip Ioana ROU 2086 Cs Politehnica Iasi 6.5 35.5 30.75
11 4 IM Anton Teodor ROU 2435 Cs Studentesc Medicina Timisoa 6.0 45.5 36.75
12 15 CM Pop Alexandru ROU 2266 Cs Otopeni 6.0 41.0 32.50
13 11 FM Posedaru Bogdan ROU 2351 Cs Petrom Flacara Moreni 6.0 41.0 32.00
14 19 CM Toma Radu-Cristian ROU 2229 Cs Sah Club Brasov 6.0 41.0 31.00
15 21 FM Daianu Cristian-Clement ROU 2213 Cs Otopeni 6.0 39.0 30.25
16 37 CM Gheorghiu Calin ROU 2047 Cs Politehnica Iasi 6.0 38.0 28.50
17 12 NM Miroiu George-Catalin ROU 2325 Cs Petrom Flacara Moreni 6.0 37.5 30.00
18 22 NM Vladescu Florin-George ROU 2191 Cs Petrom Flacara Moreni 6.0 37.5 28.50
19 44 CM Andreescu Darie-Ioan ROU 2000 Cs Tinerii Maestri Bucuresti 6.0 37.0 28.50
20 23 FM Vrencian Lehel ROU 2185 Cs Al Cn Aprily Lajos Brasov 6.0 36.5 27.25
21 27 NM Kutnik Alexandru-Francisc ROU 2140 Acs Sissa Constanta 6.0 35.0 28.00
22 30 CM Sandor Petrut ROU 2122 Cs Sah Club Galati 6.0 34.5 27.75
23 28 CM Senetia Teodor ROU 2131 Cs Petrom Flacara Moreni 6.0 34.0 28.25
24 35 IM Miulescu Gabriel ROU 2061 Acs Master Mind Bucuresti 6.0 32.0 24.75
25 32 CM Telea Stefan ROU 2099 Acs Sah Chindia Targoviste 5.5 38.5 27.00
26 17 CM Dicu Razvan-Stefan ROU 2264 Cs Otopeni 5.5 38.0 26.75
27 16 CM Nastase Robert-Paul ROU 2265 Clubul Central De Sah Bucurest 5.5 37.0 28.50
28 20 Chircu Vadim MDA 2214 5.5 35.5 25.00
29 47 I Arghirescu Andrei ROU 1985 Cs De Sah Alex Brasov 5.5 34.5 23.50
30 40 I Ionita Emilian-Paul ROU 2024 Csm Focsani 2007 5.5 34.0 23.25
31 58 CM Nastase Stefan ROU 1872 Sport Club Juventus Bucuresti 5.5 33.5 22.50
32 75 I Popa Eduard-Adrian ROU 1775 Cs Politehnica Iasi 5.5 32.5 22.75
33 52 WCM Lolici Iselin-Amanda ROU 1945 Csm Lugoj 5.5 32.5 21.75
34 51 CM Anuta Elefterie-Laurentiu ROU 1952 Cs Petrom Flacara Moreni 5.5 32.0 21.50
35 36 NM Chesca Alexandru ROU 2048 Cs Vointa Buzau 5.5 31.5 21.75
36 85 I Negulescu Alexandru ROU 1740 Cs Carpati Sinaia 5.5 31.0 22.75
37 13 FM Szabo Attila ROU 2321 Clubul De Sah Al Municipiului 5.0 39.0 23.00
38 9 IM Itkis Boris ROU 2372 Cs Victoria Techirghiol 5.0 37.5 24.75
39 18 I David Alexandru-Vasile ROU 2244 Acs De Sah Apa Nova Bucuresti 5.0 36.5 22.00
40 29 CM Ifrim Silviu ROU 2124 Cs Cimentul Bicaz 5.0 36.0 23.75
41 64 I Voicu Gabriel ROU 1827 Cs Sah Club Galati 5.0 34.0 21.00
42 59 I Vrajitoru Vlad-Laurentiu-Flor ROU 1871 Acs De Sah Apa Nova Bucuresti 5.0 33.5 22.75
43 78 I Negru Alecsandru-George ROU 1757 Clubul De Sah Orizont 64 Brail 5.0 33.5 19.75
44 26 CM Tatarus Daniel-Cosmin ROU 2155 Clubul De Sah Deva 5.0 32.5 21.50
45 91 I Stefan Mihai ROU 1711 Clubul Central De Sah Bucurest 5.0 31.0 21.50
46 48 I Ursente Tudor-Alexandru ROU 1985 Clubul De Sah-Tenis Speranta O 5.0 30.0 20.75
47 25 WFM Visanescu Daria-Ioana ROU 2160 Clubul De Sah Deva 5.0 30.0 20.25
48 72 I Dicu Dan-Alexandru ROU 1794 Lps Satu Mare 5.0 30.0 18.50
49 49 FM Vasile Constantin ROU 1957 Acs Sissa Constanta 5.0 29.5 17.50
50 68 CM Milea Florian ROU 1815 Cs Spartac Bucuresti 5.0 28.0 18.50
51 38 CM Geiger Alex-Emanuel ROU 2040 Lps Satu Mare 4.5 37.0 20.25
52 31 I Pisu Robert-Daniel ROU 2102 Acs Smart Galati 4.5 36.0 20.75
53 54 I Mocanu Victor-Valentin ROU 1911 Cs Sah Club Galati 4.5 36.0 19.50
54 61 I Talu Mircea ROU 1854 Css Viitorul Cluj-Napoca 4.5 35.5 17.00
55 14 FM Voiteanu Gabriel ROU 2289 Cs Universitar Ploiesti 4.5 35.0 20.25
56 41 I Turlea Constantin ROU 2019 Cs Universitar Ploiesti 4.5 33.0 17.75
57 42 WNM Anusca Madalina-Maria ROU 2009 Cs Universitar Brasov 4.5 32.5 19.25
58 77 I Stancu Robert-Alexandru ROU 1759 Cs Otopeni 4.5 32.5 16.50
59 57 I Laszlo Zoltan-Imre ROU 1876 Ac De Sah Cavalerul Sf Gheorgh 4.5 32.5 15.75
60 94 I Stoian Cristian-Georgian ROU 1687 Csm Craiova 4.5 31.5 19.00
61 76 CM Stanciu Andreea-Briana ROU 1769 Cs Tinerii Maestri Bucuresti 4.5 31.5 18.75
62 39 Bjerre Tavs DEN 2039 4.5 31.5 16.00
63 62 Schitco Ivan MDA 1832 4.5 30.5 17.25
64 67 I Coman Liviu ROU 1819 Cs Carpati Sinaia 4.5 30.5 16.75
65 74 I Zlatea Cezar-Stelian ROU 1777 Clubul Central De Sah Bucurest 4.5 30.0 15.25
66 90 CM Jakab Kincso ROU 1715 Lps Satu Mare 4.5 28.5 17.00
67 71 I Marchidan Costica ROU 1794 Clubul De Sah Al An Bucuresti 4.5 27.5 14.25
68 123 Burlacu Laurentiu ROU 1001 Acs Chindia Targoviste 4.5 27.0 15.25
69 97 I Dordea Vasile ROU 1635 Cs Siciliana Bucuresti 4.5 26.0 13.75
70 56 I Moga Victor-Emilian ROU 1876 Cs Maris 2003 Targu Mures 4.0 37.0 17.50
71 45 Bjerre Jonas DEN 1987 4.0 36.5 18.25
72 66 CM Dobrin Catalin ROU 1819 Cso "tricolorul" Breaza 4.0 33.5 14.50
73 50 I Cimpoiasu Dan ROU 1957 Cso "tricolorul" Breaza 4.0 32.5 15.50
74 43 NM Craciun Ovidiu ROU 2007 Sah Club Cugir 4.0 32.0 16.75
75 60 I Coman Vasile ROU 1864 Cs "asociatia Axiopolis Sport 4.0 32.0 13.50
76 110 I Isfan Ioan-Marius ROU 1499 Acs Genius Galati 4.0 31.0 16.00
77 86 I Calcea Ioan ROU 1738 Ac De Sah Cavalerul Sf Gheorgh 4.0 30.5 14.50
78 65 I Arghirescu Marius ROU 1825 Clubul Municipal De Sah Speran 4.0 30.0 15.00
79 88 I Stejeroiu Vlad ROU 1727 Cs Logic 64 Brasov 4.0 30.0 13.25
80 53 I Marin Victor-Mihai ROU 1926 Clubul Central De Sah Bucurest 4.0 28.5 13.75
81 98 II Mastalos Iannis-Mihai ROU 1635 Cs Universitar Ploiesti 4.0 28.5 12.00
82 92 I Beuran Liviu ROU 1704 Cs Cimentul Bicaz 4.0 26.0 11.00
83 80 I Coman Mihnea-George ROU 1751 Cs Universitar De Sah Bucurest 4.0 25.5 14.00
84 87 I Dumitrascu Grigore ROU 1735 Cs Conpet Ploiesti 4.0 25.0 11.25
85 63 I Popa Marian ROU 1828 Acs Uztel Ploiesti 3.5 34.0 14.25
86 105 I Bucur Denisa-Andreea ROU 1550 Cs Logic 64 Brasov 3.5 31.0 14.25
87 100 I Miloi Pavel-Dan ROU 1594 Cs Sah Club Brasov 3.5 29.0 10.75
88 82 I Nastase Andreea-Cristina ROU 1743 Clubul Central De Sah Bucurest 3.5 29.0 10.00
89 83 I Antal Attila-Laszlo ROU 1741 Cs Al Cn Aprily Lajos Brasov 3.5 29.0 9.25
90 79 CM Vartopeanu Nicolae ROU 1754 Cs Universitatea Arad 3.5 28.5 10.00
91 118 II Antal Hunor-Zoltan ROU 1359 Cs Al Cn Aprily Lajos Brasov 3.5 27.5 11.50
92 101 II Bulau Andrei-Cristian ROU 1592 Cs Universitar Ploiesti 3.5 26.5 7.75
93 89 I Imreh Tibor ROU 1715 Ac De Sah Cavalerul Sf Gheorgh 3.5 26.0 6.75
94 106 I Toma Mihai-Iulian ROU 1547 Cs Otopeni 3.5 24.5 10.75
95 108 II Raduta-Gib Stefan-Vladimir ROU 1518 Cs Sah Club Brasov 3.5 24.0 10.25
96 111 II Flueras Robert-Lucian ROU 1494 Cs Sah Club Brasov 3.5 24.0 9.00
97 81 I Rosulescu Alin-Dan ROU 1747 Acs Sah Chindia Targoviste 3.5 22.0 9.75
98 115 II Popa Catalina-Elena ROU 1430 Cso "tricolorul" Breaza 3.5 21.0 7.00
99 34 CM Samu Sorin-Mihai ROU 2083 Clubul De Sah-Tenis Speranta O 3.0 32.5 12.50
100 103 II Serban Cristian-Stefan ROU 1553 Cs Universitar Ploiesti 3.0 30.0 11.00
101 70 I Paune Florea ROU 1798 Sport Club Juventus Bucuresti 3.0 28.5 11.50
102 96 II Sandor Attila ROU 1650 Ac De Sah Cavalerul Sf Gheorgh 3.0 28.5 11.00
103 93 II Ceoroianu Laurentiu-Tudor ROU 1694 Cs Sah Club Oltenia Craiova 3.0 27.0 11.50
104 95 I Moroianu George ROU 1672 Cs Tinerii Maestri Bucuresti 3.0 27.0 8.00
105 119 II Voinea Ionut-Florin ROU 1334 Acs De Sah Apa Nova Bucuresti 3.0 26.5 8.75
106 107 II Timofciuc Sebastian ROU 1527 Cs De Sah Ioios Brasov 3.0 26.0 8.50
107 109 I Bogdan Laura-Iulia ROU 1503 Clubul De Sah Orizont 64 Brail 3.0 24.5 9.00
108 114 II Crestez Adrian-Laurentiu ROU 1468 Acs Master Mind Bucuresti 3.0 23.5 7.50
109 104 I Zamora Aurel ROU 1552 Cs Tinerii Maestri Bucuresti 3.0 23.5 7.50
110 116 II Pelin Ana-Maria ROU 1403 Csm Bucuresti 2.5 28.0 10.50
111 117 II Apostu Milena-Maria ROU 1326 Cs Sah Club Brasov 2.5 24.0 8.00
112 99 II Voinescu David-Ioan ROU 1609 Cs Sah Club Brasov 2.5 23.0 8.75
113 120 II Pomirleanu Daniela-Elena ROU 1182 Csm Bucuresti 2.5 22.0 6.00
114 73 I Nagy Ludovic ROU 1793 Cs Unio Satu Mare 2.0 28.5 5.50
115 46 CM Bucur Stefan ROU 1986 Clubul De Sah Deva 2.0 24.5 5.50
116 112 I Egli Ioan ROU 1482 Cs De Sah Lia Brasov 2.0 23.5 4.75
117 121 II Marin Alexia-Iuliana ROU 1129 Cs Universitar Ploiesti 2.0 23.0 7.00
118 122 III Pomirleanu Adrian-Constantin ROU 1081 Cs Sah Club Brasov 2.0 22.5 6.00
119 102 II Borsos Mihnea-Nicolae ROU 1574 Cs Sah Club Brasov 2.0 19.0 5.00
120 69 WCM Vericeanu Ilinca ROU 1815 Cs Politehnica Iasi 1.0 27.5 4.00
121 124 Nastase Cristian-Emil ROU 1001 Css Nr. 2 Bucuresti 1.0 22.5 2.00

POSEDARU   Bogdan

Rd. Bo. SNo Name Rtg FED Club/City Pts. Res.
1 11 73 I Nagy Ludovic 1793 ROU Cs Unio Satu Mare 2.0 w 1
2 11 44 CM Andreescu Darie-Ioan 2000 ROU Cs Tinerii Maestri Bucuresti 6.0 s ½
3 13 60 I Coman Vasile 1864 ROU Cs "asociatia Axiopolis Sport 4.0 w 1
4 8 32 CM Telea Stefan 2099 ROU Acs Sah Chindia Targoviste 5.5 s ½
5 7 22 NM Vladescu Florin-George 2191 ROU Cs Petrom Flacara Moreni 6.0 w 1
6 9 24 CM Dolana Andrei-Theodor 2167 ROU Clubul Central De Sah Bucurest 7.0 s ½
7 7 15 CM Pop Alexandru 2266 ROU Cs Otopeni 6.0 w 1
8 5 2 IM Ardelean George-Catalin 2499 ROU Cs Studentesc Medicina Timisoa 7.0 s 0
9 7 6 IM Doncea Vladimir 2405 ROU Acs De Sah Apa Nova Bucuresti 6.5 w ½

MIROIU    Catalin

Rd. Bo. SNo Name Rtg FED Club/City Pts. Res.
1 12 74 I Zlatea Cezar-Stelian 1777 ROU Clubul Central De Sah Bucurest 4.5 s 1
2 12 41 I Turlea Constantin 2019 ROU Cs Universitar Ploiesti 4.5 w 1
3 10 51 CM Anuta Elefterie-Laurentiu 1952 ROU Cs Petrom Flacara Moreni 5.5 s 1
4 3 4 IM Anton Teodor 2435 ROU Cs Studentesc Medicina Timisoa 6.0 s 0
5 8 30 CM Sandor Petrut 2122 ROU Cs Sah Club Galati 6.0 w ½
6 11 44 CM Andreescu Darie-Ioan 2000 ROU Cs Tinerii Maestri Bucuresti 6.0 w ½
7 10 31 I Pisu Robert-Daniel 2102 ROU Acs Smart Galati 4.5 s 1
8 7 23 FM Vrencian Lehel 2185 ROU Cs Al Cn Aprily Lajos Brasov 6.0 w 0
9 12 29 CM Ifrim Silviu 2124 ROU Cs Cimentul Bicaz 5.0 s 1

VLADESCU   Florin

Rd. Bo. SNo Name Rtg FED Club/City Pts. Res.
1 22 84 I Crampita Gheorghe 1740 ROU Acs Sah Chindia Targoviste 0.0 s 1
2 22 53 I Marin Victor-Mihai 1926 ROU Clubul Central De Sah Bucurest 4.0 w 1
3 6 7 IM Grunberg Mihai-Lucian 2395 ROU Cs Aem Luxten Timisoara 7.0 s 0
4 18 51 CM Anuta Elefterie-Laurentiu 1952 ROU Cs Petrom Flacara Moreni 5.5 w 1
5 7 11 FM Posedaru Bogdan 2351 ROU Cs Petrom Flacara Moreni 6.0 s 0
6 15 45 Bjerre Jonas 1987 DEN 4.0 w 1
7 15 64 I Voicu Gabriel 1827 ROU Cs Sah Club Galati 5.0 s 1
8 6 9 IM Itkis Boris 2372 ROU Cs Victoria Techirghiol 5.0 w 1
9 3 3 IM Georgescu Tiberiu-Marian 2478 ROU Acs De Sah Apa Nova Bucuresti 7.0 s 0

 

  SENETIA  Teodor 

Rd. Bo. SNo Name Rtg FED Club/City Pts. Res.
1 28 90 CM Jakab Kincso 1715 ROU Lps Satu Mare 4.5 s 1
2 27 105 I Bucur Denisa-Andreea 1550 ROU Cs Logic 64 Brasov 3.5 w 1
3 9 10 IM Balla Tamas-Kristof 2363 ROU Csm Lugoj 7.0 w 0
4 21 56 I Moga Victor-Emilian 1876 ROU Cs Maris 2003 Targu Mures 4.0 s 0
5 23 54 I Mocanu Victor-Valentin 1911 ROU Cs Sah Club Galati 4.5 w ½
6 30 66 CM Dobrin Catalin 1819 ROU Cso "tricolorul" Breaza 4.0 s 1
7 20 58 CM Nastase Stefan 1872 ROU Sport Club Juventus Bucuresti 5.5 w 1
8 14 36 NM Chesca Alexandru 2048 ROU Cs Vointa Buzau 5.5 s 1
9 9 15 CM Pop Alexandru 2266 ROU Cs Otopeni 6.0 w ½

ANUTA   Laurentiu

Rd. Bo. SNo Name Rtg FED Club/City Pts. Res.
1 51 114 II Crestez Adrian-Laurentiu 1468 ROU Acs Master Mind Bucuresti 3.0 w 1
2 20 20 Chircu Vadim 2214 MDA 5.5 s 1
3 10 12 NM Miroiu George-Catalin 2325 ROU Cs Petrom Flacara Moreni 6.0 w 0
4 18 22 NM Vladescu Florin-George 2191 ROU Cs Petrom Flacara Moreni 6.0 s 0
5 31 79 CM Vartopeanu Nicolae 1754 ROU Cs Universitatea Arad 3.5 w 1
6 18 29 CM Ifrim Silviu 2124 ROU Cs Cimentul Bicaz 5.0 s 0
7 32 94 I Stoian Cristian-Georgian 1687 ROU Csm Craiova 4.5 w ½
8 29 63 I Popa Marian 1828 ROU Acs Uztel Ploiesti 3.5 s 1
9 17 14 FM Voiteanu Gabriel 2289 ROU Cs Universitar Ploiesti 4.5 w 1

  AICI PUTETI VEDEA PARTIDELE  :

  

                          Festivalul Internațional de Șah Timișoara   2014   - 10 - 17  august

(  Cupa Soft Net Consulting )

                          Un concurs dezamagitor al unei  campioane nationale. Un inceput bun si un
    final de concurs ratat al junioarei Coman  Emilia, care in ideea pregatirii
      mondialelor  si europenelor de juniori , nu arata suficienta concentrare. Doar 3,5
     puncte din 7  realizate si un loc 27 din 56 participanti, este mult prea putin daca
       vrem cu adevarat  un rezultat notabil in competitiile internationale.

CLASAMENT  FINAL Cupa Soft Net Consulting

Loc Nr.start Numele ELO CIV Club/Oras Pct. TB2 TB3 TB4
1 1 CM Costachi Mihnea 2293 2228 Cs Universitatea Din Alba Iuli 6.0 30.0 26.0 27.75
2 4 CM Secheres Adrian-Simion 2092 2197 Css Nr. 1 Timisoara 6.0 29.5 26.0 26.25
3 2 CM Bida Mihai-Eugen 2267 2299 Cs Universitatea Craiova 5.5 28.0 25.0 23.50
4 8 I Patrascu Catalin-Lucian 2019 1999 Csm Focsani 2007 5.5 28.0 24.0 23.00
5 3 Lazov Toni 2097 0 Alkaloid 5.0 29.0 25.0 20.75
6 5 I Pavel Sebastian-Ionut 2092 2092 Cs Sah Club Galati 5.0 27.0 23.0 21.25
7 23 I Hincu Andrei 1696 1696 Css Nr. 1 Timisoara 5.0 26.5 22.5 19.00
8 9 I Fulger Ionut-Alexandru 1950 1941 Acs Sah Chindia Targoviste 5.0 26.5 22.5 18.50
9 6 CM Gavrilescu David 2031 1989 Cs Sah Club Oltenia Craiova 4.5 28.0 24.5 18.25
10 21 I Ursan Petru-Sebastian 1717 1717 Css Nr. 1 Timisoara 4.5 27.0 24.0 17.25
11 7 WCM Cosman Andreea-Marioara 2024 1940 Css Nr. 1 Timisoara 4.5 26.0 23.5 16.25
12 12 I Moldovan Rares 1858 1819 Lps Satu Mare 4.5 26.0 23.0 15.25
13 14 WCM Cirlig Ioana-Andreea 1837 1827 Csm Craiova 4.5 26.0 23.0 13.75
14 26 I Datcu-Goiceanu David 1683 1628 Cs Muncitorul Resita 4.5 22.0 19.5 13.25
15 18 I Matei Raul-Cornel 1751 1720 Clubul De Sah Dudestii Noi 4.5 21.5 18.5 14.00
16 10 I Barbuleanu Serban-Ioan 1936 1936 Cs Sah Club Oltenia Craiova 4.0 28.5 24.5 16.00
17 13 I Ileana George 1844 1844 Acs Logismart Sibiu 4.0 27.0 24.0 13.00
18 11 WCM Stanciu Ioana-Georgiana 1887 1810 Csm Craiova 4.0 24.0 21.0 13.00
19 24 I Szijarto Norbert-Ludwig 1695 1695 Css Nr. 1 Timisoara 4.0 23.5 20.5 10.50
20 30 II Ciorgovean Iustin 1615 1593 Cm De Sah Alba Iulia 4.0 22.0 19.0 11.50
21 35 II Carasca Bogdan-Petru 1577 1577 Cs Mediator Giarmata Vii 4.0 21.5 20.0 9.50
22 25 I Pricopie Stefan 1685 1685 Cs Otopeni 4.0 21.5 18.5 11.50
23 37 I Palii Alex 1567 1477 Cs Universitatea Agora Sport C 4.0 21.5 18.5 10.75
24 16 I Chioran Andrei-Ovidiu 1766 1707 Css Viitorul Cluj-Napoca 4.0 21.0 19.0 11.00
25 32 I Alboni Denis-Dean 1606 1642 Clubul De Sah Giroc 4.0 19.5 17.5 10.00
26 22 II Timpau Vasile 1699 1699 Csm Raraul Campulung Moldoven 3.5 25.0 22.0 11.00
27 19 I Coman Emilia-Florentina 1750 1751 Csm Ploiesti 3.5 24.5 21.5 10.75
28 20 I Paraschiv Paul-Alexandru 1718 1703 Clubul De Sah Giroc 3.5 23.0 20.5 11.75
29 33 I Anghel Maria 1604 1515 Css Palatul Copiilor Constanta 3.5 22.5 19.5 10.25
30 38 II Oprea Stefan-Teodor 1529 1529 Csm Craiova 3.5 20.0 17.5 7.50
31 53 IV Coman Andrei-Alexandru 0 1080 Css Nr. 1 Timisoara 3.5 19.5 17.0 7.25
32 29 I Gheorghiu Alexandru-Dan 1634 1619 Acs Master Mind Bucuresti 3.0 24.5 21.5 7.75
33 15 WCM Ciungan Diana-Alexandra 1817 1811 Css Nr. 1 Timisoara 3.0 23.0 20.5 8.50
34 40 I Ardelean Lorela-Daniela 1484 1301 Lps Satu Mare 3.0 22.5 20.0 9.50
35 17 I Barbul Ionel 1764 1764 Cs Victoria Techirghiol 3.0 22.5 20.0 8.00
36 28 I Ghitoiu-Stelzner Luigi-Rafael 1648 1670 Cs Mediator Giarmata Vii 3.0 22.5 19.5 9.00
37 27 II Craciun Alexandru-Emilian 1673 1689 Acs Genius Galati 3.0 22.0 20.0 6.00
38 48 I Paraschiv Petronela-Alexandra 1373 1384 Clubul De Sah Giroc 3.0 22.0 18.5 8.50
39 50 II Korcsek Daniel-Cristian 0 1212 Cs Talbot Resita 3.0 21.5 19.0 9.00
40 41 II Tuduran Camelia-Diana 1476 1480 Acs Sah Club Vados Arad 3.0 18.5 16.5 6.75
41 36 II Ungureanu Claudiu-Constantin 1567 1574 Css Nr. 1 Timisoara 2.5 22.0 20.0 5.75
42 31 I Lehaci Miruna-Daria 1615 1555 Cs Politehnica Iasi 2.5 22.0 19.5 5.75
43 47 II Momir Marco-Ivan 1402 1217 Css Nr. 1 Timisoara 2.5 18.5 16.5 4.25
44 45 II Popa Andrada 1421 1465 Cs Sah Club Brasov 2.5 16.0 14.5 4.00
45 39 I Colonescu Anna-Diana 1522 1522 Cs Muncitorul Resita 2.0 22.5 19.5 5.50
46 56 Parvu Constantin-Nicusor 0 1001 Csm Craiova 2.0 20.5 18.5 3.50
47 46 II Ileana Maria 1420 1420 Acs Logismart Sibiu 2.0 20.0 17.5 5.75
48 49 Petrusan George-Cristian 1342 1009 Clubul De Sah Deva 2.0 20.0 17.5 4.00
49 34 I Corolea Diana-Gabriela 1596 1576 Cs Mediator Giarmata Vii 2.0 20.0 17.0 5.25
50 44 I Szijarto Andreea-Irene 1456 1456 Css Nr. 1 Timisoara 2.0 19.0 17.5 5.00
51 51 II Balan Bogdan 0 1210 Sah Club Ramnicu Valcea 2.0 18.0 16.0 3.25
52 42 II Ignea Mihail-Raul 1474 1474 Cs Mediator Giarmata Vii 2.0 17.5 15.5 4.00
53 54 IV Carasca Andrei-Pavel 0 1064 Cs Mediator Giarmata Vii 2.0 17.5 15.5 3.00
54 52 III Bucur Andrei 0 1106 Cs Mediator Giarmata Vii 2.0 17.0 16.0 2.50
55 43 II Boaru Anca 1464 1464 Cs Mediator Giarmata Vii 1.0 15.5 14.0 1.25
56 55 Mirea Rares-Mihai 0 1001 Cs Mediator Giarmata Vii 1.0 14.5 13.0 1.25

Coman  Emilia

Rd. Masa Nr.start Numele ELO CIV Club/Oras Pct. Rez.
1 19 47 II Momir Marco-Ivan 1402 1217 Css Nr. 1 Timisoara 2.5 s 1
2 4 4 CM Secheres Adrian-Simion 2092 2197 Css Nr. 1 Timisoara 6.0 w 0
3 12 32 I Alboni Denis-Dean 1606 1642 Clubul De Sah Giroc 4.0 s 1
4 13 48 I Paraschiv Petronela-Alexandra 1373 1384 Clubul De Sah Giroc 3.0 w 1
5 5 10 I Barbuleanu Serban-Ioan 1936 1936 Cs Sah Club Oltenia Craiova 4.0 s 0
6 11 35 II Carasca Bogdan-Petru 1577 1577 Cs Mediator Giarmata Vii 4.0 w 0
7 14 33 I Anghel Maria 1604 1515 Css Palatul Copiilor Constanta 3.5 s ½

Festivalul International de Sah TIMISOARA BLITZ

CLASAMENT  FINAL

Loc Nr.start Numele ELO CIV Club/Oras Pct. TB2 TB3 TB4
1 2 CM Costachi Mihnea 2175 2228 Cs Universitatea Din Alba Iuli 7.0 28.0 24.0 31.00
2 3 CM Bida Mihai-Eugen 2170 2299 Cs Universitatea Craiova 6.0 29.5 25.5 25.00
3 10 I Ileana George 1746 1844 Acs Logismart Sibiu 5.5 26.0 22.0 22.00
4 1 CM Secheres Adrian-Simion 2183 2197 Css Nr. 1 Timisoara 5.0 31.0 27.0 22.00
5 11 I Ursan Petru-Sebastian 1732 1717 Css Nr. 1 Timisoara 5.0 28.5 25.0 20.25
6 4 I Pavel Sebastian-Ionut 2068 2092 Cs Sah Club Galati 5.0 27.5 23.5 21.25
7 8 I Moldovan Rares 1823 1819 Lps Satu Mare 5.0 26.5 23.0 18.50
8 15 I Paraschiv Paul-Alexandru 1704 1703 Clubul De Sah Giroc 5.0 21.0 19.0 14.00
9 9 CM Coman Emilia-Florentina 1756 1751 Csm Ploiesti 5.0 20.5 18.5 15.00
10 6 I Patrascu Catalin-Lucian 1908 1999 Csm Focsani 2007 4.5 26.0 22.5 16.50
11 13 I Hincu Andrei 1708 1696 Css Nr. 1 Timisoara 4.0 29.5 26.5 14.50
12 7 I Barbuleanu Serban-Ioan 1897 1936 Cs Sah Club Oltenia Craiova 4.0 29.5 25.5 14.00
13 14 WCM Stanciu Ioana-Georgiana 1704 1810 Csm Craiova 4.0 26.0 23.0 11.50
14 5 I Fulger Ionut-Alexandru 1950 1941 Acs Sah Chindia Targoviste 4.0 25.5 22.5 12.50
15 21 I Lehaci Miruna-Daria 1561 1555 Cs Politehnica Iasi 4.0 25.0 22.0 14.00
16 24 II Oprea Stefan-Teodor 1476 1529 Csm Craiova 4.0 25.0 22.0 12.00
17 20 I Palii Alex 1567 1477 Cs Universitatea Agora Sport C 4.0 24.5 22.5 12.00
18 19 II Carasca Bogdan-Petru 1567 1577 Cs Mediator Giarmata Vii 4.0 24.0 21.0 11.50
19 16 II Timpau Vasile 1699 1699 Csm Raraul Campulung Moldoven 4.0 23.5 20.5 13.25
20 17 II Korcsek Daniel-Cristian 1677 1212 Cs Talbot Resita 4.0 23.0 21.0 10.50
21 12 I Gheorghiu Alexandru-Dan 1729 1619 Acs Master Mind Bucuresti 4.0 23.0 20.0 11.00
22 33 II Balan Bogdan 0 1210 Sah Club Ramnicu Valcea 4.0 21.5 19.5 9.50
23 22 II Trifoi Mihaela-Ioana 1504 1505 Cs Sig-Mar Sighetu Marmatiei 4.0 21.5 18.5 9.50
24 23 I Ardelean Lorela-Daniela 1484 1301 Lps Satu Mare 3.5 27.5 24.0 12.50
25 29 II Momir Marco-Ivan 1402 1217 Css Nr. 1 Timisoara 3.5 22.5 19.5 11.50
26 31 Petrusan George-Cristian 1342 1009 Clubul De Sah Deva 3.5 19.0 17.0 8.50
27 18 II Craciun Alexandru-Emilian 1582 1689 Acs Genius Galati 3.0 25.0 21.5 9.75
28 34 II Marin Andrei 0 1206 Clubul De Sah Diana Galati 3.0 24.5 21.5 9.00
29 27 I Paraschiv Petronela-Alexandra 1415 1384 Clubul De Sah Giroc 3.0 23.0 20.0 8.00
30 25 II Ileana Maria 1450 1420 Acs Logismart Sibiu 3.0 22.0 20.0 6.50
31 38 IV Coman Andrei-Alexandru 0 1080 Css Nr. 1 Timisoara 3.0 20.5 18.5 5.00
32 40 IV Coman Gabriel-Flavius 0 1036 Css Nr. 1 Timisoara 3.0 20.5 17.5 7.00
33 26 II Covrig Larisa-Raluca 1415 1428 Cs Sig-Mar Sighetu Marmatiei 3.0 20.0 18.5 6.00
34 36 II Marina Raluca-Ioana 0 1097 Css Nr. 1 Timisoara 3.0 20.0 18.0 6.00
35 46 Parvu Constantin-Nicusor 0 1001 Csm Craiova 3.0 18.0 16.0 5.50
36 35 II Sarac Iasmina 0 1112 Css Nr. 1 Timisoara 3.0 18.0 16.0 5.50
37 39 III Korcsek Alexandru-David 0 1064 Cs Talbot Resita 3.0 16.5 14.5 6.50
38 45 Maniul Francesca-Medeea 0 1001 Clubul De Sah Deva 2.5 18.5 16.5 5.25
39 28 II Cocis Rares-Mihai 1413 1282 Acs Samus Sah Club Cluj Napoca 2.0 24.0 21.0 4.00
40 30 II Tuduran Camelia-Diana 1395 1480 Acs Sah Club Vados Arad 2.0 22.0 19.0 5.00
41 32 II Popa Andrada 1330 1465 Cs Sah Club Brasov 2.0 21.0 19.0 2.50
42 47 Stanescu Tudor-Stefan 0 1001 2.0 18.0 16.0 2.50
43 42 III Matasaru Patrick 0 1001 Css Nr. 1 Timisoara 2.0 17.5 16.0 2.00
44 44 Dragoi Gabriel-Fabius 0 1001 Acs Dumbravita 2.0 17.0 15.0 3.50
45 41 Melicut David 0 1003 Clubul De Sah Deva 2.0 16.0 14.0 4.50
46 37 III Kiss Alexandra-Maria 0 1090 Css Nr. 1 Timisoara 2.0 14.5 13.5 2.00
47 43 Anghel Teodor-Andrei 0 1001 Acs M.M. Mihail Marin Bucurest 1.0 17.5 16.0 0.50

Coman  Emilia

Rd. Masa Nr.start Numele ELO CIV FED Club/Oras Pct. Rez.
1 9 32 II Popa Andrada 1330 1465 ROU Cs Sah Club Brasov 2.0 w 1
2 9 21 I Lehaci Miruna-Daria 1561 1555 ROU Cs Politehnica Iasi 4.0 s 0
3 7 23 I Ardelean Lorela-Daniela 1484 1301 ROU Lps Satu Mare 3.5 w 0
4 14 36 II Marina Raluca-Ioana 0 1097 ROU Css Nr. 1 Timisoara 3.0 s 1
5 10 28 II Cocis Rares-Mihai 1413 1282 ROU Acs Samus Sah Club Cluj Napoca 2.0 w 1
6 9 24 II Oprea Stefan-Teodor 1476 1529 ROU Csm Craiova 4.0 s 1
7 6 19 II Carasca Bogdan-Petru 1567 1577 ROU Cs Mediator Giarmata Vii 4.0 w 1

                      "Banca Feroviara Open 2014 editia a 7-a (ex-Arad open) "  

                                                                       Arad  /  4 - 10  august

                        Cu 232 de participanti, dintre care 9 GM, 24 MI si 15 MF, se poate afirma ca
         acest open este al doilea cel mai tare open din acest an, din Romania , dupa Iasi .
       Doar simpla participare poate crea multiple satisfactii, cu atat mai mult, clasarea
      pe un loc cat mai bun constituie un adevarat succes. Printre numerosii participanti
      , s-au  numarat  si  Miroiu George Catalin (locul 32 - 6p), Posedaru Bogdan
       (locul 34 - 6p), Dobre  Claudiu ( locul 50 - 5,5p), Acsinte Matei ( locul 58 - 5,5p) si
        Didiliuc  Dariana ( locul 166 - 4p ) .
          Pe langa competitia principala, s-au organizat si turnee de blitz, Klotz (Bughouse),
       960 Fischer Random , Combinat (perechi) si tenis de masa.
          Trebuie sa recunosc ca personal am avut o dubla satisfactie , ca la turneele pe
       echipe , la Combinat si la Klotz, echipa formata din Miroiu Catalin  si Acsinte Matei
          au ocupat locul 1 , respectiv locul 3, dar in plus, si-au denumit echipa "Legendele
      CON PET-ului", ca aducere aminte a vremurilor cand evoluau sub culorile acestui
      club.   LE  MULTUMESC !!!

                                            MIROIU    Catalin                          POSEDARU   Bogdan                 DOBRE    Claudiu                             

                                                                             

                                                                                   ACSINTE   Matei                    DIDILIUC    Dariana      

CLASAMENT  FINAL

Rk. SNo Name FED RtgI RtgN Club/City Pts. TB1 TB2 TB3
1 3 GM Mista Aleksander POL 2613 0 POLONIA 8.0 2342 45.0 49.25
2 2 GM Vovk Andrey UKR 2614 0 UCRAINA 7.5 2309 43.0 44.75
3 5 GM Jakubowski Krzysztof POL 2530 0 POLONIA 7.5 2297 43.5 47.75
4 1 GM Berkes Ferenc HUN 2658 0 UNGARIA 7.0 2255 41.5 40.25
5 6 GM Balog Imre HUN 2520 0 UNGARIA 7.0 2243 40.5 39.25
6 13 IM Battaglini Gabriel FRA 2431 0 FRANTA 7.0 2219 40.0 36.50
7 24 IM Baratosi Daniel ROU 2384 2407 Cs Universitar Ploiesti 7.0 2131 37.5 36.50
8 10 GM Abramovic Bosko SRB 2457 0 SERBIA 7.0 2121 37.0 35.25
9 18 IM Doncea Vladimir ROU 2405 2405 Acs De Sah Apa Nova Bucuresti 7.0 2119 38.0 36.00
10 36 CM Costachi Mihnea ROU 2293 2228 Cs Universitatea Din Alba Iuli 7.0 2099 38.0 36.50
11 28 IM Bogdan Dan ROU 2369 2365 Cs Sinandrei Timis 6.5 2279 42.0 37.50
12 16 FM Gledura Benjamin HUN 2407 0 UNGARIA 6.5 2227 41.5 36.50
13 27 IM Manea Alexandru ROU 2369 2386 Cs Universitar Ploiesti 6.5 2189 38.5 33.00
14 8 IM Georgescu Tiberiu-Marian ROU 2478 2477 Acs De Sah Apa Nova Bucuresti 6.5 2097 36.5 32.00
15 21 IM Cioara Andrei-Nestor ROU 2394 2403 Cs Universitar Ploiesti 6.5 2074 37.0 33.25
16 23 FM Horvath Zsolt HUN 2393 0 UNGARIA 6.5 2065 35.5 32.75
17 46 NM Bonte Andrei-Mihai ROU 2251 2267 Cs Sah Club Galati 6.5 2054 36.5 32.75
18 12 IM Anton Teodor ROU 2435 2441 Cs Studentesc Medicina Timisoa 6.0 2254 43.0 34.25
19 7 GM Tadic Branko SRB 2495 0 SERBIA 6.0 2229 41.0 32.75
20 26 IM Milu Romeo-Sorin ROU 2372 2385 Clubul De Sah Deva 6.0 2205 41.5 33.00
21 11 IM Filip Lucian ROU 2454 2458 Csm Lugoj 6.0 2172 39.0 31.50
22 29 IM Ramiro Ovejero Juan Luis ESP 2364 0 SPANIA 6.0 2169 39.0 30.00
23 19 IM Mijovic Stefan MNE 2404 0 MUNTENEGRU 6.0 2169 38.5 29.25
24 30 IM Balla Tamas-Kristof ROU 2363 2360 Csm Lugoj 6.0 2159 39.0 31.75
25 4 GM Piorun Kacper POL 2560 0 POLONIA 6.0 2154 39.0 32.75
26 47 CM Tomici Stefan ROU 2239 2261 Cs Studentesc Medicina Timisoa 6.0 2148 39.0 31.75
27 17 IM Vasiesiu Dan ROU 2406 2395 Acs Mures 2004 Targu Mures 6.0 2146 39.0 29.50
28 22 FM Deac Bogdan-Daniel ROU 2394 2400 Sah Club Ramnicu Valcea 6.0 2142 38.5 30.50
29 15 IM Petrisor Adrian-Marian ROU 2417 2441 Cs Sah Club Oltenia Craiova 6.0 2125 38.0 29.50
30 78 CM Gheorghiu Calin ROU 2047 2106 Cs Politehnica Iasi 6.0 2119 39.5 30.50
31 37 Farkas Richard HUN 2289 0 UNGARIA 6.0 2118 37.5 28.00
32 33 NM Miroiu George-Catalin ROU 2325 2325 Cs Petrom Flacara Moreni 6.0 2099 37.5 30.00
33 35 IM Cvetkovic Srdjan SRB 2294 0 SERBIA 6.0 2096 39.0 31.50
34 31 FM Posedaru Bogdan ROU 2351 2373 Cs Petrom Flacara Moreni 6.0 2086 36.5 29.25
35 20 FM Lukovic Vladimir SRB 2396 0 SERBIA 6.0 2081 40.0 33.50
36 44 FM Hristodorescu Daniel ROU 2258 2258 Cs De Sah Alex Brasov 6.0 2062 35.0 30.00
37 48 CM Toma Radu-Cristian ROU 2229 2239 Cs Sah Club Brasov 6.0 2061 39.0 31.00
38 45 CM Paval George ROU 2257 2257 Cs Sah Club Galati 6.0 2050 35.5 29.75
39 41 CM Pop Alexandru ROU 2266 2266 Cs Otopeni 6.0 2046 36.5 30.00
40 55 CM Martian Dragos-Daniel ROU 2199 2176 Cs Sah Club Galati 6.0 1992 36.0 29.50
41 89 I Andreescu Darie-Ioan ROU 2000 2000 Cs Tinerii Maestri Bucuresti 6.0 1965 34.0 24.75
42 60 CM Dolana Andrei-Theodor ROU 2167 2183 Clubul De Sah Al Municipiului 6.0 1925 32.5 26.75
43 61 WFM Visanescu Daria-Ioana ROU 2160 2090 Clubul De Sah Deva 6.0 1888 32.5 25.00
44 9 IM Lapshun Yury USA 2458 0 SUA 5.5 2231 43.5 32.25
45 14 IM Nagy Gabor HUN 2423 0 UNGARIA 5.5 2186 39.0 28.75
46 39 CM Bida Mihai-Eugen ROU 2267 2299 Cs Universitatea Craiova 5.5 2169 40.0 30.00
47 103 I Calin Alexandru ROU 1942 1933 Cs Tinerii Maestri Bucuresti 5.5 2155 39.0 27.25
48 56 IM Mozes Ervin ROU 2197 2213 Cs Universitatea Arad 5.5 2088 40.0 29.00
49 38 WGM Sandu Mihaela ROU 2267 2308 Cs Studentesc Medicina Timisoa 5.5 2079 37.5 27.00
50 25 FM Dobre Claudiu-Cristian ROU 2374 2374 Cs Petrom Flacara Moreni 5.5 2061 38.0 28.75
51 32 IM Ardeleanu Alin ROU 2335 2335 Acs "Petra-Sah" Satu Mare 5.5 2052 40.0 28.00
52 58 FM Suciu Dinu-Simi ROU 2186 2187 Acs "Petra-Sah" Satu Mare 5.5 2039 35.5 25.50
53 67 Lazov Toni MKD 2097 0 MACEDONIA 5.5 2032 36.5 25.75
54 54 NM Varlan Hervig-Ioan ROU 2200 2197 Sah Club Ramnicu Valcea 5.5 2030 36.5 25.50
55 85 I Patrascu Catalin-Lucian ROU 2019 1999 Csm Focsani 2007 5.5 2003 33.5 22.25
56 71 CM Uzumcu Ahmet Utku TUR 2080 0 TURCIA 5.5 1987 35.5 26.00
57 125 I Moldovan Rares ROU 1858 1819 Lps Satu Mare 5.5 1971 34.5 24.00
58 82 CM Acsinte Matei-Ionut ROU 2020 2058 Csm Focsani 2007 5.5 1969 35.0 24.25
59 86 I Ambru Dan-Calin ROU 2019 1965 Acs Napocensis Activ Cluj Napo 5.5 1959 34.5 23.50
60 63 CM Chirita-Mihaila Marius-Consta ROU 2141 2141 Css Nr. 1 Timisoara 5.5 1951 34.0 24.00
61 64 NM Kutnik Alexandru-Francisc ROU 2140 2132 Acs Sissa Constanta 5.5 1946 31.0 22.75
62 62 NM Tincu Radu-Laurentiu ROU 2151 2155 Cs Apollo Satu Mare 5.5 1936 33.5 25.50
63 53 CM Kelly Ladislau-Endre ROU 2205 2205 Acs Sah Club Vados Arad 5.5 1933 36.0 27.00
64 94 Bjerre Jonas DEN 1987 0 DANEMARCA 5.5 1916 34.0 23.75
65 81 CM Bonte Arghir ROU 2024 1988 Clubul De Sah Al Municipiului 5.5 1910 34.5 22.75
66 84 I Ungureanu Sandu ROU 2020 2020 Acs Sah Club Vados Arad 5.5 1898 35.0 23.75
67 87 NM Craciun Ovidiu ROU 2007 2007 Sah Club Cugir 5.5 1881 32.0 22.25
68 111 I Cretu Sorin-Alexandru ROU 1910 1910 Cs Universitatea Arad 5.5 1851 34.0 23.75
69 90 I Banzea Alexandru-Bogdan ROU 1998 2052 Acs De Sah Apa Nova Bucuresti 5.0 2128 38.5 24.00
70 65 WCM Marjanovics Annamaria HUN 2125 0 UNGARIA 5.0 2125 38.5 24.50
71 42 CM Nastase Robert-Paul ROU 2265 2178 Clubul Central De Sah Bucurest 5.0 2025 35.5 23.75
72 66 CM Bunta Andrei ROU 2102 2041 Sah Club Ramnicu Valcea 5.0 2017 35.0 22.75
73 91 WCM Serbanescu Diana-Maria ROU 1989 1989 Acs De Sah Apa Nova Bucuresti 5.0 2005 34.0 20.00
74 70 CM Samu Sorin-Mihai ROU 2083 2083 Clubul De Sah-Tenis Speranta O 5.0 1981 35.0 19.50
75 52 WIM Varga Klara HUN 2210 0 UNGARIA 5.0 1979 35.5 23.50
76 107 I Vasiesiu Victor ROU 1923 1860 Css Targu Mures 5.0 1979 34.5 19.00
77 79 CM Popa-Matei Viorel-Ovidiu ROU 2039 2039 Acs Sah Club Vados Arad 5.0 1971 34.0 21.50
78 230 Ginguta Gheorghe ROU 0 1001 Acs Sah Club Vados Arad 5.0 1963 33.5 21.50
79 130 WCM Cusmuliuc Diana-Elena ROU 1843 1839 Cs Politehnica Iasi 5.0 1954 34.0 20.00
80 93 IM Panush Viktor MDA 1987 0 MOLDOVA 5.0 1952 32.0 21.50
81 68 I Chima Radu-Niculin ROU 2094 2094 Asociatia Sah Club Bistrita 5.0 1933 31.5 19.00
82 88 Radovanovic Mihajlo SRB 2003 0 SERBIA 5.0 1928 33.0 19.25
83 162 I Alb Flavius-Robert ROU 1720 1720 Acs Sah Club Vados Arad 5.0 1927 34.0 24.75
84 57 Harriott Tyrell USA 2192 0 SUA 5.0 1925 33.0 18.50
85 104 I Barbuleanu Serban-Ioan ROU 1936 1936 Cs Sah Club Oltenia Craiova 5.0 1924 34.5 20.75
86 101 I Ciorica Mihai-Vlad ROU 1944 1938 Css Nr. 1 Timisoara 5.0 1921 32.0 19.00
87 59 FM Vrencian Lehel ROU 2185 2133 Cs Al Cn Aprily Lajos Brasov 5.0 1910 33.0 19.00
88 40 FM Rusan Paul-Cristian ROU 2267 2285 Asociatia Sah Club Bistrita 5.0 1907 32.0 20.75
89 43 FM Sadilek Peter AUT 2265 0 AUSTRIA 5.0 1903 35.0 22.75
90 75 CM Juncu Nicolae ROU 2060 2084 Csm Cluj Napoca 5.0 1893 35.0 21.50
91 165 I Ursan Petru-Sebastian ROU 1717 1717 Css Nr. 1 Timisoara 5.0 1892 32.0 21.25
92 83 WFM Adoamnei Roxana-Antonela ROU 2020 2020 Cs Universitatea Arad 5.0 1890 31.5 20.25
93 72 I Gulie Cosmin ROU 2076 2076 Cs Universitatea Targoviste 5.0 1887 32.5 21.50
94 117 WCM Stanciu Ioana-Georgiana ROU 1887 1810 Csm Craiova 5.0 1877 31.0 21.00
95 188 II Motiu Victor ROU 1589 1589 Acs Sah Club Vados Arad 5.0 1877 30.5 21.00
96 116 I Nanu Florentin-Gabriel ROU 1893 1893 Css Palatul Copiilor Constanta 5.0 1867 34.5 20.25
97 108 I Bugari Domnosie-Alin ROU 1918 1918 Cs Universitatea Arad 5.0 1853 31.0 19.00
98 174 I Szasz Andrei ROU 1679 1679 Cs Universitatea Arad 5.0 1852 33.0 21.25
99 109 Zanon Magnus AUT 1915 0 AUSTRIA 5.0 1832 34.5 20.00
100 137 CM Dobrin Catalin ROU 1819 1819 Cso "tricolorul" Breaza 5.0 1829 31.0 18.00
101 152 CM Cimpean Andra ROU 1760 1642 Lps Satu Mare 5.0 1708 27.0 17.50
102 129 I Ileana George ROU 1844 1844 Acs Logismart Sibiu 4.5 2062 36.5 20.25
103 74 Marjanovics Gyorgy HUN 2071 0 UNGARIA 4.5 2043 35.0 18.75
104 98 I Fulger Ionut-Alexandru ROU 1950 1941 Acs Sah Chindia Targoviste 4.5 2002 35.5 20.75
105 99 Kersten Julian AUT 1947 0 AUSTRIA 4.5 1976 35.5 20.75
106 34 IM Nikac Predrag MNE 2323 0 MUNTENEGRU 4.5 1966 34.5 21.25
107 173 I Datcu-Goiceanu David ROU 1683 1628 Cs Muncitorul Resita 4.5 1937 35.0 18.00
108 50 CM Ocnarescu Victor ROU 2217 2217 Clubul Central De Sah Bucurest 4.5 1918 33.5 20.00
109 135 I Ognean Mihnea-Ionut ROU 1822 1828 Css Targu Mures 4.5 1888 30.0 15.50
110 112 I Radulescu Gabriel ROU 1902 1902 Cs Siciliana Bucuresti 4.5 1881 32.0 16.00
111 157 I Nastase Andreea-Cristina ROU 1743 1732 Clubul Central De Sah Bucurest 4.5 1877 32.5 18.00
112 156 I Szilveszter Sandor ROU 1751 1751 Cs Lacul Ursu Sovata 4.5 1844 30.0 15.25
113 127 I Rauca Horatiu-Augustin ROU 1848 1848 Asociatia Sah Club Bistrita 4.5 1829 30.0 16.25
114 145 I Matei Stefan-Razvan ROU 1780 1780 Cs Colosseum Giurgiu 4.5 1828 31.0 15.25
115 159 I Stejeroiu Vlad ROU 1727 1727 Cs Logic 64 Brasov 4.5 1824 30.5 17.75
116 119 I Muresan Ciprian-Simon-Florin ROU 1877 1877 Cs Mediator Giarmata Vii 4.5 1821 32.0 17.50
117 92 CM Bartha Andrei ROU 1987 1987 Cs Universitatea Arad 4.5 1799 33.0 16.25
118 180 I Ciocan Maria-Alexandra ROU 1640 1643 Sah Club Ramnicu Valcea 4.5 1796 29.5 16.75
119 100 WCM Lolici Iselin-Amanda ROU 1945 1927 Csm Lugoj 4.5 1794 33.0 17.25
120 199 I Balan Briana-Cleopatra ROU 1501 1475 Css Viitorul Cluj-Napoca 4.5 1794 29.0 18.00
121 97 CM Muller Wilhelm ROU 1962 1958 Cs Unio Satu Mare 4.5 1777 33.5 16.50
122 80 Bjerre Tavs DEN 2039 0 DANEMARCA 4.5 1762 31.0 16.25
123 128 Farkas Lorinc HUN 1845 0 UNGARIA 4.5 1760 29.0 15.25
124 51 IM Florescu Codrut-Constantin ROU 2211 2195 Clubul De Sah Deva 4.5 1758 30.5 19.00
125 133 I Dumitrica Sorin-Radu ROU 1834 1834 Acs Sah Club Vados Arad 4.5 1751 29.5 15.50
126 96 CM Moldovan Gheorghe-Zamfir ROU 1964 1964 Clubul De Sah Dudestii Noi 4.5 1749 29.5 17.25
127 95 CM Horvath Ludovic ROU 1974 1974 Cs Crisul Oradea 4.5 1742 31.0 17.50
128 175 CM Murg Gheorghe ROU 1676 1676 Cso Cugir 4.5 1735 27.0 13.25
129 167 II Horvath Stefan ROU 1704 1704 Cs Victoria Nadlac 4.5 1722 27.0 13.75
130 102 I Veron Andrei-Stefan ROU 1943 1943 Cs Vointa Satu Mare 4.5 1708 28.5 15.25
131 147 I Cazan Calin-Claudiu ROU 1778 1778 Cs Mediator Giarmata Vii 4.5 1679 26.5 14.25
132 141 NM Zlatariu Marin ROU 1803 1803 Cs Universitatea Arad 4.5 1678 29.5 16.50
133 151 I Colompar Ladislau-Alexandru ROU 1761 1761 Acs Sah Club Vados Arad 4.5 1645 29.0 17.50
134 142 II Meleg Victor ROU 1790 1775 Cs Maris 2003 Targu Mures 4.5 1630 23.5 13.25
135 134 WCM Anton Ana-Roxana ROU 1830 1830 Cs Politehnica Iasi 4.0 1945 34.5 17.00
136 140 Nicora Cristi MDA 1810 0 MOLDOVA 4.0 1945 34.0 18.00
137 139 WCM Ciungan Diana-Alexandra ROU 1817 1811 Css Nr. 1 Timisoara 4.0 1893 32.5 16.25
138 69 FM Frink Ferenc HUN 2094 0 UNGARIA 4.0 1892 35.0 16.50
139 73 Joo Janos HUN 2074 0 UNGARIA 4.0 1883 32.5 15.50
140 123 I Brosman Alexandru ROU 1871 1871 Cs Universitatea Arad 4.0 1861 31.5 14.00
141 186 I Alboni Denis-Dean ROU 1606 1642 Clubul De Sah Giroc 4.0 1855 31.0 16.25
142 132 WCM Cirlig Ioana-Andreea ROU 1837 1827 Csm Craiova 4.0 1849 31.5 15.00
143 118 I Ghita Vlad-Bogdan ROU 1878 1883 Acs Sah Club Vados Arad 4.0 1841 31.0 14.50
144 181 II Balaceanu David ROU 1626 1626 Acs Sah Club Vados Arad 4.0 1839 30.5 15.00
145 105 CM Pop Valer ROU 1936 1923 Clubul De Sah Deva 4.0 1817 31.5 15.75
146 113 I Parasca Claudiu ROU 1901 1901 Cs Universitatea Arad 4.0 1801 29.5 14.25
147 164 I Bichiceanu Dan-Radu ROU 1717 1717 Cs Victoria Nadlac 4.0 1801 28.5 12.00
148 228 Bulgaru Vasile ROU 0 1001 Acs Sah Club Vados Arad 4.0 1794 31.5 15.75
149 120 I David Bogdan-Emanuel ROU 1877 1784 Acs Sah Club Vados Arad 4.0 1774 30.0 13.00
15 106 I Rotaru Teodor ROU 1935 1935 Cs Pionul Piatra Neamt 4.0 1759 32.5

13.75

151 190 II Carasca Bogdan-Petru ROU 1577 1577 Cs Mediator Giarmata Vii 4.0 1758 29.0 12.00
152 183 Tadic Stefan SRB 1617 0 SERBIA 4.0 1745 29.0 13.50
153 177 I Macinic Victor-Mihai ROU 1669 1669 Acs Sah Club Vados Arad 4.0 1734 30.0 14.00
154 77 CM Dombi-Marias Rudolf ROU 2058 2028 Clubul De Sah Dudestii Noi 4.0 1730 31.0 14.50
155 143 I Dragoi Tudor ROU 1782 1782 Cs Ineu 4.0 1718 27.5 11.00
156 184 I Lehaci Miruna-Daria ROU 1615 1555 Cs Politehnica Iasi 4.0 1709 26.0 10.50
157 114 Ohat Imre HUN 1895 0 UNGARIA 4.0 1700 31.0 13.50
158 138 Csomos Janos HUN 1818 0 UNGARIA 4.0 1684 27.5 13.25
159 213 I Chitibea Horia-Lus ROU 0 1462 Cs Talbot Resita 4.0 1673 29.5 15.75
160 110 I Corchis Ion ROU 1914 1914 Acs Sah Chindia Targoviste 4.0 1672 29.5 13.50
161 178 Martonosi Adam HUN 1662 0 UNGARIA 4.0 1651 27.5 13.50
162 160 II Conciatu Dan Atanasie ROU 1727 1727 Cs Studentesc Medicina Timisoa 4.0 1650 26.0 14.75
163 149 CM Simion Nicolae ROU 1775 1854 Cs Tinerii Maestri Bucuresti 4.0 1647 29.5 11.75
164 148 FM Ardelean Rusalim-Pavel ROU 1776 1776 Cs Universitatea Arad 4.0 1635 26.0 14.00
165 146 I Milian Marius-Daniel ROU 1780 1780 Cs Universitatea Arad 4.0 1631 26.0 11.75
166 172 I Didiliuc Dariana-Gabriela ROU 1685 1658 Csm Craiova 4.0 1602 24.0 10.00
167 126 I Lucan Marius-Gabriel ROU 1856 1856 Acs Sah Club Vados Arad 3.5 1800 29.0 12.25
168 115 Szabo Ervin HUN 1894 0 UNGARIA 3.5 1795 32.5 14.25
169 192 I Palii Alex ROU 1567 1477 Cs Universitatea Agora Sport C 3.5 1766 30.5 12.75
170 150 Terek Gyula HUN 1765 0 UNGARIA 3.5 1761 29.0 10.75
171 221 III Petruse Aurel-Florin ROU 0 1126 Acs Sah Club Vados Arad 3.5 1756 28.0 11.25
172 196 I Colonescu Anna-Diana ROU 1522 1522 Cs Muncitorul Resita 3.5 1746 29.5 13.25
173 155 I Matei Raul-Cornel ROU 1751 1751 Clubul De Sah Dudestii Noi 3.5 1722 28.5 11.75
174 171 WCM Rohlicek Maria-Magdalena ROU 1692 1692 Cs Mediator Giarmata Vii 3.5 1705 29.5 9.25
175 197 II Juravle Mihnea-Marian ROU 1518 1518 Css Nr. 1 Timisoara 3.5 1702 27.5 12.25
176 194 II Ciorica Ovidiu-Nicolaie ROU 1555 1555 Cs Mediator Giarmata Vii 3.5 1696 27.5 10.00
177 153 CM Vartopeanu Nicolae ROU 1754 1760 Cs Universitatea Arad 3.5 1690 26.5 10.75
178 136 I Rujan Rodel-Marinel ROU 1822 1822 Acs Sah Club Vados Arad 3.5 1688 30.0 10.25
179 187 I Prunariu Ana-Maria ROU 1594 1588 Cs Studentesc Medicina Timisoa 3.5 1672 27.5 10.75
180 158 I Costiuc Ioan ROU 1737 1737 Cs Sig-Mar Sighetu Marmatiei 3.5 1662 28.0 11.50
181 204 II Popa Andrada ROU 1421 1465 Cs Sah Club Brasov 3.5 1662 26.5 8.75
182 195 II Salgau Eusebiu ROU 1552 1552 Asociatia Sah Club Bistrita 3.5 1654 26.0 9.00
183 223 II Gheorghiu Gabriel-Ion ROU 0 1087 Cs Universitatea Arad 3.5 1632 26.0 11.25
184 131 I Paun Constantin ROU 1841 1841 Clubul De Sah-Tenis Speranta O 3.5 1622 28.5 10.25
185 154 II Leahu Cristian-Constantin ROU 1752 1752 Cs Mediator Giarmata Vii 3.5 1609 27.0 10.75
186 176 II Iancu Paul-Serban ROU 1672 1672 Cs Universitatea Agora Sport C 3.5 1604 25.5 9.75
187 170 II Ceoroianu Laurentiu-Tudor ROU 1694 1694 Cs Sah Club Oltenia Craiova 3.5 1598 25.5 7.75
188 166 I Pop Ioan ROU 1711 1790 Acs Napocensis Activ Cluj Napo 3.5 1533 27.0 7.50
189 168 CM Tudor Ioan ROU 1701 1702 CS Gandirea Oradea 3.5 1508 26.0 9.50
190 76 CM Sorbun Cristinel ROU 2060 2060 Club Sah Caissa Miercurea Ciuc 3.0 1829 32.5 11.50
191 185 II Jinga Vlad-Ionut ROU 1610 1588 Cs Universitatea Arad 3.0 1823 29.5 9.50
192 198 I Craciun Bianca ROU 1516 1531 Acs Sah Club Vados Arad 3.0 1753 28.5 8.50
193 179 I Ionita Gheorghe ROU 1652 1619 Cs Mediator Giarmata Vii 3.0 1695 29.0 8.50
194 201 II Anghel Iulian-Mihai ROU 1471 1471 Acs Sah Club Vados Arad 3.0 1649 25.5 9.25
195 144 I Uta Ilie ROU 1781 1802 Acs Dumbravita 3.0 1645 27.0 9.50
196 212 II Mihailescu Anna ROU 1346 1346 Acs Sah Club Vados Arad 3.0 1632 26.5 8.25
197 193 II Tutuian Valentin ROU 1562 1562 Cs Gloria Resita 3.0 1612 24.5 9.00
198 189 II Obsusta Stefan ROU 1584 1584 Cs Victoria Nadlac 3.0 1604 26.0 7.75
199 217 II Gergely-Vogel Robert ROU 0 1172 Acs Sah Club Vados Arad 3.0 1570 24.5 8.00
200 124 WCM Dragulescu Narcisa-Lavinia ROU 1859 1859 Cs Studentesc Medicina Timisoa 3.0 1564 24.5 9.00
201 202 I Sacaleanu Sergiu-Dorel ROU 1462 1462 Acs Sah Club Vados Arad 3.0 1549 23.5 6.50
202 216 II Korcsek Daniel-Cristian ROU 0 1212 Cs Talbot Resita 3.0 1530 23.5 6.50
203 207 II Momir Marco-Ivan ROU 1402 1217 Css Nr. 1 Timisoara 3.0 1525 24.0 7.00
204 206 II Bogdan Andrada-Ioana ROU 1406 1406 Acs Dumbravita 3.0 1515 24.5 6.50
205 210 II Foltic-Costea Florin ROU 1375 1375 Acs Sah Club Vados Arad 3.0 1509 23.0 7.00
206 224 IV Anton Marcel ROU 0 1077 Cs Universitatea Agora Sport C 3.0 1487 24.0 9.25
207 226 IV Naghi Ioan Viorel ROU 0 1024 Acs Sah Club Vados Arad 3.0 1478 20.5 6.00
208 191 I Tol Ioan ROU 1570 1570 Cs Universitatea Arad 3.0 1475 24.0 6.50
209 209 II Baiasu Mihai-Liviu ROU 1389 1389 Sah Club Ramnicu Valcea 2.5 1723 28.5 9.00
210 200 II Tuduran Camelia-Diana ROU 1476 1480 Acs Sah Club Vados Arad 2.5 1659 27.5 6.25
211 208 I Rohlicek Anca-Elena ROU 1396 1399 Cs Mediator Giarmata Vii 2.5 1620 24.5 5.25
212 225 IV Carasca Andrei-Pavel ROU 0 1064 Cs Mediator Giarmata Vii 2.5 1598 24.5 6.50
213 222 III Balaban Dan-Petru ROU 0 1122 Acs Sah Club Vados Arad 2.5 1543 23.5 5.75
214 218 III Bogdan Adrian ROU 0 1164 Css Nr. 1 Timisoara 2.5 1525 23.0 5.50
215 214 II Radu Paul-Florian ROU 0 1259 Acs Sah Club Vados Arad 2.5 1459 23.0 5.75
216 236 Tigan Gheorghe Nicolae ROU 0 1001 Acs Sah Club Vados Arad 2.5 1450 21.5 5.00
217 231 Hajduk Lucia-Katarina ROU 0 1001 Cs Victoria Nadlac 2.5 1430 20.0 4.25
218 211 WNM Mihai Eleonora-Antonia ROU 1374 1374 Cs Mediator Giarmata Vii 2.0 1564 27.5 4.00
219 215 II Matasaru Stephanie ROU 0 1232 Css Nr. 1 Timisoara 2.0 1560 24.0 6.00
220 219 III Pruna Victor-Constantin ROU 0 1157 Acs Sah Club Vados Arad 2.0 1558 25.0 6.50
221 229 Dumitrica Radu ROU 0 1001 Acs Sah Club Vados Arad 2.0 1457 21.0 3.00
222 234 Pirvu Laura ROU 0 1001 Acs Sah Club Vados Arad 2.0 1404 19.0 3.50
223 205 II Balint Stefan ROU 1412 1412 Acs Sah Club Vados Arad 2.0 1402 20.0 3.25
224 227 Babos Denis-Daniel ROU 0 1001 Cs Unirea - Sannicolau Mare 2.0 1402 18.0 3.00
225 235 Scrob Calin Dan ROU 0 1001 Acs Sah Club Vados Arad 2.0 1396 21.0 3.00
226 237 Tus Gabriel ROU 0 1001 Acs Sah Club Vados Arad 1.5 1546 26.0 2.75
227 233 Oprita Claudiu-Alexandru ROU 0 1001 Acs Sah Club Vados Arad 1.5 1457 20.5 3.50
228 49 Erden Kadir TUR 2220 0 TURCIA 1.0 1866 26.5 4.50
229 220 III Tulcan Fineas-Emanuel ROU 0 1140 Acs Sah Club Vados Arad 1.0 1453 22.5 3.50
230 232 Mincea Mircea-Nicolae ROU 0 1001 1.0 0 26.5 4.50
231 163 Hever Janos HUN 1720 0 UNGARIA 0.0 1074 17.5 0.00
232 121 I Laszlo Zoltan-Imre ROU 1876 1876 Ac De Sah Cavalerul Sf Gheorgh 0.0 0 21.0 0.00

MIROIU    Catalin

Rd. Bo. SNo Name RtgI RtgN FED Club/City Pts. Res.
1 32 150 Terek Gyula 1765 0 HUN UNGARIA 3.5 w 1
2 32 94 Bjerre Jonas 1987 0 DEN DANEMARCA 5.5 s 1
3 6 6 GM Balog Imre 2520 0 HUN UNGARIA 7.0 w 0
4 27 90 I Banzea Alexandru-Bogdan 1998 2052 ROU Acs De Sah Apa Nova Bucuresti 5.0 s 0
5 44 112 I Radulescu Gabriel 1902 1902 ROU Cs Siciliana Bucuresti 4.5 w 1
6 25 86 I Ambru Dan-Calin 2019 1965 ROU Acs Napocensis Activ Cluj Napo 5.5 s 1
7 21 75 CM Juncu Nicolae 2060 2084 ROU Csm Cluj Napoca 5.0 w 1
8 11 11 IM Filip Lucian 2454 2458 ROU Csm Lugoj 6.0 w ½
9 10 7 GM Tadic Branko 2495 0 SRB SERBIA 6.0 s ½

POSEDARU   Bogdan

Rd. Bo. SNo Name RtgI RtgN FED Club/City Pts. Res.
1 30 148 FM Ardelean Rusalim-Pavel 1776 1776 ROU Cs Universitatea Arad 4.0 w 1
2 30 92 CM Bartha Andrei 1987 1987 ROU Cs Universitatea Arad 4.5 s 1
3 4 4 GM Piorun Kacper 2560 0 POL POLONIA 6.0 w 0
4 25 88 Radovanovic Mihajlo 2003 0 SRB SERBIA 5.0 s 1
5 22 67 Lazov Toni 2097 0 MKD MACEDONIA 5.5 w 1
6 6 7 GM Tadic Branko 2495 0 SRB SERBIA 6.0 s 0
7 20 73 Joo Janos 2074 0 HUN UNGARIA 4.0 w 1
8 9 8 IM Georgescu Tiberiu-Marian 2478 2477 ROU Acs De Sah Apa Nova Bucuresti 6.5 s ½
9 14 19 IM Mijovic Stefan 2404 0 MNE MUNTENEGRU 6.0 w ½

DOBRE    Claudiu

Rd. Bo. SNo Name RtgI RtgN FED Club/City Pts. Res.
1 24 142 II Meleg Victor 1790 1775 ROU Cs Maris 2003 Targu Mures 4.5 w 1
2 24 86 I Ambru Dan-Calin 2019 1965 ROU Acs Napocensis Activ Cluj Napo 5.5 s 1
3 21 103 I Calin Alexandru 1942 1933 ROU Cs Tinerii Maestri Bucuresti 5.5 w ½
4 16 46 NM Bonte Andrei-Mihai 2251 2267 ROU Cs Sah Club Galati 6.5 s 1
5 4 6 GM Balog Imre 2520 0 HUN UNGARIA 7.0 w 0
6 20 65 WCM Marjanovics Annamaria 2125 0 HUN UNGARIA 5.0 s 0
7 33 88 Radovanovic Mihajlo 2003 0 SRB SERBIA 5.0 w 1
8 22 60 CM Dolana Andrei-Theodor 2167 2183 ROU Clubul De Sah Al Municipiului 6.0 s 0
9 34 188 II Motiu Victor 1589 1589 ROU Acs Sah Club Vados Arad 5.0 w 1

ACSINTE   Matei

Rd. Bo. SNo Name RtgI RtgN FED Club/City Pts. Res.
1 78 202 I Sacaleanu Sergiu-Dorel 1462 1462 ROU Acs Sah Club Vados Arad 3.0 w 1
2 20 20 FM Lukovic Vladimir 2396 0 SRB SERBIA 6.0 s 0
3 53 167 II Horvath Stefan 1704 1704 ROU Cs Victoria Nadlac 4.5 w 1
4 21 21 IM Cioara Andrei-Nestor 2394 2403 ROU Cs Universitar Ploiesti 6.5 w 0
5 56 130 WCM Cusmuliuc Diana-Elena 1843 1839 ROU Cs Politehnica Iasi 5.0 s 1
6 27 40 FM Rusan Paul-Cristian 2267 2285 ROU Asociatia Sah Club Bistrita 5.0 s 1
7 24 39 CM Bida Mihai-Eugen 2267 2299 ROU Cs Universitatea Craiova 5.5 w 0
8 50 173 I Datcu-Goiceanu David 1683 1628 ROU Cs Muncitorul Resita 4.5 s ½
9 47 145 I Matei Stefan-Razvan 1780 1780 ROU Cs Colosseum Giurgiu 4.5 w 1

DIDILIUC    Dariana 

Rd. Bo. SNo Name RtgI RtgN FED Club/City Pts. Res.
1 49 53 CM Kelly Ladislau-Endre 2205 2205 ROU Acs Sah Club Vados Arad 5.5 w 0
2 99 222 III Balaban Dan-Petru 0 1122 ROU Acs Sah Club Vados Arad 2.5 s 1
3 69 101 I Ciorica Mihai-Vlad 1944 1938 ROU Css Nr. 1 Timisoara 5.0 w 0
4 70 73 Joo Janos 2074 0 HUN UNGARIA 4.0 s 0
5 95 212 II Mihailescu Anna 1346 1346 ROU Acs Sah Club Vados Arad 3.0 w 1
6 65 120 I David Bogdan-Emanuel 1877 1784 ROU Acs Sah Club Vados Arad 4.0 s 0
7 92 206 II Bogdan Andrada-Ioana 1406 1406 ROU Acs Dumbravita 3.0 w 0
8 99 215 II Matasaru Stephanie 0 1232 ROU Css Nr. 1 Timisoara 2.0 s 1
9 93 216 II Korcsek Daniel-Cristian 0 1212 ROU Cs Talbot Resita 3.0 w 1

LEGENDELE  CON PET -ULUI  un  loc 1 la "COMBINAT "  si un loc 3 la " KLOTZ "

          Facand pereche, cei doi fosti coechipieri la "CONPET Ploiesti ", MIROIU Catalin si
       Acsinte Matei au participat la probele neoficiale de "Combinat" si "Klotz", unde au
       obtinut rezultate ce fac cinste vechiului club, a carui amintire o evoca. Au ales
      denumirea echipei ad-hoc, se pare la ideea juniorului si au jucat excelent, reusind
      ocuparea primului loc la proba "Combinat" :
        
CLASAMENT  FINAL "Combinat"   :

Rk. SNo Name FED RtgI Pts. TB1 TB2 TB3 TB4 TB5
1 1 Legendele Con Pet-ului Miroiu&Acsinte ROU 2184 6.5 1978 20.0 25.25 6 2470
2 2 VORTEX Farkas&Dombi ROU 2174 5.5 1978 20.0 22.25 4 2274
3 5 Marx Brothers Mozes&Kelly ROU 2139 4.5 1898 18.5 13.75 4 2088
4 4 2 BETIVI Nastase&Dolana ROU 2140 4.0 1980 21.0 14.50 4 2051
5 6 Craiova Barbuleanu&Bida ROU 2034 4.0 1965 21.0 14.50 4 2036
6 7 Fratii Stalint Patrascu&Moldovan ROU 1866 4.0 1883 20.0 12.50 4 1916
7 8 La valoare Vrencian&Stejeroiu ROU 1847 4.0 1806 17.5 11.00 4 1864
8 3 ALFA Team Ungureanu&Frink ROU 2160 3.5 1928 21.0 11.75 3 2001
9 12 Pionasii KO Matei&Tulcan ROU 1446 3.5 1586 13.5 7.25 3 1594
10 10 Magicienii Sahului Ursan&Ciorica ROU 1786 3.0 1822 19.0 8.50 3 1728
11 11 Magnus&Karpov Balaceanu&Macinic ROU 1601 3.0 1638 15.0 6.50 3 1555
12 14 Crisul Repede Anton&Iancu ROU 1375 3.0 1634 15.0 5.50 3 1534
13 9 TANO Alb&Milian ROU 1822 2.5 1609 15.0 4.75 2 1535
14 16 Cavalerii Regali Gergely-Vogel&Radu ROU 1216 2.0 1616 14.0 5.50 2 1349
15 13 Universal DB Balan&Tuduran ROU 1398 2.0 1590 14.0 3.00 2 1409
16 15 Ne cad pantalonii Nicodin&Butusina ROU 1327 1.0 1551 14.0 2.00 1 1190

Rd. Bo. SNo Name RtgI FED Pts. Res.
1 1 9 TANO Alb&Milian 1822 ROU 2.5 s 1
2 1 6 Craiova Barbuleanu&Bida 2034 ROU 4.0 w 1
3 1 4 2 BETIVI Nastase&Dolana 2140 ROU 4.0 s 1
4 1 3 ALFA Team Ungureanu&Frink 2160 ROU 3.5 w 1
5 1 2 VORTEX Farkas&Dombi 2174 ROU 5.5 s ½
6 1 5 Marx Brothers Mozes&Kelly 2139 ROU 4.5 w 1
7 1 7 Fratii Stalint Patrascu&Moldovan 1866 ROU 4.0 s 1

     

CLASAMENT  FINAL "Klotz"   :

Rk. SNo Name FED RtgI Pts. TB1 TB2 TB3 TB4 TB5
1 6 Fratii Stalint Patrascu&Moldovan ROU 1866 6.0 1923 21.0 24.00 6 2237
2 4 Mafiotii Nastase&Dolana ROU 2140 6.0 1897 21.0 26.00 6 2195
3 1 Legendele Con Pet-ului Miroiu&Acsinte ROU 2184 5.0 1986 23.0 20.00 5 2111
4 2 Kach Up Banzea&Balla ROU 2179 5.0 1859 20.0 17.00 5 2065
5 5 Craiova Barbuleanu&Bida ROU 2034 4.0 1921 22.0 16.00 4 1900
6 10 Crossfire Alboni&Matei ROU 1769 4.0 1830 19.0 12.00 4 1981
7 11 Man City Kelly&Mihailescu ROU 1720 4.0 1818 18.0 12.00 4 1891
8 8 TANO Alb&Milian ROU 1822 4.0 1734 18.0 12.00 4 1823
9 12 2 N 1 Nastase&Ciocan ROU 1644 4.0 1645 15.0 9.00 4 1683
10 9 Magicienii Sahului Ursan&Ciorica ROU 1786 4.0 1632 16.0 7.00 4 1713
11 7 La valoare Vrencian&Stejeroiu ROU 1847 3.0 1836 20.0 10.00 3 1697
12 3 VORTEX Farkas&Dombi ROU 2174 3.0 1758 19.0 10.00 3 1789
13 17 Ne cad pantalonii Nicodin&Butusina ROU 1327 3.0 1658 17.0 7.00 3 1486
14 15 Universal DB Balan&Tuduran ROU 1398 3.0 1601 16.0 5.00 3 1552
15 18 Cavalerii Regali Gergely-Vogel&Radu ROU 1216 3.0 1571 16.0 8.00 3 1401
16 13 CSM Resita Korcsek&Datcu-Goiceanu ROU 1623 3.0 1517 13.0 3.00 3 1462
17 14 Magnus&Karpov Balaceanu&Macinic ROU 1601 3.0 1510 12.0 3.00 3 1497
18 16 Balaban&Company Balaban&Tulcan ROU 1365 2.0 1522 16.0 3.00 2 1312
19 20 Paduchii saltareti Bulza&Pop ROU 1014 1.0 1532 16.0 0.00 1 1011
20 19 Sagetatorii stangaci Magold&Magold ROU 1043 0.0 1481 15.0 0.00 0 564

Rd. Bo. SNo Name RtgI FED Pts. Res.
1 2 11 Man City Kelly&Mihailescu 1720 ROU 4.0 w 1
2 1 7 La valoare Vrencian&Stejeroiu 1847 ROU 3.0 s 1
3 1 6 Fratii Stalint Patrascu&Moldovan 1866 ROU 6.0 w 0
4 2 8 TANO Alb&Milian 1822 ROU 4.0 s 1
5 2 2 Kach Up Banzea&Balla 2179 ROU 5.0 w 1
6 1 4 Mafiotii Nastase&Dolana 2140 ROU 6.0 s 0
7 3 5 Craiova Barbuleanu&Bida 2034 ROU 4.0 w 1

...Si ... ARBITRII

                     „Campionate Nationale de Juniori pe Echipe – 2014”
                                                                        IASI   24 - 30  iulie
 
                         Evoluand pentru alte echipe, fostii juniori de la CONPET au strans 9 medalii
              (5 aur - 4 argint), contribuind la succesul acestora. Didiliuc Dariana la fete 18
              ani cu C.S.M.Craiova  pe masa a-II-a, Mos Maria la fete 14 ani cu Petrolul
             Ploiesti pe masa a-II-a si Acsinte Matei la baieti 16 ani cu C.S.M.Focsani 2007
             pe prima masa , au demonstrat ca sunt achizitii valoroase pentru noile cluburi.

               

Didiliuc Dariana                         Mos Maria                                Acsinte Matei      

SAH  CLASIC    fete  18 ani

2. Csm Craiova (RtgAvg:1661, Captain: Georgescu Adrian / TB1: 8 / TB2: 0)
Bo. Name Rtg FED 1 2 3 4 5 6 Pts. Games RtgAvg
1 WCM Cirlig Ioana-Andreea 1827 ROU 1 0 1 1 ½ 1 4.5 6 1667
2 I Didiliuc Dariana-Gabriela 1658 ROU 1 1 1 0 0 0 3.0 6 1615
3 I Ciocan Clara-Theodora 1499 ROU ½ 0 1 1 1 ½ 4.0 6 1221

Didiliuc Dariana

Rd. SNo Name Rtg FED Club/City Pts. Res.
1 5 I Bejan Clarisa-Iustina 1490 ROU Cs Politehnica Iasi 3.0 w 1
2 11 WCM Ciungan Diana-Alexandra 1811 ROU Css Nr. 1 Timisoara 4.5 w 1
3 2 I Popovici Stefania 1544 ROU Cs Botosani 1.5 s 1
4 5 I Bejan Clarisa-Iustina 1490 ROU Cs Politehnica Iasi 3.0 s 0
5 11 WCM Ciungan Diana-Alexandra 1811 ROU Css Nr. 1 Timisoara 4.5 s 0
6 2 I Popovici Stefania 1544 ROU Cs Botosani 1.5 w 0

SAH  CLASIC    fete  14 ani

Rk. Team 1a 1b 2a 2b 3a 3b 4a 4b TB1 TB2 TB3
1 Cs Politehnica Iasi * * ½ 2 3 3 2 9 0 12.0
2 Cs Petrolul Ploiesti 1 * * 1 2 2 8 0 11.0
3 Css Palatul Copiilor Constanta 0 2 1 * * 1 4 0 7.0
4 Csu Brasov 0 1 ½ 1 2 * * 3 0 6.0

2. Cs Petrolul Ploiesti (RtgAvg:1445, Captain: Pepene Gheorghe / TB1: 8 / TB2: 0)
Bo. Name Rtg FED 1 2 3 4 5 6 Pts. Games RtgAvg
1 I Nistor Valentina 1583 ROU 0 1 ½ 0 1 1 3.5 6 1433
2 II Mos Maria-Magdalena 1421 ROU 0 ½ 1 1 0 0 2.5 6 1364
3 II Nistor Gabriela 1331 ROU + 1 1 + 0 1 5.0 6 1192

Mos Maria

Rd. SNo Name Rtg FED Club/City Pts. Res.
1 2 I Anghel Maria 1515 ROU Css Palatul Copiilor Constanta 3.5 w 0
2 7 I Oloeriu Delia-Ioana 1473 ROU Cs Politehnica Iasi 5.0 w ½
3 10 II Dochia Elena 1105 ROU Cs Sah Club Brasov 1.0 s 1
4 2 I Anghel Maria 1515 ROU Css Palatul Copiilor Constanta 3.5 s 1
5 7 I Oloeriu Delia-Ioana 1473 ROU Cs Politehnica Iasi 5.0 s 0
6 10 II Dochia Elena 1105 ROU Cs Sah Club Brasov 1.0 w 0

SAH  CLASIC    baieti  16 ani

Rk. Team 1 2 3 4 5 TB1 TB2 TB3
1 CSM FOCSANI 2007 * 3 3 7 0 10.0
2 CLUBUL CENTRAL DE SAH BUCURESTI ½ * 3 3 6 0 9.0
3 CSS NR. 1 TIMISOARA 0 * 3 3 5 0 7.5
4 CSS ODORHEIU SECUIESC 0 ½ 0 * 2 2 0 2.5
5 CS CIMENTUL BICAZ 0 0 0 1 * 0 0 1.0

1. CSM FOCSANI 2007 (RtgAvg:1968, TB1: 7 / TB2: 0)
Bo. Name RtgI RtgN 1 2 3 4 5 Pts. Games
1 CM Acsinte Matei-Ionut 2058 2058 ½ 1 1 ½ 3.0 4
2 I Patrascu Catalin-Lucian 1999 1999 0 1 1 1 3.0 4
3 I Vasiliu Cosmin 1847 1847 1 1 1 1 4.0 4

Acsinte Matei

Rd. SNo Name RtgI RtgN Club/City Pts. Res.
1 13 CM Secheres Adrian-Simion 2202 2202 Css Nr. 1 Timisoara 2.5 s ½
3 1 I Craciun Constantin-Bogdan 1629 1629 Cs Cimentul Bicaz 0.5 w 1
4 7 I Benedek Laszlo 1641 1641 Css Odorheiu Secuiesc 0.5 s 1
5 4 CM Nastase Robert-Paul 2178 2178 Clubul Central De Sah Bucurest 3.5 w ½

                       " Trofeul  Litoralului  2014 "  - Eforie  Nord / 24 iunie - 3 iulie

                      Un concurs bun pentru coechipierul nostru Senetia Teodor, care dupa un
    inceput ezitant, a terminat cu 7 puncte din 11 posibile, pe locul 15 (din 101 jucatori). 
    Si juniorii  Acsinte Matei ( locul 27, cu 6,5 p ) si Coman Emilia ( locul 60 , cu 5 p ) au
      evoluat multumitor, prin prisma adversarilor intalniti si a punctelor acumulate,
      desi Emilia putea mai mult, concentrarea finalului de concurs fiind diminuata de
      valurile marii.

                    

                                    SENETIA  Teodor                               ACSINTE   Matei - Ionut                           COMAN   Emilia


 

CLASAMENT  FINAL

Rk. SNo Name FED Rtg Club/City Pts. TB1 TB2 TB3
1 1 GM Nanu Costica-Ciprian ROU 2527 Cs Dinamo Bucuresti 8.5 64.5 78.0 59.50
2 6 IM Granovskiy Alexandr KAZ 2286 8.5 60.5 74.5 55.75
3 3 IM Itkis Boris ROU 2372 Cs Victoria Techirghiol 8.0 62.5 76.0 53.00
4 11 NM Chifor Ovidiu-Emanuel ROU 2234 Cs Politehnica Iasi 8.0 62.0 75.5 52.75
5 2 GM Murariu Andrei ROU 2513 Cs Aem Luxten Timisoara 8.0 60.5 73.5 52.00
6 8 IM Kostic Nebojsa SRB 2271 8.0 60.0 73.0 50.25
7 7 FM Erzhanov Arman KAZ 2278 7.5 62.5 76.0 49.00
8 9 CM Tomici Stefan ROU 2259 Cs Studentesc Medicina Timisoa 7.5 60.5 74.5 48.00
9 15 FM Spulber Cicirone ROU 2180 Cs Victoria Techirghiol 7.5 52.5 65.5 42.75
10 12 WGM Maksimovic Suzana SRB 2227 7.0 63.0 76.0 46.50
11 13 NM Ciobanu Aurelian ROU 2217 Clubul Municipal De Sah Speran 7.0 59.0 73.0 44.75
12 45 I Badescu Cristian ROU 1903 Css Nr. 1 Timisoara 7.0 57.0 69.5 42.75
13 10 CM Toma Radu-Cristian ROU 2239 Cs AEM Luxen Timisoara 7.0 57.0 69.5 41.25
14 14 CM Secheres Adrian-Simion ROU 2197 Css Nr. 1 Timisoara 7.0 57.0 68.5 42.75
15 16 CM Senetia Teodor ROU 2141 Cs Petrom Flacara Moreni 7.0 56.5 68.5 41.75
16 35 CM Bonte Arghir ROU 1964 Clubul De Sah Al Municipiului 7.0 56.5 67.5 37.75
17 34 I Delgado-Vlaic Adrian ROU 1968 Css Nr. 1 Timisoara 7.0 55.0 66.5 40.75
18 30 Tseitline Semen RUS 2001 Stratilat Moscov 7.0 54.5 67.0 41.25
19 19 Egorov Pavel RUS 2131 7.0 54.0 66.0 38.50
20 31 I Patrascu Catalin-Lucian ROU 1999 Csm Focsani 2007 7.0 54.0 64.0 40.75
21 4 IM Orlinkov Maxim L. RUS 2349 7.0 53.5 66.0 41.25
22 24 I Lupascu Matei-Alexandru ROU 2079 Cs Politehnica Iasi 7.0 53.5 64.5 37.75
23 21 IM Romcovici Victor MDA 2115 7.0 50.5 62.0 35.50
24 23 WCM Gelip Ioana ROU 2080 Cs Politehnica Iasi 6.5 58.0 70.0 36.75
25 22 CM Mihailov Iulian ROU 2111 Acs Fianchetto Constanta 6.5 58.0 69.5 37.50
26 20 CM Telea Stefan ROU 2120 Acs Sah Chindia Targoviste 6.5 57.0 70.0 38.25
27 26 CM Acsinte Matei-Ionut ROU 2058 Csm Focsani 2007 6.5 56.5 68.5 38.00
28 48 I Olinici Emanuel ROU 1861 Cs Politehnica Iasi 6.5 51.0 61.5 33.00
29 40 WCM Cosman Andreea-Marioara ROU 1940 Css Nr. 1 Timisoara 6.5 51.0 61.0 31.50
30 38 FM Vasile Constantin ROU 1958 Acs Sissa Constanta 6.5 49.0 60.5 32.00
31 29 I Dobre Mihai ROU 2003 Cs Palatul Copiilor Buzau 6.5 47.5 60.5 31.25
32 32 CM Gavrilescu David ROU 1989 Cs Sah Club Oltenia Craiova 6.0 61.0 73.5 36.00
33 18 NM Kutnik Alexandru-Francisc ROU 2132 Acs Sissa Constanta 6.0 60.5 74.5 38.00
34 46 I Zubcu Vlad-George ROU 1895 Cs Politehnica Iasi 6.0 59.0 72.0 37.25
35 61 Schitco Ivan MDA 1734 6.0 59.0 69.5 35.00
36 57 I Talu Mircea ROU 1790 Css Viitorul Cluj-Napoca 6.0 57.0 70.0 35.00
37 5 IM Thesing Matthias GER 2338 CS Muncitorul Resita 6.0 56.5 68.5 36.00
38 17 FM Vrencian Lehel ROU 2133 CSU Brasov 6.0 53.5 66.0 34.50
39 37 I Radulescu Vlad-Alexandru ROU 1960 Css Palatul Copiilor Constanta 6.0 53.0 64.5 29.75
40 41 I Calin Alexandru ROU 1933 Cs Tinerii Maestri Bucuresti 6.0 51.5 63.0 30.00
41 44 I Linca Ionel ROU 1917 Acs Sissa Constanta 6.0 44.5 53.5 25.50
42 100 Smirnov Konstantin RUS 1001 6.0 44.0 53.5 26.50
43 36 I Salim Riza ROU 1962 Css Palatul Copiilor Constanta 5.5 58.0 71.0 32.75
44 28 CM Tusu Nicolae-Dan ROU 2008 Sah Club Ramnicu Valcea 5.5 57.5 68.5 30.25
45 42 CM Spirea Mihai ROU 1925 Cs Vointa Buzau 5.5 55.0 67.5 29.75
46 25 I Budur Costel ROU 2071 Cs Cimentul Bicaz 5.5 54.5 67.0 28.50
47 70 I Stoian Cristian-Georgian ROU 1638 Csm Craiova 5.5 54.0 66.0 31.25
48 50 I Vrajitoru Vlad-Laurentiu-Flor ROU 1856 Clubul Central De Sah Bucurest 5.5 53.5 65.5 29.75
49 39 I Fulger Ionut-Alexandru ROU 1941 Acs Sah Chindia Targoviste 5.5 51.0 63.0 28.50
50 53 WCM Cirlig Ioana-Andreea ROU 1827 Csm Craiova 5.5 50.0 62.0 25.25
51 43 I Buzgaru Gabriel ROU 1920 Acs Sissa Constanta 5.5 49.5 59.5 24.75
52 68 I Cotruta Alexandru-Mihai ROU 1660 Cs Politehnica Iasi 5.5 48.0 58.5 26.50
53 47 Chirpii Alexandru MDA 1880 5.5 48.0 58.5 23.00
54 52 CM Milea Florian ROU 1840 Cs Spartac Bucuresti 5.5 46.0 57.0 26.25
55 33 CM Marinica Marin ROU 1972 Clubul De Sah Municipal Teleor 5.5 46.0 55.5 23.75
56 51 WNM Florea Dorina ROU 1848 Cs Universitatea Arad 5.5 44.5 55.5 26.50
57 87 II Anghel Maria ROU 1515 Css Palatul Copiilor Constanta 5.5 44.0 55.0 25.75
58 92 I Azamfirei Smaranda-Georgiana ROU 1449 Cs Politehnica Iasi 5.5 44.0 53.5 24.25
59 78 I Banciu Bianca-Gabriela ROU 1604 Csm Focsani 2007 5.5 41.5 50.0 20.50
60 59 I Coman Emilia-Florentina ROU 1751 Csm Ploiesti 5.0 52.0 63.0 23.50
61 55 CM Moldoveanu Niculae ROU 1813 Acs Master Mind Bucuresti 5.0 51.0 62.0 23.00
62 49 CM Nicolescu Ilie ROU 1858 Acs Master Mind Bucuresti 5.0 48.5 60.0 21.75
63 60 Mirza Gabriel IRL 1750 5.0 47.5 58.5 22.00
64 66 I Enache Daniel ROU 1682 Cs Victoria Techirghiol 5.0 47.0 57.5 22.25
65 73 I Gheorghiu Alexandru-Dan ROU 1619 Acs Master Mind Bucuresti 5.0 46.0 55.5 21.25
66 83 I Cristian Codrut ROU 1558 Cs Tinerii Maestri Bucuresti 5.0 45.0 55.5 26.00
67 76 I Cucu Teodora-Laura ROU 1608 Cs Palatul Copiilor Buzau 5.0 44.0 53.5 22.25
68 56 I Uta Ilie ROU 1805 Acs Dumbravita 5.0 42.5 53.5 19.25
69 97 II Davidescu Mihai ROU 1107 Csm Craiova 5.0 42.5 51.5 22.25
70 27 I Panainte Daniel-Iulian ROU 2012 Css Palatul Copiilor Constanta 4.5 49.5 62.0 22.75
71 63 CM Tudor Ioan ROU 1702 Palatul Copiilor Oradea 4.5 48.5 59.0 22.00
72 64 I Moroianu George ROU 1692 Cs Tinerii Maestri Bucuresti 4.5 48.5 59.0 19.75
73 65 I Albu George ROU 1682 Cs Politehnica Iasi 4.5 48.0 59.5 19.25
74 85 Ivanitskyi Vadim RUS 1553 4.5 45.0 55.0 18.50
75 79 I Prunariu Ana-Maria ROU 1588 Cs Studentesc Medicina Timisoa 4.5 44.0 53.0 17.50
76 62 Ten Kristina RUS 1714 4.5 42.5 53.0 19.25
77 86 I Salim Arzu ROU 1548 Css Palatul Copiilor Constanta 4.5 42.5 52.0 19.50
78 98 IV Iacob Radu-Nicolae ROU 1072 Acs Elisabeta Polihroniade Buc 4.5 42.0 50.5 16.25
79 88 I Ciocan Clara-Theodora ROU 1499 Csm Craiova 4.5 41.5 49.0 18.00
80 89 I Paris Nicoleta ROU 1492 Acs Sissa Constanta 4.5 39.0 47.5 16.25
81 80 II Bordeianu Stefan ROU 1575 Acs Sissa Constanta 4.5 38.5 47.0 17.25
82 69 I Manea Costin ROU 1656 Cs Palatul Copiilor Buzau 4.0 44.0 53.0 13.50
83 90 II Obada Ema ROU 1487 Cs Politehnica Iasi 4.0 43.0 52.5 17.25
84 58 Mirza Diana IRL 1779 4.0 42.0 52.0 17.75
85 67 I Fratila Gheorghe ROU 1663 Cs Tinerii Maestri Bucuresti 4.0 41.0 50.5 13.50
86 91 II Moroianu Stefan ROU 1465 Cs Spartac Bucuresti 4.0 40.5 50.5 15.50
87 82 II Chiruta Adrian ROU 1561 Cs Politehnica Iasi 4.0 40.0 49.0 12.00
88 93 II Muntianu Alexandra-Teodora ROU 1358 Cs Politehnica Iasi 4.0 37.0 46.0 15.25
89 77 CM Hlinschi Mihai ROU 1605 Cs Tinerii Maestri Bucuresti 4.0 34.5 43.0 12.50
90 99 IV Sandulescu Dinu ROU 1072 Acs Sissa Constanta 3.5 40.0 50.0 15.25
91 84 I Egli Ioan ROU 1557 Cs De Sah Lia Brasov 3.5 33.5 41.5 12.75
92 75 I Ionita Gheorghe ROU 1609 Cs Mediator Giarmata Vii 3.0 48.0 57.0 13.50
93 74 II Axinte Vasile ROU 1615 Cs Victoria Techirghiol 3.0 44.0 54.5 13.50
94 72 II Ilie Radu-Maricel ROU 1620 Cs "asociatia Axiopolis Sport 3.0 38.5 47.0 8.00
95 81 I Dumitrescu Paul ROU 1569 Cs Tinerii Maestri Bucuresti 3.0 38.0 47.0 9.75
96 94 Klitorakis Ioannis GRE 1307 3.0 37.5 45.5 10.00
97 71 I Ionita Ioan ROU 1637 Cs Politehnica Iasi 2.5 40.0 50.0 9.50
98 95 II Paraschiv Vasile ROU 1242 Clubul De Sah Giroc 2.0 36.0 45.0 6.50
99 101 IV Ionita Marius-Mihai ROU 1001 Cs Victoria Techirghiol 1.0 39.0 47.5 5.50
100 54 I Neaga Horia-Dumitru-Iustin ROU 1817 Css Nr. 1 Timisoara 1.0 39.0 47.0 5.00
101 96 II Fotu Catalin ROU 1178 Acs Sissa Constanta 1.0 35.0 44.0 4.50

 

  SENETIA  Teodor  

Rd. Bo. SNo Name Rtg FED Club/City Pts. Res.
1 15 67 I Fratila Gheorghe 1663 ROU Cs Tinerii Maestri Bucuresti 4.0 w 1
2 13 42 CM Spirea Mihai 1925 ROU Cs Vointa Buzau 5.5 s 0
3 20 60 Mirza Gabriel 1750 IRL 5.0 w 1
4 14 49 CM Nicolescu Ilie 1858 ROU Acs Master Mind Bucuresti 5.0 s ½
5 15 38 FM Vasile Constantin 1958 ROU Acs Sissa Constanta 6.5 w 1
6 11 45 I Badescu Cristian 1903 ROU Css Nr. 1 Timisoara 7.0 s 1
7 6 9 CM Tomici Stefan 2259 ROU Cs Studentesc Medicina Timisoa 7.5 w ½
8 8 19 Egorov Pavel 2131 RUS 7.0 s ½
9 8 46 I Zubcu Vlad-George 1895 ROU Cs Politehnica Iasi 6.0 w 1
10 5 8 IM Kostic Nebojsa 2271 SRB 8.0 w 0
11 9 14 CM Secheres Adrian-Simion 2197 ROU Css Nr. 1 Timisoara 7.0 s ½

 

ACSINTE   Matei - Ionut

Rd. Bo. SNo Name Rtg FED Club/City Pts. Res.
1 24 77 CM Hlinschi Mihai 1605 ROU Cs Tinerii Maestri Bucuresti 4.0 s 1
2 2 3 IM Itkis Boris 2372 ROU Cs Victoria Techirghiol 8.0 w ½
3 9 5 IM Thesing Matthias 2338 GER CS Muncitorul Resita 6.0 s 0
4 23 47 Chirpii Alexandru 1880 MDA 5.5 w 1
5 17 42 CM Spirea Mihai 1925 ROU Cs Vointa Buzau 5.5 s 1
6 10 14 CM Secheres Adrian-Simion 2197 ROU Css Nr. 1 Timisoara 7.0 w ½
7 12 20 CM Telea Stefan 2120 ROU Acs Sah Chindia Targoviste 6.5 s 0
8 18 43 I Buzgaru Gabriel 1920 ROU Acs Sissa Constanta 5.5 s 1
9 14 34 I Delgado-Vlaic Adrian 1968 ROU Css Nr. 1 Timisoara 7.0 w ½
10 15 22 CM Mihailov Iulian 2111 ROU Acs Fianchetto Constanta 6.5 w 1
11 6 9 CM Tomici Stefan 2259 ROU Cs Studentesc Medicina Timisoa 7.5 s 0

 

COMAN   Emilia

Rd. Bo. SNo Name Rtg FED Club/City Pts. Res.
1 10 11 NM Chifor Ovidiu-Emanuel 2234 ROU Cs Politehnica Iasi 8.0 w 0
2 34 80 II Bordeianu Stefan 1575 ROU Acs Sissa Constanta 4.5 s 1
3 25 29 I Dobre Mihai 2003 ROU Cs Palatul Copiilor Buzau 6.5 w 0
4 37 82 II Chiruta Adrian 1561 ROU Cs Politehnica Iasi 4.0 s 1
5 25 34 I Delgado-Vlaic Adrian 1968 ROU Css Nr. 1 Timisoara 7.0 w 1
6 17 24 I Lupascu Matei-Alexandru 2079 ROU Cs Politehnica Iasi 7.0 s 0
7 21 15 FM Spulber Cicirone 2180 ROU Cs Victoria Techirghiol 7.5 w 0
8 33 78 I Banciu Bianca-Gabriela 1604 ROU Csm Focsani 2007 5.5 s ½
9 35 87 II Anghel Maria 1515 ROU Css Palatul Copiilor Constanta 5.5 w 0
10 37 69 I Manea Costin 1656 ROU Cs Palatul Copiilor Buzau 4.0 s 1
11 33 83 I Cristian Codrut 1558 ROU Cs Tinerii Maestri Bucuresti 5.0 w ½