Sah-Conpet Partide

     

                            ŞAH - CONPET    2015

 

       

Informatii Sahiste detaliate

                                                              Trimestrul III , 2015

                     C.S. Petrom Flacara Moreni  va  juca in "SUPERLIGA"

                     In urma descompletarii numarului de echipe si prin declinarea participarii echipei
                 C.S.Otopeni ( a -3- a clasata in 2014 la "Divizia A"), Federatia Romana de Sah a propus
                 echipei CS Petrom Flacara Moreni  participarea la "SUPERLIGA" in acest an.
                 Analizand propunerea facuta, conducerea clubului a confirmat participarea.
                 Competitia se va desfasura la Mamaia, in perioada 2 - 11 octombrie 2015.

              
                           Open  Memorial Emil Ungureanu - Editia 2015
                                                                     Predeal / 13-19  august
             De la canicula Aradului, la caldura de la munte a fost o diferenta de cel putin 10 grade, ceea
         ce a contat intru-catva. Scaune noi si comode si zugraveala proaspata pe afara, in rest cam
         aceleasi conditii cu un an in urma. Si totusi dorinta de a juca sah s-a pastrat. O participare
         destul de buna ( 126 jucatori ) si destul de puternica ( 2 GM, 10 IM si 10 FM ) a mobilizat
          fortele combatantilor. Foarte multi ploiesteni.Printre combatanti : POSEDARU Bogdan
         locul 10 cu 6,5 puncte, BACIU Stefan  locul 18 cu 6 puncte, GLODEANU Ion  cu 5,5 puncte ,
         SENETIA Teodor  cu 5 puncte si ANUTA Laurentiu cu 4 puncte, toti de la CS Petrom Flacara
         Moreni. Cu 3,5 puncte a terminat COMAN Emilia, la fel de obosita ca multi dintre cei ce au
          jucat Aradul.

                                         POSEDARU  Bogdan                          BACIU    Stefan                            GLODEANU   Ion

                                                    SENETIA   Teodor                    ANUTA   Laurentiu                             COMAN  Emilia  

                                                                                                                                            

                        "Open  Banca Feroviara  2015 " editia a 8-a (ex-Arad open) 
                                                                       Arad  /  6 - 12  august
               Aceasta a-8-a editie a open-ului Aradean a etalat calitatile de organizator ale avocatului
           Alin Campeanu, care s-a ingrijit de toate aspectele caracteristice unei mari competitii, mai
           putin unul, oarecum neasteptat : super-canicula, care a facut din sala de joc un cuptor.
           Fara aer conditionat sau cel putin 2 ventilatoare mari, jucatorii suportau nu doar asaltul
          adversarilor, ci si valul de caldura insuportabila. Putem spune ca am fost martor la cel mai
           mare open din Romania din 2015, cu cei 239 participanti si probabil si cel mai puternic,
           prin cei 16 mari maestri , 21 maestri internationali si 21 maestri FIDE. Printre participanti
           s-au strecurat si junioara COMAN Emilia, care a profitat de premiile consistente si a
           reusit un loc 2 la categoria ELO 1701-1800, veterana PORCOLEANU Doina si subsemnatul.

                                                  

                                    ANUTA   Laurentiu                        COMAN Emilia                  PORCOLEANU   Doina

                                                                                                                                      

                             „Campionate Nationale de Juniori pe Echipe – 2015”
                                                                        IASI   21 - 29  iulie
                 13  medalii pentru juniorii "EX CONPET" cu echipele pentru care au jucat. Alti antrenori,
               alte echipe, rezultatul acelasi : excelent. Felicitari juniorilor si actualilor lor antrenori !!
                                                 
            COMAN Emilia-Florentina        DIDILIUC Dariana-Gabriela          MOS  Maria - Magdalena
               "CSM Bucuresti"                                "CSM  Craiova"                                  "Petrolul  Ploiesti"
           1 ARGINT - la clasic - F20         1 ARGINT  - la rapid - F20                  1 ARGINT - la clasic - F14
           1 AUR        - la rapid - F14           1  BRONZ   - la blitz  - F20                   1 ARGINT - la rapid - F14
           1 ARGINT - la blitz  - F14                                                                                  1 BRONZ  - la blitz  - F14
                                                                            
                                                               SZOCS  Teodor  Iulian                    ACSINTE  Matei  Ionut
                                                                   "CSM Ploiesti"                                   "CSM Focsani 2007"
      
                                                       1 ARGINT - la clasic - B16                  1 AUR        - la clasic - B16
                                            1 ARGINT - la blitz   - B16                  1 ARGINT - la rapid - B16
                                                                                                                1 AUR         - la blitz   - B16 
                                                                                                         
Sah  Clasic
COMAN Emilia-Florentina
Rk. Team 1a 1b 2a 2b 3a 3b TB1 TB2 TB3
1 CS Politehnica Iasi * * 2 1 3 5 3 7.5
2 CSM Bucuresti 1 * * 2 5 1 7.0
3 CS Botosani 2 0 1 ½ * * 2 0 3.5
2. CSM Bucuresti (RtgAvg:1760, Captain: Nanu Ciprian / TB1: 5 / TB2: 1)
Bo. Name RtgI RtgN FED FideID 1 2 3 4 5 6 Pts. Games RtgAvg
1 WCM Morea Georgiana-Steluta 1877 1877 ROU 1204319 0 0 0 ½ 0.5 4 1864
2 I Moldovan Petruta-Alisia 1710 1710 ROU 1204769 ½ 1 0 1 2.5 4 1792
3 WCM Coman Emilia-Florentina 1693 1693 ROU 1226070 1 + 1 + 4.0 4 1380
MOS  Maria - Magdalena
Rk. Team 1 2 3 4 5 TB1 TB2 TB3
1 CSM Bucuresti * 2 3 7 0 9.0
2 CS Petrolul Ploiesti ½ * 2 3 6 0 8.0
3 CSM Focsani 2007 1 ½ * 2 3 2 5.0
4 CS Vados Club Arad 1 1 * 3 0 6.0
5 CS Politehnica Iasi 0 0 ½ * 1 0 2.0
2. CS Petrolul Ploiesti (RtgAvg:1520, Captain: Pepene Gheorghe / TB1: 6 / TB2: 0)
Bo. Name RtgI RtgN FED FideID 1 2 3 4 5 Pts. Games RtgAvg
1 I Nistor Valentina 1626 1626 ROU 1226878 1 1 1 0 3.0 4 1673
2 II Mos Maria-Magdalena 1538 1538 ROU 1231561 1 ½ 1 0 2.5 4 1510
3 II Nistor Gabriela 1396 1396 ROU 1232460 1 1 0 ½ 2.5 4 1488
SZOCS  Teodor  Iulian
Rk. Team 1 2 3 4 5 6 TB1 TB2 TB3
1 CSM FOCSANI 2007 * 3 3 8 0 11.5
2 CSM PLOIESTI * 3 2 1 3 7 2 10.5
3 CS POLITEHNICA IASI 0 * 3 3 3 7 0 10.5
4 CS TINERII MAESTRI BUCURESTI ½ 1 0 * 2 3 4 2 6.5
5 LPS SATU MARE 0 2 0 1 * 3 4 0 6.0
6 CS VOINTA BUZAU 0 0 0 0 0 * 0 0 0.0
2. CSM PLOIESTI (RtgAvg:1936, TB1: 7 / TB2: 2)
Bo. Name RtgI RtgN FED FideID 1 2 3 4 5 Pts. Games RtgAvg
1 CM Herea Sergiu-Gabriel 1954 1954 ROU 1219774 1 ½ 1 0 ½ 3.0 5 1935
2 I Szocs Teodor-Iulian 1945 1945 ROU 1226860 1 0 1 1 ½ 3.5 5 1803
3 I Sandu Marian-Catalin 1909 1909 ROU 1219782 1 1 1 0 1 4.0 5 1649
ACSINTE  Matei  Ionut
Rk. Team 1 2 3 4 5 6 TB1 TB2 TB3
1 CSM FOCSANI 2007 * 3 3 8 0 11.5
2 CSM PLOIESTI * 3 2 1 3 7 2 10.5
3 CS POLITEHNICA IASI 0 * 3 3 3 7 0 10.5
4 CS TINERII MAESTRI BUCURESTI ½ 1 0 * 2 3 4 2 6.5
5 LPS SATU MARE 0 2 0 1 * 3 4 0 6.0
6 CS VOINTA BUZAU 0 0 0 0 0 * 0 0 0.0
1. CSM FOCSANI 2007 (RtgAvg:2056, TB1: 8 / TB2: 0)
Bo. Name RtgI RtgN FED FideID 1 2 3 4 5 Pts. Games RtgAvg
1 CM Acsinte Matei-Ionut 2128 2128 ROU 1209590 1 ½ 1 1 1 4.5 5 1900
2 I Patrascu Catalin-Lucian 2069 2069 ROU 1229052 1 1 ½ ½ 1 4.0 5 1770
3 I Vasiliu Cosmin 1971 1971 ROU 1233211 1 0 1 0 1 3.0 5 1648
Blitz
COMAN Emilia-Florentina
              
                                                      "Cupa Aurel Zamora - sah rapid - 2015"   
                                                                 Busteni  17-19 iulie

                        

                    Un week-end sahist la munte , intr-o vara torida. Ce isi poate dori mai mult un sahist
                ploiestean ? Asa ca premiile abundente si racoarea Busteniului au atras ca un magnet
                amatorii de sah rapid, intr-un mijloc de iulie canicular, iar ploiestenii au dat navala cu
                mic cu mare. Desi cotat cu rangul 1 , MIROIU  Catalin a ocupat doar locul 3 si aceasta
                trecere printr-o forma mai putin optima este de explicat atata timp cat nu este tocmai la
                indemana sa dai simultan la facultate, la slujba si la sah, mai ales cand vrei sa le faci pe
                toate la cel mai inalt nivel.
                De remarcat reintrarea promitatoare in activitatea sahista a conpetistului SARBU  Raul
                si comportarea foarte buna a veteranului SANDULESCU Gheorghe si a tanarului
                ANGHEL  Stefan , tot mai periculos de la competitie la competitie. De remarcat si
                clasarea peste asteptari a lui CINATTI Laurentiu. Comportare destul de buna si a
                coechipierului nostru SENETIA Teodor, locul 15 din 70 jucatori.
       
                                                                           MIROIU    Catalin                              SENETIA  Teodor                 SARBU  Raul  Mihai        

                       

            SANDULESCU  Gheorghe       ANGHEL  Stefan      CINATTI Laurentiu   DUMITRASCU Grigore

                 

Clasament final dupa 9 runde

Rk. SNo Name Typ Rtg Club/City Pts. TB2 TB3 TB4
1 3 CM Dolana Andrei-Theodor U16 2226 Clubul Central De Sah Bucurest 8.5 44.0 51.00 54.5
2 16 CM Banzea Alexandru-Bogdan U16 2061 Acs De Sah Apa Nova Bucuresti 7.5 39.5 40.50 52.5
3 1 NM Miroiu George-Catalin 2280 Cs Petrom Flacara Moreni 7.0 35.0 41.00 53.0
4 18 I Turlea Constantin 2036 Cs Universitar Ploiesti 6.5 30.0 30.75 48.0
5 17 CM Nastase Robert-Paul U18 2055 Clubul Central De Sah Bucurest 6.0 36.0 28.50 51.5
6 7 I Andronescu Madalin 2152 Acs Pheonix Buzau 6.0 33.5 31.75 51.0
7 13 CM Dumitrascu Cornel S65 2086 Acs Master Mind Bucuresti 6.0 33.0 32.25 51.5
8 19 I Iordache Adrian-Iulian 2000 Csm Ploiesti 6.0 32.0 31.25 47.5
9 2 CM Sandor Petrut 2242 Acs Sah Chindia Targoviste 6.0 32.0 30.00 49.5
10 9 NM Miron Ionel S50 2123 Acs Napocensis Activ Cluj Napo 6.0 31.5 30.50 47.0
11 15 CM Telea Stefan S50 2071 Acs Sah Chindia Targoviste 6.0 30.5 27.75 44.5
12 12 IM Miulescu Gabriel S65 2086 Acs Master Mind Bucuresti 6.0 30.0 28.50 49.0
13 6 NM Torok Francisc S50 2179 Cs Ineu 6.0 29.5 30.75 47.5
14 21 I Dinca Ovidiu 1949 Cs Ariadna Suceava 5.5 33.5 28.00 53.0
15 8 CM Senetia Teodor S50 2124 Cs Petrom Flacara Moreni 5.5 31.0 26.50 47.0
11 CM Sarbu Raul-Mihai 2087 Cs Conpet Ploiesti 5.5 31.0 26.50 47.0
17 29 CM Dobrin Catalin S50 1837 Cso "tricolorul" Breaza 5.5 29.5 23.00 42.5
18 10 NM Kutnik Alexandru-Francisc S50 2115 Acs Sissa Constanta 5.5 28.5 25.00 45.5
19 41 II Bulau Andrei-Cristian U12 1595 Cs Universitar Ploiesti 5.5 25.5 25.50 45.5
20 5 FM Iosif Marcel S50 2181 Acs Master Mind Bucuresti 5.5 25.0 24.50 43.5
21 20 CM Cernea Radu-Gheorghe S65 1980 Sport Club Juventus Bucuresti 5.0 28.0 25.00 47.5
22 4 FM Mitaru Dan S50 2208 Acs Master Mind Bucuresti 5.0 28.0 23.25 45.0
23 22 WCM Dobre Ana-Margareta-Alexandra 1940 Clubul Central De Sah Bucurest 5.0 28.0 21.00 43.0
24 28 CM Milea Florian S50 1840 Cs Spartac Bucuresti 5.0 27.0 22.50 46.0
25 32 I Sandulescu Gheorghe S65 1793 Cs Conpet Ploiesti 5.0 27.0 21.00 43.0
26 26 I Anghel Stefan 1854 Cs Conpet Ploiesti 5.0 26.0 20.50 43.0
27 31 CM Covaci Stefan S65 1821 Ac De Sah Alfil Pitesti 5.0 26.0 19.25 41.0
28 30 I Coman Liviu S50 1836 Cs Carpati Sinaia 5.0 25.5 18.00 40.5
29 23 CM Chesa Viorel S50 1936 Cs Universitar Ploiesti 5.0 25.0 21.75 42.5
30 24 I Radulescu Gabriel 1897 Acs Master Mind Bucuresti 5.0 25.0 19.50 39.5
31 39 I Gheorghiu Alexandru-Dan U12 1646 Cs Sah Club Galati 5.0 24.0 19.50 43.0
32 33 II Serban Cristian-Stefan U10 1747 Cs Universitar Ploiesti 5.0 22.0 17.00 37.0
33 70 Sandu Adrian S50 1001 Cs Sah Club Alexandros Busteni 5.0 21.5 19.00 38.5
34 44 I Cinatti Laurentiu S50 1553 Cs Conpet Ploiesti 5.0 19.0 17.00 35.5
35 34 I Zlatea Cezar-Stelian U14 1744 Clubul Central De Sah Bucurest 4.5 27.0 18.50 46.5
36 14 IM Candea Gheorghe S65 2085 Acs Master Mind Bucuresti 4.5 24.5 18.75 42.0
37 43 II Popa Catalina-Elena U14 1573 Cso "tricolorul" Breaza 4.5 23.5 16.50 41.0
38 35 WCM Nastase Andreea-Cristina U14 1733 Clubul Central De Sah Bucurest 4.5 22.5 13.75 38.5
39 45 II Patru Alexandra-Ioana U12 1513 Cs Universitar Ploiesti 4.5 21.5 17.25 40.5
40 36 I Dumitrascu Grigore S65 1684 Cs Conpet Ploiesti 4.5 19.5 16.00 41.0
41 52 II Balan Bogdan U12 1343 Sah Club Ramnicu Valcea 4.5 19.0 16.50 36.0
42 25 I Paune Florea S75 1887 Sport Club Juventus Bucuresti 4.0 24.5 16.00 43.0
43 40 I Bancu Constantin S65 1644 Sport Club Juventus Bucuresti 4.0 23.0 17.00 43.0
44 37 I Didiliuc Dariana-Gabriela U20 1669 Csm Craiova 4.0 21.0 14.00 40.5
45 48 II Moroianu Stefan S50 1475 Cs Spartac Bucuresti 4.0 20.5 13.25 40.0
46 51 II Banzea Izabela-Georgeta U14 1385 Acs De Sah Apa Nova Bucuresti 4.0 19.0 14.50 40.5
47 27 I Gavris Eugen S75 1848 Cs Jeco-Centrocoop Bucuresti 4.0 19.0 13.50 36.5
48 42 I Rosca Grigore S75 1585 Cs Victoria Techirghiol 4.0 19.0 12.50 35.5
49 46 II Andrei Gabriel 1500 Cs Sah Club Galati 4.0 18.0 12.00 35.5
50 38 I Moroianu George S50 1650 Cs Tinerii Maestri Bucuresti 4.0 16.0 13.50 35.0
51 61 III Savu Gheorghe-Dorin U14 1099 Cs Carpati Sinaia 4.0 14.0 11.00 34.5
52 50 II Coman Ana-Cristina U12 1438 Cs Universitar Ploiesti 3.5 18.5 10.25 38.0
53 55 II Ungureanu David-Mihai U10 1269 Cs Universitar Ploiesti 3.5 18.5 8.25 34.5
54 60 III Grozea Robert-Georgel U12 1168 Cs Carpati Sinaia 3.5 16.5 11.00 33.5
55 56 II Marin Alexia-Iuliana U12 1262 Cs Universitar Ploiesti 3.5 14.5 7.25 32.5
56 58 I Buliga Ion S65 1250 Cs Carpati Sinaia 3.5 13.0 9.75 33.5
57 49 I Zamora Aurel S75 1443 Cs Tinerii Maestri Bucuresti 3.0 16.0 8.50 35.5
58 53 II Busuioc Stelian-Marian U10 1310 Acs M.M. Mihail Marin Bucurest 3.0 15.5 10.50 38.5
59 66 Bumbea Radu U10 1001 Cs Tinerii Maestri Craiova 3.0 15.0 6.50 33.5
60 47 II Dinca Gheorghe S65 1477 Sah Club Ramnicu Valcea 3.0 14.0 6.50 32.5
61 59 II Paun Eduard-Andrei U14 1184 Cs Carpati Sinaia 3.0 11.0 7.00 32.5
62 64 Neculae Andrei-Fabian U12 1004 Cs Carpati Sinaia 3.0 10.0 5.00 29.5
63 62 Miloiu Cristi-Constantin U14 1095 Acs Master Mind Bucuresti 2.5 15.0 9.75 37.0
64 57 II Bajenaru Bianca-Emiliana U10 1219 Cs Universitar Ploiesti 2.5 12.5 6.75 31.0
65 68 Ionete Constantin Valentin U18 1001 Acs Master Mind Bucuresti 2.5 6.0 3.75 24.0
66 65 Belei Denis-Andrei U10 1001 Cs Carpati Sinaia 2.5 6.0 3.25 25.0
67 69 Moldovan Laura U08 1001 Css Nr. 1 Bucuresti 2.0 11.0 4.00 31.5
68 54 II Popa Andra-Maria U10 1282 Cso "tricolorul" Breaza 2.0 10.0 4.00 32.5
69 63 Balan Octavian U08 1030 Sah Club Ramnicu Valcea 2.0 8.0 3.00 28.5
70 67 Cirstocea Ioan-Mihai-Bogdan U08 1001 Cs Universitar Ploiesti 0.5 4.5 0.25 29.5

MIROIU    Catalin

Rd. Bo. SNo Name Rtg Club/City Pts. Res.
1 30 -2 not paired 0 0.0 - ½
2 15 33 II Serban Cristian-Stefan 1747 Cs Universitar Ploiesti 5.0 w 1
3 8 25 I Paune Florea 1887 Sport Club Juventus Bucuresti 4.0 s 1
4 4 19 I Iordache Adrian-Iulian 2000 Csm Ploiesti 6.0 w ½
5 3 12 IM Miulescu Gabriel 2086 Acs Master Mind Bucuresti 6.0 s 1
6 2 11 CM Sarbu Raul-Mihai 2087 Cs Conpet Ploiesti 5.5 w 1
7 2 16 CM Banzea Alexandru-Bogdan 2061 Acs De Sah Apa Nova Bucuresti 7.5 s ½
8 1 3 CM Dolana Andrei-Theodor 2226 Clubul Central De Sah Bucurest 8.5 s ½
9 3 17 CM Nastase Robert-Paul 2055 Clubul Central De Sah Bucurest 6.0 w 1

SENETIA  Teodor

Rd. Bo. SNo Name Rtg Club/City Pts. Res.
1 31 -2 not paired 0 0.0 - ½
2 16 50 II Coman Ana-Cristina 1438 Cs Universitar Ploiesti 3.5 w 1
3 9 45 II Patru Alexandra-Ioana 1513 Cs Universitar Ploiesti 4.5 s 1
4 5 21 I Dinca Ovidiu 1949 Cs Ariadna Suceava 5.5 w 0
5 10 29 CM Dobrin Catalin 1837 Cso "tricolorul" Breaza 5.5 s 1
6 5 25 I Paune Florea 1887 Sport Club Juventus Bucuresti 4.0 w 1
7 4 13 CM Dumitrascu Cornel 2086 Acs Master Mind Bucuresti 6.0 s ½
8 5 19 I Iordache Adrian-Iulian 2000 Csm Ploiesti 6.0 w ½
9 2 16 CM Banzea Alexandru-Bogdan 2061 Acs De Sah Apa Nova Bucuresti 7.5 s 0

 SARBU  Raul  Mihai

Rd. Bo. SNo Name Rtg Club/City Pts. Res.
1 32 -2 not paired 0 0.0 - ½
2 17 55 II Ungureanu David-Mihai 1269 Cs Universitar Ploiesti 3.5 s 1
3 10 22 WCM Dobre Ana-Margareta-Alexandra 1940 Clubul Central De Sah Bucurest 5.0 w 1
4 6 15 CM Telea Stefan 2071 Acs Sah Chindia Targoviste 6.0 s ½
5 9 34 I Zlatea Cezar-Stelian 1744 Clubul Central De Sah Bucurest 4.5 w 1
6 2 1 NM Miroiu George-Catalin 2280 Cs Petrom Flacara Moreni 7.0 s 0
7 7 28 CM Milea Florian 1840 Cs Spartac Bucuresti 5.0 w 1
8 3 2 CM Sandor Petrut 2242 Acs Sah Chindia Targoviste 6.0 w 0
9 9 41 II Bulau Andrei-Cristian 1595 Cs Universitar Ploiesti 5.5 s ½

SANDULESCU  Gheorghe

Rd. Bo. SNo Name Rtg Club/City Pts. Res.
1 26 65 Belei Denis-Andrei 1001 Cs Carpati Sinaia 2.5 s 1
2 11 14 IM Candea Gheorghe 2085 Acs Master Mind Bucuresti 4.5 w 0
3 22 60 III Grozea Robert-Georgel 1168 Cs Carpati Sinaia 3.5 s 1
4 12 13 CM Dumitrascu Cornel 2086 Acs Master Mind Bucuresti 6.0 w 0
5 20 48 II Moroianu Stefan 1475 Cs Spartac Bucuresti 4.0 s 1
6 10 12 IM Miulescu Gabriel 2086 Acs Master Mind Bucuresti 6.0 w 1
7 6 2 CM Sandor Petrut 2242 Acs Sah Chindia Targoviste 6.0 s 0
8 15 23 CM Chesa Viorel 1936 Cs Universitar Ploiesti 5.0 w 1
9 8 9 NM Miron Ionel 2123 Acs Napocensis Activ Cluj Napo 6.0 s 0

ANGHEL  Stefan

Rd. Bo. SNo Name Rtg Club/City Pts. Res.
1 35 -2 not paired 0 0.0 - ½
2 20 67 Cirstocea Ioan-Mihai-Bogdan 1001 Cs Universitar Ploiesti 0.5 w 1
3 11 19 I Iordache Adrian-Iulian 2000 Csm Ploiesti 6.0 s 0
4 19 70 Sandu Adrian 1001 Cs Sah Club Alexandros Busteni 5.0 w 1
5 11 6 NM Torok Francisc 2179 Cs Ineu 6.0 s 1
6 6 9 NM Miron Ionel 2123 Acs Napocensis Activ Cluj Napo 6.0 w 0
7 15 23 CM Chesa Viorel 1936 Cs Universitar Ploiesti 5.0 s ½
8 12 12 IM Miulescu Gabriel 2086 Acs Master Mind Bucuresti 6.0 w 0
9 20 38 I Moroianu George 1650 Cs Tinerii Maestri Bucuresti 4.0 s 1

CINATTI Laurentiu

Rd. Bo. SNo Name Rtg Club/City Pts. Res.
1 10 13 CM Dumitrascu Cornel 2086 Acs Master Mind Bucuresti 6.0 w 0
2 31 62 Miloiu Cristi-Constantin 1095 Acs Master Mind Bucuresti 2.5 s 0
3 31 61 III Savu Gheorghe-Dorin 1099 Cs Carpati Sinaia 4.0 w 1
4 27 53 II Busuioc Stelian-Marian 1310 Acs M.M. Mihail Marin Bucurest 3.0 s 1
5 17 28 CM Milea Florian 1840 Cs Spartac Bucuresti 5.0 w 0
6 21 5 FM Iosif Marcel 2181 Acs Master Mind Bucuresti 5.5 s 0
7 28 64 Neculae Andrei-Fabian 1004 Cs Carpati Sinaia 3.0 w 1
8 22 27 I Gavris Eugen 1848 Cs Jeco-Centrocoop Bucuresti 4.0 s 1
9 26 59 II Paun Eduard-Andrei 1184 Cs Carpati Sinaia 3.0 w 1

DUMITRASCU Grigore

Rd. Bo. SNo Name Rtg Club/City Pts. Res.
1 2 3 CM Dolana Andrei-Theodor 2226 Clubul Central De Sah Bucurest 8.5 w 0
2 23 51 II Banzea Izabela-Georgeta 1385 Acs De Sah Apa Nova Bucuresti 4.0 s 1
3 13 5 FM Iosif Marcel 2181 Acs Master Mind Bucuresti 5.5 w 0
4 22 52 II Balan Bogdan 1343 Sah Club Ramnicu Valcea 4.5 s 0
5 28 58 I Buliga Ion 1250 Cs Carpati Sinaia 3.5 w 1
6 25 49 I Zamora Aurel 1443 Cs Tinerii Maestri Bucuresti 3.0 s 1
7 22 48 II Moroianu Stefan 1475 Cs Spartac Bucuresti 4.0 w ½
8 20 43 II Popa Catalina-Elena 1573 Cso "tricolorul" Breaza 4.5 s 0
9 23 50 II Coman Ana-Cristina 1438 Cs Universitar Ploiesti 3.5 s 1

                                            " Campionatele Naționale pentru veterani 2015 "

                                                Techirghiol / 4 - 11 iulie
                            
                    
                   Sase medalii ( 2 aur - 2 argint - 2 bronz ) pentru cei 3 reprezentanti ai clubului PETROM
              FLACARA  MORENI , la aceste finale nationale ale veteranilor, desfasurate la Techirghiol.
              Acelasi impatimit al sahului, maestrul international Pavlov Mircea, in calitate de gazda,
              a organizat aceasta traditionala fiesta a veteranilor, cu pretentii mici si premii pe masura
              dar cu multa bucurie de joc a celor trecuti de 50 ani si mai ales a celor peste 65 ani.
       
                            ANUTA Laurentiu  si  BACIU  Stefan                                          BACIU  Stefan  si  SENETIA  Teodor
                                   
                                      BACIU   Stefan :       -   Medalie de Aur      -  "Dezlegari"
                                                                                        -   Medalie de Aur      -  " Blitz "
                                                                                        -   Medalie de Bronz  - " Rapid"
                                      SENETIA  Teodor     -  Medalie de Argint  -  " Rapid "
                                                                                          -   Medalie de Bronz  -  " Blitz "
                                      ANUTA   Laurentiu  Medalie de Argint  -  "Dezlegari"
-
********
-
                  La proba de baza, sahul clasic, lupta a fost acerba , iar in ceea ce ma priveste, pot spune
              ca rezultatul a fost multumitor, cele 27 puncte ELO castigate spunand cate ceva in acest
              sens. Cu exceptia primei runde, cand nu am facut decat sa-mi aduc aminte de cum se
             joaca sahul, cu deconcentrarea specifica inceputului de turneu, in rest au fost partide de
             mare lupta.

Clasament final dupa 7 runde

Loc Nr.start Numele Tip ELO CIV Club/Oras Pct. TB1 TB2 TB3
1 4 NM Kutnik Alexandru-Francisc S50 2119 2119 Acs Sissa Constanta 6.0 0.0 32.0 26.75
2 1 IM Mozes Ervin S65 2197 2177 Cs Universitatea Arad 5.5 0.0 31.5 23.50
3 3 FM Spulber Cicirone S50 2121 2121 Cs Victoria Techirghiol 5.0 0.0 32.5 21.25
4 7 CM Bonte Arghir S50 1968 1999 Clubul De Sah Al Municipiului 5.0 0.0 31.0 20.75
5 14 CM Cernea Radu-Gheorghe S65 1899 1880 Sport Club Juventus Bucuresti 5.0 0.0 30.5 19.75
6 10 NM Tufa Mihai S65 1909 1944 Clubul De Sah Diana Galati 5.0 0.0 28.5 18.00
7 6 NM Chesca Alexandru S65 2028 2028 Cs Vointa Buzau 5.0 0.0 26.0 16.75
8 9 WCM Pancu Aureliana-Eugenia S50 1927 1949 Acs Duellist Iasi 4.5 0.0 28.0 16.75
9 15 CM Anuta Elefterie-Laurentiu S50 1880 1880 Cs Petrom Flacara Moreni 4.5 0.0 27.5 15.75
10 11 I Dumitrascu Daniel S50 1907 1889 Acs Fianchetto Constanta 4.5 0.0 27.0 15.75
11 2 CM Senetia Teodor S50 2143 2143 Cs Petrom Flacara Moreni 4.0 0.0 30.0 16.00
12 34 I Ionita Gheorghe S50 1608 1608 Cs Mediator Giarmata Vii 4.0 0.0 26.5 13.00
13 22 CM Racovita Gheorghe S50 1791 1794 Cs Sah Club Galati 4.0 0.0 26.0 10.00
14 23 CM Moldoveanu Paul S65 1767 1779 Cs Vointa Buzau 4.0 0.0 24.0 12.00
15 17 CM Batali Gheorghe S65 1865 1865 Acs Master Mind Bucuresti 4.0 0.0 24.0 10.25
16 20 CM Milea Florian S50 1808 1780 Cs Spartac Bucuresti 4.0 0.0 23.5 11.00
17 26 FM Ardelean Rusalim-Pavel S65 1715 1758 Cs Universitatea Arad 4.0 0.0 21.0 10.00
18 30 I Boda Relu S50 1667 1667 Acs Master Mind Bucuresti 4.0 0.0 20.0 8.50
19 5 IM Candea Gheorghe S65 2105 2105 Acs Master Mind Bucuresti 3.5 0.0 26.5 12.25
20 39 Parvulescu Nicu S50 0 1001 Acs Duellist Iasi 3.5 0.0 26.5 11.25
21 18 I Coman Liviu S50 1836 1836 Cs Carpati Sinaia 3.5 0.0 23.0 9.50
22 19 CM Covaci Stefan S65 1812 1754 Ac De Sah Alfil Pitesti 3.5 0.0 20.5 9.25
23 13 CM Cornea Alexandru S65 1900 1900 Clubul De Sah Al Municipiului 3.0 0.0 27.0 8.50
24 25 I Paune Florea S65 1763 1763 Sport Club Juventus Bucuresti 3.0 0.0 25.5 9.50
25 36 I Tamba Dumitru S65 1561 1563 Cs Politehnica Iasi 3.0 0.0 24.5 9.75
26 24 I Szucs Adalbert-Iosif S65 1767 1767 Sah Club Ramnicu Valcea 3.0 0.0 24.5 7.25
27 8 CM Gardin Eugen S50 1955 1955 Acs Master Mind Bucuresti 3.0 0.0 22.0 8.75
28 28 I Teodorescu Daniel S50 1693 1693 Sah Club Ramnicu Valcea 3.0 0.0 20.0 7.00
29 31 I Dordea Vasile S65 1660 1660 Cs Siciliana Bucuresti 3.0 0.0 18.5 5.00
30 35 I Rosca Grigore S65 1562 1610 Cs Victoria Techirghiol 2.5 0.0 23.0 5.75
31 27 CM Tudor Ioan S65 1711 1693 Css Gandirea Oradea 2.5 0.0 22.5 5.00
32 33 II Sandulescu Dinu S65 1623 1623 Acs Sissa Constanta 2.5 0.0 21.0 5.00
33 29 CM Hlinschi Mihai S65 1676 1665 Cs Tinerii Maestri Bucuresti 2.5 0.0 18.5 3.75
34 12 CM Nastase Stefan S65 1901 1901 Sport Club Juventus Bucuresti 2.0 0.0 24.0 5.00
35 38 Gurita Constantin S65 0 1001 CS Victoria Techirghiol 2.0 0.0 23.5 4.00
36 21 CM Simion Nicolae S65 1794 1791 Cs Tinerii Maestri Bucuresti 2.0 0.0 15.5 2.50
37 16 CM Popescu D. Ion S65 1875 1906 Cs Vointa Buzau 1.5 0.0 21.0 4.75
38 32 I Ionita Ioan S65 1636 1654 Cs Politehnica Iasi 1.5 0.0 20.5 3.75
39 37 II Soare Cristel S65 1357 1364 Cs Universitar Ploiesti 1.0 0.0 19.5 0.50
ANUTA  Laurentiu
Rd. Masa Nr.start Numele ELO CIV Club/Oras Pct. Rez.
1 15 35 I Rosca Grigore 1562 1610 Cs Victoria Techirghiol 2.5 s ½
2 10 33 II Sandulescu Dinu 1623 1623 Acs Sissa Constanta 2.5 w 1
3 6 18 I Coman Liviu 1836 1836 Cs Carpati Sinaia 3.5 s 1
4 3 4 NM Kutnik Alexandru-Francisc 2119 2119 Acs Sissa Constanta 6.0 w 0
5 7 6 NM Chesca Alexandru 2028 2028 Cs Vointa Buzau 5.0 s ½
6 4 2 CM Senetia Teodor 2143 2143 Cs Petrom Flacara Moreni 4.0 w 1
7 7 5 IM Candea Gheorghe 2105 2105 Acs Master Mind Bucuresti 3.5 w ½
  SENETIA  Teodor
Masa Nr.start Numele ELO CIV Club/Oras Pct. Rez.
2 20 CM Milea Florian 1808 1780 Cs Spartac Bucuresti 4.0 w 1
2 11 I Dumitrascu Daniel 1907 1889 Acs Fianchetto Constanta 4.5 s 1
2 9 WCM Pancu Aureliana-Eugenia 1927 1949 Acs Duellist Iasi 4.5 w 1
1 1 IM Mozes Ervin 2197 2177 Cs Universitatea Arad 5.5 s 0
3 22 CM Racovita Gheorghe 1791 1794 Cs Sah Club Galati 4.0 w 0
4 15 CM Anuta Elefterie-Laurentiu 1880 1880 Cs Petrom Flacara Moreni 4.5 s 0
8 25 I Paune Florea 1763 1763 Sport Club Juventus Bucuresti 3.0

w 1          

         Proba de "dezlegari" a fost una de foc la propriu si la figurat. Nu doar problemele au incalzit
       atmosfera , cat mai ales caldura excesiva din sala de concurs. Daca problemele de mat in
       2 mutari au fost relativ normale, cele de mat in 3,4 si studiile au pus in dificultate concurentii.
DEZLEGARI
         
                                                                                       Clasamentul final masculin

                                         Loc                  Nume                              Clubul                              Timp                     Puncte

                                          1              Baciu Stefan            Petrom Flacara Moreni         120                         25.25            loc 1 S50
                                          2             Anuta Laurentiu    Petrom Flacara Moreni         120                         21.5               loc 2 S50

                                          3             Pancu Gheorghe     Duellist Iasi                                119                          18                  loc 3 S50
                                          4             Tufa Mihai                CS Diana Galati                        119                          16.5               loc 1 S65
                                          5             Mozes Ervin              CSU Arad                                     107                         15.5               loc 2 S65
                                          6             Petrovici Valeriu    CSU Arad                                     110                          15.5              loc 3 S65
                                          7             Candea Gheorghe   ACS Master Mind Buc.           120                         15
                                          8             Taga Georgica         ACS Sah Apa Nova Buc.         120                         13.75
                                          9             Cernea Radu             SC Juventus Bucuresti           119                          11.25
                                        10             Zamora Aurel          CS Tinerii Maestri                    120                           3
                                         11             Cornea Alexandru  CSM Baia Mare                         118                           0
SAH   RAPID

Clasament final dupa 7 runde

Rk. SNo Name Typ Rtg Club/City Pts. TB1 TB2 TB3
1 1 IM Mozes Ervin S65 2173 Cs Universitatea Arad 6.0 0.0 31.0 26.50
2 4 CM Senetia Teodor S50 2124 Cs Petrom Flacara Moreni 5.5 0.0 31.5 23.00
3 6 FM Baciu Stefan S50 2100 Cs Petrom Flacara Moreni 5.0 0.0 29.5 18.75
4 3 FM Spulber Cicirone S50 2127 Cs Victoria Techirghiol 5.0 0.0 25.5 16.75
5 12 CM Batali Gheorghe S65 1948 Acs Master Mind Bucuresti 5.0 0.0 25.0 15.00
6 10 CM Bonte Arghir S50 1987 Clubul De Sah Al Municipiului 4.5 0.0 28.5 15.50
7 2 FM Taga Georgica S50 2165 ACS Sah Apa Nova Bucuresti 4.5 0.0 28.0 15.75
8 7 IM Candea Gheorghe S65 2085 Acs Master Mind Bucuresti 4.5 0.0 26.0 14.75
9 16 CM Cornea Alexandru S65 1861 Clubul De Sah Al Municipiului 4.0 0.0 30.0 15.75
10 8 NM Tufa Mihai S65 2074 Clubul De Sah Diana Galati 4.0 0.0 27.5 12.25
11 11 CM Cernea Radu-Gheorghe S65 1980 Sport Club Juventus Bucuresti 4.0 0.0 26.0 13.25
12 19 CM Moldoveanu Paul S65 1773 Cs Vointa Buzau 3.5 0.0 25.5 10.00
13 17 I Coman Liviu S50 1836 Cs Carpati Sinaia 3.5 0.0 25.0 10.25
14 13 FM Vasile Constantin S65 1932 Acs Sissa Constanta 3.5 0.0 23.5 7.75
15 20 I Szucs Adalbert-Iosif S65 1769 Sah Club Ramnicu Valcea 3.5 0.0 23.0 10.25
16 9 CM Anuta Elefterie-Laurentiu S50 2013 Cs Petrom Flacara Moreni 3.5 0.0 23.0 8.75
17 5 NM Kutnik Alexandru-Francisc S50 2115 Acs Sissa Constanta 3.0 0.0 26.0 8.50
18 26 I Rosca Grigore S65 1585 CS Victoria Techirghiol 3.0 0.0 24.5 9.00
19 15 I Paune Florea S65 1887 Sport Club Juventus Bucuresti 3.0 0.0 21.0 5.00
20 21 FM Ardelean Rusalim-Pavel S65 1765 Cs Universitatea Arad 3.0 0.0 18.0 5.50
21 24 I Boda Relu S50 1642 Acs Master Mind Bucuresti 3.0 0.0 16.5 6.50
22 14 CM Simion Nicolae S65 1892 Cs Tinerii Maestri Bucuresti 2.5 0.0 25.5 5.75
23 18 CM Covaci Stefan S65 1821 Ac De Sah Alfil Pitesti 2.5 0.0 23.0 6.50
24 23 I Ionita Ioan S65 1657 Cs Politehnica Iasi 2.5 0.0 18.5 4.75
25 22 I Tamba Dumitru S65 1706 Cs Politehnica Iasi 2.0 1.0 23.5 4.00
26 27 I Zamora Aurel S65 1443 Cs Tinerii Maestri Bucuresti 2.0 0.0 18.0 2.00
27 25 I Ionita Gheorghe S50 1600 Cs Mediator Giarmata Vii 1.0 0.0 20.5 0.50
SENETIA  Teodor
-
Rd. Bo. SNo Name Rtg Club/City Pts. Res.
1 4 17 I Coman Liviu 1836 Cs Carpati Sinaia 3.5 w 1
2 3 12 CM Batali Gheorghe 1948 Acs Master Mind Bucuresti 5.0 s 1
3 2 9 CM Anuta Elefterie-Laurentiu 2013 Cs Petrom Flacara Moreni 3.5 w 1
4 1 1 IM Mozes Ervin 2173 Cs Universitatea Arad 6.0 s 0
5 3 16 CM Cornea Alexandru 1861 Clubul De Sah Al Municipiului 4.0 w 1
6 2 7 IM Candea Gheorghe 2085 Acs Master Mind Bucuresti 4.5 s 1
7 2 6 FM Baciu Stefan 2100 Cs Petrom Flacara Moreni 5.0 w ½
BACIU   Stefan
-
Rd. Bo. SNo Name Rtg Club/City Pts. Res.
1 6 19 CM Moldoveanu Paul 1773 Cs Vointa Buzau 3.5 w 1
2 5 13 FM Vasile Constantin 1932 Acs Sissa Constanta 3.5 s 1
3 3 16 CM Cornea Alexandru 1861 Clubul De Sah Al Municipiului 4.0 w ½
4 3 8 NM Tufa Mihai 2074 Clubul De Sah Diana Galati 4.0 s 1
5 1 1 IM Mozes Ervin 2173 Cs Universitatea Arad 6.0 w 0
6 4 5 NM Kutnik Alexandru-Francisc 2115 Acs Sissa Constanta 3.0 s 1
7 2 4 CM Senetia Teodor 2124 Cs Petrom Flacara Moreni 5.5 s ½
ANUTA   Laurentiu
-
Rd. Bo. SNo Name Rtg Club/City Pts. Res.
1 9 22 I Tamba Dumitru 1706 Cs Politehnica Iasi 2.0 s 1
2 7 20 I Szucs Adalbert-Iosif 1769 Sah Club Ramnicu Valcea 3.5 w 1
3 2 4 CM Senetia Teodor 2124 Cs Petrom Flacara Moreni 5.5 s 0
4 5 14 CM Simion Nicolae 1892 Cs Tinerii Maestri Bucuresti 2.5 w ½
5 6 11 CM Cernea Radu-Gheorghe 1980 Sport Club Juventus Bucuresti 4.0 s 0
6 7 17 I Coman Liviu 1836 Cs Carpati Sinaia 3.5 w 0
7 9 18 CM Covaci Stefan 1821 Ac De Sah Alfil Pitesti 2.5 s 1
BLITZ

Clasament final dupa 7 runde

Rk. SNo Name Rtg Club/City Pts. TB1 TB2 TB3
1 1 FM Baciu Stefan 2202 Cs Petrom Flacara Moreni 5.5 0.5 29.5 22.25
2 4 IM Mozes Ervin 2093 Cs Universitatea Arad 5.5 0.5 28.0 22.25
3 2 CM Senetia Teodor 2137 Cs Petrom Flacara Moreni 4.5 0.0 30.5 18.75
4 6 Kutnik Alexandru-Francisc 2017 ACS Sissa Constanta 4.5 0.0 27.5 15.75
5 15 Moldoveanu Paul 1798 CS Voinţa Buzău 4.5 0.0 26.0 15.25
6 7 CM Bonte Arghir 1992 Clubul De Sah Al Municipiului 4.5 0.0 25.5 13.50
7 8 CM Cernea Radu-Gheorghe 1968 Sport Club Juventus Bucuresti 4.5 0.0 25.0 14.25
8 3 FM Spulber Cicirone 2121 Cs Victoria Techirghiol 4.0 0.0 29.0 15.75
9 10 NM Tufa Mihai 1929 Clubul De Sah Diana Galati 4.0 0.0 26.5 12.25
10 12 CM Cornea Alexandru 1856 Clubul De Sah Al Municipiului 4.0 0.0 25.5 11.50
11 9 FM Vasile Constantin 1935 ACS Sissa Constanta 4.0 0.0 23.5 10.00
12 5 IM Candea Gheorghe 2040 ACS Master Mind Bucureşti 3.5 0.0 26.5 10.25
13 14 I Paune Florea 1824 Sport Club Juventus Bucuresti 3.0 0.0 26.5 10.50
14 11 CM Anuta Elefterie-Laurentiu 1880 Cs Petrom Flacara Moreni 3.0 0.0 25.0 8.00
15 13 I Coman Liviu 1836 Cs Carpati Sinaia 3.0 0.0 23.5 8.00
16 16 I Tamba Dumitru 1776 Cs Politehnica Iasi 3.0 0.0 23.0 6.00
17 18 I Ionita Gheorghe 1594 Cs Mediator Giarmata Vii 3.0 0.0 20.5 7.00
18 20 Parvulescu Nicu 1531 Acs Duellist Iasi 3.0 0.0 18.5 4.50
19 19 I Ionita Ioan 1548 Cs Politehnica Iasi 3.0 0.0 18.0 4.50
20 17 I Szucs Adalbert-Iosif 1767 Sah Club Ramnicu Valcea 2.0 0.0 18.5 2.00
21 21 Zamora Aurel 1434 Cs Tinerii Maestri Bucuresti 1.0 0.0 19.0 0.50
BACIU   Stefan
Rd. Bo. SNo Name Rtg Club/City Pts. Res.
1 1 11 CM Anuta Elefterie-Laurentiu 1880 Cs Petrom Flacara Moreni 3.0 w 1
2 1 8 CM Cernea Radu-Gheorghe 1968 Sport Club Juventus Bucuresti 4.5 s ½
3 2 6 Kutnik Alexandru-Francisc 2017 ACS Sissa Constanta 4.5 w 1
4 1 5 IM Candea Gheorghe 2040 ACS Master Mind Bucureşti 3.5 s 1
5 1 2 CM Senetia Teodor 2137 Cs Petrom Flacara Moreni 4.5 w ½
6 1 4 IM Mozes Ervin 2093 Cs Universitatea Arad 5.5 s ½
7 1 7 CM Bonte Arghir 1992 Clubul De Sah Al Municipiului 4.5 w 1
SENETIA  Teodor
Rd. Bo. SNo Name Rtg Club/City Pts. Res.
1 2 12 CM Cornea Alexandru 1856 Clubul De Sah Al Municipiului 4.0 s 1
2 2 7 CM Bonte Arghir 1992 Clubul De Sah Al Municipiului 4.5 w 1
3 1 5 IM Candea Gheorghe 2040 ACS Master Mind Bucureşti 3.5 s ½
4 2 3 FM Spulber Cicirone 2121 Cs Victoria Techirghiol 4.0 w ½
5 1 1 FM Baciu Stefan 2202 Cs Petrom Flacara Moreni 5.5 s ½
6 3 9 FM Vasile Constantin 1935 ACS Sissa Constanta 4.0 w 1
7 2 4 IM Mozes Ervin 2093 Cs Universitatea Arad 5.5 s 0
  ANUTA  Laurentiu
-
Rd. Bo. SNo Name Rtg Club/City Pts. Res.
1 1 1 FM Baciu Stefan 2202 Cs Petrom Flacara Moreni 5.5 s 0
2 6 14 I Paune Florea 1824 Sport Club Juventus Bucuresti 3.0 w 1
3 7 19 I Ionita Ioan 1548 Cs Politehnica Iasi 3.0 s 1
4 6 7 CM Bonte Arghir 1992 Clubul De Sah Al Municipiului 4.5 w 0
5 7 18 I Ionita Gheorghe 1594 Cs Mediator Giarmata Vii 3.0 s 0
6 7 16 I Tamba Dumitru 1776 Cs Politehnica Iasi 3.0 w 1
7 6 9 FM Vasile Constantin 1935 ACS Sissa Constanta 4.0 s 0

                             Trofeul  Techirghiol   2015 " - Dezlegari  / Techirghiol - 6 iulie

                          O nu foarte reusita incalzire inainte de "dezlegarile" de la Finala de Veterani , desi
                     problemele nu au fost tocmai usoare , dar totusi un loc 3 la seniori, gratie numarului
                     redus de participanti.

                                                                                                      ANUTA   Laurentiu

Trofeul Techirghiol 2015 - dezlegări seniori


                                            Loc                        Nume                                               Club                                Timp                      Puncte


                                               1               Cernea Radu-Gheorghe          SC Juventus Bucureşti                  80                          23.75

                                               2              Candea Gheorghe                     Master Mind Bucureşti                 90                          20

                                               3              Adoamnei Roxana                    CSU Arad                                         90                          16.5

                                               4              Anuţă Elefterie-Laurenţiu       Petrom Flacăra Moreni                90                          16

                                               5               Bonte Arghir                              CSM Baia Mare                              76                            6.5

                                Trofeul  Techirghiol   2015 " - copii sub 10 ani / Techirghiol  3 - 11 iulie

                Reprezentanta clubului PETROM FLACARA  MORENI, SPIRIDON  Anisia , evoluand la
            categoria copii sub 10 ani , a avut o evolutie de exceptie , reusind performanta de a realiza
            9,5 puncte din 10 posibile. Fosta eleva a maestrului Tacu Victor are resurse nebanuite
            si se arata ca o pretendenta periculoasa la primele locuri pentru finalele de juniori de
            anul viitor, la categoria ei de varsta.

           

                           SPIRIDON  Anisia

 
Rk. Name Rtg FED 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Pts. TB1 TB2
1 II Spiridon Anisia 1270 ROU * ½ 1 1 1 1 1 1 1 1 1 9.5 41.00 45.5
2 IV Ciulic Raducu-Marian 1027 ROU ½ * 1 1 ½ 1 1 1 1 1 1 9.0 38.00 46.0
3 II Cojocaru Mihai-Marian 1278 ROU 0 0 * 1 1 1 1 1 + + 1 8.0 38.00 51.5
4 Dorobantu Maria-Andreea 1001 ROU 0 0 0 * 1 1 1 1 1 1 1 7.0 22.50 48.0
5 Zabava Calin-Emanuel 1001 ROU 0 ½ 0 0 * 1 1 1 1 1 1 6.5 20.50 48.5
6 Jipa Andra-Maria 1001 ROU 0 0 0 0 0 * 0 1 1 1 1 4.0 9.00 51.0
7 Cadar Emirhan 1001 ROU 0 0 0 0 0 1 * ½ 0 + 1 3.5 8.75 52.5
8 Roman Rares-Alin 1001 ROU 0 0 0 0 0 0 ½ * 1 1 1 3.5 7.00 51.5
9 Gheorghe Catalina-Alexandra 1001 ROU 0 0 - 0 0 0 1 0 * 1 1 3.0 5.00 49.0
10 Badica Maria 1001 ROU 0 0 - 0 0 0 - 0 0 * 1 1.0 0.00 49.5
11 Craiu Constantin Daniel 1001 ROU 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 * 0.0 0.00 55.0