ŞAH - CONPET                                                       

Informatii Sahiste detaliate

                                                              Trimestrul III , 2016

 

                                    "Cupa Universitatea de Vest Timisoara U2000"
                                                Cupa 2000  / Timisoara  /  13 - 19 august

                  

              Alt concurs bifat pe parcursul calatoriei de vacanta, pentru junioara COMAN Emilia - 
              Florentina , tratat cu aceeasi detasare neproductiva. Este adevarat ca aceasta competitie
              a fost ceva mai tare decat precedenta si ceva mai productiva in privinta punctelor ELO
              acumulate , dar intrarea intr-un ritm satisfacator inca nu convinge . Cu primele doua
              runde  nejucate, cu doua partide cu albul pierdute la jucatori abordabili, cu  5 puncte din
              9 posibile  si cu 2,5 puncte in urma castigatoarei competitiei, o colega de “semi-generatie”,
              se pare ca  ex-junioara noastra a pierdut ritmul de munca, cu care ne obisnuise.  
COMAN Emilia - Florentina
Clasament final dupa 9 runde
Loc Nr.start Numele FED Rtg. Club/Oras Pct.  TB1   TB2 
1 9 WCM Stanciu Andreea-Briana ROU 1928 Acs Smart Galati 7,5 48,0 52,0
2 30 I Juravle Mihnea-Marian ROU 1780 Css Nr. 1 Timisoara 7,0 41,5 43,0
3 16 I Bogdan Horia-Daniel ROU 1879 Css Nr. 1 Timisoara 6,5 45,0 48,5
4 14 I Carasca Bogdan-Petru ROU 1913 Cs Mediator Giarmata Vii 6,0 47,0 50,5
5 41 II Balaban-Voia Alexandru ROU 1718 Acs Sah Club Vados Arad 6,0 45,5 48,5
6 4 CM Tirziu Mircea ROU 1951 Csm Lugoj 6,0 44,0 47,0
7 32 I Mihai Cristian ROU 1769 Acs Smart Galati 6,0 43,5 48,0
8 37 I Alboni Denis-Dean ROU 1730 Clubul De Sah Giroc 6,0 41,0 44,0
9 24 I Neaga Horia-Dumitru-Iustin ROU 1811 Css Nr. 1 Timisoara 6,0 39,5 41,0
10 10 I Craciun Alexandru-Emilian ROU 1928 Acs Smart Galati 5,5 42,0 45,0
11 11 I Dinca Ovidiu ROU 1924 Cs Ariadna Suceava 5,5 39,5 42,0
12 2 I Arghirescu Andrei ROU 1991 Cs De Sah Alex Brasov 5,5 35,5 38,0
13 33 II Balan Bogdan ROU 1753 Sah Club Ramnicu Valcea 5,0 45,5 50,0
14 26 WCM Cimpean Andra ROU 1802 Csu Universitatea De Vest Timi 5,0 42,5 46,5
15 21 CM Oprisoni Gratian-Doru ROU 1839 Cs Mediator Giarmata Vii 5,0 40,5 43,0
16 28 WCM Coman Emilia-Florentina ROU 1791 Csm Ploiesti 5,0 38,0 42,0
17 12 I Stejeroiu Vlad ROU 1922 Cs Logic 64 Brasov 5,0 34,5 37,0
18 8 CM Bartha Andrei ROU 1930 Cs Universitatea Arad 5,0 33,5 36,5
19 19 I Secrieru Andrei-Cristian ROU 1859 Csu Universitatea De Vest Timi 5,0 32,5 34,0
20 1 Stojkovic Zoran SRB 1993 4,5 42,5 45,0
21 20 AIM Paraschiv Paul-Alexandru ROU 1842 Clubul De Sah Giroc 4,5 41,5 44,0
22 40 CM Covaci Stefan ROU 1721 Ac De Sah Alfil Pitesti 4,5 38,5 41,0
23 13 I Ceausescu Iulian ROU 1917 Cs Colosseum Giurgiu 4,5 30,5 33,0
24 36 I Stancu-Filipescu David ROU 1733 Acs Smart Galati 4,0 39,0 40,5
25 3 CM Sorbun Cristinel ROU 1961 Club Sah Caissa Miercurea Ciuc 4,0 38,0 40,5
26 17 I Mandoiu Marian ROU 1873 Cs Mediator Giarmata Vii 4,0 38,0 40,5
27 31 I Gheoalda Daniel ROU 1779 Cs Colosseum Giurgiu 4,0 36,0 38,5
28 25 I Tat Alin-Sebastian ROU 1803 Acs Napocensis Activ Cluj Napo 4,0 32,0 34,5
29 7 NM Craciun Ovidiu ROU 1936 Sah Club Cugir 4,0 31,0 33,5
30 27 I Arghirescu Marius ROU 1801 Clubul Municipal De Sah Speran 3,5 38,5 41,0
31 5 CM Bonte Arghir ROU 1948 Clubul De Sah Al Municipiului 3,5 38,0 41,0
32 29 I Hincu Andrei ROU 1783 Css Nr. 1 Timisoara 3,5 37,5 41,0
33 22 CM Dobrin Catalin ROU 1831 Cso "tricolorul" Breaza 3,5 37,5 40,5
34 6 CM Fugulyan Grigore ROU 1938 Cs Universitatea Arad 3,5 36,5 39,0
35 42 II Coman Andrei-Alexandru ROU 1701 Css Nr. 1 Timisoara 3,5 36,0 37,5
36 35 AIM Matei Raul-Cornel ROU 1741 Clubul De Sah Dudestii Noi 3,5 34,0 35,5
37 38 I Labadi Zoltan-Andrei ROU 1730 Cs Mediator Giarmata Vii 3,0 34,5 37,0
38 39 I Uta Ilie ROU 1722 Acs Dumbravita 3,0 33,0 35,5
39 18 I Ghita Vlad-Bogdan ROU 1868 Acs Sah Club Vados Arad 3,0 29,5 31,0
40 15 I Floresc Petru ROU 1913 Cs Mediator Giarmata Vii 2,5 32,5 34,5
41 23 I Malos Vasilica ROU 1821 Cs Mediator Giarmata Vii 2,0 35,0 38,0
42 34 I Gavris Eugen ROU 1747 Cs Jeco-Centrocoop Bucuresti 0,5 27,5 29,0
     COMAN  Emilia Florentina   
 
Rd. Masa Nr.start Numele Rtg. FED Club/Oras Pct. Rez.
1 22 -2 neimperecheat 0 0,0 - ½
2 22 -2 neimperecheat 0 0,0 - ½
3 8 3 CM Sorbun Cristinel 1961 ROU Club Sah Caissa Miercurea Ciuc 4,0 w 1
4 7 41 II Balaban-Voia Alexandru 1718 ROU Acs Sah Club Vados Arad 6,0 s ½
5 6 20 AIM Paraschiv Paul-Alexandru 1842 ROU Clubul De Sah Giroc 4,5 w 0
6 11 6 CM Fugulyan Grigore 1938 ROU Cs Universitatea Arad 3,5 s ½
7 13 36 I Stancu-Filipescu David 1733 ROU Acs Smart Galati 4,0 w 1
8 8 17 I Mandoiu Marian 1873 ROU Cs Mediator Giarmata Vii 4,0 s 1
9 6 32 I Mihai Cristian 1769 ROU Acs Smart Galati 6,0 w 0

****************************************************************************************************

 

                      Festivalul International de Sah pentru copii "Cupa Salina"
                                                                       Turda ( Salina)  /  9 - 13  august

                  

                 COMAN Emilia - Florentina a mai bifat o locatie in periplul sahist estival. In rest ?
                 O pierdere consistenta de puncte ELO, ce reflecta fara echivoc o evolutie sahista lipsita
                 de consistenta.

     COMAN Emilia - Florentina

Clasament final dupa 7 runde

 

1 1 WCM Nastase Andreea-Cristina ROU 1930 Clubul Central De Sah Bucurest 5,5 23,0 31,5 24,5
2 3 I Dicu Dan-Alexandru ROU 1914 Lps Satu Mare 5,5 21,0 28,0 22,0
3 4 I Anghelus Alin-Gabriel ROU 1822 Lps Satu Mare 5,0 22,5 31,0 21,0
4 2 WCM Mirza Diana IRL 1925 5,0 21,0 29,5 20,0
5 9 II Bobocea Laurentiu-Vlad ROU 1655 Css Viitorul Cluj-Napoca 5,0 20,5 28,5 20,5
6 6 I Chivulescu Adrian-Alexandru ROU 1783 Cs Studentesc Medicina Timisoa 4,5 20,0 28,5 19,5
7 8 I Berechet Stefan-Mario ROU 1694 Cs Palatul Copiilor Buzau 4,5 19,0 27,0 17,5
8 10 Dwyer Daniel IRL 1629 4,5 19,0 25,5 18,5
9 7 I Csurka Roland ROU 1747 Lps Satu Mare 4,0 23,5 32,5 20,0
10 5 WCM Coman Emilia-Florentina ROU 1791 Csm Ploiesti 4,0 18,5 26,0 17,0
11 18 II Bencze Noemi ROU 1394 Css Viitorul Cluj-Napoca 4,0 18,5 25,0 15,0
12 16 I Boeru Darius-Alexandru ROU 1501 Css Viitorul Cluj-Napoca 3,5 20,0 28,0 14,5
13 24 III Pop Sebastian-Stefan ROU 1133 Csm Raraul Campulung Moldoven 3,5 19,5 28,0 15,5
14 21 II Ciochina Marius ROU 1287 Ac De Sah Alfil Pitesti 3,5 19,0 25,0 12,5
15 17 II Chira Vlad-Alexandru ROU 1422 Acs Samus Sah Club Cluj Napoca 3,5 18,0 25,5 12,0
16 11 II Ardeleanu-Chirica Matei ROU 1601 Cs Sah Club Brasov 3,5 17,0 23,5 11,0
17 12 I Trifoi Mihaela-Ioana ROU 1593 Cs Sig-Mar Sighetu Marmatiei 3,5 17,0 23,0 16,5
18 20 II Maxim Andrei-Vasile ROU 1332 Lps Satu Mare 3,5 15,5 22,0 13,0
19 30 Tonita Mark David IRL 0 3,5 15,5 22,0 12,5
20 14 II Pirlea Silvia-Cristina ROU 1573 Cs Sah Club Potaissa Turda 3,0 16,5 23,0 13,0
21 19 II Simion Adela-Maria ROU 1362 Cs Sig-Mar Sighetu Marmatiei 3,0 14,0 19,5 9,0
22 15 II Bretea Vlad-Ionut ROU 1553 Cm De Sah Alba Iulia 2,5 17,5 24,0 10,5
23 22 Palii Janeta MDA 1122 2,5 15,0 21,0 8,0
24 27 Freeman Geordan IRL 0 2,5 14,5 19,5 9,5
25 25 Arvinte Dragos Catalin MDA 0 2,0 15,0 20,0 8,0
26 29 Joyce Conor IRL 0 1,5 14,0 20,5 9,5
27 26 Curran Arthur IRL 0 1,5 13,0 17,5 6,5
28 23 II Bumbea Radu ROU 1034 Cs Tinerii Maestri Craiova 1,0 11,5 17,5 1,0
29 28 Freeman Ruairi IRL 0 0,5 14,5 20,0 3,5
30 13 II Todorut Ovidiu-Stefan ROU 1593 Css Viitorul Cluj-Napoca 0,0 12,5 17,5 0,0
 

COMAN Emilia - Florentina

Rd. Masa Nr.start Numele Rtg. FED Club/Oras Pct. Rez.
1 5 18 II Bencze Noemi 1394 ROU Css Viitorul Cluj-Napoca 4,0 s 1
2 4 12 I Trifoi Mihaela-Ioana 1593 ROU Cs Sig-Mar Sighetu Marmatiei 3,5 w 1
3 2 7 I Csurka Roland 1747 ROU Lps Satu Mare 4,0 s 0
4 4 8 I Berechet Stefan-Mario 1694 ROU Cs Palatul Copiilor Buzau 4,5 w 0
5 7 11 II Ardeleanu-Chirica Matei 1601 ROU Cs Sah Club Brasov 3,5 s 1
6 6 16 I Boeru Darius-Alexandru 1501 ROU Css Viitorul Cluj-Napoca 3,5 w 0
7 7 24 III Pop Sebastian-Stefan 1133 ROU Csm Raraul Campulung Moldoven 3,5 s 1
 

 

       ********************************************************************************************************

 

                    " Festivalul International de Sah Open Arad  2016 " editia a-9-a
                                                                       Arad  /  6 - 12  august
 
            Fara nici un dubiu cel mai tare si mai important open din acest an, organizat in Romania.    
            Meritul pentru organizarea acestui cu adevarat  festival sahist il are av. Alin Campeanu,
           a carui implicare si dorinta de imbunatatire a conditiilor asigurate jucatorilor a creat o
           stacheta greu de atins pentru ceilalti organizatori interni. Conditiile de joc asigurate de
           salile  Hotelului Continental din Arad celor 243 de participanti in open-ul principal, au
            fost net superioare celor din anul precedent, asa cum si premiile au fost mai consistente .
            A fost cu  adevarat un open international, reunind jucatori din 12 tari, taria competitiei
            fiind asigurata  de 7 mari maestri internationali, 22 maestri internationali si 20 maestri
           FIDE.   Printre  participanti au fost si doi veterani de la   C.S.CONPET Ploiesti ,
            Anuta Laurentiu si Porcoleanu  Doina, dar si fostul junior al CONPET-ului , maestrul
            FIDE  Miroiu Catalin, clasat in final pe  un onorant loc 18 , cu 6,5 puncte. In ce-l priveste
             pe subsemnatul, putea fi un turneu bun  daca nu pierdea in ultima runda nu doar partida,
            cat si un premiu acoperitor pentru lunga  deplasare la Arad, la categoria lui de ELO.          

      

     MIROIU George - Catalin                         ANUTA   Laurentiu               PORCOLEANU   Doina

Clasament final dupa 9 runde

Rk. SNo Name FED RtgI RtgN Club/City Pts.  TB1   TB2 
1 1 GM Istratescu Andrei FRA 2582 0 FRANTA 7,5 2337 45,0
2 3 GM Jianu Vlad-Cristian ROU 2553 2553 Cs Studentesc Med Tim 7,0 2283 44,5
3 2 GM Balog Imre HUN 2559 0 UNGARIA 7,0 2228 41,5
4 11 FM Costachi Mihnea ROU 2416 2416 Cs Politehnica Iasi 7,0 2218 40,5
5 7 GM Georgescu Tiberiu-Marian ROU 2463 2463 Clubul De Sah Al Mun. 7,0 2215 42,0
6 4 IM Miron Lucian-Costin ROU 2495 2495 Cs Universitar Ploiesti 7,0 2183 41,0
7 21 IM Balla Tamas-Kristof ROU 2338 2338 Acs Sah Club Vados Arad 7,0 2167 41,5
8 9 IM Cioara Andrei-Nestor ROU 2437 2437 Cs Universitar Ploiesti 7,0 2148 39,0
9 26 CM Toma Radu-Cristian ROU 2303 2303 Cs Aem Luxten Tim 7,0 2120 39,0
10 17 FM Bida Mihai-Eugen ROU 2394 2394 Cs Universitatea Craiova 6,5 2231 42,5
11 5 IM Dimitrov Radoslav BUL 2492 0 BULGARIA 6,5 2213 41,0
12 10 GM Abramovic Bosko SRB 2433 0 SERBIA 6,5 2196 41,0
13 43 WGM Ionescu Irina ROU 2236 2236 Csm Bucuresti 6,5 2181 40,5
14 24 FM Posedaru Bogdan ROU 2320 2320 Cs Victoria Techirghiol 6,5 2118 37,5
15 14 IM Petrisor Adrian-Marian ROU 2401 2401 Cs Sah Club Galati 6,5 2092 38,0
16 30 IM Bargan Sergiu MDA 2298 0 MOLDOVA 6,5 2087 38,5
17 63 Samani Yamac TUR 2139 0 TURCIA 6,5 2084 38,0
18 25 FM Miroiu George-Catalin ROU 2306 2306 Cs Petrom Flacara Moreni 6,5 2082 37,0
19 42 Sohier Julien FRA 2240 0 FRANTA 6,5 2081 37,5
20 23 IM Ardeleanu Alin ROU 2328 2328 Acs "petra-Sah" Satu Mare 6,5 2069 38,0
21 38 CM Martian Dragos-Daniel ROU 2262 2262 Cs Sah Club Galati 6,5 2063 37,5
22 20 IM Baratosi Daniel ROU 2361 2361 Cs Universitar Ploiesti 6,5 2058 37,0
23 41 FM Vrencian Lehel ROU 2252 2252 CS Otopeni 6,5 2019 36,0
24 8 IM Kozhuharov Spas BUL 2457 0 BULGARIA 6,0 2214 42,0
25 37 FM Ogleznev Alexandr MDA 2283 0 MOLDOVA 6,0 2124 39,5
26 22 NM Bonte Andrei-Mihai ROU 2336 2336 Cs Sah Club Galati 6,0 2122 37,5
27 6 IM Pavlov Sergey UKR 2473 0 UCRAINA 6,0 2106 37,5
28 44 FM Dicu Razvan-Stefan ROU 2236 2236 Cs Otopeni 6,0 2097 37,5
29 36 CM Patrascu Catalin-Lucian ROU 2286 2286 Acs Sah Club Vados Arad 6,0 2090 38,0
30 33 FM Secheres Adrian-Simion ROU 2293 2293 Csu Universitatea Vest Tim 6,0 2089 38,0
31 19 Agdelen Huseyin Can TUR 2373 0 TURCIA 6,0 2085 38,0
32 13 CM David Alexandru-Vasile ROU 2406 2406 Clubul Central De Sah Buc 6,0 2082 37,5
33 47 CM Vasile Claudiu-Daniel ROU 2226 2226 Cs Otopeni 6,0 2067 36,5
34 72 FM Dogan Mire Deniz TUR 2077 0 TURCIA 6,0 2064 37,5
35 55 FM Ileana George ROU 2178 2178 Cs Universitatea  Alba Iulia 6,0 2061 37,5
36 16 IM Peptan Corina-Isabela ROU 2395 2395 Csm Bucuresti 6,0 2055 38,5
37 31 FM Dolana Andrei-Theodor ROU 2297 2297 Clubul De Sah Mun Baia M 6,0 2025 37,0
38 40 CM Stoleriu George ROU 2253 2253 Cs Politehnica Iasi 6,0 2022 37,5
39 39 Velikic Adela SRB 2258 0 SERBIA 6,0 2019 36,5
40 29 IM Cvetkovic Srdjan SRB 2301 0 SERBIA 6,0 2009 35,0
41 28 IM Ionescu Mihai ROU 2301 2301 Csu Univ  Vest Tim 6,0 2002 36,0
42 89 I Ursan Petru-Sebastian ROU 2014 2014 Css Nr. 1 Timisoara 6,0 1976 36,0
43 49 CM Andreescu Darie-Ioan ROU 2213 2213 Cs Univ Targoviste 6,0 1962 35,0
44 81 I Panainte Daniel-Iulian ROU 2057 2057 Acs Pheonix Buzau 6,0 1952 34,5
45 83 CM Ognean Mihnea-Ionut ROU 2037 2037 Css Targu Mures 6,0 1795 30,5
46 18 IM Carmaciu Lucian-Catalin ROU 2385 2385 Cs Sah Club Galati 5,5 2184 39,0
47 15 IM Manea Alexandru ROU 2396 2396 Cs Universitar Ploiesti 5,5 2131 40,5
48 45 CM Vasiesiu Victor ROU 2232 2232 Acs Sah Club Vados Arad 5,5 2095 38,0
49 34 FM Banzea Alexandru-Bogdan ROU 2287 2287 Cs Aem Luxten Timisoara 5,5 2078 38,0
50 86 I Ratiu Cristian ROU 2026 2026 Cs Ariadna Suceava 5,5 2035 38,5
51 50 FM Rusan Paul-Cristian ROU 2205 2205 Asociatia Sah Club Bistrita 5,5 2028 36,5
52 59 I Pisu Robert-Daniel ROU 2165 2165 Cs Sah Club Galati 5,5 2025 37,5
53 77 Trifan Andrei Ioan GER 2069 0 GERMANIA 5,5 2014 36,5
54 70 WIM Marin Irina-Luiza ROU 2092 0 Clubul Central De Sah Buc 5,5 1995 35,5
55 54 Sentef Nikolaus GER 2187 0 GERMANIA 5,5 1991 36,5
56 51 CM Popescu Florin ROU 2201 2201 Cs Ineu 5,5 1985 34,5
57 125 I Albu George ROU 1858 1858 Cs Politehnica Iasi 5,5 1976 36,5
58 32 IM Weinzettl Ernst AUT 2296 0 AUSTRIA 5,5 1975 35,5
59 58 IM Mozes Ervin ROU 2169 2169 Cs Universitatea Arad 5,5 1964 36,0
60 27 IM Ganaus Hannes AUT 2303 0 AUSTRIA 5,5 1963 38,0
61 57 AGM Kelly Ladislau-Endre ROU 2173 2173 Acs Sah Club Vados Arad 5,5 1958 35,5
62 46 WGM Sandu Mihaela ROU 2228 2228 Cs Studentesc Medicina Tim 5,5 1954 32,5
63 117 I Veron Andrei-Stefan ROU 1880 1880 Cs Vointa Satu Mare 5,5 1947 34,5
64 64 NM Kutnik Alexandru-Francisc ROU 2127 2127 Acs Sissa Constanta 5,5 1912 33,0
65 12 IM Bogdan Dan ROU 2407 2407 Acs Sah Club Vados Arad 5,5 1895 31,5
66 91 I Zubcu Vlad-George ROU 1998 1998 Cs Poli Iasi + CSU Arad 5,5 1889 33,5
67 82 WCM Serbanescu Diana-Maria ROU 2047 2047 Clubul De Sah Mun Baia M 5,5 1889 33,0
68 61 CM Chirita-Mihaila Marius-Consta ROU 2153 2153 Css Nr. 1 Timisoara 5,5 1859 34,5
69 90 Kersten Julian AUT 1999 0 AUSTRIA 5,5 1854 33,0
70 118 I Bogdan Horia-Daniel ROU 1879 1879 Css Nr. 1 Timisoara 5,5 1834 30,0
71 69 I Ungureanu Sandu ROU 2094 2094 Acs Sah Club Vados Arad 5,5 1792 31,5
72 159 I Antal Attila-Laszlo ROU 1717 1717 Cs Al Cn Aprily Lajos Bv 5,5 1760 28,0
73 111 I Mandita Geo-Hary ROU 1912 1912 Acs Sah Club Vados Arad 5,5 1653 29,0
74 48 Chircu Vadim MDA 2218 0 MOLDOVA 5,0 2180 42,5
75 35 FM Gilea Lucian ROU 2287 2287 Cs Universitatea Targ 5,0 2140 39,5
76 52 FM Daianu Cristian-Clement ROU 2199 2199 Cs Otopeni 5,0 2130 41,0
77 75 CM Ciorica Mihai-Vlad ROU 2071 2071 Css Nr. 1 Timisoara 5,0 2093 38,5
78 60 Zubac Marius CAN 2154 0 CANADA 5,0 2079 39,5
79 73 I Stancu Robert-Alexandru ROU 2074 2074 Cs Otopeni 5,0 2059 38,5
80 80 I Sandor Tamas ROU 2059 2059 Css Odorheiu Secuiesc 5,0 2036 35,5
81 84 I Olinici Emanuel ROU 2033 2033 Cs Politehnica Iasi 5,0 2009 36,5
82 87 IM Panush Viktor MDA 2025 0 MOLDOVA 5,0 2000 36,0
83 88 I Turlea Constantin ROU 2017 2017 Cs Universitar Ploiesti 5,0 1996 36,0
84 56 WIM Eric Jovana SRB 2178 0 SERBIA 5,0 1988 36,5
85 130 I Paraschiv Paul-Alexandru ROU 1842 1842 Clubul De Sah Giroc 5,0 1960 33,5
86 76 Lovas Miklos HUN 2071 0 UNGARIA 5,0 1942 36,0
87 106 I Dinca Ovidiu ROU 1924 1924 Cs Ariadna Suceava 5,0 1933 34,5
88 134 WCM Anton Ana-Roxana ROU 1819 1819 Cs Politehnica Iasi 5,0 1931 35,0
89 78 I Ambru Dan-Calin ROU 2068 2068 Acs Samus Sah C.Cluj Nap 5,0 1912 34,5
90 124 I Secrieru Andrei-Cristian ROU 1859 1859 Csu Universitatea Vest Tim 5,0 1899 33,5
91 62 I Vrajitoru Vlad-Laurentiu-Flor ROU 2142 2142 Acs Comex Bucuresti 5,0 1898 33,5
92 101 WCM Aciu Malina-Andreea ROU 1935 1935 Csm Focsani 2007 5,0 1887 32,5
93 128 I Colac Marius-Daniel ROU 1849 1849 Cs Orasenesc Pantelimon 5,0 1879 33,0
94 66 WFM Baciu Anca-Otilia ROU 2118 2118 Clubul Central Sah Buc 5,0 1875 34,0
95 113 I Laszlo Zoltan-Imre ROU 1895 1895 Ac Sah Cavalerul Sf Gh 5,0 1858 33,5
96 110 I Carasca Bogdan-Petru ROU 1913 1913 Cs Mediator Giarmata Vii 5,0 1854 32,0
97 163 I Matei Stefan-Razvan ROU 1699 1699 Cs Colosseum Giurgiu 5,0 1841 32,0
98 122 I Badelita Beniamin ROU 1859 1859 Cs Sah Club Potaissa Turda 5,0 1817 31,0
99 120 I Ghita Vlad-Bogdan ROU 1868 1868 Acs Sah Club Vados Arad 5,0 1811 30,0
100 206 II Butusina Samuel ROU 1431 1431 Acs Sah Club Vados Arad 5,0 1805 30,0
101 112 I Apostu Elvis-Alin ROU 1911 1911 Csm Jiul Petrosani 5,0 1792 29,0
102 133 CM Dobrin Catalin ROU 1831 1831 Cso "tricolorul" Breaza 5,0 1787 30,0
103 151 I Matei Raul-Cornel ROU 1741 1741 Clubul  Sah Dudestii Noi 5,0 1781 30,0
104 121 I Brosman Alexandru ROU 1865 1865 Cs Universitatea Arad 5,0 1706 27,5
105 132 I Moga Victor-Emilian ROU 1840 1840 Cs Maris 2003 Tg Mures 5,0 1689 30,0
106 144 I Mihai Cristian ROU 1769 1769 Acs Smart Galati 4,5 2017 35,5
107 53 WFM Terbe Julianna HUN 2187 0 UNGARIA 4,5 2016 38,0
108 68 I Pavel Sebastian-Ionut ROU 2104 2104 Ariadna Suceava 4,5 1973 37,0
109 94 CM Anuta Elefterie-Laurentiu ROU 1955 1955 Cs Conpet Ploiesti 4,5 1963 36,0
110 109 I Ceausescu Iulian ROU 1917 1917 Cs Colosseum Giurgiu 4,5 1890 33,0
111 93 NM Follert Iuliu ROU 1959 1959 Cs Vointa Satu Mare 4,5 1885 35,5
112 139 CM Anghel Iulian-Mihai ROU 1777 1777 Css Nr. 1 Timisoara 4,5 1882 34,0
113 108 I Stejeroiu Vlad ROU 1922 1922 Cs Logic 64 Brasov 4,5 1880 33,0
114 97 WCM Cusmuliuc Diana-Elena ROU 1945 1945 Cs Politehnica Iasi 4,5 1880 32,5
115 100 NM Craciun Ovidiu ROU 1936 1936 Sah Club Cugir 4,5 1876 33,0
116 92 I Zubac Mihai-Paul ROU 1991 1991 Css Viitorul Cluj-Napoca 4,5 1870 35,0
117 116 WCM Jakab Kincso ROU 1880 1880 Lps Satu Mare 4,5 1869 32,5
118 138 I Gheoalda Daniel ROU 1779 1779 Cs Colosseum Giurgiu 4,5 1862 33,5
119 154 I Ghiura Alexandru ROU 1729 1729 Csm Lugoj 4,5 1853 34,5
120 158 II Balaban-Voia Alexandru ROU 1718 1718 Acs Sah Club Vados Arad 4,5 1839 34,0
121 156 I Szilveszter Sandor ROU 1724 1724 Cs Lacul Ursu Sovata 4,5 1838 30,0
122 107 I Luputi Silviu ROU 1924 1924 Cs Mediator Giarmata Vii 4,5 1824 33,0
123 136 WCM Panainte Andreea-Bianca ROU 1799 1799 Css Palatul Copiilor Cta 4,5 1823 30,5
124 104 I Craciun Alexandru-Emilian ROU 1928 1928 Acs Smart Galati 4,5 1822 31,0
125 127 I Sandru Nicolae ROU 1850 1850 Cs Universitatea Alba Iulia 4,5 1805 31,5
126 131 I Bulgaru Vasile ROU 1841 1841 Acs Sah Club Vados Arad 4,5 1798 31,0
127 85 Fruehe Norbert GER 2029 0 GERMANIA 4,5 1777 31,5
128 196 II Nagy Janos-Nandor ROU 1450 1450 Acs Sah Club Vados Arad 4,5 1770 30,0
129 96 CM Bonte Arghir ROU 1948 1948 Clubul De Sah  Mun Baia M 4,5 1747 31,5
130 103 I Coca Cristi-Iulian ROU 1929 1929 Acs Smart Galati 4,5 1738 29,0
131 141 I Motiu Victor ROU 1774 1774 Acs Sah Club Vados Arad 4,5 1737 28,5
132 155 II Horvath Stefan ROU 1726 1726 Cs Victoria Nadlac 4,5 1733 27,5
133 153 I Alboni Denis-Dean ROU 1730 1730 Clubul De Sah Giroc 4,5 1724 28,0
134 105 Pop Laurentius Dr. GER 1927 0 GERMANIA 4,5 1701 27,5
135 123 I Ivascu Bogdan ROU 1859 1859 Cs Ineu 4,5 1665 29,5
136 166 I Balla David ROU 1690 1690 Cs Mediator Giarmata Vii 4,5 1659 27,0
137 203 II Streanga Eduard-Olivero ROU 1436 1436 Acs Sah Club Vados Arad 4,5 1643 28,0
138 169 CM Simion Nicolae ROU 1683 1683 Cs Tinerii Maestri Buc 4,5 1641 27,5
139 160 CM Borisichievici Vasile-Emilian ROU 1710 1710 Cs Sah Suceava 4,5 1616 28,0
140 150 II Patrut Sergiu-Dan ROU 1742 1742 Acs Sah Club Vados Arad 4,5 1541 24,5
141 135 I Creanga Robert-Ionut ROU 1809 1809 Cs UniversitarSah Buc 4,0 1924 33,5
142 147 II Balan Bogdan ROU 1753 1753 Sah Club Rm Valcea 4,0 1876 34,0
143 176 II Jinga Vlad-Ionut ROU 1628 1628 Acs Sah Club Vados Arad 4,0 1845 32,0
144 98 Bargan Svetlana MDA 1938 0 MOLDOVA 4,0 1836 34,5
145 95 CM Tirziu Mircea ROU 1951 1951 Csm Lugoj 4,0 1815 32,0
146 174 I Tampea Radu ROU 1634 1634 Cs Univ Alba Iulia 4,0 1805 28,0
147 149 I Dragoi Tudor ROU 1742 1742 Cs Ineu 4,0 1803 31,0
148 71 FM Takacs Lajos HUN 2083 0 UNGARIA 4,0 1800 32,5
149 190 I Paraschiv Petronela-Alexandra ROU 1503 1503 Clubul De Sah Giroc 4,0 1789 31,5
150 142 Csomos Janos HUN 1773 0 UNGARIA 4,0 1787 32,0
151 102 CM Bartha Andrei ROU 1930 1930 Cs Universitatea Arad 4,0 1762 30,5
152 189 II Homone Daniel-Ifrim ROU 1540 1540 Clubul Sah Dudestii Noi 4,0 1760 30,0
153 241 Sabau Ioan CAN 0 1001 CANADA 4,0 1756 30,5
154 119 Farkas Lorinc HUN 1878 0 UNGARIA 4,0 1753 29,0
155 126 I Parasca Claudiu ROU 1851 1851 Cs Universitatea Arad 4,0 1743 30,5
156 145 NM Zlatariu Marin ROU 1756 1756 Cs Universitatea Arad 4,0 1727 31,0
157 181 II Momir Marco-Ivan ROU 1581 1581 Css Nr. 1 Timisoara 4,0 1719 30,0
158 148 II Antal Hunor-Zoltan ROU 1744 1744 Cs Al Cn Aprily Lajos Bv 4,0 1712 29,5
159 140 I Sandu Dinu ROU 1776 1776 Cs Politehnica Iasi 4,0 1711 31,0
160 186 I Covrig Larisa-Raluca ROU 1557 1557 Lps Satu Mare 4,0 1710 28,0
161 162 FM Ardelean Rusalim-Pavel ROU 1702 1702 Cs Universitatea Arad 4,0 1708 31,5
162 177 II Samfirescu Andrei-Alexandru ROU 1611 1611 Css Nr. 1 Timisoara 4,0 1704 29,5
163 183 II Ceoroianu Laurentiu-Tudor ROU 1572 1572 Cs Sah  Oltenia Craiova 4,0 1699 27,0
164 114 NM Mircov Nicola-Alexandar ROU 1892 1892 Cs Universitatea Arad 4,0 1687 28,5
165 225 III Cristocea Gabriela ROU 0 1056 Csm Jiul Petrosani 4,0 1671 28,5
166 161 II Magold Victor ROU 1708 1708 Acs Sah Club Vados Arad 4,0 1665 28,0
167 175 I Craciun Bianca ROU 1633 1633 Acs Sah Club Vados Arad 4,0 1663 28,0
168 205 I Magold Filip ROU 1431 1431 Acs Sah Club Vados Arad 4,0 1593 26,5
169 79 FM Frink Ferenc HUN 2066 0 UNGARIA 3,5 1917 37,5
170 179 I Sabin Florea ROU 1596 1596 Cs Sah Suceava 3,5 1818 32,0
171 129 Meixner Torsten GER 1849 0 GERMANIA 3,5 1813 31,0
172 167 I Marchidan Costica ROU 1690 1690 Clubul De Sah Al An Buc 3,5 1812 30,0
173 195 II Bogdan Andrada-Ioana ROU 1458 1458 Acs Dumbravita 3,5 1782 33,0
174 170 CM Tudor Ioan ROU 1680 1680 Css Gandirea Oradea 3,5 1762 28,5
175 137 I Colompar Ladislau-Alexandru ROU 1794 1794 Acs Sah Club Vados Arad 3,5 1724 31,0
176 168 I Bichiceanu Dan-Radu ROU 1688 1688 Cs Victoria Nadlac 3,5 1708 28,0
177 187 II Pinzaru Liviu-Vasile ROU 1553 1553 Cs Ariadna Suceava 3,5 1705 26,5
178 171 I Macinic Victor-Mihai ROU 1675 1675 Acs Sah Club Vados Arad 3,5 1696 28,5
179 198 II Guiu Lorena-Malina ROU 1447 1447 Acs Sah Club Vados Arad 3,5 1689 29,5
180 191 II Mehedeniuc Stefan ROU 1494 1494 Acs Sah Club Vados Arad 3,5 1671 29,5
181 210 I Rohlicek Anca-Elena ROU 1358 1358 Csu Univ Vest Tim 3,5 1666 27,5
182 164 I Nagy Raul-Sebastian ROU 1697 1697 Cs Tinere Sperante Baia M 3,5 1655 27,5
183 208 II Hejja Irisz-Hanna ROU 1365 1365 Lps Satu Mare 3,5 1650 26,5
184 200 II Pragai Rares-Alexandru ROU 1443 1443 Acs Sah Club Vados Arad 3,5 1641 27,5
185 213 II Varga Florin-Francisc ROU 1337 1337 Acs Sah Club Vados Arad 3,5 1639 27,5
186 211 II Andrei Gabriel ROU 1346 1346 Acs Smart Galati 3,5 1635 28,5
187 193 II Tuduran Camelia-Diana ROU 1488 1488 Acs Sah Club Vados Arad 3,5 1620 26,5
188 172 I Szasz Andrei ROU 1655 1655 Cs Universitatea Arad 3,5 1611 26,5
189 235 Maduta Florin-Mircea ROU 0 1001 Acs Sah Club Vados Arad 3,5 1609 28,0
190 143 I Dumitrica Sorin-Radu ROU 1770 1770 Acs Sah Club Vados Arad 3,5 1602 27,5
191 216 II Kiss Alexandra-Maria ROU 1293 1293 Css Nr. 1 Timisoara 3,5 1560 26,5
192 184 I Porcoleanu Doina-Olga ROU 1571 1571 Cs Conpet Ploiesti 3,5 1547 29,5
193 209 II Tus Gabriel ROU 1359 1359 Acs Sah Club Vados Arad 3,5 1519 23,5
194 180 CM Hlinschi Mihai ROU 1583 1583 Cs Tinerii Maestri Buc 3,5 1462 26,0
195 197 II Unguroiu Razvan-Marius ROU 1450 1450 Acs Sah Club Vados Arad 3,5 1459 28,5
196 219 II Butusina David ROU 1214 1214 Acs Sah Club Vados Arad 3,5 1458   20,5  
197 214 II Bulza Bogdan-Marian ROU 1307 1307 Acs Sah Club Vados Arad 3,5 1436 21,5
198 65 Vezzani Stefano ITA 2125 0 ITALIA 3,0 1811 30,0
199 157 I Milian Marius-Daniel ROU 1719 1719 Acs Sah Club Vados Arad 3,0 1776 31,5
200 173 II Balaceanu David ROU 1655 1655 Acs Sah Club Vados Arad 3,0 1711 29,5
201 215 ACM Antal Andrei ROU 1304 1304 Cs Timisul Sag 3,0 1705 28,0
202 204 II Secrieru Maria-Georgiana ROU 1432 1432 Csu Universitatea De Vest Timi 3,0 1682 26,0
203 245 Voichita Andrei Cristian ROU 0 1001 Acs Sah Club Vados Arad 3,0 1628 27,0
204 182 II Jorja Mircea ROU 1573 1573 Cs Contor Group Arad 3,0 1628 24,5
205 146 Strifler Janos HUN 1754 0 UNGARIA 3,0 1592 28,0
206 199 II Mates Bettina-Casiana ROU 1444 1444 Acs Sah Club Vados Arad 3,0 1591 24,5
207 217 II Juravle Stefan ROU 1278 1278 Clubul De Sah Giroc 3,0 1584 25,0
208 232 Fruehe David GER 0 1001 GERMANIA 3,0 1580 25,5
209 202 II Pruna Victor-Constantin ROU 1436 1436 Acs Sah Club Vados Arad 3,0 1541 23,5
210 227 IV Supiala Mihai-Alexandru ROU 0 1051 Soimii Lipova 3,0 1471 23,0
211 194 II Maruntis Patrik-Robert ROU 1464 1464 Acs Sah Club Vados Arad 3,0 1466 25,0
212 188 II Tutuian Valentin ROU 1548 1548 Cs Gloria Resita 3,0 1466 23,0
213 201 II Radu Paul-Florian ROU 1437 1437 Acs Sah Club Vados Arad 3,0 1460 27,0
214 224 IV Tus Oana-Camelia ROU 0 1079 Acs Sah Club Vados Arad 3,0 1429 22,5
215 226 IV Halmajan Iulian-Teodor ROU 0 1056 Acs Sah Club Vados Arad 3,0 1412 24,5
216 220 II Dumitrica Radu ROU 1168 1168 Acs Sah Club Vados Arad 3,0 1345 20,5
217 178 I Ionita Gheorghe ROU 1604 1604 Cs Mediator Giarmata Vii 2,5 1709 28,5
218 244 Varga Patric ROU 0 1001 Acs Sah Club Vados Arad 2,5 1650 26,5
219 238 Neagoie Tiberiu ROU 0 1001 Cs Dacia Craiova 2,5 1620 27,0
220 185 II Obsusta Stefan ROU 1570 1570 Cs Victoria Nadlac 2,5 1582 26,5
221 207 Magda Daniel ROU 1380 0 Acs Sah Club Vados Arad 2,5 1555 28,0
222 218 II Mihailescu Anna ROU 1258 1258 Acs Sah Club Vados Arad 2,5 1529 25,0
223 222 II Varga Iulia-Roxana ROU 1108 1108 Acs Sah Club Vados Arad 2,5 1524 24,5
224 99 I Rujan Rodel-Marinel ROU 1937 1937 Acs Sah Club Vados Arad 2,5 1519 25,0
225 231 Fighir Mihai ROU 0 1001 Acs Sah Club Vados Arad 2,5 1448 23,5
226 233 Junc David ROU 0 1001 Acs Sah Club Vados Arad 2,5 1373 26,5
227 242 Scrob Calin-Dan ROU 0 1001 Acs Sah Club Vados Arad 2,5 1319 23,5
228 74 CM Samu Sorin-Mihai ROU 2073 2073 Clubul De Sah-Tenis Speranta O 2,0 1840 30,5
229 152 Pogosian Norair FRA 1736 0 FRANTA 2,0 1697 26,0
230 223 III Buzuriu Razvan-Florin ROU 0 1183 Acs Sah Club Vados Arad 2,0 1602 27,0
231 212 III Panc Samuel ROU 1345 0 Acs Dumbravita 2,0 1597 26,5
232 165 II Moldovan Calin-Eugen ROU 1691 1691 Acs Sah Club Vados Arad 2,0 1558 27,0
233 239 Pentek Iulia ROU 0 1001 Acs Sah Club Vados Arad 2,0 1472 25,5
234 192 Mravik Katalin HUN 1493 0 UNGARIA 2,0 1438 23,5
235 228 IV Pop David ROU 0 1033 Soimii Lipova 2,0 1434 22,0
236 234 Lascu Florica ROU 0 1001 Soimii Lipova 2,0 1413 22,0
237 229 Bancos Ileana-Camelia ROU 0 1001 Soimii Lipova 2,0 1404 23,5
238 240 Pop Selina ROU 0 1001 Soimii Lipova 2,0 1385 20,0
239 237 Mot Razvan-Claudiu ROU 0 1001 Soimii Lipova 2,0 1268 18,5
240 243 Tus Ioan-Paul ROU 0 1001 Acs Sah Club Vados Arad 1,5 1352 20,5
241 221 II Hajduk Lucia-Katarina ROU 1119 1119 Cs Victoria Nadlac 1,5 1345 21,5

MIROIU George - Catalin

Rd. Bo. SNo Name RtgI RtgN FED Club/City Pts. Res.
1 25 87 IM Panush Viktor 2025 0 MDA MOLDOVA 5,0 s 1
2 20 61 CM Chirita-Mihaila Marius-Consta 2153 2153 ROU Css Nr. 1 Timisoara 5,5 w 1
3 8 147 II Balan Bogdan 1753 1753 ROU Sah Club Ramnicu Valcea 4,0 s 1
4 7 53 WFM Terbe Julianna 2187 0 HUN UNGARIA 4,5 w ½
5 4 3 GM Jianu Vlad-Cristian 2553 2553 ROU Cs Studentesc Medicina Timisoa 7,0 w ½
6 13 48 Chircu Vadim 2218 0 MDA MOLDOVA 5,0 s ½
7 9 9 IM Cioara Andrei-Nestor 2437 2437 ROU Cs Universitar Ploiesti 7,0 w 0
8 22 62 I Vrajitoru Vlad-Laurentiu-Flor 2142 2142 ROU Acs Comex Bucuresti 5,0 s 1
9 17 70 WIM Marin Irina-Luiza 2092 0 ROU Clubul Central De Sah Bucurest 5,5 w 1
 

ANUTA   Laurentiu 

Rd. Bo. SNo Name RtgI RtgN FED Club/City Pts. Res.
1 32 33 FM Secheres Adrian-Simion 2293 2293 ROU Csu Universitatea De Vest Timi 6,0 s 0
2 37 63 Samani Yamac 2139 0 TUR TURCIA 6,5 w 0
3 97 183 II Ceoroianu Laurentiu-Tudor 1572 1572 ROU Cs Sah Club Oltenia Craiova 4,0 s 1
4 76 178 I Ionita Gheorghe 1604 1604 ROU Cs Mediator Giarmata Vii 2,5 w 1
5 58 151 I Matei Raul-Cornel 1741 1741 ROU Clubul De Sah Dudestii Noi 5,0 s 1
6 32 50 FM Rusan Paul-Cristian 2205 2205 ROU Asociatia Sah Club Bistrita 5,5 w 0
7 59 155 II Horvath Stefan 1726 1726 ROU Cs Victoria Nadlac 4,5 s 1
8 38 57 AGM Kelly Ladislau-Endre 2173 2173 ROU Acs Sah Club Vados Arad 5,5 w ½
9 38 51 CM Popescu Florin 2201 2201 ROU Cs Ineu 5,5 s 0
 

PORCOLEANU   Doina 

Rd. Bo. SNo Name RtgI RtgN FED Club/City Pts. Res.
1 63 126 I Parasca Claudiu 1851 1851 ROU Cs Universitatea Arad 4,0 s 0
2 127 -2 not paired 0 0 0,0 - ½
3 83 32 IM Weinzettl Ernst 2296 0 AUT AUSTRIA 5,5 w 0
4 106 221 II Hajduk Lucia-Katarina 1119 1119 ROU Cs Victoria Nadlac 1,5 s 1
5 76 85 Fruehe Norbert 2029 0 GER GERMANIA 4,5 w 1
6 129 -2 not paired 0 0 0,0 - ½
7 70 123 I Ivascu Bogdan 1859 1859 ROU Cs Ineu 4,5 s 0
8 83 143 I Dumitrica Sorin-Radu 1770 1770 ROU Acs Sah Club Vados Arad 3,5 w ½
9 77 138 I Gheoalda Daniel 1779 1779 ROU Cs Colosseum Giurgiu 4,5 s 0
 

**************************************************************************************

 

                      „Campionate Nationale de Juniori pe Echipe – 2015”

                                                                        IASI  /  26  iulie - 03 august
             9 medalii pentru juniorii "EX CONPET" cu echipele pentru care au jucat.
              Alti antrenori, alte echipe, rezultatul acelasi : excelent. Felicitari juniorilor si
              actualilor lor antrenori !!

                                        

            COMAN Emilia-Florentina        DIDILIUC Dariana-Gabriela          MOS  Maria - Magdalena
               "ACS  Smart  Galati"                           "CSM  Craiova"                                  "Petrolul  Ploiesti"
            

       1 BRONZ  - la clasic – F18          1 BRONZ- la clasic – F20       1 AUR    - la clasic - F16

       1 ARGINT - la rapid - F18                                                             1 ARGINT - la rapid - F16

       1 BRONZ  - la blitz - F18                                                               1 AUR         - la blitz   - F16 

                                                                                                
                                                             
                                               SZOCS  Teodor  Iulian                   
                                      "CSM Ploiesti"     
                   1 AUR - la clasic - B16

                1 AUR - la blitz   - B16

      
Echipe  FETE  18  ani
SAH  CLASIC
Loc Echipa 1 2 3 4 5  TB1   TB2   TB3   TB4   TB5 
1 CS POLITEHNICA IAȘI  *  2 8 0 9,5 48,0 0
2 CS PALATUL COPIILOR CONSTANȚA 1  *  4 1 6,5 34,5 0
3 ACS SMART GALAȚI ½  *  4 1 6,0 30,5 0
4 CSS ODORHEIU SECUIESC ½ ½  *  2 1 4,0 23,5 0
5 CSM CRAIOVA ½ ½  *  2 1 4,0 23,0 0
        COMAN Emilia-Florentina       
    "ACS  Smart  Galati"
3. ACS SMART GALAȚI (Media Rtg.:1685, Capitan: Daianu Cristian / TB1: 4 / TB2: 1)
Masa Numele ELO CIV FED Fide ID 1 2 3 4 5 Pct. Nr. partide Media Rtg.
1 WCM Stanciu Andreea-Briana 1893 1893 ROU 1233769 0 1 ½ ½ 2,0 4 1758
2 WCM Coman Emilia-Florentina 1791 1791 ROU 1226070 ½ 1 ½ 1 3,0 4 1619
3 I Trimbitaru Cornelia 1371 1371 ROU 1234080 0 ½ ½ 0 1,0 4 1428
Rd. Nr.start Numele ELO CIV FED Club/Oras Pct. Rez.
1 5 WCM Hrib Andrada-Ioana 1787 1787 ROU Cs Politehnica Iasi 3,0 s ½
2 15 II Libik Krisztina-Szilvia 1387 1387 ROU Css Odorheiu Secuiesc 0,0 w 1
4 8 I Anghel Maria 1786 1786 ROU Css Palatul Copiilor Constanta 0,5 s ½
5 12 II Angheluta Raluca 1517 1517 ROU Csm Craiova 1,5 w 1

                 *****************************************************************************************************************

 

                        " Campionatele Naționale pentru veterani 2016 "
                                                Vaslui / 19 - 26 iulie
          
          In aceasta perioada a anului se desfasoara competitia rezervata veteranilor , adica celor
          peste 50 ani. In acest an, finalele nationale  s-au desfasurat la Vaslui. Trebuie sa recunosc
          ca am  plecat cu o strangere de inima, avand initial idea preconceputa ca va fi neplacut,
          o locatie de  care auzi lucruri nu tocmai in regula. Dar s-a dovedit ca nu trebuie sa te increzi
           in mass media  noastra, care face alte jocuri. Gazdele extrem de amabile , locatia mai
           placuta decat multe  altele, curata, linistita si bine organizata. Gazdele, in frunte cu
           Dl. Grosu Constantin, si-au  dat tot interesul ca participantii sa se simta bine si sa aiba
           conditii de concurs cat mai bune, asigurand premii si momente de divertisment extra
            sportive. Pe scurt, a fost o organizare  mult peste asteptari.
           Subsemnatul, Anuta Laurentiu, singurul reprezentant din Prahova si  al C.S.CONPET
           Ploiesti, din dorinta de a reprezenta cu cinste judetul, orasul, clubul si pe  sine, a reusit sa
           obtina 2 medalii, una de argint, la “dezlegari” si alta de bronz (poate mai  valoroasa),
           la sah clasic.

1  BRONZ  - la clasic     si      1 ARGINT - la dezlegari   

        

 ANUTA   Laurentiu                                                                                     

          ************************************************************************************************************

 

                                             "Cupa Aurel Zamora - sah rapid - 2016"   
                                                                 Busteni  /  22 - 24 iulie

                   

               Ca si anul trecut, ploiestenii au luat cu asalt Busteni-ul, pentru a participa la acest open
               aflat la a doua editie. Multi participanti ( 130 ) si multi ploiesteni ( 41 ), unii dintre ei
               jucand pentru echipe din judetul Prahova, sau din afara lui.Dintre cei legati de CONPET,
               care au jucat ani buni sub culorile clubului nostru, sunt fostii nostri juniori : maestrul
               FIDE  MIROIU Catalin, candidata de maestra DIDILIUC  Dariana si  SZOCS Iulian.
               Cum intotdeauna am asemanat CONPET-ul cu o frantura identica cu tara, respectiv tot
               ce se petrece la nivelul tarii, se reflecta perfect la nivelul CONPET-ului, chiar ca si club,
               la fel, tinerii nostri, din lipsa de finantare, au plecat in alte zari, pentru a-si gasi un drum
               in...sport. Au ramas "acasa" batranii sa se descurce cum pot. Astfel incat CONPET-ul ca
               si club, a mai fost reprezentat doar de veteranii SANDULESCU Gheorghe, DUMITRASCU
               Grigore si PORCOLEANU Doina.
               Catalin, aflat inca in perioada de adaptare la regimul serviciu-sport , plecat ca al 4 lea
               favorit, nu a confirmat si locul 14 din final poate fi cotat ca un semi esec. Iulian isi ascute
               inca dintii si cele 5,5 puncte acumulate sunt o speranta la mai mult, in timp ce Dariana ,
               cu 5 puncte si un loc 43 , a fost acolo unde a plasat-o ambitia si experienta, dar a limitat-o
               ceva ani de munca "la relanti". In ce-i priveste pe veterani, dat fiind varsta si cu totul
               alt "istoric" al pregatirii sahiste, se poate spune ca s-au prezentat mai mult decat onorabil
               fiecare terminand cu 5 puncte si in primele 53 locuri din clasament.
               Castigatorul competitiei a fost ploiesteanul TOMESCU Vlad (MI). Mai trebuie mentionata
               participarea marii noastre campioane PEPTAN Corina, clasata in final pe locul al 3 lea.

    
   SZOCS  Teodor  Iulian           MIROIU George - Catalin          DIDILIUC Dariana-Gabriela

    

           SANDULESCU  Gheorghe                  DUMITRASCU Grigore             PORCOLEANU   Doina   
 ****************************************************************************************
 
                        Weekend șahist Dâmbovițean - Ediția 10 - Șah rapid   
                                                               Targoviste  /  16  iulie 
                     In calitate de prim favorit, maestrul FIDE MIROIU George - Catalin si-a onorat prezenta
                 castigand detasat acest concurs de week-end. Cu 6 puncte din 7 posibile, lasand doar 2
                 remize, Catalin a facut un concurs bun. Printre cei 41 participanti, s-a clasat pe locul 15 ,
                 cu doar 4 puncte acumulate, juniorul  SZOCS Teodor - Iulian.

       

           MIROIU   George  Catalin            SZOCS  Teodor  Iulian 

      *********************************************************************************************************************