Sah-Conpet Partide

     

    ŞAH - CONPET   2017

 

Informatii Sahiste detaliate

                                                              Trimestrul III , 2017

 

           

               " Campionatele Mondiale de juniori - 14,16,18 ani - 2017 "
                                         Montevideo ( Uruguay )  / 16 - 26 septembrie   
 
          Peste mari si tari, la Montevideo, in Uruguay, doar juniorii de 14, 16 si 18 ani si-au
       disputat suprematia pe tabla de sah. Romania a avut 8 reprezentanti, printre ei
       aflandu-se si ex junioara CONPET-ului, COMAN Emilia Florentina. Cu riscul de a
       se supara pe mine, am sa spun ca am fost foarte dazamagit de jocul ei. Unele
       partide le-a jucat destul de bine, dar au fost cateva in care n-am recunoscut-o.
       Cel putin partidele din rundele 6 si 9 sunt greu de inteles. Daca Emilia mai
      asteapta rezultate deosebite de la sahul de performanta, atunci modul de abordare
      a unei partide de sah trebuie revizuit . Dar poate eu nu ma pricep si nu sesizez
      saltul valoric de la ”gradinita” la ”universitate” (asa cum ma persifla Dl.Ghinda
      acum cativa ani) si de fapt in nestiinta mea, ar trebui s-o laud pe fosta mea eleva,
      pentru jocul practicat si nu s-o critic. ”Mea culpa”!
      In privinta celorlalti juniori romani, sunt de remarcat LEHACI Miruna-Daria (F14)
      cu un incredibil 8p din 11, pe locul 4 si STOLERIU George (B16), care a ratat o
      medalie cred, dupa un incredibil 6p din primele 7 runde si o si mai incredibila serie
      finala de 4 infrangeri. In cazul a trei juniori romani, lipsa unei consilieri
      psihologice, de a carei necesitate vorbesc de ceva timp, a dus la siruri de 3 si 4
      infrangeri consecutive. Cand juniorii merg bine este meritul stafului FRSah. Cand
      merg prost, este vina oricui, doar a celor care coordoneaza nu.

COMAN Emilia Florentina

Rezultatele juniorilor lotului Romaniei

SNo Name RtgI FED 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Pts. Rk. K rtg+/- Group
28 Bulau Andrei-Cristian 2075 ROU 1 0 0 1 1 1 0 1 0 1 0 6,0 32 40 -36,80 U14_Open
15 WFM Lehaci Miruna-Daria 1914 ROU 0 1 1 1 1 1 0 0 1 1 1 8,0 4 40 59,60 U14_Girls
42 Anghel Maria 1581 ROU ½ 1 0 1 1 0 0 0 1 0 ½ 5,0 37 40 81,60 U14_Girls
16 Stoleriu George 2315 ROU 1 1 1 1 ½ 1 ½ 0 0 0 0 6,0 22 20 13,00 U16_Open
19 Ciocan Maria-Alexandra 2015 ROU 1 0 0 1 1 0 1 0 0 ½ 0 4,5 43 40 -120,00 U16_Girls
32 Coman Emilia-Florentina 1821 ROU 0 1 1 0 0 0 1 ½ 0 1 ½ 5,0 35 40 -16,00 U16_Girls
28 FM Patrascu Catalin-Lucian 2227 ROU 1 ½ ½ ½ 0 1 1 0 0 1 ½ 6,0 24 20 23,40 U18_Open
25 Stanciu Andreea-Briana 1993 ROU 0 1 1 0 ½ 1 0 ½ 0 1 1 6,0 18 40 -1,20 U18_Girls
 

FETE   16 ani

           Clasament final dupa 11 runde 

Rk.

SNo

Name

FED

RtgI

Pts.

 TB2 

 TB3 

rtg+/-

1

11

WIM

Wang Annie

USA

2090

10,5

71,0

75,5

217,6

2

1

WIM

Shuvalova Polina

RUS

2397

8,0

75,0

80,0

-11,4

3

2

Maltsevskaya Aleksandra

RUS

2271

7,5

74,0

79,0

-2,2

4

4

WFM

Radeva Viktoria

BUL

2200

7,5

71,5

76,5

0,4

5

6

WFM

Serikbay Assel

KAZ

2145

7,5

70,5

75,0

2,0

6

3

FM

Antova Gabriela

BUL

2256

7,5

67,5

72,0

-3,0

7

8

WFM

Urh Zala

SLO

2096

7,5

57,5

61,0

-41,2

8

9

WFM

Kochukova Anna

RUS

2092

7,0

66,0

70,5

14,4

9

5

WFM

Gajcin Marina

SRB

2148

7,0

66,0

70,5

-30,8

10

7

WFM

Schulze Lara

GER

2130

7,0

61,5

66,0

-38,8

11

20

WCM

Ozbay Ece

TUR

1998

7,0

59,5

63,5

0,4

12

42

Morris-Suzuki Sophie

USA

1770

6,5

70,0

75,5

210,0

13

13

Kaczmarska Joanna

POL

2066

6,5

66,0

71,0

-28,8

14

15

Harshita Guddanti

IND

2051

6,5

63,0

68,0

-34,0

15

22

WFM

Ortiz Verdesoto Anahi

ECU

1961

6,5

63,0

67,5

20,0

16

38

Chin Angelica

USA

1781

6,5

61,5

66,0

164,4

17

16

WFM

Erseki Tamara

HUN

2050

6,5

61,5

65,5

-15,2

18

25

WFM

Hoshino Karen

JPN

1928

6,5

60,0

63,5

62,0

19

41

Sanikidze Salome

GEO

1773

6,5

59,5

61,0

103,2

20

28

Hunt Fikirte

USA

1855

6,5

48,0

51,5

-29,6

21

44

Nayberg Simona

USA

1749

6,0

65,0

69,5

175,6

22

17

WCM

Yang Yijing

CHN

2043

6,0

64,0

68,0

-12,4

23

24

WCM

Suito Nakasone Catherine

ARG

1946

6,0

58,5

62,5

-34,4

24

12

WIM

Gomez Barrera Javiera Belen

CHI

2071

6,0

56,5

60,5

-99,2

25

14

Meenal Gupta

IND

2056

5,5

62,5

67,5

-88,0

26

36

WCM

Liu Kimberly

USA

1795

5,5

61,0

65,0

95,2

27

10

Palma Maria

ITA

2091

5,5

60,5

64,0

-102,0

28

34

WCM

Li Marissa

USA

1810

5,5

59,0

63,5

55,2

29

21

Nemcova Karin

CZE

1964

5,5

57,5

61,5

-61,2

30

39

Varela Maria de los Angeles

COL

1777

5,5

55,5

59,0

45,2

31

27

WFM

Puppi Lazo Stephanie Beatriz

PER

1893

5,5

55,5

59,0

-21,6

32

46

WCM

Blond Hanten Elsa

LUX

1732

5,5

53,5

57,0

42,0

33

18

Ferkova Dominika

SVK

2035

5,5

50,5

54,0

-132,0

34

45

Sevilla Julia

USA

1736

5,0

66,5

72,0

132,8

35

32

Coman Emilia-Florentina

ROU

1821

5,0

54,5

58,0

-16,0

36

29

Conti Anne-Marie

FRA

1854

5,0

53,5

56,0

-5,2

37

43

Mostacero Velarde Isabella

PER

1760

5,0

50,5

53,0

-3,2

38

57

Chavez Perla

BOL

1518

5,0

49,0

52,5

109,2

39

35

Lemus Pena Macarena

CHI

1805

5,0

49,0

50,5

-70,4

40

30

Pinilla Delgado Sofia Ignacia

CHI

1844

5,0

46,0

48,5

-98,8

41

26

Toshali V

IND

1921

4,5

59,0

60,5

-112,0

42

31

Olde Grete

EST

1832

4,5

58,5

62,5

3,6

43

19

Ciocan Maria-Alexandra

ROU

2015

4,5

57,0

60,5

-120,0

44

23

Poetsch Leonore

GER

1949

4,5

56,5

60,5

-77,6

45

33

Lymysalo Venla

AUT

1819

4,5

51,5

55,5

-54,4

46

52

Perry Tal

ISR

1625

4,5

51,5

54,0

62,4

47

37

WFM

Dongo Melanie

PER

1782

4,5

50,5

54,5

-32,0

48

51

Pandey Ritika

USA

1652

4,5

49,0

52,5

13,6

49

49

Greibrokk Maria

NOR

1692

4,5

48,0

49,5

22,0

50

48

WCM

Lopez Sanchez Anastacia Anton

MEX

1695

4,0

53,5

57,0

23,6

51

47

Cayon Laura Valentina

COL

1715

4,0

50,5

53,0

-13,2

52

54

Belmonte Dulce

ARG

1562

4,0

49,5

51,0

52,8

53

50

Bank Valeria

ARG

1684

4,0

48,5

51,0

-43,2

54

58

Aguilera Merlet Melisa Paz

CHI

1464

4,0

48,0

49,5

54,4

55

53

Munoz Clara Belen

ARG

1591

4,0

40,5

42,0

-42,0

56

60

Tiselskaja Alisa

LAT

1394

3,5

49,0

50,5

49,6

57

55

Tao Ellen

CAN

1561

3,5

47,0

48,5

23,6

58

40

WCM

Malan Lucia

URU

1774

3,5

46,0

47,5

-124,0

59

59

Cardozo Camila

URU

1456

2,5

42,5

44,0

-16,8

60

56

Lauda Victoria

AUT

1522

1,5

43,0

45,5

-101,2

 

COMAN Emilia Florentina

Rd. Bo. SNo Name RtgI FED Pts. Res. we w-we K rtg+/-
1 2 2 Maltsevskaya Aleksandra 2271 RUS 7,5 w 0 0,08 -0,08 40 -3,20
2 21 47 Cayon Laura Valentina 1715 COL 4,0 s 1 0,64 0,36 40 14,40
3 21 57 Chavez Perla 1518 BOL 5,0 w 1 0,86 0,14 40 5,60
4 8 10 Palma Maria 2091 ITA 5,5 s 0 0,17 -0,17 40 -6,80
5 13 12 WIM Gomez Barrera Javiera Belen 2071 CHI 6,0 w 0 0,19 -0,19 40 -7,60
6 20 49 Greibrokk Maria 1692 NOR 4,5 s 0 0,67 -0,67 40 -26,80
7 23 51 Pandey Ritika 1652 USA 4,5 w 1 0,72 0,28 40 11,20
8 20 28 Hunt Fikirte 1855 USA 6,5 s ½ 0,45 0,05 40 2,00
9 18 24 WCM Suito Nakasone Catherine 1946 ARG 6,0 w 0 0,33 -0,33 40 -13,20
10 23 55 Tao Ellen 1561 CAN 3,5 s 1 0,82 0,18 40 7,20
11 20 30 Pinilla Delgado Sofia Ignacia 1844 CHI 5,0 w ½ 0,47 0,03 40 1,20
 

 

*********************************************************************************************************

                                                                          Open  BUCURESTI “  
                                                                          Bucuresti   19 – 24 septembrie 
              
               Un open bucurestean fara multe nume de marca in sahul autohton, cu doar 67
           participanti si doar 3 ploiesteni. Printre acestia s-a numarat si ex-junioara
           conpet-ista DIDILIUC  Dariana-Gabriela. Din pacate, clasata la final la mijlocul
           clasamentului, cu 50% din punctajul maxim, cu infrangeri la cei cu ELO mai
           mare si victorii la cei mai slab cotati, nu putea spera la mai mult. Faptul ca
           joaca mult insa in ultima vreme, este un punct forte.

DIDILIUC   Dariana Gabriela

Clasament final dupa 8 runde

          

Rk.

SNo

Name

RtgI

RtgN

Club/City

Pts.

 TB1 

 TB2 

1

1

GM

Nevednichy Vladislav

2528

2524

Cs Politehnica Iasi

7,0

28,5

38,0

2

10

FM

Dicu Razvan-Stefan

2206

2273

Cs Otopeni

6,5

26,0

35,0

3

3

IM

Cosma Ioan

2402

2400

Cs Sah Club Oltenia Cv.

6,0

31,0

41,0

4

9

FM

Banzea Alexandru

2278

2300

C. Sah al Mun.Baia M.

6,0

30,5

40,5

5

4

IM

Grecescu Gabriel

2392

2392

Cs Sinandrei Timis

6,0

30,5

39,0

6

8

FM

Tomici Stefan

2311

2305

Css Nr. 1 Timisoara

6,0

28,5

38,0

7

6

WGM

Cosma Luminita

2332

2320

Cs Stud. Medicina Tim.

5,5

31,0

41,5

8

5

FM

Vrencian Lehel

2344

2312

Cs Otopeni

5,5

28,5

38,5

9

7

FM

Nastase Robert-Paul

2317

2217

CS Otopeni

5,5

27,0

36,0

10

24

CM

Ionita Serban-Petru

1933

1933

Cs Oxygen Bucuresti

5,5

26,0

35,0

11

29

I

Stefan Mihai

1899

1888

Cs Universitar Ploiesti

5,5

24,5

31,0

12

2

GM

Badea Bela

2450

2450

Cs Dinamo Bucuresti

5,0

30,0

40,5

13

12

Marzano Carlo

2196

0

5,0

29,0

39,0

14

21

I

Jega Gabriel

1982

1982

Cs Ineu

5,0

27,0

35,5

15

16

CM

Cirlan Ionut-Ghe.

2056

2056

Cs Spartac Bucuresti

5,0

26,5

35,5

16

13

I

Stancu Robert-Alex.

2138

2169

Cs Otopeni

5,0

25,5

35,0

17

19

I

Turlea Constantin

2017

2043

Cs Universitar Ploiesti

5,0

24,5

34,0

18

25

I

Baibarac Niculae

1914

1882

Sah Club Rm.Valcea

5,0

24,5

34,0

19

23

WCM

Dobre Ana-Margareta

1947

1947

C.Central De Sah Buc.

5,0

20,0

27,0

20

18

I

Dobre Mihai

2033

1998

Acs Pheonix Buzau

4,5

30,5

41,0

21

20

I

Dumitru Matei-Ioan

2006

1975

Csu Univ.De Vest Tim.

4,5

30,0

40,0

22

22

CM

Georgescu Cristian

1981

1981

Cs Spartac Bucuresti

4,5

26,5

35,0

23

14

I

Vrajitoru Vlad-Laur.

2087

2087

Acs Comex Bucuresti

4,5

26,0

34,5

24

34

I

Barbu George-Em.

1791

1791

Sp.Club Juventus Buc.

4,5

25,0

35,0

25

28

I

Zlatea Cezar-Stelian

1902

1849

C. Central De Sah Buc.

4,5

23,5

31,5

26

26

I

Tazlaoanu Cezar

1906

1906

Sp. Club Juventus Buc.

4,5

23,5

31,0

27

35

I

Cioca Valentin

1786

1786

Cs Spartac Bucuresti

4,5

18,0

24,0

28

11

CM

Andronescu Madalin

2205

2198

Acs Pheonix Buzau

4,0

29,0

38,0

29

31

I

Chivulescu Adrian

1845

1845

Cs Stud. Medicina Tim.

4,0

27,5

38,0

30

47

II

Oasenegre Mircea

1653

1653

Cs Sah Nestianu Barlad

4,0

27,0

35,5

31

33

WCM

Didiliuc Dariana

1803

1849

Csm Craiova

4,0

25,0

33,5

39

I

Sarateanu Armand

1695

1695

Css Nr. 1 Bucuresti

4,0

25,0

33,5

33

27

I

Fulger Ionut-Alex.

1904

1904

Acs Sah Chindia Targ.

4,0

25,0

32,5

34

32

I

Radulescu Gabriel

1826

1826

Acs Master Mind Buc.

4,0

24,5

33,5

35

43

I

Mesca Liviu

1674

1674

Cs Oxygen Bucuresti

4,0

24,5

33,0

36

30

CM

Verciuc Nicolae

1869

1836

As C.Sah Victoria Bc.

4,0

24,5

33,0

37

48

II

Spiridon Mihai

1639

1645

Cs Petrom Flac. Moreni

4,0

24,0

32,0

38

52

II

Radoi Matei

1569

1563

Cs Otopeni

4,0

21,0

27,5

39

38

I

Gorunescu Nicolae

1760

1760

Acs Master Mind Buc.

4,0

20,5

27,0

40

50

I

Ulian Andrei-Oct.

1584

1635

Csm Bucuresti

3,5

27,5

37,0

41

15

I

Dorache Florin

2068

2068

Acs Fianchetto C-ta

3,5

25,0

33,5

42

36

I

Costache Florin

1782

1782

Cs Tinerii Maestri Buc.

3,5

23,5

30,0

43

60

II

Busuioc Stelian

1417

1497

C. De Sah Al Mun.

3,5

23,0

30,5

44

41

I

Cristian Codrut

1688

1716

Cs Tinerii Maestri Buc.

3,5

23,0

30,5

45

40

II

Jinga Vlad-Ionut

1689

1664

Acs Sah C. Vados Arad

3,5

22,0

29,5

46

62

II

Prelipcean Matei

1369

1391

Clubul C. De Sah Buc.

3,5

21,0

28,5

47

53

II

Vlajoaga Cosmin

1543

1543

Cs Colosseum Giurgiu

3,0

26,5

34,5

48

55

II

Volovici Radu

1491

1491

Cs Univ. De Sah Buc.

3,0

24,5

33,0

49

46

I

Moroianu George

1657

1657

Cs Tinerii Maestri Buc.

3,0

23,0

30,0

50

49

II

David Alexandru

1624

1627

Cs Gamb. Damei Pl.

3,0

22,5

28,0

51

37

CM

Milea Florian

1763

1783

Cs Spartac Bucuresti

3,0

22,0

30,0

52

57

II

Andrei Gabriel

1460

1500

Acs Smart Galati

3,0

22,0

29,0

53

17

I

Dan Silviu

2044

2044

Cs Palatul Copiilor Bz.

3,0

22,0

28,0

54

45

II

Sementov Andrei

1662

1662

Acs Master Mind Buc.

3,0

19,5

28,0

55

59

Christensen John

1427

0

3,0

19,5

26,0

56

51

II

Novitchi Silviu

1579

1579

Cs Univ. De Sah Buc.

3,0

19,0

25,0

57

58

II

Badea Ovidiu

1436

1436

Cs Oxygen Bucuresti

3,0

18,0

25,0

58

42

I

Popescu Ghe.

1674

1684

Cs Sah Suceava

3,0

18,0

25,0

59

56

II

Dumitrescu  Ioan

1467

1467

Acs Master Mind Buc.

2,5

22,5

30,0

60

44

I

Mihalea Stefan

1666

1666

Cs Univ. Targoviste

2,5

20,0

26,5

61

63

Fayed Ryan

1305

0

2,0

19,0

25,0

62

61

II

Florea Adrian

1381

1381

Acs Master Mind Buc

2,0

17,5

22,5

63

64

II

Gorea Andrei

1219

1224

Cs Univ. De Sah Buc.

2,0

17,0

22,5

64

67

II

Popa Simion

1456

1456

Acs Sah Club C&c Buc.

1,0

18,0

23,0

65

54

II

Stoian Ion

1508

1508

Cs Univ.De Sah Buc.

1,0

17,0

23,5

66

65

I

Anghel Andrei

1169

1193

C. Central De Sah Buc.

1,0

16,5

22,0

67

66

II

Chisalescu Bgd.

1113

1113

C. Central De Sah Buc.

0,0

15,5

20,5

DIDILIUC   Dariana

Rd. Bo. SNo Name RtgI RtgN FED Club/City Pts. Res.
1 29 66 II Chisalescu Bogdan 1113 1113 ROU Clubul Central De Sah Bucurest 0,0 w 1
2 13 16 CM Cirlan Ionut-Gheorghe 2056 2056 ROU Cs Spartac Bucuresti 5,0 s 0
3 21 62 II Prelipcean Eric-Matei 1369 1391 ROU Clubul Central De Sah Bucurest 3,5 w 1
4 14 21 I Jega Gabriel 1982 1982 ROU Cs Ineu 5,0 s 0
5 13 19 I Turlea Constantin 2017 2043 ROU Cs Universitar Ploiesti 5,0 w 0
6 23 46 I Moroianu George 1657 1657 ROU Cs Tinerii Maestri Bucuresti 3,0 s 1
7 14 23 WCM Dobre Ana-Margareta-Alexandra 1947 1947 ROU Clubul Central De Sah Bucurest 5,0 s 0
8 19 49 II David Alexandru 1624 1627 ROU Cs Gambitul Damei Ploiesti 3,0 w 1
 

*********************************************************************************************************

                                       " Campionatele Europene de Juniori   -  2017 "  
              05 - 15  septembrie   /  Mamaia  ( Romania )
               
           Nu pot fi absurd, asa ca trebuie recunoscuta implicarea si frumoasa realizare a
           actualului staf al FRSah si "prietenilor" de a organiza la Mamaia un Campionat
           European de Juniori. Este o realizare, care mai spala din pacate, desi una-i una,
           alta-i alta. N-am studiat cu pixul in mana problema financiara, cat au fost
          cheltuielile si cat au fost castigurile, ca sa vedem ca dragostea pentru juniorii
          romani si sahul romanesc are miros de bani . Una peste alta, este bine ca s-a
          organizat si gata. Au participat 1.150 de juniori, dintre care 190 juniori romani,
          gazduiti de frumosul "Pavilion Expozitional Constanta". Dintre juniorii romani,
          doar 3 au obtinut medalii, toate de bronz, prin ANTONICA Dragos-Andrei (B12),
          ILEANA George (B16) si DEAC Bogdan-Daniel (B18). Este evident ca se puteau
          obtine mai multe si mai stralucitoare, dar...atat putem. Au fost multi juniori
          romani care au tras din greu, au muncit mult la partide, dar valoarea si
          cantitatea muncii de acasa si-a spus cuvantul. Si fosta mea eleva si fosta
          junioara conpet-ista, COMAN Emilia-Florentina, a participat, a muncit mult la
         partide, dar...eficienta a lasat mult de dorit. Din exterior, fara o comunicare
         reala, nu-mi pot da eu cu parerea despre cauzele acestui regres evident. A avut si
         are antrenori "blazonati" care teoretic pot rezolva problema. Momentan, Emilia
         a mers catastrofal, cu cele 3,5 puncte din 9 acumulate. Singura satisfactie a fost
         castigul de 31 puncte ELO, dar...

COMAN Emilia Florentina

Clasament final dupa 9 runde

         

k. SNo Name FED RtgI Pts.  TB2   TB3 
1 1
WIM Badelka Olga BLR 2335 7,5 47,5 50,5
2 6
FM Schneider Jana GER 2231 7,0 47,5 50,5
3 5
FM Antova Gabriela ECX 2256 7,0 44,0 48,0
4 15
Sargsyan Anna M. ARM 2047 7,0 44,0 47,5
5 10
WFM Shafigullina Zarina RUS 2130 6,5 38,5 41,0
6 8
WFM Goltseva Ekaterina RUS 2214 6,0 48,0 52,5
7 2
Maltsevskaya Aleksandra RUS 2271 6,0 48,0 51,0
8 4
WFM Afonasieva Anna RUS 2263 6,0 45,0 49,0
9 7
WFM Sliwicka Alicja POL 2230 6,0 44,5 49,0
10 9
Muetsch Annmarie GER 2137 6,0 44,0 48,0
11 13
WFM Shpanko Nadiia UKR 2065 6,0 43,5 47,5
12 19
WFM Lomandong Noela-Joyce MNC 2040 6,0 42,5 47,0
13 21
Ciocan Maria-Alexandra ROU 2015 6,0 42,0 45,5
14 34
WFM Kucharska Honorata POL 1917 6,0 39,0 42,0
15 12
WFM Represa Perez Mireya ESP 2082 6,0 38,5 42,0
16 11
WFM Redondo Benavente Ana ESP 2087 6,0 38,0 42,0
17 29
Verbin Valentina MDA 1947 5,5 41,0 44,0
18 33
WFM Sankova Stella SVK 1922 5,5 35,0 38,0
19 43
Grigoryan Arpine ARM 1865 5,0 46,5 50,5
20 22
WFM Zotova Anastasia RUS 2009 5,0 46,0 49,5
21 3
FM Cvitan Ena CRO 2270 5,0 45,5 48,5
22 56
Vambute Dana LAT 1776 5,0 42,5 45,0
23 24
Nastase Andreea-Cristina ROU 1986 5,0 42,0 46,0
24 31
Sosa Suarez Carla Cristina ESP 1930 5,0 40,5 43,0
25 40
Koehler Inken GER 1893 5,0 38,5 42,0
26 17
WCM Nazarova Anastasia FIN 2045 5,0 38,0 42,0
27 16
WFM Filippova Darya RUS 2046 5,0 37,5 41,0
28 25
Nilssen Ellen Fredericia DEN 1977 5,0 37,5 39,5
29 48
Silva Ana Ines Teixeira Da POR 1822 5,0 37,0 39,5
30 20
Vozinaki Anthi - Maria GRE 2040 5,0 37,0 39,5
31 41
Rollot Florence FRA 1877 5,0 35,5 38,5
32 35
Bucur Denisa-Andreea ROU 1916 5,0 35,5 37,5
33 18
Kovacs Judit HUN 2042 5,0 32,5 35,0
34 53
Kostecka Marika POL 1811 4,5 42,5 47,0
35 32
Cramling Bellon Anna SWE 1926 4,5 42,5 45,0
36 14
Aciu Malina-Andreea ROU 2058 4,5 40,0 43,0
37 65
WCM Erece Ece Alkim TUR 1722 4,5 39,0 43,0
38 23
Kalinowska Zuzanna POL 1992 4,5 38,5 42,0
39 44
Conti Anne-Marie FRA 1854 4,5 38,5 39,0
40 45
Heydarova Aytaj AZE 1850 4,5 38,0 40,5
41 37
WFM Ayan Bengu Sena TUR 1905 4,5 36,0 36,5
42 64
WCM Dursun Poyraz TUR 1728 4,5 35,5 38,0
43 42
Gillis Onieva Celia ESP 1866 4,5 35,0 37,0
44 36
Celik Eda TUR 1916 4,5 34,0 34,5
45 62
Vilimova Julie CZE 1741 4,5 33,0 34,5
46 52
Louka Magdalini GRE 1814 4,0 46,0 50,0
47 54
Balan Briana-Cleopatra ROU 1805 4,0 39,5 42,0
48 61
WCM Tahirova Sevil AZE 1756 4,0 38,0 41,0
49 27
Duson Robin NED 1962 4,0 37,5 40,5
50 50
Dolbieva Ksenia BLR 1819 4,0 37,5 40,0
51 55
Panainte Andreea-Bianca ROU 1803 4,0 35,5 37,0
52 46
Plaza Reino Mercedes IRL 1846 4,0 35,0 36,5
53 28
Henderson De La Fuente Andrea ESP 1960 4,0 34,0 37,0
54 26
Andolfatto Maria ITA 1969 4,0 33,0 36,0
55 51
Tonso Liina EST 1816 4,0 33,0 35,0
56 59
Leczek Weronika POL 1761 4,0 32,5 34,5
57 30
Koljevic Nikolina MNE 1932 4,0 31,5 34,5
58 60
Manova Ivana MKD 1760 4,0 31,0 33,5
59 49
Coman Emilia-Florentina ROU 1821 3,5 41,5 45,5
60 57
Akulova Alicia BEL 1763 3,5 39,0 42,0
61 58
Bechvaia Maia GEO 1761 3,5 38,5 40,0
62 71
Simaite Meida LTU 1521 3,5 29,5 31,0
63 67
Simic Anja SRB 1676 3,0 39,0 42,5
64 66
Urbanc Ana SLO 1693 3,0 36,5 39,5
65 39
Koutsidi Amalia GRE 1901 3,0 35,5 38,5
66 70
Nass Maria NOR 1655 3,0 34,5 37,0
67 69
Schiopu Andreea-Alexandra ROU 1659 3,0 32,0 34,5
68 47
Kobald Jacqueline GER 1833 3,0 32,0 33,5
69 68
Cabanova Kristina SVK 1673 3,0 31,5 33,5
70 63
Gherghel-Butan Maria ROU 1736 3,0 29,5 30,0
71 38
Pellicoro Nathalie SUI 1903 3,0 29,0 29,5
72 75
Thoma Iliana CYP 0 2,5 29,0 29,5
73 72
Sharku Enesa KOS 1174 2,5 27,5 28,0
74 73
Kollari Hafife KOS 0 2,0 28,0 28,5
75 74
Seferi Almira ALB 0 1,0 27,0 28,5
 

COMAN Emilia Florentina

Rd. Bo. SNo Name RtgI FED Pts. Res.
1 12 12 WFM Represa Perez Mireya 2082 ESP 6,0 w 1
2 7 10 WFM Shafigullina Zarina 2130 RUS 6,5 s 0
3 20 21 Ciocan Maria-Alexandra 2015 ROU 6,0 s 0
4 27 37 WFM Ayan Bengu Sena 1905 TUR 4,5 w 1
5 19 25 Nilssen Ellen Fredericia 1977 DEN 5,0 s 0
6 27 40 Koehler Inken 1893 GER 5,0 w ½
7 24 30 Koljevic Nikolina 1932 MNE 4,0 w ½
8 23 26 Andolfatto Maria 1969 ITA 4,0 s ½
9 25 42 Gillis Onieva Celia 1866 ESP 4,5 w 0
 

 

*********************************************************************************************************

                                      " TROFEUL   CENTROCOOP ”   a-30-a editie
                                                      Eforie Nord , 26 august - 01 septembrie 2017
                
               Imbulzeala mare de ploiesteni (vreo 15) la acest turneu traditional, care a reunit
          la start 148 jucatori, din 4 tari si cluburi din toata tara, cu foarte multi juniori si
          atmosfera inca estivala. Asa cum era de asteptat, marele maestru Nanu Ciprian
          s-a impus fara emotii, urmat la jumatate de punct de trei reprezentanti ai
          tinerei generatii : Bonte Andrei (fost component la un moment dat al CONPET ),
          Tomici Stefan si MIROIU George-Catalin ( fostul nostru junior si component de
          baza al CONPET). In imediata lor apropiere, un pluton de 9 jucatori condus de
          multipla campioana nationala Peptan Corina.
          Catalin si-a onorat statutul de jucator de forta si constanta si doar coeficientii
          bucholtz l-au despartit de podium. Totusi, locul IV ocupat poate fi considerat un
          rezultat excelent, cele 6 victorii aratand luptatorul din el. Daca nu ar fi fost
          sincopa din runda a-5-a la Bonte A., cu negrul, poate situarea pe podium ar fi
          fost sigura. Oricum, premiul incasat i-a rasplatit munca. Situat intr-un grup de
          22 de jucatori cu 5 puncte, insirati de la locul 22 la 43 , dar cu un coeficient
          bucholtz mai firav, subsemnatul, ANUTA Laurentiu, s-a clasat al 39-lea, dar s-a
          consolat cu locul 3 la veterani (din cei 25 !! peste 60 ani). Tot in acest grup, chiar
          pe locul urmator, fostul elev SZOCS Teodor-Iulian. Cu evolutii ceva mai sterse,
          fostele junioare ale CONPET-ului, COMAN Emilia (4p) si DIDILIUC Dariana (3,5).
          Nelipsita de la competitiile din ultimii ani, tinand sus steagul pasiunii sahiste,
          veterana CONPET-ului, PORCOLEANU  Doina (3p) confirma vorbele ca in sport
          important este sa participi. Oricum, este de admirat tenacitatea acesteia.

        

                   MIROIU George Catalin                    ANUTA  Laurentiu                     SZOCS  Teodor  Iulian   

                                                    COMAN Emilia                        DIDILIUC   Dariana            PORCOLEANU  Doina  

         

Clasament final dupa 8 runde

Loc

Numele

Rtg.

Club/Oras

Pct.

 TB1 

 TB2 

1

GM

Nanu Costica-Ciprian

2517

Cs Dinamo Bucuresti

7,0

34,5

45,5

2

NM

Bonte Andrei-Mihai

2300

Cs Universitatea Targ.

6,5

34,5

45,0

3

FM

Tomici Stefan

2311

Css Nr. 1 Timisoara

6,5

33,5

44,0

4

FM

Miroiu George-Catalin

2338

Cs Universitatea Targ.

6,5

32,5

42,5

5

IM

Peptan Corina-Isabela

2397

Csm Bucuresti

6,0

31,5

41,5

6

FM

Stanciu Alexandru-Ovidiu

2291

Cs Stud.Med. Tim.

6,0

31,0

41,5

7

I

Radulescu Vlad-Alexandru

2084

Acs Juniorul C-ta

6,0

29,0

38,5

8

CM

Stoleriu George

2233

Cs Politehnica Iasi

6,0

28,5

39,5

9

WFM

Cosman Andreea-Marioara

2093

Csm Bucuresti

6,0

28,5

38,5

10

CM

Calin Alexandru

2161

Cs Tinerii Maestri Buc.

6,0

28,5

38,0

11

CM

Vasiesiu Victor

2169

Cs Sah Club Galati

6,0

28,0

37,0

12

IM

Romcovici Victor

2170

6,0

27,0

36,5

13

CM

Stegariu Alexandru

2155

Cs Politehnica Iasi

6,0

26,0

35,5

14

WGM

Ionescu Irina

2203

Csm Bucuresti

5,5

30,5

42,0

15

IM

Vasiesiu Dan

2376

Cs Sah Club Galati

5,5

30,5

39,5

16

AIM

Paraschiv Paul-Alexandru

2017

Csu Univ. De Vest Tim.

5,5

30,0

39,5

17

CM

Bulau Andrei-Cristian

2075

Cs Universitar Ploiesti

5,5

29,5

40,0

18

I

Zubcu Vlad-George

2124

Cs Politehnica Iasi

5,5

29,0

39,0

19

I

Mocanu Victor-Valentin

2069

Cs Sah Club Galati

5,5

29,0

37,5

20

I

Panainte Daniel-Iulian

2071

Css Palatul Copiilor C-ta

5,5

27,5

37,5

21

CM

Radu Ioan

2156

Acs Comex Bucuresti

5,5

24,5

32,0

22

I

Dumitru Matei-Ioan

2006

Csu Univ. De Vest Tim.

5,0

31,0

39,5

23

CM

Lung Liviu-Catalin

2056

Cs Stud. Medicina Tim.

5,0

30,0

39,0

24

I

Turlea Constantin

2015

Cs Universitar Ploiesti

5,0

29,0

38,0

25

I

Gheoalda Daniel

1782

Cs Colosseum Giurgiu

5,0

28,5

37,5

26

Yugina Maria

2074

5,0

28,0

37,5

27

WCM

Bucur Denisa-Andreea

1729

Cs Sah Club Brasov

5,0

27,5

37,0

28

CM

Ciorica Mihai-Vlad

2172

CS OTOPENI

5,0

27,5

37,0

29

CM

Telea Stefan

1950

Acs Fianchetto C-ta

5,0

27,5

36,0

30

I

Cirjan Daniel

1955

Sah Club Ram. Valcea

5,0

27,0

36,0

31

Ciornei Dragos Dr.

2098

5,0

27,0

36,0

32

I

Salim Riza

2033

Css Palatul Copiilor C-ta

5,0

27,0

36,0

33

CM

Calugar Mihail

1982

Clubul De Sah Deva

5,0

26,5

35,5

34

I

Vrajitoru Vlad-Laurentiu-Flor

2087

Acs Comex Bucuresti

5,0

25,5

34,0

35

I

Voicu Gabriel

1999

Cs Sah Club Galati

5,0

24,5

34,0

36

WCM

Stanciu Andreea-Briana

1993

Cs Otopeni

5,0

23,5

31,5

37

I

Stan Andrei-Mihaita

1839

Acs Pheonix Buzau

5,0

23,0

32,0

38

I

Stancu Robert-Alexandru

2102

Cs Otopeni

5,0

23,0

31,5

39

CM

Anuta Elefterie-Laurentiu

1922

Cs Conpet Ploiesti

5,0

22,5

31,0

40

I

Szocs Teodor-Iulian

1920

Csm Ploiesti

5,0

22,5

30,5

41

WIM

Vasiesiu Cristina-Valeria

2176

Acs Smart Galati

5,0

22,5

29,5

42

Gheng Simona

2041

5,0

22,0

29,0

43

I

Nastore Pavel-Alexandru

1714

Csm Bucuresti

5,0

20,0

28,0

44

WCM

Stanciu Ioana-Georgiana

2013

Csm Craiova

4,5

29,0

38,5

45

I

Tudor Alexandru

1310

Clubul Central De Sah Buc.

4,5

28,0

37,5

46

FM

Martinovici Ilie

2059

4,5

28,0

37,5

47

I

Voinescu David-Ioan

1905

Cs Sah Club Brasov

4,5

28,0

35,5

48

I

Gurnov Cristian

1846

Cs Victoria Techirghiol

4,5

26,5

33,5

49

II

Stepanencu Nicodim-Cosmin

1786

Csm Bucuresti

4,5

26,0

34,5

50

II

Marin Andrei

1542

Cs Sah Club Galati

4,5

26,0

34,0

51

WCM

Anghel Maria

1581

Css Palatul Copiilor C-ta

4,5

26,0

34,0

52

CM

Bonte Arghir

1879

Clubul De Sah Al Mun.

4,5

26,0

33,5

53

I

Vrabiescu Ion-Emanuel

1977

Cs Universitatea Targ.

4,5

25,0

34,0

54

I

Miloi Pavel-Dan

1924

Cs Sah Club Brasov

4,5

25,0

33,5

55

CM

Fugulyan Grigore

1870

Cs Universitatea Arad

4,5

24,5

32,5

56

CM

Casangiu Paul-Horatiu

2048

Clubul De Sah Al Mun.

4,5

24,0

33,0

57

Martinenco Sergiu

1869

4,5

23,5

29,5

58

CM

Raduica Remus

1854

Cs De Sah Alex Brasov

4,5

23,0

30,5

59

I

Gheorghiu Alexandru-Dan

1679

Csm Bucuresti

4,5

23,0

29,5

60

I

Cimpoiasu Dan

1929

Cso "tricolorul" Breaza

4,5

21,5

30,0

61

WCM

Schiopu Andreea-Alexandra

1659

Csm Bucuresti

4,0

29,5

38,5

62

I

Gabor Daniel-Ioan

1897

Cs Jeco-Centrocoop Buc.

4,0

28,0

36,0

63

I

Ionita Emilian-Paul

1957

Csm Focsani 2007

4,0

27,5

36,5

64

WCM

Morea Georgiana-Steluta

1886

Csm Bucuresti

4,0

27,5

35,5

65

WCM

Ciungan Diana-Alexandra

1900

Css Nr. 1 Timisoara

4,0

27,5

35,5

66

I

Ursente Tudor-Alexandru

1941

Cs Tinerii Maestri Buc.

4,0

27,0

36,5

67

NM

Antal Istvan

1924

Cs De Sah Viitorul Mierc.C

4,0

27,0

35,0

68

I

Morariu Adrian

1693

Csm Pascani

4,0

26,5

35,5

69

I

Cristian Codrut

1688

Cs Tinerii Maestri Buc.

4,0

26,5

35,5

70

FM

Georgescu Gabriel-Ioan

1807

Clubul Central De Sah Buc.

4,0

26,5

35,0

71

CM

Verona Arthur-Dan

1994

Cs Micul Print Braila

4,0

26,5

35,0

72

I

David Cristian (c.)

1902

Acs Juniorul Constanta

4,0

26,0

33,5

73

Gheng Christian

1782

4,0

26,0

33,5

74

II

Vozneatovschi Rudi

1728

Cs Alcor Bucuresti

4,0

25,5

35,0

75

I

Sandru Nicolae

1815

Cs Univ. Alba Iulia

4,0

25,0

34,0

76

NM

Banu Teodor-Constantin

1947

Cs Tinerii Maestri Buc.

4,0

25,0

33,5

77

NM

Kutnik Alexandru-Francisc

1988

Acs Sissa Constanta

4,0

25,0

33,0

78

II

Stan Luciana-Gabriela

1510

Cs Sah Club Brasov

4,0

24,5

32,5

79

I

Achim Constantin

2000

Cs Jeco-Centrocoop Buc.

4,0

24,5

32,0

80

WCM

Coman Emilia-Florentina

1789

Csm Bucuresti

4,0

24,0

33,0

81

I

Coman Liviu

1800

Cs Carpati Sinaia

4,0

24,0

31,5

82

I

Sarateanu Alexandru-Armand

1695

Css Nr. 1 Bucuresti

4,0

23,5

32,0

83

I

Ceausescu Iulian

1912

Cs Colosseum Giurgiu

4,0

23,5

31,5

84

CM

Milea Florian

1763

Cs Spartac Bucuresti

4,0

23,0

31,5

85

I

Groapa Aurelian

1782

Cs Cimentul Bicaz

4,0

23,0

30,0

86

I

Corchis Ion

1806

Acs Sah Chindia Targ.

4,0

22,5

29,5

87

II

Dragomir Sorin

1744

Acs Sissa Constanta

4,0

22,0

30,0

88

Gheng Dominik

1852

4,0

22,0

28,5

89

WCM

Panainte Andreea-Bianca

1885

Csm Bucuresti

3,5

26,5

34,5

90

CM

Covaci Stefan

1739

Ac De Sah Alfil Pitesti

3,5

26,0

35,0

91

WCM

Didiliuc Dariana-Gabriela

1803

Csm Craiova

3,5

25,5

34,5

92

AFM

Paraschiv Petronela-Alexandra

1734

Csu Univ. De Vest Tim.

3,5

25,5

32,5

93

I

Tazlaoanu Cezar

1906

Sport Club Juventus Buc.

3,5

25,0

32,5

94

WCM

Anton Ana-Roxana

1885

Cs Politehnica Iasi

3,5

25,0

32,5

95

I

Negulescu Alexandru

1797

Cs Carpati Sinaia

3,5

24,5

34,0

96

WCM

Radu Eudochia

1730

Cs Universitatea Arad

3,5

23,5

32,5

97

CM

Tudor Ioan

1649

Css Gandirea Oradea

3,5

23,0

30,0

98

II

Paun Eduard-Andrei

1358

Cs Carpati Sinaia

3,5

23,0

30,0

99

I

Matei Stefan-Razvan

1791

Cs Colosseum Giurgiu

3,5

22,0

30,5

100

I

Coman Vasile

1796

Cs "Asoc. Axiopolis Sp.

3,5

22,0

30,5

101

II

Dumitrescu Daniel

1573

Csm Bucuresti

3,5

22,0

29,0

102

CM

Mogirzan Matei-Valeriu

1611

Cs Politehnica Iasi

3,5

22,0

29,0

103

II

Bordeianu Stefan

1572

Acs Sissa Constanta

3,5

22,0

28,5

104

I

Puia Alexia-Teodora

1492

Csm Bucuresti

3,5

22,0

28,0

105

FM

Vasile Constantin

1871

Acs Sissa Constanta

3,5

21,5

28,5

106

II

Vasilescu Rares-Cristian

1578

Cs Municipal Buzau

3,5

20,5

27,5

107

Manitcaia Alina

1502

3,5

20,5

26,5

108

I

Bejan Clarisa-Iustina

1512

Cs Politehnica Iasi

3,5

20,0

25,5

109

I

Toba Andreea-Valentina

1531

Csm Craiova

3,5

19,5

26,0

110

II

Pantis-Simut Calin-Andrei

1522

Cs Tinerii Maestri Buc.

3,5

19,0

25,5

111

Baranciuc Alexandr

1416

3,0

27,0

36,0

112

II

David Alexandru

1627

Cs Gambitul Damei Pl.

3,0

26,5

35,0

113

CM

Tinta Gheorghe

1972

Cs "Asoc.Axiopolis Sp.

3,0

25,5

33,5

114

II

Patru Alexandra-Ioana

1637

Cs Universitar Ploiesti

3,0

23,5

29,5

115

II

Nagy-Elek Tamas

1439

Css Odorheiu Secuiesc

3,0

23,0

30,0

116

CM

Moldoveanu Niculae

1787

Acs Master Mind Buc.

3,0

22,5

30,0

117

I

Enache Daniel

1724

Cs Victoria Techirghiol

3,0

22,5

29,0

118

I

Porcoleanu Doina-Olga

1570

Cs Conpet Ploiesti

3,0

22,0

28,5

119

I

Pelin Ana-Maria

1748

Cs Sah Club Brasov

3,0

19,0

26,0

120

I

Nita Mirela-Adriana

1516

As Club Sah "Minerva"

3,0

19,0

25,5

121

I

Roncea Radu

1632

Cm De Sah Alba Iulia

3,0

19,0

24,5

122

Gofstein Boris

1571

3,0

18,5

25,0

123

II

Coman Ana-Cristina

1476

Cs Universitar Ploiesti

3,0

18,5

24,5

124

II

Ungureanu Florin

1495

Acs Smart Galati

3,0

18,5

23,5

125

Stan Robert-Daniel

1084

Css Palatul Copiilor C-ta

3,0

17,5

22,5

126

Berigoi Adrian

1001

As C. Sah "minerva"

3,0

16,5

22,5

127

Ratcu Cristian

1001

C. SAH Mun. Teleorman

3,0

14,0

19,0

128

I

Cucu Ioan-Mircea

1842

Csm Mihai Vit. Vulcan

2,5

21,0

28,5

129

II

Popa Andrada

1504

Cs Universitar Ploiesti

2,5

21,0

28,0

130

I

Kaunz Werner

1777

Cs Universitar Sibiu

2,5

20,0

27,5

131

I

Tamba Dumitru

1555

Cs Politehnica Iasi

2,5

18,0

23,5

132

II

Mitran Marin

1383

C. Sah Mun.Teleorman

2,5

17,0

21,5

133

I

Costeniuc Gheorghe

1661

Cs Dorna Adristel

2,0

22,5

29,5

134

I

Porumb Alecu

1618

Cs Universitatea Targ.

2,0

20,5

27,0

135

I

Lungu Ion

1520

Acs Sissa Constanta

2,0

20,0

26,0

136

II

Rusu Andreas

1321

Cs Noua Generatie Mng.

2,0

19,5

26,5

137

I

Grosu Constantin

1715

Cs Sergentul Vaslui

2,0

19,5

25,0

138

II

Ciorba Mihai

1505

Cs Tinerii Maestri Buc.

2,0

19,0

26,5

139

I

Ghenea Razvan-Marian

1376

Cs Noua Generatie Mng.

2,0

19,0

26,0

140

II

Eftenoiu Traianis

1366

Cs Palatul Copiilor Bz.

2,0

19,0

25,0

141

II

Popa Dragos

1481

Cs Sergentul Vaslui

2,0

18,5

25,0

142

FC

Homentcovschi Andrei-Vlad

1388

Acs Juniorul Constanta

2,0

17,5

23,0

143

III

Boeru Robert-Stefan

1027

Cs Palatul Copiilor Bz

2,0

14,5

18,5

144

II

Maftei Robert-Constantin

1248

Cs Sergentul Vaslui

1,5

19,0

25,0

145

Maftei George

1001

Cs Sergentul Vaslui

1,5

18,0

24,5

146

II

Savu Gheorghe-Dorin

1371

Cs Carpati Sinaia

1,5

17,0

23,0

147

II

Volocaru Bogdan-Mihail

1112

Cs Sergentul Vaslui

1,5

16,5

21,0

148

Berigoi Marieta

1001

As C. Sah "minerva"

0,5

14,5

20,5

MIROIU George Catalin

Rd. Masa Nr.start Numele Rtg. FED Club/Oras Pct. Rez.
1 3 74 WCM Didiliuc Dariana-Gabriela 1803 ROU Csm Craiova 3,5 s 1
2 3 44 I Ionita Emilian-Paul 1957 ROU Csm Focsani 2007 4,0 w 1
3 3 25 I Panainte Daniel-Iulian 2071 ROU Css Palatul Copiilor Constanta 5,5 s 1
4 3 9 WGM Ionescu Irina 2203 ROU Csm Bucuresti 5,5 w 1
5 2 6 NM Bonte Andrei-Mihai 2300 ROU Cs Universitatea Targoviste 6,5 s 0
6 5 17 I Zubcu Vlad-George 2124 ROU Cs Politehnica Iasi 5,5 w 1
7 3 13 CM Vasiesiu Victor 2169 ROU Cs Sah Club Galati 6,0 s 1
8 3 2 IM Peptan Corina-Isabela 2397 ROU Csm Bucuresti 6,0 w ½
 

ANUTA  Laurentiu

Rd. Masa Nr.start Numele Rtg. FED Club/Oras Pct. Rez.
1 49 131 Baranciuc Alexandr 1416 MDA 3,0 w 0
2 43 112 II Bordeianu Stefan 1572 ROU Acs Sissa Constanta 3,5 s 1
3 39 94 I Enache Daniel 1724 ROU Cs Victoria Techirghiol 3,0 w 1
4 12 12 IM Romcovici Victor 2170 MDA 6,0 s 0
5 37 79 WCM Coman Emilia-Florentina 1789 ROU Csm Bucuresti 4,0 w ½
6 35 76 I Negulescu Alexandru 1797 ROU Cs Carpati Sinaia 3,5 s 1
7 29 92 WCM Bucur Denisa-Andreea 1729 ROU Cs Sah Club Brasov 5,0 w ½
8 30 102 WCM Schiopu Andreea-Alexandra 1659 ROU Csm Bucuresti 4,0 s 1
 

SZOCS  Teodor  Iulian

Rd. Masa Nr.start Numele Rtg. FED Club/Oras Pct. Rez.
1 50 132 FC Homentcovschi Andrei-Vlad 1388 ROU Acs Juniorul Constanta 2,0 s 1
2 9 11 CM Ciorica Mihai-Vlad 2172 ROU CS OTOPENI 5,0 w ½
3 17 17 I Zubcu Vlad-George 2124 ROU Cs Politehnica Iasi 5,5 s 0
4 37 102 WCM Schiopu Andreea-Alexandra 1659 ROU Csm Bucuresti 4,0 w 0
5 49 106 II David Alexandru 1627 ROU Cs Gambitul Damei Ploiesti 3,0 s ½
6 45 104 II Patru Alexandra-Ioana 1637 ROU Cs Universitar Ploiesti 3,0 w 1
7 37 86 CM Milea Florian 1763 ROU Cs Spartac Bucuresti 4,0 s 1
8 31 99 I Cristian Codrut 1688 ROU Cs Tinerii Maestri Bucuresti 4,0 w 1
 

 COMAN Emilia

Rd. Masa Nr.start Numele Rtg. FED Club/Oras Pct. Rez.
1 7 8 CM Stoleriu George 2233 ROU Cs Politehnica Iasi 6,0 w 0
2 51 125 Manitcaia Alina 1502 MDA 3,5 s 1
3 28 30 Gheng Simona 2041 GER 5,0 w 1
4 26 40 NM Kutnik Alexandru-Francisc 1988 ROU Acs Sissa Constanta 4,0 w 0
5 37 52 CM Anuta Elefterie-Laurentiu 1922 ROU Cs Conpet Ploiesti 5,0 s ½
6 36 55 I Tazlaoanu Cezar 1906 ROU Sport Club Juventus Bucuresti 3,5 s 0
7 53 131 Baranciuc Alexandr 1416 MDA 3,0 w ½
8 51 129 II Coman Ana-Cristina 1476 ROU Cs Universitar Ploiesti 3,0 s 1
 

DIDILIUC   Dariana

Rd. Masa Nr.start Numele Rtg. FED Club/Oras Pct. Rez.
1 3 4 FM Miroiu George-Catalin 2338 ROU Cs Universitatea Targoviste 6,5 w 0
2 47 121 I Bejan Clarisa-Iustina 1512 ROU Cs Politehnica Iasi 3,5 s 1
3 24 16 CM Stegariu Alexandru 2155 ROU Cs Politehnica Iasi 6,0 w 0
4 48 112 II Bordeianu Stefan 1572 ROU Acs Sissa Constanta 3,5 s 1
5 31 29 CM Casangiu Paul-Horatiu 2048 ROU Clubul De Sah Al Municipiului 4,5 s 0
6 51 111 II Dumitrescu Daniel 1573 ROU Csm Bucuresti 3,5 w ½
7 50 116 II Marin Andrei 1542 ROU Cs Sah Club Galati 4,5 s 0
8 58 115 I Tamba Dumitru 1555 ROU Cs Politehnica Iasi 2,5 w 1

  

PORCOLEANU  Doina  

Rd. Masa Nr.start Numele Rtg. FED Club/Oras Pct. Rez.
1 80 -2 neimperecheat 0 0,0 - ½
2 35 40 NM Kutnik Alexandru-Francisc 1988 ROU Acs Sissa Constanta 4,0 w 0
3 59 139 II Maftei Robert-Constantin 1248 ROU Cs Sergentul Vaslui 1,5 s 1K
4 39 59 I Gabor Daniel-Ioan 1897 ROU Cs Jeco-Centrocoop Bucuresti 4,0 s 0
5 75 -2 neimperecheat 0 0,0 - ½
6 54 78 I Matei Stefan-Razvan 1791 ROU Cs Colosseum Giurgiu 3,5 s 0
7 64 133 II Mitran Marin 1383 ROU Clubul De Sah Municipal Teleor 2,5 w 1
8 47 68 Gheng Dominik 1852 GER 4,0 s 0
 

*********************************************************************************************************

                                                          " TROFEUL   CARPATI - 2017 ”  
                                                    Predeal  14 – 20 august 
              Competitie organizata de o concitadina, Dna Ionita Mariana, fericita de a
          deveni curand bunica, intr-o locatie magnifica precum Predealul, cu 52 jucatori,
          creau premizele unui "happy-end". Dar socoteala de acasa nu se potriveste cu
          cea de la concurs. 
               Clasarea cu 50% din punctaj, fix la jumatatea clasamentului, reflecta ceea ce nu
          mi-as fi dorit la start, adica o evolutie mediocra. Este cat se poate de adevarat
          ca in concediu fiind, alaturi de sotie, mi-am dorit relaxarea si aerul curat, cu
          plimbari lungi, cat mai lungi, cu detoxifierea de stresul de zi cu zi. Se pare ca
          in mod obligatoriu nu poti sa le ai pe toate. Asa ca astept cu nerabdare urmato-
          -rul turneu.     
             

 

ANUTA   Laurentiu  

                                   

CLASAMENT  FINAL  dupa 7 runde    

     

Rk.

SNo

Name

Rtg

Club/City

Pts.

 TB1 

 TB2 

1

1

IM

Bogdan Dan

2373

Acs Sah Club Vados Arad

5,5

33,0

2145

2

3

NM

Bonte Andrei-Mihai

2300

Cs Universitatea Targoviste

5,5

32,5

2062

3

2

WGM

Cosma Elena-Luminita

2331

Cs Studentesc Medicina Tim.

5,5

30,5

2065

4

4

IM

Vasilescu Lucian-Mihail

2271

Cs Otopeni

5,0

32,0

1997

5

5

FM

Dinu Dumitru-Daniel

2229

Cs Universitar De Sah Buc.

5,0

31,5

2041

6

6

CM

Vasile Claudiu-Daniel

2214

Cs Otopeni

5,0

29,0

1994

7

11

I

Stejeroiu Vlad

2034

Cs Sah Club Brasov

5,0

28,5

1893

8

7

FM

Baciu Stefan

2165

Cs Victoria Techirghiol

5,0

26,0

1964

9

13

NM

Kutnik Alexandru-Francisc

1988

Acs Sissa Constanta

4,5

30,5

1868

10

8

WIM

Marin Irina-Luiza

2090

Clubul Central De Sah Buc.

4,5

30,5

1850

11

12

CM

Creanga Robert-Ionut

2030

Cs Universitar De Sah Buc.

4,5

29,0

1859

12

9

Chen Jacob

2082

4,5

28,0

1964

13

21

I

Zlatea Cezar-Stelian

1849

Clubul Central De Sah Buc.

4,5

26,5

1882

14

17

I

Baciu Radu-George

1907

Clubul Central De Sah Buc.

4,5

25,5

1830

15

26

I

Trifoi Mihaela-Ioana

1775

Cs Sig-Mar Sighetu Marm.

4,0

28,5

1958

16

14

WCM

Lehaci Miruna-Daria

1926

Cs Politehnica Iasi

4,0

28,0

1826

17

10

WFM

Baciu Anca-Otilia

2074

Clubul Central De Sah Buc.

4,0

27,0

1858

18

19

CM

Dobrescu Gabriel

1889

Acs Comex Bucuresti

4,0

26,5

1848

19

30

II

Mainescu Andrei-Cristian

1660

Cs Universitar De Sah Buc.

4,0

25,0

1686

20

39

II

Soltuz-Grosu Roland-Vladimir

1523

Cs Universitar De Sah Buc.

4,0

24,0

1867

21

24

I

Tampea Radu

1794

Cs Universitatea Alba Iulia

4,0

22,5

1733

22

31

I

Antal Attila-Laszlo

1631

Cs Al Cn Aprily Lajos Bv.

4,0

20,5

1682

23

15

I

Ciobanu Bogdan

1923

Sport Club Juventus Buc.

4,0

20,5

1559

24

34

II

Raduta-Gib Stefan-Vladimir

1595

Cs Sah Club Brasov

4,0

20,0

1666

25

18

I

Stefan Mihai

1902

Cs Universitar Ploiesti

3,5

28,0

1885

26

16

CM

Anuta Elefterie-Laurentiu

1922

Cs Conpet Ploiesti

3,5

27,5

1759

27

28

I

Bracacescu Raluca-Veronica

1746

Clubul Central De Sah Buc.

3,5

25,5

1793

28

27

II

Antal Hunor-Zoltan

1765

Cs Sah Club Brasov

3,5

23,5

1714

29

32

II

Spiridon Mihai-Zoltan

1631

Cs Petrom Flacara Moreni

3,5

23,0

1719

30

37

II

Togan Teodor-Bogdan

1536

Clubul Central De Sah Buc.

3,5

22,0

1643

31

41

II

Mitrea Sorin-Ioachim

1513

Cs Juniorul Cluj

3,0

26,0

1810

32

25

I

Groapa Aurelian

1782

Cs Cimentul Bicaz

3,0

25,5

1704

33

40

I

Chicarosie Ioana-Bianca

1517

Cs Universitar De Sah Buc.

3,0

23,0

1739

34

20

WFM

Sariteanu Sabina

1886

Cs Spartac Bucuresti

3,0

23,0

1593

35

42

II

Veress Armand

1510

Cs Logic 64 Brasov

3,0

22,0

1759

36

51

II

Codrea Andrei-Vladimir

1230

Ac De Sah Alfil Pitesti

3,0

21,5

1724

37

45

II

Urdea Mihnea-Florin

1490

Ac De Sah Alfil Pitesti

3,0

21,5

1706

38

50

II

Constantin Constantin

1320

Cs Universitatea Agora Sp.

3,0

20,5

1687

39

44

WCM

Maria Lia-Alexandra

1491

Cs Sah Club Brasov

3,0

20,0

1694

40

23

FM

Georgescu Gabriel-Ioan

1807

Clubul Central De Sah Buc.

3,0

20,0

1490

41

46

II

Botea David-Alexandru

1464

Cs Logic 64 Brasov

2,5

22,0

1710

42

22

Bolog Iacint

1836

2,5

19,0

1544

43

49

I

Nicolae Dan-Stefan

1342

Cs Universitar De Sah Buc.          

2,5

18,5

1539

44

36

II

Anghel Silviu-Stefanel

1580

Acs M.M. Mihail Marin Buc.

2,0

23,0

1598

45

29

Lapusan Razvan

1677

2,0

23,0

1575

46

38

II

Mainov Ioan-Mihail

1528

Cs Universitar De Sah Buc.

2,0

22,0

1671

47

48

II

Macaneata Ionut-Octavian

1369

Cs Colosseum Giurgiu

2,0

21,0

1722

48

35

I

Anusca Vasile

1586

Acs Mmi Andrei Murariu

2,0

20,0

1513

49

33

II

David Alexandru

1627

Cs Gambitul Damei Ploiesti

2,0

16,5

1522

50

52

II

Dumitru Silvia-Alexandra

1195

Clubul Central De Sah Buc.

1,5

18,5

1638

51

47

II

Enachi Florin

1396

Clubul Central De Sah Buc.

1,5

17,5

1550

52

43

II

Toma Alexandru-Mihai

1496

Clubul De Sah Al Mun.

1,0

23,0

1628

Rd. Bo. SNo Name Rtg FED Club/City Pts. Res.
1 15 42 II Veress Armand 1510 ROU Cs Logic 64 Brasov 3,0 s 1
2 1 1 IM Bogdan Dan 2373 ROU Acs Sah Club Vados Arad 5,5 w 0
3 7 40 I Chicarosie Ioana-Bianca 1517 ROU Cs Universitar De Sah Bucurest 3,0 s 1
4 10 26 I Trifoi Mihaela-Ioana 1775 ROU Cs Sig-Mar Sighetu Marmatiei 4,0 w 0
5 13 39 II Soltuz-Grosu Roland-Vladimir 1523 ROU Cs Universitar De Sah Bucurest 4,0 s ½
6 13 27 II Antal Hunor-Zoltan 1765 ROU Cs Sah Club Brasov 3,5 w 1
7 9 21 I Zlatea Cezar-Stelian 1849 ROU Clubul Central De Sah Bucurest 4,5 w 0
*********************************************************************************************************            
                                                     " Cupa  Municipiului  Buzău "  - 2017  
                                                       04-06  august -  Buzau 
                 Competitia desfasurata in incinta Liceului Tehnologic "Costin Nenitescu" din
            Buzau, avandu-i drept entuziasti organizatori pe Slabu Nistor si Dragomanu
            Vasile, a reunit la start 50 de jucatori. Printre acestia s-a numarat si fostul
            nostru junior, SZOCS  Teodor - Iulian, care nu a facut doar act de prezenta,
            evolutia lui fiind entuziasmanta. Printre victimele sale s-a numarat si cel mai
            galonat dintre participanti, MF Titu Maiorescu-Dorin, invins in ultima runda,
            ceea ce i-a facilitat lui Iulian clasarea in final pe pozitia a-IV-a, la egalitate de
            puncte cu locul 2. Poate daca nu ar fi fost obligat sa utilizeze cele doua bye-uri
            in primele 2 runde si ar fi jucat efectiv toate partidele, cu posibilitatea de a le
            castiga si nu doar remiza, atunci, cine stie, poate sansele la primul loc ar fi fost
            imbunatatite. Dar timpul si banii sunt un factor extrem de important, care te
            determina sa procedezi altfel decat ai dori. Oricum, rezultatul este excelent !

SZOCS  Teodor - Iulian 

CLASAMENT  FINAL  dupa 7 runde          

Rk.

SNo

Name

RtgI

Club/City

Pts.

 TB1 

 TB2 

1

2

CM

Luncasu Raul-Ionut

2156

Acs Pheonix Buzau

6,0

30,0

22,5

2

1

CM

Andronescu Madalin

2198

Acs Pheonix Buzau

5,5

32,0

22,0

3

10

CM

Petrescu Cristian (ctin)

2005

Cs Universitar De Sah Buc

5,5

28,0

21,0

4

16

I

Szocs Teodor-Iulian

1920

Csm Ploiesti

5,5

27,5

19,5

5

11

I

Dobre Mihai

1998

Acs Pheonix Buzau

5,0

29,5

21,5

6

30

I

Mortu Adrian

1760

Cs Palatul Copiilor Buzau

5,0

27,5

20,0

7

8

CM

Rosca Vasile-Benone

2019

Acs Sah Chindia Targ.

5,0

21,5

16,0

8

9

I

Dubic Roman

2014

Cs Vointa Buzau

4,5

33,0

24,0

9

3

FM

Titu Maiorescu-Dorin

2154

Acs Sah Chindia Targ.

4,5

33,0

23,5

10

6

I

Radulescu Vlad-Alexandru

2084

Acs Juniorul Constanta

4,5

30,0

21,5

11

4

CM

Done Stefan-Daniel

2085

Acs Pheonix Buzau

4,5

28,5

19,5

12

29

I

Iustin Silviu

1766

Cs Municipal Buzau

4,5

27,0

19,0

13

22

I

Coman Vasile

1796

Cs "Asoc. Axiopolis Sport

4,5

24,5

17,5

14

5

CM

Stroescu Gheorghe (ghe.)

2085

Cs Universitatea Targ.

4,0

30,0

21,0

15

28

I

Carapit Vasile

1768

Clubul De Sah Al An Buc.

4,0

28,0

21,0

16

24

Crigan Galina

1781

4,0

28,0

20,0

17

19

CM

Marinica Marin

1894

Clubul De Sah Mun. Teleor

4,0

27,0

19,5

18

17

WFM

Adoamnei Roxana-Antonela

1912

Cs Universitatea Arad

4,0

26,5

18,5

19

7

Cojocari Dmitri

2068

4,0

26,0

19,5

20

21

I

Stan Andrei-Mihaita

1839

Acs Pheonix Buzau

4,0

26,0

18,0

21

23

CM

Bratu Gheorghe

1782

Csm Craiova

4,0

25,0

18,0

22

20

I

Marin Lucian-Vicentiu

1888

Clubul Mun. de Sah Speran

4,0

24,5

18,0

23

14

I

Jugaru Lucian

1955

Cs Sah Club Galati

4,0

24,0

17,5

24

18

I

David Cristian (c.)

1902

Acs Juniorul Constanta

4,0

24,0

17,5

25

32

II

Iosif Cornel

1753

Cs Vointa Buzau

4,0

22,5

16,0

26

33

Gutol Mihail

1727

3,5

27,0

19,5

27

12

CM

Tinta Gheorghe

1972

Cs "Asoc. Axiopolis Sport

3,5

22,0

15,0

28

35

II

David Alexandru

1627

Cs Gambitul Damei Ploiesti

3,0

27,0

20,5

29

31

II

Aliciuc Alexandru-Gabriel

1757

Ac De Sah Realitatea Husi

3,0

26,0

20,0

30

27

I

Iordachescu Sorin-Emanuel

1773

Acs Pheonix Buzau

3,0

24,0

18,5

31

25

Lizzari Nicola

1780

3,0

24,0

18,0

32

26

CM

Moldoveanu Paul

1774

Cs Vointa Buzau

3,0

24,0

18,0

33

43

II

Eftenoiu Traianis

1366

Cs Palatul Copiilor Buzau

3,0

21,0

14,5

34

38

II

Bresug Alexandru-Andrei

1494

Cs Botosani

3,0

20,5

15,0

35

36

II

Andres Marina-Corina

1573

Acs Sah Club Vados Arad

3,0

20,0

14,0

36

44

II

Rascanu Costel-Cristinel

1319

Cs Sah Club Galati

3,0

19,5

14,5

37

46

II

Oprea Maria-Andrada

1251

Cs Palatul Copiilor Buzau

3,0

16,0

11,5

38

37

CM

Gurguiatu Sandu

1561

Csm Focsani 2007

2,5

25,5

18,5

39

40

FC

Homentcovschi Andrei-Vlad

1388

Acs Juniorul Constanta

2,5

24,5

17,0

40

47

II

Chipaila Cristian-Florin

1248

Cs Sah Club Galati

2,5

21,5

16,0

41

39

II

Popa Dragos

1481

Cs Sergentul Vaslui

2,5

21,0

15,5

42

45

CM

Dumitrica Neculai

1308

Acs Pheonix Buzau

2,5

20,0

15,0

43

15

I

Serbanoiu Marian

1924

Cs Vointa Buzau

2,0

23,5

16,0

44

41

II

Amisculesei Serban-Paul

1383

Palatul Copiilor Botosani

2,0

21,5

16,0

45

42

II

Mitran Marin

1383

Clubul de Sah Mun.Teleor

2,0

21,0

15,0

46

49

Madalan Denis-Dumitru

0

2,0

18,0

13,5

47

48

II

Volocaru Bogdan-Mihail

1112

Cs Sergentul Vaslui

2,0

18,0

13,0

48

34

I

Rosulescu Alin-Dan

1692

Acs Sah Chindia Targ.

1,0

15,5

11,0

49

50

FC

Maftei George

0

Cs Sergentul Vaslui

1,0

15,0

11,5

50

13

I

Serban Mihail

1956

Ac De Sah Alfil Pitesti

0,0  

17,5

12,5

 

                                                                                    
                                                                                                        SZOCS  Iulian 

          

Rd. Bo. SNo Name RtgI RtgN FED Club/City Pts. Res.
1 25 -2 not paired 0 0 0,0 - ½
2 25 -2 not paired 0 0 0,0 - ½
3 7 12 CM Tinta Gheorghe 1972 1972 ROU Cs "asociatia Axiopolis Sport 3,5 w 1
4 8 22 I Coman Vasile 1796 1796 ROU Cs "asociatia Axiopolis Sport 4,5 s 1
5 5 28 I Carapit Vasile 1768 1768 ROU Clubul De Sah Al An Bucuresti 4,0 w ½
6 7 7 Cojocari Dmitri 2068 0 MDA 4,0 s 1
7 3 3 FM Titu Maiorescu-Dorin 2154 2154 ROU Acs Sah Chindia Targoviste 4,5 s 1
 

 

*********************************************************************************************************

                                Campionate Nationale de Juniori pe Echipe – 2017
                                                                    Bucuresti   21 - 29  iulie
                
                 Desfasurate pentru prima data in Bucuresti, prin renuntarea la locatia mafiei
            iesene din motive de proasta gestionare, aceste campionate au reunit la start
            400 de juniori, alcatuind 95 echipe de baieti si 43 echipe de fete. Printre acesti
            juniori, au evoluat si 3 ex juniori conpetisti, reprezentand 3 echipe diferite.
            Daca jucand pe prima masa pentru CSM Bucuresti, Coman Emilia a contribuit
            la cele 3 medalii cucerite, doua de aur si una de argint, Mos Maria , pentru
            Petrolul Ploiesti si Szocs Iulian, pentru CSM Ploiesti, ambii pe masa 2, au fost
            de nerecunoscut, cu evolutii foarte slabe. Iulian a venit totusi cu o medalie de
            argint la blitz, dar la care nu are nici un merit prin punctele acumulate. Lipsa
            de fonduri si schimbarea antrenorului la CSM Ploiesti a perturbat grav evolutia
            unei echipe de baieti extrem de galonate in trecut.

                

             COMAN Emilia - Florentina          MOS  Maria  Magdalena            SZOCS  Teodor - Iulian

               1 ARGINT - la clasic - F16                                                                                                                                                      1 AUR         - la rapid - F16                                                                                                                                                      1 AUR         - la blitz   - F16                                                                           1 ARGINT - la blitz  - B18

      

SAH  CLASIC

F16

Loc Echipa 1 2 3 4 5  TB1   TB2   TB3   TB4 
1 CSM Focsani  *  2 2 7 0 8,0 43,5
2 CSM Bucuresti 1  *  3 2 5 0 7,5 40,0
3 CS Sah Club Brasov 1 0  *  2 4 0 5,5 28,0
4 ACS Sah Club Vados Arad ½ 1 ½  *  2 2 2 4,0 24,3
5 CS Petrolul Ploiesti 1 1  *  2 0 5,0 32,8
 
2. CSM Bucuresti (Media Rtg.:1760, Capitan: Glodeanu Ion / TB1: 5 / TB2: 0)
Masa Numele ELO CIV Fide ID Tip 1 2 3 4 5 Pct. Nr. partide
1 WCM Coman Emilia-Florentina 1750 1750 1226070 U16 1 1 0 0 2,0 4
2 WCM Panainte Andreea-Bianca 1848 1848 1225561 U16 1 1 1 0 3,0 4
3 WCM Schiopu Andreea-Alexandra 1682 1682 1238639 U16 1 0 ½ 1 2,5 4
  5. CS Petrolul Ploiesti (Media Rtg.:1599, Capitan: Pepene Gheorghe / TB1: 2 / TB2: 0)
Masa Numele ELO CIV Fide ID Tip 1 2 3 4 5 Pct. Nr. partide
1 I Nistor Valentina 1748 1748 1226878 U16 0 1 1 1 3,0 4
2 II Mos Maria-Magdalena 1580 1580 1231561 U16 ½ 0 0 0 0,5 4
3 II Nistor Gabriela 1469 1469 1232460 U14 1 0 0 ½ 1,5 4
 

 

COMAN Emilia - Florentina          

Rd. Nr.start Numele ELO CIV Pct. Rez.
1 7 WCM Bucur Denisa-Andreea 1813 1813 1,0 w 1
2 1 I Craciun Bianca 1627 1627 0,0 s 1
4 4 I Nistor Valentina 1748 1748 3,0 w 0
5 13 WCM Aciu Malina-Andreea 1911 1911 4,0 s 0
 

 

MOS  Maria  Magdalena 

Rd. Nr.start Numele ELO CIV Pct. Rez.
1 14 II Banciu Alexandra-Ioana 1449 1449 2,5 s ½
2 8 I Pelin Ana-Maria 1734 1734 3,0 w 0
3 3 II Guiu Lorena-Malina 1544 1544 1,0 s 0
4 11 WCM Panainte Andreea-Bianca 1848 1848 3,0 w 0

SAH  RAPID

F16

Loc Echipa 1a 1b 2a 2b 3a 3b 4a 4b  TB1   TB2   TB3   TB4 
1 CSM Bucuresti  *   *  2 2 2 1 9 0 11,0 94,0
2 CS Sah Club Brasov ½  *   *  3 2 1 7 0 10,5 85,5
3 CSM Focsani 1 1 0 1  *   *  3 4 4 8,5 65,5
4 CS Petrolul Ploiesti 1 2 2 ½ 0 ½  *   *  4 0 6,0 63,5
 
 1. CSM Bucuresti (Media Rtg.:1682, TB1: 9 / TB2: 0)
Masa Numele ELO CIV Fide ID 1 2 3 4 5 6 Pct. Nr. partide
1 WCM Coman Emilia-Florentina 1722 1722 1226070 ½ 1 ½ 0 ½ ½ 3,0 6
2 WCM Panainte Andreea-Bianca 1738 1738 1225561 1 1 1 1 0 ½ 4,5 6
3 WCM Schiopu Andreea-Alexandra 1585 1585 1238639 1 0 ½ ½ ½ 1 3,5 6
 
4. CS Petrolul Ploiesti (Media Rtg.:1500, TB1: 4 / TB2: 0)
Masa Numele ELO CIV Fide ID 1 2 3 4 5 6 Pct. Nr. partide
1 I Nistor Valentina 1571 1571 1226878 0 0 1 0 ½ ½ 2,0 6
2 II Mos Maria-Magdalena 1500 1500 1231561 0 0 0 ½ 1 0 1,5 6
3 II Nistor Gabriela 1428 1428 1232460 0 1 1 0 ½ 0 2,5 6
 

 

COMAN Emilia - Florentina   

Rd. Nr.start Numele ELO CIV Club/Oras Pct. Rez.
1 4 WCM Bucur Denisa-Andreea 1711 1711 Cs Sah Club Brasov 3,5 w ½
2 1 I Nistor Valentina 1571 1571 Cs Petrolul Ploiesti 2,0 s 1
3 10 WCM Aciu Malina-Andreea 1778 1778 Csm Focsani 2007 3,5 w ½
4 4 WCM Bucur Denisa-Andreea 1711 1711 Cs Sah Club Brasov 3,5 s 0
5 1 I Nistor Valentina 1571 1571 Cs Petrolul Ploiesti 2,0 w ½
6 10 WCM Aciu Malina-Andreea 1778 1778 Csm Focsani 2007 3,5 s ½
 

 

MOS  Maria  Magdalena

Rd. Nr.start Numele ELO CIV Club/Oras Pct. Rez.
1 11 II Banciu Alexandra-Ioana 1449 1449 Csm Focsani 2007 2,0 s 0
2 8 WCM Panainte Andreea-Bianca 1738 1738 Csm Bucuresti 4,5 s 0
3 5 I Pelin Ana-Maria 1558 1558 Cs Sah Club Brasov 4,0 w 0
4 11 II Banciu Alexandra-Ioana 1449 1449 Csm Focsani 2007 2,0 w ½
5 8 WCM Panainte Andreea-Bianca 1738 1738 Csm Bucuresti 4,5 w 1
6 5 I Pelin Ana-Maria 1558 1558 Cs Sah Club Brasov 4,0 s 0
 

B18

Loc Echipa 1 2 3 4 5  TB1   TB2   TB3   TB4 
1 CSS TARGU MURES  *  2 1 2 5 2 6,5 39,3
2 CS OTOPENI 1  *  2 5 0 7,0 38,5
3 CSM FOCSANI 2007 2 1  *  2 ½ 4 0 5,5 35,3
4 CS POLITEHNICA IASI 1 1  *  3 3 2 6,5 36,0
5 CSM PLOIESTI ½ 0  *  3 0 4,5 27,0
 
 5. CSM PLOIESTI (Media Rtg.:2039, Capitan: GRIGORE NICOLAE-PETRE / TB1: 3 / TB2: 0)
Masa Numele ELO CIV Fide ID 1 2 3 4 5 Pct. Nr. partide Media Rtg.
1 I Sandu Marian-Catalin 2135 2135 1219782 0 ½ 1 0 1,5 4 2119
2 CM Herea Sergiu-Gabriel 2061 2061 1219774 ½ 1 ½ 0 2,0 4 2146
3 I Szocs Teodor-Iulian 1920 1920 1226860 0 1 0 0 1,0 4 2035
 
                                                                                      
                                                                                                        SZOCS  Iulian

Rd. Nr.start Numele ELO CIV Club/Oras Pct. Rez.
1 12 CM Ciorica Mihai-Vlad 1847 2122 Cs Otopeni 2,0 s 0
2 9 I Vasiliu Cosmin 1885 2099 Csm Focsani 2007 1,0 s 1
3 6 I Farcadi Hunor 1781 1994 Css Targu Mures 1,0 w 0
4 3 I Albu George 1819 1924 Cs Politehnica Iasi 2,0 s 0
 

BLITZ

F16 

Loc Echipa 1a 1b 2a 2b 3a 3b 4a 4b  TB1   TB2   TB3   TB4 
1 CSM Bucuresti  *   *  2 3 2 2 3 3 12 0 15,0 104,0
2 CS Sah Club Brasov 1 0  *   *  3 2 2 2 8 0 10,0 65,0
3 CSM Focsani 1 1 0 1  *   *  2 1 2 2 6,0 55,0
4 CS Petrolul Ploiesti 0 0 1 1 1 2  *   *  2 2 5,0 38,0
 
 1. CSM Bucuresti (Media Rtg.:1641, TB1: 12 / TB2: 0)
Masa Numele ELO CIV Fide ID 1 2 3 4 5 6 Pct. Nr. partide
1 WCM Panainte Andreea-Bianca 1715 1715 1225561 0 0 1 1 0 1 3,0 6
2 WCM Coman Emilia-Florentina 1705 1705 1226070 1 1 1 1 1 1 6,0 6
3 WCM Schiopu Andreea-Alexandra 1504 1504 1238639 1 1 1 1 1 1 6,0 6
 
 4. CS Petrolul Ploiesti (Media Rtg.:1473, TB1: 2 / TB2: 2)
Masa Numele ELO CIV Fide ID 1 2 3 4 5 6 Pct. Nr. partide
1 I Nistor Valentina 1547 1547 1226878 0 0 0 1 1 0 2,0 6
2 II Mos Maria-Magdalena 1434 1434 1231561 1 0 0 1 0 0 2,0 6
3 II Nistor Gabriela 1438 1438 1232460 0 1 0 0 0 0 1,0 6

   

COMAN Emilia - Florentina

Rd. Nr.start Numele ELO CIV Club/Oras Pct. Rez.
1 5 I Pelin Ana-Maria 1544 1544 Cs Sah Club Brasov 4,0 w 1
2 11 II Banciu Alexandra-Ioana 1396 1396 Csm Focsani 2007 0,0 s 1
3 2 II Mos Maria-Magdalena 1434 1434 Cs Petrolul Ploiesti 2,0 w 1
4 5 I Pelin Ana-Maria 1544 1544 Cs Sah Club Brasov 4,0 s 1
5 11 II Banciu Alexandra-Ioana 1396 1396 Csm Focsani 2007 0,0 w 1
6 2 II Mos Maria-Magdalena 1434 1434 Cs Petrolul Ploiesti 2,0 s 1
 

 

MOS  Maria  Magdalena 

Rd. Nr.start Numele ELO CIV Club/Oras Pct. Rez.
1 11 II Banciu Alexandra-Ioana 1396 1396 Csm Focsani 2007 0,0 s 1
2 5 I Pelin Ana-Maria 1544 1544 Cs Sah Club Brasov 4,0 w 0
3 7 WCM Coman Emilia-Florentina 1705 1705 Csm Bucuresti 6,0 s 0
4 11 II Banciu Alexandra-Ioana 1396 1396 Csm Focsani 2007 0,0 w 1
5 5 I Pelin Ana-Maria 1544 1544 Cs Sah Club Brasov 4,0 s 0
6 7 WCM Coman Emilia-Florentina 1705 1705 Csm Bucuresti 6,0 w 0
 

B18 

Loc Echipa 1 2 3 4 5  TB1   TB2   TB3   TB4 
1 CSM FOCSANI 2007  *  3 2 7 0 9,0 45,3
2 CSM PLOIESTI 0  *  2 0 2 4 2 4,0 21,0
3 CS OTOPENI 1  *  2 4 0 6,0 37,3
4 CS POLITEHNICA IASI 1 3 1  *  3 0 6,5 33,8
5 CSS TARGU MURES ½ 1  *  2 0 4,5 27,3

  2. CSM PLOIESTI (Media Rtg.:1830, Capitan: GRIGORE NICOLAE-PETRE / TB1: 4 / TB2: 2)
Masa Numele ELO CIV Fide ID 1 2 3 4 5 Pct. Nr. partide
1 CM Herea Sergiu-Gabriel 1857 1857 1219774 0 1 ½ 0 1,5 4
2 I Sandu Marian-Catalin 1880 1880 1219782 0 1 1 0 2,0 4
3 I Szocs Teodor-Iulian 1754 1754 1226860 0 0 ½ 0 0,5 4

   

SZOCS  Iulian 

Rd. Nr.start Numele ELO CIV Club/Oras Pct. Rez.
1 3 I Albu George 1771 1771 Cs Politehnica Iasi 2,0 w 0
2 6 I Farcadi Hunor 1654 1654 Css Targu Mures 1,0 s 0
3 13 WCM Stanciu Andreea-Briana 1786 1786 Cs Otopeni 3,0 w ½
4 9 I Vasiliu Cosmin 1809 1809 Csm Focsani 2007 3,5 s 0

********************************************************************************************************

                                                        "Cupa Aurel Zamora - sah rapid - 2017"   
                                                                 Busteni  /  14 - 16 iulie    
  
                Cineva spunea ca "De la extaz la agonie, nu e decat un pas...gresit", ceea ce se
           potriveste perfect cu situatia mea la acest concurs. Dupa 4,5 puncte din primele
           6 runde, in ziua urmatoare, sub influenta unor imprejurari improprii, au urmat
           3 runde agonizante, culminand cu o infrangere ridicola. Evolutia fostei mele
           junioare, Didiliuc Dariana, a fost foarte buna in general, infrangerea din ultima
          runda, e drept, in fata unui adversar periculos privand-o de un rezultat excelent.
          Castigatorul acestei competitii cu 136 participanti, a fost maestrul international
          ploiestean Tomescu Vlad, cu 8 p din 9 posibile. Turneul a atras 39 ploiesteni ,
          multi bucuresteni, de la multe cluburi din tara, dar si 2 jucatori din Italia si
          Turcia. Locatia atrage jucatorii, dar din pacate este un turneu singular.
        
                  
 DIDILIUC   Dariana                            ANUTA  Laurentiu

CLASAMENT  FINAL  dupa 9 runde

      

Rk.

Name

Typ

RtgI

Club/City

Pts.

 TB1 

 TB2 

1

IM

Tomescu Vlad

2362

Acs Pheonix Buzau

8,0

40,5

49,50

2

IM

Burnoiu Nicolae-Costel

2327

Cs Universitatea Targoviste

7,5

40,0

44,50

3

IM

Bida Mihai-Eugen

2267

Cs Universitatea Craiova

7,0

39,0

41,00

4

CM

Sandor Petrut

2251

Cs De Sah Alex Brasov

7,0

38,0

41,50

5

CM

Senetia Teodor

S50

2136

Cs Petrom Flacara Moreni

7,0

37,0

36,25

6

CM

Bulau Andrei-Cristian

U14

1841

Cs Universitar Ploiesti

7,0

36,5

41,00

7

FM

Mitaru Dan

S50

2020

Acs Master Mind Bucuresti

7,0

35,5

37,75

8

NM

Zaim Marian

2126

Cs Muncitorul Resita

6,5

35,0

33,75

9

CM

Done Stefan-Daniel

2024

Acs Pheonix Buzau

6,5

34,5

35,00

10

FM

Hristodorescu Daniel

2173

Cs De Sah Alex Brasov

6,5

33,0

34,00

11

FM

Suciu Dinu-Simi

S50

2280

Cs Muncitorul Resita

6,5

31,5

36,75

12

CM

Oncel Ilie

2055

Cs Universitar Ploiesti

6,5

31,5

32,00

13

AFM

Nedelcu Teodor-Cosmin

U12

1686

Clubul De Sah Orizont 64 Brail

6,5

31,0

33,00

14

CM

Luncasu Raul-Ionut

2106

Acs Pheonix Buzau

6,0

35,0

33,50

15

Capata Ion

2210

ITALIA

6,0

35,0

32,75

16

I

Stancu Robert-Alexandru

U18

2010

Cs Otopeni

6,0

34,0

29,00

17

I

Negulescu Alexandru

U18

1819

Cs Carpati Sinaia

6,0

33,0

33,00

18

I

Stefan Mihai

U16

1971

Cs Universitar Ploiesti

6,0

32,5

27,00

19

CM

Dumitrascu Cornel

S65

2043

Acs Master Mind Bucuresti

6,0

31,5

30,50

20

I

Coman Mihnea-George

U14

1794

Acs Smart Galati

6,0

31,5

29,00

21

I

Calcea Ioan

S65

1747

Ac De Sah Cavalerul Sf Gheorgh

6,0

30,5

27,75

22

I

Serban Cristian-Stefan

U12

1724

Cs Universitar Ploiesti

6,0

29,0

29,50

23

CM

Lazarean Colea-Valentin

S65

1765

Cs Alcor Bucuresti

6,0

29,0

26,75

24

I

Vladescu Ovidiu-Viorel

S50

1689

Cs Tinerii Maestri Bucuresti

6,0

26,5

27,25

25

CM

Grigore Gigi

1963

Cs Alcor Bucuresti

5,5

31,5

29,50

26

I

Gavrila Petrisor

1863

Cs Gambitul Damei Ploiesti

5,5

31,5

24,25

27

I

Turlea Constantin

1934

Cs Universitar Ploiesti

5,5

29,5

24,50

28

I

Cimpoiasu Dan

S50

1838

Cso "tricolorul" Breaza

5,5

29,5

22,75

29

CM

Mihai Catalin

2085

Cs Universitar Ploiesti

5,5

29,0

26,75

30

I

Coman Liviu

S50

1827

Cs Carpati Sinaia

5,5

28,5

27,75

31

I

Zlatea Cezar-Stelian

U16

1829

Clubul Central De Sah Bucurest

5,5

28,5

26,75

32

WCM

Didiliuc Dariana-Gabriela

1803

Csm Craiova

5,5

28,5

26,25

33

FM

Petrescu Georgian-Dorin

2061

Cs De Sah Alex Brasov

5,5

28,5

25,00

34

CM

Chesa Viorel

S50

1808

Cs Universitar Ploiesti

5,5

28,5

25,00

35

FM

Georgescu Gabriel-Ioan

S65

1784

Clubul Central De Sah Bucurest

5,5

27,5

25,00

36

FM

Fluerariu Radu-Cristian

U16

1818

Cs Studentesc Medicina Timisoa

5,5

27,5

23,25

37

II

Caea Lucas-Daniel

U10

1531

Cs Otopeni

5,5

27,0

19,75

38

CM

Tomoae Marian

S50

1862

Sport Club Juventus Bucuresti

5,5

26,5

19,75

39

CM

Milea Florian

S65

1802

Cs Spartac Bucuresti

5,5

26,0

23,00

40

CM

Raduica Remus

1793

Cs De Sah Alex Brasov

5,5

25,5

24,25

41

I

Marinescu Iustin

S50

1828

Cs Petrom Flacara Moreni

5,5

24,0

22,25

42

II

Radoi Matei

U10

1480

Cs Otopeni

5,5

23,0

23,25

43

CM

Anuta Elefterie-Laurentiu

S50

1952

Cs Conpet Ploiesti

5,0

30,5

22,00

44

CM

Cernea Radu-Gheorghe

S65

1913

Sport Club Juventus Bucuresti

5,0

28,0

24,75

45

II

David Alexandru

S50

1668

Cs Gambitul Damei Ploiesti

5,0

28,0

21,50

46

CM

Fugulyan Grigore

S50

1884

Cs Universitatea Arad

5,0

28,0

20,50

47

I

Radulescu Gabriel

S50

1846

Acs Master Mind Bucuresti

5,0

28,0

20,00

48

II

Micu Constantin

S50

1569

Csm Progresul Bailesti

5,0

28,0

20,00

49

II

Rata Andrei

U12

1360

Acs Mmi Andrei Murariu

5,0

25,0

23,75

50

I

Groapa Aurelian

1763

Cs Cimentul Bicaz

5,0

25,0

20,50

51

II

Gavrila Vlad-Cristian

U14

1413

Cs Gambitul Damei Ploiesti

5,0

25,0

20,25

52

II

Nistor Serban

S50

1595

Cs De Sah Lia Brasov

5,0

23,0

21,25

53

II

Andrei Gabriel

1527

Acs Smart Galati

5,0

23,0

19,00

54

II

Dinca Gheorghe

S65

1474

Sah Club Ramnicu Valcea

5,0

22,0

17,50

55

I

Neghiu Cristian-Andrei

U10

1398

Cs Otopeni

5,0

21,0

19,50

56

II

Spiridon Anisia

U12

1431

Cs Petrom Flacara Moreni

5,0

20,0

17,50

57

Craciun Dorian-Raul

0

Cm De Sah Alba Iulia

5,0

19,5

17,00

58

II

Dobrescu Cezar-Constantin

U12

1281

Clubul De Sah Al Municipiului

5,0

19,0

20,00

59

II

Barabancea Adrian

1808

Cs Dinamo Bucuresti

4,5

27,5

19,00

60

II

Rata Anamaria

U14

1564

Csm Focsani 2007

4,5

27,0

19,25

61

I

Paune Florea

S75

1763

Sport Club Juventus Bucuresti

4,5

26,0

19,25

62

II

Spiridon Mihai-Zoltan

1702

Cs Petrom Flacara Moreni

4,5

25,5

19,00

63

I

Popa Catalina-Elena

U16

1566

Csu Universitatea De Vest Timi

4,5

25,5

19,00

64

II

Matei Cristian

1808

Sport Club Juventus Bucuresti

4,5

25,5

18,00

65

II

Istrate Ioan

1629

Cs Dinamo Bucuresti

4,5

25,0

16,75

66

I

Balea Dumitru-Lucian

S65

1484

Cs Universitatea Targoviste

4,5

24,5

19,00

67

II

Dumitrescu Daniel

U10

1594

Csm Bucuresti

4,5

24,0

16,25

68

II

Capragiu Matei-Stefan

U12

1270

Ac De Sah Alfil Pitesti

4,5

23,5

19,00

69

I

Bancu Constantin

S65

1654

Sport Club Juventus Bucuresti

4,5

23,0

18,50

70

II

Theodorescu-Posea Dumitru

U18

1395

Clubul Central De Sah Bucurest

4,5

22,5

18,75

71

I

Iordache Dumitru

S65

1422

Cs Petrolul Ploiesti

4,5

22,0

19,50

72

II

Popa Andra-Maria

U12

1356

Csu Universitatea De Vest Timi

4,5

21,5

17,25

73

Yilmaz Mehmet

U08

1243

TURCIA

4,5

21,5

14,75

74

II

Kocak Halil

U12

1100

Ac De Sah Alfil Pitesti

4,5

20,5

20,00

75

II

Bira Andrada-Paraschiva

U12

1318

Acs Juvenes Targu Mures

4,5

20,5

13,25

76

II

Mazilu Stefan-Fabian

U12

1122

Cs Micul Sahist Iasi

4,5

18,5

16,00

77

Suteu Ioan

S65

1617

Cs Chimia Victoria

4,5

18,5

15,75

78

II

Bobu Stefan-Valentin

U14

1141

Acs Satori Art Slobozia

4,5

18,5

14,75

79

Staicu Bogdan-Cristian

U08

0

Cs Carpati Sinaia

4,5

15,5

15,00

80

I

Bajenaru Leonard

1823

Acs Pheonix Buzau

4,0

25,0

17,00

81

I

Buliga Ion

S75

1434

Cs Carpati Sinaia

4,0

24,0

15,50

82

II

Grigore Radu-Andrei

U10

1247

Csm Bucuresti

4,0

23,0

16,00

83

II

Niculescu-Gorpin Mihail

S65

1463

Acs Master Mind Bucuresti

4,0

23,0

14,50

84

II

Anghel Rares-Mihai

U10

1286

Csm Ploiesti

4,0

22,5

17,00

85

I

Holovaci Claudiu-Constantin

1752

Cs Dinamo Bucuresti

4,0

22,0

15,00

86

I

Roncea Ioan-Aurel

S65

1583

Cs Apulum Alba Iulia

4,0

22,0

12,50

87

II

Dobre Daniel-Alexandru

U12

1241

Ac De Sah Alfil Pitesti

4,0

20,0

15,50

88

II

Mihaiu Corneliu

S50

1360

Cs De Sah Ioios Brasov

4,0

20,0

12,00

89

II

Costea Alexandru-Sebastian

U12

1207

Ac De Sah Alfil Pitesti

4,0

19,5

14,25

90

II

Tariceanu Victor

U10

1284

Csm Bucuresti

4,0

19,5

13,75

91

II

Cojocaru Vlad-Cristian

U14

1130

Clubul Central De Sah Bucurest

4,0

19,0

16,75

92

II

Marin Alexia-Iuliana

U14

1241

Cs Universitar Ploiesti

4,0

19,0

12,00

93

IV

Barbieru Iustin-Mihai

U12

1286

Cs Universitar Ploiesti

4,0

19,0

9,50

94

Stanea Stelian-Ioan

0

Cs Chimia Victoria

4,0

18,5

15,25

95

IV

Rosu Mihai-Radu

U10

0

Cs Universitar Ploiesti

4,0

18,0

13,00

96

II

Ungureanu David-Mihai

U12

1316

Cs Universitar Ploiesti

4,0

18,0

12,50

97

Zamora-Ciobanu Bogdan

1304

Acs Sah Club C&c Bucuresti

4,0

18,0

11,00

98

Roibu Constantin-Florentin

S50

1113

Cs Sah Club Alexandros Busteni

4,0

17,0

10,50

99

I

Crampita Gheorghe

S75

1536

Acs Sah Chindia Targoviste

3,5

22,5

10,00

100

II

Savu Gheorghe-Dorin

U16

1365

Cs Carpati Sinaia

3,5

20,5

11,50

101

Lisii Bogdan

U08

1006

Cs Universitar Ploiesti

3,5

19,5

12,75

102

II

Neculae Andrei-Fabian

U14

1295

Cs Carpati Sinaia

3,5

19,0

13,50

103

II

Ciapa Ioana-Antonia

U12

1192

Cs Municipal Ploiesti

3,5

18,5

10,75

104

Belei Denis-Andrei

U12

1167

Cs Carpati Sinaia

3,5

17,5

11,25

105

III

Marin Stefan-Alexandru

U10

0

Cs Otopeni

3,5

17,5

10,75

106

IV

Costea Sorin

1154

Acs Sah Club C&c Bucuresti

3,5

16,5

12,00

107

Spiridon Teodora

U10

1337

Cs Petrom Flacara Moreni

3,5

15,5

10,25

108

II

Huszti Diana-Maria

U12

1357

Clubul Central De Sah Bucurest

3,5

14,5

9,75

109

II

Moldovan Laura

U10

1084

Css Nr. 1 Bucuresti

3,5

12,5

8,75

110

III

Cruceru-Uceanu Tudor-Mihai

U08

0

Cs Otopeni

3,0

17,0

13,00

111

II

Bumbea Radu

U12

1339

Cs Tinerii Maestri Craiova

3,0

16,0

7,00

112

II

Jurkovschi Aida-Maria

U12

1088

Cs Universitar Ploiesti

3,0

15,0

8,50

113

IV

Barbieru Dragos-Gabriel

U08

1130

Cs Universitar Ploiesti

3,0

15,0

5,50

114

III

Burlacu Andrei-Valentin

U10

1105

Cs Gambitul Damei Ploiesti

3,0

14,0

9,00

115

IV

Tudor Mihai-Maximilian

U14

0

Clubul De Sah Municipal Teleor

3,0

14,0

8,50

116

IV

Nita Victor-Gabriel

U12

1026

Cs Universitar Ploiesti

3,0

13,0

6,50

117

Kiss Abigel

U08

0

Cs De Sah Ceramica Corund

3,0

12,0

8,00

118

II

Ferar Cezara-Maria

U08

1194

Cs Universitar Ploiesti

3,0

12,0

6,50

119

Kiss Hanna

U08

0

Cs De Sah Ceramica Corund

3,0

11,0

6,50

120

Serban Stefan

U08

0

Acs Juvenes Targu Mures

3,0

11,0

5,00

121

Stan Andrei-Sebastian

U12

1062

Cs Universitar Ploiesti

3,0

10,0

6,00

122

Musa Carmen

U12

0

Cs Universitar Ploiesti

3,0

9,0

6,00

123

Gheorghe Raisa-Maria

U08

0

Cs Universitar Ploiesti

3,0

8,0

5,50

124

II

Costea Dorel-Nicolae

1418

Ac De Sah Alfil Pitesti

2,5

18,5

6,75

125

IV

Mihalache Luca

U10

0

Cs Carpati Sinaia

2,5

13,5

6,25

126

Militaru Mihai-Gabriel

U10

1128

Cs Universitar Ploiesti

2,5

11,0

6,00

127

Ungureanu Stefan-Radu

U08

0

Cs Universitar Ploiesti

2,5

9,5

7,50

128

Nicolae Andrei-Cristian

U12

0

Cs Universitar Ploiesti

2,5

9,5

4,75

129

III

Borza Mara-Florentina

U10

0

Cs Universitar Ploiesti

2,0

12,0

4,50

130

Miloiu Andrei-Constantin

U10

0

Cs Universitar Ploiesti

2,0

11,5

5,25

131

Danoiu-Constanda Daniel-Ferna

U12

0

Cs Universitar Ploiesti

2,0

11,0

6,00

132

Militaru Cristian-Andrei

U08

0

Cs Universitar Ploiesti

2,0

7,0

3,75

133

Preda Ioana

U12

0

Clubul Central De Sah Bucurest

2,0

7,0

3,50

134

Zamora-Ciobanu Alexandra

U12

0

Acs Sah Club C&c Bucuresti

2,0

6,0

2,50

135

I

Zamora Aurel

S75

1335

Acs Sah Club C&c Bucuresti

1,5

7,0

4,50

136

Voicu Rares-Andrei

U08

0

Cs Universitar Ploiesti

1,0

3,0

2,00

 DIDILIUC   Dariana

Rd. Bo. SNo Name RtgI RtgN Club/City Pts. Res.
1 30 115 III Cruceru-Uceanu Tudor-Mihai 0 1188 Cs Otopeni 3,0 s 0
2 45 99 II Ciapa Ioana-Antonia 1192 1241 Cs Municipal Ploiesti 3,5 w 1
3 33 85 II Ungureanu David-Mihai 1316 1288 Cs Universitar Ploiesti 4,0 s 1
4 25 63 II Caea Lucas-Daniel 1531 1294 Cs Otopeni 5,5 w 1
5 12 14 CM Dumitrascu Cornel 2043 2024 Acs Master Mind Bucuresti 6,0 s 0
6 23 65 I Balea Dumitru-Lucian 1484 1575 Cs Universitatea Targoviste 4,5 w 1
7 11 3 FM Suciu Dinu-Simi 2280 2168 Cs Muncitorul Resita 6,5 w ½
8 12 11 CM Mihai Catalin 2085 2085 Cs Universitar Ploiesti 5,5 s 1
9 11 15 CM Done Stefan-Daniel 2024 2085 Acs Pheonix Buzau 6,5 w 0
 

 

ANUTA  Laurentiu 

d. Bo. SNo Name RtgI RtgN Club/City Pts. Res.
1 49 -2 not paired 0 0 0,0 - ½
2 25 79 II Huszti Diana-Maria 1357 1242 Clubul Central De Sah Bucurest 3,5 w 1
3 15 72 II Costea Dorel-Nicolae 1418 1418 Ac De Sah Alfil Pitesti 2,5 s 1
4 11 35 CM Chesa Viorel 1808 1826 Cs Universitar Ploiesti 5,5 w 1
5 5 8 CM Senetia Teodor 2136 2039 Cs Petrom Flacara Moreni 7,0 s 0
6 14 29 I Zlatea Cezar-Stelian 1829 1849 Clubul Central De Sah Bucurest 5,5 s 1
7 4 6 Capata Ion 2210 2210 ITALIA 6,0 w 0
8 18 43 CM Lazarean Colea-Valentin 1765 1809 Cs Alcor Bucuresti 6,0 w ½
9 12 51 AFM Nedelcu Teodor-Cosmin 1686 1736 Clubul De Sah Orizont 64 Brail 6,5 s 0