Sah-Conpet Partide

     

    ŞAH - CONPET                                                 

Informatii Sahiste detaliate

                                                              Trimestrul IV , 2010

                     " Cupa de iarnă RIN Grand Hotel"  - BUCURESTI 17-19 decembrie
                      In open-ul juniorilor sub 12 ani, SZOCS  Teodor - Iulian a facut legea si
                      s-a clasat primul.

                                                                            SZOCS  Teodor - Iulian :  Locul I

 

CLASAMENTUL  FINAL

Rk.

Name

FED

Rtg

Club/City

Pts.

 TB1 

 TB2 

 TB3 

1

II

Szocs Teodor-Iulian

ROU

657

Cs Conpet Ploiesti

6,5

23,5

31,0

28,00

2

I

Stoica Eduard-Constantin

ROU

1480

Csm Ploiesti

6,0

22,5

31,5

26,00

3

III

Gheorghiu Alexandru-Dan

ROU

458

Clubul Central De Sah Buc.

5,5

20,5

29,0

20,00

4

I

Plesoiu Irena-Eugenia

ROU

524

Clubul Central De Sah Buc.

5,0

23,0

31,5

21,50

5

II

Eftime Andrei-Horatiu

ROU

517

Clubul Central De Sah Buc.

5,0

21,5

29,5

20,50

6

III

Marin Bogdan Constantin

ROU

473

Cs Palatul Copiilor Buzau

5,0

21,5

27,5

18,25

7

II

Mihai Ioana-Maria

ROU

600

Cs Otopeni

5,0

21,0

29,5

17,00

8

II

Negulescu Alexandru

ROU

649

Cs Carpati Sinaia

5,0

19,5

28,0

17,00

9

III

Miron Vlad-Ioan

ROU

431

Clubul Central De Sah Buc.

5,0

19,0

26,0

16,00

10

II

Otetea Andrei

ROU

611

Clubul Central De Sah Buc.

4,5

24,0

33,0

19,00

11

Sandu Florian

ROU

401

Css Ilfov

4,5

23,0

32,5

19,50

12

II

Banzea Alexandru-Bogdan

ROU

547

Css Nr 2 Bucuresti

4,5

21,5

31,0

16,50

13

Orins Ion

ROU

401

Clubul Central De Sah Buc.

4,0

20,5

28,5

14,50

14

II

Poama-Covaci Iulia

ROU

402

Csm Ploiesti

4,0

20,0

26,5

11,50

15

III

Daha Andrei-Codrin

ROU

476

Clubul Central De Sah Buc.

4,0

19,5

27,5

12,00

16

III

Angheli Gabriel-Teodor-Emanuel

ROU

468

Clubul Central De Sah Buc.

4,0

19,0

27,0

12,00

17

Vultur Calin-Cristian

ROU

401

Css Ilfov

4,0

18,5

25,5

11,50

18

II

Schiopu Andreea-Alexandra

ROU

545

Css Ilfov

4,0

18,0

27,5

12,00

19

III

Puican Dumitru-Andian

ROU

447

Sc Albatros Dragasani

4,0

17,5

25,0

11,50

20

II

Paun Andreea-Maria

ROU

466

Css Ilfov Buftea

4,0

17,5

24,5

11,00

21

Stinghe Radu-Calin

ROU

0

4,0

14,0

20,0

10,00

22

Piperea Mihai-Vlad

ROU

401

Clubul Central De Sah Buc.

3,5

17,5

24,0

8,25

23

III

Lepadatu Aurelian-Stefan

ROU

478

Css Ilfov

3,5

17,5

23,0

8,75

24

Salceanu Stefan

ROU

401

3,5

14,0

21,0

8,50

25

Puican Mihail-Adrian

ROU

401

Sc Albatros Dragasani

3,5

13,0

19,0

9,00

26

Vijiianu Teodor-Traian

ROU

401

Clubul Central De Sah Buc.

3,5

13,0

18,5

7,25

27

III

Kovacs Victor

ROU

415

Acs Logismart Sibiu

3,0

18,5

25,0

9,00

28

Barac Cosmin-Petru

ROU

410

Clubul Central De Sah Buc.

3,0

17,5

24,5

7,50

29

Racu Ioana-Alexandra

ROU

407

Clubul Central De Sah Buc.

3,0

17,0

23,0

7,50

30

Manea Alexandru-Sorin

ROU

401

3,0

15,5

22,0

5,00

31

Gogan Razvan-Stefan

ROU

401

Clubul Central De Sah Buc.

3,0

15,0

21,5

6,00

32

Andrei Alexandru-Daniel

ROU

0

3,0

14,5

20,5

7,00

33

Leca Adelina-Florentina

ROU

401

Css Ilfov

3,0

12,5

18,5

4,50

34

Ristea Alexandru-Gabriel

ROU

0

3,0

11,5

17,0

4,50

35

Agapie Otilia-Gabriela

ROU

401

Css Nr 2 Bucuresti

2,5

19,0

26,0

5,50

36

Costin Alexandru-Daniel

ROU

401

Css Ilfov

2,5

17,5

23,5

7,25

37

III

Marina-Fit Andrei

ROU

418

Cs Sig-Mar Sighetu Marmatiei

2,5

17,0

23,5

5,25

38

Sarbu Zeno-Iulius

ROU

401

Cs Siciliana Bucuresti

2,5

12,0

17,0

4,25

39

Cristache Ana-Maria

ROU

401

Css Ilfov

2,0

18,5

25,5

5,00

40

Otetea Ioana

ROU

401

Clubul Central De Sah Buc.

2,0

14,5

20,0

3,00

41

Sarbu Adela

ROU

401

Cs Siciliana Bucuresti

2,0

13,5

19,5

3,00

42

Banzea Izabela-Georgeta

ROU

401

Css Nr 2 Bucuresti

2,0

11,5

19,0

2,50

43

Farcasanu Tudor

ROU

401

1,0

14,5

20,5

1,50

44

Chitafes Mihai

ROU

401

1,0

13,0

18,5

2,50

45

Pavel Dan-Andrei

ROU

401

Clubul Central De Sah Buc.

1,0

12,5

18,5

1,00

 

SZOCS  Teodor - Iulian

Rd.

SNo

Name

Rtg

FED

Club/City

Pts.

Res.

1

24

Banzea Izabela-Georgeta

401

ROU

Css Nr 2 Bucuresti

2,0

s 1

2

15

III

Gheorghiu Alexandru-Dan

458

ROU

Clubul Central De Sah Buc.

5,5

w 1

3

7

II

Schiopu Andreea-Alexandra

545

ROU

Css Ilfov

4,0

s 1

4

5

II

Mihai Ioana-Maria

600

ROU

Cs Otopeni

5,0

w 1

5

1

I

Stoica Eduard-Constantin

1480

ROU

Csm Ploiesti

6,0

s ½

6

4

II

Otetea Andrei

611

ROU

Clubul Central De Sah Buc.

4,5

w 1

7

6

II

Banzea Alexandru-Bogdan

547

ROU

Css Nr 2 Bucuresti

4,5

s 1

 

" Finala Grand Prix Junior" - BUCURESTI  17-19 decembrie/sah rapid

                   

 

CLASAMENT  FINAL   COPII 10 ANI

 

Rk.

Name

Rtg

FED

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

Pts.

 TB1 

 TB2 

 TB3 

1

I

Sandu Marian-Catalin

1714

ROU

*

½

1

1

1

1

1

1

1

1

0

1

9,5

49,25

0,0

9

2

I

Baciu Radu-George

731

ROU

½

*

0

1

1

1

1

1

1

1

1

1

9,5

42,75

0,0

9

3

I

Herea Sergiu-Gabriel

1741

ROU

0

1

*

½

½

1

1

1

1

1

1

1

9,0

41,25

0,0

8

4

I

Copilu Codruta-Alexa

1553

ROU

0

0

½

*

0

0

1

1

1

1

1

1

6,5

25,50

0,0

6

5

I

Olinici Emanuel

1656

ROU

0

0

½

1

*

0

½

1

½

1

1

½

6,0

26,75

0,0

4

6

I

Candea Paul-Razvan

605

ROU

0

0

0

1

1

*

½

0

1

½

½

0

4,5

21,75

0,0

3

7

I

Cotarlan Codrin

690

ROU

0

0

0

0

½

½

*

½

1

½

½

1

4,5

16,50

0,0

2

8

I

Stanciu Andreea-Briana

724

ROU

0

0

0

0

0

1

½

*

½

½

1

1

4,5

15,00

0,0

3

9

I

Lupu Cristian

673

ROU

0

0

0

0

½

0

0

½

*

1

1

1

4,0

13,25

0,0

3

10

II

Pasca Mihai-Alexandru

522

ROU

0

0

0

0

0

½

½

½

0

*

1

1

3,5

11,25

0,0

2

11

I

Coman Emilia-Florentina

1383

ROU

1

0

0

0

0

½

½

0

0

0

*

½

2,5

15,00

0,0

1

12

II

Gavrilescu Dina

592

ROU

0

0

0

0

½

1

0

0

0

0

½

*

2,0

8,75

0,0

1

 

CLASAMENT  FINAL   COPII  8 ANI

Rk.

Name

Rtg

FED

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

Pts.

 TB1 

 TB2 

 TB3 

1

II

Gavrilescu David

721

ROU

*

1

½

0

½

1

1

1

1

1

1

1

9,0

43,75

0,0

8

2

II

Ognean Mihnea-Ionut

571

ROU

0

*

½

1

½

1

½

0

1

1

1

1

7,5

34,25

0,0

6

3

II

Buga Andru-Mihai

625

ROU

½

½

*

½

½

1

0

1

0

1

1

1

7,0

32,75

0,0

5

4

Panait Dragos-Florin

401

ROU

1

0

½

*

1

1

0

0

0

1

1

1

6,5

31,50

0,0

6

5

II

Azamfirei Smaranda-Georgiana

461

ROU

½

½

½

0

*

½

0

½

1

1

1

1

6,5

29,25

0,0

4

6

I

David Bogdan-Emanuel

709

ROU

0

0

0

0

½

*

1

1

1

1

1

1

6,5

26,25

0,0

6

7

II

Marina-Fit Paul-Constantin

865

ROU

0

½

1

1

1

0

*

0

½

1

0

1

6,0

31,00

0,0

5

8

II

Bratulescu Valentin

653

ROU

0

1

0

1

½

0

1

*

0

0

1

1

5,5

26,25

0,0

5

9

II

Codreanu Alex-Cosmin

536

ROU

0

0

1

1

0

0

½

1

*

0

1

1

5,5

25,00

0,0

5

10

II

Bacanu Maria-Nicoleta

568

ROU

0

0

0

0

0

0

0

1

1

*

1

0

3,0

12,50

0,0

3

11

III

Marin Ioana-Andreea

431

ROU

0

0

0

0

0

0

1

0

0

0

*

½

1,5

6,75

0,0

1

12

II

Mihai Doina-Ileana

482

ROU

0

0

0

0

0

0

0

0

0

1

½

*

1,5

3,75

0,0

1

 

                 " Finalele Campionatelor Naţionale de şah rapid, dezlegări şi blitz " 

                                                        BRASOV   -   10 - 12  decembrie 2010

         Marea surpriza ( pentru altii, nu si pentru noi ) a acestor finale a fost  juniorul  

        nostru   MIROIU  George-Catalin : Locul III  la sah rapid, o  performanta cu care

       Ploiestiul nu s-a mai intalnit de  mult  timp. (MI) IONESCU  MIHAI un frumos

       loc VI la "Blitz", a ratat argintul !   La blitz - senioare, DIDILIUC  Dariana-Gabriela

       a ocupat locul I la  junioare sub 16 ani . 

                       

                                                         (MI) IONESCU  MIHAI

FINALELE  "Scurte" la Seniori

                      SAH  RAPID   : 

                                                                                      

CLASAMENT  FINAL  SENIORI  SAH  RAPID

 

Rk.

Name

RtgI

RtgN

Club/City

Pts.

 TB1 

 TB2 

 TB3 

1

GM

Lupulescu Constantin

2619

1619

Cs Aem Luxten Timisoara

7,5

42,0

42,00

42,0

2

IM

Manea Alexandru

2394

1394

ASC Corona 2010 Brasov

7,0

41,0

38,50

38,0

3

CM

Miroiu George-Catalin

2259

1259

Cs Conpet Ploiesti

7,0

40,0

38,50

35,0

4

GM

Ionescu Constantin

2436

1436

Cs Victoria Techirghiol

7,0

39,5

39,25

33,0

5

CM

Sandor Petrut

2172

1172

Cs De Sah Alex Brasov

7,0

34,5

32,50

35,0

6

GM

Nevednichy Vladislav

2547

1547

Cs Aem Luxten Timisoara

6,5

42,0

37,25

34,5

7

FM

Georgescu Tiberiu-Marian

2419

1419

Clubul Central De Sah Buc.

6,5

40,5

35,25

36,0

8

IM

Foisor Ovidiu-Doru

2397

1397

Cs Muncitorul Resita

6,0

39,5

30,00

33,5

9

CM

Luca Ionel

2173

1173

Cs Crisul Oradea

6,0

38,5

28,00

33,0

10

GM

Berescu Alin-Mile

2468

1468

Cs Aem Luxten Timisoara

6,0

37,0

29,50

31,0

11

NM

Racasan Sebastian

2231

1231

Cs De Sah Alex Brasov

6,0

36,5

29,50

31,0

12

FM

Ungureanu Vlad

2376

1376

Cs Politehnica Iasi

6,0

36,5

28,25

32,0

13

FM

Anton Teodor

2316

1316

Css Tg Mures

6,0

36,0

28,50

30,0

14

IM

Grunberg Mihai-Lucian

2415

1415

Cs Aem Luxten Timisoara

5,5

42,5

30,00

32,5

15

NM

Mosnegutu Klauss

2266

1266

Cs Conpet Ploiesti

5,5

39,0

28,25

32,0

16

IM

Miron Lucian-Costin

2496

1496

Acs De Sah Apa Nova Bucuresti

5,5

38,0

27,50

30,0

17

GM

Manolache Marius

2541

1541

Cs Stud. Medicina Timisoara

5,5

37,5

25,50

26,0

18

FM

Dobre Claudiu-Cristian

2343

1343

Csu Ploiesti

5,5

36,5

27,25

28,5

19

FM

Duca Alexandru-Gabriel

2302

1302

ASC Corona 2010 Brasov

5,5

36,0

25,75

29,5

20

CM

Sukosd Janos

2072

1072

Acs Cavalerul Sf Gheorghe

5,5

31,0

19,25

25,0

21

CM

Prodileanu Adrian

2181

1181

Sah Club Oltenia Craiova

5,5

30,0

21,50

24,0

22

FM

Baciu Stefan

2236

1236

Cs Conpet Ploiesti

5,0

38,5

22,50

30,0

23

CM

Tomici Stefan

2053

1053

Clubul Central De Sah Buc.

5,0

37,5

24,00

27,5

24

FM

Daianu Cristian-Clement

2268

1268

Cs Otopeni

5,0

37,0

23,00

29,0

25

IM

Ionescu Mihai

2340

1340

Cs Conpet Ploiesti

5,0

36,5

23,50

29,0

26

FM

Pessi Emil-George

2203

1203

Cs Al Municipiului Baia Mare

5,0

36,0

23,00

29,0

27

I

Sava Catalin-Vasile

2125

1125

Csu Brasov

5,0

36,0

20,50

26,0

28

CM

Anuta Elefterie-Laurentiu

2033

1033

Cs Conpet Ploiesti

5,0

33,5

21,50

25,0

29

CM

Dicu Razvan-Stefan

2087

1087

Cs Otopeni

5,0

32,5

19,50

25,5

30

I

Vrencian Lehel

1841

841

Cs De Sah Lia Brasov

5,0

32,0

22,00

23,0

31

I

Toma Radu-Cristian

2016

1016

Cs Logic 64 Brasov

5,0

31,0

18,75

25,0

32

CM

Stanculescu Claudiu

2232

1232

Csu Ploiesti

5,0

31,0

17,75

25,0

33

I

Amarandei Rares-Georgian

1896

896

Cs Dinamo Bucuresti

5,0

29,0

19,00

22,0

34

I

Herea Sergiu-Gabriel

1741

741

Csm Ploiesti

5,0

28,5

15,00

21,0

35

I

Olariu Mihail

1810

810

Cs Petrolul Ploiesti

4,5

36,5

20,50

22,5

36

FM

Ardelean Rusalim-Pavel

1851

851

Cs Universitatea Arad

4,5

35,5

18,75

22,5

37

I

Nastase Robert-Paul

1825

825

Asc Snagov

4,5

33,0

18,50

21,5

38

I

Negulici Andrei-Daniel

1883

883

Cs Logic 64 Brasov

4,5

30,5

16,25

24,5

39

CM

Pop Alexandru

2142

1142

Css Tg Mures

4,5

30,0

17,00

22,0

40

I

Oprita Matei

1509

509

Cs Micul Sahist Iasi

4,5

28,5

13,25

18,5

41

CM

Tinta Gheorghe

2053

1053

Csa Axiopolis Sport Cernavoda

4,5

27,5

11,75

21,5

42

Calcea Ioan

0

401

Acs Cavalerul Sf Gheorghe

4,0

33,5

16,00

23,0

43

I

David Alexandru-Vasile

1804

804

Clubul Central De Sah Buc.

4,0

32,5

15,00

20,0

44

I

Gheorghe Darius-Daniel

1793

793

Cs Logic 64 Brasov

4,0

31,5

14,00

21,0

45

I

Camarascu Radu-Stefan

1793

793

Csu Brasov

4,0

30,5

12,50

20,0

46

I

Dobre Florin-Iulian

2006

1006

Cs Otopeni

4,0

29,0

12,00

23,0

47

I

Talu Mircea

1596

596

Css Viitorul Cluj

4,0

29,0

11,00

17,0

48

I

Borsos Gabriel

1726

726

Csu Brasov

4,0

28,5

10,00

19,0

49

Simtea Adrian

0

401

Cs Logic 64 Brasov

4,0

27,5

15,00

14,0

50

II

Dumitrescu George-Mihai

0

620

Cs De Sah Ioios Brasov

4,0

25,5

12,00

13,0

51

II

Miloi Pavel-Dan

1746

746

ASC Corona 2010 Brasov

3,5

31,5

12,25

20,5

52

I

Oprita George

1645

645

Cs Micul Sahist Iasi

3,5

29,0

11,75

19,0

53

I

Balacianu Alexandru-George

1711

711

Acs Mures 2004 Tg Mures

3,5

28,0

10,25

18,0

54

III

Laszlo Zoltan-Imre

0

478

Acs Cavalerul Sf Gheorghe

3,5

27,5

11,50

15,5

55

Kedves Szilard

0

0

Csu Brasov

3,5

27,0

11,25

16,0

56

I

Stoica Eduard-Constantin

1480

480

Csm Ploiesti

3,5

27,0

9,25

15,5

57

II

Kozma Iuliu-Hunor

1776

776

ASC Corona 2010 Brasov

3,5

26,5

10,75

17,0

58

I

Baciu Radu-George

0

731

Clubul Central De Sah Buc.

3,5

24,0

7,25

12,5

59

I

Ciobotaru Alexandru-Vlad

1719

719

Clubul Central De Sah Buc.

3,5

21,5

7,00

13,5

60

III

Gogonea Paul

0

453

Cs Logic 64 Brasov

3,0

30,5

9,00

13,0

61

II

Szocs Teodor-Iulian

0

657

Cs Conpet Ploiesti

3,0

28,0

8,50

14,0

62

I

Zamora Aurel

1670

670

Cs Tinerii Maestri Bucuresti

3,0

24,0

5,50

13,0

63

II

Stejeroiu Vlad

0

542

Cs Logic 64 Brasov

3,0

22,5

4,50

10,0

64

I

Barbul Ionel

1785

785

Cs Unio Satu Mare

3,0

22,0

5,50

13,0

65

I

Sandu Marian-Catalin

1714

714

Csm Ploiesti

3,0

21,0

8,50

9,0

66

II

Sandor Attila

1584

584

Acs Cavalerul Sf Gheorghe

2,5

26,0

8,25

14,5

67

Ambrus Matyas

0

401

Cs Logic 64 Brasov

2,5

26,0

7,25

11,0

68

Imreh Tibor

0

401

Acs Cavalerul Sf Gheorghe

2,5

25,5

6,75

14,5

69

I

Chitu Adrian

1857

857

Cs Dinamo Bucuresti

2,0

26,5

5,50

12,0

70

Miklos Norbert

0

401

Cs Logic 64 Brasov

2,0

24,5

3,50

11,0

71

III

Istrate George

0

434

Cs Logic 64 Brasov

1,0

26,0

4,50

5,0

72

III

Gotsman Szabolcs-Mihaly

0

422

Cs Dinamo Bucuresti

1,0

25,0

4,50

1,0

 

MIROIU  George - Catalin

Rd.

SNo

Name

RtgI

RtgN

Club/City

Pts.

Res.

1

54

I

Oprita George

1645

645

Cs Micul Sahist Iasi

3,5

w 1

2

35

I

Amarandei Rares-Georgian

1896

896

Cs Dinamo Bucuresti

5,0

s 1

3

9

IM

Foisor Ovidiu-Doru

2397

1397

Cs Muncitorul Resita

6,0

w ½

4

6

GM

Ionescu Constantin

2436

1436

Cs Victoria Techirghiol

7,0

w ½

5

8

IM

Grunberg Mihai-Lucian

2415

1415

Cs Aem Luxten Timisoara

5,5

s ½

6

4

IM

Miron Lucian-Costin

2496

1496

Acs De Sah Apa Nova Bucuresti

5,5

w 1

7

5

GM

Berescu Alin-Mile

2468

1468

Cs Aem Luxten Timisoara

6,0

s 1

8

3

GM

Manolache Marius

2541

1541

Cs Stud. Medicina Timisoara

5,5

s ½

9

2

GM

Nevednichy Vladislav

2547

1547

Cs Aem Luxten Timisoara

6,5

w 1

 

     
MOSNEGUTU  Klauss

Rd.

SNo

Name

RtgI

RtgN

Club/City

Pts.

Res.

1

53

I

Zamora Aurel

1670

670

Cs Tinerii Maestri Bucuresti

3,0

s 1

2

34

I

Dobre Florin-Iulian

2006

1006

Cs Otopeni

4,0

w 1

3

8

IM

Grunberg Mihai-Lucian

2415

1415

Cs Aem Luxten Timisoara

5,5

s 0

4

32

CM

Anuta Elefterie-Laurentiu

2033

1033

Cs Conpet Ploiesti

5,0

w 1

5

6

GM

Ionescu Constantin

2436

1436

Cs Victoria Techirghiol

7,0

s 1

6

24

CM

Luca Ionel

2173

1173

Cs Crisul Oradea

6,0

w 0

7

14

FM

Anton Teodor

2316

1316

Css Tg Mures

6,0

s 1

8

7

FM

Georgescu Tiberiu-Marian

2419

1419

Clubul Central De Sah Buc.

6,5

s ½

9

5

GM

Berescu Alin-Mile

2468

1468

Cs Aem Luxten Timisoara

6,0

w 0

 

BACIU  Stefan

Rd.

SNo

Name

RtgI

RtgN

Club/City

Pts.

Res.

1

55

I

Talu Mircea

1596

596

Css Viitorul Cluj

4,0

s 1

2

36

I

Negulici Andrei-Daniel

1883

883

Cs Logic 64 Brasov

4,5

w 1

3

10

IM

Manea Alexandru

2394

1394

ASC Corona 2010 Brasov

7,0

s 0

4

34

I

Dobre Florin-Iulian

2006

1006

Cs Otopeni

4,0

w 1

5

13

IM

Ionescu Mihai

2340

1340

Cs Conpet Ploiesti

5,0

s 1

6

25

CM

Sandor Petrut

2172

1172

Cs De Sah Alex Brasov

7,0

w 0

7

6

GM

Ionescu Constantin

2436

1436

Cs Victoria Techirghiol

7,0

s 0

8

28

CM

Dicu Razvan-Stefan

2087

1087

Cs Otopeni

5,0

w 1

9

14

FM

Anton Teodor

2316

1316

Css Tg Mures

6,0

s 0

 

IONESCU  Mihai

Rd.

SNo

Name

RtgI

RtgN

Club/City

Pts.

Res.

1

49

I

Borsos Gabriel

1726

726

Csu Brasov

4,0

s 1

2

30

CM

Tinta Gheorghe

2053

1053

Csa Axiopolis Sport Cernavoda

4,5

w 1

3

1

GM

Lupulescu Constantin

2619

1619

Cs Aem Luxten Timisoara

7,5

w 0

4

33

I

Toma Radu-Cristian

2016

1016

Cs Logic 64 Brasov

5,0

s 1

5

19

FM

Baciu Stefan

2236

1236

Cs Conpet Ploiesti

5,0

w 0

6

28

CM

Dicu Razvan-Stefan

2087

1087

Cs Otopeni

5,0

s ½

7

47

II

Miloi Pavel-Dan

1746

746

ASC Corona 2010 Brasov

3,5

w 1

8

11

FM

Ungureanu Vlad

2376

1376

Cs Politehnica Iasi

6,0

s ½

9

21

NM

Racasan Sebastian

2231

1231

Cs De Sah Alex Brasov

6,0

w 0

 

 

ANUTA  Laurentiu

Rd.

SNo

Name

RtgI

RtgN

Club/City

Pts.

Res.

1

68

Calcea Ioan

0

401

Acs Cavalerul Sf Gheorghe

4,0

w 1

2

15

FM

Duca Alexandru-Gabriel

2302

1302

ASC Corona 2010 Brasov

5,5

s 0

3

48

I

Herea Sergiu-Gabriel

1741

741

Csm Ploiesti

5,0

w 1

4

17

NM

Mosnegutu Klauss

2266

1266

Cs Conpet Ploiesti

5,5

s 0

5

44

I

Gheorghe Darius-Daniel

1793

793

Cs Logic 64 Brasov

4,0

w 1

6

14

FM

Anton Teodor

2316

1316

Css Tg Mures

6,0

w 0

7

42

I

David Alexandru-Vasile

1804

804

Clubul Central De Sah Buc.

4,0

s 1

8

27

I

Sava Catalin-Vasile

2125

1125

Csu Brasov

5,0

s 0

9

49

I

Borsos Gabriel

1726

726

Csu Brasov

4,0

w 1

 

 

SZOCS  Teodor - Iulian

Rd.

SNo

Name

RtgI

RtgN

Club/City

Pts.

Res.

1

24

CM

Luca Ionel

2173

1173

Cs Crisul Oradea

6,0

s 0

2

43

I

Camarascu Radu-Stefan

1793

793

Csu Brasov

4,0

w 0

3

71

Simtea Adrian

0

401

Cs Logic 64 Brasov

4,0

s 1

4

45

I

Barbul Ionel

1785

785

Cs Unio Satu Mare

3,0

w 1

5

23

CM

Prodileanu Adrian

2181

1181

Sah Club Oltenia Craiova

5,5

s 0

6

44

I

Gheorghe Darius-Daniel

1793

793

Cs Logic 64 Brasov

4,0

s 0

7

35

I

Amarandei Rares-Georgian

1896

896

Cs Dinamo Bucuresti

5,0

w 0

8

53

I

Zamora Aurel

1670

670

Cs Tinerii Maestri Bucuresti

3,0

w 0

9

70

Miklos Norbert

0

401

Cs Logic 64 Brasov

2,0

s 1

 

                                          BLITZ   :

CLASAMENT   FINAL

Rk.

Name

RtgI

RtgN

Club/City

Pts.

 TB1 

 TB2 

 TB3 

1

GM

Lupulescu Constantin

2619

1619

Cs Aem Luxten Timisoara

8,5

41,0

49,00

43,0

2

GM

Nevednichy Vladislav

2547

1547

Cs Aem Luxten Timisoara

7,0

43,0

42,25

38,5

3

GM

Manolache Marius

2541

1541

Cs Stud. Medicina Timisoara

7,0

40,5

40,00

37,0

4

IM

Grunberg Mihai-Lucian

2415

1415

Cs Aem Luxten Timisoara

7,0

38,0

35,00

36,0

5

IM

Miron Lucian-Costin

2496

1496

Acs De Sah Apa Nova Bucuresti

6,5

43,5

38,75

35,0

6

IM

Ionescu Mihai

2340

1340

Cs Conpet Ploiesti

6,5

38,5

31,75

35,0

7

FM

Anton Teodor

2316

1316

Css Tg Mures

6,5

33,5

30,75

29,0

8

IM

Foisor Ovidiu-Doru

2397

1397

Cs Muncitorul Resita

6,0

43,5

36,00

37,0

9

GM

Ionescu Constantin

2436

1436

Cs Victoria Techirghiol

6,0

41,0

32,00

34,0

10

GM

Berescu Alin-Mile

2468

1468

Cs Aem Luxten Timisoara

6,0

38,5

31,50

33,0

11

IM

Manea Alexandru

2394

1394

Asc Corona 2010 Brasov

6,0

38,0

29,50

30,0

12

CM

Tomici Stefan

2053

1053

Clubul Central De Sah Buc.

6,0

37,0

26,00

33,0

13

CM

Miroiu George-Catalin

2259

1259

Cs Conpet Ploiesti

6,0

36,0

28,75

30,5

14

CM

Dicu Razvan-Stefan

2087

1087

Cs Otopeni

6,0

35,5

28,00

30,0

15

FM

Dobre Claudiu-Cristian

2343

1343

Csu Ploiesti

6,0

35,0

27,50

28,0

16

CM

Luca Ionel

2173

1173

Cs Crisul Oradea

6,0

33,0

24,00

29,0

17

CM

Sandor Petrut

2172

1172

Cs De Sah Alex Brasov

5,5

36,0

25,25

28,0

18

FM

Pessi Emil-George

2203

1203

Cs Al Municipiului Baia Mare

5,5

35,5

25,25

26,0

19

FM

Daianu Cristian-Clement

2268

1268

Cs Otopeni

5,5

35,5

24,25

31,0

20

I

Sava Catalin-Vasile

2125

1125

Csu Brasov

5,5

34,0

22,50

26,0

21

I

David Alexandru-Vasile

1804

804

Clubul Central De Sah Buc.

5,5

31,0

20,50

23,0

22

NM

Racasan Sebastian

2231

1231

Cs De Sah Alex Brasov

5,0

39,0

22,00

30,0

23

FM

Duca Alexandru-Gabriel

2302

1302

Asc Corona 2010 Brasov

5,0

38,0

24,00

29,0

24

CM

Stanculescu Claudiu

2232

1232

Csu Ploiesti

5,0

37,0

22,00

26,0

25

IM

Danilov Vladimir

2449

1449

Cs Politehnica Iasi

5,0

36,0

23,50

26,0

26

FM

Baciu Stefan

2236

1236

Cs Conpet Ploiesti

5,0

36,0

20,50

29,0

27

CM

Pop Alexandru

2142

1142

Css Tg Mures

5,0

31,5

17,00

25,0

28

I

Olariu Mihail

1810

810

Cs Petrolul Ploiesti

5,0

31,0

18,00

25,0

29

I

Dobre Florin-Iulian

2006

1006

Cs Otopeni

5,0

31,0

17,50

26,0

30

CM

Anuta Elefterie-Laurentiu

2033

1033

Cs Conpet Ploiesti

5,0

29,0

15,50

24,0

31

II

Andrei Daniel-Valeriu

1898

898

Cs Siderurgistul Galati

5,0

27,5

16,00

24,0

32

FM

Georgescu Tiberiu-Marian

2419

1419

Clubul Central De Sah Buc.

4,5

39,5

24,25

31,0

33

I

Toma Radu-Cristian

2016

1016

Cs Logic 64 Brasov

4,5

32,0

14,00

24,0

34

I

Oprita George

1645

645

Cs Micul Sahist Iasi

4,5

29,5

15,00

18,5

35

I

Nastase Robert-Paul

1825

825

Asc Snagov

4,5

29,5

12,75

23,0

36

I

Turlea Constantin

1989

989

Csu Ploiesti

4,5

28,0

16,00

23,5

37

I

Vrencian Lehel

1841

841

Cs De Sah Lia Brasov

4,5

27,0

14,75

16,0

38

I

Herea Sergiu-Gabriel

1741

741

Csm Ploiesti

4,5

24,5

11,25

20,0

39

II

Axente Alexandru

1723

723

Cs Sah Club Galati

4,5

22,5

14,25

17,0

40

CM

Prodileanu Adrian

2181

1181

Sah Club Oltenia Craiova

4,0

38,0

15,00

26,0

41

I

Borsos Gabriel

1726

726

Csu Brasov

4,0

33,0

13,00

21,0

42

I

Gheorghe Darius-Daniel

1793

793

Cs Logic 64 Brasov

4,0

32,0

13,00

20,0

43

I

Camarascu Radu-Stefan

1793

793

Csu Brasov

4,0

30,0

12,50

19,0

44

I

Sandu Marian-Catalin

1714

714

Csm Ploiesti

4,0

28,5

12,00

19,0

45

II

Kozma Iuliu-Hunor

1776

776

Asc Corona 2010 Brasov

4,0

27,5

11,00

19,5

46

I

Zamora Aurel

1670

670

Cs Tinerii Maestri Bucuresti

4,0

26,0

8,00

17,0

47

II

Miloi Pavel-Dan

1746

746

Asc Corona 2010 Brasov

4,0

25,0

9,00

17,0

48

I

Balacianu Alexandru-George

1711

711

Acs Mures 2004 Tg Mures

4,0

24,0

9,50

14,0

49

I

Barbul Ionel

1785

785

Cs Unio Satu Mare

4,0

23,0

8,75

14,5

50

I

Baciu Radu-George

0

731

Clubul Central De Sah Buc.

3,5

32,5

15,25

18,5

51

I

Oprita Matei

1509

509

Cs Micul Sahist Iasi

3,5

31,0

12,25

18,0

52

I

Talu Mircea

1596

596

Css Viitorul Cluj

3,5

30,5

13,00

19,0

53

III

Laszlo Zoltan-Imre

0

478

Acs Cavalerul Sf Gheorghe

3,5

29,5

13,75

17,0

54

II

Stejeroiu Vlad

0

542

Cs Logic 64 Brasov

3,5

25,0

10,25

13,5

55

Calcea Ioan

0

401

Cs Rapid Brasov

3,0

30,0

12,00

19,0

56

III

Bucsoiu Vlad

0

449

Cs De Sah Ioios Brasov

3,0

29,0

9,50

16,0

57

I

Ciobotaru Alexandru-Vlad

1719

719

Clubul Central De Sah Buc.

3,0

28,5

12,75

15,0

58

Olariu Costel-Ciprian

0

401

3,0

28,5

10,00

18,0

59

II

Szocs Teodor-Iulian

0

657

Cs Conpet Ploiesti

3,0

28,0

9,75

16,5

60

I

Stoica Eduard-Constantin

1480

480

Csm Ploiesti

3,0

27,5

11,50

14,5

61

I

Tipeiu Nicolae-Adrian

1916

916

Csu Brasov

3,0

26,0

7,50

17,0

62

Magdo Renata

0

401

Cs Dinamo Bucuresti

3,0

25,0

6,50

12,0

63

II

Dumitrescu George-Mihai

0

620

Cs De Sah Ioios Brasov

3,0

23,0

4,00

12,0

64

III

Peter Alpar

0

428

Cs Dinamo Bucuresti

2,0

26,5

5,50

11,0

65

III

Gogonea Paul

0

453

Cs Logic 64 Brasov

2,0

22,5

3,00

8,0

66

III

Gotsman Szabolcs-Mihaly

0

422

Cs Dinamo Bucuresti

2,0

22,5

2,00

8,0

67

II

Gaitan Mihnea-Victor

0

532

Cs Logic 64 Brasov

1,0

20,0

1,00

4,0

68

III

Istrate George

0

434

Cs Logic 64 Brasov

1,0

19,5

2,00

1,0

69

CM

Babos Csaba

2237

1237

Cs De Sah Alex Brasov

0,0

29,5

0,00

0,0

 

IONESCU  Mihai

Rd.

SNo

Name

RtgI

RtgN

Club/City

Pts.

Res.

1

47

II

Axente Alexandru

1723

723

Cs Sah Club Galati

4,5

w 1

2

34

I

Tipeiu Nicolae-Adrian

1916

916

Csu Brasov

3,0

s 1

3

3

GM

Manolache Marius

2541

1541

Cs Stud. Medicina Timisoara

7,0

w 0

4

26

CM

Pop Alexandru

2142

1142

Css Tg Mures

5,0

s 1

5

25

CM

Sandor Petrut

2172

1172

Cs De Sah Alex Brasov

5,5

w 1

6

16

FM

Daianu Cristian-Clement

2268

1268

Cs Otopeni

5,5

s ½

7

6

IM

Danilov Vladimir

2449

1449

Cs Politehnica Iasi

5,0

w 1

8

10

IM

Foisor Ovidiu-Doru

2397

1397

Cs Muncitorul Resita

6,0

w 1

9

2

GM

Nevednichy Vladislav

2547

1547

Cs Aem Luxten Timisoara

7,0

s 0

 

MIROIU  George - Catalin

Rd.

SNo

Name

RtgI

RtgN

Club/City

Pts.

Res.

1

51

I

Zamora Aurel

1670

670

Cs Tinerii Maestri Bucuresti

4,0

w 1

2

52

I

Oprita George

1645

645

Cs Micul Sahist Iasi

4,5

s 1

3

7

GM

Ionescu Constantin

2436

1436

Cs Victoria Techirghiol

6,0

w 0

4

31

I

Toma Radu-Cristian

2016

1016

Cs Logic 64 Brasov

4,5

s ½

5

39

I

David Alexandru-Vasile

1804

804

Clubul Central De Sah Buc.

5,5

w 1

6

5

GM

Berescu Alin-Mile

2468

1468

Cs Aem Luxten Timisoara

6,0

s 0

7

33

I

Turlea Constantin

1989

989

Csu Ploiesti

4,5

w 1

8

27

I

Sava Catalin-Vasile

2125

1125

Csu Brasov

5,5

s 1

9

10

IM

Foisor Ovidiu-Doru

2397

1397

Cs Muncitorul Resita

6,0

w ½

 

  BACIU  Stefan

Rd.

SNo

Name

RtgI

RtgN

Club/City

Pts.

Res.

1

53

I

Talu Mircea

1596

596

Css Viitorul Cluj

3,5

w 1

2

63

III

Bucsoiu Vlad

0

449

Cs De Sah Ioios Brasov

3,0

s 1

3

9

IM

Grunberg Mihai-Lucian

2415

1415

Cs Aem Luxten Timisoara

7,0

w 0

4

32

I

Dobre Florin-Iulian

2006

1006

Cs Otopeni

5,0

s 1

5

29

CM

Tomici Stefan

2053

1053

Clubul Central De Sah Buc.

6,0

w 0

6

38

I

Olariu Mihail

1810

810

Cs Petrolul Ploiesti

5,0

s 1

7

5

GM

Berescu Alin-Mile

2468

1468

Cs Aem Luxten Timisoara

6,0

w 0

8

35

II

Andrei Daniel-Valeriu

1898

898

Cs Siderurgistul Galati

5,0

s 1

9

28

CM

Dicu Razvan-Stefan

2087

1087

Cs Otopeni

6,0

w 0

 

ANUTA  Laurentiu

Rd.

SNo

Name

RtgI

RtgN

Club/City

Pts.

Res.

1

64

III

Istrate George

0

434

Cs Logic 64 Brasov

1,0

w 1

2

9

IM

Grunberg Mihai-Lucian

2415

1415

Cs Aem Luxten Timisoara

7,0

s 0

3

55

I

Stoica Eduard-Constantin

1480

480

Csm Ploiesti

3,0

w 1

4

16

FM

Daianu Cristian-Clement

2268

1268

Cs Otopeni

5,5

s 0

5

49

I

Sandu Marian-Catalin

1714

714

Csm Ploiesti

4,0

w 1

6

15

FM

Duca Alexandru-Gabriel

2302

1302

Asc Corona 2010 Brasov

5,0

w 0

7

46

I

Borsos Gabriel

1726

726

Csu Brasov

4,0

s 0

8

54

I

Oprita Matei

1509

509

Cs Micul Sahist Iasi

3,5

w 1

9

43

II

Kozma Iuliu-Hunor

1776

776

Asc Corona 2010 Brasov

4,0

s 1

 

SZOCS  Teodor - Iulian

Rd.

SNo

Name

RtgI

RtgN

Club/City

Pts.

Res.

1

23

CM

Prodileanu Adrian

2181

1181

Sah Club Oltenia Craiova

4,0

s 0

2

38

I

Olariu Mihail

1810

810

Cs Petrolul Ploiesti

5,0

w 0

3

62

III

Gogonea Paul

0

453

Cs Logic 64 Brasov

2,0

s 1

4

44

II

Miloi Pavel-Dan

1746

746

Asc Corona 2010 Brasov

4,0

w 1

5

33

I

Turlea Constantin

1989

989

Csu Ploiesti

4,5

w ½

6

37

I

Nastase Robert-Paul

1825

825

Asc Snagov

4,5

s 0

7

45

I

Herea Sergiu-Gabriel

1741

741

Csm Ploiesti

4,5

s 0

8

56

I

Baciu Radu-George

0

731

Clubul Central De Sah Buc.

3,5

w ½

9

59

II

Stejeroiu Vlad

0

542

Cs Logic 64 Brasov

3,5

w 0

 

                 DEZLEGARI   :

     

Campionatul National de Dezlegari Probleme - finala masculina
Brasov, 11 decembrie 2010
No. Name Club Timp Puncte
1 Anton Teodor Css Tg Mures 113 42.5
2 Miron Lucian-Costin Acs De Sah Apa Nova Bucuresti 108 39.5
3 Sofronie Iulian Cs Dinamo Bucuresti 88 37.4
4 Dicu Razvan-Stefan Cs Otopeni 114 37
5 Manolache Marius Cs Stud. Medicina Timisoara 120 35
6 Georgescu Tiberiu-Marian Clubul Central De Sah Buc. 120 30.55
7 Pop Alexandru Css Tg Mures 120 29.4
8 Pessi Emil-George Cs Al Municipiului Baia Mare 120 29.15
9 Duca Alexandru-Gabriel Asc Corona 2010 Brasov 120 24.2
10 Tomici Stefan Clubul Central De Sah Buc. 104 21.4
11 Miroiu George-Catalin Cs Conpet Ploiesti 118 21.25
12 Toma Radu-Cristian Cs Logic 64 Brasov 114 20.15
13 Anuta Elefterie-Laurentiu Cs Conpet Ploiesti 120 17.5
14 Gheorghe Darius Cs Logic 64 Brasov 110 14.25
15 Balacianu Alexandru-George Acs Mures 2004 Tg Mures 112 13.95
16 Luca Ionel Cs Crisul Oradea 120 12.5
17 Herea Sergiu-Gabriel Csm Ploiesti 115 10.75
18 Sandu Marian-Catalin Csm Ploiesti 120 9
19 David Alexandru Clubul Central De Sah Buc. 120 8
20 Szocs Teodor-Iulian Cs Conpet Ploiesti 116 7.75
21 Stoica Eduard-Constantin Csm Ploiesti 107 7.25
22 Manea Alexandru Asc Corona 2010 Brasov 120 7.25
23 Camarascu Radu-Stefan Csu Brasov 107 6.5
24 Stanculescu Claudiu Csu Ploiesti 120 6
25 Olariu Mihail Cs Petrolul Ploiesti 120 5
26 Kozma Iuliu-Hunor Asc Corona 2010 Brasov 111 2.25
27 Barbul Ionel Cs Unio Satu Mare 118 2.25
28 Zamora Aurel CS Tinerii Maestri Bucuresti 115 1
29 Ciobotaru Alexandru-Vlad Clubul Central De Sah Buc. 120 0
30 Miloi Pavel-Dan Asc Corona 2010 Brasov 120 0

 

FINALELE  "Scurte" la Senioare

                      SAH  RAPID   :

CLASAMENT   FINAL

Rk.

Name

RtgI

RtgN

Club/City

Pts.

 TB1 

 TB2 

 TB3 

1

WIM

Bulmaga Irina

2285

1285

Cs Politehnica Iasi

7,0

40,0

37,75

34,5

2

WGM

Cosma Elena-Luminita

2342

1342

Acs De Sah Apa Nova Bucuresti

6,5

39,5

35,00

33,0

3

WGM

Sandu Mihaela

2237

1237

Cs Stud. Medicina Timisoara

6,5

38,5

34,50

30,5

4

WGM

Foisor Cristina-Adela

2403

1403

Csm Bucuresti

6,5

38,5

32,75

36,0

5

WIM

Padurariu Ioana-Smaranda

2131

1131

Cs Politehnica Iasi

6,0

39,0

29,75

34,0

6

WNM

Uta Adeline-Ramona

2092

1092

Css Nr 1 Timisoara

5,5

35,0

24,25

27,0

7

I

Dobre Ana-Margareta-Alexandra

1849

849

Clubul Central De Sah Buc.

5,5

33,5

21,00

23,5

8

WFM

Sgircea Silvia-Raluca

2203

1203

Csm Craiova

5,0

36,0

19,00

28,5

9

WGM

Ionica Iulia-Ionela

2244

1244

Csm Craiova

5,0

35,5

22,00

29,0

10

WFM

Popescu Sabina

1930

930

Cs Spartac Bucuresti

5,0

34,5

19,00

22,0

11

WCM

Anusca Madalina-Maria

2029

1029

Csm Bucuresti

5,0

28,5

15,00

26,0

12

WCM

Vasilescu Maria

1779

779

Clubul Central De Sah Buc.

4,5

34,0

19,00

23,5

13

WNM

Baluta Elena-Camelia

2024

1024

Clubul Central De Sah Buc.

4,5

28,5

13,25

22,0

14

WCM

Vasile Teodora

1987

987

Cs Otopeni

4,0

30,0

12,50

16,0

15

I

Didiliuc Dariana-Gabriela

1425

425

Cs Conpet Ploiesti

4,0

29,5

12,50

17,0

16

I

Dumitrescu Madalina-Alexandra

1682

682

Clubul Central De Sah Buc.

4,0

28,5

10,50

17,0

17

I

Ciungan Diana-Alexandra

1660

660

Cs Logic 64 Brasov

4,0

26,5

9,00

18,0

18

I

Nastase Andreea-Cristina

0

667

Asc Snagov

3,5

30,0

11,00

17,5

19

I

Coman Emilia-Florentina

1383

401

Cs Conpet Ploiesti

3,5

27,5

9,50

18,5

20

II

Bucur Denisa-Andreea

0

502

Cs Logic 64 Brasov

2,5

27,5

6,50

12,5

21

II

Pelin Ana-Maria

0

460

ASC Corona 2010 Brasov

1,0

25,5

4,50

9,0

 

DIDILIUC   Dariana - Gabriela

Rd.

SNo

Name

RtgI

RtgN

Club/City

Pts.

Res.

1

7

WIM

Padurariu Ioana-Smaranda

2131

1131

Cs Politehnica Iasi

6,0

w 0

2

14

WCM

Vasilescu Maria

1779

779

Clubul Central De Sah Buc.

4,5

s 0

3

-

bye

-

-

-

- 1

4

12

WFM

Popescu Sabina

1930

930

Cs Spartac Bucuresti

5,0

s 0

5

21

II

Pelin Ana-Maria

0

460

ASC Corona 2010 Brasov

1,0

w 1

6

15

I

Dumitrescu Madalina-Alexandra

1682

682

Clubul Central De Sah Buc.

4,0

s 0

7

10

WNM

Baluta Elena-Camelia

2024

1024

Clubul Central De Sah Buc.

4,5

w 1

8

11

WCM

Vasile Teodora

1987

987

Cs Otopeni

4,0

s 1

9

9

WCM

Anusca Madalina-Maria

2029

1029

Csm Bucuresti

5,0

w 0

 

COMAN  Emilia - Florentina

Rd.

SNo

Name

RtgI

RtgN

Club/City

Pts.

Res.

1

8

WNM

Uta Adeline-Ramona

2092

1092

Css Nr 1 Timisoara

5,5

s 0

2

15

I

Dumitrescu Madalina-Alexandra

1682

682

Clubul Central De Sah Buc.

4,0

w 1

3

21

II

Pelin Ana-Maria

0

460

ASC Corona 2010 Brasov

1,0

w 1

4

9

WCM

Anusca Madalina-Maria

2029

1029

Csm Bucuresti

5,0

s 0

5

6

WFM

Sgircea Silvia-Raluca

2203

1203

Csm Craiova

5,0

w 0

6

11

WCM

Vasile Teodora

1987

987

Cs Otopeni

4,0

s 0

7

-

bye

-

-

-

- 1

8

16

I

Ciungan Diana-Alexandra

1660

660

Cs Logic 64 Brasov

4,0

w 0

9

20

II

Bucur Denisa-Andreea

0

502

Cs Logic 64 Brasov

2,5

s ½

                     BLITZ   :

CLASAMENT   FINAL

Rk.

Name

RtgI

RtgN

Club/City

Pts.

 TB1 

 TB2 

 TB3 

1

WIM

Bulmaga Irina

2285

1285

Cs Politehnica Iasi

8,0

39,5

44,00

38,0

2

I

Dobre Ana-Margareta-Alexandra

1849

849

Clubul Central De Sah Buc.

7,0

39,5

38,50

40,0

3

WGM

Cosma Elena-Luminita

2342

1342

Acs De Sah Apa Nova Bucuresti

7,0

37,0

34,00

36,0

4

WGM

Sandu Mihaela

2237

1237

Cs Stud. Medicina Timisoara

6,0

40,0

29,50

30,0

5

WGM

Foisor Cristina-Adela

2403

1403

Csm Bucuresti

6,0

37,5

28,00

33,0

6

WFM

Popescu Sabina

1930

930

Cs Spartac Bucuresti

6,0

34,0

26,00

24,0

7

WIM

Padurariu Ioana-Smaranda

2131

1131

Cs Politehnica Iasi

5,0

38,5

19,00

29,0

8

I

Ciungan Diana-Alexandra

1660

660

Cs Logic 64 Brasov

5,0

32,0

18,00

22,0

9

WNM

Baluta Elena-Camelia

2024

1024

Clubul Central De Sah Buc.

5,0

31,0

17,00

25,0

10

WCM

Anusca Madalina-Maria

2029

1029

Csm Bucuresti

5,0

27,0

16,50

23,0

11

WGM

Ionica Iulia-Ionela

2244

1244

Csm Craiova

4,5

35,0

18,00

25,0

12

WNM

Uta Adeline-Ramona

2092

1092

Css Nr 1 Timisoara

4,5

35,0

18,00

24,5

13

WCM

Vasile Teodora

1987

987

Cs Otopeni

4,5

30,0

13,75

17,5

14

WFM

Sgircea Silvia-Raluca

2203

1203

Csm Craiova

4,0

33,5

15,00

26,0

15

I

Dumitrescu Madalina-Alexandra

1682

682

Clubul Central De Sah Buc.

4,0

30,0

13,00

19,0

16

WCM

Vasilescu Maria

1779

779

Clubul Central De Sah Buc.

4,0

30,0

13,00

17,0

17

I

Didiliuc Dariana-Gabriela

1425

425

Cs Conpet Ploiesti

4,0

28,0

11,00

17,0

18

WNM

Adoamnei Roxana

1964

964

Csu Ploiesti

4,0

27,5

12,00

19,0

19

I

Nastase Andreea-Cristina

0

667

Asc Snagov

3,5

29,0

14,00

19,0

20

WCM

Stefan Elisabeta-Elena

2088

1088

Acs De Sah Apa Nova Bucuresti

3,5

27,5

10,25

21,0

21

I

Coman Emilia-Florentina

1383

401

Cs Conpet Ploiesti

3,5

24,5

9,00

13,0

22

II

Bucur Denisa-Andreea

0

502

Cs Logic 64 Brasov

3,0

26,5

8,00

13,0

23

II

Pelin Ana-Maria

0

460

Sport Club Municipal Brasov

1,0

26,5

4,50

9,0

 

DIDILIUC   Dariana - Gabriela

Rd.

SNo

Name

RtgI

RtgN

Club/City

Pts.

Res.

1

8

WNM

Uta Adeline-Ramona

2092

1092

Css Nr 1 Timisoara

4,5

s 0

2

14

WFM

Popescu Sabina

1930

930

Cs Spartac Bucuresti

6,0

w 0

3

-

bye

-

-

-

- 1

4

17

I

Dumitrescu Madalina-Alexandra

1682

682

Clubul Central De Sah Buc.

4,0

s 1

5

11

WNM

Baluta Elena-Camelia

2024

1024

Clubul Central De Sah Buc.

5,0

s 0

6

12

WCM

Vasile Teodora

1987

987

Cs Otopeni

4,5

w 0

7

22

II

Bucur Denisa-Andreea

0

502

Cs Logic 64 Brasov

3,0

w 1

8

13

WNM

Adoamnei Roxana

1964

964

Csu Ploiesti

4,0

s 0

9

23

II

Pelin Ana-Maria

0

460

Sport Club Municipal Brasov

1,0

w 1

 COMAN  Emilia - Florentina

Rd.

SNo

Name

RtgI

RtgN

Club/City

Pts.

Res.

1

9

WCM

Stefan Elisabeta-Elena

2088

1088

Acs De Sah Apa Nova Bucuresti

3,5

w 0

2

13

WNM

Adoamnei Roxana

1964

964

Csu Ploiesti

4,0

s 0

3

16

WCM

Vasilescu Maria

1779

779

Clubul Central De Sah Buc.

4,0

w 0

4

-

bye

-

-

-

- 1

5

12

WCM

Vasile Teodora

1987

987

Cs Otopeni

4,5

s 0

6

21

I

Nastase Andreea-Cristina

0

667

Asc Snagov

3,5

w ½

7

23

II

Pelin Ana-Maria

0

460

Sport Club Municipal Brasov

1,0

s 1

8

22

II

Bucur Denisa-Andreea

0

502

Cs Logic 64 Brasov

3,0

w 1

9

11

WNM

Baluta Elena-Camelia

2024

1024

Clubul Central De Sah Buc.

5,0

s 0

 

                  DEZLEGARI   :    

 

                                                     Brasov 11 decembrie 2010

No.

 

Name

Club

Timp

Puncte

1

WFM

Traistaru Teodora

Cs Stud. Medicina Timisoara

104

38.5

2

WIM

Bulmaga Irina

Cs Politehnica Iasi

111

38

3

WIM

Padurariu Ioana-Smaranda

Cs Politehnica Iasi

116

33

4

WGM

Sandu Mihaela

Cs Stud. Medicina Timisoara

120

30.9

5

WFM

Sgircea Silvia-Raluca

Csm Craiova

120

28

6

WCM

Vasilescu Maria

Clubul Central De Sah Buc.

116

20

7

WCM

Duca Delia-Monica

Csu Brasov

116

19.5

8

WCM

Anusca Madalina-Maria

Csm Bucuresti

113

18

9

WNM

Adoamnei Roxana

Csu Ploiesti

120

16.4

10

I

Dumitrescu Madalina-Alexandra

Clubul Central De Sah Buc.

113

15.4

11

I

Dobre Ana-Margareta-Alexandra

Clubul Central De Sah Buc.

120

13.3

12

I

Coman Emilia-Florentina

Cs Conpet Ploiesti

114

12.5

13

WCM

Vasile Teodora

Cs Otopeni

114

12.5

14

WNM

Baluta Elena-Camelia

Clubul Central De Sah Buc.

120

11

15

II

Bucur Denisa-Andreea

Cs Logic 64 Brasov

90

5

16

I

Didiliuc Dariana-Gabriela

Cs Conpet Ploiesti

118

5

17

WFM

Popescu Sabina

Cs Spartac Bucuresti

120

3

 

 

" Festivalul Internaţional de Şah Bucureşti 2010 " - Open sah rapid

                                  Turneu juniori sub 20 ani - Bucuresti - 22 - 23 noiembrie.

                                   MIROIU  CATALIN  isi adjudeca primul loc.    

                                                                         

 CLASAMENT   FINAL

Rk.

Name

FED

Rtg

Club/City

Pts.

 TB1 

 TB2 

 TB3 

1

CM

Miroiu George-Catalin

ROU

2259

Cs Conpet Ploiesti

6,0

31,0

21,5

25,00

2

CM

Turcu Iulian

ROU

2177

Clubul De Sah Deva

6,0

28,5

19,5

23,50

3

I

Vrajitoru Vlad-Laurentiu-Flori

ROU

1825

Clubul Central De Sah Buc.

5,0

26,5

19,5

16,00

4

I

Munteanu Ali-Eduard

ROU

1874

Clubul Central De Sah Buc.

4,5

27,5

20,0

14,00

5

I

Gheorghe Andrei-Constantin

ROU

1562

Acs De Sah Apa Nova Bucuresti

4,5

23,0

16,0

10,25

6

I

Dobre Ana-Margareta-Alexandra

ROU

1849

Clubul Central De Sah Buc.

4,0

27,0

19,5

12,00

7

Constantin Bogdan

ROU

401

Clubul Central De Sah Buc.

4,0

21,5

14,5

8,50

8

I

Taposu-Matei Alexandra

ROU

1785

Acs De Sah Apa Nova Bucuresti

3,5

30,0

22,5

10,75

9

Raducanu Alberto

ROU

401

Clubul Central De Sah Buc.

3,5

28,0

19,0

11,75

10

II

Ionica Andrei

ROU

492

Clubul Central De Sah Buc.

3,5

19,5

14,0

6,50

11

I

Bracacescu Raluca-Veronica

ROU

1668

Acs De Sah Apa Nova Bucuresti

3,5

17,5

13,0

6,50

12

II

Turcuman Dragos-Mihai

ROU

1529

Acs De Sah Apa Nova Bucuresti

3,0

26,0

19,0

7,00

13

I

Sonfalean Maria-Laura

ROU

1639

Css Tg Mures

2,0

22,5

17,0

2,50

14

Bucuresteanu Marian-Ionut

ROU

401

Clubul Central De Sah Buc.

1,5

20,5

14,5

1,50

15

Radulescu Alexandru-Cristian

ROU

401

Clubul Central De Sah Buc.

1,5

18,5

12,5

1,50

 

                          " Festivalul Internaţional de Şah Bucureşti 2010 "- 10  - 18 noiembrie                                                MIROIU  CATALIN , participant la cel mai puternic turneu inchis

               pentru  juniori sub 20 ani ( Turneul A- masculin ), organizat in  Romania

                                                        

 CLASAMENT   FINAL

Rk.

Name

Rtg

FED

1

2

3

4

5

6

Pts.

 TB1 

 TB2 

 TB3 

1

IM

Bernadskiy Vitaliy

2438

UKR

***

0 ½

0 1

1 ½

1 1

1 1

7,0

28,75

0,0

6

2

FM

Georgescu Tiberiu-Marian

2419

ROU

1 ½

***

½ ½

½ ½

½ ½

1 1

6,5

29,50

0,0

3

3

FM

Petrisor Adrian-Marian

2371

ROU

1 0

½ ½

***

½ ½

½ 0

½ 1

5,0

24,25

0,0

2

4

IM

Dumitrache Dragos-Nicolae

2454

ROU

0 ½

½ ½

½ ½

***

1 ½

½ ½

5,0

23,50

0,0

1

5

CM

Miroiu George-Catalin

2259

ROU

0 0

½ ½

½ 1

0 ½

***

0 1

4,0

19,00

0,0

2

6

Sarenac Ivan

2315

SRB

0 0

0 0

½ 0

½ ½

1 0

***

2,5

11,50

0,0

1

 

 

                  "  Festivalul International de Sah "Elisabeta Polihroniade" - Caciulata

                                                             2 - 7  noiembrie - editia I. 

   Evolutie foarte buna a juniorului SZOCS  Teodor - Iulian : locul III in turneul B, baieti
    10 ani,  dupa ce a condus o mare parte a concursului . 
  Locul I la dezlegari,  fete 10 ani, pentru junioara noastra  COMAN  Emilia-Florentina.

                                             


CLASAMENT   FINAL  - Turneu B - baieti 10 ani

Rk.

Name

FED

Rtg

Club/City

Pts.

 TB1 

 TB2 

 TB3 

1

I

Calin Alexandru

ROU

1567

Cs Micul Sahist Iasi

6,0

0,0

24,50

29,5

2

I

Benedek Istvan

ROU

770

Css Odorheiu Secuiesc

5,0

1,0

18,00

28,0

3

II

Szocs Teodor-Iulian

ROU

657

Cs Conpet Ploiesti

5,0

0,0

19,25

28,0

4

I

Ciorica Mihai-Vlad

ROU

1507

Cs Mediator Giarmata Vii

4,0

0,0

15,00

29,5

5

I

Cotarlan Codrin

ROU

690

Acs Logismart Sibiu

4,0

0,0

14,00

28,0

6

II

Muresan Adrian-Ionut

ROU

618

Csu Sibiu

4,0

0,0

12,00

23,0

7

III

Mihaltan Traian

ROU

489

Acs Logismart Sibiu

4,0

0,0

11,50

24,0

8

I

Candea Paul-Razvan

ROU

605

Acs Logismart Sibiu

4,0

0,0

10,00

26,0

9

II

Ene Mihnea-Gabriel

ROU

722

Acs De Sah Apa Nova Bucuresti

4,0

0,0

9,75

24,5

10

II

Arsene Marinel

ROU

441

Cs Arpechim Pitesti

3,5

1,0

11,00

25,5

11

Chivoiu Emanuel

ROU

401

Cs Tera Sah Medias

3,5

0,0

10,50

24,5

12

II

Padurean Daniel-Cristian

ROU

529

Cs Muncitorul Resita

3,0

1,0

4,50

21,0

13

III

Zaharia Catalin-Stefan

ROU

469

Asc Ramnicu Valcea

3,0

0,0

5,50

19,5

14

Alboni Denis-Dean

ROU

401

Css Nr 1 Timisoara

2,0

0,0

4,00

21,0

15

Marfa Vlad-Alexandru

ROU

401

Cs Micul Sahist Iasi

1,0

0,0

3,50

22,5



SZOCS  Teodor - Iulian

Rd.

SNo

Name

Rtg

FED

Club/City

Pts.

Res.

1

13

Alboni Denis-Dean

401

ROU

Css Nr 1 Timisoara

2,0

w 1

2

1

I

Calin Alexandru

1567

ROU

Cs Micul Sahist Iasi

6,0

s 1

3

4

II

Ene Mihnea-Gabriel

722

ROU

Acs De Sah Apa Nova Bucuresti

4,0

s 1

4

2

I

Ciorica Mihai-Vlad

1507

ROU

Cs Mediator Giarmata Vii

4,0

w ½

5

3

I

Benedek Istvan

770

ROU

Css Odorheiu Secuiesc

5,0

w 0

6

5

I

Cotarlan Codrin

690

ROU

Acs Logismart Sibiu

4,0

s ½

7

8

I

Candea Paul-Razvan

605

ROU

Acs Logismart Sibiu

4,0

w 1


 

 CLASAMENT   FINAL  - Turneu A - fete 10 ani

Rk.

Name

FED

Rtg

Club/City

Pts.

 TB1 

 TB2 

1

I

Copilu Codruta-Alexa

ROU

1609

Cs Fc Callatis Mangalia

6,0

0,0

17,75

2

I

Stanciu Andreea-Briana

ROU

724

Cs Otopeni

5,0

0,0

15,00

3

I

Ciocan Maria-Alexandra

ROU

619

Asc Ramnicu Valcea

4,5

0,0

10,75

4

I

Nastase Andreea-Cristina

ROU

667

Asc Snagov

4,0

0,0

9,25

5

I

Coman Emilia-Florentina

ROU

1383

Cs Conpet Ploiesti

3,5

0,0

11,50

6

II

Matei Ana-Maria

ROU

522

Cs Fairplay Braila

2,5

0,0

7,25

7

I

Haidu Cristina-Veronica

ROU

665

Css Viitorul Cluj

1,5

0,0

3,50

8

II

Oloeriu Delia-Ioana

ROU

427

Cs Politehnica Iasi

1,0

0,0

2,00

 

Clasament dezlegări B10

Loc

Sportiv

Club

Timp

Puncte

1

Cotarlan Codrin

Acs Logismart Sibiu

36

30

2

Olinici Emanuel

Cs Politehnica Iasi

28

27.5

3

Ognean Mihnea-Ionut

Css Tg Mures

28

26.5

4

Zubcu Vlad-George

Cs Politehnica Iasi

34

26.5

5

Candea Paul-Razvan

Acs Logismart Sibiu

60

25

6

Pintilie Vlad

Cs Politehnica Iasi

27

21.5

7

Benedek Istvan

Css Odorheiu Secuiesc

37

21.5

8

Negulici Andrei-Daniel

Cs Dinamo Bucuresti

42

21.5

9

Chivulescu Adrian-Alexandru

Clubul Central De Sah Buc.

45

21.5

10

Szocs Teodor-Iulian

Cs Conpet Ploiesti

50

21.5

11

Mihaltan Traian

Acs Logismart Sibiu

60

21.5

12

Ileana George

Cm De Sah Alba Iulia

38

20

13

Calin Alexandru

Cs Micul Sahist Iasi

17

16.5

14

Fluerariu Radu-Cristian

Cs Buftea

21

16.5

15

Ciorica Mihai-Vlad

Cs Mediator Giarmata Vii

60

16.5

16

Chivoiu Emanuel

Cs Tera Sah Medias

60

15

17

Sauca-Gherman Catalin-Gheorghe

Css Nr 1 Timisoara

30

11.5

18

Arsene Marinel

Cs Arpechim Pitesti

51

11.5

19

Ene Mihnea-Gabriel

Acs De Sah Apa Nova Bucuresti

56

11.5

20

Padurean Daniel-Cristian

Cs Muncitorul Resita

60

11.5

21

Muresan Adrian-Ionut

Csu Sibiu

60

5

Clasament dezlegări F10

Loc

Sportiva

Club

Timp

Puncte

1

Coman Emilia-Florentina

Cs Conpet Ploiesti

55

21.5

2

Oloeriu Delia-Ioana

Cs Politehnica Iasi

29

16.5

3

Stanciu Andreea-Briana

Cs Otopeni

35

16.5

4

Gavrilescu Dina

Cs Tinerii Maestri Craiova

44

16.5

5

Copilu Codruta-Alexa

Cs Fc Callatis Mangalia

57

16.5

6

Rohlicek Anca-Elena

Css Nr 1 Timisoara

47

15

7

Matei Ana-Maria

Cs Fairplay Braila

60

11.5

8

Szijarto Andreea-Irene

Css Nr 1 Timisoara

49

10

9

Ciocan Maria-Alexandra

Asc Ramnicu Valcea

59

6.5



 

  " Cupa Conpet 2010 " - PLOIESTI  -  Editia  a VII a   /   23 - 31 octombrie

                 MOSNEGUTU  KLAUSS  si  MIROIU  CATALIN, ocupantii primelor

doua locuri , au dominat clar intrecerea.

                                  

                                                           

                                                             MOSNEGUTU   Klauss  : Locul I

                                                                                                                                     

                                                                                                                                     MIROIU  George-Catalin  : Locul II

                                                                                                                                    

                                                                                                                                    

     Aceasta a -VII-a editie a " Cupei Conpet" a beneficiat de conditii net superioare de desfasurare

       decat in anii trecuti, de aceasta data profitand de atmosfera intima si calduroasa a "Casei de

       Cultura a Studentilor din Ploiesti".Desi premiile anuntate erau pentru mai mult de 34 jucatori, ele

       au fost onorate in totalitate. Clubul gazda si-a adus aportul din plin la aceasta traditionala

       competitie, 14 concurenti apartinand C.S.CONPET Ploiesti ( 9 seniori si 5 juniori ) si mai mult,

       reusind sa-si adjudece 3 dintre cele 6 premii puse in joc.                             

       Cei doi mari favoriti si-au onorat blazonul, conducand in turneu de la inceput pana la sfarsit,

       astfel incat primele doua locuri in clasament au revenit mai mult decat meritat maestrului

       MOSNEGUTU  Klauss, urmat (la egalitate de puncte ) de juniorul MIROIU  Catalin.

       Partida directa a fost cea care a facut diferenta, juniorul fiind cel care mai avantat fiind, a cazut

       in plasa sarabandei de mutari efectuate in ritm accelerat, capitol la care Klauss exceleaza.

Clasament  Final

Rk.

Name

FED

Rtg

Club/City

Pts.

 TB1 

 TB2 

 TB3 

1

NM

Mosnegutu Klauss

ROU

2267

Cs Conpet Ploiesti

7,5

1,0

38,0

50,0

2

CM

Miroiu George-Catalin

ROU

2219

Cs Conpet Ploiesti

7,5

0,0

35,5

47,0

3

I

Iordache Adrian

ROU

2001

Csm Ploiesti

6,5

0,0

36,5

48,0

4

I

Chiru Alexandru

ROU

1862

Cs Petrolul Ploiesti

6,0

0,0

34,0

43,0

5

CM

Anuta Elefterie-Laurentiu

ROU

2034

Cs Conpet Ploiesti

6,0

0,0

32,5

43,0

6

I

Olariu Mihail

ROU

1810

Cs Petrolul Ploiesti

5,5

0,5

33,5

44,0

7

I

Vulcan Gheorghe

ROU

1802

Cs Conpet Ploiesti

5,5

0,5

29,5

39,5

8

CM

Dobrin Catalin

ROU

1883

Acs Uztel Ploiesti

5,0

0,0

41,0

51,5

9

I

Manole Stefan

ROU

2032

Csu Ploiesti

5,0

0,0

37,5

48,0

10

WNM

Adoamnei Roxana

ROU

1959

Csu Ploiesti

5,0

0,0

37,5

48,0

11

CM

Telea Stefan

ROU

2157

Acs Uztel Ploiesti

5,0

0,0

33,0

44,0

12

II

Patrascu Catalin-Lucian

ROU

874

Csm Focsani 2007

5,0

0,0

30,5

39,0

13

I

Turlea Constantin

ROU

1989

Csu Ploiesti

4,5

0,5

38,5

50,0

14

I

Suciu Gabriel

ROU

754

Cs Partyum Marghita

4,5

0,5

30,5

39,5

15

CM

Stoicescu Horia

ROU

1935

Cs Carpati Sinaia

4,0

0,0

35,5

46,5

16

I

Dumitrascu Grigore

ROU

1785

Cs Conpet Ploiesti

4,0

0,0

35,0

46,0

17

I

Sandulescu Gheorghe

ROU

1886

Cs Conpet Ploiesti

4,0

0,0

31,5

40,5

18

I

Coman Emilia-Florentina

ROU

1383

Cs Conpet Ploiesti

4,0

0,0

30,5

39,5

19

I

Romosan Cristian

ROU

1841

Cs Conpet Ploiesti

4,0

0,0

28,0

34,0

20

I

Didiliuc Dariana-Gabriela

ROU

1425

Cs Conpet Ploiesti

4,0

0,0

27,5

34,5

21

II

Szocs Teodor-Iulian

ROU

657

Cs Conpet Ploiesti

4,0

0,0

26,0

34,0

22

II

Negulescu Alexandru

ROU

649

Cs Carpati Sinaia

4,0

0,0

26,0

33,0

23

II

Dragulin Andrei

ROU

665

Cs Petrolul Ploiesti

4,0

0,0

24,5

31,0

24

I

Gorea Aristide

ROU

1766

Cs Petrolul Ploiesti

4,0

0,0

22,5

28,5

25

I

Manole Anghel

ROU

1655

Cs Conpet Ploiesti

3,0

0,0

31,0

40,5

26

III

Mos Maria-Magdalena

ROU

409

Cs Conpet Ploiesti

3,0

0,0

27,5

34,5

27

Malaescu Adrian

ROU

401

Cs Conpet Ploiesti

3,0

0,0

27,5

34,0

28

III

Ciobanu Alexandru

ROU

483

Cs Petrolul Ploiesti

3,0

0,0

25,5

31,5

29

I

Cimpoiasu Dan

ROU

1905

Cs Conpet Ploiesti

2,5

0,0

32,0

42,0

30

Ciobanu Catalin-Mihai

ROU

401

Cs Petrolul Ploiesti

1,0

0,0

24,0

31,0

     Intr-un turneu, lucru stiut, castiga cel care joaca mai bine, dar...ca sa iesi pe locul I trebuie sa mai mai fie si norocul cu tine, iar norocul tine cu cei curajosi. Nu se poate spune ca Mosnegutu Klauss nu este curajos. Are acel spirit de luptator care-l face extrem de periculos in fata oricarui adversar. Bine ar fi ca toti sahistii nostri sa aibe spiritul de lupta a lui Klauss. Insa pentru a respecta adevarul trebuie sa spunem ca invingatorului turneului i-a trecut glontul pe la ureche in doua dintre partide, cu Manole Stefan si Iordache Adrian, cand doar norocul l-a salvat de la dezastru. Si TAL a fost un  mare campion, chiar daca ulterior analistii au descoperit destule combinatii mai putin corecte in partidele sale. Noi il admiram si-l iubim pe Klauss pentru originalitatea in jocul sau si pentru combativitatea sa.

MOSNEGUTU   Klauss

Rd.

SNo

Name

Rtg

FED

Club/City

Pts.

Res.

1

16

I

Vulcan Gheorghe

1802

ROU

Cs Conpet Ploiesti

5,5

w 1

2

8

WNM

Adoamnei Roxana

1959

ROU

Csu Ploiesti

5,0

s 1

3

6

I

Iordache Adrian

2001

ROU

Csm Ploiesti

6,5

w ½

4

2

CM

Miroiu George-Catalin

2219

ROU

Cs Conpet Ploiesti

7,5

s 1

5

3

CM

Telea Stefan

2157

ROU

Acs Uztel Ploiesti

5,0

w 1

6

12

CM

Dobrin Catalin

1883

ROU

Acs Uztel Ploiesti

5,0

w 1

7

7

I

Turlea Constantin

1989

ROU

Csu Ploiesti

4,5

s 1

8

5

I

Manole Stefan

2032

ROU

Csu Ploiesti

5,0

s 1

9

4

CM

Anuta Elefterie-Laurentiu

2034

ROU

Cs Conpet Ploiesti

6,0

w 0

 In ceea ce priveste ultima partida, cand Klauss era deja castigator al turneului, nu pot spune   decat ca de multe ori jucatorii aflati pe val uita sa nu forteze acolo unde nu se poate mai mult. Limita dintre perseverenta si incapatanare este extrem de subtire. Uneori trebuie sa stim cand sa ne  multumim cu remiza, chiar si cu un adversar aprioric mai slab.

 

MIROIU   George - Catalin

Rd.

SNo

Name

Rtg

FED

Club/City

Pts.

Res.

1

17

I

Dumitrascu Grigore

1785

ROU

Cs Conpet Ploiesti

4,0

s 1

2

9

CM

Stoicescu Horia

1935

ROU

Cs Carpati Sinaia

4,0

w 1

3

12

CM

Dobrin Catalin

1883

ROU

Acs Uztel Ploiesti

5,0

s 1

4

1

NM

Mosnegutu Klauss

2267

ROU

Cs Conpet Ploiesti

7,5

w 0

5

7

I

Turlea Constantin

1989

ROU

Csu Ploiesti

4,5

s 1

6

5

I

Manole Stefan

2032

ROU

Csu Ploiesti

5,0

s ½

7

6

I

Iordache Adrian

2001

ROU

Csm Ploiesti

6,5

w 1

8

15

I

Olariu Mihail

1810

ROU

Cs Petrolul Ploiesti

5,5

s 1

9

8

WNM

Adoamnei Roxana

1959

ROU

Csu Ploiesti

5,0

w 1

 

 AICI  PUTETI  VEDEA  PARTIDELE 

DE LA  CUPA  CONPET  2010

 

                   

 




 

                         " Trofeul Dunării de Jos " -  Open sah clasic - Braila /  1-3 octombrie

    BACIU  STEFAN - castigatorul competitiei - isi adjudeca locul I si  premiul cel mare :

           un peste de  5 Kg !!!

 

        In  zilele de 1 - 3 octombrie, clubul Orizont 64 a organizat la Hotelul Traian ,din
     Braila, un frumos turneu de sah, "Trofeul Dunarii de Jos", cu un numar record de
   participanti la start, 99, la doua sectiuni, seniori si juniori. La acest turneu, mai ales
     ca se afla in  orasul natal, componentul de baza al echipei de "Superliga" a clubului
     nostru, maestrul  FIDE  - BACIU  Stefan, s-a simtit in largul sau si a avut o prestatie
     excelenta, reusind sa se impuna in final pe locul I. Pentru premiile puse in joc, in
     valoare totala de 2.450 lei, precum si pentru cele 14 cadouri in obiecte, la seniori
  si-au disputat intaietatea 36 de sahisti, dintre care 24 cu ELO si 12 cu CIV, iar printre
     ei s-a aflat si maestrul international Catalin Carmaciu . Turneul a fost  omologat
     FIDE .  Stefan Baciu  in afara premiului in bani, a primit din partea organizatorilor
     si un peste in greutate de 5 kilograme. Pe locul al  doilea s-a clasat Mihai Tufa din
     Galati, iar pe al treilea Catalin Carmaciu din Bucuresti.  

CLASAMENT   FINAL

Place Name                        Feder Rtg  Loc  Score Buch. M-Buch. Progr.

 

  1   Baciu, Stefan               FM    2210 1210 5      23.5    16.0   19.0

  2   Tufa, Mihai                 NM    2028 1028 5      20.5    14.0   17.5

  3   Carmaciu, Lucian-Catalin    IM    2389 1389 4.5    25.0    17.0   17.5

  4   Petrini, Gheorghe           I     2019 1019 4.5    24.0    16.0   15.5

  5   Preda, Iulian               I     1791 791  4.5    17.5    11.5   13.0

  6   Spirea, Mihai               CM    1914 914  4      21.0    14.0   15.0

  7   Alexandru, Stefan           II    1697 697  4      18.5    12.5   12.0

  8   Dan, Cristian-Mihaita       CM    1983 983  4      18.0    12.0   13.0

  9   Martian, Dragos-Daniel      I     1959 959  4      17.5    12.0   13.0

10   Ciobanu, Viorel-Adrian      NM    2271 1271 3.5    23.0    15.0   14.5

11   Stanciu, Adrian-Eugen       CM    2068 1068 3.5    18.5    12.0   11.0

12   Toma, Elena-Adelaida        I     1553 553  3.5    18.0    12.5   12.0

13   Deaconu, Mihai-Ionut        I     1655 655  3.5    18.0    11.5   10.5

14   Marinica, Marin             CM    2003 1003 3      23.0    16.0   14.0

15   Covrig, Ionel               I          664  3      20.5    13.5   13.5

16   Stanciu, Robert             I     2135 1135 3      20.0    14.5   14.0

17   Stanciu, Anton              CM    2009 1009 3      18.5    12.5   11.0

18   Mocanu, Victor-Valentin     I     1784 784  3      18.0    11.5    9.5

19   Andrei, Daniel-Valeriu      II         500  3      17.0    10.5    9.5

20   Mosescu, Tiberiu-Dorian     II         512  3      16.5    11.5    6.0

21   Rusu, Vasile                I     1812 812  3      16.0    10.0   12.0

22   Vartopeanu, Nicolae         CM    1901 901  3      13.5     9.5    8.0

23   Vasile, Viorel              NC         401  2.5    20.0    13.0    9.5

24   Bitca, Gheorghe             I     1955 955  2.5    18.5    12.5   10.5

25   Pantazi, Leonard            NC         401  2.5    16.5    11.5    8.0

26   Toma, Andreea-Simona        II         401  2.5    13.5     9.0    6.0

27   Timpau, Vasile              NC         401  2.5    11.5     7.5    5.0

28   Ungureanu, Florin           II    1626 626  2      20.5    13.5    8.0

29   Negru, Alecsandru-George    II         568  2      18.0    12.0    9.0

30   Constandache, Andrei-George II         531  2      17.5    12.0    5.0

31   Ionita, Ioan                I     1794 794  2      17.5    11.0    9.0

32   Banciu, Bianca-Gabriela     I     1667 667  2      16.5    10.5    8.0

33   Capatina, Bogdan            II         529  2      15.5    10.5    6.0

34   Calinoiu, Constantin        I     1852 852  1      17.0    11.0    6.0

35   Sava, Marco                 III        452  0      15.0    10.5    0.0

36   Gheorghiu, Valeriu          III        436  0       7.5     2.0    0.0