ŞAH - CONPET                                                       

Informatii Sahiste detaliate

                                                              Trimestrul IV , 2011

 

          "Semifinalele Campionatelor Nationale de Juniori - 2012 - Baieti 8-12 ani "

                                                   Calimanesti - Caciulata, 16-21 decembrie 2011

                                   SZOCS  Teodor - Iulian  :calificare fara mari emotii la B12 -locul 8  (din 95)

                                  GHITA  Alexandru : misiune imposibila - pitic in tara uriasilor - la B10                                                                           
 

                                                       

 

Clasament final dupa 9 runde   -   Baieti  12 ani

Loc Numele Rtg. Club/Oras Pct.  TB1   TB2   TB3 
1 I Andreescu Darie-Ioan 1724 Acs Sah Chindia Targoviste 7.5 41.5 43.25 40.0
2 Datcu-Goiceanu David 1457 Cs Talbot Resita 6.5 41.0 35.00 35.5
3 I Negulici Andrei-Daniel 1883 Cs Logic 64 Brasov 6.5 40.5 36.25 35.0
4 II Banzea Alexandru-Bogdan 1522 Acs De Sah Apa Nova Bucuresti 6.5 40.5 35.50 36.0
5 Csurka Roland 1642 Cs Sig-Mar Sighetu Marmatiei 6.5 38.5 33.75 34.0
6 Muntianu Razvan-Gavril 1394 Cs Politehnica Iasi 6.5 35.5 31.50 31.5
7 Ileana George 1890 Acs Logismart Sibiu 6.0 39.0 32.50 32.0
8 I Szocs Teodor-Iulian 1524 Cs Conpet Ploiesti 6.0 39.0 30.75 31.5
9 II Padurean Daniel-Cristian 1585 Cs Muncitorul Resita 6.0 39.0 29.50 32.0
10 Dicu Dan-Alexandru 1804 Cs Sig-Mar Sighetu Marmatiei 6.0 38.5 32.00 32.5
11 Pasca Mihai-Alexandru 1555 Clubul Central De Sah Bucurest 6.0 37.5 31.75 31.0
12 I Stoica Eduard-Constantin 1437 Csm Ploiesti 6.0 36.5 29.25 31.5
13 I Otetea Andrei 1577 Clubul Central De Sah Bucurest 6.0 36.5 28.50 30.5
14 Mongescu Victor 1495 Sah Club Ramnicu Valcea 5.5 40.5 30.25 34.0
15 Sava Bogdan 1551 Cs Tinere Sperante Baia Mare 5.5 39.0 27.25 31.5
16 II Ionita Angel 1415 Clubul De Sah Diana Galati 5.5 38.5 28.00 28.5
17 II Apahidean Ioan 1465 Css Viitorul Cluj-Napoca 5.5 38.5 25.50 29.5
18 I Balint Tibor 1624 Acs Terra Kid Zalau, 5.5 38.0 26.50 31.0
19 II Arsene Marinel 1563 Cs Arpechim Pitesti 5.5 37.0 28.25 31.0
20 II Alboni Denis-Dean 1481 Clubul De Sah Giroc 5.5 37.0 25.50 31.5
21 Sauca-Gherman Catalin-Gheorghe 1721 Css Nr. 1 Timisoara 5.5 36.0 27.50 27.0
22 II Dumitru Matei-Ioan 1433 Acs De Sah Apa Nova Bucuresti 5.5 36.0 27.25 27.5
23 I Ciorica Mihai-Vlad 1563 Css Nr. 1 Timisoara 5.5 36.0 26.00 28.5
24 Dima Mihai-Tiberiu 1550 Clubul Central De Sah Bucurest 5.5 36.0 25.75 28.5
25 Mirosnicencu Mihai-Viorel 1536 Cs Politehnica Iasi 5.5 36.0 25.75 27.5
26 Ene Mihnea-Gabriel 1536 Acs De Sah Apa Nova Bucuresti 5.5 35.5 25.25 30.0
27 I Vasiliu Cosmin 1671 Csm Focsani 2007 5.5 35.5 25.25 28.5
28 Cristian Codrut 1587 Cs Tinerii Maestri Bucuresti 5.5 35.5 25.00 27.0
29 I Negulescu Alexandru 1594 Cs Carpati Sinaia 5.5 35.0 25.25 27.0
30 I Csengeri David 1588 Cs Partyum Marghita 5.5 35.0 24.75 28.0
31 Sarateanu Alexandru-Armand 1621 Css Nr. 1 Pajura Bucuresti 5.5 34.5 25.25 28.0
32 Oprita Matei 1501 Cs Snagov 5.5 34.5 23.75 28.0
33 II Maris Eduard-Florian 1368 Cs Asociatia Axiopolis Sport C 5.5 34.0 25.50 26.5
34 Popa Gabriel 1717 Clubul De Sah Diana Galati 5.5 34.0 23.75 26.5
35 I Dragulin Andrei 1480 Cs Petrolul Ploiesti 5.5 34.0 21.50 30.5
36 II Colceriu Razvan-Stefan 1336 Css Targu Mures 5.5 33.5 23.50 26.5
37 II Hriscu Alexandru-Gabriel 1481 Acs Philidor Iasi 5.5 29.0 18.50 24.5
38 II Bolea Alexandru-Mihai 1513 Acs De Sah Apa Nova Bucuresti 5.0 36.0 23.25 28.5
39 II Muresan Adrian-Ionut 1455 Cs Universitar Sibiu 5.0 34.0 19.25 27.0
40 II Gaspar Ioan-Vlad 1450 Css Nr. 1 Timisoara 5.0 31.5 20.00 24.5
41 II Stan Andrei-Mihaita 1468 Cs Palatul Copiilor Buzau 5.0 30.5 15.00 25.0
42 II Puscas Filip-Andrei 1420 Css Targu Mures 5.0 27.5 18.75 20.0
43 Miloi Pavel-Dan 1691 Asociatia Sport Club Corona 2 4.5 36.5 22.00 26.0
44 Cotarlan Codrin 1652 Acs Logismart Sibiu 4.5 36.5 20.50 26.5
45 II Axin Andrei 1505 Cs Sah Club Galati 4.5 35.0 19.75 25.5
46 Albu George 1201 Cs Politehnica Iasi 4.5 35.0 19.75 24.0
47 III David Cristian 1275 Cs Asociatia Axiopolis Sport C 4.5 34.5 19.25 23.0
48 II Todorut Ovidiu-Stefan 1521 Css Viitorul Cluj-Napoca 4.5 33.0 18.50 25.0
49 II Vass Razvan 1312 Acs Sah Club Vados Arad 4.5 33.0 17.75 22.0
50 II Chioran Andrei-Ovidiu 1422 Cs Sah Club Potaissa Turda 4.5 33.0 15.75 23.0
51 II Sacaleanu Sergiu-Dorel 1339 Acs Sah Club Vados Arad 4.5 33.0 14.75 21.5
52 II Vatra Vlad 1482 Cs Sah Club Galati 4.5 31.0 17.00 23.5
53 II Istrate George 1345 Cs Logic 64 Brasov 4.5 30.5 17.25 20.5
54 II Mortu Adrian 1491 Cs Palatul Copiilor Buzau 4.5 30.5 15.75 23.5
55 Eftime Andrei-Horatiu 1435 Clubul Central De Sah Bucurest 4.5 30.5 15.25 21.0
56 Florian Nilas Rodrigo-Tiago 1541 Cs Unio Satu Mare 4.5 30.0 18.50 24.0
57 Mihaltan Traian 1405 Acs Logismart Sibiu 4.5 30.0 15.50 20.0
58 II Cialacu Alexandru 1409 Cs Sah Club Galati 4.5 24.5 12.75 17.5
59 II Miron Vlad-Ioan 1380 Clubul Central De Sah Bucurest 4.0 31.0 14.75 19.0
60 II Comsa Radu 1341 Cs Juniorul Cluj 4.0 30.5 14.25 19.5
61 Pana Cosmin-Mihail 1280 Cs Vointa Buzau 4.0 30.0 15.75 19.5
62 II Radulescu Vlad-Andrei 1453 Clubul De Sah Diana Galati 4.0 30.0 14.50 19.0
63 III Balaceanu David 1265 Acs Sah Club Vados Arad 4.0 29.5 15.00 18.0
64 II Carasca Bogdan-Petru 1292 Cs Mediator Giarmata Vii 4.0 27.0 11.75 16.5
65 III Stoica Vasile-Adrian 1276 Sah Club Ramnicu Valcea 4.0 26.5 10.75 17.5
66 III Chivoiu Emanuel 1296 Cs Tera-Sah Medias 4.0 26.0 9.00 16.0
67 II Bratu Ioan-Valentin 1391 Clubul De Sah Diana Galati 4.0 25.5 13.00 16.0
68 III Dacz Balazs 1299 Acs Terra Kid Zalau, 4.0 25.5 8.75 17.0
69 Cretiu-Codreanu Tudor 1271 Css Viitorul Cluj-Napoca 4.0 24.5 11.25 13.0
70 Imbrea Ersiliu-George 1211 Cs Universitar Ploiesti 4.0 24.0 9.50 15.0
71 II Strat Bogdan 1390 Cs Sah Club Galati 3.5 30.5 10.00 19.0
72 Comsa Razvan-Lucian 1209 Css Targu Mures 3.5 29.0 12.50 18.0
73 Capilna Dan-Mihai 1201 Cs Maris 2003 Targu Mures 3.5 29.0 12.50 17.0
74 Lucati Beneamin-Daniel 1328 Acs Dumbravita 3.5 28.5 11.25 17.5
75 Ungureanu Claudiu-Constantin 1313 Cs Flacara Parta 3.5 27.0 9.25 16.5
76 II Daha Andrei-Codrin 1329 Clubul Central De Sah Bucurest 3.5 23.5 10.50 13.5
77 II Buzatu Daniel-Alexandru-Mihait 1401 Cs Balotesti 3.5 23.5 9.50 15.5
78 Condor Radu-Octavian 1201 Csm Cluj Napoca 3.5 21.5 7.75 11.5
79 Zaharia Catalin-Stefan 1352 Acs De Sah Apa Nova Bucuresti 3.0 32.5 10.50 18.0
80 II Schiopu Andrei 1324 Cs Vulcan Vulcan 3.0 32.0 10.50 18.5
81 II Corbeanu Andrei 1319 Sah Club Ramnicu Valcea 3.0 30.5 10.50 14.5
82 III Radulescu Alexandru-Eugen 1285 Csm Ploiesti 3.0 28.5 10.00 16.0
83 III Campean Andrei-Ioan 1236 Acs Sah Club Vados Arad 3.0 27.5 7.50 14.0
84 III Gotsman Szabolcs-Mihaly 1217 Cs Al Cn Aprily Lajos Brasov 3.0 27.0 8.00 13.0
85 Bucur Andrei 1205 Cs Mediator Giarmata Vii 3.0 26.5 8.75 13.5
86 III Falcusan Calin-Teodor 1230 Css Nr. 1 Timisoara 3.0 25.0 7.50 11.0
87 III Coroian Vlad-Bogdan 1272 Csm Cluj Napoca 3.0 24.0 8.50 13.5
88 Tanasescu Valentin 1201 Acs Master Mind Bucuresti 3.0 23.5 4.50 10.0
89 Macovei Mihai 1201 Clubul De Sah Diana Galati 3.0 22.0 6.50 10.0
90 Trifu Cristian-Antonio 1211 Clubul De Sah Municipal Teleor 2.5 28.0 10.25 14.5
91 III Lupulescu Vlad 1215 Css Nr. 1 Timisoara 2.5 28.0 9.25 12.5
92 Veer Sebastian-Cristian 1201 Cs Carpati Sinaia 2.0 24.5 2.00 12.0
93 Udubasa Mihai 1201 Acs Master Mind Bucuresti 2.0 23.5 2.00 10.0
94 Macesanu Mihai-Adnan 1201 Cs Siciliana Bucuresti 2.0 20.0 3.00 6.0
95 Petolea Razvan-Mihai 1201 Css Nr. 1 Timisoara 1.0 23.5 0.50 7.0

 

SZOCS  Teodor - Iulian

Rd. Masa Nr.start Numele Rtg. Club/Oras Pct. Rez.
1 20 67 Ungureanu Claudiu-Constantin 1313 Cs Flacara Parta 3.5 w 1
2 17 45 II Apahidean Ioan 1465 Css Viitorul Cluj-Napoca 5.5 s ½
3 14 47 II Muresan Adrian-Ionut 1455 Cs Universitar Sibiu 5.0 w 1
4 3 1 Ileana George 1890 Acs Logismart Sibiu 6.0 s ½
5 4 2 I Negulici Andrei-Daniel 1883 Cs Logic 64 Brasov 6.5 s 0
6 17 44 II Stan Andrei-Mihaita 1468 Cs Palatul Copiilor Buzau 5.0 w 1
7 11 52 II Ionita Angel 1415 Clubul De Sah Diana Galati 5.5 s 1
8 6 26 I Stoica Eduard-Constantin 1437 Csm Ploiesti 6.0 w ½
9 5 3 Dicu Dan-Alexandru 1804 Cs Sig-Mar Sighetu Marmatiei 6.0 w ½

 

 

                                         

 

Baieti  10 ani

 

Clasament final dupa 9 runde  -  Baieti  10 ani

Loc Numele Rtg. Club/Oras Pct.  TB1   TB2   TB3 
1 I Fluerariu Radu-Cristian 1655 Cs Universitar Ploiesti 7.5 42.0 45.25 40.0
2 I Chivulescu Adrian-Alexandru 1556 Cs Universitar Ploiesti 7.5 39.5 40.25 41.0
3 I David Bogdan-Emanuel 1667 Acs Sah Club Vados Arad 7.0 40.5 38.50 37.0
4 II Cotruta Alexandru-Mihai 1447 Cs Politehnica Iasi 7.0 37.0 34.50 34.0
5 II Stefan Mihai 1423 Cs Siciliana Bucuresti 7.0 35.5 34.50 35.0
6 II Costin Matei-Alexandru 1417 Cs Politehnica Iasi 6.5 43.0 37.25 34.5
7 II Panait Dragos-Florin 1499 Acs De Sah Apa Nova Bucuresti 6.5 42.5 38.25 34.5
8 II Secrieru Andrei-Cristian 1538 Cs Vulcan Vulcan 6.5 42.0 36.50 36.0
9 II Bojoi Cristian 1319 Cs Politehnica Iasi 6.5 40.0 32.75 31.5
10 I Colac Marius-Daniel 1511 Css Ilfov 6.5 39.5 34.50 35.0
11 I Buga Andru-Mihai 1419 Cs Muncitorul Resita 6.5 38.0 31.75 33.5
12 II Gheorghiu Alexandru-Dan 1550 Clubul Central De Sah Bucurest 6.0 41.5 32.00 36.5
13 III Ignat Vlad-Rovin 1242 Acs Philidor Iasi 6.0 39.5 29.75 29.5
14 II Anghelus Alin-Gabriel 1384 Cs Unio Satu Mare 6.0 39.0 32.75 33.0
15 II Kelemen Norbert 1417 Css Targu Mures 6.0 39.0 29.00 30.0
16 I Marina-Fit Paul-Constantin 1640 Cs Sig-Mar Sighetu Marmatiei 6.0 38.0 31.50 31.5
17 II Rontescu Mihnea 1544 Acs De Sah Apa Nova Bucuresti 6.0 37.0 29.50 34.0
18 II Angheluta Filip 1368 Cs Siciliana Bucuresti 6.0 37.0 28.00 29.0
19 Samfirescu Andrei-Alexandru 1405 Css Nr. 1 Timisoara 6.0 37.0 27.75 33.5
20 II Petrache Flavius-Gabriel 1488 Sah Club Ramnicu Valcea 6.0 36.0 27.75 30.0
21 II Deaconescu Sabin-Mario 1430 Csm Petrosani 6.0 35.0 28.50 31.0
22 I Toma Mihai-Iulian 1550 Cs Tunari 6.0 33.5 27.75 32.0
23 II Grigoras Marius-Andrei-Cosmin 1513 Cs Fairplay Braila 6.0 33.0 25.00 29.0
24 II Ghimpu Samuel-Timotei 1411 Acs Genius Galati 6.0 31.0 26.00 27.5
25 II Tatomir Alin-Stefan 1401 Cs Tunari 5.5 35.5 23.50 27.5
26 II Ungureanu Alexandru-Daniel 1522 Cs Flacara Parta 5.5 35.0 25.25 29.5
27 II Chiriac Matei 1314 Cs Micul Sahist Iasi 5.5 34.0 23.75 27.0
28 III Gherghel-Butan Mircea 1255 Cs Sah Club Brasov 5.5 34.0 23.00 26.0
29 II Radu Daniel 1434 Cs Politehnica Iasi 5.5 33.0 25.75 25.5
30 III Raduta-Gib Stefan-Vladimir 1288 Cs Logic 64 Brasov 5.5 32.0 21.75 27.0
31 I Stancu-Filipescu David 1614 Palatul Copiilor Craiova 5.5 31.5 20.00 25.5
32 I Rosu Alexandru 1342 Cs Sig-Mar Sighetu Marmatiei 5.5 31.0 21.25 24.5
33 II Isfan Ioan-Marius 1436 Cs Fairplay Braila 5.0 39.5 25.50 31.0
34 II Brustur Erwin 1524 Cs Logic 64 Brasov 5.0 39.5 25.25 34.0
35 Romanov Atili-Adrian-Alexandru 1208 Cs Sig-Mar Sighetu Marmatiei 5.0 35.5 24.75 26.5
36 III Clipcea Caius-Lucian 1219 Cs Siciliana Bucuresti 5.0 34.0 20.00 22.0
37 II Tanasa Paul-Iulian 1241 Acs Philidor Iasi 5.0 33.5 21.75 23.0
38 III Grigore Teodor-Florin 1236 Csm Ploiesti 5.0 33.5 18.00 26.0
39 II Mihul Rares-Cristian 1327 Clubul Central De Sah Bucurest 5.0 33.0 20.00 25.0
40 III Puscas Eli-Madian 1259 Palatul Copiilor Oradea 5.0 33.0 20.00 23.0
41 III Tanase Adrian-Stefan 1293 Cs Tunari 5.0 32.0 21.50 28.0
42 II Filat Nicolae 1382 Cso Voluntari 2005 5.0 31.5 19.00 23.5
43 II Gaitan Mihnea-Victor 1345 Cs Logic 64 Brasov 5.0 30.5 17.00 24.0
44 II Toma Eduard-Andrei 1404 Clubul De Sah Diana Galati 5.0 29.0 18.50 22.0
45 II Paraschiv Paul-Alexandru 1421 Clubul De Sah Giroc 5.0 29.0 17.00 25.0
46 III Nita Andrei 1285 Clubul Central De Sah Bucurest 5.0 28.0 15.50 20.0
47 I Schneider Erik 1433 Cs Tinere Sperante Baia Mare 4.5 36.5 20.00 30.0
48 II Macovei Alexandru-Fabian 1372 Acs Genius Galati 4.5 36.0 21.00 27.5
49 III Faleschini Sasha-Ettore 1229 Palatul Copiilor Craiova 4.5 35.0 20.75 24.5
50 II Rosca Victor-Adrian 1382 Cs Politehnica Iasi 4.5 35.0 20.25 25.5
51 II Baias Ioan-Nicolae 1422 Acs Logismart Sibiu 4.5 34.5 19.75 27.0
52 II Traila Alexandru-Irinel 1360 Csm Ploiesti 4.5 34.5 18.25 24.5
53 II Bornaz Alexandru-Stefan 1419 Cs Palatul Copiilor Buzau 4.5 33.5 18.75 24.5
54 II Voinescu David-Ioan 1347 Cs Sah Club Brasov 4.5 33.5 18.25 24.5
55 II Iustin Silviu 1282 Cs Vointa Buzau 4.5 33.5 18.25 21.5
56 III Stan Cosmin-Gabriel 1232 Cs Micul Sahist Iasi 4.5 33.0 17.75 20.5
57 II Ionica Ion-Flavio 1302 Sah Club Ramnicu Valcea 4.5 32.0 15.75 25.0
58 III Marusciac Victor 1230 Csm Cluj Napoca 4.5 27.5 15.75 18.5
59 III Purece Victor 1236 Asociatia Sport Club Corona 2 4.5 27.0 14.75 18.0
60 Vass Peter 1201 Css Targu Mures 4.5 26.5 14.75 18.5
61 III Radoi Teodor-Luca 1289 Css Palatul Copiilor Constanta 4.0 36.0 15.50 25.0
62 III Palii Alex 1256 Palatul Copiilor Oradea 4.0 33.0 15.00 21.0
63 II Nechita Vlad-Mihai 1474 Acs Philidor Iasi 4.0 33.0 14.50 25.0
64 II Berechet Stefan-Mario 1327 Cs Vointa Buzau 4.0 32.0 13.00 23.0
65 III Ghita Alexandru 1201 Cs Conpet Ploiesti 4.0 31.0 12.00 19.0
66 III Tanasa Florin-Petrisor 1261 Clubul Central De Sah Bucurest 4.0 30.5 14.75 19.0
67 Tugurlan Ionut-Cristian 1204 Acs Philidor Iasi 4.0 30.5 14.50 19.5
68 III Volovici Radu-Maxim-Cristian 1286 Clubul Central De Sah Bucurest 4.0 30.0 12.50 21.5
69 III Duzinschi Stefan-Adrian 1201 Cs Micul Sahist Iasi 4.0 29.5 14.50 19.0
70 Fat Vlad-Alexandru 1330 Cs Juniorul Cluj 4.0 29.5 13.50 23.0
71 II Homone Daniel-Ifrim 1350 Clubul De Sah Dudestii Noi 4.0 29.0 15.00 21.5
72 Farcadi Hunor 1201 Css Targu Mures 4.0 28.0 14.25 18.5
73 III Bulau Andrei-Cristian 1285 Cs Universitar Ploiesti 4.0 28.0 13.50 16.0
74 III Dumitrache Rares-Petru 1201 Cs Logic 64 Brasov 4.0 28.0 12.00 16.0
75 Paun Andrei-Eduard 1201 Cs Carpati Sinaia 4.0 27.5 13.50 17.0
76 III Stanoi Radu-Gabriel 1231 Cs Arpechim Pitesti 4.0 27.0 9.50 19.5
77 III Buzatu Cristian-Laurentiu-Gabr 1251 Cs Balotesti 4.0 24.0 12.00 14.0
78 II Gherghel Anandu 1205 Csm Cluj Napoca 3.5 34.0 17.50 19.5
79 Craciun Marius-Cosmin 1201 Css Nr. 1 Timisoara 3.5 31.5 13.75 19.0
80 III Bucur Mihai 1240 Cs Mediator Giarmata Vii 3.5 30.5 13.50 17.5
81 III Nema Alexandru-David 1260 Asociatia Sport Club Corona 2 3.5 29.0 9.25 17.5
82 Someseanu Adrian 1210 Cs Logic 64 Brasov 3.5 28.0 9.25 15.5
83 Savu Gheorghe-Dorin 1201 Cs Carpati Sinaia 3.5 27.5 9.25 18.5
84 III Balan Mihai-Stefan 1267 Cs Palatul Copiilor Buzau 3.5 27.0 11.00 16.0
85 Dobrin Ionut-Alexandru 1201 Clubul De Sah Diana Galati 3.5 26.0 8.50 12.5
86 III Donciu Mircea 1215 Cs Sah Club Galati 3.5 24.5 9.00 11.5
87 Zapciroiu Tudor 1201 Sah Club Ramnicu Valcea 3.5 24.5 8.50 14.0
88 Candea Gheorghe-Matei 1201 Acs Master Mind Bucuresti 3.5 23.5 10.75 12.5
89 II Gogonea Paul 1306 Cs Logic 64 Brasov 3.0 30.5 10.50 21.0
90 Carjila Theodor 1214 Acs Master Mind Bucuresti 3.0 27.5 6.00 16.0
91 Gioga Alexandru-Ionut 1201 Cs Carpati Sinaia 3.0 26.5 9.00 15.0
92 Stamatie Mihai-Robert 1201 Sah Club Ramnicu Valcea 3.0 25.5 10.00 14.0
93 Capatina Marius-Cristian 1203 Acs Master Mind Bucuresti 3.0 24.5 6.00 10.0
94 III Borsos Mihnea-Nicolae 1216 Cs Sah Club Brasov 3.0 24.0 8.00 12.0
95 Balan Alexandru-Constantin 1201 Ac De Sah Alfil Pitesti 3.0 24.0 6.25 9.0
96 Caba Victor-Paul 1201 Palatul Copiilor Oradea 3.0 24.0 4.00 12.0
97 III Pomirleanu Adrian-Constantin 1231 Cs Sah Club Brasov 3.0 23.0 9.50 12.0
98 Sirbu Andrei-Costin 1201 Cs Palatul Copiilor Buzau 3.0 19.5 5.75 8.5
99 Todosia Mihai-Theodor 1207 Cs Asociatia Axiopolis Sport C 2.5 28.5 7.00 14.5
100 Iacob Eduard-Teodor 1201 Cs Vointa Buzau 2.5 27.0 7.25 16.0
101 Chiscop Ioan 1201 Cs Logic 64 Brasov 2.5 25.5 7.50 13.0
102 III Dragoescu Gheorghe-Octavian 1201 Sah Club Ramnicu Valcea 2.0 26.0 4.50 11.0
103 II Leordean Raul-Casian 1351 Cs Tinere Sperante Baia Mare 2.0 22.0 3.50 11.0
104 Vadasan Bogdan 1201 Acs Sah Club Vados Arad 2.0 21.5 3.50 8.5
105 III Lucutar Teodor-Felix 1257 Cs Siciliana Bucuresti 1.5 22.5 3.25 5.5
106 III Niculae Stefan 1225 Cs Siciliana Bucuresti 1.5 20.0 1.25 5.5
107 Visan Dragos-Cezar 1201 Cs Vointa Buzau 1.0 22.0 0.50 7.0

 

GHITA  Alexandru

Rd. Masa Nr.start Numele Rtg. Club/Oras Pct. Rez.
1 36 36 II Macovei Alexandru-Fabian 1372 Acs Genius Galati 4.5 s 0
2 38 59 III Tanasa Florin-Petrisor 1261 Clubul Central De Sah Bucurest 4.0 w 1
3 33 46 II Mihul Rares-Cristian 1327 Clubul Central De Sah Bucurest 5.0 s 0
4 38 61 III Puscas Eli-Madian 1259 Palatul Copiilor Oradea 5.0 w 0
5 50 106 Visan Dragos-Cezar 1201 Cs Vointa Buzau 1.0 s 1
6 36 55 III Bulau Andrei-Cristian 1285 Cs Universitar Ploiesti 4.0 w 1
7 33 48 II Chiriac Matei 1314 Cs Micul Sahist Iasi 5.5 s 0
8 39 60 III Nema Alexandru-David 1260 Asociatia Sport Club Corona 2 3.5 s 1
9 32 56 III Nita Andrei 1285 Clubul Central De Sah Bucurest 5.0 w 0

 

 

 

" Finalele Campionatelor Naţionale de şah rapid, dezlegări şi blitz " 

                                                        IASI   /    1 - 4  decembrie 2011
                               
                    DIDILIUC  Dariana-Gabriela a ocupat locul III  la  "dezlegari" - senioare
                    si a obtinut   Medalia  de  bronz
                    De asemeni, la rapid si blitz a obtinut  locul I  la  junioare sub 16 ani .
                    MOSNEGUTU  Mariana - locul V la sah rapid si IV la blitz - senioare  ;
                    MOSNEGUTU  Klauss  locul  IV  la blitz  seniori ;                                                    
                                 MIROIU  George-Catalin : Locul V  la sah rapid ;
                    BACIU   Stefan     :   locul  VI  la blitz  seniori

         

 

                                  Campionatul National Dezlegari - Feminin 2011                
                
                Clasament final            

                                                                                                 

                     
              Loc         Nume                                                     Club                                                   Timp        Puncte

               1    Bulmaga Irina                                Cs Politehnica Iasi                                 118              22
               2    Marin Irina-Luiza                        Clubul Central De Sah Bucuresti      120             18
               3    Didiliuc Dariana-Gabriela        Cs Conpet Ploiesti                                   118             13.25
               4    Duca Delia-Monica                     CSU Brasov                                                   119             13
               5    Padurariu Ioana-Smaranda    Cs Politehnica Iasi                                  117               9.5
               6    Adoamnei Roxana                      Cs Universitar Ploiesti                            120               9.5
               7    Anton Roxana-Ana                    Cs Politehnica Iasi                                    116               3
               8    Sonfalean Maria-Laura             Css Targu Mures                                       118               0

 

Campionatul National de Sah rapid - Open 2011  - Seniori

  Clasament final 

Rk. Name RtgI RtgN Club/City Pts.  TB1   TB2   TB3 
1 Nanu Costica-Ciprian 2520 2520 Cs Dinamo Bucuresti 8.0 43.0 48.25 41.5
2 Manolache Marius 2550 2550 Cs Studentesc Medicina Timisoa 7.5 44.0 46.50 40.5
3 Marin Mihail 2534 2534 Acs De Sah Apa Nova Bucuresti 7.0 42.0 39.50 37.0
4 Ungureanu Vlad 2359 2359 Cs Politehnica Iasi 6.5 40.5 35.75 36.0
5 NM Miroiu George-Catalin 2326 2326 Cs Conpet Ploiesti 6.5 38.5 33.75 32.5
6 Marinescu Mircea 2182 2182 Cs Vointa Satu Mare 6.5 38.5 32.25 32.0
7 Taras Iulian-Ioan 2269 2269 Cs Politehnica Iasi 6.5 37.0 32.75 32.5
8 NM Ciobanu Aurelian 2266 2266 Clubul Municipal De Sah Speran 6.0 41.5 33.25 34.5
9 Pessi Emil-George 2254 2254 Acs De Sah Apa Nova Bucuresti 6.0 37.5 28.50 33.0
10 NM Garbea Bogdan 2272 2272 Cs Politehnica Iasi 6.0 37.5 28.00 31.0
11 I Stegariu Alexandru 2122 2122 Cs Cimentul Bicaz 6.0 36.0 28.00 32.0
12 NM Chifor Ovidiu-Emanuel 2205 2205 Cs Politehnica Iasi 6.0 33.5 26.50 29.5
13 Taras Dan-Gheorghe 2312 2312 Cs Politehnica Iasi 6.0 33.0 26.00 31.0
14 Stegariu Vlad-Ionut 2207 2207 Cs Politehnica Iasi 6.0 32.0 24.00 29.0
15 Danilov Vladimir 2440 2440 Cs Politehnica Iasi 5.5 40.5 28.75 32.0
16 Doncea Vladimir 2414 2414 Acs De Sah Apa Nova Bucuresti 5.5 40.0 29.75 31.5
17 Mosnegutu Klauss 2246 2246 Cs Conpet Ploiesti 5.5 40.0 27.25 32.5
18 Paval George 2229 2229 Cs Sfinxul Iasi 5.5 36.0 22.75 31.0
19 Lupascu Matei-Alexandru 1996 1996 Cs Politehnica Iasi 5.0 36.0 22.25 26.0
20 Pavel Sebastian-Ionut 2010 2010 Cs Politehnica Iasi 5.0 34.5 18.50 25.0
21 CM Toma Radu-Cristian 2052 2052 Cs Sah Club Brasov 5.0 34.0 20.00 28.0
22 Fugulyan Grigore 1968 1968 Cs Lacul Ursu Sovata 5.0 33.5 17.00 25.0
23 Acsinte Matei-Ionut 1982 1982 Cs Politehnica Iasi 5.0 33.0 20.00 26.0
24 Baciu Stefan 2218 2218 Cs Conpet Ploiesti 5.0 32.0 19.50 29.0
25 Olinici Emanuel 1807 1807 Cs Politehnica Iasi 5.0 32.0 18.50 22.0
26 Tiron Calin-Andrei 1841 1841 Cs Politehnica Iasi 5.0 31.5 16.50 23.0
27 I Teodoriu Victor 0 1428 Cs Sah Suceava 5.0 31.0 20.50 22.0
28 Baciu Radu-George 1767 1767 Clubul Central De Sah Bucurest 5.0 27.5 18.00 18.0
29 Pop Alexandru 2254 2254 Css Targu Mures 4.5 37.5 19.50 29.5
30 Tiron Lucian-Ilie 1844 1844 Cs Politehnica Iasi 4.5 32.0 14.75 25.5
31 Anuta Elefterie-Laurentiu 2026 2026 Cs Conpet Ploiesti 4.5 27.0 16.50 18.5
32 Ionita Ioan 1736 1736 Cs Politehnica Iasi 4.5 26.0 15.75 18.5
33 Schulz Carol-Iuliu 1835 1835 Cs Iasitel Iasi 4.0 34.0 13.50 23.0
34 Zubcu Vlad-George 1724 1724 Cs Politehnica Iasi 4.0 33.5 15.50 21.0
35 Marinescu Stefan 1980 1980 Cs Politehnica Iasi 4.0 31.0 15.50 21.5
36 Condurat Florin-Marian 1797 1797 Cs Politehnica Iasi 4.0 30.5 11.50 21.0
37 CM Scripcaru George-Daniel 1892 1892 Clubul Municipal De Sah Speran 4.0 30.0 13.75 22.5
38 CM Ghilea Andrei 0 1610 Cs Sah Suceava 4.0 29.5 13.50 16.0
39 Gheorghiu Calin 2003 2003 Cs Politehnica Iasi 4.0 28.5 14.75 21.5
40 Baciu Alexandru 1691 1691 Cs Politehnica Iasi 4.0 28.5 12.25 20.5
41 Calin Alexandru 1635 1635 Cs Micul Sahist Iasi 4.0 27.0 13.25 17.5
42 Gavrila Augustin-Ionut 1672 1672 Acs Duellist Iasi 4.0 27.0 12.50 20.0
43 Nistor Stefan 1651 1651 Cs Politehnica Iasi 4.0 26.5 10.00 18.0
44 Pintilie Vlad 1764 1764 Cs Politehnica Iasi 4.0 26.0 11.00 16.0
45 Costin Matei-Alexandru 1417 1417 Cs Politehnica Iasi 4.0 25.5 10.00 13.0
46 Rameder Carol-Sebastian 1616 1616 Cs Politehnica Iasi 4.0 24.5 9.50 15.0
47 Stoleriu George 1565 1565 Cs Sfinxul Iasi 3.5 32.5 13.50 18.5
48 II Padurariu Mihai-Edward 0 1478 Cs Romtelecom Suceava 3.5 27.0 10.00 17.5
49 Birzu Dragos-George 0 1201 Cs Politehnica Iasi 3.0 30.0 12.00 16.0
50 Cotruta Alexandru-Mihai 0 1447 Cs Politehnica Iasi 3.0 29.5 13.00 14.0
51 Albu George 0 1201 Cs Politehnica Iasi 3.0 28.0 11.50 17.0
52 Muntianu Razvan-Gavril 1394 1394 Cs Politehnica Iasi 3.0 28.0 11.50 14.0
53 I Ognean Mihnea-Ionut 1588 1588 Css Targu Mures 3.0 27.0 8.00 12.0
54 Puscas Filip-Andrei 1420 1420 Css Targu Mures 3.0 25.5 7.25 13.5
55 III Barbu Matei-Teodor 0 1238 Cs Politehnica Iasi 3.0 23.5 8.50 8.0
56 II Rosca Victor-Adrian 0 1382 Cs Politehnica Iasi 3.0 21.5 7.25 11.5
57 Stefan Cristinel 0 1201 Cs Politehnica Iasi 2.5 26.0 8.25 13.0
58 Radu Daniel 0 1434 Cs Politehnica Iasi 2.5 24.5 7.25 13.5
59 Mirosnicencu Mihai-Viorel 0 1536 Cs Politehnica Iasi 2.5 21.0 4.50 10.0
60 Nastasa Robert-Radu 1911 1911 Cs Politehnica Iasi 2.0 28.5 5.50 16.0
61 Baratosi Iosif-Gavril 1697 1697 Acs Mures 2004 Targu Mures 2.0 23.5 5.00 11.5
62 III Moisa Dimitrie-Cezar 0 1223 Cs Politehnica Iasi 2.0 22.5 6.75 4.5

 

MIROIU  GEORGE - CATALIN

Rd. Bo. SNo Name RtgI RtgN Club/City Pts. Res.
1 7 38 Ionita Ioan 1736 1736 Cs Politehnica Iasi 4.5 s 1
2 7 25 Lupascu Matei-Alexandru 1996 1996 Cs Politehnica Iasi 5.0 w 1
3 7 16 Baciu Stefan 2218 2218 Cs Conpet Ploiesti 5.0 s 1
4 1 1 Manolache Marius 2550 2550 Cs Studentesc Medicina Timisoa 7.5 s 0
5 6 19 Marinescu Mircea 2182 2182 Cs Vointa Satu Mare 6.5 w 0
6 9 28 Fugulyan Grigore 1968 1968 Cs Lacul Ursu Sovata 5.0 w 1
7 7 14 Mosnegutu Klauss 2246 2246 Cs Conpet Ploiesti 5.5 s ½
8 6 20 I Stegariu Alexandru 2122 2122 Cs Cimentul Bicaz 6.0 w 1
9 4 4 Danilov Vladimir 2440 2440 Cs Politehnica Iasi 5.5 s 1

Campionatul National de Sah rapid -  2011  - Senioare

  Clasament final  

1 WGM Cosma Elena-Luminita 2335 2335 Acs De Sah Apa Nova Bucuresti 8.0 35.5 41.00 40.0
2 WIM Padurariu Ioana-Smaranda 2247 2247 Cs Politehnica Iasi 8.0 35.0 39.00 39.0
3 WIM Bulmaga Irina 2334 2334 Cs Politehnica Iasi 7.0 36.0 35.00 35.5
4 WNM Adoamnei Roxana 1987 1987 Cs Universitar Ploiesti 5.0 36.5 21.75 27.0
5 WIM Mosnegutu Mariana 2156 2156 Cs Conpet Ploiesti 5.0 35.0 19.00 26.5
6 Ciungan Diana-Alexandra 1677 1677 Cs Logic 64 Brasov 5.0 31.5 17.00 23.0
7 WCM Cusmuliuc Diana-Elena 1740 1740 Cs Politehnica Iasi 5.0 30.5 18.00 21.5
8 WCM Anton Roxana-Ana 1850 1850 Cs Politehnica Iasi 5.0 29.0 18.25 24.5
9 WCM Morea Georgiana-Steluta 1881 1881 Cs Politehnica Iasi 4.5 38.0 17.50 28.0
10 WNM Pomirleanu Ana-Daniela 2022 2022 Cs Sah Club Brasov 4.5 37.0 18.50 26.5
11 WIM Marin Irina-Luiza 2151 2151 Clubul Central De Sah Bucurest 4.5 35.5 16.50 27.0
12 WCM Gelip Ioana 2000 2000 Cs Politehnica Iasi 4.0 32.0 15.00 21.5
13 Didiliuc Dariana-Gabriela 1505 1505 Cs Conpet Ploiesti 4.0 30.5 14.25 17.0
14 Azamfirei Smaranda-Georgiana 0 1364 Cs Politehnica Iasi 4.0 27.5 14.25 21.0
15 Verdes Adriana 0 1311 Cs Politehnica Iasi 4.0 27.5 13.50 21.0
16 Oloeriu Delia-Ioana 0 1326 Cs Politehnica Iasi 4.0 25.0 12.00 15.0
17 Bejan Clarisa-Iustina 1527 1527 Cs Politehnica Iasi 3.5 25.5 11.75 15.0
18 Sonfalean Maria-Laura 1631 1631 Css Targu Mures 2.5 27.5 8.50 10.5
19 Leseru Otilia-Georgiana 0 1320 Cs Politehnica Iasi 2.5 27.0 9.00 10.5
 

 

MOSNEGUTU  Mariana - locul V la sah rapid - senioare

Rd. Bo. SNo Name RtgI RtgN Club/City Pts. Res.
1 4 13 Sonfalean Maria-Laura 1631 1631 Css Targu Mures 2.5 w 1
2 4 19 Verdes Adriana 0 1311 Cs Politehnica Iasi 4.0 s 1
3 1 1 WGM Cosma Elena-Luminita 2335 2335 Acs De Sah Apa Nova Bucuresti 8.0 w 0
4 3 9 WCM Morea Georgiana-Steluta 1881 1881 Cs Politehnica Iasi 4.5 s 0
5 7 15 Didiliuc Dariana-Gabriela 1505 1505 Cs Conpet Ploiesti 4.0 w 1
6 3 3 WIM Padurariu Ioana-Smaranda 2247 2247 Cs Politehnica Iasi 8.0 s 0
7 6 11 WCM Cusmuliuc Diana-Elena 1740 1740 Cs Politehnica Iasi 5.0 w 1
8 5 7 WCM Gelip Ioana 2000 2000 Cs Politehnica Iasi 4.0 s ½
9 3 2 WIM Bulmaga Irina 2334 2334 Cs Politehnica Iasi 7.0 w ½

 

 

                   Campionatul National Dezlegari - Masculin 2011                
                

                Clasament final           

Loc Nume Club Timp Puncte
1 Marin Mihail Acs De Sah Apa Nova Bucuresti 120 38.3
2 Taras Dan-Gheorghe Cs Politehnica Iasi 115 25.8
3 Manolache Marius Cs Studentesc Medicina Timisoara 120 23.75
4 Doncea Vladimir Acs De Sah Apa Nova Bucuresti 120 21.6
5 Chirila Radu-Catalin CSM Baia Mare 120 21.3
6 Toma Radu-Cristian Cs Sah Club Brasov 114 20.2
7 Miroiu George-Catalin Cs Conpet Ploiesti 116 18
8 Pop Alexandru Css Targu Mures 120 15.75
9 Pessi Emil-George Acs De Sah Apa Nova Bucuresti 120 14.5
10 Garbea Bogdan Cs Politehnica Iasi 115 12.1
11 Ognean Mihnea-Ionut Css Targu Mures 113 11.5
12 Anuta Elefterie-Laurentiu Cs Conpet Ploiesti 120 10.7
13 Taras Ioan-Iulian Cs Politehnica Iasi 120 10.1
14 Baratosi Iosif-Gavril Acs Mures 2004 Targu Mures 120 9.5
15 Gavrila Augustin-Ionut Acs Duellist Iasi 120 4.5
16 Zubcu Vlad-George Cs Politehnica Iasi 120 4
17 Puscas Filip-Andrei Css Targu Mures 120 1.5
18 Padurariu Mihai-Edward Cs Romtelecom Suceava 105 0

 

Campionatul National de Blitz - Open 2011

Clasament final 

 

Rk. Name RtgI RtgN Club/City Pts.  TB1   TB2   TB3 
1 Marin Mihail 2534 2534 Acs De Sah Apa Nova Bucuresti 7.5 45.0 47.75 41.5
2 Doncea Vladimir 2414 2414 Acs De Sah Apa Nova Bucuresti 7.5 37.5 39.00 37.0
3 Danilov Vladimir 2440 2440 Cs Politehnica Iasi 7.0 43.0 38.50 37.0
4 Mosnegutu Klauss 2246 2246 Cs Conpet Ploiesti 7.0 39.0 36.00 36.0
5 Nanu Costica-Ciprian 2520 2520 Cs Dinamo Bucuresti 6.5 43.0 35.25 34.5
6 Baciu Stefan 2218 2218 Cs Conpet Ploiesti 6.5 39.5 34.75 33.5
7 NM Ciobanu Aurelian 2266 2266 Clubul Municipal De Sah Speran 6.5 38.5 34.50 34.5
8 Taras Dan-Gheorghe 2312 2312 Cs Politehnica Iasi 6.5 37.0 32.00 32.5
9 Ungureanu Vlad 2359 2359 Cs Politehnica Iasi 6.0 42.5 32.50 35.0
10 Marinescu Mircea 2182 2182 Cs Vointa Satu Mare 6.0 35.0 26.50 29.0
11 Stegariu Vlad-Ionut 2207 2207 Cs Politehnica Iasi 6.0 35.0 24.50 31.0
12 Acsinte Matei-Ionut 1982 1982 Cs Politehnica Iasi 6.0 30.0 24.00 24.0
13 Rucsandescu Dan 1902 1902 Cs Politehnica Iasi 5.5 39.0 25.25 30.5
14 NM Chifor Ovidiu-Emanuel 2205 2205 Cs Politehnica Iasi 5.5 37.5 25.75 29.5
15 IM Filip Lucian 2471 2471 Cs Micul Sahist Iasi 5.5 37.0 26.75 31.5
16 Manolache Marius 2550 2550 Cs Studentesc Medicina Timisoa 5.5 36.5 25.75 29.5
17 I Stegariu Alexandru 2122 2122 Cs Cimentul Bicaz 5.5 35.5 25.25 29.5
18 Marinescu Stefan 1980 1980 Cs Politehnica Iasi 5.5 35.0 23.25 27.0
19 Pessi Emil-George 2254 2254 Acs De Sah Apa Nova Bucuresti 5.5 34.0 24.75 27.0
20 Baciu Alexandru 1691 1691 Cs Politehnica Iasi 5.5 33.5 23.00 25.5
21 NM Miroiu George-Catalin 2326 2326 Cs Conpet Ploiesti 5.5 33.0 23.75 28.0
22 Tiron Calin-Andrei 1841 1841 Cs Politehnica Iasi 5.0 39.0 25.00 26.0
23 Gheorghiu Calin 2003 2003 Cs Politehnica Iasi 5.0 37.0 23.50 29.0
24 Taras Iulian-Ioan 2269 2269 Cs Politehnica Iasi 5.0 36.5 22.50 25.5
25 Stoleriu George 1565 1565 Cs Sfinxul Iasi 5.0 35.0 21.00 23.0
26 Ifrim Silviu 2165 2165 Cs Cimentul Bicaz 5.0 33.0 20.75 26.5
27 Zubcu Vlad-George 1724 1724 Cs Politehnica Iasi 5.0 32.5 18.50 23.0
28 CM Toma Radu-Cristian 2052 2052 ACS Mures 2004 Tg. Mures 5.0 32.0 18.50 27.0
29 NM Garbea Bogdan 2272 2272 Cs Politehnica Iasi 5.0 31.0 19.50 24.0
30 CM Oancea Catalin 2115 2115 Clubul Municipal De Sah Speran 5.0 30.5 21.00 24.0
31 CM Scripcaru George-Daniel 1892 1892 Clubul Municipal De Sah Speran 5.0 30.5 19.25 23.5
32 Solomon Ovidiu 2211 0 4.5 38.0 20.25 30.5
33 Pop Alexandru 2254 2254 Css Targu Mures 4.5 33.0 19.25 26.5
34 Calin Alexandru 1635 1635 Cs Micul Sahist Iasi 4.5 32.5 15.25 22.0
35 Fugulyan Grigore 1968 1968 Cs Lacul Ursu Sovata 4.5 30.5 14.75 22.0
36 Baratosi Iosif-Gavril 1697 1697 Acs Mures 2004 Targu Mures 4.5 30.0 13.75 19.0
37 Pavel Sebastian-Ionut 2010 2010 Cs Politehnica Iasi 4.5 28.5 14.75 22.5
38 Olinici Emanuel 1807 1807 Cs Politehnica Iasi 4.5 28.5 14.25 21.5
39 Lupascu Matei-Alexandru 1996 1996 Cs Politehnica Iasi 4.0 34.0 15.00 24.0
40 Gavrila Augustin-Ionut 1672 1672 Acs Duellist Iasi 4.0 33.0 16.50 21.0
41 Pintilie Vlad 1764 1764 Cs Politehnica Iasi 4.0 31.5 13.00 20.0
42 Tiron Lucian-Ilie 1844 1844 Cs Politehnica Iasi 4.0 31.0 10.50 23.0
43 Ionita Ioan 1736 1736 Cs Politehnica Iasi 4.0 30.5 16.00 20.0
44 Baciu Radu-George 1767 1767 Clubul Central De Sah Bucurest 4.0 27.5 14.00 17.0
45 II Padurariu Mihai-Edward 0 1478 Cs Romtelecom Suceava 4.0 27.5 12.00 17.0
46 Ghita Levi 1683 1683 Cs Politehnica Iasi 4.0 27.5 9.50 17.0
47 Nechita Vlad-Mihai 0 1474 Acs Philidor Iasi 4.0 25.0 10.00 10.0
48 Cotruta Alexandru-Mihai 0 1447 Cs Politehnica Iasi 4.0 24.5 9.00 15.0
49 I Ognean Mihnea-Ionut 1588 1588 Css Targu Mures 4.0 22.5 9.00 15.0
50 Rosca Ciprian 0 1747 3.5 32.0 16.75 22.5
51 Muntianu Razvan-Gavril 1394 1394 Cs Politehnica Iasi 3.5 29.0 12.00 16.5
52 Nistor Stefan 1651 1651 Cs Politehnica Iasi 3.5 26.5 10.50 14.5
53 Rameder Carol-Sebastian 1616 1616 Cs Politehnica Iasi 3.5 24.5 8.75 14.0
54 Botez Radu 0 1480 Cs Politehnica Iasi 3.5 23.5 12.25 15.5
55 Mirosnicencu Mihai-Viorel 0 1536 Cs Politehnica Iasi 3.0 28.0 10.00 14.5
56 Costin Matei-Alexandru 1417 1417 Cs Politehnica Iasi 3.0 27.0 10.00 15.0
57 Schulz Carol-Iuliu 1835 1835 Cs Iasitel Iasi 3.0 26.5 9.50 16.0
58 Iorga Corneliu 1654 1654 Cs Tinerii Maestri Bucuresti 3.0 26.5 5.50 17.0
59 II Rosca Victor-Adrian 0 1382 Cs Politehnica Iasi 3.0 26.0 7.00 13.0
60 Potomeanu Gheorghe 1640 1640 Cs Politehnica Iasi 3.0 24.0 7.00 12.0
61 Condurat Florin-Marian 1797 1797 Cs Politehnica Iasi 2.5 30.5 9.25 17.0
62 Radu Daniel 0 1434 Cs Politehnica Iasi 2.5 24.5 6.00 10.5
63 Anuta Elefterie-Laurentiu 2026 2026 Cs Conpet Ploiesti 2.0 29.0 6.75 14.5
64 Albu George 0 1201 Cs Politehnica Iasi 2.0 27.5 9.00 12.0
65 III Barbu Matei-Teodor 0 1238 Cs Politehnica Iasi 2.0 24.0 5.50 7.0
66 Puscas Filip-Andrei 1420 1420 Css Targu Mures 2.0 24.0 2.50 11.0
67 Birzu Dragos-George 0 1201 Cs Politehnica Iasi 1.5 24.0 5.75 6.5
68 Stefan Cristinel 0 0 Cs Politehnica Iasi 0.0 30.0 0.00 0.0

MOSNEGUTU  Klauss  locul  IV  la blitz  seniori

Rd. Bo. SNo Name RtgI RtgN Club/City Pts. Res.
1 15 48 Nistor Stefan 1651 1651 Cs Politehnica Iasi 3.5 s 1
2 13 30 Marinescu Stefan 1980 1980 Cs Politehnica Iasi 5.5 w 1
3 2 2 Marin Mihail 2534 2534 Acs De Sah Apa Nova Bucuresti 7.5 s 0
4 10 33 CM Scripcaru George-Daniel 1892 1892 Clubul Municipal De Sah Speran 5.0 w 1
5 8 28 Lupascu Matei-Alexandru 1996 1996 Cs Politehnica Iasi 4.0 w 1
6 5 22 I Stegariu Alexandru 2122 2122 Cs Cimentul Bicaz 5.5 s 1
7 2 5 Danilov Vladimir 2440 2440 Cs Politehnica Iasi 7.0 w 1
8 2 3 Nanu Costica-Ciprian 2520 2520 Cs Dinamo Bucuresti 6.5 s 0
9 4 4 IM Filip Lucian 2471 2471 Cs Micul Sahist Iasi 5.5 w 1

 

BACIU   Stefan     :   locul  VI  la blitz  seniori

Rd. Bo. SNo Name RtgI RtgN Club/City Pts. Res.
1 16 50 Calin Alexandru 1635 1635 Cs Micul Sahist Iasi 4.5 w 1
2 14 32 Rucsandescu Dan 1902 1902 Cs Politehnica Iasi 5.5 s 1
3 5 5 Danilov Vladimir 2440 2440 Cs Politehnica Iasi 7.0 w 0
4 11 30 Marinescu Stefan 1980 1980 Cs Politehnica Iasi 5.5 s 1
5 9 35 Tiron Calin-Andrei 1841 1841 Cs Politehnica Iasi 5.0 w 1
6 3 7 Ungureanu Vlad 2359 2359 Cs Politehnica Iasi 6.0 s 0
7 9 53 Stoleriu George 1565 1565 Cs Sfinxul Iasi 5.0 w 1
8 4 1 Manolache Marius 2550 2550 Cs Studentesc Medicina Timisoa 5.5 s 1
9 1 2 Marin Mihail 2534 2534 Acs De Sah Apa Nova Bucuresti 7.5 s ½

                                                                                                                                                                

Campionatul National de Blitz - Feminin 2011

Clasament final

Rk. Name RtgI RtgN Club/City Pts.  TB1   TB2   TB3 
1 WIM Padurariu Ioana-Smaranda 2247 2247 Cs Politehnica Iasi 7.5 36.5 36.75 38.5
2 WGM Cosma Elena-Luminita 2335 2335 Acs De Sah Apa Nova Bucuresti 6.5 38.0 34.50 34.5
3 WCM Gelip Ioana 2000 2000 Cs Politehnica Iasi 6.0 37.5 30.00 30.5
4 WIM Mosnegutu Mariana 2156 2156 Cs Conpet Ploiesti 5.5 38.0 27.25 29.5
5 WNM Adoamnei Roxana 1987 1987 Cs Universitar Ploiesti 5.5 37.5 28.25 28.5
6 WIM Marin Irina-Luiza 2151 2151 Clubul Central De Sah Bucurest 5.5 37.5 27.25 29.5
7 WCM Anton Roxana-Ana 1850 1850 Cs Politehnica Iasi 5.5 37.5 25.50 31.0
8 WIM Bulmaga Irina 2334 2334 Cs Politehnica Iasi 5.0 36.0 20.50 26.0
9 WCM Cusmuliuc Diana-Elena 1740 1740 Cs Politehnica Iasi 5.0 33.0 16.50 23.0
10 Oloeriu Delia-Ioana 0 1326 Cs Politehnica Iasi 5.0 29.0 14.00 25.0
11 Bejan Clarisa-Iustina 1527 1527 Cs Politehnica Iasi 4.0 29.0 11.00 21.0
12 WCM Morea Georgiana-Steluta 1881 1881 Cs Politehnica Iasi 4.0 28.5 8.00 21.0
13 Ciungan Diana-Alexandra 1677 1677 ACS Mures 2004 Tg. Mures 4.0 26.0 9.00 17.0
14 Didiliuc Dariana-Gabriela 1505 1505 Cs Conpet Ploiesti 4.0 25.5 8.00 17.0
15 Sonfalean Maria-Laura 1631 1631 Css Targu Mures 3.0 25.0 9.00 7.0
16 Azamfirei Smaranda-Georgiana 0 1364 Cs Politehnica Iasi 2.0 27.0 4.00 11.0
17 Verdes Adriana 0 1311 Cs Politehnica Iasi 2.0 26.0 5.00 9.0
18 Leseru Otilia-Georgiana 0 1320 Cs Politehnica Iasi 1.0 26.0 2.00 6.0

MOSNEGUTU  Mariana - locul IV la  blitz - senioare

Rd. Bo. SNo Name RtgI RtgN Club/City Pts. Res.
1 4 13 Bejan Clarisa-Iustina 1527 1527 Cs Politehnica Iasi 4.0 s 1
2 4 7 WNM Adoamnei Roxana 1987 1987 Cs Universitar Ploiesti 5.5 w 1
3 2 9 WCM Anton Roxana-Ana 1850 1850 Cs Politehnica Iasi 5.5 s 0
4 2 1 WGM Cosma Elena-Luminita 2335 2335 Acs De Sah Apa Nova Bucuresti 6.5 w 0
5 5 14 Didiliuc Dariana-Gabriela 1505 1505 Cs Conpet Ploiesti 4.0 s 1
6 4 10 WCM Cusmuliuc Diana-Elena 1740 1740 Cs Politehnica Iasi 5.0 w 1
7 3 6 WCM Gelip Ioana 2000 2000 Cs Politehnica Iasi 6.0 w 1
8 1 3 WIM Padurariu Ioana-Smaranda 2247 2247 Cs Politehnica Iasi 7.5 s 0
9 4 5 WIM Marin Irina-Luiza 2151 2151 Clubul Central De Sah Bucurest 5.5 w ½

 

                                             

                                           

 

 

 

DIN  CULISELE UNUI INCIDENT

 

 

 

 

Open   " Cupa Conpet Junior 2011 " - PLOIESTI -  26/27 noiembrie

                    SZOCS  Teodor - Iulian aflat intr-un week-end nefavorabil a terminat totusi
                    pe locul 3, iar MOS  Maria - Magdalena i-a cam terorizat pe baieti, doar
                    o oarecare lipsa de curaj si cele doua partide pierdute prin neprezentare in
                    primele doua runde ale competitiei privand-o de ocuparea unui loc mai
                   bun. Doar locul 4 la general, dar primul loc la fete.
                                       

 

Clasament final

Rk. Name FED Rtg Club/City Pts.  TB1   TB2   TB3 
1 Negulescu Alexandru ROU 1594 Cs Carpati Sinaia 7.5 1.0 38.0 50.0
2 I Dragulin Andrei ROU 1480 Cs Petrolul Ploiesti 7.5 0.0 37.5 48.5
3 Szocs Teodor-Iulian ROU 1524 Cs Conpet Ploiesti 7.0 0.0 37.0 46.0
4 Mos Maria-Magdalena ROU 1374 Cs Conpet Ploiesti 5.5 0.0 36.0 46.0
5 Imbrea Ersiliu-George ROU 1211 Cs Universitar Ploiesti 5.0 2.0 36.5 45.5
6 II Taga Stefan ROU 1377 Cs Petrolul Ploiesti 5.0 1.0 36.5 47.5
7 II Popa Vlad-Constantin ROU 1384 Cs Universitar Ploiesti 5.0 0.0 32.5 40.5
8 III Bulau Andrei-Cristian ROU 1285 Cs Universitar Ploiesti 4.5 0.0 35.5 43.5
9 Marin Ioana-Andreea ROU 1352 Cs Conpet Ploiesti 4.5 0.0 34.5 43.5
10 Tufeanu Andrei-Ionut ROU 1201 Cs Universitar Ploiesti 4.5 0.0 27.5 35.0
11 Bledea Cristian ROU 1201 Cs Universitar Ploiesti 4.0 0.0 34.0 44.0
12 Mandrila Mihai ROU 1201 Cs Universitar Ploiesti 4.0 0.0 30.5 38.5
13 Nicolae Diana ROU 1201 Cs Universitar Ploiesti 4.0 0.0 25.5 32.5
14 Zamfir Bogdan ROU 1201 Cs Universitar Ploiesti 4.0 0.0 24.5 30.0
15 Tabara Andrei ROU 1201 Cs Universitar Ploiesti 3.0 0.0 26.0 33.0
16 Coman Ana ROU 1201 Cs Universitar Ploiesti 2.0 0.0 25.5 33.0
17 Marin Alexia ROU 1201 Cs Universitar Ploiesti 1.0 0.0 25.0 31.5

 

 

"CAMPIONATUL  MONDIAL  DE  JUNIORI- 2011 "

                        Caldas Novas ( BRAZILIA ) 17 - 27  noiembrie
 
                    COMAN  Emilia - Florentina - reprezentanta Romaniei la "Fete 10 ani"             
                                  a avut o comportare onorabila, acumuland 5 puncte din 9 posibile, cu
                    care s-a situat pe locul 24 din 65 de concurente
   
                                                                               

 

Clasament final dupa 9 runde  -  Fete  10 ani

 

Rk.   Name FED RtgI Pts.  TB1  rtg+/-
1 WCM Obolentseva Alexandra RUS 1853 8.0 42.5 18.6
2 Radeva Viktoria BUL 1755 7.0 35.0 10.6
3 Arda Cagil Irmak TUR 1547 7.0 32.0 29.1
4 Guo Shuo CHN 0 6.5 36.5
5 Shuvalova Polina RUS 1522 6.5 35.5 59.1
6 WFM Caballero Quijano Mitzy Mishel PER 1770 6.5 34.5 -7.9
7 Sliwicka Alicia POL 1694 6.5 32.5 -22.5
8 Bidhar Rutumbara IND 1678 6.5 31.5 4.3
9 WCM Serikbay Assel KAZ 0 6.0 33.0
10 WFM Wang Annie USA 0 6.0 31.0
11 WFM Li Yunshan CHN 1760 5.5 34.5 -14.4
12 Bansi Prathima M IND 1681 5.5 32.5 -8.4
13 WFM Tarini Goyal IND 1641 5.5 32.5 0.9
14 Badelka Olga BLR 0 5.5 31.5
15 Gankhuyag Uchiral MGL 0 5.5 29.5
16 Devagharan Devina USA 0 5.5 29.0
17 WCM Morvay Eszter SVK 1553 5.5 26.0 0.0
18 Davis Katherine USA 0 5.5 24.0
19 Nguyen Emily USA 0 5.5 23.5
20 Balajayeva Khanim AZE 1637 5.0 29.5 18.3
21 Priyanka K IND 1584 5.0 28.5 -4.1
22 Kalaiyalahan Akshaya ENG 1668 5.0 28.5 -2.4
23 Lalla Kriti RSA 0 5.0 27.5
24 Coman Emilia-Florentina ROU 1428 5.0 26.0 41.4
25 Du Toit Stephanie WLS 0 5.0 25.5
26 Schneider Jana GER 0 5.0 24.5
27 Zevallos Ponce Andrea Fernanda PER 0 5.0 24.0
28 Sanati Charlotte GER 1665 5.0 23.5 -31.2
29 Frej Zofia POL 1534 5.0 23.5 -5.4
30 Nunonca Soto Lucero PER 0 5.0 22.5
31 Ruiztipantasig Mishell ECU 1480 5.0 22.0 7.2
32 Wang Constance CAN 0 5.0 21.0
33 Varela Maria De Los Angeles COL 1680 4.5 25.5 7.5
34 Hoshino Karen JPN 0 4.5 25.0
35 Bonilla Loor Stefanny ECU 1331 4.5 23.0 -4.8
36 WCM Ortiz Anahi ECU 1498 4.5 22.0 -1.6
37 Yapa Binudi Senarath SRI 0 4.5 20.5
38 Valdez Carlita BOL 1487 4.5 20.5 7.8
39 Stroganova Karina RUS 0 4.5 19.5
40 Oyunsuvd Bat-Erdene MGL 0 4.5 19.0
41 Teh De Zen MAS 1685 4.0 21.0 -41.7
42 Paraparan Varshini CAN 0 4.0 20.0
43 Mostacero Velarde Isabella Maribel PER 0 4.0 19.5
44 Munoz Clara Belen ARG 0 4.0 19.0
45 Carvalho Martins Andreia Merith BRA 0 4.0 18.0
46 Qureshi Sadia USA 0 4.0 17.0
47 Zhou Lily CAN 0 4.0 17.0
48 Major Polina BAH 0 4.0 17.0
49 Nunez Giler Fanny ECU 0 4.0 16.0
50 Poetsch Leonore GER 0 3.5 19.0
51 Lopez Sanchez Anastacia Antoni MEX 0 3.5 17.5
52 Van der Walt Alida Berandina RSA 0 3.5 16.0
53 WFM Antova Gabriela BUL 1700 3.0 21.0 -45.0
54 Korenova Magdalena CZE 0 3.0 18.0
55 Pacheco Yesenia ECU 0 3.0 16.0
56 Blond Hanten Elsa LUX 1520 3.0 15.0 0.0
57 Paredes Andrea ECU 0 3.0 15.0
58 Penafiel Mendoza Josselyne ECU 0 3.0 14.0
59 Goncalves Ana Clara Silva BRA 0 3.0 14.0
60 Halim Farhana NZL 0 3.0 13.0
61 Di Simoni Rafaela Moura BRA 0 3.0 8.0
62 Marais Nina RSA 0 2.5 13.5
63 Baez Gavilan Stefania Fiorella PAR 0 2.0 10.0
64 Canche Dominguez Monica Galilea MEX 0 2.0 5.0
65 Yusuf Shahana WLS 0 1.0 6.0

COMAN  Emilia - Florentina

Rd. Bo. SNo Name RtgI FED Pts. Res. we w-we K rtg+/-
1 24 45 Major Polina 0 BAH 4.0 s 1
2 3 3 WFM Li Yunshan 1760 CHN 5.5 w 0 0.12 -0.12 30 -3.60
3 18 58 Poetsch Leonore 0 GER 3.5 s ½
4 19 53 Pacheco Yesenia 0 ECU 3.0 w 1
5 12 12 Sanati Charlotte 1665 GER 5.0 w 1 0.20 0.80 30 24.00
6 6 2 WFM Caballero Quijano Mitzy Mishel 1770 PER 6.5 s 0 0.12 -0.12 30 -3.60
7 12 41 Hoshino Karen 0 JPN 4.5 s 0
8 19 7 Teh De Zen 1685 MAS 4.0 w 1 0.18 0.82 30 24.60
9 15 60 Schneider Jana 0 GER 5.0 s ½

 

Coman Emilia-Florentina 1428 ROU Rp:1474 Pts. 5.0
1 45 Major Polina 0 BAH 4.0 s 1 U 10 Girls
2 3 WFM Li Yunshan 1760 CHN 5.5 w 0 0.12 -0.12 30 -3.60 U 10 Girls
3 58 Poetsch Leonore 0 GER 3.5 s ½ U 10 Girls
4 53 Pacheco Yesenia 0 ECU 3.0 w 1 U 10 Girls
5 12 Sanati Charlotte 1665 GER 5.0 w 1 0.20 0.80 30 24.00 U 10 Girls
6 2 WFM Caballero Quijano Mitzy Mishel 1770 PER 6.5 s 0 0.12 -0.12 30 -3.60 U 10 Girls
7 41 Hoshino Karen 0 JPN 4.5 s 0 U 10 Girls
8 7 Teh De Zen 1685 MAS 4.0 w 1 0.18 0.82 30 24.60 U 10 Girls
9 60 Schneider Jana 0 GER 5.0 s ½ U 10 Girls

Rezultatele lotului de juniori al Romaniei - la CM din Brazilia

SNo Name RtgI FED 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Pts. Rk. K rtg+/- Group
6 Gavrilescu David 1800 ROU 1 1 0 0 ½ 1 1 1 1 6.5 8 30 0.00 U 8 Open
24 Coman Emilia-Florentina 1428 ROU 1 0 ½ 1 1 0 0 1 ½ 5.0 24 30 41.40 U 10 Girls
25 Deac Bogdan-Daniel 1790 ROU 1 1 ½ 0 1 1 1 0 1 6.5 10 15 4.95 U 10 Open
47 Jakab Kincso 1579 ROU 0 1 ½ ½ 1 0 0 0 0 3.0 75 30 9.90 U 12 Girls
34 Costachi Mihnea 1912 ROU 1 ½ 1 0 1 0 1 1 1 6.5 13 15 24.90 U 12 Open
50 Stanciu Ioana-Georgiana 1712 ROU 0 1 0 1 0 1 0 0 1 4.0 58 15 -15.00 U 14 Girls
30 Tomici Stefan 2160 ROU 1 1 ½ ½ 0 0 1 ½ ½ 5.0 43 15 -13.20 U 14 Open
18 WFM Visanescu Daria-Ioana 2057 ROU 1 ½ 0 1 1 0 1 1 0 5.5 19 15 -10.20 U 16 Girls
13 Doros Radu-Marian 2320 ROU ½ 1 1 1 0 1 1 1 0 6.5 5 15 17.55 U 16 Open
52 Vasilescu Maria 1835 ROU 0 0 0 0 ½ 1 1 1 1 4.5 40 15 5.55 U 18 Girls
25 Stanciu Alexandru-Ovidiu 2309 ROU 1 1 0 1 ½ 0 1 1 ½ 6.0 13 15 5.40 U 18 Open

 

                   

Open-ul  " Toamna Sahista Prahoveana "- Turneul principal - Ploiesti /12-20  n0v.
                Aflat in mare forma sportiva si la sfarsit de juniorat,reprezentantul CONPET,
         MIROIU  GEORGE - CATALIN si-a spulberat toti adversarii,clasandu-se pe
primul loc cu 9 victorii din tot atatea posibile.

CLASAMENT   FINAL

Rk. Name FED Rtg Club/City Pts.  TB1   TB2   TB3 
1 NM Miroiu George-Catalin ROU 2326 Cs Conpet Ploiesti 9.0 0.0 40.0 52.0
2 I Turlea Constantin ROU 2026 Cs Universitar Ploiesti 7.5 0.0 40.5 53.0
3 WNM Adoamnei Roxana ROU 1987 Cs Universitar Ploiesti 6.5 0.0 39.5 52.0
4 I Herea Sergiu-Gabriel ROU 1765 Csm Ploiesti 6.5 0.0 39.0 52.0
5 CM Dobrin Catalin ROU 1861 Acs Uztel Ploiesti 6.0 0.0 37.0 48.0
6 I Olariu Mihail ROU 1841 Cs Petrolul Ploiesti 6.0 0.0 33.5 43.0
7 I Vezeteu Daniel ROU 2038 Cs Petrolul Ploiesti 5.5 0.0 40.5 54.0
8 CM Anuta Elefterie-Laurentiu ROU 2026 Cs Conpet Ploiesti 5.5 0.0 40.5 53.5
9 I Iordache Adrian ROU 2028 Csm Ploiesti 5.5 0.0 39.5 53.0
10 I Sandu Marian-Catalin ROU 1732 Csm Ploiesti 5.5 0.0 36.5 45.0
11 I Chiru Alexandru ROU 1903 Cs Petrolul Ploiesti 5.5 0.0 36.0 47.5
12 I Sandulescu Gheorghe ROU 1887 Cs Conpet Ploiesti 5.5 0.0 35.5 44.0
13 I Manole Anghel ROU 1652 Cs Conpet Ploiesti 5.5 0.0 33.5 41.5
14 I Romosan Cristian ROU 1852 Cs Conpet Ploiesti 5.5 0.0 31.0 39.5
15 CM Stoicescu Horia ROU 1918 Cs Carpati Sinaia 5.0 0.0 38.5 51.5
16 CM Telea Stefan ROU 2143 Acs Uztel Ploiesti 5.0 0.0 38.0 50.0
17 I Anghel Stefan ROU 1613 Cs Conpet Ploiesti 5.0 0.0 33.5 42.5
18 I Dumitrescu Mihaela-Andreea ROU 1519 Cs Petrolul Ploiesti 5.0 0.0 32.0 42.0
19 I Didiliuc Dariana-Gabriela ROU 1505 Cs Conpet Ploiesti 5.0 0.0 29.5 37.5
20 III Botea Daniel-Nicusor ROU 1216 Cs Gambitul Damei Ploiesti 4.5 0.0 33.5 43.0
21 III Balea Dumitru-Lucian ROU 1501 Cs Universitatea Targoviste 4.5 0.0 33.5 41.5
22 I Pepene Ionut ROU 1731 Cs Petrolul Ploiesti 4.5 0.0 33.0 42.0
23 I Szocs Teodor-Iulian ROU 1524 Cs Conpet Ploiesti 4.5 0.0 32.0 40.5
24 II Taga Stefan ROU 1332 Cs Petrolul Ploiesti 4.5 0.0 28.5 36.0
25 III Popp Matei-Aurelian ROU 1210 Cs Energy Cameron Campina 4.5 0.0 25.5 32.5
26 I Dragulin Andrei ROU 1480 Cs Petrolul Ploiesti 4.0 0.0 32.5 41.0
27 II Ciobanu Alexandru ROU 1369 Cs Petrolul Ploiesti 4.0 0.0 32.0 39.5
28 I Stoica Eduard-Constantin ROU 1437 Csm Ploiesti 4.0 0.0 32.0 39.5
29 I Tentu Valentina ROU 1504 Cs Petrolul Ploiesti 4.0 0.0 31.5 41.0
30 Coman Adrian-Catalin ROU 1213 Cs Conpet Ploiesti 4.0 0.0 28.0 36.0
31 I Negulescu Alexandru ROU 1594 Cs Carpati Sinaia 4.0 0.0 28.0 35.0
32 III Malaescu Mihai-Adrian ROU 1239 Cs Conpet Ploiesti 3.5 0.0 32.0 41.5
33 II Stroe Flavius-Gabriel ROU 1447 Csm Ploiesti 3.5 0.0 29.5 38.5
34 II Traila Alexandru-Irinel ROU 1342 Csm Ploiesti 3.5 0.0 29.5 37.5
35 II Poama-Covaci Iulia ROU 1365 Csm Ploiesti 3.5 0.0 29.0 39.0
36 Ciobanu Catalin-Mihai ROU 1201 Cs Petrolul Ploiesti 3.5 0.0 26.5 33.5
37 II Marin Ioana-Andreea ROU 1352 Cs Conpet Ploiesti 3.5 0.0 26.0 32.5
38 Nistor Andreea-Daniela ROU 1201 Cs Petrolul Ploiesti 3.5 0.0 25.5 31.5
39 Imbrea Ersiliu-George ROU 1211 Cs Universitar Ploiesti 3.0 1.0 27.5 34.5
40 Grigore Teodor-Florin ROU 1201 Csm Ploiesti 3.0 0.0 25.5 32.5
41 II Dragnea Marius ROU 1203 Cs Petrolul Ploiesti 2.5 0.0 27.0 34.0
42 III Radulescu Alexandru-Eugen ROU 1298 Csm Ploiesti 2.5 0.0 26.5 33.5
43 Voicea David-Alexandru ROU 1201 Csm Ploiesti 2.5 0.0 22.0 29.0
44 I Coman Emilia-Florentina ROU 1428 Cs Conpet Ploiesti 2.0 0.0 29.5 40.5
45 II Nistor Gabriela ROU 1233 Cs Petrolul Ploiesti 2.0 0.0 26.0 33.0
46 III Neagu Adena-Mihaela ROU 1246 Csm Ploiesti 2.0 0.0 23.5 30.5
47 Stefan Roxana-Florina ROU 1201 C.s. Petrolul Ploiesti 2.0 0.0 20.0 25.5
48 Irimia Andreea-Alexandra ROU 1201 Cs Petrolul Ploiesti 1.5 0.0 22.0 28.5

MIROIU  GEORGE - CATALIN

Rd. Bo. SNo Name Rtg FED Club/City Pts. Res.
1 1 25 I Coman Emilia-Florentina 1428 ROU Cs Conpet Ploiesti 2.0 s 1
2 1 14 I Herea Sergiu-Gabriel 1765 ROU Csm Ploiesti 6.5 w 1
3 1 9 I Chiru Alexandru 1903 ROU Cs Petrolul Ploiesti 5.5 s 1
4 1 6 I Turlea Constantin 2026 ROU Cs Universitar Ploiesti 7.5 w 1
5 1 5 CM Anuta Elefterie-Laurentiu 2026 ROU Cs Conpet Ploiesti 5.5 s 1
6 1 3 I Vezeteu Daniel 2038 ROU Cs Petrolul Ploiesti 5.5 w 1
7 1 7 WNM Adoamnei Roxana 1987 ROU Cs Universitar Ploiesti 6.5 s 1
8 1 8 CM Stoicescu Horia 1918 ROU Cs Carpati Sinaia 5.0 w 1
9 1 4 I Iordache Adrian 2028 ROU Csm Ploiesti 5.5 s 1

                     Open-ul  "Toamna Sahista Prahoveana"-Copii 10 ani  - Ploiesti  /  7-16 n0v.

                                SZOCS  Teodor - Iulian- lider autoritar - castiga locul I cu  8,5 din 9 partide.

                                MOS  Maria - Magdalena ocupa locul 2 la fete

                                                           

CLASAMENT   FINAL

Rk. Name FED Rtg Club/City Pts.  TB1   TB2   TB3 
1 I Szocs Teodor-Iulian ROU 1524 Cs Conpet Ploiesti 8.5 0.0 49.5 46.75
2 I Dragulin Andrei ROU 1480 Cs Petrolul Ploiesti 7.5 0.0 50.5 38.75
3 II Stroe Flavius-Gabriel ROU 1447 Csm Ploiesti 6.5 0.0 50.5 32.75
4 II Traila Alexandru-Irinel ROU 1342 Csm Ploiesti 6.0 0.0 48.5 27.00
5 I Tentu Valentina ROU 1504 Cs Petrolul Ploiesti 5.5 0.0 50.0 26.75
6 II Taga Stefan ROU 1332 Cs Petrolul Ploiesti 5.0 0.0 49.5 22.00
7 II Mos Maria-Magdalena ROU 1374 Cs Conpet Ploiesti 5.0 0.0 47.0 20.25
8 II Ciobanu Alexandru ROU 1369 Cs Petrolul Ploiesti 5.0 0.0 46.5 22.25
9 II Nistor Gabriela ROU 1233 Cs Petrolul Ploiesti 5.0 0.0 44.0 20.50
10 Mastalos Iannis-Mihai ROU 1201 Cs Universitar Ploiesti 5.0 0.0 38.5 18.00
11 III Bulau Andrei-Cristian ROU 1285 Cs Universitar Ploiesti 4.5 0.0 46.0 17.00
12 III Neagu Adena-Mihaela ROU 1246 Csm Ploiesti 4.5 0.0 44.5 17.50
13 Voicea David-Alexandru ROU 1201 Csm Ploiesti 4.5 0.0 40.0 19.25
14 Grigore Teodor-Florin ROU 1201 Csm Ploiesti 4.5 0.0 37.5 16.00
15 III Ghita Alexandru ROU 1201 Cs Conpet Ploiesti 4.5 0.0 36.5 13.50
16 II Popa Vlad-Constantin ROU 1384 Cs Universitar Ploiesti 4.0 0.0 41.0 15.50
17 III Iacob Razvan-Cristian ROU 1252 Cs Universitar Ploiesti 4.0 0.0 38.5 14.25
18 III Ionescu Andrei-Cezar ROU 1217 Cs Conpet Ploiesti 4.0 0.0 34.5 11.50
19 Irimia Andreea-Alexandra ROU 1201 Cs Petrolul Ploiesti 4.0 0.0 32.0 10.00
20 II Marin Ioana-Andreea ROU 1352 Cs Conpet Ploiesti 3.5 0.0 37.0 12.00
21 Coconea Alexia-Gabriela ROU 1201 Cs Petrolul Ploiesti 3.0 2.0 29.0 8.00
22 Serban Cristian-Stefan ROU 1201 Cs Universitar Ploiesti 3.0 1.0 33.5 8.00
23 Negrea Miruna-Ioana ROU 1201 Cs Petrolul Ploiesti 3.0 0.0 31.5 7.50
24 Tompi Bianca-Andreea ROU 1201 Cs Petrolul Ploiesti 2.0 0.0 31.0 4.50
25 Popescu Mihnea-Daniel ROU 1201 C.s. Petrolul Ploiesti 2.0 0.0 28.0 4.00

 

SZOCS  Teodor - Iulian

Rd. Bo. SNo Name Rtg FED Club/City Pts. Res.
1 1 13 III Neagu Adena-Mihaela 1246 ROU Csm Ploiesti 4.5 w 1
2 1 9 II Traila Alexandru-Irinel 1342 ROU Csm Ploiesti 6.0 s 1
3 1 4 II Stroe Flavius-Gabriel 1447 ROU Csm Ploiesti 6.5 w 1
4 1 2 I Dragulin Andrei 1480 ROU Cs Petrolul Ploiesti 7.5 s 1
5 1 3 I Tentu Valentina 1504 ROU Cs Petrolul Ploiesti 5.5 w ½
6 1 7 II Ciobanu Alexandru 1369 ROU Cs Petrolul Ploiesti 5.0 s 1
7 1 6 II Mos Maria-Magdalena 1374 ROU Cs Conpet Ploiesti 5.0 w 1
8 1 10 II Taga Stefan 1332 ROU Cs Petrolul Ploiesti 5.0 w 1
9 1 11 III Bulau Andrei-Cristian 1285 ROU Cs Universitar Ploiesti 4.5 s 1

MOS  Maria - Magdalena

Rd. Bo. SNo Name Rtg FED Club/City Pts. Res.
1 6 18 Grigore Teodor-Florin 1201 ROU Csm Ploiesti 4.5 s ½
2 7 8 II Marin Ioana-Andreea 1352 ROU Cs Conpet Ploiesti 3.5 w 1
3 4 25 Voicea David-Alexandru 1201 ROU Csm Ploiesti 4.5 w 1
4 2 7 II Ciobanu Alexandru 1369 ROU Cs Petrolul Ploiesti 5.0 s ½
5 2 2 I Dragulin Andrei 1480 ROU Cs Petrolul Ploiesti 7.5 w 0
6 5 12 III Iacob Razvan-Cristian 1252 ROU Cs Universitar Ploiesti 4.0 s 1
7 1 1 I Szocs Teodor-Iulian 1524 ROU Cs Conpet Ploiesti 8.5 s 0
8 5 5 II Popa Vlad-Constantin 1384 ROU Cs Universitar Ploiesti 4.0 w 1
9 4 9 II Traila Alexandru-Irinel 1342 ROU Csm Ploiesti 6.0 s 0

                             " Campionatului National de sah pentru echipe mixte de juniori"

                   Caciulata  28 - 30 octombrie

          Medalie de bronz pentru reprezentanta Prahovei - C.S.M. + Conpet Ploiesti
          Junioara  noastra  COMAN Emilia-Florentina a jucat pe masa a-3-a fiind
              in media echipei.

                   

 

CLASAMENT   FINAL

Rk. Team 1a 1b 2a 2b 3a 3b 4a 4b  TB1   TB2   TB3 
1 Css Palatul Cop. C-ta + Callatis Mangali  *   *  3 2 2 16.5 0 10
2 C.S. Politehnica Iasi 1 2  *   *  2 12.5 0 8
3 C.S.M. + Conpet Ploiesti ½ 2 2  *   *  3 3 12.0 0 6
4 C.S. Otopeni ½ 1 1  *   *  7.0 0 0

 

 1. Css Palatul Cop. C-ta + Callatis Mangali (RtgAvg:1685, TB1: 16.5 / TB2: 0)

 

Bo. Name Rtg FED 1 2 3 4 5 6 Pts. Games RtgAvg
1 Salim Riza 1925 ROU 1 ½ 1 1 ½ ½ 4.5 6 1751
2 Savulescu Andrei-Sebastian 1712 ROU 1 1 1 1 0 ½ 4.5 6 1532
3 Copilu Codruta-Alexa 1576 ROU ½ ½ ½ 0 1 ½ 3.0 6 1606
4 Salim Arzu 1527 ROU 1 1 1 0 ½ 1 4.5 6 1416

 

  2. C.S. Politehnica Iasi (RtgAvg:1676, TB1: 12.5 / TB2: 0)

Bo. Name Rtg FED 1 2 3 4 5 6 Pts. Games RtgAvg
1 Olinici Emanuel 1781 ROU ½ ½ 1 1 ½ 0 3.5 6 1799
2 Zubcu Vlad-George 1724 ROU 1 0 1 ½ 1 1 4.5 6 1528
3 Hrib Andrada-Ioana 1672 ROU 1 ½ ½ 0 0 0 2.0 6 1513
4 Bejan Clarisa-Iustina 1527 ROU 0 0 0 1 ½ 1 2.5 6 1478

 

  3. C.S.M. + Conpet Ploiesti (RtgAvg:1492, TB1: 12 / TB2: 0)

Bo. Name Rtg FED 1 2 3 4 5 6 Pts. Games RtgAvg
1 Herea Sergiu-Gabriel 1747 ROU 0 1 0 0 1 1 3.0 6 1810
2 Stoica Eduard-Constantin 1437 ROU 0 1 0 0 1 0 2.0 6 1624
3 Coman Emilia-Florentina 1420 ROU ½ 0 ½ 1 0 1 3.0 6 1658
4 Poama-Covaci Iulia 1365 ROU 0 1 1 1 1 0 4.0 6 1470

 

  4. C.S. Otopeni (RtgAvg:1561, TB1: 7 / TB2: 0)

Bo. Name Rtg FED 1 2 3 4 5 6 Pts. Games RtgAvg
1 Stancu Robert-Alexandru 1724 ROU ½ 0 0 0 0 ½ 1.0 6 1818
2 Mamele Stefan-Bogdan 1436 ROU 0 0 0 ½ 0 ½ 1.0 6 1624
3 Stanciu Andreea-Briana 1727 ROU 1 1 ½ 1 1 ½ 5.0 6 1532
4 Mihai Ioana-Maria 1357 ROU 0 0 0 0 0 0 0.0 6 1497

COMAN Emilia

Rd. SNo Name Rtg FED Pts. Res.
1 3 Copilu Codruta-Alexa 1576 ROU 3.0 w ½
2 7 Stanciu Andreea-Briana 1727 ROU 5.0 w 0
3 17 Hrib Andrada-Ioana 1672 ROU 2.0 s ½
4 3 Copilu Codruta-Alexa 1576 ROU 3.0 s 1
5 7 Stanciu Andreea-Briana 1727 ROU 5.0 s 0
6 17 Hrib Andrada-Ioana 1672 ROU 2.0 w 1

 

                        Festivalul International de Sah "Elisabeta Polihroniade"

                                Editia III    -      Caciulata  21 - 27 octombrie

                                     5 locuri I  , 2 locuri II  si  1 loc III  la sah practic, sah rapid, blitz si
                           dezlegari , pentru cei doi juniori ai CONPET - ului :
                           COMAN Emilia-Florentina  la " Turneul CamPIONilor"       si
                           SZOCS  Teodor - Iulian    la  " Turneul Candidatilor "

                                                    

" Turneul CamPIONilor"

SAH  CLASIC

Rk. Name FED Rtg Club/City Pts.  TB1   TB2   TB3 
1 Nastase Andreea-Cristina ROU 1545 Cs Snagov 5.0 0.0 11.00 0
2 Coman Emilia-Florentina ROU 1420 Cs Conpet Ploiesti 3.0 1.0 7.00 0
  Ciocan Maria-Alexandra ROU 1574 Sah Club Ramnicu Valcea 3.0 1.0 7.00 0
4 Panainte Andreea-Bianca ROU 1512 Css Palatul Copiilor Constanta 1.0 0.0 3.00 0

SAH RAPID

Rk. Name FED Rtg Club/City Pts.  TB1   TB2   TB3 
1 Nastase Andreea-Cristina ROU 1545 Cs Snagov 5.0 0.0 12.00 0
2 Panainte Andreea-Bianca ROU 1512 Css Palatul Copiilor Constanta 3.0 0.0 5.50 0
3 Coman Emilia-Florentina ROU 1420 Cs Conpet Ploiesti 2.5 0.0 7.00 0
4 Ciocan Maria-Alexandra ROU 1574 Sah Club Ramnicu Valcea 1.5 0.0 5.00 0

BLITZ

Rk. Name FED Rtg Club/City Pts.  TB1   TB2   TB3 
1 Coman Emilia-Florentina ROU 1420 Cs Conpet Ploiesti 4.5 0.0 11.25 0
2 Panainte Andreea-Bianca ROU 1512 Css Palatul Copiilor Constanta 3.5 0.0 8.25 0
3 Ciocan Maria-Alexandra ROU 1574 Sah Club Ramnicu Valcea 2.0 0.0 6.50 0
4 Nastase Andreea-Cristina ROU 1545 Cs Snagov 2.0 0.0 5.50 0

DEZLEGARI

Festivalul Elisabeta Polihroniade 2011 - dezlegari F10
Clasament
Loc Nume Club Timp Puncte
1 Coman Emilia-Florentina Cs Conpet Ploiesti 53 22
2 Rohlicek Anca-Elena Css Nr. 1 Timisoara 45 15
3 Nastase Andreea-Cristina Cs Snagov 54 10
4 Panescu Angelina Sah Club Ramnicu Valcea 58 10
5 Bucur Denisa-Andreea Cs Logic 64 Brasov 46 5
6 Oloeriu Delia-Ioana Cs Politehnica Iasi 47 5
7 Azamfirei Smaranda-Georgiana Cs Politehnica Iasi 55 5
8 Neagu Adena-Mihaela Csm Ploiesti 60 2

Turneul Candidatilor

SAH  CLASIC

Rk. Name FED Rtg Club/City Pts.  TB1   TB2   TB3 
1 Szocs Teodor-Iulian ROU 1524 Cs Conpet Ploiesti 4.0 0.5 12.50 16.0
2 Csurka Roland ROU 1668 Cs Sig-Mar Sighetu Marmatiei 4.0 0.5 11.75 15.5
3 Oprita Matei ROU 1492 Cs Snagov 3.5 0.0 9.50 15.5
4 I Handac Alexandru-Radu ROU 1544 Cs Fc Callatis Mangalia 3.0 0.0 8.25 15.5
5 Ionica Ion-Flavio ROU 1296 Sah Club Ramnicu Valcea 3.0 0.0 7.00 13.0
6 Kelemen Norbert ROU 1419 Css Targu Mures 3.0 0.0 5.00 12.5
7 I Otetea Andrei ROU 1593 Cs Colosseum Giurgiu 3.0 0.0 4.50 11.5
8 Grigore Teodor-Florin ROU 1201 Csm Ploiesti 2.5 0.0 5.00 13.0
9 II Corbeanu Andrei ROU 1323 Sah Club Ramnicu Valcea 2.0 0.0 3.50 13.0
10 Jancso Balint ROU 1201 Css Odorheiu Secuiesc 2.0 0.0 3.00 11.5
11 III Faleschini Sasha-Ettore ROU 1228 Palatul Copiilor Craiova 2.0 0.0 2.50 11.0
12 Krizbai Kazmer ROU 1201 Css Odorheiu Secuiesc 2.0 0.0 1.50 8.5
13 Stamatie Mihai-Robert ROU 1201 Sah Club Ramnicu Valcea 1.0 0.0 2.50 12.5
14 III Gheorghiu Georgian-Leonard ROU 1216 Cs Fairplay Braila 0.5 0.0 1.25 11.0

SAH RAPID

Rk. Name FED Rtg Club/City Pts.  TB1   TB2   TB3 
1 Csurka Roland ROU 1668 Cs Sig-Mar Sighetu Marmatiei 5.0 0.0 15.00 15.0
2 Szocs Teodor-Iulian ROU 1524 Cs Conpet Ploiesti 4.0 0.0 8.00 13.0
3 I Handac Alexandru-Radu ROU 1544 Cs Fc Callatis Mangalia 3.5 0.0 7.75 13.0
4 Oprita Matei ROU 1492 Cs Snagov 3.0 0.0 6.50 15.5
5 I Otetea Andrei ROU 1593 Cs Colosseum Giurgiu 3.0 0.0 4.50 12.5
6 Grigore Teodor-Florin ROU 1201 Csm Ploiesti 3.0 0.0 4.50 12.5
7 Kelemen Norbert ROU 1419 Css Targu Mures 3.0 0.0 4.00 9.0
8 Jancso Balint ROU 1201 Css Odorheiu Secuiesc 2.5 0.0 3.25 10.0
9 Ionica Ion-Flavio ROU 1296 Sah Club Ramnicu Valcea 2.0 0.0 4.00 15.5
10 Krizbai Kazmer ROU 1201 Css Odorheiu Secuiesc 1.5 0.0 3.75 13.5
11 II Corbeanu Andrei ROU 1323 Sah Club Ramnicu Valcea 1.5 0.0 2.25 12.5
12 III Faleschini Sasha-Ettore ROU 1228 Palatul Copiilor Craiova 1.5 0.0 2.25 11.5
13 Stamatie Mihai-Robert ROU 1201 Sah Club Ramnicu Valcea 1.5 0.0 0.75 7.5
14 III Gheorghiu Georgian-Leonard ROU 1216 Cs Fairplay Braila 0.0 0.0 0.00 14.0

BLITZ

Rk. Name FED Rtg Club/City Pts.  TB1   TB2   TB3 
1 Szocs Teodor-Iulian ROU 1524 Cs Conpet Ploiesti 4.5 0.0 11.50 13.5
2 Oprita Matei ROU 1492 Cs Snagov 4.0 0.0 11.00 15.0
3 Csurka Roland ROU 1668 Cs Sig-Mar Sighetu Marmatiei 3.5 0.0 11.00 17.5
4 Ionica Ion-Flavio ROU 1296 Sah Club Ramnicu Valcea 3.0 0.0 6.50 14.0
5 I Otetea Andrei ROU 1593 Cs Colosseum Giurgiu 3.0 0.0 6.50 13.0
6 I Handac Alexandru-Radu ROU 1544 Cs Fc Callatis Mangalia 3.0 0.0 6.00 14.0
7 Kelemen Norbert ROU 1419 Css Targu Mures 3.0 0.0 6.00 13.5
8 III Faleschini Sasha-Ettore ROU 1228 Palatul Copiilor Craiova 2.5 0.0 3.00 10.0
9 Jancso Balint ROU 1201 Css Odorheiu Secuiesc 2.0 0.0 3.00 11.0
10 Grigore Teodor-Florin ROU 1201 Csm Ploiesti 2.0 0.0 2.50 12.0
11 II Corbeanu Andrei ROU 1323 Sah Club Ramnicu Valcea 2.0 0.0 1.00 11.0
12 Krizbai Kazmer ROU 1201 Css Odorheiu Secuiesc 1.5 0.0 1.00 10.0
13 Stamatie Mihai-Robert ROU 1201 Sah Club Ramnicu Valcea 1.0 0.0 0.00 9.0
14 III Gheorghiu Georgian-Leonard ROU 1216 Cs Fairplay Braila 0.0 0.0 0.00 11.5

 

DEZLEGARI

Festivalul Elisabeta Polihroniade 2011 - dezlegari B10
Clasament
Loc Nume Club Timp Puncte
1 Szocs Teodor-Iulian Cs Conpet Ploiesti 50 25
2 Oprita Matei Cs Snagov 22 24
3 Otetea Andrei Cs Colosseum Giurgiu 42 20
4 Grigore Teodor-Florin Csm Ploiesti 53 17
5 Faleschini Sasha-Ettore Palatul Copiilor Craiova 54 17
6 Calin Alexandru Cs Micul sahist Iasi 18 15
7 Csurka Roland Cs Sig-Mar Sighetu Marmatiei 30 15
8 Kelemen Norbert Css Targu Mures 60 15
9 Handac Alexandru-Radu Cs Fc Callatis Mangalia 38 10

        A  - 2 - A  NORMA de MAESTRU   INTERNATIONAL 
                OBTINUTA (la  SUPERLIGA ) de  MIROIU  GEORGE - CATALIN

                               "SUPERLIGA - 2011 " -Brasov  8 - 16 octombrie

        O retrogradare anuntata. Cand ghinionul te-a trecut pe lista, te viziteaza regulat

                                                                           

 

CLASAMENT   FINAL

Rk. Team 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  TB1   TB2   TB3 
1 C.S AEM LUXTEN TIMISOARA  *  3 5 4 4 4 17 0 40.0
2 A.C.S DE SAH APA NOVA BUCURESTI 3  *  4 4 4 5 15 0 34.0
3 C.S STUDENTESC MEDICINA TIMISOARA 1  *  4 4 14 0 32.0
4 C.S POLITEHNICA IASI 2 2  *  5 3 4 11 0 29.0
5 C.S UNIVERSITAR PLOIESTI 2 2  *  10 0 26.5
6 CLUBUL DE SAH AL MUN. BAIA MARE ½ 2  *  3 3 8 0 24.0
7 C.S VICTORIA TECHIRGHIOL 2 2 2  *  4 4 23.0
8 C.S.M LUGOJ ½ 1 3  *  3 4 1 21.0
9 C.S MUNCITORUL RESITA ½ ½ 3 3  *  4 1 19.5
10 C.S CONPET PLOIESTI 1 2 3  *  3 0 21.0

 

                                            

                MI - MILU Romeo - Sorin       MN - MOSNEGUTU Klauss            MF - POSEDARU   Bogdan

               

                             

                        MI - IONESCU  Mihai        MN - MIROIU George-Catalin               MF - BACIU  Stefan

                            ( capitan de echipa )                                            (  juniorul )

                                                                                                 

                                                                                                       CM - ANUTA  Laurentiu

 

REZULTATELE  PE  RUNDE

        

Round 1 on 2011/10/08 at 15:00
No. Team Team Res. : Res.
1   C.S UNIVERSITAR PLOIESTI   C.S POLITEHNICA IASI :
2   A.C.S DE SAH APA NOVA BUCURESTI   C.S AEM LUXTEN TIMISOARA 3 : 3
3   C.S STUDENTESC MEDICINA TIMISOARA   C.S.M LUGOJ :
4   C.S VICTORIA TECHIRGHIOL   C.S CONPET PLOIESTI :
5   CLUBUL DE SAH AL MUN. BAIA MARE   C.S MUNCITORUL RESITA :
Round 2 on 2011/10/09 at 15:00
No. Team Team Res. : Res.
1   C.S POLITEHNICA IASI   C.S MUNCITORUL RESITA 3 : 3
2   C.S CONPET PLOIESTI   CLUBUL DE SAH AL MUN. BAIA MARE 3 : 3
3   C.S.M LUGOJ   C.S VICTORIA TECHIRGHIOL :
4   C.S AEM LUXTEN TIMISOARA   C.S STUDENTESC MEDICINA TIMISOARA 5 : 1
5   C.S UNIVERSITAR PLOIESTI   A.C.S DE SAH APA NOVA BUCURESTI :
Round 3 on 2011/10/10 at 15:00
No. Team Team Res. : Res.
1   A.C.S DE SAH APA NOVA BUCURESTI   C.S POLITEHNICA IASI 4 : 2
2   C.S STUDENTESC MEDICINA TIMISOARA   C.S UNIVERSITAR PLOIESTI 4 : 2
3   C.S VICTORIA TECHIRGHIOL   C.S AEM LUXTEN TIMISOARA 2 : 4
4   CLUBUL DE SAH AL MUN. BAIA MARE   C.S.M LUGOJ 3 : 3
5   C.S MUNCITORUL RESITA   C.S CONPET PLOIESTI :
Round 4 on 2011/10/11 at 15:00
No. Team Team Res. : Res.
1   C.S POLITEHNICA IASI   C.S CONPET PLOIESTI 4 : 2
2   C.S.M LUGOJ   C.S MUNCITORUL RESITA 3 : 3
3   C.S AEM LUXTEN TIMISOARA   CLUBUL DE SAH AL MUN. BAIA MARE : ½
4   C.S UNIVERSITAR PLOIESTI   C.S VICTORIA TECHIRGHIOL :
5   A.C.S DE SAH APA NOVA BUCURESTI   C.S STUDENTESC MEDICINA TIMISOARA :
Round 5 on 2011/10/12 at 15:00
No. Team Team Res. : Res.
1   C.S STUDENTESC MEDICINA TIMISOARA   C.S POLITEHNICA IASI :
2   C.S VICTORIA TECHIRGHIOL   A.C.S DE SAH APA NOVA BUCURESTI 2 : 4
3   CLUBUL DE SAH AL MUN. BAIA MARE   C.S UNIVERSITAR PLOIESTI :
4   C.S MUNCITORUL RESITA   C.S AEM LUXTEN TIMISOARA ½ :
5   C.S CONPET PLOIESTI   C.S.M LUGOJ :
Round 6 on 2011/10/13 at 15:00
No. Team Team Res. : Res.
1   C.S POLITEHNICA IASI   C.S.M LUGOJ 5 : 1
2   C.S AEM LUXTEN TIMISOARA   C.S CONPET PLOIESTI :
3   C.S UNIVERSITAR PLOIESTI   C.S MUNCITORUL RESITA :
4   A.C.S DE SAH APA NOVA BUCURESTI   CLUBUL DE SAH AL MUN. BAIA MARE 4 : 2
5   C.S STUDENTESC MEDICINA TIMISOARA   C.S VICTORIA TECHIRGHIOL 4 : 2
Round 7 on 2011/10/14 at 15:00
No. Team Team Res. : Res.
1   C.S VICTORIA TECHIRGHIOL   C.S POLITEHNICA IASI :
2   CLUBUL DE SAH AL MUN. BAIA MARE   C.S STUDENTESC MEDICINA TIMISOARA :
3   C.S MUNCITORUL RESITA   A.C.S DE SAH APA NOVA BUCURESTI :
4   C.S CONPET PLOIESTI   C.S UNIVERSITAR PLOIESTI :
5   C.S.M LUGOJ   C.S AEM LUXTEN TIMISOARA ½ :
Round 8 on 2011/10/15 at 15:00
No. Team Team Res. : Res.
1   C.S POLITEHNICA IASI   C.S AEM LUXTEN TIMISOARA 2 : 4
2   C.S UNIVERSITAR PLOIESTI   C.S.M LUGOJ :
3   A.C.S DE SAH APA NOVA BUCURESTI   C.S CONPET PLOIESTI 5 : 1
4   C.S STUDENTESC MEDICINA TIMISOARA   C.S MUNCITORUL RESITA : ½
5   C.S VICTORIA TECHIRGHIOL   CLUBUL DE SAH AL MUN. BAIA MARE :
Round 9 on 2011/10/16 at 10:00
No. Team Team Res. : Res.
1   CLUBUL DE SAH AL MUN. BAIA MARE   C.S POLITEHNICA IASI :
2   C.S MUNCITORUL RESITA   C.S VICTORIA TECHIRGHIOL :
3   C.S CONPET PLOIESTI   C.S STUDENTESC MEDICINA TIMISOARA :
4   C.S.M LUGOJ   A.C.S DE SAH APA NOVA BUCURESTI :
5   C.S AEM LUXTEN TIMISOARA   C.S UNIVERSITAR PLOIESTI 4 : 2

     

 1. C.S AEM LUXTEN TIMISOARA (RtgAvg:2626, TB1: 17 / TB2: 0)
Bo. Name Rtg FED 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Pts. Games RtgAvg
1 GM Kamsky Gata 2756 USA ½ ½ ½ 1 ½ 1 ½ ½ 5.0 8 2559
2 GM Volokitin Andrei 2686 UKR ½ 1 ½ 1 1 1 ½ 5.5 7 2518
3 GM Parligras Mircea-Emilian 2625 ROU ½ 1 ½ 1 1 ½ 1 ½ 1 7.0 9 2455
4 GM Lupulescu Constantin 2655 ROU ½ 1 1 1 1 ½ 1 1 1 8.0 9 2378
5 GM Nevednichy Vladislav 2540 ROU 1 ½ 1 1 ½ ½ 4.5 6 2334
6 GM Berescu Alin-Mile 2495 ROU ½ 1 1 1 0 3.5 5 2370
7 IM Grunberg Mihai-Lucian 2420 ROU 0 0.0 1 2281
8 IM Dragomirescu Robin-Alexandru 2353 ROU ½ ½ 1 ½ 1 ½ ½ 1 1 6.5 9 2220

 

2. A.C.S DE SAH APA NOVA BUCURESTI (RtgAvg:2569, TB1: 15 / TB2: 0)

Bo. Name Rtg FED 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Pts. Games RtgAvg
1 GM Nisipeanu Liviu-Dieter 2638 ROU ½ ½ 1 ½ 1 1 ½ 1 ½ 6.5 9 2557
2 GM Iordachescu Viorel 2646 MDA ½ 1 ½ ½ ½ 1 ½ 1 1 6.5 9 2472
3 GM Fedorov Alexei 2609 BLR ½ ½ ½ 0 ½ 0 ½ 2.5 7 2462
4 GM Marin Mihail 2550 ROU ½ 1 ½ ½ ½ 1 ½ ½ ½ 5.5 9 2420
5 IM Miron Lucian-Costin 2514 ROU ½ ½ 0 1 1 1 4.0 6 2339
6 IM Doncea Vladimir 2384 ROU 1 1 ½ 0 2.5 4 2306
7 IM Dumitrache Dragos-Nicolae 2454 ROU ½ 0.5 1 2239
8 FM Georgescu Tiberiu-Marian 2391 ROU ½ ½ ½ ½ 1 ½ 1 1 ½ 6.0 9 2183

 

3. C.S STUDENTESC MEDICINA TIMISOARA (RtgAvg:2541, TB1: 14 / TB2: 0)

Bo. Name Rtg FED 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Pts. Games RtgAvg
1 GM Jobava Baadur 2712 GEO ½ ½ 0 ½ ½ 1 ½ 1 ½ 5.0 9 2529
2 GM Yemelin Vasily 2568 RUS ½ 0 1 ½ 0 ½ ½ 1 ½ 4.5 9 2494
3 GM Manolache Marius 2535 ROU 0 0 1 1 ½ ½ 1 ½ 1 5.5 9 2452
4 GM Rogozenco Dorian 2552 ROU 1 0 ½ ½ ½ ½ ½ ½ 4.0 8 2426
5 IM Ardelean George-Catalin 2491 ROU 1 0 1 ½ 1 ½ 1 1 6.0 8 2330
6 FM Petre Nad-Titus 2345 ROU ½ 1 1.5 2 2286
7 FM Petrisor Adrian-Marian 2388 ROU ½ ½ ½ 1 1 3.5 5 2171
8 FM Anton Teodor 2382 ROU ½ 0.5 1 2272
9 NM Doros Radu-Marian 2338 ROU ½ 0.5 1 2052
10 CM Stanciu Alexandru-Ovidiu 2288 ROU ½ ½ 1.0 2 2324

 

4. C.S POLITEHNICA IASI (RtgAvg:2483, TB1: 11 / TB2: 0)

Bo. Name Rtg FED 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Pts. Games RtgAvg
1 GM Mastrovasilis Dimitrios 2607 GRE ½ 1 0 1 ½ ½ ½ ½ 1 5.5 9 2560
2 GM Svetushkin Dmitry 2594 MDA 1 ½ ½ 1 1 1 1 ½ ½ 7.0 9 2478
3 IM Mateuta Gabriel 2507 ROU 1 ½ ½ ½ ½ 1 ½ ½ ½ 5.5 9 2460
4 IM Danilov Vladimir 2441 ROU ½ ½ ½ ½ ½ 1 ½ 0 4.0 8 2426
5 FM Ungureanu Vlad 2376 ROU 0 0 ½ ½ 1 ½ ½ 3.0 7 2309
6 FM Manole Vasile 2370 ROU 0 0 0.0 2 2374
7 CM Chifor Ovidiu-Emanuel 2256 ROU ½ ½ ½ ½ ½ ½ ½ 0 0 3.5 9 2230
8 CM Stegariu Vlad-Ionut 2206 ROU ½ 0.5 1 2272

 

5. C.S UNIVERSITAR PLOIESTI (RtgAvg:2416, TB1: 10 / TB2: 0)

Bo. Name Rtg FED 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Pts. Games RtgAvg
1 GM Vajda Levente 2557 ROU ½ ½ 1 1 1 1 1 ½ ½ 7.0 9 2566
2 NM Tugui Adrian 2384 ROU 0 ½ ½ 0 1 0 2.0 6 2461
3 FM Dobre Claudiu-Cristian 2344 ROU 0 0 0 1 0 1.0 5 2583
4 IM Baratosi Daniel 2407 ROU 0 ½ ½ ½ ½ 1 ½ 1 ½ 5.0 9 2463
5 IM Cioara Andrei-Nestor 2436 ROU ½ 0 ½ 1 ½ ½ ½ 1 4.5 8 2397
6 IM Ionescu Doru-Alexandru 2368 ROU ½ 0 1 0 ½ 2.0 5 2249
7 FM Voiteanu Gabriel 2293 ROU 1 0 0 1.0 3 2417
8 I Manole Stefan 2052 ROU ½ ½ ½ ½ ½ 1 ½ 0 0 4.0 9 2259

 

6. CLUBUL DE SAH AL MUN. BAIA MARE (RtgAvg:2369, TB1: 8 / TB2: 0)

Bo. Name Rtg FED 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Pts. Games RtgAvg
1 IM Manea Alexandru 2415 ROU 1 1 ½ 0 0 0 ½ 0 0 3.0 9 2562
2 GM Genov Petar 2447 BUL ½ ½ ½ 0 ½ 0 ½ ½ ½ 3.5 9 2508
3 IM Grecescu Gabriel-Andrei 2423 ROU ½ 1 ½ 0 ½ 0 0 ½ ½ 3.5 9 2463
4 NM Bonte Andrei-Mihai 2364 ROU ½ 0 ½ 0 0 1 ½ 1 1 4.5 9 2412
5 FM Szabo Attila 2290 ROU ½ 0 0 0 1 ½ ½ ½ 1 4.0 9 2313
6 NM Hajbok Robert 2272 ROU ½ ½ 1 ½ ½ ½ ½ 1 ½ 5.5 9 2212

 

  7. C.S VICTORIA TECHIRGHIOL (RtgAvg:2409, TB1: 4 / TB2: 4)

Bo. Name Rtg FED 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Pts. Games RtgAvg
1 GM Timoshenko Georgy 2572 UKR ½ ½ ½ 0 0 0 ½ 1 1 4.0 9 2564
2 GM Ionescu Constantin 2436 ROU 1 ½ ½ ½ ½ ½ 0 ½ ½ 4.5 9 2500
3 IM Moldovan Daniel 2436 ROU ½ ½ ½ ½ ½ ½ ½ 3.5 7 2483
4 IM Raceanu Valentin 2417 ROU ½ 1 0 ½ ½ ½ ½ ½ ½ 4.5 9 2455
5 IM Pavlov Mircea-Sergiu-Aurelian 2355 ROU 0 ½ 0.5 2 2320
6 FM Spulber Cicirone 2239 ROU 0 ½ ½ ½ ½ 0 ½ ½ ½ 3.5 9 2360
7 CM Malureanu Costin-George 2165 ROU 0 ½ 0 ½ 0 ½ ½ 0 ½ 2.5 9 2252

 

  8. C.S.M LUGOJ (RtgAvg:2355, TB1: 4 / TB2: 1)

Bo. Name Rtg FED 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Pts. Games RtgAvg
1 GM Jianu Vlad-Cristian 2502 ROU ½ ½ ½ ½ ½ ½ 0 ½ ½ 4.0 9 2572
2 IM Filip Lucian 2483 ROU ½ ½ ½ ½ 1 0 0 0 0 3.0 9 2490
3 FM Balla Tamas-Kristof 2378 ROU 1 ½ ½ 0 ½ 0 0 0 ½ 3.0 9 2468
4 IM Vasilescu Lucian-Mihail 2295 ROU 0 0 1 1 0 0 ½ 0 2.5 8 2440
5 FM Bach Adrian-Kalman 2270 ROU 0 ½ ½ 0 0 0 ½ 1 2.5 8 2375
6 CM Domanyek Ernest-Iosif 2202 ROU 1 ½ 1.5 2 2243
7 CM Bida Mihai-Eugen 2141 ROU ½ ½ 0 ½ ½ ½ ½ 1 ½ 4.5 9 2252

 

  9. C.S MUNCITORUL RESITA (RtgAvg:2328, TB1: 4 / TB2: 1)

Bo. Name Rtg FED 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Pts. Games RtgAvg
1 GM Suba Mihai 2471 ROU 0 0 ½ ½ ½ 0 ½ 0 0 2.0 9 2576
2 GM Shishkin Vadim 2450 UKR ½ ½ 0 ½ 0 1 ½ 0 ½ 3.5 9 2498
3 IM Thesing Matthias 2404 GER ½ ½ ½ 1 0 0 1 ½ ½ 4.5 9 2469
4 IM Busu Corneliu 2275 ROU ½ ½ 0 ½ 1.5 4 2412
5 NM Grozav Valeriu-Gheorghe 2166 ROU ½ ½ ½ 0 0 ½ 2.0 6 2329
6 CM Horvat Dan-Sebastian 2196 ROU ½ 1 1 ½ 0 0 ½ 0 ½ 4.0 9 2322
7 NM Zaim Marian 2171 ROU ½ 1 ½ 0 0 0 2.0 6 2343
8 I Bolintis Mihai 2095 ROU 0 0 0.0 2 2372

 

  10. C.S CONPET PLOIESTI (RtgAvg:2304, TB1: 3 / TB2: 0)

Bo. Name Rtg FED 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Pts. Games RtgAvg
1 IM Milu Romeo-Sorin 2421 ROU ½ ½ 0 ½ ½ 0 0 2.0 7 2567
2 NM Mosnegutu Klauss 2240 ROU 0 0 1 0 0 ½ 0 0 ½ 2.0 9 2531
3 IM Posedaru Bogdan 2322 ROU ½ ½ ½ ½ ½ 0 ½ ½ ½ 4.0 9 2477
4 IM Ionescu Mihai 2340 ROU ½ 0 ½ ½ 0 0 ½ 0 2.0 8 2401
5 CM Miroiu George-Catalin 2281 ROU 1 1 0 ½ 1 1 1 ½ ½ 6.5 9 2371
6 FM Baciu Stefan 2217 ROU 1 1 0 ½ ½ ½ ½ 0 0 4.0 9 2270
7 CM Anuta Elefterie-Laurentiu 2024 ROU ½ 0 0 0.5 3 2350
 
 MI - MILU Romeo - Sorin
 
SNo Name Rtg FED Pts. Res.
1 82 GM Timoshenko Georgy 2572 UKR 4.0 s ½
3 25 GM Suba Mihai 2471 ROU 2.0 s ½
4 44 GM Mastrovasilis Dimitrios 2607 GRE 5.5 s 0
5 35 GM Jianu Vlad-Cristian 2502 ROU 4.0 w ½
6 13 GM Parligras Mircea-Emilian 2625 ROU 7.0 s ½
7 67 GM Vajda Levente 2557 ROU 7.0 w 0
8 1 GM Nisipeanu Liviu-Dieter 2638 ROU 6.5 s 0

                             

                                           MOSNEGUTU  Klauss                                           
Rd. SNo Name Rtg FED Pts. Res.
1 51 GM Ionescu Constantin 2436 ROU 4.5 w 0
2 19 IM Manea Alexandru 2415 ROU 3.0 w 0
3 26 GM Shishkin Vadim 2450 UKR 3.5 w 1
4 43 GM Svetushkin Dmitry 2594 MDA 7.0 w 0
5 36 IM Filip Lucian 2483 ROU 3.0 s 0
6 12 GM Lupulescu Constantin 2655 ROU 8.0 w ½
7 70 NM Tugui Adrian 2384 ROU 2.0 s 0
8 3 GM Iordachescu Viorel 2646 MDA 6.5 w 0
9 57 GM Jobava Baadur 2712 GEO 5.0 w ½

                                          

POSEDARU   Bogdan

Rd. SNo Name Rtg FED Pts. Res.
1 53 IM Moldovan Daniel 2436 ROU 3.5 s ½
2 18 GM Genov Petar 2447 BUL 3.5 s ½
3 27 IM Thesing Matthias 2404 GER 4.5 s ½
4 45 IM Mateuta Gabriel 2507 ROU 5.5 s ½
5 37 FM Balla Tamas-Kristof 2378 ROU 3.0 w ½
6 15 GM Nevednichy Vladislav 2540 ROU 4.5 s 0
7 68 IM Baratosi Daniel 2407 ROU 5.0 w ½
8 4 GM Fedorov Alexei 2609 BLR 2.5 s ½
9 58 GM Yemelin Vasily 2568 RUS 4.5 s ½

 IONESCU   Mihai
Rd. SNo Name Rtg FED Pts. Res.
1 52 IM Raceanu Valentin 2417 ROU 4.5 w ½
2 20 IM Grecescu Gabriel-Andrei 2423 ROU 3.5 w 0
3 29 NM Grozav Valeriu-Gheorghe 2166 ROU 2.0 w ½
4 46 IM Danilov Vladimir 2441 ROU 4.0 w ½
5 38 IM Vasilescu Lucian-Mihail 2295 ROU 2.5 s 0
6 14 GM Berescu Alin-Mile 2495 ROU 3.5 w 0
7 69 IM Cioara Andrei-Nestor 2436 ROU 4.5 s ½
9 59 GM Manolache Marius 2535 ROU 5.5 w 0

            MIROIU  George-Catalin                  

Rd. SNo Name Rtg FED Pts. Res.
1 55 FM Spulber Cicirone 2239 ROU 3.5 s 1
2 21 NM Bonte Andrei-Mihai 2364 ROU 4.5 s 1
3 30 CM Horvat Dan-Sebastian 2196 ROU 4.0 s 0
4 48 FM Ungureanu Vlad 2376 ROU 3.0 s ½
5 39 FM Bach Adrian-Kalman 2270 ROU 2.5 w 1
6 16 IM Grunberg Mihai-Lucian 2420 ROU 0.0 s 1
7 71 IM Ionescu Doru-Alexandru 2368 ROU 2.0 w 1
8 2 GM Marin Mihail 2550 ROU 5.5 w ½
9 61 GM Rogozenco Dorian 2552 ROU 4.0 s ½

BACIU   Stefan

Rd. SNo Name Rtg FED Pts. Res.
1 56 CM Malureanu Costin-George 2165 ROU 2.5 w 1
2 22 FM Szabo Attila 2290 ROU 4.0 w 1
3 32 NM Zaim Marian 2171 ROU 2.0 w 0
4 49 CM Chifor Ovidiu-Emanuel 2256 ROU 3.5 w ½
5 41 CM Bida Mihai-Eugen 2141 ROU 4.5 s ½
6 17 IM Dragomirescu Robin-Alexandru 2353 ROU 6.5 w ½
7 73 I Manole Stefan 2052 ROU 4.0 s ½
8 6 IM Miron Lucian-Costin 2514 ROU 4.0 s 0
9 62 IM Ardelean George-Catalin 2491 ROU 6.0 w 0

ANUTA   Laurentiu

Rd. SNo Name Rtg FED Pts. Res.
2 23 NM Hajbok Robert 2272 ROU 5.5 s ½
8 9 FM Georgescu Tiberiu-Marian 2391 ROU 6.0 w 0
9 66 FM Petrisor Adrian-Marian 2388 ROU 3.5 s 0