ŞAH - CONPET                                                       

Informatii Sahiste detaliate

                                                              Trimestrul IV , 2012

 

                     " Finalele Campionatelor Naţionale de şah rapid, dezlegări şi blitz "

                                 BUCURESTI ( Grand Rin Hotel ) / 30 nov. - 2 decembrie 2012
                                 Campionii de anul acesta :
            Sah rapid: Corina Isabela Peptan (CSM Bucuresti) si Vlad Jianu (CSM Lugoj);
           Blitz: Raluca Silvia Sgircea (CSM Craiova) si Vlad Cristian Jianu (CSM Lugoj);
               Dezlegari: Luiza Irina Marin (C. C. S. Buc.) si Vlad Cistian Jianu (CSM Lugoj).
              Dintre cei 11 membri ai sectiei noastre, cele mai bune rezultate au obtinut :
             locul 8 la dezlegari (din 35 concurenti)- MIROIU C. ,
            locul 12 la sah rapid ( din 99 juc.) - MOSNEGUTU K. la baieti,
           locul 14 la sah rapid ( din 31 juc.)- DIDILIUC D. la fete si
          locul 18 la blitz ( din 90 juc.) - MOSNEGUTU K. la baieti .
        
       MIROIU GEORGE-CATALIN            MOSNEGUTU Klauss             DIDILIUC Dariana-Gabriela
                 
 
 
 
                    
 
         " TROFEUL BELGRAD - 2012 " editia XXVI - Belgrad ( Serbia ) / 24 nov.- 2 dec.
                    Intr-o companie selecta, cu 178 participanti, dintre care 49 avand titluri internationale,
                    reprezentantul clubului nostru, maestrul FIDE POSEDARU BOGDAN a avut o evolutie
                    frumoasa, terminand pe locul 18 cu 6 puncte din 9 posibile.
MF POSEDARU Bogdan
 
 
CLASAMENT    FINAL

               1  GM Nabaty Tamir ISR 2569 7.5 51.0 55.5 45.25 10 12.3
               2  GM Stojanovic Dalibor BIH 2488 7.5 49.0 54.0 43.25 10 22.9
               3  GM Atalik Suat TUR 2595 7.0 52.5 57.5 43.50 10 4.8
               4  GM Kislinsky Alexey CZE 2556 7.0 49.5 49.5 36.00 10 8.8
               5  GM Drenchev Petar BUL 2490 7.0 48.0 50.5 37.50 10 8.0
               6  GM Todorovic Goran M SRB 2479 7.0 47.5 49.5 36.00 10 9.3
               7  IM Enchev Ivajlo BUL 2411 6.5 47.5 51.5 34.50 10 8.5
               8  GM Ermenkov Evgenij BUL 2421 6.5 46.0 50.5 35.25 10 1.6
               9          Nenezic Marko SRB 2378 6.5 46.0 50.0 35.00 15 16.4
             10  GM Abramovic Bosko SRB 2459 6.5 45.5 48.0 34.50 10 3.2
              11  FM Skurikhin Dmitrij RUS 2354 6.5 44.5 48.5 34.00 10 11.4
             12  FM Lukovic Vladimir SRB 2352 6.5 43.5 47.0 31.50 15 23.4
             13  GM Rajkovic Dusan SRB 2418 6.5 43.5 46.5 31.25 10 4.7
             14          Savicevic Vlatko SRB 2310 6.5 41.0 45.0 31.25 10 1.3
             15  GM Damljanovic Branko SRB 2576 6.0 48.5 53.5 33.75 10 -10.5
             16          Sarenac Ivan SRB 2383 6.0 48.0 52.5 32.75 15 18.1
             17  GM Savic Miodrag R SRB 2530 6.0 47.0 51.5 31.75 10 -3.9
             18  FM Posedaru Bogdan ROU 2315 6.0 47.0 50.0 30.00 15 12.6
             19  GM Cabrilo Goran SRB 2442 6.0 47.0 49.0 29.50 10 -3.0
             20  IM Andrijevic Milan SRB 2351 6.0 46.0 49.0 29.75 10 1.8
             21  IM Nestorovic Dejan SRB 2426 6.0 45.5 49.0 31.75 10 9.2
             22          Zivkovic Dejan SRB 2235 6.0 45.5 49.0 29.75 15 15.8
             23          Ratkovic Miloje SRB 2228 6.0 44.0 48.0 29.75 15 6.0
             24  FM Mijovic Stefan MNE 2380 6.0 43.0 47.0 30.00 15 -8.1
             25  FM Popovic Aleksandar M SRB 2277 6.0 42.5 45.5 28.50 15 -6.0
             26          Sarenac David SRB 2308 6.0 42.0 45.5 28.50 15 3.2
             27  IM Velickovic Sasa SRB 2381 6.0 40.0 43.5 28.00 10 -8.9
             28         Stankovic Milos SRB 2359 6.0 39.5 40.5 23.50 15 0.8
             29  FM Pantelic Sasa SRB 2333 6.0 37.0 37.0 21.00 15 -1.6
             30  IM Indjic Aleksandar SRB 2511 5.5 49.5 51.5 28.50 10 -9.0
             31          Vucinic Gojko SRB 2212 5.5 45.0 48.0 27.25 15 10.4
             32  IM Cvetkovic Srdjan SRB 2389 5.5 44.0 48.0 26.00 10 -6.1
             33  FM Georgescu Tiberiu-Marian ROU 2403 5.5 43.0 47.0 28.00 10 -15.0
             34  FM Stavrianakis Ioannis GRE 2316 5.5 43.0 46.5 26.25 15 -13.1
             35          Gochev Mladen BUL 2291 5.5 43.0 46.0 24.75 15 3.3
             36          Demir Gokhan TUR 2212 5.5 42.5 45.5 25.50 15 18.9
             37  IM Stanojevic Branko SRB 2309 5.5 42.0 46.0 25.75 10 -8.9
             38  FM Carnic Srdjan SRB 2341 5.5 42.0 45.5 26.00 10 -2.0
             39  FM Protsenko Roman RUS 2263 5.5 42.0 45.5 25.00 15 15.1
             40         Jovicic Radosav SRB 2196 5.5 42.0 44.5 24.25 15 14.1
             41  IM Cetkovic Miodrag MNE 2230 5.5 41.5 45.5 24.50 15 -6.6
             42  IM Kontic Djordjije MNE 2336 5.5 41.5 45.0 25.50 10 -2.9
             43         Milicevic Predrag I SRB 2158 5.5 41.5 44.5 23.50 15 9.1
             44        Arsic Djordje SRB 1990 5.5 41.0 44.0 23.75 15 20.4
             45        Rajkovic Mladen SRB 1935 5.5 41.0 43.0 22.75 15 38.5
             46       Vreljanski Dragomir SRB 2206 5.5 38.5 42.5 24.50 15 -19.2
             47           Stanimirovic Milos SRB 1957 5.5 38.0 40.0 19.75 15 30.0
             48  FM Jovanovic Sasa T SRB 2284 5.5 37.5 38.5 20.75 15 -13.1
             49        Kovacevic Bozidar SRB 1923 5.5 37.0 39.0 20.50 15 10.4
             50  WFM Stojkovska Monika MKD 1992 5.5 36.5 39.5 20.75 15 17.7
             51          Ratkovic Milovan SRB 2304 5.0 49.0 51.5 25.50 15 8.9
             52  FM Irizanin Radoje SRB 2342 5.0 46.0 50.0 24.50 15 -9.0
             53          Karisik Nenad MNE 2062 5.0 45.0 47.5 24.00 15 23.9
             54  FM Spiric Igor SRB 2275 5.0 42.5 46.5 22.75 15 -9.0
             55  FM Misojcic Miroslav SRB 2262 5.0 42.5 46.0 22.50 15 -8.9
             56  FM Bukvic Mihailo MNE 2150 5.0 42.0 44.0 20.25 15 -4.3
             57          Bejatovic Bojana MKD 1993 5.0 41.5 45.5 20.75 15 17.9
             58  FM Sorgic Dragan SRB 2247 5.0 41.0 45.0 23.25 15 -3.9
             59  FM Mikicic Dusan SRB 2157 5.0 40.5 44.0 23.00 15 2.4
             60  FM Delibasic Gavrilo SRB 2063 5.0 40.0 43.0 21.00 15 1.5
             61  FM Radulovic Dusko SRB 2263 5.0 39.5 42.5 19.75 15 -4.1
             62  FM Maric Dragan SRB 2221 5.0 39.0 42.0 21.25 10 -14.0
             63         Djalovic Velizar SRB 2107 5.0 38.5 41.5 20.75 15 3.6
             64         Tisma Ivan SRB 2152 5.0 38.5 41.5 19.00 15 -9.0
             65  FM Savic Miomir MNE 2216 5.0 38.5 41.0 20.25 15 -14.7
             66         Jokic Miodrag SRB 2119 5.0 38.5 41.0 20.00 15 -4.2
             67         Milanko Nikola SRB 2027 5.0 38.0 41.5 20.50 15 0.8
             68         Zarkovic Mila SRB 2022 5.0 38.0 40.5 19.50 15 9.4
             69         Stefanovic Milan SRB 2069 5.0 36.5 39.0 18.25 15 6.8
             70         Bojanic Denis SRB 1990 5.0 36.5 39.0 17.50 15 9.0
              71  CM Novak Jiri CZE 2011 5.0 35.5 36.5 17.25 15 -3.0
              72        Popovic Milan Z SRB 2077 5.0 35.0 37.0 18.75 15 1.4
              73        Mihajlovic Milorad SRB 1924 5.0 35.0 37.0 16.00 15 17.5
              74        Janjic Jugoslav SRB 2052 5.0 32.5 34.5 16.50 15 -19.2
              75        Ugrenovic Aleksandar SRB 1950 5.0 31.0 32.0 12.00 15 15.8
              76  CM Jandric Damjan SRB 2068 5.0 29.5 32.0 17.50 15 -25.8
              77        Zivanovic Bojan SRB 2046 4.5 45.5 49.0 22.75 15 20.7
              78       Stankovic Ivan G SRB 2217 4.5 45.0 48.5 22.25 15 8.3
              79  FM Skare Goran SRB 2330 4.5 43.5 47.5 21.75 15 -7.5
              80       Pastar Slaven BIH 2087 4.5 40.5 43.5 18.25 15 2.1
              81       Ugrcic Zoran SRB 2037 4.5 39.0 42.0 17.25 15 16.5
              82      Rajcevic Stevan SRB 2068 4.5 38.5 41.5 17.75 15 -4.7
              83      Dizdarevic Barbara SRB 2017 4.5 38.0 40.0 16.50 15 -11.1
              84       Milanovic Maja SRB 1969 4.5 37.0 40.0 15.50 15 -2.5
              85       Manojlovic Selimir SRB 2084 4.5 37.0 38.0 14.75 15 -17.5
              86      Sablic Branislav SRB 1938 4.5 35.5 37.5 17.50 15 -7.8
              87       Mrdak Milomir SRB 2006 4.5 34.0 36.0 15.25 15 -29.1
              88      Markovic Zivota SRB 1927 4.5 32.5 34.5 13.75 15 -9.6
              89      Subotic Nenad SRB 1803 4.5 31.0 33.0 14.25 15 22.2
              90     Radovanovic Mihajlo SRB 1805 4.5 31.0 33.0 12.00 15 9.4
              91      Djukic Milorad SRB 1937 4.5 30.0 32.0 14.00 15 -13.9
              92      Marinkov Svetislav SRB 1898 4.5 28.5 30.5 13.50 15 16.5
              93      Andrejevic Miladin SRB 1830 4.5 28.0 30.0 12.75 15 -9.3
              94       Devetak Dusan SRB 2156 4.0 41.5 44.5 16.00 15 -4.1
              95  FM Rodic Dragan SRB 2088 4.0 40.5 42.5 14.00 15 -20.4
              96       Aleksic Ceda SRB 1750 4.0 40.0 42.0 17.25 15 29.3
              97       Pantovic Dragan M SRB 2180 4.0 39.5 42.5 15.25 15 -4.8
              98       Nikolic Branislav SRB 2090 4.0 39.0 40.0 14.00 15 -13.1
              99       Stosic Slobodan SRB 2168 4.0 38.5 40.5 14.00 15 -13.2
            100       Brakus Dragan SRB 1978 4.0 37.5 40.5 14.00 15 -2.4
101   Katic Goran SRB 1932 4.0 37.5 39.5 15.00 15 -4.3
102   Milenkovic Aleksandar SRB 1892 4.0 37.5 39.5 14.00 15 5.6
103   Zdravkovic Dragan S SRB 1917 4.0 37.0 40.0 14.00 15 -7.1
104   Zivanovic Dragoslav SRB 1931 4.0 36.0 39.5 16.25 15 1.6
105   Ratkovic Petar SRB 1578 4.0 36.0 39.0 15.75 15 47.3
106   Gagic Miroljub SRB 1894 4.0 36.0 38.0 12.50 15 -6.2
107   Sarovski Nikola SRB 1970 4.0 36.0 36.5 13.75 15 -3.9
108   Perovic Zivojin SRB 1727 4.0 36.0 36.5 13.75 15 26.7
109   Nenezic Zoran SRB 1879 4.0 35.5 36.5 13.50 15 8.1
110   Danojlic Petar SRB 1789 4.0 35.0 38.0 14.00 15 16.6
111   Babin Aleksandar SRB 1961 4.0 34.0 37.0 14.50 30 -45.9
112   Radosavljevic Dusan SRB 1862 4.0 34.0 35.0 14.25 30 32.1
113   Injac Teodora SRB 1711 4.0 33.5 36.5 16.00 15 22.8
114   Momirovic Milan SRB 1760 4.0 33.5 35.5 11.50 15 -3.9
115   Djurisic Dusan SRB 1882 4.0 33.0 35.0 10.50 15 -0.9
116   Turan Mihal SRB 1955 4.0 32.5 35.5 13.25 30 -31.5
117   Petrovic Milan M SRB 1913 4.0 32.0 34.0 12.75 15 -20.7
118   Josipovic Nikola SRB 0 4.0 31.5 33.5 12.00  
119   Stojkovic Milanko SRB 1961 4.0 31.0 31.0 9.00 15 -33.9
120   Marjanovic Dragan SRB 1902 4.0 30.0 32.0 11.75 30 -33.9
121   Filipovic Tomislav S SRB 1818 4.0 30.0 32.0 11.00 15 -6.3
122  WIM Pihajlic Amalija SRB 1889 4.0 29.5 31.5 11.50 15 -20.9
123   Stamatovic Aleksandar SRB 2181 3.5 39.5 43.0 13.75 15 -16.2
124   Trailovic Aleksandar SRB 2105 3.5 39.5 41.5 12.75 30 -0.3
125   Dejanovic Ivana SRB 1495 3.5 36.5 39.0 13.50 15 36.2
126   Brankovic Vladislav SRB 1752 3.5 36.5 38.5 16.50 15 32.3
127   Zarkovic Milos SRB 1637 3.5 36.0 39.5 15.25 15 35.1
128   Sekulovic Dusica SRB 1816 3.5 36.0 38.5 12.75 15 0.6
129   Dzunic Vladimir SRB 2052 3.5 34.5 37.0 12.75 15 -17.5
130   Krstin Petar SRB 1783 3.5 34.0 36.0 12.00 15 -3.9
131   Boskovic Dubravko SRB 1888 3.5 33.5 36.5 11.50 15 -10.1
132   Samardzija Zeljko SRB 1843 3.5 33.5 33.5 8.50 15 0.2
133   Maslar Ljubisa SRB 1899 3.5 31.0 33.0 10.75 15 -24.0
134   Marjanovic Milos Z SRB 0 3.5 29.0 30.0 9.75  
135   Milenkovic Jelena SRB 1501 3.5 27.5 29.5 9.00 15 13.1
136   Stefanovic Ognjen SRB 1684 3.5 27.0 29.0 9.00 30 10.8
137  FM Hrzic Ivan SRB 2290 3.0 39.5 43.5 14.50 15 -10.2
138   Maksimovic Marin SRB 0 3.0 37.5 39.5 10.50  
139   Gluscevic Marko SRB 1768 3.0 36.0 39.5 12.00 15 20.7
140   Petrovic Zoran Z SRB 2114 3.0 35.5 37.5 7.50 15 -23.1
141   Nesovanovic Miroslav SRB 1899 3.0 34.5 35.5 6.00 15 -22.0
142   Masovic Bogosav SRB 1750 3.0 34.0 36.0 8.50 15 -5.4
143   Vukajlovic Jovan SRB 1628 3.0 32.5 32.5 6.25 15 2.0
144   Devetak Damir SRB 0 3.0 31.5 34.5 10.25  
145   Bojicic Andjela SRB 0 3.0 31.0 34.0 10.00  
146   Rosandic Martin SRB 1721 3.0 31.0 33.0 7.50 15 -9.9
147   Krsmanovic Goran SRB 1862 3.0 30.5 32.5 8.00 15 -26.0
148   Nestorovic Katarina SRB 1444 3.0 29.5 31.5 9.00 15 17.3
149   Demic Aleksandar SRB 1655 3.0 29.5 31.5 7.00 30 -12.6
150   Mesterovic Ljubisa SRB 1828 3.0 29.5 30.5 7.00 15 -12.
 
 
Adversari / rezultate pe runde

1  32  119   Nesovanovic Miroslav  1899     SRB     3.0    s     1     1.20
2  29  80   Rajcevic Stevan               2068    SRB    4.5    w     1     2.85
3    8   11  GM Cabrilo Goran           2442    SRB    6.0     s     1     0.05
4    6    9   GM Todorovic Goran M  2479   SRB    7.0   w   ½    3.30
 5    5    7   GM Drenchev Petar          2490    BUL    7.0    s     0   -4.05
   6    16  85      Zivanovic Bojan         2046     SRB     4.5     w     1     2.55
  7    11   23    FM Skurikhin Dmitrij    2354   RUS    6.5      s     0     -6.75
8   21   58         Jovicic Radosav          2196     SRB    5.5    w     1      5.10
  9   11  48       Zivkovic Dejan              2235     SRB     6.0    w     ½   -1.65
 
               " MEMORIALUL CORNELIU BUTNARIU- 2012 " PLOIESTI / 21-25 nov.
                       Prezenta masiva a jucatorilor sectiei noastre ( 13 ) la o participare a 71
                      concurenti . ANUTA LAURENTIU - Locul 5 - la egalitate de puncte cu locul 2.
 
 
                  “CAMPIONATUL MONDIAL de JUNIORI – ed.2012 “
                                 Maribor (Slovenia) / 7 – 18 noiembrie
               COMAN EMILIA - FLORENTINA si ACSINTE MATEI - IONUT , reprezentantii
               clubului nostru si ai Romaniei la aceste mondiale la F12 si B14.
              Rezultate influentate grav de conditiile improprii ale intregului lot al Romaniei
              Cazarea la 40 km de sala de joc (drum parcurs de 2 ori pe zi, timp de 10 zile )
              In aceste conditii, rezultatele si clasarea juniorilor nostri nu mai are nici o
              relevanta . Important este ca ei s-au straduit. Federatia Romana de Sah a
              protestat, dar demersurile pe langa FIDE ca o situatie similara sa nu se mai
          repete trebuie intensificate. Intr-o competitie sportiva, egalitatea de sanse intre
              concurenti trebuie sa fie axioma. Tratarea juniorilor romani ca apartinand
              unei "specii" inferioare trebuie sa inceteze. Direct raspunzatoare : F.R.Sah
                                          

                              Coman Emilia - Florentina                  Acsinte   Matei - Ionut

 
                          

            "Campionatul National pe Echipe -" DIVIZIA A " " - Olanesti
                               6- 14 octombrie - CONPET Ploiesti - locul 3
       Plecata cu multe incertitudini si conjuncturi nefavorabile, echipa de baieti
         a luptat din greu intr-o grupa extrem de echilibrata si a fost la un singur pas
         de calificarea in "Superliga". Cu un dram de noroc , minunea se putea realiza.
         BACIU Stefan - sufletul echipei - constant si eficient.
     
                  MILU ROMEO                               MIROIU CATALIN                   POSEDARU BOGDAN
    
               BACIU STEFAN                     ACSINTE MATEI                              ANUTA LAURENTIU

Clasament  Final

                  Rk.     Team                                 1    2    3  4    5  6    7   8     9   10   TB1   TB2   TB3
                   1 CS Otopeni                              *  4½ 3 2½ 4 3½ 3 3½ 5½  6     14       2       35.5
                   2 Muncitorul Resita              1½  *  3½ 2 3½ 3½ 4½ 4 5   6     14       0       33.5
                   3 Conpet Ploiesti                    3   2½  *  3½ 3 3  3½ 3   3½  6     12       2       31.0
                   4 Sah Club Galati                    3½ 4 2½  *  1  2 4½ 4½  4     6     12       0       32.0
                   5 CSO Cugir                              2  2½  3   5    *  4    3  2½  3     6       9       2       31.0
                   6 Sah Club Oltenia Craiova 2½ 2½ 3 4   2  *    3   5     3     6       9       0       31.0
                   7 Sah Club Deva                      3 1½ 2½ 1½ 3  3   *    3     5     6       8       1        28.5
                   8 Colosseum Giurgiu            2½ 2    3 1½ 3½ 1 3   *     4      4½  8        1        25.0
                   9 Sah Club 82-83 Bucuresti ½  1   2½ 2   3   3   1   2    *      6       4       0        21.0
                 10 Sah Club Potaissa Turda   0  0  0  0    0  0    0 1½    0      *       0       0          1.5
                                                                           
                 CONPET-ul a pornit cu mult prea multe probleme la echipa :
     – nu am putut conta pe Mosnegutu ( un om de echipa) – plecat in Libia cu serviciul
     – Ionescu Mihai ne-a lasat cu ochii in soare in ceasul al 12-lea, cand nu s-a mai
         putut face nimic pentru inlocuirea lui
     – Miroiu a intrerupt activitatea sahista 4 luni ( fiind plecat in SUA) si s-a cunoscut
     – subsemnatul a avut probleme majore de sanatate in aceasta vara , care s-au 
         reflectat  in finalurile de partide.
    – Bogdan Posedaru a jucat un singur turneu in jumatate de an, iar activitatea de la 
        facultate l-a tinut departe de sah.
      Singurul care a dat 120% a fost Stefan Baciu, care stiam inca inainte de competitie
       ca este in mare forma si a confirmat.
       Milu Romeo a jucat si el bine , “tinand masa 1″, o masa grea.
       Un castig pentru echipa a fost Axinte Matei, care a jucat bine, dar un pic cam
       temator si neadaptat la spiritul de echipa.
       A fost o divizie A  foarte grea, nici un meci fiind usor. A fost cea mai echilibrata
       divizie la care am participat si in prima parte a competitiei imi puneam chiar
       problema sa nu retrogradam.
       
Marea perdanta a diviziei A a fost Galati-ul, care a sarbatorit prea devreme   
       calificarea. Puteau sa amane petrecerea dupa meciul cu noi.

 


        3. Conpet Ploiesti (RtgAvg:2229, Captain: Romeo MILU / TB1: 12 / TB2: 2)


     Bo.                Name                              RtgI    FED  1  2  3  4   5   6   7   8  9 Pts. Games RtgAvg 
      1 IM   Milu Romeo-Sorin               2402  ROU 1 ½ ½ ½ ½ ½ ½ ½ + 5.5       9         2378 
      2 NM Miroiu George Catalin        2337   ROU ½ 1 0 0   ½ ½ ½  0  + 4.0      9         2310 
      3 FM  Posedaru Bogdan                 2318   ROU 1 ½ ½ 0 ½ ½ ½   1   + 5.5      9         2252  
      4 FM  Baciu Stefan                           2226   ROU ½ ½ ½ ½ 1  1  1  ½  + 6.5       9        2192 
      5 CM Acsinte Matei-Ionut             2024   ROU 0 ½ ½ 1 0 ½   1   ½  + 5.0      9         2121 
      6 CM Anuta Elefterie-Laurentiu 2064   ROU 0 0 1 ½  1  ½   0  ½  + 4.5      9         1986 

Rezultatele pe runde

              Round 1 on 2012/10/06 at 15


                                  1   Sah Club Potaissa Turda   CS Otopeni 0 : 6
                                  2   Colosseum Giurgiu   Conpet Ploiesti 3 : 3
                                  3   Sah Club Oltenia Craiova   Sah Club Galati 4 : 2
                                  4   CSO Cugir   Sah Club Deva 3 : 3
                                  5   Muncitorul Resita   Sah Club 82-83 Bucuresti 5 : 1


                                                                Round 2 on 2012/10/07 at 15

                                  1   CS Otopeni   Sah Club 82-83 Bucuresti 5½ : ½
                                  2   Sah Club Deva   Muncitorul Resita 1½ : 4½
                                  3   Sah Club Galati   CSO Cugir 1 : 5
                                  4   Conpet Ploiesti   Sah Club Oltenia Craiova 3 : 3
                                  5   Sah Club Potaissa Turda   Colosseum Giurgiu 1½ : 4½


                                                          Round 3 on 2012/10/08 at 15

                                  1   Colosseum Giurgiu   CS Otopeni 2½ : 3½
                                  2   Sah Club Oltenia Craiova   Sah Club Potaissa Turda 6 : 0
                                  3   CSO Cugir   Conpet Ploiesti 3 : 3
                                  4   Muncitorul Resita   Sah Club Galati 2 : 4
                                  5   Sah Club 82-83 Bucuresti   Sah Club Deva 1 : 5


                                                          Round 4 on 2012/10/09 at 15

                                  1   CS Otopeni   Sah Club Deva 3 : 3
                                  2   Sah Club Galati   Sah Club 82-83 Bucuresti 4 : 2
                                  3   Conpet Ploiesti   Muncitorul Resita 2½ : 3½
                                  4   Sah Club Potaissa Turda   CSO Cugir 0 : 6
                                  5   Colosseum Giurgiu   Sah Club Oltenia Craiova 1 : 5


                                                            Round 5 on 2012/10/10 at 15

                                  1   Sah Club Oltenia Craiova   CS Otopeni 2½ : 3½
                                  2   CSO Cugir   Colosseum Giurgiu 2½ : 3½
                                  3   Muncitorul Resita   Sah Club Potaissa Turda 6 : 0
                                  4   Sah Club 82-83 Bucuresti   Conpet Ploiesti 2½ : 3½
                                  5   Sah Club Deva   Sah Club Galati 1½ : 4½


                                                            Round 6 on 2012/10/11 at 15

                                  1   CS Otopeni   Sah Club Galati 2½ : 3½
                                  2   Conpet Ploiesti   Sah Club Deva 3½ : 2½
                                  3   Sah Club Potaissa Turda   Sah Club 82-83 Bucuresti 0 : 6
                                  4   Colosseum Giurgiu   Muncitorul Resita 2 : 4
                                  5   Sah Club Oltenia Craiova   CSO Cugir 2 : 4


                                                            Round 7 on 2012/10/12 at 15

                                   1   CSO Cugir   CS Otopeni 2 : 4
                                   2   Muncitorul Resita   Sah Club Oltenia Craiova 3½ : 2½
                                   3   Sah Club 82-83 Bucuresti   Colosseum Giurgiu 2 : 4
                                   4   Sah Club Deva   Sah Club Potaissa Turda 6 : 0
                                   5   Sah Club Galati   Conpet Ploiesti 2½ : 3½


                                                                   Round 8 on 2012/10/13 at 15

                                    1   CS Otopeni   Conpet Ploiesti 3 : 3
                                    2   Sah Club Potaissa Turda   Sah Club Galati 0 : 6
                                    3   Colosseum Giurgiu   Sah Club Deva 3 : 3
                                    4   Sah Club Oltenia Craiova   Sah Club 82-83 Bucuresti 3 : 3
                                    5   CSO Cugir   Muncitorul Resita 2½ : 3½


                                                                   Round 9 on 2012/10/14 at 9

                                    1   Muncitorul Resita   CS Otopeni 1½ : 4½
                                    2   Sah Club 82-83 Bucuresti   CSO Cugir 3 : 3
                                    3   Sah Club Deva   Sah Club Oltenia Craiova 3 : 3
                                    4   Sah Club Galati   Colosseum Giurgiu 4½ : 1½
                                    5   Conpet Ploiesti   Sah Club Potaissa Turda 6 : 0


MILU ROMEO

   Rd. SNo  Name Rtg RtgI RtgN FED Club/City Pts. Res. K rtg+/-


1 65 NM Stanca Adrian 2199 2199 2227 ROU Cs Colosseum Giurgiu 2.5 s 1 10 2.40
2 16 FM Musat Adrian 2390 2390 2390 ROU Cs Sah Club Oltenia Craiova 4.5 w ½ 10 -0.20
3 40 IM Soltanici Ruslan 2433 2433 0 MDA  4.0 s ½ 10 0.40
4 37 GM Shishkin Vadim 2496 2496 0 UKR  6.5 w ½ 10 1.30
5 2 NM Geanta Horia-Ioan 2297 2297 2297 ROU Asociatia Sah Club 82-83 Bucur 3.5 s ½ 10 -1.40
6 9 IM Burnoiu Nicolae-Costel 2406 2406 2419 ROU Clubul De Sah Deva 5.0 w ½ 10 0.10
7 46 IM Carmaciu Lucian-Catalin 2409 2409 2386 ROU Cs Sah Club Galati 6.0 s ½ 10 0.10
8 67 FM Georgescu Tiberiu-Marian 2391 2391 2401 ROU Cs Otopeni 6.0 s ½ 10 -0.20
9 0  Brett nicht besetzt 0 0 0   0.0 w 1K

MIROIU CATALIN

      Rd. SNo  Name Rtg RtgI RtgN FED Club/City Pts. Res. K rtg+/-


1 61 FM Dinu Dumitru-Daniel 2274 2274 2285 ROU Cs Colosseum Giurgiu 3.0 w ½ 0 0.00
2 23 IM Ionescu Mihai 2339 2339 2327 ROU Cs Sah Club Oltenia Craiova 4.5 s 1 0 0.00
3 44 IM Baltag Iulian 2391 2391 0 MDA  6.5 w 0 0 0.00
4 36 GM Suba Mihai 2424 2424 2428 ROU Cs Muncitorul Resita 6.0 s 0 0 0.00
5 1 NM Aldea Laurentiu-Ioan 2340 2340 2340 ROU Asociatia Sah Club 82-83 Bucur 3.5 w ½ 0 0.00
6 11 IM Florescu Codrut-Constantin 2238 2238 2299 ROU Clubul De Sah Deva 6.5 s ½ 0 0.00
7 49 CM Sandor Petrut 2238 2238 2227 ROU Cs Sah Club Galati 4.0 w ½ 0 0.00
8 69 CM Pop Alexandru 2239 2239 2270 ROU Cs Otopeni 5.5 w 0 0 0.00
9 0  Brett nicht besetzt 0 0 0   0.0 s 1K

POSEDARU BOGDAN

    Rd. SNo  Name Rtg RtgI RtgN FED Club/City Pts. Res. K rtg+/-


1 66 FM Zamfirescu Bogdan-Ionut 2108 2108 2107 ROU Cs Colosseum Giurgiu 1.0 s 1 15 3.45
2 24 CM Prodileanu Adrian 2223 2223 2223 ROU Cs Sah Club Oltenia Craiova 4.5 w ½ 15 -1.95
3 39 NM Barbu Iulian 2244 2244 2244 ROU Cso Cugir 4.0 s ½ 15 -1.50
4 35 IM Thesing Matthias 2399 2399 0 GER  7.5 w 0 15 -5.85
5 4 NM Patrascu Andrei 2238 2238 2238 ROU Asociatia Sah Club 82-83 Bucur 3.5 s ½ 15 -1.65
6 10 FM Hegedus Iuliu 2327 2327 2327 ROU Clubul De Sah Deva 5.0 w ½ 15 0.15
7 78 CM Paval George 2190 2190 2185 ROU Cs Sah Club Galati 5.0 s ½ 15 -2.55
8 68 FM Daianu Cristian-Clement 2288 2288 2240 ROU Cs Otopeni 5.0 s 1 15 6.90
9 0  Brett nicht besetzt 0 0 0   0.0 w 1K

BACIU STEFAN

   Rd. SNo  Name Rtg RtgI RtgN FED Club/City Pts. Res. K rtg+/-


1 63 CM Nuta Dan 2153 2153 2149 ROU Cs Colosseum Giurgiu 4.0 w ½ 15 -1.50
2 26 NM Micu Iulian 2209 2209 2209 ROU Cs Sah Club Oltenia Craiova 5.0 s ½ 15 -0.30
3 42 FM Lupu Ovidiu-Jean 2284 2284 2290 ROU Cso Cugir 5.0 w ½ 15 1.20
4 30 IM Busu Corneliu 2277 2277 2277 ROU Cs Muncitorul Resita 2.5 s ½ 15 1.05
5 3 CM Popescu Mircea 2107 2107 2107 ROU Asociatia Sah Club 82-83 Bucur 2.0 w 1 15 5.10
6 15 CM Bucur Stefan 2025 2025 2025 ROU Clubul De Sah Deva 3.5 s 1 15 3.60
7 47 NM Gilea Lucian 2245 2245 2286 ROU Cs Sah Club Galati 4.5 w 1 15 7.95
8 70 CM Dicu Razvan-Stefan 2232 2232 2176 ROU Cs Otopeni 6.0 w ½ 15 0.15
9 0  Brett nicht besetzt 0 0 0   0.0 s 1K

                                                                       

ACSINTE MATEI

      Rd. SNo  Name Rtg RtgI RtgN FED Club/City Pts. Res. K rtg+/-


1 60 I Andronescu Madalin 2032 2032 2042 ROU Cs Colosseum Giurgiu 5.0 s 0 15 -7.35
2 27 CM Barzanu Iulian 2216 2216 2222 ROU Cs Sah Club Oltenia Craiova 5.0 w ½ 15 3.75
3 45 FM Suciu Dinu-Simi 2146 2146 2071 ROU Cso Cugir 6.5 s ½ 15 2.55
4 32 NM Grozav Valeriu-Gheorghe 2170 2170 2170 ROU Cs Muncitorul Resita 3.5 w 1 15 10.50
5 5 CM Stefan Bogdan-Liviu 2127 2127 2127 ROU Asociatia Sah Club 82-83 Bucur 4.0 s 0 15 -5.40
6 14 CM Adam Ioan 2044 2044 2044 ROU Clubul De Sah Deva 3.5 w ½ 15 0.45
7 51 I Martian Dragos-Daniel 2125 2125 2133 ROU Cs Sah Club Galati 4.5 s 1 15 9.60
8 72 I Vasile Claudiu-Daniel 2110 2110 2087 ROU Cs Otopeni 6.0 s ½ 15 1.80
9 0  Brett nicht besetzt 0 0 0   0.0 w 1K



ANUTA   LAURENTIU

           Rd. SNo  Name Rtg RtgI RtgN FED Club/City Pts. Res. K rtg+/-
1 62 I Munteanu Ali-Eduard 1977 1977 1947 ROU Clubul Central De Sah Bucurest 5.5 w 0 15 -9.30
2 29 I Barbuleanu Serban-Ioan 1886 1886 1827 ROU Cs Sah Club Oltenia Craiova 4.5 s 0 15 -10.95
3 41 I Cordea David 2001 2001 2030 ROU Cso Cugir 5.0 w 1 15 6.15
4 34 I Stegariu Alexandru 2129 2129 2137 ROU Cs Muncitorul Resita 4.5 s ½ 15 1.35
5 8 I Atomei Cristian 1924 1924 1924 ROU Asociatia Sah Club 82-83 Bucur 4.5 w 1 15 4.65
6 12 I Bacila Mihai 1621 1621 1626 ROU Clubul De Sah Deva 5.0 s ½ 15 -6.30
7 50 I Sava Catalin-Vasile 2141 2141 2141 ROU Cs Sah Club Galati 2.5 w 0 15 -5.85
8 73 CM Toma Radu-Cristian 2208 2208 2078 ROU Cs Otopeni 7.0 w ½ 15 2.85
9 0  Brett nicht besetzt 0 0 0   0.0 s 1K

 

(