┼×AH - CONPET        

Informatii Sahiste detaliate

Trimestrul IV, 2013

                  Week-end sahist dambovitean - ed.2 (sah rapid) / Targoviste  27-28 dec.
 

                         O escapada sahista, la sfarsit de saptamana, la sfarsit de an, fara pretentii, desfasurata
                    in ritmuri de muzica si chiote de spectacol hibernal. Desi simbolice, au fost totusi si
                    premii, smulse fara mila mai ales de ploiesteni. Printre acestia : ANUTA   Laurentiu ,
                    COMAN  Emilia  si  SANDULESCU  Gheorghe  de la C.S.CONPET.
                                                             
  

Clasament final dupa 7 runde

Loc Nr.start Numele Rtg. ELO Club/Oras Pct.  TB1   TB2   TB3 
1 2 Raducanu Andrei-Augustin 2062 2062 Acs Sah Chindia Targoviste 5.5 0.0 22.0 23.0
2 4 Turlea Constantin 2032 2032 Cs Universitar Ploiesti 5.5 0.0 18.0 20.0
3 7 Fulger Ionut 1951 1951 Acs Sah Chindia Targoviste 5.0 0.0 20.5 21.5
4 1 Telea Stefan 2091 2091 Acs Sah Chindia Targoviste 5.0 0.0 20.0 19.5
5 5 Anuta Elefterie-Laurentiu 1992 1992 Conpet Ploiesti 5.0 0.0 18.5 19.5
6 8 Andreescu Darie-Ioan 1907 1907 CSU Targoviste 4.5 0.0 22.5 21.0
7 6 Cosmulescu Alexandru-Paul 1967 1967 Petrom Flacara Moreni 4.5 0.0 20.0 19.0
8 3 Rosca Vasile-Benone 2037 2037 Acs Sah Chindia Targoviste 4.5 0.0 19.5 20.0
9 22 Porumb Alecu 1642 1642 CSU Targoviste 4.0 0.0 19.0 15.0
10 13 Corchis Ion 1853 1853 Acs Sah Chindia Targoviste 4.0 0.0 18.5 16.0
11 12 Sandulescu Gheorghe 1862 1862 Conpet Ploiesti 4.0 0.0 17.5 16.5
12 32 Stefanescu George Cristian 1001 0 ACS Chindia Targoviste 4.0 0.0 17.0 16.0
13 20 Negulescu Alexandru 1715 1715 CS Carpati Sinaia 4.0 0.0 16.5 13.5
14 27 Iustin Silviu 1537 1537 CS Vointa Buzau 4.0 0.0 16.0 12.5
15 29 Serban Emil 1279 0 Cs Tinerii Maestri Bucuresti 4.0 0.0 14.5 13.0
16 25 Bulau Andrei-Cristian 1568 1568 Cs Universitar Ploiesti 4.0 0.0 13.0 11.5
17 15 Chivu Nicolae 1772 1772 Acs Sah Chindia Targoviste 3.5 1.0 21.0 18.0
18 9 Gheorghe Niculae 1894 1894 Acs Sah Chindia Targoviste 3.5 0.0 19.5 15.5
19 14 Marinescu Iustin 1815 1815 Petrom Flacara Moreni 3.0 0.0 20.0 16.0
20 11 Stoicescu Horia 1891 1891 CS Carpati Sinaia 3.0 0.0 20.0 14.5
21 10 Frunza Ionel 1892 1892 Petrom Flacara Moreni 3.0 0.0 18.5 15.0
22 17 Predescu Vasile 1757 1757 Acs Sah Chindia Targoviste 3.0 0.0 16.0 13.0
23 24 Coman Emilia-Florentina 1580 1580 Conpet Ploiesti 3.0 0.0 16.0 6.0
24 21 Szocs Teodor-Iulian 1688 1688 Cs Universitar Ploiesti 3.0 0.0 15.5 12.0
25 18 Rosulescu Alin-Dan 1747 1747 Acs Sah Chindia Targoviste 3.0 0.0 14.0 8.0
26 31 Robescu Mihail 1001 0 Acs Sah Chindia Targoviste 3.0 0.0 11.0 8.0
27 16 Ciobotaru Alexandru-Vlad 1763 1763 CS Tinerii Maestri Buc. 2.0 0.0 18.5 11.0
28 19 Dumitru Gheorghe 1737 1737 Acs Sah Chindia Targoviste 2.0 0.0 18.0 9.0
29 23 Mare Nelson-Nicolae 1623 1623 Petrom Flacara Moreni 2.0 0.0 17.5 10.5
30 30 Marin Alexia-Iuliana 1092 0 Cs Universitar Ploiesti 2.0 0.0 16.0 7.5
31 26 Balea Dumitru-Lucian 1562 1562 CSU Targoviste 2.0 0.0 14.5 10.0
32 28 Coman Adrian-Catalin 1496 1496 Conpet Ploiesti 0.5 0.0 14.5 2.5

         
                   “CAMPIONATUL MONDIAL de JUNIORI – ed.2013 “
                  Al Ain (Emiratele Arabe Unite)  /   17- 29 decembrie
          
                            Deocamdata, chiar la nivelul delegatiei tarii, nu putem vorbi decat de participare.
                      Pretentiile sunt mari, dar sprijinul  este aproape inexistent. O participare ca "extra
                      player " a  juniorului nostru  ACSINTE Matei-Ionut , inscrisa in nota de comportare a
                      intregii delegatii romane . Atat ni se ofera, atat realizam.

          

ACSINTE Matei-Ionut  

                 CLASAMENT   Final  dupa 11 Runde    -  Baieti 14 ani

Rk. SNo Name FED Rtg Pts.  TB1   TB2   TB3  Rp
1 40 Li Di CHN 2091 9.5 0.0 8 51.5 2434
2 5 Zajic Milan SRB 2340 9.0 0.0 8 50.0 2293
3 19 Atabayev Saparmyrat TKM 2203 9.0 0.0 7 49.0 2402
4 16 Dai Changren CHN 2216 9.0 0.0 7 46.0 2327
5 20 Maghsoodloo Parham IRI 2199 8.5 0.0 6 44.5 2181
6 4 FM Rambaldi Francesco ITA 2385 8.0 0.0 7 52.0 2289
7 18 Song Edward USA 2208 8.0 0.0 7 48.5 2279
8 12 Cori Quispe Kevin PER 2259 8.0 0.0 7 45.5 2211
9 13 Liu Yan CHN 2256 8.0 0.0 6 49.5 2274
10 1 IM Tari Aryan NOR 2418 8.0 0.0 6 48.0 2165
11 15 Pranav Vijay IND 2224 8.0 0.0 6 44.5 2234
12 42 Kozusek Daniel CZE 2090 7.5 0.0 7 49.0 2269
13 56 Nigmatov Ortik UZB 2023 7.5 0.0 7 45.5 2200
14 28 Litvinov Maxim RUS 2144 7.5 0.0 7 44.5 2158
15 30 FM Liu Xiangyi SIN 2136 7.5 0.0 7 43.5 2134
16 11 FM Shtembuliak Evgeny UKR 2263 7.5 0.0 7 43.0 2140
17 3 FM Gledura Benjamin HUN 2399 7.5 0.0 6 47.0 2243
18 10 FM Lorparizangeneh Shahin IRI 2270 7.5 0.0 6 46.5 2187
19 14 Theodorou Nikolas GRE 2238 7.5 0.0 6 46.0 2182
20 22 Baskin Robert GER 2190 7.5 0.0 6 43.0 2064
21 39 Muthaiah Al IND 2092 7.5 0.0 6 42.5 2161
22 48 Marek Matyas CZE 2055 7.5 0.0 5 43.5 2140
23 32 FM Martirosyan Haik M. ARM 2131 7.0 0.0 7 46.0 2187
24 57 FM Fawzy Adham EGY 2013 7.0 0.0 7 41.0 1956
25 7 Visakh Nr IND 2303 7.0 0.0 6 50.5 2228
26 41 Shahaliyev Ismayil Bahram AZE 2091 7.0 0.0 6 47.5 2153
27 36 Meunier Clement FRA 2113 7.0 0.0 6 46.5 2097
28 96 Isaev Chingys KGZ 1834 7.0 0.0 6 45.0 2128
29 46 Tran Minh Thang VIE 2062 7.0 0.0 6 44.5 1969
30 25 Perske Thore GER 2164 7.0 0.0 6 43.5 2069
34 Xu Minghui CHN 2121 7.0 0.0 6 43.5 2026
32 58 Sevgi Volkan TUR 2007 7.0 0.0 6 42.5 2047
33 50 Kololli Martin GER 2045 7.0 0.0 6 40.5 1870
34 31 Tomczak Mikolaj POL 2133 7.0 0.0 5 45.0 2086
35 8 FM Martinez Alcantara Jose Eduar PER 2301 7.0 0.0 5 45.0 2030
36 17 Dolana Andrei-Theodor ROU 2210 7.0 0.0 5 42.5 2051
37 35 Chow Colin USA 2114 7.0 0.0 5 40.0 1954
38 6 FM Santos Ruiz Miguel ESP 2307 7.0 0.0 4 47.5 2120
39 43 Petrov Vladimir Sergeev BUL 2076 6.5 0.0 6 48.5 2093
40 59 Papadopoulos Argirios GRE 2005 6.5 0.0 6 48.0 2178
41 98 Zisiadis Dimitrios GRE 1827 6.5 0.0 6 44.0 2015
42 29 Asgharzadeh M.Reza IRI 2143 6.5 0.0 6 43.0 2021
43 108 Foziljonov Khojiakbar UZB 1801 6.5 0.0 6 42.5 1917
44 52 Spacek Oliver SVK 2041 6.5 0.0 6 39.5 1856
45 60 Pigeat Alexandre FRA 2002 6.5 0.0 6 35.0 1713
46 2 FM Aravindh Chithambaram Vr. IND 2415 6.5 0.0 5 48.0 2138
47 45 Boldoo Erdenepurev MGL 2072 6.5 0.0 5 47.0 2130
48 26 Lopez Mulet Inigo ESP 2151 6.5 0.0 5 46.0 2065
49 70 Gokerkan Cem Kaan TUR 1960 6.5 0.0 5 45.0 2137
50 9 Tokranovs Dmitrijs LAT 2273 6.5 0.0 5 44.5 1952
51 68 Bunyatov Rustam Faiq AZE 1965 6.5 0.0 5 41.5 1963
69 Zhao Juncheng CHN 1963 6.5 0.0 5 41.5 2039
53 67 Agmanov Zhandos KAZ 1972 6.5 0.0 5 41.0 1965
54 55 Kazakovskiy Valeriy BLR 2023 6.5 0.0 5 35.5 1899
55 54 Patrascu Catalin-Lucian ROU 2033 6.5 0.0 4 40.0 1862
56 95 Graif William CAN 1851 6.0 0.0 6 43.5 1945
57 27 Thybo Jesper Sondergaard DEN 2147 6.0 0.0 6 42.0 1985
58 86 CM Catur Adi Sagita INA 1879 6.0 0.0 6 39.0 1916
59 74 CM Oliveira Tiago Lopes BRA 1930 6.0 0.0 6 37.0 1861
60 151 Vaitsiakhouski Yauheni BLR 1540 6.0 0.0 6 35.0 1684
61 81 Turar Dastan KAZ 1890 6.0 0.0 5 48.0 2097
62 83 Bashirli Nail Qoshqar AZE 1887 6.0 0.0 5 48.0 2096
63 80 Manukyan Artyom ARM 1890 6.0 0.0 5 44.0 1972
115 Licheli Luka GEO 1759 6.0 0.0 5 44.0 2024
65 66 Abbas Daniel ENG 1974 6.0 0.0 5 43.5 1983
66 62 Hoang Harry SUI 1990 6.0 0.0 5 43.0 1917
67 75 CM Le Minh Hoang VIE 1927 6.0 0.0 5 43.0 1892
68 24 Plenca Jadranko CRO 2168 6.0 0.0 5 42.5 1924
69 37 Panchanatham Vignesh USA 2111 6.0 0.0 5 42.5 1973
70 73 Virtanen Teemu FIN 1936 6.0 0.0 5 42.0 1971
71 192 Wu Xiangyu CHN 0 6.0 0.0 5 41.5 1911
72 49 Fedotov Nikita RUS 2045 6.0 0.0 5 41.0 1881
63 Banik Siddharth G USA 1978 6.0 0.0 5 41.0 1832
74 21 Mesaros Florian AUT 2196 6.0 0.0 5 40.5 1848
75 71 FM Zayan Mohamed EGY 1939 6.0 0.0 5 40.0 1947
76 122 Absaridze Gigi GEO 1726 6.0 0.0 5 39.0 1807
77 51 Mousseri Daniel USA 2043 6.0 0.0 5 38.5 1837
78 84 Abbasov Zaur Shahin AZE 1882 6.0 0.0 5 38.0 1806
79 76 Shi Diwen CAN 1924 6.0 0.0 5 37.5 1810
80 114 Hiebert Kenji JPN 1769 6.0 0.0 5 35.5 1693
81 102 Baterdene Tsogbayar MGL 1816 6.0 0.0 4 46.0 2104
82 53 Loh Zachary AUS 2036 6.0 0.0 4 43.0 2013
83 23 Viswanadha Kesav USA 2169 6.0 0.0 4 42.5 1903
84 61 Akhgari Reza IRI 2000 6.0 0.0 4 42.5 1959
85 103 Wang Jiaqi CHN 1816 6.0 0.0 4 42.0 1812
86 77 Ahn Hongjin KOR 1907 6.0 0.0 4 41.0 1827
87 44 CM Puccini Jack AUS 2073 6.0 0.0 4 39.5 1912
88 88 Simo Marian SVK 1873 6.0 0.0 4 37.5 1819
89 64 Djurhuus Eivind X NOR 1978 6.0 0.0 4 35.5 1784
90 78 Kutsanyan Andranik UKR 1907 6.0 0.0 3 39.5 1704
91 107 Ooi Zhi Yang MAS 1803 5.5 0.0 5 40.5 1841
92 33 Nikitenko Mihail BLR 2125 5.5 0.0 5 40.5 1852
93 111 Ait Abbas Yacine ALG 1771 5.5 0.0 5 39.5 1662
94 100 Tello Chavez Isaac Valent MEX 1823 5.5 0.0 5 38.5 1908
95 130 Tavzarashvili Giorgi GEO 1692 5.5 0.0 5 38.0 1768
96 146 Liao Jo-Kai TPE 1571 5.5 0.0 5 37.5 1721
97 116 Naotunna Dineth Nimnaka SRI 1759 5.5 0.0 5 37.0 1586
98 85 Nguyen Dang Hong Phuc VIE 1882 5.5 0.0 5 36.0 1693
99 125 Nero Georg EST 1706 5.5 0.0 5 35.5 1502
100 47 Mohammad Fahim FRA 2059 5.5 0.0 5 35.0 1704
101 149 Mohamed Marshool UAE 1557 5.5 0.0 5 35.0 1561
102 91 Yu Wenlu CAN 1862 5.5 0.0 5 33.0 1655
103 154 Valkama Arvo FIN 1481 5.5 0.0 5 31.0 1386
104 113 Liao Yu Hao CHN 1770 5.5 0.0 4 47.0 1953
105 104 Kokaia Guram GEO 1812 5.5 0.0 4 44.5 1966
106 94 Markocic Tine SLO 1853 5.5 0.0 4 44.0 1926
107 89 Visveshwar A IND 1870 5.5 0.0 4 42.0 1810
108 79 Mamyrbay Assad KAZ 1904 5.5 0.0 4 40.5 1897
109 121 Kolver Chris RSA 1737 5.5 0.0 4 40.5 1746
110 38 Acsinte Matei-Ionut ROU 2094 5.5 0.0 3 42.0 1960
111 93 Kovalevsky Stanislav BLR 1856 5.0 0.0 5 37.0 1784
112 110 Bennett Rhys WLS 1784 5.0 0.0 5 34.5 1613
113 112 Dolinar Matic SLO 1770 5.0 0.0 5 34.5 1581
114 186 Siow-Lee Dylan AUS 0 5.0 0.0 5 30.0 1389
115 138 Fidrilakis Stavros GRE 1629 5.0 0.0 4 40.5 1836
116 65 Fernandez Michael ENG 1975 5.0 0.0 4 40.5 1781
117 99 Higgs Joshua ENG 1824 5.0 0.0 4 40.5 1847
118 126 Sadubayev Airat KAZ 1706 5.0 0.0 4 40.0 1828
119 87 Koniahli Malek SYR 1875 5.0 0.0 4 38.0 1700
120 101 Mayed Al-Rashedi UAE 1820 5.0 0.0 4 37.0 1749
121 128 Ho Jei-Chen TPE 1694 5.0 0.0 4 35.5 1594
122 152 Liebert Erwin EST 1526 5.0 0.0 4 35.5 1585
123 97 Dolinar Jan SLO 1828 5.0 0.0 4 33.0 1544
117 Cerniauskas Markas LTU 1756 5.0 0.0 4 33.0 1586
125 167 Jonathan Thomas ZAM 0 5.0 0.0 4 31.5 1633
126 105 Isakzhanov Aibek KGZ 1807 5.0 0.0 3 34.0 1776
127 181 Radionov Timur RUS 0 5.0 0.0 3 34.0 1676
128 163 Bagh Khaled SYR 0 4.5 0.0 4 39.5 1810
129 118 Yasser Mark EGY 1750 4.5 0.0 4 38.0 1524
130 129 Kuruppu Supun Dasantha SRI 1692 4.5 0.0 4 38.0 1570
131 131 Kenenbaev Aidar KGZ 1680 4.5 0.0 4 37.5 1621
132 106 Jamar Vadim BEL 1803 4.5 0.0 4 35.0 1524
133 109 Gvenetadze Davit GEO 1801 4.5 0.0 4 35.0 1670
134 120 Ali Abdulaziz UAE 1739 4.5 0.0 4 34.0 1461
135 171 Lee Stefano CAN 0 4.5 0.0 4 34.0 1516
136 185 Singpurwala Kevin IRL 0 4.5 0.0 4 33.5 1608
137 139 Abdulla Al-Hamed UAE 1627 4.5 0.0 4 33.0 1473
138 90 CM Nacer Mohamed Arezki ALG 1866 4.5 0.0 4 32.5 1400
139 140 Agulhas Keegan RSA 1616 4.5 0.0 4 31.5 1390
140 92 Doluweera Minul Sanjula SRI 1857 4.5 0.0 3 40.5 1738
141 177 Mohammad Nouali TUN 0 4.5 0.0 3 39.0 1832
142 132 Thilakarathne G M S SRI 1674 4.5 0.0 3 38.0 1601
143 136 CM Modi Sachin RSA 1658 4.5 0.0 3 35.5 1515
144 142 Rafili Said Elchin AZE 1611 4.5 0.0 3 35.5 1562
145 175 Mg Kyaw Zaw Hein Maung MYA 0 4.5 0.0 3 33.5 1479
146 144 Katsande Nyasha WLS 1593 4.5 0.0 3 32.5 1350
147 179 Ndlovu Bhekile ZIM 0 4.5 0.0 3 30.0 1501
148 143 Roos Daniel SWE 1597 4.5 0.0 3 29.5 1399
149 155 Ng Chi Tou MAC 1475 4.5 0.0 3 28.5 1260
150 135 CM Garcia Herrera Enrique Ric MEX 1662 4.5 0.0 2 34.5 1643
151 134 Ahmed Qutayba Yunis IRQ 1663 4.5 0.0 2 32.0 1458
152 119 Noori Sabah Nori IRQ 1742 4.5 0.0 2 28.5 1341
153 82 Lau Jason ENG 1888 4.5 0.0 1 32.5 1599
154 159 Ip Seng Tou MAC 1372 4.0 0.0 4 28.5 1320
155 141 Pitkar Ashutosh IND 1613 4.0 0.0 3 38.5 1732
156 133 Bedon Kevin ECU 1671 4.0 0.0 3 37.5 1667
157 145 Ieong Seak Hin MAC 1578 4.0 0.0 3 33.0 1331
158 147 CM Hoon Gideon Jakobus RSA 1569 4.0 0.0 3 32.5 1432
159 157 Abdullatif Hassan LIB 1399 4.0 0.0 3 31.0 1455
160 176 Mohammad Naman AFG 0 4.0 0.0 3 28.0 1358
161 158 Mouthuy Jacky-Long LUX 1388 4.0 0.0 3 27.0 1235
162 137 Khadka Mahesh NEP 1655 4.0 0.0 3 26.5 1111
163 172 Leong U HIn MAC 0 4.0 0.0 3 25.0 1057
164 123 Lynch Justin RSA 1725 4.0 0.0 2 37.0 1615
165 127 Bennett Owen WLS 1695 4.0 0.0 2 32.5 1247
166 150 Anagnostakis Charalampos GRE 1542 4.0 0.0 2 32.5 1350
167 189 Thaher Renat KGZ 0 4.0 0.0 2 30.5 1461
168 191 Waweru Brian Kariuki KEN 0 4.0 0.0 1 26.5 1285
169 187 Subham Rai KEN 0 4.0 0.0 0 32.0 1533
170 169 Kim Taehyung KOR 0 3.5 0.0 3 32.5 1552
171 156 Kwun Minhyeok KOR 1461 3.5 0.0 3 30.5 1170
172 174 Mappumu Tinashe ZIM 0 3.5 0.0 3 30.0 1222
173 165 Jamsheed Ahmed AFG 0 3.5 0.0 3 28.0 1243
174 170 Kufa Anutidaishe ZIM 0 3.5 0.0 2 33.5 1439
175 148 Al Hamed Saif Idrees UAE 1558 3.5 0.0 2 32.0 1332
176 173 Li Xiang Rui Rodney NZL 0 3.5 0.0 2 30.0 1427
177 153 Boubendir Hichem ALG 1521 3.5 0.0 2 27.5 1101
178 168 Kellei Ronnie SOL 0 3.5 0.0 2 25.0 1073
179 190 Wang Avery Hsiang-Wen TPE 0 3.5 0.0 1 30.5 1462
180 188 Sukovic Andrej MNE 0 3.5 0.0 1 30.5 1480
181 178 Mouwakdie Mathieu LIB 0 3.0 0.0 3 32.0 1377
182 164 Fareed Menash FIJ 0 3.0 0.0 2 32.0 1378
183 160 Mukhopadhyay Srinjay KEN 1336 3.0 0.0 2 30.0 1358
184 184 Salih Al Hor QAT 0 3.0 0.0 2 26.5 1084
185 182 Raffla Andre Nagui EGY 0 3.0 0.0 1 29.0 1254
186 180 Rabar Bakhtyar Hamasaleh IRQ 0 3.0 0.0 1 27.5 1096
187 161 Al Ajmi Fahhad KUW 0 2.5 0.0 2 28.0 1092
188 166 Jasim Musa Mohamed SOM 0 2.0 0.0 1 23.5 832
189 193 Yasin Jasim Musa SOM 0 1.0 0.0 0 29.0 346
190 72 Samantila Daryl Unix PHI 1938 0.0 0.0 0 24.5 0

                       Memorialul Revolutiei din Decembrie '89 - XII Blitz  /   Bucuresti   22  decembrie
                         Trei reprezentanti ai clubului nostru au ales sa onoreze aceasta competitie, cel mai bine
                    clasat fiind maestrul FIDE  BACIU  Stefan ( locul 18 din 80 jucatori ).  Junioara COMAN
                    Emilia si veteranul DUMITRASCU  Grigore , doar 4,5 p din 11 posibile.

                                          

Clasament final dupa 11 runde

Loc Nr.start Numele FED ELO Club/Oras Pct.  TB2   TB3 
1 1 IM Carmaciu Lucian-Catalin ROU 2454 Cs Sah Club Galati 8.5 69.5 60.75
2 5 FM Stanciu Alexandru-Ovidiu ROU 2358 Lps Satu Mare 8.5 69.0 64.25
3 3 IM Doncea Vladimir ROU 2400 Acs De Sah Apa Nova Bucuresti 8.5 66.0 59.75
4 2 IM Grecescu Gabriel-Andrei ROU 2414 Cs Sinandrei Timis 8.5 63.5 57.00
5 15 CM Vasile Claudiu-Daniel ROU 2172 Cs Otopeni 8.5 61.0 53.25
6 4 IM Georgescu Tiberiu-Marian ROU 2376 Acs De Sah Apa Nova Bucuresti 8.0 67.5 55.00
7 10 CM Tomici Stefan ROU 2260 Clubul Central De Sah Bucurest 7.5 65.5 50.25
8 6 NM Ciobanu Aurelian ROU 2311 Ac De Sah Realitatea Husi 7.5 61.0 47.25
9 8 FM Daianu Cristian-Clement ROU 2285 Cs Otopeni 7.5 57.5 44.50
10 9 FM Levay Sorin ROU 2277 Cs Apollo Satu Mare 7.5 55.5 44.00
11 20 CM Tanase Florin-Gheorghe ROU 2113 Cs Alcor Bucuresti 7.5 52.5 40.75
12 21 I Andronescu Madalin ROU 2105 Acs Pheonix Buzau 7.0 61.5 45.50
13 13 NM Nita Lucian ROU 2195 Cs Universitatea Targoviste 7.0 60.0 42.00
14 14 CM Radu Ioan ROU 2178 Acs Master Mind Bucuresti 7.0 58.5 42.00
15 27 CM Martian Dragos-Daniel ROU 2037 Cs Sah Club Galati 7.0 55.5 41.00
16 23 Capata Ion ITA 2103 ITALIA 7.0 55.5 40.00
17 24 I Dragomir Nicolae-Laurentiu ROU 2089 Cs Spartac Bucuresti 7.0 53.0 37.50
18 12 FM Baciu Stefan ROU 2235 Cs Conpet Ploiesti 7.0 51.0 37.50
19 45 I Banzea Alexandru-Bogdan ROU 1819 Acs De Sah Apa Nova Bucuresti 6.5 61.5 39.75
20 16 CM Done Stefan-Daniel ROU 2170 Acs Pheonix Buzau 6.5 58.0 35.75
21 11 CM Onut Simeon ROU 2238 Cs Alcor Bucuresti 6.5 57.0 35.50
22 32 I Rucsandescu Dan ROU 1967 Cs Politehnica Iasi 6.5 56.5 34.75
23 31 IM Panush Viktor MDA 1984 MOLDOVA 6.5 55.0 32.75
24 19 CM Nacu Adrian ROU 2130 Sport Club Juventus Bucuresti 6.5 52.5 34.75
25 22 I Vladescu Alin-Cristian ROU 2103 Cs Tinerii Maestri Bucuresti 6.5 49.5 30.50
26 28 CM Petrescu Cristian ROU 1994 Cs Colosseum Giurgiu 6.5 48.5 29.00
27 54 I Stancu Robert-Alexandru ROU 1728 Cs Otopeni 6.0 59.5 36.50
28 30 I Andreescu Darie-Ioan ROU 1990 Cs Universitatea Targoviste 6.0 56.5 32.50
29 29 CM Vijiila Cristinel ROU 1994 As Rat Bucuresti 6.0 55.5 31.00
30 7 FM Pessi Emil-George ROU 2304 Cs Sah Club Galati 6.0 54.0 34.00
31 40 I Pirvulescu Adrian ROU 1862 Cs Tinerii Maestri Bucuresti 6.0 53.5 29.50
32 43 I Paune Florea ROU 1840 Sport Club Juventus Bucuresti 6.0 48.0 27.00
33 25 CM Georgescu Cristian ROU 2066 Cs Spartac Bucuresti 6.0 47.0 24.00
34 34 I Dobre Ana-Margareta-Alexandra ROU 1919 Clubul Central De Sah Bucurest 6.0 46.5 27.00
35 36 I Cocos Mihai ROU 1910 Acs Master Mind Bucuresti 6.0 45.5 26.75
36 72 I Irimia Horia-Ion ROU 0 Cs Muncitorul Resita 5.5 50.5 26.50
37 18 CM Luncasu Raul-Ionut ROU 2140 Acs Pheonix Buzau 5.5 50.0 27.75
38 17 FM Popescu Gheorghe ROU 2163 Csm Craiova 5.5 49.0 28.50
39 37 Danet Laurentiu ROU 1896 Acs Master Mind Bucuresti 5.5 48.0 25.00
40 35 I Cosmulescu Alexandru-Paul ROU 1910 Cs Petrom Flacara Moreni 5.5 47.5 25.25
41 80 Vrabie Valeriu ROU 0 Sport Club Juventus Bucuresti 5.5 47.0 25.75
42 26 I Turlea Constantin ROU 2051 Cs Universitar Ploiesti 5.5 43.5 26.25
43 69 II Stan Andrei-Mihaita ROU 1444 Cs Vointa Buzau 5.5 43.5 25.50
44 50 II Constantin Filip ROU 1775 Clubul Central De Sah Bucurest 5.5 39.0 18.25
45 63 I Gheorghiu Alexandru-Dan ROU 1562 Acs De Sah Apa Nova Bucuresti 5.0 52.0 25.00
46 38 WNM Vasilescu Maria ROU 1875 Clubul Central De Sah Bucurest 5.0 51.0 25.50
47 33 I Popescu Daniel-Vasilica ROU 1930 Acs Pheonix Buzau 5.0 50.0 20.00
48 74 I Serban Emil ROU 0 Cs Tinerii Maestri Bucuresti 5.0 49.5 26.25
49 52 CM Stanciu Andreea-Briana ROU 1749 Cs Otopeni 5.0 49.0 19.50
50 46 I Baciu Radu-George ROU 1811 Clubul Central De Sah Bucurest 5.0 48.5 21.25
51 49 II Matei Cristian ROU 1777 Sport Club Juventus Bucuresti 5.0 47.0 23.25
52 59 I Firaru Roxana-Maria ROU 1666 Cs Otopeni 5.0 45.0 19.00
53 55 I Moroianu George ROU 1720 Cs Tinerii Maestri Bucuresti 5.0 45.0 17.00
54 51 I Palamar Theodor ROU 1757 Cs Otopeni 5.0 43.5 21.50
55 39 I Iordachescu Sorin-Emanuel ROU 1873 Acs Pheonix Buzau 5.0 43.5 16.00
56 47 I Pana Marian ROU 1791 Acs Master Mind Bucuresti 5.0 37.5 18.00
57 57 I Comsa Ciprian-Mihai ROU 1695 Acs De Sah Apa Nova Bucuresti 4.5 49.5 21.25
58 60 I Coman Emilia-Florentina ROU 1658 Cs Conpet Ploiesti 4.5 46.5 19.75
59 44 I Vladescu Ovidiu-Viorel ROU 1825 Cs Tinerii Maestri Bucuresti 4.5 44.0 17.75
60 53 I Dumitrascu Grigore ROU 1742 Cs Conpet Ploiesti 4.5 41.5 19.25
61 42 I Ciobotaru Alexandru-Vlad ROU 1846 Cs Tinerii Maestri Bucuresti 4.5 40.5 15.25
62 73 II Metehau Luca-Mihnea ROU 0 Acs Genius Galati 4.5 38.5 15.50
63 77 Dondera Ion-Adrian ROU 0 Cs Sah Club Oltenia Craiova 4.0 49.5 21.00
64 61 I Filat Nicolae ROU 1653 Clubul Central De Sah Bucurest 4.0 49.0 21.50
65 56 I Taga Stefan ROU 1696 Csm Ploiesti 4.0 47.0 17.50
66 48 I Matei Stefan-Razvan ROU 1786 Cs Colosseum Giurgiu 4.0 45.5 15.50
67 62 I Stefan Mihai ROU 1610 Clubul Central De Sah Bucurest 4.0 44.5 14.50
68 58 II Jinga Vlad-Ionut ROU 1690 Cs Universitatea Arad 4.0 42.5 15.50
69 64 I Pasca Mihai-Alexandru ROU 1559 Clubul Central De Sah Bucurest 4.0 40.0 11.50
70 70 I Schiopu Andreea-Alexandra ROU 1419 Csm Bucuresti 4.0 39.5 11.00
71 41 Pana Florentina ROU 1848 Cs Colosseum Giurgiu 4.0 37.0 13.00
72 78 Kirachen Dimitar BUL 0 BULGARIA 3.5 47.0 15.75
73 66 II Berechet Stefan-Mario ROU 1523 Cs Vointa Buzau 3.5 45.0 12.50
74 76 WCM Ursuianu Adina ROU 0 Sport Club Juventus Bucuresti 3.5 43.5 12.25
75 75 II Ioan Tudor ROU 0 Clubul Central De Sah Bucurest 3.5 33.0 6.25
76 67 I Marica Ruxandra-Ioana ROU 1512 Acs De Sah Apa Nova Bucuresti 3.0 47.0 17.50
77 65 II Jeltopop Nicolae ROU 1527 Cs Colosseum Giurgiu 3.0 35.0 5.50
78 71 II Banzea Izabela-Georgeta ROU 1378 Acs De Sah Apa Nova Bucuresti 2.5 38.5 4.75
79 68 I Zamora Aurel ROU 1478 Cs Tinerii Maestri Bucuresti 2.0 40.0 5.00
80 79 Saeednia Benyamin ROU 0 Cs Otopeni 0.0 34.0 0.00

          

                       Memorialul Revolutiei din Decembrie '89 - XII        /   Bucuresti   13-22 decembrie

                    Veteranii  SANDULESCU  Gheorghe  si  DUMITRASCU Grigore au cinstit memoria Revolutiei si
                   au  participat la acest open cu 93 participanti. La cei aproape 72 de ani, Gh. SANDULESCU
                   mentine vie flacara pasiunii pentru sah si pune serioase probleme mai tinerilor sai adversari.

                                        

                                                     SANDULESCU  Gheorghe                                        DUMITRASCU Grigore   

Clasament final dupa 9 runde

Loc Nr.start Numele FED ELO CIV Club/Oras Pct.  TB2   TB3 
1 3 IM Doncea Vladimir ROU 2403 2403 Acs De Sah Apa Nova Bucuresti 7.5 48.5 39.50
2 8 CM Tomici Stefan ROU 2198 2198 Clubul Central De Sah Bucurest 7.0 53.5 39.50
3 17 I David Alexandru-Vasile ROU 2111 2111 Acs De Sah Apa Nova Bucuresti 7.0 50.5 37.50
4 2 IM Carmaciu Lucian-Catalin ROU 2431 2431 Cs Sah Club Galati 7.0 47.0 36.00
5 1 IM Georgescu Tiberiu-Marian ROU 2459 2459 Acs De Sah Apa Nova Bucuresti 6.5 55.0 38.50
6 5 WGM Cosma Elena-Luminita ROU 2331 2331 Acs De Sah Apa Nova Bucuresti 6.5 53.0 37.00
7 11 CM Pit-Rada Mihail-Cosmin ROU 2167 2167 Sport Club Juventus Bucuresti 6.5 48.0 32.75
8 14 CM Luncasu Raul-Ionut ROU 2122 2122 Acs Pheonix Buzau 6.5 47.5 33.00
9 24 FM Bondoc Dan-Vladimir ROU 2037 2037 Cs Carpati Sinaia 6.5 41.5 30.50
10 4 FM Stanciu Alexandru-Ovidiu ROU 2349 2349 Lps Satu Mare 6.0 52.5 33.25
11 6 FM Levay Sorin ROU 2219 2219 Cs Apollo Satu Mare 6.0 49.5 31.75
12 9 CM Martian Dragos-Daniel ROU 2182 2182 Cs Sah Club Galati 6.0 48.5 29.25
13 28 CM Petrescu Cristian ROU 1994 1994 Cs Colosseum Giurgiu 6.0 44.0 27.50
14 13 I Andronescu Madalin ROU 2127 2127 Acs Pheonix Buzau 6.0 43.5 26.00
15 20 CM Cirlan Ionut-Gheorghe ROU 2071 2071 Cs Spartac Bucuresti 6.0 42.0 28.50
16 7 FM Daianu Cristian-Clement ROU 2202 2202 Cs Otopeni 5.5 50.0 29.25
17 12 CM Senetia Teodor ROU 2138 2138 Cs Petrom Flacara Moreni 5.5 50.0 28.00
18 31 I Popescu Daniel-Vasilica ROU 1983 1983 Acs Pheonix Buzau 5.5 48.0 26.50
19 30 I Andreescu Darie-Ioan ROU 1987 1987 Cs Universitatea Targoviste 5.5 47.5 24.75
20 10 CM Radu Ioan ROU 2178 2178 Acs Master Mind Bucuresti 5.5 45.5 24.00
21 21 I Dragomir Nicolae-Laurentiu ROU 2056 2056 Cs Spartac Bucuresti 5.5 44.5 24.75
22 27 WCM Ilie Maria-Ruxandra ROU 1995 1995 Acs De Sah Apa Nova Bucuresti 5.5 41.0 25.50
23 18 I Dubic Roman ROU 2097 2097 Cs Vointa Buzau 5.5 41.0 24.25
24 59 I Rosca Constantin ROU 1776 1776 Acs Master Mind Bucuresti 5.5 39.0 20.50
25 44 CM Bratu Gheorghe ROU 1867 1867 Csm Craiova 5.5 38.5 22.25
26 36 I Fulger Ionut ROU 1930 1930 Acs Sah Chindia Targoviste 5.0 47.5 24.00
27 22 CM Raducanu Andrei-Augustin ROU 2052 2052 Acs Sah Chindia Targoviste 5.0 46.0 22.75
28 26 I Banzea Alexandru-Bogdan ROU 2008 2008 Acs De Sah Apa Nova Bucuresti 5.0 45.5 22.75
29 88 I Pana Marian ROU 0 1370 Acs Master Mind Bucuresti 5.0 44.5 21.75
30 32 I Turlea Constantin ROU 1977 1977 Cs Universitar Ploiesti 5.0 44.5 21.75
31 52 I Barbu George-Emilian ROU 1809 1809 Sport Club Juventus Bucuresti 5.0 44.5 21.75
32 23 I Danet Nicolae ROU 2042 2042 Cs Spartac Bucuresti 5.0 44.5 21.00
33 43 FM Georgescu Gabriel-Ioan ROU 1886 1886 Acs De Sah Apa Nova Bucuresti 5.0 44.0 19.75
34 25 IM Panush Viktor MDA 2019 0 MOLDOVA 5.0 43.0 20.75
35 63 I Comsa Ciprian-Mihai ROU 1733 1733 Acs De Sah Apa Nova Bucuresti 5.0 43.0 19.25
36 16 CM Tanase Florin-Gheorghe ROU 2111 2111 Cs Alcor Bucuresti 5.0 42.5 21.00
37 19 Arandjelovic Aleksandar Z SRB 2079 0 SERBIA 5.0 42.5 21.00
38 64 I Dumitru Matei-Ioan ROU 1717 1717 Acs De Sah Apa Nova Bucuresti 5.0 42.0 21.25
39 91 Andriuta Igor ROU 0 1001 Sport Club Juventus Bucuresti 5.0 41.5 21.75
40 71 I Turcuman Dragos-Mihai ROU 1648 1648 Acs De Sah Apa Nova Bucuresti 5.0 40.5 19.75
41 41 I Tazlaoanu Cezar ROU 1904 1904 Sport Club Juventus Bucuresti 5.0 37.0 19.25
42 15 FM Giurumia Sorin ROU 2114 2114 Cs Petrom Flacara Moreni 4.5 50.0 23.50
43 33 CM Cernea Radu-Gheorghe ROU 1970 1970 Sport Club Juventus Bucuresti 4.5 45.5 21.00
44 39 CM Spirea Mihai ROU 1912 1912 Cs Vointa Buzau 4.5 44.5 19.00
45 62 I Taga Stefan ROU 1738 1738 Csm Ploiesti 4.5 42.0 20.00
46 54 I Sandulescu Gheorghe ROU 1795 1795 Cs Conpet Ploiesti 4.5 42.0 18.75
47 38 I Pirvulescu Adrian ROU 1926 1926 Cs Tinerii Maestri Bucuresti 4.5 40.5 16.25
48 61 I Costache Florin-Remus ROU 1758 1758 Cs Siciliana Bucuresti 4.5 40.5 15.75
49 34 I Radulescu Gabriel ROU 1954 1954 Cs Siciliana Bucuresti 4.5 40.0 15.75
50 49 I Marchidan Costica ROU 1821 1821 Clubul De Sah Al An Bucuresti 4.5 40.0 15.25
51 35 I Bajenaru Leonard ROU 1935 1935 Sport Club Juventus Bucuresti 4.5 39.5 14.75
52 46 CM Milea Florian ROU 1849 1849 Cs Spartac Bucuresti 4.5 39.0 16.50
53 48 I Ioan Cezar-Octavian ROU 1827 1827 Clubul Central De Sah Bucurest 4.5 36.5 16.25
54 76 I Marica Ruxandra-Ioana ROU 1586 1586 Acs De Sah Apa Nova Bucuresti 4.5 35.5 15.00
55 29 CM Vijiila Cristinel ROU 1994 1994 As Rat Bucuresti 4.0 44.0 19.00
56 40 WNM Vasilescu Maria ROU 1906 1906 Clubul Central De Sah Bucurest 4.0 42.5 17.50
57 50 I Coman Liviu ROU 1819 1819 Cs Carpati Sinaia 4.0 41.5 15.00
58 45 CM Lazarean Colea-Valentin ROU 1861 1861 Cs Alcor Bucuresti 4.0 41.0 14.50
59 60 I Zlatea Cezar-Stelian ROU 1773 1773 Clubul Central De Sah Bucurest 4.0 40.5 16.75
60 37 CM Nastase Stefan ROU 1927 1927 Sport Club Juventus Bucuresti 4.0 37.0 12.50
61 53 I Vladescu Ovidiu-Viorel ROU 1799 1799 Cs Tinerii Maestri Bucuresti 4.0 33.5 14.50
62 56 II Mare Nelson-Nicolae ROU 1785 1785 Cs Petrom Flacara Moreni 4.0 33.5 10.00
63 75 I Gheorghiu Alexandru-Dan ROU 1604 1604 Acs De Sah Apa Nova Bucuresti 4.0 30.5 9.00
64 57 CM Armeanu Ninel-Claudiu ROU 1779 1779 Acs Master Mind Bucuresti 3.5 41.0 13.00
65 68 I Moroianu George ROU 1658 1658 Cs Tinerii Maestri Bucuresti 3.5 40.0 13.50
66 42 CM Dananau Cristian-Florin ROU 1888 1888 As Rat Bucuresti 3.5 38.5 11.50
67 89 II Metehau Luca-Mihnea ROU 0 1367 Acs Genius Galati 3.5 37.5 13.75
68 73 II Moldoveanu Cosmin-Adrian ROU 1632 1632 Cs Universitar De Sah Bucurest 3.5 36.5 10.25
69 67 I Stefan Mihai ROU 1673 1673 Clubul Central De Sah Bucurest 3.5 36.5 9.25
70 79 I Pasca Mihai-Alexandru ROU 1532 1532 Clubul Central De Sah Bucurest 3.5 35.5 11.50
71 72 II Constantin Filip ROU 1635 1635 Clubul Central De Sah Bucurest 3.5 35.5 10.50
72 81 I Schiopu Andreea-Alexandra ROU 1453 1453 Csm Bucuresti 3.5 34.5 12.25
73 55 I Matei Stefan-Razvan ROU 1786 1786 Cs Colosseum Giurgiu 3.5 33.5 8.00
74 70 CM Hlinschi Mihai ROU 1651 1651 Cs Tinerii Maestri Bucuresti 3.5 32.5 10.75
75 78 II Clipcea Caius-Lucian ROU 1555 1555 Acs De Sah Apa Nova Bucuresti 3.5 29.0 7.50
76 74 I Otetea Andrei ROU 1626 1626 Clubul Central De Sah Bucurest 3.0 41.5 10.00
77 51 I Trancan Mihai-Adrian ROU 1817 1817 Cs Siciliana Bucuresti 3.0 41.0 11.00
78 69 I Filat Nicolae ROU 1652 1652 Clubul Central De Sah Bucurest 3.0 37.0 10.75
79 82 II Moroianu Stefan ROU 1448 1448 Cs Spartac Bucuresti 3.0 36.5 8.00
80 77 I Chivulescu Adrian-Alexandru ROU 1570 1570 Cs Universitar Ploiesti 3.0 34.5 7.00
81 58 I Dumitrascu Grigore ROU 1777 1777 Cs Conpet Ploiesti 3.0 33.5 8.25
82 86 II Banzea Izabela-Georgeta ROU 1378 1378 Acs De Sah Apa Nova Bucuresti 3.0 28.0 6.75
83 93 Mihalache Paul-Stelian ROU 0 1001 Acs Master Mind Bucuresti 2.5 35.5 6.00
84 80 II Cristache Ana-Maria ROU 1503 1503 Csm Bucuresti 2.5 32.0 5.25
85 92 Anemtoaicei Ovidiu ROU 0 1001 Cs Tinerii Maestri Bucuresti 2.5 31.5 5.75
86 83 II Otetea Ioana ROU 1400 1400 Clubul Central De Sah Bucurest 2.5 28.0 3.75
87 85 II Florea Adrian ROU 1395 1395 Acs Master Mind Bucuresti 2.5 27.5 4.50
88 47 I Paune Florea ROU 1839 1839 Sport Club Juventus Bucuresti 2.0 37.5 6.50
89 65 I Coman Mihnea-George ROU 1715 1715 Cs Universitar De Sah Bucurest 2.0 35.5 8.50
90 90 II Ioan Tudor ROU 0 1275 Clubul Central De Sah Bucurest 2.0 27.5 3.00
91 84 II Sarbu Zeno-Iulius ROU 1398 1398 Clubul Central De Sah Bucurest 1.5 35.0 4.75
92 66 II Ilie Anton ROU 1687 1687 Acs Master Mind Bucuresti 1.5 33.5 4.50
93 87 II Sarbu Adela ROU 1353 1353 Clubul Central De Sah Bucurest 1.0 31.0 3.00

          

                " TROFEUL  BELGRAD - 2013 "  editia XXVII - Belgrad ( Serbia ) / 24  nov.- 2 dec.

                  Intr-o companie selecta, cu 183 participanti, dintre care 55 avand titluri internationale,
                  reprezentantul clubului nostru, maestrul FIDE  POSEDARU  BOGDAN  a avut o evolutie
                    foarte  frumoasa, terminand pe locul 6  cu 6,5 puncte din 9 posibile.
                                                          MF   POSEDARU Bogdan
Clasament final dupa 9 runde

Loc

Nr.start

Numele

FED

Rtg.

Pct.

 TB1 

 TB2 

Perf.rtg.

1

18

GM

Tosic Miroslav

SRB

2404

7.5

51.0

55.0

2598

2

14

IM

Lekic Dusan

MNE

2417

7.5

46.5

50.5

2575

3

13

GM

Stanojoski Zvonko

MKD

2417

7.0

50.0

53.0

2520

4

35

Vucinic Gojko

SRB

2294

7.0

47.5

51.0

2458

5

10

IM

Firat Burak

TUR

2435

7.0

45.5

49.5

2432

6

29

FM

Posedaru Bogdan

ROU

2324

6.5

50.0

55.0

2496

7

4

GM

Savic Miodrag R

SRB

2537

6.5

49.5

53.5

2499

8

8

GM

Antic Dejan

SRB

2465

6.5

48.5

52.5

2435

9

9

IM

Georgescu Tiberiu-Marian

ROU

2459

6.5

48.5

52.5

2465

10

19

FM

Sredojevic Ivan

SRB

2402

6.5

48.0

52.0

2460

11

1

GM

Atalik Suat

TUR

2572

6.5

47.5

52.0

2451

12

12

GM

Abramovic Bosko

SRB

2426

6.5

47.0

52.0

2456

13

7

GM

Todorovic Goran M

SRB

2480

6.5

47.0

51.5

2428

14

25

IM

Velickovic Sasa

SRB

2365

6.5

46.0

49.5

2444

15

38

Deac Bogdan-Daniel

ROU

2276

6.5

44.5

48.0

2383

16

15

IM

Nenezic Marko

SRB

2417

6.5

44.0

48.0

2411

17

62

Danov Lyubomir

BUL

2178

6.5

41.0

44.5

2355

18

46

FM

Draskovic Luka

MNE

2261

6.0

48.0

52.5

2496

19

3

GM

Gleizerov Evgeny

RUS

2548

6.0

47.0

51.5

2395

20

17

GM

Cabrilo Goran

SRB

2404

6.0

47.0

51.0

2352

21

2

GM

Damljanovic Branko

SRB

2569

6.0

46.0

50.5

2391

22

6

GM

Kislinsky Alexey

CZE

2504

6.0

46.0

49.0

2363

23

45

Ratkovic Milovan

SRB

2267

6.0

45.5

48.5

2410

24

27

IM

Andrijevic Milan

SRB

2342

6.0

44.5

48.5

2374

25

71

Stamatovic Aleksandar

SRB

2156

6.0

44.5

47.5

2404

26

20

FM

Lukovic Vladimir

SRB

2400

6.0

44.0

47.5

2348

27

69

Tasic Zoran T

SRB

2158

6.0

44.0

47.0

2313

28

57

Jovanovic Aleksandar D

SRB

2209

6.0

43.0

47.0

2291

29

41

Mladenovic Stefan

SRB

2274

6.0

42.5

46.0

2295

30

23

FM

Blesic Vaso

SRB

2383

6.0

42.0

45.5

2287

31

59

Demir Gokhan

TUR

2194

6.0

38.5

40.5

2271

32

44

Marjanovic Dejan

BIH

2269

5.5

48.0

51.0

2363

33

16

IM

Kanmazalp Ogulcan

TUR

2414

5.5

45.0

48.5

2268

34

42

Ratkovic Miloje

SRB

2273

5.5

44.5

48.0

2335

35

37

FM

Vujacic Borivoje

SRB

2290

5.5

44.5

47.0

2345

36

48

Garic Radomir

SRB

2246

5.5

44.0

48.0

2279

37

53

FM

Radosavljevic Slobodan D

SRB

2226

5.5

44.0

47.0

2223

38

56

FM

Maric Dragan

SRB

2209

5.5

43.5

45.5

2206

39

49

FM

Veleski Robert

MKD

2242

5.5

42.5

45.0

2361

40

54

Ninov Dayan

BUL

2219

5.5

42.0

45.5

2279

41

132

Ivic Velimir

SRB

1896

5.5

42.0

45.0

2177

42

122

Stojkovic Milanko

SRB

1927

5.5

42.0

44.0

2178

43

30

FM

Pantelic Sasa

SRB

2313

5.5

41.5

45.5

2298

44

50

Potpara Nikola

MNE

2239

5.5

41.0

44.5

2174

45

40

FM

Sorgic Dragan

SRB

2274

5.5

41.0

44.0

2182

46

74

Pastar Slaven

BIH

2133

5.5

40.5

44.0

2117

47

63

Pecurica Milos

MNE

2176

5.5

40.5

44.0

2220

48

21

GM

Rajkovic Dusan

SRB

2389

5.5

39.5

43.0

2174

49

43

FM

Jovanovic Sasa T

SRB

2271

5.5

39.5

42.5

2191

50

22

IM

Nestorovic Lazar

SRB

2387

5.5

39.0

42.0

2214

51

47

FM

Stavnjak Lazar

BIH

2257

5.5

37.5

40.5

2139

52

28

FM

Zivkovic Sava

SRB

2334

5.5

36.0

39.0

2132

53

5

GM

Stojanovic Dalibor

BIH

2508

5.0

44.5

48.5

2323

54

65

IM

Cetkovic Miodrag

MNE

2162

5.0

44.0

47.5

2244

55

78

Stojkovic Nenad Z

SRB

2104

5.0

43.0

46.0

2251

56

83

Rajkovic Mladen

SRB

2073

5.0

42.0

46.0

2181

57

51

IM

Orlov Pavle

SRB

2237

5.0

41.5

45.0

2169

58

26

IM

Smolovic Mile

SRB

2343

5.0

41.0

44.5

2162

59

58

FM

Djokic Nebojsa

SRB

2200

5.0

41.0

44.0

2156

60

24

IM

Cvetkovic Srdjan

SRB

2368

5.0

40.5

44.5

2156

61

117

Ivanovic Lazar

SRB

1947

5.0

39.5

42.0

2123

62

36

IM

Stanojevic Branko

SRB

2291

5.0

39.0

42.5

2159

63

86

Stefanovic Milan

SRB

2064

5.0

39.0

42.5

1968

64

128

Pavlovic Luka

SRB

1919

5.0

39.0

41.5

2192

65

66

FM

Bukvic Mihailo

MNE

2160

5.0

38.5

41.0

2142

66

72

Devetak Dusan

SRB

2147

5.0

38.5

40.0

2089

67

61

Vreljanski Dragomir

SRB

2187

5.0

37.0

40.0

2070

68

89

Arsic Djordje

SRB

2052

5.0

37.0

40.0

2048

120

Brankovan Mario

SRB

1930

5.0

37.0

40.0

2105

70

73

FM

Kacakovski Dimitar

MKD

2143

5.0

36.5

39.5

2128

71

70

FM

Popovic Mladen

MNE

2156

5.0

36.5

39.5

2083

72

84

Jevtic Miroljub

SRB

2067

5.0

36.5

38.0

2043

73

99

Bojanic Denis

SRB

2018

5.0

34.5

37.5

1973

74

105

CM

Novak Jiri

CZE

2006

5.0

33.0

35.0

1981

75

79

WFM

Zarkovic Mila

SRB

2082

4.5

44.5

48.5

2267

76

85

Savic Dragan

SRB

2065

4.5

43.0

46.5

2090

77

150

Injac Teodora

SRB

1801

4.5

42.5

46.5

2122

78

55

Lazic Ljubisa

SRB

2217

4.5

42.5

45.0

2176

79

34

CM

Cvetanovic Uros

SRB

2302

4.5

42.0

46.0

2153

80

52

FM

Spiric Igor

SRB

2236

4.5

42.0

45.5

2285

81

97

Stefanov Emil

BUL

2030

4.5

41.5

45.0

2159

82

139

WIM

Pihajlic Amalija

SRB

1854

4.5

41.0

45.0

2135

83

64

IM

Illijin Neboisa

ROU

2175

4.5

40.0

43.0

2088

84

108

Radovanovic Mihajlo

SRB

1995

4.5

39.5

43.0

2153

85

32

FM

Stamenkovic Aleksandar

SRB

2308

4.5

39.5

42.5

2118

86

119

Kovacevic Bozidar

SRB

1933

4.5

38.0

41.0

2112

87

75

Jokic Miodrag

SRB

2115

4.5

38.0

39.5

2035

88

157

Zarkovic Milos

SRB

1748

4.5

37.0

40.0

2058

89

90

Jovanovic Dejan R

SRB

2052

4.5

37.0

39.5

2058

90

111

Brakus Dragan

SRB

1976

4.5

36.0

39.0

1844

91

104

Bejatovic Bojana

MKD

2007

4.5

36.0

39.0

2062

92

82

Rajcevic Stevan

SRB

2073

4.5

36.0

37.0

2087

93

60

Jovicic Radosav

SRB

2189

4.5

35.0

38.5

2030

94

91

Trisic Dragan

SRB

2051

4.5

34.5

38.0

1916

95

95

Dobricanin Milutin

SRB

2032

4.5

34.5

37.0

1948

96

94

Jovanovic Miroslav T

SRB

2044

4.5

34.0

37.0

1917

97

159

Ratkovic Petar

SRB

1713

4.5

33.0

36.0

2028

98

92

Galunova Tsveta

BUL

2045

4.5

32.5

35.5

1935

99

88

FM

Hadzi - Manev Ljubomir

MKD

2052

4.5

30.0

32.5

1937

100

81

Nikolic Branislav

SRB

2077

4.5

29.5

31.5

1903

101

178

Beric Zoran

SRB

0

4.5

27.5

29.5

1868

102

33

Zivkovic Nemanja

SRB

2308

4.0

44.0

47.5

2186

103

123

Mrdak Milomir

SRB

1924

4.0

41.0

42.5

1994

104

107

Smiljkovic Milan

SRB

1999

4.0

40.0

42.5

2029

105

161

Peev Kosta

MKD

1706

4.0

39.5

42.5

2011

106

101

Nikolic Marko

SRB

2017

4.0

39.0

42.0

1969

107

110

Andric Sinisa

SRB

1977

4.0

38.0

40.5

2035

108

141

Brankovic Vladislav

SRB

1851

4.0

37.0

40.0

2050

109

87

Ugrcic Zoran

SRB

2054

4.0

36.0

39.5

1882

110

113

Sarovski Nikola

SRB

1966

4.0

35.0

38.0

1895

111

179

Cirovic Miroljub

MNE

0

4.0

35.0

37.5

1957

112

103

Dizdarevic Barbara

SRB

2009

4.0

34.5

37.0

1938

113

129

Babin Aleksandar

SRB

1915

4.0

34.0

37.0

1885

114

76

Milutinovic Dejan D

SRB

2115

4.0

34.0

35.5

1897

115

115

Petrovic Milan M

SRB

1957

4.0

34.0

35.5

1808

116

77

Djalovic Velizar

SRB

2113

4.0

33.5

36.5

1996

117

138

Boskovic Dubravko

SRB

1855

4.0

33.0

35.0

1858

118

130

Marinkov Svetislav

SRB

1906

4.0

32.5

34.0

1780

119

112

Dragojevic Marija

SRB

1971

4.0

32.5

34.0

1797

120

96

Ilic Slobodan R

SRB

2030

4.0

32.0

35.0

1890

121

176

Trisic Petar

SRB

1385

4.0

31.5

33.5

1742

122

39

Andrejic Goran

SRB

2275

4.0

31.5

33.5

1887

123

124

Turan Mihal

SRB

1924

4.0

31.0

32.0

1860

124

172

Milenkovic Jelena

SRB

1535

4.0

29.5

31.0

1821

125

149

Andrejevic Miladin

SRB

1804

4.0

28.5

30.0

1845

126

106

Milanko Nikola

SRB

2003

3.5

40.0

42.5

1934

127

67

Milicevic Predrag I

SRB

2160

3.5

39.0

42.5

2012

128

155

Ostojic Katarina

SRB

1772

3.5

38.0

40.5

1974

129

116

FM

Antonic Dusan

SRB

1950

3.5

37.5

40.5

1994

130

133

Nesovanovic Miroslav

SRB

1894

3.5

37.0

40.0

1963

131

68

Pantovic Dragan M

SRB

2159

3.5

37.0

39.5

1965

132

98

CM

Bozinovic Boban

AUT

2023

3.5

36.0

38.0

2044

109

Grncarski Jugoslav

SRB

1994

3.5

36.0

38.0

1980

134

127

Branovacki Goran

SRB

1919

3.5

35.5

38.0

2001

135

80

Petrovic Zoran Z

SRB

2082

3.5

35.5

37.5

2003

136

126

Milanovic Maja

SRB

1921

3.5

35.5

37.0

1970

137

114

Katic Goran

SRB

1963

3.5

35.5

36.5

1981

138

134

Zivanovic Dragoslav

SRB

1882

3.5

35.0

37.5

1658

139

182

Mitic Miroslav

SRB

0

3.5

34.5

37.5

1948

140

154

Bojicic Andjela

SRB

1776

3.5

33.5

36.0

1909

141

152

Markovic Tamara

SRB

1782

3.5

31.0

32.5

1815

142

135

Maslar Ljubisa

SRB

1880

3.5

30.0

31.5

1768

143

183

Suput Dusan

SRB

0

3.5

29.0

31.0

1771

144

180

Kitanovski Goran

SRB

0

3.5

27.5

29.5

1833

145

125

Olea Liliana

ROU

1922

3.0

38.0

41.0

1970

146

100

Radojkovic Vladica

SRB

2018

3.0

37.5

40.5

2039

147

144

Krsmanovic Goran

SRB

1836

3.0

37.0

40.0

1905

148

136

Zdravkovic Dragan S

SRB

1857

3.0

36.5

40.5

1746

149

146

Mesterovic Ljubisa

SRB

1816

3.0

35.0

38.0

1842

150

93

Ristic Slobodan B

SRB

2045

3.0

35.0

38.0

1921

151

140

Nenezic Zoran

SRB

1854

3.0

33.5

36.0

1759

152

145

Cujic Ilija

SRB

1828

3.0

33.0

36.0

1778

153

170

Grcic Vukasin

SRB

1542

3.0

32.0

34.0

1759

154

143

Marjanovic Dragan

SRB

1837

3.0

32.0

33.0

1747

155

181

Kojic Djordje

SRB

0

3.0

31.5

33.0

1758

156

153

Aleksic Ceda

SRB

1779

3.0

31.0

33.5

1807

157

163

Josipovic Nikola

SRB

1683

3.0

31.0

32.5

1746

158

162

Berkov Ivica

SRB

1688

3.0

31.0

32.5

1684

159

121

Sablic Branislav

SRB

1930

3.0

30.5

32.0

1626

160

165

Jovanovic Stojan

SRB

1647

3.0

28.5

30.5

1736

161

164

Stankovic Stanoje

SRB

1666

3.0

28.5

30.0

1659

162

102

Dzunic Vladimir

SRB

2014

2.5

38.0

41.5

2080

163

131

Vujosevic Dimitrije

SRB

1900

2.5

34.0

35.5

1869

164

147

Filipovic Tomislav S

SRB

1812

2.5

33.0

35.0

1763

165

142

Vilotijevic Mica

SRB

1839

2.5

33.0

34.0

1651

166

137

Emmanouilidis Athanasios

GRE

1856

2.5

31.0

32.5

1783

167

174

Milosevic Milos

SRB

1470

2.5

31.0

32.0

1623

168

156

Stefanovic Ognjen

SRB

1755

2.5

30.5

32.0

1795

169

158

Gemovic Djordje

SRB

1721

2.5

23.5

24.5

1574

170

11

FM

Jovanovic Dusan D

SRB

2428

2.0

38.0

41.0

2071

171

148

Danojlic Petar

SRB

1806

2.0

35.0

38.5

1500

172

167

Miljkovic Jovana

SRB

1627

2.0

32.0

34.5

1863

173

171

Pantic Milenko

SRB

1539

2.0

31.0

32.5

1610

174

151

Sekulovic Dusica

SRB

1791

2.0

30.0

31.5

1623

175

173

Joksic Dragan

SRB

1487

2.0

28.0

29.0

1533

176

177

Turopoljac Sanja

SRB

1344

2.0

27.0

28.5

1385

177

168

Djurovic Dusan

SRB

1580

2.0

26.5

27.5

1461

178

166

Ruzicic Momcilo

SRB

1645

2.0

22.0

23.5

1432

179

118

CM

Ilic Ilija

AUS

1941

1.5

33.5

35.0

1928

180

169

Rancic Milos

SRB

1580

1.5

28.5

30.0

1594

181

31

FM

Popovic Aleksandar M

SRB

2313

1.0

30.0

32.0

0

182

175

Milic Ilija

SRB

1407

0.5

25.5

27.0

1270

183

160

Rosandic Martin

SRB

1711

0.0

25.5

26.5

0

POSEDARU Bogdan
Rd. Masa Nr.start Numele Rtg. FED Pct. Rez. we w-we K rtg+/-
1 29 122 Stojkovic Milanko 1927 SRB 5.5 s 1 0.92 0.08 15 1.20
2 26 78 Stojkovic Nenad Z 2104 SRB 5.0 w 1 0.78 0.22 15 3.30
3 1 1 GM Atalik Suat 2572 TUR 6.5 w 1 0.19 0.81 15 12.15
4 4 9 IM Georgescu Tiberiu-Marian 2459 ROU 6.5 s 0 0.32 -0.32 15 -4.80
5 16 71 Stamatovic Aleksandar 2156 SRB 6.0 w 1 0.72 0.28 15 4.20
6 4 8 GM Antic Dejan 2465 SRB 6.5 s ½ 0.31 0.19 15 2.85
7 7 6 GM Kislinsky Alexey 2504 CZE 6.0 w 1 0.26 0.74 15 11.10
8 6 13 GM Stanojoski Zvonko 2417 MKD 7.0 s ½ 0.37 0.13 15 1.95
9 6 25 IM Velickovic Sasa 2365 SRB 6.5 w ½ 0.44 0.06 15 0.90

                         " Finalele Campionatelor Nationale de sah rapid, dezlegari si blitz "

                                                    Iasi  / 29 nov. - 1  decembrie 2012

                                DIDILIUC Dariana-Gabriela  - VICECAMPIOANA NATIONALA  la dezlegari
                          MEDALIE  de ARGINT la senioare - reconfirmarea valorii in aceasta proba.

     

                                                                                          DIDILIUC Dariana-Gabriela

Clasament  DEZLEGARI  - Senioare

               

                                          " MEMORIALUL  CORNELIU  BUTNARIU- 2013 " 
                                                         PLOIESTI / 25  oct.-02 nov.

                       Maestrul FIDE  Dobre Claudiu-Cristian isi adjudeca locul 2 , fara infrangere ,
              in disputa cu ceilalti 52 de competitori. Dintre cei 10 reprezentanti ai clubului
                CONPET Ploiesti , in afara de Claudiu , o mentiune speciala trebuie facuta
                pentru  junioara  de 12 ani Coman Emilia - Florentina, care terminand in
                plutonul fruntas ( locul 9 ), a fost autoarea unor surprinzatoare victorii la
                jucatori experimentati. Competitia a marcat asaltul noului val ploiestean.

                                 

                             DOBRE Claudiu - Cristian                       COMAN  Emilia - Florentina   

ANUTA   Laurentiu

Clasament final dupa 9 runde

Loc Nr.start Numele FED Rtg. Club/Oras Pct.  TB2   TB3 
1 3 FM Levay Sorin ROU 2163 Cs Apollo Satu Mare 8.0 41.0 52.5
2 1 FM Dobre Claudiu-Cristian ROU 2357 Cs Conpet Ploiesti 7.5 39.5 52.0
3 5 CM Telea Stefan ROU 2092 Acs Sah Chindia Targoviste 7.0 42.5 54.0
4 4 CM Stanculescu Claudiu ROU 2147 Cs Universitar Ploiesti 6.5 38.0 50.5
5 7 CM Risnoveanu Gheorghe-Cristian ROU 2063 Cs Petrolul Ploiesti 6.5 37.0 48.0
6 17 I Herea Sergiu-Gabriel ROU 1805 Csm Ploiesti 6.0 40.5 51.5
7 8 CM Anuta Elefterie-Laurentiu ROU 2026 Cs Conpet Ploiesti 6.0 37.5 49.5
8 6 I Iordache Adrian ROU 2077 Csm Ploiesti 6.0 37.0 49.0
9 25 I Coman Emilia-Florentina ROU 1687 Cs Conpet Ploiesti 6.0 33.5 40.5
10 2 FM Barbu Nicolai ROU 2169 Cs Universitar Ploiesti 5.5 40.0 52.0
11 14 CM Dobrin Catalin ROU 1833 Acs Uztel Ploiesti 5.5 38.0 50.0
12 11 CM Stoicescu Horia ROU 1894 Cs Carpati Sinaia 5.5 37.5 48.0
13 22 I Anghel Stefan ROU 1737 Cs Conpet Ploiesti 5.5 35.0 46.0
14 20 I Dumitrascu Grigore ROU 1784 Cs Conpet Ploiesti 5.5 33.5 42.0
15 13 I Sandu Marian-Catalin ROU 1836 Csm Ploiesti 5.0 39.0 49.5
16 9 I Turlea Constantin ROU 1994 Cs Universitar Ploiesti 5.0 37.0 46.5
17 18 I Szocs Teodor-Iulian ROU 1800 Cs Universitar Ploiesti 5.0 36.5 46.0
18 23 I Taga Stefan ROU 1733 Csm Ploiesti 5.0 33.5 42.5
19 27 I Negulescu Alexandru ROU 1660 Cs Carpati Sinaia 5.0 33.5 42.0
20 19 I Romosan Cristian ROU 1785 Cs Conpet Ploiesti 5.0 32.5 42.0
21 21 I Crampita Gheorghe ROU 1740 Acs Sah Chindia Targoviste 5.0 32.0 42.0
22 26 I Didiliuc Dariana-Gabriela ROU 1680 Csm Craiova 5.0 32.0 40.5
23 12 I Popa Marian ROU 1882 Acs Uztel Ploiesti 5.0 30.5 39.0
24 37 II Popa Catalina-Elena ROU 1177 Cs Petrolul Ploiesti 5.0 30.5 37.0
25 33 II Serban Cristian-Stefan ROU 1303 Cs Universitar Ploiesti 5.0 26.0 35.0
26 16 I Sandulescu Gheorghe ROU 1815 Cs Conpet Ploiesti 4.5 32.0 41.0
27 28 II Mastalos Iannis-Mihai ROU 1597 Cs Universitar Ploiesti 4.5 30.0 40.5
28 31 II Coman Adrian-Catalin ROU 1483 Cs Conpet Ploiesti 4.5 30.0 39.0
29 47 Colcigeanu Stelian ROU 1001 Cs Petrolul Ploiesti 4.5 30.0 37.5
30 10 I Cimpoiasu Dan ROU 1951 Cs Conpet Ploiesti 4.0 36.5 48.5
31 30 II Bulau Andrei-Cristian ROU 1543 Cs Universitar Ploiesti 4.0 35.5 46.0
32 51 Iliescu Valentin-Teodor ROU 1001 C.S.Petrolul Ploiesti 4.0 31.0 39.5
33 35 II Iliescu Mihai-Octavian ROU 1212 Cs Universitar Ploiesti 4.0 29.0 35.5
34 29 I Cinatti Laurentiu ROU 1590 Cs Conpet Ploiesti 4.0 28.5 37.0
35 41 III Barbu David-Florian ROU 1082 Csm Ploiesti 4.0 28.5 36.0
36 34 II Neagu Adena-Mihaela ROU 1219 Csm Ploiesti 4.0 27.0 36.0
37 39 III Ungureanu David-Mihai ROU 1115 Cs Universitar Ploiesti 4.0 26.5 33.5
38 48 Dinu Vlad-Gabriel ROU 1001 Cs Petrolul Ploiesti 4.0 23.5 29.5
39 15 I Cojocaru Constantin-Daniel ROU 1817 Acs Sah Chindia Targoviste 3.5 33.5 45.0
40 32 II Iordache Aurelian ROU 1463 Acs Sah Chindia Targoviste 3.5 31.5 41.5
41 36 III Iliescu David-Adrian ROU 1190 Cs Petrolul Ploiesti 3.5 30.0 38.0
42 45 III Irimia Andreea-Alexandra ROU 1036 Cs Petrolul Ploiesti 3.5 25.0 30.5
43 44 IV Mihail Bogdan-Andrei ROU 1059 Cs Universitar Ploiesti 3.5 21.5 28.5
44 24 I Iordache Dumitru ROU 1710 Cs Petrolul Ploiesti 3.0 30.5 39.5
45 43 II Cismaru Alexandra-Nicola ROU 1063 Cs Universitar Ploiesti 3.0 26.0 34.0
46 49 Ghita Petre-Gabriel ROU 1001 CSO "Tricolorul" Breaza 3.0 26.0 34.0
47 40 II Marin Alexia-Iuliana ROU 1092 Cs Universitar Ploiesti 3.0 25.0 32.0
48 38 II Coman Ana-Cristina ROU 1140 Cs Universitar Ploiesti 3.0 24.5 32.0
49 53 Tudose Filip-Stefan ROU 1001 Cs Universitar Ploiesti 3.0 24.5 31.5
50 52 Nicula Delia-Maria ROU 1001 Cs Universitar Ploiesti 2.5 25.5 31.0
51 42 III Preda Alessia-Elena ROU 1076 Cs Universitar Ploiesti 2.5 22.5 27.5
52 46 Ardeleanu Andrei-Cristian ROU 1001 Cs Universitar Ploiesti 2.0 23.0 29.0
53 50 Iancu Alexandra-Valeria ROU 1001 Csm Ploiesti 1.0 23.5 31.5

                         "  Blitz Amateur de Calvia "    Palmanova (Spania)  11 oct. 2013

                    MIROIU George-Catalin  ocupa un onorant loc 2 intr-un turneu international
                    de blitz in Spania, la care au mai participat alti doi ploiesteni . Cu o singura 
             infrangere in ultima runda, la castigatorul open-ului, a ratat primul loc.

 MIROIU George-Catalin

Clasament final

Rk. No.Ini. Nombre FED Elo Pts.  Des 1   Des 2   Des 3 
1 6 Jimenez Martinez Jose Vicente ESP 2250 7.0 37.0 31.0 39.5
2 2 Miroiu George-Catalin ROU 2298 6.0 38.0 31.0 41.0
3 16 Aroven Mikael SWE 2101 6.0 37.0 30.0 40.0
4 8 Fischer Markus GER 2232 6.0 35.5 28.5 38.0
5 17 Gil Quilez Sonia ESP 2076 5.5 33.5 26.5 36.5
6 3 FM Galiana Salom Juan Ramon ESP 2294 5.0 36.0 29.0 40.0
7 9 FM Hristodorescu Daniel ROU 2226 5.0 35.0 29.0 38.0
8 1 FM Ibanez Tarradellas Eduardo ESP 2336 5.0 31.5 25.5 34.5
9 4 Massanet Massanet Sebastian ESP 2256 4.5 35.0 29.0 37.5
10 11 Tscharotschkin Michael GER 2204 4.5 34.0 28.0 36.5
11 20 Valls Casas Jordi ESP 2013 4.5 31.5 24.5 31.5
12 10 Frank Bjoern GER 2220 4.5 31.0 25.0 34.0
13 13 Schuermans Robert BEL 2179 4.0 32.0 26.5 35.0
14 15 Melich Jindrich CZE 2127 4.0 31.5 24.5 31.5
15 12 Prill Daniel GER 2181 4.0 28.5 23.5 31.0
16 22 Helawi Majed SYR 1963 4.0 27.5 21.5 30.0
17 21 Pavlov Denis RUS 2005 4.0 27.0 22.0 29.5
18 19 Schenk Papke Andres ESP 2031 4.0 26.5 21.5 28.0
19 18 Prill Gerhard GER 2047 4.0 25.5 20.0 25.5
20 5 FM Voiteanu Gabriel ROU 2251 3.5 31.0 25.0 33.5
21 26 Hirneise Lothar GER 1705 3.0 29.5 24.0 31.0
22 30 Hussain Hashem KUW 0 3.0 28.5 22.5 30.0
23 7 Greiff Hakan SWE 2236 3.0 28.0 22.0 30.5
24 24 Budhrani Dhanesh ESP 1765 3.0 26.5 21.0 26.5
25 27 Palou De Comasema Pou Antonio ESP 1462 3.0 25.5 19.5 25.5
26 25 Axelsson Thomas SWE 1753 3.0 24.0 18.0 24.0
27 23 Strand Oyvin NOR 1853 3.0 23.5 18.5 23.5
28 14 FM Gromovs Sergejs ITA 2169 2.5 29.5 22.5 31.0
29 28 Fernandez Rodriguez Sara ESP 1442 1.5 21.0 17.0 21.0
30 29 Al Muneer Muhammad KUW 0 0.0 24.5 20.0 26.0

               "Campionatul National pe Echipe - DIVIZIA A " - masculin

                    Olanesti 11- 20 octombrieCONPET Ploiesti - locul 4

                           Cu importante absente in formula de start si o achizitie pe ultimii metri, de
                   care am beneficiat doar in ultimele 3 runde, echipa (pe ansamblu) s-a
                   autodepasit si locul 4, la egalitate de puncte cu locul 3, poate fi considerat
                   chiar un succes. Cu Miroiu si Mosnegutu, azi vorbeam de "Superliga".

ECHIPA  C.S.CONPET  PLOIESTI

Campionatul National pe Echipe - Divizia A Masculin

L

Clasament final

Rk. Team 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  TB1   TB2   TB3 
1 Sah Club Galati  *  3 3 4 4 4 16 0 36.0
2 Sah Club Oltenia 3  *  3 4 4 6 14 0 36.0
3 CS Sinandrei Timis 3 3  *  2 3 13 2 33.5
4 Conpet Ploiesti 2  *  3 6 4 4 13 0 32.0
5 CSM Cluj Napoca 2 4  *  3 5 4 4 11 0 31.5
6 Sah Club Deva 2 3 3  *  5 10 0 32.5
7 Chindia Targoviste 2 3 1 ½  *  3 1 4 1 18.0
8 CS Universitatea Targoviste ½ 2 ½ 0 ½ 3  *  3 4 1 15.5
9 Diana Galati ½ 0 ½ 2 2 1 3  *  3 0 15.0
10 Sah Club Ramnicu Valcea 2 2 5  *  2 0 20.0

 1. Sah Club Galati (RtgAvg:2280, TB1: 16 / TB2: 0)
Bo. Name Rtg FED 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Pts. Games RtgAvg
1 IM Carmaciu Lucian-Catalin 2420 ROU 1 ½ ½ 1 1 1 ½ 1 ½ 7.0 9 2297
2 IM Ardeleanu Alin 2314 ROU 1 ½ ½ 1 1 ½ ½ ½ ½ 6.0 9 2292
3 NM Bonte Andrei-Mihai 2296 ROU 1 ½ 1 ½ 1 0 ½ ½ ½ 5.5 9 2160
4 FM Gilea Lucian 2262 ROU ½ ½ 1 ½ ½ ½ 3.5 6 2102
6 FM Pessi Emil-George 2201 ROU ½ ½ 1.0 2 2010
7 CM Martian Dragos-Daniel 2186 ROU 1 ½ 1 1 ½ 1 ½ ½ 6.0 8 2050
8 CM Sandor Petrut 2127 ROU 1 ½ ½ 1 ½ ½ 4.0 6 1868
9 I Pisu Robert-Daniel 2107 ROU 0 1 ½ 1 ½ 3.0 5 1851
  2. Sah Club Oltenia (RtgAvg:2301, TB1: 14 / TB2: 0)
Bo. Name Rtg FED 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Pts. Games RtgAvg
1 FM Musat Adrian 2396 ROU 1 ½ ½ 1 ½ ½ ½ ½ 1 6.0 9 2297
2 NM Tugui Adrian 2389 ROU ½ 1 ½ ½ 1 3.5 5 2280
3 IM Ionescu Mihai 2333 ROU 0 ½ ½ 1 1 ½ ½ ½ ½ 5.0 9 2182
4 CM Prodileanu Adrian 2233 ROU ½ ½ ½ 1 0 1 1 4.5 7 2147
5 NM Micu Iulian 2215 ROU ½ ½ 1 1 1 ½ 0 4.5 7 2062
6 CM Barzanu Iulian 2210 ROU 1 ½ 1 ½ ½ 1 ½ 1 6.0 8 1955
8 I Barbuleanu Serban-Ioan 1922 ROU 1 ½ 0 1 1 ½ 4.0 6 1914
9 CM Gavrilescu David 1946 ROU ½ 1 1 2.5 3 1636
  3. CS Sinandrei Timis (RtgAvg:2265, TB1: 13 / TB2: 2)
Bo. Name Rtg FED 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Pts. Games RtgAvg
1 IM Grecescu Gabriel-Andrei 2394 ROU 0 1 ½ ½ 2.0 4 2362
2 IM Foisor Ovidiu-Doru 2398 ROU ½ 1 ½ ½ ½ 1 ½ ½ 5.0 8 2291
3 IM Bogdan Dan 2367 ROU ½ 1 ½ 1 ½ 1 ½ ½ ½ 6.0 9 2217
4 FM Dragomirescu Calin 2150 ROU ½ 1 ½ 1 ½ 1 ½ ½ ½ 6.0 9 2160
5 CM Secheres Adrian-Simion 2166 ROU 0 ½ 0 ½ 1 1 1 ½ 4.5 8 2036
6 NM Prundeanu Horia 2094 ROU ½ 1 1.5 2 1967
7 FM Lazar Dorin 2113 ROU 0 ½ 1 1 ½ ½ 3.5 6 1971
8 I Delgado-Vlaic Adrian 1998 ROU 1 ½ 0 1 2.5 4 1856
9 Badescu Cristian 1910 ROU ½ ½ 1 ½ 2.5 4 1709
  4. Conpet Ploiesti (RtgAvg:2200, TB1: 13 / TB2: 0)
Bo. Name Rtg FED 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Pts. Games RtgAvg
1 FM Posedaru Bogdan 2290 ROU 1 ½ ½ ½ 1 ½ 1 ½ 1 6.5 9 2309
2 FM Dobre Claudiu-Cristian 2357 ROU 1 ½ ½ 0 1 ½ ½ 1 1 6.0 9 2264
3 FM Ionescu Cristian-Dan 2279 ROU ½ 1 1 2.5 3 2153
4 FM Baciu Stefan 2181 ROU 1 ½ 0 0 1 ½ 1 0 1 5.0 9 2122
5 CM Acsinte Matei-Ionut 2065 ROU 0 ½ ½ 1 ½ 1 ½ 1 1 6.0 9 2078
6 CM Anuta Elefterie-Laurentiu 2026 ROU ½ 0 0 ½ 0 ½ 1 2.5 7 1973
7 I Cimpoiasu Dan 1951 ROU ½ 1 ½ ½ ½ ½ 0 0 3.5 8 1907
  5. CSM Cluj Napoca (RtgAvg:2219, TB1: 11 / TB2: 0)
Bo. Name Rtg FED 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Pts. Games RtgAvg
1 IM Oltean Dorel 2361 ROU 1 1 ½ 1 ½ ½ 0 0 1 5.5 9 2303
2 FM Oltean Liviu-Ioan 2348 ROU ½ 1 ½ ½ ½ ½ ½ ½ ½ 5.0 9 2279
3 FM Toma Andreica Alin 2225 ROU ½ ½ 1 ½ 0 ½ ½ ½ ½ 4.5 9 2191
4 Zubac Marius 2168 CAN 0 ½ 1 1.5 3 2128
5 NM Helmer Janos 2144 ROU ½ 1 1 1 0 ½ ½ ½ 1 6.0 9 2087
6 I Cordea David 2069 ROU 1 1 ½ 1 ½ 0 1 0 5.0 8 1986
7 I Zubac Mihai-Paul 1975 ROU ½ 1 ½ 0 0 1 1 4.0 7 1780
  6. Sah Club Deva (RtgAvg:2218, TB1: 10 / TB2: 0)
Bo. Name Rtg FED 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Pts. Games RtgAvg
1 IM Burnoiu Nicolae-Costel 2402 ROU 0 ½ 1 1 ½ ½ ½ ½ 1 5.5 9 2302
2 IM Milu Romeo-Sorin 2377 ROU 1 ½ 1 ½ 1 ½ ½ ½ 1 6.5 9 2269
3 IM Florescu Codrut-Constantin 2196 ROU ½ ½ ½ 1 1 ½ ½ ½ 1 6.0 9 2159
4 FM Hegedus Iuliu 2286 ROU ½ ½ 1 1 1 ½ ½ ½ ½ 6.0 9 2068
5 CM Bucur Stefan 2017 ROU 1 1 0 ½ 2.5 4 1967
6 CM Adam Ioan 2029 ROU 0 1 1 0 0 2.0 5 2048
7 I Bacila Mihai 1690 ROU 0 0 1 1 0 0 ½ ½ 1 4.0 9 1860
  7. Chindia Targoviste (RtgAvg:2097, TB1: 4 / TB2: 1)
Bo. Name Rtg FED 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Pts. Games RtgAvg
1 FM Seder Nicolae 2189 ROU 0 0 0 ½ ½ ½ ½ 0 2.0 8 2309
2 FM Titu Maiorescu-Dorin 2220 ROU ½ 0 0 0 ½ 1 2.0 6 2243
3 CM Raducanu Andrei-Augustin 2081 ROU ½ 0 0 ½ ½ 0 0 0 ½ 2.0 9 2219
4 CM Telea Stefan 2092 ROU 1 ½ ½ ½ 0 1 ½ 0 ½ 4.5 9 2157
5 I Fulger Ionut 1940 ROU 0 ½ 0 0 1 0 0 1 0 2.5 9 2065
6 CM Rosca Vasile-Benone 2030 ROU 0 0 1 ½ 1 0 0 0 2.5 8 1943
7 I Nedelcu Ionut 1970 ROU 1 0 ½ 1 0 2.5 5 1851
  8. CS Universitatea Targoviste (RtgAvg:2043, TB1: 4 / TB2: 1)
Bo. Name Rtg FED 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Pts. Games RtgAvg
1 NM Nita Lucian 2206 ROU 1 0 1 0 0 2.0 5 2308
2 NM Veneteanu Ion-Cristian 2183 ROU ½ 0 1 ½ 0 ½ 1 ½ 0 4.0 9 2308
3 I Gulie Cosmin 2089 ROU ½ ½ ½ 0 0 0 0 ½ 0 2.0 9 2236
4 CM Stroescu Gheorghe 2143 ROU 0 0 1 0 0 0 1 0 0 2.0 9 2123
5 I Andreescu Darie-Ioan 1945 ROU 1 0 1 1 ½ 0 1 ½ 0 5.0 9 2038
6 I Porumb Alecu 1693 ROU 0 0 0 0 0 0 ½ 0 0.5 8 1957
8 I Balea Dumitru-Lucian 1590 ROU 0 0 0 0 0 0.0 5 1862
  9. Diana Galati (RtgAvg:2053, TB1: 3 / TB2: 0)
Bo. Name Rtg FED 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Pts. Games RtgAvg
1 CM Teodorescu Ion 2265 ROU 0 0 ½ 0 0 ½ 0 1 0 2.0 9 2312
2 NM Ciobanu Viorel-Adrian 2247 ROU 0 0 ½ 0 0 0 1 0 0 1.5 9 2295
3 I Florea Leonard-Gelu 2050 ROU 0 0 0 0 0 0.0 5 2280
4 NM Tufa Mihai 1928 ROU ½ 0 0 ½ 1 0 ½ 0 2.5 8 2134
5 I Covrig Ionel 1958 ROU 0 0 0 1 0 0 0 ½ 1.5 8 2092
6 I Deaconu Mihai-Ionut 1868 ROU 0 ½ ½ 0 ½ 1 1 1 ½ 5.0 9 1961
8 I Popa Gabriel 1740 ROU ½ 0 0 1 1 0 2.5 6 1759
  10. Sah Club Ramnicu Valcea (RtgAvg:1943, TB1: 2 / TB2: 0)
Bo. Name Rtg FED 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Pts. Games RtgAvg
1 CM Russu Eduard 2169 ROU 0 1 0 0 ½ 0 0 0 0 1.5 9 2325
2 NM Varlan Hervig-Ioan 2163 ROU 0 1 0 ½ 0 ½ ½ 1 ½ 4.0 9 2305
3 I Bunta Andrei 2019 ROU 0 1 ½ ½ 0 1 ½ ½ 0 4.0 9 2153
4 CM Tusu Nicolae-Dan 1962 ROU 1 ½ 1 1 3.5 4 2083
5 I Mongescu Victor 1736 ROU ½ ½ 0 0 0 ½ 0 0 0 1.5 9 2116
6 I Ciocan Maria-Alexandra 1611 ROU ½ 0 0 0 0 0 0.5 6 2020
7 NM Dragu Ion 1349 ROU 1 1 1 1 ½ ½ 0 0 5.0 8 1886

POSEDARU Bogdan

Rd. SNo Name Rtg FED Club/City Pts. Res.
1 29 CM Russu Eduard 2169 ROU Sah Club Ramnicu Valcea 1.5 w 1
2 38 IM Burnoiu Nicolae-Costel 2402 ROU Clubul De Sah Deva 5.5 s ½
3 39 IM Carmaciu Lucian-Catalin 2420 ROU Cs Sah Club Galati 7.0 w ½
4 17 IM Foisor Ovidiu-Doru 2398 ROU Cs Sinandrei Timis 5.0 s ½
5 55 CM Teodorescu Ion 2265 ROU Clubul De Sah Diana Galati 2.0 w 1
6 64 FM Musat Adrian 2396 ROU Cs Sah Club Oltenia Craiova 6.0 s ½
7 48 IM Oltean Dorel 2361 ROU Csm Cluj Napoca 5.5 w 1
8 74 FM Seder Nicolae 2189 ROU Acs Sah Chindia Targoviste 2.0 w ½
9 2 NM Veneteanu Ion-Cristian 2183 ROU Cs Universitatea Targoviste 4.0 s 1