ŞAH - CONPET        

Informatii Sahiste detaliate

Trimestrul IV, 2014

                    " Cupa Revelionului-sah rapid-seniori-Buzau -2014"   - 28 dec. 

                                 Cand nu ai prea mult timp, un concurs de o zi este solutia acceptabila.
                    Miroiu Catalin a participat la competitia buzoiana si chiar daca a avut
                    un inceput nefericit, iar ghinionul imperecherilor l-a urmarit, a terminat
                    cu acelasi numar de puncte ca si castigatorul, dar pe locul 3 la bucholtz.                
    

Clasament final dupa 7 runde

Loc Nr.start Numele ELO CIV Club/Oras Pct. TB1 TB2 TB3
1 2 NM Ciobanu Aurelian 2264 2181 Clubul Municipal De Sah Speran 5.5 21.5 30.0 22.00
2 6 I Dubic Roman 2143 2055 Cs Vointa Buzau 5.5 21.0 29.0 21.25
3 1 NM Miroiu George-Catalin 2321 2371 Cs Petrom Flacara Moreni 5.5 20.0 26.0 19.75
4 7 CM Luncasu Raul-Ionut 2140 2133 Acs Pheonix Buzau 5.0 23.5 29.5 18.50
5 4 CM Stanculescu Claudiu 2175 2139 Cs Universitar Ploiesti 5.0 21.5 30.5 21.00
6 9 CM Petrescu Cristian 2119 2062 Cs Colosseum Giurgiu 5.0 18.0 26.0 15.50
7 5 CM Popescu Florin 2166 2166 Cs Ineu 4.5 20.0 27.5 15.00
8 12 I Ursan Cornel-Marius 2061 2061 Ac De Sah Realitatea Husi 4.5 19.0 27.0 14.75
9 25 I Szocs Teodor-Iulian 1730 1954 Csm Ploiesti 4.5 18.0 25.0 15.25
10 8 CM Done Stefan-Daniel 2128 2102 Acs Pheonix Buzau 4.0 20.5 29.5 15.50
11 14 I Serbanoiu Marian 2029 2006 Cs Vointa Buzau 4.0 19.5 27.0 15.25
12 3 I Andronescu Madalin 2184 2104 Acs Pheonix Buzau 4.0 16.5 23.5 12.50
13 11 CM Manole Stefan 2072 2078 Cs Universitar Ploiesti 4.0 15.5 21.5 11.25
14 31 II Iustin Silviu 1600 1504 Cs Palatul Copiilor Buzau 4.0 14.0 19.5 10.50
15 18 I Popa Denis-Marius 1845 1839 Acs Pheonix Buzau 3.5 22.0 31.0 15.25
16 13 I Popescu Daniel-Vasilica 2037 1987 Acs Pheonix Buzau 3.5 20.0 27.5 11.25
17 17 CM Stoicescu Horia 1853 1857 Cs Carpati Sinaia 3.5 18.5 26.0 11.50
18 29 II Stan Andrei-Mihaita 1670 1601 Cs Vointa Buzau 3.5 18.0 26.0 10.75
19 21 I Matei Stefan-Razvan 1772 1793 Cs Colosseum Giurgiu 3.5 17.0 24.0 9.00
20 16 CM Moldoveanu Paul 1868 1784 Cs Vointa Buzau 3.5 16.5 23.5 10.50
21 36 II Mortu Adrian 1434 1556 Cs Palatul Copiilor Buzau 3.5 16.0 23.0 8.75
22 35 II Cujbescu Radu-Stefan 1494 1443 Acs Pheonix Buzau 3.5 14.5 20.5 8.25
23 27 I Coman Mihnea-George 1687 1674 Cs Universitar De Sah Bucurest 3.5 13.5 18.5 7.50
24 10 I Vasile Marian 2079 2079 Ac De Sah Realitatea Husi 3.0 22.5 31.5 11.50
25 19 I Gavrila Marius-Daniel 1814 1920 Acs Pheonix Buzau 3.0 16.5 24.5 7.50
26 34 II Nicola Anamaria-Ioana 1556 1324 Acs Pheonix Buzau 3.0 16.0 22.0 7.00
27 20 CM Bratu Gheorghe 1783 1828 Csm Craiova 2.5 17.5 24.5 8.00
28 32 II Berechet Stefan-Mario 1584 1553 Acs Pheonix Buzau 2.5 16.5 21.5 5.75
29 23 I Pandur Cristian 1753 1753 Ac De Sah Realitatea Husi 2.5 16.0 24.0 7.50
30 26 Zanoaga Bogdan 1702 1001 Acs Pheonix Buzau 2.5 15.5 22.0 6.00
31 15 I Popescu Stefan-Claudiu 1996 2010 Cs Vointa Buzau 2.5 15.0 22.0 5.25
32 22 I Cucu Teodora-Laura 1765 1736 Cs Palatul Copiilor Buzau 2.0 16.5 22.5 4.50
33 28 CM Gurguiatu Sandu 1674 1652 Csm Focsani 2007 2.0 16.5 21.0 4.50
34 30 I Stilpeanu Nicolae 1647 1653 Acs Sah Chindia Targoviste 1.5 14.5 19.0 2.00
35 33 II Adam Ioan 1564 1564 Ac De Sah Realitatea Husi 1.5 12.0 16.0 1.50
36 24 I Bratu Andreea 1747 1749 Csm Craiova 0.5 15.5 22.5 1.00

MIROIU   CATALIN

Rd. Masa Nr.start Numele ELO CIV FED Club/Oras Pct. Rez.
1 1 18 I Popa Denis-Marius 1845 1839 ROU Acs Pheonix Buzau 3.5 w 0
2 12 24 I Bratu Andreea 1747 1749 ROU Csm Craiova 0.5 s 1
3 6 29 II Stan Andrei-Mihaita 1670 1601 ROU Cs Vointa Buzau 3.5 s 1
4 4 13 I Popescu Daniel-Vasilica 2037 1987 ROU Acs Pheonix Buzau 3.5 w 1
5 2 5 CM Popescu Florin 2166 2166 ROU Cs Ineu 4.5 s 1
6 1 6 I Dubic Roman 2143 2055 ROU Cs Vointa Buzau 5.5 w ½
7 2 7 CM Luncasu Raul-Ionut 2140 2133 ROU Acs Pheonix Buzau 5.0 s 1

        "FESTIVALUL ProLOGOS  Memorial  Prof. CONSTANTIN RADULESCU "
                                        Ramnicu Valcea  /  18 - 22 decembrie
                           Un turneu de vacanta pentru junioara  Didiliuc Dariana. Cu 50% din punctaj,
                Dariana a avut o comportare medie, dar suficient cat sa castige 34 puncte
                 ELO. Si daca mai pui in balanta si zona cu aer mult mai curat decat cel din
                 Ploiesti...atunci alegerea concursului a fost inspirata.
     
        

Clasament final dupa 7 runde

Loc Nr.start Numele Rtg. Club/Oras Pct. TB2 TB3
1 2 CM Scripcaru George-Daniel 2191 6.0 6 22.5
2 6 IM Florescu Codrut-Constantin 2147 6.0 5 20.0
3 5 CM Secheres Adrian-Simion 2161 5.5 5 22.0
4 12 I Baibarac Niculae 1859 5.0 5 19.5
5 1 FM Bida Mihai-Eugen 2336 5.0 5 19.5
6 8 FM Vrencian Lehel 2096 4.5 4 24.0
7 3 CM Bunta Andrei 2181 4.5 4 22.5
8 13 I Chirimbu Alexandru-Claudiu 1859 4.5 4 20.5
9 24 I Aciu Malina-Andreea 1730 4.5 4 16.0
10 4 NM Ciobanu Aurelian 2181 Clubul Municipal De Sah Speran 4.5 3 21.0
11 18 I Albescu Nicolae 1812 Sah Club Albatros Dragasani 4.0 4 17.5
12 7 NM Miron Ionel 2114 4.0 3 23.5
13 14 CM Stanciu Ioana-Georgiana 1855 4.0 3 17.0
14 22 I Mongescu Victor 1760 4.0 3 16.0
15 19 I Didiliuc Dariana-Gabriela 1796 Csm Craiova 3.5 3 20.5
16 29 II Petrache Flavius-Gabriel 1585 3.5 3 19.0
17 28 I Arsene Marinel 1594 Ac De Sah Alfil Pitesti 3.5 3 18.5
18 11 I Toma Mihail 1877 3.5 3 18.0
19 17 I Kaunz Werner 1831 3.5 3 16.5
20 10 I Cirjan Daniel 1901 3.5 3 15.0
21 9 CM Tusu Nicolae-Dan 2010 3.5 2 17.0
22 16 I Stoican-Ionescu Ionica-Alexandra 1838 3.5 2 16.5
23 27 I Secrieru Andrei-Cristian 1601 3.5 1 17.5
24 25 I Ciocan Maria-Alexandra 1720 3.0 3 15.0
25 20 I Salagean Gheorghe 1780 3.0 3 14.5
26 21 CM Covaci Stefan 1770 3.0 2 16.0
27 15 CM Baltac Constantin 1841 3.0 2 14.5
28 23 I Badescu Marin 1731 2.5 2 15.5
29 26 I Teodorescu Daniel 1703 2.5 1 17.0
30 30 II Dinca Gheorghe 1493 Sah Club Ramnicu Valcea 2.5 1 15.0
31 33 CM Dumitrescu Mihail 1410 2.0 1 16.0
32 36 Ciocan Mihai 1001 Sah Club Ramnicu Valcea 2.0 0 16.0
33 34 II Carstea Alexia-Ecaterina 1248 Clubul Central De Sah Bucurest 2.0 0 14.0
34 31 II Baiasu Mihai-Liviu 1437 1.5 1 16.0
35 32 II Badulescu George-Alexandru 1394 Ac De Sah Alfil Pitesti 1.5 1 15.5
36 35 IV Eftenoiu Antonius 1052 Cs Palatul Copiilor Buzau 1.0 0 14.0

                         " Memorialul Revolutiei din Decembrie '89  - Blitz "
                                   Bucuresti /  21 decembrie    
          
          Evolutie foarte buna a MF Baciu Stefan, care daca nu pierdea in
          ultima runda, ar fi terminat cele 11 runde pe un excelent loc 6,
          intr-o companie foarte selecta. In aceeasi situatie s-a aflat si MF
         Dobre Claudiu , infrant in ultima runda chiar de castigatorul
         incontestabil al competitiei, marele maestru Jianu Vlad. Tot cu o
         evolutie laudabila si  Senetia Teodor. Si asa, insa, cei trei
         coechipieri  de la Flacara Petrom  Moreni au terminat pe
         onorabilele locuri 11,14 si 18 din 72 de  competitori.
 

                            

Clasament final dupa 11 runde

Loc Nr.start Numele Rtg. Club/Oras Pct. TB1 TB2 TB3
1 1 GM Jianu Vlad-Cristian 2557 Cs Studentesc Medicina Timisoa 10.0 0.0 62.0 79.5
2 15 I Andronescu Madalin 2183 Acs Pheonix Buzau 9.0 0.0 53.0 77.5
3 4 IM Mateuta Gabriel 2509 Cs Politehnica Iasi 8.5 0.0 52.5 80.5
4 10 CM David Alexandru-Vasile 2231 Acs De Sah Apa Nova Bucuresti 8.0 0.0 52.0 78.0
5 7 IM Manea Alexandru 2396 Cs Universitar Ploiesti 8.0 0.0 51.5 80.0
6 2 IM Miron Lucian-Costin 2519 Acs De Sah Apa Nova Bucuresti 7.5 0.0 47.5 75.0
7 11 FM Daianu Cristian-Clement 2225 Cs Otopeni 7.5 0.0 47.5 75.0
8 8 CM Onut Simeon 2256 Cs Alcor Bucuresti 7.5 0.0 47.0 72.5
9 26 CM Andreescu Darie-Ioan 2078 Cs Universitatea Targoviste 7.5 0.0 44.5 69.0
10 6 IM Georgescu Tiberiu-Marian 2416 Acs De Sah Apa Nova Bucuresti 7.0 0.0 52.0 81.5
11 18 FM Baciu Stefan 2145 Cs Petrom Flacara Moreni 7.0 0.0 50.0 73.5
12 22 I Vladescu Alin-Cristian 2103 Acs Comex Bucuresti 7.0 0.0 45.0 68.5
13 3 GM Chirila Ioan-Cristian 2518 Clubul De Sah Al Municipiului 7.0 0.0 44.0 74.5
14 13 FM Dobre Claudiu-Cristian 2190 Cs Petrom Flacara Moreni 7.0 0.0 43.0 69.0
15 16 CM Done Stefan-Daniel 2174 Acs Pheonix Buzau 7.0 0.0 40.5 64.5
16 5 IM Grecescu Gabriel-Andrei 2436 Cs Sinandrei Timis 7.0 0.0 40.0 69.0
17 14 NM Nita Lucian 2189 Cs Universitatea Targoviste 7.0 0.0 38.0 59.5
18 20 CM Senetia Teodor 2126 Cs Petrom Flacara Moreni 6.5 0.0 40.5 71.5
19 9 NM Enache Danut-Alexandru 2244 Cs Ineu 6.5 0.0 39.5 64.5
20 25 FM Popescu Gheorghe 2093 Csm Craiova 6.5 0.0 39.0 64.0
21 46 CM Stanciu Andreea-Briana 1777 Cs Otopeni 6.5 0.0 35.5 61.0
22 12 FM Voiteanu Gabriel 2208 Cs Universitar Ploiesti 6.0 0.0 43.0 66.5
23 17 Osman Mihai 2146 FRANTA 6.0 0.0 40.5 68.5
24 24 Capata Ion 2094 ITALIA 6.0 0.0 40.0 62.5
25 23 CM Luncasu Raul-Ionut 2097 Acs Pheonix Buzau 6.0 0.0 39.5 68.0
26 28 CM Nastase Robert-Paul 2056 Clubul Central De Sah Bucurest 6.0 0.0 39.0 66.0
27 34 CM Vijiila Cristinel 1956 As Rat Bucuresti 6.0 0.0 35.0 66.0
28 27 I Banzea Alexandru-Bogdan 2062 Acs De Sah Apa Nova Bucuresti 6.0 0.0 35.0 63.5
29 35 WCM Serbanescu Diana-Maria 1937 Acs De Sah Apa Nova Bucuresti 6.0 0.0 35.0 59.0
30 42 I Baciu Radu-George 1821 Clubul Central De Sah Bucurest 6.0 0.0 33.0 62.5
31 36 I Stancu Robert-Alexandru 1933 Cs Colosseum Giurgiu 6.0 0.0 33.0 60.5
32 29 I Dragomir Nicolae-Laurentiu 2039 Cs Spartac Bucuresti 6.0 0.0 33.0 56.5
33 41 I Boglis Paul 1847 Sport Club Juventus Bucuresti 6.0 0.0 32.5 61.5
34 21 CM Nuta Dan 2110 Acs De Sah Apa Nova Bucuresti 6.0 0.0 30.0 57.0
35 19 CM Stanculescu Claudiu 2139 Cs Universitar Ploiesti 5.5 0.0 39.5 69.0
36 72 Vlajoaga Cosmin 1001 Cs Colosseum Giurgiu 5.5 0.0 38.5 66.0
37 32 I Turlea Constantin 1995 Cs Universitar Ploiesti 5.5 0.0 31.5 60.0
38 66 II Cujbescu Radu-Stefan 1472 Acs Pheonix Buzau 5.5 0.0 29.0 55.5
39 55 I Stefan Mihai 1596 Clubul Central De Sah Bucurest 5.5 0.0 25.0 52.5
40 33 WCM Vasile Teodora 1959 Cs Otopeni 5.0 0.0 36.5 64.5
41 39 I Popescu Daniel-Vasilica 1901 Acs Pheonix Buzau 5.0 0.0 34.0 63.5
42 40 I Miroi Robert-Andrei 1879 Acs Comex Bucuresti 5.0 0.0 33.0 63.0
43 38 I Dobre Ana-Margareta-Alexandra 1912 Clubul Central De Sah Bucurest 5.0 0.0 33.0 62.5
44 47 CM Moldoveanu Paul 1775 Cs Vointa Buzau 5.0 0.0 32.0 60.0
45 43 I Paune Florea 1819 Sport Club Juventus Bucuresti 5.0 0.0 31.0 55.0
46 30 CM Cernea Radu-Gheorghe 2017 Sport Club Juventus Bucuresti 5.0 0.0 30.0 59.0
47 49 CM Nastase Andreea-Cristina 1753 Clubul Central De Sah Bucurest 5.0 0.0 27.0 54.0
48 45 I Popa Denis-Marius 1808 Acs Pheonix Buzau 5.0 0.0 26.0 52.5
49 63 II Nicola Anamaria-Ioana 1527 Acs Pheonix Buzau 5.0 0.0 23.0 55.0
50 37 I Gavrila Marius-Daniel 1914 Acs Pheonix Buzau 4.5 0.0 31.5 64.5
51 44 I Iordachescu Sorin-Emanuel 1816 Acs Pheonix Buzau 4.5 0.0 29.0 57.5
52 50 I Vladescu Ovidiu-Viorel 1753 Cs Tinerii Maestri Bucuresti 4.5 0.0 26.5 58.0
53 52 I Gheorghiu Alexandru-Dan 1735 Acs Master Mind Bucuresti 4.5 0.0 25.0 54.0
54 48 I Matei Stefan-Razvan 1756 Cs Colosseum Giurgiu 4.5 0.0 23.0 52.5
55 53 I Filat Nicolae 1689 Clubul Central De Sah Bucurest 4.5 0.0 20.0 47.5
56 59 I Sarateanu Alexandru-Armand 1566 Css Nr. 1 Pajura Bucuresti 4.0 0.0 27.0 55.5
57 31 WCM Stanculescu Paula 2006 Cm De Sah Alba Iulia 4.0 0.0 27.0 51.0
58 60 II Stan Andrei-Mihaita 1551 Cs Vointa Buzau 4.0 0.0 25.0 56.0
59 56 II Berechet Stefan-Mario 1587 Acs Pheonix Buzau 4.0 0.0 25.0 54.0
60 51 I Moroianu George 1741 Cs Tinerii Maestri Bucuresti 4.0 0.0 23.0 51.5
61 57 I Pasca Mihai-Alexandru 1579 Clubul Central De Sah Bucurest 4.0 0.0 21.0 49.5
62 64 I Anghel Maria 1508 Css Palatul Copiilor Constanta 4.0 0.0 18.0 43.0
63 69 II Banzea Izabela-Georgeta 1408 Acs De Sah Apa Nova Bucuresti 4.0 0.0 18.0 41.0
64 68 II Crestez Adrian-Laurentiu 1432 Acs Master Mind Bucuresti 4.0 0.0 16.0 41.0
65 65 II Clipcea Caius-Lucian 1504 Acs De Sah Apa Nova Bucuresti 3.5 1.0 18.0 44.0
66 61 II Andrei Gabriel 1550 Cs Sah Club Galati 3.5 0.0 20.0 50.0
67 54 I Bancu Constantin 1648 Sport Club Juventus Bucuresti 3.0 0.0 20.0 50.5
68 58 II Florea Adrian 1571 Acs Master Mind Bucuresti 3.0 0.0 15.0 45.0
69 62 II Jinga Vlad-Ionut 1547 Acs Sah Club Vados Arad 3.0 0.0 14.0 46.0
70 70 III Visan Dragos-Cezar 1210 Acs Pheonix Buzau 3.0 0.0 12.0 39.0
71 71 IV Nechifor Catalin 1009 Acs Pheonix Buzau 2.0 0.0 10.0 39.0
72 67 I Zamora Aurel 1445 Cs Tinerii Maestri Bucuresti 1.0 0.0 10.0 48.5

         Dupa un inceput fulminant, cu 4,5 puncte din 5, cu victorii la Grecescu si Mateuta si remiza
      cu Manea (toti trei maestri internationali), pierde cu negrul la Georgescu Tiberiu, alt
      maestru international.Victorie la Daianu (MF), infrangere iar cu negrul la Miron, alt maestru
      international, remiza cu coechipierul Dobre si victorie la Voiteanu (MF) si iata ca inaintea
      ultimei runde Stefan joaca pe masa 5 ( iar cu negrul) in fata unui junior periculos. Cele 10
      runde dificile l-au epuizat si nu a mai avut suflu pentru ultima repriza, in fata tanarului val.
         Si totusi un concurs excelent pentru Stefan .

BACIU   STEFAN

Rd. Masa Nr.start Numele Rtg. FED Club/Oras Pct. Rez.
1 18 54 I Bancu Constantin 1648 ROU Sport Club Juventus Bucuresti 3.0 s 1
2 17 60 II Stan Andrei-Mihaita 1551 ROU Cs Vointa Buzau 4.0 w 1
3 5 5 IM Grecescu Gabriel-Andrei 2436 ROU Cs Sinandrei Timis 7.0 s 1
4 4 4 IM Mateuta Gabriel 2509 ROU Cs Politehnica Iasi 8.5 s 1
5 2 7 IM Manea Alexandru 2396 ROU Cs Universitar Ploiesti 8.0 w ½
6 2 6 IM Georgescu Tiberiu-Marian 2416 ROU Acs De Sah Apa Nova Bucuresti 7.0 s 0
7 4 11 FM Daianu Cristian-Clement 2225 ROU Cs Otopeni 7.5 w 1
8 4 2 IM Miron Lucian-Costin 2519 ROU Acs De Sah Apa Nova Bucuresti 7.5 s 0
9 7 13 FM Dobre Claudiu-Cristian 2190 ROU Cs Petrom Flacara Moreni 7.0 w ½
10 7 12 FM Voiteanu Gabriel 2208 ROU Cs Universitar Ploiesti 6.0 w 1
11 5 10 CM David Alexandru-Vasile 2231 ROU Acs De Sah Apa Nova Bucuresti 8.0 s 0

DOBRE  CLAUDIU CRISTIAN

Rd. Masa Nr.start Numele Rtg. FED Club/Oras Pct. Rez.
1 13 49 CM Nastase Andreea-Cristina 1753 ROU Clubul Central De Sah Bucurest 5.0 w 1
2 13 32 I Turlea Constantin 1995 ROU Cs Universitar Ploiesti 5.5 s 1
3 2 2 IM Miron Lucian-Costin 2519 ROU Acs De Sah Apa Nova Bucuresti 7.5 w 0
4 8 28 CM Nastase Robert-Paul 2056 ROU Clubul Central De Sah Bucurest 6.0 s 0
5 13 33 WCM Vasile Teodora 1959 ROU Cs Otopeni 5.0 s ½
6 17 50 I Vladescu Ovidiu-Viorel 1753 ROU Cs Tinerii Maestri Bucuresti 4.5 w 1
7 12 20 CM Senetia Teodor 2126 ROU Cs Petrom Flacara Moreni 6.5 s 1
8 9 72 Vlajoaga Cosmin 1001 ROU Cs Colosseum Giurgiu 5.5 w 1
9 7 18 FM Baciu Stefan 2145 ROU Cs Petrom Flacara Moreni 7.0 s ½
10 8 14 NM Nita Lucian 2189 ROU Cs Universitatea Targoviste 7.0 w 1
11 1 1 GM Jianu Vlad-Cristian 2557 ROU Cs Studentesc Medicina Timisoa 10.0 s 0

SENETIA  TEODOR

Rd. Masa Nr.start Numele Rtg. FED Club/Oras Pct. Rez.
1 20 56 II Berechet Stefan-Mario 1587 ROU Acs Pheonix Buzau 4.0 s 1
2 3 3 GM Chirila Ioan-Cristian 2518 ROU Clubul De Sah Al Municipiului 7.0 w 0
3 13 42 I Baciu Radu-George 1821 ROU Clubul Central De Sah Bucurest 6.0 s 1
4 12 35 WCM Serbanescu Diana-Maria 1937 ROU Acs De Sah Apa Nova Bucuresti 6.0 w 1
5 5 4 IM Mateuta Gabriel 2509 ROU Cs Politehnica Iasi 8.5 w ½
6 7 11 FM Daianu Cristian-Clement 2225 ROU Cs Otopeni 7.5 s 0
7 12 13 FM Dobre Claudiu-Cristian 2190 ROU Cs Petrom Flacara Moreni 7.0 w 0
8 19 27 I Banzea Alexandru-Bogdan 2062 ROU Acs De Sah Apa Nova Bucuresti 6.0 s 1
9 14 72 Vlajoaga Cosmin 1001 ROU Cs Colosseum Giurgiu 5.5 s 1
10 9 9 NM Enache Danut-Alexandru 2244 ROU Cs Ineu 6.5 w 1
11 7 26 CM Andreescu Darie-Ioan 2078 ROU Cs Universitatea Targoviste 7.5 w 0

                                       " MEMORIALUL  CORNELIU  BUTNARIU- 2014 " 
                                                         PLOIESTI / 03 - 11 decembrie
                       Maestrul FIDE  Dobre Claudiu-Cristian  ocupa locul 2 , fara infrangere ,
              dintr-un total de 45 jucatori, reprezentand nu mai putin de 13 cluburi si se
              situeaza la jumatate de punct in urma castigatorului, MF Levay Sorin.
              Favoritul numarul 1, maestrul Miroiu Catalin se retrage datorita problemelor
              de sanatate, dupa castigarea primei runde. Prezenta insolita pe meleaguri
              prahovene a maestrului Ciobanu Aurelian. Premii mai mari ca niciodata.
              Debutul ca arbitru a maestrului international Tomescu Vlad.

 DOBRE    Claudiu

Clasament final dupa 9 runde

Loc Nr.start Numele Rtg. Club/Oras Pct. TB1 TB2 TB3
1 3 FM Levay Sorin 2325 Cs Apollo Satu Mare 7.5 52.5 40.5 43.00
2 2 FM Dobre Claudiu-Cristian 2360 Cs Petrom Flacara Moreni 7.0 52.0 40.0 39.75
3 6 CM Telea Stefan 2086 Acs Sah Chindia Targoviste 6.5 52.0 41.0 34.75
4 5 FM Barbu Nicolai 2086 Cs Universitar Ploiesti 6.0 52.0 40.0 34.25
5 4 NM Ciobanu Aurelian 2181 Clubul Municipal De Sah Speran 6.0 50.5 38.5 32.00
6 8 I Iordache Adrian-Iulian 2010 Csm Ploiesti 6.0 49.5 38.5 29.50
7 10 I Cimpoiasu Dan 1958 Cso "tricolorul" Breaza 6.0 46.5 36.5 28.50
8 14 I Olariu Mihail 1827 Cs Petrolul Ploiesti 6.0 44.5 34.5 25.50
9 7 NM Lazar Iosif 2066 Acs Uztel Ploiesti 6.0 43.5 33.0 29.50
10 11 I Turlea Constantin 1948 Cs Universitar Ploiesti 5.5 49.5 39.0 26.50
11 18 I Anghel Stefan 1769 Cs Conpet Ploiesti 5.5 43.5 35.5 25.00
12 16 I Popa Marian 1815 Acs Uztel Ploiesti 5.5 42.0 32.5 23.25
13 12 CM Stoicescu Horia 1857 Cs Carpati Sinaia 5.0 49.5 38.0 24.00
14 23 II Bulau Andrei-Cristian 1633 Cs Universitar Ploiesti 5.0 46.0 36.0 23.50
15 35 I Dinescu George-Marian 1217 Cs Universitar Ploiesti 5.0 43.0 33.0 23.25
16 24 II Serban Cristian-Stefan 1631 Cs Universitar Ploiesti 5.0 43.0 33.0 19.50
17 25 I Cinatti Laurentiu 1611 Cs Conpet Ploiesti 5.0 35.5 27.5 15.00
18 9 CM Anuta Elefterie-Laurentiu 1981 Cs Petrom Flacara Moreni 4.5 43.5 34.0 19.25
19 13 I Sandulescu Gheorghe 1850 Cs Conpet Ploiesti 4.5 42.5 34.0 17.25
20 19 I Stilpeanu Tibi-Constantin 1722 Cso "tricolorul" Breaza 4.5 42.5 32.5 18.75
21 31 II Patru Alexandra-Ioana 1421 Cs Universitar Ploiesti 4.5 42.0 32.5 17.75
22 30 II Popa Catalina-Elena 1467 Cso "tricolorul" Breaza 4.5 40.5 31.5 18.75
23 33 II Iliescu Mihai-Octavian 1329 Cs Universitar Ploiesti 4.5 40.0 30.5 18.00
24 15 CM Dobrin Catalin 1826 Cso "tricolorul" Breaza 4.5 39.5 31.0 15.25
25 27 II Coman Ana-Cristina 1513 Cs Universitar Ploiesti 4.5 39.0 29.5 16.75
26 20 CM Coman Emilia-Florentina 1709 Csm Ploiesti 4.5 38.0 31.0 15.00
27 26 I Iordache Dumitru 1611 Cs Petrolul Ploiesti 4.5 38.0 30.0 16.75
28 21 II Mastalos Iannis-Mihai 1669 Cs Universitar Ploiesti 4.0 40.0 32.0 15.00
29 22 II Dobleaga Alexandru 1636 Cs Universitar Ploiesti 4.0 38.0 30.5 13.75
30 29 II Coman Adrian-Catalin 1493 Cs Conpet Ploiesti 4.0 35.5 28.0 12.00
31 32 Marin Alexia-Iuliana 1340 4.0 34.5 28.0 12.00
32 42 Popa Andra-Maria 1001 Cso "tricolorul" Breaza 4.0 34.5 27.5 11.75
33 40 Iliescu Nicolae-Claudiu 1001 4.0 32.5 26.0 10.50
34 17 I Didiliuc Dariana-Gabriela 1796 Csm Craiova 3.5 43.5 33.5 15.00
35 28 II Iliescu David-Adrian 1512 Cs Petrolul Ploiesti 3.5 37.0 28.5 8.25
36 45 III Predescu Sebastian-Ion 1510 Cs Petrolul Ploiesti 3.5 35.5 29.0 11.25
37 39 Corfu Gabriel-Ionut 1001 Cso "tricolorul" Breaza 3.5 33.5 26.5 9.75
38 44 Stelian Andrei 1001 Cs Universitar Ploiesti 3.0 31.0 24.5 6.00
39 34 II Ungureanu David-Mihai 1264 Cs Universitar Ploiesti 3.0 30.5 23.5 6.50
40 37 II Cismaru Alexandra-Nicola 1072 Cs Universitar Ploiesti 2.5 34.5 26.0 5.50
41 38 Bajenaru Bianca-Emiliana 1006 Cs Universitar Ploiesti 2.5 27.0 20.0 5.25
42 41 Musat Andreea-Silvia 1001 Cs Universitar Ploiesti 2.0 28.0 21.5 3.50
43 36 II Preda Alessia-Elena 1114 Cs Universitar Ploiesti 2.0 27.5 21.0 4.75
44 43 Rotaru Andrei-Cosmin 1001 As Vointa Snagov 1.5 30.0 23.0 3.00
45 1 NM Miroiu George-Catalin 2371 Cs Petrom Flacara Moreni 1.0 33.5 26.0 3.50

DOBRE    Claudiu

Rd. Masa Nr.start Numele Rtg. FED Club/Oras Pct. Rez.
1 2 23 II Bulau Andrei-Cristian 1633 ROU Cs Universitar Ploiesti 5.0 s 1
2 1 11 I Turlea Constantin 1948 ROU Cs Universitar Ploiesti 5.5 w 1
3 1 6 CM Telea Stefan 2086 ROU Acs Sah Chindia Targoviste 6.5 s 1
4 1 5 FM Barbu Nicolai 2086 ROU Cs Universitar Ploiesti 6.0 w ½
5 22 -2 neimperecheat 0 0.0 - ½
6 2 4 NM Ciobanu Aurelian 2181 ROU Clubul Municipal De Sah Speran 6.0 s ½
7 3 12 CM Stoicescu Horia 1857 ROU Cs Carpati Sinaia 5.0 w 1
8 1 3 FM Levay Sorin 2325 ROU Cs Apollo Satu Mare 7.5 w ½
9 2 8 I Iordache Adrian-Iulian 2010 ROU Csm Ploiesti 6.0 s 1

                      " Finalele Campionatelor Nationale de sah rapid, dezlegari si blitz "
                                                    BAIA MARE  / 28 - 30 noiembrie 2014
                                DIDILIUC Dariana-Gabriela  - VICECAMPIOANA NATIONALA  la dezlegari
                          MEDALIE  de ARGINT la senioare - reconfirmarea valorii in aceasta proba.

        

DIDILIUC Dariana-Gabriela

                   Aceste finale scurte s-au desfasurat mult prea departe de noi pentru a avea
             mai multi reprezentanti la Baia Mare. Este adevarat ca Dariana reprezinta
             CSM Craiova (cea care o finanteaza ), dar cum ea este totusi moral "a noastra"...
                  Sa spunem ca Dariana abia astepta aceste finale pentru a-si reconfirma
             medaliile din ultimii doi ani si a reusit cu brio. Este adevarat ca a profitat si
            de absenta marii ei rivale la aceasta proba (Visanescu Daria), dar a demonstrat
            ca si la finalele de juniori din primavara ca este cea mai buna junioara in acest
            moment la dezlegari si daca facem aprecierea corecta ca Bulmaga Irina nu este
            produsul scolii de sah romanesti, se poate cocheta cu ideea ca junioara noastra
            este cea mai buna in domeniu, ca produs al scolii de sah autohtone.
            Cu medalia de argint de la dezlegari si-a confirmat locul obtinut in anul
            precedent si prin punctajul apropiat de prima clasata ameninta in viitor chiar
            primul loc. Mai elocventa este insa diferenta consistenta fata de  jucatoarele de
           pe urmatoarele locuri, 14 puncte fata de ocupanta locului 3 fiind  fantastic de
            mult, aproape cu 3 diagrame rezolvate in plus. Dificultatea sporita  a probei
            fiind scoasa in evidenta de punctajul extrem de redus a unei maestre
            internationale, prezente in concurs.
        

         

               Daca la proba de sah rapid Dariana n-a reusit sa iasa din euforia succesului de
          la dezlegari si a avut o evolutie mai mult decat modesta :

Clasament final sah rapid - senioare

Rk. SNo Name RtgI RtgN Pts. TB1 TB2 TB3 TB4
1 3 WGM Cosma Elena-Luminita 2358 0 7.5 34.0 31.25 36.5 1974
2 1 IM Peptan Corina-Isabela 2419 0 7.5 33.5 31.75 37.5 1982
3 2 IM Bulmaga Irina 2363 0 7.0 34.5 31.00 35.0 1981
4 5 WGM Ionescu Irina 2119 0 7.0 33.5 27.00 32.5 2004
5 6 WCM Gelip Ioana 2090 0 5.0 33.0 12.00 23.0 1938
6 4 WIM Jicman Ligia-Letitia 2152 0 5.0 31.5 13.00 23.5 1952
7 9 Varga Adrienn 1672 0 4.5 34.5 13.50 23.5 2004
8 7 WCM Radu Eudochia 1795 1795 3.0 31.0 5.00 18.0 1942
9 12 Ciocan Maria-Alexandra 1535 0 2.5 29.0 5.50 14.0 1934
10 8 CM Cimpean Andra 1688 0 2.5 29.0 4.50 15.5 1891
11 10 Didiliuc Dariana-Gabriela 1667 0 2.0 29.5 4.00 8.5 1899
12 11 I Porcoleanu Doina-Olga 1625 1604 0.5 32.5 1.00 2.5 1980

        La "BLITZ"  Dariana s-a autodepasit si s-a clasat in final pe un excelent loc 5

Clasament final blitz - senioare

Rk. SNo Name RtgI RtgN Pts. TB1 TB2 TB3 TB4
1 2 WGM Cosma Elena-Luminita 2333 0 8.0 29.5 35.00 40.5 1992
2 1 IM Peptan Corina-Isabela 2404 0 8.0 29.5 32.00 38.0 1984
3 4 IM Bulmaga Irina 2242 0 7.5 33.0 31.50 37.0 2016
4 3 WGM Ionescu Irina 2256 0 5.0 32.5 17.00 23.0 1951
5 9 Didiliuc Dariana-Gabriela 1708 0 5.0 32.5 15.50 23.0 2059
6 5 WIM Jicman Ligia-Letitia 2133 0 5.0 32.5 15.00 24.0 1952
7 10 CM Cimpean Andra 1625 0 4.0 28.0 10.50 18.0 2027
8 6 WCM Gelip Ioana 1984 0 3.5 33.5 11.00 20.5 2040
9 8 I Varga Adrienn 1783 0 3.0 33.0 8.50 18.0 1986
10 7 WCM Radu Eudochia 1795 0 3.0 29.5 8.50 17.0 1937
11 11 Ciocan Maria-Alexandra 1528 0 2.0 26.5 4.00 11.0 1941

               "Campionatul National pe Echipe - DIVIZIA A " - masculin

           Calimanesti / 07 - 16 noiembrie - Petrom Flacara Moreni - locul 4
                   
                      La cea mai puternica editie a celei de a doua divizii a tarii, la care initial 7 din
              cele 10 echipe emiteau pretentii de calificare in "Superliga", echipa noastra 
              si-a aparat cu curaj sansele pana in penultima runda, cand a cedat duritatii
              competitiei si s-a multumit doar cu locul 4, unul extrem de onorant totusi.
              Jucatorii nostri au luptat admirabil si daca ar trebui sa remarcam pe cineva,
              vom mentiona pe MIROIU Catalin ( 8,5 p din 9 posibile ) si VLADESCU Florin
              ( 6,5 p din 9 ), neanvins. Se putea mai mult, dar...atat s-a putut acum.
      
              
               POSEDARU   Bogdan                          DOBRE    Claudiu                                       MIROIU    Catalin
        
                      
                        VLADESCU   Florin                              ACSINTE   Matei                                             BACIU   Stefan 
                                                                   
                                                                             ANUTA   Laurentiu                   COSMULESCU  Alexandru 

CLASAMENT  FINAL

Loc Echipa 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 TB1 TB2 TB3
1 CSU BRASOV * 3 4 4 4 15 0 35.5
2 CS APOLLO SATU-MARE 3 * 3 3 3 4 4 6 14 0 34.0
3 CS OTOPENI * 4 5 3 4 4 13 0 31.0
4 CS PETROM FLACARA MORENI 2 3 * 5 4 4 3 12 0 31.5
5 ACS SAH-CLUB VADOS ARAD 2 * 4 3 3 3 9 3 28.0
6 CSM CLUJ-NAPOCA 3 1 1 2 * 9 2 24.5
7 CS MUNCITORUL RESITA 3 3 2 3 * 5 9 1 29.0
8 CS CHINDIA TARGOVISTE 2 2 2 2 3 1 * 3 4 1 23.0
9 CS UNIVERSITATEA TARGOVISTE 2 2 2 3 3 * 4 4 1 21.5
10 SAH-CLUB DIANA GALATI ½ 0 3 ½ ½ 2 * 1 0 12.0

Alcatuirea echipelor cu rezultatele rundelor

1. CSU BRASOV (Media Rtg.:2370, Capitan: Sasu-Ducsoara Adrian / TB1: 15 / TB2: 0)
Numele Rtg. FED Tip 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Pct. Nr. partide Media Rtg.
GM Tarlev Konstantin 2557 UKR 1 1 ½ 1 ½ ½ ½ 1 1 7.0 9 2366
GM Badea Bela 2476 ROU ½ 0 ½ ½ ½ ½ ½ ½ 1 4.5 9 2296
IM Schmidt Raul 2377 ROU ½ ½ ½ 1 ½ 1 4.0 6 2281
GM Suba Mihai 2341 ROU 1 ½ 1 1 ½ 1 ½ 0 0 5.5 9 2155
FM Duca Alexandru-Gabriel 2278 ROU 1 1 1 ½ 1 1 ½ 1 1 8.0 9 2109
FM Vrencian Lehel 2188 ROU U20 1 0 1 1 1 0 0 0 4.0 8 1919
Gheorghe Darius-Daniel 2056 ROU U20 + 0 ½ 1 2.5 4

2031

2. CS APOLLO SATU-MARE (Media Rtg.:2309, Capitan: Orban Vasile-Gheorghe / TB1: 14 / TB2: 0)

Numele Rtg. FED Tip 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Pct. Nr. partide Media Rtg.
GM Baryshpolets Andrey 2557 UKR 1 1 1 1 1 1 ½ ½ ½ 7.5 9 2363
IM Bogdan Dan 2382 ROU 1 ½ 1 1 ½ ½ ½ ½ ½ 6.0 9 2319
FM Levay Sorin 2354 ROU 1 0 ½ 1 0 ½ ½ ½ 4.0 8 2204
IM Tomescu Vlad 2356 ROU ½ ½ 1 1 ½ 1 ½ 1 ½ 6.5 9 2192
Orban Vasile-Gheorghe 2117 ROU ½ 0.5 1 2148
IM Florescu Codrut-Constantin 2089 ROU 1 1 ½ 1 1 1 ½ 1 ½ 7.5 9 2136

Cimpean Andra 1927 ROU U20 0 0 0 1 0 0 ½ 0 ½ 2.0 9 2015

3. CS OTOPENI (Media Rtg.:2240, Capitan: Palamar Cristian / TB1: 13 / TB2: 0)

Numele Rtg. FED Tip 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Pct. Nr. partide Media Rtg.
FM Dicu Razvan-Stefan 2304 ROU U20 0 ½ ½ 0 ½ 0 1 1 ½ 4.0 9 2389
IM Vasilescu Lucian-Mihail 2276 ROU 0 1 ½ ½ 1 ½ 1 1 5.5 8 2332
Vasile Claudiu-Daniel 2230 ROU U20 0 1 1 ½ 0 1 3.5 6 2219
FM Daianu Cristian-Clement 2243 ROU ½ ½ 1 ½ ½ ½ 1 ½ ½ 5.5 9 2204
Pop Alexandru 2201 ROU U20 0 1 1 0 ½ 0 ½ 1 1 5.0 9 2120
Nastase Robert-Paul 2184 ROU U20 1 1 0 ½ 1 1 ½ 1 0 6.0 9 2066
Vasile Teodora 1950 ROU 1 0 1.0 2 1756
Palamar Theodor 1757 ROU U20 0 ½ 0.5 2 2196

4. CS PETROM FLACARA MORENI (Media Rtg.:2262, Capitan: Baciu Stefan / TB1: 12 / TB2: 0)

Numele Rtg. FED Tip 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Pct. Nr. partide Media Rtg.
FM Posedaru Bogdan 2351 ROU ½ 0 ½ 1 ½ ½ ½ 0 ½ 4.0 9 2384
     FM Dobre Claudiu-Cristian 2342 ROU 1 ½ ½ 1 ½ ½ ½ 0 ½ 5.0 9 2310
Miroiu George-Catalin 2308 ROU 1 1 1 1 ½ 1 1 1 1 8.5 9 2228
Vladescu Florin-George 2208 ROU 1 ½ 1 ½ ½ 1 ½ ½ 1 6.5 9 2172
Acsinte Matei-Ionut 2192 ROU U20 ½ 0 1 0 0 ½ 1 0 3.0 8 2120
FM Baciu Stefan 2173 ROU ½ 1 1 ½ 0 1 ½ 0 4.5 8 2031
Anuta Elefterie-Laurentiu 1991 ROU 0 0.0 1 1994
Cosmulescu Alexandru-Paul 1973 ROU U20 0 0.0 1 1758

5. ACS SAH-CLUB VADOS ARAD (Media Rtg.:2290, Capitan: Vajda Albert / TB1: 9 / TB2: 3)

Numele Rtg. FED Tip 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Pct. Nr. partide Media Rtg.
IM Filip Lucian 2423 ROU 1 0 1 ½ ½ ½ ½ ½ 1 5.5 9 2378
IM Vajda Albert 2442 ROU ½ 1 1 0 0 ½ ½ ½ ½ 4.5 9 2312
Paval George 2208 ROU ½ ½ 1 ½ ½ 0 1 ½ ½ 5.0 9 2238
Kelly Ladislau-Endre 2192 ROU 1 0 1 1 ½ 0 ½ 0 ½ 4.5 9 2199
Ifrim Silviu 2128 ROU 0 1 0 ½ 0 1.5 5 2127
Calin Alexandru 2203 ROU U20 0 1 1 0 ½ 0 ½ 0 ½ 3.5 9 2040
Ungureanu Sandu 2030 ROU ½ 1 1 1 3.5 4 1773

6. CSM CLUJ-NAPOCA (Media Rtg.:2226, Capitan: Helmer Ianos / TB1: 9 / TB2: 2)

Numele Rtg. FED Tip 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Pct. Nr. partide Media Rtg.
IM Oltean Dorel 2364 ROU ½ 0 0 1 0 0 1.5 6 2389
FM Oltean Liviu-Ioan 2344 ROU ½ ½ ½ 1 ½ 1 0 ½ ½ 5.0 9 2345
FM Toma Andreica Alin 2219 ROU ½ 0 1 ½ 0 ½ 2.5 6 2257
Horvat Dan-Sebastian 2206 ROU U20 ½ 0 0 ½ ½ ½ 1 ½ 3.5 8 2190
Zaim Marian 2117 ROU ½ 0 0 1 0 1 0 1 3.5 8 2168
Helmer Janos 2103 ROU ½ ½ 0 ½ 1 1 1 0 ½ 5.0 9 2118
Marcu-Lapadat Alin 2024 ROU ½ 0 0.5 2 2182
Zubac Mihai-Paul 1959 ROU U20 1 0 0 1 1 0 3.0 6 1963

7. CS MUNCITORUL RESITA (Media Rtg.:2293, Capitan: Busu Corneliu / TB1: 9 / TB2: 1)

Numele Rtg. FED Tip 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Pct. Nr. partide Media Rtg.
GM Shishkin Vadim 2473 UKR ½ 1 ½ ½ 1 1 ½ 1 ½ 6.5 9 2370
IM Thesing Matthias 2310 GER ½ 1 ½ 1 ½ ½ ½ ½ ½ 5.5 9 2312
IM Manescu Tiberiu 2393 ROU ½ 1 ½ ½ 1 ½ 0 1 5.0 8 2193
IM Busu Corneliu 2272 ROU 0 ½ 0.5 2 2274
FM Suciu Dinu-Simi 2148 ROU ½ 1 0 1 1 1 ½ 1 ½ 6.5 9 2160
Grozav Valeriu-Gheorghe 2163 ROU ½ 1 0 1 ½ 3.0 5 2093
Bolintis Mihai 2095 ROU 1 0 0 1.0 3 2123
Padurean Daniel-Cristian 1753 ROU U20 0 ½ 0 ½ 1.0 4 2030
Korcsek Daniel-Cristian 1447 ROU U20 0 0 0 0 0 0.0 5 1982

8. CS CHINDIA TARGOVISTE (Media Rtg.:2110, Capitan: Titu Maiorescu Dorin / TB1: 4 / TB2: 1)

Numele Rtg. FED Tip 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Pct. Nr. partide Media Rtg.
Sandor Petrut 2150 ROU 0 0 ½ 0 0 0 0 1 1.5 8 2390
FM Titu Maiorescu-Dorin 2201 ROU ½ 0 ½ 0 1 ½ 1 ½ 4.0 8 2322
FM Seder Nicolae 2178 ROU ½ 0 0 0 0 ½ 1 0 2.0 8 2270
Telea Stefan 2089 ROU 0 0 0 1 0 ½ 1 0 2.5 8 2226
Fulger Ionut-Alexandru 1978 ROU U20 1 0 0 ½ 0 0 0 1 1 3.5 9 2158
Rosca Vasile-Benone 1973 ROU 1 1 1 1 1 1 1 0 7.0 8 2035
Raducanu Andrei-Augustin 2061 ROU 1 0 1 2.0 3 2073
Nedelcu Ionut 1962 ROU ½ 0 0.5 2 2115

9. CS UNIVERSITATEA TARGOVISTE (Media Rtg.:2205, Capitan: Gulie Cosmin / TB1: 4 / TB2: 1)

Numele Rtg. FED Tip 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Pct. Nr. partide Media Rtg.
IM Burnoiu Nicolae-Costel 2408 ROU ½ ½ 0 ½ 1 ½ ½ 0 ½ 4.0 9 2379
Andreescu Darie-Ioan 2295 ROU U20 0 1 0 0 0 ½ ½ ½ 0 2.5 9 2329
Nita Lucian 2171 ROU 0 1 ½ 1 1 0 0 0 0 3.5 9 2245
Pit-Rada Mihail-Cosmin 2159 ROU 0 1 0 ½ 0 0 ½ 0 ½ 2.5 9 2200
Neagu Liviu 2094 ROU ½ 0 ½ 0 1 0 1 0 0 3.0 9 2127
Gulie Cosmin 2068 ROU ½ ½ 1 ½ 1 1 4.5 6 2043
Stroescu Gheorghe 2104 ROU 0 0.0 1 1973
Vrabiescu Emanuel-Ion 2013 ROU 1 ½ 1.5 2 2015

10. SAH-CLUB DIANA GALATI (Media Rtg.:2022, Capitan: Tufa Mihai / TB1: 1 / TB2: 0)

Numele Rtg. FED Tip 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Pct. Nr. partide Media Rtg.
Teodorescu Ion 2236 ROU 0 ½ 0 0 0 1 0 0 ½ 2.0 9 2399
Ciobanu Viorel-Adrian 2185 ROU ½ 0 0 0 ½ 0 ½ ½ ½ 2.5 9 2336
Deaconu Mihai-Ionut 1939 ROU U20 0 0 0 0 ½ 0 0 0 0.5 8 2258
Florea Leonard-Gelu 2018 ROU 0 0 0 0 0 0 ½ 0 0 0.5 9 2201
Tufa Mihai 1994 ROU 0 1 0 0 0 0 ½ 0 1 2.5 9 2113
Popa Gabriel 1758 ROU U20 0 ½ ½ 0 1 0 1 0 1 4.0 9 1946
Istrate Cristian 0 ROU - 0.0 1 0

Imperecherile echipelor pe runde

1. Runda pe data de 2014/11/08 la ora 15.00
Nr. Echipa Echipa Rez. : Rez.
1 CSU BRASOV SAH-CLUB DIANA GALATI : ½
2 ACS SAH-CLUB VADOS ARAD CS CHINDIA TARGOVISTE 3 : 3
3 CS MUNCITORUL RESITA CSM CLUJ-NAPOCA :
4 CS OTOPENI CS APOLLO SATU-MARE :
5 CS PETROM FLACARA MORENI CS UNIVERSITATEA TARGOVISTE :
2. Runda pe data de 2014/11/09 la ora 15.00
Nr. Echipa Echipa Rez. : Rez.
1 SAH-CLUB DIANA GALATI CS UNIVERSITATEA TARGOVISTE 2 : 4
2 CS APOLLO SATU-MARE CS PETROM FLACARA MORENI 3 : 3
3 CSM CLUJ-NAPOCA CS OTOPENI 1 : 5
4 CS CHINDIA TARGOVISTE CS MUNCITORUL RESITA 1 : 5
5 CSU BRASOV ACS SAH-CLUB VADOS ARAD :
3. Runda pe data de 2014/11/10 la ora 15.00
Nr. Echipa Echipa Rez. : Rez.
1 ACS SAH-CLUB VADOS ARAD SAH-CLUB DIANA GALATI : ½
2 CS MUNCITORUL RESITA CSU BRASOV :
3 CS OTOPENI CS CHINDIA TARGOVISTE 4 : 2
4 CS PETROM FLACARA MORENI CSM CLUJ-NAPOCA 5 : 1
5 CS UNIVERSITATEA TARGOVISTE CS APOLLO SATU-MARE 2 : 4
4. Runda pe data de 2014/11/11 la ora 15.00
Nr. Echipa Echipa Rez. : Rez.
1 SAH-CLUB DIANA GALATI CS APOLLO SATU-MARE 0 : 6
2 CSM CLUJ-NAPOCA CS UNIVERSITATEA TARGOVISTE :
3 CS CHINDIA TARGOVISTE CS PETROM FLACARA MORENI 2 : 4
4 CSU BRASOV CS OTOPENI :
5 ACS SAH-CLUB VADOS ARAD CS MUNCITORUL RESITA 3 : 3
5. Runda pe data de 2014/11/12 la ora 15.00
Nr. Echipa Echipa Rez. : Rez.
1 CS MUNCITORUL RESITA SAH-CLUB DIANA GALATI :
2 CS OTOPENI ACS SAH-CLUB VADOS ARAD 4 : 2
3 CS PETROM FLACARA MORENI CSU BRASOV 2 : 4
4 CS UNIVERSITATEA TARGOVISTE CS CHINDIA TARGOVISTE 3 : 3
5 CS APOLLO SATU-MARE CSM CLUJ-NAPOCA 3 : 3
6. Runda pe data de 2014/11/13 la ora 15.00
Nr. Echipa Echipa Rez. : Rez.
1 SAH-CLUB DIANA GALATI CSM CLUJ-NAPOCA :
2 CS CHINDIA TARGOVISTE CS APOLLO SATU-MARE 2 : 4
3 CSU BRASOV CS UNIVERSITATEA TARGOVISTE 4 : 2
4 ACS SAH-CLUB VADOS ARAD CS PETROM FLACARA MORENI :
5 CS MUNCITORUL RESITA CS OTOPENI 3 : 3
7. Runda pe data de 2014/11/14 la ora 15.00
Nr. Echipa Echipa Rez. : Rez.
1 CS OTOPENI SAH-CLUB DIANA GALATI :
2 CS PETROM FLACARA MORENI CS MUNCITORUL RESITA 4 : 2
3 CS UNIVERSITATEA TARGOVISTE ACS SAH-CLUB VADOS ARAD 3 : 3
4 CS APOLLO SATU-MARE CSU BRASOV 3 : 3
5 CSM CLUJ-NAPOCA CS CHINDIA TARGOVISTE :
8. Runda pe data de 2014/11/15 la ora 15.00
Nr. Echipa Echipa Rez. : Rez.
1 SAH-CLUB DIANA GALATI CS CHINDIA TARGOVISTE ½ :
2 CSU BRASOV CSM CLUJ-NAPOCA :
3 ACS SAH-CLUB VADOS ARAD CS APOLLO SATU-MARE :
4 CS MUNCITORUL RESITA CS UNIVERSITATEA TARGOVISTE :
5 CS OTOPENI CS PETROM FLACARA MORENI :
9. Runda pe data de 2014/11/16 la ora 09.00
Nr. Echipa Echipa Rez. : Rez.
1 CS PETROM FLACARA MORENI SAH-CLUB DIANA GALATI 3 : 3
2 CS UNIVERSITATEA TARGOVISTE CS OTOPENI 2 : 4
3 CS APOLLO SATU-MARE CS MUNCITORUL RESITA 3 : 3
4 CSM CLUJ-NAPOCA ACS SAH-CLUB VADOS ARAD 2 : 4
5 CS CHINDIA TARGOVISTE CSU BRASOV 2 : 4
    
     Aceasta editie a "Diviziei A",a fost evident cea mai dificila din ultimii ani, prin valoarea
     loturilor  celor 10 echipe, in a caror componenta au intrat 5 GM, 12 MI si 14 MF, cat si
     a faptului ca din cele 10 competitoare, inainte de inceperea  turneului , 7 emiteau mai
     mult sau mai putin pretentii la primele doua locuri in clasamentul final, care asigura
     participarea anul viitor  la "Superliga".    Lupta a fost extrem de dura, iar baietii nostri
     au luptat cum au putut mai bine, mentinandu-se pana aproape de final in lupta pentru
     primele doua pozitii. Dupa ce conducea dupa primele 4 runde, echipa PETROM
    FLACARA  MORENI a intalnit poate cea mai dificila adversara, CSU Brasov, echipa avand
     pe primele 4 mese  3 mari maestri si 1 maestru international, iar pe mesele 5 si 6 , doi 
     maestri FIDE, unul din ei fiind juniorul, un fost campion mondial la amatori. Nu primele
    4 mese au fost insa problema, unde baietii nostri au scos tot atatea remize, ci ultimele
     doua mese. Adevarul este ca juniorul nostru a jucat ceva mai neglijent si a pierdut, 
     moment in care capitanul nostru (MF BACIU  Stefan), desi aflat intr-o pozitie egala, s-a
     vazut nevoit sa forteze mai mult decat era cazul , astfel incat a pierdut si el. Oricum nu
     mai conta. Au urmat doua victorii concludente la Vados Arad si Muncitorul Resita, care
     coroborate cu meciul "de suseanea",intre CSU Brasov si Apollo Satu-Mare, incheiat la
     egalitate intr-un timp record, cu remize pe toate mesele ( regulamentar, dar lipsit de 
     fair-play ), ne-au adus la egalitate de puncte cu cele doua "prietene", dar pe locul 3
     conform cu mica diagrama. A urmat meciul din penultima runda cu CS Otopeni, o veche
     rivala, la care se pare ca avem un complex de ...neadaptare. Se pare ca tensiunile 
     acumulate pe parcursul rundelor si "darea mainii pe sub masa" a principalelor
     concurente, a creat o deconectare prematura a baietilor nostri, care au clacat in masa.
     Doua infrangeri prea putin asteptate pe primele doua mese, au asternut linistea pe
     sperantele calificarii, meciul fiind practic un dezastru total pentru noi. In runda finala,
     cu un moral deloc de invidiat, cu jumatate de echipa dornica sa nu mai joace, am intrat
     si noi, cele doua rezerve, neancalzite si fara obiectiv ( orice rezultat ne situa pe acelasi
     loc 4 ) si am pierdut amandoi, egalul fiind smuls prin aceeasi luptatori MIROIU Catalin
     si VLADESCU  Florin, care alaturi de DOBRE Claudiu (remiza in runda finala, ca si
     POSEDARU Bogdan), au adus cele mai multe puncte echipei. As remarca un incident
     care m-a perturbat (fara a justifica deplin gafa mea din final). Fiind in pozitie castigata,
     adversarului "i-a picat steguletul" ,dar dupa refacerea pozitiei s-a constatat ca s-au 
     efectuat mutarile. Totusi fiind vorba de un ceas electronic, desi negrul apasase primul
     la inceputul partidei (regulamentar) si nefiind nici o situatie in care unul din jucatori
     sa omita sa apese la vreo mutare, pare curioasa depasirea timpului. Ce n-am inteles
     a fost ca unul din arbitri mi-a explicat ca si in runda anterioara, la acelasi ceas au fost
     probleme si atunci ma intreb : de ce nu l-a inlocuit ? Dar asta nu justifica orbirea mea
     din final. Oricum, locul 4 ramanea acelasi.
     Ratarea calificarii poate fi explicata simplist : " Atat s-a putut ! ". Obiectiv vorbind insa,
     nu toti si-au sacrificat propriul interes doar pentru echipa. Este o chestiune de
     bucatarie interna si nu are sens sa o dezvolt. Din nefericire, nu s-a dorit calificarea nici
     de cei ce ar fi trebuit sa ne sustina moral, acuzatii grave si nejustificate fiind vehiculate
     telefonic (pe ce baza ???), tensionand si mai mult atmosfera (poate asta s-a si dorit ).
    Tragand linie, putem spune ca locul 4 ocupat in final este onorant.
        
    

POSEDARU   Bogdan

Rd. Nr.start Numele Rtg. FED Pct. Rez.
1 68 IM Burnoiu Nicolae-Costel 2408 ROU 4.0 w ½
2 53 GM Baryshpolets Andrey 2557 UKR 7.5 s 0
3 21 FM Oltean Liviu-Ioan 2344 ROU 5.0 w ½
4 29 Sandor Petrut 2150 ROU 1.5 s 1
5 46 GM Tarlev Konstantin 2557 UKR 7.0 w ½
6 37 IM Filip Lucian 2423 ROU 5.5 s ½
7 11 GM Shishkin Vadim 2473 UKR 6.5 w ½
8 1 FM Dicu Razvan-Stefan 2304 ROU 4.0 s 0
9 83 Teodorescu Ion 2236 ROU 2.0 w ½

            

AICI PUTETI VEDEA PARTIDA  :

DOBRE    Claudiu

Rd. Nr.start Numele Rtg. FED Pct. Rez.
1 69 Andreescu Darie-Ioan 2295 ROU 2.5 s 1
2 54 IM Bogdan Dan 2382 ROU 6.0 w ½
3 22 FM Toma Andreica Alin 2219 ROU 2.5 s ½
4 28 FM Titu Maiorescu-Dorin 2201 ROU 4.0 w 1
5 47 GM Badea Bela 2476 ROU 4.5 s ½
6 36 IM Vajda Albert 2442 ROU 4.5 w ½
7 12 IM Thesing Matthias 2310 GER 5.5 s ½
8 2 IM Vasilescu Lucian-Mihail 2276 ROU 5.5 w 0
9 77 Ciobanu Viorel-Adrian 2185 ROU 2.5 s ½

AICI PUTETI VEDEA CELE DOUA  PARTIDE  :

MIROIU    Catalin

Rd. Nr.start Numele Rtg. FED Pct. Rez.
1 70 Nita Lucian 2171 ROU 3.5 w 1
2 56 FM Levay Sorin 2354 ROU 4.0 s 1
3 23 Horvat Dan-Sebastian 2206 ROU 3.5 w 1
4 30 FM Seder Nicolae 2178 ROU 2.0 s 1
5 49 IM Schmidt Raul 2377 ROU 4.0 w ½
6 40 Paval George 2208 ROU 5.0 s 1
7 13 IM Manescu Tiberiu 2393 ROU 5.0 w 1
8 4 Vasile Claudiu-Daniel 2230 ROU 3.5 s 1
9 79 Deaconu Mihai-Ionut 1939 ROU 0.5 w 1

AICI PUTETI VEDEA CELE DOUA  PARTIDE  :

VLADESCU   Florin

Rd. Nr.start Numele Rtg. FED Pct. Rez.
1 71 Pit-Rada Mihail-Cosmin 2159 ROU 2.5 s 1
2 55 IM Tomescu Vlad 2356 ROU 6.5 w ½
3 25 Zaim Marian 2117 ROU 3.5 s 1
4 35 Fulger Ionut-Alexandru 1978 ROU 3.5 w ½
5 48 GM Suba Mihai 2341 ROU 5.5 s ½
6 39 Kelly Ladislau-Endre 2192 ROU 4.5 w 1
7 16 FM Suciu Dinu-Simi 2148 ROU 6.5 s ½
8 3 FM Daianu Cristian-Clement 2243 ROU 5.5 w ½
9 80 Florea Leonard-Gelu 2018 ROU 0.5 s 1

AICI PUTETI VEDEA PARTIDA  :

ACSINTE   Matei

Rd. Nr.start Numele Rtg. FED Pct. Rez.
1 73 Neagu Liviu 2094 ROU 3.0 w ½
2 58 IM Florescu Codrut-Constantin 2089 ROU 7.5 s 0
3 24 Helmer Janos 2103 ROU 5.0 w 1
4 32 Rosca Vasile-Benone 1973 ROU 7.0 s 0
5 85 FM Duca Alexandru-Gabriel 2278 ROU 8.0 w 0
6 44 Ifrim Silviu 2128 ROU 1.5 s ½
7 17 Bolintis Mihai 2095 ROU 1.0 w 1
8 5 Pop Alexandru 2201 ROU 5.0 s 0

AICI PUTETI VEDEA PARTIDA  :

BACIU   Stefan

Rd. Nr.start Numele Rtg. FED Pct. Rez.
1 74 Gulie Cosmin 2068 ROU 4.5 s ½
2 59 Cimpean Andra 1927 ROU 2.0 w 1
3 27 Zubac Mihai-Paul 1959 ROU 3.0 s 1
4 34 Nedelcu Ionut 1962 ROU 0.5 w ½
5 50 FM Vrencian Lehel 2188 ROU 4.0 s 0
6 41 Calin Alexandru 2203 ROU 3.5 w 1
7 19 Padurean Daniel-Cristian 1753 ROU 1.0 s ½
8 6 Nastase Robert-Paul 2184 ROU 6.0 w 0

AICI PUTETI VEDEA PARTIDA  :

ANUTA  Laurentiu

Rd. Nr.start Numele Rtg. FED Pct. Rez.
9 84 Tufa Mihai 1994 ROU 2.5 w 0

  

AICI PUTETI VEDEA PARTIDA  :

COSMULESCU  Alexandru

Rd. Nr.start Numele Rtg. FED Pct. Rez.
9 82 Popa Gabriel 1758 ROU 4.0 s 0

     

 

  " Cupa de toamnă Cheia 2014 "     30 oct. - 02 nov. /  Cheia 

                               Coechipierul nostru , maestrul FIDE  DOBRE  Claudiu - Cristian si-a facut
                      incalzirea pentru divizie in mod eficient, reusind la Cheia un turneu bun.
                      In finalul celor 7 runde, a terminat pe un frumos loc 3, dar mai importanta
                      este victoria la vechiul rival, maestrul international Miron Lucian . Lipsa
                     de  concentrare din runda urmatoare, pierduta in fata unui alt favorit al
                     turneului , MI  Doncea Vladimir, l-a privat de primul loc.

               

         

Clasament final dupa 7 runde

Loc Nr.start Numele Rtg. Club/Oras Pct. TB1 TB2 TB3
1 5 FM Pasarelu Dan-Gabriel 2309 Cs Siciliana Bucuresti 5.5 27.0 19.5 19.50
2 2 IM Doncea Vladimir 2424 Acs De Sah Apa Nova Bucuresti 5.0 34.0 25.0 24.00
3 4 FM Dobre Claudiu-Cristian 2342 Cs Petrom Flacara Moreni 5.0 34.0 25.0 23.75
4 3 FM Stanciu Alexandru-Ovidiu 2373 Cs Studentesc Medicina Timisoa 5.0 31.5 23.0 21.50
5 1 IM Miron Lucian-Costin 2498 Acs De Sah Apa Nova Bucuresti 5.0 29.0 21.0 19.50
11 I Banzea Alexandru-Bogdan 2104 Acs De Sah Apa Nova Bucuresti 5.0 29.0 21.0 19.50
7 10 CM Luncasu Raul-Ionut 2119 Acs Pheonix Buzau 5.0 28.5 21.5 18.50
8 7 CM Martian Dragos-Daniel 2207 Cs Sah Club Galati 5.0 28.0 20.0 18.75
9 13 FM Petrescu Georgian-Dorin 2086 Cs Zugzwang Bucuresti 5.0 22.5 16.0 15.00
10 20 I Laszlo Zoltan-Imre 1888 Ac De Sah Cavalerul Sf Gheorgh 4.5 25.0 18.0 14.50
11 8 FM Vrencian Lehel 2175 Cs Al Cn Aprily Lajos Brasov 4.0 31.0 22.0 15.50
12 19 FM Georgescu Gabriel-Ioan 1949 Acs De Sah Apa Nova Bucuresti 4.0 26.5 20.0 12.00
13 6 FM Hristodorescu Daniel 2231 Cs De Sah Alex Brasov 4.0 26.5 19.0 13.50
14 29 I Aciu Malina-Andreea 1650 Cs Teleorman Alexandria 4.0 24.5 18.0 12.00
15 18 I Turlea Constantin 1963 Cs Universitar Ploiesti 4.0 24.5 17.5 14.00
16 23 I Zlatea Cezar-Stelian 1846 Clubul Central De Sah Bucurest 4.0 24.0 17.0 13.25
17 15 WCM Ilie Maria-Ruxandra 2013 Acs De Sah Apa Nova Bucuresti 4.0 23.5 17.0 10.75
18 34 II Serban Cristian-Stefan 1548 Cs Universitar Ploiesti 4.0 22.5 15.5 10.00
19 16 CM Dobrescu Gabriel 2006 Sport Club Juventus Bucuresti 3.5 27.0 19.5 10.50
20 12 I Dorache Florin 2093 Cs Tinerii Maestri Bucuresti 3.5 25.5 19.0 8.00
21 22 I Stejeroiu Vlad 1883 Cs Logic 64 Brasov 3.5 25.5 18.5 11.50
22 17 WCM Pancu Aureliana-Eugenia 1978 Acs Duellist Iasi 3.5 24.5 17.0 10.50
23 14 Kenani Dariush 2020      SUEDIA 3.5 24.0 17.0 9.00
24 30 II Sandor Attila 1619 Ac De Sah Cavalerul Sf Gheorgh 3.5 22.5 15.5 9.25
25 31 I Didiliuc Dariana-Gabriela 1618 Csm Craiova 3.0 23.5 17.0 8.50
26 28 I Bracacescu Raluca-Veronica 1660 Acs De Sah Apa Nova Bucuresti 3.0 23.0 16.5 6.25
27 21 I Radulescu Gabriel 1883 Cs Siciliana Bucuresti 3.0 22.0 15.5 8.50
28 38 Groapa Aurelian 1606 Cs Cimentul Bicaz 3.0 21.0 16.0 6.25
29 32 I Rosca Grigore 1605 Cs Fc Callatis Mangalia 3.0 16.0 11.5 5.00
30 9 CM Samu Sorin-Mihai 2141 Clubul De Sah-Tenis Speranta O 2.5 27.5 19.5 8.25
31 40 Duca Daniel-Marius 1001 Cs Gambitul Damei Ploiesti 2.5 26.0 18.0 6.00
32 26 I Calcea Ioan 1721 Ac De Sah Cavalerul Sf Gheorgh 2.5 25.0 18.5 7.25
33 41 Laszlo Jozsef-Attila 1001 Ac De Sah Cavalerul Sf Gheorgh 2.5 23.5 17.0 7.00
34 27 I Soare Flavius-Alexandru 1678 Cs Universitar Ploiesti 2.5 23.0 17.5 7.00
35 25 I Wunder Tamas-Gabor 1727 Cs De Sah Alex Brasov 2.5 21.5 16.0 5.25
36 33 I Balea Dumitru-Lucian 1565 Cs Universitatea Targoviste 2.5 21.5 15.0 5.50
37 39 Burcica Viorel-Javet 1001 Acs Master Mind Bucuresti 2.0 20.0 14.5 3.25
38 37 II Niculae Alberto-Marian 1306 Acs Master Mind Bucuresti 2.0 17.5 12.5 2.50
39 36 II Soare Cristel 1418 Cs Universitar Ploiesti 1.5 18.5 12.5 2.25
40 35 II Stan Dumitru 1478 Clubul Central De Sah Bucurest 0.5 17.5 12.5 0.75

DOBRE    Claudiu

Rd. Masa Nr.start Numele Rtg. Club/Oras Pct. Rez.
1 4 22 I Stejeroiu Vlad 1883 Cs Logic 64 Brasov 3.5 s 1
2 4 13 FM Petrescu Georgian-Dorin 2086 Cs Zugzwang Bucuresti 5.0 w 1
3 1 1 IM Miron Lucian-Costin 2498 Acs De Sah Apa Nova Bucuresti 5.0 s 1
4 1 2 IM Doncea Vladimir 2424 Acs De Sah Apa Nova Bucuresti 5.0 s 0
5 2 10 CM Luncasu Raul-Ionut 2119 Acs Pheonix Buzau 5.0 w 1
6 2 3 FM Stanciu Alexandru-Ovidiu 2373 Cs Studentesc Medicina Timisoa 5.0 w ½
7 1 5 FM Pasarelu Dan-Gabriel 2309 Cs Siciliana Bucuresti 5.5 s ½

AICI PUTETI VEDEA PARTIDA  :          pgn :    

Didiliuc Dariana

Rd. Masa Nr.start Numele Rtg. FED Club/Oras Pct. Rez.
1 24 -2 neimperecheat 0 0.0 - ½
2 23 -2 neimperecheat 0 0.0 - ½
3 14 18 I Turlea Constantin 1963 ROU Cs Universitar Ploiesti 4.0 s 0
4 15 25 I Wunder Tamas-Gabor 1727 ROU Cs De Sah Alex Brasov 2.5 w 1
5 14 20 I Laszlo Zoltan-Imre 1888 ROU Ac De Sah Cavalerul Sf Gheorgh 4.5 s 0
6 13 21 I Radulescu Gabriel 1883 ROU Cs Siciliana Bucuresti 3.0 s ½
7 16 28 I Bracacescu Raluca-Veronica 1660 ROU Acs De Sah Apa Nova Bucuresti 3.0 w ½

         Sa joci 5 runde in a doua jumatate, cu 2 puncte din 5 posibile si sa mai acumulezi si
       30 puncte ELO, asta da afacere. Viata frumoasa pentru juniorii nostri. As putea
       spune ca Dariana putea mai mult, dar fiind clasa a-XII-a...este bine ca mai
        participa  la competitii.   

                  " Campionatele Europene de Juniori  - şah clasic    -  2014 "  

              18 - 29  oct.  2014  /  Batumi  ( Georgia )

                    Un campionat european in care lotul Romaniei a fost mai aproape ca oricand
              de mult asteptatele medalii, dar... ramane pe alta data. Si totusi au fost si doua
              locuri 4, prin  CHICAROSIE Ioana - Bianca la fete 8 ani si GAVRILESCU David
              la baieti 12 ani.
             COMAN Emilia - Florentina , cu o evolutie sensibil mai buna decat la mondiale ,
             avand adversare mai puternice , la fete 14 ani, a terminat competitia pe pozitia
             35 , din 77 junioare , cu 4,5 p din 9 posibile. Un singur castig : 75 puncte ELO.

      

                                    
Clasament final dupa 9 runde - Fete 14 ani

Rk. SNo Name FED Rtg Pts. TB1 TB2 TB3
1 4 WFM Avramidou Anastasia GRE 2120 8.5 1970 47.0 51.5
2 1 WFM Tsolakidou Stavroula GRE 2305 7.0 1953 49.0 54.0
3 2 WFM Shuvalova Polina RUS 2142 6.5 1997 48.5 52.0
4 10 Gajcin Marina SRB 2017 6.5 1810 39.0 41.0
5 15 Afonasieva Anna RUS 1956 6.5 1791 41.5 44.5
6 18 Kochukova Anna RUS 1904 6.0 1952 46.5 48.5
7 16 Sieber Fiona GER 1955 6.0 1942 47.5 51.0
8 39 Ayazmali Gizem TUR 1745 6.0 1931 44.5 47.0
9 32 Avetisyan Mariam ARM 1787 6.0 1925 44.5 48.0
10 22 WCM Balajayeva Khanim AZE 1856 6.0 1891 45.0 47.5
11 27 Prakapuk Vera BLR 1817 6.0 1884 44.0 47.0
12 5 WFM Kazarian Anna-Maja NED 2108 6.0 1862 45.0 49.0
13 19 Korchagina Alena RUS 1894 6.0 1836 42.5 46.5
14 8 Gorovenko Darya RUS 2033 6.0 1833 42.5 45.5
15 3 WFM Obolentseva Alexandra RUS 2126 6.0 1786 40.0 43.5
16 7 Tishova Svetlana RUS 2035 6.0 1769 40.5 44.5
17 45 Sargsyan Anna M. ARM 1705 5.5 1974 39.5 41.0
18 20 WFM Jalaghonia Nino GEO 1887 5.5 1920 46.0 49.5
19 33 Aksoy Ayca TUR 1778 5.5 1814 41.5 44.5
20 12 Di Benedetto Desiree ITA 1989 5.5 1806 38.0 41.5
21 14 Milovanova Maria RUS 1965 5.5 1738 39.0 41.5
22 38 Koridze Lile GEO 1750 5.0 2004 45.0 47.5
23 36 Olde Margareth EST 1773 5.0 1969 44.0 46.5
24 26 Broly Mathilde FRA 1824 5.0 1950 45.5 48.0
25 49 Karimzada Narmin AZE 1679 5.0 1939 44.0 47.5
26 6 Kalaiyalahan Akshaya ENG 2052 5.0 1875 45.5 50.0
27 56 Gharibyan Mane ARM 1617 5.0 1820 34.5 37.5
28 29 Adamyan Mane ARM 1811 5.0 1819 40.5 43.5
29 55 WFM Jibuti Nata GEO 1634 5.0 1819 37.0 39.5
30 31 Grigoryan Arpine ARM 1793 5.0 1810 43.0 46.0
31 59 Ivanyan Ani ARM 1589 5.0 1810 35.5 38.0
32 24 Krasnokutskaya Sofiya UKR 1851 5.0 1780 38.5 41.0
33 23 WFM Lomandong Noela-Joyce MNC 1852 5.0 1711 38.0 41.5
34 21 Erseki Tamara HUN 1863 5.0 1708 38.0 41.5
35 54 Coman Emilia-Florentina ROU 1636 4.5 1858 37.0 40.0
36 65 Misiuk Karolina LTU 1480 4.5 1786 38.0 41.5
37 9 Garcia Martin Marta ESP 2027 4.5 1773 41.0 44.5
38 40 Mustafazada Nigar AZE 1744 4.5 1772 38.5 40.5
39 17 WCM Nazarova Anastasia FIN 1932 4.5 1760 42.5 46.0
40 57 Hasanzada Ulkar AZE 1603 4.5 1758 33.5 35.5
41 42 Mican Karmela CRO 1726 4.5 1725 38.5 41.0
42 68 Imnadze Lika GEO 1446 4.5 1722 34.5 36.5
43 11 Stanciu Andreea-Briana ROU 1993 4.5 1716 37.5 41.0
44 58 Mocanu Valeria MDA 1596 4.5 1673 32.0 34.5
45 44 Nilssen Ellen Fredericia DEN 1709 4.5 1656 35.0 38.0
46 28 Feofilova Elizaveta RUS 1813 4.5 1595 33.5 36.0
47 48 Janiashvili Mariam GEO 1679 4.0 1906 42.0 46.0
48 52 Gailiunaite Saule LTU 1653 4.0 1792 38.0 39.5
49 41 Nadzamova Sofia SVK 1734 4.0 1778 34.5 37.0
50 30 Greibrokk Ingrid Andrea NOR 1797 4.0 1771 39.5 43.5
51 70 Guluzada Narmin AZE 1381 4.0 1720 34.0 36.0
52 35 Shafigullina Zarina RUS 1774 4.0 1714 37.5 39.5
53 51 Henderson De La Fuente Andrea ESP 1670 4.0 1707 36.0 38.0
54 13 Vrtiakova Anna SVK 1966 4.0 1671 38.5 41.5
55 43 Ambrozova Lucie CZE 1725 4.0 1586 32.0 33.5
56 61 Bespalova Jana LTU 1505 3.5 1762 36.5 38.5
57 50 Maksimovic Masa BIH 1679 3.5 1745 35.0 37.0
58 62 Tsomaia Ekaterine GEO 1500 3.5 1744 37.0 39.0
59 46 Louka Magdalini GRE 1689 3.5 1743 36.0 38.0
60 53 Samchenko Serafima RUS 1637 3.5 1739 34.0 35.5
61 60 Urbanc Ana SLO 1554 3.5 1723 34.5 36.5
62 25 Busuioc Alexandra AUT 1833 3.5 1619 32.0 34.0
63 47 Jacobsen Elise Sjottem NOR 1685 3.5 1571 28.5 31.0
64 69 Gredka Dominika POL 1419 3.5 1524 30.5 32.5
65 67 Ismayilova Aysu AZE 1453 3.0 1722 34.0 36.5
66 34 Parol Pola POL 1775 3.0 1715 38.0 39.5
67 63 Vavrinkova Eliska CZE 1495 3.0 1639 28.5 30.5
68 76 Garcia Megan Alyssa NOR 0 3.0 1629 31.0 32.5
69 77 Perry Tal ISR 0 3.0 1618 35.0 37.5
70 74 Vuller Victoria ISR 1271 3.0 1602 29.0 31.0
71 66 Skaslien Maria NOR 1460 3.0 1536 28.5 30.0
72 71 Vukanic Emilija MNE 1358 3.0 1526 28.0 30.0
73 64 Brezalieva Steliyana BUL 1480 3.0 1516 28.5 30.0
74 75 Ahmadova Irada AZE 0 2.5 1654 28.5 30.5
75 73 Napishvili Mariam GEO 1298 2.5 1611 27.0 29.5
76 72 Jablonskaja Anastasija LAT 1356 2.0 1554 27.5 29.5
77 37 Stanimirovic Ivana SRB 1762 2.0 1516 34.0 36.0

 

COMAN   Emilia

Rd. Bo. SNo Name Rtg FED Pts. Res.
1 16 16 Sieber Fiona 1955 GER 6.0 s ½
2 23 28 Feofilova Elizaveta 1813 RUS 4.5 w 1
3 14 7 Tishova Svetlana 2035 RUS 6.0 s 0
4 24 30 Greibrokk Ingrid Andrea 1797 NOR 4.0 w 0
5 26 25 Busuioc Alexandra 1833 AUT 3.5 w 1
6 20 17 WCM Nazarova Anastasia 1932 FIN 4.5 s 0
7 26 34 Parol Pola 1775 POL 3.0 s 1
8 22 42 Mican Karmela 1726 CRO 4.5 w 0
9 23 70 Guluzada Narmin 1381 AZE 4.0 s 1
 

 

 

 

 

 

 

 

 


                                                                                       

                                                       


                                                                                                                                   

                                                                                                                                                       

Website realizat de: Cristian si EnoDesign.ro