Sah-Conpet Partide

     

                            ŞAH - CONPET    2015

 

Informatii Sahiste detaliate

                                                              Trimestrul IV , 2015

                                          " MEMORIALUL  CORNELIU  BUTNARIU- 2015 " 

        PLOIESTI / 03 - 11 decembrie
        MF  DOBRE Claudiu Cristian si MIROIU George Catalin au ocupat locurile 2 si 3
       in conditiile unei vicieri grave a clasamentului final. Maestrul FIDE Levay Sorin a
         "arbitrat" cel putin dubios acest open. Meritele coechipierilor de la Flacara Moreni
                         au fost puse in umbra de unul din favoriti.

              

               DOBRE   Claudiu                              MIROIU    Catalin 

                                             Clasament final dupa 9 runde

Loc Nr.start Numele Rtg. Club/Oras Pct. TB1 TB2
1 4 NM Ciobanu Aurelian 2175 Clubul Municipal De Sah Speran 7,5 52,0 40,0
2 1 FM Dobre Claudiu-Cristian 2386 Cs Petrom Flacara Moreni 7,5 50,5 39,0
3 2 NM Miroiu George-Catalin 2334 Cs Petrom Flacara Moreni 7,0 53,0 40,5
4 6 I Vezeteu Marian-Daniel 2079 Cs Petrolul Ploiesti 6,0 52,0 40,5
5 8 I Iordache Adrian-Iulian 2026 Csm Ploiesti 6,0 49,5 38,0
6 19 I Bulau Andrei-Cristian 1822 Cs Universitar Ploiesti 6,0 43,0 35,0
7 24 II Gavrila Petrisor 1765 Cs Gambitul Damei Ploiesti 6,0 41,0 31,5
8 5 FM Barbu Nicolai 2092 Cs Universitar Ploiesti 5,5 48,5 37,0
9 11 I Sandu Marian-Catalin 1992 Csm Ploiesti 5,5 48,0 36,5
10 10 I Turlea Constantin 1998 Cs Universitar Ploiesti 5,5 45,5 36,0
11 16 I Szocs Teodor-Iulian 1916 Csm Ploiesti 5,5 44,0 34,5
12 22 I Didiliuc Dariana-Gabriela 1770 Csm Craiova 5,5 40,0 31,5
13 3 FM Levay Sorin 2278 Acs Comex Bucuresti 5,0 51,5 40,0
14 13 WNM Adoamnei Roxana-Antonela 1927 Cs Universitatea Arad 5,0 46,5 34,5
15 30 I Stilpeanu Tibi-Constantin 1706 Cso "tricolorul" Breaza 5,0 46,0 36,5
16 15 I Cimpoiasu Dan 1918 Cso "tricolorul" Breaza 5,0 45,5 35,5
17 9 NM Lazar Iosif 2016 Acs Uztel Ploiesti 5,0 42,5 31,5
18 17 CM Anuta Elefterie-Laurentiu 1897 Cs Petrom Flacara Moreni 5,0 40,5 31,0
19 26 I Sandulescu Gheorghe 1751 Cs Conpet Ploiesti 5,0 40,0 30,0
20 25 I Romosan Cristian 1763 Cs Conpet Ploiesti 5,0 38,0 28,0
21 7 CM Telea Stefan 2067 Acs Sah Chindia Targoviste 4,5 44,0 34,5
22 21 CM Dobrin Catalin 1811 Cso "tricolorul" Breaza 4,5 43,0 33,0
23 27 II Stroe Flavius-Gabriel 1743 Csm Ploiesti 4,5 42,0 32,0
24 14 CM Chesa Viorel 1919 Cs Universitar Ploiesti 4,5 40,0 31,5
25 29 I Alexa Mirel-Gabriel 1725 Cs Alone Tiger Vaslui 4,5 40,0 31,5
26 35 II Serban Cristian-Stefan 1599 Cs Universitar Ploiesti 4,5 37,0 29,5
27 20 CM Stoicescu Horia 1817 Cs Carpati Sinaia 4,5 37,0 29,0
28 18 I Popa Marian 1865 Cs Universitar Ploiesti 4,5 37,0 29,0
29 12 CM Risnoveanu Gheorghe-Cristian 1952 Cs Petrolul Ploiesti 4,0 45,5 36,5
30 28 I Dumitrascu Grigore 1728 Cs Conpet Ploiesti 4,0 42,0 33,5
31 34 II Hrimiuc Mihai-Alexandru 1627 Csm Raraul Campulung Moldoven 4,0 39,0 30,5
32 39 II Iliescu Mihai-Octavian 1506 Cs Universitar Ploiesti 4,0 35,5 28,0
33 46 II Ungureanu David-Mihai 1209 Cs Universitar Ploiesti 4,0 28,0 20,0
34 23 I Cojocaru Constantin-Daniel 1768 Cso Tricolorul Breaza 3,5 40,5 32,0
35 31 I Dinescu George-Marian 1651 Cs Universitar Ploiesti 3,5 38,5 30,0
36 32 I Crampita Gheorghe 1641 Acs Sah Chindia Targoviste 3,5 38,0 30,0
37 33 I Mastalos Iannis-Mihai 1641 Cs Universitar Ploiesti 3,5 36,0 27,5
38 37 II Coman Ana-Cristina 1534 Cs Universitar Ploiesti 3,5 33,5 25,5
39 38 II Parvan Valentin 1533 Cs Gambitul Damei Ploiesti 3,0 37,5 29,5
40 47 II Bajenaru Bianca-Emiliana 1171 Cs Universitar Ploiesti 3,0 34,5 26,5
41 36 I Cinatti Laurentiu 1578 Cs Conpet Ploiesti 3,0 33,5 26,0
42 42 II Colcigeanu Stelian 1397 Cs Petrolul Ploiesti 3,0 33,5 25,5
43 44 II Marin Alexia-Iuliana 1333 Cs Universitar Ploiesti 3,0 33,0 25,5
44 45 II Chivu Razvan-Gabriel 1312 Csm Ploiesti 3,0 32,0 25,0
45 41 Sandu Alexandru 1424 Cs Universitar Ploiesti 2,5 32,5 26,0
46 40 II Coman Adrian-Catalin 1455 Cs Conpet Ploiesti 2,5 31,5 25,5
47 43 II Corfu Gabriel-Ionut 1344 Cso "tricolorul" Breaza 0,5 28,5 22,0

           " Finalele Campionatelor Nationale de sah rapid, dezlegari si blitz "
                                                    CLUJ  / 27 - 29 noiembrie 2015
          DIDILIUC Dariana-Gabriela  - CAMPIOANA NATIONALA  la dezlegari
                  O evolutie de exceptie a fostei noastre junioare, care la dezlegari si-a surclasat practic
              adversarele, punctajul fiind aproape dublu fata de urmatoarea clasata. Si la celelalte
  probe, Dariana s-a autodepasit, punand serioase probleme adversarelor.
DIDILIUC Dariana-Gabriela
PROBA  DE  DEZLEGARI 
 
PROBA  de  SAH  RAPID

                                                  Clasament final dupa 9 runde

Rg. Snr Name Elo Pkt. Wtg1 Wtg2 Wtg3 Wtg4
1 1 IM Peptan Corina-Isabela 2403 7,0 2307 38,5 0,0 39,50
2 2 IM Bulmaga Irina 2390 7,0 2303 36,5 0,0 34,75
3 11 Nastase Andreea-Cristina 1787 6,0 2180 39,0 0,0 27,00
4 3 WGM Ionescu Irina 2138 6,0 2111 37,0 0,0 31,25
5 8 Dobre Ana-Margareta-Alexandra 1938 6,0 1963 34,0 0,0 25,50
6 7 WNM Rendi Eva 1982 5,5 1945 34,0 0,0 22,75
7 12 Varga Adrienn 1694 5,5 1672 30,5 0,0 22,25
8 4 WIM Marin Irina-Luiza 2128 5,0 2061 37,5 0,0 22,75
9 6 WFM Baciu Anca-Otilia 2037 5,0 1925 34,0 0,0 18,00
10 10 Ciungan Diana-Alexandra 1795 5,0 1731 30,0 0,0 20,50
11 16 Ardelean Lorela-Daniela 1516 5,0 1650 29,5 0,0 17,00
12 5 WFM Visanescu Daria-Ioana 2080 4,5 1965 39,0 0,0 23,50
13 13 Didiliuc Dariana-Gabriela 1686 4,5 1813 34,0 0,0 18,75
14 17 Morar Maria-Magdalena 1467 4,5 1512 26,0 0,0 13,00
15 9 Vasilescu Maria 1816 4,0 1745 33,0 0,0 15,50
16 14 Porcoleanu Doina-Olga 1592 4,0 1695 32,0 0,0 17,00
17 15 Balan Briana-Cleopatra 1530 4,0 1587 32,5 0,0 15,50
18 20 II Luchian Diana-Maria 1318 4,0 1374 27,0 0,0 9,50
19 19 Libik Krisztina-Szilvia 1376 4,0 1360 26,0 0,0 10,00
20 21 Bobos Anamaria 1232 4,0 1268 25,5 0,0 10,75
21 22 III Bira Andrada-Paraschiva 1088 3,5 1373 27,5 0,0 8,00
22 18 Ileana Maria 1392 2,5 1177 25,5 0,0 7,00
23 24 Chira Mara-Alexia 1001 1,5 1059 26,5 0,0 4,50
24 23 Astalos Apollonia-Angela 1001 0,0 0 20,5 0,0 0,00
DIDILIUC Dariana-Gabriela
Rd. Br. Snr Name Elo Pkt. Erg.
1 2 2 IM Bulmaga Irina 2390 7,0 s 0
2 7 14 Porcoleanu Doina-Olga 1592 4,0 w 1
3 4 6 WFM Baciu Anca-Otilia 2037 5,0 s 0
4 8 19 Libik Krisztina-Szilvia 1376 4,0 w 1
5 5 12 Varga Adrienn 1694 5,5 s 1
6 6 8 Dobre Ana-Margareta-Alexandra 1938 6,0 w 0
7 5 7 WNM Rendi Eva 1982 5,5 w 0
8 8 15 Balan Briana-Cleopatra 1530 4,0 s 1
9 7 5 WFM Visanescu Daria-Ioana 2080 4,5 w ½
PORCOLEANU   Doina
Rd. Br. Snr Name Elo Pkt. Erg.
1 3 3 WGM Ionescu Irina 2138 6,0 w ½
2 7 13 Didiliuc Dariana-Gabriela 1686 4,5 s 0
3 9 22 III Bira Andrada-Paraschiva 1088 3,5 s ½
4 9 20 II Luchian Diana-Maria 1318 4,0 w 1
5 7 8 Dobre Ana-Margareta-Alexandra 1938 6,0 s 0
6 7 12 Varga Adrienn 1694 5,5 w 1
7 6 9 Vasilescu Maria 1816 4,0 w 1
8 5 6 WFM Baciu Anca-Otilia 2037 5,0 s 0
9 8 17 Morar Maria-Magdalena 1467 4,5 w 0
PROBA  de  BLITZ

                                               Clasament final dupa 9 runde

Rg. Snr Name Elo Pkt. Wtg1 Wtg2 Wtg3 Wtg4
1 1 IM Peptan Corina-Isabela 2415 7,0 2291 38,0 0,0 38,25
2 3 WGM Ionescu Irina 2222 7,0 2210 34,5 0,0 32,75
3 2 IM Bulmaga Irina 2244 6,5 2161 37,5 0,0 32,00
4 12 Nastase Andreea-Cristina 1769 6,0 2026 37,0 0,0 27,00
5 6 WFM Visanescu Daria-Ioana 2022 6,0 1995 33,5 0,0 24,50
6 8 Dobre Ana-Margareta-Alexandra 1912 5,5 1912 29,0 0,0 17,50
7 16 Balan Briana-Cleopatra 1555 5,0 1886 38,5 0,0 24,00
8 9 Varga Adrienn 1815 5,0 1782 32,5 0,0 19,00
9 7 Rendi Eva 1992 5,0 1719 30,0 0,0 15,50
10 14 Ardelean Lorela-Daniela 1625 5,0 1636 23,0 0,0 11,00
11 13 Didiliuc Dariana-Gabriela 1713 4,5 1986 39,5 0,0 23,00
12 4 WIM Marin Irina-Luiza 2080 4,5 1953 35,5 0,0 16,50
13 5 WFM Baciu Anca-Otilia 2059 4,5 1821 32,5 0,0 19,25
14 11 Ciungan Diana-Alexandra 1778 4,5 1736 28,5 0,0 10,75
15 10 Vasilescu Maria 1781 4,0 1775 32,0 0,0 13,50
16 19 Libik Krisztina-Szilvia 1354 4,0 1563 27,0 0,0 10,50
17 17 Ileana Maria 1448 3,0 1314 25,0 0,0 4,00
18 20 III Bira Andrada-Paraschiva 1088 2,0 1391 27,5 0,0 4,00
19 18 Gavrilescu Dina 1355 1,0 835 27,5 0,0 3,00
20 15 Morar Maria-Magdalena 1558 0,0 0 21,0 0,0 0,00
DIDILIUC Dariana-Gabriela
Rd. Br. Snr Name Elo Pkt. Erg.
1 3 3 WGM Ionescu Irina 2222 7,0 s 1
2 5 7 Rendi Eva 1992 5,0 w 1
3 3 5 WFM Baciu Anca-Otilia 2059 4,5 s 1
4 1 1 IM Peptan Corina-Isabela 2415 7,0 w ½
5 2 12 Nastase Andreea-Cristina 1769 6,0 w 0
6 3 2 IM Bulmaga Irina 2244 6,5 s 0
7 4 6 WFM Visanescu Daria-Ioana 2022 6,0 w 0
8 6 11 Ciungan Diana-Alexandra 1778 4,5 s 1
9 5 8 Dobre Ana-Margareta-Alexandra 1912 5,5 w 0
         " Memorialul Emil Macarie - ediția 2015 "  -   Open sah rapid
                                               Ploiesti  21-22 noiembrie  
          Ineditul acestei editii a constat in organizarea ei in incinta "PUB-ului DOROFTEI", o
        locatie situata in "buricul" Ploiestiului, care a beneficiat si de prezenta patronului ei,
             renumitul campion mondial la box, LEONARD DOROFTEI. Organizatorul acestei "gale"
       de sah rapid, tanarul presedinte al Asociatiei Judetene de Sah Prahova, TURLEA Constantin,
     a atras o serie de sahisti valorosi  prin premiile oferite. Castigatorul SANDOR Petrut s-a
       detasat in ultima runda, prin victoria la coechipierul nostru MF  DOBRE Claudiu Cristian.
 Claudiu este stiut de apropiati ca nefiind adeptul jocului rapid, dar dupa un inceput
          ezitant, a insirat victoriile la adversari dificili si ar fi castigat turneul doar cu o remiza in
             ultima runda ,dar...n-a fost sa fie de asta data decat un loc 4 .
                
DOBRE  CLAUDIU  CRISTIAN
                             SAHUL  A  MAI  PIERDUT  UN MARE  SUFLETIST  :
                        Dr.Ţacu Victor Mihai Gabriel - 1938-2015  
          
    A  plecat dintre noi un mare sufletist al sahului, Dr. TACU Victor Gabriel , cel care a condus
          in ultima parte a vietii activitatea clubului de sah din Moreni , PETROM FLACARA MORENI.
   In ciuda problemelor grave de sanatate, a continuat sa-si concentreze atentia sahului,
          pana in ultimele clipe de viata. Un suflet nobil, care si-a facut multi prieteni si cum oamenii
traiesc mai departe prin gandurile si amintirile celor din jur, desi a trecut in nefiinta,
          doctorul TACU este inca printre noi. DUMNEZEU sa-l odihneasca !

                          

                  MN      Dr.  TACU  Victor-Mihail

                                                     Weekend șahist Dâmbovița - Ediția 6 - Șah rapid   
             Targoviste  /  31 octombrie 
                  O sambata plina de sah, intr-o fosta capitala a Tarii Romanesti, acum un oras aproape
              muribund. Cel care se zbate sa organizeze competitii sahiste in Targoviste , medicul
              ROSCA Vasile Benone, a reusit sa stranga 33 de participanti, din care cel putin jumatate
              au primit premii in bani si obiecte. De data aceasta, initiatorul si cel ce a asigurat
              transportul celor 5 ploiesteni care au participat, a fost MIROIU Catalin, parca dorind sa-si
              asigure grupul de suporteri care avea sa-i aplaude succesul final. Cu 8 puncte din 9
              posibile, 7 victorii si 2 remize, Catalin s-a situat pe locul intai, la egalitate de puncte cu
              SANDOR  Petrut, dar cu victorie directa la acesta. O clasare meritata si muncita.
                  
       MIROIU   George  Catalin       
            " Campionatele Mondiale de juniori - Porto Carras 2015 "
                    Grecia  /  24 octombrie - 6 noiembrie  
                   Al  4 lea campionat mondial la care junioara COMAN  Emilia Florentina reprezinta
               Romania. Prin cele 6,5 puncte acumulate si situarea pe locul 30 din 125 participante la
              fete 14 ani, Emilia a fost a 4 a ca rezultat din delegatia Romaniei, din cei 20 juniori
              prezenti in Grecia,la Porto Carras. Dupa un inceput excelent, cu 4,5 puncte din 6 partide,
              a urmat o ratare a victoriei la bulgaroaica Radeva ,care a scos-o de pe traiectoria unei
              evolutii de exceptie. A punctat totusi in ultimele 2 partide, terminand asfel onorabil, in
              primul sfert al clasamentului final. Pe ansamblu, un rezultat care o mentine in plutonul
              de perspectiva la categoria sa de varsta.
        COMAN  Emilia Florentina    

Clasament final dupa 11 runde

Loc Nr.start   Numele FED Rtg. Pct.  TB1   TB2   TB3   TB4   TB5 
1 1 WFM Vaishali R IND 2314 9,5 0,0 74,5 81,0 6 8,0
2 8 WFM Sliwicka Alicja POL 2129 8,5 0,0 63,0 67,5 5 8,0
3 18 Vantika Agrawal IND 2039 8,0 0,0 71,0 76,5 5 8,0
4 12 WFM Obolentseva Alexandra RUS 2084 8,0 0,0 70,0 74,5 5 6,0
5 3 WFM Shuvalova Polina RUS 2171 8,0 0,0 69,5 74,5 6 6,0
6 4 WFM Antova Gabriela BUL 2165 8,0 0,0 69,5 74,5 5 6,0
7 16 Maltsevskaya Aleksandra RUS 2051 8,0 0,0 69,0 74,5 5 7,0
8 9 WFM Goltseva Ekaterina RUS 2114 7,5 0,0 69,5 75,0 6 7,0
9 14 Du Yuxin CHN 2053 7,5 0,0 68,5 73,0 5 6,0
10 6 WFM Radeva Viktoria BUL 2145 7,5 0,0 68,0 72,5 5 5,0
11 11 WIM Wang Annie USA 2087 7,5 0,0 66,5 72,0 6 5,0
12 17 Priyanka Nutakki IND 2042 7,5 0,0 65,0 69,0 5 5,0
13 5 WFM Balajayeva Khanim AZE 2164 7,5 0,0 64,0 68,0 5 6,0
14 22 Cvitan Ena CRO 2007 7,5 0,0 63,0 68,0 5 6,0
15 54 WCM Trakru Priya USA 1780 7,5 0,0 61,5 65,5 5 6,0
16 57 WCM Arda Cagil Irmak TUR 1764 7,0 0,0 70,0 74,0 5 5,0
17 2 Kalaiyalahan Akshaya ENG 2233 7,0 0,0 69,5 75,0 5 4,0
18 29 Grigoryan Arpine ARM 1946 7,0 0,0 69,5 74,0 6 6,0
19 19 WFM Gajcin Marina SRB 2017 7,0 0,0 64,5 69,5 6 6,0
20 25 WFM Serikbay Assel KAZ 1978 7,0 0,0 63,5 67,5 6 6,0
21 21 WFM Zhao Shengxin CHN 2007 7,0 0,0 61,5 65,5 6 5,0
22 47 Li Marissa USA 1815 7,0 0,0 55,5 59,5 6 7,0
23 7 Badelka Olga BLR 2145 6,5 0,0 73,0 78,0 6 5,0
24 43 WIM Caballero Quijano Mitzy Mishe PER 1848 6,5 0,0 70,5 74,5 6 5,0
25 31 Nosacheva Mariya RUS 1937 6,5 0,0 66,5 71,5 5 4,0
26 48 Yan Tianqi CHN 1799 6,5 0,0 66,0 70,0 5 5,0
27 10 WFM Afonasieva Anna RUS 2093 6,5 0,0 65,0 69,5 5 5,0
28 13 Redondo Benavente Ana ESP 2064 6,5 0,0 64,5 69,5 6 4,0
29 26 WFM Kalantari Sedigheh IRI 1953 6,5 0,0 64,5 69,0 5 4,0
30 44 Coman Emilia-Florentina ROU 1843 6,5 0,0 64,0 68,0 5 6,0
31 63 Perminaite Guoda LTU 1719 6,5 0,0 63,0 66,5 5 4,0
32 55 WFM Gomez Barrera Javiera Belen CHI 1776 6,5 0,0 62,0 66,5 6 6,0
33 40 WFM Liu Joanna USA 1857 6,5 0,0 62,0 65,5 5 6,0
34 24 Palma Maria ITA 1979 6,5 0,0 61,0 65,5 5 6,0
35 28 Schulze Lara GER 1947 6,5 0,0 59,0 63,5 6 5,0
36 37 Priyanka K IND 1891 6,5 0,0 58,5 62,5 6 6,0
37 20 Krasnokutskaya Sofiya UKR 2008 6,5 0,0 54,5 58,5 6 5,0
38 27 Kovacs Judit HUN 1950 6,0 0,0 70,5 74,5 6 4,0
39 52 Dolbieva Ksenia BLR 1783 6,0 0,0 67,5 70,5 5 5,0
40 34 WCM Sibajeva Marija LTU 1930 6,0 0,0 64,5 68,5 5 5,0
41 50 Jie Tianhui USA 1792 6,0 0,0 64,5 67,5 5 4,0
42 80 Swiech Joanna POL 1613 6,0 0,0 63,5 67,0 6 5,0
43 41 Gresova Zuzana CZE 1857 6,0 0,0 63,0 67,0 5 5,0
44 32 Grigorieva Yulia RUS 1935 6,0 0,0 61,5 65,0 6 3,0
45 67 Onur Cigdem TUR 1691 6,0 0,0 61,5 64,0 6 4,0
46 33 Sakorenko Adriana RUS 1935 6,0 0,0 60,0 65,0 6 3,0
47 42 Sankova Stella SVK 1857 6,0 0,0 60,0 62,5 5 5,0
48 30 Koridze Lile GEO 1937 6,0 0,0 58,5 62,5 5 5,0
68 Salimova Asal UZB 1687 6,0 0,0 58,5 62,5 5 5,0
50 111 Archi Agrawal IND 1298 6,0 0,0 58,0 62,5 5 5,0
51 49 Yang Vicki USA 1798 6,0 0,0 57,0 61,0 5 5,0
52 56 Silva Ana Ines Teixeira Da POR 1770 6,0 0,0 57,0 59,5 6 5,0
53 53 WFM Lomandong Noela-Joyce MNC 1782 6,0 0,0 54,0 56,5 6 4,0
54 58 Cramling Bellon Anna SWE 1761 6,0 0,0 51,5 55,0 6 3,0
55 23 WCM Ouellet Maili-Jade CAN 2005 5,5 0,0 65,5 70,0 6 5,0
56 71 WCM Konovalenko Sasha USA 1670 5,5 0,0 65,0 69,0 6 5,0
57 62 Incecik Seyma Zeynep TUR 1734 5,5 0,0 62,5 66,0 5 4,0
58 38 Henderson De La Fuente Andrea ESP 1867 5,5 0,0 61,5 65,5 5 4,0
59 45 Imperor Amelie FRA 1834 5,5 0,0 61,0 65,5 5 4,0
60 59 Louka Magdalini GRE 1758 5,5 0,0 59,0 62,5 6 4,0
61 78 Bakytzhan A KAZ 1623 5,5 0,0 58,0 62,0 5 2,0
62 15 WFM Urh Zala SLO 2051 5,5 0,0 57,0 61,0 6 5,0
63 35 Hashemi Seyede Fatemeh IRI 1922 5,5 0,0 57,0 61,0 6 4,0
64 73 Wang Constance CAN 1650 5,5 0,0 57,0 61,0 5 4,0
65 125 Yeremyan Nazik ARM 0 5,5 0,0 57,0 61,0 5 2,0
66 115 Deng Queena USA 0 5,5 0,0 56,5 61,0 5 4,0
67 51 WCM Hoshino Karen JPN 1785 5,5 0,0 55,5 59,5 6 3,0
68 61 WFM Nassr Rania ALG 1738 5,5 0,0 55,5 57,0 5 3,0
69 64 Pandey Ritika USA 1708 5,5 0,0 54,5 58,5 6 5,0
70 93 Ranasinghe Shalini SRI 1500 5,5 0,0 50,5 53,0 5 3,0
71 46 Mostacero Velarde Isabella PER 1831 5,5 0,0 50,0 54,0 5 4,0
72 69 Naran-Erdene Naranbaatar MGL 1686 5,0 0,0 60,0 64,0 5 3,0
73 84 Nikolajeva Marija LAT 1569 5,0 0,0 57,5 60,0 6 3,0
74 92 Merkesvik Amalie Isabel NOR 1517 5,0 0,0 56,5 60,5 6 3,0
75 70 Tonso Liina EST 1684 5,0 0,0 56,0 60,0 6 4,0
76 75 Olde Grete EST 1636 5,0 0,0 55,5 58,5 5 4,0
77 109 Yapa Bandara Chamodya SRI 1374 5,0 0,0 55,0 59,5 5 3,0
78 120 Luo Maggie USA 0 5,0 0,0 55,0 59,0 6 4,0
79 66 Camp Imogen A L WLS 1697 5,0 0,0 54,5 58,5 6 3,0
80 65 Konecny Sophie AUT 1702 5,0 0,0 54,5 57,0 5 3,0
81 36 Nayberg Simona USA 1905 5,0 0,0 54,0 58,5 5 4,0
82 60 Simic Anja SRB 1749 5,0 0,0 51,5 55,5 5 2,0
83 113 Munte Noa ISR 1223 5,0 0,0 51,0 55,0 5 3,0
84 81 Gherghel-Butan Maria SUI 1594 5,0 0,0 51,0 53,5 5 3,0
85 95 Greibrokk Maria NOR 1482 5,0 0,0 49,5 52,0 5 4,0
86 77 Varela Maria De Los Angeles COL 1624 5,0 0,0 48,5 51,5 5 4,0
87 74 Manova Ivana MKD 1640 4,5 0,0 59,0 63,0 6 4,0
88 88 Tomic Jelena BIH 1550 4,5 0,0 58,5 62,0 6 3,0
89 86 Swennen Fleur BEL 1561 4,5 0,0 55,5 57,0 6 4,0
90 76 WCM Kaneshalingam Mathanhe CAN 1628 4,5 0,0 54,5 58,5 6 3,0
91 100 WCM Zhou Lily CAN 1460 4,5 0,0 52,5 56,5 6 2,0
92 101 Cho Hung-Ling TPE 1454 4,5 0,0 52,0 56,0 6 3,0
93 82 Show Serafina USA 1593 4,5 0,0 51,5 55,0 6 4,0
94 107 Cotun Mihaela MDA 1393 4,5 0,0 51,0 54,5 5 4,0
95 85 Koutsidi Amalia GRE 1563 4,5 0,0 51,0 54,0 6 3,0
90 Sivarajasingam Shayanna WLS 1546 4,5 0,0 51,0 54,0 6 3,0
97 39 Beshukova Alina RUS 1862 4,5 0,0 48,0 52,0 6 3,0
98 110 Wolmarans Riekie RSA 1368 4,5 0,0 46,5 49,0 6 4,0
99 91 Guo Ingrid USA 1542 4,5 0,0 45,5 48,0 5 3,0
100 72 Koo Wei Wei Melanie MAS 1653 4,5 0,0 45,0 48,0 6 2,0
101 117 Hadler Hannah AUT 0 4,5 0,0 45,0 47,5 5 4,0
102 105 Galani Dimitra GRE 1415 4,0 0,0 53,0 57,0 6 2,0
103 97 Pramateftaki Loukia GRE 1477 4,0 0,0 52,5 56,5 5 2,0
104 79 Vitharana Annelies BEL 1617 4,0 0,0 51,0 54,5 6 2,0
105 96 Garcia Megan Alyssa NOR 1479 4,0 0,0 50,5 53,5 6 2,0
106 103 Escamilla Romero Quetzija MEX 1441 4,0 0,0 50,0 52,5 6 3,0
107 83 Nass Maria NOR 1577 4,0 0,0 49,0 52,0 5 3,0
108 108 Levin Emily ISR 1382 4,0 0,0 48,0 52,0 6 2,0
109 99 Plaza Reino Mercedes IRL 1463 4,0 0,0 48,0 50,5 5 2,0
110 116 Gharagebakyan Metakse ARM 0 4,0 0,0 44,5 47,0 5 3,0
111 87 Blond Hanten Elsa LUX 1558 4,0 0,0 44,0 46,5 6 3,0
112 119 Koljevic Nikolina MNE 0 4,0 0,0 44,0 45,5 6 3,0
113 89 Al-Shamsi Ousha UAE 1546 4,0 0,0 43,5 46,5 5 3,0
114 106 Smith Rachel Lorna SCO 1409 4,0 0,0 38,0 40,5 5 3,0
115 121 Robles Ortiz Christina MEX 0 3,5 0,0 45,5 47,0 5 2,0
116 94 Nansubuga Gloria UGA 1498 3,5 0,0 44,5 46,0 5 2,0
117 124 Usupbekova Zarina KGZ 0 3,5 0,0 44,0 47,5 6 3,0
118 102 WFM Engelbrecht Hanri RSA 1445 3,5 0,0 44,0 45,5 6 3,0
119 114 Papaefstratiou Despina GRE 1207 3,0 0,0 45,5 47,0 6 2,0
120 112 Chlela Karen LIB 1254 3,0 0,0 40,0 41,5 6 1,0
121 104 Kostadinova Marieta BUL 1424 2,5 0,5 46,0 47,5 6 2,0
122 118 Horn Caro NAM 0 2,5 0,5 39,5 41,0 5 1,0
123 122 Sharku Enesa KOS 0 2,0 0,0 43,5 45,0 5 1,0
124 123 Tsuses Patience NAM 0 1,5 0,0 35,5 38,0 5 1,0
125 98 Petraki Argiro GRE 1463 0,0 0,0 37,5 38,5 0 0,0
COMAN  Emilia Florentina
Rd. Masa Nr.start Numele Rtg. FED Pct. Rez.
1 44 106 Smith Rachel Lorna 1409 SCO 4,0 w 1
2 6 7 Badelka Olga 2145 BLR 6,5 s 0
3 29 74 Manova Ivana 1640 MKD 4,5 w 1
4 13 14 Du Yuxin 2053 CHN 7,5 w ½
5 22 68 Salimova Asal 1687 UZB 6,0 s 1
6 11 16 Maltsevskaya Aleksandra 2051 RUS 8,0 w 1
7 4 6 WFM Radeva Viktoria 2145 BUL 7,5 s 0
8 13 17 Priyanka Nutakki 2042 IND 7,5 s 0
9 20 21 WFM Zhao Shengxin 2007 CHN 7,0 w 0
10 31 88 Tomic Jelena 1550 BIH 4,5 s 1
11 25 125 Yeremyan Nazik 0 ARM 5,5 w 1

Rezultatele lotului  ROMANIEI

ROU
Nr.start Numele Rtg. FED 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Pct. Loc Grupa
36 David Alexandru-Vasile 2340 ROU 1 0 1 ½ 1 ½ 0 1 0 0 1 6,0 39 Open U18
13 FM Costachi Mihnea 2407 ROU 1 1 1 ½ 0 1 ½ 1 0 ½ ½ 7,0 19 Open U16
73 Geiger Alex-Emanuel 2151 ROU 1 0 ½ ½ ½ 1 0 1 0 1 ½ 6,0 65 Open U16
52 FM Ileana George 2133 ROU 1 0 1 1 1 0 0 1 0 1 0 6,0 60 Open U14
9 CM Gavrilescu David 2208 ROU 1 1 1 0 0 1 1 1 0 ½ 1 7,5 15 Open U12
10 Ognean Mihnea-Ionut 2195 ROU 1 0 1 0 ½ 1 1 ½ 1 0 ½ 6,5 46 Open U12
88 Isfan Ioan-Marius 1844 ROU 1 1 0 0 0 ½ 1 1 ½ 0 ½ 5,5 95 Open U12
149 Sarighioleanu Sebastian-Laure 1558 ROU 0 0 1 0 0 1 ½ 0 1 ½ 0 4,0 173 Open U12
29 Antonica Dragos-Andrei 1866 ROU 1 1 ½ 1 ½ 0 ½ 0 ½ 1 1 7,0 32 Open U10
42 Mastalos Iannis-Mihai 1775 ROU 1 0 0 1 0 1 ½ 0 1 0 ½ 5,0 126 Open U10
133 Sipos Sony Laurentiu 1315 ROU 0 ½ 1 0 0 1 0 0 0 1 ½ 4,0 158 Open U10
53 Nicolae Dan-Stefan 1207 ROU 1 0 1 0 1 0 0 0 0 1 1 5,0 84 Open U08
111 Revnic Radu-Andrei 0 ROU 0 0 0 1 0 1 0 0 ½ 1 0 3,5 124 Open U08
60 Ciungan Diana-Alexandra 1839 ROU 0 0 0 1 1 ½ 0 1 0 0 0 3,5 71 Girls U18
57 Cimpean Andra 1856 ROU 0 1 1 1 0 0 ½ 0 1 0 1 5,5 43 Girls U16
64 Jakab Kincso 1768 ROU 0 1 0 1 1 0 0 1 ½ ½ 1 6,0 36 Girls U16
44 Coman Emilia-Florentina 1843 ROU 1 0 1 ½ 1 1 0 0 0 1 1 6,5 30 Girls U14
39 Covrig Larisa-Raluca 1644 ROU ½ ½ 1 0 0 1 0 ½ ½ 1 1 6,0 48 Girls U12
25 Otetea Ioana 1515 ROU 1 1 0 0 0 1 1 ½ 0 ½ 1 6,0 40 Girls U10
1 Ciocan Ariana-Roxana 1592 ROU 1 0 0 0 1 0 1 1 1 0 0 5,0 54 Girls U08
     

          " Cupa de toamnă - Ediția 2"   /  Ploiesti      /  20 - 25  octombrie

                 Pentru sahul ploiestean , acest open a insemnat o reintalnire a vechilor cunoscuti
              autohtoni, la care s-au adaugat "mercenari" de pe alte meleaguri, in goana dupa premii.
              MIROIU Catalin a terminat pe primul loc, cu 5 victorii si 2 remize, reusind sa apere
              onoarea gazdelor, in timp ce "mercenarii nordisti"  FLORESCU Codrut si LEVAY Sorin,
              au incercat fara succes sa-l detroneze. O mare surpriza a fost nu numai prezenta, dar si
              evolutia celui mai varstnic participant al acestei competitii, Dr. POGOREVICI  Leonid,
              care la cei 84 ani ai sai a dovedit o vivacitate psihica de invidiat. Locul 5 ocupat reprezinta
              o performanta deosebita.
                
                  MIROIU   George  Catalin                     POGOREVICI    Leonid   
                                                              

                     "SUPERLIGA" 2015 - Mamaia     /   2 - 11  octombrie

                    Ce ati alege ? Sa participati la "Superliga" si sa fiti "ciuca batailor", sau sa participati la
                Divizia "A", cu ceva sanse de clasare intre primele 3-4 echipe ? O intrebare  la care
                componentii echipei si conducerea Flacarei Moreni au raspuns in corpore : "Superliga".
                Conform propriei opinii, actiunea urma sa fie o "misiune imposibila absoluta", in
               conditiile interzicerii oricarui transfer. O salvare de la retrogradare ar fi fost un adevarat
                miracol. Bineanteles ca acesta nu s-a produs, in ciuda evolutiei la nivel de mare maestru
                a coechipierului nostru MF  DOBRE Claudiu - Cristian. Ceilalti componenti au incercat,
                s-au straduit, dar forta adversarilor a fost de regula coplesitoare, cu mult peste valoarea
                echipei noastre. La nivelul finantarii s-a cunoscut decalajul si am putea chiar spune ca
                a fost un succes clasarea pe penultima pozitie.
                       
  MF  POSEDARU  Bogdan                 MF  DOBRE    Claudiu                   MIROIU    Catalin
                  
             VLADESCU   Florin                          MF   BACIU    Stefan                         COSMULESCU  Al. Paul
                  
       MI     GLODEANU   Ion                              ANUTA   Laurentiu