┼×AH - CONPET 

       

Informatii Sahiste detaliate

Trimestrul I , 2020

                                                    

          

                                   Cupa Orasului Bicaz - editia XI - sah clasic
                                              05 - 08 martie 2020 / Bicaz
           
            Desfasurat la inceputul "pandemiei", acest turneu elvetian devenit deja de
      traditie , a reusit sa stranga la start un numar incredibil de jucatori pentru
      aceasta perioada : 184 !!! Cu 3 GM, 5 MI, 1 MN si 9 CM, putem vorbi de un
      turneu taricel la nivel national si daca mai punem la socoteala si timpul
      clasic de joc (90 min + 30''/mutare de jucator), era o competitie ce nu
      trebuia ratata, prin prisma a ce urma sa fie in acest an. Ca si presedinte de
      club, l-am sfatuit pe maxi veteranul nostru, Dl. SANDULESCU Gheorghe, sa
      nu riste deplasarea, din motiv de "covid". Dorinta lui de a juca a fost mai
      tare decat temerea mea de atunci. Daca decizia a fost buna sau nu, asta e
      discutabil. Ca s-a bucurat de aerul curat de munte si nu s-a infectat este
      partea pozitiva. Ca a fost poate cel mai catastrofal turneu al sau cu o
      pierdere de 39 puncte la ELO, cu doar 3 puncte din 7 partide si locul 120,
      intalnind adversari modesti in 5 partide, este partea negativa. Una peste
      alta, Dl.SANDULESCU a mai bifat o competitie si a avut curajul sa joace,
      ceea ce multi dintre noi ne-am dori s-o putem face la venerabila lui varsta.
      La acest turneu elvetian au mai participat inca 4 ploiesteni ( Dobre Claudiu,
      Cimpoiasu Dan, Telea Stefan si Popa Marian) , prestatiile proaspatului
      maestru international Dobre Claudiu - locul 5 cu 6p din 7, la egalitate de
      puncte cu locul 2 - si ale lui Cimpoiasu Dan - locul 12 cu 5,5 p si remiza la
      MI Danilov V.- fiind deosebite. Pe primele doua locuri s-au clasat doi
     jucatori din Republica Moldova : GM SVETUSHKIN Dmitry(decedat prematur
      din nefericire , la inceputul lui septembrie anul acesta) cu 6,5 puncte din 7
      si MI Baltag Iulian cu 6 p , urmati de MI Manolache Marius cu 6 p.

 SANDULESCU  Gheorghe 

Clasament  final  dupa 7 runde 

Rk. SNo Name FED Rtg Club/City Pts.  TB1   TB2   TB3 
1 3 GM Svetushkin Dmitry MDA 2504 6,5 25,0 34,5 27,0
2 5 IM Baltag Iulian MDA 2391 6,0 24,0 34,0 25,0
3 2 GM Manolache Marius ROU 2541 Cs Studentesc Medicina Tim. 6,0 24,0 33,5 24,5
4 1 GM Istratescu Andrei ROU 2550 Csu Universitatea Vest Tim. 6,0 23,5 32,5 26,0
5 7 IM Dobre Claudiu-Cristian ROU 2312 Cs Universitatea Targoviste 6,0 23,5 32,5 24,0
6 4 IM Soltanici Ruslan MDA 2403 5,5 26,0 36,5 25,5
7 6 IM Danilov Vladimir ROU 2388 Cs Politehnica Iasi 5,5 23,5 33,0 23,5
8 16 CM Antal Hunor-Zoltan ROU 1989 Cs Al Cn Aprily Lajos Brasov 5,5 23,5 32,5 23,0
9 12 I Vilcu Matei-Stefan ROU 2037 Css Targu Mures 5,5 22,0 31,0 23,0
10 9 CM Andronescu Madalin ROU 2148 Acs Pheonix Buzau 5,5 21,0 30,0 22,5
11 26 I Dinca Ovidiu ROU 1854 Cs Ariadna Suceava 5,5 21,0 28,0 21,0
12 22 I Cimpoiasu Dan ROU 1884 Cs Gambitul Damei Ploiesti 5,5 20,0 28,0 22,5
13 8 IM Bargan Sergiu MDA 2258 5,0 23,5 33,5 23,0
14 15 CM Telea Stefan ROU 2006 Acs Fianchetto Constanta 5,0 22,5 32,0 23,0
15 14 I Lupu Ovidiu ROU 2009 Cs De Sah Lia Brasov 5,0 22,0 30,5 20,0
16 18 I Pislariu Stefanel-Vasilica ROU 1954 Csm Pascani 5,0 21,0 30,0 22,0
17 34 II Dumitru Luca-Serban ROU 1788 Cs Politehnica Iasi 5,0 20,5 29,5 19,5
18 17 I Mintau Andrei-Catalin ROU 1984 Cs Universitar Ploiesti 5,0 20,0 29,0 20,5
19 27 I Saioc David ROU 1837 Css Nr. 2 Bucuresti 5,0 20,0 29,0 20,5
20 40 I Visoescu Alex.-Bogdan ROU 1756 Cs Logic 64 Brasov 5,0 20,0 28,0 20,5
21 58 CM Vasile Alexandru ROU 1658 Cs De Sah Ioios Brasov 5,0 20,0 28,0 18,5
22 43 II Morariu Daniel ROU 1744 Csm Pascani 5,0 19,0 28,0 18,5
23 46 I Zanfir Iulian ROU 1718 Acs Smart Galati 5,0 18,5 27,5 19,0
24 31 I Tablan Andrei-Damian ROU 1808 Csm Bucuresti 5,0 18,5 27,5 18,0
25 64 I Antal Attila-Laszlo ROU 1595 Cs Al Cn Aprily Lajos Bv. 5,0 18,5 25,0 18,0
26 39 I Gulias Alin-Constantin ROU 1756 Csm Mihai Viteazu Vulcan 5,0 18,0 26,0 19,0
27 56 II Ienasoaie Gabriel ROU 1685 Acs Regional  Sah ''N-E" 5,0 18,0 25,0 17,0
28 11 I Filip Andrei (L.) ROU 2103 Csm Bucuresti 4,5 24,5 34,5 22,5
29 25 I Tablan Matei-Christian ROU 1858 Csm Bucuresti 4,5 23,0 32,0 21,0
30 149 Axinia Adrian-Daniel ROU 1001 Clubul De Sah Bicazul Bicaz 4,5 22,0 31,0 20,0
31 19 I Prisacaru Stefan-Emilian ROU 1953 Cs Sergentul Vaslui 4,5 21,5 30,0 20,5
32 42 II Sachilaru Alexandru ROU 1745 Clubul De Sah Bicazul Bicaz 4,5 20,5 29,5 18,5
33 75 II Toma Stefan ROU 1508 Acs Elisabeta Polih. Buc 4,5 20,5 28,0 18,0
34 35 II Melinte Rares-Andrei ROU 1785 Cs Politehnica Iasi 4,5 20,0 29,0 19,5
35 38 I Arghirescu Marius ROU 1759 Clubul Mun. Sah Speran 4,5 19,5 28,5 17,5
36 44 I Cucu Ioan-Mircea ROU 1737 Csm Mihai Viteazu Vulcan 4,5 19,5 27,5 18,5
37 68 II Sabarez Iulian ROU 1567 Cs Politehnica Iasi 4,5 19,5 27,5 18,0
38 167 Maftei Eugen-Constantin ROU 1001 Clubul De Sah Bicazul Bicaz 4,5 19,5 27,0 17,0
39 28 NM Tufa Mihai ROU 1835 Clubul De Sah Diana Galati 4,5 18,5 27,0 19,0
40 50 CM Racovita Gheorghe ROU 1705 Acs Smart Galati 4,5 18,0 25,5 19,0
41 87 II Pintilie Dimitrie ROU 1460 Cs Cimentul Bicaz 4,5 17,5 26,0 16,0
42 36 I Covrig Larisa-Raluca ROU 1779 Lps Satu Mare 4,5 17,5 25,5 18,5
43 65 II Hejja Irisz-Hanna ROU 1590 Lps Satu Mare 4,5 17,5 24,5 14,5
44 74 I Nita Mirela-Adriana ROU 1508 As Club  Sah "minerva" Pasc. 4,5 17,5 23,0 16,0
45 51 CM Covaci Stefan ROU 1698 Ac De Sah Alfil Pitesti 4,5 17,0 24,5 15,5
46 57 I Matei Stefan-Razvan ROU 1685 Cs Colosseum Giurgiu 4,5 17,0 24,0 17,0
47 96 II Rusu Eugen-Vlad ROU 1390 Cs Cimentul Bicaz 4,5 16,5 23,5 15,5
48 13 I Arghirescu Andrei ROU 2015 Clubul Mun. Sah Speran 4,0 23,0 32,0 20,5
49 24 I Chiprian Ionel ROU 1861 Acs Regional De Sah ''N-E" 4,0 22,5 31,0 19,0
50 37 I Mazilu Stefan Fabian ROU 1772 Cs Micul Sahist Iasi 4,0 22,0 31,0 19,5
51 10 CM Stegariu Alexandru ROU 2129 Cs Politehnica Iasi 4,0 22,0 30,5 18,0
52 49 II Bulgaru Daniel-Alexandru ROU 1706 Cs Sergentul Vaslui 4,0 21,5 29,5 17,5
53 23 II Ienasoaie Rafael ROU 1883 Acs Regional De Sah ''N-E" 4,0 21,0 30,5 20,0
54 21 I Panc Samuel ROU 1910 Css Nr. 1 Timisoara 4,0 21,0 29,0 19,0
55 71 WCM Maria Lia-Alexandra ROU 1547 Cs Dinamo Bucuresti 4,0 20,5 29,0 19,0
56 20 Bejan Sergiu MDA 1915 4,0 20,0 29,5 18,5
57 33 II Berdila Gheorghe-Lucian ROU 1792 Acs Regional De Sah ''N-E" 4,0 20,0 28,5 16,5
58 47 I Popa Marian ROU 1716 Cs Universitar Ploiesti 4,0 19,5 28,0 18,0
59 29 I Anitei Ion ROU 1831 As Club Sah Victoria Bacau 4,0 19,5 27,5 17,0
60 84 II Durac Eugen ROU 1479 Acs Regional De Sah ''N-E" 4,0 19,5 27,5 15,5
61 70 Russeva Viktoria UKR 1550 4,0 19,5 27,0 18,0
62 55 I Pitigoi Sabina-Andreea ROU 1687 Cs Dinamo Bucuresti 4,0 18,5 25,5 18,0
63 81 II Tablan Corneliu-Victor ROU 1495 Cs Pionul Piatra Neamt 4,0 18,5 24,5 16,5
64 88 Cecoi Mihai MDA 1459 4,0 18,0 25,5 13,0
65 91 I Costea Ghita ROU 1427 Cs Sah Club Galati 4,0 18,0 25,0 13,0
66 45 II Cucoanes Andrei ROU 1730 Csm Focsani 2007 4,0 17,5 26,0 16,5
67 119 Sirghii Alexandru MDA 1206 4,0 17,5 25,0 12,0
68 53 I Lupascu Diana-Elena ROU 1689 Cs Politehnica Iasi 4,0 17,5 24,5 16,5
69 97 I Andries Alexia ROU 1380 Cs Politehnica Iasi 4,0 17,5 24,5 14,0
70 95 AIM Ivancescu Bogdan-Andrei ROU 1391 Csm Bucuresti 4,0 17,0 24,5 15,5
71 63 Apostolakii Olga UKR 1629 4,0 17,0 24,0 16,0
72 107 II Toma Adrian ROU 1293 Cs Olimp Sah Focsani 4,0 17,0 23,5 14,5
73 125 III Sofineti David-Andrei ROU 1164 Cs Sig-Mar Sighetu Marm. 4,0 16,5 23,5 13,5
74 72 II Turcan Gheorghe ROU 1535 Acs Regional De Sah ''N-E" 4,0 16,5 23,0 16,0
75 59 I Groapa Aurelian ROU 1656 Cs Cimentul Bicaz 4,0 16,5 22,5 16,0
76 103 II Dascalescu Petru ROU 1336 Clubul De Sah Bicazul Bicaz 4,0 15,5 21,5 13,0
77 109 II Prisacaru Dan-Eduard ROU 1287 Cs Sergentul Vaslui 4,0 13,5 19,0 13,0
78 41 I Morariu Adrian ROU 1747 Csm Pascani 3,5 21,0 29,0 17,0
79 143 Dumitras Adrian ROU 1004 Clubul De Sah Bicazul Bicaz 3,5 20,5 28,5 15,0
80 78 II Rangu Daniel ROU 1500 Csm Pascani 3,5 20,0 28,0 15,5
81 73 I Pirvan Maria ROU 1532 Csm Bucuresti 3,5 19,5 27,5 16,0
82 52 AFM Paslariu Ionel ROU 1689 Cs Cimentul Bicaz 3,5 19,5 27,5 15,5
83 79 II Ciobanu Sebastian-Stefan ROU 1497 Csm Focsani 2007 3,5 19,5 27,5 15,0
84 115 Apostolakii Irina UKR 1264 3,5 19,0 25,5 12,5
85 48 I Vornicu Neculai ROU 1714 Cs Cimentul Bicaz 3,5 18,5 27,0 15,5
86 85 II Iorga Maria-Irina ROU 1475 Acs Logismart Sibiu 3,5 18,5 26,5 15,0
87 114 II Gospodaru Claudiu-Petrica ROU 1264 Cs Politehnica Iasi 3,5 18,5 26,0 13,5
88 90 II Ciomaga Andrei ROU 1430 Cs Politehnica Iasi 3,5 18,5 24,5 14,0
89 105 I Samson Maria ROU 1308 Csm Bucuresti 3,5 18,5 24,5 13,0
90 54 I Madin Ovidiu-Andrei ROU 1687 Cs Cimentul Bicaz 3,5 18,0 26,0 17,0
91 106 II Barila Cristian-Dorin ROU 1297 Cs Ariadna Suceava 3,5 18,0 24,5 12,5
92 76 II Lupusoru Costica ROU 1506 Acs Regional De Sah ''N-E" 3,5 18,0 24,0 15,0
93 108 II Dodoi Matei-Teodor ROU 1292 Cs Politehnica Iasi 3,5 18,0 24,0 14,5
94 82 II Olinici Ecaterina ROU 1494 Cs Politehnica Iasi 3,5 17,5 26,0 15,0
95 86 CM Gurguiatu Sandu ROU 1473 Csm Focsani 2007 3,5 17,5 24,5 14,5
96 116 Apostolakii Sveta UKR 1227 3,5 17,5 24,5 13,0
97 89 II Berigoi Adrian ROU 1442 As Club Sah "minerva" Pasc. 3,5 17,5 24,0 13,0
98 129 Manolachi Tudor-Gabriel ROU 1118 Acs Mmi Andrei Murariu 3,5 17,5 23,0 10,5
99 104 Guzun Lavinia MDA 1328 3,5 17,0 24,5 12,5
100 100 II Cotin Andrei-Lucian ROU 1348 Cs Politehnica Iasi 3,5 17,0 22,5 13,5
101 92 II Cuzub David ROU 1426 Cs Politehnica Iasi 3,5 16,0 24,0 12,0
102 83 II Pascu Mihai ROU 1488 Cs Cimentul Bicaz 3,5 16,0 23,0 14,5
103 120 Tanas Andrei MDA 1189 3,5 16,0 22,0 11,5
104 117 II Bugan Maria-Teodora ROU 1220 Cs Politehnica Iasi 3,5 14,5 21,5 11,5
105 118 II Cretu Sofia ROU 1212 Cs Politehnica Iasi 3,5 14,5 19,5 12,5
106 99 II Hejja Adam-Peter ROU 1356 Lps Satu Mare 3,0 20,0 28,5 15,5
107 69 I Costiuc Ioan ROU 1561 Csm Sighetu-Marmatiei 3,0 19,5 27,5 14,5
108 66 I Calcea Ioan ROU 1580 Ac De Sah Cavalerul Sf Gh. 3,0 19,5 26,0 15,0
109 98 II Filip Gabriel ROU 1375 Cs Micul Sahist Iasi 3,0 19,5 26,0 13,5
110 94 II Tifui Vasile ROU 1401 Cs Cimentul Bicaz 3,0 19,0 26,0 12,0
111 30 I Marchidan Costica ROU 1820 Cs As Nevazatorilor Buc. 3,0 18,0 25,0 13,5
112 93 II Cimpean Dragos-Lucian ROU 1422 Csm Jiul Petrosani 3,0 18,0 24,5 15,0
113 77 II Turcu Vasile-Emanoil ROU 1504 Csm Pascani 3,0 18,0 24,5 15,0
114 61 II Istrate Ioan ROU 1648 Cs Dinamo Bucuresti 3,0 18,0 24,0 15,0
115 67 I Ranceanu Ilie ROU 1568 Cs Cimentul Bicaz 3,0 18,0 24,0 14,5
116 80 I Cretu Ioan ROU 1496 Cs Cimentul Bicaz 3,0 17,5 26,0 13,0
117 173 Portariuc Gheorghe ROU 1001 Clubul De Sah Bicazul Bicaz 3,0 17,5 24,5 12,0
118 112 Russeva Mariia UKR 1275 3,0 17,0 23,5 13,0
119 124 Tanas Nikolai MDA 1168 3,0 17,0 23,0 11,0
120 62 I Sandulescu Gheorghe ROU 1632 Cs Conpet Ploiesti 3,0 16,5 23,0 13,5
121 137 IV Asavinei Alexandra ROU 1029 Cs Politehnica Iasi 3,0 16,5 23,0 10,5
122 122 II Samson Ioan ROU 1185 Cs Micul Sahist Iasi 3,0 16,5 22,5 11,5
123 175 Rusu George-Adelin ROU 1001 Clubul De Sah Bicazul Bicaz 3,0 16,5 22,5 10,0
124 130 II Asavinei Rares-Adrian ROU 1116 Cs Politehnica Iasi 3,0 16,5 22,0 12,5
125 110 II Lintes Albert-Ioan ROU 1284 Cs Politehnica Iasi 3,0 16,5 22,0 12,5
126 113 II Ionita Gheorghe (V.) ROU 1268 Cs Olimp Sah Focsani 3,0 16,0 22,0 11,0
127 140 Balint Iulian ROU 1015 Clubul De Sah Bicazul Bicaz 3,0 16,0 21,5 10,5
128 132 II Nemtisor Andrei ROU 1086 Cs Micul Sahist Iasi 3,0 15,5 22,0 10,5
129 121 II Manolachi Petrica ROU 1185 Cs Politehnica Iasi 3,0 15,0 21,5 10,0
130 126 III Czimbor Eduard ROU 1144 Cs Al Cn Aprily Lajos Brasov 3,0 15,0 21,0 10,0
131 135 II Nita Andrei-Ioan ROU 1019 As Club Sah "minerva" Pasc. 3,0 15,0 20,5 11,5
132 158 Florea Phillip-Stefan ROU 1001 Bacau 3,0 15,0 20,0 8,5
133 102 II Mutu Alexandra-Stefania ROU 1338 Clubul De Sah Bicazul Bicaz 3,0 14,5 20,5 10,0
134 152 Bostan George Stefan ROU 1001 As Club Sah "minerva" Pasca 3,0 14,5 20,5 9,5
135 128 IV Minescu Leon ROU 1128 Acs Cotnari Chess Acad. Iasi 3,0 14,5 20,5 8,5
136 183 Yudina Anastasiia UKR 1001 3,0 13,0 19,0 9,0
137 144 IV Antal Magor-Laszlo ROU 1001 Cs Al Cn Aprily Lajos Bv. 3,0 12,5 18,0 7,0
138 139 IV Hejja David-Miklos ROU 1020 Lps Satu Mare 2,5 20,0 26,0 11,5
139 136 IV Ananie Cosmin-Dacian ROU 1090 Cs Sig-Mar Sighetu Marm. 2,5 17,5 23,5 11,5
140 142 II Sofineti Alexandru Mihai ROU 1010 Csm Sighetu-Marmatiei 2,5 16,5 22,5 9,5
141 145 IV Berigoi Any-Mary ROU 1001 As Club Sah "minerva" Pasc. 2,5 16,5 22,0 10,0
142 138 IV Apostol Andrei (E.) ROU 1024 Acs Cotnari Chess Acad. Iasi 2,5 16,0 20,5 9,5
143 148 Argeanu Gabriela-Flavia ROU 1001 Cs Politehnica Iasi 2,5 15,5 21,5 8,5
144 179 Sprincean Lucas George MDA 1001 2,5 15,5 21,5 8,5
145 131 II Ungureanu Andrei (V.) ROU 1116 Cs Politehnica Iasi 2,5 15,5 21,0 9,0
146 134 IV Ivancescu Ghe.-Viorel ROU 1021 Acs Lura Brasov 2,5 15,0 20,5 8,5
147 178 Soloan Albert-Gabriel ROU 1001 Clubul De Sah Bicazul Bicaz 2,5 14,5 20,5 8,5
148 176 Simiciuc Silviu ROU 1001 Acs Cotnari Chess Acad. Iasi 2,5 14,5 19,0 8,5
149 147 Anici Patricia-Stefania ROU 1001 Clubul De Sah Bicazul Bicaz 2,5 13,5 19,0 8,0
150 184 Zaharia Elena-Daria ROU 1001 Clubul De Sah Bicazul Bicaz 2,5 13,0 17,5 9,0
151 150 Balabasciuc Alex.-Ecaterina ROU 1001 Csm Raraul Camp. Mold. 2,0 18,0 23,5 9,5
152 60 II Cociorva Neculai ROU 1656 Acs Regional De Sah ''N-E" 2,0 17,5 24,0 12,0
153 172 Paslariu Andrei ROU 1001 Clubul De Sah Bicazul Bicaz 2,0 17,0 22,5 9,5
154 111 II Ciobanu Aurelian-Ovidiu ROU 1280 Cs Olimp Sah Focsani 2,0 16,5 24,0 10,0
155 156 Cristea Razvan Andrei ROU 1001 Cs Micul Sahist Iasi 2,0 16,5 23,0 8,0
156 166 Lamatic Dumitru Octavian ROU 1001 Clubul De Sah Bicazul Bicaz 2,0 16,5 22,5 9,5
157 151 Boghian Gabriel ROU 1001 Clubul De Sah Bicazul Bicaz 2,0 15,5 21,0 7,0
158 161 Grigoras David ROU 1001 As Club  Sah "minerva" Pasc. 2,0 15,5 20,5 7,5
159 141 Costin Marius-Stefan ROU 1015 Clubul De Sah Bicazul Bicaz 2,0 14,5 21,5 8,5
160 123 II Florea Adrian (St.) ROU 1173 Acs Genius Galati 2,0 14,5 20,0 9,0
161 163 Hreniuc Denisa-Maria ROU 1001 Campulung 2,0 14,5 19,0 7,5
162 174 Russieva Svitlana UKR 1001 2,0 14,5 18,5 5,0
163 160 Gogu David-Gabriel ROU 1001 Acs Cotnari Chess Acad. Iasi 2,0 14,0 19,0 6,5
164 168 Moldovan Alina-Cristina ROU 1001 Cs Sig-Mar Sighetu Marm. 2,0 14,0 18,5 7,0
165 146 Afemei Mihai-Andrei ROU 1001 Clubul De Sah Bicazul Bicaz 2,0 13,5 18,5 8,5
166 181 Trisciuc Sonia-Maria ROU 1001 Csm Raraul Camp. Mold. 2,0 13,5 18,0 7,5
167 155 Codru Raul Cristian ROU 1001 Acs Cotnari Chess Acad. Iasi 2,0 13,0 19,0 7,0
168 180 Tcaciuc Smaranda ROU 1001 Acs Cotnari Chess Acad. Iasi 2,0 13,0 18,5 6,0
169 157 Dumitru Rucsandra Sofia ROU 1001 Acs Cotnari Chess Acad. Iasi 2,0 12,0 17,5 5,0
170 159 Gafton Alexandru-Iulian ROU 1001 2,0 11,5 16,0 3,0
171 133 IV Ghetiu Silviu-Corneliu ROU 1031 Cs Micul Sahist Iasi 1,5 16,5 22,5 8,5
172 154 Char Andreea ROU 1001 Csm Raraul Camp. Mold. 1,5 15,5 21,0 7,0
173 182 Vornicu Gabriel ROU 1001 Acs Cotnari Chess Acad. Iasi 1,5 14,5 20,0 8,0
174 177 Sofineti Marian-Ioan ROU 1001 Cs Sig-Mar Sighetu Marm. 1,5 14,5 20,0 7,5
175 171 Paraschiv Sergiu-Matei ROU 1001 Acs Cotnari Chess Acad. Iasi 1,5 14,5 19,0 6,5
176 164 Iacob Codrin-Mihai ROU 1001 Clubul De Sah Bicazul Bicaz 1,5 12,5 16,0 4,0
177 169 Nita Ecaterina ROU 1001 As Club Sah "minerva" Pasc. 1,0 16,5 22,5 6,5
178 162 Hariuc Costina-Ilina ROU 1001 Campulung 1,0 16,0 22,0 6,5
179 32 I Sandru Fanel ROU 1795 Clubul Mun. Sah Speran 1,0 16,0 22,0 6,5
180 153 Catrinoi Alexa.-Teodora ROU 1001 Clubul De Sah Bicazul Bicaz 1,0 13,5 19,5 2,0
181 170 Oniga Ioana ROU 1001 Clubul De Sah Bicazul Bicaz 1,0 12,0 18,0 3,0
182 127 II Nastasa Gabriel (V.) ROU 1132 As Club Sah "minerva" Pasc. 0,5 14,5 20,0 3,5
183 165 Ispir Paula-Madalina ROU 1001 Acs Cotnari Chess Acad. Iasi 0,5 13,5 18,5 3,5
184 101 AFM Bunghez Matei ROU 1341 Cs Cimentul Bicaz 0,0 12,5 18,5 0,0

 

SANDULESCU  Gheorghe 

 
Rd. Bo. SNo Name Rtg FED Club/City Pts. Res.
1 48 164 Iacob Codrin-Mihai 1001 ROU Clubul De Sah Bicazul Bicaz 1,5
1
2 18 22 I Cimpoiasu Dan 1884 ROU Cs Gambitul Damei Ploiesti 5,5
0
3 50 146 Afemei Mihai-Andrei 1001 ROU Clubul De Sah Bicazul Bicaz 2,0
1
4 18 19 I Prisacaru Stefan-Emilian 1953 ROU Cs Sergentul Vaslui 4,5
0
5 40 97 I Andries Alexia 1380 ROU Cs Politehnica Iasi 4,0
0
6 56 128 IV Minescu Leon 1128 ROU Acs Cotnari Chess Academy Iasi 3,0
½
7 55 130 II Asavinei Rares-Adrian 1116 ROU Cs Politehnica Iasi 3,0
½
 

          ***********************************************************************************************************************                

                           Openul  Ialomitei - editia II  - sah clasic / U 2200
                                              25 - 26 ianuarie 2020 / Urziceni

              

                La inceput de an, cand China parea mult prea departe cu "pandemia" ce
        avea sa ne distruga planurile pentru 2020 , Dl. SANDULESCU  Gheorghe,
        veteranul nostru activ, facea prima escala sahista la Urziceni, unde s-au
        adunat 55 de combatanti, din care 5 ploiesteni. Cu 4 puncte din 6 partide,
        si un loc 12,reprezentantul nostru s-a prezentat onorabil,cele 2 infrangeri
        suferite fiind la ocupantii in final a locurilor 3 si 4. Ca sa fim obiectivi,
        turneul nu a fost unul prea tare, coeficientul acestuia (1403) vorbind de
        la sine. Dintre ploiesteni, cea mai buna clasare a avut-o CM Telea Stefan,
        care a ocupat pozitia a 5 a, cu 4,5 puncte. Castigatorii competitiei, familia
        Veneteanu : MN Veneteanu Ion Cristian si Veneteanu Mihai, urmati de
        juniorul buzoian de 16 ani, Vasilescu Rares Cristian, toti cu cate 5 puncte.

 

SANDULESCU  Gheorghe 

                                                                 

Clasament  final  dupa 6 runde 

 
Rk. SNo Name Rtg RtgN Club/City Pts.  TB1   TB2   TB3 
1 3 NM Veneteanu Ion-Cristian 2129 2129 Acs Viitorul Urziceni 5,0 0,0 24,0 21,0
2 8 I Veneteanu Mihai 1886 1886 Acs Viitorul Urziceni 5,0 0,0 23,5 21,0
3 13 II Vasilescu Rares-Cristian 1658 1658 Scm Gloria Buzau 5,0 0,0 23,0 20,0
4 1 CM Stegariu Alexandru 2150 2150 Cs Politehnica Iasi 4,5 0,0 25,5 22,0
5 4 CM Telea Stefan 2004 2004 Acs Fianchetto C-ta 4,5 0,0 22,5 20,5
6 2 I Dubic Roman 2130 2130 Acs Pheonix Buzau 4,5 0,0 22,0 19,5
7 5 I Iustin Silviu 1964 1981 Scm Gloria Buzau 4,5 0,0 22,0 19,5
8 16 II Saioc David 1619 1585 Acs Sah Club C&c Buc. 4,5 0,0 18,5 18,0
9 14 AFM Paun Bogdan-Andrei 1644 1644 Acs Viitorul Urziceni 4,5 0,0 18,5 16,5
10 6 CM Done Stefan-Daniel 1957 1957 Scm Gloria Buzau 4,0 0,0 22,5 20,0
11 20 II Craciun Sasha-Matei 1493 1493 Cs Otopeni 4,0 0,0 22,0 19,0
12 15 I Sandulescu Gheorghe 1634 1634 Cs Conpet Ploiesti 4,0 0,0 21,0 19,0
13 26 II Cazan Mircea-Andrei 1381 1381 Acs Fianchetto C-ta 4,0 0,0 20,0 19,0
14 24 II Tanase Vasile-Marian 1429 1429 Acs Viitorul Urziceni 4,0 0,0 20,0 18,0
15 12 II Volovici Radu-Maxim-Crist. 1722 1722 Cs Universitar  Sah Buc. 4,0 0,0 20,0 17,5
16 17 II Ciulic Raducu-Marian 1553 1496 Scm Gloria Buzau 4,0 0,0 16,5 15,5
17 22 II Popa Cornel 1435 1435 Acs Viitorul Urziceni 3,5 0,0 21,5 20,5
18 7 I Gavrila Petrisor 1893 1893 Cs Gambitul Damei Pl. 3,5 0,0 20,5 18,0
19 11 CM Chesa Viorel 1751 1751 Cs Universitar Ploiesti 3,5 0,0 20,0 18,0
20 35 II Iordache Alexia-Andreea 1247 1247 Acs Mmi Andrei Murariu 3,5 0,0 17,0 16,0
21 29 II Calina Niculae 1320 1320 Acs Satori Art Slobozia 3,5 0,0 17,0 15,0
22 10 CM Bratu Gheorghe 1763 1763 Csm Craiova 3,0 0,0 21,5 19,0
23 27 II Iordachescu George-Matei 1367 1367 Scm Gloria Buzau 3,0 0,0 21,0 18,5
24 30 II Popescu Alexandru-Mihai 1296 1296 Cs Universitar Ploiesti 3,0 0,0 19,0 18,5
25 41 II Enache Sorin 1112 1112 Acs Viitorul Urziceni 3,0 0,0 19,0 17,0
26 31 FC Tudor Gheorghe 1271 1271 Acs Viitorul Urziceni 3,0 0,0 18,0 17,0
27 47 Cazan Liuviu Dorel 1001 1001 Acs Viirotul Urziceni 3,0 0,0 18,0 15,5
28 25 II Gavrila Vlad-Cristian 1403 1403 Cs Gambitul Damei Pl. 3,0 0,0 17,5 16,0
29 18 II Iosif Constantin 1550 1550 Acs Satori Art Slobozia 3,0 0,0 17,0 16,5
30 40 II Calin Mihai-Octavian 1130 1130 Cs Universitar Sah Buc. 3,0 0,0 17,0 16,0
31 34 II Dodoi Matei-Teodor 1248 1248 Cs Politehnica Iasi 3,0 0,0 16,5 15,5
32 28 I Andries Alexia 1364 1364 Cs Politehnica Iasi 3,0 0,0 15,0 14,5
33 33 II Petrache Otto 1259 1259 Acs Viitorul Urziceni 3,0 0,0 15,0 14,0
34 42 IV Ichim Dragos-Bogdan 1069 1069 Acs Viitorul Urziceni 3,0 0,0 15,0 14,0
35 48 Iacob Eugen 1001 1001 Acs Viitorul Urziceni 3,0 0,0 14,0 13,0
36 38 II Ivascu Andreea-Catalina 1193 1193 Acs Mmi Andrei Murariu 2,5 0,0 18,0 16,5
37 36 II Gospodaru Claudiu-Petrica 1220 1220 Cs Politehnica Iasi 2,5 0,0 17,0 16,0
38 23 II Ciomaga Andrei 1431 1431 Cs Politehnica Iasi 2,5 0,0 16,5 15,0
39 21 II Popa Nicolae 1486 1486 Acs Satori Art Slobozia 2,5 0,0 16,0 15,0
40 50 FC Dima Roxana-Vladiana 1001 1001 Acs Master Mind Buc. 2,5 0,0 14,0 13,5
41 39 II Ungureanu Andrei (V.) 1177 1177 Cs Politehnica Iasi 2,5 0,0 13,0 12,0
42 19 II Craciun Dorian-Raul 1496 1496 Cm De Sah Alba Iulia 2,0 0,0 21,5 18,5
43 43 IV Minescu Leon 1033 1033 Acs Cotnari Chess Acad Iasi 2,0 0,0 19,0 17,0
44 32 II Simion Dragos-Adrian 1269 1269 Acs Viitorul Urziceni 2,0 0,0 18,5 18,0
45 37 II Garofide Petre 1215 1215 Acs Viitorul Urziceni 2,0 0,0 17,5 15,5
46 9 I Jamba Alexandru 1808 1808 Acs Viitorul Urziceni 2,0 0,0 16,5 14,5
47 54 FC Vornicu Gabriel 1001 1001 Acs Cotnari Chess Acad Iasi 2,0 0,0 14,0 13,5
48 53 FC Simiciuc Silviu 1001 1001 Acs Cotnari Chess Acad Iasi 2,0 0,0 14,0 13,5
49 55 Dumitru Sofia 1001 1001 Acs Cotnari Chess Acad Iasi 1,5 0,0 15,0 14,0
50 49 IV Miu Andrei-Cristian 1019 1019 Cs Universitar De Sah Buc 1,5 0,0 14,0 13,0
51 52 FC Gogu David-Gabriel 1001 1001 Acs Cotnari Chess Acad Iasi 1,5 0,0 11,5 11,0
52 51 FC Ene Ion 1001 1001 Acs Viitorul Urziceni 1,0 0,0 15,5 14,5
53 45 FC Ispir Madalina 1001 1001 Acs Cotnari Chess Acad Iasi 1,0 0,0 13,0 12,5
54 46 FC Paraschiv Matei 1001 1001 Acs Cotnari Chess Acad Iasi 1,0 0,0 12,0 11,5
55 44 FC Codru Raul 1001 1001 Acs Cotnari Chess Acad Iasi 0,5 0,0 14,0 13,0

 

 SANDULESCU  Gheorghe

 

 

Rd. Bo. SNo Name Rtg RtgN FED Club/City Pts. Res.
1 14 43 IV Minescu Leon 1033 1033 ROU Acs Cotnari Chess Academy Iasi 2,0
1
2 1 1 CM Stegariu Alexandru 2150 2150 ROU Cs Politehnica Iasi 4,5
0
3 12 36 II Gospodaru Claudiu-Petrica 1220 1220 ROU Cs Politehnica Iasi 2,5
1
4 10 26 II Cazan Mircea-Andrei 1381 1381 ROU Acs Fianchetto Constanta 4,0
1
5 6 13 II Vasilescu Rares-Cristian 1658 1658 ROU Scm Gloria Buzau 5,0
0
6 10 34 II Dodoi Matei-Teodor 1248 1248 ROU Cs Politehnica Iasi 3,0
1