ŞAH - CONPET        

Informatii Sahiste detaliate

Trimestrul II , 2021

                                                    

                                                                           
            

                   Festivalul  International de Sah " Trofeul  Litoralului  2021"
                                             Editia  XXX  /   Eforie  Nord / 26 iunie  03 iulie

CM  ANUTA  Laurentiu 

           De admirat tenacitatea si perseverenta Dnei Elena Cristian de a organiza
       an de an acest festival sahist international, in statiunea Eforie Nord .
       Alaturi de Dl. Daniel Candea si sotia sa, a reusit performanta de a ajunge
       la a XXX a editie, performanta probabil unica in sahul romanesc.
       In acest dificil an al "covid-ului", in cele 4 turnee (un open si 3 de juniori),
       s-au adunat 197 de participanti din 4 tari. In turneul principal, open, au
       jucat 116 concurenti ( 2 GM , 6 MI , 4 MF, 4 MN si  17 CM ), care s-au
       luptat pe parcursul a 8  runde. Turneul a fost foarte puternic in partea sa
       superioara, in primii 10 jucatori in final, clasandu-se doar 3 romani , toti
       juniori ( CM  NASTORE Pavel - locul 4 ; CM  NEDELCU Teodor - locul 5 si
       MF  OGNEAN  Mihnea -locul 8 ), in rest moldoveni si rusi. Trofeul a
       revenit jucatorului moldovean MF  CERES  Dragos , cei doi mari maestri
       rusi, KHARITONOV  Alexandr  si  RYCHAGOV  Andrey adjudecandu-si
       urmatoarele locuri pe podium. Pana la locul 5 , toti au avut acelasi
       punctaj ( 6,5 p ), departajarea facandu-se la coeficienti.
       In ceea ce ma priveste, evolutia a fost crescatoare fata de competitia
       anterioara, dar inca departe de asteptari. Destule ratari, culminand cu
       pierderea partidei prin depasirea timpului de gandire (inexplicabil) , in
       pozitie super castigata , in penultima runda. Cu 3,5 puncte si locul 69 ,
        ma consolam ca "antrenamentul pentru finalele de veterani" se sfarsise
       si urma o evolutie net superioara, fara avalansa de juniori pe post de
       adversari. Trebuie sa admit ca pauza "covid" a fost catastrofala pentru
       unul ca mine care nici  macar n-a jucat "online" in aceasta perioada.

Clasament final dupa 8 runde

Rk. SNo Name Typ sex FED Rtg Club/City Pts.  TB1   TB2 
1 10 FM Ceres Dragos U18 MDA 2257 6,5 33,5 43,0
2 2 GM Kharitonov Alexandr RUS 2543 6,5 32,5 42,0
3 1 GM Rychagov Andrey RUS 2545 6,5 32,0 42,5
4 12 CM Nastore Pavel-Alexandru U14 ROU 2221 Acs Pheonix Buzau 6,5 31,0 40,5
5 17 CM Nedelcu Teodor-Cosmin U16 ROU 2089 Scm Gloria Buzau 6,5 29,5 39,0
6 4 IM Macovei Andrei MDA 2455 6,0 34,5 45,0
7 13 Maximov Oleg RUS 2219 6,0 30,0 40,5
8 9 FM Ognean Mihnea-Ionut U18 ROU 2257 Css Targu Mures 6,0 30,0 40,0
9 3 IM Schitco Ivan U18 MDA 2469 6,0 27,5 36,0
10 6 IM Baltag Iulian MDA 2405 5,5 35,0 45,0
11 7 IM Itkis Boris S65 ROU 2338 Cs Victoria Techirghiol 5,5 32,5 42,5
12 11 CM Stepanencu Nicodim-Cosmin U16 ROU 2240 Csm Bucuresti 5,5 32,5 42,0
13 14 I Filip Andrei (L.) U14 ROU 2197 Csm Bucuresti 5,5 31,5 40,5
14 8 IM Dobre Claudiu-Cristian ROU 2314 Cs Univ. Targoviste 5,5 30,0 40,0
15 44 Talmaci Chiril U16 MDA 1865 5,5 30,0 38,0
16 5 IM Soltanici Ruslan MDA 2407 5,5 29,5 39,5
17 38 I Sachilaru Alexandru U14 ROU 1944 Clubul De Sah Bicazul 5,5 29,0 38,5
18 21 I Veress Armand U16 ROU 2067 Cs Logic 64 Brasov 5,5 27,5 37,5
19 35 I Voicu Teodor-Mihnea U16 ROU 1958 Cs Palatul Copiilor Bz. 5,5 27,0 36,0
20 19 I Sarighioleanu Seb.-Laurentiu U18 ROU 2081 Acs Logic Delta 5,5 26,0 34,5
21 16 CM Creanga Robert-Ionut U16 ROU 2116 Cs Universitar Sah Buc. 5,0 31,0 41,0
22 26 I Ignat Matei-Marius U18 ROU 2022 Cs Spartac Bucuresti 5,0 29,5 37,5
23 33 Vorobiov Vlad U18 MDA 1966 5,0 29,0 39,0
24 31 NM Kutnik Alexandru-Francisc S65 ROU 1978 Acs Sissa Constanta 5,0 29,0 37,0
25 15 I Coman Mihnea-George U18 ROU 2133 Cs Universitar Sah Buc. 5,0 28,5 38,5
26 24 CM Raducanu Andrei-Augustin ROU 2035 Acs Sah Chindia Targ. 5,0 28,0 35,0
27 20 WFM Nikanova Ekaterina w BLR 2070 5,0 27,0 36,0
28 29 FM Spulber Cicirone S65 ROU 1993 Cs Universitatea Arad 5,0 26,0 35,5
29 25 Baranciuc Alexandr U16 MDA 2029 5,0 23,5 33,0
30 48 CM Tusu Nicolae-Dan ROU 1828 Cs Chimia Ramnicu Vl. 5,0 23,5 33,0
31 39 I Barbu Simon-Alexandru U18 ROU 1938 Csm Galati 5,0 23,0 32,0
32 40 I Mazilu Stefan Fabian U16 ROU 1933 Cs Micul Sahist Iasi 5,0 22,0 31,5
33 22 CM Mihailov Iulian ROU 2066 Acs Fianchetto C-ta 5,0 21,5 30,0
34 42 Scurtu Alexandr U16 MDA 1888 4,5 30,0 39,5
35 32 I Ambru Dan-Calin ROU 1966 Acs Samus Sah C.Cluj 4,5 27,0 36,5
36 23 NM Neagu Liviu ROU 2052 Cs Universitatea Targ. 4,5 26,5 35,5
37 53 I Cotoros Eduard U14 ROU 1755 Acs Fianchetto C-ta 4,5 26,5 34,0
38 83 II Ciomaga Andrei U12 ROU 1419 Cs Politehnica Iasi 4,5 26,0 33,0
39 57 II Tudoroiu Razvan-Catalin U18 ROU 1736 Csm Galati 4,5 25,5 34,5
40 49 I Anitei Ion S65 ROU 1828 As Club Sah Victoria Bc. 4,5 25,5 32,0
41 36 NM Zaim Marian ROU 1948 Acs Sissa Constanta 4,5 24,5 33,5
42 30 CM Telea Stefan ROU 1986 Acs Fianchetto C-ta 4,5 24,0 33,5
43 50 I Linca Ionel ROU 1810 Acs Sissa Constanta 4,5 24,0 33,0
44 43 CM Bonte Arghir S60 ROU 1870 Clubul De Sah Al Mun. 4,5 24,0 32,0
45 108 II Nicolae Marian-Valentin ROU 1200 Acs Master Mind Buc. 4,5 23,5 33,0
46 37 I Ciobanu Bogdan ROU 1948 Asc Daco-Getica Buc. 4,5 23,5 31,5
47 100 II Halmajan Iulian-Teodor U16 ROU 1203 Acs Sah Club Vados 4,5 23,0 31,0
48 27 I Dumitrescu Daniel U14 ROU 2003 Csm Bucuresti 4,5 23,0 30,5
49 34 I Bonciu David U18 ROU 1963 Acs Juniorul C-ta 4,5 22,5 31,5
50 28 I Pirvulescu Adrian ROU 2001 Cs Tinerii Maestri Buc. 4,0 27,5 36,0
51 75 II Tarciuc Ianis-Mihai U16 ROU 1499 Csm Unirea Alba Iulia 4,0 26,5 34,0
52 45 I Ghita Vlad-Bogdan ROU 1863 Acs Sah Club Vados 4,0 25,5 35,0
53 55 II Jinga Vlad-Ionut ROU 1740 Acs Sah Club Vados 4,0 25,0 34,5
54 72 II Popescu Stefan-Adrian U12 ROU 1531 Scm Gloria Buzau 4,0 25,0 32,5
55 80 I Pirvan Maria U14 w ROU 1469 Csm Bucuresti 4,0 25,0 32,0
56 69 II Dragomir Sorin ROU 1620 Acs Fianchetto C-ta 4,0 24,5 33,5
57 92 Bitca Emilia U14 w MDA 1309 4,0 24,0 32,5
58 58 I Dumitrascu Daniel S60 ROU 1706 Acs Fianchetto C-ta 4,0 23,0 30,5
59 112 III Rusu Dragos U16 ROU 1001 Cs Sinandrei+Css 1 Tim. 4,0 22,5 30,0
60 47 I Oprea Florea S60 ROU 1842 Acs Sissa Constanta 4,0 21,0 29,0
61 91 II Rusu Lucas U08 ROU 1315 Acs Intern.Chess Club 4,0 21,0 27,5
62 84 II Sandu Andrei-Stefan U14 ROU 1393 Asc Drobeta Tr Severin 4,0 20,5 26,5
63 82 CM Hlinschi Mihai S65 ROU 1439 Cs Tinerii Maestri Buc. 4,0 18,5 25,5
64 61 Vedmediuc Artiom U14 MDA 1680 3,5 27,0 36,0
65 68 I Moroianu George S65 ROU 1625 Cs Tinerii Maestri Buc. 3,5 26,0 33,5
66 54 CM Raduica Remus ROU 1747 Club Mun. Sah Speran 3,5 25,0 31,5
67 62 I Craciun Gheorghe S65 ROU 1673 Cs Sparta Techirghiol 3,5 25,0 31,5
68 64 Buzdugan Alexandru U18 MDA 1670 3,5 24,5 33,5
69 52 CM Anuta Elefterie-Laurentiu S65 ROU 1797 Cs Conpet Ploiesti 3,5 24,5 33,0
70 78 CM Covaci Stefan S65 ROU 1476 Ac De Sah Alfil Pitesti 3,5 24,0 31,0
71 71 II Cazan Mircea-Andrei U14 ROU 1563 Acs Fianchetto C-ta 3,5 23,5 31,5
72 74 II Carac Radu-Ionut U14 ROU 1512 Cs Medgidia 3,5 23,0 30,5
73 63 I Schiopu Oana-Magdalena U16 w ROU 1672 Csm Vulcan+ Css 1 Tim. 3,5 22,5 30,5
74 67 I Manate Laurean S65 ROU 1647 Csm Jiul Petrosani 3,5 22,0 31,0
75 79 II Rosca Mario-Andrei U14 ROU 1475 Asc Drobeta Tr Severin 3,5 22,0 28,5
76 60 II Tudor Henry Edward U10 ROU 1704 Acs Fianchetto C-ta 3,5 20,0 27,0
77 41 I Jega Gabriel ROU 1926 Cs Ineu 3,5 19,5 26,5
78 93 II Halmajan Fabian-Mirel U14 ROU 1296 Acs Sah Club Vados 3,5 19,5 26,0
79 90 II Tiganescu Razvan-Ionut U14 ROU 1316 Acs Fianchetto C-ta 3,5 19,5 25,0
80 95 Antoha Ivan U16 MDA 1268 3,5 19,0 25,5
81 96 II Ruzsa Raul-Mihai U18 ROU 1259 Acs ''la Bunicu''Baia M. 3,5 19,0 25,5
82 89 II Criveanu Maria U14 w ROU 1338 Acs Fianchetto C-ta 3,5 18,0 24,0
83 70 I Lupascu Diana-Elena U18 w ROU 1594 Csm Iasi 2020 3,0 26,0 35,0
84 76 II Olinici Ecaterina U18 w ROU 1492 Cs Politehnica Iasi 3,0 25,5 34,0
85 66 I Mihalca Imre-Gheorghe S60 ROU 1652 Acs ''la Bunicu'' Baia M. 3,0 25,5 34,0
86 59 NM Tufa Mihai S65 ROU 1705 Clubul  Sah Diana Gl. 3,0 24,5 32,5
87 98 II Burja-Udrea Razvan-Andrei U14 ROU 1246 Csm Unirea Alba Iulia 3,0 24,0 31,0
88 77 I Andries Alexia U12 w ROU 1487 Cs Politehnica Iasi 3,0 23,5 29,5
89 56 CM Milea Florian S65 ROU 1740 Cs Spartac Bucuresti 3,0 22,5 30,0
90 81 II Borisov Sofia-Ioana U14 w ROU 1457 Acs Logic Delta 3,0 22,0 29,5
91 86 II Petculescu Diana-Silvana U14 w ROU 1364 Csm Vulcan+ Css 1 Tim. 3,0 22,0 29,0
92 73 I Ionita Ioan S65 ROU 1519 Cs Politehnica Iasi 3,0 21,5 29,5
93 46 CM Fugulyan Grigore S60 ROU 1843 Cs Universitatea Arad 3,0 21,0 28,5
94 103 II Muresan Emil-Nicolae ROU 1162 Acs Tinerii Lei Baia M. 3,0 21,0 28,0
95 87 II Craciun Dorian-Raul ROU 1353 Cm De Sah Alba Iulia 3,0 21,0 27,5
96 99 II Derevenciuc Dragos-Cristian U14 ROU 1240 Cs Sinandrei+Css 1 Tim 3,0 20,0 26,0
97 105 II Cristea Amana-Mihaela U14 w ROU 1059 Clubul De Sah Diana Gl. 3,0 16,0 22,5
98 104 Baltaga Bogdan U14 MDA 1065 3,0 15,5 21,0
99 65 CM Moldoveanu Niculae S65 ROU 1653 Acs Master Mind Buc. 2,5 23,0 31,5
100 113 Abibula Melvin U14 ROU 1001 Acs Juniorul Constanta 2,5 21,0 26,5
101 97 II Grecu Nicola ROU 1253 Acs Juniorul Constanta 2,5 19,0 25,5
102 102 II Schmit Andrei-Marian U16 ROU 1179 Cso Cugir 2,5 17,5 24,5
103 111 IV Marius Andra-Beatrice U14 w ROU 1025 Acs Sah Club Vados 2,5 17,5 23,0
104 94 II Petculescu Silvan-Dorian ROU 1290 Csm Mihai Vit. Vulcan 2,5 17,0 22,5
105 116 Palade David U14 MDA 0 2,0 21,0 29,0
106 115 Paun Sara-Ionela U14 w ROU 1001 Cs Sinandrei Timis 2,0 20,5 25,5
107 107 II Sufan Carmen-Antonia U14 w ROU 1011 Cs Sinandrei+ Css 1 Tim 2,0 20,5 25,5
108 101 II David Andrei U14 ROU 1198 Clubul Central Sah Buc. 2,0 18,0 24,0
109 85 II Moroianu Stefan S60 ROU 1382 Cs Spartac Bucuresti 2,0 18,0 23,0
110 106 II Sofletea Iris-Diana U16 w ROU 1034 Acs Logismart Sibiu 2,0 17,5 23,5
111 109 III Luchin Ioan-Valentin U14 ROU 1144 Acs Sah Club Vados 1,5 19,0 26,0
112 88 II Mitran Marin S65 ROU 1349 Clubul Sah Mun. Teleor 1,5 17,5 24,0
113 114 Colomei Marin Theodor U14 ROU 1001 Cs Tinerii Maestri Buc. 1,5 17,5 23,0
114 18 CM Erdodi Gabor ROU 2087 Cs Tinerii Maestri Buc. 0,0 16,5 22,0
51 I Muresan Nicolae S60 ROU 1808 Cs Sah Club Potaissa 0,0 16,5 22,0
110 III Matei Iulian ROU 1029 Cs Sergentul Vaslui 0,0 16,5 22,0
 

 

CM  ANUTA  Laurentiu

Rd. Bo. SNo Name Rtg FED Club/City Pts. Res.
1 50 110 III Matei Iulian 1029 ROU Cs Sergentul Vaslui 0,0 - 1K
2 18 19 I Sarighioleanu Sebastian-Laurentiu 2081 ROU Acs Logic Delta 5,5
0
3 36 99 II Derevenciuc Dragos-Cristian 1240 ROU Cs Sinandrei + Css Nr. 1 Timi 3,0
1
4 16 24 CM Raducanu Andrei-Augustin 2035 ROU Acs Sah Chindia Targoviste 5,0
0
5 30 81 II Borisov Sofia-Ioana 1457 ROU Acs Logic Delta 3,0
1
6 18 25 Baranciuc Alexandr 2029 MDA 5,0
0
7 31 69 II Dragomir Sorin 1620 ROU Acs Fianchetto Constanta 4,0
0
8 34 79 II Rosca Mario-Andrei 1475 ROU Asc Drobeta Tr Severin 3,5
½
 

*******************************************************************************************************************

                                   Campionatul National pentru Amatori 2021     
                                           Poiana Tapului  /  28 - 31 mai 

CIMPOIASU  Dan                                                CM  ANUTA  Laurentiu 

          Noi sahistii avem tabuurile noastre, superstitii si alte aspecte psihologice
      care ne perturba in buna comportare la o competitie sahista. Unor straini
      de lumea sahului li s-ar parea ridicol , dar sahul, printre altele, este un
      sport psihologic si orice perturbare in acest sens , influenteaza dramatic
      rezultatul jucatorului. Cam la asta se rezuma slaba mea comportare din
      acest concurs. Nu voi dezvalui cauzele, ci le voi avea in vedere pentru
      viitor, pentru a nu repeta catastrofa. Dupa un inceput aparent foarte bun,
      cu 3 puncte din 4, totusi jocul meu scartaia teribil. Au urmat doua partide
      ca si castigate si terminate cu gafe greu de explicat si pierdute stupid.
      La un timp de joc normal as fi contrabalansat impedimentul psihologic,
      dar la 60 minute + 30'' de mutare...Nu-mi sta in fire, dar am renuntat sa
      mai joc ultima runda, asa ca am terminat pe locul 52, cu 3 puncte din 6 ,
      din 90 participanti. Fostul nostru coechipier, CIMPOIASU Dan , cu un joc
      relativ normal, a terminat pe locul 10, cu 5 puncte . Aceasta finala de
      amatori, desfasurata intr-un cadru magnific, la Poiana Tapului, a parut
      mai mult o competitie de juniori altoita cu una de veterani. Organizarea
      si arbitrajul au fost excelente, avandu-i drept protagonisti pe
      Radu Sofran  si Radu Chirila . Titlul de campion national de amatori a
      revenit candidatului de maestru ILLES Sandor Ferenc , cu 6 p din 7, urmat
      de doi juniori, COICEV Matei-Andrei (12 ani) cu 6 p si VITAN Rares-Mihai
       cu 5,5 p.
         

Clasament final dupa 7 runde

Rk. SNo Name Rtg Club/City Pts.  TB1   TB2 
1 3 CM Illes Sandor-Ferenc 1939 Acs Juvenes Targu Mures 6,0 30,5 2071
2 6 I Coicev Matei-Andrei 1899 Cs Universitar De Sah Buc. 6,0 29,0 1996
3 14 II Vitan Rares-Mihai 1782 Acs Sah Chindia Targoviste 5,5 28,0 1813
4 22 I Andres Marina-Corina 1663 Csm Galati 5,5 24,5 1787
5 16 CM Raduica Remus 1747 Clubul Mun.l Sah Speran 5,5 21,0 1775
6 5 I Uscoi Cornel 1904 Asc Olimpic Zarnesti 5,0 28,0 1821
7 50 II Vitan Matei-Gabriel 1352 Acs Sah Chindia Targoviste 5,0 27,5 1785
8 24 I Gales Randi-Ioan 1646 Csm Galati 5,0 26,5 1654
9 8 I Saioc David 1860 Css Nr. 2 Bucuresti 5,0 25,5 1797
10 7 I Cimpoiasu Dan 1884 Cs Gambitul Damei Ploiesti 5,0 25,5 1699
11 23 I Jitea Andrei-Cristian 1653 Acs Fianchetto Constanta 5,0 25,0 1748
12 9 WCM Batagan Ilinca-Petra 1855 Acs Jocul De Sah Rm. Valcea 5,0 25,0 1681
13 21 I Pitigoi Sabina-Andreea 1664 Cs Dinamo Bucuresti 5,0 24,0 1714
14 10 I Ghita Vlad-Bogdan 1854 Acs Sah Club Vados Arad 5,0 23,0 1657
15 18 II Nica Dragos-Adrian 1723 Acs Elidor Bucuresti 5,0 20,5 1560
16 2 CM Bucur Stefan 1954 Clubul De Sah Deva 4,5 28,5 1826
17 34 II Donici-Maier David 1538 Css Targu Mures 4,5 28,5 1816
18 11 I Voda Costel 1803 Acs Juvenes Targu Mures 4,5 28,0 1765
19 4 I Velcherean Vasile-Adrian 1914 Acs Juvenes Targu Mures 4,5 26,5 1706
20 27 II Negureanu Valentin 1620 Cs Sfinxul Iasi 4,5 23,5 1695
21 38 II Petre Vlad 1486 Acs Rozmarin Bucuresti 4,5 23,5 1604
22 25 I Pop Ioan (I) 1625 Acs Napocensis Activ Cluj 4,5 22,0 1550
23 32 I Coman Liviu 1570 Cs Carpati Sinaia 4,5 20,0 1419
24 19 II Visarion Eugen-George 1707 Acs Pheonix Buzau 4,0 29,0 1737
25 37 II Tanasie Cosmin 1522 Cs Oxygen Bucuresti 4,0 28,0 1723
26 39 CM Covaci Stefan 1476 Ac De Sah Alfil Pitesti 4,0 26,5 1892
27 35 II Cristea Matei-Alexandru 1534 Acs Mmi Andrei Murariu 4,0 26,5 1628
28 29 II Istrate Ioan 1584 Cs Dinamo Bucuresti 4,0 25,5 1725
29 43 AIM Ivancescu Bogdan-Andrei 1436 Csm Bucuresti 4,0 24,0 1515
30 28 I Ghinea Constantin 1600 Cs De Sah Viit. Mierc. C 4,0 23,5 1509
31 26 I Antal Attila-Laszlo 1620 Cs Al Cn Aprily Lajos Bv. 4,0 23,5 1501
32 17 FM Vasile Constantin 1735 Acs Sissa Constanta 4,0 23,5 1494
33 41 II Lungu Cristian 1464 Cs Sah Club Brasov 4,0 21,5 1664
34 36 II David Alexandru 1527 Cs Gambitul Damei Pl. 4,0 20,5 1384
35 20 CM Borisichievici Vasile-Em. 1683 Cs Sah Suceava 4,0 20,5 1359
36 55 II Nastase Cristian-Emil 1267 Css Nr. 2 Bucuresti 4,0 19,5 1411
37 15 CM Chiricuta Ion 1760 Acs Mmi Andrei Murariu 4,0 18,5 1367
38 60 II Moroita Vlad 1248 Cs Dinamo Bucuresti 3,5 26,5 1474
39 51 II Criveanu Maria 1309 Acs Fianchetto Constanta 3,5 26,0 1551
40 67 II Tatu Camelia-Maria 1174 Cs Universitar Sibiu 3,5 26,0 1482
41 1 I Borodi Cosmin-Alin 1976 Acs Napocensis Activ Cluj 3,5 24,5 1593
42 49 II Aldea Maria-Antonia 1357 Acs Chess Masters 3,5 24,5 1511
43 44 II Sofronie Vladimir 1427 Cs Logic 64 Brasov 3,5 24,5 1394
44 57 II Pitulice Lucas-Andrei 1262 Csm Bucuresti 3,5 23,0 1426
45 33 II Popa Andra-Maria 1540 Cs Universitar Ploiesti 3,5 22,5 1447
46 31 II Cazan Mircea-Andrei 1576 Acs Fianchetto C-ta 3,5 22,5 1375
47 30 II Nedelcu Florin 1581 Cs Spartac Bucuresti 3,5 21,0 1359
48 59 II Ivascu Andreea-Catalina 1253 Cs Dinamo Bucuresti 3,5 20,5 1459
49 47 II Cont Corneliu-Hariton 1384 Cs Chimia Victoria 3,5 20,5 1408
50 42 CM Murg Gheorghe 1440 Cso Cugir 3,5 20,5 1328
51 71 II Podea Andrei 1126 Ac De Sah Alfil Pitesti 3,0 26,0 1476
52 12 CM Anuta Elefterie-Laurentiu 1797 Cs Conpet Ploiesti 3,0 24,5 1454
53 61 II Bilcu Marco-Octavian 1244 Cs Dinamo Bucuresti 3,0 24,5 1451
54 54 II Vitan Adrian 1270 Cs Alcor Bucuresti 3,0 24,0 1379
55 46 II Calota Rares-Stefan 1397 Acs Mmi Andrei Murariu 3,0 23,0 1412
56 52 II Calugareanu Ioana-Denisa 1304 Css Nr. 2 Bucuresti 3,0 22,5 1352
57 58 II Radulescu Adrian 1257 Cs Gambitul Damei Ploiesti 3,0 21,5 1292
58 53 II Dimitriu Filip 1280 Css Ilfov 3,0 20,5 1246
59 82 II Isopescu Iulia Elena 1121 Cs Dinamo Bucuresti 3,0 20,0 1267
60 45 II Ilea Marius-Radu 1413 Acs Napocensis Activ Cluj 3,0 17,5 1202
61 56 I Sandea Dorin-Gheorghe 1266 Cm De Sah Alba Iulia 3,0 16,5 1399
62 13 I Mihalache Paul-Stelian 1790 Cs Sfinxul Iasi 2,5 24,0 1555
63 64 I Badica Ariana 1191 Csm Bucuresti 2,5 22,0 1292
64 84 III Popescu Diana-Andreea 1057 Cs Gambitul Damei Ploiesti 2,5 21,5 1294
65 72 II Tatar Marius Lucian 1115 Css Targu Mures 2,5 21,5 1223
66 81 III Voinescu Theodor-Iosif 1131 Cs Dinamo Bucuresti 2,5 21,5 1205
67 77 II Cretescu Emma 1026 Cs Universitar De Sah Buc. 2,5 21,0 1196
68 63 II Mihalcea Ioan Alexandru 1237 Cs Oxygen Bucuresti 2,5 20,5 1178
69 40 II Barsan Ioan 1475 Cs Chimia Victoria 2,5 19,5 0
70 89 FC Mihoc Daniel-Alexandru 1001 Csm Sighisoara 2,5 17,5 1202
71 85 FC Savut Dan-Cosmin 1009 Csm Sighisoara 2,5 17,0 1086
72 66 II Schmit Andrei-Marian 1179 Cso Cugir 2,0 24,0 1281
73 86 FC Dobrin Ion 1001 2,0 22,5 1247
74 68 II Matache Alexia-Elena 1172 Acs Chess Masters 2,0 22,0 1140
75 75 II Tufeanu Rares-Andrei 1043 Acs Chess Masters 2,0 21,0 560
76 70 II Necula Vlad-Eduard 1131 Acs Mmi Andrei Murariu 2,0 20,0 1109
77 74 II Pislaru Victor 1070 Acs Mmi Andrei Murariu 2,0 18,5 573
78 79 II Banica Bogdan (M.) 1200 Acs Mmi Andrei Murariu 2,0 17,5 956
79 78 II Moroita Stefan 1004 Cs Dinamo Bucuresti 2,0 17,0 1126
80 69 II Termure Horea-Vlad 1164 Cs Logic 64 Brasov 2,0 16,0 961
81 83 III Radu Eric-Octavian 1102 Cs Logic 64 Brasov 1,5 19,0 1036
82 62 II Cioc Alexandru-Marian 1240 Acs Mmi Andrei Murariu 1,5 19,0 0
83 90 FC Szasz Aida 1001 Css Targu Mures 1,5 18,5 980
84 76 II Radu Albert Cristian 1029 Cs Logic 64 Brasov 1,5 17,0 529
85 80 II Tanasie Rares 1172 Cs Oxygen Bucuresti 1,0 17,5 1120
86 88 FC Jantea Maria-Ioana 1001 1,0 17,5 0
87 87 FC Donici-Maier Luca 1001 Css Targu Mures 1,0 14,0 387
88 65 II Kiss Abigel 1182 Css Targu Mures 0,0 17,5 0
89 48 II Marin Alexia-Iuliana 1366 Cs Universitar Ploiesti 0,0 17,0 0
90 73 II Kiss Hanna 1097 Css Targu Mures 0,0 16,5 0
CM  ANUTA  Laurentiu
Rd. Bo. SNo Name Rtg Club/City Pts. Res.
1 12 56 I Sandea Dorin-Gheorghe 1266 Cm De Sah Alba Iulia 3,0
1
2 12 37 II Tanasie Cosmin 1522 Cs Oxygen Bucuresti 4,0
0
3 18 52 II Calugareanu Ioana-Denisa 1304 Css Nr. 2 Bucuresti 3,0
1
4 10 35 II Cristea Matei-Alexandru 1534 Acs Mmi Andrei Murariu 4,0
1
5 7 39 CM Covaci Stefan 1476 Ac De Sah Alfil Pitesti 4,0
0
6 14 50 II Vitan Matei-Gabriel 1352 Acs Sah Chindia Targoviste 5,0
0
7 41 -2 not paired 0 0,0 - 0
 
CIMPOIASU  Dan
Rd. Bo. SNo Name Rtg Club/City Pts. Res.
1 7 51 II Criveanu Maria 1309 Acs Fianchetto Constanta 3,5
1
2 7 32 I Coman Liviu 1570 Cs Carpati Sinaia 4,5
½
3 9 34 II Donici-Maier David 1538 Css Targu Mures 4,5
0
4 18 49 II Aldea Maria-Antonia 1357 Acs Chess Masters 3,5
1
5 12 41 II Lungu Cristian 1464 Cs Sah Club Brasov 4,0
1
6 7 24 I Gales Randi-Ioan 1646 Csm Galati 5,0
½
7 7 29 II Istrate Ioan 1584 Cs Dinamo Bucuresti 4,0
1

***********************************************************************************************************************

                                                   " BLITZ-ul de la ora 5 " editia 17 - blitz

                                                   Bucuresti ,  9 mai  / 9 runde 
  

SANDULESCU  Gheorghe

               Jucand pentru prima oara un turneu oficial de blitz , cotat pentru ELO,
          jucatorul veteran al CONPET-ului, SANDULESCU  Gheorghe , s-a
          comportat onorabil, adunand  4,0 puncte din 9 si situandu-se in final
          pe locul 30 din 41 concurenti. Concursul a fost destul de tare, cu 1 GM,
          1 MI, 5 MF, 1 NM si 8 CM. Castigatorul turneului de blitz la 5 min + 3 sec
          de jucator, GM NEVEDNICHY  Vladislav, cu 8 p, pe locul II a terminat
          MI  BULMAGA  Irina, cu 7 p, iar pe locul al III lea, juniorul CM CNEJEV
          Vladimir Alexandru cu 6,5 p.

Clasament final dupa 9 runde 

Rk. SNo Name FED Rtg Club/City Pts.  TB1   TB2 
1 1
GM Nevednichy Vladislav ROU 2366 Cs Politehnica Iasi 8,0 53,5 47,00
2 2
IM Bulmaga Irina ROU 2270 Cs Univ. "a.S.E." Buc. 7,0 49,5 37,25
3 9
CM Cnejev Vladimir-Alexandru ROU 2026 Cs Oxygen Bucuresti 6,5 52,5 35,75
4 8
I Coman Mihnea-George ROU 2044 Cs Univ. Sah Buc. 6,5 51,5 33,25
5 14
CM Grigore Gigi ROU 1844 Cs Alcor Bucuresti 6,5 43,0 28,75
6 6
NM Nita Lucian ROU 2080 Cs Univ. Targoviste 6,0 51,5 30,75
7 3
FM Abramciuc Marius MDA 2216 Moldova 6,0 48,5 28,50
8 16
II Craciun Sasha-Matei ROU 1739 Cs Otopeni 6,0 44,5 25,50
9 5
CM Martian Dragos-Daniel ROU 2146 Acs Viitorul Urziceni 5,5 51,5 29,25
10 24
II Grigoras Alexandru-Nicolae ROU 1577 Cs Universitar Pl. 5,5 47,5 27,25
11 22
CM Radu David (Cr) ROU 1614 Lps Satu Mare 5,5 47,0 27,25
12 10
CM Andronescu Madalin ROU 2008 Acs Pheonix Buzau 5,5 46,0 24,00
13 12
I Pirvulescu Adrian ROU 1923 Cs Tinerii Maestri Buc. 5,5 35,5 20,75
14 4
FM Patrascu Catalin-Lucian ROU 2165 Cs Univ.r De Sah Buc. 5,0 48,0 22,50
15 25
I Ciocani Iosif ROU 1561 Cs Univ. De Sah Buc. 5,0 43,5 22,75
16 11
WFM Nikanova Ekaterina BLR 1992 Belarus 5,0 42,5 20,75
17 29
II Busuioc Stelian-Marian ROU 1493 Cs Alcor Bucuresti 5,0 40,5 21,00
18 18
WFM Sariteanu Sabina ROU 1711 Cs Spartac Bucuresti 5,0 37,5 17,00
19 20
I Radulescu Gabriel ROU 1646 Acs Master Mind Buc. 5,0 35,5 18,50
20 21
CM Cernea Radu-Gheorghe ROU 1631 Asc Daco-Getica Buc. 4,5 42,0 14,50
21 31
II Trifu Stefan ROU 1421 Css Nr. 1 Timisoara 4,5 41,5 18,25
22 15
I Gavrila Petrisor ROU 1745 Cs Sah Nestianu Barl. 4,5 38,5 17,25
23 19
CM Chiricuta Ion ROU 1701 Acs Andrei Murariu 4,5 37,5 14,25
24 7
FM Tocan Cristian ROU 2055 Cs Petrolul Ploiesti 4,5 34,0 17,25
25 30
II Grasu Gigi ROU 1465 Clubul Sah Mun. Tel. 4,0 45,0 18,50
26 17
I Ion Dragos-Cosmin ROU 1738 Acs Sah Chindia Targ. 4,0 43,5 17,50
27 13
CM Luca Ionel ROU 1912 Cs Alcor Bucuresti 4,0 43,5 16,50
28 28
II Toma Alexandru-Mihai ROU 1516 Clubul Central Sah Buc. 4,0 42,0 13,00
29 26
II Bunda Daniel ROU 1539 Asc Daco-Getica Buc. 4,0 38,5 13,00
30 23
I Sandulescu Gheorghe ROU 1596 Cs Conpet Ploiesti 4,0 36,0 12,50
31 40
Filipidescu Matei ROU 1001 Asc Daco-Getica Buc. 3,5 39,5 15,75
32 27
I Groapa Aurelian ROU 1534 Cs Cimentul Bicaz 3,5 34,5 11,25
33 34
II Bisti Stefan ROU 1342 Cs Univ. De Sah Buc. 3,5 33,5 10,75
34 37
II Pitulice Lucas-Andrei ROU 1235 Csm Bucuresti 3,5 32,5 9,75
35 33
II Ciobanu Claudiu-Jan ROU 1406 Acs Noul Regat Pitesti 3,5 31,0 12,25
36 35
II Spirache Catalin ROU 1286 Asc Daco-Getica Buc. 3,0 32,5 8,50
37 38
FC Oprea-Stoian Raul-Ion ROU 1177 Acs Comex Bucuresti 3,0 30,0 7,50
38 32
II Draga Laurentiu ROU 1415 Cs Mediator Giar.Vii 3,0 29,5 9,50
39 36
II Grecu Emilian ROU 1272 Acs Comex Bucuresti 3,0 29,5 7,50
40 41
Pirvulescu Daniel-Cristian ROU 1001 Asc Daco-Getica Buc. 2,0 30,0 5,50
41 39
FC Costache Razvan-Adrian ROU 1001 Acs Comex Bucuresti 1,0 29,0 4,50
 

 SANDULESCU  Gheorghe 

 
Rd. Bo. SNo Name Rtg FED Club/City Pts. Res.
1 3 3 FM Abramciuc Marius 2216 MDA Moldova 6,0
0
2 17 36 II Grecu Emilian 1272 ROU Acs Comex Bucuresti 3,0
1
3 8 5 CM Martian Dragos-Daniel 2146 ROU Acs Viitorul Urziceni 5,5
0
4 15 38 FC Oprea-Stoian Raul-Ion 1177 ROU Acs Comex Bucuresti 3,0
1
5 9 15 I Gavrila Petrisor 1745 ROU Cs Sah G. Nestianu Barlad 4,5
0
6 14 37 II Pitulice Lucas-Andrei 1235 ROU Csm Bucuresti 3,5
1
7 9 11 WFM Nikanova Ekaterina 1992 BLR Belarus 5,0
0
8 14 28 II Toma Alexandru-Mihai 1516 ROU Clubul Central De Sah Bucurest 4,0
0
9 17 35 II Spirache Catalin 1286 ROU Asc Daco-Getica Bucuresti 3,0
1
 

 

**********************************************************************************************************************

                            "Weekend Sahist Bucurestean 37 " - sah  clasic

                                 Bucuresti , 7 - 9 mai  / 7 runde / (60 min + 30 sec)      

Sandulescu Gheorghe   

                Dupa 7 luni de pauza competitionala, veteranul nostru coechipier
          SANDULESCU  Gheorghe , s-a incumetat si a participat la al 37 lea
          turneu din seria 'Weekend sahist Bucurestean", organizat de acelasi
          impatimit al sahului, COMAN  Florin Victor. Cei 30 de participanti s-au
          confruntat pe parcursul a 7 runde , cu timpul fiecarui jucator de
          60 min. + 30 sec/ mutare. Jucatorul nostru s-a clasat al 14 lea, cu 3,5 p.
          In caz de victorie in ultima runda, ar fi obtinut un loc 8 extraordinar,
          dar a pierdut si a ramas cu o evolutie buna si 21 puncte ELO in plus.
          Pe primele 3 locuri s-au situat : CNEJEV Vladimir Alexandru (13 ani) -
          6 p, COMAN  Mihnea George ( 18 ani) - 5,5 p si  TRIFU  Stefan ( 13 ani) -
          5 p.

Clasament final dupa 7 runde

Rk. SNo Name Rtg Club/City Pts.  TB1   TB2   TB3 
1 1 CM Cnejev Vladimir-Alexandru 2129 Cs Oxygen Bucuresti 6,0 0,0 5 32,0
2 2 I Coman Mihnea-George 2120 Cs Universitar De Sah Bucurest 5,5 0,0 4 31,0
3 20 II Trifu Stefan 1538 Css Nr. 1 Timisoara 5,0 1,0 4 28,5
4 8 I Ghita Vlad-Bogdan 1854 Acs Sah Club Vados Arad 5,0 0,0 5 28,0
5 4 CM Raducanu Andrei-Augustin 2033 Acs Sah Chindia Targoviste 4,5 0,0 4 31,0
6 9 CM Salcu Laurentiu 1792 Clubul Central De Sah Bucurest 4,5 0,0 4 26,0
7 7 I Gavrila Petrisor 1865 Cs Sah G. Nestianu Barlad 4,5 0,0 3 31,0
8 6 CM Verciuc Nicolae 1908 As Club Sah Victoria Bacau 4,5 0,0 2 24,5
9 5 CM Radu David (Cr) 1911 Lps Satu Mare 4,0 0,0 4 26,0
10 12 II Ancuta Eduard-Gabriel 1778 Cs Carpati Sinaia 4,0 0,0 4 24,5
11 3 CM Radu Ioan 2057 Cs Alcor Bucuresti 4,0 0,0 3 32,0
12 11 CM Cirlan Ionut-Gheorghe 1785 Cs Spartac Bucuresti 4,0 0,0 2 29,5
13 15 CM Niculae Aurelian 1653 Acs Mmi Andrei Murariu 4,0 0,0 2 25,5
14 18 I Sandulescu Gheorghe 1596 Cs Conpet Ploiesti 3,5 0,0 3 25,5
15 10 I Mihalache Paul-Stelian 1790 Cs Sfinxul Iasi 3,5 0,0 3 22,5
16 16 CM Lazarean Colea-Valentin 1637 Cs Alcor Bucuresti 3,5 0,0 3 22,5
17 13 CM Chiricuta Ion 1760 Acs Mmi Andrei Murariu 3,5 0,0 3 20,0
18 14 II Busuioc Stelian-Marian 1659 Cs Alcor Bucuresti 3,5 0,0 2 27,0
19 26 II Paiovici Andreea 1185 Csm Galati 3,5 0,0 2 23,5
20 22 Manitcaia Alina 1520 Moldova 3,0 0,0 3 25,5
21 17 I Matei Stefan-Razvan 1634 Cs Colosseum Giurgiu 3,0 0,0 3 25,0
22 21 II Mihai Traian-Daniel 1536 Cs Petrolul Ploiesti 3,0 0,0 3 19,5
23 24 II Craciun Dorian-Raul 1361 Cm De Sah Alba Iulia 3,0 0,0 2 21,5
24 27 FC Costea Andrei 1011 Acs Comex Bucuresti 3,0 0,0 2 18,0
25 23 II Oncescu Vlad-Norin 1499 Cs Micul Print Braila 2,5 0,0 2 22,0
26 30 FC Prodanel Mihnea 1001 Cs Universitar De Sah Bucurest 2,0 0,0 1 20,5
27 19 II Nica Dan-Adrian 1578 Acs Comex Bucuresti 2,0 0,0 1 19,5
28 29 FC Popescu Cristian 1001 Acs Master Mind Bucuresti 2,0 0,0 1 18,0
29 28 FC Costache Razvan-Adrian-Petrica 1001 Acs Comex Bucuresti 1,5 0,0 1 20,5
30 25 FC Ivan Daniel 1357 Cs Oxygen Bucuresti 0,5 0,0 0 17,0
 

SANDULESCU  Gheorghe

Rd. Bo. SNo Name Rtg Club/City Pts. Res.
1 5 5 CM Radu David (Cr) 1911 Lps Satu Mare 4,0
1
2 5 7 I Gavrila Petrisor 1865 Cs Sah G. Nestianu Barlad 4,5
½
3 4 11 CM Cirlan Ionut-Gheorghe 1785 Cs Spartac Bucuresti 4,0
0
4 8 16 CM Lazarean Colea-Valentin 1637 Cs Alcor Bucuresti 3,5
0
5 9 21 II Mihai Traian-Daniel 1536 Cs Petrolul Ploiesti 3,0
1
6 9 23 II Oncescu Vlad-Norin 1499 Cs Micul Print Braila 2,5
1
7 7 12 II Ancuta Eduard-Gabriel 1778 Cs Carpati Sinaia 4,0
0
 

 

***********************************************************************************************************************

                                   " CUPA  PRIMAVERII" - Poiana Tapului  / 1 - 4 aprilie

                                           sah clasic  -  7 runde  (89 min. + 30 sec./ juc.) 

           

                                         CIMPOIASU  Dan                             ROMOSAN  Cristian                     

                ROMOSAN  Cristian , component al CONPET Ploiesti si fostul nostru
          coechipier  CIMPOIASU  Dan, au mai "pacalit" pandemia, participand
          la turneul "de primavara" al organizatorului SOFRAN Radu Pompiliu,
          de la Poiana Tapului. De aceasta data, cei 58 jucatori au avut sansa de
          a avea la dispozitie 89 minute si 30 secunde de mutare, pentru intreaga
          partida de jucator, un adevarat lux pentru aceste vremuri grabite.
          Din nefericire, pentru Cristi, acest turneu a fost unul catastrofal, acesta
          clasandu-se abia al 46 lea, cu 2,5 puncte din 7 posibile. In schimb Dan
          a avut o comportare excelenta cu un loc 5 si 5 puncte acumulate.
          Primele locuri au fost adjudecate de juniorii de 17, respectiv 16 ani ,
          MAGOLD Victor, cu 6,5 puncte si VITAN Rares Mihai cu 6,0 puncte, iar
          pozitia a 3 a de CM Illes Sandor Ferenc cu 5,5 p.

 

 

Clasament final dupa 7 runde

Vt. SNr. Pavardė Reit. Klubas/Miestas Tšk.  PR1   PR2 
1 2 I Magold Victor 2014 Cs Dinamo Bucuresti 6,5 32,0 23,0
2 20 II Vitan Rares-Mihai 1597 Acs Sah Chindia Targ. 6,0 27,5 19,5
3 4 CM Illes Sandor-Ferenc 1935 Acs Juvenes Tg. Mures 5,5 35,0 25,0
4 3 I Panc Samuel 1937 Css Nr. 1 Timisoara 5,0 34,0 24,5
5 10 I Cimpoiasu Dan 1859 Cs Gambitul Damei Pl. 5,0 30,0 22,5
6 1 I Magold Filip 2065 Cs Dinamo Bucuresti 5,0 29,5 21,0
7 5 I Ciobanu Bogdan 1932 Asc Daco-Getica Buc. 5,0 29,0 20,5
8 11 I Visoescu Alexandru-Bogdan 1812 Acs Regional Sah ''N-E" 5,0 29,0 20,0
9 35 II Donici-Maier David 1298 Css Targu Mures 5,0 26,5 18,5
10 21 II Iordache Alexia-Andreea 1571 Acs Andrei Murariu 5,0 23,5 17,5
11 6 I Velcherean Vasile-Adrian 1925 Acs Juvenes Tg Mures 4,5 32,0 23,5
12 14 II Tariceanu Victor 1661 Csm Bucuresti 4,5 29,0 20,5
13 7 I Cirjan Daniel 1895 Acs Smart Galati 4,5 26,0 19,0
14 17 I Andres Marina-Corina 1644 Csm Galati 4,5 26,0 17,5
15 9 I Chirimbu Alexandru-Claudiu 1868 Cs Dacia Craiova 4,5 25,0 17,5
16 13 I Marchidan Costica 1751 Cs As Nevazatorilor Buc. 4,5 23,5 17,0
17 12 CM Raduica Remus 1773 Clubul Mun.Sah Speran 4,0 29,0 20,0
18 8 I Matasaru Stephanie 1873 Css Nr. 1 Timisoara 4,0 29,0 19,5
19 24 II David Alexandru 1504 Cs Gambitul Damei Pl. 4,0 28,0 20,5
20 22 II Istrate Ioan 1561 Cs Dinamo Bucuresti 4,0 26,0 18,5
21 26 AIM Ivancescu Bogdan-Andrei 1444 Csm Bucuresti 4,0 22,5 16,0
22 18 II Negureanu Valentin 1612 Clubul Mun.Sah Speran 3,5 29,5 21,0
23 19 I Gales Randi-Ioan 1606 Csm Galati 3,5 28,0 20,5
24 15 I Matei Stefan-Razvan 1651 Cs Colosseum Giurgiu 3,5 28,0 20,0
25 25 II Carac Radu-Ionut 1463 Cs Medgidia 3,5 26,5 19,5
26 31 II Aldea Maria-Antonia 1342 Acs Andrei Murariu 3,5 26,5 17,5
27 39 II Vitan Matei-Gabriel 1240 Acs Sah Chindia Targ. 3,5 25,5 18,0
28 29 II Carp Albert 1373 Acs Smart Galati 3,5 24,0 16,5
29 27 II Popescu Alexandru-Mihai 1410 Cs Gambitul Damei Pl. 3,5 23,5 18,0
30 40 II Bilcu Marco-Octavian 1210 Cs Dinamo Bucuresti 3,5 23,5 17,0
31 37 II Pitulice Lucas-Andrei 1271 Csm Bucuresti 3,5 23,5 17,0
32 30 II Rusu Lucas 1372 Acs Cotnari Chess Iasi 3,5 23,0 15,5
33 45 II Moroita Vlad 1184 Cs Dinamo Bucuresti 3,5 22,5 16,0
34 41 II Militaru Andreea-Elena 1209 Csm Bucuresti 3,5 22,5 15,5
35 44 II Cioc Alexandru-Marian 1185 Acs Andrei Murariu 3,5 17,5 12,0
36 51 II Necula Vlad-Eduard 1040 Acs Andrei Murariu 3,0 25,5 18,5
37 23 CM Covaci Stefan 1506 Ac De Sah Alfil Pit. 3,0 24,5 17,5
38 33 II Calugareanu Ioana-Denisa 1316 Css Nr. 2 Bucuresti 3,0 24,5 17,0
39 38 II Vitan Adrian 1268 Acs Sah Chindia Targ. 3,0 22,5 15,5
40 46 II Malutan Andrada 1171 Css Targu Mures 3,0 19,5 14,5
41 42 II Butuza Stefan Aurelian 1207 Css Targu Mures 2,5 26,0 18,5
42 36 II Dimitriu Filip 1292 Css Ilfov 2,5 25,5 20,0
43 34 II Marin Alexia-Iuliana 1307 Cs Universitar Ploiesti 2,5 23,5 17,0
44 49 III Calin Rares-Ionut 1069 Acs Minerva Braila 2,5 23,5 16,0
45 28 II Costache Andrei Eugeniu 1388 Acs Reg. Sah ''N-E" 2,5 22,5 16,0
46 16 I Romosan Cristian 1648 Cs Conpet Ploiesti 2,5 22,0 15,0
47 43 II Matache Alexia-Elena 1202 Acs Andrei Murariu 2,5 21,0 15,5
48 52 II Tufeanu Rares-Andrei 1037 Acs Andrei Murariu 2,5 20,5 15,5
49 47 II Soare Andrei 1155 Cs Universitar Pl. 2,5 19,5 14,5
50 32 II Robescu Mihail 1336 Acs Sah Chindia Targ. 2,5 18,0 14,0
51 48 II Tatar Marius Lucian 1077 Css Targu Mures 2,5 17,5 13,5
52 56 FC Dragan Cornelius-Ioan 1001 Cs Sergentul Vaslui 2,0 22,5 16,5
53 58 FC Tiglar Alexandru-Andrei 1001 Acs Master Mind Buc. 2,0 20,0 14,5
54 53 IV Cret Andrei-Rares 1094 Css Viitorul Cluj-Nap. 2,0 19,5 14,0
55 57 FC Ionescu Andrei (D.) 1001 Acs Noul Regat Pitesti 2,0 19,0 14,5
56 55 IV Varabiescu Petru 1039 Cs Univ. Sah Bucurest 2,0 17,5 13,0
57 50 II Moroita Stefan 1040 Cs Dinamo Bucuresti 1,0 18,5 12,0
58 54 IV Cret George-Christian 1094 Css Viitorul Cluj-Nap. 1,0 17,0 12,5
 

 

 ROMOSAN  Cristian

 

Rt. Lent. SNr. Pavardė Reit. Klubas/Miestas Tšk. Rez.
1 27 -2 nesuporuotas 0 0,0 - ½
2 15 56 FC Dragan Cornelius-Ioan 1001 Cs Sergentul Vaslui 2,0
0
3 24 49 III Calin Rares-Ionut 1069 Acs Minerva Braila 2,5
½
4 26 57 FC Ionescu Andrei (D.) 1001 Acs Noul Regat Crisade Pitesti 2,0
1
5 18 38 II Vitan Adrian 1268 Acs Sah Chindia Targoviste 3,0
½
6 13 35 II Donici-Maier David 1298 Css Targu Mures 5,0
0
7 16 41 II Militaru Andreea-Elena 1209 Csm Bucuresti 3,5
0
 

 
 

CIMPOIASU  Dan

 

Rt. Lent. SNr. Pavardė Reit. Klubas/Miestas Tšk. Rez.
1 8 40 II Bilcu Marco-Octavian 1210 Cs Dinamo Bucuresti 3,5
1
2 8 28 II Costache Andrei Eugeniu 1388 Acs Regional De Sah ''nord-Est 2,5
1
3 1 1 I Magold Filip 2065 Cs Dinamo Bucuresti 5,0
1
4 3 9 I Chirimbu Alexandru-Claudiu 1868 Cs Dacia Craiova 4,5
1
5 1 3 I Panc Samuel 1937 Css Nr. 1 Timisoara 5,0
0
6 3 5 I Ciobanu Bogdan 1932 Asc Daco-Getica Bucuresti 5,0
½
7 4 6 I Velcherean Vasile-Adrian 1925 Acs Juvenes Targu Mures 4,5
½