┼×AH - CONPET

        

Informatii Sahiste detaliate

Trimestrul III , 2020

                                                    

                                                                                           

                                 "Weekend Sahist Bucurestean 30 " - sah  clasic
                                                   Bucuresti , 18 - 20 septembrie  

   

            Desfasurat in salile Hotelului Marshal Garden din Bucuresti , in excelente
      conditii de joc si buna organizare a sufletistului COMAN FLORIN , acest
      turneu de traditie a reunit la start 38 de jucatori, dintre care si 5 ploiesteni.
      Printre ploiesteni s-a numarat si veteranul clubului nostru,
      Dl.SANDULESCU Gheorghe, care a demonstrat nu doar ca "mai poate juca"
      la venerabila sa varsta de 78 ani (pe care nu-i dai), ci chiar o clasare "umar
      la umar" (tot 4 puncte) cu fostul sau elev Telea Stefan. Clasat pe locul 16,
      deci mai sus de mijlocul clasamentului final, veteranul nostru a avut o
      comportare excelenta.
      Turneul a fost castigat de juniorul, marea speranta a sahului bucurestean,
      Cnejev Vladimir (12 ani !!), cu 6 p, urmat la jumatate de punct de alti doi
      juniori, Radu David (12 ani !!) si Coman Mihnea (17 ani).
     

   

    SANDULESCU  Gheorghe  

Rk. SNo Name FED Rtg Club/City Pts.  TB1   TB2   TB3 
1 2 I Cnejev Vladimir-Alexandru ROU 2123 Cs Oxygen Bucuresti 6,0 0,0 5 30,0
2 10 I Radu David (Cr) ROU 1814 Lps Satu Mare 5,5 0,0 5 29,0
3 4 I Coman Mihnea-George ROU 2064 Cs Universitar De Sah Bucurest 5,5 0,0 4 28,5
4 1 CM Bulau Andrei-Cristian ROU 2199 Cs Universitar Ploiesti 5,0 0,0 5 29,5
5 7 CM Almasan Calin-Ovidiu ROU 1938 Csm Cluj Napoca 5,0 0,0 5 25,5
6 3 CM Cziko Eduard-Carol ROU 2094 Clubul Central De Sah Bucurest 4,5 0,0 4 30,5
7 29 II Dinca Radu ROU 1479 Cs Poseidon Limanu-2 Mai 4,5 0,0 4 28,0
8 5 I Iordache Adrian-Iulian ROU 2056 Acs Sah Chindia Targoviste 4,5 0,0 4 26,5
9 14 I Ciocani Iosif ROU 1766 Cs Universitar De Sah Bucurest 4,5 0,0 4 26,0
10 13 CM Chesa Viorel ROU 1766 Cs Universitar Ploiesti 4,5 0,0 2 24,0
11 9 I Coicev Matei-Andrei ROU 1845 Cs Universitar De Sah Bucurest 4,0 0,0 4 28,5
12 27 II Macaneata Ionut-Octavian ROU 1483 Clubul Central De Sah Bucurest 4,0 0,0 4 25,5
13 19 II Grigorescu Alexandru-Ioan ROU 1663 Cs Oxygen Bucuresti 4,0 0,0 4 24,5
14 6 CM Telea Stefan ROU 2018 Acs Fianchetto Constanta 4,0 0,0 3 30,5
15 17 II Sava Robert-Gabriel ROU 1678 Clubul Central De Sah Bucurest 4,0 0,0 3 27,5
16 22 I Sandulescu Gheorghe ROU 1593 Cs Conpet Ploiesti 4,0 0,0 3 22,0
17 30 II Vintila Ionut-Vicentiu ROU 1427 Cs Alcor Bucuresti 4,0 0,0 3 20,5
18 26 I Negrean Andrei ROU 1486 Clubul Central De Sah Bucurest 3,5 0,0 3 31,5
19 15 II Jinga Vlad-Ionut ROU 1763 Acs Sah Club Vados Arad 3,5 0,0 3 27,5
20 23 II Munos Jean Marc Lucien ROU 1562 Cs Oxygen Bucuresti 3,5 0,0 3 23,5
21 8 Furca Andrei ROU 1865 Cs Poseidon Limanu-2 Mai 3,5 0,0 3 22,5
22 12 CM Batali Gheorghe ROU 1784 Acs Master Mind Bucuresti 3,5 0,0 3 19,5
23 28 II Ceoroianu Laurentiu-Tudor ROU 1479 Cs Sah Club Oltenia Craiova 3,5 0,0 2 24,0
24 16 I Alexa Mirel-Gabriel ROU 1725 Ac De Sah Realitatea Husi 3,0 0,0 3 27,0
25 11 I Ghita Vlad-Bogdan ROU 1795 Acs Sah Club Vados Arad 3,0 0,0 3 24,0
26 38 Micallef Paul MLT 0 Malta 3,0 0,0 2 25,5
27 18 I Matei Stefan-Razvan ROU 1665 Cs Colosseum Giurgiu 3,0 0,0 2 24,0
28 21 II Dragomir Mihail ROU 1624 Acs Comex Bucuresti 2,5 0,0 2 22,5
29 20 I Boda Relu ROU 1624 Acs Master Mind Bucuresti 2,5 0,0 2 20,0
30 25 I Stilpeanu Nicolae ROU 1532 Acs Sah Chindia Targoviste 2,5 0,0 1 22,0
31 32 II Paraschiv Alexandra ROU 1349 Clubul Central De Sah Bucurest 2,5 0,0 1 22,0
32 34 II Bar Andrei-Alecsandru ROU 1272 Csm Unirea Alba Iulia 2,5 0,0 1 21,0
33 33 II Galupa Vasile ROU 1341 Cs Spartac Bucuresti 2,0 0,0 2 21,5
34 24 Manitcaia Alina MDA 1549 Moldova 2,0 0,0 2 18,5
35 31 II Safta Victor-Mihail ROU 1378 Acs Master Mind Bucuresti 2,0 0,0 1 23,5
36 35 I Badica Ariana ROU 1183 Csm Bucuresti 1,5 0,0 0 15,5
37 36 IV Gheorghe Cristian-Leonte ROU 1091 Cs Oxygen Bucuresti 1,0 0,0 0 19,5
38 37 Barbuta Stefan ROU 1001 Asc Daco-Getica Bucuresti 0,5 0,0 0 19,5
 

  

SANDULESCU  Gheorghe

 
Rd. Bo. SNo Name Rtg FED Club/City Pts. Res.
1 3 3 CM Cziko Eduard-Carol 2094 ROU Clubul Central De Sah Bucurest 4,5
0
2 13 9 I Coicev Matei-Andrei 1845 ROU Cs Universitar De Sah Bucurest 4,0
0
3 18 33 II Galupa Vasile 1341 ROU Cs Spartac Bucuresti 2,0
1
4 13 31 II Safta Victor-Mihail 1378 ROU Acs Master Mind Bucuresti 2,0
1
5 21 -2 not paired 0 0,0 - ½
6 11 8 Furca Andrei 1865 ROU Cs Poseidon Limanu-2 Mai 3,5
1
7 8 15 II Jinga Vlad-Ionut 1763 ROU Acs Sah Club Vados Arad 3,5
½

*******************************************************************************************************************

              Campionatul National de Sah Clasic(??) pe Echipe 
                       SUPERLIGA   - feminin   /  13 - 17 septembrie / Snagov
 

             "TIMPUL FACE PARTE DIN JOC". Sahul are niste reguli. Nerespectarea lor
        are drept consecinta transformarea acestuia in altceva, sau in variante
        ale acestuia. Responsabilii pentru aceasta deosebit de importanta
        competitie sahista nationala, indiferent cine au fost decidentii, au gresit
       extrem de grav, prin stabilirea timpului de control la 45 min.+30''/mutare.
       Competitia practic nu a fost luata in considerare de FIDE, neintrand in
       calculul ELO, deci practic fiind o chermeza sahista de weekend, fara nici o
       valoare competitionala. In limbaj popular, "nu a fost nici cal nici magar".
       Nu a fost nici turneu de sah clasic (minim 60+1 min de jucator), dar nici
       turneu de sah rapid (maxim 60 min de jucator), practic figurand in aceiasi
       competitie partide sub 30 mutari cu partide peste 32 mutari. Asa ca FIDE
       a dat cu flit acestei competitii, neluand-o in considerare.
       Totusi, competitia i-a fost extrem de utila fostei noastre junioare,
       WCM COMAN Emilia Florentina ,fiind un antrenament perfect. Emilia a jucat
       pentru actuala ei echipa, CSU ASE Bucuresti, pe masa a 2 a, fiind in tonul
       echipei, incropite la repezeala si realizand doar 1,5 p din 7 partide. Cu doar
       8 echipe participante, CSU ASE Bucuresti , cu o componenta subtire,
       comparativ cu adversarele, s-a situat pe ultimul loc. Oricum, este total
       irelevant. 

  WCM  COMAN Emilia - Florentina

Rk. Team 1 2 3 4 5 6 7 8  TB1   TB2   TB3   TB4 
1 CS Studentesc Medicina Timisoara  *  3 3 3 4 14 0 23,5 0
2 CSM Iasi 2020 ½  *  3 4 4 12 0 21,0 0
3 ACS Arnia Chessit 1 1  *  3 3 3 3 10 0 17,5 0
4 CSU Universitatea de Vest Timisoara ½ 1  *  ½ 4 3 6 2 13,0 0
5 CS Dinamo Bucuresti 1 0 1  *  3 6 2 12,5 0
6 Clubul Central de Sah Bucuresti 1 ½ 1 0  *  3 6 2 11,5 0
7 CSM Sighetu Marmatiei ½ 0 ½ ½  *  2 0 8,0 0
8 CSU ASE Bucuresti 0 ½ 1 1 1 1 ½  *  0 0 5,0 0
 

WCM  COMAN Emilia - Florentina

 

Team-Composition with round-results

  1. CS Studentesc Medicina Timisoara (RtgAvg:2226, Captain: Marasescu Ioan / TB1: 14 / TB2: 0)
Bo. Name Rtg FED 1 2 3 4 5 6 7 Pts. Games
1 WGM Sandu Mihaela 2268 ROU ½ 1 ½ 1 1 1 1 6,0 7
2 WIM Dragomirescu Angela 2233 ROU 1 0 1 ½ 1 1 1 5,5 7
3 WGM Cosma Elena-Luminita 2311 ROU 1 1 1 1 1 ½ 1 6,5 7
4 WCM Aciu Malina-Andreea 2091 ROU 1 1 ½ 1 0 1 1 5,5 7
  2. CSM Iasi 2020 (RtgAvg:2221, Captain: Danilov Vladimir / TB1: 12 / TB2: 0)
Bo. Name Rtg FED 1 2 3 4 5 6 7 Pts. Games
1 IM Bulmaga Irina 2434 ROU 1 1 1 0 ½ ½ 1 5,0 7
2 IM L'ami Alina 2287 ROU 1 0 1 ½ 1 1 1 5,5 7
3 WFM Lehaci Miruna-Daria 2223 ROU 1 1 1 0 1 1 1 6,0 7
4 WCM Obada Ema 1940 ROU ½ 1 1 0 0 1 1 4,5 7
  3. ACS Arnia Chessit (RtgAvg:2101, Captain: Ionica Iulia / TB1: 10 / TB2: 0)
Bo. Name Rtg FED 1 2 3 4 5 6 7 Pts. Games
1 WIM Raeva Elitsa 2189 BUL 1 1 0 1 1 4,0 5
2 WGM Ionica Iulia-Ionela 2170 ROU 1 0 ½ ½ 0 ½ ½ 3,0 7
3 WFM Visanescu Daria-Ioana 2145 ROU 0 1 1 2,0 3
5 WCM Stanciu Andreea-Briana 1879 ROU 0 1 1 0 1 1 4,0 6
6 WCM Nistor Valentina 1899 ROU 1 0 ½ 1 1 ½ ½ 4,5 7
  4. CSU Universitatea de Vest Timisoara (RtgAvg:2004, Captain: Secheres Adrian / TB1: 6 / TB2: 2)
Bo. Name Rtg FED 1 2 3 4 5 6 7 Pts. Games
1 WFM Cosman Andreea-Marioara 2164 ROU ½ 1 1 ½ ½ 0 1 4,5 7
2 WFM Yugina Maria 1969 RUS 0 ½ ½ 1,0 3
3 WNM Stanciu Ioana-Georgiana 1972 ROU 0 0 1 0 0 0 1,0 6
4 AFM Paraschiv Petronela-Alexandra 1909 ROU 0 1 1 0 1 ½ 1 4,5 7
5 I Cristocea Gabriela 1757 ROU 0 1 1 0 0 2,0 5
  5. CS Dinamo Bucuresti (RtgAvg:1964, Captain: Nanu Ciprian-Costica / TB1: 6 / TB2: 2)
Bo. Name Rtg FED 1 2 3 4 5 6 7 Pts. Games
1 WCM Bucur Denisa-Andreea 2063 ROU 0 1 ½ ½ ½ ½ 0 3,0 7
2 WNM Anusca Madalina-Maria 1987 ROU 0 1 1 0 2,0 4
3 I Matasaru Stephanie 1873 ROU 1 0 0 0 ½ 0 1,5 6
4 WCM Pelin Ana-Maria 1932 ROU 0 0 1 0 1 2,0 5
5 WCM Anghel Maria 1826 ROU ½ ½ 1 1 1 0 4,0 6
  6. Clubul Central de Sah Bucuresti (RtgAvg:1756, Captain: Cosma Luminita / TB1: 6 / TB2: 2)
Bo. Name Rtg FED 1 2 3 4 5 6 7 Pts. Games
1 WFM Ciolacu Alessia-Mihaela 2052 ROU 1 0 0 1 ½ ½ 0 3,0 7
2 WFM Nastase Andreea-Cristina 2071 ROU 1 1 0 1 1 0 ½ 4,5 7
3 I Spiridon Anisia 1551 ROU 1 0 0 0 1 0 0 2,0 7
4 II Paraschiv Alexandra 1349 ROU ½ 0 0 1 0 0 ½ 2,0 7
  7. CSM Sighetu Marmatiei (RtgAvg:1735, Captain: Costiuc Ioan / TB1: 2 / TB2: 0)
Bo. Name Rtg FED 1 2 3 4 5 6 7 Pts. Games
1 WCM Batagan Ilinca-Petra 1833 ROU 0 0 0 0 1 0 1,0 6
2 I Covrig Larisa-Raluca 1764 ROU 0 0 0 1 0 0 1,0 6
3 WCM Trifoi Mihaela-Ioana 1752 ROU 0 1 0 ½ 1 ½ 3,0 6
4 II Hejja Irisz-Hanna 1592 ROU ½ ½ 0 ½ ½ 0 2,0 6
5 II Simion Adela-Maria 1268 ROU 0 0 0 1 1,0 4
  8. CSU ASE Bucuresti (RtgAvg:2002, Captain: Popa Andrada / TB1: 0 / TB2: 0)
Bo. Name Rtg FED 1 2 3 4 5 6 7 Pts. Games
3 WCM Ciocan Maria-Alexandra 1982 ROU 0 0 ½ 0 0 ½ 0 1,0 7
4 WCM Coman Emilia-Florentina 1770 ROU 0 1 0 0 0 ½ 0 1,5 7
5 I Popa Andrada 1624 ROU 0 0 0 1 0 0 0 1,0 7
6 I Bejan Clarisa-Iustina 1507 ROU ½ 0 ½ 0 ½ 0 0 1,5 7
 

 

WCM  COMAN Emilia

Rd. SNo Name Rtg FED Club/City Pts. Res.
1 36 IM L'ami Alina 2287 ROU Cs Politehnica Iasi 5,5
0
2 27 WNM Stanciu Ioana-Georgiana 1972 ROU Csm Craiova 1,0
1
3 7 WFM Visanescu Daria-Ioana 2145 ROU Acs Arnia Chessit 2,0
0
4 17 WFM Nastase Andreea-Cristina 2071 ROU Clubul Central De Sah Bucurest 4,5
0
5 31 I Covrig Larisa-Raluca 1764 ROU Lps Satu Mare 1,0
0
6 40 I Matasaru Stephanie 1873 ROU Css Nr. 1 Timisoara 1,5
½
7 3 WIM Dragomirescu Angela 2233 ROU Cs Studentesc Medicina Timisoa 5,5
0
 

 

       ***********************************************************************************************************************

                              Campionatul National pe Echipe  - masculin
                                             - sah rapid  si  blitz -
                                                                     Editia 2020 / Snagov  11 - 12  septembrie

               Cred ca mai simplu sa-i spunem "Cupa Romaniei pe echipe", doar ca la
        vechea organizare (sah rapid), s-a adaugat si o competitie de blitz. De ce
        nu-i mai spune asa ? Pai chiar n-ati sesizat ca se vrea eliminarea totala a
        cuvantului Romania de peste tot ? Cum sa nu se conformeze FRSah ?
        La aceste competitii au participat si fostii componenti ai CONPET-ului ,
        MF MIROIU George Catalin si SZOCS Teodor Iulian, cu actualele lor echipe.
        In turneul pe echipe de sah rapid, Catalin, jucand pe masa a II a pentru
        CSU Targoviste 1, nu a fost chiar in apele lui dupa o pauza competitionala
        prelungita, acumuland 4,5 p din 9 partide. Dupa un inceput foarte bun, cu
        3,5 din 5 si remiza la GM Erdos Viktor(2584), au urmat 4 runde de cosmar
        cu un singur punct in fata unor adversari abordabili. Alaturi de el, pe
        prima masa, intr-o forma de zile mari, fostul nostru coechipier,
        actualmente avand titlul de maestru international, MI DOBRE Claudiu, a
        reusit 7,5 puncte din 9 si o performanta rating de 2485 !!, cu remize la doi
        mari maestri [Shirov Alexei (2625) si Badea Bela (2462)]. Echipa lor a
        terminat pe pozitia a 9 a, din 25 echipe, o frumoasa realizare.
        Nu la fel de multumit a fost juniorul SZOCS Iulian, care jucand pe masa a
        3 a, nu a reusit decat 2 puncte din 9 partide, cu o evolutie modesta, asa
       cum de altfel a fost a echipei la care joaca,CSM Ploiesti,clasata pe locul 21.
       In schimb in competitia de blitz, stimulat si de responsabilitate de a juca
       pe masa 1 , MIROIU Catalin a redevenit el insusi, cu 6,5p din 9 partide, din
       care remarcam victoria la GM Vajda Levente (2596) si din nou remiza cu
       GM Badea Bela. Din pacate seria de invincibilitate s-a terminat in runda 9
       in fata GM Lupulescu C-tin , cel mai bun jucator roman al momentului.
       Chiar si asa, evolutia lui Catalin a fost exceptionala. Din pacate, masa a 2 a
       a fost din nou cu ceva ghinion si MI DOBRE Claudiu nu a mai repetat
      comportarea de la rapid, acumuland doar 4,5p din 9. De ce sa nu punem
      in balanta si adversarii intalniti si faptul ca la blitz Claudiu nu atinge nivelul
      de la rapid si clasic. Una peste alta, clasarea echipei lor targovistene, a fost
      aceeasi ca la rapid, adica locul 9 din 25 participante.
      Despre Iulian la blitz, nu pot spune decat ca a fost capitan de echipa si ...
      atat. Ce s-a intamplat cu jucatorul, imi este imposibil sa comentez. Ceva s-a
      intamplat ! Acest 0 puncte din 8 partide este ireal, greu de explicat.
      

                      

   MF  MIROIU  George  Catalin                MI  DOBRE Claudiu                  SZOCS  Teodor  Iulian  

 

Sah rapid 

 

Clasament final dupa 9 Rounds

Rk. SNo Team Games   +    =    -   TB1   TB2   TB3   TB4 
1 2 CSM Baia Mare 9 8 1 0 17 0 25,0 527,5
2 1 CSC Ghiroda si Giarmata Vii 9 7 1 1 15 0 27,5 541,3
3 3 CSU Univ. de Vest Timisoara 9 6 1 2 13 0 23,5 451,8
4 10 CS Dinamo Bucuresti 9 4 4 1 12 0 21,5 409,5
5 9 Viitorul Urziceni 9 5 1 3 11 0 19,5 360,0
6 12 Pheonix Buzau 9 5 1 3 11 0 19,5 341,3
7 4 Victoria Sparta Techirghiol 9 5 1 3 11 0 19,0 388,5
8 5 CS Arnia Chess IT 9 5 0 4 10 0 23,5 391,8
9 7 CSU Targoviste I 9 3 3 3 9 0 20,5 373,3
8 CSU ASE Bucuresti 9 4 1 4 9 0 20,5 373,3
11 11 CS Otopeni I 9 3 3 3 9 0 20,0 297,5
12 17 CSU Targoviste II 8 3 1 4 9 0 19,5 250,8
13 6 Sah Club Vados Arad 9 3 3 3 9 0 18,5 371,3
14 16 Juniorul Constanta 9 4 1 4 9 0 17,5 286,0
15 14 Smart Galati 9 3 3 3 9 0 17,0 292,8
16 15 CS Muncitorul Resita 8 3 1 4 9 0 16,5 216,5
17 13 CS Otopeni II 9 4 1 4 9 0 15,5 288,3
18 21 Clubul Central de Sah I 8 3 1 4 9 0 14,5 182,5
19 19 CS Spartac Bucuresti 8 2 2 4 8 0 17,5 208,5
20 20 ACS Logic Delta 8 3 0 5 8 0 16,5 177,8
21 18 CSM Ploiesti 9 4 0 5 8 0 15,0 195,8
22 22 Alcor Bucuresti 8 1 2 5 6 1 13,0 138,8
23 24 Clubul Central de Sah II 8 1 2 5 6 1 12,0 108,5
24 23 Sissa Constanta 8 1 1 6 5 0 10,0 89,8
25 25 Clubul Central de Sah III 8 0 1 7 3 0 7,0 68,5

 

 

Team-Composition with round-results

  1. CSM Baia Mare (RtgAvg:2505, Captain: Pop Daniel / TB1: 17 / TB2: 0)
Bo. Name Rtg FED 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Pts. Games RtgAvg
1 GM Shirov Alexei 2625 ESP 1 ½ ½ 1 1 1 1 0 1 7,0 9 2419
2 GM Erdos Viktor 2584 HUN ½ 1 ½ 1 1 0 1 1 6,0 8 2410
3 GM Grigore George-Gabriel 2472 ROU 0 0,0 1 2018
4 IM Costachi Mihnea 2339 ROU 1 1 ½ ½ 1 1 1 1 ½ 7,5 9 2221
5 IM Manea Alexandru 2286 ROU 1 ½ ½ 0 0 1 3,0 6 2048
6 FM Vasiesiu Victor 2146 ROU 1 0 ½ 1,5 3 1874
  2. CSC Ghiroda si Giarmata Vii (RtgAvg:2576, Captain: Jianu Vlad / TB1: 15 / TB2: 0)
Bo. Name Rtg FED 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Pts. Games RtgAvg
1 GM Lupulescu Constantin 2638 ROU 1 1 1 0 ½ ½ 1 5,0 7 2380
2 GM Parligras Mircea-Emilian 2602 ROU 0 1 ½ 0 1 1 1 ½ 5,0 8 2350
3 GM Jianu Vlad-Cristian 2558 ROU 1 ½ ½ 1 1 1 5,0 6 2116
4 GM Szabo Gergely-Andras-Gyula 2507 ROU 1 1 ½ 1 ½ 1 5,0 6 2212
5 IM Gavrilescu David 2398 ROU 1 1 ½ ½ 1 1 1 1 7,0 8 1939
6 AIM Paraschiv Paul-Alexandru 2043 ROU ½ 0,5 1 1861
  3. CSU Univ. de Vest Timisoara (RtgAvg:2396, Captain: Miron Lucian / TB1: 13 / TB2: 0)
Bo. Name Rtg FED 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Pts. Games RtgAvg
1 GM Miron Lucian-Costin 2467 ROU 1 ½ 0 ½ ½ ½ 3,0 6 2432
2 IM Filip Lucian-Ioan 2448 ROU 1 1 0 ½ 1 0 ½ 4,0 7 2331
3 IM Carmaciu Lucian-Catalin 2388 ROU 1 ½ ½ 1 1 ½ 0 4,5 7 2338
4 FM Secheres Adrian-Simion 2279 ROU 1 ½ 1 1 1 ½ 5,0 6 2081
5 FM Ciorgovean Iustin 2077 ROU ½ 1 ½ 1 1 0 0 1 1 6,0 9 1974
6 I Carasca Bogdan-Petru 1792 ROU 1 1,0 1 1575
  4. CS Dinamo Bucuresti (RtgAvg:2147, Captain: Nanu Ciprian / TB1: 12 / TB2: 0)
Bo. Name Rtg FED 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Pts. Games RtgAvg
1 GM Badea Bela 2462 ROU ½ ½ ½ ½ ½ 1 0 ½ ½ 4,5 9 2365
2 GM Nanu Costica-Ciprian 2456 ROU 1 1 1 1 1 1 1 1 1 9,0 9 2279
3 I Voinescu David-Ioan 1870 ROU 1 0 1 ½ ½ 0 0 ½ 3,5 8 2130
4 I Magold Victor 1801 ROU 1 ½ 0 0 1 2,5 5 1881
5 I Magold Filip 1767 ROU 0 0 1 1 0 2,0 5 2006
  5. Viitorul Urziceni (RtgAvg:2159, Captain: Sandor Petrut / TB1: 11 / TB2: 0)
Bo. Name Rtg FED 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Pts. Games RtgAvg
1 IM Tomescu Vlad 2324 ROU 1 0 1 1 ½ ½ 1 0 1 6,0 9 2305
2 CM Martian Dragos-Daniel 2256 ROU ½ 1 1 0 1 ½ 0 1 0 5,0 9 2214
3 NM Sandor Petrut 2234 ROU 1 0 1 ½ 1 ½ 0 1 ½ 5,5 9 2147
4 I Craciun Alexandru-Emilian 1804 ROU 1 0 0 0 0 1 0 0 1 3,0 9 1901
  6. Pheonix Buzau (RtgAvg:2040, Captain: Pisu Robert / TB1: 11 / TB2: 0)
Bo. Name Rtg FED 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Pts. Games RtgAvg
1 FM Pisu Robert-Daniel 2127 ROU 0 0 1 ½ ½ 0 1 ½ ½ 4,0 9 2181
2 CM Luncasu Raul-Ionut 2064 ROU 0 0 1 1 0 0 0 0 1 3,0 9 2120
3 CM Andronescu Madalin 2037 ROU 0 1 1 0 1 0 ½ 0 1 4,5 9 2060
4 CM Nastore Pavel-Alexandru 1932 ROU 0 1 1 1 1 1 1 1 1 8,0 9 1854
  7. Victoria Sparta Techirghiol (RtgAvg:2395, Captain: Ionescu Constantin / TB1: 11 / TB2: 0)
Bo. Name Rtg FED 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Pts. Games RtgAvg
1 GM Ionescu Constantin 2444 ROU 1 ½ 0 ½ ½ 0 ½ 0 3,0 8 2337
2 NM Valeanu Eduard-Andrei 2422 ROU ½ 1 0 0 1 0 0 2,5 7 2309
3 IM Cosma Ioan 2330 ROU 1 ½ 0 1 1 1 4,5 6 2152
4 IM Raceanu Valentin 2382 ROU 1 ½ ½ 0 1 1 ½ 4,5 7 2173
5 FM Ileana George 2039 ROU ½ ½ 1 0 1 1 0 ½ 4,5 8 1980
  8. CS Arnia Chess IT (RtgAvg:2391, Captain: Berescu Alin / TB1: 10 / TB2: 0)
Bo. Name Rtg FED 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Pts. Games RtgAvg
1 GM Vajda Levente 2553 ROU 1 1 ½ 1 0 ½ 1 1 ½ 6,5 9 2191
2 GM Berescu Alin-Mile 2377 ROU 1 1 ½ ½ 0 ½ 3,5 6 2190
3 IM Grecescu Gabriel-Andrei 2302 ROU 1 1 0 ½ 0 1 1 0 4,5 8 2063
4 FM Tomici Stefan 2333 ROU ½ 1 1 0 2,5 4 2076
5 CM Creanga Robert-Ionut 1955 ROU 1 1 ½ 1 1 0 1 1 0 6,5 9 1786
  9. CSU Targoviste I (RtgAvg:2194, Captain: Miroiu Catalin / TB1: 9 / TB2: 0)
Bo. Name Rtg FED 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Pts. Games RtgAvg
1 IM Dobre Claudiu-Cristian 2338 ROU 1 ½ ½ 1 ½ 1 1 1 1 7,5 9 2212
2 FM Miroiu George-Catalin 2286 ROU 1 ½ 0 1 1 0 1 0 0 4,5 9 2132
3 NM Oprisor Razvan-Gabriel 2202 ROU 1 0 0 1 ½ ½ ½ 0 1 4,5 9 2015
4 CM Padurariu Mihai-Edward 1951 ROU 0 0 1 1 0 0 1 1 0 4,0 9 1711
  10. CSU ASE Bucuresti (RtgAvg:2192, Captain: Toma Radu / TB1: 9 / TB2: 0)
Bo. Name Rtg FED 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Pts. Games RtgAvg
1 FM Dolana Andrei-Theodor 2267 ROU 1 ½ 1 ½ ½ 1 1 1 ½ 7,0 9 2260
2 CM Toma Radu-Cristian 2242 ROU 1 0 ½ 0 1 1 1 0 ½ 5,0 9 2192
3 FM Scripcaru George-Daniel 2094 ROU 0 ½ 1 ½ 0 1 1 0 ½ 4,5 9 2105
5 FM Fluerariu Radu-Cristian 1895 ROU ½ 0 ½ 1 0 1 1 0 0 4,0 9 1826
  11. CS Otopeni I (RtgAvg:2085, Captain: Nastase Robert / TB1: 9 / TB2: 0)
Bo. Name Rtg FED 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Pts. Games RtgAvg
1 FM Nastase Robert-Paul 2136 ROU ½ 1 1 0 1 1 1 0 0 5,5 9 2113
2 FM Vrencian Lehel 2126 ROU ½ 1 1 ½ 1 0 1 1 1 7,0 9 2028
3 FM Pop Alexandru 2173 ROU 0 1 1 ½ 0 0 0 ½ 0 3,0 9 1971
4 CM Ciorica Mihai-Vlad 1903 ROU 0 1 1 0 0 0 1 ½ 1 4,5 9 1580
  12. CSU Targoviste II (RtgAvg:1940, Captain: Neagu Liviu / TB1: 9 / TB2: 0)
Bo. Name Rtg FED 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Pts. Games RtgAvg
1 NM Nita Lucian 2116 ROU 0 1 0 1 0 1 0 1 4,0 8 2015
2 FM Voiteanu Gabriel 2091 ROU 0 1 ½ 1 0 1 1 0 4,5 8 1942
3 NM Neagu Liviu 2088 ROU 0 1 0 1 1 1 ½ 0 4,5 8 1885
4 II Barbu Simon-Alexandru 1464 ROU 1 1 ½ 1 1 0 0 0 4,5 8 1681
  13. Sah Club Vados Arad (RtgAvg:2305, Captain: Campeanu Alin / TB1: 9 / TB2: 0)
Bo. Name Rtg FED 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Pts. Games RtgAvg
1 IM David Alexandru-Vasile 2387 ROU 1 ½ ½ 1 1 0 ½ 0 0 4,5 9 2336
2 IM Petrisor Adrian-Marian 2443 ROU 1 0 ½ ½ ½ 0 0 1 1 4,5 9 2235
3 GM Georgescu Tiberiu-Marian 2377 ROU 0 ½ 1 ½ 2,0 4 2200
4 FM Talu Mircea 2014 ROU 1 1 1 ½ ½ 1 ½ 1 0 6,5 9 1929
5 AIM Campeanu Alin-Vivian 1724 ROU 0 ½ ½ 0 0 1,0 5 1858
  14. Juniorul Constanta (RtgAvg:1975, Captain: Moise Octavian / TB1: 9 / TB2: 0)
Bo. Name Rtg FED 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Pts. Games RtgAvg
2 I Radulescu Vlad-Alexandru 1991 ROU 0 1 0 ½ 1 ½ 1 0 0 4,0 9 2180
4 I David Cristian (C.) 1895 ROU ½ 1 0 0 1 ½ 1 0 1 5,0 9 2077
5 I Panainte Daniel-Iulian 1867 ROU 0 ½ 0 1 0 1 1 0 0 3,5 9 1988
6 I Bonciu David 1812 ROU ½ 0 1 0 ½ 1 1 0 1 5,0 9 1739
  15. Smart Galati (RtgAvg:1997, Captain: Gilea Lucian / TB1: 9 / TB2: 0)
Bo. Name Rtg FED 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Pts. Games RtgAvg
1 FM Gilea Lucian 2217 ROU 0 0 1 0 0 0 0 1 0 2,0 9 2194
2 FM Ghimpu Samuel-Timotei 2018 ROU 1 ½ 1 1 ½ 0 0 0 ½ 4,5 9 2137
3 FM Antonica Dragos-Andrei 1935 ROU 0 1 1 ½ ½ 1 0 ½ ½ 5,0 9 2002
4 CM Coca Cristi-Iulian 1816 ROU 0 1 1 1 1 0 0 ½ 1 5,5 9 1777
  16. CS Muncitorul Resita (RtgAvg:1986, Captain: Tunaru Alexandru / TB1: 9 / TB2: 0)
Bo. Name Rtg FED 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Pts. Games RtgAvg
1 CM Tunaru Alexandru A. 2174 ROU 0 0 1 1 ½ 0 0 1 3,5 8 2117
2 NM Zaim Marian 2091 ROU 0 ½ ½ ½ 0 0 0 1 2,5 8 2010
3 FM Suciu Dinu-Simi 2105 ROU ½ ½ 1 1 ½ 0 1 1 5,5 8 1896
4 II Stingu Alin 1575 ROU 0 0 0 1 1 0 0 1 3,0 8 1626
  17. CS Otopeni II (RtgAvg:2029, Captain: Daianu Cristian / TB1: 9 / TB2: 0)
Bo. Name Rtg FED 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Pts. Games RtgAvg
1 FM Dicu Razvan-Stefan 2214 ROU ½ 0 1 ½ ½ 0 ½ 0 ½ 3,5 9 2331
2 FM Daianu Cristian-Clement 2142 ROU ½ 0 1 1 0 1 1 0 0 4,5 9 2286
3 CM Vasile Claudiu-Daniel 2137 ROU 1 0 0 ½ 0 ½ ½ 0 ½ 3,0 9 2158
4 II Craciun Sasha-Matei 1621 ROU 1 0 1 0 1 1 ½ 0 0 4,5 9 1907
  18. Clubul Central de Sah I (RtgAvg:1727, Captain: Cosma Elena-Luminita / TB1: 9 / TB2: 0)
Bo. Name Rtg FED 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Pts. Games RtgAvg
1 I Dobre Radu-Fabian 1983 ROU 0 1 0 0 1 ½ 1 1 4,5 8 2101
2 I Bantescu Dan 1835 ROU ½ ½ 0 0 1 ½ 1 0 3,5 8 1965
3 II Capragiu Matei-Stefan 1587 ROU 0 ½ 0 0 ½ 0 ½ 1 2,5 8 1906
4 II Toma Alexandru-Mihai 1502 ROU 0 1 0 0 1 0 0 0 2,0 8 1604
  19. CS Spartac Bucuresti (RtgAvg:1862, Captain: Avramescu Mihai / TB1: 8 / TB2: 0)
Bo. Name Rtg FED 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Pts. Games RtgAvg
1 I Avramescu Paul-Mihai 2050 ROU 0 0 1 0 0 1 1 3,0 7 2115
2 I Ignat Matei-Marius 1804 ROU 0 1 ½ 1 ½ 0 ½ ½ 4,0 8 2002
3 I Dumitrescu Daniel 1801 ROU 0 1 0 ½ 1 ½ 1 ½ 4,5 8 1877
4 CM Tomoae Marian 1792 ROU 0 1 0 1,0 3 1663
5 II Ungureanu Constantin-Gabriel 1642 ROU 1 0 1 0 1 0 3,0 6 1662
  20. ACS Logic Delta (RtgAvg:1799, Captain: Sarighioleanu Marius / TB1: 8 / TB2: 0)
Bo. Name Rtg FED 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Pts. Games RtgAvg
1 CM Lefterache Daniel 1956 ROU 0 0 0 1 1 0 0 1 3,0 8 2054
2 CM Martian Fanase 1872 ROU 0 0 0 0 0 0 0 1 1,0 8 1896
3 I Sarighioleanu Sebastian-Laurentiu 1696 ROU 1 ½ 0 1 1 0 ½ 1 5,0 8 1798
5 II Miron Dimitrie 1282 ROU ½ 1 0 1 1 0 1 1 5,5 8 1553
  21. CSM Ploiesti (RtgAvg:1920, Captain: Szocs Teodor / TB1: 8 / TB2: 0)
Bo. Name Rtg FED 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Pts. Games RtgAvg
1 CM Sandu Marian-Catalin 1938 ROU 0 1 1 1 1 0 0 ½ ½ 5,0 9 2042
2 CM Herea Sergiu-Gabriel 1939 ROU 0 ½ 1 1 ½ 0 0 ½ 0 3,5 9 1886
3 I Szocs Teodor-Iulian 1942 ROU 0 0 1 0 0 0 0 1 0 2,0 9 1843
4 I Traila Alexandru-Irinel 1861 ROU 0 0 1 1 1 ½ 0 1 0 4,5 9 1641
  22. Alcor Bucuresti (RtgAvg:1631, Captain: Grigore Gigi / TB1: 6 / TB2: 1)
Bo. Name Rtg FED 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Pts. Games RtgAvg
1 CM Grigore Gigi 1956 ROU ½ 0 0 0 1 0 ½ 0 2,0 8 2010
2 I Caraba Alexandru 1716 ROU 0 0 ½ 0 ½ 0 ½ 0 1,5 8 1891
3 II Busuioc Stelian-Marian 1529 ROU 0 1 0 1 0 1 0 1 4,0 8 1778
4 II Balaban Nicolae-Adrian 1324 ROU 0 0 0 ½ 1 1 0 1 3,5 8 1497
  23. Clubul Central de Sah II (RtgAvg:1461, Captain: Cosma Elena-Luminita / TB1: 6 / TB2: 1)
Bo. Name Rtg FED 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Pts. Games RtgAvg
1 I Cojocaru Filip 1555 ROU + 0 0 0 0 1 1 0 3,0 8 2011
2 II Sava Robert-Gabriel 1491 ROU 1 0 0 0 0 1 0 0 2,0 8 1860
3 I Negrean Andrei 1550 ROU 1 0 0 1 0 0 0 0 2,0 8 1765
4 II Olteanu Gabriel-Luca 1247 ROU 1 0 0 0 1 0 1 0 3,0 8 1464
  24. Sissa Constanta (RtgAvg:1565, Captain: Rusa Antonio / TB1: 5 / TB2: 0)
Bo. Name Rtg FED 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Pts. Games RtgAvg
1 II Savu Marius-Florin 1761 ROU 0 0 0 0 0 1 0 0 1,0 8 2046
2 I Buzgaru Gabriel 1789 ROU 0 0 0 1 ½ 0 1 0 2,5 8 1850
3 I Linca Ionel 1707 ROU 0 0 ½ 0 1 1 1 0 3,5 8 1775
4 FC Costea Gabriel 1001 ROU 0 0 0 0 0 1 0 0 1,0 8 1517
  25. Clubul Central de Sah III (RtgAvg:1355, Captain: Sava Christiansen / TB1: 3 / TB2: 0)
Bo. Name Rtg FED 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Pts. Games RtgAvg
1 FM Sava Christiansen-Danut-Eugen 1987 ROU - 0 0 0 0 1 1,0 6 1941
2 II Dima Ioan-Radu 1326 ROU 0 0 0 0 1 1 ½ 1 3,5 8 1820
3 II Badea Andrei-Mihai 1047 ROU 0 0 0 ½ 0 0 0 0 0,5 8 1738
4 III Echimescu Otilia-Elena 1061 ROU 0 0 0 0 0 0 0 0 0,0 8 1504
5 FC Echimescu Daria Ioana 1001 ROU 0 0 0,0 2 1663
 

 

MF  MIROIU  George  Catalin

 
Rd. SNo Name Rtg FED Club/City Pts. Res.
1 6 FM Voiteanu Gabriel 2091 ROU Cs Universitatea Targoviste 4,5
1
2 32 GM Erdos Viktor 2584 HUN 6,0
½
3 34 GM Nanu Costica-Ciprian 2456 ROU Cs Dinamo Bucuresti 9,0
0
4 14 CM Martian Fanase 1872 ROU Acs Logic Delta 1,0
1
5 25 NM Zaim Marian 2091 ROU Cs Muncitorul Resita 2,5
1
6 94 FM Daianu Cristian-Clement 2142 ROU Cs Otopeni 4,5
0
7 19 I Ignat Matei-Marius 1804 ROU Cs Spartac Bucuresti 4,0
1
8 76 CM Martian Dragos-Daniel 2256 ROU Acs Viitorul Urziceni 5,0
0
9 107 I David Cristian (C.) 1895 ROU Acs Juniorul Constanta 5,0
0
 

MI  DOBRE Claudiu 

Rd. SNo Name Rtg FED Club/City Pts. Res.
1 5 NM Nita Lucian 2116 ROU Cs Universitatea Targoviste 4,0
1
2 31 GM Shirov Alexei 2625 ESP 7,0
½
3 35 GM Badea Bela 2462 ROU Cs Dinamo Bucuresti 4,5
½
4 13 CM Lefterache Daniel 1956 ROU Acs Logic Delta 3,0
1
5 24 CM Tunaru Alexandru A. 2174 ROU Cs Muncitorul Resita 3,5
½
6 93 FM Dicu Razvan-Stefan 2214 ROU Cs Otopeni 3,5
1
7 18 I Avramescu Paul-Mihai 2050 ROU Cs Spartac Bucuresti 3,0
1
8 74 IM Tomescu Vlad 2324 ROU Acs Viitorul Urziceni 6,0
1
9 104 I Radulescu Vlad-Alexandru 1991 ROU Acs Juniorul Constanta 4,0
1

 

SZOCS  Teodor  Iulian 

 

Rd. SNo Name Rtg FED Club/City Pts. Res.
1 61 IM Grecescu Gabriel-Andrei 2302 ROU Acs Arnia Chessit 4,5
0
2 58 FM Antonica Dragos-Andrei 1935 ROU Clubul De Sah Diana Galati 5,0
0
3 67 III Echimescu Otilia-Elena 1061 ROU 0,0
1
4 53 I Negrean Andrei 1550 ROU Clubul Central De Sah Bucurest 2,0
0
5 20 I Dumitrescu Daniel 1801 ROU Cs Spartac Bucuresti 4,5
0
6 100 GM Szabo Gergely-Andras-Gyula 2507 ROU Csc Ghiroda Si Giarmata Vii 5,0
0
7 106 I Panainte Daniel-Iulian 1867 ROU Acs Juniorul Constanta 3,5
0
8 10 II Busuioc Stelian-Marian 1529 ROU Cs Alcor Bucuresti 4,0
1
9 86 CM Andronescu Madalin 2037 ROU Acs Pheonix Buzau 4,5
0
 

 

Blitz 

Final Ranking after 9 Rounds

Rk. SNo Team Games   +    =    -   TB1   TB2   TB3 
1 1 CSC Ghiroda si Giarmata Vii 9 9 0 0 18 0 28,5
2 5 CS Arnia Chess IT 9 8 0 1 16 0 25,5
3 6 Sah Club Vados Arad 9 6 0 3 12 0 24,5
4 2 CSM Baia Mare 9 5 1 3 11 0 23,5
5 4 CSU Univ. de Vest Timisoara 9 5 1 3 11 0 20,5
6 3 Victoria Sparta Techirghiol 9 5 1 3 11 0 19,0
7 17 Juniorul Constanta 9 4 2 3 10 0 21,0
8 8 CS Dinamo Bucuresti 9 5 0 4 10 0 20,0
9 9 CSU Targoviste I 9 5 0 4 10 0 18,0
10 14 Smart Galati 9 4 1 4 9 0 22,0
11 11 CS Otopeni I 9 4 1 4 9 0 18,5
12 7 Viitorul Urziceni 9 3 3 3 9 0 18,0
13 18 CS Spartac Bucuresti 8 2 3 3 9 0 18,0
14 12 CSU ASE Bucuresti 9 4 1 4 9 0 18,0
15 13 CS Otopeni II 9 4 1 4 9 0 16,0
16 10 CSU Targoviste II 9 4 1 4 9 0 16,0
17 15 Pheonix Buzau 9 4 0 5 8 0 15,5
18 21 Alcor Bucuresti 8 2 2 4 8 0 15,5
19 16 CS Muncitorul Resita 8 2 2 4 8 0 14,5
20 19 CSM Ploiesti 8 2 2 4 8 0 14,0
21 23 Clubul Central de Sah I 8 3 0 5 8 0 14,0
22 25 Clubul Central de Sah II 8 2 1 5 7 0 16,5
23 20 ACS Logic Delta 8 1 2 5 6 0 12,5
24 24 Clubul Central de Sah III 8 1 1 6 5 0 8,5
25 22 Sissa Constanta 8 0 2 6 4 0 12,0
 

 

Team-Composition with round-results

  1. CSC Ghiroda si Giarmata Vii (RtgAvg:2512, Captain: Jianu Vlad / TB1: 18 / TB2: 0)
Bo. Name Rtg FED 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Pts. Games RtgAvg
1 GM Lupulescu Constantin 2519 ROU 1 1 ½ 1 1 0 1 5,5 7 2464
2 GM Szabo Gergely-Andras-Gyula 2524 ROU 1 ½ 1 1 0 3,5 5 2267
3 GM Jianu Vlad-Cristian 2530 ROU 1 1 ½ 1 1 4,5 5 2229
4 GM Parligras Mircea-Emilian 2473 ROU ½ ½ ½ ½ 1 3,0 5 2256
5 IM Gavrilescu David 2344 ROU ½ 1 1 ½ ½ 1 1 1 1 7,5 9 2090
6 IM Dragomirescu Robin-Alexandru 2429 ROU ½ 1 1 1 1 4,5 5 1997
  2. CS Arnia Chess IT (RtgAvg:2330, Captain: Berescu Alin / TB1: 16 / TB2: 0)
Bo. Name Rtg FED 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Pts. Games RtgAvg
1 GM Vajda Levente 2596 ROU 1 0 ½ ½ ½ ½ 1 ½ 1 5,5 9 2395
2 GM Berescu Alin-Mile 2407 ROU ½ ½ ½ ½ 1 1 1 1 ½ 6,5 9 2325
3 IM Grecescu Gabriel-Andrei 2340 ROU 1 1 1 ½ 1 1 1 1 ½ 8,0 9 2190
4 CM Creanga Robert-Ionut 1977 ROU 1 1 ½ 0 1 1 0 0 1 5,5 9 1922
  3. Sah Club Vados Arad (RtgAvg:2288, Captain: Campeanu Alin / TB1: 12 / TB2: 0)
Bo. Name Rtg FED 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Pts. Games RtgAvg
1 IM David Alexandru-Vasile 2383 ROU 1 1 ½ 1 0 0 ½ 1 1 6,0 9 2298
2 IM Petrisor Adrian-Marian 2338 ROU 1 1 ½ ½ 1 0 1 ½ 1 6,5 9 2208
3 GM Georgescu Tiberiu-Marian 2322 ROU 1 1 0 1 1 ½ 0 0 1 5,5 9 2067
4 FM Talu Mircea 2109 ROU 1 1 ½ 1 1 0 1 0 1 6,5 9 1881
  4. CSM Baia Mare (RtgAvg:2480, Captain: Pop Daniel / TB1: 11 / TB2: 0)
Bo. Name Rtg FED 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Pts. Games RtgAvg
1 GM Erdos Viktor 2592 HUN 1 1 1 0 1 1 1 ½ 1 7,5 9 2289
2 IM Costachi Mihnea 2489 ROU 1 1 1 ½ 1 ½ ½ 0 1 6,5 9 2238
3 GM Grigore George-Gabriel 2477 ROU ½ 1 0 0 0 1,5 5 2159
4 IM Manea Alexandru 2363 ROU 1 1 0 0 1 0 0 1 4,0 8 2040
5 FM Szabo Attila (A.) 2277 ROU ½ 0,5 1 2030
6 FM Vasiesiu Victor 1973 ROU 1 ½ 1 1 3,5 4 1743
  5. CSU Univ. de Vest Timisoara (RtgAvg:2373, Captain: Miron Lucian / TB1: 11 / TB2: 0)
Bo. Name Rtg FED 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Pts. Games RtgAvg
1 GM Miron Lucian-Costin 2463 ROU 1 1 1 0 ½ 1 0 ½ 5,0 8 2404
2 IM Carmaciu Lucian-Catalin 2388 ROU 1 1 0 ½ 0 0 1 ½ ½ 4,5 9 2324
3 IM Filip Lucian-Ioan 2401 ROU 0 0,0 1 1812
4 FM Secheres Adrian-Simion 2238 ROU 1 1 1 1 ½ 0 1 1 0 6,5 9 2210
5 FM Ciorgovean Iustin 2041 ROU ½ ½ 1 ½ 0 1 1 0 4,5 8 2012
6 I Carasca Bogdan-Petru 1648 ROU 0 0,0 1 1618
  6. Victoria Sparta Techirghiol (RtgAvg:2391, Captain: Ionescu Constantin / TB1: 11 / TB2: 0)
Bo. Name Rtg FED 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Pts. Games RtgAvg
1 GM Ionescu Constantin 2393 ROU 0 1 0 1 ½ 0 ½ 3,0 7 2312
2 NM Valeanu Eduard-Andrei 2403 ROU 1 ½ ½ 0 0 ½ 2,5 6 2218
3 IM Cosma Ioan 2391 ROU 1 1 1 0 0 0 1 ½ 4,5 8 2181
4 IM Raceanu Valentin 2376 ROU 0 0 1 1 1 1 4,0 6 2226
5 FM Ileana George 2010 ROU ½ ½ 0 1 0 1 0 1 1 5,0 9 1883
  7. Juniorul Constanta (RtgAvg:1892, Captain: Moise Octavian / TB1: 10 / TB2: 0)
Bo. Name Rtg FED 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Pts. Games RtgAvg
1 I Radulescu Vlad-Alexandru 1936 ROU 1 0 1 0 0 1 1 1 ½ 5,5 9 1997
2 I Salim Riza 1961 ROU 0 1 0 0 1 2,0 5 1940
3 I Panainte Daniel-Iulian 1882 ROU 0 1 1 1 1 4,0 5 1695
4 I David Cristian (C.) 1790 ROU 0 ½ 0 ½ 1 1 1 0 1 5,0 9 1759
5 I Bonciu David 1673 ROU ½ 1 1 0 0 1 1 0 4,5 8 1537
  8. CS Dinamo Bucuresti (RtgAvg:2147, Captain: Nanu Ciprian / TB1: 10 / TB2: 0)
Bo. Name Rtg FED 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Pts. Games RtgAvg
1 GM Badea Bela 2462 ROU 1 0 0 1 1 ½ 0 1 0 4,5 9 2237
2 GM Nanu Costica-Ciprian 2458 ROU 1 0 1 1 1 1 0 1 0 6,0 9 2158
3 I Voinescu David-Ioan 1787 ROU ½ 0 0 0 0,5 4 2004
4 I Magold Victor 1873 ROU 0 1 0 1 0 2,0 5 2076
5 I Magold Filip 1796 ROU 1 ½ ½ 1 1 1 1 1 0 7,0 9 1809
  9. CSU Targoviste I (RtgAvg:2131, Captain: Miroiu Catalin / TB1: 10 / TB2: 0)
Bo. Name Rtg FED 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Pts. Games RtgAvg
1 FM Miroiu George-Catalin 2361 ROU ½ 1 1 1 1 ½ 1 ½ 0 6,5 9 2276
2 IM Dobre Claudiu-Cristian 2235 ROU 1 ½ 1 ½ 0 0 1 ½ 0 4,5 9 2207
3 FM Voiteanu Gabriel 2145 ROU 1 0 1 0 0 1 0 ½ 0 3,5 9 2082
4 CM Padurariu Mihai-Edward 1782 ROU ½ 0 0 1 0 0 1 1 0 3,5 9 1861
  10. Smart Galati (RtgAvg:1964, Captain: Gilea Lucian / TB1: 9 / TB2: 0)
Bo. Name Rtg FED 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Pts. Games RtgAvg
1 FM Gilea Lucian 2095 ROU 0 1 ½ 0 0 1 ½ 1 0 4,0 9 2191
2 FM Ghimpu Samuel-Timotei 2022 ROU 0 1 1 ½ 0 1 0 1 1 5,5 9 2125
3 FM Antonica Dragos-Andrei 1920 ROU ½ 1 1 1 1 1 ½ 1 1 8,0 9 1960
4 CM Coca Cristi-Iulian 1819 ROU ½ 1 1 0 0 1 0 1 0 4,5 9 1734
  11. CS Otopeni I (RtgAvg:2056, Captain: Nastase Robert / TB1: 9 / TB2: 0)
Bo. Name Rtg FED 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Pts. Games RtgAvg
1 FM Dicu Razvan-Stefan 2109 ROU 0 0 1 0 1 1 1 1 0 5,0 9 2245
2 FM Nastase Robert-Paul 2194 ROU 0 0 1 1 1 1 1 0 0 5,0 9 2179
3 FM Vrencian Lehel 2081 ROU 0 0 0 1 1 0 1 0 0 3,0 9 2064
4 CM Ciorica Mihai-Vlad 1839 ROU 1 ½ 1 1 1 0 1 0 0 5,5 9 1812
  12. Viitorul Urziceni (RtgAvg:2149, Captain: Sandor Petrut / TB1: 9 / TB2: 0)
Bo. Name Rtg FED 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Pts. Games RtgAvg
1 IM Tomescu Vlad 2355 ROU 1 ½ 0 0 ½ 1 0 0 1 4,0 9 2095
2 NM Sandor Petrut 2309 ROU 1 1 0 1 0 0 0 0 0 3,0 9 2044
3 CM Martian Dragos-Daniel 2209 ROU 0 1 1 0 1 1 0 1 0 5,0 9 1980
4 I Craciun Alexandru-Emilian 1723 ROU 1 1 1 0 0 1 0 1 1 6,0 9 1742
  13. CS Spartac Bucuresti (RtgAvg:1863, Captain: Avramescu Mihai / TB1: 9 / TB2: 0)
Bo. Name Rtg FED 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Pts. Games RtgAvg
1 I Avramescu Paul-Mihai 2040 ROU 0 0 1 1 1 0 0 0 3,0 8 2055
2 I Dumitrescu Daniel 1812 ROU 1 0 1 0 1 0 0 0 3,0 8 1982
3 I Ignat Matei-Marius 1772 ROU 0 1 0 1 1 1 1 5,0 7 1948
4 CM Tomoae Marian 1828 ROU 1 0 1,0 2 1289
5 II Ungureanu Constantin-Gabriel 1618 ROU 1 0 1 0 1 0 1 4,0 7 1651
  14. CSU ASE Bucuresti (RtgAvg:2051, Captain: Toma Radu / TB1: 9 / TB2: 0)
Bo. Name Rtg FED 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Pts. Games RtgAvg
1 FM Dolana Andrei-Theodor 2231 ROU 1 0 1 0 ½ 0 1 ½ 1 5,0 9 2121
2 CM Toma Radu-Cristian 2098 ROU 1 0 1 ½ 1 1 1 ½ 1 7,0 9 1993
3 FM Scripcaru George-Daniel 2074 ROU ½ 0 1 0 1 0 1 ½ 0 4,0 9 1944
4 FM Fluerariu Radu-Cristian 1802 ROU 1 0 1 0 0 0 0 0 0 2,0 9 1651
  15. CS Otopeni II (RtgAvg:2006, Captain: Daianu Cristian / TB1: 9 / TB2: 0)
Bo. Name Rtg FED 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Pts. Games RtgAvg
1 CM Vasile Claudiu-Daniel 2174 ROU 1 0 0 0 ½ 0 0 ½ 0 2,0 9 2213
2 FM Daianu Cristian-Clement 2072 ROU 1 ½ 1 1 1 ½ 0 1 ½ 6,5 9 2137
3 FM Pop Alexandru 2120 ROU 1 0 1 1 0 0 0 1 ½ 4,5 9 2050
4 II Craciun Sasha-Matei 1656 ROU 0 ½ 0 1 1 ½ 0 0 0 3,0 9 1798
  16. CSU Targoviste II (RtgAvg:2062, Captain: Neagu Liviu / TB1: 9 / TB2: 0)
Bo. Name Rtg FED 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Pts. Games RtgAvg
1 NM Nita Lucian 2074 ROU ½ 1 0 0 0 1 1 3,5 7 2135
2 NM Oprisor Razvan-Gabriel 2140 ROU 0 1 0 0 0 1 1 3,0 7 2071
3 NM Neagu Liviu 2005 ROU 0 1 1 0 1 0 3,0 6 1880
4 I Gulie Cosmin 2030 ROU 0 1 1 ½ 1 0 0 3,5 7 1927
5 II Barbu Simon-Alexandru 1501 ROU ½ 1 0 1 0 0 0 0 ½ 3,0 9 1686
  17. Pheonix Buzau (RtgAvg:1963, Captain: Pisu Robert / TB1: 8 / TB2: 0)
Bo. Name Rtg FED 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Pts. Games RtgAvg
1 CM Andronescu Madalin 2081 ROU 0 ½ 0 1 0 ½ ½ 0 0 2,5 9 2186
2 CM Luncasu Raul-Ionut 2058 ROU 0 1 0 1 0 ½ 1 0 0 3,5 9 2160
3 FM Pisu Robert-Daniel 1931 ROU ½ 1 0 ½ 0 ½ ½ 0 1 4,0 9 1995
4 CM Nastore Pavel-Alexandru 1783 ROU 0 1 1 1 0 1 1 0 ½ 5,5 9 1728
  18. Alcor Bucuresti (RtgAvg:1587, Captain: Grigore Gigi / TB1: 8 / TB2: 0)
Bo. Name Rtg FED 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Pts. Games RtgAvg
1 CM Grigore Gigi 1849 ROU 0 1 0 ½ 1,5 4 2147
2 I Caraba Alexandru 1680 ROU 0 1 0 0 ½ 1 ½ 3,0 7 1983
3 II Busuioc Stelian-Marian 1412 ROU ½ 0 0 0 0 1 1 2,5 7 1779
4 II Balaban Nicolae-Adrian 1341 ROU 0 0 1 0 ½ 1 1 3,5 7 1658
5 II Grigore Radu-Andrei 1407 ROU 0 0 0 0 1 1 1 3,0 7 1421
  19. CS Muncitorul Resita (RtgAvg:1938, Captain: Tunaru Alexandru / TB1: 8 / TB2: 0)
Bo. Name Rtg FED 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Pts. Games RtgAvg
1 FM Suciu Dinu-Simi 2209 ROU 0 0 1 1 ½ ½ 0 1 4,0 8 2021
2 NM Zaim Marian 2031 ROU ½ 0 0 ½ 0 ½ 0 ½ 2,0 8 1872
3 CM Tunaru Alexandru A. 2012 ROU 0 1 1 0 0 ½ 0 1 3,5 8 1724
4 II Stingu Alin 1500 ROU 0 1 0 1 1 0 0 0 3,0 8 1612
  20. CSM Ploiesti (RtgAvg:1812, Captain: Szocs Teodor / TB1: 8 / TB2: 0)
Bo. Name Rtg FED 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Pts. Games RtgAvg
1 CM Sandu Marian-Catalin 1877 ROU 0 0 0 ½ 1 1 0 ½ 3,0 8 2115
2 CM Herea Sergiu-Gabriel 1897 ROU 0 0 1 1 1 1 0 0 4,0 8 1958
3 I Szocs Teodor-Iulian 1712 ROU 0 0 0 0 0 0 0 0 0,0 8 1919
4 I Traila Alexandru-Irinel 1762 ROU 0 0 1 1 1 0 1 1 5,0 8 1698
  21. Clubul Central de Sah I (RtgAvg:1507, Captain: Cosma Elena-Luminita / TB1: 8 / TB2: 0)
Bo. Name Rtg FED 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Pts. Games RtgAvg
1 I Bantescu Dan 1773 ROU 0 ½ 1 0 0 ½ 1 ½ 3,5 8 1890
2 II Toma Alexandru-Mihai 1471 ROU 0 0 0 0 1 1 1 0 3,0 8 1822
3 II Capragiu Matei-Stefan 1369 ROU 0 0 0 0 ½ 1 1 0 2,5 8 1753
4 I Cojocaru Filip 1414 ROU 0 0 0 1 1 0 1 0 3,0 8 1510
  22. Clubul Central de Sah II (RtgAvg:1350, Captain: Cosma Elena-Luminita / TB1: 7 / TB2: 0)
Bo. Name Rtg FED 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Pts. Games RtgAvg
1 II Sava Robert-Gabriel 1488 ROU 1 ½ 1 1 0 ½ 1 0 5,0 8 1996
2 II Paraschiv Alexandra 1331 ROU 1 0 0 0 0 0 0 ½ 1,5 8 1816
3 II Olteanu Gabriel-Luca 1344 ROU 1 0 0 0 0 0 1 0 2,0 8 1795
4 I Negrean Andrei 1237 ROU 1 0 1 0 1 1 1 1 6,0 8 1453
  23. ACS Logic Delta (RtgAvg:1762, Captain: Sarighioleanu Marius / TB1: 6 / TB2: 0)
Bo. Name Rtg FED 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Pts. Games RtgAvg
1 CM Lefterache Daniel 1839 ROU 0 ½ 0 1 0 0 1,5 6 2057
2 CM Martian Fanase 1907 ROU 0 0 0 1 0 0 0 0 1,0 8 1874
3 I Sarighioleanu Sebastian-Laurentiu 1625 ROU 1 0 1 1 1 0 0 1 5,0 8 1732
4 I Sarighioleanu Marius 1675 ROU 0 0 0,0 2 1542
5 II Miron Dimitrie 1282 ROU 0 0 0 0 1 1 0 1 3,0 8 1472
  24. Clubul Central de Sah III (RtgAvg:1401, Captain: Sava Christiansen / TB1: 5 / TB2: 0)
Bo. Name Rtg FED 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Pts. Games RtgAvg
1 FM Sava Christiansen-Danut-Eugen 1949 ROU 0 0 1 0 ½ 1,5 5 1890
2 II Dima Ioan-Radu 1486 ROU 0 0 ½ 1 1 0 0 0 2,5 8 1811
3 III Echimescu Otilia-Elena 1061 ROU 0 0 1 ½ 0 0 0 0 1,5 8 1676
4 II Badea Andrei-Mihai 1108 ROU 0 0 0 1 0 0 0 0 1,0 8 1456
5 FC Echimescu Daria Ioana 1001 ROU 0 0 0 0,0 3 1484
  25. Sissa Constanta (RtgAvg:1574, Captain: Rusa Antonio / TB1: 4 / TB2: 0)
Bo. Name Rtg FED 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Pts. Games RtgAvg
1 II Savu Marius-Florin 1787 ROU 0 1 0 1 1 ½ 0 1 4,5 8 1928
2 I Rusa Antonio 1765 ROU 0 0 0 0 0 1 1 0 2,0 8 1730
3 I Linca Ionel 1742 ROU ½ ½ 0 ½ ½ ½ 0 1 3,5 8 1566
4 FC Costea Gabriel 1001 ROU 0 0 0 0 0 0 0 0 0,0 8 1465

 

 

MF  MIROIU  George  Catalin

 

Rd. SNo Name Rtg FED Club/City Pts. Res.
1 4 NM Nita Lucian 2074 ROU Cs Universitatea Targoviste 3,5
½
2 51 GM Vajda Levente 2596 ROU Acs Arnia Chessit 5,5
1
3 77 CM Andronescu Madalin 2081 ROU Acs Pheonix Buzau 2,5
1
4 47 FM Gilea Lucian 2095 ROU Acs Smart Galati 4,0
1
5 25 IM David Alexandru-Vasile 2383 ROU Acs Sah Club Vados Arad 6,0
1
6 30 GM Badea Bela 2462 ROU Cs Dinamo Bucuresti 4,5
½
7 15 I Avramescu Paul-Mihai 2040 ROU Cs Spartac Bucuresti 3,0
1
8 37 FM Dolana Andrei-Theodor 2231 ROU Cs Universitar "a.S.E." Bucure 5,0
½
9 86 GM Lupulescu Constantin 2519 ROU Csc Ghiroda Si Giarmata Vii 5,5
0

             
                   

MI  DOBRE Claudiu 

                                                     

Rd. SNo Name Rtg FED Club/City Pts. Res.
1 114 NM Oprisor Razvan-Gabriel 2140 ROU Cs Universitatea Targoviste 3,0
1
2 52 GM Berescu Alin-Mile 2407 ROU Acs Arnia Chessit 6,5
½
3 76 CM Luncasu Raul-Ionut 2058 ROU Acs Pheonix Buzau 3,5
1
4 49 FM Ghimpu Samuel-Timotei 2022 ROU Acs Smart Galati 5,5
½
5 23 IM Petrisor Adrian-Marian 2338 ROU Acs Sah Club Vados Arad 6,5
0
6 29 GM Nanu Costica-Ciprian 2458 ROU Cs Dinamo Bucuresti 6,0
0
7 17 I Dumitrescu Daniel 1812 ROU Cs Spartac Bucuresti 3,0
1
8 40 CM Toma Radu-Cristian 2098 ROU Cs Universitar "a.S.E." Bucure 7,0
½
9 88 GM Jianu Vlad-Cristian 2530 ROU Csc Ghiroda Si Giarmata Vii 4,5
0
 

 

SZOCS  Teodor  Iulian 

 

Rd. SNo Name Rtg FED Club/City Pts. Res.
1 24 GM Georgescu Tiberiu-Marian 2322 ROU Acs Sah Club Vados Arad 5,5
0
2 50 FM Antonica Dragos-Andrei 1920 ROU Clubul De Sah Diana Galati 8,0
0
3 21 CM Tunaru Alexandru A. 2012 ROU Cs Muncitorul Resita 3,5
0
4 9 II Balaban Nicolae-Adrian 1341 ROU Cs Alcor Bucuresti 3,5
0
5 94 I David Cristian (C.) 1790 ROU Acs Juniorul Constanta 5,0
0
6 16 I Ignat Matei-Marius 1772 ROU Cs Spartac Bucuresti 5,0
0
7 39 FM Scripcaru George-Daniel 2074 ROU Cs Universitar "a.S.E." Bucure 4,0
0
8 111 FM Pop Alexandru 2120 ROU Cs Otopeni 4,5
0